اتاق نمک

folder_openاتاق نمک
comment46 دیدگاه
اتاق نمک گروه صنعتی معین کانتین

اتاق نمک

اتاق نمک از خدمات ارائه شده در گروه صنعتی معین کانتین است . اتاق های نمک دارای کاربردهای فراوانی در درمان بیماری های ریوی و یا بیماری های روحی هستند  . کاربرد استفاده از اتاق های نمک در حال گشترش بوده و در این سالها توانسته است بسیاری از افراد را علاقمند به استفاده از این سازه ها بنماید . و به صورت کلی استفاده از اتاق های نمک دارای گسترش روز افزون می باشد . البته استفاده از غارهای نمک از گذشتگان دور تا به امروز مورد توجه طبیعت درمان گران بوده است . این روش درمانی کاملاً طبیعی بوده و در درمان آن از روش های دارویی و یا تهاجمی استفاده نخواهد شد . بنابراین گفته ، می توان گفت که این روش بدون عوارض بوده و برای سلامت جسمی و روحی افراد اهمیت فراوانی دارد .

اتاق های نمک براساس تولید یون منفی ( انرژی مثبت ) کار می کنند .

در ساخت اتاق های نمک باید حداکثر یون منفی را در این سازه ها بوجود بیاوریم .

این یون منفی درمان گر بوده و اصول کار ساخت اتاق های نمک به این مسئله گره خورده است .

در واقع  ما می خواهیم حداکثر یون منفی را در این سازه ها بوجود بیاوریم .

بهترین روش اجرای این کار اتاق هایی با پوشش نمک است و اصطلاحاً به آن نمک اندود می گویند .

این کار باید با کیفیت و مهارت بالا انجام شود تا ما بتوانیم به 10000 یون منفی در هر سانتیمتر مکعب برسیم .

این مقدار یون منفی در کنار دریا به 4000 یون منفی می رسد .

در واقع ما می خواهیم 2.5 برابر کنار دریا برای شما یون منفی تولید کنیم تا حداکثر کارایی که از این سازه ها انتظار داریم را فراهم نمائیم .

این یون منفی بر اثر تبخیر یک میلیمتر از نمک در سال فراهم می شود .

در واقع همین نمک تبخیری است که یون منفی را بوجود می آورد .

بنابراین لازم است تمامی فضا حتی درب ها را نیز با نمک پوشش دهیم .

این کار یعنی حداکثر نمک اندود مورد نظر برای این کار

اجرای اتاق های نمک به دو صورت سنگ نمک برش خورده و یا نمک پاششی صورت می گیرد .

هزینه اجرا اتاق نمک با استفاده از سنگ نمک بسیار بالاتر از نوع پاششی آن است .

 در بیشتر نقاط جهان برای کاهش هزینه اجرای اتاق نمک نوع پاششی آن برای درمان استفاده می شود .

امروزه بیمارستان های نمکی زیادی در سطح جهان فعالیت نموده و به خدمات درمانی در این بخش می پردازند .

این بیمارستان های نمکی از روش نمک پاششی بیشتر استفاده می کنند .

با روش نمک پاششی می توان هر موقع که نیاز است یک لایه جدید به سطح نمک اضافه کرد .

در برخی از مواقع بصورت محدود و بصورت تزئینی از سنگ نمک نیز در این بیمارستان ها استفاده می شود .

بیشتر بیمارستان های نمکی در کشورهای غربی به فعالیت می پردازند .

بیشتر بیمارستان های نمکی فعال در دنیا در کشورهای آلمان و آمریکا به فعالیت پردازند .

این کشورها منبع خوبی به عنوان توریست درمانی فراهم کرده است .

 بیمارستان های نمکی توانسته اند نتایج مثبتی را برای این فعالیت کسب نمایند .

ولی متاسفانه این بیمارستان های نمکی اطلاعات کمی در رابطه با نوع درمان خود به بیرون درز می دهند .

حتی چند دانشگاه بزرگ که در این رابطه تحقیقات گسترده ای انجام داده اند راغب نیستند که این اطلاعات را در اختیار عموم قرار دهند .

برخی از کشورهای دنیا از نمک درمانی و اتاق های نمک ( غارهای نمکی که در گذشته معادن نمک بوده اند ) بیشترین استفاده را کرده و به جذب توریست های درمانی می پردازند . از این کشورها به می توانیم  کشورهای روسیه ، لهستان و آذربایجان ، آلمان و آمریکا را نام برده که توانسته اند در این بازار سهم قابل توجهی را بدست آورده اند .

برخی از ارائه دهندگان خدمات نمک درمانی برای بهتر عمل کردن اتاق نمک از دستگاه سانترفیوژ استفاده می کنند که بهره وری این کار را به حداکثر می رساند . این دستگاه های سانترفیوژ نمک های آسیاب شده را که دارای کوچکی کمتر از 5 میکرون هستند را بصورت کنترل شده و در مقدار مشخص به فضای اتاق تزریق می کنند .

در کشور ایران نیز نمک درمانی دارای رشد روز افزون می باشد . ولی آن طور که در کشورهای غربی از آن استقبال شده است از این روش درمانی در ایران بهره برده نمی شود . و متولی خاصی برای حمایت از این صنعت در ایران وجود ندارد . ولی بهتر است نگاه مسولان درمانی در ایران به این موضوع تغئیر کند و از این علم برای کاهش هزینه های درمانی استفاده ی زیادی شود . این روش درمان می تواند هزینه های درمانی بسیاری را کاهش دهد و بهترین مکمل درمانی برای بسیاری از بیماری های تنفسی و بیماری های مربوط به افسردگی شود .

از کشورهایی که بیشترین حمایت را از نمک درمانی می نمایند و در بیمه های درمانی خود نیز آن را لحاظ می نمایند می توانیم به کشور کانادا و نروژ اشاره کنیم که هزینه های درمان توسط این روش را پرداخت می نمایند ولی متاسفانه در کشور ایران هیچگونه حمایتی از این روش نشده و بصورت حرفه ای در هیچکدام از مراکز درمانی ایران از آن استفاده گسترده نمی شود و از این روش که کاملاً ایمن بوده و از روش های غیر دارویی و غیر تهاجمی برای درمان این بیماری استفاده می شود مورد حمایت قرار نمی گیرد .

البته بصورت رسمی تنها مرکز علمی که در این رابطه به تحقیقات مفصل در رابطه با درمان های نمکی پرداخته است می توانیم به دانشگاه زنجان اشاره کنیم که در این چند سال گذشته تحقیقات مفصلی در این رابطه انجام داد و بصورت پایلوت بر روی کودکانی که به بیماری های تنفسی و ریوی بخصوص آسم دچار بوده انجام داد که نتیجه تحقیقات برای محققان ایرانی نیز بسیار با اهمیت بود . این تحقیقات در اتاق نمکی که توسط این دانشگاه ساخته شده بوده انجام شد و از کودکان که بیشترین آسیب پذیری را در مقابل بیماری تنفسی داشتند برای این آزمایش و درمان استفاده شد . دانشمندانی که در این تحقیق شرکت داشتند در کوتاه ترین زمان متوجه تغئیرات گسترده در این کودکان شدند .

اتاق نمک ساخته شده توسط دانشگاه زنجان پس از طی شدن تحقیقات بصورت کامل تعطیل شده است . و مهمترین دلیل آن نیز عدم حمایت کافی از این طرح بود .

برای ساخت اتاق نمک باید دانش و تجربیات فراوانی در زمینه طراحی و ساخت این نوع سازه ها داشت تا بتوانیم این سازه ها را با بهترین کیفیت و مناسب ترین کیفیت در اختیار کسانی که نیاز مند داشتن این سازه ها در مکان های مورد نظر خود هستند قرار دهیم .

در ساخت این سازه ها باید حداکثر طول عمر و کیفیت را برای این سازه ها به مرحله اجرا برسانیم و چه در نوع پاششی و نوع سنگ نمک در کنار حداکثر کارایی به زیبایی ظاهری این سازه ها توجه ویژه ای نمود که این کار برای این سازه ها توسط سازنده ی آن مورد توجه قرار گیرد .

در ساخت این سازه ها باید علاوه بر حداکثر کارایی که از این سازه ها مد نظر داریم ، بالاترین طول عمر را نیز برای آن پیش بینی کنیم . مهمترین عامل طول عمر این سازه ها را می توانیم چسبندگی حداکثر ذرات نمک در این سازه ها بدانیم . برای چسباندن ذرات نمک روش های مختلفی وجود دارد که هر کدام را باید در شرایط مورد نظر آن بکار ببریم . این کار می تواند حداکثر کارایی را برای این سازه ها به همراه داشته باشد .

کیفیت لوازم مصرفی در طول عمر این سازه ها و کیفیت آن تاثیر فراوانی دارد .

کیفیت لوازم مصرفی می تواند طول عمر این سازه ها را تضمین نماید .

برای داشتن حداکثر زیبایی در این سازه ها پرداختن به نورپردازی از اهمیت فراوانی برخوردار است .

نورپردازی داخل این سازه ها به دو روش نور پردازی بصورت مخفی و نورپردازی نمای انجام می شود .

برای نور پردازی بصورت مخفی از ریسه های مخصوصی که در پشت سنگ نمک قرار می گیرد استفاده می شود .

برای نورپردازی نما نیز از هالوژن های رنگی در نمای آن استفاده خواهد شد .

نوع دیگری از اجرای اتاق نمک اجرای آن در کانکس می باشد .

کانکس اتاق نمک

کانکس اتاق نمک ایده ای است که توسط گروه صنعتی معین کانتین مورد بهره قرار گرفته و کاملاً کاربردی است . این سازه ها برای فضاهایی که شخص نیاز به داشتن یک اتاق نمک است بسرعت اجرا شده و در محلی که از قبل برای این کار ساخته می شود با بهترین کیفیت قابلیت اجرایی پیدا می کند .

برای ساخت اتاق نمک در کانکس ابتدا باید فضایی را به ساخت سازه اختصاص دهیم . و در این فضا سازه اصلی ساخته شود و این سازه می تواند در طرح های مختلفی مانند طرح ویلایی و یا مسکونی اجرا شده و در طراحی نمای بیرونی آن از زیبایی بالایی بهره برد . این سازه برای این کار بسیار محکم ساخته می شود و دارای طول عمر بسیار بالایی نیز می باشد . از این رو شما می توانید سال های طولانی از آن بهره ببرید .

نمای داخلی این سازه ها را باید ابتدا با زیر سازی محکم اجرا کرده و در این زیر سازی محکم تدابیری برای اجرای اتاق نمک بکار برد تا این اتاق نمک با بهترین کیفیت اجرا شود . پس از اجرای زیر سازی این اتاق ها نوبت به اجرای نمک پاشی و یا اجرای دیوار پوش نمکی می رسد . نمک پاششی همان طور که از نامش پیدا است به دیواره پاشیده می شود ولی نمک دیوار پوش در واقع سنگ نمک است که بصورت برش خورده آماده شده و نیاز است که با کمک چسب مخصوص به بدنه چسبانده شود . این سنگ نمک می تواند بصورت یک دست و یا بصورت آنتیک در این سازه ها بکار برود ولی در مجموع باید تمامی بدنه ، سقف و کف از نمک و یا سنگ نمک پوشانده شود تا حداکثر کارایی را در این سازه ها داشته باشیم . حتی نیاز است که سمت دربی که به داخل اتاق است نیز با نمک پوشش یافته تا کارایی سازه بسیار بالا رود . از این رو باید درب را با کمک راه هایی بطور کامل نمک اندود نمود .

در کانکس اتاق نمک می توانیم تمامی امکاناتی که شما به آن نیاز دارید مانند سایز کانکس ها اجرا شده و با بالاترین کیفیت امکاناتی به شما تحویل دهیم . از این امکانات در داخل کانکس اتاق نمک می توانیم به سرویس بهداشتی ، حمام و آشپزخانه اشاره کنیم . حتی اتاق بندی نیز می تواند در این سازه ها صورت پذیرد و این کار از محاسن ساخت کانکس می باشد . از این رو ما می توانیم برای شما سازه ای را مطابق با سلیقه و نظر شما طراحی و اجرا کنیم .

این کانکس ها می توانند بصورت معمولی و یا کاملاً مجهز ساخته شوند و به مشتریان تحویل داده شوند و از این لحاظ هیچ مشکلی وجود ندارد . این سازه ها با تمامی تاسیسات به مشتریان تحویل داده می شوند و شما هیچ نگرانی از این بابت نباید داشته باشید .   

اجرای اتاق نمک در کانکس می توان هزینه های تولید را کاهش محسوسی دهد .

این کار معمولاً در باغ ها و یا حیاط منازل و یا پشت بام طرفداران بسیاری دارد .

طرح های مورد استفاده برای اتاق نمک کانکس بیشتر بصورت طرح های ویلایی می باشد .

شما می توانید کانکس اتاق نمک خود را در فضاهایی که نیاز به آن ندارید اجرا کنید و از این بایت هیچ مشکلی نخواهید داشت و کار طراحی ساخت این سازه ها را می توانید به مهندسان طراح شرکت معین کانتین بسپارید و ما با بهترین کیفیت از تمامی فضاهای مازاد شما برای ساخت اتاق نمک بهره خواهیم برد .  

گروه صنعتی معین کانتین طراح و سازنده ی انواع اتاق نمک و کانکس اتاق نمک می باشد . این شرکت صنعتی با توجه به داشتن تجارب بسیار بالا در زمینه طراحی و تولید اتاق های نمک توانسته  است جایگاه ویژه ای در این صنعت را به خود اختصاص دهد و ما توانسته ایم اتاق های نمک را در کانکس تولید کرده و به مشتریان عرضه نمائیم . و شما عزیزان در صورت نیاز به خرید اتاق نمک و یا اجرای آن در کانکس می توانید با گروه مشاوران معین کانتین ارتباط برقرار کرده و از خدمات مشاوره ای همکاران ما بهره مند شوید .

شاید خواندن این مطالب برای شما نیز مفید باشد :

کانکس اتاق نمک

طراحی اتاق نمک

نمک درمانی

هالوتراپی

قیمت کانکس اتاق نمک

بهترین طراح اتاق نمک

کانکس

آخرین بروزرسانی 1398/07/22

محصولات مرتبط

46 دیدگاه. Leave new

 • سلام

  از اینکه می بینم که سایت های ایرانی به مبحث نمک درمانی می پردازند خوشحالم .

  این درمان که در کشورهای پیشرفته با جدیت درحریان است .

  توانسته است بسیاری از بیماران را درمان نماید .

  سوالی که دارم آیا شما از سنگ نمک آبی نیز استفاده می کنید .

  و یا اطلاعاتی لازم در این رابطه را دارید .

  در صورت داشتن این اطلاعات لطفاً این اطلاعات را در سایت خود نیز قرار دهید .

  پاسخ
  • سلام

   ممنون که از سایت ما تعریف کردید .

   در رابطه با سنگ نمک آبی سمنان باید عرض کنم که این سنگ به مقدار کم موجود است .

   رگه هایی به مقدار کم در برخی از معادن گرمسار از نمک آبی موجود می باشد .

   این نمک در کشور آلمان طرفداران زیادی در صنایع غذایی و مصرف انسانی دارد .

   معمولاً از این سنگ نمک برای تزئین اتاق نمک استفاده نمی شود .

   در کشور آلمان یک بیمارستان نمکی مجهز به سنگ آبی سمنان است .

   این بیمارستان متعلق به یک ایرانی به نام مرتضی بیات می باشد .

   لازم به توضیح است که تفاوتی در درمان با سنگ نمک آبی و یا سنگهای نمک دیگر مشاهده نشده است .

   در آینده قصد دارم در رابطه با سنگ نمک آبی سمنان بصورت تکمیلی مطلبی ارائه دهم .

   موفق باشید .

   پاسخ
 • اتاق های نمک که ساخته می شوند برای درمان چه بیماری هایی مفید خواهند بود ؟

  پاسخ
  • با سلام .
   اتاق های نمک ساخته شده توانایی درمان بیماری های مختلفی را دارد .
   از مهمترین درمانهای آن می توانیم به بیماری های تنفسی و افسردگی اشاره کنیم .
   البته برای درمان بیماریهای پوستی نیز بسیار مفید است .
   در دنیای مدرن امروز از اتاق های نمک برای درمان بیماریهای تنفسی بیشترین بهره را می برند .
   ولی از نگاه بسیاری از پزشکان بزرگترین دستاورد اتاق های نمک درمان بیماریهای روانی خواهد بود .
   لازم به توضیح است که بیماریهای روانی بسرعت در حال گسترش هستند .
   این بیماریهای در آینده بر روحیه ی بسیاری از انسانها حکمفرما خواهد بود .
   بحث درمان بیماریهای روانی در این کامنت ممکن نیست .
   ولی در آینده در مقالات ارائه شده به این موضوع خواهم پرداخت .
   شروع ساخت اتاقهای نمک در شرکت معین کانتین بخاطر کمک به درمان بیماریهای افسردگی بوده است .
   موفق و پیروز باشید .

   پاسخ
 • آیا اتاق نمک را میشود در کانکس نیز دایر کرد ؟

  پاسخ
  • با سلام خدمت شما علاقمند عزیز .
   بله اتاق های نمک را می توانیم در کانکس نیز دایر نمائیم .
   اتاق های نمک با اجرای تدابیری براحتی در کانکس قابل اجرا هستند .
   این نوع اتاق های نمک بهتر است که دارای جابجایی نباشند .
   ولی جابجا کردن آن ها مشکلی برای این سازه ها بوجود نخواهد آورد .

   پاسخ
 • روش نمک پاششی آیا از لحاظ درمانی همان کیفیت دیوارپوش سنگ نمک را دارد ؟

  پاسخ
  • با سلام خدمت شما دوستان همراه .
   بله نمک پاششی همان کیفیت دیوارپوش سنگ نمک را دارد .
   در واقع ما برای کار نیاز به یک محیط نمک اندود داریم .
   بهترین روش رسیدن به این کار اجرای تمامی سطوح با نمک است .
   این نمک می تواند نمک پاششی و یا سنگ نمک باشد .
   مهمترین رکن این کار حداکثر پوشش نمکی برای رسیدن به حداکثر یون منفی ( انرژی مثبت ) است .
   روش اجرا با سنگ نمک برای زیبایی بیشتر و جلوه ی سنتی آن مورد توجه بیشتری است .
   بهتر است بدانید که نمک سالیانه به مقدار یک میلیمتر تبخیر می شود .
   این نمک می تواند نمک پاششی و یا سنگ نمک باشد .
   این مقدار نمک در فضا پخش شده و تشکیل یون منفی را خواهد داد .
   اگر سوال دیگری داشتید در خدمت شما دوستان هستم .

   پاسخ
 • سلام . میخواستم بدانم حداقل فضایی که برای ساخت یک اتاق نمک نیاز است چه مقدار می باشد .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای محمودی عزیز .
   حداقل فضایی که برای ساخت اتاق نمک نیاز است ابعادی حدود 1.5 * 2.5 متر است .
   این فضا برای یک اتاق تک نفره کافی است .
   اگر سوال دیگری داشتید در خدمت شما هستم .

   پاسخ
 • سنگ نمک مورد استفاده در اتاق های نمک از چه نوعی میباشد ؟

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای ساعی .
   سنگ نمک مورد استفاده در اتاق های نمک از نوع پرتغالی است .
   البته از انواع سنگ نمک می توانیم برای ساخت اتاق های نمک بهره ببریم .
   اینکار هیچگونه مشکلی ندارد . ولی بیشتر تولید کنندگان از این سنگ نمک بهره می برند .
   سنگ نمک پرتغالی دارای مقداری اکسید آهن می باشد .
   و به همین دلیل به این رنگ می باشد .
   سنگ نمک هایی دیگری به رنگ سفید ، آبی و نارنجی در بازار موجود است .
   برخی از این سنگ نمک ها مانند پرتغالی و سفید ارزان قیمت هستند .
   ولی برخی مانند سنگ نمک آبی سمنان و یا سنگ نمک هیمالیا از قیمت بسیار بالایی برخوردارند .
   این سنگ نمک ها برای مصارفی مانند تولید اتاق نمک مورد کاربرد قرار نمی گیرند .
   لازم به تذکر است که کارایی تمامی این سنگها یکی است و با هم از لحاظ درمانی تفاوتی در اتاق نمک ندارند .
   البته باید بدانید که کاربرد درمانی آنها در اتاق نمک یکی است .
   کاربردهای درمانی آنها برای بدن متفاوت است .
   بطور مثال سنگ نمک آبی سمنان که گران قیمت است به دلیل بالا بوده پتاسیم موجود در آن از لحاظ غذایی بر خلاف
   سدیم موجود در نمک عمل کرده و نمک اضافه ی بدن را خارج می نماید .

   پاسخ
 • بهترین اتاق های نمک باید به چه مقداری یون منفی تولید کنند تا قدرت درمانی
  داشته باشند .
  حداقل مقدار و حداکثر آن چه مقدار است .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای نعمتی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که حداقل مقدار یون منفی باید
   4000 یون در سانتیمتر مکعب و حداکثر 100000 یون در سانتیمتر مکعب می باشد .
   لازم به توضیح می دانم که در کنار دریاها 4000 یون منفی در سانتیمتر مکعب موجود است .
   و ما باید در اتاق های نمک این مقدار را به 2.5 برابر آن یعنی 10000 یون منفی برسانیم که
   جنبه ی درمانی آن به حداکثر رسیده و کارایی درمانی آن بیشتر شود .
   این یون منفی براساس تبخیر سالانه یک میلیمتر از سطح نمک که در این سازه ها مورد
   استفاده قرار می گیرد تامین می شود . در واقع این منبع تولید یون منفی ما خواهد بود .
   در این سازه ها باید از تدابیری استفاده کنیم که حداکثر یون منفی در این سازه ها ماندگار
   باشد . بنابراین باید درب ورودی این سازه ها به مقدار کم باز شده و نباید در این سازه ها
   سیگاری کشیده شود . چون در واقع دود سیگار همان انرژی منفی است که در این سازه
   ها انرژی تولیدی را مصرف کرده و سبب آسیب جدی به یون های تولیدی خواهد شد .
   لازم به توضیح است که بهتر است که برای خنک کردن این سازه های تولیدی از کولر گازی
   اسپیلت که مجهز به خشک کن است بهره برد .

   پاسخ
 • با سلام در تولید اتاق های نمک از کلمه یون منفی بسیار استفاده می شود . این نوع منفی
  در واقع چیست و چه کارایی دارد لطفاً در این رابطه بیشتر توضیح دهید تا ما متوجه شویم .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای شریفی .
   ممنوع از سوال خوب شما که پرسیدید . یون منفی در واقع همان انرژی مثبت است و یون مثبت
   همان انرژی منفی است . این یون منفی سبب می شود که شما آرامش بیشتری داشته و بسیار
   مفید است . یون منفی براساس سانتمتر مکعب مشخص می شود . به طور مثال در کنار دریا و سواحل
   که آلودگی صوتی ، بصری و محیطی کم است این مقدار به 4000 یون منفی در سانتمتر مکعب
   می رسد .
   ما در اتاق های نمک قصد ایجاد 100000 یون منفی در سانتیمتر مکعب را داریم که این مقدار یون
   منفی برای سلامتی بسیار مفید خواهد بود . و این مقدار یون منفی از تبخیر سالانه یک میلیمتر
   نمک که به صورت پاششی و یا سنگ نمک است تامین خواهد شد . این کار سبب می شود
   که این مقدار یون منفی در محیط به وجود بیاید .
   لازم به توضیح می دانم که این یون منفی تولید شده باید از بین نرود و بهتر است که درب محل
   تولید بسته بوده و از استعمال دود سیگار که یکی از موارد تولید یون مثبت یا همان انرژی منفی
   است خودداری شود . با این کار می توانید یون منفی تولید شده در این اتاق را محافظت نمایئد .

   پاسخ
 • آیا اتاق های نمک را می توانید با نمک آبی سمنان نیز تولید کنید .
  من شنیده ام که این نوع نمک اثر درمانی بسیار بالایی دارد و کارایی
  اتاق های نمک را افزایش چشمگیری خواهد داد .
  لطفاً در این رابطه راهنمایی نمائید .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای مشایخ .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که بله می شود این سازه ها را با نمک
   آبی سمنان نیز طراحی و تولید کرد . این نوع نمک از زیبایی بسیار بالایی برخوردار
   است . اما از لحاظ هزینه بسیار گران قیمت بوده و کمتر کسی از این نمک برای
   اجرای اتاق نمک بهره می برد . لازم به توضیح است که برای نمک درمانی این نمک
   با نمک های دیگر فرقی ندارد و شما به جای هزینه اجرای بالا با این نمک می توانید
   از نمک های دیگر که از هزینه اجرای پائین تری برخوردارند بهره ببرید .
   نمک های آبی از لحاظ خوراکی بسیار با اهمیت هستند . این نمک از سدیم کمتر و
   پتاسیم بیشتری برخوردار است و به همین سبب ارزش درمانی بسیاری دارد و برخلاف
   نمک های معمولی عمل کرده و مفید می باشد . ولی در ایران از مصرف پائین برخوردار
   بوده و بیشتر به کشور آلمان صادر شده و از آن در بسته بندی های مختلف برای عرضه
   در فروشگاه های لوکس آلمانی بهره می برند .
   این نمک به مقدار کم موجود بوده و اگر از آن برای نمک درمانی استفاده شود از نوع نمک
   آبی سمنان نیست زیرا این نمک دارای قیمت بسیار بالایی است و تنها اتاق نمکی که من
   می شناسم که از نمک آبی استفاده کرده است . اتاق نمک آقای مرتضی بیات در کشور
   آلمان است که استفاده از آن زمانی انجام شد که این نمک شناخته شده نبوده و از قیمت
   پائینی برخوردار بوده است .

   پاسخ
 • چند مدتی است که در رابطه با ساخت اتاق نمک در حال تحقیق و بررسی هستم . و
  در این بین با سایت شما آشنا شدم . در مقاله ای از ساخت خود به ساخت کانکس اتاق
  نمک اشاره کرده اید میخواستم بدانم که آیا اتاق نمک در کانکس قابلیت اجرایی دارد و
  اگر این طور است این اتاق نمک را چطور می توانیم در این سازه ها اجرا کنیم و استحکام
  سازه ای در این کانکس ها باید چطور باشد تا کیفیت نهایی کار در بالاترین حد قرار داشته
  باشد .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای سینایی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم . امروزه ساخت اتاق نمک در سراسر جهان در
   حال رشد و گسترش می باشد . این سازه ها در ایران نیز به نسبت کمتر در حال رشد
   می باشد . بیشتر این سازه ها در مراکز تفریحی و اقامتی طراحی و اجرا می شوند
   و در برخی از مواقع این سازه ها را در خانه ها و آپارتمان ها می توانیم طراحی و اجرا
   کنیم . و از این بابت هیچ مشکلی وجود ندارد . گروه صنعتی معین کانتین با توجه به
   این که دارای تجربیات زیاد و ارزنده ای در طراحی و ساخت کانکس می باشد توانسته
   است این سازه ها را در کانکس طراحی و اجرا کرده و این کار را با بهترین کیفت به
   مشتریان عرض نموده است . از این رو هیچگونه محدودیتی برای ساخت این سازه
   ها در کانکس وجود ندارد .
   اگر مشتریان ما قصد اجرای این سازه ها را در کانکس داشته باشند ما می توانیم این
   سازه ها را در محل هایی که کمتر مورد استفاده قرار می گیرد طراحی و اجرا کنیم . از
   این محل ها می توانیم به حیاط ، پشت بام و پارکینگ اشاره کنیم . بهترین شیوه برای
   اجرای این سازه ها در این اماکن اجرای آن بصورت اجرا در محل بوده که توسط تکنسین
   های شرکت معین کانتین انجام شده و عملیات اجرای اتاق نمک نیز توسط تکنسین های
   شرکت نمک ایرانیان پیشرو انجام می شود . و از این لحاظ هیچگونه مشکلی بوجود نخواهد
   آمد و باید توجه کنید که این کار با بهترین کیفیت انجام می شود و این کار بسیار مهم است .
   در بسیاری از مواقع ما براحتی می توانیم سازه مورد نظر مشتری را براساس همان نظر
   مشتری هم برای فضای بیرونی آن و هم برای فضای داخل آن طراحی و اجرا کنیم . این
   کار برای ما که در هر دو زمینه مشغول به فعالیت هستیم براحتی و با کمترین زمان ممکن
   انجام خواهد پذیرفت .
   برای اجرای نمک پاشی و یا اجرای سنگ نمک در این سازه ها نیاز است که طرح داخلی
   را از قبل آماده کرده و به تائید مشتری برسانیم و براساس همان طرح نمای داخلی این سازه
   ها اجرا می شود و هیچگونه محدودیتی از این لحاظ نخواهیم داشت و براحتی می توانیم
   تمامی طراح های مورد نظر مشتری را انجام دهیم .
   اچرای کانکس اتاق نمک بر روی پشت بام می تواند برای بسیاری از افراد بسیار مناسب
   باشد . این کار می تواند برای شما مفید بوده و شما از تمامی فضای ساختمان بهره برده
   و نیازی به اجرای این کار در اتاق های خانه خود نیست .
   برخی از مشتریان این سازه ها را در باغ خود اجرا می کنند . این کار نیز براحتی در کانکس
   قابل اجرا است و اگر مشتری قصد اجرای این کار را داشته باشد ما می توانیم در سریع ترین
   زمان ممکن سازه مورد نظر مشتری را تحویل دهیم .
   برای اجرای نمک پاشی در این سازه ها باید بدنه این سازه ها از داخل تقویت شود . ما برای
   این کار تمامی داخل سازه را تخته کوبی کرده . که این تخته کوبی بسیار با اهمیت است و
   همین تخته کوبی علاوه بر اینکه سبب می شود که استحکام سازه از داخل افزایش یابد
   می تواند یک عایق مناسب برای عدم تبادل انرژی حرارتی نیز باشد و باید توجه کرد که این
   کار باید با دقت انجام شده و تخته ها بصورت کامل و مناسب به بدنه نصب شود و دارای
   کوچکترین لرزش نبوده و در واقع با بدنه این سازه ها یکپارچه باشد تا سازه از لحاظ کیفی
   نیز در سطح بسیار مناسبی قرار داشته باشد .
   از دیگر مواردی که می توانیم به آن اشاره کنیم معمولاً سازه های طراحی شده در گروه
   صنعتی معین کانتین بدون پنجره طراحی و اجرا می شود و این کار به دلیل داشتن حداکثر
   فضای نمک اندود است ولی اگر مشتری نیاز به اجرای پنجره داشته باشد براحتی می
   توانیم برای مشتری پنجره مورد نظر را با ابعاد درخواستی نصب کرده و از این بابت هیچ
   مشکلی وجود نخواهد داشت و باید توجه کرد که در تولید یون منفی شما اگر حداکثر
   فضای نمک اندود را داشته باشید بالاترین کارایی نسیبتان می شود و باید به این موضوع
   توجه داشته باشید .
   موارد بسیاری در طراحی این سازه ها وجود دارد که این موارد هر کدام براساس هر کاری
   مشخص شده و قابلیت اجرایی پیدا می کند .

   پاسخ
 • قصد اجرای یک اتاق نمک را در یک کانتینر 20 فوت را دارم . میخواستم بدانم برای اجرای
  این سازه باید چه اقداماتی انجام دهم که سازه ای که با استحکام بالا و کیفیت و کارایی
  مناسبی را تولید کنم . اگر ممکن است من را در این زمینه راهنمایی کنید که اتاق نمک
  تولیدی من از کیفیت بالایی برخوردار باشد .
  با تشکر از شما .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای صالحی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که اجرای اتاق نمک در کانتینر 20 فوت ایده بسیار
   مناسبی است و اگر شما قصد اجرای این کار را در کانتینر 20 فوت داشته باشید می
   توانید از حداکثر استحکام در این سازه ها برخوردار بوده و سازه شما از طول عمر بالایی
   نیز بهره مند شود . این کار براحتی امکان پذیر است ولی باید توجه کنید که هزینه اجرای
   این کار می تواند برای شما بسیار بالا باشد . از این رو باید در مرحله اول متوجه این
   هزینه باشید . شما به یک کانتینر احتیاج دارید که هزینه خرید این سازه با کیفیت مناسب
   حدود 20 میلیون تومان است و این هزینه را باید در همان اول بابت خرید سازه پرداخت
   کنید .
   پس از خرید کانتینر نیاز است که این سازه را به محل نصب نهایی خود حمل کنید . این
   کار می تواند توسط یک جرثقیل 5 تن انجام شده و در محل مورد نظر شما این کانتینر
   نصب شود . ولی گاهی اوقات افراد ترجیح می دهند نصب سازه در مرحله آخر صورت
   گیرد و این کار از نظر من نیز بهتر است .
   در مرحله بعد شما باید یک درب در بدنه بغل این سازه ها ایجاد کنید و اگر نیاز به اجرای
   پنجره دارید این کار باید همزمان با برش محل درب انجام شود . و باید برای برشکاری
   دقت کافی بخرج داد که بیشتر از حد مورد نیاز برشکاری نشود .
   پس از برش کاری محل درب و پنجره ها نیاز است که داخل سازه را با کمک پروفیل به
   طور کامل شبکه بندی کرده و محل امکانات رفاهی نیز در این سازه ها توسط همین
   پروفیل اسکلت بندی شود . این کار باید براساس نقشه قبلی بوده و بهتر است که
   درب انتهایی سازه که دو لنگه است نیز شبکه بندی شده و مسدود شود . این کار
   برای نتیجه گرفته از اتاق نمک بسیار مناسب است .
   در مرحله بعد نیاز است که داخل شبکه بندی را با عایق پلی استایرن پر کرده و برای
   تقویت عایقی این سازه ها نیز از یک لایه پشم شیشه بهره ببریم . این کار برای این
   سازه ها بسیار مناسب است و مانع تبادل انرژی حرارتی از این سازه ها خواهد شد
   و باید به این مسئله نیز توجه جدی داشت . و در نهایت برای استحکام سازی بدنه
   داخل باید بر روی عایق های نصب شده یک تخته به ضخامت 12 میلیمتر نصب نمود
   این کار لازم الاجرا بوده و بسیار مناسب این کار است . و بدون تخته کوبی نمی توانید
   از اتاق نمک بهره ببرید .
   در مرحله بعد نوبت به نصب درب و پنجره هایی است که از قبل سفارش داده اید و
   این بهتر است که درب این سازه ها از نوع ضد سرقت بوده که کارایی بهتری برای
   ساخت سازه هایی با کمک کانتینر دارند و بهتر است پنجره ها نیز از جنس پی وی
   سی بوده که بهترین عایق برای تبادل انرژی حرارتی است و به دلیل دارا بودن شیشه
   های دوجداره در این سازه ها از تبادل انرژی حرارتی جلوگیری خواهد کرد .
   در مرحله بعد نوبت به نصب سنگ نمک می رسد و بهتر است که سنگ های نمک را
   از تولید کنندگان خریداری کنید که از کیفیت بالایی برخوردار هستند و می توانید این
   سنگ نمک ها را با کمک چسب مخصوص به بدنه این اتاق ها بچسبانید . و برای
   چسباندن سنگ نمک نیز بهتر است از استاد کار این کار بهره ببرید که با دقت و کیفیت
   مناسب سنگ های نمک را به محل مورد نظر می چسباند . و اگر از نمک پاششی
   بهره می برید این کار نیز باید توسط استاد کار انجام شود تا کیفیت اجرایی چه از
   لحاظ فنی و کیفی برقرار باشد .
   از نظر من برای کف سازی بهترین روش ریختن نمک به کف این سازه ها است ولی
   اگر قصد سنگ فرش کردن با کمک سنگ نمک دارید این کار نیز امکان پذیر بوده و
   براحتی می توانیم این روش را در این سازه ها اجرایی کنیم .

   پاسخ
 • برای اجرای اتاق نمک در کانکس باید مقدار یون منفی در هر سانتیمتر مکعب چه مقدار
  باشد تا از لحاظ درمانی این مقدار قابل قبول بوده و توانایی درمانی داشته باشد .
  چه شرایطی وجود دارد که یون منفی تولید شده در این اتاق ها ماندگار بوده و توانایی
  درمانی خود را نیز از دست ندهند . لطفاً راهنمایی کنید .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای راستی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که اتاق نمک توسط یون های منفی که از وجود
   نمک اندود کردن دیواره ها بوجود آمده است تشکیل خواهد شد . مقدار یون منفی را
   نیز براساس واحد تعداد در سانتیمتر مکعب به دست می آورند . و این مقدار در کنار
   دریا که دارای محیطی فاقد آلودگی باشد می تواند تا 4000 یون منفی در سانتیمتر
   مکعب باشد . این یون منفی می تواند در اتاق های نمک تا حدود 10 هزار عدد نیز افزایش
   یابد و این مقدار یون منفی برای درمان بیماری های مربوطه فوق العاده است و ما
   در نظر داریم این مقدار یون منفی را در اتاق های نمک تولید کنیم ولی باید توجه کرد
   که اگر شرایط موجود نباشد می تواند این مقدار حتی از 4000 عدد در سانتیمتر مکعب
   نیز کمتر باشد . از این موارد باید به بسته بودن درب ها ، وجود سیستم گرمایش و یا
   سرمایش مدار بسته مانند کولر گازی ، عدم استعمال سیگار ( دود سیگار می تواند یون
   مثبت یا همان انرژی منفی را تولید کند ) و . . .
   تمامی مواردی که در بالا ذکر کردم نیاز است در این سازه ها رعایت شود تا حداکثر یون
   منفی را تولید کرده و این یون منفی که در واقع همان انرژی مثبت است می تواند بزرگ
   ترین کمک را در درمان بسیاری از بیماری های روانی و تنفسی را انجام دهد .

   پاسخ
 • آیا کانتینرها توانایی اجرای اتاق های نمک را در داخل خود دارند . در صورت مثبت بودن
  جواب آیا می توانید در رابطه با کیفیت این سازه ها توضیحاتی ارائه دهید . و قیمت اتاق
  نمک با توجه به اجرای آن در کانتینر به چه میزانی است .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای حاجتی .
   یکی ار راههای اجرای اتاق های نمک انجام آن در کانتینر می باشد . این کار براحتی
   انجام شده و با بالاترین درجه کیفی قابل طراحی و اجرا است . و از لحاظ استحکام و
   کارایی درسطح بسیار بالایی انجام می شود . این اتاق های نمک وقتی در کانتینر اجرا
   می شود قابلیت جابجایی را داشته و به این علت که این کانتینرها بسیار محکم ساخته
   می شوند کوچکترین مشکلی برای این سازه ها بوجود نخواهد آمد و آنها را براحتی می
   توانی از محلی به محل دیگر جابجا نموده و از این بابت هیچ نگرانی وجود نخواهد داشت .
   قیمت اتاق نمک که در این کانتینرها اجرا می شود بالا است . ولی شما ابتدا باید یک
   کانتینر را انتخاب کرده و خریداری نمائید و سپس مراحل ساخت را در آن طی کنید .
   تمامی این مراحل منجر به داشتن یک تتاق نمک مناسب برای شما خواهد شد . ولی
   همانطور که عرض کردم قیمت اتاق نمک قابل اجرا در کانتینر بالا خواهد بود .
   از نظر من با وجود بالا بودن قیمت اتاق نمک اجرا شده در کانتینر این کار بسیار مناسب
   است .

   پاسخ
 • بهترین اتاق نمک که از لحاظ استحکام در سطح بسیار بالایی قرار داشته باشد و از
  کیفیت مناسبی نیز برخوردار باشد . در چه سازه ای قابل طراحی و اجرا است . این
  سازه قابلیت حمل و جابجایی نیز داشته باشد و در این حمل و جابجایی نیز مشکلی
  برای این سازه بوجود نیاید اگر ممکن است من را در این زمینه راهنمایی کرده و
  مشاوره ای در اختیار من قرار دهید .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای شرافتی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که بهترین سازه برای اجرای اتاق نمک که از
   استحکام بسیار بالایی برخوردار باشد و قابلیت حمل و جابجایی داشته باشد و بتواند
   سنگینی اتاق نمک را در خود تحمل کند می تواند کانتینر باشد . کانتینر ها در دو نوع
   20 فوت و 40 فوت در بازار موجود هستند و توسط این سازه ها می توانیم کانکس قابل
   اسکان را در این سازه ها طراحی و اجرا کنیم .
   کانتینرها که برای حمل بارهای تجاری مورد بهره قرار می گیرند . از استحکام بسیار
   بالایی برخوردار بوده و کیفیت سازه ای بالایی نیز دارند .
   برای اجرای این کار نیاز است ابتدا یک کانتینر انتخاب شده و این کانتینر با تغئیراتی که
   مناسب ساخت این سازه ها است و با طراحی از پیش به سازه هایی مناسب برای
   اتاق نمک تبدیل شوند . از این رو باید براساس یک سازه قابل جابجایی این سازه ها
   را طراحی و اجرا نمود .
   نمونه هایی از این سازه ها در برخی از بیمارستان های نمکی در خارج از کشور وجود
   دارد و از این نمونه ها در ایران نیز به صورت محدود طراحی و اجرا شده است که از
   کیفیت نمونه های خارجی برخوردار می باشند .
   اجرای اتاق نمک در این سازه ها سبب افزایش قیمت های نهایی خواهد شد ولی
   برای سازه های قابل اجرا کانتینر بسیار بهتر از کانکس عمل کرده و می تواند مشکلات
   احتمالی کانکس را نداشته باشد . از این رو قبل از هرگونه اقدام به ساخت کانکس
   قابل جابجایی اتاق نمک کانتینر را مورد بررسی کامل قرار دهید .

   پاسخ
 • با سلام . به دنبال طراحی یک اتاق نمک بسیار محکم و مقاوم هستم و می خواهم
  این اتاق نمک قابلیت حمل و جابجایی به مکان های مختلف را داشته باشد بدون اینکه
  کوچکترین مشکلی برای دیواره های نمکی این سازه ها بوجود بیاید بنظر شما من این
  اتاق نمک را چگونه طراحی و اجرا کنم که هیچگونه مشکلی از این لحاظ نداشته باشد
  و کیفیت سازه ای آن کاملاً حفظ شود .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای محسنی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که سازه های نمک زیادی طراحی و ساخته
   شده اند که قابلیت اجرایی مناسبی را نداشته اند و در هنگام جابجایی سازه مشکلات
   بزرگی بوجود آمده است . این مشکلات گاهاً سبب آسیب جدی به این سازه ها شده
   و سازه را بدون استفاده کرده است .
   از نظر من بهترین سازه ها را که قابلیت جابجایی دارند را می توانیم با کمک کانتینر
   طراحی و اجرا کنیم . این سازه ها با توجه به اینکه دارای استحکام بسیار بالایی هم
   هستند می توانند کمک بسیار بزرگی کرده و برای سازه نمکی شما هیچ اتفاقی نیافتد
   . لازم به توضیح می دانم که نمای داخلی این سازه ها نیز باید محکم اجرا شده تا در
   هنگام جابجایی به نمای داخلی آسیب وارد نشود . ولی در مجموع این سازه ها را
   گران تولید کرده و هزینه ساخت آن ها نیز بالا می باشد . از این رو باید به هزینه های
   بالای ساخت این سازه ها توجه کرد .
   کانتینرهایی که برای این سازه ها به کار می رود از دو نوع دست ساز و شرکتی بوده و
   این سازه ها براساس نیاز مشتری انتخاب شده و بکار می رود . البته نوع شرکتی آن
   بسیار محکم بوده ولی محدودیت فضایی خاص خود را دارد . ولی نوع دست سازه آن را
   براحتی می توانیم با تغئیراتی طراحی و اجرا کرده و به مشتری تحویل دهیم .
   در هر صورت شما برای داشتن اتاق نمک محکم و با کیفیت که قابلیت جابجایی دارد می
   توانید از کانتینر بهره ببرید و این کار برای شما می تواند کیفیت سازه را تضمین کند .

   پاسخ
 • من از خواص اتاق نمک در بسیاری از اماکن مطلع شده ام . می خواستم بدانم که آیا
  میتوانیم این سازه ها را در کانکس ویلایی که دارای اتاق اضافه است اجرا نمود . آیا
  برای اجرای اتاق نمک در آن فضا به مشکلی نخواهیم خورد ممنون میشوم که زودتر
  جواب کامنت من را بدهید .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای تقوی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که همانطور که شما نیز مطلع شده اید اتاق های
   نمک دارای خواص زیادی بوده و این خواص برای برخی از افراد بیشتر می باشد و همه
   افراد می توانند از این خواص بهره مند شوند و از این لحاظ هیچ مشکلی نیست همانطور
   که می دانید درمان اتاق نمک یک فرآیند غیر تهاجمی بوده و این فرآیند می تواند برای
   کسانی که دچار بیماری هایی نظیر افسردگی هستند کمک فراوانی انجام دهد و از
   طرف دیگر می تواند به درمان بیماری های تنفسی هم هستند کمک فراوانی کند از این
   رو ما می توانیم این سازه ها را در فضایی که از طرف شما انتخاب شود به بهترین نحو
   ممکن پرداخته و از این جهت هیچ مشکلی وجود ندارد . این فضا می تواند در داخل
   ساختمان بوده و یا در داخل یک کانکس باشد . از این جهت هیچ مشکلی نیست ولی
   معمولاً در کانکس ها نیاز است که قدری استحکام سازی مورد نظر انجام شود و سازه
   را در همان مکان تقویت سازی نمائیم تا وزن نمک های مورد استفاده را بتواند تحمل
   کند از این رو نیاز است که قبل از هر اقدامی محل شما توسط تکنسین های شرکت
   ما بررسی شود و نظر نهایی را در همان محل به شما بدهند .

   پاسخ
 • حامد دوکوهکی
  آبان 16, 1398 2:58 ق.ظ

  با عرض سلام و خسته نباشید
  میخواستم بدونم سیستم تهویه اتاق نمک به چه شکل هست؟
  دمای استاندارد جهت سرمایش و گرمایش چقدره ؟
  نیاز به هوای تازه هست؟
  نیاز به اگزاست هست؟

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای دوکوهکی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم . که اتاق های نمک براساس یک مکانیزم طبیعی
   کارایی دارند و شما نمی توانید این مکانیزم طبیعی را زیر پا بگذارید . در واقع این مکانیزم
   یون منفی یا همان انرژی مثبت را تولید می کند .
   به طول خلاصه کارکرد اتاق نمک ( چه نوع پاششی و نوع سنگ نمک ) براساس تبخیر
   سالانه یک میلیمتر نمک از سظح بوده و این نمک تبخیر شده در فضای اتاق تبدیل به
   یون منفی خواهد شد . و شما باید این یون منفی را در این اتاق حفظ کنید و بهتر است
   که مانع خروج آن از اتاق شوید . برای این منظور حتی باید درب اتاق بصورت 24 ساعته
   بسته باشد تا حداکثر کارایی حفظ شده و شما بتوانید یک اتاق نمک واقعی را داشته
   و از آن بهره ببرید .
   بنابراین بهتر است که از سیستم تهویه استفاده نکرده و بهترین کار استفاده از کولر
   گازی اسپیلت فیلتر دارد بوده تا هوای مناسبی برای سازه فراهم کند . این کولرهای
   گازی توانایی تولید های گرم و هوای سرد مورد نیاز شما را دارند و شما از این نظر
   مشکلی نخواهید داشت . این کولرها با توجه به فیلتر خود هوای تازه را در اختیار شما
   قرار می دهند .

   پاسخ
 • در تولید اتاق نمک باید چه استانداردهایی را حفظ کرد که این سازه ها از لحاظ کیفی
  در سطح مناسبی بوده و دارای طول عمر بالایی باشند . و بهترین اتاق نمک که قابلیت
  جابجایی را داشته باشد با چه نوع سازه ای می توانیم بسازیم ؟

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای نامدار .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که در تولید اتاق نمک استاندار خاصی وجود ندارد
   و همان استاندار ساخت سازه های پیش ساخته را می توانیم در این سازه ها اعمال
   کرده و همان موارد را در آن بکار ببریم . از این رو نیاز است که در ساخت این سازه ها
   به موارد استحکام بخشی مانند استحکام اسکلت سازه و استحکام دیواره ها توجه
   کرده و همان ها را مورد اجرا قرار دهیم .
   از نظر من بهترین اتاق نمک را می توانیم در کانتینر اجرا کنیم این سازه ها از لحاظ
   استحکام بسیار مناسب بوده و کاملاً استاندارد هستند و بسیار محکم ساخته شده
   و از لحاظ جابجایی نیز این کار با بهترین کیفیت و بالاترین استاندارد انجام می شود .
   دیواره های داخلی این سازه ها از استحکام بالایی برخوردار بوده و برای این کار
   بسیار مناسب هستند و شما براحتی می توانید این سازه ها را مورد استفاده
   قرار داد .

   پاسخ
 • اتاق نمک که در یک دستگاه کانکس مورد اجرا قرار می گیرد از لحاظ قدرت تولید یون
  منفی در چه سطحی بوده و این سازه ها چقدر می توانند در تولید یون منفی موثر
  واقع شوند . و بهترین و بالاترین یون منفی توسط چه نوع نمکی امکان پذیر است .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای یاسری .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که اساس کار اتاق نمک بر روی تولید یون منفی
   یا همان انرژی مثبت می باشد . از این رو باید در تمامی کانکس های تولید شده که
   می خواهند به خدمات نمک درمانی بپردازند باید یون منفی به مقدار نیاز تولید شده و
   در محیط موجود باشد . و اگر شما بتوانید یون منفی را به مقدار مشخص برسانید باید
   شرایط را نیز به گونه ای پیش ببرید که این یون منفی در داخل اتاق ماندگاری داشته
   باشد و از این رو این کار سبب خواهد شد که جنبه درمانی این اتاق ها در سطح مناسب
   و پایداری قرار گیرد .
   مقدار یون منفی ( انرژی مثبت ) موجود در اتاق باید حداقل 4000 یون منفی در سانتیمتر
   مربع بوده و حداکثر مقداری که می شود تولید کرد 10000 یون منفی در سانتیمتر مکعب
   است و این یون منفی در واقع از تبخیر نمک پاشیده شده به دیواره ها و یا سنگ نمک
   بدست می آید و این کار سبب می شود که سالی یک میلیمتر از سطح نمک اندود اتاق
   کاهش یابد . هر چند امروزه برخی از اتاق های نمک را با کمک هالوژنراتورها راه اندازی
   کرده و این کار می تواند سهم قابل توجهی از یون منفی را برای شما تولید نماید .
   برای اینکه شما بتوانید مقدار یون منفی را در اتاق نگهداری کنید بهتر است که همیشه
   درب اتاق بسته بماند و فقط مواقع ورود و خروج از سازه درب را باز کنید تا یون های تولیدی
   خارج نشوند . و از طرف دیگر نباید در این اتاق ها به استعمال دخانیات بپردازید این کار
   می تواند ماندگاری یون منفی را به خطر بیاندازد .
   در مجموع شما پس از تولید یون منفی در این اتاق ها نیاز دارید که این یون منفی را در
   این سازه ها به مقدار نیاز حفظ کنید که این کار نیاز به کمی همت دارد .
   در رابطه با بخش دوم سوال شما باید عرض کنم که برای تولید یون منفی نوع نمک
   مهم نیست و شما باید از نمکی بهره ببرید که ناخالصی کمتری داشته باشد ولی
   در کل نوع نمک در این کار چندان اهمیت ندارد .

   پاسخ
 • صیادی منش
  دی 3, 1398 5:09 ب.ظ

  برای اجرای یک اتاق نمک خوب و مناسب بنظر شما باید از چه نمکی استفاده کنیم . و اگر
  می خواهیم اینکار را در یک کانکس اجرا کنیم آیا باید از نمک خاصی برای اینکار استفاده
  شود یا همین سنگهای نمک معمولی نیز کارایی دارد .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای صیادی منش .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که برای ساخت یک اتاق نمک نیاز به استفاده
   از نمک می باشد . این نمک می تواند بصورت نمک معمولی کوبیده شده و یا سنگ
   نمک می باشد . و نمک کوبیده شده بصورت پاششی کاربرد دارد و سنگ نمک نیز
   بصورت قطعه بندی در ابعاد مختلف مورد استفاده قرار خواهد گرفت .
   اگر شما بخواهید یک اتاق نمک در داخل کانکس طراحی و اجرا کنید باید در این سازه
   شرایطی را بوجود آورید که استحکام سازه و در نهایت عمر سازه بسیار بالا بوده و در
   رابطه با این موارد سازه دچار اشکال نشود و توجه به این موضوع سبب می شود که
   سازه شما از لحاظ استحکام دارای شرایط خاصی شود .
   معمولاً کانکس اتاق نمک را بدون پنجره طراحی و اجرا می کنند و این کار به منظور بهره
   بردن از حداکثر فضای نمک اندود می باشد که این کار می تواند کمک زیادی در تولید یون
   منفی یا همان انرژی مثبت بنماید . از این رو باید به این مسئله توجه کافی نشان داد .
   برای اینکه نمک پاششی را در این اتاق بتوانیم بکار ببریم از چسب مخصوصی بهره خواهیم
   برد و به همین جهت استفاده از این نمک بصورت پاششی راحت و کاربردی خواهد بود و
   همین امر سبب می شود که هزینه و زمان اجرای کار کاهش زیادی بیابد .
   برای اینکه سنگ نمک را در این سازه ها بکار ببریم نیاز است که از سنگ های نمک بزرگ
   استفاده نموده و آن ها را برای استفاده در ابعاد مناسب برش داده و این سنگ ها در این
   سازه ها بکار ببریم این کار می تواند زمان و هزینه اجرای سازه را افزایش دهد و نصب این
   سازه ها نیز توسط چسب مخصوصی انجام خواهد شد . در اجرای این کار باید دقت شود
   که هزینه و زمان اجرا افزایش یافته که این کار می تواند برای برخی از افراد قدری سخت
   باشد . ولی در برخی از موارد می توانیم سازه را بصورت ترکیبی از نوع پاشش و سنگ نمک
   اجرا کرده که این کار زیبایی خاصی خواهد داشت و در کل کارایی سازه متفاوت نیست .

   پاسخ
 • با سلام و احترام
  آیا در خصوص تاثیر اتاق های نمکی بر عملکرد ورزشکاران اطلاعاتی دارید؟

  پاسخ
  • با سلام خدمت شما دوست عزیز .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که من اطلاعاتی در این زمینه ندارم ولی این
   مسئله را میدانم که اتاق نمک بر روی گردش خون تاثیر مناسبی داشته و از طرف
   دیگر بر روی خواب خوب که نیاز ورزشکاران نیز میباشد تاثیرات فوق العاده ای دارد
   و از طرف دیگر به کاهش استرس کمک بسیار زیادی میکند و از لحاظ درمانی نیز
   برای رفع استرس و درمان بیماری های ناشی از آن بسیار مناسب است .

   پاسخ
 • بنظر شما اگر اتاق نمک را در یک کانتینر اجرا کنیم این سازه از لحاظ کیفی دارای چه مزایایی میباشد ؟

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای لرستانی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که اجرای اتاق نمک در کانتینر بسیار مناسب بوده و اگر اتاق نمک در کانتینر اجرا شود دارای مزایایی است که این مزایا در کانکس کمتر دیده میشود و به همین علت اجرای اتاق نمک در کانتینر را به کسانی که به دنبال حداکثر استحکام هستند پیشنهاد میکنیم .
   بنظر طراحان گروه صنعتی معین کانتین به دلیل اینکه سازه های کانتینری از استحکام بالایی برخوردارند میتوانند برای سفارش دهندگان بسیار بهتر از سازه های دیگر باشند ولی باید توجه نمود که برای استفاده از کانتینر نیاز است که این سازه ها به طور کامل عایق بندی شده تا از لحاظ تبادل عایقی در سطح مناسبی قرار گیرند و به همین منظور ما دو پیشنهاد به خریداران میدهیم اجرای ساندویچ پانل به عنوان عایق حرارتی و یا اجرای شبکه بندی در داخل این سازه ها که هر دوی این موارد میتوانند برای این سازه ها مناسب بوده و قدرت عایقی این سازه ها را بالا ببرند .
   به علت اینکه سازه های کانتینری فضای مناسبی دارند ما میتوانیم علاوه بر اجرای اتاق نمک در این فضا اقدام به اجرای امکانات رفاهی شامل سرویس بهداشتی و حمام نمائیم و در صورت نیاز اجرای اتاق بندی نیز در این سازه ها امکان پذیر است .
   لازم به تذکر است که به علت حداکثر کارایی در این سازه ها معمولاً از اجرای پنجره صرف نظر میشود که این کار برای این سازه ها مناسب تر است ولی اجرای درب به شیوه ای انجام میشود که بر روی درب این سازه ها نیز امکان نمک پاشی نیز وجود داشته باشد .

   پاسخ
 • سلام
  من طبقه آخر یک ویلا که بصورت استوانه ای است و دور تا دور پنجره هایی به ارتفاع حدودا یک و نیم متر است را می خواستم به اتاق نمک اختصاص دهم. آیا پنجره ها مشکلی ایجاد نمی کنند؟

  پاسخ
  • با سلام خدمت شما دوست عزیز .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که اجرای اتاق نمک به دو صورت استفاده از سنگ نمک و بصورت پاششی صورت میگیرد و مراحل اجرای هر کدام با دیگری متفاوت است و به همین منظور برای هر سازه ای یک روال کار انتخاب میشود .
   در صورتی که بر روی پنجره ها بخواهید تغئیراتی را ایجاد نکنید فقط نوع پاششی آن با توجه به زبر نمودن پنجره ها برای نگهداری نمک پاششی کاربرد اجرایی خواهد یافت و این کار برای شما هزینه کمتری به همراه دارد .
   در صورتی که بر روی پنجره ها از دیواره کاذب استفاده کنید میتوانید از سنگ نمک برای پوشش آن بهره برده که این کار میتواند برای شما مزایای فراوانی را به همراه داشته باشد و با توجه به این موضوع هزینه بیشتری را باید پرداخت کنید .
   در صورتی که نخواهید از پنجره ها برای نمک درمانی استفاده کنید هر دو روش قابل اجرا است ولی باید توجه داشته باشید که برای اینکه بتوانید حداکثر کارایی را در این سیستم داشته باشید باید تمامی فضا حتی بر روی درب ورودی نیز باید روش نمک اندود انجام شود و این روش حتی باید کف و سقف سازه را نیز در بر بگیرد .

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

چهار × 2 =

فهرست