کانکس ساندویچ پانل

folder_openانواع کانکس, مقالات
comment152 دیدگاه
کانکس ساندویچ پانل

 

کانکس ساندویچ پانل

کانکس ساندویچ پانل از مهمترین تولیدات گروه صنعتی معین کانتین است . این سازه ها که از پر مصرف ترین نوع سازه در سطح کشور است برای بسیاری از مصارف کاربرد دارد . می توانیم بگوئیم که بسیاری از سازه ها را با ساندویچ پانل طراحی و تولید می کنند . که بعد ها به این موضوع خواهیم پرداخت .

برای ساخت کانکس ساندویچ پانل نیاز است که ساندویچ پانل این سازه ها را تهیه کنیم . گروه صنعتی معین کانتین خود تولید کننده ساندویچ پانل نبوده و این نوع پانل را از شرکت هایی که در این سازه ها از بالاترین کیفیت برخوردارند مانند ماموت و کبیر تهیه می کند و از این نوع ساندویچ پانل ها در تولیدات خود بهره خواهند برد . از نظر این شرکت که کیفیت را حق مسلم خریداران می داند این روال کار بهترین روش تولید این سازه ها است . و با این کار می توانیم تمامی انرژی خود را بر روی طراحی و ساخت یک کانکس ساندویچ پانل با کیفیت بگذاریم .

ساندویچ پانل های مصرفی در گروه صنعتی معین کانتین دارای عایق پلی اورتان است و عایقی که در این سازه ها بکار می رود با دانسیته 40 بوده که سبب می شود که حداکثر کارایی را برای این سازه ها  داشته باشیم . ساندویچ پانل های بکار رفته در این شرکت دارای ورق هایی از جنس آلوزینک هستند که در مقابل رطوبت و زنگ زدگی کاملاً مقاوم بوده و دارای پوشش رنگ الکترواستاتیک نیز می باشند . این ورق های آلوزینک در واقع محافظ عایق های پلی اورتان بوده و سبب می شود که این عایق ها که بسیار ترد هستند دچار شکستگی و خرد شدن نشوند . در بازار پانل هایی وجود دارد که از عایق پلی استایرن ( پلاستو فوم ) برای ساخت آن ها استفاده می شود . این نوع عایق کیفیت مناسبی نداشته و تنها مزیت آن ارزان قیمت بودن عایق است ولی در کل قدرت عایقی پلی اورتان بسیار بالا بوده و از لحاظ کیفی در سطح بسیار بالاتری قرار دارد . و پیشنهاد ما نیز عدم استفاده از عایق های پلی استایرن ( پلاستو فوم ) است . 

ضخامت ساندویچ پانل های بکار رفته در این شرکت از 4 سانتیمتر شروع می شود و برای سازه های مسکونی که در مناطق معتدل ساخته می شوند کاربرد دارد . و ساندویچ پانل های 8 سانتیمتر نیز برای مناطق سرد و گرم کاربرد دارد . و ساندویچ پانل های 12 سانتیمتر نیز برای مناطق بسیار گرم و بسیار سرد کاربرد دارد . البته در این شرکت ساندویچ پانل های 15 و 20 سانتیمتر نیز دارای کاربرد است . که ساندویچ پانل 15 سانتیمتر برای ساخت سردخانه های گوشت و مواد غذایی و ساندویچ پانل های 20 سانتیمتر نیز برای ساخت سردخانه های نگهداری داروها و مواد حساس به تغئیر دما کاربرد دارد . البته ما در گروه صنعتی معین کانتین سعی می کنیم که کف این سازه ها را نیز با ساندویچ پانل اجرا کنیم و کف سازی اصلی را بر روی این ساندویچ پانل ها انجام داده که این کار برای عدم تبادل انرژی حرارتی در این سازه ها بسیار اهمیت دارد و مانع ورود گرما و سرمای ناخواسته از کف سازه خواهد شد . 

همانطور که در بالا اشاره شد ساندویچ پانل ها با ضخامت های مختلفی تولید شده و  کاربرد آن ها نیز می تواند با یکدیگر متفاوت باشد و هر کدام در مواردی کاربرد داشته و مورد استفاده قرار گیرند و هر کدام دارای یک کاربرد بوده که باید رعایت شود .

 از لحاظ کیفی  هر چقدر این ضخامت ساندویچ پانل بالا برود و  دانسیته 40 کیلوگرم آن حفظ شود از کیفیت عایقی بالاتری برخوردار است . ولی باید این موضوع را در نظر داشت که از لحاظ کیفی و کارکرد باید تمامی ساندویچ پانل ها با کمترین درز و بالاترین کیفیت به هم وصل شوند و از این لحاظ مشکلی نداشته باشند . زیرا عدم رعایت این موضوع می تواند به کارایی اصلی این عایق ها صدمه وارد کند .  

در ایران شرکت های مختلفی به تولید ساندویچ پانل می پردازند ولی بسیاری از تولید کنندگان از کیفیت محصولات مناسبی برخوردار نیستند ولی دو شرکت تولید کننده ماموت و کبیر از کیفیت خوبی برخوردار بوده و می توانیم از محصولات این دو شرکت بهره مند شویم . ولی نیاز به توضیح است که خرید از این دو شرکت دارای شرایطی است که باید آن رعایت شود . و محصولات این دو شرکت بصورت دائم در دسترس نیست و ممکن است در زمان بندی به دست مصرف کننده برسد .

در بیشتر اوقات ساندویچ پانل ها به عنوان نمای داخلی و خارجی سازه بکار می روند ولی برخی از اوقات مشتریان نمای بیرونی و نمای خارجی سازه را بصورت جداگانه طراحی و اجرا کرده که این کار هزینه ساخت کانکس ساندویچ پانل را افزایش چشمگیری خواهد داد و باید به این موضوع توجه کرد که نما سازی داخلی و خارجی سازه هزینه بر است . و هزینه ساخت کانکس ساندویچ پانل را افزایش چشمگیری می دهد . از این رو بسیاری از مشتریان برای ساخت کانکس ساندویچ پانل از نما سازی بیرونی و یا نما سازی داخلی هزینه چندانی انجام نمی دهند و همان نمای اصلی ساندویچ پانل را مورد استفاده قرار می دهند . 

بیشتر کانکس های تولید شده را براحتی می توانیم با ساندویچ پانل طراحی و اجرا کنیم و در این راه مشکل خاصی وجود ندارد ولی برخی از سازه ها را نمی توانیم با کمک ساندویچ پانل طراحی و تولید کنیم که تعداد این سازه ها محدود هستند .

تولید کانکس ساندویچ پانل ویلایی :

امروزه از ساندویچ پانل های برای تولید کانکس ویلایی استفاده فراوانی می شود . این عایق ها که در گذشته کارایی خود را نشان داده اند چند سالی است که وارد این عرصه شده و توانسته اند جایگاه خود را در این زمینه توسعه دهند . از نظر من نیز بهترین سازه ها که توانایی بالایی در عدم تبادل انرژی حرارتی را دارند توسط همین ساندویچ پانل ها تولید و عرضه می شوند . ولی در تولید کانکس ویلایی توسط ساندویچ پانل باید به این موضوع اشاره کرد که اگر نمای داخلی و خارجی سازه از نمای ساندویچ پانل باشد زیبایی نهایی سازه کاهش یافته و تحت تاثیر نمای فلزی ساندویچ پانل قرار می گیرد . از این رو بهتر است به زیبایی نمای داخل و خارجی سازه قبل از هر اقدامی توجه کافی شود .

برای ساخت کانکس ساندویچ پانل ابتدا نیاز است که این سازه ها طراحی شده و تمامی مواردی که سفارش دهنده به آن نیاز دارد را در آن لحاظ کنیم . از این موارد می توانیم به ابعاد سازه ، امکانات رفاهی مورد نیاز افراد ساکن در آن ، تعداد اتاق ها ، تعداد پنجره ها ، محل نصب درب ، سیستم گرمایش و سرمایش ، تاسیسات سازه ها و موارد دیگر اشاره کنیم . تمامی این موارد باید با دقت بررسی و طراحی شود .

در مرحله ساخت کانکس ساندویچ پانل ابتدا شاسی سازه تولید می شود . شاسی این سازه ها از نوع تیرآهن بوده و بصورت دورکلاف ساخته می شوند . این نوع شاسی برای کانکس های ویلایی بسیار مناسب است ولی باید به استحکام سازی این شاسی توجه ویژه ای نمود و برای تقویت آن نیاز است که بصورت میانی از تعدادی تیرآهن دیگر بهره ببریم . که این کار بسیار با اهمیت است . البته برخی از سازه ها از تیرآهن برای شاسی سازی استفاده نمی کنند بلکه از ورقهای با ضحامت 3 میلیمتر که دارای خم کاری هستند بجای شاسی استفاده می کنند . ولی در کل تیرآهن های استاندارد از استحکام بیشتری برخوردارند ولی ممکن است از لحاظ زیبایی برای این سازه ها مناسب نباشند . 

در مرحله بعد ساخت کانکس ساندویچ پانل  می توانیم اسکلت این سازه ها را برپا کرده که این اسکلت به استراکچر سازه معروف است و در ساخت این استراکچر از انواع پروفیل بهره برده می شود ولی تمامی پرفیل های مصرفی باید از نوع صنعتی بوده که دارای استحکام بالا است . و باید توجه کرد که به دلیل اینکه این سازه ها از تعداد کمتری ستون نسبت به سازه های معمولی برخوردارند باید به استراکچر سازه توجه جدی نمود که دارای حداکثر کیفیت در طراحی و اجرا باشد . اگر این سازه ها به درستی طراحی و اجرا نشوند در هنگام حمل و نقل دچار ایراد جدی شده و ممکن است سازه آن کیفیتی که مشتری می خواهد را نداشته باشد . البته برای بلند کردن این سازه ها نیاز است که با کمک 4 قلاب این کار انجام شود . زیرا ممکن است استراکچرا سازه پیچیده شده و به سازه صدمه وارد شود . در بسیاری از مواقع برای بلند کردن این کانکس ها از دو قلاب بهره می برند . 

پس از ساخت شاسی و استراکچر برای اینکه این سازه دارای طول عمر مفید بالایی باشد و در مقابل زنگ زدگی مقاوم باشد تمامی قطعات ساخته شده آن رنگ آمیزی شده و در مقابل رطوبت ایزوله می شوند . این رنگ آمیزی حداقل دوبار انجام خواهد شد . تا حداکثر کارایی را در مقابل خوردگی داشته باشد . این کار توسط استاد کار انجام می شود تا حداکثر کیفیت را در کانکس ساندویچ پانل به همراه داشته باشد . 

در مرحله بعد ساندویچ پانل هایی که به شرکت سفارش داده شده است و آماده شده اند را در محل های مورد نظر نصب می شوند . این ساندویچ پانل ها باید با دقت نصب شده و درزی بین محل قرار گیری آن ها بوجود نیاید و با پیچ های مخصوصی در جای خود محکم شوند . این کار باید به گونه ای اجرا شود که سازه دچار پیچش نشده و از فرم اصلی خود خارج نشود و به کانکس ساندویچ پانل آسیبی وارد نکند . برای اینکه در این سازه ها ساندویچ پانل ها از کیفیت بالایی برخوردار باشند تمامی مراحل ساخت ساندویچ پانل و حتی برشکاری آن ها در شرکت تولید کننده این پانل ها انجام خواهد شد که تاثیر زیادی بر کیفیت سازه و کارایی آن خواهد داشت . 

در مرحله بعد ساخت کانکس ساندویچ پانل نوبت به  کف سازی این سازه ها می رسد  . این کف سازی به دو صورت قابلیت اجرا دارد یکی کف سازی با تخته و دیگری سرامیک که هر کدام را نیاز است بصورت جداگانه توضیح دهیم ولی به دلیل اینکه کف سازی با تخته برای این سازه ها مناسب نیست این موضوع را در کانکس ساندویچ پانل دیگری در قسمت های دیگر توضیح خواهم داد . برای اجرای کف این سازه ها توسط سرامیک نیاز است که ابتدا تمامی کف این سازه ها را با کمک ورق های شادولاین که از نوع گالوانیزه هستند پوشش داده و این ورق ها را با کمک پیچ به جای خود محکم می کنیم . ورق های شادولاین بصورت عرشه فولادی بکار رفته و به دلیل خم هایی که دارد از استحکام بالایی در هنگام بار ریزی برخوردار است و سپس روی تمامی این ورق ها را می توانیم با بتون سبک که ترکیبی از سیمان و پوکه معدنی به همراه آب است پوشش داده و به مقدار 7 سانتیمتر این بتون ریزی صورت می گیرد و باید بتون سبک را با کمک ماله و توسط استاد کار بطول کامل ماله کشی کرد و بعد از خشک شدن مقداری از بتون با کمک سیمان سفید سرامیک ها را به کف می چسبانیم و برای اینکه استحکام سازه سرامیک ها را افزایش دهیم نیاز است که بین این سرامیک ها بندکشی شود . البته اگر شما نیاز به اجرای کف این سازه ها بصورت گرمایش از کف باشید باید تغئیرات محدودی در آن بوجود آورید که در موارد بعدی توضیح خواهم داد . 

تمامی کانکس های ویلایی نیاز دارند که در آن ها امکانات رفاهی طراحی و اجرا شود و شما هیچ کانکس ویلایی را نمی توانید پیدا کنید که در آن از امکانات رفاهی بهره ای برده نشده باشد . از امکانات رفاهی که در این سازه ها می توانیم بکار ببریم می شود به سرویس بهداشتی ، حمام ، آشپزخانه و اتاق خواب اشاره کرد . تمامی این امکانات رفاهی با بهترین کیفیت در این سازه ها قابل اجرا است و شما نباید هیچ تفاوتی بین امکانات رفاهی که در این سازه ها اجرا می شود با امکانات رفاهی که در خانه خود دارید احساس کنید . در صورتی که فضای سازه کوچک باشد می توانیم سرویس بهداشتی و حمام را بصورت مشترک اجرا کنیم ولی بهتر است که این دو امکان از هم جدا باشند و در صورت جدا سازی این دو از هم بهتر است که درب سرویس بهداشتی به فضای بیرون از کانکس و درب حمام به فضای داخل سازه باز شود .

آشپزخانه نیز که از امکانات رفاهی این سازه ها محسوب می شود را می توانیم با بهترین کیفیت طراحی و اجرا کنیم و تمامی امکاناتی که یک فرد برای یک آشپزخانه مدرن به آن نیاز دارد را در این سازه ها طراحی و اجرا کنیم . ولی اگر بخواهید می توانید لوازم قابل نصب در آشپزخانه را خود خریداری نموده و نصب تجهیزات آن را به عهده پرسنل شرکت ما قرار دهید . این کار برای برخی از افراد سخت پسند بهتر بوده و با توجه به شرایط مالی خود لوازم قابل نصب در این سازه ها را تهیه و نصب آن را به عهده ما قرار می دهند .

اگر شما به کیفیت نمای بیرونی سازه و نمای داخلی آن اهمیت بیشتری می دهید می توانیم نمای بیرونی کانکس ساندویچ پانل شما را کاملاً متفاوت طراحی و اجرا کنیم . بیشتر افراد نمای بیرونی کانکس ویلایی خود را با نمای دکوراتیو ، سمنت برد و یا ترموود طراحی و اجرا می کنند . این نما ها ظاهر بیرونی سازه را بسیار متفاوت تر کرده و شما را صاحب سازه ای زیبا تر نموده که مورد پسند بیشتر افراد خواهد بود . و می توان گفت که سازه شما بسیار چشم نواز تر خواهد شد و اگر بخواهید سازه شما بهتر جلوه کند بهتر است به نورپردازی بیرونی سازه توجه کرده و این کار می تواند سازه شما را در هنگام شب بسیار زیبا تر جلوه دهد . 

در رابطه با نمای داخلی باید عرض کنم که بهترین نمای داخلی برای این سازه ها می تواند دیوارپوش پی وی سی روکش دار بوده که سازه را بسیار زیبا و مدرن می سازند و از آنجا که این دیوار پوش ها که دارای تنوع بسیار زیادی هستند شما می توانید از بین تمامی این نماها نمای مورد نظر خود را بیابید . البته نماهای دیگری مانند ام دی اف وجود دارند ولی در کل نماهای پی وی سی خیلی بهتر بوده و در مقابل آب کاملاً مقاوم بوده و دچار فرسایش نخواهند شد . امروزه استفاده از این نوع دیوارپوش ها حتی به ساختمان بنایی نیز رسیده است . این کار می تواند کانکس ساندویچ پانل شما را بسیار شیک و مدرن جلوه دهد . البته برخی از سفارش دهندگان ترجیح می دهند که سقف داخلی کانکس ساندویچ پانل خود را با گچ برگ اجرا کنند که زیبایی سازه را دو چندان می کند و از لحاظ عایقی نیز بسیار مناسب است . 

در مرحله بعد ساخت کانکس ساندویچ پانل نوبت به نصب درب و پنجره های سازه می رسد . بهترین درب برای کانکس ساندویچ پانل درب های ضد سرقت است . این درب ها بسیار مناسب بوده و می تواند امنیت داخل سازه را افزایش چشمگیری دهد . برای نصب درب های ضد سرقت توجه داشته باشید که از نوع درب های چینی استفاده نکنید که کارایی چندانی ندارد ولی بهتر است از درب های ایرانی و یا ترک برای این کار استفاده کنید . و بهترین پنجره نیز پنجره های پی وی سی همراه با شیشه های دو جداره است . این پنجره ها از لحاظ عایقی نیز در سطح بسیار مناسبی قرار دارند  و مانع تبادل انرژیی حرارتی و اتلاف گرمایش و یا سرمایش تولید شود  و برای افزایش ایمنی داخل سازه بهتر است که تمامی پنجره ها به حفاظ فلزی مناسب مجهز شوند . 

آبگرم مصرفی مورد نیاز این سازه ها را می توانیم توسط آبگرمکن برقی فراهم کنیم . این آبگرمکن می تواند آبگرم مصرفی حمام ، سرویس بهداشتی و آشپزخانه را فراهم نماید . ولی اگر قصد استفاده از آبگرمکن گازی را در این سازه ها دارید باید توجه کنید که برای عدم گاز گرفتگی افراد نیاز است که این آبگرمکن در خارج از سازه نصب شده و برای عدم یخ زدگی رادیاتور در فصل سرما نیز باید این رادیاتور در داخل یک کابینت قرار داده شود .

در ساخت کانکس ساندویچ پانل ویلایی باید به تاسیسات این سازه ها توجه کنیم . این تاسیسات شامل سیم کشی برق و لوله کشی های سازه می شود و باید به تمام این موارد توجه نمود تا سازه ای که می خواهیم برای شما بسازیم با حداکثر کارایی و کیفیت برای سال های طولانی بدون مشکل بماند . ما برای لوله کشی آب شما از دو لوله آبگرم و آبسرد استفاده می کنیم . و این لوله کشی بصورت روکار انجام خواهد شد و برای لوله کشی از بهترین لوازم موجود در بازار بهره برده که خیال شما کاملاً از این بابت راحت باشد و تمامی شیرآلات از نوع درجه اهرمی و با بالاترین درجه کیفی می باشد . در رابطه با برق رسانی نیز باید خدمت شما عرض کنم که این برق رسانی بصورت روکار انجام خواهد شد و برای این کار از بهترین لوازم موجود در بازار استفاده می شود تا عمر مفید این سازه افزایش یابد و تمامی لوازم نصب شده از کیفیت بسیار بالایی برخوردار بوده و در خرید و نصب لوازم دقت بسیار زیادی می شود .  

گروه صنعتی معین کانتین طراح و سازنده انواع کانکس ، کانتینر و خانه های پیش ساخته در سطح کشور است . این شرکت صنعتی که دارای تجربه بسیار زیادی درطراحی و ساخت انواع کانکس ساندویچ پانل است توانسته است در این چند سال گذشته تعداد زیادی از این سازه ها را تولید و به مشتریان داخلی و خارجی خود ارائه دهد . تمامی تولیدات این مجموعه براساس نیاز مشتریان طراحی و تولید شده و تمامی نیازهای آنان را در آن قرار داده است . شما عزیزان در صورت نیاز به خرید کانکس ساندویچ پانل می توانید با گروه مشاوران معین کانتین ارتباط برقرار کرده و از خدمات مشاوره ای همکاران ما بهره مند شوید . و ما می توانیم تمامی نظرات شما را در ساخت کانکس ساندویچ پانل پیاده سازی نموده و شما صاحب کانکس مورد نظر خود شوید .

ما در گروه صنعتی معین کانتین برای ساخت کانکس ساندویچ پانل تمامی سازه را با نقشه هایی که توسط تکنسین های شرکت تهیه شده پی خواهیم گرفت و در ساخت این سازه ها تمامی تلاش خود را انجام داده تا رضایت شما عزیزان با کیفیت بالای محصولات ما به دست بیاید .  

از انواع کانکس ساندویچ پانل می توانیم به این موارد اشاره کنیم :

کانکس ساندویچ پانل ویلایی

کانکس ساندویچ پانل اداری

کانکس ساندویچ پانل مسکونی

کانکس ساندویچ پانل نگهبانی

کانکس ساندویچ پانل سرویس بهداشتی

کانکس ساندویچ پانل مهندسی

کانکس ساندویچ پانل مدیریتی

کانکس ساندویچ پانل فروشگاهی

کانکس ساندویچ پانل مخابراتی

کانکس ساندویچ پانل صنعتی

کانکس ساندویچ پانل حمام

کانکس ساندویچ پانل خدمات شهری

کانکس ساندویچ پانل تعمیرگاهی

کانکس ساندویچ نیروگاهی

کانکس ساندویچ پانل ویلایی دوبلکس

کانکس ساندویچ پانل دو طبقه

کانکس ساندویچ پانل کیوسک نگهبانی

کانکس ساندویچ پانل خدمات بانکی  

و . . . 

آخرین بروزرسانی     1398/07/30

محصولات مرتبط

152 دیدگاه. Leave new

 • سلام . ساندویچ پانل هایی که شما مورد استفاده قرار می دهید از چه جنسی است
  و کیفیت مواد عایقی آن در چه سطحی می باشد و این مواد عایقی از لحاظ قدرت عایقی
  برای مناطق سردسیر نیز مناسب است و یا باید از مواد عایقی دیگری برای ساخت
  کانکس ساندویچ پانل استفاده کرد . اگر ممکن است در این رابطه توضیحاتی را
  ارائه دهید .
  با تشکر از شما مهندس شهیدی .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای شهیدی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که عایق مصرفی در ساخت ساندویچ پانلی که
   ما در شرکت معین کانتین از آن بهره می بریم از نوع پلی اورتان است . این عایق در
   سطح بسیار مناسبی قرار داشته و از لحاظ کیفی نیز بسیار با اهمیت است و باید توجه
   کرد که این عایق در سطح جهانی مورد تائید بوده و از لحاظ کیفی نیز عایقی بسیار
   مناسب برای عدم تبادل انرژی حرارتی و صدا می باشد .
   عایق مورد استفاده در این ساندویچ پانل ها با دانسیته 40 واقعی بکار می رود و ما تمامی
   ساندویچ پانل ها را از شرکت های معتبر تهیه می کنیم که تمامی آنها به آزمایشگاه
   کنترل کیفی مجهز بوده و از این لحاظ نیز از محاسن این شرکت ها محسوب می شود .
   ما برای ساخت کانکس ساندویچ پانل می توانیم از ضخامت های مختلف برای مناطق
   آب و هوایی مختلف بهره ببریم . در شرکت معین کانتین برای مناطق معتدل از عایق
   ساندویچ پانل با ضخامت 4 سانتیمتر و برای مناطق سرد از ساندویچ پانل با ضخامت 8
   سانتیمتر و برای مناطق بسیار سرد و گرم نیز از ساندویچ پانل با ضخامت 12 سانتیمتر
   بهره می بریم و برای ساخت سردخانه های حساس به تنش دمایی از ساندویچ پانل
   های با ضخامت 20 سانتیمتر بهره خواهیم برد .
   اگر سوال دیگری داشتید در خدمت شما هستم .

   پاسخ
 • بهترین کف برای کانکس ساندویچ پانل به نظر شما چه کفی است .
  اگر بخواهم که کانکس ساندویچ پانل مورد نظر من از لحاظ کیفی در سطح بالایی
  باشد و دارای طول عمر بالایی بوده و بسرعت دچار فرسودگی نشود بنظر شما باید
  از چه کفی برای کف سازی در این سازه ها بهره ببریم .
  با کمال تشکر و قدردانی از شما دوست عزیز .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای سلیمی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که برای کانکس ساندویچ پانل می توانیم
   از چند نوع کف بهره ببریم و نظر مشتری تاثیر بسیار زیادی در انتخاب کف دارد و
   در واقع تمامی این کف ها از طرف تولید کننده پیشنهاد شده و نظر سفارش دهنده
   کانکس در انتخاب بیشترین تاثیر را دارد .
   از نظر من اگر کانکس ساندویچ پانل دارای جابجایی نبوده و یا این جابجایی به مقدار
   کم است بهترین کف برای این سازه ها کف سرامیک است . این کف دارای مزایای بسیار
   زیادی بوده که از بسیاری از کف های دیگر بهتر است . کف سرامیک می تواند سبب
   افزایش طول عمر سازه ، افزایش ایستایی کانکس و عدم فرسایش کف شود . هر کدام
   از این مزایا به طور جداگانه یک حسن بزرگ برای سازه است ولی باید این موضوع را نیز
   عنوان کرد که برای اینکه یک کف مناسب سرامیک داشته باشیم باید از بتون سبک بهره
   ببریم .
   از دیگر کف ها می توانیم به کف تخته چند لایه اشاره کنیم . این کف از استحکام بالایی
   برخوردار است و قیمت آن نیز کمتر از اجرای کف این سازه ها با سرامیک نخواهد بود و
   دلیل آن را می توانیم وارداتی بودن تخته های مورد استفاده اشاره کنیم و برای زیبایی
   بهتر می توانیم کف این سازه ها را با کفپوش نمد دار تزئین نمائیم .
   در برخی از سازه ها از این تخته های چند لایه بهره برده و برای استحکام بیشتر از ورق
   آلومینیومی آجدار استفاده می کنند این کار به عدم فرسایش کف و زیبایی بیشتر کف این
   سازه ها کمک بسیار زیادی خواهد کرد .
   بهتر است که برای کف سازی در کانکس ساندویچ پانل از تخته ام دی اف بهره نبرد . زیرا
   این تخته ها برای این سازه ها مناسب نیستند .
   برخی از تولید کنندگان از ساندویچ پانل ها برای کف سازی بهره می برند و برای اینکه این
   کف به مشکل برخورد نکند بهتر است کف اصلی سازه را با تخته اجرا کنیم . این نوع کف
   سازی نیز از استحکام نهایی بالایی برخوردار است . و این مورد نیز می تواند از پیشنهادات
   ما به شما باشد .

   پاسخ
 • با سلام . چرا بیشتر مدل های کانکس ساندویچ پانل را بدون نمای بیرونی می سازند
  و از همان نمای ساندویچ پانل برای نمای نهایی این سازه ها استفاده می کنند . آیا
  این مسئله به هزینه اجرای این نما باز می گردد یا دلیل دیگری دارد . اگر محبت کنید
  و پاسخگو باشید ممنون می شوم .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای سلامی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که مهمترین دلیل اینکه از نمای ساندویچ پانل
   به عنوان نمای اصلی سازه استفاده می شود هزینه اجرای نمای بیرونی است .
   از نظر من همین نما برای کانکس ساندویچ پانل نیز دارای زیبایی خوبی است ولی
   باید در رنگ آمیزی نمای سازه و حاشیه بندی آن دقت فراوانی نمود .
   اگر شما برای کانکس ساندویچ پانل خود بخواهید از نمای دیگری مانند نمای دکوراتیو
   ، سمنت برد و یا ترموود بهره ببرید هزینه اجرای نمای بیرونی سازه می تواند بسیار
   بالا بوده و این هزینه در برخی از موارد می تواند از هزینه ساخت کانکس نیز بالاتر در
   بیاید . بنابراین در نماسازی باید دقت شود که هزینه کار شما افزایش سنگینی نیابد
   این کار بستگی به خود شما دارد که به چه نمایی احتیاج دارید و حداکثر هزینه شما
   برای این کار به چه میزان است .

   پاسخ
 • ورق مورد استفاده در ساخت پانل ساندویچ پانل از چه جنسی می باشد . این ورق ها
  به چه دلیلی از این جنس انتخاب می شوند .
  جنس عایق مصرفی در ساخت پانل های ساندویچ پانل چیست و دانسیته ای که برای
  کانکس ساندویچ پانل بکار می رود باید چه مقدار باشد .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای مرتضوی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که جنس ورق مورد استفاده برای ساخت ساندویچ
   پانلی که در ساخت کانکس ساندویچ پانل بکار می رود . از نوع ورق آلوزینک است . و دلیل
   انتخاب این ورق برای ساخت این نوع پانل ها می توانیم به طول عمر بالا و عدم فرسایش
   سریع آن در مقابل رطوبت عنوان کنیم . برخی از تولید کنندگان پانل از ورق گالوانیزه برای این
   کار استفاده می کنند که خاصیت ورق های آلوزینک را ندارند و ممکن است در مقابل رطوبت
   به اندازه این ورق ها ها کارایی ندارند .
   در رابطه با سوال دوم شما باید عرض کنم که جنس عایق مورد استفاده در این سازه ها
   عایق پلی اورتان است . این عایق از قدرت خوبی برخوردار بوده و در صورتی که به درستی
   مورد استفاده قرار گیرد از کیفیت بالایی نیز برخوردارند . عایق بکار رفته با دانسیته 40
   در این پانل ها بکار می رود و با این دانسیته کیفیت کار نیز در سطح بالایی قرار خواهد
   گرفت .

   پاسخ
 • با سلام . از مواردی که بیشتر مشتریان به جستجوی آن می پردازند مربوط به قیمت
  کانکس است و چرا بیشتر سایت ها از اعلام قیمت کانکس خودداری کرده اند ولی در
  گذشته بسیاری از سایت ها قیمت کانکس ساندویچ پانل را قید می کردند . این موضوع
  به چه دلایلی است . چون برای من مهم است .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای مظفری .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که دلیل عدم درج قیمت کانکس در سایت ها
   به نظر من عدم ثبات قیمت است . این موضوع سبب شده است که در بسیاری از
   موارد که مربوط به بالا رفتن اجناس بود قیمت کانکس را باید مرتب تغئیر می دادیم و
   امروزه که برخی از اجناس در حال کاهش است نیز باید این کار را کرد و عملاً برای این
   موارد باید سختی زیادی را متحمل شد . و دلیل آن هم بسیاری از سایت ها چندین
   مقاله در رابطه با قیمت کانکس دارند که نمی توانیم تمامی آن ها را به صورت کامل
   بروزرسانی نمائیم .
   از دیگر دلایل نیز باید به این موضوع اشاره کنم که برای بسیاری از مشتریان قیمت
   کانکس بسیار اهمیت دارد و اگر ما بخواهیم به طور مثال قیمت کانکس ساندویچ پانل را
   درج کنیم مشتریان به دنبال کمترین قیمت ها هستند این در حالی است که در ساخت
   کانکس قیمت پائین به منزله کاهش لوازم مصرفی در ساخت آن است و این موضوع
   در نهایت سبب متضرر شدن مشتری خواهد شد .

   پاسخ
 • قیمت کانکس ساندویچ پانل تولید شده را اگر بخواهیم بصورت دقیق بررسی کنیم
  براساس لوازم مصرفی در ساخت آن ها بیشترین تاثیر و اثر گذاری را کدام یک از
  این لوازم و یا خدمات به خود اختصاص می دهد . اگر ممکن است در این رابطه یک
  توضیح بدهید برای آگاهی بیشتر ما خریداران . با تشکر از شما دوست عزیز .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای سامانی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم . که قیمت کانکس ساندویچ پانل بیشتر مربوط به
   هزینه خرید لوازم مصرفی می شود . از این لوازم برخی تاثیر بسیار زیادی در قیمت کانکس
   ساندویچ پانل دارند و برخی کمتر . از این مهمترین لوازمی که تاثیر زیادی در این خصوص
   دارد می توانیم به خرید ساندویچ پانل ها اشاره کنیم . بعد از ان ساخت اسکلت سازه
   هزینه بر بوده و در مقام بعدی خرید درب و پنجره ها قرار دارد . و در جای بعدی می تواند
   هزینه دیوارپوش ها را در صورت اجرا قرار دهیم و کف سازی نیز در مرحله بعد قرار می
   گیرد . تمامی این مسائل برای کانکسی بوده که بدون امکانات رفاهی اجرا شود ولی
   اگر امکانات رفاهی در این سازه ها اجرا شود هزینه زیادی را به خود اختصاص می دهد
   و اجرای امکانات رفاهی می تواند اولین و مهمترین خدمت هزینه بر باشد .
   در رابطه با دیگر مسائل مربوط به ساخت نیز مهمترین هزینه به عهده اجرت ساخت است .

   پاسخ
 • در بسیاری از مطالبی که خوانده ام بزرگترین قوت ساندویچ پانل ها را عایقی مصرفی در
  ساخت آن ها مشاهده کرده ام . آیا این مواردی که گفته می شود صحیح است و آیا تمامی
  این عایق ها در یک سطح می باشند .
  سوال دوم من در رابطه با قیمت کانکس ساندویچ پانل است که شرکت تولید کننده چه
  مقدار در قیمت این پانل ها نقش دارد .
  ممنون می شوم پاسخ دهید .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای اصلانی .
   مهمترین دلیل استفاده از ساندویچ پانل ها در ساخت کانکس را می توانیم عایق مصرفی
   در بدنه این سازه ها معرفی کنیم . این قدرت عایقی در حدی است که حتی بدنه تریلر های
   مجهز به سردخانه و دیگر سردخانه های سیار را نیز از همین ساندویچ پانل ها اجرا می کنند
   در تمامی دنیا این پانل ها به صورت گسترده تولید و مصرف می شوند و این در حالی است
   که مهمترین مزیت این پانل ها را عایق مصرفی بکار رفته در آن می دانند و دومین مزیت
   استفاده از ساندویچ پانل را استحکام بدنه این پانل ها معرفی می کنند که این مزیت برای
   برخی از صنایع از مزیت اول برتری دارد . از نظر من هم هر دو مزیت در سطح بالایی قرار
   دارند و در کل ساندویچ پانل ها در صنعت کانکس سازی از اهمیت برخوردارند .
   در رابطه با سوال دوم شما باید عرض کنم که در قیمت کانکس ساندویچ پانل نوع پانل بکار
   رفته در بدنه بسیار اهمیت دارد . این پانل مصرفی بهتر است از شرکت های بزرگ و معروف
   تهیه شود . و شما باید این موضوع را بدانید که شرکت های بزرگ پول برند خود را از شما
   نمی گیرند بلکه تولید این شرکت ها استاندارد بوده و در واقع در این شرایط که در کشور
   بوجود آمده این تولید کنندگان براحتی مواد اولیه مرغوب خود را تهیه کرده و مشکلی در
   تهیه مواد اولیه خود برای تولید ساندویچ پانل ندارند .

   پاسخ
 • برای ساخت کانکس ساندویچ پانل باید از چه ضخامتی بهره برد . و بهترین عایق مصرفی
  در ساخت این پانل ها باید از چه جنسی انتخاب شود . و اگر ممکن است در رابطه با ورق
  مورد استفاده در ساخت این پانل ها نیز اطلاع رسانی نمائید . ممنون می شوم از پاسخ
  شما .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای مصلحی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که در ساخت کانکس ساندویچ پانل معمولاً هر
   ضخامت پانلی را برای یک منطقه بکار می برند . برای مناطق معتدل کشور از ساندویچ
   پانل های 4 سانتیمتری و برای مناطق گرم و سرد از ساندویچ پانل های 8 سانتیمتری
   و برای مناطق خیلی گرم و خیلی سرد از ساندویچ پانل های 12 سانتیمتری و برای
   ساخت سردخانه میوه و گوشت از پانل های 15 سانتیمتری و برای سردخانه ها و یا
   محیط های نگهداری دارو که تنش هوایی بر روی آن ها تاثیر دارد از ساندویچ پانل های
   20 سانتیمتری بهره برده می شود . این کار باید بصورت جدی دنبال شود و استفاده از
   ضخامت های خاص نیز در تمامی این موارد رعایت شود .
   جنس عایق بکار رفته در ساخت این ساندویچ پانل ها باید از نوع پلی اورتان باشد که
   از لحاظ عایقی در سطح بالایی قرار دارد و نیاز است که این عایق با دانسیته 40 در این
   سازه ها مورد بهره قرار گیرد .
   در رابطه با نوع ورق نیز یادآور می شوم که بهترین ورق مورد استفاده استفاده ورق
   آلوزینک بوده که با ضخامت 0.5 میلیمتر بکار می رود و البته برخی از تولید کنندگان از
   ورق گالوانیزه با پوشش رنگ الکترواستاتیک نیز بهره می برند . این ورق از ورق آلوزینک
   پائین تر بوده و کیفیت و کارایی آن را ندارد .

   پاسخ
 • بسیاری از تولیدکنندگان کانکس اقدام به تولید کانکس ساندویچ پانل می کنند ولی چرا
  تولید کانکس معمولی خیلی بیشتر از این نوع سازه ها است و این نوع سازه ها
  نتوانسته اند جای کانس معمولی را بگیرند . هر چند همه اتفاق نظر دارند که کانکس
  ساندویچ پانل خیلی با کیفیت تر از کانکس معمولی اس . اگر میتوانید در این رابطه
  توضیحاتی ارائه دهید .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای حمیدی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که تولید این سازه ها دربیشتر کارگاه ها و شرکت
   های تولید کننده کانکس انجام می شود و این تولیدات با کیفیت های مختلف به دست
   خریداران خواهد رسید . از دلایلی که این سازه ها نسبت به کانکس معمولی کمتر تولید
   می شود را باید به مسئله قیمت کانکس ساندویچ پانل مربوط کرد . این سازه ها از
   قیمت بیشتری نسبت به کانکس معمولی برخوردارند .
   از دلایل دیگر می توانیم به طولانی تر بودن زمان تولید این سازه ها اشاره کرد . در واقع
   کانکس های معمولی بسیار سریع تر تولید می شوند .
   از دلایل دیگر به استحکام بیشر کانکس های معمولی می توان اشاره کرد . این سازه ها
   از تستحکام بیشتری برخوردار بوده و دلیل آن را می توانیم یکپارچه بودن شاسی، کف ،
   دیواره ها و سقف این سازه ها را دانست . ول کانکس ساندویچ پانل دارای ستون های
   کمتر بوده و ار پل های کمتری برخوردار است و به همین دلیل از استحکام کمتری برخوردار
   است . و این موضوع از نظر برخی از سفارش دهندگان از اهمیت برخوردار است .

   پاسخ
 • با سلام . قیمت کانکس ساندویچ پانل به چه عواملی بستگی دارد . و این عوامل چقدر
  بر روی این سازه ها تاثیر گذار بوده و سبب افزایش قیمت این سازه ها می شود . آیا با
  تولید انبوه این سازه ها می توانیم کاهش قیمت را بوجود بیاوریم . در این رابطه اگر ممکن
  است توضیحاتی را ارائه دهید .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای مظفری .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که قیمت این سازه ها نیز مانند بسیاری از سازه ها
   بیشتر مربوط به خرید لوازم مصرفی در ساخت آن ها می شود . خرید این لوازم مصرفی
   بیش از هشتاد درصد هزینه را شامل خواهد شد . از این رو باید به این مسئله به عنوان
   جدی ترین مورد در ساخت این سازه ها توجه کرد . و حدود ده درصد نیز مربوط به اجرت
   ساخت و کمتر از ده درصد دیگر مربوط به مسائل دیگر است .
   تمامی این هزینه هایی که گفته شد برای ساخت کانکس در کارگاه ها صادق است . و اگر
   شخصی بخواهد که این سازه ها را بصورت تولید انبوه بسازد با از افراد متخصص در اجرای
   خط تولید بهره ببرد . و این افراد که دارای دانش تخصصی در این رابطه هستند براحتی می
   توانند اظهار نظر کنند .
   ولی از نظر من تولید انبوه مقرون به صرفه نیست . زیرا شما به دنبال کاهش هزینه کارگری
   در ساخت هستید . در حالی که در تولید کارگاهی هزینه کارگری حدود 5 درصد است . و
   اگر من ده درصد را در بالا عنوان کردم . هزینه تمامی کارگری ها بوده و حداکثر قیمت برای
   ساخت کانکس را در نظر می گیرم . و در واقع شما در کارگاه ها با کمترین هزینه می توانید
   این سازه ها را تولید کنید . ولی در تولید انبوه شما باید هزینه زیادی برای خرید زمین و
   تجهیزات صرف کنید . که تمامی این هزینه ها برای این امور نمی توانند سود مناسبی را
   عاید کسی کنند . این صحبت های من با توجه به اینکه با دیگر همکاران خود در این رابطه
   صحبت هایی شده است عنوان می شود .
   و از طرف دیگر بیشتر سفارش دهندگان درخواست هایی دارند که ممکن است که این
   مسئله را نتوانیم در خط تولید اجرا کنیم .

   پاسخ
 • با سلام . برای ساخت کانکس سردخانه با کمک ساندویچ پانل می خواستم بدانم که
  باید از چه نوع پانلی برای این کار بهره ببرم و ضخامت و دانسیته این پانل چه مقدار
  باشد . تا مشکلی از لحاظ کیفی و نگاه داشت هوای داخل سازه را نداشته باشم .
  و از طرف دیگر قیمت کانکس ساندویچ پانل سردخانه ای نیز برای من گران تمام
  نشود .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای شاهسون .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که برای ساخت سردخانه های ساندویچ پانل
   معمولاً از ساندویچ پانل هایی با جنس عایقی پلی اورتان و ضخامت 15 سانتیمتر با
   دانسیته 40 کیلوگرم بهره می برند .
   این نوع ساندویچ پانل ها برای این سازه ها بسیار مناسب است . ولی در برخی از
   مکان ها که تفاوت دمایی در مدت شبانه روز زیاد است از ساندویچ پانل های 20
   سانتیمتر برای این کار بهره می برند . این کار می تواند برای این مصارف به بهترین
   نحو ممکن عمل کند .
   برای اینکه شما هوای گرم داخل سازه را کاهش دهید و مانع ورود هوای گرم به داخل
   این سازه ها شوید نیاز است که در این سازه ها اقداماتی انجام دهید . این کار موجب
   افزایش قیمت کانکس ساندویچ پانل سردخانه می شود ولی اثرات آن در کوتاه مدت و
   میان مدت سبب کاهش هزینه های نگهداری این سازه ها شده و در نتیجه هزینه ها
   بسرعت باز گردانده شده و شما سود خواهید برد .
   هر چند ممکن است برخی از اقدامات سبب افزایش قیمت کانکس ساندویچ پانل شود
   ولی در مجموع این اقدامات را باید انجام دهید . از این اقدامات می توانیم به محل پیش
   سرمایش اشاره کنیم .

   پاسخ
 • امروزه ساخت کانکس های ساندویچ پانل بیشتر از گذشته دارای طرفدار بوده و در سطح
  وسیعی دربین افراد فعال صنعت خانه های پیش ساخته مطرح میباشد ولی ساخت
  صنعتی این سازه ها در هیچ شرکتی انجام نشده است . اگر میشود در رابطه با مشکلات
  تولید این سازه ها بصورت صنعتی توضیحاتی بدهید . زیرا من اعتقاد دارم این کار موجبات
  کاهش قیمت کانکس سندویچ پانل را خواهد داشت .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای کاظمی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم کا ساخت این سازه ها بصورت انبوه در خط تولید در
   برخی از شرکت های بزرگ انجام می شود . و این شرکت ها با توجه به داشتن امکان
   تولید ساندویچ پانل براحتی می توانند لوازم مصرفی خود را تولید کرده و برای ساخت روانه
   خط تولید کنند . ولی محصولات این شرکت ها از قیمت بالایی برخوردار بوده به همین
   دلیل مشتریان این سازه ها از بین شرکت هایی است که از لحاظ مالی در سطح بالایی
   قرار دارند .
   از نظر من برای ساخت این سازه ها خط تولید نمی تواند هزینه های ساخت را کاهش
   دهد . زیرا هزینه راه اندازی خط تولید بسیار بالا بوده و می تواند در نهایت منجر به
   افزایش قیمت کانکس ساندویچ پانل شود . و از طرف دیگر هزینه نگهداری آن نیز بالا
   بوده و همین عامل قیمت کانکس ساندویچ پانل را افزایش خواهد داد . و باید این موضوع
   را دانست که هزینه کارگری در کارگاه ها و شرکت های سازنده کانکس پائین است و
   به همین علت سرمایه گذاری در شرکت های کوچک که دارای خط تولید باشند مقرون به
   صرفه نخواهد بود و در مجموع قیمت کانکس ساندویچ پانل در این شرکت ها ارزنتر است .

   پاسخ
 • نحوه ساخت ساندویچ پانل آیا در کیفیت نهایی این سازه ها تاثیر گذار است . و اگر بجای
  بهره بردن از ورق های آلوزینک از ورق های گالوانیزه استفاده کنیم مشکلی در این زمینه
  بوجود می آورد . زیرا استفاده از ورق گالوانیزه در مجموع قیمت کانکس ساندویچ پانل را
  کاهش خواهند داد .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای قدوسی .
   در رابطه با سوال اول شما باید عرض کنم که نحوه اجرای ساخت ساخت پانل ها تاثیر
   زیادی در کیفیت این سازه ها خواهد داشت . این مسئله می تواند در نهایت منجر به
   کاهش و یا افزایش کیفیت این ساره ها بشود . و از طرف دیگر مستقیما به طول عمر
   این ساره ها منجر می شود .
   در رابطه با سوال دوم شما باید عرض کنم که در صورت استفاده از ورق گالوانیزه به
   جای آلوزینک مشکلات عمده ای بوجود خواهد آمد . این مشکلات از همان اول خود
   را نشان نمی دهند ولی با گذشت زمان نمودار خواهند شد از این مشکلات می توانیم
   به جدا شدن عایق پلی اورتان از سطح ورق گالوانیزه اشاره کرد . البته ممکن است
   این موضوع چند یال به طول انجامد ولی این کار انجام شدنی است . از مشکلات دیگر
   احتمال شدت زنگ زدگی در ورق های گالونیزه نسبت به ورق های آلوزینک بسیار
   بالا تر است .

   پاسخ
 • کانکس ساندویچ پانل که در مقابل سرمای شدید بخواهد مقاومت کند باید دارای چه ویژگی
  هایی باشد . منظور من تولید سازه ای با حداکثر کارایی و عدم ورود سرما به داخل سازه
  است . ممنون می شوم که در این رابطه توضیح دهید .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای کبیری .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم . که برای اینکه شما بتوانید سازه ای داشته باشید
   که حداکثر توانایی مقاومت در برابر سرما را داشته باشد و مانع تبادل انرژی حرارتی شود
   پیشنهاد می شود از کانکس ساندویچ پانل بهره ببرید . بهترین نوع این سازه ها از
   ساندویچ پانل با ضخامت 20 سانتیمتر بوده که با دانسیته 40 تولید می شوند . این
   ساندویچ پانل ها با دو لایه ورق آلوزینک احاطه شده است که از عایق ساندویچ پانل
   محافظت کرده و علاوه بر آن می توان از این ورق به عنوان نمای داخلی و بیرونی بهره برد .
   برای اینکه حداکثر کارایی را برای عدم ورود سرما به داخل سازه را داشته باشیم می
   توانیم کف این سازه ها را نیز با ساندویچ پانل اجرا کنیم هر چند این کار سبب افزایش
   قیمت کانکس ساندویچ پانل خواهد شد .
   از دیگر موارد می توانیم به اجرای پنجره های پی وی سی اشاره کنیم این پنجره ها نیز
   برای عدم تبادل انرژی بسیار موثر و کارا خواهد بود و باید تمامی این سازه ها را با این
   پنجره ها اجرا کرد .

   پاسخ
 • برای ساخت بسیاری از سازه ها از طرف تولید کنندگان کانکس پیشنهاد استفاده از
  ساندویچ پانل داده می شود . ولی با این وجود سازه های کمتری با این نوع از لوازم
  تولید می شوند . میخواستم بدانم که مهمترین دلایل عدم استفاده از این سازه ها
  چیست . البته برخی از دوستان دلیل قیمت کانکس ساندویچ پانل را عنوان می کنند
  اگر در این موضوع نظرتان را بگوئید ممنون می شوم .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای حسنی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که یکی از دلایل عدم استفاده از این سازه ها را
   می توانیم قیمت کانکس ساندویچ پانل عنوان کنیم . که این سازه ها گران تر از سازه
   های معمولی است . از دلایل دیگر می توانیم به زمان بر بودن بیشتر تولید این سازه ها
   اشاره کنیم . کانکس های معمولی بسرعت تولید می شوند و براحتی می توانیم در عرض
   کمتر از ده ساعت کاری توسط یک استاد کار و یک شاگرد سازه را تولید و تحویل داد . ولی
   برای سازه های پانلی این کار امکان پذیر نیست . دلیل دیگر را می توانیم به استراکچر
   مستحکم کانکس های معمولی عنوان کرد . این استراکچر به دلیل یکپارچه بودن شاسی
   ، کف ، دیواره ها و سقف از استحکام بسیار بالایی برخوردار است . و این در حالی است
   که کانکس های ساندویچ پانل این استحکام سازه ای را ندارند .
   در رابطه با قیمت کانکس ساندویچ پانل که بیشتر به آن توجه می شود . باید خدمت شما
   عرض کنم که هزینه کارگری ساخت این سازه ها بالا است . و از طرف دیگر لوازم مصرفی
   در ساخت که شامل بدنه ، درب ، پنجره ها و کف سازی است نیز هزینه بر بوده و این هزینه
   ها در مجموع قیمت کانکس ساندویچ پانل را تا حد بالایی افزایش خواهد داد . و باید به این
   موضوع توجه کرد .

   پاسخ
 • در گذشته محدود سازه هایی را از نوع ساندویچ پانل طراحی و تولید می کردند . و
  دلیل تولید کمتر آن بیشتر به گران بوده عایق پلی اورتان مربوط بود . ولی امروزه به
  لطف تکنولوژی ، عایق پلی اورتان از کاهش قیمت برخوردار است . ولی چرا هنوز
  کانکس های ساندویچ پانل در بین مردم جای باز نکرده است و فقط شرکت های
  خاصی مانند شرکت نفت از این سازه ها بهره می برند . البته من فکر می کنم که
  این مسئله مربوط به قیمت کانکس ساندویچ پانل است .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای مرشدی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که مهمترین مسئله در عدم گرایش مردم به
   سمت این سازه ها را می توانیم قیمت کانکس ساندویچ پانل عنوان کنیم . بسیاری
   از خریداران برای خرید خود بیشتر به قیمت سازه و بعد از آن کیفیت سازه توجه می
   کنند . و چون بیشتر سازه ها شبیه به هم هستند و از لحاظ ظاهری با هم تفاوت
   چندانی ندارند مشتریان کیفیت این سازه ها را در یک سطح می بینند . مگر آنکه این
   مشتریان از نظر کیفی با مواد و لوازم مختلف آشنائیت داشته باشند و متریال مختلف
   را بشناسند .
   از بسیاری از مشتریان که درصد قابل توجهی را به خود اختصاص می دهند ما همیشه
   می شنویم که فلان سازنده کانکس سازه خود را با قیمت کمتر به فروش می رساند
   و برای ما و سایر تولید کنندگان مشخص می شود که بسیاری از خریداران به دنبال
   قیمت کانکس ساندویچ پانل ارزان تر هستند تا کیفیت بالایی که ما در نظر داریم به
   خریداران عرضه کنیم . از این رو وقتی به فروش توجه می کنیم متوجه می شویم که
   کانکس های ممتاز که از قیمت بالا و کیفیت خیلی خوبی برخوردارند از فروش بسیار
   پائینی نیز برخوردار بوده و از این رو معمولاً نمونه ای برای نمایش از آن ها تولید نمی
   شود .

   پاسخ
 • برای تولید کانکس های ساندویچ پانل چرا از روش تزریق در محل نصب نهایی استفاده
  نمی شود . این روش در برخی از کشورهای توسعه یافته انجام شده و کارایی مناسبی
  دارد . و اگر این روش انجام شود قیمت کانکس ساندویچ پانل تا حد زیادی کاهش می
  یابد و از طرف دیگر نیز سرعت انجام کار نیز افزایش محسوسی خواهد یافت .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای شیخی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که من هم این روش اجرای کار را از دوستانم
   شنیده بودم و از یک نمونه از این دستگاه که در داخل کشور ساخته شده بود بازدید
   به عمل آوردم . ولی در عمل آن چیزهایی که قبل از بازدید از تولید کنندگان این دستگاه
   شنیده بودم یکی نبود و کارایی دستگاه را در این حد ندیدم . در بسیاری از پانل های
   تولید شده درجا نتوانسته بود فضای داخل را پر کند و دانسیته مورد نیاز را در این نوع
   ساندویچ پانل کمتر از 25 کیلوگرم تحویل می داد . همانطور که می دانید باید در ساخت
   کانکس های ساندویچ پانل از پانل هایی بهره ببریم که دارای دانسیته 40 کیلوگرم باشند
   از این رو من احساس کردم که این دستگاه کارایی لازم را ندارد .
   البته در رابطه با دستگاه های خارجی نمی توانم اظهار نظر کنم چون کارکرد آن ها را
   از نزدیک ندیده ام .
   تمامی این موارد برای کاهش قیمت کانکس ساندویچ پانل انجام می پذیرد . حتی من
   در برخی از موارد دیده ام که برخی از تولید کنندگان از پانل های پلی استایرن برای این
   کار بهره می برند تا هزینه ها را کاهش داده و در نهایت نیز قیمت کانکس ساندویچ پانل
   کاهش یابد . ولی من اعتقاد دارم که گران بودن این پانل ها نباید سبب شود که از لوازم
   و ادوات بی کیفیت بهره برد و سبب شد که اعتماد خریداران کاهش یابد . بنابراین فقط
   نباید به کاهش قیمت کانکس ساندویچ پانل فکر کرد .

   پاسخ
 • بنظر شما برای ساخت سازه های ساندویج پانل بهتر است از چه نوع پنجره هایی
  استفاده کرد . و در کنار این پنجره ها نیز نیاز است که درب این سازه ها از چه نوعی
  باشد . برای من قیمت کانکس ساندویچ پانل اهمیت ندارد . و کیفیت سازه از اهمیت
  زیادی برخوردار است . لطفاً در این زمینه راهنمایی نمائید .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای امیری .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که از نظر من و بسیاری از همکارانی که در این
   صنعت مشغول هستند برای کانکس های ساندویچ پانل بهترین پنجره می تواند از نوع
   پی وی سی همراه با شیشه های دوجداره باشد . البته یاد آور می شوم که این پنجره
   ها باید از لحاظ کیفی در سطح مناسبی قرار داشته باشند . و پی وی سی مورد استفاده
   کاملاً از داخل مشبک بوده که علاوه بر استحکام بالا مانع تبادل انرژی حرارتی نیز خواهد
   شد و از این رو گزینه بسیار مناسبی است . البته باید یاد آور شوم که امنیت این سازه
   ها باید مورد توجه قرار گیرد . و باید تمامی پنجره ها را به حفاظ فلزی مناسب مجهز نمود
   و این حفاظ فلزی به گونه ای طراحی شود که علاوه بر داشتن استحکام بالا از زیبایی
   خوبی نیز برخوردار باشد .
   در رابطه با درب این سازه ها نیز بسیاری از همکاران ما درب پی وی سی را مورد تائید
   قرار می دهند و از این درب برای این دست از سازه ها استفاده خواهند کرد . و این درب
   نیز نیاز به استفاده از حفاظ فلزی محکم و زیبا است .
   از نظر من بهترین درب برای سازه های پیش ساخته نوع ضد سرقت است . این نوع باید
   از بهترین ها انتخاب شود . و در هنگام خرید خود از خرید درب ضد سرقت چینی بشدت
   پرهیز کنید . این درب ها بسیار زیبا و شکیل ساخته شده ولی هیچ گونه استحکامی
   ندارند . بهترین درب هایی که در ایران وجود دارند نوع ترکیه ای آن است . ولی از قیمت
   بالایی برخوردار بوده ولی کاملاً مناسب هستند . البته برخی از تولید کنندگان ایرانی
   نیز در سطح بسیار بالایی کارکرده و دست کمی از محصولات ترکیه ای نداشته و تمامی
   یراق آلات مورد استفاده خود را از نوع کاله ترکیه استفاده می کنند . بهتر است در هنگام
   خرید درب به عایق ( بیشتر درب های ضد سرقت عایق حرارتی ندارند ) حرارتی آن توجه
   داشته باشید .

   پاسخ
 • با سلام می خواهم بدانم که آیا می شود کانکس کانتینر دست سازی را تولید کرد که
  بجای بدنه فلزی آن از ساندویچ پانل استفاده نمود . تا بهترین عایق را برای عدم تبادل
  انرژی در این سازه ها داشته باشیم . بنظر من با وجود گران بودن کانکس کانتینرها
  می توانیم سازه ای را ارزان تر تولید کرده و قیمت کانکس ساندویچ پانل را کاهش
  دهیم .

  پاسخ
  • با سلام و خسته نباشید خدمت آقای آرش .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که امروزه ساخت کانکس کانتینرهای در سراسر
   جهان با استفاده از ساندویچ پانل طرفداران بسیاری پیدا کرده است و این کار باعث
   افزایش قیمت کانکس ساندویچ پانل که به این روش تولید می شود شده است ولی
   در نهایت کیفیت این سازه ها را افزایش بسیار زیادی داده و نواقص احتمالی سازه
   های ساندویچ پانل را نیز از بین برده است . از این رو سازه هایی که به این روش
   طراحی و تولید می شوند از استحکام بسیار زیادی برخوردار بوده و به همین دلیل
   نیز دارای طول عمر بسیار بالایی نیز می باشند و باید به این موضوع توجه داشت
   که تمامی این سازه ها از کیفیت بالایی برخوردار خواهند بود .
   امروزه توجه به قیمت کانکس ساندویچ پانل به نسبت کیفیت آن کاهش یافته است
   از این رو این مسئله می تواند امیدوار کننده باشد که مشتریان به دنبال کیفیت
   کانکس های مصرفی خود بوده و به قیمت توجه نداشته و برای آن ها کیفیت از اهمیت
   بیشتری برخوردار است .
   از لحاظ عایقی نیز کانکس کانتینرهای ساندویچ پانل بهتر عمل کرده و کیفیت عایقی
   بسیار بالاتری داشته اند . و در صورت درست اجرا شدن فرآیند تولید از کیفیت خوبی
   برخوردار بوده و می تواند قیمت کانکس ساندویچ پانل را نیز کاهش دهد .

   پاسخ
 • میخواهم یک کانکس فروشگاهی که توسط ساندویچ پانل طراحی و ساخته شده است
  را خریداری نمایم . از آنجا که مطلع شده ام برای گرفتن مجوز باید یک سری از موارد
  را در این سازه ها به صورت کامل رعایت کنیم . اگر می شود در رابطه با نحوه ساخت
  این کانکس ساندویچ پانل فروشگاهی توضیحاتی را به من ارائه نمائید بسیار ممنون
  میشوم .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای شهرامی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که برای ساخت کانکس فروشگاهی با کمک
   ساندویچ پانل باید تمامی مسائل بهداشتی در آن را رعایت کنید و تمامی مقررات
   اداره بهداشت در این سازه ها لازم اجرا است . از این موارد می توانیم به قابل
   شستشو بودن کف ، دیواره های داخلی و خارجی کانکس اشاره کنیم .
   این سازه ها باید قابلیت نصب درب را داشته و این درب مانع ورود حشرات و حیوانات
   موذی به داخل سازه شوند .
   معمولاً کف این سازه ها را از نوع سرامیک اجرا می کنند . و در این کف باید محلی
   برای جمع آوری آب فاضلات و دفع آن وجود داشته باشد و این فاضلاب نیز از طریق
   لوله کشی به محل دفع اصلی وارد شود .
   از موارد دیگر می توانیم به نصب روشویی اشاره کرد . روشویی در این سازه ها برای
   شستشوی دست و لوازم قابل شستشو قابل اجرا است و باید به این نکته توجه جدی
   داشت . رعایت تمامی این موارد الزامی است . و در برخی از مشاغل نیز براساس همان
   شغل و کاریری الزاماتی وجود دارد که باید تمامی آن ها در هنگام ساخت کانکس ساندوچ
   پانل فروشگاهی رعایت شود .

   پاسخ
 • برای خرید کانکس ساندویچ پانل دست دوم باید به چه مواردی توجه کرد که بتوانیم یک
  سازه پانلی را با قیمت مناسب تهیه کنیم . این سازه را گران تر از حد معمول خریداری
  نکنیم . من در این زمینه اطلاعاتی ندارم و تازه کار هستم . ممنون می شوم که من را
  در این زمینه راهنمایی کرده و مشاوره ای در اختیارم قرار دهید .

  پاسخ
  • با سلام خدمت اقای جباری .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که برای خرید کانکس ساندویچ پانل دست دوم
   باید به برخی از موارد توجه کافی داشته باشید . که توضیح خواهم داد . ابتدا شما باید
   قیمت کانکس ساندویچ پانل نو و کار نکرده را بدانید . و نیاز است که 30 درصد برای سازه
   های با کیفیت و در حد نو از قیمت این سازه که استعلام گرفته اید کم کنید . و در مرحله
   بعد باید سازه را از لحاظ کیفی مورد بررسی قرار دهید و جاهایی که نیاز به تعمیر دارد
   را شناسایی و هزینه تعمیر و یا بازسازی آن را مشخص کنید و از این مقدار هم کم کنید
   در مرحله بعد که باید هزینه حمل سازه را مشخص کنید . برخی از سازه ها بصورت اجرا
   در محل ساخته شده و برای بلند کردن کانکس و گذاشتن آن بر روی تریلی باید هزینه
   زیادی را صرف کنید . البته برخی از سازه ها اینطور نیستند و با کمک یک جرثقیل شهری
   می توانید آن را حمل کرده و به کارگاه خود برسانید . این موضوع برای افراد تازه کار باید
   مورد توجه قرار گیرد .
   از نکات دیگر نیز اگر حمل بار از محل خرید تا کارگاه طولانی است و هزینه زیادی متوجه
   شما می شود نیز باید از قیمت اعلامی به خرید کم شده و با این مواردی که گفته
   شده قیمت کانکس ساندویچ پانل خریداری شده مشخص می شود .

   پاسخ
 • با سلام . آیا کانکس های ساندویچ پانل قابلیت اجرای تمامی امکانات رفاهی را مانند
  کانکس های معمولی دارند و در آن ها می توانیم تمامی امکانات مانند سرویس بهداشتی
  ، حمام و آشپزخانه به همراه اتاق خواب را طراحی و اجرا کنیم . اگر این کار امکان پذیر
  است آیا بر روی قیمت کانکس ساندویچ پانل تاثیر زیادی دارد . ممنون و سپاسگزار می
  شوم در این رابطه توضیحاتی ارائه دهید .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای تیموری .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که ساخت کانکس های ساندویچ پانل با امکانات
   رفاهی مناسب یکی از متداول ترین روش های ساخت این سازه ها می باشد و در
   ساخت این سازه ها انواع امکانات رفاهی با کیفیت های مختلف مانند کانکس های
   معمولی امکان پذیر است . از این رو شما براحتی می توانید صاحب یک کانکس پانلی
   با تمامی امکانات مورد نیاز خود شوید و از این بابت هیچ نگرانی وجود ندارد .
   البته باید متذکر شوم که هزینه اجرای امکانات رفاهی در برخی از موارد در این سازه ها
   از سازه های معمولی بیشتر است . از این رو باید به این مسئله نیز توجه داشت .
   از امکانات رفاهی معمول که در این سازه ها طراحی و اجرا می شود می توانیم به
   سرویس بهداشتی ، حمام و آشپزخانه اشاره کنیم . البته دیگر امکانات رفاهی مانند
   اجرای اتاق خواب و تراس نیز امکان پذیر بوده و در برخی از موارد برای مشتریان طراحی
   و اجرا می شود . ما در گروه صنعتی معین کانتین به کیفیت این سازه ها توجه فراوانی
   داریم . و تلاش فروانی می کنیم که قیمت کانکس مسکونی از یک حد زیادی افزایش
   پیدا نکند البته منظور ما کاهش کیفیت سازه نیست بلکه از لوازمی که کیفیت بالایی
   داشته و قیمت مناسبی دارند .
   همیشه بحث قیمت کانکس مسکونی برای بسیاری از افراد گنگ بوده است . شما
   باید در هنگام خرید کانکس های مسکونی به لوازم مصرفی در ساخت سازه توجه
   داشته باشید تا بهترین کیفیت را با بهترین قیمت بتوانید تحویل بگیرید .

   پاسخ
 • از مهمترین تولیدات شرکت های بزرگ ساخت کانکس تولید کانکس ساندویچ پانل است
  و چون این سازه ها در شرکت های بزرگ تولید می شوند از قیمت بالایی برخوردارند .
  چرا در کارگاه های کوچک ساخت کانکس ساندویچ پانل کمتر انجام می شود . اگر این
  کار در کارگاه های کوچک انجام شود قیمت کانکس ساندویچ پانل کاهش شدیدی
  خواهد داشت . البته من این گونه فکر می کنم . اگر ممکن است در این رابطه توضیحاتی
  ارائه دهید .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای فرشادی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم . که صحبت های شما درست است بسیاری از
   کانکس های ساندویچ پانل در شرکت های بزرگ تولید می شوند و قیمت محصولات این
   شرکت ها نیز بالا بوده و با قیمت بالایی این محصولات را در اختیار خریداران قرار می دهند
   ولی باید این موضوع را نیز عنوان کرد که این شرکت ها با دارا بودن تکنولوژی مناسب
   برای ساخت این سازه ها توانسته اند کیفیت بسیار بالایی را داشته باشند و محصولات
   خود را نیز با بالاترین کیفیت فنی در اختیار خریداران قرار دهند . از این رو شما نمی
   توانید این شرکت های بزرگ را با کارگاه های کوچک مقایسه کنید . در بسیاری از موارد
   محصولات خروجی کارگاه ها کیفیت لازم را نداشته و تنها حسن و مزیت آن ها را می
   توانیم در کاهش قیمت کانکس ساندویچ پانل بدانیم . از این رو ما نباید مسئله کیفیت
   را فدای قیمت ارزان این سازه ها نمائیم . در برخی از موارد برای برخی از سفارش
   دهندگان قیمت کانکس ساندویچ پانل اهمیت داشته ولی در کوتاه مدت این خریداران
   متوجه بی کیفیت بودن محصولات خود خواهند شد .
   شرکت هایی مانند گروه صنعتی معین کانتین برای تولید کانکس ساندویچ پانل لوازم و
   پانل های خود را از شرکت های بزرگ تهیه کرده و استراکچر و بسیاری از موارد دیگر
   را خود تولید کرده که بتوانند محصولی با کیفیت و قیمت مناسب را به دست خریداران
   برسانند .

   پاسخ
 • برای کف سازی با سرامیک کانکس ساندویچ پانل چه پیشنهادی دارید که این سازه ها
  را با کیفیت مناسب و به بهترین و مناسب ترین روش کف سازی نموده و این نوع کف
  سازی بر روی عمر مفید سازه نیز تاثیر گذار بوده و در مجموع کاملاً اصولی و حرفه ای
  انجام شود . ممنون می شوم که پاسخگوی من باشید .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای رسولی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که کف سازی در کانکس یکی از مهمترین و پر
   بحث ترین موارد می باشد . برای سازه هایی که دارای کف سازی ساده و با تخته
   هستند این کار براحتی انجام شده و زمان بر نیست . معمولاً این نوع کف سازی برای
   سازه ها ارزان قیمت انجام می شود . ولی برای کف سازی سازه ها گران قیمت تر و
   یا سازه هایی که افراد زیادی در داخل آن رفت و آمد می کنند از کف سازی با سرامیک
   بهره برده و این کار بسیار مناسب است .
   باید در کف سازی با سرامیک به موارد زیادی توجه کرد . از این موارد استحکام سازی
   شاسی بوده و از نظر من بهترین نوع شاسی که برای این سازه ها بسیار مناسب است
   شاسی از نوع دورکلاف است . و باید این شاسی بصورت داخلی تقویت شده و برای
   پروفیل ریزی کف آماده شود . بعد از پروفیل ریزی کف بهتر است که از ورق های گالوانیزه
   شادولاین بصورت عرشه فولادی بهره برد . این کار می تواند استحکام کف سازه را بسیار
   بالا برده و برای کف سازی با سرامیک آماده کند . بهترین بتون برای کف سازی بتون
   سبک بوده که ترکیبی از پوکه معدنی ، سیمان و آب است . بعد از اینکه کف این سازه
   ها را بتون ریزی نمودید . نیاز است که این بتون توسط یک استاد کار کاملاً مطابق با
   اصول کف سازی صاف شده و کاملاً تخته تراز باشد . بعد از خشک شدن کمی از
   این بتون تا حدی که پا در آن فرو نرود می توانیم سرامیک ها را با کمک سیمان سفید
   به کف بچسبانیم . و برای افزایش استحکام سازه نیاز است که این سرامیک ها را
   با بند کشی اجرا کرده که در استحکام آن ها بسیار تاثیر گذار خواهد بود .

   پاسخ
 • بهترین پنجره در ساخت کانکس ساندویچ پانل کدام یک از پنجره ها می باشد که از
  لحاظ عایقی نیز در سطح مناسبی بوده و در عدم تبادل انرژی حرارتی نقش مهمی
  داشته باشد . اگر می شود توضیحی در این رابطه داشته باشید ممنون می شوم .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای شکوهی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که برای اینکه حداکثر کارایی را از کانکس ساندویچ
   پانل داشته باشیم . نیاز است که درب و پنجره های این سازه ها نیز در عدم تبادل انرژی
   حرارتی نقش ایفا کرده و این سازه ها را در سطح مطلوبی قرار دهد . از نظر من بهترین
   پنجره ها نوع پی وی سی همراه با شیشه های دوجداره است . این پنجره ها در عدم
   تبادل انرژی حرارتی نقش مهمی ایفا کرده و بسیار با اهمیت هستند . البته فرم پنجره های
   بکار رفته نیز باید اصولی ساخته شوند و در عدم تبادل انرژی حرارتی نقش داشته باشند
   برخی از این فرم ها از لحاظ عایقی مناسب نیستند .
   در رابطه با درب نیز بهترین درب این سازه ها از نوع ضد سرقت است که دارای عایق حرارتی
   بوده که هم مانع سرقت شده و هم عایق خوبی در مقابل تبادل انرژی حرارتی باشد . البته
   این درب ها گران قیمت بوده و می توانید از درب های پی وی سی برای این کار بهره ببرید
   این درب ها عایق بسیار خوب و مناسبی برای عدم تبادل انرژی هستند .

   پاسخ
 • یک مورد پانل های پلی اورتان وجود دارد که ضخامتی کمتر از دو سانتیمتر دارد و از لحاظ
  زیبایی نیز در سطح بالایی قرار داشته و بسیار شکیل و در طرح های مختلف ساخته می
  شوند . می خواستم بدانم که آیا این دو سانتیمتر برای عایق حرارتی این سازه ها جوابگو
  است و یا فقط این پانل های برای زیبایی بکار می روند .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای شب خیز .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که ما نیز از این پانل برای اجرای کانکس های درجه
   یک استفاده کرده ایم . زیبایی این ساندویچ پانل ها بسیار زیاد است و سبب جذب مشتری
   های زیادی به این طرح ها شده است . لازم می دانم که اگر بخواهم در این رابطه توضیح
   دهم باید یاد آور شوم که این ضخامت دو سانتیمتر برای عایق بندی کافی نیست و باید
   برای مناطق معتدل از عایق بندی چهار سانتیمتر استفاده کنیم . ولی سازنده این نوع پانل
   ها از یک لایه متالایز نیز در انتهای کار بهره برده است . این لایه با وجود نازکی زیاد در عدم
   تبادل انرژی حرارتی نقش مهمی داشته و بسیار کارآمد است . رنگ این لایه نقره ای است
   ولی با این وجود نیاز است که برای تقویت قدرتی این سازه ها در بین پروفیل ها از یک عایق
   پلی استایرن با ضخامت 4 سانتیمتر نیز بهره برده و کیفیت عایقی این سازه ها را بیشتر
   کنیم .
   لازم به توضیح است که این پانل ها برای ساخت کانکس ساندویچ پانل مورد استفاده قرار
   نمی گیرند و فقط در ساخت سازه ها استراکچر فلزی کاربرد دارند .
   هزینه ساخت و اجرای کانکس با این نوع ساندویچ پانل ها از نوع دیگر کمتر است و اگر به
   دنبال کار زیبا و مناسب با کیفیت عایقی مناسب می گردید . این روش اجرا می تواند برای
   شما بسیار مناسب و ایده آل باشد .

   پاسخ
 • کانکس ساندویچ پانل که برای مناطق خیلی سرد قابل استفاده است باید دارای چه
  ویژگی هایی باشد . این سازه ها را باید براساس چه مزیت هایی طراحی و اجرا کنیم
  تا حداکثر کارایی را در این سازه ها داشته باشیم . اگر محبت کنید در این رابطه توضیحاتی
  ارائه دهید ممنون می شوم .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای شاپوری .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که کانکس های ساندویچ پانل که برای مناطق
   بسیار سرد کاربرد دارند در طراحی و نوع ساندویچ پانل مصرفی خود با سازه های دیگر
   تفاوت هایی دارند . معمولاً ضحامت ساندویچ پانل بدنه این سازه ها را از نوع 15
   سانتیمتر اجرا می کنند و نیاز است که تمامی پنجره های مورد استفاده در این سازه
   ها از نوع پی وی سی همراه با شیشه های دوجداره باشد . این نوع پنجره ها برای
   عدم تبادل انرژی حرارتی بسیار مناسب بوده و مکمل همین ساندویچ پانل ها خواهد
   بود و اجرای آن بسیار مفید است .
   از دیگر مواردی که نیاز است که در این سازه ها اجرا شود می توانیم به اجرای کف
   این سازه ها با ساندویچ پانل اشاره کرد . این موضوع نیز کمک زیادی به عدم تبادل
   انرژی از کف این سازه ها شده و بسیار مفید خواهد بود و سازه شما را در این
   موضوع در سطح بسیار مناسبی قرار خواهد داد .
   از دیگر مواردی که من در برخی از سازه ها دیده ام و توصیه می کنم که شما نیز
   برای عدم تبادل انرژی حرارتی از آن بهره مند شوید . اجرای یک اتاقک کوچک در قبل
   از درب اصلی سازه می باشد . این کار سبب می شود که تلفات انرژی حرارتی در
   این اتاق از بین برود و مانع خروج گرمای تولید شده در اتاق شود . از این رو در صورتی
   که عدم تبادل انرژی حرارتی برای شما مفید است . این کار نیز قابل اجرا می باشد .

   پاسخ
 • کانکس ساندویچ پانل مورد استفاده در مناطق خیلی گرمسیر باید دارای چه مشخصاتی
  باشد تا کارایی مناسبی در این مناطق داشته و بتواند در گرمای شدید مناطق گرمسیر
  در فصول گرم سال مانع از ورود گرمای به داخل سازه شود . ممون می شوم توضیحی
  در این رابطه ارائه دهید .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای شادابی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که ساخت کانکس ساندویچ پانل برای مناطق خیلی
   گرم و یا خیلی سرد با ساخت این سازه ها برای مناطق معتدل فرق دارد . برای ساخت این
   سازه ها نیاز است که از ساندویچ پانل هایی با ضخامت 15 سانتیمتر بهره ببریم و در
   ساخت این سازه ها توجه داشته باشیم که پانل ها از شرکت های معتبر تهیه شده
   باشد که دانسیته آن ها 40 واقعی باشد .
   تمامی درب ها و پنجره ها باید از نوع پی وی سی همراه با شیشه های دوجداره باشد
   این درب ها و شیشه ها باید توانایی مناسبی برای عدم تبادل انرژی را دارا باشند و مانع
   از ورود گرمای شدید به داخل سازه شود . البته برخی از سازندگان برای اینکه گرما نتواند
   وارد سازه شود از یک اتاقک کوچک قبل از درب ورودی کانکس که دارای درب است بهره
   می برند . این کار بسیار کارآمد و مناسب است .
   بهتر است که کف این سازه ها نیز توسط ساندویچ پانل اجرا شود . این کف سازی می
   تواند از ورود گرما از کف این سازه ها جلوگیری کند و بسیار مناسب است .
   کارهای فراوانی برای عدم ورود گرما به داخل این سازه ها می توانیم انجام دهیم و
   تمامی این موارد هزینه بر خواهد بود . البته اگر نیاز باشد می توانیم آن ها را انجام
   دهیم . از جمله مانع تابش مستقیم نور خورشید به سازه شویم که بسیار کارآمد
   بوده و می توانیم با این کار در بسیاری از هزینه ها صرفه جویی مناسبی داشته
   باشیم .

   پاسخ
 • برای مناطق معتدل که آب و هوایی مناسبی را در طول سال دارد از چه نوع کانکس
  ساندویچ پانلی می توانیم استفاده کنیم و این کانکس ها باید دارای چه مزیت هایی
  باشد که برای مناطق معتدل مناسب بوده و کارایی لازم نیز داشته باشد . البته این
  کارایی در حد مطلوب بوده و برای سازه کاربردی باشد .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای فیاضی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که برای ساخت کانکس ساندویچ پانل مناسب
   برای مناطق معتدل بهتر است از ساندویچ پانل های مناسب این مناطق بهره ببریم .
   البته بیشتر کانکس هایی که در ایران ساخته می شوند با این نوع مناطق سازگاری
   بسیار مناسبی دارد و برای این مناطق طراحی و اجرا می شوند . از خصوصیات این
   کانکس های ساندویچ پانل می توانیم به ضخامت 4 سانتیمتری پانل های آن اشاره
   کنیم . این پانل ها توانایی مناسبی برای این آب و هوا داشته و می تواند براحتی
   از تبادل حرارتی در بدنه جلوگیری به عمل آورد .
   از دیگر مواردی که نیاز است به آن توجه شود وجود پنجره هایی از جنس پی وی سی
   همراه با شیشه های دو جداره است . این پنجره ها توانایی بالایی در عدم تبادل انرژی
   حرارتی داشته و می تواند کمک زیادی به عدم تبادل انرژی حرارتی کند . از این رو باید
   از این پنجره ها در این سازه ها به بهترین نحو بهره ببریم .
   درب نیز در عدم تبادل انرژی حرارتی می تواند کمک زیادی انجام دهد . از این رو نیاز
   است که درب این سازه ها نیز از پی وی سی همراه با شیشه های دوجداره باشد
   اگر بتوانیم کف این سازه ها را نیز به عایق حرارتی مجهز کنیم می توانیم از تبادل
   انرژی حرارتی از این ناحیه جلوگیری کرده و کمک زیادی به این مسئله کنیم . از این
   رو در کف سازی به عایق حرارتی باید توجه جدی نشان داد .

   پاسخ
 • ساندویچ پانل را می خواهم به عنوان عایق حرارتی در یک کانکس کانتینر بکار ببرم و
  محاسبه کرده ام که هزینه زیادی دارد . می خواهم بدانم که آیا این کار مناسب است
  و یا اگر از ساندویچ پانل با ضخامت 4 سانتیمتر استفاده کنم مشکلی برای گرمایش و
  سرمایش داخل سازه بوجود نخواهد آمد . ممنون می شوم پاسخگو باشید .

  پاسخ
  • با سلام خدمت اقای صفایی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که اگر شما می خواهید از ساندویچ پانل برای
   عایق بندی داخل کانکس کانتینر ها بهره ببرید این کار بسیار مناسب است و می تواند
   کیفیت مناسبی را برای شما به همراه داشته باشد تا سازه ای با کیفیت مناسب و
   استحکام بیشتر داشته باشید . در مجموع ساندویچ پانل ها عایق های بسیار مناسبی
   برای عدم تبادل انرژی حرارتی بوده و سبب افزایش کیفیت خواهد شد . ولی باید این
   موضوع را نیز بدانید که این کار موجب افزایش هزینه هایی نیز برای شما خواهد شد .
   شما باید ساندویچ پانل مناسب را متری با قیمت دلار 12000 هزار تومان حدود 170
   هزار تومان پول بدهید و این موضوع هزینه بر بوده و اگر قصد اجرای این کار را دارید باید
   هزینه ای در حدود 25 میلیون تومان برای خرید ساندویچ پانل برای یک کانتینر 40 فوت
   هزینه کنید .
   در رابطه با سوال دوم شما باید عرض کنم که ساندویچ پانل 4 سانتیمتر برای این سازه
   ها بسیار مناسب است و همین ضخامت می تواند از لحاظ عایقی نیز بهتر عمل کرده و
   فضای کمتری را از سازه اشغال کند در مجموع این نوع ضخامت برای مناطق معتدل
   مناسب بوده و برای مناطق گرم و سرد باید از ساندویچ پانل 8 سانتیمتر و برای مناطق
   خیلی گرم و خیلی سرد نیز از ساندویچ پانل با ضخامت 12 سانتیمتر بهره برد . و باید
   شما براساس نیاز خود ساندویچ پانل را انتخاب و بکار ببرید و از هزینه اضافی نیز جلوگیری
   به عمل آورید .

   پاسخ
 • کف سازی در ساخت کانکس ساندویچ پانل باید به چه روشی انجام شود که این سازه
  ها با بهترین کیفیت به دست مصرف کننده برسد . منظورم از کیفیت استحکام کف و
  عدم عبور انرژی حرارتی است . در بسیاری از سازه ها این مورد رعایت نمی شود و
  برای کف سازی از تخته 18 میلیمتر بهره می برند .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای مظفری .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که بسیاری از مشتریان به علت عایق بودن سازه
   های ساندویچ پانل در مقابل عدم تبادل انرژی حرارتی به این سازه ها توجه می کنند این
   عزیزان به عایق بکار رفته در بدنه و سقف توجه دارند و به عایق بکار رفته در کف سازی
   توجه نداشته و از عایق بندی در کف در بسیاری از موارد غافل می شوند وهزینه ای برای
   این کار انجام نمی دهند . در صورتی که سرما از کف پا براحتی وارد بدن شده و حتی
   اگر اتاق گرم هم باشد فرد احساس سرما خواهد کرد . ما به مشتریان خود این مورد را
   گوشزد می کنیم ولی به دلیل داشتن هزینه بیشتر بسیاری از آنان از این کار صرف نظر
   می کنند و برای آن اهمیت قائل نیستند .
   برای عدم تبادل انرژی حرارتی از کف این سازه ها باید خدمت شما عرض کنم که بهترین
   کار استفاده از همین ساندویچ پانل در کف سازه است و شما می توانید کف سازه را با
   ساندویچ پانل اجرا کرده و ساندویچ پانل را به استحکام سازی کف محکم کنید و کف سازی
   اصلی را با تخته انجام دهید . این کار بسیار مناسب است و سازه شما را از لحاظ گرمایش
   در سطح بسیار بالایی قرار خواهد داد . اگر این کار توسط شما انجام شود تفاوت های
   بسیار زیادی را احساس خواهید نمود و بهتر است به این مورد توجه داشته باشید و
   برای این موضوع هزینه انجام دهید . البته برخی از افراد از پشم شیشه و یا پشم سنگ
   استفاده می کنند ولی بعد از مدتی این پشم شیشه و پشم سنگ آویزان شده و قابلیت
   خود را از دست می دهند شما برای عدم آویزان شدن این عایق ها می توانید از توری
   مرغی برای این کار استفاده کنید .

   پاسخ
 • کریم آبادی
  مهر 24, 1398 6:42 ق.ظ

  کانکس ساندویچ پانل که از تولیدات مهم برخی از شرکت های سازنده این سازه ها
  است چرا در برخی دیگر از شرکت ها تولید نمی شوند و یا سطح تولید ان ها کمتر
  بوده و کمتر مورد توجه قرار می گیرند . آیا این کار دلیل خاص و قانع کننده ای دارد و یا
  دلیل خاصی ندارد . ممنون می شوم که پاسخگو باشید .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای کریم آبادی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که تولید کانکس ساندویچ پانل در ابتدای کار توسط
   شرکت هایی که به تولید ساندویچ پانل مشغول بودن شروع شد . این شرکت ها توانستند
   از همان ابتدای کار بازار را تصاحب کرده و از این مورد بهره برداری مناسبی داشته باشند .
   از این رو ما می توانیم این شرکت ها را دارای بازار مناسب فروش دانسته و باقی شرکت
   ها را دنباله روی آنان معرفی کنیم . ولی نیاز به گفتن دارد که در بسیاری از مواقع شرکت
   های کوچک که توانایی تولید ساندویچ پانل را ندارند نیز وارد این کار شده و خرید لوازم ساخت
   را از این شرکت ها بزرگ انجام می دهند ولی نتوانسته اند بازار مناسبی را برای خود فراهم
   نمایند . این شرکت ها از هزینه ساخت بالاتری برخوردار بوده و همین امر نیز در بازار آن ها
   تاثیر گذار می باشد .
   دلیل دیگر برای نداشتن بازار فروش برخی از شرکت ها را می توانیم عدم کیفیت محصولات
   تولیدی توسط آنان را معرفی کنیم . این عدم کیفیت می تواند سبب شود که تولیدات به سمت
   تولید کنندگان نامدار این محصولات رفته و بازار آنان بهتر از تولید کنندگان خرد این محصولات
   باشد و این تولید کنندگان کوچک در حاشیه بوده و برای آنان مشکلاتی بوجود بیاید .

   پاسخ
 • آیا با کمک ساندویچ پانل میتوانیم کانکس ویلایی طراحی و اجرا کنیم . آیا این کار امکان
  پذیر است و آیا می توانیم با این کار امکانات رفاهی این سازه ها را طراحی و اجرا کنیم
  اگر تمامی این کارها امکان پذیر است لطفاً در این رابطه توضیحاتی ارائه دهید ممنون و
  سپاس گزار می شوم .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای سینایی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که با کمک ساندویچ پانل می توانیم تمامی سازه ها
   را بسازیم ولی ممکن است که برخی از سازه ها آن طور که نیاز باشد اجرای آن به خوبی
   پیش نرود از این رو باید توجه داشت که ساندویچ پانل ها نیز مانند سایر سازه ها قابلیت
   اجرایی کار را دارد از این رو باید به این سازه ها علاوه بر اینکه نگاهی به عنوان عایقی
   قدرت مند داشت نگاهی کاربردی نیز داشته باشیم .
   در رابطه با امکانات رفاهی نیز باید خدمت شما عرض کنم که تمامی امکانات رفاهی را که
   در این سازه ها نیاز داریم می توانیم در کانکس ساندویچ پانل اجرا کنیم و از این لحاظ هیچ
   مشکل خاصی وجود ندارد . و باید توجه داشته باشیم که این امکانات رفاهی نیز مانند سایر
   سازه ها با سه درجه کیفی ممتاز ، درجه یک و معمولی امکان پذیر است .
   هر سه درجه کیفی از لحاظ قیمت با یکدیگر دارای تفاوت هایی بوده و همین تفاوت ها می
   تواند کیفیت سازه را از قبل مشخص کند و باید توجه داشت که تمامی امکانات رفاهی باید
   کاملاً کاربردی و با طول عمر بالا طراحی و اجرا شوند و تمامی نیازهایی که مشتری از این
   سازه ها انتظار دارد را در آنها طراحی و اجرا نمود و از این لحاظ مشکلی در این سازه ها
   بوجود نیاید . در کل امکانات رفاهی در برخی از سازه ها مانند کانکس ویلایی باید اجرا
   شود و نمی توانیم آن ها را بدون امکانات رفاهی طراحی و اجرا کنیم .

   پاسخ
 • ساخت کانکس فروشگاهی که بتوانیم تمامی دستورالعمل های اداره بهداشت را در
  آن اجرا کنیم با ساندویچ پانل امکان پذیر است . قیمت ساخت کانکس ساندویچ پانل
  برای کارهای فروشگاهی مواد غذایی چقدر هزینه بردار بوده و این هزینه ها در مقایسه
  با کانکس های معمولی چقدر بیشتر است . ممنون می شوم من را راهنمایی کنید .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای گروسی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که ساخت کانکس های فروشگاهی باید مطابق
   با دستورالعمل های اداره بهداشت انجام شود . تا مجوزهای مورد نیاز برای خدمات دهی
   این سازه ها صادر شده و شما بتوانید به فعالیت خود بپردازید و باید این دستوالعمل ها
   حفظ شده و حتی ممکن است برای دستوالعمل های جدید نیز تغئیراتی در این سازه
   ها نیاز باشد . ولی در کل باید تمامی این سازه ها با این دستوالعمل ساخته شوند .
   در رابطه با ساخت کانکس توسط ساندویچ پانل باید عرض کنم که این نوع بدنه ها
   بسیار محکم بوده و از کیفیت خوبی برخوردارند و مانع تبادل انرژی از ناحیه دیواره ها
   و سقف شده و در فصل تابستان راحت تر خنک شده و در فصل زمستان نیز براحتی
   گرمایش آن فراهم می شود . البته شما برای مصارف خود می توانید از ضخامت های
   مختلف ساندویچ پانل بهره ببرید و در این مورد بهتر است ضخامت ساندویچ پانل حدود
   8 سانتیمتر باشد . شما در ساخت کانکس ساندویچ پانل براحتی می توانید نمای
   بیرونی و داخلی سازه را شستشو داده که این کار مورد تائید اداره بهداشت است و
   به دلیل اینکه جنس بدنه این سازه ها از نوع آلوزینک است دچار فرسایش نخواهد شد
   در رابطه با ساخت کانکس فروشگاهی باید به کف قابل شستشوی این سازه ها نیز
   توجه داشته باشید . این کف باید به گونه ای اجرا شود که قابلیت شستشو داشته
   باشد و براحتی بتوانیم این کف را بشوئیم . و برای خروج آب فاضلاب تولید شده از
   یک کف شور در کف سازه بهره مند شویم . این کار برای این سازه ها باید انجام شده
   و برای دفع فاضلاب تولید شده نیز از لوله کشی استفاده کنیم .

   پاسخ
 • با سلام . آیا میتوانید کانکس کانتینری را با بدنه ساندویچ پانل طراحی و اجرا کنید .
  من می خواهم که بجای بدنه فلزی کانتینر از ساندویچ پانل استفاده شود تا از
  لحاظ عایقی این سازه ها در سطح بالایی قرار گیرند و سوال دوم من در رابطه با
  نحوه اجرای امکانات رفاهی در این سازه ها است کیفیت درجه بندی امکانات رفاهی
  در این سازه ها چگونه است ممنون میشوم که سوال من را پاسخ دهید .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای کمالی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که استفاده از ساندویچ پانل برای ساخت کانکس
   کانتینر در کشورهای اروپایی بسیار رواج دارد و از این نوع پوشش استفاده های فراوانی
   خواهد شد و برای بدنه این سازه ها نیز این نوع پوشش بسیار مناسب بوده و سبب
   کاهش هزینه های تولید در کانکس کانتینرهایی می شود که بصورت دست ساز تولید
   می شوند . از معروف ترین شرکت های تولید کننده این سازه ها در سطح جهان می
   توانیم به شرکت کانکس کانتاینر که در کشور آلمان است اشاره کرد . سازه های تولیدی
   این شرکت معمولاً به این شیوه تولید و عرضه می شود و طرفداران بسیار زیادی درسطح
   جهان دارد و شرکت های زیادی در جهان هستند که از تولیدات این شرکت کپی برداری
   می کنند . کارهای این شرکت کاملاً بی نقص بوده و در طراحی این سازه ها از حداکثر
   کنترل بهره برده می شود .
   در رابطه با سوال دوم شما باید عرض کنم که امکانات رفاهی که در این سازه ها بکار
   می رود در سطح کانکس های درجه یک است . این امکانات با این درجه بندی از کیفیت
   خوب و قیمت مناسبی برخوردارند و اگر از کیفیت ممتاز برای این سازه ها بخواهید بهره
   ببرید هزینه اجرای این امکانات رفاهی را بسیار بالا برده و از این رو قیمت کانکس مورد
   نظر شما نیز افزایش بسیار زیادی خواهد یافت . من پیشنهاد می دهم که از کیفیت
   درجه یک برای سازه خود امکانات رفاهی را تهیه کنید که برای سازه شما بسیار
   مناسب تر است .

   پاسخ
 • شاه آبادی
  مهر 28, 1398 11:10 ق.ظ

  با سلام . آیا می توانیم کانکس کانتینری تولید کنیم و بجای بدنه فلزی این سازه ها از
  بدنه ساندویچ پانل استفاده کنیم . این نوع بدنه بنظر من خیلی بهتر از عایق های مورد
  استفاده در کانکس کانتینرهای بوده و از لحاظ عایقی نیز بسیار بهتر عمل می کنند ولی
  من نمونه های بدنه ساندویچ پانل ان را ندیده ام . اگر میتوانید در این رابطه من را
  راهنمایی کنید .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای شاه آبادی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که بدنه های ساندویچ پانل برای ساخت کانکس
   کانتینرها در کشورهای اروپایی بسیار رواج دارد . از این بدنه ها در شرکت های مطرح
   بیشترین استفاده را می برند از معروف ترین این شرکت ها می توانیم به شرکت معروف
   کانکس کانتاینر اشاره کنیم که محصولاتی با کیفیت بالا و بهترین استانداردها تولید می
   کند .
   بیشتر ساندویچ پانل ها در کانتینرهای دست ساز نصب می شوند . این کار سبب می
   شود که هزینه ساخت کانکس کانتینر کاهش محسوسی یابد و از همان اول ورق کانتینر
   حذف شده و به جای آن ساندویچ پانل نصب می شود . این کار سبب کاهش هزینه های
   تولید شده از این رو باید به این مسئله به عنوان کارایی بیشتر نگاه کرد .
   بیشترین ساندویچ پانلی که در این سازه ها مورد استفاده قرار می گیرد با ضحامت 8
   سانتیمتر بوده که هم از لحاظ عایقی برای این سازه ها مناسب هستند و هم از لحاظ
   استحکام بخشی و می تواند قدرت عایقی و استحکام سازه را افزایش دهد .
   بهتر است که کف این سازه ها را برای افزایش قدرت عایقی با همین ساندویچ پانل
   اجرا کرده و بر روی آن نیز از تخته ضد آب برای استحکام سازی بهره برد . این کار
   هزینه ساخت را قدری افزایش می دهد ولی از لحاظ عایقی بسیار مناسب بوده و در
   بهترین سطح ممکن اجرایی خواهد شد . از این رو باید به این موضوع به بهترین نحو
   برخورد نمود تا سازه ای که به دست خریداران می رسد از لحاظ کیفی و عایقی در
   سطح بسیار بالایی قرار گیرد .

   پاسخ
 • کانکس ساندویچ پانل تولید شده در گروه صنعتی معین کانتین با چه درجه کیفی طراحی
  و تولید می شود . بیشترین ابعاد تولیدی کانکس ساندویچ پانل شما کدام است . حمل
  این سازه ها چگونه انجام خواهد شد . آیا می توانیم این سازه ها را بصورت اجرا در محل
  نیز طراحی و اجرا کنیم . اگر می شود به این سوالات من پاسخ دهید .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای حسن پور .
   در رابطه با سوالات شما باید عرض کنم که کانکس ساندویچ پانل تولید شده در گروه
   صنعتی معین کانتین با درجه کیفی یک طراحی و تولید می شوند . این سازه ها با
   کیفیت مناسب طراحی و تولید شده و در طراحی آنها براساس نیاز مشتریمی توانیم
   تمامی امکانات مورد نیاز را برای اسکان افراد اجرا کنیم و از این لحاظ هیچ مشکلی
   وجود نخواهد داشت . کیفیت درجه یک از کیفیت خوب و قیمت مناسب برخوردار است .
   بیشترین ابعاد تولیدی کانکس ساندویچ پانل در ایران مربوط به کانکس های 15 متر مربع
   است که با طول 6 متر و عرض 2.4 متر طراحی و اجرا می شوند . البته اگر مشتری بخواهد
   می توانیم سازه هایی با ابعاد بزرگتر نیز طراحی و اجرا کنیم و از این لحاظ تا طول 12 متر
   و عرض 3 متر وجود نخواهد داشت . از این رو این سازه ها براساس نیاز مشتری طراحی
   و تولید خواهند شد .
   حمل این سازه ها برای ابعاد کوچک تا طول 6 متر با کمک یک جرثقیل شهری انجام خواهد
   شد و برای ابعاد بزرگتر نیز نیاز است که برای حمل این سازه ها از یک دستگاه تریلی و
   برای بارگیری و تخلیه نیز از یک دستگاه جرثقیل بهره ببریم .
   در صورتی که نشود سازه ای را به محل نصب نهایی آن حمل کنیم می توانیم این سازه
   ها را بصورت اجرا در محل طراحی و تولید کنیم و این سازه ها را در همان محل نصب نهایی
   به خریدار تحویل دهیم . به این روش ساخت اجرا در محل گفته می شود که مناسب برای
   برخی از مشتریان است .

   پاسخ
 • با سلام . من درباره عایق پلی اورتان که در کانکس ساندویچ پانل مورد استفاده قرار
  میگیرد تعریف های زیادی شنیده ام و در بسیاری از موارد این عایق را به عنوان یک
  عایق مناسب معرفی می کنند . میخواهم بدانم که این عایق فقط در ساندویچ پانل
  کاربرد دارد و یا در به عنوان عایق در جاهای دیگری هم دارای کاربرد است ؟

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای امینی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که عایق پلی اورتان که به عنوان عایقی مناسب
   دارای کاربرد است و این عایق را به عنوان یک راه حل برای عدم تبادل انرژی شناسایی
   کرده اند هر روز بر موارد استفاده آن افزوده می شود . این عایق در کانکس سازی در
   ساندویچ پانل دارای کاربرد است . و این عایق را در بین دو ورق آلوزینک بکار برده و از
   آن استفاده می کنند و بسیار کاربردی است . ولی باید این موضوع را در نظر داشت که
   این عایق بسیار شکننده است و مهمترین دلیل که از این عایق بصورت ساندویچ پانل
   بهره برده می شود همین دلیل است و دلیل مهم دیگری ندارد .
   امروزه عایق های پلی اورتان را در ابعاد مختلف تولید کرده و به بازار معرفی می کنند
   ولی همین نقص شکنندگی آن سبب شده که کمتر مورد توجه قرار گیرد و در قالب
   ساندویچ پانل دارای کاربرد باشد . از این رو شما هم باید به این مورد توجه داشته
   باشید . البته چند وقتی است که عایق پلی اورتان را در داخل پک های نایلونی قرار
   داده و این پک ها را وکیوم کرده و به بازار عرضه می کنند . این راه حل بسیار مناسب
   تر از راه های دیگر بوده که عایق را بدون این نوع بسته بندی بفروش می رساندند
   این کار سبب کاهش تلفات شده و کیفیت عایق را نیز تا حد مطلوبی افزایش می دهد
   از این رو باید به این مورد توجه کافی داشته و از آن بهره برداری نمود .
   امروزه عایق های دیگری نیز مانند عایق پشم سنگ وجود دارند که از لحاظ عایقی
   بسیار مناسب بوده ولی استفاده آن نیز مانند عایق پلی اورتان بدون ورق های
   آلوزینک قدری سخت است . و باید به این مورد هم توجه داشته باشید .

   پاسخ
 • با سلام خدمت شما . برای اجرای کانکس ویلایی که با کمک ساندویچ پانل ساخته
  میشود آیا می توانیم تمامی امکانات رفاهی که در سازه های قدیمی تر وجود دارد
  را طراحی و اجرا کنیم و در این سازه ها تمامی موارد را با بهترین کفیت فنی و سازه
  ای طراحی کرده و به مرحله اجرا در بیاوریم ؟

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای رسولی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که ساخت کانکس ویلایی بدون امکانات رفاهی
   معنی خاصی نداشته و در واقع نمی توانیم این سازه را کانکس ویلایی بدانیم از این رو
   نیاز است که تمامی امکانات رفاهی مورد نیاز افراد ساکن در این سازه ها را طراحی و
   اجرا کرده و در مراحل ساخت سازه لحاظ کنیم .
   در کانکس ویلایی ساندویچ پانل می توانیم تمامی امکانات رفاهی را مطابق با کانکس
   های معمولی اجرا کرد و از این لحاظ هیچ مشکل خاصی وجود ندارد . از امکانات رفاهی
   که می توانیم در تمامی سازه ها آن ها را ملاحضه کنیم می شود به سرویس بهداشتی
   ، حمام و آشپزخانه اشاره کرد و این امکانات رفاهی را باید با بهترین کیفیت فنی در این
   سازه ها اجرا نمود . از این رو باید به این مسئله به عنوان یکی از موارد قابل اعتنا توجه
   نمود .
   در کل سازه های ویلایی که با ساندویچ پانل ساخته می شوند از لحاظ عایقی بسیار
   مناسب بوده و این سازه ها مانع از تبادل انرژی حرارتی بیشتر از سازه خواهند شد و
   این مسئله می تواند کمک زیادی به عدم تبادل انرژی حرارتی در این سازه ها شود .
   برای اینکه بتوانیم حداکثر کارایی از این سازه ها را داشته باشیم نیاز است که تمامی
   پنجره ها را نیز از نوع دو پی وی سی همراه با شیشه های دوجداره انتخاب کنیم .

   پاسخ
 • کانکس ساندویچ پانل که مناسب برای ساخت یخچال های قابل حمل باشد باید دارای
  چه ضخامتی باشد و ورق بکار رفته در بدنه این ساندویچ پانل ها باید از چه نوعی باشد
  و بهترین عایق مصرفی که در ساخت این پانل ها بکار می رود از چه نوعی باشد ؟

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای شهابی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که برای ساخت کانکس ساندویچ پانل یخچالی
   باید از ساندویچ پانل استفاده کرد . این ساندویچ پانل بهتر است با ضخامت 15 سانتیمتر
   بکار برود . ولی اگر این یخچال برای نگهداری دارو بکار می رود نیاز است که از ساندویچ
   پانل با ضخامت 20 سانتیمتر بهره ببریم . این کار بسیار مناسب بوده و می تواند از تنش
   دمایی نیز جلوگیری به عمل بیاورد .
   عایق بکار رفته در این پانل ها باید از نوع پلی اورتان باشد و دانسیته بکار رفته نیز باید 40
   بوده که مناسب این سازه ها است و باید توجه شود که اگر این دانسیته کمتر از این مقدار
   باشد می تواند در کار اصلی این عایق که در واقع عدم تبادل انرژی حرارتی است اخلال
   ایجاد کند . از این رو باید به این مسئله توجه داشت .
   ورق بکار رفته در ساخت پانل ها از نوع آلوزینک بوده که با ضحامت 0.5 میلیمتر بکار می
   رود . ورق آلوزینک مزایای زیادی دارد و برای این پانل ها مهمترین مزیت آن می تواند عدم
   فرسایش و پوسیدگی آن باشد و این مسئله می تواند به افزایش طول عمر این سازه ها
   ختم شود . البته برخی از این سازه ها از نوع گالوانیزه بوده که به اندازه ورق آلوزینک دارای
   کیفیت و طول عمر نیستند .

   پاسخ
 • با سلام . کانکس ساندویچ پانل که دارای ضخامت های مختلف است برای کدام یک از
  مناطق مناسب است . آیا این تغئیر ضخامت ها می تواند در کیفیت عایقی این سازه
  ها تاثیر گذاری زیادی داشته باشد . لطفاً راهنمایی بنمائید .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای فتاحی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که ساندویچ پانل ها را با ضخامت های مختلف
   طراحی و ساخته و این ساندویچ پانل ها با این تغئیرات در ضحامت ها می توانند قدرت
   عایقی خود را افزایش دهند . تولید کنندگان کانکس نیز از این مزیت برای طراحی سازه
   برای مناطق مختلف کشور بهره برده و سازه هایی متفاوت را طراحی و به مشتریان
   خود تحویل می دهند . از این رو باید به ضخامت این سازه ها توجه نمود .
   برای کانکس ساندویچ پانل که برای مناطق معتدل مناسب است نیاز است که از پانل
   هایی با ضخامت 4 سانتیمتر بهره برد . این سازه ها با این ضخامت طراحی و ساخته
   می شود . لازم به توضیح است که برخی از تولید کنند گان از پانل های 6 سانتیمتر نیز
   بهره می برند .
   برای کانکس های ساندویچ پانل که برای مناطق سرد و یا گرم مورد استفاده قرار می
   گیرد می توانیم از ساندویچ پانل با ضخامت 8 سانتیمتر بهره ببریم که این ضخامت برای
   این مناطق مناسب است .
   برای کانکس هایی که در مناطق خیلی گرم و خیلی سرد مورد استفاده قرار می گیرند
   می توانیم از پانل هایی با ضخامت 12 سانتیمتر بهره ببریم این کار بسیار موثر بوده و
   برای عدم تبادل انرژی در این شرایط آب و هوایی مناسب است .
   برای کانکس های سردخانه می توانیم از ساندویچ پانل با ضخامت 15 سانتیمتر بهره
   ببریم این کار برای این سازه ها مفید واقع می شود . البته برای سردخانه های دارویی
   از ساندویچ پانل با ضخامت 20 سانتیمتر بهره برده که بسیار مناسب است .
   در رابطه با ساندویچ پانل ها باید عرض کنم که برای اینکه حداکثر کارایی را در این سازه
   ها داشته باشیم نیاز است که این سازه ها با دانسیته 40 مورد استفاده قرار گیرند تا
   کارایی آن ها حفظ شود .

   پاسخ
 • با سلام . قصد سفارش کانکس ساندویچ پانل از یکی از سازندگان کانکس دارم . می
  خواهم بدانم که برای این سازه ها کدام یک از کف ها مناسب است و برای این سازه
  ها بهتر است از کدام کف بهره ببرم تا کانکس مورد نظر من از لحاظ کیفی در سطح
  مناسبی قرار گیرد . از این رو نیاز دارم که این موضوع را بدانم ممنون می شوم که در
  این زمینه اطلاعاتی به من بدهید .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای خاوری .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که برای کانکس ساندویچ پانل بهترین و با کیفیت
   ترین کف می تواند کف های سرامیک باشد . این کف ها مزایای فراوانی را برای این سازه
   ها به همراه خواهد داشت و این سازه ها را از لحاظ استحکام در سطح مناسبی قرار
   می دهد و سبب افزایش طول سازه نیز خواهد شد . در مجموع این نوع کف در صورتی
   که سازه در یک جا ثابت است بسیار مناسب و کاربردی است .
   بیشتر کانکس های ساندویچ پانل را با کف تخته طراحی و اجرا می کنند ولی باید این
   موضوع را بدانید که این کف برای این سازه ها مناسب نیست و شما در آینده معایب این
   کف را برای سازه خود متوجه خواهید شد . هر چند اگر این کف با تخته ضد آب چند لایه
   انجام شود می تواند از معایب کمتری برخوردار بوده و رضایت شما را بیشتر جلب کند .
   در نمونه های خارجی که کف این سازه ها از تخته است . زیر این تخته از یک لایه ساندویچ
   پانل با صخامت 4 سانتیمتر بهره می برند و این کار به کیفیت عایقی و استحکام سازه
   کمک فراوانی خواهد کرد و سازه شما را در سطح مناسبی قرار می دهد . با کمک این
   روش شما براحتی می توانید سازه را جابجا کرده و از مزایای آن بهره مند شوید .

   پاسخ
 • با سلام . یک کانکس ساندویچ پانل با متراژ 36 متر مربع دارم . این سازه دارای ابعاد
  3 متر در 12 متر می باشد . میخواستم بدانم که آیا در این کانکس من می توانم یک
  اتاق نمک برای استفاده شخصی طراحی و اجرا کنم . آیا این کار انجام شدنی است
  و یا باید به فکر سازه جدید تری باشم ؟

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای فیروزی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که در کانکس ساندویچ پانل که شما در اختیار
   دارید می توانید براحتی یک اتاق نمک را دایر کنید . و این سازه ها براحتی در این نوع از
   سازه براحتی قابل اجرا است و این کار بدون هیچ هزینه اضافه ای برای استحکام سازی
   انجام خواهد شد . شما می توانید اتاق نمک خود را به دو روش اجرا کنید نوع اول استفاده
   از نمک پاششی است . هزینه اجرای این روش بسیار کمتر از نوع دوم است .شما می
   توانید با توجه به چسب مخصوص نمک خود را به این دیواره ها پاشیده و به کمک این نمک
   می توانید اتاق نمک خود را دایر کنید و از این لحاظ هیچ مشکلی نخواهید داشت . فقط
   باید قبل از پاشش نمک به دیواره ها تمامی دیواره ها با کمک روش هایی زبر شده تا
   نمک بهتر به دیواره ها بچسبد . از این رو باید به این موارد توجه داشته باشید .
   نوع دیگر استفاده از سنگ نمک است . شما سنگ نمک را می توانید بصورت کامل به
   آجر نمک تبدیل کرده و یا سنگ نمک را با کمک برش های طبیعی به صورت دیوار پوشش
   بکار ببرید این کار به خاطر تولید آجر نمک از سنگ نمک هزینه بر بوده و به همین دلیل
   این نوع اجرای اتاق نمک نیز گرانتر از نوع اول می باشد و این موضوع سبب شده است
   که بیشتر مشتریان از نوع اول برای داشتن اتاق نمک بهره ببرند . در رابطه با کف این
   سازه ها می توانیم بگوئیم که بهترین روش اجرای ریختن نمک معمولی در کف سازه
   است مگر آنکه شما نظر دیگری داشته باشید و قصد اجرای کف سازه را با آجر نمک
   داشته باشید که این کار نیز هزینه بر می باشد .

   پاسخ
 • میخواهم یک کانکس کانتینر با کمک ساندویچ پانل داشته باشم . آیا این کار در ایران
  انجام شده است و کیفیت اجرایی این کانکس کانتینر ساندویچ پانل به چه شکل می
  باشد من در این رابطه تجربه ای ندارم اگر ممکن است در این مورد من را راهنمایی
  کنید بسیار ممنون و سپاس گذار می شوم .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای مسعودی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که ساخت کانکس کانتینر با کمک ساندویچ پانل
   در سازه های خارجی انجام می شود و تعدادی هم در ایران به این شکل اجرا شده
   است . این کار از کیفیت بالا و استحکام بسیار مناسبی برخوردار بوده و بسیار کاربردی
   می باشد . اگر شما بتوانید کانکس کانتینر خود را از همان اول به این صورت تولید کنید
   از هزینه اجرای کمتر و کیفیت بیشتر عایقی برخوردار خواهید شد . این کار اگر به درستی
   طراحی و اجرا شود از کیفیت بسیار بالایی برخوردار بوده که کانکس کانتینر های شرکتی
   در مقابل آن در سطح پائین تری قرار می گیرند . شما باید به این مسئله توجه داشته
   باشید که طراحی آن باید توسط یک فرد با تجربه انجام شود و تولید آن نیز توسط فردی
   که در این زمینه دارای تجربه است .
   لازم به توضیح می دانم که خدمت شما عرض کنم که این کانکس کانتینر ها را باید بصورت
   دست ساز تولید کنید و نمی توانید از نوع کانتینر دریایی برای این کار بهره ببرید . در نمونه
   های خارجی آن نیز به این روش اجرا می شود که این سازه ها توانسته اند در سطح خوبی
   قرار گیرند . لازم به توضیح می دانم که اگر این کار را به درستی انجام دهید مطمئناً برای
   شما بسیار رضایت بخش می باشد .

   پاسخ
 • عباس زاده
  آبان 10, 1398 9:25 ق.ظ

  کانکس ساندویچ پانل را آیا می توانیم برای ساخت کانکس کشاورزی نیز مورد استفاده
  قرار دهیم . من میخواهم از این کانتینر برای تولید علوفه هیدروپونیک بهره ببرم و به نظرم
  بهترین سازه استفاده از کانکس ساندویچ پانل است که برای این کار بسیار مناسب
  است ممنون میشوم که من را در این زمینه راهنمایی کنید .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای عباس زاده .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که استفاده از ساندویچ پانل برای تولید علوفه
   بسیار مناسب است . ولی در ابتدای کار بهتر است که بدانید که این سازه ها ارزان
   قیمت نیستند و قیمت کانکس ساندویچ پانل تولید علوفه بسیار زیاد بوده و برای یک
   فضای حدود 36 متر هزینه ای در حدود 200 میلیون تومان برای خرید آن انجام می
   شود . برای ساخت کانکس ساندویچ پانل تولید علوفه شما باید یک سری موارد را
   در این سازه ها اجرا کنید از این موارد می توانیم به استحکام سازی استراکچر یا همان
   اسکلت سازه اشاره کرد برای اینکار نیاز است که تمامی اسکلت سازه را با ستون ها
   اجرا نمود و بین این ستون ها از ساندویچ پانل بهره برد . این کار برای کمک گرفته برای
   نصب قفسه های نگهداری ظرف های تولید علوفه بسیار مناسب است .
   مورد بعدی می تواند کف این سازه ها باشد . کف این سازه ها در برخی از موارد از
   سرامیک با کمک بتون سبک بوده و در بیشتر موارد از تخته ضد آب و روکش ورق
   آلومینیوم آجدار بوده که این کار به عدم فرسایش کف این سازه ها کمک فراوانی
   خواهد نمود و این موضوع برای این سازه ها اهمیت دارد .
   مورد دیگر استفاده از یک کانکس مجاور این سازه برای نصب تصفیه آب و اضافه کردن
   کود و نصب پمپ های آب مورد نیاز است . این کار می تواند در مجموع موجب افزایش
   کارایی سازه شما شود . و هزینه های نهایی شما را کاهش جدی دهد .

   پاسخ
 • کانکس ساندویچ پانل که توسط کانتینر تولید می شود باید دارای چه ویزگی هایی باشد
  که این سازه ها از کیفیت خوب برخوردار بوده و از طرف دیگر هزینه اجرای این سازه ها
  نیز مناسب باشد . اگر می توانید در این زمینه راهنمایی کنید .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای رضوان .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که ساخت کانکس کانتینر یکی از مباحث مهم
   در طراحی این سازه ها می باشد . در صورتی که نیاز به طراحی این سازه ها بصورت
   کانکس کانتینر داشته باشید باید علاوه بر طراحی مناسب نیروی مورد نیاز نیز برای اجرای
   آن در اختیار داشته که این کار می تواند برای شما هزینه بر بوده و هر استاد کاری
   با هزینه کم بر روی این سازه ها کار نمی کند . و از طرف دیگر باید توجه داشته باشید
   که ساخت کانکس کانتینر مستلزم داشتن کارگاهی مناسب برای اجرای این سازه
   ها می باشد و شما باید یک کارگاه مناسب برای اجرا را دار بوده و لوازم مورد نیاز نیز
   در آن موجود باشد .
   برای اینکه شما بتوانید یک کانکس کانتینر ساندویچ پانل داشته باشید نیاز است که
   ابتدا اسکلت یا همان استراکچر سازه را ساخته و سپس داخل سازه و نمای بیرون را
   با ساندویچ پانل اجرا کنید . شما بهتر است برای خرید ساندویچ پانل از شرکت های
   معتبر این کار را انجام دهید که این سازه ها را با کیفیت بسیار مناسب انجام می دهند
   پانل های تولیدی این شرکت ها قابل قیاس با پانل های شرکت های متفرقه نیست
   و شما در همان زمان تولید به تفاوت و کیفیت پانل های شرکت های معتبر پی خواهید
   برد .

   پاسخ
 • کانکس ساندویچ پانل 6 متری که از فروش خوبی نیز برخوردار است و در ایران طرفداران
  زیادی نیز دارد چرا بصورت صنعتی تولید نمی شود که هزینه ساخت این سازه ها کاهش
  یابد اگر این روش مورد استفاده قرار گیرد می تواند فروش این سازه ها را افزایش مناسبی
  دهد . ممنون می شوم توضیح دهید .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای قاصدی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که کانکس ساندویچ پانل 6 متری که با عرض
   های 3 متر و 2.4 متر طول می شوند از تولید بالا و فروش مناسبی برخوردارند و از
   این رو بیشترین توجه در تولید و عرضه به این سازه می باشد . ولی نیاز است که در
   این رابطه توضیح دهم که این سازه ها که طرفداران زیاد و تولید بالایی دارد در صورت
   صنعتی سازی کاهش قیمت را تجربه نخواهد کرد . و این صحبت را با توجه به تجربه
   خود و دیگر همکاران به شما عرض می کنم . هزینه کارگری برای ساخت کانکس
   حدود 4 درصد از هزینه تولید است . من فرض را بر کاهش 2 درصدی هزینه تولید
   این سازه ها به دلیل تولید صنعتی قرار می دهم . و از طرف دیگر نیز حدود 10 درصد
   نیز برای کاهش هزینه های تولید دیگر منظور می کنم . و مجموعاً 12 درصد از هزینه
   تولید را کاهش می دهم . و این هزینه ها را در تولید کانکس قرار دهیم متوجه می
   شوید که دیگر هزینه ها مانند سرمایه گذاری و سود با توجه به هزینه زیاد مراحل
   اجرای صنعتی سازی بالا است . و هزینه های دیگری مانند مالیات را نیز باید به این
   مسئله اضافه کرد . و در نهایت متوجه می شوید که سودی از بابت صنعتی سازی
   متوجه تولید کنندگان نمی شود . زیرا هزینه کارگری که بیشترین تاثیر را در صنعتی
   سازی به همراه دارد در این زمینه دارای کاهش نیست .
   البته من این موضوع را قبول دارم و مورد تحقیق قرار داده ام که با صنعتی سازی کیفیت
   محصولات بالاتر رفته و این یکی از بزرگترین مزایای این کار است و اگر بخواهیم این مورد
   را جزئی از مزایا در نظر بگیریم من نیز با صنعتی سازی موافق هستم .
   لازم به توضیح می دانم که خدمت شما عرض کنم که در سالهای قبل نیز ضنعتی سازی
   در یکی دو شرکت ساخت کانکس انجام شد که هر دو شرکت با مشکلات مالی ناچار به
   خاتمه فعالیت داده اند .

   پاسخ
 • کانکس ساندویچ پانل مسکونی دارای چه امکاناتی بوده و این سازه ها را چطور و چگونه
  می توانیم مجهزتر کرده و مدرن سازی کنیم .
  مدرن سازی مورد نظر من بیشتر در رابطه با کف سازی و تامین انرژی مورد نیاز برای سازه
  است . من سازه ای مدرن و کارآمد نیاز دارم .
  ممنون می شوم پاسخگو باشید .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای قشقایی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که کانکس ساندویچ پانل مسکونی مورد نظر
   شما باید ابتدا طراحی شده و در این طراحی تمامی موارد مورد نظر شما جانمایی
   شده و امکانات قابل اجرا نیز مشخص و محل اجرای تمامی آنها را جانمایی کنیم .
   در مرحله بعد نیاز است که نقشه از لحاظ جانمایی به تائید شما و از لحاظ فنی
   نیز به تائید مهندس ناظر پروژه برسد . این موارد ممکن است در زمان تائید شما و
   یا مهندس ناظر پروژه دارای تغئیراتی باشد .
   پس از تائید نقشه هزینه اجرای سازه به مشتری اعلام می شود . هزینه سازه در
   دو تیپ ممتاز و درجه یک به مشتری اعلام شده و کانکس درجه یک ارزان تر و با درجه
   کیفی پائین تر و کانکس ممتاز گرانتر و با درجه کیفی بالاتر تولید و عرضه خواهد شد .
   در رابطه با مدرن سازی کف سازه باید خدمت شما عرض کنم که این کار امروزه در کانکس
   های مسکونی براحتی و بدون هیچ مشکلی انجام خواهد شد و توانایی این مورد نیز
   وجود دارد که پس از مدتی قابل تعمیر و یا اصلاح باشد . این کار براساس نیاز مشتری
   انجام شده و قابلیت فنی نیز دارد .
   در رابطه با تامین انرژی های نو برای سازه باید خدمت شما عرض کنم که این کار نیز
   قابلیت اجرایی داشته و براساس نیاز سازه و مقدار حداکثر مصرف سازه می توانیم
   برق خورشیدی ( فتوولتائیک ) را توسط سلولهای خورشیدی فراهم نموده و برای
   مواقعی که نیاز است برق تامین شود در باطری ذخیره شود .
   امروزه از سلولهای خورشیدی برای تامین آبگرم مصرفی نیز استفاده می شود که
   بسیار کارآمد بوده و هزینه نگهداری سازه را نیز کاهش خواهد داد .

   پاسخ
 • آیا از کانکس ساندویچ پانل می توانیم برای نصب دستگاه های صنعتی استفاده کنیم ؟
  و این کار ایا از لحاظ کیفی و فنی مطمئن هستند و کارایی دستگاه های نصب شده
  را کاهش نمی دهند ؟

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای کاظمی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که امروزه از ساندویچ پانل ها استفاده های
   فراوانی می شود . بیشتر افراد ساندویچ پانل ها را به عنوان عایق حرارتی در نظر
   می گیرند ولی این سازه ها علاوه بر این مزیت دارای عایق صدا نیز بوده و از این لحاظ
   نیز دارای کارایی مناسب بوده و برای صدا گیری نیز کارایی مناسبی دارد و باید به این
   موضوع توجه داشت .
   برای نصب دستگاه در داخل کانکس ساندویچ پانل نیاز است که کف این سازه ها از
   لحاظ کیفی نیز دارای استحکام بخشی مناسبی بوده و از این رو باید کفسازی این
   سازه ها نیز بدرستی انجام شود . این کار برای نصب دستگاه بسیار مناسب است .
   برای استحکام بخشی کف ما می توانیم به دو روش عمل کنیم . روش اول استحکام
   بخشی با تیرآهن و استفاده از تخته های ضد آب 42 میلیمتر و سپس کفسازی نهایی
   با ورق آلومینیوم آجدار که این کار هزینه بر بوده و هزینه بالایی دارد .
   نوع دیگر استفاده از کف سرامیک بوده که بهتر است قبل از کف سازی استحکام سازی
   توسط ورق گالوانیزه شادولاین انجام شود . این کار باید بصورت عرشه فلزی انجام شده
   که سبب می شود سازه از استحکام بالایی برخوردار بوده و کیفیت سازه نیز افزایش
   بالایی داشته باشد .

   پاسخ
 • برای ساخت کانکس ساندویچ پانل نگهبانی باید از چه نوع پانلی با چه دانسیته ای بهره
  برد تا کارایی سازه در حد بالایی حفظ شود . ابعاد کانکس می خواهم 2 متر در 2 متر
  باشد و دارای سه پنجره بوده ممنون می شوم در این مورد من را راهنمایی کنید .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای اجدادی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که ساخت کانکس ساندویچ پانل نگهبانی به مقدار
   کم انجام می شود و این سازه ها را بیشتر بصورت معمولی طراحی کرده و می سازند
   ولی اگر شما قصد ساخت این سازه ها را با ساندویچ پانل داشته باشید می توانید برای
   مناطق معتدل از پانل های 4 سانتیمتر با عایق پلی اورتان بهره ببرید و برای مناطق گرم
   و یا سرد می توانید از پانل ساندویچ پانل با ضخامت 8 سانتمتر و برای مناطق بسیار
   گرم و بسیار سرد نیز می توانید از پانل با ضخامت 13 سانتیمتر و از نوع پلی اورتان بهره
   ببرید . تمامی این عایق های مورد استفاده باید با دانسیته 40 بوده تا کارایی سازه در
   حد مطلوبی افزایش یابد در غیر اینصورت کارایی به همان نسبت کاهش خواهد یافت .
   باید توجه داشت که پنجره ها نیز جزئی از عایق محسوب شده و شما باید پنجره ها
   را از نوعی انتخاب کنید که بالاترین مقاومت را در برابر تبادل انرژی داشته باشد از نظر
   من بهترین درب و پنجره برای این سازه ها باید از نوع پی وی سی همراه با شیشه
   های دوجداره بوده و با کیفیت مناسب ساخته شده باشند .

   پاسخ
 • کانکس ساندویچ پانل را آیا میشود به روشی طراحی و اجرا نمود که بتوانیم آن را مانند
  یک سردخانه که قابلیت نگهداری دما را داشته باشد ساخت . و از طرف دیگر این سازه
  قابلیت جابجایی با سرعت بالا نیز داشته باشد . ممنون می شوم این توضیحات را ارائه
  نمائید .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای کبیری .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که ساندویچ پانل ها اصولاً لوازمی هستند که
   برای عدم تبادل انرژی حرارتی بکار می روند . در مجموع امروزه این سازه ها را بسیار
   کارا و بهینه تشخیص داده و از آن ها برای این موارد بیشترین استفاده را می کنند و
   به همین دلیل جایگاه ویژه ای در بین عایق های مصرف شده در ساخت کانکس را
   دارند . لازم به توضیح می دانم که عایق پلی اورتان بکار رفته در ساخت ساندویچ
   پانل با دانسیته 40 بکار می رود و برای ساخت کانکس برای مناطق معتدل از ساندویچ
   پانل با ضخامت 4 سانتیمتر و برای مناطق سرد و یا گرم از ساندویچ پانل با ضخامت
   8 سانتیمتر و برای مناطق بسیار سرد و بسیار گرم از ساندویچ پانل با ضخامت 12
   سانتیمتر بهره می برند و برای ساخت یخچال های صنعتی از ساندویچ پانل با ضخامت
   15 سانتیمتر و برای ساخت یخچال های صنعتی با دمای کنترل شده از پانل های با
   ضخامت 20 سانتیمتر بهره می بریم . تمامی این مواردی که من برای شما قید کردم
   براساس تجربه شخصی بنده بوده و کاملاً کاربردی در این سازه ها لحاظ شده است
   و بهتر است که در هنگام سفارش هم از دانسیته پانل ها اطلاع کسب کنید و هم
   در رابطه با ضخامت مورد نظر خود تحقیق کنید .
   در رابطه با جابجایی های زیاد کانکس باید خدمت شما عرض کنم که بهتر است که این
   سازه ها با کف سرامیک نباشند تا سنگینی زیادی نداشته و براحتی سازه را بارگیری و
   تخلیه نمائید این کار بسیار مناسب بوده و با بهترین کیفیت قابلیت حمل و جابجایی
   داشته و برای این کار بسیار مناسب خواهند بود .

   پاسخ
 • کانکس ساندویچ پانل دوقلو با ابعاد 60 متر مربع بهتر است با چه عرض و طولی ساخته
  شود و این سازه ها را آیا ما می توانیم بصورت گرمایش از کف نیز طراحی کرده و اجرا
  کنیم و اگر این کار انجام شدنی است باید به چه روشی انجام شود ؟

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای موسوی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که کانکس ساندویچ پانل با متراژ 60 متر مربع بهتر
   است با ابعاد 10 متر طول و 6 متر عرض ساخته شود البته ابعاد دیگری نیز قابل اجرا است
   ولی این ابعاد بسیار مناسب بوده و اگر روزی بخواهید این سازه ها را جابجا کنید براحتی
   این کار انجام خواهد شد و کاملاً این ابعاد استاندارد می باشد و باید به حمل این سازه
   ها در شرایط خاص نیز توجه نمود .
   در رابطه با اجرای سیستم گرمایش از کف کانکس که امروزه در حال متداول شدن در نوع
   ویلایی آن است می توانیم به روش های گوناگونی اجرا کنیم . ولی بهترین روش و راحت
   ترین آن استفاده از کف سرامیک و اجرای لوله کشی آب گرم در داخل لوله ها است و باید
   به تمامی این موارد توجه نمود .
   برای اینکه این کار انجام شود نیاز است که ابتدا شاسی سازه از نوع دورکلاف بوده که
   بصورت کامل از داخل تقویت سازی شده است . و در مرحله بعد نیاز است که کف این
   سازه ها را با کمک ورق شادولاین گالوانیزه استحکام سازی کنیم . در این روش ما این
   ورق ها را با کمک پیچ و مهره به شاسی محکم نموده و این کار به استحکام را افزایش
   خواهد داد . در مرحله بعد ما با کمک بتون سبک اقدام به کف سازی اولیه به ضخامت
   5 سانتیمتر می نمائیم و پس از خشک شدن کف سازه لوله کشی کف را با فاصله 20
   سانتیمتر از هم انجام داده و تمامی لوله ها را در ابتدا و انتها به داخل باکس تقسیم وارد
   می کنیم . و سپس بر روی لوله ها 5 سانتیمتر دیگر بتون سبک ریخته و صبر می کنیم
   تا این بتون به اندازه کافی خشک شود و سپس با کمک سیمان سفید سرامیک ها را
   به کف کانکس می چسبانیم و در آخر برای استحکام سازی کف اقدام به بند کشی بین
   تمامی سرامیک ها کرده که این کار به استحکام سازه کمک زیادی می کند .
   لازم به تذکر می دانم که برای عدم گازگرفتگی نیاز است که پکیج گاز در خارج از کانکس
   نصب شود . از این رو باید به این موضوع توجه کرد و این کار اجباری است و برای عدم
   یخ زدگی رادیاتور پکیج نیاز است که از یک کابینت بهره ببریم . این کار برای عدم یخ زدگی
   رادیاتور پکیج بسیار اهمیت دارد .

   پاسخ
 • کانتینر 40 فوت که دارای بدنه ساندویچ پانل باشد آیا از لحاظ عایقی میتواند مانع تبادل
  انرژی حرارتی از سازه شود و بهترین روش برای عدن تبادل انرژی حرارتی از این سازه
  ها چیست ؟

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای احمدی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که ساخت کانتینر 40 فوت توسط ساندویچ پانل
   در کانتینرهای دست ساز و یا کانتینرهایی که از دچار تغئیراتی شده اند انجام می
   شود و در حالت عادی این نوع از سازه ها تولید نمی شوند . البته ما کانتینرهای 40 فوتی
   نیز داریم که دارای بدنه ساندویچ پانل بوده و در اصل این سازه ها یخچال می باشند
   ولی در کل جدای از این مسئله ما کانتینرهای 40 فوت را در حالت عادی بصورت بدنه
   ساندویچ پانل نداریم .
   ساندویچ پانل ساخته شده در این سازه ها از نوع ورقهای آلوزینک بوده و عایق داخلی
   آن ها نیز از نوع پلی اورتان می باشد . این عایق از لحاظ کیفی و فنی در سطح مناسبی
   بوده و بهترین نوع عایق با دانسیته 40 اجرا می شود . و این نوع عایق از لحاظ قدرت
   عایقی بسیار کارا بوده و می تواند قدرت عایقی سازه ها را افزایش محسوسی دهد
   در سازه هایی که شما نیاز به کمترین تبادل انرژی دارید باید درب این سازه ها نیز از
   نوع ساندویچ پانل انتخاب کنید . و باید تمامی پنجره ها نیز از نوع پی وی سی همراه
   با شیشه های دوجداره بوده تا بتواند مانع تبادل انرژی حرارتی باشد .
   از مسائل دیگری که نیاز است که در این سازه ها به آن توجه کافی شود می توانیم
   به اجرای کف این سازه ها با ساندویچ پانل اشاره کنیم . این کار سبب می شود که
   از کف سازه کمترین تبادل انرژی صورت گرفته و از این لحاظ این کار بزرگترین کمک را
   به این سازه ها خواهد نمود و در کل برای ساخت کانکس ساندویچ پانل با کمترین
   تبادل انرژی باید به مسائل زیادی توجه نمود .

   پاسخ
 • یادگاری
  دی 13, 1398 4:56 ب.ظ

  استفاده از کانکس ساندویچ پانل برای ساخت اتاق نمک چگونه است . و اگر ما بخواهیم در
  این سازه ها امکانات رفاهی را اجرا کنیم چقدر به هزینه ساخت اتاق نمک ما اضافه خواهد
  شد . با تشکر از جوابگویی کامنت ها توسط شما .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای یادگاری .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که استفاده از کانکس ساندویچ پانل برای اتاق
   نمک بسیار عالی است و این کار مزایای زیادی برای ساخت خواهد داشت و اگر هر
   شخصی بخواهد توسط ساندویچ پانل این اتاق ها را بسازد هم از لحاظ عایقی و هم
   اجرای اتاق نمک به دو شیوه نمک پاششی و سنگ نمک اجرا می شود . و اگر مبنای
   کار بر روی اجرای اتاق نمک پاششی باشد با زبر کردن بدنه داخلی سازه این کار برای
   اجرای اتاق نمک مساعد خواهد شد ولی برای اجرای سنگ نمک باید تدابیری جدی
   اندیشیده شود و این تدابیر می تواند هزینه اجرا را افزایش کلی دهد . در بیشتر مواقع
   هزینه اتاق با سنگ نمک 70 درصد از هزینه اجرای اتاق نمک پاششی بیشتر است .
   در مجموع باید به این مسئله توجه شود که اگر اتاق نمک درست اجرا نشود از لحاظ
   کیفی می تواند کارایی نداشته باشد .
   در رابطه با اجرای امکانات رفاهی باید خدمت شما عرض کنم ما می توانیم تمامی
   امکانات رفاهی مورد نیاز شما را در این سازه ها فراهم کنیم ولی باید این مورد را
   نیز خدمت شما عرض کنم که بهتر است درب ورود به این امکانات رفاهی از داخل سازه
   نباشد و اگر هم بخواهیم درب ورود را به داخل این سازه ها داشته باشیم بهتر است
   درب آن از نوع یو پی وی سی باشد تا از لحاظ میکروبی نیز شرایط لازم را داشته
   باشد . از امکانات رفاهی قابل اجرا در این سازه ها می توانیم به سرویس بهداشتی
   حمام و آشپزخانه و در صورت نیز اتاق بندی اشاره کنیم . هزینه اجرای هر کدام از
   این امکانات رفاهی براساس متراژ و هزینه به سازه اضافه خواهد شد .

   پاسخ
 • سقف کانکس ساندویچ پانل که با تایلهای فلزی اجرا شده است از لحاظ زیبایی بسیار
  مناسب میباشد . و این کار چقدر هزینه بیشتری دارد که بسیاری از سازه ها را اینطور
  طراحی و اجرا نمی کنند ممنون از پاسخگویی شما .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای حسنلو .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که اگر شما بخواهید سقف کانکس ساندویچ پانل
   را با ورق های تایل اجرا کنید . یک هزینه اضافه باید سقف سازی مجدد برای شما اعمال
   می شود . همانطور که می دانید اگر بخواهیم سازه ای را با ساندویچ پانل اجرا کنیم باید
   تمامی دیواره ها و سقف آن از این نوع جنس باشد . و اصولاً نمی شود بدنه را از نوع
   ساندویچ پانل اجرا کرد و سقف آن را از نوع پروفیل ورق و این مسئله به خاطر استراکچر
   این نوع سازه ها است .
   ورق های تایل با ورق های کرکره ای یان همان سینوسی متفاوت هستند . این ورق
   ها برای استفاده به دلیل خم کاری خاصی که دارد مقدار بیشتری از ورق مورد نیاز دارد
   و همین خم کاری سبب می شود که استحکام این نوع ورق و پوشش سقف بسیار
   محکم باشد . و از طرف دیگر زمان استفاده نیز این نوع ورق باید به گونه ای بکار رود
   که مانع از ورود آب به داخل سازه شود از این رو باید ورق بیشتری برای روی هم اندازی
   استفاده شود و اگر بخواهم به زبان ساده تر توضیح دهم در رابطه با هزینه ها باید عرض
   کنم که این ورق حدود 120 درصد گرانتر از نوع سینوسی هزینه بر تر است . از این رو
   در دی ماه 1398 هر متر مربع از ورق سینوسی حدود 35 هزار تومان است و این در حالی
   است که ورق تایل می شود متری 85 هزار تومان که با توجه به متراژ استاندارد یک سازه
   15 متر مربع شما نیاز به صرف یک میلیون و دویست و هفتاد و پنج هزار تومان برای اجرای
   سقف خواهید داشت و این در حالی است که برای یک کار معمولی شما هزینه ای در
   حدود پانصد و بیست و پنج هزار تومان انجام می دهید .
   در انتها نیاز است توضیحی اضافه کنم که ورق تایل رنگ شده می باشد و جنس این ورق
   از نوع گالوانیزه بوده که با پوشش رنگ الکترواستاتیک عرضه خواهد شد و از لحاظ کیفی
   بسیار مناسب و با کیفیت است . و در رنگ های مختلف موجود می باشد .

   پاسخ
 • شمیرانی
  دی 22, 1398 10:27 ق.ظ

  بسیاری از سازه های ساندویچ پانل از لحاظ اسکلت و چهارچوب دارای استحکام کمی
  هستند و به نظر شما آیا برای افزایش استحکام در این سازه ها میشود راه حلی پیدا
  نمود . اگر در این زمینه اطلاعی دارید ممنون میشوم توضیح دهید .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای شمیرانی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که یکی از مشکلات سازه های ساندویچ پانل را
   می توانیم ضعیف بودن اسکلت ( استراکچر ) این سازه ها عنوان کنیم . و به دلیل اینکه
   این سازه ها دارای 4 عدد ستون در گوشه کار می باشد از استحکام سازه ای کمتری
   نسبت به سازه هایی که با پروفیل و ورق ساخته می شوند می باشند . از این رو می
   شود در این سازه ها تدابیری بکار برد تا سبب شود استحکام استراکچری این سازه ها
   تا حدودی افزایش یابد از این رو باید به این موضوع توجه داشت . از مواردی که سبب
   افزایش قدرت استراکچری این سازه ها می شود می توانیم به ضخامت بیشتر ستون
   های گوشه کار و قرار گیری درب این سازه ها در دو عدد ستون پایه و قرار گیری هر کدام
   از پنجره ها در ستون اشاره نمود . با توجه به این کار به این سازه ها 6 عدد ستون دیگر
   اضافه خواهد شد . ولی با این وجود باید عرض کنم که در سقف این سازه ها به دلیل
   نبود تیرک این استحکام کمتر افزایش می یابد .
   از نظر من بهترین روش برای استحکام سازی این سازه ها را می توانیم روشی نو که
   سبب افزایش استحکام سازه و افزایش هزینه کار و قدری کاهش زیبایی سازه را معرفی
   کرد . در این روش پس از اجرای هر پانل می توانیم یک ستون اجرا کرده و در واقع پانل بین
   دو ستون قابل اجرا می باشد و حتی سقف این سازه ها نیز به این روش قابل اجرا می
   باشد . با توجه به این کار متوجه می شوید که این سازه ها از کیفیت بسیار بالایی برای
   استحکام بخشی مواجه شده و کارایی سازه از این جهت بشدت افزایش خواهد یافت
   و بهتر است این مورد را در نظر داشته باشید .
   البته راه ها مختلفی برای استحکام سازی این سازه ها وجود دارد ولی باید توجه کرد که
   این مسائل سبب افزایش قیمت کانکس ساندویچ پانل خواهد شد و به همین جهت است
   که این مسئله مورد نظر بسیاری از افراد سفارش دهنده کانکس نخواهد بود .
   یکی از مواردی که سبب افزایش استحکام سازه در کانکس ساندویچ پانل می شود اجرای
   کف این سازه ها بصورت سرامیک می باشد . این کار سبب می شود که استحکام این
   سازه ها تا حدود زیادی افزایش می یابد .

   پاسخ
 • جوانمردی
  بهمن 5, 1398 5:32 ق.ظ

  برای ساخت کانکس ساندویچ پانل چه روشی را پیشنهاد میدهید و اگر بخواهم کف
  کانکس ساندویچ پانل را با کفسازی سرامیک اجرا کنیم باید چه اقداماتی را در این
  سازه ها انجام دهیم .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای جوانمردی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که برای ساخت کانکس ساندویچ پانل ما نیاز
   به استفاده از ساندویچ پانل داریم و این ساندویچ پانل مورد استفاده برای مناطق معتدل
   باید با ضخامت 4 تا 6 سانتیمتر و برای مناطق گرم و مناطق سرد با ضخامت 8 تا 10
   سانتیمتر و برای مناطق خیلی سرد و خیلی گرم باید با ضخامت 12 تا 15 سانتیمتر
   مورد استفاده قرار دهیم . این پانل ها باید با دانسیته 40 مورد استفاده قرار گیرند
   و اگر با ضخامت کمتر باشند نمیتوانند در زمان مورد نیاز کمک مناسبی انجام دهند .
   پس بهتر است به دو موضوع ضخامت و دانسیته در این سازه ها توجه نمود .
   برای کفسازی در کانکس ساندویچ پانل با کمک سرامیک میتوانم بگویم که باید در این
   سازه ها اقداماتی را انجام داد . ابتدا باید شاسی از نوع دورکلاف بوده و از لحاظ
   داخلی نیز این شاسی مورد تقویت کامل قرار گیرد و در مرحله دوم نیز باید به استحکام
   بخشی کف این سازه ها توجه نمود . برای استحکام بخشی کف این سازه ها باید
   از ورق گالوانیزه شادولاین استفاده نمود و پس از اینکه این ورق ها را با پیچ به کف
   محکم نمودیم نیاز است که از بتن سبک برای کفسازی اولیه بهره برد و پس از اینکه
   این بتون مقداری از آب خود را از دست داد و نیمه خشک شد به قدری که رد پا بر
   روی آن نماند میتوانیم سرامیک ها را با کمک سیمان سفید به بتون بچسبانیم و
   برای استحکام بخشی بیشتر میتوانیم کف را با دوغاب بندکشی نمائیم این کار
   کمک زیادی به استحکام سازه خواهد نمود .

   پاسخ
 • سوالی در رابطه با تعداد کم ستون های به کار رفته در کانکس ساندویچ پانل داشتم .
  آیا .این تعداد کم ستون ها در استحکام این سازه ها نقش دارد و از طرف دیگر آیا این
  سازه ها را میتوانیم از لحاظ استراکچری تقویت نماییم . ممنون از شما .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای صادقی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که تعداد ستون ها در استحکام کانکس نقش
   مهمی دارد و اگر هر چقدر تعداد این ستون ها بیشتر باشد استحکام بیشتری در کانکس
   خواهیم داشت . ولی در کانکس ساندویچ پانل فقط چهار ستون اصلی طراحی و اجرا
   میشود البته برخی از سازه ها برای افزایش استحکام بیشتر اقدام به اجرای درب سازه
   در بین دو ستون و اجرای تمامی پنجره ها بین دو عدد ستون میکنند این کار نیز میتواند
   استحکام سازه را بشدت افزایش دهد . از این رو نیاز است به این مسئله توجه جدی
   نشان دهید که هر چقدر تعداد ستون ها بیشتر باشد استحکام کانکس نیز بیشتر
   است .
   لازم به توضیح است که کانکس های معمولی که به تیر ورق معروف هستند از لحاظ
   استراکچری نسبت به کانکس ساندویچ پانل بسیار محکم تر میباشند و این سازه ها
   از استحکام بیشتری برخوردارند . البته نیاز به توضیح دارد که اگر کانکس ساندویچ پانل
   جابجا نشود سازه آن بسیار محکم و بدون ایراد است ولی جابجایی زیاد میتواند به
   سازه آسیب برساند و برای بلند کردن اینگونه از سازه ها نیاز است که از چهار قلاب
   آن استفاده شود و بار سازه را در چهار نقطه مهار کرد این کار اگر اجرا شود سازه بدون
   مشکل از زمین بلند خواهد شد .
   برای استحکام سازی این سازه ها میتوانیم از تعداد ستون بیشتر استفاده کنیم که این
   کار قدری زمان اجرا را افزایش داده و از طرف دیگر نیز زیبایی سازه را کاهش میدهد ولی
   در کل در صورت اجرای ستون بیشتر میتوانیم استحکام سازه را افزایش زیادی دهیم
   و حتی با تیر ریزی سقف نیز میتوانیم استحکام سقف سازه را نیز تا حد زیادی افزایش
   دهیم .

   پاسخ
 • اگر بخواهم یک کانکس ساندویچ پانل با بالاترین استاندارد داشته باشیم باید چه مواردی
  را در آنها طراحی و اجرا کنیم .ممنون میشوم توضیح دهیم .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای رضایی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که امروزه ساخت کانکس ویلایی با کمک ساندویچ
   پانل بسیار رایج شده است و شما با کمک این نوع از عایق که دارای استحکام زیادی هم
   میباشد میتوانید یک کانکس مطابق با تمامی استانداردهای ارائه شده جهانی طراحی و
   اجرا کنید . از این رو است که این نوع عایق نسبت به گذشته بسیار پر کاربرد تر شده
   است و هر روز بر طرفداران آن نیز افزوده خواهد شد .
   برای اینکه شما یک کانکس ساندویچ پانل با بالاترین استاندارد را داشته باشید نیاز است
   به شاسی و استراکچر سازی آن توجه کافی داشته باشید . این سازه ها به دلیل آنکه
   در ساخت آن ها از تعداد کمی ستون فلزی استفاده میشود از استحکام سازه ای کمی
   برخوردارند و این ضعف را میتوانیم با بدنه های ساندویچ پانل پوشش دهیم و آن ها را
   به عنوان ستون یا حمال در نظر بگیریم . از این رو باید به این مسئله توجه کافی داشته
   و این مورد را به عنوان مسئله ای کلیدی در نظر بگیریم .
   بعد از این مسئله اجرای نمای بیرونی و نمای داخلی کانکس است که این کار نیز هزینه
   بر بوده و برای زیبایی این سازه ها بسیار با اهمیت میباشد و بهتر است به این مسئله
   به عنوان یک موضوع قابل پیگیری نگاه شود .
   در رابطه با کف سازی باید خدمت شما عرض کنم که کف سازی در این سازه ها به سه
   روش استفاده از تخته ، استفاده از ساندویچ پانل به عنوان عایق زیرین و استحکام بخشی
   با تخته و نوع سوم استفاده از سرامیک اشاره کرد . ارزان ترین نوع آن استفاده از تخته بوده
   که بهتر است این کار توسط تخته ضد آب چند لایه انجام شود . و در صورت استفاده از
   سرامیک نیز باید این کار توسط بتون سبک انجام شده که سبب سبک سازی و استحکام
   بخشی زیاد این کف شود و بهتر است به این موضوع توجه داشته باشید .
   استفاده از پنجره پی وی سی همراه با شیشه های دوجداره سبب افزایش کیفیت عایقی
   این سازه ها شده و اگر درب سازه نیز از لوازم عایق باشد بسیار مناسب بوده و کارایی
   آن را نیز به طور کامل افزایش خواهد داد . به طور خلاصه استفاده از درب و پنجره هایی
   که نسبت به تبادل انرژی حرارتی عایق هستند برای این سازه ها بسیار مناسب
   میباشند و بهتر است به این موضوع توجه داشته باشیم .
   استفاده از امکانات رفاهی در کانکس ساندویچ پانل که به عنوان سازه ای مسکونی
   مورد استفاده قرار میگیرد بسیار اهمیت دارد و این موضوع میتواند سبب آسایش و
   آرامش بیشتر افراد ساکن در سازه را فراهم نماید و از امکانات رفاهی قابل اجرا در
   این سازه ها میتوانیم به سرویس بهداشتی ، حمام و آشپزخانه اشاره کنیم .

   پاسخ
 • دهقان زاده
  بهمن 8, 1398 6:43 ق.ظ

  عمر مفید کانکس ساندویچ پانل چقدر است و اگر بخواهیم این عمر مفید را در این سازه
  ها افزایش دهیم شما چه راهکاری را پیشنهاد می دهید .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای دهقان زاده .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که عمر مفید کانکس ساندویچ پانل با کیفیت
   درجه حدود 12 سال میباشد . و اگر این سازه ها با درجه کیفی ممتاز طراحی و
   تولید شوند عمر مفید این سازه ها میتواند تا حداکثر 20 سال نیز افزایش یابد البته
   پس از پایان عمر مفید این سازه ها در صورت انجام تعمیرات و یا بازسازی این سازه
   ها میتوانیم چند سالی به عمر این سازه ها اضافه کنیم . لازم به تذکر است که در
   هنگام ساخت این سازه ها باید به برخی از موارد توجه کرد تا سازه از لحاظ عمر
   مفید در سطح مناسبی قرار گیرد . از این موارد میتوانیم به کفسازی سازه اشاره
   کنیم . این سازه ها اگر دارای کفسازی مناسبی نباشند ممکن است به سرعت فرسوده
   شده و عمر مفید این سازه ها را تحت تاثیر خود قرار دهد . در کانکس درجه یک باید
   این کفسازی با کمک ورق چند لایه ضد آب انجام شود و این کفسازی باید بر روی پروفیل
   کشی هایی با فاصله مناسب انجام شده که سبب میشود که تخته های چند لایه که
   از عمر مناسبی برخوردارند دارای حداکثر عمر شده و از این رو سازه شما با بالاترین
   عمر مفید در اختیار شما باشد .
   در کانکس ساندویچ پانل با کیفیت ممتاز نیز این کفسازی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار
   است و در این سازه ها بالاترین کیفیت کفسازی انجام میشود . از این کفسازی
   میتوانیم به استفاده از کفسازی با سرامیک اشاره کنیم و برای اینکه این کفسازی
   از کیفیت بالایی برخوردار باشد علاوه بر پروفیل ریزی مناسب کف اقدام به اجرای
   استحکام بخشی کف این سازه ها با کمک ورق گالوانیزه شادولاین میکنیم این کار
   میتواند کمک فراوانی را برای ما انجام داده و کف سازه را با استحکام بسیار بالایی به
   سفارش دهنده تحویل دهیم . از دیگر موارد میتوانم به اجرای کف این سازه ها با کمک
   بتون سبک سازی شده اشاره کنم که این نوع بتون از سبکی بسیار بالا و استحکام
   بسیار خوبی برخوردار است .
   از دیگر مواردی که در کانکس ساندویچ پانل از اهمیت برخوردار است میتوانیم به اجرای
   امکانات رفاهی مناسب در این سازه ها اشاره کنیم . این امکانات رفاهی نقش بسیار
   بالایی در کیفیت سازه داشته و باید از عمر بسیار بالایی نیز برخوردار باشند از این
   رو نیاز است که این سازه ها از طول عمر بالایی نیز برخوردار بوده و هم پای این نوع
   سازه عمر مفید داشته باشد و نیاز است به این موضوع توجه داشته باشیم .

   پاسخ
 • برای ساخت کانکس ساندویچ پانل که توسط کانتینر ساخته میشود . باید برای استحکام
  بخشی بیشتر به چه مواردی توجه نمود و برای کفسازی باید چه مسائلی توجه کرد .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای داوری .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که برای ساخت کانکس ساندویچ پانل که توسط
   کانتینر ساخته میشود نیاز است که ابتدا یک کانتینر تهیه شده و این کانتینر بصورت
   کامل برش خورده و محل درب و پنجره های آن مشخص شود و سپس نیاز است که
   داخل این سازه ها به طور کامل شبکه بندی شده و ای شبکه بندی نیز با عایق پلی
   استایرن پر شده و در مرحله بعد نیاز است که اقدام به اجرای یک لایه پشم شیشه
   بر روی این عایق بندی نموده و سپس بر روی عایق بندی پشم شیشه یک تخته 6
   میلیمتر کشیده شود این کار سبب استحکام بخشی بیشتر خواهد شد .
   در مرحله بعد باید کف سازه را با سرامیک فرش نمود و بعد از آن است که میتوانیم
   نمای داخلی این سازه ها را اجرا نمائیم و بهترین نمای داخلی از جنس پی وی سی
   روکش دار است که این نما بسیار زیبا و با کیفیت است .
   این سازه برای اینکه از حداکثر عایق برخوردار باشد تمامی درب ها و پنجره های این
   سازه ها را از نوع پی وی سی همراه با شیشه های دوجداره انتخاب میکنند و این
   مسئله سبب میشود که این سازه ها از لحاظ تبادل انرژی در سطح بسیار خوبی
   قرار گیرند . و این نوع از درب و پنجره ها برای محافظت بیشتر نیاز به حفاظ فلزی
   میباشند .
   در رابطه با نحوه اجرای امکانات رفاهی در این سازه ها باید عرض کنم که امکانات
   رفاهی مورد استفاده در این سازه ها بیشتر شامل سرویس بهداشتی ، حمام و
   آشپزخانه میباشد و در صورت بزرگ بودن فضا میتوانیم در این سازه ها از اتاق بندی
   مناسب نیز برخوردار باشیم .

   پاسخ
 • بهترین عایقی که میشود در ساخت پانلهای مورد استفاده در ساندویچ پانل بکار برد از چه
  نوعی است . و اگر بخواهیم آنها را با بهترین کیفیت بخریم باید به چه مواردی توجه کنیم ؟

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای حمیدی .
   در رابطه با عایق مصرفی در ساخت کانکس ساندویچ پانل عرض کنم که عایق مصرف
   شده در ساخت این پانل ها عموماً از نوع پلی اورتان است . این عایق با قدرت بالای
   عایقی که دارد میتواند مانع از تبادل حرارتی در این سازه ها شده و از این لحاظ کمک
   بسیار بزرگی میکند و از این رو بهتر است به این مسئله توجه کافی داشته باشید و
   عایق بکار رفته در ساخت این پانل ها باید با دانسیته 40 مورد استفاده قرار گیرد تا
   از لحاظ عایقی بتواند کمک فراوانی به شما بکند .
   برخی از ساندویچ پانل ها هستند برای اینکه ارزان قیمت باشند از عایق پلی استایرن
   استفاده میشود این عایق از لحاظ عایقی قدرت زیادی نداشته و برای تبادل عایقی
   گزینه خوبی نیست و بهتر است به فکر استفاده از این عایق نباشید .
   در صورتی که از عایق پلی اورتان استفاده میکنید برای مناطق معتدل باید از عایقی
   بهره ببرید که از لحاظ ضخامت دارای 4 تا 6 سانتیمتر بوده و برای مناطق گرم و سرد
   این ضخامت 8 تا 10 سانتیمتر و برای مناطق خیلی گرم و خیلی سرد باید این ضخامت
   در حدود 12 تا 15 سانتمیتر باشد و اگر به این مورد توجه داشته باشید میتواند کمک
   فراوانی برای عدم تبادل انرژی حرارتی برای شما باشد و بهتر است به این مورد توجه
   کنید .
   یکی از مواردی که برای عدم تبادل انرژی حرارتی بسیار مناسب است و باید مورد توجه
   جدی قرار گیرد استفاده از درب و پنجره های پی وی سی میباشد این درب و پنجره
   ها نیز در عدم تبادل انرژی حرارتی بسیار مناسب هستند و مانع از تبادل انرژی حرارتی
   در این سازه ها خواهند شد و بهتر است به این مورد نیز توجه کافی داشته باشید .

   پاسخ
 • 09355907076فلاح
  بهمن 9, 1398 6:07 ب.ظ

  باسلام وخسته نباشید لطفا بفرمایید حداکثر اندازه یک کانکس کاروان٢۰فوتی و شرایط
  حمل و مجوز تردد در جاده ها چقدر میباشد!؟واینکه آیا همچین کاروان لازم به صدورمجوز
  جهت راهنمایی و رانندگی دارد؟و آیا همچین کاروانی بایک وانت ساده یدک میشو!؟و با
  احتساب قسمتهای رایج رفاهی با بدنه چوبی ترموود خارجی و تخته چوب داخلی چقدر
  هزینه بردارمیباشد؟
  باتشکرفراوان از زحمات شما

  پاسخ
  • با سلام خدمت شما دوست عزیز .
   در رابطه با سوالات شما باید عرض کنم که اگر شما به یک کاروان 20 فوت نیاز داشته
   باشید و با توجه به عرض حدود 2.5 متر آن میشود گفت که سازه شما 15 متر مربع
   فضا خواهد داشت و در این سازه میتوانید از امکانات مناسبی بهره مند شوید .
   در رابطه با حمل این سازه ها در جاده های کشور باید عرض کنم که تا چند سال
   پیش به این سازه ها مجوز حمل و تردد داده میشد . اما امروزه این مجوز های به کلی
   از درجه اعتبار ساقط شده و فقط کاروان های حمل اسب که از فضایی کوچتر هم از طول
   و هم از عرض میتوانند بصورت سالانه مجوز کاروان خود را تمدید کنند ولی برای کاروان
   ها چند سالی است که این کار انجام نمیشود و حتی راهنمایی و رانندگی نیز نمتواند
   بصورت قانونی کاروان های پلیس را حمل کند و برای حمل آن ها باید از یک دستگاه
   جرثقیل استفاده کرد که سازه را بلند کرده و بر پشت خود نهاده و حمل میکند .
   در رابطه با بخش دیگر سوال شما باید عرض کنم که برای حمل این کاروان ها در
   کشورهای اروپایی و آمریکا از شاسی بلندی استفاده میشود که معروف به کاروان کش
   میباشد . و از این سازه ها در ایران میتوانیم به سانتافه اشاره کنیم . و اگر بخواهید
   یک کاراوان را با یک خودرو حمل کنید نیاز است که وزن خودرو از وزن کاروان بیشتر
   باشد و خودرو مجهز به سیستم تریلر بوده ( این سیستم بصورت برقی ترمز و برق
   مورد نیاز برای لامپ های کاروان را تامین می کند ) و شاسی آن نیز دارای بکسل
   بند باشد .
   در رابطه با قیمت ساخت این سازه ها باید تمامی موارد را مورد بررسی قرار داد و
   تمامی آن ها را محاسبه نمود ولی در رابطه با نمای ترموود باید عرض کنم که یک
   کانکس با ابعاد 15 متر مربع نیاز به حدود 50 متر مربع چوب ترموود دارد که هزینه خرید
   این چوب حدوداً 20 میلیون تومان میشود و اگر شما به یک کاروان نیاز داشته باشید
   بهتر است به دنبال یک کاروان دست دوم آلمانی بگردی که با هزینه کمتری قابل خریدن
   است .
   در رابطه با کاروان ها بهتر است عرض کنم که این سازه ها اگر کارایی خوبی داشته
   باشند بهتر است از نوع خارجی باشند و بیشتر آن ها ساخت شرکت های آلمانی بوده
   که در آن ها از تمامی امکانات یک کاروان بهره برده شده و تمامی آن ها مجهز به
   سیستم ترمز و تعلیق بوده که همزمان با خودروی یدک کش این کار انجام میشد که
   این کار سبب میشود که سفری راحت و کاملاً امن را برای فرد به ارمغان آورد . لازم به
   ذکر است که امکانات این سازه ها مختص به این موارد نیست و موارد زیادی در این
   سازه ها اعمال میشود تا سازه از حداکثر ایمنی برخوردار باشد . ولی سازه های
   داخل کشور از کیفیت بسیار پائینی برخوردارند و هیچ ایمنی برای آن ها قابل تصور
   نیست .
   در انتها مجدداً یاد آوری میکنم که قبل از هرگونه اقدامی از پلیس راه استعلام گرفته
   شود که آیا مجوزی برای تردد در جاده های اصلی کشور داده میشود و یا خیر .

   پاسخ
 • خرید و فروش کانکس ساندویچ پانل به چه مسائلی بستگی دارد و در این مورد باید
  به چه مواردی بیشتر از سایر موارد توجه داشته باشیم . ممنون که پاسخگو هستید .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای فرخی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که خرید و فروش کانکس ساندویچ پانل به موارد
   زیادی بستگی دارد . از این موارد میتوانیم به نوع عایق بکار رفته در ساندویچ پانل که
   میتواند از نوع پلی استایرن باشد و یا پلی اورتان . عایق پلی اورتان بسیار با کیفیت
   تر از نوع پلی استایرن بوده و از لحاظ عایقی بسیار متفاوت تر عمل میکند .
   از دیگر تفاوت ها میتوانیم به دانسیته مورد استفاد اشاره کنیم . بهتر است که دانسیته
   عایق مصرفی 40 بوده و از لحاظ عایقی این مسئله کمک فراوانی خواهد کرد .
   ضخامت ورق مصرفی و نوع آن نیز از دیگر تفاوت های موجود است و بهتر است که به
   این مسلئه توجه کنید . معمولترین نوع ضحامت 0.5 میلیمتر است و جنس ورق نیز
   از نوع آلوزینک بوده که در مقابل پوسیدگی بسیار مقاوم میباشد .
   از دیگر تفاوت ها میتوانیم به ضخامت ساندویچ پانل اشاره کنیم . برای مناطق معتدل
   از ساندویچ پانل با ضخامت 4 الی 6 سانتیمتر و برای مناطق گرمسیر و مناطق سردسیر
   از عایق با ضخامت 8 الی 10 سانتیمتر استفاده میشود . و برای مناطق بسیار سرد
   سیر و بسیار گرمسیر نیز از عایق با ضخامت 12 الی 15 سانتیمتر استفاده میشود این
   نوع عایق مصرفی از لحاظ عایقی میتواند کمک فراوانی نموده و بسیار مهم میباشد .
   در مجموع برای اینکه حداکثر قدرت عایقی را در این سازه ها داشته باشید نیاز است
   به مسئله تبادل عایقی این سازه ها توجه کافی را داشته و این مسئله سبب میشود
   در طولانی مدت هزینه زیادی به شما برگشت شود .

   پاسخ
 • نما سازی در کانکس ساندویچ پانل به مقدار کم انجام میشود و اگر بخواهیم داخل این
  سازه ها را نما سازی کنیم باید چگونه عمل کرده و این سازه ها را چطور نما سازی
  کنیم ممنون در این مورد اطلاع رسانی میکنید .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای علیپور .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که نماسازی در کانکس ساندویچ پانل در برخی
   از مواقع انجام نمیشود و این نماسازی را به سفارش مشتری انجام میدهند و این نوع
   نماسازی هم در داخل کانکس قابل اجرا است و هم در خارج از کانکس و باید این مورد
   را بدانید نماسازی داخلی و خارجی میتواند بسیار هزینه بر باشد و بهتر است شما
   به این مسئله توجه زیادی داشته باشید .
   نماسازی داخل کانکس ساندویچ پانل توسط دیوارپوش پی وی سی انجام میشود .
   این نوع دیوار پوش معمولاً از نوع چاپی و یا روکشدار انتخاب شده و از کیفیت و
   کارایی بالایی برخورداند و به دلیل دارا بودن طرح ها و رنگ های مختلف بسیار مناسب
   میباشند .
   نماسازی بیرونی کانکس ساندویچ پانل نیز میتواند از نماهای مختلف انجام شود و
   برای نماسازی بیرونی این سازه ها از طرح هایی مانند دکوراتیو بیشترین بهره را
   میبرند و از این طرح ها میتوانیم به طرح های فایبرگلاسی آن توجه زیادی بنمائیم
   که بسیار مناسب بوده و کارایی فراوانی دارند .

   پاسخ
 • برای اجرای کانکس ویلایی با کمک ساندویچ پانل باید چگونه طراحی آن صورت گیرد تا
  سازه از کیفیت بالایی برخوردار بوده و استحکام سازه نیز بالا باشد .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای صداقتی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که در مجموع وقتی صحبت از کانکس ساندویچ پانل
   به میان می آید مشتریان به دنبال کیفیتی بالاتر از کانکس های معمولی میباشند از این
   رو باید توجه کرد که این نوع سازه ها در مجموع گرانتر از نوع معمولی بوده و طرفداران
   خاص خود را دارند و ما نیز در شرکت معین کانتین به این مسئله واقف بوده و مشاوره
   های جامعی را در رابطه با کانکس ساندویچ پانل به مشتریان عرض مینمائیم .
   اگر شما بخواهید یک کانکس ساندویچ پانل را سفارش دهید باید توجه کنید که این سازه
   ها نسبت به سازه های معمولی از استراکچر ضعیف تری برخوردارند ولی اگر این سازه
   ها نیازی نیست که جابجا شود در مجموع این سازه ها از استحکام بالاتری برخوردار
   خواهند بود و در واقع همان پانل ها سبب میشود که از لحاظ ستونی آن ها قدرت بالاتری
   داشته و این مسئله سبب افزایش قدرت استحکامی آن ها خواهد شد .
   برای ساخت کانکس ساندویچ پانل بهتر است به استحکام ستون های چهار طرف آن
   توجه فراوانی داشته باشید و این سازه ها را طوری بسازیم که این ستون ها بیشتر
   بار سازه را به دوش بکشند .
   اگر سازه نیاز به جابجایی دارد باید توجه کنید که نمیتوانید این سازه ها را با کفسازی
   سرامیک ساخته و عرض کنید و بهترین کفسازی برای این سازه ها استفاده از تخته
   کف ضد آب چند لایه است که از استحکام بالایی برخوردار بوده و در مقابل فشار و
   ضربه از خود مقاومت بسیار بالایی نشان میدهد .
   معمولاً این سازه ها را بدون نمای داخلی و نمای خارجی طراحی و اجرا میکنند و اگر
   شما بخواهید این سازه ها را با نمای بیرونی و نمای داخلی اجرا کنید این کار قابل
   اجرا بوده و به دلیل استحکام پانل ها نمای داخلی و نمای بیرونی از استحکام و کیفیت
   بالایی نیز برخوردارند ولی قیمت کانکس ساندویچ پانل بشدت افزایش خواهد یافت
   و در کل باید عرض کرد که بیشتر افراد به خاطر هزینه بالا این کار را نمیکنند ولی برای
   افزایش زیبایی در کانکس ویلایی بهتر است این کار انجام شود . و بهترین نمای داخلی
   میتواند از نوع دیوار پوش پی وی سی روکشدار باشد که از کیفیت و تنوع و طراحی
   بسیار بالایی برخوردار میباشد . و بهترین نمای بیرونی نیز از نوع دکوراتیو بوده که
   این نوع نما نیز از کیفیت و زیبایی بالایی برخوردار خواهد بود .
   بیشتر این سازه ها را با درب و پنجره های پی وی سی همراه با شیشه های دوجداره
   به مشتریان تحویل میدهند . ولی برای کانکس ویلایی بهتر است که درب این سازه ها
   از نوع ضد سرقت باشد که زیبایی بالایی داشته و برخی از نمونه های آن نیز نسبت
   به تبادل حرارتی کاملاً عایق میباشند .
   لازم به تذکر است که کانکس ویلایی را باید با امکانات رفاهی طراحی و اجرا نمائیم و
   برای آسایش افراد ساکن در آن نیاز است که تمامی امکانات رفاهی برای اسکان افراد
   در این سازه ها اجرا شود که این کار به کیفیت نهایی سازه منجر خواهد شد و بهتر
   است به این موضوع توجه کافی داشت .

   پاسخ
 • در بیشتر مواقع کانکس ساندویچ پانل را با کفسازی تخته به مشتریان عرضه میکنند .
  این نوع کفسازی را به چه دلیل در این سازه ها اجرا میکنند .

  پاسخ
  • با سلام خدمت شما آقای قدری .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که بیشتر کانکس ساندویچ پانل را با کفسازی
   تخته به مشتریان تحویل میدهند و این سازه ها با کفسازی تخته از تولید بالایی
   برخوردار است . و دلیل این کار را میتوانیم به تولید ارزانتر و سریعتر این نوع کفسازی
   به مشتریان معرفی کنیم . بیشتر تخته ای که در این سازه ها برای کفسازی به کار
   میرود از نوع ام دی اف میباشد . این نوع تخته از قیمت کم و کیفیت مناسب برخوردار
   میباشد ولی باید توجه داشت که این نوع از تخته ها از لحاظ کیفی با تخته های چند
   لایه ضد آب قابل برابری نیستند و دلیل عدم استفاده از تخته های ضد آب در این
   سازه ها را میتوانیم قیمت بالای این نوع تخته عنوان کنیم .
   از نظر برخی از سفارش دهندگان کفسازی با سرامیک بسیار مناسب تر از کفسازی
   با تخته است و از این رو کانکس ساندویچ پانل با کفسازی سرامیک را سفارش
   میدهند . ولی نیاز به توضیح است که کفسازی با سرامیک برای سازه های ساندویچ
   پانلی که نیاز به جابجایی دارند مناسب نیست و بهتر است به این موضوع زیاد توجه
   نکنید . زیرا در مجموع کانکس های ساندویچ پانل از لحاظ استراکچری قدرت مناسبی
   نداشته و برای اجرای کف سرامیک که نیاز به جابجایی داشته باشند مناسب
   نیستند . البته امروزه برای کفسازی با سرامیک از بتون معمولی استفاده نمیشود
   بلکه از بتون سبک بهره برده که میتواند با وزن سبکتر خود مشکل وزن زیاد در این
   سازه ها را تا حدودی برطرف کند .

   پاسخ
 • اجرای کانکس ساندویچ پانل که بالاترین قدرت عایقی را داشته باشد باید چگونه
  طراحی و اجرا شود تا حداکثر کیفیت را هم برای آن داشته باشیم .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای مشیری .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم اجرای کانکس ساندویچ پانل برای اینکه حداکثر
   کارایی را از لحاظ عدم تبادل انرژی حرارتی را داشته باشد با پانل هایی انجام خواهد
   شد که برای این کار ساخته شده است بهترین نوع پانل مصرفی از نوع ساندویچ پانل
   بوده که با دانسیته 40 مورد استفاده قرار میگیرد و برای هر منطقه آب و هوایی یک
   نوع پانل مناسب است و این پانل ها با توجه به اینکه در مناطق مختلف به کار میروند
   باید دارای ضخامت های متفاوتی باشند از این رو برای مناطق معتدل نیاز است که از
   پانل هایی با ضخامت 4 الی 6 سانتیمتر و برای مناطق گرم و سرد نیاز است که پانل
   هایی با ضخامت 8 الی 10 سانتیمتر و برای مناطق بسیار سرد و یا بسیار گرم باید
   از پانل هایی با ضحامت 12 الی 15 سانتمیتر مورد استفاده قرار دهیم . و باید عرض
   کنم که مناسب ترین نوع عایق از نوع پلی اورتان بوده و این عایق باید با دانسیته 40
   مورد استفاده قرار گیرد و بهترین نوع آن نیز ساندویچ پانل هایی هستند که از ورق بدنه
   آلوزینک بوده و این ورق ها از کیفیت بسیار بالایی برخوردارند و سبب میشوند که کیفیت
   نهایی کار بشدت افزایش یابد و سبب افزایش طول عمر و کیفیت سازه خواهند شد
   ما در شرکت معین کانتین برای اینکه بتوانیم بهترین کیفیت را در اختیار خریداران قرار
   دهیم از ساندویچ پانل های تولید شده توسط شرکت هایی که بهترین نوع از این سازه
   ها را طراحی و تولید میکنند بهره میبریم و سعی بر آن داشته ایم که مشتریان با بهترین
   نوع سازه تولیدی محصولات خود را دریافت کنند .
   برای اینکه سازه شما از حداکثر کارایی برخوردار باشد نیاز است که تمامی درب و
   پنجره ها از نوع پی وی سی همراه با شیشه های دوجداره باشد . این نوع درب و
   پنجره ها سبب میشوند که حداکثر کارایی در عدم تبادل انرژی حرارتی را در سازه
   داشته باشیم و به همین منظور این نوع از سازه ها بسیار با کیفیت هستند .

   پاسخ
 • کانکس ساندویچ پانل با کدام نوع نما شیک تر و زیبا تر بنظر میرسد و از لحاظ استحکام کدام نما بهتر است .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای دامغانی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که کانکس های ساندویچ پانل خود دارای یک نما
   از جنس آلوزینک میباشد . این نما علاوه بر پوشش بیرونی که به عنوان نمای خارجی
   سازه نیز محسوب میشود نمای داخلی آن نیز برای نماسازی داخلی نیز بکار میرود .
   ولی در مجموع برخی از افراد این نمای داخلی و نمای خارجی را نمی پسندند و نمای
   داخلی را با نمای پی وی سی و نمای بیرونی را با نماهایی مانند سایدینگ فلزی ،
   دکوراتیو ، سمنت برد و یا ترموود جایگزین می کنند . و به دلیل اینکه در زیر این نوع
   نماها خود ساندویچ پانل قرار دارد تمامی این نماها از استحکام و کیفیت خوبی برخوردار
   بوده ولی برخی دیگر از نماهای دیگر از استحکام بسیار بالاتری برخوردارند و از این نماها
   میتوانیم به نمای سایدینگ فلزی اشاره کنیم که از استحکام بسیار بالا و کیفیت خوبی
   برخوردارند و ما نیز این نوع نما را که از قیمت خوبی نیز برخوردار است بیشتر از سایر
   سازه ها به خریداران توصیه میکنیم . و این نما به دلیل فلزی بودن از استحکام بالایی
   نیز برخوردار است و سبب زیبایی بیشتر کانکس خواهد شد و با توجه به اینکه این
   نما با پوشش رنگ الکترواستاتیک میباشد از لحاظ کیفی نیز در سطح بسیار خوبی
   قرار خواهد داشت .

   پاسخ
 • ساخت کانکس ساندویچ پانل با نما سازی برای نمای بیرونی باید با چه نوع نمایی
  اجرا شود و این نماسازی چقدر هزینه بر بوده و بر روی کانکس تاثیرگذار میباشد .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای طلایی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که کانکس ساندویچ پانل به دلیل اینکه هم نمای
   داخلی آن و هم نمای خارجی آن از ورق آلوزینک طراحی و اجرا شده است خود دارای
   نماسازی داخلی و خارجی میباشد . و این نما در حدی است که زیبایی خاص خود را
   نیز دارد و در بیشتر مواقع همین نما مورد استفاده قرار میگیرد . ولی در برخی از مواقع
   برخی از مشتریان این نما را مورد پسند قرار نمیدهند و از نماهای مدرن و شیک برای
   نما سازی این سازه ها استفاده میکنند . از معمولترین نماسازی در این مواقع میتوانیم
   به نمای دکوراتیو ، سمنت برد و ترموود اشاره کنیم . نماهای دکوراتیو که از جنس فایبر
   گلاس میباشد دارای طرفدارن خاص خود بوده و بیشتر از نماهای سنتی برای نماسازی
   بیرونی بهره برده و به دلیل وجود طرح های مختلف میتواند نظر خیلی از افراد را به خود
   جلب نماید . ولی نماهای سمنت برد زیبایی نماهای دکوراتیو را نداشته و قابلیت رنگ
   پذیری بالا و از طرف دیگر نیز عایق حرارت بودن را میتوانیم جزئی از مزایای این نوع نما
   محسوب کنیم . ولی نمای ترموود که بسیار گران قیمت تر از دیگر نماها است نیز دارای
   طرفدارنی است و این نما بسیار شکیل و زیبا خواهد بود و کیفیت بسیار مناسبی به
   سازه عرضه خواهد کرد و در بیشتر مواقع افرادی که از این نوع نما بهره میبرند به زیبایی
   آن توجه بیشتری کرده و قیمت ترموود برای آن ها در درجه پائین تری قرار دارد .
   باید توجه نمود که با توجه به اینکه این نوع نماسازی بر روی ورق آلوزینک انجام میشود
   از کیفیت و استحکام بالایی برخوردار است و ما نیز این نوع نماسازی بر روی این نوع پانل
   ها را برای کسانی که به دنبال حداکثر کیفیت و استحکا هستند را پیشنهاد میدهیم و
   از این رو است که بسیاری از افراد برای نماسازی با کیفیت از این روش بهره میبرند .
   در رابطه با قیمت این نوع نماسازی میتوانم عرض کنم که شخص سفارش دهنده باید
   هم هزینه نماسازی با ساندویچ پانل را پرداخت کند و هم باید هزینه نماسازی با برای
   این سازه ها بصورت جداگانه مورد محاسبه قرار داد . از این رو این روش اجرای پر هزینه
   بوده و معمولاً در کانکس های ممتاز اجرا خواهد شد .
   البته یادآوری میکنم که برخی از کانکس ساندویچ پانل مسکونی نیز به این روش اجرا
   شده که طرفداران زیادی هم در داخل کشور و هم در خارج از کشور دارند .

   پاسخ
 • تولید کانکس مسکونی با عایق بندی مناسب چگونه ساخته میشود و در این سازه ها
  باید چه مواردی به طور کامل رعایت شود ؟

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای طاهایی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که تولید کانکس مسکونی باید با عایق مناسب
   انجام شود تا این سازه ها با کمترین تبادل حرارتی همراه باشند . در بیشتر مواقع این
   سازه ها را با ساندویچ پانل میسازند و به دلیل اینکه عایق بکار رفته در ساندویچ پانل
   از نوع پلی اورتان میباشد قدرت بسیار بالایی در عدم تبادل انرژی حرارتی دارند و از
   این رو اگر این عایق با دانسیته 40 مورد استفاده قرار گیرد کارایی بسیار بیشتری را
   خواهد داشت و بهتر است شما در هنگام ساخت کانکس مسکونی به استفاده از
   ساندویچ پانل ها توجه زیادی داشته باشید . زیرا در بیشتر مواقع این سازه ها در کشورهای
   پیشرفته بیشترین کاربرد و کارایی را داشته و به همین جهت میتوانیم سازه های
   تولید شده در کشورهای پیشرفته را بهینه تر از سازه های تولید شده در داخل کشور
   به مشتریان معرفی کنیم .
   در ایران بیشتر کانکس مسکونی را با عایق پلی استایرن اجرا میکنند و این عایق
   از لحاظ قدرت عایقی در سطح بالایی قرار ندارد . از این رو نیاز است که این عایق
   را با کمک یک لایه از عایق پشم شیشه اجرا کنیم تا با کمک این عایق بتوانیم
   قدرت عایقی کانکس را افزایش دهیم . ما در شرکت معین کانتین در صورت نیاز
   میتوانیم یک لایه عایق پشم سنگ را به عایق پلی استایرن اضافه کنیم که این
   کار از لحاظ عایقی میتواند کمک فراوانی را به ما بنماید . لازم به توضیح است که این
   نوع عایق بندی میتواند کارایی ساندویچ پانل را داشته باشد ولی باید با دقت بیشتری
   انجام و اجرا شود .
   برای اینکه بتوانیم حداکثر کارایی را در این سازه ها داشته باشیم نیاز است که درب و
   پنجره بکار رفته در ساخت کانکس ساندویچ پانل را از نوع پی وی سی همراه با شیشه
   های دوجداره در نظر بگیریم این کار میتواند کمک فراوانی را برای عدم تبادل انرژی حرارتی
   برای افراد داشته باشد و از این رو بهتر است که به بحث تبادل انرژی از ناحیه درب و
   پنجره در کانکس توجه فراوانی داشته و به این موضوع نیز واقف باشید .

   پاسخ
 • کانکس ساندویچ پانل با کف ساندویچ پانل بهتر است یا با کفسازی با سرامیک .
  ممنون میشوم توضیحی ارائه دهید .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای فتاحی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که ساخت کانکس ساندویچ پانل امروزه دارای
   طرفداران بسیار زیادی بوده و در این مدت این سازه ها توانسته اند جای خوبی را در
   بین افراد کسب کنند و در این بین شرکت های زیادی به طراحی و ساخت این سازه
   ها همت گمارده اند . از این دست از شرکت ها میتوانیم به گروه صنعتی معین کانتین
   اشاره کنیم که در این چند سال اخیر طراحی های بسیار مناسبی را از این سازه ها
   داشته اند .
   با توجه به اینکه ما در شرکت معین کانتین توانسته ایم این سازه ها را در طرح های
   مختلف طراحی و اجرا کنیم به مزایا و معایب این سازه ها پی برده ایم .
   بسیاری از افراد سازه های ساندویچ پانل را بسیار با کیفیت دیده و در این سازه ها
   ایرادی نمی بینند ولی تولید کنندگان این سازه ها از ضعف این سازه ها آگاه بوده و
   کمتر به مشتریان خود گوشزد میکنند .
   اصولاً کانکس ساندویچ پانل دارای ستون بسیار کمی است و در برخی از موارد فقط
   دارای چهار ستون بوده و یا در بسیاری دیگر از موارد در اطرف درب و پنجره ها برای
   نگهداری این لوازم نیز از ستون گذاری استفاده میشود و به همین جهت این سازه
   ها در صورت جابجایی بسیار تکان خورده و مناسب جابجایی های زیادی نیست و ما
   همیشه به خریداران توصیه اکید داریم که برای جابجایی این سازه ها از چهار قلاب
   استفاده کنید و استفاده از دو قلاب میتواند به سازه شما آسیب جدی وارد کند .
   و این در حالی است که سازه های معمولی این مشکل را نداشته و شما براحتی
   میتوانید آن ها را با دو قلاب بدون ایراد جابجا کنید و این مسئله میتواند به استحکام
   سازه آسیب جدی وارد کند .
   حالا اگر شما بخواهید سازه خود را بصورت کف سرامیک طراحی و اجرا کنید این نوع
   از سازه ها میتواند دچار مشکل جدی شود و دلیل آن نیز سنگینی کف این سازه ها
   خواهد بود و اگر بخواهیم این کار را انجام دهیم با توجه به وزن بسیار زیاد این سازه
   ها اشکلات فراوانی بوجود خواهد آمد و بهتر است به این موضوع هم توجه کافی
   داشته باشید .
   در رابطه با کف ساندویچ پانل نیز باید خدمت شما عرض کنم که این نوع کف میتواند
   بسیار ارزنده بوده و سبب شود که سازه بسیار سبک باشد و از لحاظ عایقی نیز می
   تواند مانع از ورود هوای گرم و یا سرد شود و بهتر است برای کفسازی نهایی از یک
   کفسازی با تخته نیز بهره مند شود . زیرا پلی اورتان داخل این سازه ها در اثر فشار و
   ضربه میتواند خرد شده و آسیب های جدی را به این سازه ها وارد کند و بهتر است به
   این موضوع هم توجه جدی نشان داد .

   پاسخ
 • کانکس ساندویچ پانل که براساس طرح کانتینر طراحی و ساخته میشود از لحاظ کارایی
  و فنی باید چگونه ساخته شود .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای خدامرادی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که کانکس کانتینرهایی که با بدنه ساندویچ پانل
   ساخته میشوند معمولاً از همان زمان طراحی آن ها را به این شیوه در نظر گرفته و به
   همین جهت این کانتینرها را در شرکت های ساخت کانکس کانتینر بصورت دستی
   اجرا میکنند و همین مسئله سبب میشود که شرکت سازنده در ساخت این سازه ها
   براساس نیاز سفارش دهنده عمل کند . و در واقع شرکت های سازنده بدنه فلزی
   این سازه ها را ساخته و بصورت آماده دارندو پس از سفارش اقدام به نصب ساندویچ
   پانل در این سازه ها میشود . لازم به تذکر میدانم که عرض کنم که در ساندویچ پانل
   اجرا شده در این سازه ها از دانسیته 40 استفاده شده که کارایی بالایی را دارد و
   معمولاً پانل بکار رفته نیز با ضخامت 6 و یا 8 سانتیمتر در این سازه ها بکار میرود که
   این نوع از ساندویچ پانل میتواند قدرت عایقی مناسبی را در اختیار سازه قرار دهد و
   از طرف دیگر تمامی بدنه ، دیوار ه ، سقف و کف این سازه ها را با همین ساندویچ
   پانل اجرا کرده که بسیار مناسب و اصولی خواهد بود و این موضوع نیز میتواند کمک
   زیادی به عایق بندی حرارتی سازه کند . و برای اینکه پلی اورتان داخل ساندویچ
   پانل ها که خشک است خرد نشوند اقدام به کفسازی با تخته بر روی این ساندویچ
   پانل های میکنند که به کیفیت عایقی و استحکام سازه کمک زیادی خواهد کرد .
   برای ساخت این سازه ها از رنگ های متنوعی میتوانیم استفاده کنیم ولی بیشتر
   این سازه ها را با رنگ آبی طراحی و اجرا میکنند که این کار میتواند کمک زیادی را
   به زیبایی بیشتر سازه کند .
   بیشتر سازه های تولید شده به این روش در دنیا ساخت شرکت کانتینکس میباشد
   و این سازه ها از لحاظ کارایی نیز در سطح بالایی قرار دارند و ما و دیگر شرکت های
   سازنده این نوع از سازه ها اغلب با تقلید از تولیدات این شرکت میتوانیم تمامی
   سازه های مورد نیاز خریداران را تهیه و به این عزیزان تحویل دهیم و این موضوع می
   تواند در مهندسی معکوس برای ما از اهمیت برخوردار باشد .

   پاسخ
 • در ساخت کانکس ساندویچ پانل اجرای امکانات رفاهی این سازه ها به چه روشی در این سازه ها قابل طراحی و اجرا است ؟

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای طباطبایی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که در ساخت کانکس ساندویچ پانل برای رفاه حال افراد ساکن در این سازه ها میتوانیم تمامی امکانات رفاهی را طراحی و اجرا کنیم و از این بابت هیچگونه محدودیتی وجود ندارد ولی باید این سازه ها را مانند سایر سازه ها از همان زمان طراحی برای اجرای امکانات رفاهی آماده سازی نموده و تمامی امکانات رفاهی را در همان نقشه جانمایی کنیم تا در زمان اجرا به مشکلی برخورد نکنیم و بهتر است به این موضوع توجه داشته باشیم .
   از امکاناتی که در این سازه ها میتوانیم طراحی و اجرا کنیم میشود به سرویس بهداشتی ، حمام ، اتاق خواب و آشپزخانه اشاره کنیم و تمامی این موارد در این سازه ها قابل طراحی و اجرا خواهد بود و بهتر است با بهترین کیفیت و با طول عمر بالا در این سازه ها اجرا شوند تا در آینده مشکلی ایجاد نشود .
   همانطور که در بالا نیز اشاره کردم جانمایی در امکانات رفاهی در این سازه ها از اهمیت برخوردار است و نمیتوانیم بدون جانمایی در این سازه ها اقدام به اجرای این کار کرد و با توجه به وجود نقشه میتواند هزینه اجرای این موارد کاهش محسوسی یابد و به همین علت ما در شرکت معین کانتین به این موضوع توجه داشته و تمامی سازه های خود را براساس نقشه های از پیش طراحی شده اجرا خواهیم کرد که میتواند در کیفیت و هزینه ساخت این سازه ها تاثیر زیادی بگذارد .

   پاسخ
 • برای داشتن حداکثر کیفیت فنی در کانکس ساندویچ پانل باید چه استانداردهایی را در این سازه ها رعایت کرد ؟

  پاسخ
  • نادر حیدری
   تیر 14, 1399 4:01 ب.ظ

   با سلام خدمت آقای سیادت .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که برای اینکه یک کانکس ساندویچ پانل از لحاظ کیفی در سطح بسیار بالایی قرار گیرد نیاز است که در این سازه ها حداکثر کیفیت و کارایی لحاظ شود و از این رو خریداران باید در این زمینه اطلاعاتی داشته باشند که از این اطلاعات میتوانیم به نوع عایق حرارتی است که بهترین نوع آن در ساندویچ پانل از نوع پلی اورتان بوده که باید با دانسیته 40 مورد استفاده قرار گیرد و این نوع از عایق ها از لحاظ کیفی در سطح بسیار بالایی بوده و کارایی زیادی هم دارند .
   از دیگر موارد میتوانیم به نوع ورق بدنه این سازه ها اشاره کنیم که بهترین نوع ورق بدنه در ساندویچ پانل از نوع آلوزینک بوده که نسبت به فرسودگی و رطوبت بسیار مقاوم میباشد .
   نیاز است خریداران توجه داشته باشند که برای اینکه این سازه ها از لحاظ کیفی در سطح مناسبی قرار گیرند باید کف این سازه ها نیز با عایق پلی اورتان تجهیز شده که این کار مانع از تبادل حرارتی در این سازه ها خواهد شد و از دیگر موارد میتوانیم به استفاده از درب و پنجره های پی وی سی است که نیاز است که تمامی شیشه های مورد استفاده در این سازه ها دو جداره بوده که این کار میتواند مانع از تبادل حرارتی در این سازه ها میشود .

   پاسخ
 • نوع عایق مصرفی در ساندویچ پانل بکار رفته در کانکس چیست و چگونه میتوانیم این عایق را تقویت کنیم ؟

  پاسخ
  • نادر حیدری
   تیر 17, 1399 2:44 ب.ظ

   با سلام خدمت آقای خراسانی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که جنس عایق بکار رفته در ساندویچ پانل از نوع پلی اورتان بوده و این نوع از عایق نیاز است که با دانسیته 40 بکار برود تا کارایی این سازه ها حفظ شود و این مقدار دانسیته در این سازه ها از اهمیت زیادی برخوردار است و سازه هایی که با این نوع از پانل ها تولید میشود معروف به کانکس ساندویچ پانل میباشند و هر سازه نیز برای مناطقی خاص در کشورد کاربرد دارد و بهتر است به این موضوع توجه کنید .
   برای مناطق معتدل نیاز است از ساندویچ پانل با ضخامت 4 تا 6 سانتیمتر و برای مناطق گرم و سرد نیز از پانل های با ضخامت 8 تا 10 سانتیمتر و برای مناطق بسیار گرم و بسیار سرد از پانل هایی با ضخامت 12 تا 15 سانتیمتر بهره برده میشود و با توجه به این ضخامت ها میتوانیم آنها را در مناطق مختلف آب و هوایی مورد استفاده قرار دهیم و این موضوع از اهمیت زیادی برخوردار است .
   برای اینکه یک کانکس ساندویچ پانل دارای حداکثر کارایی باشد نیاز است در این سازه ها مواردی را در آنها مورد توجه قرار دهیم و بهتر است در ساخت این سازه ها از این مسائل بکار برده و مورد توجه قرار گیرد که میتوانیم به عایق بندی کف این سازه ها اشاره کنیم و بهترین نوع عایق بندی استفاده از همین نوع عایق در کف این سازه ها است و بر روی این نوع عایق کفسازی نهایی سازه براساس نیاز سفارش دهنده انجام شود .
   از موارد دیگر توجه به درب و پنجره این سازه ها است و با توجه به درب و پنجره بکار رفته در ساخت این سازه ها میتوانیم عایق مناسبی در آنها بوجود بیاوریم . و بهترین درب و پنجره در این سازه ها از نوع پی وی سی همراه با شیشه های دوجداره است که میتواند عایق بسیار مناسبی در مقابل تبادل حرارتی باشد .

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

نوزده − یازده =

فهرست