مخزن آب

folder_openتانکر پلاستیکی, مقالات
comment4 دیدگاه
مخزن آب عرضه شده در گروه صنعتی معین کانتین

مخزن آب

مخزن آب یا همان تانکر آب برای نگهداری مایعات نظیر آب مورد استفاده زیادی قرار میگیرد . در گذشته مخزن آب را به صورت فلزی از ورق فولادی ( ورق سیاه ) میساختند ولی با گذشت زمان و مشخص شدن مضرات آن مخزن آب ( تانکر آب ) را توسط ورق گالوانیزه ساخته و به بازار تحویل میدادند . ولی امروزه با گذشت زمان و ورود تکنولوژی های نوین ساخت مخازن آب توسط پلی اتیلین انجام میشود . این تکنولوژی مدرن با کمک مواد پلی اتیلن 3840 یا همان فود گرید توانسته است تانکرهایی کاملاً بهداشتی و مورد تائید را روانه بازار مصرف کند .

امروزه مخزن پلی اتیلن یا همان مخزن پلاستیکی توانسته است سهم قابل توجهی از بازار تانکرها را تصاحب کرده و با توجه به اینکه این تانکرها دارای وزن کم ، عدم ایجاد جلبگ در جداره ها و  طول عمر بالایی هستند و نسبت به فرسودگی نیز ایمن میباشند هر روز به طرفداران آن اضافه میشود .

مخزن اب پلی اتیلن بیشتر در دو نوع تک لایه  و سه لایه تولید میشوند . و نوع تک لایه و سه لایه از لحاظ ضخامت و وزن با یکدیگر تفاوتی ندارند . ولی در مخزن آب سه لایه به دلیل وجود یک لایه سیاه رنگ بین دو لایه سفید رنگ دیگر مانع از عبور نور خورشید به داخل مخزن آب پلاستیکی میشود و به همین دلیل است که در داخل این مخازن در دیواره ها جلبک رشد نمیکند و این مخازن از این جهت کاملاً ایزوله هستند .

در مخزن آب پلی اتیلن ( پلاستیکی ) تک لایه به دلیل عدم وجود این لایه سیاه رنگ پس از مدتی در اثر وجود نور خورشید براحتی در داخل جداره داخلی جلبک رشد کرده و سبب مشکلاتی خواهد شد . از این مشکلات میتوانیم به بد بو شدن و تغئیر رنگ آب اشاره کنیم . و به همین جهت مخزن آب پلاستیکی تک لایه برای آب آشامیدنی مناسب نیست و باید از مخازن سه لایه برای نگهداری آب آشامیدنی استفاده شود تا کارایی و کار آمدی مورد نیاز را از این مخازن داشته باشیم .

بنابراین با توجه به مواردی که در بالا اشاره شد مخازن تک لایه برای نگهداری مواد نفتی مانند گازوئیل ، بنزین و سایر مواد شیمیایی که دارای حداکثر چگالی 1.7 نسبت به آب می باشند مناسب بوده و بکار گرفتن برای این مواد بلامانع است .

 طول عمر مخزن آب پلاستیکی ( پلی اتیلن ) چقدر است ؟

طول عمر مخزن پلاستیکی میتواند به دو عامل مهم بستگی داشته باشد . رعایت این دو عامل میتواند طول عمر این مخازن را افزایش زیادی دهد : مورد اول کیفیت مواد اولیه ساخت و عدم استفاده از مواد بازیافتی و دومین عامل به محلی که این مخازن نصب میشوند بستگی دارد . نیاز است که افراد در هنگام نصب این مخازن توجه کنند که محل نشیمنگاه این مخازن صاف بوده و عاری از شن ریزه باشد .

قیمت مخزن اب پلاستیکی

قیمت مخزن اب پلاستیکی وابسته به چند عامل میباشد که مهمترین عوامل آن شامل : قیمت مواد اولیه تولید مخزن آب ، مراحل بکار رفته در ساخت مخزن آب ، وجود خدمات پس از فروش و هزینه حمل مخزن از کارخانه تا محل نصب میباشد . و همانطور که میدانید تمامی این موارد در قیمت مخزن آب پلاستیکی تاثیر گذار است .

برخی از تولید کنندگان نیز برای کاهش هزینه اقدام به استفاده از مواد اولیه نامرغوب و در برخی از موارد مواد اولیه بازیافتی نموده و یا اقدام به کاهش ضخامت مخزن آب پلی اتیلن می کنند که هر دو این عوامل نقش زیادی در کاهش هزینه ساخت این سازه ها داشته و نتیجه کار نیز تولید مخازن آب بی کیفیت میباشد . و خریداران باید به این موارد توجه کافی داشته تا اجناس با کیفیت با طول عمر بالا تهیه کنند .

آیا محزن آب پلی اتیلن در سرما یخ میزند ؟

برای پاسخ به سوال شما باید عرض کنم که اگر این مخازن در سرمای شدید قرار گیرند ممکن است یخ زدیگی ایجاد شود . البته این موارد شامل چن روز یخ بندان بوده که این مسئله در شهرهایی مانند تهران و بیشتر شهرهای ایران بوجود نخواهد آمد و در صورت ایجاد یخزدگی این مخازن ترک بر نمی دارند و جداکثر تا آب شدن تانکر مقداری باد می کنند .

در این مخازن بیشتر یخزدگی در لوله های خروجی آب است و به همین جهت نیاز است که تمامی لوله های خروجی در فصول سرد سال ایزولاسیون شوند تا مانع یخزدگی در آن ها شود .

برای تامین آب شرب مورد نیاز ساختمان به چه حجمی از مخزن آب پلی اتیلن نیاز داریم ؟

برای تامین آب مصرفی ساختمان نیاز است برای هر واحد ساختمانی 250 لیتر در نظر گرفت و به عبارتی برای یک ساختمان 8 واحدی نیاز است که از یک تانکر 2000 لیتری در قبل از پمپ آب استفاده کنیم .

مخزن آب پلی اتیلن ، قیمت مخزن آب پلی اتیلن ، مخزن آب پلاستیکی ، قیمت مخزن آب پلاستیکی ، مخزن اب ، قیمت مخزن اب ، مخزن اب پلاستیکی ، قیمت مخزن اب پلاستیکی ، مخزن اب پلی اتیلن ، قیمت مخزن اب پلی اتیلن

تانکر پلاستیکی

محصولات مرتبط

4 دیدگاه. Leave new

 • برای مصارف آب آشامیدنی تانکر سه لایه بهتر است یا تانکرهای تک لایه .
  ممنون میشوم در این رابطه توضیحاتی ارائه دهید .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای فریدی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که برای مصارف آشامیدنی استفاده از مخزن
   سه لایه بسیار مناسب است و در صورتی که از مخزن آب تک لایه استفاده کنید پس از
   مدتی داخل این مخازن به دلیل عبور نور خورشید جلبک ایجاد خواهد شد و این مسئله
   میتواند بر روی کیفیت آب تاثیر منفی گذاشته و به آب بو و طعم نا مطلوبی بدهد از
   این رو نیاز است برای آب آشامیدنی و تصفیه از مخزن آب سه لایه استفاده ببرید .

   پاسخ
 • آیا تانکر پلاستیکی برای ذخیره سازی آب آشامیدنی مناسب است ؟

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای کاویانی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که همه تانکر های پلاستیکی برای ذخیره آب آشامیدنی مناسب نیستند و باید این تانکرها شرایط مناسبی برای نگهداری آب آشامیدنی را داشته باشند و از این شرایط میتوانیم به استفاده از مواد فود گرید یا همان پلی اتیلن 3840 در ساخت آن ها اشاره کنیم . این مواد پلاستیکی با توجه به اینکه برای صنایع مواد غذایی تولید میشوند برای مخزن آب پلاستیکی بسیار مناسب هستند و استفاده از این مواد برای مخزن آب پلاستیکی اجباری است .
   از دیگر موارد میتوانیم به استفاده از تانکر سه لایه اشاره کنیم و این تانکر ها به دلیل اینکه مانع از عبور نور به داخل این سازه ها میشوند مانع از تشکیل جلبک در بدنه این سازه ها میشود .

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

2 × یک =

فهرست