کانتینر 40 فوت

folder_openکانتینر
comment87 دیدگاه
کانتینر 40 فوت

کانتینر 40 فوت                                

کانتینر 40 فوت از خدمات ارائه شده در گروه صنعتی معین کانتین است . بیشتر کانتینر های 40 فوت متعلق به شرکت های خطوط کشتیرانی کشورهای مختلف است . این خطوط کشتیرانی توسط این کانتینرها اموال صادراتی و وارداتی را به کشورهای مختلف در سراسر جهان منتقل می کنند . و می توان گفت تمامی کشورهایی که به دریا راه دارند براحتی با کمک این کانتینر ها می توانند واردات و صادرات خود را انجام دهند . 

کانتینرهای استفاده شده در خطوط کشتیرانی دارای استانداردهای بالایی بوده و در برخی از کشورهای جهان تولید می شوند . این استانداردها سخت گیرانه بوده و سبب می شود همه کشورها به تولید این سازه ها نپردازند . و بیشترین تولید کانتینر های دریایی نیز در کشور چین صورت می گیرد که از لحاظ کیفی و فنی در سطح بالایی قرار دارد . این کانتینر ها از لحاظ استحکام و کیفیت در سطح کانتینر های اروپایی تولید و عرضه می شوند . و بیشتر شرکت های کشتیرانی جهان سعی دارند از محصولات کشور چین ( کشور چین به دلیل دارا بودن نیروی انسانی ارزان قیمت و استادکاران آهنگری از قدیم در سطح تولیدات آهنگری جهان دارای جایگاه ویژه ای بوده است ) بهره برده و تمامی استانداردهای مورد نظر آن ها در محصولات به طور کامل لحاظ می شود . 

بر خلاف کشور چین کانتینرهای 20 فوت و 40 فوت تولید شده در ایران دارای استانداردهای کشتیرانی نیست . از این رو از این سازه ها برای مصارف انباری و یا ساخت کانتینر های ویلایی و مسکونی بیشترین بهره را می برند . برای استفاده از این سازه ها برای مصارف انباری و مسکونی نیازی به استانداردهای جهانی نیست و استانداردهای سازه های پیش ساخته نیز جوابگوی این سازه ها بوده و کارایی دارد . البته این طور نیست که ساخت این سازه ها برای مصارف کشتیرانی سخت باشد بلکه برای بسیاری از کشورها تولید این سازه ها مقرون به صرفه نیست . از رو  بیشتر کشورها ، این سازه ها را تولید نکرده و از کشورهایی که تولید فراونی دارند خریداری می کنند . این کار مقرون به صرفه بوده و برای شرکت های کشتیرانی ارزان تر تمام خواهد شد .  

 کانتینرهای مورد استفاده در کشتیرانی برای مصارف تجاری می باشند . و در صورت عدم استفاده از آن ها در خطوط کشتیرانی از آن ها در مصارف انباری استفاده خواهد شد . و مهمترین دلیل عدم استفاد از این سازه ها را می توانیم پایان طول عمر این سازه ها معرفی کنیم  . البته از این سازه ها نیز برای مصارف تولید خانه های پیش ساخته نیز استفاده خواهد شد . هر چند امروزه برخی از این سازه ها را برای مصارف صنعتی و جانمایی ماشین آلات مانند دیزل ژنراتورها ، خطوط تصفیه ی آب ، کارگاه های سیار تعمیراتی و . . .  نیز مور استفاده و بهره برداری قرار می دهند .  

تمامی کانتینرهایی که دارای ابعاد 20 فوت ، 40 فوت و 45 فوت هستند دارای انواع مختلفی می باشند از جمله : کانتینر معمولی ، کانتینر اپن تاپ ، کانتینر بغل باز شو ، کانتینر دو طرف باز شو ، کانتینر حمل مواد سوختی ، کانتینر حمل مواد گرم ، کانتینر یخچالی و . . . 

بیشترین کانتینر های مورد بهره برداری از نوع معمولی است و همه خطوط کشتیرانی از این کانتینرها بهره برداری می نمایند . ولی کانتینر 40 فوت و 45 فوت را با دو ارتفاع 2.6 متر و 2.9 متر طراحی و تولید می نمایند . معمولاً در نوع ارتفاع 2.6 متر تخلیه و بارگیری توسط دست انجام می شود . ولی بار کانتینرهای 2.9 متر را با لیفتراک تخلیه و بارگیری می کنند . و برای بارگیری و تخلیه با لیفتراک کانتینر 40 فوت با ارتفاع 2.9 متر مناسب است و می توان هزینه تخلیه و بارگیری را کاهش دهد و از طرف دیگر سرعت انجام این کار نیز افزایش چشمگیری می یابد . از این رو تولید کانتینرهای 2.9 متر که به های کیوب معروف هستند در حال گسترش بوده و جای کانتینرهای معمولی را می گیرند . 

کانتینر 40 فوت دارای 8 عدد فیتینگ می باشد و می توانیم تعداد زیادی کانتینر را بر روی هم سوار نمائیم و در این کار باید تمامی استانداردها را رعایت نمائیم تا خطری متوجه کانتینرها و افراد نشود . فیتینگ ها دارای کارایی بالایی بوده که از این کارایی ها می توانیم به استحکام سازه ، بلند کردن کانتینر با کمک آن ، قرار دادن کانتینر ها بر روی هم و . . . اشاره کنیم . 

قیمت یک کانتینر 40 فوت بین 1700 دلار تا 2200 دلار می باشد .

 این ارزش گذاری به طول عمر کانتینر ، شرکت سازنده و مقدار سلامت آن بستگی خواهد داشت .

امروزه شرکت های بزرگ تولید کننده کانتینرهای 20 فوت و 40 فوت ساخت این سازه ها را در خط تولید انجام می دهند .

در این خطوط تولید تمامی جوانب کار مورد بررسی کامل قرار می گیرد .

کوچکترین خطا در تولید باید بسرعت رفع شود تا هزینه های کنترل کیفیت به هزینه های تولید اضافه نشود . 

در این شرکت ها تمامی موارد خم کاری و برشکاری بصورت حرفه ای و مکانیزه انجام خواهد شد .

حتی جوشکاری بدنه که توسط گاز CO2 انجام می شود با دستگاه های ویژه ای انجام خواهد شد .

این دستگاه ها باعث بهترین نوع جوشکاری و اتصال بدنه بوده و کیفیت کار را تضمین می نماید . 

از دیگر مسائلی که در هنگام ساخت بسیار اهمیت دارد . اجرای تخته های کف است . 

تخته های کف باید بحدی محکم باشد که یک دستگاه لیفتراک با بار بر روی آن تردد کند . 

این کار نیازمند استحکام سازی کامل کف بوده و باید به آن دقت کافی شود . 

تخته های مورد استفاده کف که به تخته های روغنی معروفند دارای استحکام بسیار بالایی هستند . 

ورق های بدنه مورد استفاده در کانتینرهای 40 فوت از نوع سیاه هستند که بسیار محکم می باشند . 

ضخامت مورد استفاده برای این کانتینرها 1.8 میلیمتر بوده که مناسب است . 

هر کدام از این کانتینر ها دارای 8 عدد فیتینگ بوده که توسط فورجکاری تولید می شوند . 

فیتنگ ها در این سازه ها دارای کاربردهای فراوانی هستند .

دو نمونه از استفاده از فیتینگ ها عبارتند از بلند کردن کانتینر و یا چیدن آن ها بر روی هم با کمک گرفتن با این فیتینگ ها .

درب ها در این سازه ها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است . 

درب ها باید دارای مشخصات فیزیکی خاصی باشند . 

درب ها باید در کله کانتینر قرار گیرند . مگر در موارد خاص و سفارشی که آن هم بصورت محدود تولید می شوند . 

درب ها بصورت دو تکه ساخته می شوند . و اصطلاحاً به آن ها دو لنگه گفته می شود . 

درب ها هر کدام دارای دو عدد چفت برای قفل کردن و پلمپ نهایی سازه می باشند . 

هر کدام از درب ها دارای 4 عدد لولا می باشد . 

تمامی درب ها لازم است به نوار دور درب مجهز باشند . 

این نوار دور درب بسیار اهمیت دارد و مانع ورود گرد و خاک و یا آب به داخل سازه خواهد شد . 

رنگ مورد استفاده در این کانتینر ها دارای اهمیت بسیار زیادی است . 

این رنگ باید مانع از پوسیدگی این سازه در رطوبت بسیار شدیدی که در دریا و یا اسکله است بشود . 

تمامی این سازه ها یک پوشش رنگ آستری دارند . 

بر روی آستری دو بار رنگ اپوکشی پاشیده می شود و این رنگ باید با بهترین پوشش و کیفیت پاشیده شود . 

این رنگ سالها بر روی این سازه ها قرار گرفته و لازم است از آن تستهای مورد نیاز گرفته شود .  

در هنگام خرید کانتینر لازم است به موارد زیادی دقت کنید . این موارد شامل :

کشور سازنده کانتینر 40 فوت

شرکت سازنده کانتینر 40 فوت

سال ساخت کانتینر 40 فوت

ضخامت ورق کانتینر 40 فوت 

سلامت بدنه سازه و نداشتن وصله در این بدنه

نوع تخته کف و ضخامت تخته های مصرفی

سلامت تخته کف و عدم تعویض تخته های کف 

عدم سوراخ بودن سقف سازه و کاملاً ضد آب بودن آن 

سلامت درب ها و بسته شدن کامل درب 

سلامت نوارهای دور درب که از اهمیت آبندی بالایی برخوردار است . 

سلامت چفت های درب و قرار گیری در محل مورد نظر .

هر کدام از این موارد که در بالا اشاره شد می تواند در قیمت این سازه ها تاثیر گذار باشد و باید به همه ی این موارد نیز دقت شود تا هزینه پرداختی شما براساس قیمت واقعی باشد . بطور مثال شما باید تخته های مورد استفاده در کانتینرها را بشناسید و کانتینری که تخته کف آن تعویض شده است را شناسایی نمائید و یا تکه های ورق بدنه را تشخیص دهید و رنگ آمیزی مجدد را شناسایی نمائید تمامی این موارد نیازمند داشتن تجربه بالا است .

برخی از مشتریان ظاهر پسند هستند . این مشتریان براحتی خریدار کانتینرهای فرسوده ای که مجدداً تعمیر و بازسازی شده اند می شوند و قیمت بالایی پرداخت می کنند و این در حالی است که این کانتینر دارای قیمت پائین تری می باشد .

 هنگام خرید کانتینر 40 فوت باید به عدم تعویض درب ها توجه شود تا درب کانتینر کاملاً فابریک باشد .

از دیگر سازه های قابل اشاره کانتینر 40 فوت دست ساز می باشد . این سازه ها همانطور که در بالا نیز اشاره شد برای مصارف انباری و سازه های پیش ساخته دارای کاربرد است و می توانیم آن ها را سفارش دهیم . از مزایای ساخت این سازه می توانیم به ساخت این سازه ها براساس سفارش مشتری اشاره نمائیم . و براحتی می توانیم طول آن ها را تا 15 متر  و عرض را تا 3.5 متر و ارتفاع را تا 3.5 متر طراحی و اجرا نمائیم . این کار می تواند برای مشتریان جذاب باشد و کارآمد باشد .

کانتینر دست ساز به دو صورت قابل اجرا است . یک روش ساخت آن می تواند در داخل شرکت بوده و تمامی مراحل کار در داخل شرکت توسط تکنسین های خط تولید انجام شود که تمامی این مراحل از زمان طراحی تا تولید مورد بررسی کارشناسان شرکت قرار گرفته و نوع دیگر آن نیز تولید این سازه ها در محل نصب نهایی است به این روش که اجرا در محل گفته می شود توسط تکنسین های مجرب شرکت انجام خواهد شد . برای ساخت کانتینر به این روش نیاز است که تمامی لوازم و ادوات ساخت به محل نصب نهایی حمل شده و ساخت و اجرای سازه در همان محل انجام شود و این کار هزینه بیشتری را به همراه خواهد داشت و از طرف دیگر باید کنترل کیفیت کار در همان محل انجام شده که این کار نیز دارای هزینه بوده .

در مجموع این روش گران تر از روشی است که در کارخانه تولید می شود .

امروزه صنایع بزرگی از کانتینرهای دست ساز برای تولیدات خود بهره می برند و در این راه توانسته اند براساس نیاز خود از این کانتینر ها برای مصارف مختلف بهره برده و جایگاه ویژه ای را برای خود بدست آورند از این رو ما صنعت کانتینر سازی را در ایران و جهان رو به رشد دانسته و با اطمینان می توانیم این صنعت را دارای پیشرفت های فراوانی بدانیم و باید به این موضوع توجه داشت .  

 

گروه صنعتی معین کانتین طراح و سازنده انواع کانکس ، کانتینر و خانه های ویلایی پیش ساخته در تهران می باشد . این شرکت صنعتی سابقه طولانی در طراحی و تولید انواع سازه های فلزی دارد و توانسته است در طول فعالیت چند ساله خود سازه هایی با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت طراحی کرده و به مشتریان تحویل دهد . تمامی سازه های تولید شده از کیفیت فنی نیز برخوردارند و به همین جهت محصولات این شرکت طرفداران زیادی دارد و شما عزیزان در صورت نیاز به خرید کانکس و یا جهت کسب اطلاع از قیمت انواع کانکس می توانید با گروه مشاوران ارتباط برقرار کرده و از خدمات مشاوره ای همکاران ما برخوردار شوید .

این مطالب می تواند برای شما مفید باشد :

قیمت کانتینر 40 فوت 

فروش کانتینر 40 فوت

خرید کانتینر 40 فوت 

کانکس کانتینر 40 فوت 

ساخت کانتینر 40 فوت 

تولید کانتینر 40 فوت

حمل کانتینر 40 فوت

کانتینر 40 فوت و 20 فوت

ساخت خانه ویلایی با کانتینر 40 فوت

انواع کانتینر 

کانتینر 20 فوت

انواع کانتینر 40 فوت

انواع کانتینر 20 فوت

قیمت کانتینر 20 فوت 

تولید کانتینر 20 فوت

ساخت کانتینر 20 فوت

آخرین بروزرسانی 1398/06/04

 

محصولات مرتبط

87 دیدگاه. Leave new

 • سوالی در رابطه با ساخت کانکس توسط کانتینر داشتم
  این سازه هایی که توسط کانتینر ساخته می شود از چه نوع کانتینرهایی استفاده می شود .

  پاسخ
  • با سلام .
   بیشتر کانتینرهای مورد استفاده از نوع استاندارد است .
   کانتینرهای استاندارد در کشتیرانی مورد استفاده قرار می گیرند .
   این کانتینرهای در نوع کانتینر 20 فوت و 40 فوت موجود هستند .
   عرض این کانتینرهای 2.4 متر می باشد .
   ارتفاع آن ها در کانتینر های 20 فوت 2.6 متر است .
   ارتفاع کانتینرهای 40 فوت در دو نوع 2.9 متر و یا 2.6 متر موجود هستند .
   نوع دیگری از کانتینرها دست ساز هستند .
   این کانتینرها براساس نیاز مشتری طراحی و تولید می شوند .
   طول ، عرض و ارتفاع آن ها براساس نیاز مشتری ساخته می شود .
   در ایران از نوع دست ساز کمتر استفاده می شود .
   ولی چند سالی است که ساخت کانتینرهای دست ساز نیز مورد توجه قرار گرفته است .

   پاسخ
 • کانتینرهای 40 فوت شده تولیدشده در ایران به چه علت نمی توانند وارد حمل و نقل دریایی شوند ؟

  پاسخ
  • با سلام .
   کانتینرهای 20 فوت و 40 فوت تولید شده در ایران به دو صورت دست ساز و شرکتی است .
   هر دو مورد بالا دارای نحوه ی ساخت متفاوتی هستند .
   کانتینرهای دست ساز هیچگونه استاندار ساختی ندارند .
   این کانتینرهای دست ساز براساس نیاز مشتری طراحی و ساخته می شوند .
   و ممکن است ابعاد آن با ابعاد استاندارد کاملاً متفاوت باشند .
   حتی در کشورهای اروپایی نیز این نوع سازه برای مصارف مسکونی و انبار تولید می شوند .
   ولی کانتینرهای کشتیرانی که به کانتینرهای شرکتی نیز معروف هستند .
   دارای استانداردهای بسیار ویژه ای می باشند .
   این استانداردها جهانی بوده و نمی توان از آن سرپیچی کرد .
   در ایران نیز یک شرکت نیمه دولتی چند سال پیش اقدام به تولید کانتینر کشتیرانی کرد .
   این شرکت به دلایل مختلفی که یکی از آن ها عدم گرفتن استاندارد بود ورشکست شد .
   لازم به توضیح است که این سازه ها کاملاً استاندارد بوده و از کیفیت بالایی برخوردار بودند .
   همین کانتینرهای را شرکت کشتیرانی ایران خریداری کرد و از آن ها استفاده می کند .
   این کانتینرهای هیچگونه مشکلی ندارند .
   ولی در ایران تولید بدون پشتوانه معنی خاصی نخواهد داشت .
   و کانتینر نیز از این امر مستثنی نیست .
   امیدوارم که در ایران نیز روزگاری این کانتینرها تولید و روانه بازار مصرف شود .
   اما در صورتی که حمایت وجود نداشته باشد .
   شرنوست این تولید نیز مانند تولیدات قبلی خواهد بود .

   پاسخ
 • با سلام
  کانتینر اپن ساید به چه کانتینری گفته می شود .
  آیا این کانتینرها استاندارد هستند و یا دست ساز می باشند .
  از لحاظ استحکام چه وضعیتی دارند .

  پاسخ
  • با عرض سلام خدمت دوست عزیز .
   کانتینر اپن ساید به کانتینرهایی گفته می شود که درب آنها در طول کانتینر است .
   درب این سازه ها می تواند به تعداد متفاوتی باشد .
   این کانتینرها نیز دارای انواع مختلفی هستند .
   از این کانتینرها 20 فوت و 40 فوت آنها تولید می شود .
   این کانتینرها به دو صورت استاندارد که متعلق به خطوط کشتیرانی است و یا دست ساز تولید می شوند .
   نوع استاندارد این سازه ها برای خطوط کشتیرانی کاربرد خواهد داشت .
   نوع استاندارد آن از استحکام بسیار بالایی برخوردار می باشد .
   این استحکام در حدی است که می توان چند عدد از این کانتینرها با بار را بر روی هم قرار داد .
   ولی نوع دست ساز آن این استحکام را ندارد و از آن برای مصارف انباری و یا مسکونی بهره می برند
   در صورتی که نیاز به استحکام بالا دارید بهتر است از نوع کشییرانی استفاده کنید .

   پاسخ
 • هایکیوب به چه نوع کانتینری گفته می شود ؟

  پاسخ
  • با سلام خدمت شما دوست عزیز .
   کانتینرهای های کیوب به نوعی کانتینر 40 فوت گفته می شود که با ارتفاع 2.9 هستند .
   لازم به توضیح است که کانتینرهای 20 فوت دارای ارتفاع 2.6 متر هستند .
   ولی کانتینرهای 40 فوت در دو مدل 2.9 متر و 2.6 متر طراحی و تولید می شوند .
   بار کانتینرهای های کیوب را می توان با لیفتراک بارگیری و تخلیه کرد .
   ولی کانتینرهای معمولی را فقط با لیفتراکهای مخصوصی بارگیری و تخلیه می کنند .
   هر چند بیشتر کانتینرهای معمولی را با دست تخلیه و بارگیری خواهند کرد .

   پاسخ
 • با سلام خدمت شما آقای حیدری
  برای ساخت کانکسهای ویلایی توسط کانتینر 40 فوت نظر شما چیست .
  آیا کانتینر سقف بلند بهتر است یا سقف کوتاه
  لطفاً نظرات را بگوئید .

  پاسخ
  • با سلام خدمت خانم باباخانی
   نظر خوبی در رابطه با ساخت کانکس با کانتینر دارید .
   کانتینرهای 40 فوت دارای فضایی حدود 30 متر مربع به سازنده خواهد داد .
   حتی می توانید از دو و یا چند کانتینر برای ساخت سازه استفاده کنید .
   این کانتینرها براحتی قابلیت دو طبقه شدن را دارند .
   این روش ساخت در بسیاری از کشورهای توسعه یافته اجرا می شود .
   در برخی از این کشورها از کانتینرهای دست ساز مخصوص بهره می برند .
   در رابطه با سوال دوم شما باید بگویم که برای ساخت این سازه ها بهتر است از کانتینر سقف بلند بهره برد .
   ولی بهتر است بدانید که قیمت کانتینرهای سقف بلند بیشتر از سقف کوتاه است .
   در صورتی که سوال دیگری داشتید در خدمتم .

   پاسخ
 • بهترین کانتینر 40 فوت ساخت کدام شرکت است .

  پاسخ
  • با سلام خدمت شما خواننده عزیز .
   شرکت های کانتینر سازی در سطح جهان براساس نیاز مشتریان سازه های خود را تولید می کنند .
   یعنی تمامی سازه ها براساس نقشه هایی که کارفرمای تهیه می کند سازه را تولید خواهند کرد .
   ولی محکمترین کانتینرهای 40 فوت متعلق به شرکت اور گرین است .
   این کانتینرهای 40 فوت وزنی بیش از 4200 کیلوگرم دارند .
   از لحاظ بدنه بسیار محکم طراحی و ساخته شده اند .
   ولی کانتینرهای متعلق به شرکت هانجین از لحاظ کف بسیار محکم هستند .
   لازم به توضیح است که شرکت هانجین ورشکست شده است .
   تمامی کانتینرهای شرکت هانجین دو عدد ریل در کف خود دارند .
   همین عامل سبب شده است که این کانتینرها از لحاظ کف تقویت شده باشند .
   برخی از کانتینرها مانند کانتینرهای شرکت مرسک نیز از لحاظ ستون های ابتدا و انتهای سازه بسیار محکم می باشند .
   این کانتینرها برای اینکه در بنادر توانایی چینش بر روی هم را داشته باشند .
   زیرا شرکت مرسک در بیشتر بنادر جهان حضوری فعال دارد .
   و کانتینرهای خود را توسط ناوگان گسترده ی شرکت مرسک جابجا می کند .
   امیدوارم جواب سوال شما را داده باشم .

   پاسخ
 • وزن کانتینرهای 40 فوت چقدر است .
  آیا آنها را می توان بر روی سقف خانه نیز قرار داد .

  پاسخ
  • با سلام خدمت شما خواننده عزیز .
   وزن کانتینرهای 40 فوت براساس شرکت سازنده ی آن متغئیر است .
   معمولاً وزن آن ها بین 3700 تا 4200 کیلوگرم می باشد .
   البته کانتینرهای سبکتر و یا سنگین تر از این مقدار نیز وجود دارد .
   در رابطه با قرار دادن این کانتینرهای روی سقف خانه باید به مسائل زیادی توجه کنید .
   برای این کار نمی توان بدون نظر یک کارشناس مربوطه و بازدید از محل اقدام به این کار کرد .
   در جاهایی که من کانتینر را بر روی سقف دیده ام تمامی بار بر روی صفحه ستون بوده است .
   و وزن کانتینر توسط همین صفحات به ستون های اصلی وارد می شود .
   برای اجرای این کار لازم است از کسانی که در این کار خبره هستند بهره برد .
   از این افراد می توان به طراحان سازههای ساختمانی کمک گرفت .
   بدون نظر این افراد دست به چنین کاری نزنید .

   پاسخ
 • کانتینرهای یخچال دار به صورت کار می کنند . لطفاً توضیح دهید .

  پاسخ
  • با سلام خدمت شما دوست عزیز
   کانتینر های یخچال دار به دو صورت وجود دارند .
   نوعی که کاملاً برقی بوده که در حال از رده خارج شدن هستند .
   نوعی دیگر که معروف به ترموکینگ می باشند .
   ترموکینگها به گونه ای طراحی و ساخته می شوند که با برق و یا موتور دیزل نصب شده بر روی خود کار کنند .
   امروزه مدلهای ترموکینگ طرفداران بسیاری دارد .
   این مدل ها در زمانی که بار در آنها چیده می شود توسط موتور دیزل نصب شده برق مصرفی موتور را فراهم می کنند .
   و در زمانی که در کشتی کانتینر بر قرار می گیرند معمولاً به برق کشتی وصل خواهند شد .
   و به همین دلیل کار برای حمل مواد سردخانه ای براحتی انجام می شود .
   البته در این کامنت وارد خیلی از جزئیات نشدم که از حوصله خوانندگان بیرون نباشد .

   پاسخ
 • با سلام طول کانتینرهای 40 فوت چقدر است . آیا طول بزرگتر از این مقدار هم وجود دارد ؟

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای صادقی .
   طول کانتینرهای 40 فوت 12 متر و 19 سانتیمتر است .
   کانتینرهایی وجود دارد که دارای طول 45 فوت می باشند .
   طول این کانتینرها 13متر و 60 سانتیمتر می باشند .
   این کانتینرهای 45 فوتی را نمی توان با تریلرهای معمولی حمل کرد .
   تریلرهایی هستند معروف به 13.60 که برای حمل از آنها استفاده می شود .
   در ضمن کانتینرهای 45 فوتی دارای 8 عدد فیتینگ بوده .
   این کانتینرهای در نوع 2.90 که معروف به های کیوب هستند تولید می شوند .

   پاسخ
 • نوار دور درب کانتینرهای از چه جنسی است .
  آیا نمونه هایی در بازار از نوار دور درب موجود است .

  پاسخ
  • با سلام خدمت شما دوست عزیز و گرامی .
   جنس نوار دور درب از لاستیک است .
   فابریک این نوارهای دور درب در بازار موجود نیست .
   و اگر هم باشد با قیمت خیلی بالایی عرضه می شوند .
   نوار دور درب دست ساز معمولاً توسط کسانی که در صنعت یخچال های صنعتی فعال هستند تولید می شوند .
   در بازار رول هایی از این نوار موجود است که به نوار نیسانی ( وانت ) معروف هستند .
   این نوارهای دور درب براساس ابعاد مورد نظر برش خورده و به هم چسبانده شده و اتو می شوند .
   و تقریباً شبیه همان نوارهای اصلی کانتینرها می شود .

   پاسخ
 • با سلام .
  ضحامت بدنه در کانتینرهای 40 فوت چقدر است

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای جمشیدی .
   ضخامت ورق بدنه در کانکس های 40 فوت در بغل ها 1.5 میلیمتر تا 2 میلیمتر است .
   و بیشتر شرکت ها از ورق های 1.8 میلیمتر استفاده می کنند .
   در گوشه های کار ورق بدنه می تواند تا 6 میلیمتر نیز بکار برود .
   گوشه های کانتینر یعنی فضای بین دو عدد فیتینگ بسیار مهم است .
   این گوشه های کار می توانند به عنوان حمال بار بوده و فشار فراوانی تحمل می کنند .

   پاسخ
 • رنگ مورد استفاده در کانتینرها از چه نوعی است . و کیفیت آن چه مقدار است .

  پاسخ
 • کانتینرهای 40 فوت ایرانی آیا قابلیت استفاده برای حمل و نقل دریایی را دارند .
  سپاس گذارم از جواب دهی شما .

  پاسخ
  • با سلام خدمت شما خواننده گرامی .
   کانتینرهای ساخت داخل کشور توانایی ورود به ناوگان کشتیرانی را ندارند .
   این سازه ها برای مصارف دریایی مناسب نیستند .
   بیشتر سازه های کانتینری داخل کشور برای مصارف انباری و ساخت کانکس کاربرد دارند .
   اگر سوال دیگری داشید در خدمت شما هستم .

   پاسخ
 • رنگ اپوکسی مورد استفاده در کانتینرهای 40 فوت چند لایه بر روی این سازه ها پاشیده می شود ؟

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای حسنی .
   رنگ اپوکسی که بر روی تمامی کانتینرهای پاشیده می شود . معمولاً دو لایه می باشد .
   این دو بار پاشش رنگ اپوکسی بر روی یک لایه رنگ آستری پاشیده می شود . و در مجموع
   سه بار پاشش صورت می گیرد .
   رنگ اپوکسی مورد اشاره ضد آب بوده و در مقابل رطوبت های شدید و طولانی بسیار مقاوم است .
   لازم به توضیح است که این رنگ باید نسبت به نمک نیز از خود مقاومت خوبی نشان دهد تا مانع
   پوسیدگی این سازه ها در مقابل نمک دریا شود .
   اگر اینطور نباشد این کانتینرها بسرعت فرسوده شده و دارای عمر مفید کوتاهی خواهند بود .
   بنابراین رنگ در این سازه ها باید از اهمیت بسیار بالایی برخودار باشد .

   پاسخ
 • کانتینرهایی که در کف آنها از ریل استفاده می شود . آیا از استحکام بالایی در
  کف برخوردارند ؟

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای یوسفی .
   کانتینرهایی که کف آن ها از ریل استفاده می شود بیشتر متعلق به شرکت
   کشتیرانی هانجین است . البته این شرکت حدود یکی دو سال است که ورشکست
   شده است .
   کانتینرهایی که در کف آن ها از ریل استفاده می شود دارای اسحکام بیشتری نسبت
   به سازه هایی که در کف آنها از ریل استفاده نمی شود است .
   بیشتر این کانتینرها برای مصارف صنعتی و نصب دستگاه در آن ها مورد استفاده قرار
   می گیرند .

   پاسخ
 • برای مسکونی سازی کانتینر ها باید چگونه عمل کرد .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای نجفی .
   مسکونی سازی کانتینرها عملی هزینه بر است . زیرا باید از یک طرف
   هزینه خرید کانتینر را بپردازید و از طرف دیگر باید هزینه ای برای مسکونی
   سازی این سازه ها پرداخت کرد .
   برای مسکونی سازی ابتدا باید یک کانتینر انتخاب کرد .
   تمامی برش های لازم برای درب و پنجره در آن ایجاد می شود .
   تمامی دیواره های داخل کانتینر بصورت کامل شبکه بندی شده و در شبکه از
   عایق برای عدم تبادل انرژی حرارتی استفاده می شود .
   در داخل کانکس چارچوب کار سرویس بهداشتی و حمام مشخص می شود .
   نمای بیرونی کانتینر را بصورت کامل براساس نظر و رنگ دلخواه مشتری رنگ آمیزی
   می نمایند و در صورت نیاز می توان نمای بیرونی را با حاشیه طراحی کرد .
   دیواره ها را با پی وی سی روکش دار و یا چاپی تزئین می کنند .
   کف کانتینر از استحکام بالایی برخودار است و معمولاً آن را سرامیک نمی کنند .
   ولی می توان کف کانتینر را با ورق های آلومینیوم اجرا کرد .
   و یا می توانید یک تخته کوبی جدید انجام دهید و روی آن را با کفپوش تزئین کنید .
   در مرحله بعد تمامی درب ها و پنجره های کانکس کانتینر نصب می شود .
   بهتر است درب از نوع ضد سرقت و پنجره ها نیز از جنس پی وی سی همراه با
   شیشه های دو جداره باشد . و برای امنیت بیشتر پنجره ها باید به حفاظ فلزی مجهز
   شوند .
   در مرحله بعد سرویس بهداشتی و حمام داخل کانتینر را تکمیل می نمایند .
   سپس آشپزخانه در این سازه ها اجرا می شود .
   در مرحله بعد تمامی امکانات رفاهی و لوازم قابل نصب در این سازه ها را نصب می کنند .
   این امکانات رفاهی برای آسایش و راحتی افراد داخل این سازه ها بسیار اهمیت دارد .
   در آخرین مرحله باید لوله کشی و برق کشی کانکس را بصورت روکار انجام داد .

   پاسخ
 • پلاک نصب شده بر روی کانتینر چه مشخصاتی را برای ما مشخص می کند ؟

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای بهاری .
   در رابطه با سوال شما در رابطه با مشخصات بر روی پلاک های نصب شده بر روی کانتینر باید عرض کنم .
   این مشخصات شامل : کشور سازنده ، شرکت سازنده ، محل کارخانه ساخت کانتینر ، سال ساخت ،
   طول کانتینر ،عرض کانتینر ، ارتفاع کانتینر ، حجم داخل کانتینر براساس متر مربع ، اولین شرکت حمل و
   نقل مالک کانتینر ، وزن کانینر خالی ، حداکثر وزنی که می توان به کانتینر بارگیری کرد ، سال ورود به
   ناوگان کشتیرانی و . . .
   هر کدام از این اطلاعات برای کسانی که می خواهند این کانتینرها را خریداری کنند دارای اهمیت است .
   همین اطلاعات است که سبب می شود که یک کانتینر براحتی مورد معامله قرار گیرد .
   این اطلاعات شاید برای افراد عادی که می خواهند یکی از این سازه ها را بخرند اهمیت چندانی نداشته
   باشد ولی برای کسانی که در این صنعت مشغول هستند دارای اهمیت فراوانی است . همین اطلاعات
   سبب می شود که شخص براحتی این کانتینر ها را مورد بررسی کامل قرار دهند .
   بنابراین در هنگام خرید به این اطلاعات توجه کنید تا براحتی بتوانید کانتینر مورد نظر خود را خریداری کنید .

   پاسخ
 • کف کانتینر های 40 فوت دارای چه مقدار استحکامی است . این استحکام باید در چه
  حدی باید باشد تا کیفیت کانتینر را بالا ببرد .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای عبدالهی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم . که کف کانتینرهای 40 فوت باید دارای
   استحکام خیلی زیادی باشد . این کف باید دارای استحکام بالا بوده و توانایی
   نگهداری یک دستگاه لیفتراک به همراه بار قابل حمل بر روی خود را داشته باشد .
   این وزن کم نبوده و شما می توانید این حجم بار به همراه وزن لیفتراک را حدود
   7 تن حساب کنید . این وزن باید براحتی توسط این تخته ها تحمل شده و مشکلی
   برای این تخته ها بوجود نیاید .
   تخته های بکار رفته در ساخت این سازه ها معمولاً دارای ضخامت 42 میلیمتر بوده
   و بصورت فشرده سازی تولید شده اند و بطور کامل روغن اندود بوده و به همین
   علت دارای طول عمر بالا بوده و کمتر دچار فرسودگی می شوند .
   برخی از کانتینرهای 40 فوت که توسط شرکت هانجین ( این شرکت ورشکست شده
   است ) به کار گرفته می شدند دارای دو عدد ریل در کف خود بوده که سبب
   می شود این کانتینرها از لحاظ کف بسیار محکم باشند و از این نوع
   کانتینر برای اجرای سازه های صنعتی نیز مورد استفاده قرار می گیرند .
   کسانی که به دنبال کانتینرهایی با کف محکم هستند بهتر است از این سازه ها
   استفاده کرده که بسیار محکم می باشند .

   پاسخ
 • آیا کانتینر 40 فوت برای تولید ارزهای دیجیتال می تواند کاربرد داشته باشد و اگر این
  طور است ما در این سازه ها باید از چه برنامه ای بهره ببریم که کانتینر 40 فوت دارای
  بالاترین بهره وری برای تولید ارزهای دیجیتال را با خود داشته باشد . اگر ممکن است
  تمامی مواردی که می تواند من را در بهتر انجام دادن استخراج کمک کند راهنمایی
  نمائید . و تمامی این مسائل را بصورت کاربردی بگوئید . ممنون از شما .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای جابری .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که از کانتینر 40 فوت می توانیم برای استخراج
   ارزهای دیجیتال بهره ببریم و در این مسئله هیچگونه مشکلی نخواهد بود ولی ما در
   کل باید کانتینر 40 فوت را کاملاً برای اینکار آماده سازی نمائیم تا بتوانیم حداکثر کارایی
   که برای این کار در نظر داریم را داشته باشیم . از نظر من اگر شما بخواهید از کانتینر
   40 فوت برای استخراج ارز دیجیتال بهره ببرید نیاز دارید که حداقل در این سازه ها از
   200 دستگاه بهره برده و بنابراین باید به مسئله خنک سازی نیز توجه بسیار ویژه ای
   بنمائید که بدون این کار برای شما دردسرهایی بوجود خواهد آمد .
   برای اینکه بتوانیم کانتینر 20 فوت را برای اینکار آماده کنیم نیاز است که بدنه این
   سازه ها را به طور کامل عایق بندی کنیم تا گرما و سرمای بیرونی نتواند وارد سازه
   شود . این کار بیشتر برای فصل تابستان اهمیت دارد که گرمای وردی می تواند برای
   این دستگاه ها دردسر آفرین باشد و گرمای داخل سازه را به حداکثر برساند از این
   رو در ساخت این سازه ها عایق کاری از اهمیت برخوردار است و باید به این موضوع
   توجه ویژه ای داشت . برای اینکه بدنه این سازه ها را بتوانیم عایق نمائیم نیاز است که
   ابتدا داخل این سازه ها را به طور کامل از داخل شبکه بندی کرده و بین این شبکه
   ها را نیز از عایق پلی استایرن بهره برد . و بر روی این عایق نیاز است که از یک لایه
   عایق پشم شیشه برای تقویت قدرت عایقی این سازه ها بهره برد این کار می تواند
   برای این سازه ها حداکثر کارایی را داشته باشد و مانع ورود گرمای تابستان به داخل
   این سازه ها شود بنابراین توجه به این موضوع بسیار اهمیت دارد .
   برای اینکه بتوانیم داخل کانتینر 40 فوت که برای این کار در نظر داریم را خنک کنیم
   نیاز است که از کولر آبی برای این منظور بهره ببریم . این کار می تواند بسیار با اهمیت
   بوده و برای افزایش کارایی نیز نقش مهمی داشته باشد . از این رو باید به این موضوع
   توجه کرد . ما برای هر 25 دستگاه ماینر یک کولر آبی 7000 در نظر می گیریم و این کولر
   می تواند هوای خنک شده ای را برای هر 25 دستگاه مهیا نماید . و از طرف دیگر این
   کولرهای هزینه برق کمتری داشته و توانایی تامین هوای خنک را نیز دارند و باید به این
   موضوع از این جهت توجه کافی داشته باشیم . هوای خنک داخل این سازه ها می
   تواند کمک فراوانی برای بالا بردن تراهش تولیدی کرده که این کار در واقع یعنی سود
   دهی بیشتر برای این سازه ها و باید به این مسئله توجه داشت که هر چقدر هوا خنک
   تر باشد تراهش تولیدی نیز به همان نسبت افزایش خواهد یافت و می تواند سبب سود
   آوری این دستگاه ها شود .
   یکی دیگر از مسائلی که می تواند برای شما مفید واقع شود قرار دادن یک پارتیشن بین
   هوای خنک تولید شده و هوای گرم تولید شده توسط دستگاه است . این کار بسیار کارایی
   داشته و می تواند مفید واقع شود . بنابراین باید یک پارتیشن بین این دو قرار داد . تا هوای
   تولید شده خنک بماند تا به مصرف خنک سازی دستگاه برسد این کار امروزه براحتی انجام
   شده و هزینه زیادی را برای شخص به همراه نخواهد داشت و باید به این مسئله توجه
   داشت و برای آن اهمیت قائل بود که این موضوع باید در دستور کار شما قرار داشته باشد .
   از دیگر موارد می توانیم به قفسه بندی بین دستگاه ها اشاره کنیم در اوایل دوستان برای
   قفسه بندی از قفسه های انباری بهره می بردند این کار برای این سازه ها مفید نیست
   و می تواند مانع حرکت هوای گرم تولید شده بشود از این رو باید کاری کرد که این هوای
   گرم در یک جا تجمع نکرده و از دستگاه خارج شود . بنابراین باید به این موضوع توجه
   داشت برای همین مورد ما از قفسه های پروفیل بهره می بریم که از استحکام بالا
   و فضایی برای خروج هوای گرم تولیدی بهره مند بوده و مانع تجمع هوای گرم در بین
   دستگاه ها شده که این موضوع می تواند گرمایش بین دستگاه ها را افزایش داده و سبب
   از بین رفتن تجهیزات الکترونیکی داخل این دستگاه ها شود .
   از دیگری مواردی که نیاز است به ان توجه جدی نشان دهیم موضوع برق رسانی در
   این سازه ها است و باید به این مسئله توجه داشت که برق رسانی به این تجهیزات
   می تواند برای ما به بهترین نحو ممکن صورت گیرد . از این رو باید به بحث برق رسانی
   توجه داشت که همین مسئله سبب می شود که به دستگاه ها و تجهیزات الکترونیکی
   آسیبی وارد نشود .
   از نظر من باید تمامی این دستگاه ها دارای یک سیستم برق رسانی جداگانه ای بوده
   و توسط همین سیستم برق رسانی ما می توانیم برق سازه را تامین بصورت پایدار
   تامین کنیم از این رو نمی توانیم برای هر چند دستگاه یک سیستم برق رسانی تهیه
   کرده که این کار می تواند در کوتاه مدت شما را با مشکل تامین برق پایدار مواجه سازد
   در مجموع استفاده از کانتینر 40 فوت می تواند برای کسانی مفید واقع شود که می
   خواهند از تعداد بسیار بالایی دستگاه ماینر بهره مند شوند . زیرا هزینه خرید و اجرای
   کانتینر 40 فوت می تواند برای شما هزینه بالایی داشته باشد و به دلیل اینکه فضای
   داخلی بزرگی نیز دارند می تواند تعداد زیادی دستگاه را در خود نگهداری کند بنابراین
   اگر قصد دارید که از تعداد زیادی از این دستگاه ها بهره ببرید کانتینر 40 فوت می تواند
   بهترین انتخاب شما باشد .

   پاسخ
 • با سلام آیا می توانید با کانتینر 40 فوت اتاق های نمک را راه اندازی کنید . این کار اگر
  امکان پذیر باشد آیا از لحاظ استحکام و کیفیت بهتر از کانکس می باشد و یا کانکس
  بهتر از کانتینر می باشد اگر ممکن است در رابطه با مراحل کار نیز مطالبی را ارائه
  نمائید تا ما با اجرای این سازه ها بیشتر آشنا شویم . ممنون از شما که به فکر ما
  خوانندگان هستید و با آرزوی موفقیت برای شما .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای سهرابی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که می توانیم با کمک گرفتن از کانتینر 40 فوت
   اتاق نمک ایجاد کرد . این کار از هزینه بیشتری نسبت به کانکس برخوردار است ولی
   از لحاظ کیفی در سطح بسیار بالاتری قرار دارد و اگر شما از لحاظ مالی توانایی دارید
   بهتر است برای اجرای این کار از کانتینر بهره ببرید . این کار می تواند شما را صاحب
   سازه ای با کیفیت و بالاترین استحکام نماید .
   برای اینکه بتوانیم یک کانتینر را به یک اتاق نمک تبدیل کنیم می توانیم از دو روش
   برای اینکار بهره ببریم روش اول استفاده از نوع پاششی و روش دوم نیز بهره گیری
   از سنگ نمک در بدنه کانتینر است . هر دو روش برای کار جواب داده و نتایج علمی
   آن ها نیز به هم نزدیک هستند بنابراین باید به این دو روش توجه کرد . ولی نیاز به
   یادآوری دارد که نوع سنگ نمک آن از هزینه بیشتری برخوردار بوده و باید به این
   مسئله توجه داشت .
   برای اینکار ابتدا نیاز است که یک کانتینر 40 فوت تهیه کرد . سلامت کانتینر بستگی
   به مقدار هزینه خرید آن دارد و باید از همان اول متوجه بود که کانتینر 40 فوت مورد
   نیاز ما باید از سلامت کافی برخوردار باشد مخصوصاً سقف سازه که نباید دچار
   فرسودگی بوده و آب بند باشد . در مرحله بعد نیاز است که درب سازه را از بغل
   باز نموده و یک درب نفر رو در آن اجرا کرد . برای بهترین کارایی در این سازه ها باید
   درب دو لنگه سازه را مسدود نمود . در مرحله بعد نیاز است که تمامی بدنه داخلی
   سازه را با پروفیل عایق بندی نموده و در داخل آن از عایق های پلی استایرن بهره
   برد و چون این عایق از لحاظ قدرت عایقی در سطح بالایی نیست لازم است از عایق
   دوم یعنی عایق پشم شیشه استفاده کرد . و در مرحله بعد باید تمامی بدنه داخلی
   سازه را با کمک تخته های 16 میل مورد تقویت قرار داده و اینکار برای تقویت بدنه داخلی
   سازه از اهمیت برخوردار است . و این کار بصورت کامل انجام پذیرفته و سبب حداکثر
   استحکام بدنه خواهد شد و از این لحاظ باید مورد توجه واقع شود .
   مرحله بعدی با زبر سازی نمای بیرونی سازه شروع می شود و این کار روال کار خود
   را طی می کند و در مرحله بعد اقدام به پاشش نمک آمده شده می نمائیم و این کار
   باید توسط استاد کار انجام شده تا کارایی لازم را که از آن داریم به نتیجه برساند .
   اگر قصد اجرای بدنه داخلی سازه را با کمک سنگ نمک دارید نیازی به زیر سازی بدنه
   داخلی ندارید و از همان ابتدا سنگ های نمک آماده شده را با کمک چسب مخصوص
   به بدنه می چسبانیم و این کار باید با دقت کافی انجام شده و در اجرای آن نیاز است
   این کار توسط استاد کار این کار انجام شود .
   مرحله بعد بهتر است که کف سازه را نمک ریزی نمود و به مقدار 5 سانتیمتر از دانه های
   نمک ریز بهره برد این کار هزینه اجرای سازه را تا حد قابل قبولی کاهش می دهد و همان
   کارایی را خواهد داشت ولی برخی از مشتریان این روال را دوست ندارند و ما می توانیم
   برای این عزیزان کف سازه را با سنگ نمک پوشش دهیم . این کار هزینه بیشتری داشته
   و می تواند استحکام سازه را نیز افزایش دهد . باید توجه داشت که اجرای نمک پاشی از
   هزینه کمتری برخوردار بوده و زمان کمتری نیز برای اجرا نیاز دارد و این در حالی است که
   روش اجرا با سنگ نمک طولانی تر بوده و از هزینه بالاتری نیز برخوردار است و باید به این
   موضوع نیز توجه داشت که هر کدام را که مشتری نیاز دارد لازم الاجرا باشد .
   به دلیل اینکه این فضا به اندازه کافی بزرگ است می توانید در آن از امکانات رفاهی مناسب
   نیز بهره ببرید از امکاناتی که می توانیم در این سازه ها اجرا کنیم می شود به سرویس
   بهداشتی و حمام اشاره کرد که هر کدام با کیفیت خاص خود قابل اجرا است ولی از
   لحاظ بهداشتی این کار نیز بسیار توصیه می شود ولی بهتر است درب حمام به داخل
   سازه و درب توالت به فضای بیرون باز شود .

   پاسخ
 • با سلام من قصد اجرای یک کانکس را با کمک کانتینر 40 فوت دارم . می خواهم این
  کانکس کانتینر از کیفیت بالایی برخوردار باشد و تمامی امکانات رفاهی مورد نیاز را در
  خود جای دهد . اگر ممکن است من را در رابطه با نوع طراحی و مراحل اجرای کار
  راهنمایی نمائید و نکاتی که باید در این سازه ها به طور کامل رعایت شود را نیز بگوئید
  تا در حین اجرای کار با مشکل خاصی مواجه نشوم . ممنون و سپاس از راهنمایی
  شما .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای قریب .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که استفاده از کانتینر 40 فوت چند سالی است
   که برای ساخت کانکس مورد استفاده قرار می گیرد . من در ابتدای کار به شما باید
   عرض کنم که ساخت این سازه ها گران تمام خواهد شد ولی این سازه ها از استحکام
   بسیار بالایی برخوردار هستند و برای شما سال های طولانی مورد بهره برداری قرار
   خواهد گرفت و اصطلاحاً فقط یک بار خرج کردن است .
   در ابتدای کار و در زمان طراحی این سازه ها باید تمامی موارد آن به طور کامل مشخص
   شود . این موارد می تواند شامل نمای بیرونی ، نمای داخلی ، کف سازه ، تعداد پنجره
   ها و محل قرار گیری آن ، نوع درب ، امکانات رفاهی و . . . شود . و توجه به این موارد
   باید در دستور کار قرار گیرد .
   برای اجرای کار ابتدا نیاز است که شما یک کانتینر 40 فوت را انتخاب کنید . این کانتینر
   باید تمامی شرایط کار را داشته باشد و از این لحاظ هیچ مشکلی نداشته باشد . و بعد
   از آن باید تمامی موارد به طور کامل در آن لحاظ شود و این موارد می تواند از بسیاری
   از جهات مورد توجه واقع شود .
   در مراحل ابتدایی باید محل قرار گیری درب و پنجره ها مشخص شده و ان محل ها را
   با دقت براساس همان ابعاد برش کای کرد . و پس از برش کاری لازم است که داخل
   این کانتینر های بصورت کامل شبکه بندی شده و داخل تمامی شبکه ها را نیز باید عایق
   پلی استایرن جای داد و بعد از آن برای اینکه بتوانیم حداکثر قدرت عایقی را در این سازه
   ها داشته باشیم نیاز است که یک لایه عایق پشم شیشه به این عایق بطور کامل
   اضافه کنیم و نیاز است که برای افزایش کیفیت و استحکام داخلی سازه تمامی روکش
   اولیه سازه را با تخته 6 میلیمتر ایجاد کرده و روی این تخته را نیز از دیوار پوش های
   پی وی سی اجرا کنیم . این کار می تواند استحکام و قدرت عایقی سازه را در حد بالایی
   افزایش دهد و طول عمر سازه را نیز در سطح بسیار بالایی قرار دهد .
   بعد نوبت به اجرای کف سازه می رسد . به دلیل اینکه کف این سازه ها از استحکام بسیار
   بالایی برخوردار است و از لحاظ استحکام تفاوتی با کف سرامیک ندارد می توانیم کف این
   سازه ها را نیز تخته بنمائیم ولی اگر قصد اجرای کف این سازه ها را با سرامیک داریم
   آن هم مشکلی ندارد ولی برای اینکه حداکثر قدرت عایقی را در این سازه ها داشته
   باشیم نیاز است که کف این سازه ها را با یک عایق مناسب مانند پشم شیشه ابتدا
   عایق کرده و بعد کف سازی صورت گیرد .
   پس از کف سازی با سرامیک و یا تخته نوبت کار به اجرای درب و پنجره ها می رسد از
   نظر من بهترین درب این سازه ها می تواند از نوع ضد سرقت باشد که بسیار مناسب
   است و کارایی سازه را به حد بالایی خواهد رسانید و باید متذکر شوم که این کار برای
   امنیت داخل سازه نیز بسیار مهم است . پنجره ها نیز بای از نوع پی وی سی بوده که
   این پنجره ها برای عدم تبادل انرژی حرارتی نیاز است با شیشه های دو جداره اجرا
   شود و این پنجره ها را نیز باید به حفاظ فلزی مجهز کرد تا امنیت سازه کاهش نیابد .
   در مرحله بعد نوبت به اجرای امکانات رفاهی داخل این سازه ها می رسد . البته برای
   اجرای امکانات رفاهی باید از همان مرحله شبکه بندی این امکانات نیز پروفیل کشی
   شده و محل قرار گیری آن ها نیز مشخص شود . در زمان اجرای امکانات رفاهی باید
   توجه داشت که امکانات رفاهی در این سازه ها شامل سرویس بهداشتی ، حمام ،
   آشپزخانه و اتاق خواب می شود و تمامی مراحل اجرای آن باید با دقت انجام شود و
   شخص هیچگونه تفاوتی در کانکس کانتینر 40 فوت با خانه ای که در آن زندگی می کند
   نداشته باشد و باید این امکانات رفاهی با بهترین کیفیت در این سازه ها اجرا شود .
   بحث نمای بیرونی در کانکس کانتینر 40 فوت به نظر مشتری بستگی دارد برخی از افراد
   نمای همان کانتینر را پسند می کنند ولی برخی دیگر نماهای دیگر را مورد پسند قرار
   داده و از نماهای شیک و جدید بهره برده که این کار براساس نیاز مشتری انجام خواهد
   شد و این موضوع بستگی به نظر مشتری دارد . از نماهای قابل اجرا می توانیم به نمای
   دکوراتیو ، سمنت برد و ترموود می توانیم اشاره کنیم که هزینه اجرای تمامی این نماها
   می تواند هزینه اجرای سازه را بالا ببرد .

   پاسخ
 • میخواستم یک کانتینر 20 فوت را به کشت هیدروپونیک اختصاص دهم . میخواستم بدانم
  که کانتینر 20 فوت که برای این کار نیاز است باید همان کانتینر 20 فوت انباری باشد یا
  باید این کانتینر از همان ابتدا برای این کار طراحی و اجرا شود . اگر ممکن است در رابطه
  با نحوه ساخت این کانتینر 20 فوت برای من توضیحاتی ارائه دهید ممنون از شما که
  اطلاعات خوبی در این سایت قرار داده و به کامنت های ما پاسخگو هستید .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای قنبری .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که برای ساخت کانتینرهای هیدورپونیک می
   توانیم از دو روش ساخت از پایه کانتینر و یا کانتینرهای انباری بهره ببریم . این کار باید
   با توجه به نیاز سفارش دهنده و یا هزینه کرد مشتری مشخص بشود و باید به این موصوع
   نیز توجه داشت که تمامی طراحی ها براساس نیاز مشتری انجام می شود .
   در کشوهای توسعه یافته که پرچمدار این نوع از سازه ها هستند از کانتینر های 20 فوت و
   40 فوت دست ساز بهره برده می شود . این کانتیرن های را با عرض 3 متر طراحی و تولید
   می کنند و دلیل آن نیز می توانیم اجرای دو ردیف کار که بهره وری در سازه را افزایش دهد
   بنابراین اگر به دنبال بهره وری بیشتری هستید می توانید از کانتینر های دست ساز با عرض
   3 متر بهره ببرید . این کار می تواند برای توسعه کار شما نیز بسیار مفید باشد .
   برای اینکه این کانتینرها را بصورت دست ساز تولید نمائیم باید ابتدا شاسی این سازه ها را
   تولید کرده و برای اینکه بتوانیم این سازه ها را به حداکثر کارایی برسانیم نیاز است که تمامی
   موارد را در آن لحاظ کنیم و برای این منظور نیاز است که سازه را با شاسی بسیار مناسبی
   اجرا کرده و از استحکام سازی بالایی برخوردار باشند و در مرحله بعد نیاز است که اسکلت
   یا همان استراکچر سازه را اجرا کنیم . برای این منظور باید این سازه را با بهترین اسکلت
   بندی اجرا نموده و از استحکام کاری بالایی در سازه ها برخوردار باشد . پس از ساخت
   استراکچر نوبت به اجرای بدنه این سازه ها می رسد و بهترین بدنه که می توانیم با آن این
   سازه ها را اجرا کنیم ساندویچ پانل بوده که برای این سازه ها بسیار مناسب است و باید
   دقت شود که این بدنه باید با ضخامت 8 سانتیمتر بوده که هم از استحکام بالایی برخوردار
   باشد و هم از کیفیت بالایی برخوردار باشند . دانسیته بکار رفته در ساندویچ پانل این سازه
   ها 40 بوده که می تواند این سازه ها را از لحاظ عایقی در سطح بالایی قرار دهد و توجه به
   آن بسیار با اهمیت می باشد .
   در مرحله بعد نوبت به کف سازی این سازه ها خواهد رسید و باید کف سازی این سازه ها
   با کمک تخته های ضد آب لمینت دار صورت گیرد که برای این سازه ها از اهمیت برخوردار
   است و اهمیت آن نیز به استحکام بالا و طول عمر بسیار بالای آن مربوط می شود . این
   تخته ها مانع ورود آب و فرسودگی آن ها شده و نیاز است که از این تخته ها در کف سازه
   بهره مند شویم و از طرف دیگر این تخته ها از استحکام بسیار بالایی برخوردار هستند و
   برای اینکه بتوانیم حداکثر کارایی را برای ضدآب کردن این تخته انجام دهیم نیاز است که
   از ورق های آلومینیوم آجدار برای این کار بهره ببریم این کار می تواند مانع نفوذ آب به داخل
   این سازه ها شده و به همین منظور باید مورد توجه واقع شود که نفوذ آب می تواند سبب
   کاهش عمر این سازه ها شده و شما را در میان مدت دچار مشکل کند از این رو باید
   این ورق های آلومینیوم آجدار بصورت لگن اجرا شوند .
   لازم به تذکر است که این سازه ها را بدون پنجره می سازند ولی درب آن ها براساس نیاز
   مشتری طراحی و اجرا شده ولی بهترین درب این سازه ها می تواند ابعاد دو لنگه باشد .
   در رابطه با ساخت کانتینر هیدروپونیک باید عرض کنم که برخی از این سازه ها را با همان
   کانتینرهای انباری طراحی و تولید می کنند و برای ساخت آن ها از این سازه ها بهره می
   برند و به زبان ساده کانتینر را تغئیر کاربری می دهند . لازم به توضیح می دانم که برای
   این کار نیاز است که تمامی داخل این سازه ها را با ساندویچ پانل اجرا کرده که مانع
   تبادل انرژی حرارتی به بیرون از سازه خواهد شد و کف این سازه ها را نیز با ورق آجدار
   آلومینیومی اجرا کرده که کیفیت کار را نیز افزایش خواهد داد . لازم به توضیح می دانم
   که تجهیز لوازم داخل این سازه ها نیز به عهده خود سفارش دهنده است و از تجهیزات
   داخل این سازه ها می توانیم به قفسه بندی و لوازم برودتی و گرمایشی آن اشاره
   کرد .

   پاسخ
 • اگر نیاز داشته باشم که از کانتینر 40 فوت برای ساخت یک گرمخانه خشک کردن محصولات
  کشاورزی استفاده کنم آیا این کار امکان پذیر است و اگر این طور می باشد لطفاً در رابطه
  با نحوه تجهیز این سازه ها برای من توضیحاتی بدهید . که چطور می شود این سازه ها
  را به یک گرمخانه محصولات کشاورزی تبدیل کرد . البته منظور من از گرمخانه خشک کن
  محصولات کشاورزی است . با تشکر فراوان از شما .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای خورشیدی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که از کانتینر 40 فوت می توانیم به عنوان گرمخانه
   محصولات کشاورزی بهره ببریم و از این لحاظ مشکلی نیست . ولی لازم به ذکر می دانم
   که این نوع گرمخانه ها برای حمل مواد گرم سال هاست که توسط شرکت های بزرگ
   تولید کننده کانتینر تولید شده و روانه بازار مصرف است . ولی در مجموع اطمینان دارم که
   هزینه خرید این کانتینرهای بسیار بالا می باشد و باید به این نکته توجه داشته باشید .
   اما اگر خود شما قصد ساخت کانتینر 40 فوت برای خشک کردن محصولات کشاورزی را
   داشته باشید بهتر است که برای ساخت این کانتینرها از افرادی که توانایی ساخت آن
   را دارند کمک بگیرید . در مسئله خشک کردن باید به دامپینگ اهمیت دهید و از
   سنسورهای رطوبت نیز بهره ببرید . تجهیز داخل این کانتینر ها بسیار پیشرفته است و
   این کار نیازمند افرادی است که در این زمینه دارای تجربه کافی بوده و با مسئله خشک
   شدن محصولات بصورت یکنواخت آشنائیت داشته باشند . تا آنجا که من اطلاع دارم باید
   در این سازه ها از گردش هوای گرم برخوردار باشند تا محصول نهایی با افت کیفیت و
   از دست دادن تمامی رطوبت همراه نباشد . تا کیفت محصول به حد مناسب رسیده
   باشد و از طرف دیگ نباید رطوبت در حدی باشد که باعث کپک زدگی شود . این کار
   نیازمند افرادی است که در این زمینه فعالیت کرده باشند و توانایی بالایی در زمینه تهویه
   صنعتی و دایپینگ داشته و حرفه ای باشند .
   برای ساخت خشک کن مورد نیاز شما ابتدا باید یک کانتینر 40 فوت براساس نیاز خود
   تهیه کنید و پیشنهاد من به شما استفاده از نوع کانتینر 40 فوت های کیوب است که
   دارای ارتفاع بیرونی 2 متر 90 سانتیمتر و ارتفاع داخلی 2 متر و 60 سانتیمتر بوده و
   مناسب این کار می باشد . پس از اینکه کانتینر تهیه شد باید تخته های کف آن خارج
   شده و کف این سازه ها را با ورق فلزی اجرا کرد و در مرحله بعد باید تمامی بدنه داخلی
   را با کمک پروفیل شبکه بندی نمود و داخل این شبکه ها را با عایق پشم سنگ
   بطور کامل عایق بندی کرد . این عایق بندی باید بصورت حرفه ای انجام شده و به گونه
   ای اجرا شود که مانع تبادل حرارتی به فضای بیرون شود . و باید عایق کاری در بدنه
   کف و سقف صورت پذیرد تا کارایی لازم را داشته باشد .
   ریل گذاری این سازه ها معمولاً در سقف انجام خواهد شد . ولی برخی از ریل ها به
   گونه ای اجرا می شوند که هم به سقف و هم به کف وصل بوده و در واقع با بر روی
   سقف بوده و کف نقش نگاه دارنده را دارد . و باید به این موضوع در این سازه ها توجه
   داشت که می تواند سبب راحتی کار شما شده و حداکثر کارایی را برای شما به همراه
   داشته باشد .
   تجهیز لوازم برقی و سنسورها به همراه دامپینگ های تهویه هوایی به عهده یک فنی
   کار ماهر است و این فنی کار را می توانید از خیابان سعدی تهران پیدا کنید که افرادی
   که در این زمینه فنی هستند می توانند به شما کمک شایانی بنمایند .
   باز نیز تاکید دارم که خشک کن باید بصورت یکنواخت موجب خشک شدن میوه ها شود
   برای این منظور شما باید هوای گرمی که در یک فضای دیگر تولید می شود را وارد این
   سازه نموده و هوای گرم مرطوب را خارج کرده و پس از رطوبت گیری مجدداً به داخل
   سازه تزریق کنید و این هوا باید مرتب در حال گردش باشد و در یک جا ساکن نبوده که
   سبب خشک شدن بیشتر در جایی و مرطوب بودن در جای دیگری شود .

   پاسخ
 • در یکی از سایتهای اینترنتی ساخت کانکس را با کانتینر 40 فوت دیدم . و این سازه ها را
  بسیار و محکم ساخته بودند و این سازه ها قابلیت جابجایی و حمل داشته و معلوم است
  که دارای طول عمر بسیار بالایی نیز می باشند . آیا از این سازه ها در ایران نیز طراحی و
  تولید می شوند و اگر این طور است کیفیت این سازه ها چگونه است و آن ها را بر چه
  اساسی طراحی و اجرا می کنند . اگر ممکن است در این رابطه نیز توضیحاتی بفرمائید .
  تا ما با دید بیشتر با این سازه ها آشنا شده تا کارایی این سازه ها را بدانیم .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای سلمانی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که امروزه برای ساخت کانکس از کانتینر 40 فوت و
   کانتینر 20 فوت بیشترین بهره را می برند و از این سازه ها براحتی می توانیم برای ساخت
   کانکس بهره ببریم و از این لحاظ هیچ مشکلی وجود نخواهد داشت و برای این سازه ها
   باید از همان ابتدا طراحی صورت گرفته و این سازه ها را با طراحی به مرحله تولید رسانید
   لازم به توضیح می دانم که کانتینر های مورد استفاده برای ساخت این سازه ها به دو
   صورت دست ساز و شرکتی موجودند . و در کشورهای توسعه یافته از کانتینرهای
   دست ساز بهره بیشتری نسبت به ایران برده می شود و این در حالی است که در ایران
   از کانتینرهای شرکتی بهره برداری می شود .
   البته بیشترین معماری مربوط به این سازه ها در کشورهای آمریکای جنوبی است و از
   این نوع معماری در این کشورها بیشترین بهره را برده و به همین منظور باید توجه کرد
   که این معماری در این کشورها مورد اهمیت فراوانی واقع خواهد شد که باید مورد توجه
   واقع شود ولی در کشورهای اروپایی کمتر از این نوع معماری بهره برده می شود و از
   سازه های کانتینری برای ساخت کانکس بیشتر بهره برده خواهد شد .
   برای اینکه بخواهید یک کانتینر شرکتی را به کانکس تبدیل کنید . نیاز است که ابتدا یک
   طراحی اولیه از بنایی که نیاز دارید را انجام دهید . و این طراحی براساس همان کانتینر
   و ابعادی که موجود است انجام می شود . و در مرحله بعد از طراحی شما باید کانتینر
   40 فوت مورد نظر خود را انتخاب کرده و مراحل کار شروع شود . اگر نمی خواهید که
   در این سازه ها نماسازی انجام دهید نیاز است که نمای بیرونی سازه از کیفیت بالایی
   برخوردار بوده و از نظر سلامت در سطح بالایی قرار داشته باشد .
   در ابتدای کار در این سازه ها جای پنجره ها و درب سازه برشکاری می شود و براساس
   ابعاد درب و پنجره برشکاری صورت خواهد پذیرفت . و در مرحله بعدی باید داخل این
   سازه ها بصورت کامل شبکه بندی شده و تمامی امکاناتی که مورد نیاز است را در
   آن اجرا می کنند . این شبکه بندی برای داخل این سازه ها بسیار مهم است و در
   مرحله بعد داخل این شبکه بندی را با عایق پلی استایرن پر کرده و برای تقویت عایقی
   این سازه ها نیاز است که بر روی این عایق یک لایه پشم شیشه بطو کامل قرار
   گیرد تا این سازه ها از لحاظ عایقی تقویت شوند و برای پوشش و تقویت بدنه این
   سازه ها از تخته کوبی داخلی سازه به طور کامل استفاده می شود . این کار به
   استحکام داخلی سازه کمک شایانی خواهد نمود . و این سازه ها را از این لحاظ مورد
   تقویت قرار می دهد .
   در مرحله بعد کف این سازه ها را به طور کامل با سرامیک فرش نموده و تمام کف این
   سازه را به طور کامل سرامیک می کنند این کار برای این سازه ها بسیار مناسب است
   و سبب طول عمر سازه ، عدم فرسایش کف و افزایش ایستایی سازه نیز می شود .
   در مرحله بعد می توانیم نمای داخلی این سازه ها را به طور کامل اجرا کنیم بهترین
   نمای قابل اجرا در این سازه ها نمای پی وی سی روکش دار است که می تواند نقش
   بسیار مهمی در زیبایی سازه داشته باشد و از آنجا که این نوع پی وی سی ها دارای
   تنوع بسیار بالایی هستند می تواند به شما در انتخاب نمای مورد نظر کمک فراوانی
   کند . در مجموع نمای این سازه ها زیبا اجرا خواهد شد .
   مرحله بعد نوبت به اجرای امکانات رفاهی خواهد رسید و در این سازه ها امکانات رفاهی
   براساس نیاز مشتری طراحی و اجرا خواهد شد و اساس کار در این سازه ها برای
   آسایش افراد ساکن در این سازه ها می باشد و این مهم است که افراد در این سازه
   ها تمامی نیازهای رفاهی خود را داشته باشند . امکانات رفاهی قابل اجرا در کانکس
   کانتینر 40 فوت می تواند شامل سرویس بهداشتی ، حمام ، آشپزخانه و اتاق خواب
   می شود و این امکانات رفاهی با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت باید در این سازه
   ها اجرا شود و باید به این موضوع توجه جدی نشان داد که این سازه ها را می توانیم با
   بهترین کیفیت موجود در این سازه ها طراحی و اجرا کنیم و این برای ما اهمیت فراوانی
   دارد و این اهمیت در کنار آسایش افراد ساکن در آن قرار دارد .
   در صورتی که شما نیاز داشته باشید که نمای بیرونی سازه با کانتینر تفاوت داشته باشد
   می توانید برای نمای بیرونی کانکس مورد نظر خود اقداماتی را انجام دهید . این اقدامات
   براساس نیاز مشتری اجرا خواهد شد و در اجرای آن تمامی موارد لحاظ می شود و نما
   هایی که در این سازه ها قابل اجرا است می توانیم به نمای سمنت برد ، دکوراتیو و
   ترموود اشاره کنیم . هر کدام از این نماها دارای مزایای خاص خود بوده و باید در اجرای
   آن دقت کرد که شکل و ظاهر سازه با کیفیت اجرا شده و نشاندهنده گران قیمت بودن
   سازه باشد .

   پاسخ
 • تولید کانکس کانتینر 40 فوت برای اسکان افراد با امکانات ویژه چطور امکان پذیر است
  و اگر این سازه ها بصورت دست ساز باشد این کار چگونه امکان پذیر بوده و چطور
  می توانیم این کار را به نتیجه برسانیم اگر ممکن است در رابطه با نحوه ساخت و
  اجرای این سازه ها توضیحاتی ارائه دهید و چطور می توانیم این سازه ها را طراحی
  و اجرا کنیم . اگر ممکن است در این رابطه من را راهنمایی نمائید .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای سبحانی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که در صورتی که نیاز به ساخت کانکس کانتینر 40
   فوت داشته باشید بهتر است که آن را بصورت کامل بصورت دست ساز طراحی و تولید
   کنید . کانتینر های 40 فوت دارای مزایایی بوده که ممکن است این مزایا را کانتینر های
   شرکتی نداشته باشند . این مزایا شامل حداکثر ارتفاع ، حداکثر عرض می باشد و اگر
   شما به این موارد توجه کنید می توانید سازه ای داشته باشید که تمامی موارد مورد
   نیاز شما در آن وجود داشته باشد .
   برای ساخت کانکس کانتینر 40 فوت نیاز دارید که در ابتدا این سازه ها را به طور کامل
   طراحی کرده و مراحل ساخت و اجرای این سازه ها را به طور کامل انجام دهید . پس
   از طراحی این سازه ها می توانید ابتدا شاسی این سازه ها را ساخته و باید به شاسی
   این سازه ها توجه داشته باشید که از لحاظ استحکام در بالاترین شرایط باشد . پس از
   ساخت شاسی می توانید استراکچر سازه را ساخته و همراه با ساخت استراکچر سازه
   امکانات رفاهی داخل سازه را نیز اجرا کنید و باید در اجرای امکانات رفاهی داخل این
   سازه ها به تمامی موارد آن توجه کرده و این امکانات رفاهی نیز در بالاترین سطح خود
   باشد . در مرحله بعد نیاز است که تمامی سازه را به طور کامل رنگ آمیزی شده و این
   سازه ها را به طور کامل با رنگ اپوکسی دو مرتبه رنگ آمیزی نمود . این کار به طول
   عمر این سازه ها کمک شایانی خواهد نمود .
   در مرحله بعد نوبت به نصب بدنه این سازه ها خواهد رسید و شما بهتر است که بدنه
   سازه ها را از نوع ساندویچ پانل انتخاب کنید . این بدنه در برابر تبادل انرژی حرارتی بسیار
   مقاوم بوده و بهترین عایق برای تبادل انرژی حرارتی خواهد بود و می تواند مانع تبادل انرژی
   حرارتی شود . البته باید به دانسیته این عایق ها نیز توجه کرد . مناسب ترین دانسیته عایقی
   در این سازه ها دانسیته 40 می باشد .
   در مرحله بعد می توانیم کف این سازه ها را به طور کامل با سرامیک کف سازی کنیم برای
   این منظور نیاز است که کف سازه را با کمک ورق های گالوانیزه شادولاین بطور کامل
   استحکام سازی نموده و این ورق های شادولاین را به کف این سازه ها محکم نموده و
   مورد بهره برداری قرار دهیم .
   بعد از استحکام سازی کف می توانیم 7 سانتیمتر بتون سبک را به کف این سازه ها ریخته
   و کف این سازه ها را به طور کامل بتون ریزی کرد و در مرحله بعد می توانیم سرامیک های
   کف ار با کمک سیمان سفید نصب کرده و برای استحکام سازی کف می توانیم بین سرامیک
   ها را بند کشی نمود .
   در مرحله بعد می توانیم درب این سازه ها را به طور کامل اجرا کنیم . این درب بهتر است از
   نوع ضد سرقت باشد و این درب می تواند به امنیت داخل سازه کمک شایانی بنماید . و در
   مرحله بعد می توانیم پنجره های مورد نظر این سازه ها را از نوع پی وی سی همراه با شیشه
   های دوجداره انتخاب کنیم و این پنجره ها در عدم تبادل انرژی حرارتی می تواند به شما کمک
   فراوانی بنماید و برای افزایش امنیت داخل کانکس کانتینر 40 فوت نیاز است که تمامی پنجره
   های این سازه ها به طور کامل به حفاظ فلزی مجهز شوند .
   در مرحله بعد می توانیم داخل این سازه ها را نماسازی داخلی انجام دهیم این کار معمولاً
   توسط دیوار پوش پی وی سی انجام خواهد شد . این دیوار پوش پی وی سی از نوع روکش
   دار بوده که دارای زیبایی بسیار بالایی بوده و دارای تنوع بسیار بالایی است و شما براحتی
   می توانید از بین تمامی تنوع های مورد نظر یکی از این نماها را انتخاب کنید .
   در مرحله بعد نوبت به اجرای امکانات رفاهی داخل این سازه ها می رسد و این امکانات
   رفاهی شامل سرویس بهداشتی ، حمام ، آشپزخانه و اتاق خواب خواهد شد . تمامی
   این امکانات رفاهی با بهترین کیفیت طراحی و اجرا خواهد شد و تمامی آن ها را ما با
   بهترین شیوه اجرا می کنیم که این کار باعث افزایش کیفیت زندگی و آسایشی افراد
   ساکن در این سازه ها خواهد شد و باید به این مسئله بیشتر از سایر مسائل کمک
   خواهد کرد و باید مورد توجه باشد .
   در رابطه با نمای بیرونی این سازه ها باید عرض کنم که این نمای بیرونی در این سازه
   می تواند بسیار متفاوت اجرا شود . این نمای بیرونی می تواند براساس نیاز مشتری
   از نماهای مختلفی مانند ترموود ، سمنت برد و دکوراتیو طراحی و اجرا می شود و تمامی
   این نماها از هزینه اجرایی بالایی برخوردار بوده و می تواند هزینه اجرای سازه را برای
   شما بسیار افزایش دهد . از این رو برخی از افراد نمای همان کانتینر 40 فوت را پسند
   کرده و همان نما را برای سازه خود انتخاب می کنند .

   پاسخ
 • برای ساخت کانکس کانتینر نیاز دارم که از یک دستگاه کانتینر 40 فوت دست ساز بهره
  ببریم . می خواستم بدانم که این سازه ها را با چه ابعادی می سازند و کیفیت اجرایی
  آن چگونه است و برای ساخت این سازه ها باید چه مراحلی طی شود . و اگر ممکن
  است در رابطه با مراحل اجرایی ساخت این سازه ها توضیحاتی را ارائه دهید که ما با
  شرایط تولید این سازه ها آشنائیت پیدا کنیم اگر ممکن است . در این رابطه توضیحاتی
  را به ما ارائه نمائید بسیار ممنون می شوم .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای شهریاری .
   در رابطه با سوال شما با عرض کنم که امروزه از کانتینر های دست ساز برای ساخت
   کانکس کانتینرها بیشتر از نوع شرکتی آن بهره می برند و در این بین کانتینر 40 فوت
   نقش مهمی را در ساخت کانکس کانتینر بازی می کند و این سازه ها نقش بسیار
   مهمی در اجرای این سازه ها دارند از این رو باید به کانتینر 40 فوت دست ساز بیشتر
   از نوع شرکتی آن توجه داشت که در خارج از ایران از این نوع سازه ها بیشتر از سایر
   سازه ها توجه می شود . کانتینر 40 فوت دست ساز را می توانیم با عرض 3.5 متر و
   ارتفاع 3.2 متر طراحی و تولید کنیم و این در حالی است که کانتینر 40 فوت شرکتی را
   با عرض 2.4 متر و حداکثر ارتفاع 2.9 متر طراحی و تولید می کنند و از این رو توجه به
   نوع دست ساز آن بسیار با اهمیت است و باید به این سازه ها برای ساخت کانکس
   توجه نمود . این کار می تواند برای کسانی که نیاز به یک سازه با کیفت دارند بسیار
   با اهمیت باشد و از آن در ساخت این سازه ها بیشترین بهره را برد .
   برای ساخت کانتینر 40 فوت دست ساز نیاز است که ابتدا طراحی این سازه ها براساس
   نیاز مشتری انجام شود و این سازه ها را براساس نیاز مشتری طراحی و اجرا نمود و
   اگر شما بخواهید این سازه ها را با هر طول ، ارتفاع و عرضی داشته باشید نیاز است
   که ابتدا طراحی این سازه ها انجام شود .
   پس از طراحی سازه می توانیم ابتدا شاسی این سازه ها را بصورت دورکلاف طراحی و
   اجرا کنیم و برای ساخت شاسی این سازه ها باید استحکام سازی مناسبی را برای
   بدنه این سازه ها انجام دهیم . این استحکام سازی باید با بهترین کیفیت انجام شود و
   باید به این مسئله توجه داشته باشیم . استحکام سازی شاسی به استحکام سازی
   کل سازه مربوط خواهد شد . از این موارد استحکام سازی می توانیم به استحکام کف
   و اسکلت سازه اشاره کنیم .
   در مرحله بعد از آن می توانیم اسکلت سازه را اجرا کنیم . اسکلت سازه از اهمیت بالایی
   برخوردار است و بهتر است که ستون این اسکلت را از ورق های بسیار ضخیمی اجرا
   کنیم و این ورق ها با خم کاری های خاص خود می تواند کیفیت بدنه این سازه ها را
   تا حد مطلوبی افزایش دهد . و لازم است که در اسکلت سازی به نصب 8 عدد فیتینگ
   توجه کرد . این فیتنگ ها نقش مهمی در ساخت این سازه ها دارد . از موارد قابل اشاره
   می توانیم به بلند کردن سازه از زمین و قرار دادن تعدادی از این کانتینر ها بر روی هم
   اشاره کرد . در مجموع برای ساخت کانتینر 40 فوت دست ساز به 8 عدد از این فیتینگ
   ها نیاز است و باید این تعداد از فیتینگ در ساخت آن استفاده شود و کمتر از این تعداد
   می تواند کیفیت اجرای آن را تا حد زیادی کاهش دهد .
   در مرحله بعد از اسکلت سازی نوبت به نصب بدنه این سازه ها می رسد . برای بدنه
   این سازه ها می توانیم از ورق های خم شده بهره ببریم ولی پیشنهاد می دهم چنین
   کاری را انجام ندهید . بهترین کار که در مجموع کیفیت کار شما را افزایش می دهد و
   قیمت کار را نیز کاهش خواهد داد استفاده از ساندویچ پانل است . ساندویچ پانل های
   مورد استفاده در این سازه ها باید دارای ضخامت 8 سانتیمتر و دانسیته 40 استفاده
   شود . این ضخامت به همراه دانسیته برای این سازه ها بسیار مناسب است و می
   تواند سازه مورد نیاز شما را در سطح بسیار بالایی قرار دهد .
   در مرحله بعد نوبت به رنگ آمیزی سازه خواهد رسید . برای این منظور می توانیم این
   سازه ها را بطور کامل رنگ آمیزی کرد و باید توجه کرد که کف و ستون های این سازه
   ها را با رنگ اپوکسی و با دو بار پاشش انجام می دهند . این کار به کیفیت نهایی
   سازه ختم خواهد شد و کیفیت سازه را تا حد مناسبی بالا می برد .
   در مرحله بعد نوبت به کف سازی می رسد از نظر من بهترین کف سازی در این سازه
   ها توسط سرامیک انجام خواهد شد . این کار می تواند کیفیت نهایی سازه را افزایش
   دهد و برای این کار نیاز است که کف این سازه ها توسط ورق های گالوانیزه شادولاین
   بطور کامل تقویت شده و پس از آن کف را توسط بتون سبک اجرا کرد و پس از خشک
   شدن به مقدار لازم می توانیم سرامیک ها را با سیمان سفید به کف این سازه ها
   چسبانیده و برای استحکام سازی نیز از دوغاب سیمان سفید بهره ببریم . البته امروزه
   برخی از این سازه ها را با گرمایش از کف اجرا می کنند و شما نیز می توانید این نوع
   گرمایش را در سازه خود طراحی و اجرا کنید .
   مرحله بعد نوبت به اجرای نمای داخلی سازه می رسد از نظر من بهترین نمای داخلی
   در این سازه ها نمای پی وی سی روکش دار است . این نما می تواند کیفیت داخلی
   سازه شما را در حد بسیار مطلوبی افزایش دهد و سازه شما را بسیار شیک و مدرن
   بسازد و توجه به این مسئله باید در دستور کار شما قرار گیرد .
   مرحله بعد مربوط به نصب امکانات رفاهی در این سازه ها می رسد . این امکانات
   رفاهی شامل سرویس بهداشتی ، حمام ، آشپزخانه و اتاق خواب می شود و باید
   به این موضوع توجه جدی نشان داد که این کار می تواند کیفیت سازه ای شما را تا
   حد مطلوبی افزایش دهد و باید به این مسئله توجه داشته باشید .
   در مرحله بعد می توانیم درب این سازه ها را نصب کنیم بهترین درب این سازه ها را
   می توانیم از نوع ضد سرقت انتخاب کنیم . این کار می تواند امنیت داخل این سازه
   ها را تا حد مطلوبی افزایش دهد و استفاده از این نوع درب قدری گران بوده ولی در
   مجموع می تواند کیفیت سازه را بسیار افزایش دهد .
   تمامی پنجره های بکار رفته در این سازه ها از نوع پی وی سی همراه با شیشه
   های دو جداره است و اگر شما از این نوع پنجره ها در سازه های خود بهره می برید
   می تواند اتلاف انرژی را به حداقل رسانیده و برای این سازه ها بسیار مطلوب است و
   برای افزایش ایمنی داخل سازه نیز می توانید تمامی پنجره ها را به حفاظ فلزی مناسب
   مجهز کنید این کار برای این سازه ها بسیار مطلوب بوده و باید این کار را انجام داد .
   در صورتی که سازه شما بخواهد با همان نمای کانتینری باشد که بسیار مناسب است
   ولی اگر می خواهید از نماهای دیگری مانند سمنت برد و یا دکوراتیو و یا ترموود بهره
   ببرید این کار می تواند هزینه های شما را افزایش دهد و باید به این مسئله توجه داشته
   باشید که استفاده از این نماها می تواند هزینه کار شما را تا حد زیادی افزایش دهد .

   پاسخ
 • برای ساخت یک کانکس ویلایی که توسط کانتینر 40 فوت تولید می شود باید چقدر
  هزینه کنیم و این هزینه شامل چه مواردی خواهد شد . و اگر خودمان بخواهیم این
  کار را انجام دهیم آیا مقرون به صرفه تر است و یا این کار را به استادکار این حرفه
  واگذار نمائیم . و در ضمن در بحث عایق کاری این سازه ها باید چه مواردی را رعایت
  کنیم که سازه ما از لحاظ عایق بندی در سطح بالایی قرار داشته باشد . ممنون می
  شوم اگر پاسخگو باشید .

  پاسخ
  • با سلام و خسته نباشید خدمت آقای موسوی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که برای ساخت کانکس کانتینر 40 فوت شما
   باید هزینه بیشتری نسبت به ساخت یک کانکس معمولی انجام دهید . شما برای
   شروع این کار نیازمند یک دستگاه کانتینر 40 فوت هستید . قیمت این کانتینر با قیمت
   دلار افزایش و کاهش می یابد . قیمت دلاری کانتینر 40 فوت برابر با 2200 دلار است
   این کانتینر از لحاظ سلامت در سطح مناسبی است و می توانید از آن برای ساخت
   یک کانکس کانتینر 40 فوت بهره ببرید . توجه کنید که این قیمت بندرعباس است و
   هزینه حمل نیز به این مبلغ اضافه خواهد شد . بای توجه داشته باشید که هزینه
   ساخت این سازه ها توسط کانتینر 40 فوت بالا است ولی کیفیت این سازه در سطح
   بالایی بوده و از لحاظ کیفی می تواند شما را راضی نگهدارد . باید توجه داشته باشید
   که در بسیاری از موارد ساخت این سازه ها برای کسانی که می خواهند از این سازه
   در طولانی مدت بهره ببرند مقرون به صرفه بوده و از این رو برای بسیاری از افراد مناسب
   نیست . این سازه ها بیشتر در کشورهای اروپایی که هزینه ساخت یک خانه بالاتر از
   ایران است اجرا می شود و در صورتی که هزینه ساخت خانه مسکونی کمتر باشد
   سفارش دهنده نیز کمتر است . از مزایای این سازه ها که سبب شده است که افرادی
   به سمت آن بیایند را می توانید قابلیت حمل و جابجایی آن دانست از این رو باید به
   این مسئله به عنوان یک مزیت بزرگ توجه کرد . از دیگر مزایای آن می توانیم به اجرای
   امکانات رفاهی ، سرعت ساخت بالا و کیفت قابل تجدید پذیری آن اشاره نمود . تمامی
   این موارد در کنار هم می تواند یک مزیت بالایی برای این سازه ها به همراه داشته
   باشد و باید به این موارد نیز توجه نمود .
   سوال کرده اید در رابطه با ساخت این سازه ها توسط خود . اگر شما از لحاظ فنی در
   سطح بالایی قرار دارید از نظر من می توانید بسیاری از موارد را خود در این سازه ها
   اجرا کنید و نیازی نیست که یک شخصی را پیدا کرده و این موارد را برای شما انجام
   دهد . در این صورت شما نیاز به یک نقشه دقیق و کامل و یا خود سازه دارید که البته
   نقشه می تواند کمک بیشتری را به شما بکند . ولی اگر از لحاظ فنی در سطح بالایی
   قرار ندارید بهتر است یک پیمانکار پیدا کرده و توسط آن پیمانکار کار خود را انجام دهید
   این کار نیز می تواند برای شما مفید واقع شود و هزینه زیادی را برای شما کاهش
   دهد از این هزینه ها می توانیم به سود شرکت سازنده اشاره کنیم . ولی اگر می
   خواهید این کار را مرحله به مرحله و توسط استادکاران مختلف انجام دهید توصیه
   می کنم که دست به چنین کاری نزنید اول از همه تمامی این استادکاران در این کار
   تخصص ندارند و دوم از همه هزینه ساخت شما خیلی بالا می رود . و می تواند برای شما
   هزینه بالاتری از ساخت این سازه ها توسط شرکت های تولید کانکس کانتینر 40 فوت داشته
   باشد و باید به این موضوع توجه ویژه ای نمود .
   برای شرکت های سازنده این سازه ها هزینه اجرای کارگری بالا نیست و این مزیت سبب
   شده است که این شرکت ها بتوانند مانع از توسعه شرکت هایی شوند که به تولید
   انبوه این سازه ها می پردازند و در واقع ما در ایران شرکتی که تولید انبوه واقعی داشته
   باشد نداریم و این دلیل هم در کاهش هزینه های کارگری توسط کارگاه های تولید
   کانکس است .
   در رابطه با عایق کاری سوال کرده اید . باید عرض کنم که مسئله عایق کاری از مهمترین
   مسائلی است که باید تمامی تولید کنندگان و سفارش دهندگان به آن توجه کافی داشته
   باشند و این مسئله را مورد بررسی کامل قرار داده و بدانند که سازه بدون عایق کاری
   دقیق می تواند مشکل ساز واقع شود . برای عایق کاری ما می توانیم به دو روش عمل
   کنیم . روش اول که هزینه بردار است استفاده از عایق ساندویچ پانل در کل بدنه بوده که
   این کار از لحاظ عایقی و استحکام بسیار اهمیت دارد و روش دوم نیز استفاده از شبکه
   بندی بدنه داخلی و پر کردن آن توسط عایق پلی استایرن و نصب یک لایه از عایق پشم
   شیشه بر روی آن می باشد . و برای اینکه بتوانیم استحکام داخلی را افزایش دهیم و
   عایق پشم شیشه را نیز نصب کنیم نیاز است که لایه نهایی را از تخته کوبی استفاده
   کرده و این کار را نیز من به شما توصیه می کنم و استفاده از آن نیز برای کانکس کانتینر
   40 فوت بسیار مهم است .
   اگر سوال دیگری داشتید من در خدمت شما دوستان هستم .

   پاسخ
 • برای اجرای یک پروژه استخراج ارزهای دیجیتال میخواهم یک دستگاه کانتینر 40 فوت
  تهیه کنم . و از این دستگاه برای نصب دستگاه های ماینر بهره ببرم ولی نمیدانم که
  باید از کجا شروع کنم و باید در داخل این کانتینر 40 فوت چه تجهیزاتی را نصب و
  راه اندازی کنم . اگر شما در این رابطه میتوانید من را کمک کنید لطفاً اطلاعات مفیدی
  در اختیار من قرار دهید تا بتوانم با کمترین هزینه این کار را به سرانجام برسانم ممنون
  از اینکه پاسخگوی سوالات ما هستید .

  پاسخ
  • با سلام و خسته نباشید خدمت آقای رضایی .
   در رابطه با سوالی که داشتید باید عرض کنم که استفاده از کانتینر 40 فوت در کنار
   کانتینرهای 20 فوت برای نصب دستگاه ماینر چند مدتی است که مورد توجه واقع
   شده است و این سازه ها را برای این کار انتخاب می کنند ولی باید متذکر شوم
   که این کار می تواند برای شما هزینه های زیادی به همراه داشته باشد و برای اینکه
   بتوانید کانتینر را اماده بهره برداری کنید نیز باید هزینه های بسیاری را نیز انجام دهید
   و از طرف دیگر یک کانتینر 40 فوت برای راه اندازی حداقل 500 دستگاه ماینر جوابگو
   است و اگر تعداد دستگاه های ماینر شما از این تعداد بسیار کمتر است می توانید
   از کانتینر 20 فوت و یا کانکس برای این کار بهره ببرید .
   برای اینکه کانتینر 40 فوت را برای این کار مهیا کنید باید برخی از مراحل را در آن نیز
   اجرا کرد از این مراحل می توانیم به عایق بندی بدنه ، تولید هوای خنک برای مصرف
   دستگاه ها ، پارتیشن بندی ، خروج هوای گرم تولید شده توسط دستگاه ها ، برق
   رسانی به دستگاه ها و قفسه بندی برای قرار دادن دستگاه ها توجه کرد که هر کدام
   از این مراحل برای شما هزینه دارد ولی اجرای آن می تواند در مجموع کمک شایانی برای
   تولید ارز دیجیتال در این دستگاه ها نموده و این کار در مجموع باید انجام شود .
   برای عایق بندی در این دستگاه ها نیاز است که بدنه سازه از داخل به طور کامل شبکه
   بندی شده و در داخل هر کدام از شبکه ها را با عایق پلی استایرن پر می کنند و برای
   افزایش قدرت عایقی در این سازه ها نیاز است که از یک لایه عایق پشم شیشه نیز بهره
   برد و برای این منظور و نگهداری عایق ها و پشم شیشه نیاز است که بدنه داخلی تخته
   کوبی شود . تخته کوبی بدنه داخلی کانتینر 40 فوت سبب می شود که صدای کمتری در
   داخل کانکس احساس شود و از طرف دیگر صدای کمتری نیز به بیرون از کانتینر سرایت
   کند . و باید به این موضوع توجه جدی نشان داد .
   برای خنک سازی داخل کانتینر 40 فوت از نظر من بهترین روش بهره بردن از کولر آبی است
   و ما برای این کار به تعداد هر 25 دستگاه از یک کولر آبی 7000 بهره می بریم . این کار
   سبب می شود که بتوانیم هوای مورد نیاز برای مصرف این دستگاه ها را مهیا کرده و از
   این رو می توانیم هوایی که به مصرف خنک کردن دستگاه ها می رسد را براحتی تامین
   کرد . البته راه های دیگری نیز وجود دارد که این راه ها پر هزینه تر بوده و جایگزین مناسبی
   برای این کار نیست و باید به این مسئله توجه جدی نشان داد .
   کولر آبی 7000 توان ورود 3500 متر مکعب هوای خنک را دارد . از این رو این هوای خنک
   توسط دستگاه جذب شده و هوای گرم تولید شده از دستگاه خارج می شود . تفاوت هوای
   خنک ورودی با هوای گرم خروجی 40 درجه سانتیگراد است از این رو لازم است تدابیری
   بخرج داد تا این دو هوا با هم مخلوط نشود . ما پیشنهاد می دهیم برای این کار از یک
   پارتیشن بهره ببریم . این کار می تواند مانع مخلوط شدن این دو هوا با هم شده و هزینه
   خنک سازی را نیز کاهش دهد . هوای گرم شده توسط دستگاه از داخل شکافی که در
   داخل پارتیشن است به آن طرف پرتاب می شود و هر کدام از این دستگاه ها یک شکاف
   داشته و این هوا پس از جمع شدن در طرف دیگر پارتیشن توسط یک فن قوی به بیرون
   از سازه پرتاب می شود . این کار برای این سازه ها از اهمیت برخوردار است .
   برق رسانی به این سازه ها باید با دقت انجام شود و برای شما هزینه برق رسانی
   اهمیت چندانی نداشته باشد . این کار می تواند در طولانی مدت به شما برگشت
   داده شده و هزینه شما را کاهش دهد . شما باید برای هر کدام از این دستگاه ها یک
   برق رسانی جداگانه ای طراحی و اجرا کنید و این کار می تواند در صورتی ایراد یکی
   از دستگاه ها منجر به صدمه دیدن و خروج چند دستگاه دیگر نشود و اگر به این موضوع
   توجه داشته باشید می توانید تراهش بیشتری استخراج کنید که این یعنی سود دهی
   بیشتر بنابراین برق رسانی می تواند جزئی از سرمایه گذاری شما باشد و اگر این
   کار را بتوانید ادامه دهید در کوتاه مدت و یا حداکثر میان مدت هزینه برق رسانی شما
   برگردانده خواهد شد . اگر برق رسانی شما مشکل داشته باشد در صورت بروز مشکل
   برای یکی از دستگاه ها موجب نوسان برق شدید شده و احتمال دارد که قطعات الکترونیک
   همان دستگاه و یا دستگاه های دیگر صدمه جدی ببینند .
   قفسه بندی نیز از اهمیت برخوردار است و شما باید به قفسه بندی توجه داشته باشید
   قفسه بندی در این سازه ها اگر اصولی انجام شود می تواند مانع خروج هوای گرم جمع
   شده در اطراف دستگاه ها شده و این کار موجب خنک شدن دستگاه ها می شود و اگر
   بتوانید این کار را انجام دهید در واقع تراهش بالاتری تولید کرده و سودآوری شما افزایش
   می یابد ولی اگر هوای گرم در یک منطقه تجمع کند می تواند به سیستم الکترونیکی
   دستگاه فشار وارد کرده و به دستگاه ها آسیب جدی وارد شود و شما باید به این موضوع
   توجه داشته باشید .
   بهترین قفسه بندی برای این دستگاه ها از نوع پروفیل بوده که دارای استحکام بالایی
   است و باعث خروج هوای گرم بین دستگاه ها نیز می شود .

   پاسخ
 • با سلام و خسته نباشید خدمت شما .
  اگر بخواهم یک کانکس یا کانتینر 40 فوت را به کار استخراج ارزهای دیجیتال اختصاص دهم
  باید این سازه را با چه تعداد دستگاه راه اندازی کنم و در مجموع برای خنک کردن این مقدار
  دستگاه به چند متر مکعب هوای خنک نیاز دارم و برای عدم تداخل هوای گرم و سرد پیشنهاد
  شما برای این منظور چیست . اگر میتوانید من را در این زمینه راهنمایی کنید که این کار را
  بر چه اساسی انجام دهم . ممنون می شوم که من را در این زمینه راهنمایی کنید .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای سعیدی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که امروزه ساخت محلی برای استخراج ارزهای
   دیجیتال با کمک گرفتن از کانتینر 20 فوت و کانتینر 40 فوت بسیار مرسوم شده است
   و از این سازه ها در بسیاری از موارد برای استخراج ارز دیجیتال کمک گرفته می شود و
   کسانی که این کار را کرده اند خوب می دانند که هزینه اجرای این کار بسیار بالا است
   ولی کیفیت اجرای این کار نیز به همین نسبت بالا بوده و می تواند افراد را در طولانی
   مدت به سود دهی مناسب برساند و توجه به برخی از موارد ساخت در این سازه ها
   با وجود هزینه اولیه در هنگام اجرا می تواند در طولانی مدت بسود شما بوده و بسیاری
   از هزینه های دیگر را کاهش جدی دهد . بنابراین باید به این مسئله نیز توجه داشته
   باشید که این کار برای شما بسیار با اهمیت است و باید به آن توجه کنید .
   از مهمترین مواردی که باید به آن توجه جدی نشان دهید مسئله عایق بندی این سازه
   ها است . در واقع کانتینر 40 فوت هیچگونه عایقی ندارد و شما باید این عایق را در این
   سازه ها بوجود بیاورید . برای این منظور بهتر است که ابتدا داخل سازه بصورت کامل شبکه
   بندی شده و بین تمامی شبکه ها را با پلی استایرن پر کنید و در مرحله بعد نیاز دارید که
   بر روی این عایق تشکیل شده یک لایه پشم شیشه کشیده و این عایق را از این لحاظ
   تقویت کنید . این کار می تواند به عدم تبادل حرارتی کمک شایانی بنماید .
   پس از عایق بندی شما باید به خنک سازی هوای داخل این سازه ها توجه ویژه ای کنید
   برای این منظور شما می توانید از کولر آبی بهره ببرید ما برای هر 25 دستگاه داخل این
   سازه ها یک دستگاه کولر آبی 7000 نصب می کنیم . این کولر آبی توانایی ورود 3500
   متر مکعب هوای خنک در ساعت را دارد و اگر شما در این سازه ها 500 دستگاه نصب
   کنید باید هوای خنک آن را توسط 20 دستگاه کولر فراهم کنید . باید توجه کنید که کولر
   آبی هوا را با فشار وارد سازه می کند و این هوای پر فشار مانع فشار آمدن به فن های
   نصب شده بر روی این دستگاه ها می شود و این موضوع می تواند استهلاک دستگاه
   های ماینر را تا حد مناسبی کاهش دهد و باید به این مسئله توجه داشته باشید .
   خنک سازی محیط داخل این سازه ها می تواند به سود آوری شما کمک فراوانی کند
   و تمامی دستگاه های شما با حداکثر تراهش تولیدی می تواند به کار ادامه دهد . در
   بسیاری از مواقع باید توجه کنید که در صورت رسیدن هوای خنک به مقدار کم دستگاه
   ها گرم شده و این مسئله علاوه بر کاهش سود دهی شما می تواند به تجهیزات
   الکترونیکی داخل این دستگاه ها نیز آسیب وارد کند .
   برای اینکه بتوانیم در این سازه ها از تداخل هوای گرم تولید شده توسط دستگاه های
   ماینر با هوای خنک تولید شده تداخل ایجاد نشود می توانیم از یک پارتیشن در بین
   این دو بهره ببریم . این کار بسیار مناسب بوده و مانع تداخل این دو هوا با هم می
   شود و باید توجه کنید که این کار می تواند هزینه های نگهداری شما را تا حد بسیار
   زیادی کاهش دهد . از این رو باید به این موضوع توجه کرد که با گرم شدن این هوا شما
   به مشکلی برخورد نکنید .
   پارتیشن بندی در مجموع هزینه های کانتینر 40 فوت که برای استخراج ارزهای دیجیتال
   طراحی و اجرا شده است را کاهش می دهد و سود آوری بیشتری را عاید شما خواهد
   کرد بدون اجرای پارتیشن بندی در این سازه ها اقدام به ساخت کانتینر 40 فوت برای
   استخراج ارز دیجیتال نکنید .
   کار بعدی که در این سازه ها نیاز است بصورت جدی به آن توجه شود . بحث طبقه بندی
   داخل این سازه ها است و باید این سازه ها بصورت حرفه ای طبقه بندی شده و از کیفیت
   مناسبی نیز برخوردار باشد . در واقع قفسه بندی مناسب می تواند هزینه های تولید
   ارزهای دیجیتال را برای شما کاهش دهد و این امر در کل برای تولید بسیار مناسب است
   در بسیاری از مواقع باید به این موضوع توجه داشته باشیم که ارزهای دیجیتال اگر بحث
   خنک سازی در آنها رعایت نشود با صدمه دیدن دستگاه ها ضرر ده بوده و شما با سود
   کمتری کار را انجام می دهید .
   از دیگر مواردی که باید به آن توجه شود بحث برق رسانی به این سازه ها است و اگر برق
   رسانی به این سازه ها به درستی انجام شود سود دهی شما نیز در بالاترین سطح قرار
   خواهد گرفت و اگر شما برق رسانی غیر اصولی را در کار داشته باشید سود دهی شما نیز
   به شدت کاهش یافته و دستگاه های شما دچار نوسان شدید شده و از لحاظ الکترونیکی
   به دستگاه های شما صدمه جدی وارد می شود و شما باید به این موضوع توجه داشته
   باشید .

   پاسخ
 • برای ساخت کانکس کانتینر به نظر شما بهتر است از کانتینر 40 فوت استفاده شود و
  یا نه کانتینر 20 فوت بهتر است و دلیل آن را نیز بصورت ساده بیان کنید .
  از اینکه این ساخت خوب را برای ما علاقه مندان راه اندازی نموده اید کمال تشکر و
  قدردانی را دارم .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای معینی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که اصولاً در برخی از فضاها استفاده از کانتینر 40
   فوت بسیار مناسب است و در برخی دیگر کانتینر 20 فوت . و با توجه به اینکه کانتینر 20
   فوت از حدود 15 متر مربع فضا برخوردار است و کانتینر 40 فوت نیز از حدود 30 متر مربع
   مشتریان خود براساس نیاز فضایی خود کانتینر مورد نظر خود را تهیه می کنند .
   انتخاب کانتینر مورد نظر مشتریان براساس هزینه و یا فضای در اختیار مشتریان تعئین
   خواهد شد البته در صورتی که مشتری بخواهد می توانیم از دو کانتینر 20 فوت در
   کنار هم بهره برده و همان فضای کانتینر 40 فوت را با عرض بیشتر و طول کمتر در اختیار
   مشتری قرار داد . تمامی این موارد به نظر مشتری بستگی خواهد داشت .

   پاسخ
 • در بسیاری از کشورها با استفده از کانتینرها اقدام به طراحی و ساخت کانکس می کنند
  . و این سازه ها را علاوه بر اینکه مناسب برای زندگی تولید می کنند کاملا مطابق با اصول
  ضد زلزله نیز هستند . از این جهت این سازه ها بسیار مناسب می باشند . سوال من
  در این رابطه است که چرا در ایران این سازه ها بهنسبت سایر کشورهای دیگر کمتر مورد
  توجه قرار می گیرند . قیمت کانتینر 40 فوت مناسب برای ساخت کانکس کانتینر چقدر
  است .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای محبی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که ساخت کانکس با کمک کانتینر سال ها است
   که در نقاط مختلف جهان رواج بسیاری دارد . و از این یازه ها در این کشورها برای ساخت
   کانکس های مسکونی بهره های فراوانی می برند . تمامی این سازه ها کاملا ضد زلزله
   بوده و از استحکام بالایی نیز برخودارند ولی موضوع قابل توجه در این رابطه قابلیت ضد
   زلزله بودن و مقاومت در برابر آوار یازه های در محیط است . این موضوع سبب شده
   است که کارایی این سازه ها در حداکثر قرار گیرد .
   از دلایلی که سبب شده است این سازه ها در ایران کمتر موررد توجه قرار گیرند را
   می توانیم بالا بودن قیمت کانتینر 40 فوت معرفی کنیم . ولی باید توجه کرد که این
   سازه ها در مجموع ارزانتر از سازه های بنایی تمام خواهد شد و سمایه سرمایه
   گذار بسرعت بازگشت شده و از طرف دیگر نیز خریدار بسرعت صاحب سرپناه خواهد
   شد . ولب باید توجه کرد که در کل قیمت کانتینر 40 فوت مسکونی نسبت به سازه
   های دیگر می تواند ارزانتر نیز باشد .

   پاسخ
 • برای ساخت کانکس کانتینر استفاده از کانتینر 20 فوت بهتر است یا کانتینر 40 فوت .
  من می خواهم که در این سازه از امکانات رفاهی مانند سرویس بهداشتی ، حمام
  و آشپزخانه استفاده کنم . بنظر شما کدام یک از این سازه ها برای اجرای این امکانات
  رفاهی و سازه در کنار قیمت مناسب بهتر است . لطفاً راهنمایی کنید .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای کامرانی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که برای ساخت کانکس کانتینر می توانید از دو
   نوع کانتینر دست ساز و شرکتی بهره ببرید . در کشورهای خارجی نو دست ساز آن که
   مخصوص ساخت کانکس کانتینر طراحی و تولید می شوند مشتریان بیشتری داشته و
   مورد پسند می باشند . ولی در ایران به علت هزینه های تولید بیشتر این نوع سازه از
   قیمت بالاتری برخوردار بوده و کمتر مورد توجه قرار می گیرد .
   اگر شما قصد اجرای امکانات رفاهی در کانکس کانتینر مورد نظر خود را دارید بهتر است
   برای اجرای تمامی این امکانات و در صورت وجود فضای مناسب برای نصب از کانتینر 40
   فوت بهره ببرید . شما باید بدانید که کانتینر 20 فوت فضایی کمتر از 15 متر مربع در اختیار
   شما قرار می دهد ولی همین سازه که در مقیاس 40 فوت ساخته می شود می تواند
   فضایی در حدود 30 متر مربع را در اختیارتان قرار داده که شما در این فضا می توانید از
   امکانات بیشتری برخوردار شوید . ولی به دلیل بزرگتر بودن این سازه ها هزینه ساخت
   و خرید سازه 40 فوت برای شما گران تر خواهد بود و باید به این مسئله توجه جدی
   داشته باشید .
   همانطور که در بالا اشاره شد قیمت کانتینر 40 فوت بیشتر از قیمت کانتینر 20 فوت بوده
   و از طرف دیگر هزینه اجرای این سازه 40 فوت بیشتر خواهد بود و شما باید به این مسئله
   هم توجه داشته باشید .
   البته در صورت اجرای کانکس کانتینر با ابعاد 40 فوت دست ساز هزینه شما بالا تر خواهد
   رفت ولی در کل می توانید تمامی نیاز های خود را در این کانتینر 40 فوت بهتر اجرا کنید .

   پاسخ
 • کانتینر 40 فوت های کیوب آیا برای ساخت کانکس کانتینر مناسب است . من می خواهم
  از این نوع سازه برای ساخت این سازه ها بهره ببرم . این نوع از سازه ها را چطور می توانم
  از لحاظ عایقی برای این نوع کار اماده سازی نمایم . عایق سازی در این سازه ها به چه
  روشی انجام می شود . اگر می توانید من را در این زمینه راهنمایی کنید .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای علی لو .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که برای ساخت کانکس کانتینر می توانیم از
   کانتینر 40 فوت های کیوب نیز استفاده کنیم . این کانتینر ها با ارتفاع 2.9 متر بوده و از
   لحاظ ارتفاع از کانتینر های معمولی بلندتر هستند . همین امر می تواند سازه را زیباتر
   و فضای داخل سازه را نیز از لحاظ ارتفاع بزرگتر کند . پس بهتر است برای ساخت کانکس
   کانتینر از این سازه های های کیوب بهره برد که بسیار بهتر بوده و کارایی بسیار بهتری
   دارند .
   برای عایق بندی داخل این کانکس کانتینر ها می توانیم به دو روش عمل کنیم . روش
   اول استفاده از ساندویچ پانل در نمای داخلی سازه است و باید تمامی این عایق را
   به طور کامل در بدنه داخلی کانکس بکار برد . این کار باید با دقت انجام شود و تمامی
   فضای داخلی که شامل دیواره ها و سقف است پوشاند .
   روش دوم که بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد . با استفاده از پروفیل تمامی بدنه
   داخلی سازه را با پروفیل شبکه بندی کرده و بین تمامی این شبکه ها را با کمک
   عایق پلی استایرن پر می کنند و برای افزایش قدرت عایقی بدنه این سازه ها از یک
   لایه عایق پشم شیشه استفاده می شود و برای اینکه بدنه داخلی دارای استحکام
   بوده و عایق ها نیز محکم در سرجای خود محکم شوند می توانیم از تخته های 12
   میلیمتر استفاده کنیم . این کار لازم است انجام شود و همین تخته به عنوان یک
   عایق خوب نیز کارآمد خواهد بود .
   برای تقویت عایقی نیز لازم است که پنجره ها را از نوع پی وی سی همراه با شیشه
   دو جداره بکار ببریم که می تواند این سازه ها را از لحاظ عایقی در سطح مناسبی
   قرار دهد .

   پاسخ
 • برای استخراج ارزهای دیجیتال میخواهم از یک دستگاه کانتینر 40 فوت استفاده کنم و
  برای این منظور به دنبال اطلاعاتی در این رابطه هستم . اگر بخواهم حداکثر کارایی را
  از این سازه ها داشته باشم باید چه مواردی را در این سازه ها رعایت کرده تا به نتیجه
  مطلوب برسم .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای یاری .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که اگر می خواهید از یک دستگاه کانتینر 40 فوت
   برای نصب دستگاه های ماینر استفاده کنید نیاز است که این سازه ها را برای این
   منظور آماده سازی کنید . بهترین راه برای آماده سازی این دستگاه ها به شرح زیر است :
   ابتدا باید داخل این سازه ها را شبکه بندی نموده و داخل این شبکه ها را با عایق
   حرارتی پر کنید . و بر روی این عایق حرارتی یک لایه پشم شیشه کشیده و بر روی
   پشم شیشه بهتر است که از تخته کوبی بهره ببرید . برای ادامه کار می توانید از
   نمای پی وی سی بهره برده ولی می توانید برای نمای داخلی همین تخته باشد
   این کار می تواند صدای دستگاه ها را تا حد زیادی کاهش دهد و از انعکاس صدا
   جلوگیری کند . ما برای خنک سازی داخل این سازه ها از کولر آبی استفاده می کنیم
   این کار می تواند هوای خنک مورد نیاز این دستگاه ها را فراهم کند و برای اینکه بتوانیم
   از مخلوط شدن هوای گرم تولید شده توسط دستگاه و هوای سرد تولید شده توسط
   کولر جلوگیری نمائیم از پارتیشن بهره می بریم . این کار بسیار ضروری بوده و باید حتماً
   اجرا شود تا حداکثر کارایی را برای این سازه ها داشته باشیم .
   در مرحله بعد نیاز است که داخل این سازه ها را به طور کامل قفسه بندی کنیم تا بتوانید
   تعداد زیادی از این دستگاه ها را در این سازه ها نصب کنید .
   برق رسانی از مهمترین کارهای اجرایی در این سازه ها محسوب می شود . شما برای
   اینکه بتوانید حداکثر کارایی را در این سازه ها داشته باشید نیاز است که برق مصرفی
   این دستگاه ها را بدون نوسان در اختیار این دستگاه ها قرار دهید از این رو نیاز است
   که برای هر دستگاه یک سیستم برق رسانی جداگانه طراحی و اجرا کنید تا حداکثر
   کارایی را در این مورد نیز داشته باشیم .
   تمامی مواردی که در بالا اشاره شد باید در این سازه ها اجرا شود تا شما بتوانید از
   بهترین کارایی در این سازه ها بهره مند شوید .

   پاسخ
 • کانتینر 40 فوت دست ساز را حداکثر با چه مقدار عرض می توانیم بسازیم و آیا این عرض
  برای ساخت کانکس کانتینر نیز مناسب است و یا باید از عرض کمتر برای این کار بهره
  برد . ایا این کار بر روی اسحکام سازه تاثیر گذار نیست لطفاً راهنمایی کنید .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای حداد .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که کانتینر 40 فوت دست ساز را حداکثر می توانیم
   با عرض 3.5 متر طراحی کرده و ساخت . البته این عرض برای زمانی است که بخواهید
   سازه را از طریق جاده به محل نصب نهایی آن حمل کنید و اگر نیاز به عرض بیشتر داشته
   باشید با اجرای تدابیری می توانیم عرض این سازه ها را حتی بزرگتر نیز ساخت و از این
   لحاظ هیچ محدودیتی وجود نخواهد داشت . از این رو اگر به دنبال عرض بیشتر هستید
   می توانید به روش ساخت کانتینر 40 فوت اجرا در محل فکر کنید .
   عرض کانتینر ها اگر از یک حدی بیشتر باشد بر روی استحکام سازه تاثیر گذار است ولی
   اگر عرض این سازه ها از یک حدی بیشتر باشد می توانیم از سیستم نگهدارنده سقف
   بهره ببریم . برای این کار می توانیم از بیرون سازه ستون هایی را در لبه ها ایجاد کرده و
   توسط همین ستون ها سقف سازه را با کمک پروفیل استحکام بخشی کنیم . و برای عدم
   دید به ستون ها از شیروانی بهره ببریم . گروه صنعتی معین کانتین از این شیوه توانسته
   است در بسیاری از کارها استفاده کنند و زیبایی سازه را افزایش دهد البته باید یادآور شوم
   که این کار هزینه بردار نیز می باشد و باید به این مسئله هم توجه کافی داشته باشید .
   اگر بخواهید استحکام کانکس کانتینر را افزایش دهید راه های مختلفی برای این کار وجود
   دارد و براحتی می توانیم استحکام سازی سازه را انجام دهیم ولی این کار همانطور که در
   بالا نیز اشاره شد از هزینه زیادی برخوردار خواهد بود .

   پاسخ
 • با سلام . میخواستم بدانم جنس رنگی که به کانتینر 40 فوت و کانتینر 20 فوت پاشیده
  می شود از چه نوعی می باشد که دارای استقامت بسیار زیادی بوده و مانع پوسیدگی
  این سازه ها در دریاها و اقیانوس ها خواهد شد و نحوه پاشش این رنگ بر روی بدنه این
  سازه ها چگونه انجام می شود ؟

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای جوادی.
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که جنس رنگ مورد استفاده در کانتینر 40 فوت و
   کانتینر 20 فوت از نوع اپوکسی می باشد . و این رنگ بر روی یک آستر قبل از رنگ پاشیده
   شده و پوشش رنگ اپوکسی نیز دو بار بوده که بصورت کامل تمامی زوایای کار پوشانده
   شده و این کار بسیار مفید واقع می شود و مانع نفوذ آب به بدنه فلری و پوسیدگی
   آن نشود . این کار در تمامی کانتینرهای تولید شده برای مصارف دریایی و حمل و نقل
   دریایی انجام خواهد شد .
   لازم به توضیح است که ورق مورد استفاده در کانتینرها از نوع سیاه است که این ورق
   نسبت به آب از خود مقاومت بیشتری نشان می دهد . هر چند آب دریا دارای نمک بوده
   و این امر سبب ایجاد پوسیدگی بیشتر در کانتینر خواهد شد . ولی در کل ورق سیاه بکار
   رفته در کانتینر برای عدم پوسیدگی بسیار مفید واقع می شود و اگر بجای این ورق از
   نوع روغنی استفاده شود پوسیدگی بسیار زیاد شده و گسترش فراوانی خواهد یافت .
   از دیگر مواردی که ممکن است باعث پوسیدگی شدید در کانتینر شود . می توانیم به
   تخته های بکار رفته در کف این سازه ها اشاره کنیم . این تخته را با روغن اندود کرده و
   این تخته ها مانع جذب آب شده و به همین دلیل این کار در عدم پوسیدگی سازه نقش
   بسیار مهمی را ایفا خواهد کرد .

   پاسخ
 • به سازه ای نیاز دارم که با کانتینر طراحی و ساخته شود . و بین این کانتینرها بنظر من
  کانتینر 40 فوت هم بزرگتر است و هم جا دارتر بنظر شما من از کدام کانتینر استفاده
  کنم که برای اجرای امکانات رفاهی نیز از سایر سازه ها بهتر بوده و کارایی بیشتری
  را بتوانم از این سازه ها داشته باشم ؟

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای رجب پور .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که امروزه استفاده از کانتینرها برای ساخت سازه
   های فلزی بسیار مورد توجه قرار گرفته است . و در ایران نیز مانند سایر کشورهای جهان
   ساخت این سازه ها دارای طرفداران بسیاری بوده و این سازه ها را برای بسیاری از مصارف
   برای افراد مختلف طراحی و اجرا می کنند . از این سازه ها می توانیم به ساخت کانکس
   کانتینر اشاره کنیم . که در واقع همان کانکس است که با کمک کانتینر ساخته شده و
   در اختیار سفارش دهندگان قرار خواهد گرفت .
   این سازه ها را می توانیم با کمک کانتینر 40 فوت و کانتینر 20 فوت طراحی کرده و ساخت
   در بسیاری از نقاط جهان این سازه ها با کانتینرهای دست ساز اجرا می شود ولی ما در
   ایران این سازه ها را با کمک گرفتن از کانتینرهای کشتیرانی اجرا کرده و توانسته ایم به
   اندازه کافی از این سازه ها بهره ببریم .
   فرق بین کانتینرهای کشتیرانی و نوع دست ساز بسیار زیاد است و هر کدام از این سازه
   ها مزایا و معایب خود را دارد ولی مهمترین مزیت کانتینرهای کشتیرانی را می توانیم
   دو مورد استحکام بسیار زیاد و آماده بودن را معرفی کنیم . و مهمترین مزیت نوع دست
   ساز را می توانیم محدودیت کمتر در طول ، عرض و ارتفاع بیان کرده و مزیت دیگر را می
   توانیم به اجرا در محل این سازه ها معرفی کنیم .
   بیشتر سفارش دهندگان نوع کانتینر 40 فوت را که دارای فضایی حدود 30 متر مربع است
   را بیشتر می پسندند و از کانتینر های 20 فوت که دارای فضای 15 متر مربع است کمتر
   استفاده می شود . در کانتینرهای 40 فوت می توانیم امکانات رفاهی بیشتری را مورد
   استفاده قرار دهیم . از این امکانات رفاهی می توانیم به سرویس بهداشتی ، حمام
   ، آشپزخانه و اتاق بندی اشاره کنیم .
   تمامی این امکانات با کیفیت مناسب براساس نیاز مشتری طراحی و اجرا خواهد شد
   و از این لحاظ هچ مشکلی وجود نخواهد داشت و تمامی طرح ها قبل از اجرا باید به
   تائید گروه فنی و سفارش دهنده قرار گیرد .

   پاسخ
 • شرکتی که من مدیر عامل آن هستم در زمینه تصفیه آب به فعالیت می پردازد و در این چند
  سال فعالیت خوبی در زمینه تجهیز فضاهایی که به آب تصفیه دسترسی ندارند داشته
  ایم . من می خواستم بدانم که آیا کانتینر 40 فوت و یا 20 فوت برای نصب تجهیزات تصفیه
  آب مناسب است و اگر این طور می باشد باید در این سازه ها چهاقداماتی انجام شود .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای صدرا .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که از کانتینر 40 فوت و کانتینر 20 فوت استفاده های
   زیادی می شود و این سازه ها را به عنوان یکی از قابل اعتمادترین نوع سازه های قابل
   حمل شناسایی کرده و این مسئله سبب شده است که از این سازه ها برای مصارف
   زیادی بهره برد . یکی از این موارد استفاده از این سازه ها برای نصب دستگاه های تصفیه
   آب می باشد . این دستگاه ها براساس نیاز و کاربرد می توانند از نوع 20 فوت و یا 40 فوت
   آن برای این کار بهره برد .
   برای اینکه از این سازه ها برای مصارف تصفیه آب بهره برد باید تغئیراتی در این سازه ها
   اعمال نمود تا آن ها را مناسب برای این کار نمود . برخی از افراد داخل این سازه ها را
   برای مناطق خیلی گرم و یا خیلی سرد عایق بندی می کنند . این عایق بندی سبب
   می شود که در فصل گرما براحتی وارد این سازه ها شد و از طرف دیگر به دمای داخل
   نیز برای الکتروموتورها بسیار مناسب باشد . و برای مناطق سردسیر نیز باید توجه نمود
   که اگر دمای داخل این سازه ها بسیار سرد شود ممکن است باعث یخزدگی در برخی
   از لوله ها شود . البته این یخ زدگی برای مناطق خیلی سرد ممکن است اتفاق بیافتد .
   در مرحله بعد می توانیم کف این سازه ها را با ورق های آلومینیوم آجدار اجرا نمائیم این
   کار از لحاظ بهداشتی بسیار مفید بوده و از طرف دیگر نیز سبب می شود که تخته کف این
   سازه ها از عمر مفید بالایی برخوردار باشد .
   برای ورود آب قابل تصفیه و خروج آب تصفیه شده و همچنین لوله پساب باید در بدنه این
   سازه ها سوراخ هایی ایجاد شود تا برای کاربردی شدن سازه و عملیاتی شدن آن آب
   وارد و یا خارج شود . و همچنین باید برای ورودی برق نیز در این سازه ها تمهیداتی انجام
   شود .
   در مجموع برای اجرای یک سیستم تصفیه آب می توانید از یک کانتینر 40 فوت و یا یک
   کانتینر 20 فوت در این سازه ها استفاده های زیادی بنمائید . هر چند نیاز است دقت کنید
   که قیمت کانتینر 40 فوت از نوع 20 فوت آن بیشتر است .

   پاسخ
 • ساخت کانکس کانتینر 40 فوت تولید شده در شرکت معین کانتین را با چه کیفیتی طراحی
  و اجرا میکنید و در این سازه ها از چه امکاناتی استفاده میشود .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای کاسبی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که در شرکت معین کانتین به دو روش کانتینر 40 فوت
   طراحی و اجرا می شود . روش اول استفاده از طراحی کامل تمامی سازه و اجرای آن
   براساس نیاز سفارش دهنده می باشد . در این روش طول کانتینر 40 فوت بوده و ارتفاع
   و عرض آن براساس نیاز سفارش دهنده می باشد . عرض این دست از سازه ها حداکثر
   3.5 متر بوده و حداکثر ارتفاع این سازه ها نیز 3.5 متر می باشد . و از این لحاظ این
   سازه ها کاملاً دست ساز می باشند . از لحاظ استحکام این سازه ها به پای سازه های
   کشتیرانی نمی رسد ولی از اینکه این سازه ها براساس طراحی مورد نیاز سفارش
   دهنده می باشد از مزایای عمده آن است .
   در رابطه با نوع دیگر کانتینر باید عرض کنم که این نوع سازه بیشترین تولید را به خود
   اختصاص می دهد . و کانتینرهای مورد استفاده در دو نوع سقف بلند با ارتفاع 2.9 متر
   و سقف کوتاه با ارتفاع 2.6 متر می باشد . و نوع سقف بلند مورد پسند مشتریان می
   باشد . ولی در کل هر دو مورد کاربری دارند . معمولاً این سازه ها برای اجرای کانکس
   کانتینر مورد بهره برداری واقع می شوند و براحتی می توانیم این سازه ها را به انبار و
   یا یک سازه مسکونی تبدیل نمائیم و از این لحاظ هیچ مشکلی وجود ندارد .
   از مزایای این سازه ها می توانیم قیمت کمتر نسبت به سازه های دست ساز و استحکام
   بسیار زیاد آن ها اشاره کنیم و بهتر است به این موضوع توجه جدی داشته باشید .

   پاسخ
 • کشت کار
  دی 17, 1398 3:49 ب.ظ

  برای تولید کردن کانتینر 40 فوت دست ساز باید چگونه عمل کنیم تا این سازه ها را براحتی
  طراحی و تولید کرد . ممنون می شوم در این رابطه توضیح دهید .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای کشت کار .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که طراحی و تولید کانکس 40 فوت به روش ها
   و شیوه های مختلفی قابل انجام است . ولی در کارگاه های صنعتی که مبادرت به
   تولید کانتینر دست ساز می نمایند . مراحل مختلفی برای تولید طی نمی شود و بیشتر
   این سازه ها توسط یک استادکار و یک شاگرد و در طول چند روز انجام خواهد شد .
   برای ساخت کانتینر 40 فوت براساس اندازه ها و الگویی هایی که وجود دارد . ورق
   ها را براساس ضخامت مختلف برش داده و با کمک این ورق ها ابتدا بدنه سازه را
   تولید می کنند و پس از ساخت بدنه درب دولنگه سازه را ساخته و در مرحله بعد تمامی
   بدنه سازه را براساس سفارش رنگ آمیزی می کنند و در مرحله آخر نیز تخته های کف
   کانتینر 40 فوت را نصب می کنند .
   البته مراحل ساخت به این سادگی که نوشتم نیستم ولی باید این موضوع را در نظر
   داشت که یک استادکار برای تمامی زوایای کار خود الگو تهیه کرده و کار را براساس
   همان الگوبرداری انجام می دهد و این کار سبب می شود که کار نهایی بدون خطا و
   در زمان بسیار کمی انجام شود .
   در شغل ما استادکارانی وجود دارند که برای ساخت یک دستگاه کانتینر استخدام
   می شوند و این استادکار وظیفه ساخت یک دستگاه را به عهده گرفته و مدیر شرکت
   از تمامی مراحل ساخت عکس برداری و الگو برداری می نماید و سپس بقیه سازه
   ها از روی همان نمونه الگوبرداری می شود . این کار سبب می شود که خطای کار
   به حداقل برسد .

   پاسخ
 • در کف تمامی کانتینرها برای استحکام کف از تعادی رام استفاده میشود و در واقع این رام
  ها نقش استحکام بخشی در این سازه ها دارند . میخواستم بدانم تعداد این رام ها در
  یک کانتیانر 40 فوت چند عدد است .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای منصوری .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که در تمامی کانتینر ها از تعدادی رام برای استحکام
   سازی کف این سازه ها استفاده می شود . تمامی این شرکت ها برای خود یک روال کار
   را انتخاب می کنند . و نمی توانیم با اطمینان در رابطه با تعداد رام صحبت کنیم ولی در
   بیشتر این سازه ها هر متر از 3 عدد رام استفاده می کنند و در واقع می توانیم با توجه
   به طول 12 متر بگوئیم حدود 36 عدد رام استفاده شده است . و باز نیز تاکید می کنم
   که این رام ها ممکن است در برخی از سازه ها کمتر بکار برود .
   نیاز به توضیح دارد که در کانتینر 40 فوت هایکوب معمولاً قسمت انتهایی را در حدود
   3 متر یک صفحه فلزی بکار می برند و در نوع قدیمی این ورق فلزی وجود ندارد و در
   برخی از این سازه ها این صفحه آهنی سبب می شود که رام های کوتاه تری بکار
   برود و این صفحه آهنی برای استحکام بخشی کانتینر است .
   ورق رام ها معمولاً از نوع 3 میلیمتر بوده که بصورت u انگلیسی خم شده است و
   اصطلاحاً به شکل ناودانی در آمده و بصورت نری بکار می رود و ممکن است در برخی
   از این سازه ها با ضخامت کمتر و یا ضخامت بیشتر بکار برود .
   لازم به توضیح است که من بخاطر وزن متغئیر کانتینر 40 فوت که از 3800 کیلوگرم تا
   4200 کیلوگرم می باشد و بستگی به شرکت تولید کننده و یا مالک شرکت دارد نمی
   توانم تعداد رام ها و ضخامت ورق را با قطعیت اعلام کنم .

   پاسخ
 • کانتینر 20 فوت که از نصف شدن کانتینر 40 فوت ساخته میشود دارای چه مزایا و معایبی میباشد .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای افتخاری .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که کانتینر 20 فوت را در دو مدل در بازار میتوانیم
   بیابیم نوع اول که بیشتر سازه ها از همان نوع است کانتینر 20 فوت شرکتی بوده که
   برای در خدمت شرکت های کشتیرانی میباشد و یا توسط برخی از خریداران تهیه
   شده و مورد استفاده قرار میگیرد و این سازه ها را برای حمل و نقل دریایی تمامی
   استانداردها را دارا هستند . نوع دیگر نیز کانتینرهای نصف شده از کانتینر 40 فوت می
   باشد که از لحاظ ظاهری تفاوت چندانی با کانتینرهای 20 فوت دیگر ندارند و البته برخی
   از این سازه ها را از کانتینرهای های کیوب که دارای ارتفاع 2.9 متر است تولید میکنند
   که در این صورت این کانتینرهای 20 فوت نیز دارای ارتفاع 2.9 متر بوده که گرانتر از نوع
   اول میباشد . البته این نوع کانتینر را سفارشی محسوب کرده و از کانتینرهای 20 فوت
   استاندارد نیز گرانتر میفروشند .
   البته باز نیز باید اضافه کنم که ما در شرک معین کانتین که کانتینر 40 فوت را نصف می
   کنیم اقدام به استخراج یک کانتینر 20 فوت با ابعاد استاندارد و یک کانتینر 21 فوت کرده
   که این کانتینر 21 فوت تولید شده برای برخی از مشتریان ما بسیار مفید بوده و از قیمت
   بالاتری هم برخوردار است و نیاز به توضیح دارد که در کانتینرهای 20 فوت معمولی که از
   پشت تا پشت سازه 609 سانتیمتر است به دلیل وجود 590 سانتیمتر نمیتوانیم لوازمی
   که دارای طول 6 متر است را در داخل کانتینر بصورت معمولی قرار دهیم و از این رو نیاز
   است که از کانتینر 21 فوت برای این کار بهره ببریم این کار میتواند برای ما بسیار مفید
   واقع شده و مزایای بسیاری را برای ما به همراه داشته باشد و از این رو ما میتوانیم از
   این سازه ها به مشتریان خود معرفی کنیم و اغلب این سازه ها را با ارتفاع 2.9 متر تولید
   کرده که مزایای این سازه ها را نیز به مراتب بالاتر خواهد برد .

   پاسخ
 • در هنگام خرید کانتینر 40 فوت باید به کدام قسمت های این سازه ها توجه بیشتری نمود .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای زاکانی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که در هنگام خرید کانتینر 40 فوت باید به موارد زیادی توجه کنیم که برخی از این موارد از اهمیت زیادی برخوردار است و برخی دیگر کمتر و بهتر است در هنگام خرید این سازه ها به این موارد توجه کافی داشته باشیم . از این موارد میتوانیم به سلامت بدنه سازه اشاره کنیم و بهتر است که بدنه کانتینر 40 فوت دارای پارگی نباشد و سازه کمتر دارای تکه های متصله برای پینه بندی باشد . و مورد بعدی سلامت سقف این سازه ها است و بهتر است که این سازه ها دارای سوراخ نبوده و این موضوع برای آب بندی سقف این سازه ها دارای اهمیت باشد . از موارد دیگر به سلامت درب این سازه ها باید توجه کرد . درب این سازه ها از نظر فعالان داخل این صنف بسیار با اهمیت است و باید به لولای درب بسیار اهمیت داد که بر روی هم بسته شوند و باید به نوار دور درب در این سازه ها توجه ویژه ای نمود و این نوار دور درب میتواند مانع از ورود گرد و خاک به داخل این سازه ها شود و این مورد باید به طور کامل بررسی شود و نباید سازه هایی با نوار دور درب صدمه دیده را خریداری کرد . و بهتر است به چفت درب ها که معمولاً 4 عدد هستند هم توجه کافی داشت .
   از موارد دیگر که توجه بسیاری را میطلبد سلامت تخته کف این سازه ها است و باید تخته کف از سلامت بالایی برخوردار باشد و اگر این تخته کف از سلامت بالایی برخوردار نباشد در فروش مجدد این سازه ها به مشکل خواهید خورد .
   از مواردی که نیاز است دقت شود توجه به شناسنامه بر روی درب کانتینر 40 فوت است که میتواند اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار دهد از این اطلاعات میتوانیم به سال ساخت ، کشور تولید کننده ، شرکت تولید کننده ، سال ورود به ناوگان کشتیرانی ، اولین مالک کانتینر ، وزن کانتینر ، ابعاد کانتینر و . . . که تمامی این موارد بسیار اهمیت دارد و بهتر است در هنگام خرید کانتینر 40 فوتی را تهیه کنید که دارای شناسنامه میباشد .

   پاسخ
 • مزایا و کارایی کانتینر 40 فوت چیست که سبب میشود این سازه مورد توجه بیشتری نسبت به کانتینر 20 فوت قرار گیرد .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای تقوایی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که برخی از خریداران توجه بیشتری به کانتینر 40 فوت دارند و دلیل این امر را میتوانیم قیمت مناسب تر و ابعاد بزرگتر این سازه نسبت به کانتینر 20 فوت عنوان کنیم .
   کانتینر 40 فوت دارای ابعاد 30 متر مربع بوده و کانتینر 20 فوت دارای ابعادی برابر با 15 متر مربع میباشد . کانتینر 40 فوت دارای دو ارتفاع 2.6 متر و 2.9 متر بوده و کانتینر 20 فوت فقط دارای ارتفاع 2.6 متر است . این مزیت بلندتر بودن برای کانتینر های 40 فوت بسیار خوب بوده و به همین جهت از این سازه ها براحتی میتوانیم برای اجرای کانکس کانتینر از این سازه ها استفاده مطلوب ببریم .
   ما در شرکت معین کانتین به مشتریان خود همیشه پیشنهاد سازه های 40 فوت را میدهیم ولی برخی از افراد به علت محدودیت فضا از این سازه ها کمتر استقبال میکنند . ولی مشتریانی که فضای بیشتری دارند از این سازه ها بهره فراوانی میبرند . در مجموع در صورت وجود فضای مناسب براحتی میتوانیم دو و یا چند عدد از این سازه ها را بر روی هم قرار داده و از این لحاظ هیچ مشکلی بوجود نخواهد آمد .
   بهتر است بدانید که وزن کانتینر 20 فوت 2400 کیلوگرم و وزن کانتینر 40 فوت نیز 4200 کیلوگرم است و هر کدام از این سازه ها دارای 8 عدد فیتینگ بوده که برای بلند کردن و نشاندن کانتینرها بر روی هم استفاده خواهند شد و به همین منظور مورد استفاده قرار میگیرند .
   در هنگام خرید کانتینر به سلامت بدنه این سازه ها توجه کرده و به سلامت درب و تخته کف و همچنین لولاهای درب و چفت های قفل کننده باید توجه زیادی شود .

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

16 − 15 =

فهرست