قیمت کانکس

folder_openقیمت کانکس, مقالات
comment236 دیدگاه
قیمت کانکس گروه صنعتی معین کانتین

قیمت کانکس

قیمت کانکس به عوامل زیادی بستگی داشته و تمامی این عوامل تاثیر بر روی قیمت آن دارند ولی هزینه خرید لوازم مصرفی مهمترین تاثیر را بر روی قیمت کانکس خواهد گذاشت . و در واقع حدود 80 درصد قیمت کانکس ها مربوط به لوازم مصرف شده در ساخت این سازه ها است . و از مهمترین لوازم ساخت کانکس می توانیم به آهن آلات ، دیوار پوش های پی وی سی ، تخته کف ، درب و پنجره ، کف پوش ، لوازم مصرفی در اجرای امکانات رفاهی ، عایق مصرفی ، لوازم سیم کشی و . . . اشاره کرد . آهن آلات مصرفی شامل تیر آهن مصرفی برای شاسی ، پروفیل برای ساخت اسکلت و ورق بدنه ( در برخی از سازه ها جنس بدنه از فایبر گلاس ، کامپوزیت و یا چوب می باشد ) که هر کدام از این موارد شامل یک مبحث گسترده است و نمی توانیم با یک توضیح کوتاه از کنار آن بگذریم ولی بصورت مختصر توضیحی در این رابطه خواهیم داد .

شاسی کانکس

کانکس معمولی دارای شاسی از نوع تیر آهن بوده و بصورت موازی ( اسکی ) بکار می روند . ولی کانکس های شیک و لوکس که جزئی از سازه های درجه یک هستند و کانکس لاکچری که در کلاس کانکس های ممتاز تولید می شوند با شاسی تیر آهن و بصورت دور کلاف تولید خواهند شد . این نوع شاسی برای کف سازی با سرامیک بسیار مناسب هستند و برای اجرای کف سازی نیاز است از ورق گالوانیزه شادولاین بهره برد . این ورق ها بصورت عرشه فلزی در این سازه ها بکار می روند . ولی بر خلاف کانکس های درجه یک و ممتاز کانکس های معمولی برای کاهش هزینه های تولید با کف سازی با تخته به مشتریان تحویل داده می شوند که این کار سبب کاهش طول عمر این سازه ها نسبت به کانکس های درجه یک و ممتاز می شود . البته برخی دیگر از این سازه ها که برای موارد خاصی مانند اجرای پروژه های عمرانی در مناطق صعب العبور طراحی و اجرا می شوند . از شاسی هایی با استحکام خیلی زیاد بهره می برند . این شاسی ها برای کشیدن این سازه ها بر روی زمین مناسبند . و با این نوع شاسی می توان سازه را با کمک یک وسیله مانند بولدوزر بر روی زمین کشید . 

اسکلت کانکس

اسکلت بیشتر کانکس ها از جنس پروفیل است . که در طرح های مختلف و متفاوتی قابل اجرا است و بیشتر این طرح ها شیب به دو طرف است که معمولاً در سازه های معمولی دارای کاربرد می باشد ولی طرح های سقف شکسته و شیب به طول و امثال  آن در سازه های ویلایی ، اداری ، شیک ، لوکس و لاکچری بیشترین کاربرد را دارد و بهترین لوازم برای ساخت اسکلت فلزی پروفیل های نوع سنگین با وزن هر شاخه 14 کیلوگرم می باشد . این پروفیل ها می توانند به عنوان ستون برای دیواره ها و تیر ریزی سقف و کف دارای کاربرد باشند که بسیار مناسب می باشند . البته باید این موضوع را در نظر داشت که برای سازه های ارزان قیمت از پروفیل های سبک و برای سازه های گران قیمت تر از پروفیل های سنگین بیشترین بهره را می برند . از مواردی که در طراحی کانکس ها باید به آن توجه شود معمولاً کانکس های معمولی و درجه یک را نسبت به کانکس های ممتاز کوتاه تر تولید می کنند و این در حالی است که سازه های ممتاز را با سقف بلند تر ( 20 تا 60 سانتیمتر بلند تر که بستگی به نوع سازه دارد ) طراحی و اجرا می کنند .

البته برخی دیگر از سازه ها مانند کانکس های چوبی و یا ساندویچ پانل هستند که اسکلت آن ها قدری متفاوت تر از سازه های دیگر می باشد . اسکلت آن ها دارای تفاوت بوده و نیاز است ستون های اصلی آن دارای استحکام بسیار زیادی باشد . در این رابطه در موضوع کانکس ساندویچ پانل و کانکس چوبی مطالبی منتشر شده است . 

 

نمای بیرونی

نمای بیرونی در تمامی کانکس ها دارای اهمیت است همین نمای بیرونی است که سبب جذب افراد به این سازه ها می شوند و حتی باعث متفاوت شدن تمامی سازه ها با یکدیگر خواهد شد و به طور کلی ورق بدنه مهمترین زیبایی سازه از لحاظ شکل ظاهری خارجی می باشد . در سازه های معمولی ، شیک و لوکس از ورق گالوانیزه است . در نوع معمولی ورق گالوانیزه با پوشش رنگ الکترواستاتیک کاربرد دارد . و در نوع شیک و لوکس ( درجه یک ) این ورق بدنه از جنس سایدینگ فلزی گالوانیزه با پوشش رنگ الکترواستاتیک می باشد . این نوع بدنه کاربرد فراوانی داشته و سالهاست در صنعت سازه های پیش ساخته حضوری فعال دارد و در صورتی که این نوع بدنه درست و حرفه ای اجرا شود از بسیاری از بدنه ها بهتر می باشد .  ولی بدنه کانکس های ممتاز و لاکچری ( این سازه ها از تولید کمتری نسبت به سازهای معمولی و درجه یک برخوردارند ) متفاوت تر از نوع اول است  این بدنه از جنس دکوراتیو ، سمنت برد و یا ترمووود هستند که هزینه اجرایی بالایی دارند . ولی همین بدنه می تواند زیبایی مناسبی برای این سازه ها به همراه داشته باشد . امروزه نمای کانکس های لوکس را بصورت حرفه ای طراحی و اجرا می کنند . و برای اینکه از لحاظ زیبایی منحصر به فرد باشند می توانیم نمای بیرونی را ترکیبی از دو یا چند نما اجرا کنیم که بسیار جذاب و مدرن جلوه کند . 

دیوار پوش ها

امروزه دیوار پوش های داخلی کانکس را از نوع پی وی سی اجرا می کنند و در کانکس های معمولی این دیوار پوش ها از نوع معمولی که معروف به خام و یا سفید هستند کاربرد دارد و برای زیبایی بیشتر در این سازه ها از رگه هایی از پی وی سی چاپی استفاده می شود  و در نوع درجه یک ( کانکس شیک و کانکس لوکس ) این دیوار پوش ها معروف به پی وی سی چاپی می باشند و در نوع ممتاز و لاکچری دیوار پوش های بدنه از نوع روکش دار بوده و برای سقف داخلی نیز این دیوار پوش ها از نوع گچ برگ هستند . دیوار پوش های چاپی و روکش دار دارای تنوع بسیار زیادی در طرح و رنگ هستند .  در مجموع دیوار پوش ها جایگزین M D F های 6 میلیمتر و 3 میلیمتر شده و چون در طرح ها و رنگ های متنوعی تولید می شوند توانسته اند نظر مشتریان را به خود جلب کرده و کاربرد فراوانی داشته باشند . تنوع بسیار زیاد در طرح و رنگ پی وی سی ها سبب شده است که ام دی اف ها جایگاه خود را کاملاً از دست دهند و چون پی وی سی ها کاملاً ضد آب هستند ( بر خلاف ام دی اف ) دارای طول عمر بسیار زیادی بوده و از آن ها به عنوان دیوارپوش در صنایع مربوط به ساختمان نیز استفاده های فراوانی می شود . که معمولاً طرح های روشن و تیره طرح چوب را برای جذابیت بیشتر با هم بکار می برند . از مهمترین دلایلی که ام دی اف ها دیگر جایگاهی ندارند حساس بودن آن ها به آب و رطوبت بوده است .

کف سازی

تخته کف در تمام کانکس های معمولی کاربرد داشته و از جنس ام دی اف و نئوپان ( در گروه صنعتی معین کانتین استفاده از تخته نئوپان جایگاهی ندارد ) است ولی گاهی اوقات در کانکس های درجه یک هم استفاده از تخته و براساس نظر مشتری انجام می شود . تخته های بکار رفته در کانکس های درجه یک از نوع ضد آب چند لایه می باشد . ولی در بیشتر کانکس های درجه یک و ممتاز از کف سازی با سرامیک استفاده خواهد شد  . و اجرای کف سازی با سرامیک در این سازه ها از تدابیر زیادی که سبب استحکام سازی کف است بهره برده می شود که مهمترین این تدابیر را می توان به اجرای استحکام سازی با ورق گالوانیزه شادولاین را معرفی کرد که کاملاً بصورت حرفه ای این کف سازی انجام می شود و حتی در صورت نیاز مشتری می توانیم برای این سازه ها قبل از بتون ریزی کف از لوله های گرمایش از کف بهره برد و یا می توانیم برای نصب شوفاژ احتمالی لوله کشی آن را در زیر سرامیک انجام دهیم .

کف پوش ها

کف پوش ها در کانکس هایی کاربرد دارند که از تخته کف برای کف سازی در آن ها استفاده می شود . کف پوش ها در دو نوع نمد دار و بدون نمد عرضه می شوند و در این شرکت فقط از نوع نمد دار آن که دارای کیفیت بسیار بالایی است و مانع تبادل انرژی بیشتر از کف سازه می شود استفاده خواهد شد .

درب و پنجره مسئله ای است که خریداران به آن توجه کمتری می کنند ولی در واقع درب و پنجره جزئی از نمای داخلی و خارجی سازه محسوب خواهد شد و باید به آن توجه بیشتری شود . در کانکس های معمولی جنس درب و پنجره از نوع آلومینیومی بوده و همراه با شیشه های تک جداره به مشتری تحویل داده خواهد شد . این نوع درب و پنجره ها مانع تبادل بیشتر انرژی در سازه شده و از اهمیت بسیاری برخوردار است ولی پیشنهاد ما برای سازه های ممتاز و لاکچری کاملاً متفاوت است و از این تفاوت ها می توان به اجرای درب این سازه ها از نوع ضد سرقت ایرانی اشاره کرد که کاملاً ایمن بوده و بهترین انتخاب است و تمامی پنجره های این سازه ها از نوع پی وی سی همراه با شیشه های دو جداره است که بهترین و مناسب ترین نوع می باشند و برای ایمنی بیشتر تمامی پنجره ها را به حفاظ ایمنی مجهز می کنیم .

عایق مصرفی

عایق مصرفی از جنس پلاستوفوم است ولی در کانکس های درجه یک این عایق را با یک لایه عایق پشم شیشه تقویت می کنند و در کانکس های ممتاز این عایق توسط یک لایه عایق پشم سنگ بطور کامل تقویت شده که قدرت عایقی سازه را افزایش داده و مانع تبادل انرژی بیشتر از ناحیه بدنه و سقف سازه خواهد شد . که این کار هزینه چندانی نداشته ولی عامل موثری در آسایش افراد ساکن در آن خواهد بود .

درب و پنجره 

درب و پنجره جزئی از نمای داخلی و خارجی سازه محسوب می شود . بسیاری از سفارش دهندگان به این موضوع توجه جدی نمی کنند و برای آن ها این موضوع از اهمیت بالایی برخوردار نیست در صورتی که باید خرید به این موضوع توجه ویژه ای داشته باشد تا سازه ای مناسب با نظر خود دریافت نماید . درب و پنجره مورد استفاده در کانکس های معمولی از جنس آلومینیوم است . درب این سازه ها را از نوع آلومینیوم فاسات دار تولید و عرضه می کنند . و پنجره ها نیز از جنس آلومینیوم بوده که به همراه شیشه های تک جداره استفاده می شود . این درب و پنجره ها از لحاظ تبادل انرژی حرارتی مناسب نیستند و از این لحاظ باعث اتلاف انرژی می شوند . و در سازه های درجه یک نیز درب و پنجره ها از جنس پی وی سی بوده که تمامی شیشه ها دو جداره بوده و لحاظ کیفی بسیار مناسب هستند . و مانع تبادل زیاد انرژی حرارتی با فضای بیرون از سازه نمی شوند . ولی کانکس های ممتاز قدری متفاوت تر هستند . درب اصلی این سازه ها که به فضای بیرون باز می شود از جنس ضد سرقت ترک می باشد . این دربهای ضد سرقت بسیار مناسب بوده و از لحاظ ایمنی و زیبایی در سطح بالایی قرار دارند . لایه فولادی بین این درب سبب می شود که ایمنی سازه از درب اصلی بشدت افزایش یابد . و تمامی پنجره ها را از نوع پی وی سی همراه با شیشه های دو جداره انتخاب می کنند . این پنجره ها از بهترین نوع بازار بوده و از کیفیت بسیار بالایی برخوردارند . 

برای افزایش ایمنی بیشتر در این سازه ها لازم است تمامی درب ها ( جز دربهای ضد سرقت ) و پنجره ها را باید به حفاظ فلزی با استحکام بالا مجهز کرد . این کار ایمنی داخلی سازه را بشدت افزایش می دهد و سازه را از این لحاظ برای زندگی مناسب می نماید .

معمولاً در سازه های معمولی از امکانات رفاهی استفاده نخواهد شد ولی سازه های درجه یک و ممتاز را بدون امکانات رفاهی طراحی و تولید نخواهند کرد که این عامل سبب افزایش هزینه های تولید این سازه ها شده و هزینه اجرای این سازه ها را بشدت افزایش خواهد داد . البته اجرای این امکانات براساس ابعاد سازه و نیاز مشتری انجام خواهد شد . که غالباً برای سازه های کوچک استفاده از سرویس بهداشتی ، حمام و آشپزخانه معمول است ولی در سازه های بزرگتر استفاده از اتاق بندی نیز قابل اجراست .

سیم کشی در تمامی سازه های پیش ساخته اجرا خواهد شد و کاملاً جزئی از سازه بوده و اجرا نکردن آن معنی نخواهد داشت این سیم کشی غالباً بصورت روکار بوده و توسط داکت اجرا می شود . و کاملاً حرفه ای و متناسب با ابعاد و کارایی کانکس برای این دست از سازه های پیش ساخته اجرایی شده و از اهمیت برخوردار است .

در گروه صنعتی معین کانتین قیمت کانکس ها با یکدیگر کاملاً متفاوت می باشد .

دیگر مطالب ما که بهتر است بخوانید :

قیمت کانکس ویلایی

قیمت کانکس معمولی

قیمت کانکس درجه یک

قیمت کانکس ممتاز

قیمت کانکس کارگری

قیمت کانکس کارگاهی

قیمت کانکس فروشگاهی

قیمت کانکس اداری

قیمت کانکس مهندسی

قیمت کانکس مسکونی

قیمت کانکس ویلایی شیک

قیمت کانکس ویلایی لوکس

قیمت کانکس 15 متر مربع

قیمت کانکس 18 متر مربع

قیمت کانکس 30 متر مربع

قیمت کانکس 36 متر مربع

قیمت کانکس 15 متر مربع لاکچری

قیمت کانکس 18 متر مربع لاکچری

قیمت کانکس 30 متر مربع لاکچری

قیمت کانکس 36 متر مربع لاکچری

قیمت کانکس ویلایی در ایران

کانکس ویلایی

کانکس مسکونی 

آخرین بروز رسانی 1397/03/03

 

محصولات مرتبط

236 دیدگاه. Leave new

 • در مقاله ای که نوشته اید قیمت کانکسهایتان را درج نکرده اید .

  پاسخ
  • با سلام خدمت شما .
   در مقاله ای که در رابطه با قیمت کانکس نوشته ام به دلیل نوسانات شدید قیمت ها امکان درج قیمت وجود ندارد .
   و دلیل آن را می توان جابجایی قیمت لوازم مصرفی در ساخت کانکس دانست .
   قیمت لوازم مصرفی گاهی اوقات در طول یک هفته چند بار جابجا می شود .
   در واقع هیچ تولید کننده ای نمی تواند قیمت سازه های پیش ساخته را اعلام کند و آن را در طول دو هفته حفظ کند .
   قیمت ها بشدت دارای نوسان هستند و این نوسانات همچنان ادامه دارد .
   انشاالله شرایط بازار طوری شود که قیمت ها از ثبات بیشتری برخوردار باشد تا ما هم بتوانیم قیمت سازه ها را در مطالب خود به خریداران اعلام کنیم .
   موفق باشید
   .

   پاسخ
 • میخواستم اطلاعات بیشتری در رابطه با قیمت کانکس کسب کنم .
  در ضمن قیمت کانکس میتواند به چه عواملی بستگی داشته باشد .
  آیا برای کاهش هزینه میشود از سازه بدون فوندانسیون و شاسی استفاده کرد .
  ممنون که به سوالات ما جواب میدهید .

  پاسخ
  • با سلام خدمت شما دوست عزیز .
   در صورت نیاز به کسب قیمت کانکس می توانید با مشاورین شرکت ما تماس برقرار کنید .
   قیمت کانکس به عوامل زیادی بستگی دارد .
   این عوامل هرکدام می تواند قیمت کانکس را کاهش و یا افزایش دهد .
   مهمترین عامل در قیمت کانکس خرید لوازم مصرفی در ساخت است .
   لوازم مصرفی برای ساخت کانکس در این چند سال اخیر در حال افزایش بوده است .
   در قیمت کانکس باید به نوع بدنه بیرونی ، نوع دیوارپوش داخلی ، نوع استراکچر ( اسکلت ) ، شاسی بکار رفته ، درب و پنجره ، امکانات رفاهی ، تاسیسات گرمایش و سرمایش و … توجه زیادی کرد .
   هر کدام از موارد بالا در هزینه ساخت تاثیر فراونی خواهد داشت .
   در رابطه با ساخت سازه بدون فوندانسیون و شاسی باید خدمت شما عرض کنم که باید خواسته ی خود را عنوان کنید . زیرا در برخی از سازه ها امکان این کار هست ولی باید توجه کرد که معمولاً این سازه ها قابلیت جابجایی نخواهند داشت و یا برای جابجایی این نوع سازه باید از تدابیری استفاده کرد که خود این کار هزینه بر است . و لازم است این سازه ها در محل ساخت بصورت اجرا در محل ساخته شوند که این کار می تواند هزینه ساخت کانکس را حدود 10 درصد افزایش دهد . البته باید متذکر شوم که برخی از این سازه ها در صورت داشتن شاسی هیچ احتیاجی به اجرای فوندانسیون ندارند . این سازه ها به تعداد زیاد مورد استفاده قرار می گیرند .

   پاسخ
 • مهمترین عوامل تاثیر گذار در قیمت یک کانکس ویلایی را میتوانید معرفی کنید .

  پاسخ
  • با سلام خدمت شما خواننده عزیز .
   قیمت کانکس به عوامل مختلفی بستگی دارد که مهمترین عامل هزینه خرید لوازم مصرفی است .
   این لوازم مصرفی بیشترین تاثیر را در قیمت یک کانکس دارد .
   لوازم مصرفی مورد استفاده در ساخت کانکس ویلایی بسیار زیاد می باشد .
   از مهمترین لوزام مصرفی و پرهزینه ترین آن ها می توان به این موارد اشاره کرد .
   تیرآهن برای ساخت شاسی
   پروفیل برای ساخت اسکلت سازه
   نمای بیرونی برای زیبایی ظاهری سازه که معمولاً از جنس فلزی ، چوب ، فایبرگلاس و یا کامپوزیت است .
   نمای داخلی که معمولاً از جنس پی وی سی است
   اجرای کف سازه که بهتر است با سرامیک باشد .
   برای کاهش هزینه کف سازه با تخته های ام دی اف ساخته می شود .
   درب و پنجره های مصرفی در ساخت سازه
   اجرای امکانات رفاهی که هزینه ساخت سازه را افزایش می دهد .
   اجرای تاسیسات داخلی سازه مانند سیم کشی و لوله کشی آب سرد و گرم
   لوزام مورد مصرف در امکانات رفاهی
   سیستم سرمایش و گرمایش
   و . . .
   به این موارد باید اجرت ساخت نیز اضافه شود .
   هزینه حمل لوازم مصرفی برای ساخت .
   هزینه حمل سازه ساخته شده برای تحویل .

   پاسخ
 • چرا قیمت کانکس های تولید شده در شرکت شما با یکدیگر تفاوت زیادی دارند ؟

  پاسخ
  • با سلام خدمت شما خواننده گرامی .
   قیمت تمامی کانکسهای تولید شد در این شرکت براساس قیمت متریال مصرفی تعین می شود .
   در بسیاری از سازه ها متریال کار شده با یکدیگر متفاوت است .
   و این در حالی است که از لحاظ شکل ظاهری هیچ تفاوتی نسبت به هم ندارند .
   این متریال مصرفی یا به کیفیت و یا طول عمر سازه بستگی خواهد داشت .
   و حتی محصولاتی که سایر همکاران ما نیز تولید می کنند همینطور می باشد .
   از طرف دیگر برخی از کارها هزینه طراحی جداگانه دارند .
   البته هزینه طراحی برای برخی از سازه ها می باشد .
   ساخت برخی دیگر نیز بسیار زمان بر است . همین عامل سبب بالا رفتن هزینه ساخت می شود .
   دلایل مختلفی برای تعین قیمت یک کانکس وجود دارد .
   ولی مهمترین دلیل آن لوازم مصرفی در ساخت است که شامل 80 درصد از هزینه ساخت می شود .
   شما لازم است به تمامی این موارد توجه کافی داشته باشید .
   سوال دیگری داشته باشید در خدمت شما هستم .

   پاسخ
 • تفاوت قیمت ورق سقف طرح سفال با ورق های سینوسی چه مقدار می باشد ؟

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای جهانی
   ورق های سقف طرح سفال 60 درصد گرانتر از ورق های سینوسی ( کرکره ) می باشند .
   ولی باید در زمان محاسبه هزینه مقدار 80 درصد بیشتر را در نظر بگیرید .
   این مقدار بیشتر به دلیل پرتی می باشد که باید برای عدم نشت آب باران در این سازه ها
   محاسبه شود .
   ورق ها باید بگونه ای بکار روند که مانع ورود آب به داخل کانکس شوند . و باید در برخی از جاها
   از مقداری از ورق صرف نظر کرد . تا مانع ورود آب به داخل سازه شود .

   پاسخ
 • کانکس ها براساس چه معیاری قیمت گذاری می شوند ؟
  بسیاری از کانکس ها بسیار شبیه به هم می باشند ولی از لحاظ قیمت با
  یکدیگر بسیار متفاوت می باشند .
  اگر می شود در این رابطه توضیحی دهید .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای مقدم .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که قیمت گذاری کانکس براساس
   بسیاری از معیارها و عوامل بوده و قیمت سازه نیز براساس همین عوامل
   بدست می آید . این عوامل گسترده هستند ولی باید به این موضوع به صراحت
   پرداخت که 80 درصد قیمت یک کانکس به قیمت لوازم مصرفی در آن سازه بستگی
   دارد . این 80 درصد واقعی بوده و به لوازم بسیاری که در ساخت آن ها استفاده
   می شود مربوط خواهد شد .
   از لوازم مورد استفاده در بیشتر کانکسها می توانیم به این موارد بپردازیم : تیرآهن ،
   پروفیل ، نمای بیرونی ، نمای داخلی ، عایق مصرفی ، تخته کف ، کفپوش ،
   پنجره ، درب ، پیچ ، الکترود ، میلگرد ، رنگ ، تسمه های آلومینیومی ، نبشی آلومینیومی
   و . . .
   باید متذکر شوم که هزینه کارگری برای ساخت یک کانکس و قیمت لحاظ شده برای آن
   کمتر از 10 درصد هزینه ها است و 10 درصد مابقی نیز مربوط به استهلاک ، هزینه برق و
   انرژی مصرفی و هزینه حمل و نقل لوازم خریداری شده و هزینه ای بابت اجاره فضای
   ساخت این سازه ها می شود .
   به مبلغ تمام شده نیز کمتر از 15 درصد به عنوان سود نهایی برای ساخت این سازه ها
   اضافه می شود . البته این مبلغ نهایی در اتمام کار اضافه می شود و جزئی از هزینه
   های ساخت لحاظ نشده است .

   پاسخ
 • قیمت های کانکس های ویلایی که بصورت اجرا در محل ساخته می شوند .
  چرا اینقدر بالا است . لطفاً در این رابطه توضیح دهید ممنون می شوم .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای لشگری .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم قیمت های کانکس های ویلایی که
   بصورت اجرا در محل طراحی و تولید می شوند به دلایل مختلفی بالا می باشند .
   دلیل این افزایش قیمت را می توان در موارد زیادی جستجو کرد . این دلایل هر کدام
   می تواند در هزینه تمام شده این سازه ها تاثیر گذار باشد . از این موارد می توانیم
   به هزینه اجرت بالاتر اشاره کنیم . در برخی از موارد اجرت پیمانکاران می تواند تا
   سه برابر هزینه ساخت این سازه ها در شرکت باشد . این هزینه بالا نیز به دلیل
   آن است که در صورت ساخت این سازه ها در داخل شرکت سرعت اجرای کار
   بسیار بالاتر بوده و هزینه کارگری کمتری را متوجه پیمانکار خواهد نمود .
   از دیگر دلایل افزایش هزینه تمام شده می توانیم به هزینه بیشتر برای حمل لوازم
   مصرفی اشاره کنیم . این هزینه بیشتر به دلیل حمل و نقل ساخت بوده که بستگی
   به نوع سازه نیز دارد .
   از دیگر موارد قابل اشاره می توانیم به هدر رفت برخی از لوازم اشاره کنیم . این هدر
   رفت در داخل شرکت بسیار کمتر بوده و به نسبت کار خارج از مجموعه نمی باشد .
   البته برای افزایش هزینه ها دلایل مختلفی را می توانیم عنوان کنیم ولی همین سه
   دلیل بیشترین تاثیر را در افزایش هزینه ها خواهد داشت .

   پاسخ
 • با سلام خدمت آقای حیدری
  قیمت کانکس در ایران براساس چه معیارهایی تعئین می شود .
  در بیشتر مواقع که قیمت همکاران شما را چک کردم قیمت ها با هم بسیار
  متفاوت بوده و با یکدیگر کاملاً متفاوت است . این تفاوت قیمت ها را می توانید
  برای ما به زبان ساده توضیح دهید تا ما بتوانیم یک کانکس با قیمت پائین و کیفیت
  بالا خریداری کنیم . ممنون از پاسخگویی شما

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای تبریزی .
   در رابطه با سوالی که داشتید باید عرض کنم که قیمت یک کانکس به عوامل فراوانی بستگی
   دارد . ولی مهمترین قسمت و پر هزینه ترین آن مربوط به مسئله لوازم مصرفی برای ساخت
   این سازه ها می باشد. لوازم مصرفی برای ساخت این سازه ها می تواند 80 درصد از هزینه
   ساخت را پوشش دهد . لوازم ساخت برای این سازه ها دارای تنوع بسیار زیادی بوده که براساس
   نیاز به ساخت این سازه ها تهیه و استفاده می شود .
   تفاوت قیمت در این سازه ها مربوط به تفاوت کیفیت و لوازم مصرفی در ساخت آن ها می شود .
   این تفاوت قیمت در تمامی صنوف وجود دارد . ولی در کانکس سازی به دلیل تفاوت سلیقه تولید
   کنندگان با هم و تفاوت سلیقه سفارش دهندگان بیشتر دیده می شود . شما برای اینکه تفاوت
   قیمت برای خرید را کاهش دهید ابتدا باید بدانید چه سازه ای نیاز دارید با لوازم مصرفی مشخص
   از این لوازم مصرفی مشخص می توانیم به ورق بدنه ، جنس درب و پنجره ، نمای داخلی
   ، عایق مصرفی و جنس کف سازه در این صورت می توانید قیمت سازه را براحتی بدست
   آورید و در این صورت می بینید تفاوت قیمت بسیار کاهش می یابد .
   در رابطه با خرید کانکس ارزان با کیفیت بالا باید عرض کنم من اعتقاد دارم که این مسئله قابل
   حل نیست زیرا معمولاً سازه های ارزان قیمت از کیفیت پائین برخوردارند . و باید در هنگام خرید
   به کیفیت سازه توجه کنید . گاهی اوقات با یک هزینه بیشتر می توانید از تخته کف بهتری بهره
   مند شوید . مثلاً تفاوت بین تخته کف نئوپان که از کیفیت پائینی برخوردار است نسبت به تخته
   ام دی اف که از کیفیت بسیار بالاتری برخوردار است کمتر از 150 هزار تومان می باشد
   متاسفانه مشتریان به این مسئله توجه نمی کنند و فقط به خاطر یک هزینه کمتر
   مطمئناً کانکسی با تخته کف نئوپان را تهیه می کنند و با این تصور که یک کانکس با
   قیمت مناسب تهیه نموده اند در صورتی که سازه خریداری شده فقط به خاطر تخته
   کف دارای طول عمر حداقل دو سال کمتر است . توجه کنید این مسئله فقط به خاطر
   150 هزار تومان ارزان تر صورت گرفته است .

   پاسخ
 • تفاوت قیمت اجرای کف سازی با تخته و کف سازی با سرامیک چقدر می باشد .
  آیا بهتر است کف سازی در محل نصب انجام شود و یا در محل کارخانه در این
  رابطه اگر توضیح دهید از شما بسیار سپاس گزارم .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای سلامی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که تفاوت قیمت کف سازی با تخته و کف سازی با
   سرامیک از مجموع محاسبه هزینه کف سازی با سرامیک منهای هزینه اجرای کف سازی
   با تخته به دست می آید . با هزینه و قیمت های امروزی این تفاوت برای یک کانکس 6 متری
   با فضای 15 متر مربع یک هزینه ای حدود یک میلیون و پانصد هزار تومان است . این هزینه
   تمامی هزینه را در بر گرفته و هزینه اضافی دیگری از سوی شما نیاز به پرداخت نیست .
   اما باید بدانید این مقدار هزینه را چگونه محاسبه می کنند . برای محاسبه این هزینه باید
   به این مورد اشاره کرد که برای کف سازی با سرامیک نیاز است که شاسی این نوع سازه
   از نوع دور کلاف باشد ولی شاسی کانکس با کف تخته معمولاً از نوع اسکی بوده که این
   شاسی از لحاظ هزینه ارزان تر می باشد و در مرحله بعد برای اجرا باید تمامی کف سازه را
   توسط ورق های گالوانیزه شادولاین تقویت سازی نموده و این تقویت سازی به استحکام
   بیشتر سازه کمک فراوانی می کند . و برای اجرای مرحله بعدی نیاز است که تمام کف سازه
   را بطور کامل بتون ریزی نموده و بعد از اینکه بتون ریزی نیمه خشک شد و دیگر اثر رد پا بر روی
   آن قابل مشاهده نبود با کمک دوغاب سیمان سفید سرامیک ها را بر روی آن نصب می کنند .
   و در مرحله ی آخر باید بین تمامی سرامیک ها یک دوغاب ریخته و اضافه ی آن جمع آوری شود .
   در رابطه با سوال شما باید بگویم برای سازه هایی که بصورت سفارشی سفارش داده
   می شود . بهتر است که سرامیک کف در محل نصب نهایی اجرا شود و این کار خیلی
   بهتر است . ولی اگر این سازه ها سفارشی نیستند و فاصله ی بین سرامیک کاری تا
   فروش بیشتر از ده روز می باشد هیچ فرقی ندارد که این سازه ها در محل شرکت سرامیک
   شود و یا در محل نصب نهایی ولی معمولاً سازه هایی که سفارشی نیستند از قبل در
   محل شرکت کف آن ها سرامیک شده و در زمان تحویل کاملاً خشک بوده و مشکلی
   بوجود نمی آید .

   پاسخ
 • با سلام خدمت مدیریت شرکت معین کانتین .
  سوالی داشتم در رابطه با نقش ورق بدنه در هزینه ای که برای ساخت یک کانکس ویلایی
  مورد محاسبه قرار می گیرد .
  لطفاً در رابطه با ورق های بدنه که در کانکس های ویلایی قابلیت استفاده دارند را توضیح
  دهید . و بهتر است که از کدام نوع ورق بدنه برای ساخت کانکس های ویلایی استفاده
  کنیم . تشکر می کنم که به سوالات ما پاسخ می دهید .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای لطفی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که یکی از مهمترین عوامل در قیمت یک کانکس
   ویلایی هزینه ورق ها و نمای بیرونی در این سازه ها می باشد . این هزینه می تواند
   برای برخی از این سازه ها بسیار زیاد بوده و در برخی دیگر می تواند کمتر باشد . برخی
   از این نماها در این سازه ها می تواند هزینه ساخت را بشدت افزایش دهد .
   در رابطه با سوال دوم شما باید عرض کنم که ارزان ترین نمایی که می توانیم برای یک
   کانکس ویلایی انتخاب کنیم . نمای ورق گالوانیزه با پوشش رنگ الکترواستاتیک است .
   این نمای بیرونی از لحاظ هزینه ارزان ترین نوع می باشد . این ورق کاملاً رنگ شده بوده
   ولی برای استفاده در این سازه ها نیاز است که حتماً حاشیه آن رنگ آمیزی شده تا
   ظاهریزیبا تر را به این سازه ها بدهد . نمای پرکاربرد تر دیگر را می توانیم نماهای
   دکوراتیو معرفی کنیم . این نماها در طرح ها و رنگ های متفاوتی وجود دارند و می توان
   از آن ها در این سازه ها استفاده کرد . هزینه اجرای آن ها از ورق های گالوانیزه بیشتر
   است ولی از بیشتر نماها کمتر می باشد .
   نمای دیگر که قابل معرفی است نمای سمنت برد می باشد . سمنت برد ها بصورت
   خام رنگ آمیزی نیستند و پس از نصب رنگ می شوند . این نماها تقریباً هم قیمت
   دکوراتیو ها بوده ولی استحکام بالاتری دارند و می توانید براحتی آن را رنگ آمیزی
   نموده و به رنگ دلخواه خود در بیاورید .
   امروزه استفاده از نماهای سمنت برد در حال افزایش است و برخی از آن ها از نوع
   هستند که خود یک عایق حرارتی مناسب نیز محسوب می شوند .
   گران ترین نمایی که در کانکس های ویلایی استفاده می شود نمای چوب می باشد .
   این نماها که به ترموود معروف هستند . از هزینه اجرای بالایی برخوردارند . ولی سازه
   هایی که توسط این نوع نما اجرا می شوند بسیار زیبا بوده و طرفداران بسیاری دارند
   ولی به دلیل هزینه اجرای بالا کمتر سفارش داده می شوند . این نوع چوب قابلیت
   رنگ پذیری داشته ولی بیشتر نمای بیرونی آن را با روغن مخصوصی جلا می دهند .
   برخی از سازه های ویلایی را می توانیم با ترکیب دو یا چند نوع از این نماها طراحی
   و اجرا نمائیم . برای اجرای این نوع نما ها نیاز است که حتماً قبل از ساخت این سازه
   ها نمای نهایی آن ها را به طور کامل در نرم افزار اجرا کرده و نواقص احتمالی آن را برطرف
   نموده تا در زمان اجرا به مشکلی بر نخورید .

   پاسخ
 • با سلام عایق مصرفی در ساخت کانکس های ویلایی باید از چه نوعی انتخاب شود .
  این عایق مصرفی بهتر است که با چه دانسیته ای در این سازه ها بکار برود .
  قیمت این عایق های مصرفی به چه میزانی می تواند در قیمت این سازه ها
  تاثیر گذار باشد . و اگر لطف کنید قیمت اعلام کنید ممنون می شوم .
  بهترین ضخامت برای استفاده از این عایق ها چه مقدار می باشد .
  لطفاً در این رابطه راهنمایی نمائید .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای لشگری .
   در رابطه با سوال شما باید بگویم که در کانکس های ویلایی می توانیم از عایق های
   مختلفی در ساخت این سازه ها بهره ببریم . ولی چند عایق بیشترین کاربرد را دارد
   و از عایق های دیگر کمتر استفاده می شود . البته باید متذکر شوم که این عایق ها
   در ایران محدود به این چند نوع هستند ولی در کشورهای پیشرفته برخی از این عایق
   ها را به هیچ عنوان مورد استفاده قرار نمی دهند و از عایق های بهتری استفاده می شود .
   عایق های مصرفی در ایران عبارتند از : عایق پلی استایرن ، عایق پلی اورتان ، عایق
   پشم شیشه و عایق پشم سنگ . این عایق ها در ایران بسیار پر کاربردند .
   عایق پلی استایرن که به پلاستوفوم نیز معروف است از لحاظ عایقی برای سازه های
   ویلایی مناسب نیست و بهتر است که این عایق با یک لایه عایق پشم شیشه و یا
   پشم سنگ تقویت شده و به عنوان عایق دوم مورد استفاده قرار گیرد . این کار
   ضعف عایق پلاستوفوم را پوشش داده و این عایق را از لحاظ کارایی مناسب
   می سازد . هر چند در برخی از این سازه ها عایق پشم شیشه و پشم
   سنگ نیز جداگانه کاربرد داشته و در قطعاتی از پیش برش خورده و آماده
   در فضاهای خالی بین ورق و دیوار پوش داخلی بکار می روند ولی در مجموع
   استفاده از رول آن به همراه پلاستوفوم کاربرد بیشتری دارد . و این روش
   رایج تر می باشد .
   عایق دیگر پلی اورتان می باشد . پلی اورتان ها از لحاظ عایقی بسیار مناسب
   هستند ولی باید به این موضوع اشاره کرد که خود عایق پلی اورتان به دلیل
   دارا بودن ضعف معمولاً بصورت ورق مورد استفاده قرار نمی گیرند و از دو ورق
   فلزی از جنس آلوزینک که دو طرف این عایق را احاطه کرده اند استفاده می شود .
   این دو ورق مانند یک ساندویچ این عایق را اجاطه کرده و از این رو به این نوع
   عایق ساندویچ پانل گفته می شود . و این نوع عایق به گونه ای بکار می رود
   که می توانید از آن علاوه بر خاصیت عایقی به عنوان نمای بیرون کانکس و هم
   نمای داخل کانکس استفاده کرد . امروزه این نوع روش در حال گسترش بوده و
   جای روش های دیگر تولید را می گیرد .
   دانسیته بکار رفته در عایق پلی استایرن و عایق پلی اورتان را با نمره ی 40 مشخص
   می کنند و دانسیته پشم شیشه و پشم سنگ نیز براساس فشار بر سانت مشخص
   خواهد شد .
   قیمت عایق ها به این قرار است . عایق پلی استایرن هر متر مربع با دانسیته 40 حدود
   8000 تومان ، عایق پلی اورتان ساندیچ پانل شده هر متر مربع 170000 تومان و قیمت
   هر رول پشم شیشه با متراژ 20 متر مربع 65000 تومان و قیمت پشم سنگ با کیفیت
   در رول 20 متر مربع نیز حدود 300000 تومان است .
   بهترین ضخامت برای عایق های مصرفی برای ساخت کانکس در مناطق معتدل عایق
   با ضخامت 4 سانتیمتر است . و عایق بصورت رول نیز به ضخامت 2 سانتیمتر می باشد .
   ولی برای مناطق بسیار سرد و مناطق بسیار گرم می توانید از عایق پلی استایرن و
   پلی اورتان با ضخامت 8 سانتیمتر بهره ببرید .
   لازم به توضیح می دانم که تمامی موارد گفته شده در بالا براساس استفاده شرکت
   ما می باشد . و ممکن است که در بسیاری از شرکت ها این اعداد و ارقام با اطلاعات
   ارائه شده از سوی ما مغایرت داشته باشد . در ایران به دلیل عدم وجود صنف خانه
   های پیش ساخته هیچ استانداردی وجود ندارد و تنها استانداردی که برای برخی از
   تولید کنندگان قابل اعتنا است استفاده از اطلاعت سازه های پیش ساخته می باشد .
   که در بسیاری از مواقع می توان به آن استناد نمود .

   پاسخ
 • با سلام . در جایی که مقداری از شهر دور است می خواهم یک کانکس ویلایی بسازم .
  این محل در زمستان بسیار سرد می شود . و به دلیل نبود خانه در آن نزدیکی چکار کنم
  که امنیت آن بالا برود و از طرف دیگر آن محل برق شهری نیز ندارد برای تامین برق مصرفی
  پیشنهاد شما چیست . من اطلاعات کمی در رابطه با ساخت کانکس دارم . اگر ممکن
  است من را راهنمایی نمائید .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای مهدوی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که در صورتی که می خواهید برای این محل سازه ای
   بسازید به علت سرمای زیاد در آن محل بهتر است که جنس بدنه این سازه ها از ساندویچ
   پانل باشد . این ساندویچ پانل ها به دلیل دارا بودن عایقی به نام پلی اورتان از لحاظ عایقی
   بسیار مناسب بوده و سبب می شود که تبادل انرژی حرارتی به حداقل برسد از این رو
   نیاز دارید که از این عایق استفاده کنید و در صورت سفارش سازه خود باید از ساندویچ
   پانلی بهره ببرید که دانسیته ی بکار رفته در آن 40 باشد تا کارایی لازم را برای شما داشته
   باشد . در غیر اینصورت کارایی آن به همان نسبت کاهش می یابد .
   برای بالا بردن امنیت سازه شما چند راه دارید . بهتر است که درب ورودی این سازه ها از جنس
   ضد سرقت باشد . این درب ها نوع ایرانی و ترک آن از کیفیت و کارایی بسیار بالایی برخوردار
   بوده و سبب افزایش ایمنی داخل سازه خواهد شد . بنابراین نیاز است که از این درب بهره
   ببرید . البته این دربها معمولاً گران قیمت بوده و دربهایی که کارایی دارند بیش از 4 میلیون
   تومان قیمت دارند . و نیاز است تمامی پنجره ها را به حفاظ فلزی مجهز کنید اینکار بسیار
   با اهمیت بوده و به ایمنی و امنیت داخل سازه کمک شایانی خواهد نمود . بنابراین باید
   به این مسئله توجه کنید . و از طرف دیگر باید از طرح هایی برای اجرای حفاظ بهره ببرید که
   سبب افزایش زیبایی سازه شود . این طرح ها بسیار بوده و می توانید از یکی از این طرح ها
   برای ساخت حفاظ فلزی سازه بهره ببرید .
   بهترین شیوه تامین برق مصرفی برای سازه مورد نظر شما برق شهری است . تا می توانید
   راههای قانونی را برای بدست آوردن برق شهری دنبال کنید . این برق بسیار مناسب است
   و استفاده از آن برای شما در طولانی مدت بسیار ارزان تر از شیوه های دیگر تامین برق
   می باشد . ولی اگر راهی برای بدست آوردن برق شهری ندارید می توانید از سیستم های
   دیگری برای تامین این برق مصرفی استفاده کنید . از جمله نصب موتور برق خانگی ، تامین
   برق توسط فتوولتائیک و یا انرژی باد . البته تامین انرژی توسط این موارد که گفتم سختی های
   خاص خود را دارد . در استفاده توسط موتور برق خانگی بحث تامین سوخت ، صدا و هزینه تعمیر
   را می توان نام برد و در تامین برق توسط باد باید عرض کنم که این روش پر هزینه بوده و در
   مواقعی که شما به باد دسترسی ندارید برقی تولید نخواهد شد و از طرف دیگر همین
   دستگاه تولید صدا خواهد کرد و در صورت استفاده از برق فتوولتائیک باید عرض کنم که این
   روش نیز دارای معایبی است از جمله اینکه در هنگام شب برقی تولید نخواهد شد و تولید
   برق در روزهای ابری و زمستان کاهش پیدا می کند ولی دارای مزایایی نیز می باشد . از
   جمله اینکه این نوع سلول های خورشیدی در صورت آسیب ندیدن صفحه آن ها بصورت
   طولانی مدت به تولید برق پرداخته و هزینه ای بابت تولید نخواهید داشت .
   لازم به تذکر می دانم در رابطه با ذخیره برق تولید شده برای مصرف در مواقعی که تولید
   انجام نمی شود شما باید از باطری بهره ببرید . این کار نیاز است بدانید که باطری ها دارای
   عمر بوده و پس از طی شدن این طول عمر باید باطری عوض شده و شما متحمل هزینه
   می شوید و از طرف دیگر باید عرض کنم برای تبدیل برق 12 ولت دی سی به برق 120 ولت
   ای سی شما نیازمند استفاده از دستگاهی به نام اینورتر خواهید بود . باید به این مسئله
   هم توجه کنید که اینورتر های توان بالا دارای قیمت بالایی هستند .

   پاسخ
 • در رابطه با تولید کانکس از شما سوالی دارم که اگر سازه ای مانند کانکس های ویلایی
  را در خط تولید و بصورت انبوه تولید کنید آیا هزینه های تولید این سازه ها کاهش نمی یابد .
  این کاهش هزینه های تولید سبب خواهد شد که بسیاری از این سازه ها بسیار ارزان تر
  به دست خریداران برسد پس چرا این کار انجام نمی شود تا هزینه ساخت این سازه ها
  کاهش یافته و این کانکس ها ارزان تر به دست مشتریان برسد .
  چرا مطالبتان بیشتر در رابطه با کانکس های گران قیمت است و کمتر به مسئله کانکس
  های گران ارزان قیمت نمی پردازید .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای صفوی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که کانکس های ویلایی براساس سفارش مشتری
   تولید می شود . و انبوه سازی در این رابطه نمی تواند جوابگوی سفارش مشتریان باشد .
   تمامی این سازه ها براساس نیاز مشتری طراحی شده و بفروش می رسد . من در اینجا
   نیاز دارم که توضیحی دهم که بسیاری از خریداران و حتی خوانندگان مطالب ما سازه های
   ویلایی را با کانکس های طرح ویلایی اشتباه می گیرند . و باید عرض کنم که ما در تولیدات
   خود کانکس های طرح ویلایی نیز داریم . این سازه ها را می توانیم بصورت انبوه تولید کرده
   و با توجه به سری سازی و مشابه سازی از هزینه تولید بسیار پائین تری برخوردار هستند
   این سازه ها در واقع نوع توسعه یافته کانکس های کارگری است و در تولید آن نیز از بسیاری
   از لوازمی که در ساخت کانکس کارگری استفاده می شود بهره برده می شود و به همین
   علت از هزینه تولید بسیار کمتری برخوردار است و همین سازه ها در بازار نیز به کانکس های
   ویلایی معروفند و از آن ها می توانید در بسیاری از کارگاه های تولید این سازه ها بازدید
   کنید و این در حالی است که کانکس های ویلایی کاملاً متفاوت بوده و به دلیل استفاده
   از لوزام گران قیمت در ساخت آن ها هزینه تولید نیز بسیار بالا است . و نمی توانید آن را
   از لحاظ هزینه ساخت با کانکس های ویلایی طرح ویلایی یکسان بدانید . لازم به توضیح
   است که کانکس های ویلایی برای خود یک تعریف خاص دارند و از الزامات ساخت آن ها
   داشتن حداقل فضایی برابر با 30 متر مربع و داشتن تمامی امکانات مناسب برای یک زندگی
   است این امکانات شامل سرویس بهداشتی ، حمام ، آشپزخانه و اتاق بندی است .
   بنابراین اجرای تمامی این امکانات از یک کانکس معمولی بسیار پر هزینه تر می باشد و
   همین امکانات رفاهی هزینه اجرا و ساخت کانکس را افزایش چشمگیری خواهد داد و
   شما باید به تمامی این موارد اشاره کنید . و نمی توانید برای کاهش هزینه تولید اقدام
   به کاهش کیفیت این سازه ها بنمائید . بنابراین شما نمی توانید سازه های ویلایی را
   با کانکس های کارگری مقایسه کنید و در واقع نمی شود آن ها را بصورت سریکاری
   تولید کرد و باید تمامی سلایق مشتری را در آن لحاظ نمود .
   در گروه صنعتی معین کانتین یک خط تولید برای ساخت کانکس های کارگری وجود
   دارد که در همان خط تولید کانکس های طرح ویلایی نیز تولید می شود و معمولاً
   این سازه ها را برای کاهش هزینه های تولید بدون امکانات رفاهی طراحی کرده و می
   سازیم ولی اگر مشتری بخواهد می توانیم تمامی این امکانات رفاهی را در آن لحاظ
   کنیم و بسرعت و با کمترین زمان ممکن سازه تولید شده و به مشتری تحویل داده
   می شود ولی برای ساخت کانکس های ویلایی مشتری باید صبر داشته باشد و ممکن
   است تهیه لوازم مصرفی برای ساخت این سازه ها یک هفته طول بکشد و این در حالی
   است که در خط تولید با این زمان یکهفته می توانیم هفت کانکس طرح ویلایی تولید
   کنیم . بنابراین باید در این رابطه صبر و تحمل به خرج داد .
   در رابطه با سوال دیگر شما باید عرض کنم که کانکس های ویلایی لاکچری و ممتاز
   نیاز به توضیح بیشتری دارند و در این رابطه در سایت های دیگر به این موضوع کمتر
   پرداخته شده است . من چون مشتریان کمتر می توانند مطالب از سایت های دیگر
   بدست بیاورند سعی کرده ام در این رابطه در این سایت بیشتر توضیح دهم و در آینده
   سعی می کنم که در رابطه با کانکس های ارزان قیمت نیز مطالب بیشتری ارائه کنم
   ممنون از این همه ریز بینی و توجه شما خواننده عزیز .

   پاسخ
 • با سلام . می خواهم یک کانکس فروشگاهی برای شغل مواد غذایی بسازم و این کانکس
  می خواهم هیچ تفاوتی با یک مغازه واقعی نداشته باشد و در آن تمامی امکانات را داشته
  باشم . برای من سوال است که می توانید کانکس برایم بسازید که تمامی این امکانات
  در آن لحاظ شده باشد . و از لحاظ اداره بهداشت نیز هیچگونه مشکلی برایم بوجود نیاید
  در ضمن من موافقت شهرداری را نیز بدست آورده ام ولی اداره بهداشت می گوید که
  اگر سازه مشکل بهداشتی داشته باشد مانع کسب می شویم .
  لطفاً من را در این رابطه راهنمایی کنید .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای جمشیدی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که گروه صنعتی معین کانتین در رابطه با ساخت انواع
   کانکس فروشگاهی دارای تجربه فراوانی می باشد . ما توانسته ایم در سالهای طولانی فعالیت
   خود از این دست از سازه ها تولید کرده و برای مشتریان بسازیم . تمامی تولیدات ما در این
   راستا سفارشی بوده و براساس نیاز مشتری آن ها را تولید کرده و به مشتری تحویل داده ایم .
   در ساخت تمامی کانکس های فروشگاهی نیاز است که براساس شغل و حرفه شخص متقاضی
   طراحی صورت گیرد . این طراحی بسیار از موارد را شامل می شود که استراکچر یا همان اسکلت
   براساس آن ساخته می شود . شما باید در طراحی استراکچر به ارتفاع ، عرض و طول سازه
   دقت فراوانی کنید و این ابعاد را پس از ساخت براحتی نمی توانید تغئیر دهید و باید برای تغئیر
   آن هزینه انجام دهید . بنابراین باید به این مواردی که عرض کردم دقت کافی داشته باشید .
   در رابطه با کامنتی که گذاشته اید و ابراز نگرانی از اداره ی بهداشت نموده اید باید عرض کنم
   که اداره ی بهداشت تمام موارد را رعایت خواهد کرد . این موارد قانونی هستند و ما نیز تمامی
   آن ها را رعایت می کنیم و براساس همان دستورالعملی که آن ها براساس آن می توانند
   نظارت کنند ما نیز بر همان اساس سازه را برای شما طراح می کنیم . این موارد پیچیدگی
   چندانی ندارند و باید رعایت کامل شوند و از این موارد می توانیم قابل شستشو بودن دیواره
   های داخل کانکس ، کف و شیشه های آن می باشد . و برای جمع آوری آب فاضلاب نیز
   برای شما یک عدد کف شور قرار می دهیم . اگر بخواهم وارد جزئیات شوم و شما را از
   نگرانی خارج کنم باید بگویم ما برای این موارد دیواره های کار شما را از ساندویچ پانل
   تولید می کنیم . این ساندویچ پانل ها هم از داخل سازه و هم بیرون نمای آن قابلیت شستشوی
   کامل را دارند و حتی سقف آن نیز از داخل و بیرون قابلیت شستشو را دارد . و مورد دیگر
   این است که کف سازه را ما با آلومینیوم آجدار 2.5 میلیمتر اجرا می کنیم این کف
   بسیار مقاوم بوده و براحتی قابلیت شستشو را دارد و پس از شیب بندی مناسب
   در مرکز آن برای شما محلی برای جمع آوری فاضلاب و یک کفشور در آن محل قرار
   می دهیم . این کار براساس تمام استانداردهای اداره بهداشت خواهد بود .
   در رابطه با شیشه نمای کانکس باید عرض کنم که عرضه مواد غذایی باید بگونه ای
   باشد که این سازه مجهز به درب باز شو باشد و شما حتماً باید نمای جلویی کانکس
   را با شیشه های سکوریت اجرا کرده و این شیشه ها نیز یک درب باز شوی شیشه ای
   نیز داشته باشد و نمی توانید بدون ایجاد در سازه را راه اندازی کنید . و برای افزایش
   امنیت سازه در مواقع بسته بودن سازه نیاز است که از کرکره برقی استفاده نمائید .
   این کار بسیار معقول و کارآمد خواهد بود .
   برای موارد بهداشتی باید به این موارد بیشتر از سایر موارد توجه کنید یکی ریزش مواد
   غیر بهداشتی بر روی مواد غذایی است که چون مواد و لوازم مورد استفاده در کانکس این
   مسئله ندارند مشکل خاصی نیست . و دوم قابل شستشو بودن و دفع فاضلاب تولید
   شده است که شما برای اینکار نیاز دارید در محل نزدیک سازه یک چاه جذبی حفر نموده
   و فاضلاب را از این طریق می توانید دفع کنید و این فاضلاب نیز توسط کفشور کف سازه
   جمع آوری شده و براحتی قابل دفع می باشد .
   در ساخت این سازه ها موارد زیادی وجود دارد که بستگی به شغل داشته و در برخی
   مواقع اجرای آن ها الزامی بوده و در برخی از مشاغل این محدودیت ها وجود ندارد .
   اگر سوال دیگری داشته باشید من در خدمت شما دوست عزیز هستم .

   پاسخ
 • سیستم گرمایش از کف در کانکس های ویلایی به چه شیوه ای اجرا می شود . این روش
  آیا دارای کارایی هست و آیا این سیستم می تواند گرمایش مورد نیاز سازه را تامین کند .
  و کیفیت اجرایی این نوع روش تامین گرمایش به چه شیوه ای می باشد . من اطلاعات
  کمی در این رابطه دارم اگر ممکن است من را در این زمینه راهنمایی کنید تا اطلاعاتم
  افزایش یابد .
  با تشکر فراوان از شما .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای لاهوتی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که سیستم گرمایش از کف چند سالی است که وارد
   ساخت سازه های پیش ساخته شده است . این سیستم برای کانکس های ویلایی که به
   گاز دسترسی دارند بسیار کارآمد بوده و کارایی این سازه ها را نیز افزایش چشمگیری می
   دهد و سبب می شود که هوایی که در اختیار افراد ساکن داخل این سازه ها باشد بسیار و
   بهاری باشد . از این رو استفاده از آن در حال گسترش است و از این روش برای کسانی که
   هزینه اهمیت چندانی ندارد و کیفیت دارای اهمیت است می توان بهره برد .
   همانطور که اشاره شد کیفیت هوای تولید شده در این سازه ها بسیار بالا است و گرمای
   تولید شده بسیار مطبوع بوده و هوای بهاری مناسبی را فراهم می نماید .
   برای اجرای گرمایش از کف نیاز است که قبل از کف سازی این سازه ها مراحل اولیه برای
   این نوع روش اجرا شود . برای اینکه این سازه ها به گرمایش از کف مجهز شوند باید شاسی
   مورد استفاده از نوع دور کلاف بوده و لازم است که این شاسی را با تیرآهن ساخته تا از
   استحکام بالایی برخوردار باشند و سپس باید تمامی شاسی از داخل مورد تقویت قرار گرفته
   و در مرحله بعد باید تمام کف کانکس توسط ورق های شادولاین گالوانیزه بصورت کامل
   تقویت شده و این ورق های گالوانیزه را باید با پیچ به کف کانکس محکم کرد و با این کار
   کف کانکس بسیار محکم شده و آماده اجرای مراحل دیگر می شود . در مرحله بعد باید
   کف کانکس را توسط بتون سبک به مقدار 5 سانتیمتر زیر سازی نمود . بتون سبک از
   مخلوطی از پوکه معدنی سبک و سیمان و مقدار مشخصی آب تولید می شود . این
   بتون پس از خشک شدن و آماده شدن آماده اجرا مراحل بعد می شود . در مرحله بعد
   باید تمام کف این سازه را توسط لوله های پنج لایه با فاصله 20 سانتیمتر از هم پوشانید
   و سپس تمام لوله ها را به یک جعبه کنترل آب گرم وارد نمود . و در مرحله بعد باید یک لایه
   پنج سانتیمتری دیگر از بتون سبک را بر روی لوله ها ریخت و تا زمان نیمه خشک شدن بتون
   صبر کرد و در زمانی که دیگر اثری از پا بر روی بتون باقی نماند می توانیم سرامیک های کف
   را با کمک دوغاب سیمان سفید به کف کانکس چسبانید و در مرحله آخر نیز بین تمام این
   سرامیک ها را بند کشی کرد .
   برای ایجاد آبگرم تولیدی از پکیج گازی بهره برده می شود . این پکیج گازی را باید برای عدم
   گازگرفتگی افراد در خارج از کانکس نصب نمود و برای عدم یخ زدگی رادیاتور نیز بهتر است
   آن را در یک کابینت قرار داده و به بدنه کانکس متصل کرد .
   تمامی این مراحلی که برای شما توضیح دادم بصورت حرفه ای باید انجام شود و باید قسمتی
   از کار توسط لوله کش که دارای تخصص گرمایش از کف است و قسمتی دیگر نیز توسط
   سرامیک کار انجام شود و نمی توانیم این کار را توسط افراد ناشی و تازه کار انجام دهیم
   بنابراین تمامی مراحل کار با هزینه همراه است و باید به این موضوع توجه کرد .
   لازم به تذکر می دانم که این موضوع را عرض کنم که کانکس را نمی توانیم تا یک هفته
   پس از کف سازی از جای خود حرکت دهیم تا سرامیک ها به خوبی چسبیده و مشکلی
   بوجود نیاید ولی اگر سرامیک ها در محل نهایی چسبانده شوند می توانند از فردای همان
   روز مورد بهره برداری و استفاده قرار گیرند و مشکلی از این لحاظ وجود نخواهد داشت .

   پاسخ
 • با سلام . چرا در ایران از کانتینر برای ساخت سازه های پیش ساخته استفاده نمی شود .
  من به چند کانکس ساز مراجعه کرده ام ولی هیچکدام یک از این سازندگان سازه ای که
  با کانتینر تولید می شود را نداشته اند و برای من این سوال وجود دارد که این سازه ها
  چرا بصورت آماده وجود ندارند و در ضمن برای اجرای این سازه ها آیا می توانید از امکانات
  رفاهی در ساخت آن ها بهره ببرید . اگر قابلیت اجرای امکانات رفاهی را دارند این امکانات
  رفاهی شامل چه امکاناتی می شود لطفاً در این رابطه به من توضیحاتی ارائه بنمائید .
  ممنون از شما بابت جوابگویی به سوالات .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای سلطانی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که کانکس کانتینر ها را براساس سفارش مشتری تولید
   می کنند و اساساً این سازه ها برای نمایش تولید نخواهند کرد و دلیل انجام این کار نیز بسیار
   زیاد است . دلایل زیادی وجود دارد که این سازه ها را بصورت آماده و نمایشگاهی تولید نمی
   کنند . که از مهمترین دلایل آن می توانیم به هزینه بالای تولید این سازه ها و استفاده از لوازم
   ساخت بصورت سلیقه ای است . این سازه ها به دلیل آنکه براساس سلیقه مشتری ساخته
   می شوند و نمای بیرونی ، داخلی و امکانات رفاهی آن براساس نیاز مشتری طراحی و اجرا
   می شود سبب می شود که مشتریان اقدام به سفارش نمایند و آن سازه را خریداری نکنند .
   در ساخت این سازه ها نیاز است که سفارش دهنده از قبل اطلاعاتی کسب کند تا تولید
   کننده براحتی بتواند به معرفی اجناس خود بپردازد . این روال کاری بهتر است که سفارش
   دهنده مقدار تحقیق کرده و براساس تحقیق خود سفارش خود را بدهد .
   کانتینرهایی که برای ساخت کانکس کانتینر استفاده می شوند . به دو صورت وجود دارند .
   نوع اول همان کانتینر های شرکت های کشتیرانی است که بصورت فابریک تولید شده اند
   و برای مصارف حمل لوازم صادراتی مورد بهره برداری قرار می گیرند . نوع دوم که بهتر است
   برای ساخت کانتینر از آن بهره برد . کانتینر های دست ساز است این کانتینر ها را براساس
   نیاز مشتری تولید شده و از همان اول بصورت کامل باید با نقشه های مشتری همخوانی
   داشته باشد . از مهمترین مزایای این سازه ها می توان به ساخت آن ها با ارتفاع 3.2 متر
   ، اجرای عرض با 3.5 متر و اجرای طول با 15 متر دانست . و اگر مشتری به ابعاد بزرگتری
   نیاز داشته باشد می توانیم دو یا چند عدد از این سازه ها را به همدیگر متصل کرده و
   تشکیل یک سازه را داد . البته بیشتر این سازه ها نیاز است مقداری از مراحل ساخت در
   محل نصب انجام شود .
   امکانات رفاهی که در این سازه ها قابل اجرا است شامل سرویس بهداشتی ، حمام ،
   آشپزخانه و اتاق خواب اشاره کرد . تمامی این امکانات براساس نیاز مشتری اجرا خواهند
   شد . و در صورت وجود فضا بهتر است که سرویس بهداشتی و حمام بصورت مشترک اجرا
   نشوند و می توانیم درب حمام را به داخل سازه و درب سرویس بهداشتی را به فضای بیرون
   از سازه باز کنیم . و می توانیم آشپزخانه را با امکانات بسیار کاملی همانند آشپزخانه های
   مسکونی اجرا کنیم و هیچگونه تفاوتی با امکانات آشپزخانه های مدرن نداشته باشند .
   در رابطه با اجرای اتاق خواب نیز باید عرض کنم که نور گیری در این سازه ها بسیار اهمیت
   دارد و باید نورگیری به نحوی انجام شود که نور کافی به داخل سازه ورود پیدا کرده و از
   این بابت نیاز است از پنجره هایی با ابعاد مناسب بهره برد . ولی باید این موضوع را یاد آوری
   کنم که استفاده از پنجره های زیاد و بزرگ می تواند تبادل انرژی حرارتی را افزایش داده و
   باید به این مسئله توجه کرد و برای عدم تبادل انرژی حرارتی در این سازه ها نیاز است که
   پنجره این سازه ها را از نوع پی وی سی همراه با شیشه های دو جداره انتخاب کرد این کار
   می تواند مانع از تبادل انرژی حرارتی بیشتر شود و نیاز است که برای افزایش امنیت داخل
   سازه نیز تمامی پنجره ها را به حفاظ فلزی مناسب مجهز نمود این کار بسیار مناسب است
   با توجه به این مسائلی که در رابطه با کانکس کانتینر ها و امکانات رفاهی مورد استفاده در
   ساخت آن ها خدمت شما عرض کردم متوجه شده اید که این سازه ها با کانکس ها قدری
   متفاوت بوده و باید برای ساخت این سازه ها هزینه بیشتری انجام داد .

   پاسخ
 • صادق زاده
  تیر 27, 1398 7:45 ق.ظ

  با سلام . سوالی داشتم در رابطه با کف سازی کانکس . آیا می توانیم سازه ای که دارای کف
  سازی با تخته است را به صورت گرمایش از کف در بیاوریم . و اگر امکان است این کار چطور
  انجام می شود و اگر این گونه نمی باشد . چگونه می توانیم این کانکس را بصورت کامل با
  گرمایش از کف مجدداً طراحی و اجرا کنیم . این مسئله چند مدتی است که ذهن من را در گیر
  خود کرده است لطفاً اگر در این رابطه اطلاعاتی دارید که به من کمک می کند من را راهنمایی
  کنید . ممنون و سپاسگذاری می نمایم از راهنمایی های خوب شما .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای صادق زاده .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که برای اجرای گرمایش از کف نیاز است که کف سازه
   از نوع سرامیک باشد . و نمی توانیم گرمایش از کف را با تخته اجرا کنیم و معمولاً این کار با
   کف سازی با سرامیک امکان پذیر است و باید عرض کنم که شما باید در سازه خود تغئیراتی
   ایجاد کنید وسازه مورد نظر خود را برای اجرای کف سازی با سرامیک آماده کرده و این کار
   نیازمند تغئیرات زیادی در کف سازه است و اگر این تغئیرات انجام نشود نمی توانید این کار
   را در سازه مورد نظر خود پیاده سازی نمائید و باید به تمامی این موارد توجه کافی داشته
   باشید . البته این تغئیرات نیازمند هزینه نیز بوده و هزینه زیادی نیز برای شما خواهد داشت .
   برای اینکه بتوانید سازه خود را به سیستم گرمایش از کف مجهز کنید نیاز است که شاسی
   شما از نوع دور کلاف و ساخته شده از جنس تیرآهن باشد . و نیاز است که این شاسی را
   از داخل بصورت میانی نیز تقویت کنید و این تقویت باید براساس استاندارد عرشه فلزی اجرایی
   شود . و پس از استحکام سازی شاسی نوبت به استحکام سازی کف سازه خواهد رسد و
   برای این منظور نیاز است که از تعدادی پروفیل بهره ببرید و بر روی این پروفیل ها نیز باید ورق
   های گالوانیزه شادولاین بکار برود این ورق ها باید در تمام کف کانکس بصورت یکپارچه اجرا
   شوند تا بتوانیم کف سازه را به حد نمال برسانیم و لازم است که تمام این ورق ها با پیچ
   به پروفیل های کف متصل شوند . در مرحله بعد باید کف سازه را با بتون سبک که ترکیبی از
   پوکه معدنی سبک و سیمان به همراه آب است اجرا نمود . برای این کار کف سازه را به مقدار
   5 سانتیمتر بتون ریزی می کنند و بعد از خشک شدن بتون تمام کف کانکس را با لوله های پنج
   لایه آلومینیومی مخصوص اجرا نموده و فاصله این لوله ها را از هم 20 سانتیمتر انتخاب می کنند
   و تمامی لوله ها را در داخل باکس توضیح آبگرم وارد کرده و این کار سبب می شود که کنترل
   مقدار گرمایش هر فضا توسط خود شما انجام شود .
   پس از اینکه لوله کشی انجام شد . لوله ها تست شده و در صورت عدم مشکل 5 سانتیمتر
   بتون سبک بر روی لوله ها ریخته می شود . و پس از اینکه این بتون مقداری خشک شد و
   دیگر رد پا بر روی آن نمایان نشد . می توانیم سرامیک های کف را اجرا کنیم . برای اینکار
   سرامیک ها توسط استاد کار و با کمک سیمان سفید بر روی بتون چسبانده می شود . و
   در مرحله آخر نیاز است که بین تمامی سرامیک ها بند کشی شده تا استحکام سرامیک ها
   و چسبندگی بین آن ها افزایش یابد . این کار برای استحکام بسیار مهم می باشد .
   اگر کف سازی با سرامیک در محل نصب نهایی انجام شود می توانید از فردای همان روز بر
   روی سرامیک ها راه بروید و از این بابت هیچگونه نگرانی وجود ندارد . ولی اگر سرامیک
   ها در شرکت نصب شده است . برای حمل آن نیاز است که به مدت یک هفته صبر کنید
   تا سرامیک ها و بتون خشک شده و برای شما ایجاد مزاحمت و دردسر ننمایند و بعد از
   این مدت جا به جایی کانکس هیچگونه مشکلی نداشته و براحتی انجام خواهد شد .

   پاسخ
 • برای ساخت کانکس های ویلایی بهترین لوازمی که در ساخت آن ها می توان بکار برد باید
  دارای چه شاخصه هایی باشد . این لوازم را براساس طول عمر و زیبایی سازه می خواهم
  انتخاب کنم . اگر ممکن است به معرفی لوازم ساخت این سازه ها که از کیفیت بالا و قیمت
  مناسب برخوردار است بپردازید . متراژی که مد نظر من است برای ابعاد 60 متر مربع می
  باشد . می خواهم که تمامی امکانات نیز در آن اجرا شود لطفاً اگر ممکن است به معرفی
  این لوازم بپردازید .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای مقدم .
   در رابطه با سوالی که داشتید باید عرض کنم که تمامی لوازمی که برای ساخت کانکس ویلایی
   بکار می رود باید دارای طول عمر بالا بوده و از لحاظ ظاهری نیز در سطح مطلوبی باشد . و از
   طرف دیگر باید این لوازم دارای قیمت مناسبی باشند . البته من در رابطه با کانکس های نوع
   درجه یک که شامل کانکس های لوکس و شیک می شود خدمت شما عرض می کنم زیرا
   برخی از سازه ها در کیفیت ممتاز تولید می شوند و سازه های لاکچری نیز جزئی از این سازه
   ها هستند از قیمت بسیار بالایی برخوردارند که بیشتر این قیمت نیز شامل لوازم مصرفی در
   ساخت این سازه ها است و باید به این موضوع توجه ویژه ای شود .
   از نظر من بهترین نوع شاسی که در ساخت سازه های ویلایی بهتر از شاسی های دیگر است
   باید بصورت دور کلاف و از نوع تیرآهن باشد . این شاسی ها از لحاظ کیفی بسیار مناسب بوده
   و می توانیم با این نوع شاسی کف سازه را نیز سرامیک نمائیم . در صورتی که این سازه ها
   دارای کف سرامیک باشند دارای سه مزیت بسیار مهم می شوند که عبارتند از استحکام بسیار
   بالا ، افزایش ایستایی سازه و عدم فرسایش کف که هر کدام از مزیت ها سبب می شود که
   این سازه ها از لحاظ کیفی در سطح مناسبی قرار گیرند .
   از دیگر مسائلی که در ساخت یک سازه خوب باید مد نظر قرار گیرد نوع اسکلت سازه و طرح
   آن می باشد . شما باید به این موضوع توجه بسیار زیادی بنمائید و ارتفاع سقف و دیواره ها
   را مد نظر قرار داده و از طرف دیگر نیز باید طرح شاخص این کار را نیز از نوع سقف شکسته
   و انواع آن انتخاب کنید این طرح بینظیر بوده و برای این سازه ها بسیار کارایی دارد .
   مسئله دیگر نمای بیرونی سازه است که بهتر است برای کاهش هزینه طرح سایدینگ فلزی
   مد نظر شما باشد که از لحاظ استحکام و زیبایی بسیار مناسب بوده و بسیار مناسب است .
   این طرح نیز از لحاظ هزینه نیز برای شما بسیار مناسب تر از طرح های دیگر و پر هزینه می
   باشد . از طرح های گران قیمت می توانیم به دکوراتیو ، سمنت برد و ترموود اشاره کنیم .
   از موارد دیگر باید به عایق مصرفی اشاره کنم که عایق نقش بسیار مهمی در تمامی سازه
   ها دارد که در این سازه ها معمولاً جنس عایق را از نوع پلی استایرن انتخاب می کنند این
   عایق را با پشم شیشه و یا پشم سنگ تقویت کرده که از لحاظ عایقی در سطح بسیار
   مناسبی قرار خواهد گرفت . بنابراین اگر از پلی استایرن استفاده می کنید نیاز است که بدنه
   این سازه ها را با عایق پشم شیشه نیز تقویت نمائید .
   نمای داخلی کانکس ها را از نوع پی وی سی انتخاب می کنند و برای کانکس های ویلایی
   بهتر است که نمای داخلی را از نوع پی وی سی چاپی و یا روکش دار انتخاب نمود این کار
   برای این سازه ها از اهمیت بیشتری برخوردار می باشد و می تواند زیبایی داخل سازه را
   افزایش مطلوبی دهد . این دیوار پوش ها از لحاظ کیفی در سطح بسیار مطلوبی قرار داشته
   و دارای طرح ها متنوعی نیز می باشند .
   درب و پنجره نیز در کانکس های ویلایی از اهمیت ویژه ای برخوردار است و بهتر است که
   درب را از نوع ضد سرقت و پنجره ها را از نوع پی وی سی همراه با شیشه های دو جداره
   انتخاب نمود این کار برای این سازه ها بسیار مناسب بوده و مانع تبادل انرژی حرارتی از
   بدنه این سازه ها خواهد شد و بهتر است که شما به این موضوع توجه ویژه ای نمائید .
   و برای حفاظت بیشتر نیز لازم است که تمامی درب ها و پنجره های خارجی کانکس به
   حفاظ فلزی مجهز شوند که این کار می تواند امنیت داخل سازه را حفظ نموده و کارایی
   سازه را نیز در حد مطلوبی قرار دارد و باید به این موضوع توجه کنید .
   اجرای امکانات رفاهی در کانکس های ویلایی از اهمیت برخوردار است و شما نمی توانید
   سازه ای ویلایی را طراحی و اجرا کنید و در آن از امکانات رفاهی خبری نباشد . بنابراین باید
   به اجرای امکانات رفاهی توجه فراوانی شود و استفاده از این امکانات را باید بصورت محوری
   زیر نظر داشته باشید .
   در تمامی کانکس های ویلایی بهتر است که اجرای سیم کشی و لوله کشی را بصورت روکار
   اجرا نمود این کار سبب می شود که تعمیرات و بازدید از تمامی این موارد براحتی انجام شود
   و شما را به دردسر نیندازد . سیم کشی توسط داکت صورت گرفته و لوله کشی ها نیز توسط
   لوله های سفید انجام می شود .
   البته من تمام توضیحات را بصورت فهرست وار برای شما توضیح دادم و وارد جزئیات نشده ام
   تا شما سریع تر به جواب خود دست پیدا کنید .

   پاسخ
 • در رابطه با ساخت کانکس برای دستگاه های ماینر مزاحم شما می شوم . چند سوال داشتم
  اگر محبت کنید پاسخگو باشید بسیار سپاسگزارم . سوال اولم در رابطه با نحوه خنک کاری
  در این کانکس ها است . سوال دوم نیز نحوه قفسه بندی و سوال سوم من نیز در رابطه با
  برقکشی داخل این کانکس ها است .
  در این رابطه من از هر کس سوال می کنم جواب درست و حسابی به من نمی دهند .
  اگر ممکن است در این رابطه به من توضیح دهید .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای اکبری .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم . که ساخت کانکس برای عملیات ماینرینگ توسط دسگاه
   های آسیک یکی دو سال است که بشدت در حال رشد است . بیشتر کسانی که وارد اجرای
   این کار می شوند . اطلاعات سطحی در این رابطه دارند و نتوانسته اند اطاعات زیادی در
   این رابطه به دست بیاورند . ساخت کانکس های ماینر چندان پیچیده نیست و شما براحتی
   می توانید نحوه کار این سازه ها را متوجه شوید . اساس ساخت و کار کانکس های ماینر
   بصورت خنک کاری محیط ، برق رسانی صحیح و قفسه بندی مناسب خلاصه می شود و
   شما نیز باید به این سه اصل توجه کنید .
   هوای خنک مورد استفاده در این سازه ها سبب می شود که دستگاه ها از کارایی بالاتر
   برخوردار باشند و دستگاه ها نیز دارای طول عمر بیشتری بوده که این کار می تواند هزینه
   نگهداری این دستگاه ها را کاهش دهد . البته باید عملیات خنک سازی با کمترین هزینه و
   با کیفیت مناسب انجام شود . در خنک سازی باید توجه کرد که این دستگاه ها هر کدام دارای
   دو عدد فن تهویه بوده و بنابراین خود این دستگاه ها برای خنک سازی نیاز به هوای تازه دارند
   و این هوای تازه باید خنک بوده و در اختیار این دستگاه ها قرار گیرد . از این رو بهترین سیستم
   برای خنک سازی این دستگاه ها از نظر من استفاده از کولر آبی است . ما برای هر 25 دستگاه
   از یک کولر آبی 7000 بهره می بریم . این کولر های آبی توان ورود 7000 متر مکعب هوای خنک
   در دور تند را در یک ساعت دارد و در دور کند نیز توان ورود 3500 متر مکعب را داشته که با
   این حساب هوای مناسبی برای این تعداد دستگاه است . اگر شما برای خنک سازی اقدام به
   استفاده از کولر گازی بنمائید . جواب مناسبی نخواهید داشت . و دلیل آن نیز این است که
   کولر گازی هوای داخل سازه را دریافت و هوای خنک شده را به شما تحویل می دهد در حالی
   که برای این دستگاه ها موضوع فرق می کند و خود این دستگاه ها گرمای زیادی تولید کرده
   که کولر گازی توان خنک سازی را نخواهند داشت .
   در گروه صنعتی معین کانتین برای اینکه هوای گرم تولید شده توسط دستگاه با هوای خنک
   تولید شده توسط کولر آبی با هم تداخل نداشته باشند . اقدام به استفاده از یک پارتیشن می
   نمائیم . این کار سبب می شود که دستگاه هوای خنک را دریافت نموده و پس از اینکه به داخل
   دستگاه فرستاده شد و گرمای زیادی را با خود خارج کرد به سرعت به فضای پشت پارتیشن
   منتقل شده و در آن سوی پارتیشن این هوای گرم توسط یک فن بسیار قوی به بیرون منتقل
   می شود . این کار به خنک سازی داخل محلی که دستگاه ها قرار دارند کمک بزرگی خواهد
   نمود . از این رو سبب می شود که دستگاه ها همیشه خنک بوده و مشکل خاصی بوجود
   نیاید . و توجه به این موضوع نیز بسیار اهمیت دارد .
   مورد بعدی که باید به آن دقت کافی داشت . بحث برق رسانی است . برق رسانی باید بصورت
   حرفه ای انجام شود و در تمامی این سازه ها باید برای هر دستگاه یک مدار جداگانه در نظر
   داشت . با کمک این مدار جداگانه می توانیم برق قابل اعتمادی را به این دستگاه ها برسانیم
   از این رو نیاز است که هر دستگاه برای خود یک مدار جداگانه داشته و برق پس از اینکه از
   فیوز نصب شده عبور کرد به دستگاه برسد . در اینصورت اگر هر دستگاهی دارای مصرف بیش
   از حد بود و یا دارای اشکال فنی باشد و سبب افزایش برق مصرفی شود فقط همان دستگاه
   از مدار خارج خواهد شد و کاری با سایر دستگاه ها ندارد . من به شخصه دستگاه هایی را
   دیده ام که دچار مشکل بوده اند و چون با چند دستگاه دیگر در یک مدار قرار داشته اند سبب
   شده است که به پاور دستگاه های دیگر هم آسیب جدی برسد و هزینه زیادی را بر روی
   دست تولید کننده ارز دیجیتال قرار دهد .
   مورد بعدی که توجه به آن بسیار اهمیت دارد و مشتریان از کنار آن براحتی عبور می کنند بحث
   قفسه بندی می باشد . قفسه بندی در این سازه ها باید به گونه ای باشد که هوای گرم در
   یک فضایی گیر نکند و سبب شود که حرارت بین دستگاه ها افزایش یابد . این کار می تواند
   منجر به افزایش دما شده و از این لحاظ سبب می شود که تراهش تولیدی توسط دستگاه ها
   کاهش یافته از این رو سود دهی نیز کاهش می یابد . شما باید به این موضوع توجه داشته
   باشید و از نظر من بهترین قفسه بندی استفاده از پروفیل های معمولی است که سبب می
   شود هوای تولید شده از بین این قفسه ها عبور کرده و توسط فن های دستگاه تخلیه شده
   و به محل گرم منتقل و توسط فن اصلی سازه به بیرون منتقل شود .
   شما دوست عزیز در صورتی که به اطلاعات دیگری نیاز داشته باشید می توانید با گروه
   مشاوران شرکت معین کانتین ارتباط برقرار کرده و از این اطلاعات بهره مند شوید .

   پاسخ
 • با سلام
  سوالی در رابطه با نصب تاسیسات در کانکس های ویلایی داشتم . میخواستم بدانم که این
  سازه ها باید دارای چه تاسیساتی باشند و در ساخت آن ها باید به کدام یک از مسائل آن
  دقت بیشتری شود . در ساختمان سازی تاسیسات را در واقع به رگ های بدن انسان تشبیه
  می کنند و در ساختمان سازی آن را بسیار حیاتی عنوان می کنند . آیا در سازه های پیش
  ساخته ای مانند کانکس این موضوع نیز بسیار مهم است . لطفاً در رابطه با تاسیسات در
  این سازه ها توضیح ارائه دهید .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای وطنی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم . که تاسیسات در سازه های پیش ساخته مانند کانکس
   های ویلایی از اهمیت زیادی برخوردار است . و این گفته که تاسیسات مانند رگ های بدن انسان
   در ساختمان حیاتی است در سازه های پیش ساخته نیز همین طور است و باید در این سازه
   ها تاسیسات نیز مورد توجه واقع شود . از این رو باید تاسیسات بکار رفته در این سازه ها از
   لحاظ کیفی در سطح بسیار بالایی بوده و باید مورد توجه جدی قرار گیرد .
   در سازه های پیش ساخته سعی بر آن می شود که تاسیسات بصورت روکار اجرا شود .این
   کار برای این منظور انجام می شود که ضخامت بدنه سازه ها بسیار کم است و اگر بخواهیم
   بدنه داخلی سازه ها را مانند پروفیل ها برش داده و این تاسیسات را از داخل آن ها عبور
   دهیم در واقع سازه را از لحاظ استحکام در وضع بسیار بدی قرار خواهیم داد . از این لحاظ
   شما نمی توانید این تاسیسات را از داخل بدنه عبور دهید و باید به این مسئله توجه داشته
   باشید . و اگر این کار را برای عبور تاسیسات انجام دهیم در واقع استحکام سازه را کاهش
   داده ایم .
   برق رسانی به این سازه ها همان طور که در بالا نیز توضیح دادم بصورت روکار است و این
   برق رسانی توسط داکت انجام خواهد شد . در برق رسانی به سیم کشی ها باید دقت
   فراوانی شود و باید سیم های اصلی از نمره 4 و یا 6 بوده و حداقل سیم نیز نمره 2.5 باشد
   و باید دقت شود که سیم ها از جنس مس باشد و نباید مسوار بوده که مطمئناً برای برق
   رسانی در آینده شما را دچار مشکل جدی کند و البته باید عرض کنم که باید سیم ها استاندارد
   باشند و نمره ای که بر روی آن ها نوشته شده است واقعی باشد . برخی از تولید کنندگان
   سازه های پیش ساخته سهواً و یا عمداً از سیم های آلومینیومی که با روکش مس آبکاری
   شده اند استفاده می کنند این کار برای برق رسانی مناسب نیست .
   برق رسانی به سرویس بهداشتی و حمام باید با دقت انجام شود تا افراد دچار برق گرفتگی
   نشوند . برای این کار نیاز است که سیم کشی ها از داخل سرویس بهداشتی و حمام انجام
   نشود و نیاز است که برق را فقط برای مصرف کننده ها به داخل سازه بفرستیم .
   لوله کشی در کانکس های ویلایی بصورت روکار انجام می شود . و تمامی لوله کشی ها
   با کمک لوله های سفید انجام می شود . و لوله کشی بصورت سرد و گرم انجام شده که
   کاملاً استاندارد هستند . برای اینکه لوله کشی بصورت کامل در این سازه ها انجام شود
   باید دقت فراوانی انجام شده که به کیفیت اجرایی سازه منجر می شود .
   ما در گروه صنعتی معین کانتین به لوله کشی اهمیت فراوانی می دهیم و تمامی لوله
   کشی ها را با دقت انجام داده و تمامی استانداردها را در آن لحاظ می کنیم .
   برای تامین آبگرم مصرفی در این سازه ها نیاز است که از آبگرم کن بهره ببریم معمول ترین
   آبگرمکن در این سازه ها از نوع برقی است و اگر بخواهیم از آبگرمکن گازی برای این منظور
   بهره ببریم نیاز است که این آبگرمکن در خارج از سازه نصب شود تا مانع گازگرفتگی افراد
   شود . از این رو توجه به این موضوع بسیار اهمیت دارد .
   در بحث آبگرم مصرفی در این سازه ها باید به این موضوع اشاره کنم که باید کوتاه ترین مسیر
   را برای رساندن آبگرم به سرویس بهداشتی ، حمام و آشپزخانه در نظر گرفت که این آبگرم
   بسرعت و با حرارت بالا به این امکانات برسد . و باید در مکان یابی محل نصب آبگرمکن دقت
   کافی را داشت .
   تمامی شیرآلات مصرفی در این سازه ها باید از نوع اهرمی بوده و از بهترین های بازار تهیه
   شود . از این رو نیاز است به کیفیت لوازم نصب شده در این سازه ها بالاترین توجه را نمود .
   در صورتی که در این سازه ها گرمایش از کف اجرا شود نیاز است که این گرمایش از کف با
   بهترین شیوه و اصولی ترین کار فنی همراه باشد . بنابراین توجه به این مسئله نیز ضروری
   است .
   استفاده از بخاری گازی در این سازه ها قابلیت اجرایی ندارد مگر آنکه فضای این سازه ها
   بیش از 60 متر مربع باشد و محل قرار گیری اصلی این سازه ها نیز فضایی بالاتر از 24 متر
   مربع باشد .

   پاسخ
 • در سازه های مدرن که از برق فتولتائیک برای تولید برق استفاده می کنند . آیا این نوع تولید
  برق در هزینه نهایی ساخت سازه تاثیر گذار است . و این تاثیر گذاری در قیمت این سازه ها
  به چه مقدار است . اگر ممکن است در این رابطه توضیحاتی ارائه کنید .
  اگر من بخواهم چنین سازه ای را تولید کنم آیا برای من هزینه اجرای بالایی خواهد داشت
  ممنون از پاسخگویی های شما دوست عزیز .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای سبحانی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم در این یکی دو سال گذشته افراد زیای به ما مراجعه کرده
   و در رابطه با تولید برق خورشیدی کسب اطلاعات کرده اند و در بسیاری از موارد افراد از این نوع
   انرژی بصورت محدود بهره برده اند . لازم به توضیح می دانم کسانی که امکان استفاده از برق
   سراسری را دارند . بهتر است برای خود هزینه اضافه ای انجام ندهند . این نوع برق تولیدی برای
   استفاده دائم مناسب نیست ولی برخی از افراد وقتی با هزینه های اجرای این کار مواجه می
   شوند و معایب کار را می سنجند از این کار صرف نظر خواهند کرد . مزایایی که در این کار وجود
   دارد بسیار کمتر از معایب آن است . البته در برخی از شرایط که شما با شبکه برق سراسری
   فاصله زیادی دارید مثلاً یک کیلومتر این نوع تامین انرژی برای شما بسیار مقرون به صرفه تر
   است و بهتر است شما برای تامین برق خود این روش را مورد بررسی کامل قرار دهید .
   ولی با وجود شبکه برق سراسری سعی کنید انشعاب برق سراسری را تهیه کنید . لازم به
   توضیح می دانم در برخی از کشورها از راه اندازی این روش تامین برق بسیار حمایت می شود
   ولی در ایران در حال حاضر از این نوع حمایت ها خبری نیست و حتی مالیات خرید این لوازم را
   باید پرداخت کنید .
   برای اینکه شما بتوانید از برق خورشیدی که به فتوولتائیک معروف است بهره ببرید نیاز دارید
   که ابتدا یک برآورد هزینه براساس برق تولیدی و برق مورد ذخیره برای شب ها را داشته باشید .
   ابتدا باید مقدار سلول های خورشیدی را مشخص کنید . و تعداد آن ها را مشخص کرده و فضایی
   که قرار است این سلول ها در آن نصب شود را داشته باشید . اگر این سلول های خورشیدی
   دچار شکستگی نشوند می توانند بصورت مادام العمر برای شما برق تولید کنند . بعد از آن نیاز
   است که از تعدادی باطری برای ذخیره این برق تولیدی بهره ببرید . و من تا آنجا که مطلع هستم
   برای هر 200 وات سلول خورشیدی نیاز است که یک باطری 60 آمپر داشته باشید . و نیاز است
   توضیح دهم که باطری های مورد نیاز باید از نوع ژله ای باشند . این باطری ها گران قیمت است
   ولی دارای طول عمر بسیار بالایی هستند ولی در ایران از باطری های اسیدی و باطری های
   خشک که معروف به اتمی هستند بهره می برند . بنابراین طول عمر این باطری ها برای این
   کار مناسب نیست و باید به این مسئله توجه جدی داشته باشیم
   از موارد دیگری که باید به آن توجه شود . وقتی برق تولید شده در این باطری ها ذخیره شد
   نیاز است که این برق مصرف شود . اگر دستگاه های شما 12 ولت باشند شما هیچ مشکلی
   ندارید ولی برای دستگاه های 220 ولت باید برق شما به 220 ولت ای سی تبدیل شده و
   به مصرف دستگاه های شما برسد . در این شرایط نیاز است که شما از دستگاهی به نام
   اینورتر بهره ببرید . این دستگاه ها برق 12 ولت را به 220 ولت تبدیل می کنند و توان آن ها
   نیز براساس وات مشخص می شوند . یعنی وقتی شما از یک اینورتر 3000 وات بهره می
   برید می توانید حداکثر از این دستگاه 3000 وات دریافت کنید . در اینجا باید عرض کنم که
   دستگاه هایی که تهیه می کنید بهتر است از نوع تایوانی باشد . اینورتر های چینی بعد از
   یک ساعت کار کردن توان کمتری به شما خواهند داد و این موضوع باید مورد توجه شما قرار
   گیرد و اگر اینطور نباشد شما را با مشکل مواجه خواهد کرد .
   از دیگر مواردی که می شود به آن اشاره کرد . باید همیشه باطری ها چک شوند که اگر یک
   باطری با مشکل مواجه شود و از کار بیافتد خود مصرف کننده شده و به باطری های دیگر صدمه
   وارد می کند و باید همیشه توجه کنیم که سر باطری ها فسفاته نشوند که شارژ و مصرف را
   دچار مشکل خواهند کرد .
   از موارد دیگر این است که تولید برق فتوولتائیک در فصل زمستان به علت کوتاهی روز کمتر از
   فصل تابستان خواهد بود و در روزهایی که ابری است ممکن است فرآیند تولید این برق با مشکل
   مواجه شود . از این رو باید به این مسئله نیز توجه جدی داشته باشید .
   باید همیشه صفحه های خورشیدی را از گرد و غبار محفوظ نگاه دارید . این کار می تواند تولید
   برق را با مشکل مواجه کرده و شما برق کمتری را تولید کنید .
   در این میان مشکلات فراوانی وجود دارد و از نظر من تولید برق فتوولتائیک تا زمانی که برق
   سراسری باشد نیازی به اجرا نخواهد بود و می توانیم با هزینه بسیار کمتر از برق بسیار
   پایدار تری بهره ببریم .

   پاسخ
  • نحوه محاسبه قیمت کانکس ماینر چگونه است و این سازه ها را چگونه میسازند ؟

   پاسخ
   • با سلام خدمت آقای میر محمدی .
    در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که برای محاسبه قیمت کانکس ماینر نیاز است به موارد زیادی توجه کنیم و این موارد باید براساس نیاز این سازه ها بوده و با توجه به اینکه دستگاه های ماینر نصب شده در این سازه ها به هوای خنک زیادی نیاز دارند باید در اولین اقدام پس از ساخت این سازه ها به این موضوع بپردازیم و با توجه به این موارد نیاز است که از کولر آبی برای خنک سازی این دستگاه ها بهره ببریم .
    بهترین روش خنک سازی هوای وارد شده به این سازه ها استفاده از کولر آبی است و با توجه به این مسئله براحتی میتوانیم هوای ورودی را با این کار خنک نمائیم . ما در شرکت معین کانتین برای هر 25 دستگاه یک عدد کولر 7000 نصب میکنیم و این دستگاه های کولر میتوانند بیش از 3500 متر مکعب هوای خنک را در دور کند تولید کرده و وارد این ساه ها کنند . این موضوع براحتی میتواند سبب افزایش کارایی و تولید تراهش بیشتر در این سازه ها شود .
    از مواردی که نیاز به توضیح دادن دارد برقرسانی با بهترین کیفیت به این سازه ها است و اگر برق مناسبی به دستگاه ها وارد نشود نوسان برق میتواند ضرر و آسیب بسیار زیادی وارد کند .
    از موارد دیگر میتوانیم به قفسه بندی داخل این سازه ها اشاره کنیم و این مورد براحتی و با بهترین کیفیت میتواند انجام شود و فضای بسیار زیادی را برای شما و نصب دستگاه ها بوجود بیاورد .

    پاسخ
 • سلام .
  چرا قیمت کانکس ویلایی در ایران بسیار بالا است . مگر این سازه ها نسبت به کانکس های
  کارگری چقدر گران تر تولید می شوند که این همه تفاوت قیمت دارند .
  تفاوت قیمت کانکس کارگری نسبت به کانکس ویلایی حداقل 2.5 برابر است . این موضوع برای
  من قابل هضم نیست . مگر می شود این همه تفاوت قیمت وجود داشته باشد در حالی که
  بیشتر اجناس مصرف در آن ها با یکدیگر برابر هستند .
  اگر ممکن است در این رابطه توضیح دهید .
  با تشکر و قدردانی از شما .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای خادمی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم . مقایسه هزینه ساخت یک کانکس ویلایی با یک کانکس
   کارگری درست نیست . بیشتر تولید کنندگان این سازه ها از جمله گروه صنعتی معین کانتین
   برای تولید سازه های کارگری یک خط تولید اختصاصی دارند . و این سازه ها بصورت سری کاری
   تولید می شوند . و این در حالی است که سازه ها تولید شده ویلایی این طور نیست . برای
   اینکه بشود در این رابطه توضیح دهم باید بدانید که این تفاوت قیمت در این سازه ها واقعی
   است . البته برخی از سازه های ویلایی هستند که در واقع این سازه ها ویلایی نسیتند و طرح
   سازه های ویلایی تولید شده اند و این سازه ها از نظر من و دیگر همکاران ما نوع توسعه
   یافته کانکس کارگری است . و باید به این موضوع توجه کنید . کانکس های ویلایی ارزان قیمت
   در واقع کانکس ویلایی نیستند بلکه نوعی کانکس کارگری هستند که از طرح های کانکس
   های ویلایی الهام گرفته اند . و باید به این موضوع توجه داشت .
   هزینه ساخت کانکس های ویلایی بالا است . از این هزینه ها می توانیم به نوع شاسی سازی
   این سازه ها ، نوع کف سازی ، نوع عایق بندی ، نما سازی بیرونی سازه ، نما سازی داخلی
   سازه ، اجرای تاسیسات متفاوت ، امکانات رفاهی و . . . اشاره کنیم .
   در کانکس های کارگری از امکانات رفاهی خبری نیست . در حالی که در کانکس های ویلایی
   یکی از اساس کار اجرا امکانات رفاهی است . براحتی می توانم بگویم که اجرای امکانات
   رفاهی در کانکس های ویلایی از هزینه ساخت یک کانکس ویلایی خیلی بیشتر است و همین
   عامل یکی از مهمترین عوامل افزایش قیمت است و باید به آن توجه جدی نمود .
   نما سازی در کانکس های کارگری از نوع ورق گالوانیزه با پوشش رنگ الکترواستاتیک است و
   این در حالی است که نماسازی در کانکس های ویلایی پر هزینه تر بوده و علاوه بر این نما سازی
   نورپردازی نیز باید انجام شود . هزینه نورپردازی در بسیاری از مواقع در صورت اجرای اصولی آن
   بسیار هزینه بردار می باشد .
   عایق مصرف در کانکس های کارگری از نوع پلی استایرن است که ارزان ترین عایق مصرفی بوده
   ولی در کانکس های ویلایی این عایق بندی گران قیمت است و حداقل عایق پلی استایرن بوده
   که با یک لایه عایق پشم شیشه و یا پشم سنگ تقویت کامل می شود .
   نمای داخلی در کانکس های ویلایی بسیار متفاوت تر اجرا می شود . قبل از اجرای نمای داخلی
   باید تمامی داخل کانکس بصورت کامل با تخته های 6 میلیمتر تخته کوبی شده و بعد از آن می
   توانیم پی وی سی های مورد نظر را به این تخته کوبی متصل نمائیم . لازم به توضیح است که
   کانکس های کارگری با ارزان ترین نوع پی وی سی بدون تخته کوبی اجرا شده در حالی که
   کانکس های ویلایی علاوه بر تخته کوبی از گران ترین نوع پی وی سی بهره می برند .
   کف سازی بسیار با اهمیت است و کف سازی در کانکس های کارگری با تخته ام دی اف انجام
   می شود . و این در حالی است که کف سازی در کانکس های ویلایی از نوع سرامیک است و
   در صورتی که مشتری بخواهد کف سازی سرامیک همراه با گرمایش از کف به مشتری تحویل
   داده می شود . در اینجا قصد ندارم به نحوه کف سازی با سرامیک بپردازم ولی این کار زمان بر
   و هزینه بردار بوده و باید با بهترین کیفیت انجام شود .
   درب و پنجره های کانکس های کارگری از نوع آلومینیومی است . و این در حالی که درب کانکس
   های ویلایی ضد سرقت بوده و تمامی پنجره ها نیز از نوع پی وی سی است و برای ایمنی
   بیشتر داخل سازه تمامی پنجره ها را به حفاظ فلزی مجهزی خواهند کرد .
   با این وجود باید پی به این مسئله برده باشید که گران تر بودن کانکس های ویلایی بدون دلیل
   و منطق نیست . و باید به این مسئله توجه بیشتری شود .

   پاسخ
 • من سازه ای ویلایی را سفارش داده ام و این سازه ویلایی در مرحله اجرا است . وقتی از
  تولید کننده این سازه خواستم که نورپردازی به این سازه اضافه کند درخواست یک هزینه بالایی
  از من دارد . این نورپردازی چرا اینقدر گران است . و یا سفارش دهنده است که از من درخواست
  پولی بیشتری را می کند . اگر ممکن است در رابطه با نورپردازی به من توضیح دهید و ما را
  با جزئیات کار آشنا کنید .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای معمولی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که شما مبلغ درخواستی این همکار ما را و نیز نوع نور
   پردازی این عزیز را توضیح ندادید . بنابراین من در رابطه با کار این همکارم نمی توانم اظهار نظر
   کنم . ولی در مجموع نورپردازی هزینه بر است و این هزینه شامل دو موضوع خرید لوازم نصب
   و اجرت اجرای نور پردازی می باشد . هر دو این موارد هزینه شما را برای ساخت این سازه ها
   افزایش خواهند داد .
   اگر شما بخواهید سازه ای را نورپردازی کنید باید در همان مراحل اولیه سفارش این مورد را
   در قرار داد خود قرار دهید . نور پردازی در سازه های ویلایی به دو صورت نورپردازی داخلی و
   نورپردازی خارجی انجام می شود . معمولاً نورپردازی داخلی از هزینه بیشتری نسبت به
   نور پردازی خارجی کانکس برخوردار است .
   در مسئله نورپردازی نیاز است که تمامی محل های قرارگیری لامپ ها در نقشه طراحی شده
   مشخص بوده و به همین دلیل باید این نقشه با جزئیات طراحی شده و با دقت اجرا شود تا
   نتیجه نهایی آن بسیار مطلوب باشد .
   نورپردازی بیرونی در هنگام شب برای زیبایی نمای بیرونی سازه کاربرد دارد و در این نورپردازی
   براساس نیاز سفارش دهنده نوع نور مشخص شده و باید نتیجه ای که مشتری می خواهد
   را از این سازه ها به دست بیاید . برخی از نورها ملایم بوده و برخی دیگر از نورهای تند بهره
   برده می شود .
   معمولاً نورپردازی داخل کانکس های ویلایی معمولاً توسط نورهای ملایم انجام خواهد شد .
   نوری که در داخل این سازه ها بکار می رود نباید چشم افرادی که در داخل این سازه ها
   هستند را اذیت کند و باید از این لحاظ مورد بررسی قرار گیرد تا این نورپردازی با بهترین کیفیت
   در این سازه ها انجام شود .
   لامپ هایی که توسط آن نورپردازی انجام می شود دارای انواع مختلفی هستند و در گذشته
   از لامپ های هالوژن برای نورپردازی بهره برده می شد . ولی امروزه لامپ های ال ای دی و
   لامپ های اس ام دی بیشترین کاربرد را دارند . هر چند استفاده از لامپ های اس ام دی
   کاربرد بیشتری نسبت به سایر لامپ های دیگر داشته و دارای طول عمر بیشتری نیز می باشند
   از مهمترین دلایل که از این لامپ ها بیشترین بهره را می برند مصرف کم ، طول عمر بالا ، نور
   بسیار زیاد و انواع رنگ های مورد نیاز است .
   همانطور که می دانید سیم کشی کانکس های ویلایی از داخل سازه و بصورت روکار انجام
   می شود و برای سیم کشی نمای بیرونی سعی می شود از همان داخل سازه برای این
   کار بهره برد و سیم ها را از همان داخل به فضای بیرون انتقال داد . این موضوع باید مورد توجه
   شما در هنگام سیم کشی قرار گیرد .
   در صورتی که بخواهید سیم کشی این سازه ها را از داخل انجام دهید استحکام این سازه
   ها بشدت کاهش خواهد یافت و این کار به هیچ عنوان مناسب نیست و باید شما در این
   سازه ها به حداکثر استحکام فکر کنید .

   پاسخ
 • با سلام خدمت شما
  اگر ممکن است در رابطه با نحوه ساخت کانکس های ویلایی ممتاز توضیحاتی ارائه دهید .
  کانکس که من مد نظر دارم دارای امکانات رفاهی بالایی بوده و از لحاظ کیفی نیز در سطح
  بسیار مناسبی قرار داشته باشد . ممنون می شوم که جواب سوال من را هر چه زود تر
  بدهید .
  با تشکر از شما اشراقی هستم .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای اشراقی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که کانکس های ممتاز با بالاترین کیفیت طراحی و تولید
   می شوند . این سازه ها معروف به لاکچری بوده و با بهترین کیفیت طراحی شده و در آن ها
   بالاترین امکانات رفاهی را قرار می دهند . در ساخت این سازه ها سعی بر آن می شود که
   بهترین لوازم مصرفی در ساخت آن ها به کار برود . از این رو این سازه ها باید بدون نقص و
   مشکلی به دست خریداران برسد .
   معمولاً این سازه ها را بصورت سفارشی می سازند و در ساخت این سازه ها نظر سفارش
   دهنده مهم بوده و مراحل ساخت نیز براساس نظر مشتری اجرا خواهد شد .
   شاسی بکار رفته در ساخت این سازه ها از نوع دور کلاف بوده و این شاسی نیز از داخل
   بصورت کامل مورد تقویت سازی قرار خواهد گرفت .
   این شاسی مناسب اجرای کف سرامیک است و با اجرای تمهیداتی کف این سازه ها را
   بصورت کامل با سرامیک فرش می کنند . این کار برای این سازه ها بسیار اهمیت دارد و
   برای این سازه ها بسیار مفید واقع می شود . از مزایای سرامیک کف می توانیم به افزایش
   ایستایی سازه ، افزایش طول عمر سازه و عدم فرسایش کف این سازه ها اشاره کنیم .
   اسکلت این سازه ها با پروفیل سنگین ساخته می شود و در طراحی آن ها از طرح سقف
   شکسته بهره خواهیم برد . در گروه صنعتی معین کانتین حداقل ارتفاع این سازه ها را در
   کوتاه ترین مکان 2.4 متر ساخته که این مقدار از کف سازه محسوب می شود .
   نمای بیرونی کانکس را از نوع سمنت برد ، دکوراتیو و یا ترموود می سازیم و در صورتی که
   مشتری بخواهد نما سازی می تواند بصورت ترکیبی انجام شود و از دو یا چند نوع نمای مختلف
   نمای این سازه ها را اجرا کنیم .
   عایق مصرفی در ساخت این سازه ها از نوع پلی استایرن است ولی برای افزایش قدرت
   عایقی این سازه ها از یک لایه پشم سنگ بهره برده می شود . این کار برای عدم تبادل
   انرژی حرارتی بسیار مناسب است و می تواند برای عدم تبادل انرژی حرارتی بسیار مهم
   باشد . و باید به این موضوع توجه جدی داشت .
   برای نماسازی داخلی این سازه ها ابتدا باید نمای داخلی این سازه ها را با تخته های
   6 میلیمتر بصورت کامل مورد پوشش قرار داد و از این رو این کار برای استحکام این سازه
   ها بسیار مناسب است و یکی دیگر از مزایای این کار نیز عدم تبادل انرژی حرارتی در این
   سازه ها خواهد شد که برای این موضوع بسیار مناسب است .
   نمای داخلی این سازه ها از نوع دیوار پوش پی وی سی است و این دیوار پوش ها برای
   زیبایی داخل این سازه ها بسیار مناسب است و کیفیت و عمر داخلی این سازه ها را
   افزایش می دهند . پی وی سی بکار رفته در این سازه ها از نوع روکش دار بوده که
   دارای تنوع و کیفیت بسیار بالایی است و با انتخاب یک پی وی سی مناسب می توانید
   زیبایی داخل این سازه ها را افزایش دهید . در صورتی که نیاز داشته باشید می توانید
   سقف این سازه ها را از نوع گچ برگ انتخاب کنید این کار زیبایی داخل سازه را دو چندان
   می نماید .
   درب این سازه ها را از نوع ضد سرقت انتخاب می کنند و تمامی پنجره ها نیز از نوع
   پی وی سی بوده که با بالاترین کیفیت در این سازه ها بکار می رود . این نوع پنجره
   ها برای عدم تبادل انرژی حرارتی در این سازه ها بسیار مناسب است . برای افزایش
   ایمنی بیشتر در این سازه ها نیاز است تمامی پنجره ها به حفاظ فلزی مناسب مجهز
   شوند این کار برای افزایش ایمنی سازه بسیار مهم بوده و باید اجرا شود .
   اجرای امکانات رفاهی در این سازه ها بسیا اهمیت دارد و باید برای رفاه حال افراد داخل
   این سازه ها در این سازه ها امکانات رفاهی را طراحی و اجرا نمود . حداقل امکانات رفاهی
   داخل این سازه ها عبارتند از سرویس بهداشتی ، حمام ، اتاق خواب و آشپزخانه و باید
   تمامی این امکانات با بالاترین کیفیت در این سازه ها اجرا شوند . و شما هیچگونه تفاوتی
   از این امکانات با امکاناتی که در خانه خود دارید احساس نکنید .
   اجرای تاسیسات داخلی این سازه ها با بهترین کیفیت انجام می شود و باید تمامی این
   لوله کشی ها و سیم کشی ها با بهترین کیفیت انجام شده و شما از بابت اشکالات
   فنی در امان باشید . برای این که مشکلی ایجاد نشود از بهترین لوازم برای اجرای این
   امکانات بهره برد .
   در صورتی که سوالی در رابطه با نحوه اجرای سازه های ویلایی برای شما پیش آمد
   می توانید سوالات خود را از مشاورین گروه صنعتی معین کانتین بپرسید .

   پاسخ
 • ساخت کانکس های سرایداری که در ایران تولید می شوند . از لحاظ قیمت با کدام یک از سازه
  ها قابل مقایسه هستند . اگر ممکن است درباره نزدیکی قیمت آن با سایر سازه ها مطلب
  بگذارید و اگر ممکن است در رابطه با با امکانات رفاهی که در این سازه ها می توانیم اجرا
  کنیم نیز یک توضیحی دهید .
  و چه عاملی باعث می شود که هزینه ساخت این سازه ها نسبت به سازه های کارگری
  متفاوت باشد . لطفاً در این رابطه توضیحاتی ارائه دهید .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای مردانی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که کانکس های سرایداری نوعی از کانکس های ویلایی
   محسوب می شوند . و باید در ساخت این سازه ها اساس کار سازه های ویلایی را مد نظر
   قرار داد . البته ساخت این سازه ها براساس کیفیت سازه های ویلایی درجه یک امکان پذیر
   بوده و بهتر است که این سازه ها را با کیفیت سازه های ویلایی معمولی تولید نکنیم و به
   دلیل هزینه بالای ساخت کانکس های ویلایی ممتاز معمولاً این سازه ها را با این کیفیت نیز
   تولید نمی کنند . و دلیل آن نیز هزینه بسیار زیاد ساخت سازه های ویلایی ممتاز است .
   در ساخت کانکس های سرایداری باید تمامی امکاناتی که شخص برای یک زندگی راحت
   به آن نیاز دارد را باید در این سازه ها اجرا نمود . این کار در این سازه ها بسیار مهم و کاربردی
   است . و برای اینکه متراژ ساخت سازه را به دست بیاوریم این سازه ها را بر اساس تعداد
   افراد ساکن در آن و فضایی که برای اجرای امکانات رفاهی به آن نیاز داریم به دست می آوریم .
   از امکانات رفاهی که در ساخت این سازه ها نیاز است به اجرای آن ها نیازمند هستیم می
   توانیم به سرویس بهداشتی ، حمام ، آشپزخانه و اتاق خواب اشاره کنیم . از این رو باید
   اجرای این امکانات را در دستور کار خود قرار دهیم .
   شاسی مورد استفاده در ساخت این سازه ها بهتر است به صورت دور کلاف طراحی و اجرا
   شود و اگر بخواهیم کف این سازه ها را با سرامیک فرش کنیم نیاز است که این سازه از
   ناحیه کف تقویت کامل شود ولی اگر بخواهیم این سازه ها را با کف تخته به مشتری تحویل
   دهیم نیازی نیست که استحکام سازی کف و شاسی با کیفیت بسیار بالایی انجام شود .
   پس از ساخت شاسی نوبت به اجرای اسکلت فلزی سازه می رسد . از این رو نیاز است
   که در طراحی های خود به طرح سقف شکسته و شیب به طول فکر کرده و سازه خود را
   با این دو طرح اجرایی کنیم . البته برخی از مشتریان نیز هستند که اسکلت سازه را از نوع
   کارگری انتخاب می کنند و استفاده از این طرح را در دستور کار خود قرار می دهند . این کار
   برای ارزان سازی سازه انجام خواهد شد . و این انتخاب سازه بستگی به نظر سفارش دهنده
   دارد که چه نمایی و با چه هزینه ای نیاز دارد .
   نماسازی کانکس های سرایداری معمولاَ با سایدینگ فلزی انجام می شود . این کار برای این
   سازه ها بهتر است و سبب می شود که کیفیت کار سازه بهتر شود . زیرا این سازه ها از
   لحاظ شکل ظاهری و استحکام سازه بسیار مناسب می شوند و برای این نوع سازه این نوع
   نمای بیرونی بهترین انتخاب است .
   عایق مصرفی در ساخت این سازه ها از نوع پلی استایرن است . که این عایق مصرفی را با
   یک لایه پشم شیشه و یا پشم سنگ بطور کامل تقویت می کنند . این کار سبب می شود
   که عدم تبادل انرژی حرارتی به بهترین نحو ممکن انجام شده و کارایی سازه را افزایش داد .
   از بهترین موادی که می توانیم به آن اشاره کنیم پشم سنگ است که این نوع عایق از پشم
   شیشه بهتر بوده و کیفیت عایقی بالاتری نیز دارد .
   نمای داخلی این سازه ها با دیوار پوش پی وی سی انجام خواهد شد . این نوع دیوار پوش
   از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است و سبب می شود که حداکثر کارایی را در این سازه ها
   داشته و بخاطر وجود تنوع بسیار زیاد توانسته است تمامی سلایق را پوشش دهد و شما
   برای انتخاب طرح خود با مشکلی مواجه نخواهید شد .
   از دیگر موارد می توانیم به درب و پنجره های این سازه ها اشاره کنیم . جنس درب و پنجره
   ها از نوع پی وی سی همراه با شیشه های دوجداره است . این نوع درب و پنجره نیز برای
   عدم تبادل انرژی حرارتی در این سازه ها بسیار تاثیر گذار هستند و باید به این موضوع توجه
   داشت . و برای افزایش ایمنی داخل این سازه ها نیاز است که تمامی درب و پنجره ها را به
   حفاظ فلزی مناسب مجهز کرد . این کار به ایمنی داخل سازه کمک فراوانی خواهد کرد .
   همانطور که در بالا نیز اشاره شد این سازه ها را با امکانات رفاهی مناسب طراحی و اجرا
   می کنند . این امکانات رفاهی باید با بالاترین کیفیت اجرا شود و کیفیت این امکانات رفاهی
   باید به گونه ای باشد که شما هیچگونه تفاوتی با امکاناتی که در یک سرویس بهداشتی و
   حمام به همراه آشپزخانه داخل خانه خود نداشته باشید و باید به این موضوع توجه داشته
   باشید که کیفیت در این سازه ها از اهمیت برخوردار است .
   در صورتی که بتوانیم این سازه ها را در شرکت بسازیم و برای نصب نهایی به محل حمل
   کنیم حتماً این کار را خواهیم کرد ولی در برخی از مواقع این کار امکان پذیر نبوده و این سازه
   ها را باید در محل نصب ساخت . به این روش ساخت که اجرا در محل می گویند یکی از روش
   های ساخت این سازه ها است . ساخت این سازه ها در محل نصب توسط تکنسین های
   گروه صنعتی معین کانتین انجام می شود و همان کیفیتی که شما در شرکت با آن مواجه
   هستید همان کیفیت نیز برای شما ساخته خواهد شد .

   پاسخ
 • تولید کانکس های ویلایی لاکچری در گروه صنعتی معین کانتین با چه کیفیتی انجام می
  شود . اگر ممکن است در رابطه با نحوه تولید این سازه در شرکت خود توضیحاتی بدهید .
  تا ما به نحوه و مراحل تولید محصولات شما بیشتر آشنا شویم . و اگر ممکن است در این
  رابطه به صورت جزئیات نیز بپردازید از اینکه به سوالات ما پاسخ دقیق می دهید بسیار
  سپاسگزام و موفق باشید .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای شیخی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم . که کانکس های لاکچری از کیفیت ساخت بسیار
   بالایی برخوردارند . این سازه ها با کیفیت ممتاز که بالاترین درجه ساخت این سازه ها
   است طراحی و اجرا می شوند و در ساخت آن ها از بالاترین کیفیت ممکن بهره برده
   می شود و بالاتر از این کیفیت نداریم . لازم به توضیح می دانم که کیفیت بکار رفته در
   ساخت این سازه ها قابل مقایسه با نوع درجه یک نیست .
   برای ساخت این سازه ها نیاز است که شاسی آن ها بصورت دور کلاف و از نوع تیرآهن
   ساخته شود . برای اینکه این ساشی با بهترین کیفیت طراحی و اجرا شود نیاز است که
   داخل این نوع شاسی نیز از داخل تقویت های لازم نیز اجرا شده و از کیفیت بالایی برخوردار
   باشد . این شاسی برای کف سازی با سرامیک بسیار مناسب بوده و کف این سازه ها را
   با کف سازی با سرامیک اجرا می کنند . و در صورتی که مشتری نیاز داشته باشد کف
   این سازه ها را بصورت گرمایش از کف به مشتری تحویل می دهند .
   ساخت اسکلت این سازه ها با کمک پروفیل سنگین انجام خواهد شد و اسکلت این سازه
   ها را در طرح سقف شکسته و یا شیب به طول اجرا می کنند . البته یاد آور می شوم که
   ارتفاع سقف این سازه ها حداقل 20 سانتیمتر بلند تر از سایر سازه ها خواهد بود .
   نمای بیرونی این سازه ها را با ورق های سمنت برد ، دکوراتیو و یا ترموود اجرا می کنند
   و در برخی از موارد نمای بیرونی این سازه ها را با ترکیبی از هرسه مورد طراحی و اجرا
   کرده که این کار می تواند از لحاظ کیفی بر روی این سازه تاثیر بگذارد و البته متذکر می
   شوم که ساخت نمای این سازه ها از هزینه بر ترین قسمت های ساخت این سازه ها
   است .
   عایق مصرفی در ساخت این سازه ها پلی استایرن است و برای تقویت عایقی این سازه
   ها از یک لایه عایق پشم سنگ بهره برده می شود . این کار برای عدم تبادل حرارتی در
   این سازه ها بسیار مهم بوده و سبب می شود که کمترین اتلاف انرژی را در این سازه
   ها شاهد باشیم .
   نمای داخلی این سازه ها را از نوع دیوار پوش پی وی سی اجرا کرده که نمایی بسیار
   شیک و با تنوع بسیار زیاد در رنگ و طرح می باشد . این نمای برای دیواره های این
   سازه ها کاربرد دارد و اگر نیاز باشد می توانیم سقف داخلی این سازه ها را از نوع گچ
   برگ انتخاب کنیم که نمای بیرونی این سازه ها را با بهترین کیفیت اجرا خواهد نمود .
   درب این سازه ها از نوع ضد سرقت است ولی تمامی پنجره ها را از نوع پی وی سی
   همراه با شیشه های دوجداره اجرا می کنند . این کار برای این سازه ها از اهمیت بسیار
   زیادی برخوردار بوده و مانع تبادل انرژی حرارتی در این سازه ها خواهد شد .
   تمامی کانکس های ویلایی لاکچری را با امکانات رفاهی طراحی و اجرا می کنند و در ساخت
   این سازه ها از بالاترین کیفیت ساخت بهره برده می شود . امکانات رفاهی این سازه ها را
   می توانیم سرویس بهداشتی ، حمام ، آشپزخانه و اتاق خواب معرفی کنیم . سرویس
   بهداشتی و حمام در این سازه ها بصورت مجزا طراحی و اجرا می شوند و درب سرویس
   بهداشتی بهتر است به فضای بیرون سازه و درب حمام نیز به داخل یکی از اتاق خواب ها
   باز شود . آشپزخانه بکار رفته در ساخت این سازه ها باید از لحاظ کیفی در سطح بسیار
   بالایی قرار داشته باشد و تمامی امکاناتی که در ساخت یک آشپزخانه با کیفیت نیاز است
   باید در این سازه ها قابل اجرا باشد و باید از این لحاظ در این امکانات دقت کافی داشت .
   اتاق خواب نیز نیاز به طراحی خاص خود دارد و باید در اجرای امکانات اتاق خواب به نور
   گیری و کمد دیواری داخل اتاق خواب دقت کافی به خرج داد .

   پاسخ
 • با سلام خدمت شما دوست عزیز .
  در رابطه با ساخت کانکس های ویلایی درجه یک می خواستم بدانم که این سازه ها از
  چه معیار ساختی برخوردارند و قیمت کانکس در این رابطه چگونه قابل محاسبه است .
  و آیا امکانات رفاهی در این سازه ها روی قیمت کانکس ویلایی تاثیر زیادی دارد و یا
  این موضوع این طور نیست و این لوازم و امکانات بر روی قیمت کانکس ویلایی تاثیر
  فراوانی ندارد . اگر ممکن است در این رابطه توضیحات بفرمائید ممنون می شوم .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای سهامی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که کانکس های ویلایی درجه یک یکی از تولیداتی
   است که از پر فروش ترین سازه های ویلایی در سطح کشور است . در واقع به دلیل داشتن
   هزینه بالای ساخت کانکس های لاکچری این سازه ها از تولید کمی برخوردارند و از این سازه
   ها برای کانکس های ویلایی کمتر بهره برده می شود . ولی باید این موضوع را نیز بگویم
   که کانکس های لاکچری از کیفیت بالایی برخوردار بوده و این موضوع می تواند بزرگترین
   حسن این سازه ها باشد . و در رابطه با کانکس های ویلایی معمولی باید عرض کنم که
   این سازه ها از کیفیت پائین تری برخوردار است و به دلیل اینکه از امکانات رفاهی برخوردار
   نیستند مشتریان کمتری به سمت آن ها می روند . البته باید متذکر شوم که از زمانی که
   قیمت کانکس ویلایی به خاطر هزینه بالای خرید لوازم افزایش یافته است مشتریان بیشتری
   به سمت این سازه ها گرایش پیدا کرده اند .
   در رابطه با نحوه ساخت کانکس ویلایی درجه یک باید عرض کنم . که این سازه ها از کیفیت
   بسیار مناسبی برخوردار بوده و دارای امکانات رفاهی مناسبی نیز هستند . از این رو اقبال
   این سازه ها بیشتر از دو نوع دیگر است . برای ساخت کانکس ویلایی درجه یک از لوازم
   با کیفیت و با قیمت مناسب بهره برده می شود .
   ساخت شاسی این سازه ها توسط تیرآهن و بصورت دورکلاف صورت می گیرد . این شاسی
   دارای استحکام بسیار بالایی بوده و در این شاسی استحکام سازی بیشتری انجام می
   شود تا بتوانیم کف این سازه ها را با اجرای تمهیداتی بصورت کامل با سرامیک فرش
   نمائیم . این کار برای این سازه ها بسیار مفید خواهد بود .
   اسکلت این سازه ها را با پروفیل سنگین طراحی و اجرا می کنند و طرح ساخت اسکلت
   سازه های ویلایی بیشتر در دو مدل شیب به طول و سقف شکسته انجام خواهد شد .
   برای ساخت اسکلت این سازه ها از تدابیری استفاده می شود که برای مشتری از لحاظ
   شکل ظاهری شبیه به یک ویلای شیک باشد .
   نمای بیرونی این سازه ها را با سایدینگ فلزی اجرا می کنند . این نمای بیرونی از کیفیت
   بسیار زیادی برخوردار بوده و از لحاظ زیبایی نیز در سطح مناسبی قرار دارند . از دیگر موارد
   قابل اشاره در این سازه ها رنگ آمیزی نمای سایدینگ فلزی براساس نیاز و نظر مشتری
   است و این سازه ها را با بالاترین کیفیت و زیبایی می توانیم به سفارش دهنده تحویل
   دهیم .
   عایق مصرفی در ساخت این سازه ها از جنس پلی استایرن است . و برای اینکه قدرت عایقی
   این سازه ها را افزایش دهیم از یک لایه پشم شیشه در بدنه این سازه ها بهره برده که
   سبب افزایش قدرت عایقی در این سازه ها خواهد شد .
   نمای داخلی نیز توسط پی وی سی چاپی که دارای تنوع بسیار زیادی در طرح و نما
   است اجرا می شود . این نمای داخلی در صورت نیاز مشتری می تواند توسط پی وی سی
   روکش دار انجام شده که از کیفیت بسیار بالایی برخوردار می باشد . هر دو نوع این
   دیوار پوش ها دارای طرح ها و رنگ های متفاوتی بوده که می تواند نمای داخلی این
   سازه ها را بسیار زیبا و مدرن نماید .
   درب و پنجره های مورد استفاده در کانکس های ویلایی از نوع پی وی سی همراه
   با شیشه های دوجداره است . این درب و پنجره ها برای عدم تبادل انرژی حرارتی
   بسیار تاثیر گذار است و می تواند این سازه ها را در سطح بالایی نگاه دارد .
   برای افزایش امنیت داخل این سازه ها نیاز است که تمامی پنجره ها و درب سازه را
   به حفاظ فلزی مناسب مجهز کنیم این کار باید به شکل ظاهری و نمای بیرونی این
   سازه ها کمک کرده و باید در زیبایی بهتر نقش ایفا کند .
   امکانات رفاهی داخل این سازه ها شامل سرویس بهداشتی ، حمام ، آشپزخانه و
   اتاق بندی می شود . و باید این امکانات رفاهی را با بهترین کیفیت در این سازه ها اجرا
   کنیم تا حداکثر کارایی را در این سازه ها شاهد باشیم . البته باید متذکر شوم که این
   سازه ها با اجرای امکانات رفاهی از هزینه ساخت بالاتری برخوردار خواهند شد و این
   مسئله در قیمت کانکس ویلایی نقش مهمی ایفا می کند . در بسیاری از موارد هزینه
   اجرای امکانات رفاهی در کانکس درجه یک و لاکچری بیشتر از قیمت کانکس معمولی
   است و حتی گاهی اوقات دو برابر یک کانکس معمولی هزینه بر است .
   در کانکس های ویلایی معمولی قیمت کانکس اهمیت دارد ولی در کانکس های درجه یک
   این اهمیت در درجه دوم قرار داشته و از اهمیت کمتری برخوردار است و کیفیت و کارایی
   این سازه ها از اهمیت بیشتری برخوردار خواهد بود .

   پاسخ
 • قیمت کانکس های پیش ساخته در ایران چرا در این چند سال اخیر با این شدت رشد
  داشته است . اگر بتوانیم این سازه ها را بصورت صنعتی سازی تولید کنیم آیا قیمت
  و هزینه ساخت این سازه ها بشدت کاهش نمی یابد . و چرا در این چند سال اخیر
  این کار انجام نشده است . تا شاهد ارزان سازی این سازه ها باشیم .
  اگر ممکن است در این رابطه توضیحاتی ارائه دهید .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای حیدری .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم . که در این چند سال اخیر ساخت کانکس های
   پیش ساخته بخصوص کانکس های ویلایی رشد بسیار زیادی را تجربه کرده است و اگر
   اتفاق خاصی در این حوضه نیافتد . این رشد همچنان ادامه دار بوده و سرعت آن نیز بیشتر
   می شود . سوال شما را بسیاری از دوستان نیز می پرسند . ولی در این ابتدای کار به
   شما عرض می کنم که اگر بخواهیم ساخت کانکس را بصورت صنعتی اجرا کنیم هزینه
   ساخت افزایش زیادی یافته و از طرف دیگر کیفیت افزایش می یابد . پس در این حوضه
   به دنبال ارزان تر شدن قیمت ها نباشید .
   در ساخت کانکس های پیش ساخته بیش از 80 درصد هزینه به خرید لوازم ساخت می
   رسد . و هزینه کارگری کمتر از 10 درصد برای کارهای شیک و حدود 3 درصد در کارهای
   کوچک و سری کاری است . وقتی صحبت از صنعتی سازی می شود . برای کاهش هزینه
   باید به مسئله نیروی انسانی و لوازم ساخت پرداخت . هر دوی این دو مورد در ایران با
   کمترین سود به دست مصرف کننده نهایی می رسد .
   در رابطه با ساخت کانکس باید خدمت شما عرض کنم که هزینه کارگر به حدی کاهش
   یافته است که بسیاری از کارگران دست از کار کشیده و به شغل های دیگری رفته اند
   هزینه ساخت یک کانکس 15 متر مربع برای یک پیمانکار حدود 350 هزار تومان است .
   و اگر بخواهیم برای پیمانکاران بصرفه نمائیم باید هر روز برای آن ها کار داشته باشیم
   در غیر اینصورت که نتوانیم تولید خود را حفظ کنیم برای پیمانکاران این شغل صرف نمی
   کند . و امروزه شاهد این موضوع هستیم که بسیاری از پیمانکاران و کارگران آن ها از
   این شغل خارج شده و یا قصد خروج دارند . به عنوان یک تولید کننده من به این عزیزان
   حق می دهم و نباید هزینه تولید را با سر شکن کردن هزینه های کارگری کاهش داد .
   موضوعی که برای من هم ناراحت کننده است این مورد است که در این چند سال
   در برهه ای از زمان شاهد افزایش قیمت لوازم مصرفی به سه برابر قیمت در کمتر از
   6 ماه بوده ایم و تولید کنندگان برای اینکه تولید خود را حفظ کنند براحتی اقدام به
   خرید لوازم مصرفی برای تولید می کردند و در تولید این دوستان هیچ خللی وارد نمی
   شد ولی وقتی که می خواستند از این هزینه تولید یک تا دو درصد را برای افزایش
   هزینه های کارگری بالا ببرند صدای بیشتر تولید کنندگان در آمد . شما خود قضاوت
   کنید که کالاهای مصرفی 300 درصد افزایش یافت اتفاقی نیافتاد ولی هزینه کارگری
   می خواست کمتر از 2 درصد افزایش یابد صدای خیلی ها درآمد .
   من اعتقاد دارم تا زمانی که شما کارگر خود را در رفاه شغلی قرار ندهید نمی توانید
   نتیجه ملموسی در کار خود بیابید . این حرف من شعار نیست .
   وقتی در بسیاری از جا ها می شنوم که گفته می شود که صنعتی سازی موجب
   کاهش هزینه های تولید می شود . می بینم که بیشتر نگاه ها به سمت کارگر
   است . من به شخصه و به عنوان شخصی که در این صنعت حضور جدی دارم
   خدمت شما عرض می کنم که اگر صنعتی سازی شود نمی تواند هزینه کارگر
   را تا این اندازه کاهش دهد .
   در رابطه با تولید دیگر لوازم باید خدمت شما عرض کنم . که تمامی لوازم مصرف
   شده در ساخت کانکس دارای تولید انبوه هستند و تولید کنندگان این سازه ها
   این لوازم را از عمده فروشان بزرگ تهیه کرده و به تولید می پردازند . این موضوع
   نیز نشان دهنده این مورد است که ساخت کانکس با لوازمی انجام نمی شود که
   در انحصار شخص و یا گروهی باشد . و تولید کننده صنعتی این سازه ها نیز مجبور
   است این لوازم را از عمده فروشان بزرگ تهیه کند و فرض را بر این می گذاریم که
   تولید کنندگان بتوانند این لوازم را با 5 درصد ارزان تر تهیه کنند و برای تولید صنعتی بکار
   ببرند .
   اما این مورد را قبول دارم که هزینه حمل برای تولید کنندگان خرد بیشتر است . و این
   هزینه حمل زیاد برای این عزیزان دردسر درست کرده و هزینه تولید آنان را نیز به همان
   نسبت افزایش داده است .
   در صورتی که کسی بخواهد تولید صنعتی انجام دهد باید میلیارد ها تومان در این راه خرج
   کند . و این در صورتی است که شخصی با داشتن سرمایه کمتر از 200 میلیون تومان براحتی
   همان تولید را انجام می دهد . و تعداد کسانی که می خواهند تولید صنعتی این سازه ها را
   انجام می دهند را به ورشکستگی می رساند . در واقع اگر برای تولید صنعتی کانکس های
   پیش ساخته نیاز به سرمایه ای در حدود 10 میلیارد تومان داشته باشید . با این سرمایه
   می توان 50 کانکس سازی کوچک راه اندازی کرد . و هر کدام از این کانکس سازی ها توان
   تولید 2 عدد کانکس را دارند و ظرفیت تولید در صورت وجود بازار 100 دستگاه در روز است .
   و من به جرئت می گویم که این شرکت چنین توان تولیدی را ندارد .
   بحث فروش از دیگر موضوعات است . و من مطمئن هستم که در بحث فروش شرکت های
   کوچک تر موفق تر عمل می کنند .

   پاسخ
 • قیمت کانکس ویلایی به چه عواملی بستگی دارد و مهمترین عاملی که در افزایش
  قیمت کانکس ویلایی می تواند تاثیر گذار باشد را توضیح دهید . اگر بخواهیم این سازه
  را به امکانات رفاهی مجهز کنیم باید چه مقدار برای این سازه ها هزینه انجام دهیم .
  و آیا این سازه ها دارای حفاظ فلزی نیز هستند .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای شکیبا .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که قیمت کانکس ویلایی به عوامل بسیار زیادی
   بستگی دارد ولی باید این مسئله را بدانید که بیشترین عامل هزینه ای در این سازه ها
   مربوط به هزینه خرید لوازم مصرفی برای ساخت این سازه ها می شود . این هزینه می
   تواند تا 80 درصد از هزینه ساخت این سازه ها را پوشش دهد . از طرف دیگر باید هزینه
   ساخت را به این موضوع اضافه کرد . هزینه ساخت کانکس ویلایی حدود 10 درصد را پوشش
   می دهد و از دیگر مسائلی که در هزینه ساخت تاثیر گذار است هزینه حمل و نقل نیز
   بوده که باید به هزینه ساخت کانکس اضافه کرد .
   از مهمترین مسائلی که در هزینه ساخت یک کانکس ویلایی نقش ایفا می کند می توانیم
   به ساخت شاسی اشاره کرد . شاسی این سازه ها را از نوع دورکلاف و از جنس تیرآهن
   می سازند . و این شاسی معمولاً بسیار محکم بوده و برای اجرای کف با سرامیک مناسب
   است . از دیگر موارد می توانیم به ساخت اسکلت فلزی این سازه ها اشاره کنیم که این مورد
   نیز هزینه بر است و اسکلت این سازه ها را از جنس پروفیل می سازند که می تواند هزینه
   زیادی را برای شما به همراه داشته باشد . نمای بیرونی در کانکس های ویلایی بسیار هزینه
   بر بوده و این نمای بیرونی می تواند با لوازم مختلفی ساخته و اجرا شود و هر کدام از این
   لوازم هزینه خرید جداگانه ای دارند ارزان ترین نمای بیرونی نمای ورق گالوانیزه با پوشش
   رنگ الکترواستاتیک و گران ترین نوع آن نیز تخته های ترموود است .
   عایق مصرفی از هزینه خیلی بالایی برخوردار نیست و این عایق ها از جنس پلی استایرن
   است که با یک لایه عایق پشم شیشه مورد تقویت قرار می گیرد .
   نمای داخلی در کانکس های ویلایی از جنس دیوارپوش پی وی سی است و این نمای بیرونی
   را از این جنس تهیه کرده و در دو مدل چاپی و روکش دار نصب می شوند . و این دو جنس
   دارای تنوع بسیار زیادی است و مشتریان می توانند از داخل تنوع بسیار زیاد یکی را انتخاب
   و از طرف تولید کننده تهیه و در این سازه ها نصب شوند .
   درب و پنجره در کانکس های ویلایی از هزینه بالایی برخوردار است و برخی از این سازه ها که
   با درب ضد سرقت تحویل داده می شود از هزینه بالای اجرا برخوردارند و تمامی پنجره ها از
   جنس پی وی سی همراه با شیشه های دوجداره به مشتری تحویل داده می شوند و برای
   افزایش امنیت داخل این سازه ها باید تمامی درب ها و پنجره ها را به حفاظ فلزی مجهز کرد
   امکانات رفاهی جزئی از سازه های ویلایی محسوب می شوند و تمامی این سازه ها را با
   امکانات رفاهی به خریداران تحویل می دهند . از این امکانات رفاهی می توانیم به سرویس
   بهداشتی ، حمام ، آشپزخانه و اتاق خواب به مشتریان تحویل دهیم . تمامی این امکانات
   با بهترین کیفیت در این سازه ها طراحی و اجرا می شوند و تمامی این امکانات را به بهترین
   شکل ممکن در این سازه ها طراحی و اجرا می کنیم . ما در گروه صنعتی معین کانتین به
   مسئله اجرای امکانات رفاهی توجه جدی نشان می دهیم تا تمامی امکانات رفاهی اجرا
   شده در این سازه ها از لحاظ کیفی در سطح بسیار مناسبی قرار داشته باشند و تمامی
   این امکانات رفاهی را با بالاترین کیفیت در این سازه ها اجرا کرده و از لحاظ فنی نیز در سطح
   بسیار بالایی قرار دارد .

   پاسخ
 • کانکس مسکونی که با کیفیت معمولی ساخته میشود دارای چه امکانات رفاهی است .
  این سازه ها برای آنکه دارای طول عمر مفید باشند باید در آنها چه اقداماتی انجام داد .
  و از لحاظ عایقی این سازه ها باید در چه وضعیتی باشند .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای رضوانی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که معمولاً کانکس های مسکونی که با کیفیت
   معمولی ساخته می شوند بدون امکانات رفاهی طراحی و ساخته می شوند . و دلیل
   این کار نیز ارزان سازی این سازه ها می باشد .
   لازم به توضیح است که اجرای امکانات رفاهی از هزینه بالایی برخوردار بوده و این سازه
   ها را اگر بخواهیم با امکانات رفاهی طراحی و اجرا کنیم ناچار هستیم که هزینه بالایی
   برای این کار پرداخت کنیم .
   البته اگر سفارش دهنده به امکانات رفاهی نیاز داشته باشد می توانیم این امکانات رفاهی
   را برای این سفارش دهنده اجرا کنیم . و تمامی این امکانات رفاهی را براساس نیاز سفارش
   دهنده انجام داده و کیفیت سازه را بالاتر ببریم .
   از امکانات رفاهی قابل اجرا در این سازه ها می توانیم به سرویس بهداشتی ، حمام ،
   آشپزخانه و اتاق خواب اشاره کنیم و نیاز است که این امکانات رفاهی برای آسایش
   افراد در صورت نیاز در این سازه ها طراحی و اجرا شود .
   اگر شما نیاز به سازه ای با طول عمر بالاتر دارید پیشنهاد می شود که این سازه را با
   کیفیت درجه یک اجرا کنید . این سازه ها از لحاظ کیفی و طول عمر بالاتر از این سازه
   ها قرار داشته و سب می شوند که این سازه ها برای شما بهتر باشند .
   از لحاظ عایقی کانکس مسکونی معمولی در سطح پائینی قرار دارد و اگر نیاز به سازه
   ای از لحاظ عایقی در سطح بالاتر دارید باید سازه ای با کیفیت درجه یک داشته و این
   سازه ها علاوه دارا بودن عایق پلی استایرن یک لایه عایق پشم شیشه نیز دارند تا
   از لحاظ کیفی این سطح بهتری قرار گیرند و از طرف دیگر این سازه ها را
   با درب و پنجره هایی از نوع پی وی سی اجرا می کنند تا در سطح بهتری قرار داشته
   باشند .

   پاسخ
 • برخی از تولیدکنندگان کانکس اقدام به ساخت سازه های ارزان قیمت نموده و با این کار
  جنس نامرغوب عرضه می کنند . بنظر شما این اجناس چقدر عمر مفید داشته و آیا قیمت
  کانکس ارزان ارزش خرید این کانکس ها را دارد ؟

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای موحدی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که امروزه ساخت کانکس برای تمامی سلیقه
   ها انجام می شود و این سازه ها توانسته اند برای تمامی سلایق تولیداتی ارائه دهند
   و برخی از خریداران به هر علت نیاز به اجناس ارزان قیمت داشته و می توان برای این
   عزیزان سازه هایی با قیمت کم تولید و عرضه نمود . البته لازم به گفتن دارد که سازه
   های ارزان قیمت معایبی نیز دارند و این ارزان سازی در برخی از موارد به کیفیت سازه
   صدمه وارد کرده و نیاز است که خریداران در هنگام خرید به برخی از موارد توجه کنند .
   از این موارد می توانیم به کفسازی سازه ، شاسی سازه ، درب و پنجره سازه ، نمای
   بیرونی سازه ، امکانات رفاهی و . . . اشاره کنیم .
   اگر نیت خرید افراد به اجناس ارزان است باید به برخی از مشاوره ها توجه کنند . از
   میان این موارد نیاز است به کف سازی سازه توجه کرده و بهتر است که کفسازی
   با تخته نئوپان صورت نگیرد و پائین ترین تخته ام دی اف باشد تا عمر سازه از لحاظ
   کفسازی بیشتر باشد . در بیشتر وارد سازه هایی که با کفسازی نئوپان انجام شده
   است بسرعت فرسوده شده و شما بعد از مدتی نیاز به بازسازی کف دارید . البته
   یادآور می شوم که تخته ام دی اف سبب افزایش قیمت کانکس بصورت جزئی خواهد
   شد و بهتر است به این مورد توجه داشته باشید .
   در رابطه با نماسازی بیرونی نیز باید عرض کنم که پائین ترین نمای بیرونی ورق گالوانیزه
   با پوشش رنگ الکترواستاتیک است . این نما از لحاظ استحکام و طول عمر در سطح
   بالایی بوده و از این لحاظ کاملاً قابل اعتماد است .
   نمای داخلی نیز امروزه با کمک پی وی سی انجام می شود . این نما در کارهای ارزان
   قیمت از نوع معمولی یا همان خام است که فقط بحث زیبایی کمتر سازه در میان است
   و از لحاظ کیفی بستگی به شرکت سازنده دارد .
   در رابطه با درب و پنجره باید خدمت شما عرض کنم که کارهای ارزان قیمت با درب و
   پنجره آلومینیومی انجام می شود ولی کارهایی که از قیمت بالاتری برخوردار است از
   درب و پنجره پی وی سی همراه با شیشه های دوجداره برخوردار بوده که این کار
   سبب افزایش قیمت کانکس خواهد شد . ولی سفارش دهندگان بهتر است به این
   موضوع توجه بیشتری نشان دهند و کیفیت را فدای قیمت کانکس ارزان تر نکنند و در
   برخی از اجناس تغئیراتی را به نفع کیفیت سازه انجام دهند .

   پاسخ
 • با سلام .قیمت ورق سایدینگ فلزی چقدر بر روی قیمت کانکس تاثیر گذار است و
  اگر این بدنه با سایدینگ چوب ترموود اجرا شود چقدر سازه گرانتر اجرا میشود .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای حکمتی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که قیمت کانکس با ورق سایدینگ گرانتر از نوع
   ورق گالوانیزه با پوشش رنگ الکترواستاتیک می باشد . این نوع ورق نیز در واقع همان
   ورق های گالوانیزه با پوشش رنگ الکترواستاتیک می باشند ولی دارای خمکاری بوده
   و این خمکاری سبب شده است که این ورق ها بصورت طرح سایدینگ خودنمایی کنند
   و به همین علت از ورق های معمولی گرانتر می باشد و باید این موضوع را در نظر داشت
   که ورق مصرفی برای این نوع کاربری بیشتر بوده و به همین جهت این نما در متر مربع
   از ورق معمولی گرانتر خواهد بود .
   برای اینکه ورق سایدینگ فلزی را مشتری پسندتر کنند می توانیم آن را در طرح ها و
   رنگ های مختلف برای مشتری اجرا نموده که این کار در زیبایی بیشتر تاثیر فراوانی
   خواهد داشت . از این رو با رنگ آمیزی در طرح های مختلف اقدام به ایجاد تنوع در این
   سازه ها می کنند .
   در صورتی که شما بخواهید نمای سایدینگ فلزی را اجرا نکنید و جای آن را با نمای
   سایدنگ ترموود اجرا کنید تفاوت قیمت کانکس ترموود شما بشدت گران شده و این
   مسئله سبب می شود که سازه شما از قیمت بسیار بالایی برخوردار شود . و اگر
   در این رابطه بخواهم توضیح دهم باید خدمت شما عرض کنم که قیمت یک متر مربع
   از سایدینگ فلزی 75 هزار تومان است و این در حالی است که قیمت هر متر مربع
   از چوب ترموود واقعی 350 هزار تومان می باشد و این تفاوت قیمت سبب می شود
   که سازه شما بشدت گران شده و به همین جهت است که نمی توانیم این دو سازه
   را از لحاظ قیمت در یک سطح قرار دهیم و در واقع چوب ترموود فقط در سازه های
   ممتاز و سایدینگ فلزی در سازه های درجه یک کاربرد دارند .

   پاسخ
 • برای تعئین قیمت کانکس ویلایی و امکانات اجرا شده در آن ها باید به چه صورتی عمل
  کرد تا این سازه ها را با قیمت مناسب تهیه کنیم .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای صبوری .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که تعئین قیمت کانکس ویلایی براساس لوازم
   مصرفی در ساخت و اجرت ساخت این سازه ها تعئین خواهد شد . و این مسئله برای
   بسیاری از این سازه ها براحتی به دست خواهد آمد . در بسیاری از کارگاه ها و شرکت
   های تولید کانکس هزینه ساخت استراکچر و مقدار پروفیل برای ساخت و تیرآهن مورد
   نیاز براساس معیارهایی که مشخص است به دست می آید و در مرحله بعد مقدار
   ورق مورد نیاز برای نماسازی بیرونی براساس متراژ و مقدار عایق مصرفی براساس
   ورق پلاستوفوم و مقدار پشم شیشه مورد نیاز و مقدار دیوار پوش مورد استفاده براساس
   متر مربع به دست می آید .
   از مسائلی که باید در هنگام بستن قرارداد ساخت به آن توجه بیشتری شود اجرای امکانات
   رفاهی می باشد . اجرای امکانات رفاهی هزینه بر است و چون در دو کیفیت درجه یک و
   ممتاز قابل اجرا است می تواند به شما هزینه های متفاوتی ارائه شود .
   مسئله بعدی اجرای تاسیسات داخل سازه می باشد که این تاسیسات نیز معمولاً همراه
   با امکانات رفاهی قابل اجرا می باشد و باید به این مسئله توجه داشته باشید .
   از دیگر مباحثی که باید در هزینه تاثیر گذار می باشد مسئله کفسازی می باشد اگر این
   کفسازی با تخته انجام شود از هزینه کمتر و اگر با سرامیک انجام شود براساس متراژ
   از هزینه بیشتری برخوردار خواهد بود .
   تمامی هزینه ها در ساخت کانکس مشخص بوده و کمتر پیش می آید که این هزینه از
   شما بیشتر و یا کمتر دریافت شود .

   پاسخ
 • برخی از تولیدکنندگان کانکس اقدام به تولید کانکس ارزان قیمت نموده اند و توانسته اند
  در مدت کوتاهی بازار خوبی را برای خود مهیا کنند . میخواستم بدانم که آیا کیفیت این
  سازه ها در حد مناسبی میباشد و یا این سازه ها از کیفیت پایینی برخوردارند ؟

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای سرداری .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که امروزه برخی از تولید کنندگان کانکس اقدام
   به ساخت کانکس هایی ارزان قیمت می کنند . این همکاران ما برای آن دسته از کسانی
   که به هر دلیلی نیاز به خرید کانکس ارزان قیمت دارند اقدام به تولید و عرضه این دست
   از سازه ها می کنند و در واقع این قسمت از بازار را جوابگو می باشند .
   برخی از مشتریان به هر دلیلی نیاز به خرید کانکس ارزان قیمت دارند و این سازه ها را
   برای خود تهیه می کنند و نیاز است که افرادی به تولید این نوع سازه نیز مشغول باشند
   و در مقابل این سازه ها نیز سازه های با قیمت مناسب و گران قیمت هستند و این سازه
   ها نیز برای خود مشتریان زیادی دارد و هر کدام از تولید کنندگان به تولید یک نمونه می
   پردازند و کمتر شاهد آن هستیم که در یک شرکت هم کار ارزان قیمت تولید شود و هم
   کار گران قیمت و این مورد کمتر اتفاق می افتد .
   در رابطه با کانکس ارزان قیمت باید عرض کنم که خریداران بهتر است به یک قسمت از
   کار بیشتر توجه کرده و این مورد را در خرید کانکس خود بکار ببرند . بیشتر کانکس های
   با قیمت کم از ناحیه کف سازه دچار اشکال می شوند و اگر شما به این مورد توجه کافی
   نشان دهید متوجه خواهید شد که این مورد می تواند شما را با مشکل مواجه کند و
   بنابراین بهتر است که شما از کانکسی بهره ببرید که از لحاظ کف سازه در سطح مناسب
   قرار دارد .
   در رابطه با کانکس گران قیمت نیز باید خدمت شما عرض کنم که این سازه ها از ناحیه
   کف سازه در سطح مناسبی بوده و به دلیل استحکام تخته کف و یا کف سازی با سرامیک
   از استحکام بسیار بالایی برخوردار می باشند و شما بهتر است به این مورد توجه داشته
   باشید . تخته کف در قیمت کانکس و کیفیت آن تاثیر گذار می باشد و بهتر است شما
   نیز به این موضوع توجه داشته باشید و این مورد را در قیمت کانکس در نظر بگیرید .

   پاسخ
 • کانکسهای گران قیمت دارای چه ویژگیهایی هستند و این سازه ها را با چه درجه کیفی
  طراحی و اجرا میکنند و بهترین نوع این سازه ها با چه درجه کیفی طراحی و اجرا
  میشوند و لطفا در این رابطه توضیح دهید .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای فتوحی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که وقتی در رابطه با کانکس های گران قیمت صحبت
   به میان می آید در کنار گران قیمت بودن مطمئناً باید در رابطه با کیفیت این سازه ها نیز
   مطالبی عرضه نمود . من خدمت شما عرض می کنم که معمولاً رابطه ای میان گران
   قیمت بودن کانکس و کیفیت آن مطرح است .
   با کیفیت ترین نوع کانکس مربوط به کانکس های ممتاز می باشد و این سازه ها به
   روشی طراحی و اجرا می شوند که از کیفیت بسیار بالایی نیز برخوردار باشند و در
   واقع در کنار قیمت بالا شما به کیفیت بالا نیز دست خواهید یافت .
   معمولاً سازه های ممتاز از استراکچر یا همان اسکلت بسیار مناسبی برخوردارند و این
   سازه ها از استحکام بسیار مناسبی نیز برخوردار بوده و از این بابت هیچ مشکلی وجود
   نخواهد داشت . و از طرف دیگر این سازه ها را با نمایی بسیار زیبا و متفاوت طراحی و
   اجرا می کنند . معمول ترین نماها مربوط به نماهای دکوراتیو و سمنت برد است و گران
   ترین نوع نما نیز نمای ترموود می باشد . بنابراین باید به این موارد توجه جدی داشت .
   در رابطه با کف سازی داخل سازه نیز باید عرض کنم که این سازه ها را با کفسازی سرامیک
   به خریداران عرضه می کنند و این کفسازی بسیار با کیفیت می باشد .
   در رابطه با نماسازی داخل سازه نیز باید خدمت شما عرض کنم که نماسازی داخل این
   سازه ها با دیوارپوشهایی از جنس پی وی سی روکش دار انجام می شود و سقف
   داخلی این سازه ها نیز معمولاً از نوع گچ برگ می باشد . البته برای استحکام بیشتر
   نمای داخلی این سازه ها از تخته کوبی داخلی بهره برده می شود .
   یکی از دلایل گران بودن این سازه ها را می توانیم اجرای امکانات رفاهی در این سازه
   ها عنوان کنیم و می توانیم بگوئیم که تمامی این سازه ها مجهز به امکانات رفاهی
   می باشند و معمول ترین نوع این امکانات رفاهی را می توانیم سرویس بهداشتی ،
   حمام و آشپزخانه معرفی کنیم .

   پاسخ
 • برای محاسبه قیمت کانکس 12 متری باید چه مواردی را در نظر بگیریم تا قیمت نهایی
  سازه به دست بیاید و این موارد برای یک سازه معمولی باشد .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای کوششی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که برای محاسبه قیمت کانکس 12 متری نیاز است
   که شما اجناس و لوازم در ساخت این سازه ها را بشناسید و از طرف دیگر نیاز است که
   قیمت روز تمامی این لوازم را نیز بدانید از این رو اگر به نحوه ساخت کانکس اطلاع ندارید
   نیاز است از شخصی که در این زمینه دارای اطلاعات است بهره ببرید .
   برای محاسبه قیمت کانکس 12 متری نیاز است بدانید که هر ساخت دستگاه کانکس
   12 متری چند شاخه پروفیل نیاز دارد . لازم به توضیح است که در سازه های 12 متری
   نیاز است که حداقل از 46 عدد پروفیل و حداکثر 52 عدد پروفیل بکار می رود . و در مرحله
   بعد نیاز است که بدانید برای ساخت کانکس به چند تیرآهن نیاز است و باید خدمت شما
   عرض کنم که برای ساخت این سازه ها نیاز است که 2 شاخه 12 متری پروفیل بکار برد
   و در صورتی که دورکلاف باشد 5 متر اضافه استفاده می شود .
   در مرحله بعد نیاز است بدانید که برای کفسازی این سازه ها نیاز به 10 عدد تخته کف
   است . و شما نیاز به حدود 85 متر پی وی سی برای نماسازی داخلی و حدود 22 عدد
   پلاستوفوم برای عایق بندی و به حدود 45 عدد ورق بدنه و سقف نیاز دارید .
   شما به حدود 30 متر کفپوش برای روکش کفسازی و یک عدد درب و 4 عدد پنجره نیاز
   خواهید داشت . و به حدود 3 هزار عدد پیچ نیز برای نصب لوازم نیاز خواهید داشت .
   لازم به توضیح است که این لوازمی که خدمت شما عرض کردم به صورت متداول در
   این سازه ها مورد استفاده قرار خواهد گرفت و ممکن است برخی از افراد در نوع
   لوازم ساخت با دیگر همکاران ما متفاوت عمل کنند ولی این لوازم در بیشتر محصولات
   ثابت می باشد . و بیشتر همکاران ما این مقدار لوازم را در کار بکار می برند .

   پاسخ
 • اجرای دیوارپوش پی وی سی از لحاظ کیفیت و هزینه چقدر بر روی کانکس تاثیرگذار است
  و این موضوع چطور میتواند از لحاظ قیمت دچار کاهش شود و قیمت کانکس را کم کند .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای مکانی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که اجرای دیوارپوش پی وی سی برای کانکس
   بسیار مفید و سودمند است . این کار مزایای بسیار زیادی دارد ولی مهمترین مزیت این
   نوع پوشش را می توانیم ضد آب بودن آن معرفی کنیم . در گذشته نه چندان دور از دیوار
   پوش ام دی اف برای این کار استفاده می کردند . این نوع دیوار پوش به رطوبت و آب
   حساس یوده و سبب می شد که بسرعت کیفیت نماسازی داخلی کاهش یابد و از این
   رو با آمدن پی وی سی سرعت جایگزینی آن نیز بسیار زیاد بود . از دیگر مزایای استفاده
   از این نوع دیوار پوش می توانیم به سرعت بالای نصب ، راحتی کار توسط یکی نفر و
   هزینه اجرای مناسب عنوان کنیم . در کل پی وی سی ها دارای تنوع رنگ و طرح بوده و
   می تواند تمامی نیازهای استفاده کنندگان را نیز برطرف کند . در کل استفاده از بیشتر
   دیوارپوش ها برای داخل سازه ها منسوخ شده و فقط از دیوارپوش های پی وی سی
   بیشترین استفاده را می برند .
   برای کاهش هزینه ساخت شما می توانید از دیوارپوش های ام دی اف 3 میلیمتر بهره
   ببرید ولی نیاز به توضیح است که اگر به عنوان تولید کننده کانکس می خواهید این کار
   را انجام دهید راه به جایی نخواهید برد و شما به دردسر خواهید افتاد ولی اگر به عنوان
   مصرف کننده می خواهید این کار را انجام دهید . باید عرض کنم که ام دی اف ها نیز
   مانند پی وی سی ها دارای تنوع بسیار زیادی بوده و شما می توانید از میان طرح های
   مختلف مورد مناسب را برای خود انتخاب کنید .

   پاسخ
 • برای به دست آوردن قیمت کانکس ویلایی مسکونی باید کدام موارد را بیشتر از سایر
  موضوعات مورد بررسی قرار دهیم .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای سهرابی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که موارد زیادی در قیمت کانکس تاثیر گذار است
   ولی مهمترین عامل قیمت لوازم مصرف شده در ساخت است و از این موارد می توانیم
   به تیرآهن و پروفیل مصرف شده برای ساخت استراکچر سازه ، ورق بدنه ، نمای داخلی
   ، امکانات رفاهی و درب و پنجره بکار رفته در ساخت این سازه ها به عنوان هزینه بر ترین
   موارد اشاره کنیم . ولی من دو موضوع را از دیگر موارد در ساخت سازه ها بیشتر تاثیر
   گذار می دانم و همین دو عامل کمتر مورد نظر مشتری می باشد مگر آنکه مشتری
   در رابطه با ساخت کانکس اطلاعات زیادی داشته باشد . این دو مورد شامل کفسازی
   سازه و عایق بندی آن می باشد . و بیشتر افراد به این موارد توجه کافی ندارند .
   در رابطه با دیگر موارد قابل اعتنا می توانیم به اجرای امکانات رفاهی بپردازیم . این
   امکانات رفاهی از لحاظ هزینه بسیار مورد توجه بوده و هزینه زیادی را متوجه سازه خواهد
   نمود از این رو باید به این موارد بیشتر از سایر آن ها توجه نمود .
   در رابطه با پنجره و درب نیز باید خدمت شما عرض کنم که این موارد جزئی از نمای داخلی
   و خارچی سازه و از طرف دیگر نیز جزئی از عایق حرارتی محسوب خواهد شد .
   در رابطه با شاسی بکار رفته در این سازه ها باید خدمت شما عرض کنم که شاسی برای
   استحکام سازه بسیار اهمیت دارد و باید شاسی از جنس تیرآهن بوده تا استحکام سازه
   را تضمین نماید . و از طرف دیگر باید پروفیل بکار رفته نیز از استحکام مناسبی برخوردار
   باشد تا استحکام سازه ای را تضمین نماید .
   در مجموع باید برای سازه های ویلایی و مسکون از طرح های ویژه استفاده نمود تا این
   طرح ها و طراحی ها سبب شوند شما سازه ای مناسب را برای خود فراهم نمائید .

   پاسخ
 • از فاکتورهایی که در قیمت کانکس صنعتی تاثیرگذار است کدام موارد است و مهمترین این
  فاکتور کدام است .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای بهمنی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که فاکتورهای زیادی در رابطه با ساخت انواع کانکس
   بویژه اعلام قیمت کانکس صنعتی وجود دارد . ولی برخی از فاکتورهای تاثیر بسیار بیشتری
   در نحوه قیمت گذاری این سازه ها خواهند داشت . و اگر بخواهم در این رابطه توضیحاتی
   را ارائه دهم ابتدا باید در رابطه با این موضوع توضیح دهم که کانکس های صنعتی از
   استحکام بیشتری نسبت به سایر سازه ها برخوردارند و این استحکام زیاد مربوط به
   نحوه ساخت این سازه ها می باشد .
   شاسی مورد استفاده در کانکس صنعتی از نوع تیرآهن بوده و بصورت دورکلاف طراحی و
   ساخته می شوند . اسکلت فلزی آن از پروفیل سنگین می باشد و نمای بدنه نیز از ورق
   زوزنقه شکل بوده که با رنگ صنعتی رنگ آمیزی شده است . و عایق مصرفی نیز از نوع
   پلی استایرن بوده و این عایق نیز با کمک یک لایه پشم سنگ مورد تقویت قرار گرفته
   است . در رابطه با کفسازی نیز باید عرض کنم که کفسازی این سازه ها با ورق آهنی
   آجدار می باشد و این ورق از نوع 2.5 میلیمتر است . البته در برخی از سازه ها این
   نوع ورق از نوع آلومینیومی آجدار بوده که در صورت ریختن روغن بسیار لیز خواهد شد .
   در رابطه با کفسازی باید عرض کنم که در صورت نیاز می توانیم کف این سازه ها را
   سرامیک و یا موزائیک نمائیم و از این لحاظ مشکلی نیست .
   معمولاً این سازه ها را بدون پنجره می سازند ولی اگر نیازی به اجرای پنجره باشد
   می توانیم این سازه ها را با پنجره فلزی و شیشه های دوجداره و حفاظ مناسب
   طراحی و اجرا کنیم . و نیاز است درب این سازه ها از نوع فلزی و دولنگه باشد ولی
   قبل از هر چیز نیاز است که این درب دوجداره بوده و عایق بندی آن نیز به بهترین نحو
   ممکن انجام شود .
   در ساخت کانکس صنعتی تمامی نیازهای سفارش دهنده لحاظ شده و از هیچ گونه
   کاستی نباید برخوردار باشد و نیاز است در تمامی مراحل کار سفارش دهنده و نظر
   او در ساخت لحاظ شوند .

   پاسخ
 • برای تولید کانکسهای 6 متری لوکس باید از چه نوع شاسی ، نمای بیرونی ، نما داخلی ،
  عایق بندی و امکانات رفاهی استفاده کنیم و این موارد باید به چه نحوی در این سازه ها
  اجرا شود .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای صدوقی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که تولید کانکس 6 متری لوکس با درجه کیفی
   یک تولید شده و در بازار به کانکس های درجه یک معروفند این دست از سازه ها از
   کانکس های ممتاز ارزان تر بوده و از کانکس های معمولی گرانتر می باشند و مهمترین
   دلیل آن نیز می توانیم وجود امکانات رفاهی در ساخت این سازه ها دانست .
   از مهمترین امکانات رفاهی که می توانیم در این سازه ها بکار ببریم به سرویس بهداشتی
   ، حمام و آشپزخانه اشاره کنیم و به علت کمبود فضا سرویس بهداشتی و حمام در این
   سازه ها بصورت مشتر اجرا خواهد شد .
   در رابطه با شاسی این سازه ها باید عرض کنم که در صورت استفاده از کف سرامیک
   نیاز است شاسی از نوع دور کلاف و در صورت استفاده از کفسازی با تخته چند لایه
   نیاز است شاسی از نوع اسکی باشد . و نمای بیرونی این سازه ها نیز از سایدینگ
   فلزی با طرح چوب باشد این نما زیبایی مناسبی را برای سازه به همراه خواهد داشت
   عایق مصرفی نیز از نوع پلی استایرن که با یک لایه پشم شیشه تقویت شده است .
   نمای داخلی نیز از نوع پی وی سی چاپی بوده که از کیفیت خوبی برخوردار است .
   درب و پنجره ها در این سازه ها از نوع پی وی سی همراه با شیشه های دوجداره
   است که این درب و پنجره ها از زیبایی مناسبی برخوردار است و علاوه بر آن از لحاظ
   عایقی نیز بسیار با اهمیت می باشند .

   پاسخ
 • وقتی صحبت از قیمت کانکس می آید بیشتر افراد از سازه هایی پرسوجو می کنند
  که از قیمت پایینی برخوردارند من می خواهم بدانم که این سازه ها چقدر قیمت دارند
  و از لحاظ کیفی نیز در چه سطحی می باشند ممنون می شوم من را در این زمینه
  راهنمایی کنید .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای شهلایی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که قیمت کانکس به مولفه های زیادی بستگی
   دارد و این مولفه هستند که قیمت یک کانکس را مشخص می کنند . و لوازم مصرفی
   در ساخت کانکس حدود هشتاد درصد از هزینه های ساخت یک کانکس را شامل می
   شود .
   کانکس های تولید شده به سه دسته ممتاز ، درجه یک و معمولی تقسیم می شوند و
   سازه های ممتاز از قیمت بسیار بالایی برخوردارند و سازه های درجه یک نیز از قیمت
   کمتری برخوردار می باشند . دلیل قیمت بالای این سازه ها کیفیت بسیار مناسب آن ها
   و اجرای امکانات رفاهی در ساخت این سازه ها را می توانیم عنوان کنیم .
   نوعی دیگر از سازه ها هستند که به کانکس های معمولی معروف می باشند . این سازه
   ها از قیمت پائین تری برخوردارند و مهمترین عامل کاهش قیمت در این سازه ها را می
   توانیم به عدم اجرای امکانات رفاهی و کیفیت پائین تر آن ها معرفی کنیم .
   لازم به تذکر است که کانکس های معمولی دارای کیفیت مناسبی هستند و با کانکس
   های ارزان قیمت دارای تفاوت های زیادی می باشند . هر چند از لحاظ شکل و لوازم
   بکار رفته در ساخت این سازه ها تفاوت چندانی را شما احساس نمی کنید ولی در
   کل از نگاه تولید کنندگان تفاوت ها بسیار زیاد می باشند .
   ما در گروه صنعتی معین کانتین کانکس ارزان قیمت تولید نمی کنیم و به حفظ کیفیت
   اعتقاد زیادی داریم که نباید کیفیت را فدای کاهش قیمت کرد .

   پاسخ
 • پور حسین
  دی 21, 1398 7:46 ق.ظ

  قیمت کانکس فروشگاهی با توجه به نصب کرکره برقی افزایش زیادی می یابد و اگر
  بخواهیم سازه را بدون کرکره برقی اجرا کنیم امنیت سازه بشدت کاهش می یابد
  بنظر شما باید چه تدبیری نمود .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای پور حسین .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که قیمت کانکس فروشگاهی در ایران نسبت به
   برخی از سازه ها قیمت بالاتری دارد و دلیل آن نیز مربوط به لوازم قابل نصب در این سازه
   ها می باشد . از لوازمی که قیمت زیادی را می تواند برای کانکس به همراه داشته باشد
   کرکره های برقی می باشد . و این کرکره های برقی علاوه بر اینکه ظاهر سازه را زیبا
   می سازد نقش استحکام سازی را نیز برعهده دارد و به همین منظور استفاده از کرکره
   برقی در کانکس فروشگاهی احساس می شود . کرکره های برقی می توانند امنیت
   داخل کانکس فروشگاهی را بشدت افزایش دهند و استفاده از آن ها توصیه می شود .
   ولی اگر قصد اجرای کرکره برقی را در این سازه ها نداشته باشید می توانید از نرده هایی
   برای حفاظت داخل سازه استفاده کنید . و اگر این حفاظ ها از داخل سازه نصب شوند می
   توانند به امنیت بیشتر سازه کمک کنند ولی فضای داخل سازه را محدود می سازند .
   البته هزینه اجرای حفاظ های فلزی نیز ممکن است در برخی از مواقع زیاد باشد و این امر
   سبب می شود که همان کرکره برقی برای این سازه ها مناسب تر باشد .
   البته یاد آور می شوم که استفاده از کرکره برقی می تواند قیمت کانکس را افزایش
   محسوسی دهد .

   پاسخ
 • برای قیمت گذاری بر روی کانتینرهای صنعتی که توسط شرکت هایی مانند معین کانتین
  طراحی و اجرا میشوند چگونه بوده و این موارد را باید در این سازه ها چطور باید از لحاظ
  قیمت محاسبه نمود .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای حیدری .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که برای قیمت گذاری بر روی کانتینرهای صنعتی
   باید به برخی از موارد توجه بیشتری نمود و اگر یکی از کارشناسان شرکت بخواهد یک
   قیمت گذاری انجام دهد و یا از این عزیزان بخواهند قیمت یک سازه را برای مشتری به
   دست بیاورد باید ابتدا قیمت کانتینر مورد نظر را محاسبه نموده و پس از اینکه قیمت
   کانتینر به دست آمد باید مقدار لوازم مصرف شده برای ساخت کانتینر صنعتی را براساس
   نرخ روز محاسبه نموده و در مرحله بعد ما وارد محاسبه هزینه ساخت توسط پیمانکار
   می شویم . و در آخر نیز باید مقدار سود خود را مشخص کنیم .
   روالی که در بالا به شما توضیح داده شد یک فرمول معمولی برای محاسبه قیمت این
   سازه ها بوده و با توجه به این فرمول ما قیمت کانکس و یا قیمت کانتینر را برای مشتری
   مشخص می کنیم .
   در رابطه با موضوعات فنی نیز باید خدمت شما عرض کنم که ساخت کانتینر صنعتی
   نیاز به تجربه بالا در طراحی و اجرا خواهد داشت و ساخت این سازه ها نیازمند این
   موضوع است که اگر شما تجربه و توانایی بالایی در این موارد ندارید باید از کسی که
   در این زمینه دارای توانایی است بهره ببرید .
   ساخت کانتینر صنعتی بسیار محکم تر از کانکس صنعتی می باشد و این سازه ها
   از لحاظ استحکام با هم قابل مقایسه نیستند . و با توجه با اینکه شما هزینه بالایی
   صرف خرید کانتینر می نمائید . مقداری از این هزینه به علت وجود بدنه محکم به
   شما بازپرداخت می شود و بهتر است توجه کنید که از اشکالات کانتینر نداشتن عایق
   بندی در بدنه است و شما باید با کمک شبکه بندی بدنه این سازه ها اقدام به عایق
   بندی آن بنمائید و این مسئله بسیار مهم و با اهمیت است .
   در مجموع ساخت کانتینر صنعتی در ایران در حال رشد و توسعه است و این رشد و
   توسعه بصورت حرفه ای توسط برخی از شرکت ها مانند معین کانتین در حال انجام
   و توسعه است و این شرکت ها توانسته اند با توجه به این مسائل بسیاری از طرح ها
   را به مرحله اجرا برسانند .

   پاسخ
 • اگر بخواهیم کانکسی را با بدنه ویژه داشته باشیم و این سازه ها از لحاظ زیبایی در سطح
  مناسبی باشند باید از چه نمایی و به چه شکل بهره ببریم .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای هوشیار .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که نمای بیرونی کانکس اولین مولفه ای است که
   هر شخص در نگاه اول به آن توجه خواهد نمود . از این رو نیاز است به نمای بیرونی سازه
   ها توجه فراوانی شود . البته برخی از سازه ها مانند کانکس کارگری و یا کانکس گارگاهی
   از نمای معمولی برخوردار بوده و افراد در نگاه اول متوجه می شوند که این سازه ها از
   قیمت بالایی برخوردار نیستند . نمای کانکس های کارگری و کارگاهی از نوع ورق گالوانیزه
   با پوشش رنگ الکترواستاتیک است . این نمای بیرونی ار کیفیت خوب و استحکام بالایی
   برخوردار است ولی از لحاظ زیبایی در سطح کانکس ویلایی نمی باشد .
   نماهای زیبا و گران قیمت معمولاً برای کانکس ویلایی و کانکس مسکونی مورد استفاده
   قرار می گیرد و این سازه ها با توجه به استفاده از این نما دارای زیبایی بیشتری می
   شود . از نماهایی که در این سازه ها استفاده می شود در نوع درجه یک از سایدینگ
   فلزی و در نوع ممتاز نمای دکوراتیو ، سمنت برد و یا ترموود می باشد .
   نمای سایدینگ فلزی طرح چوب از قیمت مناسبی برخوردار بوده و از کیفیت مناسبی
   نیز برخوردار است و از لحاظ استحکام نیز شکیل و زیبا می باشد و این نوع نما بیشتر
   در کانکس های درجه یک بکار می روند .
   نمای دکوراتیو ، سمنت برد و ترموود در کانکس ممتاز کارایی دارد . این نماها از قیمت
   بالایی برخوردار بوده و هزینه اجرای این نما بسیار زیاد است مخصوصاً نمای ترموود که
   قیمت بالایی داشته و هزینه زیادی به سازه می رساند و باید گفت که این نوع نماها
   در قیمت کانکس ویلایی بسیار تاثیر گذار می باشد و البته باید یاد آوری کنم که اگر
   این نما در سایر سازه ها مانند کانکس مسکونی نیز اجرا شود نیز همین تاثیر را داشته
   و سبب افزایش قیمت کانکس مسکونی می شود .
   بنابراین نما همانطور که در زیبایی سازه تاثیر دارد در قیمت کانکس نیز تاثیر گذار بوده
   و برای این سازه ها هزینه برجای خواهد گذاشت ولی بای عرض کنم که نماهای زیبا
   نیز دارای معایبی بوده که باید به آن توجه کرد مثلاً نمای ترموود به آتش حساس است
   و نمای دکوراتیو و سمنت برد نیز باید به گونه ای بکار برود که در زیر آن از ورق گالوانیزه
   استفاده شود و در غیر اینصورت استحکام سازه را کاهش جدی می دهد .

   پاسخ
 • قیمت کانکس مسکونی که با ورق سایدینگ فلزی طرح چوب اجرا شده با سایدینگ
  ترموود چه تفاوتی دارد و از لحاظ کیفی هر کدام در چه سطحی میباشند و امکانات
  رفاهی هر کدام چیست ؟

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای بارانی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که استفاده از کانکس سایدینگ فلزی در کانکس
   مسکونی درجه یک اجرا میشود و استفاده از سایدینگ ترموود در کانکس مسکونی
   ممتاز انجام خواهد شد . هر کدام از این سازه ها از لحاظ کیفی و قیمت با دیگری دارای
   تفاوت هایی میباشد و به همین جهت این سازه ها را باید از لحاظ کیفی و قیمت با
   هم متفاوت ببینیم .
   قیمت کانکس ممتاز بسیار بالا بوده و به همین علت است که بسیاری از خریداران
   کانکس مسکونی ممتاز را کمتر خریداری مینمایند ولی در عوض کانکس مسکونی
   درجه یک مشتریان بیشتری داشته و افراد بیشتری به خرید این سازه ها اقدام میکنند
   ولی در کل باید عرض کنم که کانکس های ممتاز از لحاظ قیمت و کیفیت بسیار بهتر
   از کانکس های درجه یک بوده و دارای عمر مفید بیش از 25 سال میباشند و این در
   حالی است که کانکس های درجه یک از عمر مفید بیش از 15 سال برخوردارند .
   لازم به تذکر است که سایدینگ فلزی طرح چوب بسیار محکم بوده و در بسیاری از
   سازه های درجه یک استفاده میشود ولی سایدینگ چوبی از استحکام بالایی برخوردار
   نبوده و نسبت به آتش سوزی نیز حساس میباشد و باید این موضوع را نیز در نظر
   داشته باشید .
   در این سازه ها تمامی امکانات قابل اجراست ولی در کانکس درجه یک به علت کیفیت
   کمتر اجرای امکانات رفاهی ارزانتر انجام میشود و از امکانات رفاهی قابل اجرا در این
   سازه ها میتوانیم به سرویس بهداشتی ، حمام ، اتاق خواب ، آشپزخانه و هر امکانی
   که سفارش دهنده به آن نیاز دارد قابل اجراست و مشکلی از این بابت وجود ندارد .

   پاسخ
 • کانتینری که برای نصب تجهیزات تصفیه آب بکار میرود باید چند فوت بوده و آیا در این
  کانتینرها میتوانیم مخازن آب را نیز نصب کنیم و این کانتینرها توانایی نگهداری این
  وزن را دارند .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقا حسینی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که برای نصب تجهیزات تصفیه آب میتوانیم از
   کانتینر 20 فوت و کانتینر 40 فوت استفاده کنیم در این مورد هیچ محدودیتی وجود
   ندارد ولی در کل باید انتخاب کانتینر براساس ابعاد مورد نیاز شما انجام شود و اگر
   شما کانتینر بزرگتر را انتخاب کنید هزینه بیشتری و اگر کانتینر کوچکتر را انتخاب
   کنید ممکن است که در زمان تعویض تجهیزات به مشکل برخورد کنید بنابراین شما
   یابد کانتینر را براساس نیاز خود انتخاب کنید .
   البته برخی از افراد از کانتینرهای دست ساز با عرض بیشتر و یا ارتفاع بیشتر نیز
   استفاده میکنند که این مورد نیز براساس نیاز سفارش دهنده انجام میشود و در کل
   هزینه ساخت یک کانتینر دست ساز از نوع شرکتی آن بیشتر بوده و از طرف دیگر نیز
   استحکام نوع دست ساز کمتر است .
   در رابطه با نصب تانکر نیز باید عرض کنم که تانکر آب و یا تانکر دیگر تجهیزات جای زیادی
   را طلب میکند و از این رو اگر میخواهید تانکرهای مورد نظر را نیز در داخل سازه نصب
   کنید بهتر است از نوع کانتینر 40 فوت استفاده کنید که این کار نیز هزینه خرید کانتینر
   را برای شما افزایش زیادی میدهد و باید به این موضوع هم توجه کنید .

   پاسخ
 • کفسازی کانکس صنعتی به چه شکلی اجرا میشود و اگر بخواهیم کف این سازه ها از
  استحکام بالایی برخوردار باشد باید چگونه عمل کنیم .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای بخشی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که کفسازی کانکس صنعتی باید با استحکام بالا
   و با دقت انجام شود . برای کفسازی این سازه ها نیاز است که به بهترین وجهه ممکن
   عمل کنیم تا این کار ما سبب افزایش طول عمر سازه شود و از طرف دیگر نیز این کار
   سبب کیفیت سازه نیز باشد . از این رو نباید بسادگی از کنار این مسئله رد شویم .
   در مجموع اگر یک کانکس صنعتی با کیفیت مناسب کفسازی شود میتواند کیفیت فنی
   سازه را نیز افزایش زیادی دهد .
   در کانکس صنعتی میتوانیم کفسازی را به دو روش انجام دهیم . روش اول اجرای کفسازی
   با تخته است . این نوع کفسازی معمولاً با تخته های ضد آب چند لایه انجام میشود و
   برای استحکام کف و افزایش طول عمر سازه اقدام به کفسازی مجدد و تقویت آن با
   ورق آلومینیوم آجدار 3 میلیمتر میکنند این کار با توجه به اینکه از هزینه اجرایی بالایی
   برخوردار است اما کیفیت خیلی خوبی را برای شما به همراه دارد .
   نوع دیگر از کفسازی با سرامیک انجام میشود . این نوع کفسازی ابتدا بصورت عرشه
   فلزی با کمک ورق شادولاین اجرا شده و سپس در مرحله بعد کفسازی ابتدایی با
   بتون سبک انجام میشود و سپس سرامیک ها را با سیمان سفید به کف چسبانیده و
   برای استحکام بخشی بیشتر بین سرامیک ها را بند کشی میکنند این کار به استحکام
   بیشتر آنها کمک فراوانی خواهد کرد .
   هر دو روش کفسازی بسیار موثر است و بهتر است به این دو روش عمل کرده تا کیفیت
   سازه را افزایش دهیم . این دو روش قیمت کانکس را افزایش داده و دلیل آن نیز استفاده
   از لوازم هزینه بر است ولی با توجه به افزایش قیمت کانکس این کار باعث افزایش
   کیفیت و طول عمر سازه خواهد شد .

   پاسخ
 • قیمت کانکس صنعتی تولید شده در شرکت معین کانتین به چه عواملی بستگی دارد و
  این سازه ها را چگونه طراحی و اجرا میکنند که از قیمت مناسبی برخوردار باشند ؟

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای شجاعی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که قیمت کانکس صنعتی به عوامل مختلفی
   بستگی دارد و این عوامل است که قیمت کانکس را مشخص خواهد کرد ولی مهمترین
   عامل در قیمت گذاری کانکس را میتوانیم قیمت لوازم ساخت کانکس بدانیم و این
   مورد نیز در کانکس صنعتی نیز صدق میکند و باید به آن توجه نمود .
   ما در شرکت معین کانتین کانکس های صنعتی متنوعی براساس نیاز مشتریان طراحی
   و اجرا میکنیم که از مهمترین این سازه ها میتوانیم به کانکس صنعتی تصفیه آب ،
   کانکس دیزل ژنراتور ، کانکس گرمخانه محصولات کشاورزی ، کانکس گرمخانه فرش ،
   کانکس صنعتی پست برق و . . . اشاره کنیم . تمامی این سازه ها براساس طراحی
   و نیاز سفارش دهنده اجرا میشود .
   از نظر شرکت معین کانتین بهترین نوع کانکس صنعتی در کانتینر قابل طراحی و اجرا
   میباشد و این سازه ها را با توجه به این موضوع میتوانیم با بالاترین کیفیت طراحی و
   اجرا کنیم . این کار هزینه مناسبی را به همراه دارد و با توجه به اینکه انواع کانتینر با
   استحکام بالا در بازار موجود است . اجرای این کار نیز با بالاترین کیفیت انجام خواهد
   شد .
   ما در شرکت معین کانتین در طراحی کانکس صنعتی به استحکام سازه ، عایق بندی
   مناسب و کفسازی با استحکام بالا بسیار توجه میکنیم و در تمامی کارهای خود از این
   روش استفاده های فراوانی خواهیم نمود .

   پاسخ
 • نقش نمای داخلی و امکانات رفاهی در قیمت کانکس چیست و اگر در این سازه ها از
  امکانات رفاهی استفاده نشود قیمت کانکس مسکونی چقدر کاهش مییابد .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای مظفری .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که نقش نمای داخلی در کانکس مسکونی برای
   زیبایی بیشتر و بوده و نمای داخلی کانکس مسکونی را با انواع نماها میتوانیم اجرا کنیم
   ولی امروزه استفاده از نمای پی وی سی بیشترین کاربرد را دارد و در برخی از مواقع
   از نمای ام دی اف نیز استفاده خواهد شد . ولی در کل نمای پی وی سی از اقبال
   بیشتری برخوردار است و دلیل آن زیبایی و ضد آب بودن این نوع نما میباشد و در کل
   این نوع نما از کیفیت و دوام خوبی برخوردار است . البته اگر در زیر نمای داخلی از تخته
   کوبی استفاده شود کیفیت و استحکام نمای بیرونی افزایش بسیار زیادی خواهد یافت
   و در هنگام اجرای نمای داخلی بهتر است به این موضوع توجه داشته باشید .
   در رابطه با اجرای امکانات رفاهی باید عرض کنم که در کانکس مسکونی حداقل از
   امکاناتی مانند سرویس بهداشتی ، حمام و آشپزخانه به همراه اتاق بندی استفاده
   خواهد شد و اجرای امکانات رفاهی در قیمت کانکس مسکونی بسیار تاثیر گذار بوده و
   اگر این امکانات رفاهی در این سازه ها طراحی و اجرا شوند برای کسانی که از این
   سازه ها بهره میبرند آرامش و آسایش زیادی را فراهم خواهد کرد .
   برخی از افراد به هر دلیلی نمیخواهند که امکانات رفاهی در سازه های آن ها اجرا
   شود و این کار سبب کاهش شدید قیمت تمام شده این سازه ها خواهد شد و این
   موضوع در نهایت قیمت کانکس مسکونی را کاهش میدهد و این موضوع در این زمینه
   بسیار تاثیر گذار میباشد .

   پاسخ
 • در یک کانکس ویلایی نحوه محاسبه قیمت کانکس چگونه انجام میشود و شما چطور
  هزینه اجرای امکانات رفاهی را مشخص میکنید .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای قریشی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که برای محاسبه قیمت کانکس ویلایی باید به
   موارد زیادی توجه نمائیم ولی در مجموع خرید لوازم مصرفی برای اجرای کانکس ویلایی
   حدود هشتاد درصد از هزینه را شامل خواهد شد و شما باید به تمامی این موارد توجه
   کافی داشته باشید . در کل اگر شما میخواهید هزینه ساخت یک کانکس ویلایی را
   محاسبه کنید نیاز است که قیمت روز تمامی لوازم را بدانید و این لوازم را در ساخت
   کانکس در نظر بگیرید .
   در شرکت معین کانتین برای اینکه قیمت کانکس ویلایی را محاسبه کنیم از کارشناس
   شرکت که به قیمت روز تمامی لوازم تسلط دارد میخواهیم که این هزینه ها مشخص
   کند . ابتدا باید قیمت شاسی و اسکلت سازه براساس متراژ محاسبه ، هزینه اجرای
   نمای بیرونی ، هزینه اجرای نمای داخلی ، عایق کاری ، درب ، پنجره ها ، کفسازی ،
   تاسیسات سازه ، اجرای امکانات رفاهی ، هزینه حمل لوازم ، اجرت پیمانکاران و . . .
   باید محاسبه و مشخص شود .
   لازم به ذکر است که کانکس ویلایی با دو درجه کیفی یک و ممتاز طراحی و اجرا میشود
   و هزینه ساخت کانکس ویلایی ممتاز از نوع درجه یک آن خیلی بیشتر است و به همین
   دلیل اگر بخواهیم تفاوت این دو را به مشتری اعلام کنیم باید هزینه ها را برای هر کدام
   بصورت جداگانه محاسبه نمائیم .
   هزینه اجرای امکانات رفاهی در کانکس ویلایی بالا است و این لوازم را به دو صورت باید
   قیمت گذاری کنیم یک روش براساس متراژ و روش دیگر براساس لوازم بکار رفته در
   ساخت آن میباشد . یعنی اگر متراژ بیشتر از یک حد باشد قیمت کانکس افزایش
   خواهد یافت و اگر لوازم مصرفی از لیست اعلامی بیشتر و یا کمتر باشد قیمت نهایی
   اعلامی نیز بیشتر و یا کمتر خواهد شد . در کل اجرای امکانات رفاهی بسیار مهم بوده
   و این موضوع در قیمت کانکس نیز تاثیر فراوانی خواهد گذاشت .

   پاسخ
 • اگر بخواهم یک کانکس کانتینر با ابعاد 30 متر مربع بسازم پیشنهاد شما استفاده از چه
  نوع کانتینری است .
  البته این کانتینر از لحاظ هزینه هم اقتصادی باشد و قیمت کانکس کانتینر را افزایش
  زیادی ندهد .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای حسینی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که برای ساخت کانکس کانتینر با ابعاد 30 متر مربع
   میتوانید از یک دستگاه کانتینر 40 فوت استفاده کنید . این کانتینر با توجه به ابعاد خود
   یک سازه 30 متر مربع را تحویل خواهد داد . و در واقع ابعا آن 12.2 متر در 2.5 متر میباشد
   که برای اجرای این کار بسیار مناسب است . و اگر از دو کانتینر 20 فوت بخواهید استفاده
   کنید ابعاد 30 متر مربع را به شما تحویل میدهد . ولی اگر از کانتینر 40 فوت استفاده
   کنید هزینه اجرای سازه برای شما کمتر خواهد بود ولی از طرف دیگر سازه ای که
   با کانتینر 20 فوت برای شما طراحی و اجرا میشود بصورت تقریباً مربع بوده و برای
   اجرای برخی از طرح ها بسیار مناسب است .
   برای حمل نیز کانتینر 40 فوت یکپارچه براحتی انجام میشود ولی برای کانتینر 20 فوت
   نیاز است که ابتدا پیچ و مهره اتصالات جدا شده و بعد از طی فرآیند جداسازی اقدام
   به جابجایی شود و در نهایت در محل نصب جدید نیز باید فرآیندی زمانبر طی شود
   که این کار باید توسط یک استادکار انجام شده تا نواقصی بوجود نیاید .
   اگر شما به دنبال یک سازه کانتینری با صرف اقتصادی هستید کانتینر 40 فوت برای
   شما بهترین گزینه خواهد بود .
   در این سازه شما براحتی میتوانید سرویس بهداشتی ، حمام ، آشپزخانه و اتاق
   خواب را اجرا کرده و به دلیل وضعیت خوب طرح هایی نیز برای رفاه بیشتر در داخل
   سازه برای خود اجرا کنید .

   پاسخ
 • قیمت کانکس ساندویچ پانل که دارای کفسازی با ساندویچ پانل بوده و با تخته ام دی اف
  نیز تقویت شود چقدر هزینه بیشتری در سازه ایجاد میکند .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای موسوی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که قیمت کانکس ساندویچ پانل با کفسازی
   ساندویچ پانل دارای هزینه بیشتری نسب به سازه های معمولی دیگر است و اگر
   بخواهم در این رابطه اعلام قیمت کنم باید عرض کنم که هر متر مربع از ساندویچ پانل
   در تاریخ بهمن ماه سال 1398 برابر است با متری 175 هزار تومان این مبلغ بدون
   احتساب هزینه حمل میباشد و برای اینکه این ساندویچ پانل در کف سازه قابل نصب
   باشد شما باید هزینه نصب آن را نیز جداگانه پرداخت کنید . با تمامی این اوصاف من
   فکر میکنم که هر متر مربع آن بدون تلفات باید متری 200 هزار تومان تا زمان نصب شدن
   کامل هزینه بیشتر برای شما داشته باشد . و اگر سازه شما 15 متر مربع باشد این
   هزینه میتواند 3 میلیون برای صاحب سازه هزینه بیشتری داشته باشد .
   در واقع اگر این نوع سازه در کانکس اجرا شود جدای از قیمت کانکس که افزایش
   می یابد سبب میشود که سازه از لحاظ کیفی خیلی بهتر از نوع کفسازی با تخته
   است . زیرا این کار سبب میشود که عایق بندی سازه بطور کامل انجام شده و به
   همین جهت هزینه گرمایش و یا سرمایش سازه نیز کاهش محسوسی خواهد یافت
   و از طرف دیگر سبب استحکام بخشی کف سازه خواهد شد و باید توجه داشت که
   این استحکام سازی با توجه به سبک سازی این سازه ها انجام شده است و این
   موضوع بسیار با اهمیت است و باید به آن توجه کافی داشت .

   پاسخ
 • با سلام . برای محاسبه یک کانکس کانتینر خوب و مناسب باید چه مواردی را رعایت
  کرده و این موارد سبب استحکام کانکس کانتینر و زیبایی بیشتر آن شود .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای مجللی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که برای ساخت کانکس کانتینر نیاز است به موارد
   زیادی توجه داشته باشیم از این موارد میتوانیم به انتخاب یک کانتینر خوب و مناسب
   برای ساخت این سازه ها اشاره کنیم . از نظر گروه صنعتی معین کانتین استفاده از
   کانتینر هایکیوب بهترین گزینه است . این نوع کانتینر ها دارای ارتفاع 2.9 متر بوده و از
   داخل و بیرون سازه سقف آن بلندتر و با وقارتر نشان داده خواهد شد و بهتر است به
   این موارد توجه داشته باشید .
   برای اینکه ما بتوانیم این سازه ها را با کیفیت بالا تولید کنیم نیاز است به کفسازی
   این سازه ها توجه زیادی نموده و این سازه ها را با کفسازی مناسب در اختیار خریداران
   قرار دهیم از این نوع کفسازی میتوانیم به نوع سرامیک آن اشاره کنیم که از لحاظ
   زیبایی و کیفیت بسیار مناسب بوده ولی در کل قیمت کانکس کانتینر را با این کار
   افزایش داده و میتواند در نهایت منجر به ساخت سازه ای با کیفیت و مناسب شود
   از این رو باید به این مسئله توجه کافی داشت .
   از دیگر موارد نمای بیرونی سازه است . بیشتر کانکس کانتینرها از نمای همان کانتینر
   برای نماسازی اصلی بهره میبرند ولی اگر نیاز به نماسازی جدید داشته باشید میتوانید
   از نماسازی دکوراتیو برای این سازه ها بهره برده که زیبایی بسیار زیاد و منحصر به
   فردی را در این سازه ها ایجاد خواهد کرد . اگر بخواهید از نمای ترموود برای اینکار
   استفاده کنید زیبایی کار بشدت افزایش خواهد یافت ولی هزینه اجرای این کار نیز
   افزایش زیادی خواهند یافت .
   از دیگر موارد توجه به عایق مصرفی در ساخت این سازه ها میباشد . بهترین عایق
   برای این سازه ها عایق پلی استایرن بوده که با یک لایه پشم شیشه بصورت کامل
   تقویت میشود . این عایق از کیفیت خوبی برخوردار بوده و سبب میشود که کیفیت
   عایقی سازه را افزایش دهد . البته باید یادآور شوم که درب و پنجره ها نیز جزئی از
   نمای عایقی محسوب شده و بهتر است برای افزایش قدرت عایقی این سازه ها از
   درب و پنجره های پی وی سی استفاده میشود .
   استفاده از امکانات رفاهی در این سازه ها سبب افزایش قیمت کانکس کانتینر خواهد
   شد . این سازه ها با کمک این امکانات برای افراد داخل این سازه ها بسیار مناسب
   خواهد بود .
   از دیگر موارد در این سازه ها میتوانیم به حمل راحت آن ها اشاره کنیم . این کار یکی
   از مزایای این سازه ها خواهد بود و ما میتوانیم این مزیت را از مهمترین آن ها معرفی
   کنیم .

   پاسخ
 • برای اجرای کفسازی سازه با سرامیک باید در یک کانکس ویلایی چگونه عمل کنیم ؟

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای صادقی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که اجرای کفسازی در کانکس ویلایی یکی از مواردی
   است که توجه زیادی از سوی خریداران به آن میشود . لازم میدانم عرض کنم که این کار
   هزینه بر بوده و از هزینه زیادی برخوردار است و بهتر است این کار با دقت انجام شده تا
   کیفیت نهایی سازه افزایش زیادی بیابد . از مواردی که ما باید به آن توجه کافی داشته
   باشیم همین مسئله کفسازی است که هم هزینه بر است و هم به کیفیت و طول عمر
   سازه می افزاید .
   برای اینکه این سازه ها را با کفسازی سرامیک اجرا کنیم باید شاسی این سازه ها
   از نوع دورکلاف باشد و این شاسی دورکلاف نیز از داخل بصورت کامل مورد تقویت واقع
   شود و از این رو باید به استحکام سازی شاسی این سازه ها توجه کرد که تحمل وزن
   و قابلیت جابجایی خوبی از خود نشان دهند .
   در مرحله بعد از استحکام بخشی شاسی باید کف این سازه ها را با ورق شادولاین
   فلزی که از جنس گالوانیزه است مورد تقویت قرار دهیم . این ورق های شادولاین
   با کمک پیچ به شاسی سازه از طریق پروفیل کف محکم شده و سبب میشود که
   استحکام نهایی کف سازه افزایش یافته و از این رو کمک فراوانی خواهد نمود .
   پس از طی شدن این موارد نوبت به بتون ریزی کف این سازه ها خواهد رسید و بتون
   کف این سازه ها با کمک بتون سبک انجام میشود و بتون سبک که ترکیبی از پوکه
   معدنی و سیمان به همراه آب میباشد از استحکام همان بتون برخوردارند .
   پس از بتون ریزی و ماله کشی کف این سازه ها توسط استادکار و خشک شدن مقداری
   از بتون میتوانیم با کمک سیمان سفید سرامیک را به کف این سازه ها چسبانید و به
   همین منظور میشود این کار را انجام داد .
   پس از چسباندن سرامیک به کف برای افزایش استحکام بخشی کف این سازه ها اقدرام
   به بند کشی بین سرامیک ها میشود که این کار بسیار برای این سازه ها مفید و مناسب
   است .
   برای حمل و جابجایی کانکس باید مدتی صبر نمود تا بتون کف به طور کامل خشک شود
   و سپس اقدام به جابجایی این سازه ها نمود . در مجموع باید ذکر کنم که کفسازی با
   سرامیک قیمت کانکس را افزایش خواهد داد و باید به این موضوع توجه داشته باشید .

   پاسخ
 • برای حمل کانس 6 متری بهترین روش حمل استفاده از چه وسیله ای است و بنظر
  شما آیا عملیات نصب را با کمک این وسیله میتوانیم انجام دهیم .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای شکوری .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که بهترین وسیله برای حمل کانکس 6 متری
   استفاده از جرثقیل بوده و با این وسیله شما براحتی میتوانید کانکس را به محل مورد
   نظر خود حمل کرده و در صورت نیاز در محل مورد نظر نیز نصب کنید . این کار سبب
   میشود که هزینه حمل کانکس برای شما ارزانتر تمام شده و از طرف دیگر نصب این
   سازه را نیز با کمک این جرثقیل انجام دهید . و برای مسافت های کوتاه تر از 100
   کیلومتر میتوانیم از این جرثقیل برای حمل و تحویل آن استفاده کنیم و این یکی از
   ویژگی های این تیپ از جرثقیل ها میباشد .
   برای مسافت های بلند شما میتوانید از یک دستگاه خاور کفی بهره برده و با کمک
   این خاور کفی میتوانید سازه را به هر شهر یا مکانی حمل کرده و در آنجا به افراد
   سفارش دهنده تحویل دهید . لازم به ذکر است که برای این مدل حمل باید در محل
   کارگاه برای بارگیری از یک دستگاه جرثقیل و در محل تخلیه و نصب نیز از جرثقیل دیگر
   بهره ببرید این کار میتواند هزینه و زمان حمل سازه را برای شما قدری افزایش دهد .
   در صورتی که نیاز باشد که یک سازه بزرگتر از 6 متر را حمل کنید نیاز است از یک تریلی
   برای این کار استفاده کنید زیرا کف خاور معمولاً حداکثر 6 متر میباشد از این رو بار از
   کف خاور بیرون خواهد زد و مشکل آفرین خواهد بود .
   در صورتی که نیاز باشد که دو عدد کانکس حمل شود بهتر است این کار نیز توسط
   تریلی انجام شده که برای هر دو دستگاه یک دستگاه تریلی کافی است .

   پاسخ
 • تولید کانکس فروشگاهی با چه نوع کفسازی بهتر است . و چه نوع کفسازی سبب افزایش طول عمر کانکس میشود ؟

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای رستمی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که تولید کانکس فروشگاهی بیشتر با کفسازی
   با تخته انجام میشود و دلیل این کار جابجایی زیاد این سازه ها است و اصولاً در ساخت
   کانکس هر سازه ای که نیاز به جابجایی زیاد داشته باشد باید با کفسازی تخته طراحی
   و اجرا شود و از این رو نیاز است که به این موضوع توجه کرد که در صورت جابجایی زیاد
   این سازه ها باید کف آن ها بسیار سبک بوده که این سازه ها براحتی بتوانند جابجا
   شوند . بهترین نوع تخته که برای کانکس فروشگاهی نیاز است تخته های ضد آب چند
   لایه بوده که این تخته ها در مقابل فشار و ضربه بسیار مقاوم بوده و تحمل نگهداری بار
   زیادی را دارند و باید توجه کرد که این تخته از استحکام بالایی برخوردار است ولی نیاز
   است که بر روی این تخته یک پوششی را برای زیبایی بیشتر قرار دهیم از این پوشش
   میتوانیم به ورق آلومینیومی آجدار اشاره کنیم که باید بصورت لگن اجرا شده و در بین
   اتصال دو ورق از چسب پلی اورتان بهره برد که آب به زیر ورق آجدار نفوذ نکند . با وجود
   اجرای این نوع کفسازی قیمت کانکس فروشگاهی افزایش زیادی یافته و از این رو باید
   به این موضوع توجه کرد .
   در صورتی که کانکس نیاز به جابجایی ندارد و در یک جا ثابت میباشد بهترین نوع کفسازی
   استفاده از کفسازی سرامیک میباشد . این نوع کفسازی سبب میشود که این سازه ها
   از استحکام بسیار بالایی برخوردار باشند و از نظر بسیاری از کسانی که این نوع کانکس
   را سفارش میدهند این نوع کفسازی بسیار بهتر از سایر کفسازی ها مباشد ولی باید
   توجه کرد که این نوع کفسازی را بیشتر برای جاهایی بکار میبرند که نیازی به جابجایی
   مداوم نداشته باشد . از مزایای این نوع کفسازی میتوانیم به راحتی و سهولت در تمیز
   کردن کف و بهداشت داخل این سازه ها اشاره کرد .
   در مجموع کفسازی با سرامیک از هزینه برخوردار بوده و به همین دلیل این کار سبب
   میشود که قیمت کانکس فروشگاهی قدری افزایش بیشتری بیابد و این موضوع را
   باید در هنگام سفارش این سازه ها در نظر داشته باشید .

   پاسخ
 • برای مشخص شدن قیمت کانکس درجه یک باید چه مواردی را در این سازه ها ارزیابی
  نمود و این محاسبه بر چه مبنایی است .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای مظفر .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که کانکس های درجه یک دارای مولفه هایی هستند که سایر سازه ها چنین مواردی را ندارند . برخی اژ این موارد بر روی قیمت کانکس تاثیرگذارند و برخی دیگر نیز بر روی کیفیت کانکس تاثیرات خود را میگذارند .
   از مواردی که بر روی قیمت کانکس و کیفیت آن تاثیر دارد میتوانیم به نمای بیرونی آن اشاره کنیم . نمای بیرونی در کانکس درجه یک بیشتر از نوع دوراتیو ،سمنت برد و یا سایدینگ فلزی میباشد و این نوع نما از هزینه اجرایی مناسبی نسبت به کانکس ممتاز دارد . و در واقع کانکس های ممتاز از هزینه اجرای نمای بالایی برخوردارند .
   در موارد دیگر میتوانیم به مسئله عایق بندی این سازه ها اشاره کنیم و این عایق بندی در کانکس درجه یک بیشتر از نوع معمولی است و در واقع در عیق بندی این سازه ها یک لایه عایق پشم شیشه به آن اضافه میکنیم .
   درب و پنجره ها در کانکس درجه یک از نوع پی وی سی بوده که همراه با شیشه های دوجداره به مشتریان عرضه میشوند که این درب و پنجره ها از لحاظ عایقی بسیار مناسب و با کیفیت میباشند .
   از دیگر مارد میتوانیم به کفسازی این کانکس ها اشاره کنیم که در واقع بیشتر کفسازی این سازه ها از نوع تخته ضد آب بوده و یا از نوع سرامیک میباشند .

   پاسخ
 • اجرای تاسیسات داخلی کانکس باید چگونه در ابن سازه ها اجرا شود و در آنها باید این تاسیسات با چه درجه کیفی باشد .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای تنومند .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که اجرای تاسیسات داخل کانکس بیشتر مربوط
   به برقرسانی و لوله کشی آب گرم و آب سرد این سازه ها میباشد و نیاز است که این
   نوع از خدمات با درجه کیفی مناسب انجام شود که دارای طول عمر بسیار بالا بوده و
   از این رو این سازه ها را با حداکثر کیفیت به مشتریان تحویل دهیم از این رو باید به این
   موضوع توجه زیادی نمود . در واقع سیستم تاسیسات این سازه ها مانند قلب یک سازه
   عمل کرده و در صورت بروز مشکلاتی میتواند در این سازه ها اشکال ایجاد کرده و سبب
   هزینه هایی برای افراد صاحب این سازه ها میشود . از این رو بهتر است در زمان ساخت
   به این موارد توجه کافی داشته باشیم تا سازه مورد نظر از لحاظ کیفی و فنی در سطح
   مناسبی قرار گیرد و بهتر است این موضوع را جدی بگیرید .
   در کانکس های ممتاز از بالاترین درجه کیفی برای اجرای تاسیسات بهره برده میشود
   و این مسئله خود دارای یک استاندارد جامع میباشد . و در کانکس های درجه یک نیز
   از اجناس مرغوب بازار برای اجرای این امکانات بهره برداری خواهد شد ولی در کانکس
   های معمولی از اجناس خوب بازار استفاده میبشود .

   پاسخ
 • قیمت کانکس با کفسازی سرامیک را بهتر است چگونه محاسبه کنیم و هزینه اجرای این کار را چگونه محاسبه میکنند .

  پاسخ
  • با سلام خدمت اقای تدین .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که قیمت کانکس با کفسازی سرامیک را باید
   به این روش محاسبه و اعلام کنیم . اولین مسئله در محاسبه قیمت کفسازی را
   میتوانیم هزینه اجرای ساخت شاسی بصورت دورکلاف به دست بیاوریم و برای این
   کار باید توجه داشته باشیم که بهترین نوع شاسی از نوع دورکلاف بوده که از داخل
   نیز با تیرآهن تقویت شده است . با این توصیف باید بدانید که هزینه ساخت این نوع
   از شاسی میتواند زیاد باشد ولی در کل وجود این نوع شاسی برای کفسازی با
   سرامیک کاملاً مناسب بوده و باید به این روش عمل نمود .
   در مرحله بعد باید به پروفیل ریزی کف این سازه ها توجه کرد و بهترین نوع پروفیل ریزی
   نیز استفاده از پروفیل های 40 میلیمتر بوده که با فاصله 33 سانتیمتر از هم اجرا شده
   است و این نوع پروفیل ریزی میتواند وزن کفسازی با سرامیک را براحتی تحمل نموده
   و از لحاظ کیفی نیز مورد تائید میباشد .
   در مرحله بعد نیاز است که از ورق گالوانیزه شادولاین برای استحکام بخشی این سازه
   ها استفاده کرد و این ورق بر روی پروفیل های کف سازه قرار گرفته و با کمک پیچ این
   ورق ها را به این پروفیل ها محکم میکنیم . و با اجرای این کار کف سازه بسیار محکم
   شده و از این لحاظ نیز دارای استحکام بسیار زیادی خواهد شد .
   در مرحله بعد میتوانیم کف این سازه ها را با بتون سبک کفسازی اولیه کنیم و با این
   بتون که ترکیبی از پوکه معدنی ، سیمان و آب است میتوانیم یک بتون مناسب برای
   این کار تهیه کنیم و باید توجه کرد که ضخامت این بتون ریزی باید حداقل 7 سانتیمتر
   انجام شود و پس از خشک شدن مقداری از بتون در حدی که رد پا بر روی بتون نماند
   میتوانیم با کمک سیمان سفید این سرامیک ها را به کف سازه چسبانده و از این رو
   این کار باید توسط استادکار انجام شود و برای استحکام بخشی این سازه ها لازم
   است که بین سرامیک ها را به طور کامل بندکشی نموده و این کار سبب افزایش
   استحکام نهایی این سازه ها خواهد شد .
   پس از طی کردن تمامی این مراحل کفسازی با سرامیک در سازه آماده بوده و باید
   به مدت یک هفته صبر کرد تا این کف محکم شده تا کارایی بسیار مفیدی را برای
   شما داشته باشد .

   پاسخ
 • پروفیل مصرفی در کانکس باید دارای چه مشخصاتی باشد و این پروفیل از لحاظ کیفیت
  دارای چه ویژگی بوده تا سازه از لحاظ کیفی نیز در سطح مناسبی قرار گیرد .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای رضوانی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که پروفیل مصرفی در ساخت کانکس میتواند از
   انواع مختلف باشد و این پروفیل براساس نیاز این سازه ها که در طراحی مشخص
   میشود تهیه شده و در آن ها بکار میرود از مهمترین این پروفیل ها که در ساخت کانکس
   بسیار مورد استفاده قرار میگیرد پروفیل نمره 40 بوده که با ضخامت از 0.9 میلیمتر تا
   ضخامت 2.5 میلیمتر مورد استفاده قرار میگیرد . پروفیل های با ضخامت کم در سازه
   های ارزان قیمت کاربرد فراوانی دارد . و پروفیل های با ضحامت زیاد در کانکس های
   ممتاز و کانکس های ویلایی و مسکونی کاربرد فراوانی داشته و این ضحامت پروفیل
   در نهایت بر روی قیمت کانکس نیز تاثیر فراوانی دارد . از این رو باید به این ضحامت
   توجه نموده و در ساخت سازه نیز باید به این مسائل توجه جدی نشان داد .
   در برخی از سازه ها ستونهای کانکس را با پروفیل نمره 100 طراحی و اجرا میکنند
   . البته برخی از این سازه ها براساس نیاز آن از پروفیل نمره 140 نیز استفاده خواهد
   شد و هر چقدر به نمره پروفیل اضافه میشود نیاز است به ضخامت آن نیز اضافه
   شود تا استحکام نهایی سازه هم در خمش و هم در پیچش افزایش یافته تا تمامی
   آن مواردی که براساس آن این پروفیل ها انتخاب میشوند را پوشش دهد .
   در برخی از سازه ها بجای استفاده از شاسی تیرآهن از شاسی پروفیل استفاده
   خواهد شد و این مسئله سبب میشود که در هزینه ساخت و قیمت کانکس تاثیر
   گذاشته ولی بر روی کیفیت کانکس تاثیر منفی میگذارد . البته نیاز به توضیح دارد که
   اگر سازه در یک جایی بصورت ثابت قرار گیرد این پروفیل از لحاظ استحکام نقش زیادی
   نداشته و در هزینه ساخت کانکس نیز صرفه جویی به وجود خواهد آمد .

   پاسخ
 • امکانات رفاهی بر روی قیمت کانکس چقدر تاثیر گذار میباشند و این امکانات چند درصد
  از قیمت کانکس را شامل میشوند .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای دانایی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که اجرای امکانات رفاهی در کانکس بسیار هزینه
   بر است . از این رو برخی از افرادی که کانکس را سفارش میدهند اقدام به عدم اجرای
   این امکانات در کانکس میکنند که این امر سبب میشود که کانکس یا همان محصول
   نهایی از قیمت کمتری برخوردار باشد . از این رو میتوانیم بگوئیم که بیشتر کانکس ها
   یا به عبارتی بیش از 90 درصد کانکس ها بدون امکانات رفاهی طراحی و اجرا میشوند
   ولی در کل باید عرض کنم که بیشتر کانکس های کارگری بدون امکانات رفاهی طراحی
   و اجرا میشوند ولی بیشتر کانکس های ویلایی نیاز دارند که با امکانات رفاهی طراحی
   و اجرا شوند . اجرای امکانات رفاهی در کانکس سبب میشود که برای افراد داخل این
   سازه ها آرامش و آسایش بیشتری بوجود بیاید .
   اصولاً نباید کانکس ویلایی یا کانکس مسکونی را بدون امکانات رفاهی طراحی و اجرا
   کنیم و نیاز است که این سازه ها با امکانات رفاهی طراحی و اجرا شوند و باید این
   امکانات رفاهی دارای کیفیت خوبی بوده و حداقل با درجه کیفی یک تولید شوند تا
   سبب شوند که عمر این سازه ها را کاهش ندهند . لازم به توضیح میدانم که تعمیر
   امکانات رفاهی هزینه بر بوده و در صورت نیاز به تعمیرات ممکن است هزینه زیادی
   را به صاحب آن تحمیل کند از این رو بهتر است قبل از هرگونه اقدامی از یک سازه
   با امکانات رفاهی با کیفیت بهره مند شوید تا هزینه های بعدی شامل حال شما
   نشود .
   در رابطه با موضوع دیگر باید عرض کنم که امکانات رفاهی مورد اجرا در کانکس ویلایی
   شامل سرویس بهداشتی ، حمام ، آشپزخانه و اتاق بندی میشود و اگر نیاز باشد
   میتوانیم امکانات دیگری به این سازه ها اضافه کنیم و از این لحاظ هیچ مشکلی وجود
   نخواهد داشت .
   مجدداً تاکید میکنم که اجرای امکانات رفاهی در کانکس سبب افزایش قیمت کانکس
   خواهد شد . و به همین دلیل است که بسیاری از افراد از اجرای امکانات رفاهی سر
   باز میزنند و این مسئله مهمترین قسمت عدم اجرای امکانات رفاهی میباشد .

   پاسخ
 • آیا برای نماسازی داخلی کانکس مسکونی میتوانیم از گچ برگ استفاده کنیم و یا میشود
  برای پارتیشن بندی از دیوار گچی استفاده کرد ؟

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای بافقی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که استفاده از گچ برگ چند سالی است که در
   صنعت کانکس سازی وارد شده است و توانسته است در این صنعت برای خود یک
   جایگاه مناسبی را پیدا کند . البته استفاده از گچ برگ در اجرای نمای سقف داخلی
   در کانکس های درجه یک و کانکس های ممتاز رواج دارد . و این نوع نما را به هیچ
   عنوان در کانکس معمولی اجرا نمیکنند و دلیل آن نیز هزینه بیشتر این نوع از دیوار
   پوش میباشد که اصولاً در کانکس های معمولی سعی میشود هزینه ساخت کانکس
   افزایش زیادی نیابد از این رو نیاز است که از این نوع دیوار پوش در این سازه ها
   استفاده نشود .
   در رابطه با بخش دیگری از سوال شما باید عرض کنم که استفاده از دیوار گچی در
   ساخت کانکس رواج ندارد و اگر این کار هم انجام شود در کانکس هایی انجام خواهد
   شد که نیازی به جابجایی سازه نباشد زیرا در هنگام جابجایی سازه احتمال زیادی
   دارد که این دیوارها سست شده و به تجهیزات داخل کانکس صدمه بزنند .
   در مجموع استفاده از گچ برگ قیمت کانکس را افزایش زیادی خواهد داد و به همین
   دلیل از گچ برگ در داخل این سازه ها استفاده کمتری میکنند .

   پاسخ
 • چرا استفاده از آبگرمکن گازی در کانکس توصیه نمیشود و در برخی از موارد برای استفاده
  از این وسیله هشدار داده میشود .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای رهبری .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که استفاده از آبگرمکن و یا هر وسیله گازسوز
   پر مصرف دیگر مانند بخاری گازی در کانکس ممنوع است و دلیل آن را میتوانیم به کوچک
   بودن فضای داخل کانکس عنوان کنیم . البته اگر محیط هر فضایی در داخل کانکس بیشتر
   از 30 متر مربع با سقف 2.5 متر باشد و فضایی برای ورود هوای تازه نیز وجود داشته
   باشد . میتوانیم از بخاری و یا آبگرمکن گازی در این فضا استفاده کنیم ولی در کل برای
   اجرای این لوازم گاز سود باید یک تائیدیه از اداره گاز بگیرید که مشکلی برای افراد داخل
   این سازه ها پیش نیاید . از این رو باید در اجرای این مسائل دقت فراوانی داشته باشید
   اصولاً استفاده از آبگرمکن برقی برای گرم کردن آب در داخل سازه رایج بوده و از این
   وسیله برای این کار بهره میبرند . و برای گرم کردن داخل سازه نیز استفاده از بخاری
   برقی و یا کولر گازی در این سازه ها بسیار متداول است .
   اگر شما قصد استفاده از آبگرمکن گازی را دارید میتوانید این وسیله را در بیرون از سازه
   نصب نموده و برای عدم یخزدگی رادیاتور این وسایل آنها را در داخل کابینت نصب کنید
   این کار بسیار متداول است و به دلیل قرار گیری این وسیله در خارج از سازه برای کسی
   و یا کسانی ایجاد مشکل نخواهد شد .
   البته امروزه برای گرمایش داخل سازه های مسکونی بزرگ از گرمایش از کف استفاده
   های زیادی میشود و با این وسیله براحتی میتوانیم داخل این سازه ها را گرم نموده و
   از این وسیله بی خطر و با کیفیت برای گرمایش استفاده کنیم . و برای این کار نیز پکیج
   اصلی را در خارج از کانکس نصب نموده و با لوله کشی آب مورد نیاز را به داخل سازه
   انتقال میدهند و بهتر است به این وسیله توجه زیادی داشته باشید .

   پاسخ
 • قیمت کانکس سرویس بهداشتی به چه عواملی بستگی دارد لطفا در این رابطه
  توضیحاتی ارائه فرمائید .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای قربانی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که قیمت کانکس سرویس بهداشتی به عوامل
   زیادی بستگی دارد ولی مهمترین عامل قیمت گذاری بر روی کانکس را میتوانیم هزینه
   خرید لوازم ساخت این سازه ها عنوان کنیم . و در واقع حدود هشتاد درصد از هزینه
   ساخت کانکس به هزینه خرید لوازم ساخت این سازه ها باز میگردد . از این رو باید به
   این موضوع توجه کافی داشته باشید . ما نیز در شرکت معین کانتین نیز برای ساخت
   بیشتر کانکس ها حدود هشتاد درصد بابت خرید لوازم ساخت هزینه میکنیم .
   از دیگر موارد نیز میتوانیم هزینه تجهیز داخل این سازه ها را عنوان کنیم . در یک کانکس
   سرویس بهداشتی نیاز است از توالت ایرانی ، توالت فرنگی ، فلاش تانک ، شیرآلات
   اهرمی درجه یک ، شلنگ فنری ، آینه ، روشویی ، جا صابونی ، جا مایعی ، فن تهویه
   هوا ، رخت آویز ، حوله خشک کن و . . . اشاره کنیم . تمامی این لوازم در ساخت
   این سازه ها وجود داشته و سبب افزایش هزینه های تولید در کانکس میشود .

   پاسخ
 • تخته کف چقدر بر روی قیمت کانکس نقش دارد و اگر بجای تخته کف اقدام به اجرای
  کف سرامیک کنیم هزینه آن چقدر است .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای شکوهی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که بحث کفسازی کانکس یکی از مهمترین
   قسمت های ساخت کانکس میباشد و هر چقدر کفسازی کانکس خوب انجام شود
   سبب میشود که بر روی طول عمر کانکس افزوده خواهد شد . در واقع یکی از اولین
   قسمت های کانکس که دچار فرسودگی میشود را میتوانیم کف کانکس معرفی کنیم
   و هر چقدر کف کانکس خوب اجرا شود میتواند بر روی عمر مفید کانکس اضافه کند .
   کف کانکس به دو شیوه اجرا میشود . کف کانکس ها با تخته و یا بصورت سرامیک اجرا
   شده و نوع سرامیک آن با کیفیت تر بوده ولی برای سازه هایی مناسب است که نیازی
   به جابجایی ندارند و کمتر جابجا خواهند شد .
   کفسازی با تخته را میتوانیم با تخته نئوپان ، ام دی اف و یا ضد آب چند لایه طراحی و
   اجرا کنیم و بهترین نوع آن کفسازی با تخته ضد آب چند لایه است . که هزینه بیشتری
   نسبت به سایر کفسازی ها با تخته داشته ولی از عمر مفید بالایی برخوردار است و
   باید توجه نمود که این کفسازی بسیار با کیفیت است و برای سازه هایی کاربرد دارد
   که نیاز به جابجایی زیادی دارند .
   برای کفسازی با سرامیک نیاز است که شاسی این سازه ها از نوع دورکلاف بوده و
   بصورت میانی مورد تقویت قرار گرفته باشند و برای استحکام سازی بیشتر نیاز است
   از ورق گالوانیزه شادولاین استفاده کنیم و این ورق ها را با کمک پیچ به شاسی و
   پروفیل کف متصل نمائیم . در مرحله بعد با کمک گرفتن از بتون سبک کفسازی اولیه
   انجام میشود و سپس میتوانیم پس از خشک شدن مقداری از بتون میتوانیم سرامیک
   ها را به کف کانکس بچسبانیم و برای استحکام بخشی بیشتر کف نیاز است بین
   سرامیک ها بند کشی شود و پس از یک هفته از کفسازی با سرامیک میتوانیم کانکس
   را به محل جدید حمل کنیم . البته در بیشتر مواقع اجرای کف سرامیک در محل نصب
   نهایی انجام شده که این روش بهترین روش برای این کار میباشد .

   پاسخ
 • کفسازی کانکس چقدر بر روی قیمت کانکس تاثیرگذار است ؟

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای محبی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که کفسازی کانکس بر روی قیمت کانکس تاثیر
   مستقیم دارد و هر چقدر این کفسازی هزینه بر باشد قیمت کانکس نیز ارزانتر بوده و
   با قیمت کمتری به دست خریدار میرسد . البته باید یاد آور شوم که کفسازی کانکس
   بر روی طول عمر کانکس نیز تاثیر فراوانی دارد و سبب میشود که طول عمر سازه افزایش
   و یا کاهش یابد . از این رو شما باید به این موضوع توجه کافی داشته باشید . ما نیز
   در شرکت معین کانتین به این مسئله توجه زیادی داریم تا کانکس با کفیت بالا به
   دست خریداران برسد .
   ارزانترین نوع کفسازی مربوط به کفسازی با تخته نئوپان است . این نوع کفسازی به
   دلیل هزینه کمتر خرید تخته نئوپان از هزینه اجرای کمتری برخوردار بوده و سبب می
   شود که سازه با قیمت پائینتری به دست خریدار برسد . از این نوع کفسازی گرانتر
   میتوانیم به کفسازی با تخته ام دی اف اشاره کنیم . این نوع تخته سازی از استحکام
   بیشتری برخوردار بوده و به همین جهت دارای طول عمر بیشتری نیز میباشد .
   از تخته های دیگر میتوانیم به تخته ضد آب چند لایه اشاره کنیم . این نوع تخته به دلیل
   وارداتی بودن از هزینه بالایی برخوردار است ولی از استحکام بسیار بالایی برخودار
   بوده و در مقابل فشار و ضربه بسیار مقاوم میباشد . از این رو در کارهای گران قیمت
   که نیاز به جابجایی دارد از این نوع کفسازی استفاده های زیادی میشود .
   نوع دیگری از کفسازی با سرامیک بوده که این نوع از کیفیت بالایی برخوردار است و این
   کفسازی بیشتر برای کانکس هایی کاربرد دارد که بیشتر در یک جا ثابت بوده و نیازی به
   جابجایی آن نیست . از این رو باید قبل از اجرا به این موضوع هم توجه داشته باشید .
   برای اجرای کفسازی با سرامیک نیاز است سازه دارای شاسی دورکلاف بوده که بصورت
   میانی دارای تقویت مناسب باشد و از طرف دیگر این سازه نیز برای استحکام بخشی با
   کمک ورق شادولاین بصورت کامل تقویت شود و برای کاهش وزن نهایی سازه اقدام به
   استفاده از بتون سبک نمود . این مراحل کار میتواند بر روی کیفیت سازه تاثیر فراوانی را
   گذاشته و سازه را برای شما بسیار مناسب نماید .

   پاسخ
 • در تعئین قیمت کانکس مسکونی باید چه مواردی را مورد بررسی قرار دهید تا هزینه
  واقعی ساخت کانکس به دست بیاید .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای صفا منش .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که در تعئین قیمت کانکس مسکونی باید به
   موارد زیادی توجه کنیم . تمامی این موارد میتوانند در قیمت کانکس مسکونی تاثیر
   فراوانی گذاشته و به همین دلیل است که نیاز است که قبل از ساخت این دست از
   سازه ها برای آن ها یک نقشه کامل طراحی کرده و براساس همان نقشه این سازه
   ها را طراحی کرده و ساخت . از این رو ما در شرکت معین کانتین برای این دست از
   سازه ها با کمک طراحان شرکت نقشه هایی را مناسب با نیاز سفارش دهنده طراحی
   نموده و تمامی موارد را براساس استانداردهای سازه های فلزی تطبیق میدهیم تا این
   سازه ها با کیفیت بالا از لحاظ فنی و کیفی به دست خریداران محترم برسد .
   از مهمترین مواردی که باید در ساخت کانکس مسکونی به آن توجه نمود میتوانیم به
   فوندانسیون مناسب برای سازه های بزرگ ، اجرای شاسی مناسب برای سازه های
   با کفسازی تخته و یا کفسازی با سرامیک ، اجرا اسکلت فلزی با توجه به پروفیل مورد
   نیاز برای ساخت این سازه ها ، اجرای نمای بیرونی با کیفیت ، اجرای نمای داخلی سازه
   با توجه به زیبایی مورد نیاز و عدم فرسایش آن ، اجرای عایق بندی مناسب برای عدم
   تبادل انرژی حرارتی در سازه ، اجرای کف سازی مناسب با طول عمر با و رعایت تمامی
   اصول ، اجرای درب و پنجره مطابق با اصول عایقی بندی و ایمنی سازی سازه ، اجرای
   امکانات رفاهی مناسب برای تعداد افراد ساکن در داخل آن ، اجرای تاسیسات مورد
   نیاز سازه با توجه به دارا بودن حداکثر طول عمر سازه و . . .
   ما در شرکت معین کانتین تمامی این موارد را رعایت نموده و سازه های مسکونی تولید
   شده در این شرکت تمامی استانداردها را دارند . و به دلیل دارا بودن پرسنل مجرب و با
   سابقه براحتی میتوانیم تمامی این سازه ها را در محل شرکت و یا بصورت اجرا در محل
   برای افرادی که نیاز به این سازه ها دارند را مهیا نموده و در سراسر کشور تحویل دهیم .

   پاسخ
 • موسوی زاده
  بهمن 23, 1398 9:01 ق.ظ

  قیمت لوازم کانکس چقدر بر روی قیمت نهایی کانکس تاثیر گذار است و این موارد را
  چگونه محاسبه میکنند .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای موسوی زاده .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که قیمت لوازم ساخت کانکس تا حدود هشتاد
   درصد از هزینه ساخت را شامل میشود و این هزینه در برخی از انواع کانکس مخصوصاً
   کانکس با ابعاد کوچک کمتر بوده و در این سازه ها اجرت ساخت براساس متراژ بیشتر
   است و در برخی از سازه ها مخصوصاً کانکس های با ابعاد بزرگ بیشتر بوده و در این
   سازه ها نیز بحث ابعاد وجود دارد .
   برای ساخت کانکس برخی از موارد بین تمامی آن ها مشترک است از این لوازم ساخت
   میتوانیم به شاسی کانکس ، اسکلت یا همان استراکچر کانکس ، نمای بیرونی ، عایق
   بندی کانکس ، نمای داخلی کانکس ، کفسازی کانکس ، درب و پنجره بکار رفته در کانکس
   ، اجرای امکانات رفاهی در کانکس ، اجرای تاسیسات مورد نیاز در کانکس اشاره کنیم .
   تمامی این موارد که در بالا عرض کردم در قیمت کانکس تاثیر گذار بوده و در بیشتر انواع
   کانکس کاربرد دارد از این رو نیاز است به تمامی این موارد توجه کافی داشته باشیم تا
   هزینه ساخت کانکس مطابق با نظر شما باشد .
   نیاز به توضیح است که کانکس در گروه صنعتی معین کانتین با سه تیپ ممتاز ، درجه
   یک و معمولی طراحی و ساخته میشود . نوع ممتاز آن از کیفیت بسیار بالایی برخوردار
   بوده و هزینه ساخت بالایی نیز دارد و به دلیل هزینه ساخت بیشتر از قیمت بالایی نیز
   برخوردار میباشد . و در آن تمامی امکانات مورد نیاز سفارش دهنده قابل اجرا است .
   تیپ دیگر که به درجه یک معروف است از هزینه ساخت کمتری نسبت به نوع ممتاز
   برخوردار بوده و به همین دلیل است که این سازه ها از کیفیت کمتری هم برخوردارند
   ولی این کیفیت نیز بسیار مناسب بوده و تمامی امکانات قابل اجرا در کانکس ممتاز
   نیز در این سازه ها قابل اجرا است . تیپ دیگر نیز کانکس معمولی میباشد که از
   قیمت بسیار کمتری نسبت به دو تیپ دیگر برخوردار بوده و هزینه ساخت کمتری
   دارند و به همین در این سازه ها از امکانات رفاهی کمتری استفاده میشود .
   بیشتر مشتریان تیپ درجه یک را پسند میکنند که هم دارای امکانات رفاهی مناسب
   بوده و هم از قیمت مناسبی برخوردارند .

   پاسخ
 • برای داشتن یک کانکس با قیمت مناسب باید چه لوازمی در این سازه ها مورد استفاده
  قرار گیرد تا در قیمت کانکس تاثیر چندانی نداشته باشد .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای سهرابی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که برای اینکه شما دارای یک کانکس با قیمت
   مناسب باشید نیاز است که در ساخت این سازه ها بسیاری از موارد را در ساخت
   آن ها مورد بررسی قرار دهید . از مواردی که نیاز است که در این سازه ها مورد توجه
   قرار گیرد باید ابتدا برای این سازه ها طراحی مناسب صورت گیرد و در هنگام طراحی
   باید تمامی مواردی که در ساخت سازه مورد نیاز است را در آن بکار ببریم .
   از مهمترین موارد در هنگام طراحی نوع شاسی سازه ، استراکچر سازه ، نمای بیرونی
   کانکس ، نمای داخلی سازه ، عایق بندی مناسب ، کفسازی کانکس ، درب و پنجره
   قابل اجرا در این سازه ها ، امکانات رفاهی قابل اجرا در آن ها و تاسیسات مورد نیاز در
   این سازه ها توجه داشته باشید .
   تمامی این مواردی که خدمت شما عرض کردم در کیفیت سازه تاثیر گذار هستند و این
   موارد همچنین در قیمت کانکس نیز تاثیرگذار میباشد . و اگر شما نیاز به کیفیت بیشتری
   در سازه مورد نیاز خود داشته باشید باید از لوازم مناسب در ساخت آن ها استفاده شود
   از مهمترین این لوازم میتوانیم به لوازم کفسازی اشاره کنیم . کفسازی کانکس رابطه
   مستقیمی با طول عمر کانکس دارد و هر چقدر این کفسازی با کیفیت اجرا شود بر روی
   طول عمر کانکس افزوده میشود . در کانکس هایی که نیاز به جابجایی دارند نیاز است
   که از کفسازی با تخته استفاده نمود و بهترین نوع کفسازی مربوط به کفسازی با تخته
   ضد آب چند لایه میباشد . و در سازه هایی که نیازی به جابجایی ندارند بهترین کفسازی
   از نوع سرامیک میباشد .
   از موارد دیگر که هم بر روی کیفیت کانکس و قیمت کانکس تاثیر دارد میتوانیم به اجرای
   امکانات رفاهی اشاره کنیم . امکانات رفاهی که در یک کانکس قابل اجرا است میتواند
   شامل سرویس بهداشتی ، حمام ، اتاق خواب و آشپزخانه باشد . تمامی این موارد در
   کیفیت کانکس برای افراد داخل سازه تاثیرات بسیار زیادی دارد و همچنین این موارد بر
   روی قیمت کانکس نیز تاثیرات زیادی خواهد داشت .

   پاسخ
 • قیمت کانکس ویلایی با اجرای کف سرامیک و عایق بندی مناسب را چگونه محاسبه میکنند .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای قاجار .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که هزینه اجرای کفسازی سرامیک باید بصورتی
   محاسبه شود که ابتدا باید متراژ کفسازی سرامیک مشخص شود و پس از اینکه این
   متراژ مشخص شد باید هزینه لوازم مصرفی به همراه اجرت ها مشخص شوند . از لوازم
   مصرفی میتوانیم به تیرآهن مورد استفاده برای ساخت شاسی دورکلاف و تقویت میانی
   آن یاد کنیم . این نوع شاسی که از جنس تیرآهن میباشد برای اینکه بتواند کارایی
   بالایی از خود نشان دهد نیاز است که بصورت دورکلاف ساخته شود و این شاسی
   نیز بصورت میانی مورد تقویت قرار گیرد . پس از اجرای این کار نیاز است که کف سازه
   را با پروفیل با فاصله مناسب پروفیل ریزی نمود و این کار نیز باید با کیفیت انجام شود
   تا سبب شود که بتوانیم ورق گالوانیزه شادولاین را به کف این سازه ها بچسبانیم
   پس از ورق ریزی کف این سازه ها برای استحکام بیشتر نیاز است که از پیچ برای این
   کار بهره ببریم و سپس میتوانیم کف سازه را بتون ریزی نمائیم . بهترین نوع بتون ریزی
   از نوع سبک بوده که نیاز است بصورت اصولی کفسازی اولیه را با این بتون انجام دهیم
   و پس از خشک شدن مقداری از بتون میتوانیم سرامیک را با سیمان سفید به کف کانکس
   بچسبانیم . و برای افزایش استحکام بخشی نیاز است که بین سرامیک ها را با سیمان
   سفید بند کشی نمائیم .
   برای عایق بندی سازه نیز باید عرض کنم که ما برای این کار از عایق پلی استایرن بهره
   میبریم و این عایق بیشترین استفاده را دارد و برای تقویت عایقی نیز در کانکس درجه
   یک از پشم شیشه استفاده میکنیم و در کانکس های ممتاز نیز از پشم سنگ استفاده
   خواهد شد . این عایق ها بسیار کارآمد بوده و با توجه به استفاده از پلی استایرن میتواند
   به عنوان یک کمک کننده مناسب بکار برود .
   لازم به توضیح است که در کانکس درب و پنجره نیز باید بصورت اصولی ساخته و اجر
   شود و بهترین درب و پنجره که عایق حرارتی مناسبی نیز است میتواند از نوع درب
   و پنجره پی وی سی همراه با شیشه های دوجداره باشد . این نوع درب و پنجره
   میتواند کمک زیادی از لحاظ عایقی به این سازه ها کند .

   پاسخ
 • در بیشتر مواقع قیمت گذاری بر روی کانکس برای افراد معمولی قدری سخت است
  و به نظر شما بهترین روش قیمت گذاری بر روی کانکس چیست ؟

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای توانا .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که قیمت گذاری بر روی کانکس یکی از مسائلی
   است که نیاز به بررسی بیشتر دارد و اگر ما بخواهیم در این رابطه توضیحاتی را به شما
   ارائه دهیم نیاز است که شما ابتدا اجناس بکار رفته در ساخت کانکس را بخوبی
   بشناسید و از طرف دیگر کیفیت های مختلف این لوازم را نیز دانسته و بدانید که در هر
   تیپ از کانکس کدام یک از این لوازم قابل استفاده میباشد . و بعد از آن نیاز است که
   شما در رابطه با قیمت لوازم ساخت کانکس بصورت روزانه آگاه باشید تا بتوانید در این
   مورد قیمت کانکس را محاسبه کنید . البته باید یادآوری کنم که با توجه به اینکه در این
   چند سال اخیر قیمت لوازم ساخت ممکن است حتی در طول یک روز دوبار تغئیر قیمت
   داشته باشد این کار براحتی نیست و در برخی از شرکت ها مانند شرکت معین کانتین
   که تولید نسبتاً بالایی دارد ما بصورت روزانه قیمت پرفروشترین اقلام خود را به دست
   آورده و به فروشندگان خود اطلاع میدهیم تا مشتریان بتوانند براحتی به قیمت های
   روز کانکس دست یابند .
   لازم به ذکر است که برای کسانی که با نحوه قیمت گذاری این سازه ها آشنائیت
   ندارند بهترین کار به دست آوردن قیمت کانکس از تولید کنندگان است و برای این کار
   بهتر است شما یک لیست از لوازم مورد نیاز که باید در این سازه ها برای شما بصورت
   خصوصی بکار برود را به تولید کنندگان ارائه دهید و همکاران ما در تمامی شرکت ها
   براحتی میتوانند برای شما قیمت را به دست بیاورند ولی باز نیز تاکید میکنم که شما
   ابتدا باید بدانید که چه لوازمی نیاز دارید .

   پاسخ
 • برای استعلام قیمت لوازم ساخت کانکس باید چگونه عمل کنیم و این قیمت ها را باید
  چگونه به دست بیاوریم ؟

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای جواهری .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که با توجه به اینکه حدود هشتاد درصد از قیمت
   یک کانکس مربوط به لوازم مصرفی در ساخت آن است نیاز است که کسانی که در
   این زمینه مشغول به فعالیت هستند از قیمت روز مصالح ساخت کانکس اطلاع داشته
   باشند تا قیمت کانکس را در زمان اعلام به مشتری براساس نرخ روز بوده و از این بابت
   در حق مشتری اجحاف نشود . از این رو این مسئله میتواند بسیار مهم باشد .
   برای اینکه بتوانیم قیمت کانکس را براساس قیمت روز به دست بیاوریم نیاز است که
   از قیمت روز پروفیل مصرفی ، قیمت روز تیرآهن ، دیوار پوش های پی وی سی ، درب
   و پنجره آلومینیومی همراه با شیشه های تک جداره و درب و پنجره پی وی سی همراه
   با شیشه های دوجداره ، عایق مصرفی ، کفسازی با تخته و یا کفسازی با سرامیک ،
   اجرای امکانات رفاهی ، اجرای تاسیسات داخلی و بیرونی کانکس ، نحوه اجرای
   سیستم گرمایش و سرمایش و . . .
   تمامی مواردی که در بالا به آن ها اشاره کردم بصورت مستقیم و یا بصورت غیر مستقیم
   بر روی قیمت کانکس تاثیر خود را میگذارند . برخی از این موارد لوازم مصرفی هستند و
   برخی دیگر خدمات ارائه شده و تکمیلی میباشند .
   از مهمترین قسمتهای یک کانکس اجرای امکانات رفاهی است . بسیاری از افراد با
   تصور اینکه این امکانات رفاهی از هزینه اجرای کمی برخوردارند اقدام به قصد خرید
   میکنند . و این در حالی است که هزینه اجرای امکاات رفاهی بسیار بالا است و به
   همین جهت بسیاری از این سازه ها با امکانات رفاهی بی کیفیت اجرا میشوند .

   پاسخ
 • کانکس ویلایی با سقف تایل چه مزایا و معایبی دارد و این تایل ها چگونه در این سازه
  ها اجرا میشود ؟

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای مشکات .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که کانکس ویلایی که با سقف تایل ساخته میشود
   از زیبایی بیشتری نسبت به سازه هایی که از این نوع سقف سازی بهره مند نیستند
   برخوردار میباشد . و بسیاری از افرادی که از این نوع سقف بندی استفاده میکنند به
   دنبال زیبایی بیشتر سازه میباشند و ما نیز به بیشتر افراد پیشنهاد میدهیم که از این
   نوع سقف بندی برای زیبایی بیشتر کانکس ویلایی خود بهره مند شوند .
   جنس این تایل از ورق گالوانیزه با پوشش رنگ الکترواستاتیک است و این نوع ورق به
   دلیل دارا بودن جنس گالوانیزه از کیفیت خوب و عدم فرسودگی برخوردار هستند و در
   کنار این موضوع نیز دارای پوشش رنگ الکترواستاتیک بوده و به همین جهت از عمر بیشتر
   برخودار خواهد بود . این تایل ها با ورق ضخامت 0.5 میلیمتر ساخته شده و به دلیل
   دارا بودن خمهای مناسب از استحکام بیشتری نیز برخودار است و این خم ها سبب
   میشود که استحکام این تایلها افزایش یافته و براحتی بتوانیم بر روی سقف این سازه
   ها راه برویم .
   این تایلها دارای رنگ بندی مختلف میباشند و میتوانند برای تمامی سلیقه ها رنگ بندی
   خاصی ارائه دهند . و از این لحاظ مشکلی وجود ندارد .
   هزینه ساخت تایلهای فلزی بیشتر از هزینه اجرای سقف با ورق کرکره است و نیاز است
   برای عایق بندی رطوبت در این سازه ها از مقدار ورق بیشتر استفاده کرد و به زبان ساده
   باید برای عایق بندی رطوبت در این سازه ها اقدام به قراردادن مقداری از تایل به زیر
   تایلهای بالایی انجام داد تا مانع از ورود آب به داخل سازه شود .
   برای دارا بودن حداکثر عایق بندی رطوبت بهتر است شیب سقف را بیشتر از حد معمول
   انتخاب کرد این کار سبب حرکت سریع تر آب بر روی بام شده و بسرعت آب از روی بام
   سر خورده و به زمین ریخته خواهد شد و از طرف دیگر نیز سبب زیبایی بیشتر سازه
   میشود و این موضوع مورد توجه بسیاری از افراد سفارش دهنده نیز قرار میگیرد .

   پاسخ
 • کانکس ویلایی کوچک 15 متر مربع دارای چه امکاناتی میباشد و این سازه ها را با چه
  قیمتی میتوانیم تهیه کنیم .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای شهامت .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که کانکس ویلایی کوچک از تولیدات گروه صنعتی
   معین کانتین است . این سازه ها از کیفیت و کارایی خوبی برخوردار بوده و بیشتر آن
   ها را با درجه یک کیفی طراحی و اجرا میکنند . این سازه ها با توجه به اینکه از لحاظ
   کیفی در سطح بالایی قرار دارند دارای طول عمر بالایی نیز میباشند و ما نیز به بسیاری
   از مشتریان خود این سازه ها را پیشنهاد میدهیم . از این رو بهتر است به کیفیت و
   کارایی خوب این سازه ها توجه جدی داشته باشید .
   کانکس ویلایی کوچک 15 متر مربع با توجه به اینکه مورد توجه بسیاری از خریداران قرار
   گرفته است . یکی از پرفروشترین این محصولات بوده و ما نیز در شرکت معین کانتین این
   سازه ها را به مشتریان توصیه کرده و از این رو توجه بسیاری از افراد به این سازه ها
   است .
   این سازه ها از لحاظ شاسی با تیرآهن ساخته شده و شاسی این سازه ها نیز معمولاً
   بصورت اسکی است و با توجه به این نوع شاسی کفسازی این سازه ها نیز با تخته
   ضد آب چندلایه انجام میشود و با توجه به سبک بودن این سازه ها قابلیت حمل و جابجایی
   زیادی نیز دارند .
   نمای بیرونی این سازه ها را با سایدینگ فلزی اجرا کرده و با توجه به این نوع نمای
   بیرونی میتوانیم استحکام و کارایی خوب این سازه ها را به مشتریان تضمین کنیم .
   این نما با توجه به زیبایی مناسب از قیمت اجرای بالایی برخوردار نیست .
   عایق مصرفی از نوع پلی استایرن بوده که برای تقویت قدرت عایقی از یک لایه عایق
   پشم شیشه استفاده شده این کار قیمت کانکس را افزایش زیادی نمی دهد .
   نمای داخلی نیز از نوع پی وی سی چاپی بوده که از کیفیت خوب و کارایی مناسبی
   برخوردار است . این نمای پی وی سی میتواند برای این سازه ها بسیار مفید باشد .
   درب و پنجره این سازه ها از نوع پی وی سی است . این درب و پنجره ها را به شیشه
   دوجداره مجهز کرده که از لحاظ عایقی تاثیر بسیار زیادی بر روی سازه دارد و برای افزایش
   ایمنی داخل سازه میتوانیم آن ها را به حفاظ فلزی مجهز کنیم .
   امکانات رفاهی در این سازه ها موجب افزایش قیمت کانکس خواهد شد . از این رو
   باید توجه کنید که این سازه ها با توجه به این امکانات رفاهی برای اسکان بسیار
   مناسب شده و به همین جهت است که میتوانیم این سازه ها را به عنوان سازه ای
   ویلایی به مشتریان معرفی کنیم .
   در رابطه با قسمت دوم سوال شما باید عرض کنم که قیمت کانکس ویلایی کوچک
   15 متر مربع از 14 میلیون تومان به بالا شروع شده و این قیمت برای استفند ماه
   سال 1398 میباشد .

   پاسخ
 • قیمت کانکس مسکونی که به صورت مهندسی طراحی و تولید شده است چقدر گرانتر
  از کانکس های معمولی است ؟

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای شهبازی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که قیمت کانکس مسکونی به عوامل مختلفی
   بستگی دارد و این سازه ها با دو کیفیت درجه یک و ممتاز طراحی و اجرا میشوند و
   کیفیت ممتاز این سازه ها از هزینه اجرای بسیار بالایی برخوردار میباشد و به همین
   جهت است که این نوع از سازه ها بصورت محدود طراحی و اجرا خواهند شد ولی از
   لحاظ کیفی این نوع از سازه ها بسیار مناسب بوده و شما میتوانید از این سازه ها
   برای اسکان با بهترین شرایط استفاده فراوانی ببرید . از این رو اگر به دنبال کیفیت
   بسیار بالاتر میگردید بهتر است این سازه ها را با درجه کیفی ممتاز سفارش دهید .
   کانکس مسکونی درجه یک از قیمت کمتری برخوردار است و این موضوع بیشتر بخاطر
   کیفیت کمتر این سازه ها است . این موضوع به معنی بی کیفیت بودن این سازه ها
   نیست بلکه به معنی کیفیت کمتر نسبت به سازه های ممتاز است در این سازه ها
   از لوکس سازی کمتر استفاده شده و به همین جهت ما میتوانیم این سازه ها را
   بدون لوازم لوکس مورد استفاده قرار دهیم . از این رو نیاز است که به این موضوع هم
   توجه جدی نشان دهید .
   در رابطه با کیفیت معمولی نیز باید خدمت شما عرض کنم که این سازه ها را معمولاً
   با کیفیت معمولی طراحی و اجرا نمیکنند و دلیل آن نیز کیفیت بسیار پائین این سازه
   ها با درجه کیفی معمولی است و بهتر است به این گزینه زیاد فکر نکنید و در این نوع
   از سازه ها برای کاهش هزینه تولید امکانات رفاهی را طراحی و اجرا نمیکنند و به
   همین منظور این سازه ها بسیار ارزان قیمت بوده و از هزینه ساخت بسیار پائینی نیز
   برخوردار میباشند . در گروه صنعتی معین کانتین به خاطر کمتر بودن کیفیت و عدم
   استفاده از امکانات رفاهی این سازه ها تولید نمیشوند .
   در رابطه با کانکس مسکونی درجه یک و ممتاز باید خدمت شما عرض کنم که این
   سازه ها به دلیل اینکه دارای امکانات رفاهی کاملی هستند از قیمت و هزینه ساخت
   بالاتری نیز برخوردار بوده و همین موضوع سبب میشود که قیمت کانکس مسکونی با
   این دو درجه کیفی از هزینه بسیار بالایی برخوردار باشند و این موضوع برای ما از اهمیت
   بسیار بالایی برخوردار است .

   پاسخ
 • برای محاسبه قیمت کانکس سرویس بهداشتی باید به چه مواردی توجه کرده و چه مواردی را به عنوان شاخص در نظر بگیریم .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای شریف زاده .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که برای بسیاری از افراد که در هنگام خرید
   کانکس به سازه های سرویس بهداشتی نیاز دارند وقتی با قیمت کانکس سرویس
   بهداشتی مواجه میشوند و این قیمت ها را براساس متراژ سازه محاسبه میکنند
   و این قیمت را بسیار بالا در نظر میگیرند باید عرض کنم که قبل از اقدام به هر کاری
   نیاز است بدانید که هزینه تمامی شده یک کانکس سرویس بهداشتی بسیار بالا
   خواهد بود و این هزینه کار برخلاف تصور شما برای تولید کننده بالا تمام میشود و
   به همین منظور نیاز است این موضوع را مورد بررسی قرار دهیم .
   از مواردی که هزینه ساخت کانکس سرویس بهداشتی را افزایش میدهد باید به
   هزینه اجرت اشاره کنیم . و نیاز است بدانید که ما برای ساخت این سازه ها 400
   هزار تومان اجرت پرداخت میکنیم . که 250 هزار تومان برای ساخت و تکمیل سازه
   بوده و 150 هزار تومان نیز برای لوله کشی داخل آن پرداخت میشود .
   از موارد دیگر میتوانیم به هزینه کفسازی داخل این سازه ها اشاره کنیم برای یک
   کف مناسب با ابعاد 130 در 150 ما در حدود 450 هزار تومان بدون محاسبه هزینه حمل
   به تولید کننده پرداخت میکنیم و این مسئله میتواند به هزینه های دیگر اضافه شود و
   از طرف دیگر نیز باید هزینه خرید لوازم لوله کشی و شیرآلات را برای دوش ، توالت و
   روشویی نیز محاسبه شده که سر جمع با جنس خوب در حدود 850 هزار تومان می
   شود و این هزینه ها را اگر جمع کنیم حدود یک میلیون و هفتصد هزار تومان میشود
   و با توجه به این هزینه ها باید متوجه شویم که هزینه ساخت یک کانکس سرویس
   بهداشتی خیلی بالاتر از تصور اولیه قبل از ساخت است . البته این مبالغی که خدمت
   شما عرض کردم بدون محاسبه لوازم و تجهیزات ساخت سازه میباشد و باید به این
   موضوع توجه کرد و بهتر است بدانید که سود این کار برای بیشتر تولید کنندگان حدود
   400 هزار تومان است و سازه های سرویس بهداشتی جز سازه های کم سود در
   کانکس سازی میباشد و باید توجه کنید که قیمت کانکس سرویس بهداشتی از مناسب
   ترین نوع سازه ها میباشد . البته در هنگام خرید سرویس بهداشتی باید توجه کافی
   به کیفیت این سازه ها داشته باشید تا برای شما عمری طولانی داشته و برای شما
   هزینه های بازسازی و تعمیر در آینده نداشته باشد .

   پاسخ
 • از مهمترین موارد که بیشترین تاثیر را بر روی قیمت کانکس دارند میتوانیم به کدامها اشاره کنیم . سپاسگزارم اطلاع رسانی کنید .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای فرامرزی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که مهمترین مسئله در قیمت گذاری یک کانکس اطلاع از قیمت لوازم ساخت این سازه ها میباشد و بهتر است بدانید که حدود هشتاد درصد از هزینه ساخت یک کانکس مربوط به لوازم ساخت این سازه ها خواهد شد و این لوازم در برخی از سازه ها کمی کمتر و یا در برخی دیگر از درصد بالاتری برخوردار است ولی در کل میتوانیم حدود هشتاد درصد از هزینه ساخت را مربوط به لوازم تولید دانست . از مهمترین لوازم تولید میتوانیم نوع آهنی آن ها را که شامل شاسی تیرآهن ، پروفیل فلزی برای ساخت استراکچر یا همان اسکلت فلزی و استفاده از ورق فلزی برای اجرای نمای بیرونی سازه اشاره کنیم . البته در برخی از سازه ها نمای بیرونی از جنس فلزی نیست .
   کف سازی در بسیار از سازه ها با استفاده از تخته انجام میشود و در سازه هایی که از کیفیت بالایی برخوردار هستند نیز از جنس سرامیک میباشد که این نوع از کف سازی از کیفیت و کارایی بالایی نیز برخوردار است . و نمای داخلی این سازه ها امروزه از جنس دیوارپوش بوده که از مواد پی وی سی میباشد .
   درب ها در کانکس های ارزان قیمت آلومینیوم بوده که با شیشه های تک جداره تولید میشوند و در کانکس های درجه یک تمامی درب و پنجره ها از جنس پی وی سی همراه با شیشه های دوجداره است و در کانکس های ممتاز نیز درب از نوع ضد سرقت با پوشش عایقی مناسب و تمامی پنجره ها نیز از جنس پی وی سی همراه با شیشه های دوجداره است و این موضوع بسیار مهم است .
   عایق مصرفی در کانکس معمولی از جنس پلی استایرن و در کانکس درجه یک دارای یک لایه عایق پشم شیشه اضافی و در کانکس ممتاز نیز دارای یک لایه عایق پشم سنگ اضافی نیز است و عایق سازه های ساندویچ پانل نیز از نوع پلی اورتان است .
   امکانات رفاهی دارای انواع اجناس مختلف است و این امکانات رفاهی دارای انواع جنس های مختلف بوده و میتواند با کیفیت های مختلف بکار برود .

   پاسخ
 • کفسازی کانکس با سرامیک چقدر بر روی کانکس فروشگاهی تاثیر دارد و این نوع امکان چقدر سازه را گرانتر میکند .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای جودی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که کفسازی کانکس با سرامیک تاثیر زیادی را بر روی کانکس دارد و سبب میشود که کانکس دارای استحکام و طول عمر زیادی شود و در رابطه با کانکس فروشگاهی با کفسازی سرامیک این مزایای میتواند بیشتر شده و مزایای بیشتری را برای این سازه ها به همراه داشته باشد و به همین جهت است که ما برای سازه های فروشگاهی کفسازی با سرامیک را توصیه میکنیم .
   در فروشگاه به دلیل اینکه تردد بسیار بالا است و افراد زیادی در این سازه ها وارد میشوند اگر کف این سازه ها از استحکام کمی برخوردار باشد بسرعت برای این سازه ها مشکلاتی را بوجود می آورد که از این مشکلات میتوانیم به فرسایش سریع کف این سازه ها اشاره کنیم از این رو پیشنهاد میدهم که حتماً این سازه ها را با کفسازی با سرامیک به خریداران تحویل دهید و یا این سازه ها را با کفسازی سرامیک تحویل بگیرید .
   برای اینکه کفسازی با سرامیک دارای حداکثر کیفیت باشد نیاز است به دو مورد توجه زیادی شود اول استفاده از شاسی دورکلاف در ساخت این سازه ها که میتواند استحکام کف این سازه ها را افزایش زیادی دهد و دوم استفاده از ورق شادولاین گالوانیزه که برای نگهداری کف سنگین این سازه ها باید مورد استفاده قرار گیرد و توجه به این موضوع میتواند کمک زیادی را به استحکام این سازه ها کند و بهتر است به این دو موضوع توجه بسیار زیادی داشته باشید تا سازه ای که در اختیار میگیرید از لحاظ کیفی در سطح بسیار بالایی قرار گیرد .

   پاسخ
 • قیمت کانکس ویلایی از کانکس مسکونی چقدر گرانتر است . و این سازه ها اگر ارزان سازی شوند چقدر بر روی قیمت کانکس تاثیر دارد .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای کرمانیان .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که قیمت کانکس ویلایی و کانکس مسکونی براساس متریال مورد استفاده در ساخت این سازه ها تعئین میشوند و این طور نیست که بتوانیم برای هر کدام از این سازه ها یک قیمتی را به خریداران عنوان کنیم ولی در کل باید به این موضوع توجه نمود که حدود هشتاد درصد از قیمت یک کانکس به لوازم ساخت این سازه ها وابسته است و به همین جهت قیمت یک کانکس را در مرحله اول لوازم مورد استفاده در ساخت این سازه ها مشخص میکند .
   و اگر بخواهید این سازه ها را ارزان سازی کنید باز هم باید بر روی لوازم ساخت این سازه ها اقدام کنید که برای اینکه قیمت کانکس به دست بیاید نیاز است که ابتدا برای این سازه ها یک نقشه تهیه شده و براساس همان نقشه بتوانیم بر روی کاغذ قیمت کانکس را مشخص کنیم و در غیر اینصورت باید یک قیمت تخمینی از این سازه ها را به دست آورده که این کار بازهم نیازمند داشتن یک تجربه بالا است و در کل باید در این زمینه دارای تجربه باشید تا بتوانید قیمت این سازه ها را بدون مشکل به دست بیاورید .
   برای ارزان سازی یک کانکس نیز باید از لوازم ارزان قیمت در ساخت بهره ببرید و با کمک این لوازم ارزان قیمت سازه را طراحی و تولید کنید و اگر بخواهید از لوازم گران قیمت برای این کار بهره ببرید مطمئناَ قیمت این سازه ها بسیار بالا بوده و این موضوع میتواند برای شما مشکلاتی را بوجود بیاورد .

   پاسخ
 • برای خیلی از مشتریان بحث قیمت کانکس از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و شما برای کاهش هزینه ساخت کانکس چه پیشنهاداتی میدهید .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای خزایی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که امروزه ساخت کانکس نسبت به گذشته از افزایش بسیار زیادی برخوردار است و این سازه ها توانسته اند جای خود را در صنعت خانه سازی پیدا کرده و به همین منظور به یک صنعت تبدیل شده است و ما نیز در شرکت معین کانتین این نوع فعالیت را به عنوان یک صنعت میشناسیم .
   از مهمترین مباحث در ساخت کانکس موضوع قیمت این سازه ها است و بسیاری از افراد در هنگام خرید این سازه ها به این موضوع اشاره میکنند . و برای بسیاری از افراد کاهش هزینه های ساخت مطرح بوده و به همین دلیل من نیاز میدانم توضیحاتی را در این رابطه ارائه دهم . سازه های تولید شده با سه درجه کیفیت ممتاز ، درجه یک و معمولی طراحی و ساخته میشوند . در رابطه با کانکس معمولی باید خدمت شما عرض کنم که این سازه ها به علت عدم اجرای امکانات رفاهی در آن ها از هزینه ساخت کمتری برخودارند و این سازه ها برای کسانی که به دنبال سازه های ارزان قیمت هستند مناسب است .
   کانکس ممتاز به علت استفاده از لوازم لوکس و گران قیمت از هزینه ساخت بسیار بالایی برخوردار هستند و این سازه ها بسیار گران قیمت بوده و به همین علت از فروش کمی برخوردارند ولی سازه های درجه یک همان امکانات رفاهی سازه های ممتاز را داشته ولی از لحاظ کیفی در سطح سازه های ممتاز نیستند . و همین امکانات رفاهی بر روی قیمت کانکس تاثیر بسیار زیادی دارد و ما نیز میتوانیم این سازه ها را با امکانات مختلف به خریداران تحویل دهیم و همین امکانات رفاهی میتواند قیمت کانکس را متغئیر کند .

   پاسخ
 • کانکس ماینر 50 عددی برای خنک سازی بهتر است از چه سیستمی استفاده کند تا با بهترین کیفیت عمل خنک سازی انجام شود .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای شکری .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که کانکس ماینر از تولیدات گروه صنعتی معین کانتین است . ساخت این سازه ها دارای الزاماتی است که نیاز است تمامی آن ها رعایت شود تا بتوانیم حداکثر تراهش را تولید کرده و سودآوری بهتری برای سفارش دهنده داشته باشد .
   از مهمترین مواردی که در تولید کانکس ماینر دارای اهمیت است میتوانیم به خنک سازی هوای تحویلی به دستگاه ها اشاره کنیم . در شرکت معین کانتین برای خنک سازی هوای تحویلی به دستگاه ها از کولر آبی استفاده میشود و برای هر 25 دستگاه از یک کولر آبی با توان 7000 بهره برده که با توجه به این موضوع میتوانیم برای هر دستگاه کولر 3500 متر مکعب هوای خنک را وارد این سازه ها نموده که کفایت مصرف را میکند . و از طرف دیگر برای اینکه هوای گرم تولید شده توسط دستگاه با هوای خنک تولید شده توسط کولرها مخلوط نشود اقدام به نصب پارتیشن نموده که این کار میتواند در هزینه خنک کاری و از طرف دیگر نیز در افزایش کارایی دستگاه ها بسیار موثز است و پیشنهاد ما استفاده از این سیستم برای خنک سازی هوای تولید شده میباشد .
   البته یکی از مواردی که میتواند در این سازه ها مشکلاتی ایجاد کند جمع شدن هوای گرم دور دستگاه است و برای اینکه این مشکل ایجاد نشود اقدام به اجرای قفسه هایی از جنس پروفیل نمود و به همین منظور هوای گرم از بین این قفسه ها عبور کرده و توسط هواکش های ماینر از دستگاه خارج میشود .

   پاسخ
 • برای داشتن حداکثر فروش کانکس باید در سازه های تولید شده چه اقداماتی را انجام دهیم خوشحال میشوم راهنمایی کنید .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای معینی فر .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که برای داشتن حداکثر فروش شما باید از سازه با قیمت کمتر برخوردار باشید . ولی تجربه به تولید کنندگان نشان داده است که در ساخت کانکس برای کاهش قیمت باید بر روی کاهش کیفیت لوازم مصرفی اقدام نمود و اگر شما شرایطی را فراهم کنید که سازه های شما از کیفیت کمتری برخوردار باشد نام برند خود را به عنوان بی کیفیت معرفی کرده و به همین منظور بازار خود را نیز در چند سال آینده از دست میدهید و این موضوع سبب شده است که بیشتر افرادی که در این سازه ها با این روال کار کرده اند بعد از گذشت چند سال مجبور شده اند نام برند خود را تغئیر داده تا بتوانند در بازار بمانند .
   در ساخت کانکس اگر بر روی کیفیت کار کنید و از قیمت مناسب نیز برخوردار باشید بازار شما ممکن است با کندی رشد مواجه باشد ولی پس از چند سال از مشتریان ثابت زیادی برخوردار بوده و براحتی میتوانید محصولات خود را حتی بصورت تلفنی نیز به فروش برسانید و این موضوع در گسترش کس و کار شما میتواند نقشی اساس بازی کند بنابراین بهتر است که اجناس با کیفیت به خریداران بفروشید . ما در گروه صنعتی معین کانتین برای اینکه بتوانیم به عنوان یک تولید کننده مطرح با کیفیت خوب شناسایی شویم در تولیدات ویلایی از کیفیت معمولی در خط تولید خود صرف نظر کرده ایم این موضوع بازار سازه های ویلایی ارزان قیمت ما را تحت الشعاع قرار داده ولی با توجه به کیفیت محصولات خود توانسته این سهم خوبی از بازار داشته باشیم و در واقع نام ما با کیفیت خوب در بین خریداران به هم معرفی میشود و همین امر سبب گسترش بازار ما شده است .

   پاسخ
   • قیمت کانکس کوچک 15 متر مربع را با چه امکانات فنی طراحی و اجرا میکنند ؟

    پاسخ
    • با سلام خدمت آقای مسلمی .
     در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که کانکس ویلایی کوچک 15 متر مربع را میتوانیم کوچکترین کانکس ویلایی که در آن میتوانیم از امکانات رفاهی استفاده کنیم بدانیم و این سازه ها با توجه به ابعادی که دارند براحتی میتوانیم در این سازه ها امکانات رفاهی مورد نیاز سفارش دهنده را طراحی و اجرا کنیم و با توجه به ابعاد 6 متر در 2.5 متر این سازه ها این کار با کیفیت و کارایی مناسب طراحی و اجرا خواهد شد و این موضوع از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است .
     از امکانات رفاهی که میتوانیم در کانکس ویلایی 15 متر مربع طراحی و اجرا کنیم میشود به سرویس بهداشتی ، حمام و آشپزخانه اشاره کنیم و با توجه به ابعاد کوچک این سازه ها معمولاً سرویس بهداشتی و حمام را بصورت مشترک اجرا میکنند البته مشکلی در اجرای این سازه ها بصورت مشترک وجود ندارد ولی در بیشتر مواقع این گونه طراحی و اجرا میشود و نیاز به توضیح بیشتر دارد که این سازه ها را بدون اتاق خواب طراحی و اجرا میکنند و این موضوع میتواند به این سازه ها برای بهره وری بیشتر کمک کند .
     کانکس کوچک 15 متر مربع را معمولاً با یک دستگاه جرثقیل کوچک براحتی میتوانیم از محلی به محل دیگر حمل کرده و از این لحاظ هیچ مشکلی وجود نخواهد داشت و با کمک این جرثقیل تمامی بارگیری ، حمل ، تخلیه و نصب انجام میشود و با توجه به این موضوع این کار بسرعت و با کمترین هزینه ممکن انجام خواهد شد که این موضوع از محاسن این سازه ها محسوب خواهد شد . البته با توجه به این موارد میتوانیم بگوئیم که این کار سبب میشود که قیمت کانکس ویلایی کوچک برای بسیاری از خریداران مقرون به صرفه باشد .

     پاسخ
 • نقش شاسی سازه در قیمت کانکس چیست و شما برای ساخت کانکس چه نوع شاسی را پیشنهاد میدهید .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای کرمانشاهی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که شاسی سازه نقش مهمی در یک کانکس دارد و این اهمیت این موضوع در حدی است که باید قبل از خرید این سازه ها از نوع شاسی و کیفیت آن اطلاع کامل و کافی داشت تا بتوانیم سازه ای با کیفیت مناسب در اختیار داشته باشیم و توجه به این موضوع بسیار مهم است .
   در رابطه با شاسی در قیمت سازه باید عرض کنم در این رابطه ما نمیتوانیم درصدی را عنوان کنیم ولی در مجموع باید عرض کنم که هر یک کانکس 6 متری ساده یا همان کارگری دارای یک شاخه تیرآهن است و نوع تیرآهن مصرفی نیز 14 بوده و با توجه به هزینه خرید تیرآهن حدود یک میلیون تومان میشود .
   در گروه صنعتی معین کانتین برای سازه ها معمولی از شاسی اسکی استفاده میشود این نوع شاسی از استحکام مناسبی برخوردار بوده و میتواند جوابگوی نیازهای سازه های معمولی باشد و با توجه به این شاسی براحتی میتوانیم سازه مورد نظر را با کفسازی تخته به سفارش دهنده تحویل دهیم ولی در سازه هایی که نیاز به استحکام بیشتر دارند و یا نیاز به کفسازی با سرامیک دارند نیاز است که این سازه را با شاسی دورکلاف ساخته و به خریداران تحویل دهیم .
   در رابطه با این نوع از شاسی ها باید عرض کنم که در مجموع سازهایی که نیاز به جابجایی زیاد دارند را با شاسی اسکی و سازه هایی که نیاز به جابجایی کم دارند با شاسی دورکلاف و کفسازی سرامیک به خریداران ارائه میدهند .

   پاسخ
 • چرا کانکسهایی که در سایت خود معرفی میکنید فاقد قیمت کانکس میباشند ؟

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای جامی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که به دلیل نوسان قیمت لوازم ساخت کانکس نمیتوانیم سازه های تولیدی خود را در سایت قیمت گذاری نموده و این قیمت ها ممکن است در طول یک هفته چند بار جابجا شوند .
   از سال 1396 و بعد از زلزله کرمانشاه تاکنون جز در مدت کوتاهی که قیمت ها قدری ثبات داشته است در باقی مدت ما دچار نوسان قیمت بوده ایم که مشکلات زیادی را برای قیمت گذاری ما بوجود آورده است .
   امیدواریم پس از توقف افزایش قیمت محصولات تمامی محصولات خود را با قیمت گذاری به خریداران معرفی کنیم .

   پاسخ
 • همیشه برای خریداران کانکس قیمت این سازه ها از اهمیت بالایی برخوردار بوده و آیا قیمت کانکس بالا میتواند کیفیت این سازه ها را تضمین کند ؟

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای بهبودی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که قیمت کانکس برای بسیاری از خریداران دارای اهمیت زیادی است و به همین منظور برخی از خریداران برای خرید این سازه ها از چند جا استعلام قیمت گرفته میشود . از این رو ما نیز در برای کسانی که نیاز به استعلام چند مدل کانکس داشته باشند از هز سازه چند مدل سازه داریم تا مشتریان براحتی بتوانند از میان تنوع زیاد محصولات سازه مورد نظر خود را انتخاب کنند .
   در زمان استعلام کانکس بهتر است که کیفیت و لوازم مورد نیاز خود را مشخص کنید و براساس همان کیفیت سازه خود را سفارش دهید تا سازه ای که به دست شما میرسد از لحاظ کیفی در سطحی باشد که شما به آن نیاز دارید .
   در بسیاری از مواقع برخی از افراد با تصور اینکه کانکس ها با هم تفاوت کیفی ندارند قیمت ها را مقایسه میکنند و این در حالی است که این گونه نبوده و باید به تمامی جوانب کار توجه جدی داشت تا سازه ای با کیفیت توسط شما تهیه شود .
   البته باید توجه داشت که گران بودن جنس دلیلی بر کیفیت این سازه ها نیست بلکه باید تمامی جوانب سازه را مورد بررسی قرار داد و همانطور که در بالا نیز توضیح داده شد بهتر است که خریداران ابتدا نوع جنس و کیفیت محصول را مشخص کنند و براساس همین معیار بتوانند سازه مورد نیاز خود را انتخاب کرده تا مشکلی برای کیفیت خریداری شده خود نداشته باشند و بنابراین باید به این موضوع توجه داشته باشید .

   پاسخ
 • فروش کانکس ویلایی با بهترین متریال برای اسکان 6 نفر با چه قیمتی به دست خریداران میرسد .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای سعادتی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که با توجه به نوسان قیمت کانکس در این چند ماه گذشته ما نمیتوانیم از طریق سایت قیمت کانکس را اعلام کنیم و قیمت این سازه ها را با توجه به اجناس بکار رفته در این محصولات به خریداران عنوان میکنیم و سعی ما بر این است که قیمت محصولات را بصورت کاملاً کارشناسی اعلام کرده و تمامی موارد دلخواه سفارش دهنده را در آن لحاظ کنیم و تمامی اجناس مورد نظر سفارش دهنده را در فاکتور فروش قید خواهیم کرد .
   ما در گروه صنعتی معین کانتین برای اسکان 6 نفر سازه ای حداقل با متراژ 50 متر را در نظر میگیریم و با توجه به این متراژ تمامی امکانات رفاهی و اتاق بندی را لحاظ خواهیم کرد و این سازه ها را با دو درجه کیفی ممتاز و درجه یک طراحی و اجرا میکنیم و نوع ممتاز آن از هزینه ساخت بسیار بالایی برخوردار بوده و مشتریان کمتری نسبت به سفارش آن اقدام میکنند و این در حالی است که مشتریان نوع درجه یک آن بسیار زیاد هستند و دلیل آن نیز قیمت بسیار مناسب و دارای بودن تمامی امکانات سازه های ممتاز است .
   در رابطه با قیمت این سازه ها باید عرض کنم که سازه های ممتاز را با قیمت حدود 2 میلیون و پانصد هزار تومان تا حدود 3 میلیون تومان طراحی و اجرا میکنند و کانکس های درجه یک را نیز با قیمت حدود یک میلیون و ششصد هزار تومان تا حدود 2 میلیون و دویست هزار تومان اجرا میکنند .
   با توجه به مواردی که در بالا به آن اشاره کردم شما میتوانید از سازه های ویلایی مختلف برای ساخت سازه خود بهره ببرید و بیشترین طرح اجرا شده در این سازه ها کانکس ویلایی سقف شکسته میباشد .

   پاسخ
 • قیمت یک کانکس کارگری با توجه به هزینه لوازم مصرفی در این سازه ها چطور محاسبه میشوند ؟

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای معمولی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که قیمت یک کانکس کارگری با طول 6 متر یا همان 15 متر مربع حدود 10 میلیون تومان است و این سازه با توجه به اینکه با کیفیت معمولی ساخته میشوند از هزینه مناسبی نیز برخوردارند . ولی اگر نیاز باشد که این سازه ها با کیفیت بالاتر نیز ساخته شوند از این لحاظ هیچ مشکلی وجود نخواهد داشت و این کار براحتی امکان پذیر است .
   در هنگام خرید کانکس باید به موارد زیادی توجه کنیم که از این موارد میتوانیم به شاسی تیرآهن بکار رفته در ساخت اشاره کرده که بسیار در استحکام این سازه ها نقش مهمی دارند و از دیگر موارد میتوانیم به ورق بدنه نمره 0.3 میلیمتر و عایق مصرفی از نوع پلی استایرن ، نمای داخلی از نوع پی وی سی ، کفسازی از نوع تخته ام دی اف ( سازه های با کفسازی با تخته نئوپان را نخرید ) ، کفپوش از نوع پی وی سی نمد دار ، درب و پنجره بکار رفته از نوع یو پی وی سی همراه با شیشه های دوجداره و اجرای تمامی تاسیسات سازه با کیفیت و کارایی مناسب اشاره کرد .
   تمامی مواردی که در بالا به آن اشاره کردم در کیفیت این سازه ها نقش مهمی دارند و بهتر است برای اجرای این سازه ها به تمامی آن ها توجه شود تا سازه ای مناسب و با کیفیت خریداری کنید .

   پاسخ
 • نقش نمای بیرونی در قیمت کانکس چقدر میباشد و این موضوع در جذب افراد چقدر تاثیر دارد .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای نقوی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که در ساخت کانکس به خصوص سازه های ویلایی ، مسکونی و اداری نمای بیرونی نقش مهمی در جذب افراد به این سازه ها دارد و در برخی از موارد این سازه ها را براساس نمای بیرونی نیز تقسیم بندی میکنند و در مواردی دیگر در تیپ های مختلف نمای بدنه معرف درجه بندی کیفی سازه خواهد بود . و نیاز است خریداران به این موضوع توجه جدی داشته باشند .
   سازه های ارزان قیمت را با نمای بدنه گالوانیزه با پوشش رنگ الکترواستاتیک طراحی و اجرا میکنند و سازه های درجه یک را با نمای سایدینگ فلزی که در واقع همان نمای گالوانیزه با پوشش رنگ الکترواستاتیک است که با خم هایی خاص دارای استحکام بالا و زیبایی بیشتر و کارایی بالاتری شده است . و سازه های ممتاز را نیز با نمایی از جنس دکوراتیو ، سمنت برد و یا ترموود قابلیت طراحی و اجرا خواهند داشت . البته یاد آوری میکنم که نماهای تیپ ممتاز را برای افزایش کارایی و کیفیت بالا و داشتن نمایی زیباتر نیاز است با زیر سازی ورق گالوانیزه طراحی و اجرا شود که این موضوع برای این سازه ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است .
   در رابطه با بخش دیگر سوال شما باید عرض کنم که نمای بیرونی در جذب افراد به این سازه ها نقش مهمی ایفا میکنند و بهتر است که نمای بیرونی را به گونه ای طراحی و اجرا کنیم که سبب افزایش کیفیت و کارایی این سازه ها شده و به همین منظور ما نیز در شرکت معین کانتین در طراحی نمای بیرونی تمامی موارد را مورد بررسی قرار میدهیم مخصوصاً در نماهای فروشگاهی که نمای بیرونی در جذب مشتری به داخل این سازه ها نقشی بسیار مهم ایفا میکنند .

   پاسخ
 • مواردی که باید در هنگام خرید کانکس به آن توجه داشته باشیم چیست تا سازه خریداری شده از کیفیت بالایی برخوردار باشد ؟

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای کمالی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که در هنگام خرید کانکس نیاز است به موارد زیادی توجه کنیم و برخی از این موارد بسیار مهم است و برخی دیگر از اهمیت کمتری برخوردار است ولی در کل این موضوع از نظر برخی از افراد از اهمیت زیادی برخوردار بوده و نیاز است مورد توجه سازندگان نیز واقع شود که در ادامه به آن میپردازیم .
   در هنگام طراحی سازه نیاز است به شاسی این سازه ها توجه زیادی شود و بهتر است که جنس شاسی از تیرآهن بوده که این موضوع میتواند به استحکام زیاد این سازه ها توجه فراوانی کند . مورد بعدی را میتوانیم استراکچر این سازه ها معرفی کنیم و بهتر است از طرح هایی استفاده کنید که علاوه بر زیبایی بیشتر در سازه هزینه زیادی را به آن اختصاص ندهید . زیرا برخی از موارد اجرا شده در استراکچر این سازه ها میتواند به صورت غیر مستقیم بر روی قیمت این سازه ها تاثیر فراوانی بگذارد . مورد بعدی اجرای نمای بیرونی بر روی این سازه ها است و این موضوع در برخی از موارد کم هزینه و در برخی از موارد مانند سازه های ممتاز از هزینه بسیار بالایی برخوردار است .
   عایق حرارتی نیز از دیگر مواردی است که نیاز است به آن توجه شود و از نظر من بهترین نوع عایق مصرفی در این سازه ها عایق پلی استایرن بوده که با یک لایه عایق پشم شیشه و یا پشم سنگ مورد تقویت قرار گرفته است .
   نمای داخلی نیز از دیگر مواردی است که در زیبایی داخل این سازه ها نقش بسیار مهمی دارد و بهتر است در انتخاب نمای داخلی توجه فراوانی داشته باشید . و امروزه بهترین نماهای داخلی از نوع دیوار پوش پی وی سی بوده که در سه نوع معمولی ، چاپی و روکش دار طراحی و اجرا میشوند .
   کفسازی در کانکس از اهمیت زیادی برخوردار است و بهترین کفسازی از نوع سرامیک بوده که در سازه هایی که نیازی به جابجایی ندارد مورد استفاده قرار میگیرند . و در سازه هایی که از جابجایی زیادی برخوردارنداز کفسازی با تخته استفاده میشود و در سازه های ارزان قیمت از کفسازی نئوپان و در سازه های درجه یک از کفسازی ام دی اف و در سازه های ممتاز نیز از کفسازی با تخته چند لایه ضد آب استفاده میشود .
   درب و پنجره در سازه های کانکس بسیار اهمیت دارد و در سازه های درجه یک و ممتاز درب و پنجره از نوع پی وی سی همراه با شیشه های دوجداره است و در نوع معمولی و ارزان قیمت این درب و پنجره از نوع آلومینیومی همراه با شیشه های تک جداره میباشد .
   نقش امکانات رفاهی در این سازه ها بسیار مهم است ولی به خاطر کاهش هزینه تولید در این سازه ها از امکانات رفاهی استفاده نمیشود و در سازه های ممتاز و درجه یک از امکانات رفاهی مناسب استفاده خواهد شد که از این امکانات میتوانیم به سرویس بهداشتی ، حمام ، اتاق خواب و آشپزخانه اشاره کرد . و نیاز به توضیح دارد که اجرای امکانات رفاهی در این سازه ها از هزینه اجرای بسیار بالایی برخوردار است .

   پاسخ
 • قیمت کانکس ویلایی با بدنه سایدینگ فلزی چقدر است و اگر این نما را با سایدینگ چوبی بسازیم چقدر گرانتر میشود .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای میرحسینی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که قیمت کانکس با بدنه سایدینگ فلزی با ابعاد 15 متر مربع یا همان 2.4 * 6 متر در بازار فروردین ماه سال 1399 به مبلغ 15 میلیون تومان است و هزینه نمای بیرونی این سازه ها در حدود 5 میلیون تومان است و برای هر متر مربع از این نوع نما شما هزینه ای در حدود 125 هزار تومان انجام میدهید . از مزایای نمای سایدینگ فلزی استحکام بسیار بالا و کیفیت خوب و زیبایی مناسب این نوع نما را میتوانیم به خریداران عنوان کنیم .
   در رابطه با نمای سایدینگ چوبی باید عرض کنم که این نما در بین تولیدکنندگان به ترموود معروف است و این نما از قیمت بسیار بالایی برخوردار بوده و به دلیل اینکه این نما از استحکام کمی برخوردار است باید زیر سازی این نما را با ورق گالوانیزه اجرا نمود و تخته ها را بر روی این نما کوبیده که از استحکام بسیار بالایی برخوردار باشند و نباید از ورق کوبی زیرین غافل شد که این کار سبب میشود استحکام سازه کاهش محسوسی یابد .
   هزینه اجرای تخته کوبی به همراه ورق گالوانیزه زیرین حدود 600 هزار تومان است و بهتر است بدانید که اجرت اجرای سایدینگ فلزی کمتر بوده ولی هزینه اجرت نمای ترموود نیز بسیار بالاتر است و در مجموع میتوانیم این نما را بسیار هزینه بر دانست .
   از معایب بزرگ این سازه ها میتوانیم به خطر آتش سوزی ، هزینه اجرای بالا و نیاز به رسیدگی در طول زمان به این سازه ها را معرفی کنیم .

   پاسخ
 • ارزان سازی کانکس ویلایی به منظور کاهش قیمت کانکس در شرکت معین کانتین چگونه صورت میگیرد .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای خردمند .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که در شرکت معین کانتین برای کانکس ویلایی ارزان سازی صورت نمیگیرد و به دلیل اینکه سازه های ویلایی ارزان سازی شده با کیفیت معمولی طراحی و اجرا میشوند باید از لحاظ هزینه ساخت کاهش محسوسی داشته باشند و به همین علت باید امکانات رفاهی را در این سازه ها حذف نمود که این کار منجر به کاهش هزینه تولید خواهد شد .
   ساخت کانکس ویلایی با درجه کیفی یک و درجه کیفی ممتاز قابل طراحی و اجرا میباشد و با توجه به این کیفیتی که عرض کردم براحتی میتوانیم امکانات رفاهی زیادی را به این سازه ها اضافه کنیم و از این لحاظ هیچ مشکلی وجود ندارد . از امکاناتی که در این سازه ها میتوانیم اجرا کنیم میشود به سرویس بهداشتی ، حمام ، اتاق خواب و آشپزخانه اشاره کنیم و تمامی این امکانات با کیفیت عالی به خریداران عرضه شده و به همین جهت این سازه ها از کیفیت مناسبی برخوردار است .
   در صورتی که مشتری نیاز بداند میتوانیم در سازه های معمولی نیز امکانات رفاهی را مطابق با نظر مشتری طراحی و اجرا کنیم ولی بهتر است این امکانات را با درجه بالاتر در این سازه ها طراحی و اجرا نموده و این مسئله میتواند به افزایش هزینه های ساخت این سازه ها منجر شود و بهتر است که قبل از هر اقدامی به این موضوع توجه داشته باشید .

   پاسخ
 • برای قیمت گذاری بهتر بر روی یک کانکس ویلایی از جنس ساندویچ پانل باید چه اقدامی نمود ؟

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای علی اکبری .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که کانکس های ویلایی را با انواع متریال میتوانیم طراحی کرده و یکی از این سازه ها کانکس ویلایی ساندویچ پانل است و با توجه به اینکه جنس بدنه این سازه ها از ساندویچ پانل است این سازه ها را نیز با همین نام میشناسند .
   کانکس های ساندویچ پانل را با ضخامت های مختلف طراحی و اجرا میکنند و سازه های مناطق معتدل را با ضخامت 4 الی 6 سانتیمتر و سازه های مناطق گرم و سرد را با ضخامت 8 الی 10 سانتیمتر و برای مناطق بسیار گرم و بسیار سرد نیز ساندویچ پانل ها را با ضخامت 12 الی 15 سانتیمتر طراحی و اجرا میکنند .
   جنس عایق مورد استفاده در این سازه ها از پلی اورتان بوده که با دانسیته 40 مورد استفاده قرار میگیرد و ورق مورد استفاده در این نوع از پانل ها نیز از جنس آلوزینک بوده که با ضخامت 0.5 میلیمتر مورد استفاده قرار خواهد گرفت .
   لازم به توضیح است که برای گرفتن حداکثر کارایی در این سازه ها باید کف این سازه ها نیز با همین جنس عایق بندی شود و کفسازی نهایی را بر روی آن انجام داد . و حتماً باید درب و پنجره این سازه ها را نیز از نوع پی وی سی همراه با شیشه های دوجداره طراحی و اجرا نمود که با این کار نیز کمک زیادی به عدم تبادل انرژی حرارتی میکند و نیاز است که این موضوع را در این سازه ها در نظر داشت . و تمامی این موارد در قیمت کانکس ساندویچ پانل تاثیر فراوانی دارد .

   پاسخ
 • قیمت کانکس ویلایی که با سرویس بهداشتی اجرا میشود چگونه محاسبه شده و با چه کیفیتی ساخته میشوند .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای شجاعی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که کانکس ویلایی با کیفیت های مختلفی ساخته میشود و این سازه ها با سه درجه کیفی معمولی ، درجه یک و ممتاز طراحی و اجرا میشوند و کانکس های ویلایی معمولی را برای کاهش قیمت بصورت بدون امکانات طراحی و اجرا میکنند و این موضوع سبب میشود که این سازه ها از لحاظ کیفی در سطح پائینی باشند ولی از لحاظ قیمت کانکس نیز بسیار به صرفه خواهند بود .
   در گروه صنعتی معین کانتین کانکس ویلایی معمولی طراحی و اجرا نمیشود و دلیل آن هم عمر مفید کم این سازه ها است و نیاز است در هنگام خرید این سازه ها به این موضوع توجه جدی داشته باشید .
   کانکس ویلایی درجه یک پر فروش ترین نوع سازه است و دلیل آن نیز قیمت مناسب این سازه ها بوده و این سازه ها تمامی امکانات رفاهی را نیز دارند و به همین منظور مشتریان این سازه ها بسیار زیاد بوده و این نوع سازه ها بیشتر مورد توجه خریداران واقع میشود .
   کانکس ویلایی ممتاز از تولید بسیار کمی برخوردار است و دلیل آن نیز هزینه بالای اجرای این سازه ها است و به همین دلیل خریداران کمی داشته و این موضوع بسیار مهم است . از دیگر مواردی که نیاز است به آن توجه ویژه ای شود اجرای تمامی امکانات رفاهی این سازه ها با بالاترین کیفیت میباشد و ما در شرکت معین کانتین تمامی این سازه ها را با امکانات رفاهی بالا و با کیفیت طراحی و اجرا کرده و در اختیار خریداران قرار میدهیم .
   کانکس ویلایی معمولی دارای بدنه ای از جنس ورق گالوانیزه با پوشش رنگ الکترواستاتیک بوده و کانکس ویلایی درجه یک نیز از بدنه ای از جنس سایدینگ فلزی برخوردار است و کانکس ویلایی ممتاز نیز با بدنه هایی از جنس سمنت برد ، ترموود و دکوراتیو طراحی و ساخته میشود .

   پاسخ
 • کانکس ماینر برای تولید حداکثر تراهش باید چگونه طراحی و تولید شود .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای مردادی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که کانکس ماینر از تولیدات گروه صنعتی معین کانتین است و این سازه ها با توجه به اینکه برای تولید ارزهای دیجیتال مورد استفاده قرار میگیرند باید به گونه ای طراحی و اجرا شوند که بتوانند حداکثر تراهش تولیدی را تحویل داده و از طرف بصورت 24 ساعته بتوانند به فعالیت بپردازند از این رو نیاز است به این موضوع توجه ویژه ای داشته باشیم .
   ما در شرکت معین کانتین برای اینکه شرایط مناسبی را برای این کار فراهم کنیم به خنک سازی دستگاه ها پرداخته و تمامی سازه های ما با توجه به نیاز این سازه ها به هوای خنک طراحی و اجرا میشوند . در شرکت معین کانتین برای خنک سازی این دستگاه ها از کولر آبی بهره گرفته میشود و با توجه به این مسئله برای هر 25 دستگاه یک کولر آبی 7000 با هوادی 3500 متر مکعب در دور کند نصب میکنیم و با توجه به این مسئله براحتی هوای مورد نیاز این سازه ها فراهم خواهد شد و برای اینکه بتوانیم حداکثر کارایی را در این سازه ها داشته باشیم از پارتیشن میانی برای عدم تبادل هوای گرم و سرد بهره میبریم و با کمک این پارتیشن هوای گرم تولید شده توسط دستگاه های ماینر را به پشت پارتیشن فرستاده و از آنجا با کمک فن های تهویه هوا کار تهویه انجام میشود .
   با توجه به این توضیحات میتوانیم بگوئیم که مهترین قسمت کار با به سرانجام میرسد و با از طرف دیگر نیز نیاز است به برقرسانی به این سازه ها توجه کنید و ما برای داشتن حداکثر کارایی در این سازه ها اقدام به اجرای سیستم برقرسانی مجزا گرفته که سبب میشود که برقی با کمترین نوسان به هر دستگاه رسیده و در صورت بروز اشکال در هر دستگاه به شبکه اصلی آسیب جدی وارد نشود .
   مورد بعدی که مورد توجه ما قرار میگیرد استفاده از قفسه بندی مناسب برای این کار است تا بتوانیم در کمترین فضا بیشترین دستگاه را نصب نموده و با این کار میتوانیم بالاترین راندمان را در فضای مشخص شده داشته باشیم .

   پاسخ
 • نمای بیرونی در یک سازه کارگری چقدر بر روی قیمت کانکس تاثیر گذار است ؟

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای بهروزی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که نمای بیرونی در قیمت کانکس تاثیر زیادی دارد . البته برخی از این نماها از هزینه اجرای کمی برخوردار بوده و برخی دیگر از هزینه اجرای بالایی برخوردارند ولی باید توجه کرد که معمولاً نمای بیرونی کانکس را براساس درجه کیفی آن انتخاب میکنند و ارزانترین نوع نما در کانکس کارگری معمولی بکار میرود و در ضمن بیشتر کانکس های کارگری را با درجه کیفی معمولی طراحی و اجرا خواهند کرد تا هزینه اجرای این سازه ها زیاد نشود .
   ما در شرکت معین کانتین برای نمای بیرونی کانکس خود از نمای ورق گالوانیزه با پوشش رنگ الکترواستاتیک بهره میبریم این نما از هزینه اجرای کمی برخوردار بوده و سبب میشود هزینه ساخت کانکس نیز کاهش محسوسی یابد از این رو باید این موضوع را نیز دانست که این موضوع واقعاً سبب کاهش قیمت کانکس هم خواهد شد .
   البته برخی از افراد از این سازه ها برای اسکان نیز بهره میبرند و با توجه به این موضوع میتوانیم از نماهای دیگری مانند نمای سایدینگ فلزی برای این کار بهره ببریم و این کار سبب میشود که ظاهر و کیفیت این سازه ها نیز عوض شده ولی هزینه و قیمت کانکس نیز افزایش محسوسی خواهد یافت .

   پاسخ
 • بهترین روش برای قیمت گذاری بر روی یک کانکس ویلایی دست دوم چه کاری است ؟

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای مظاهری .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که برای قیمت گذاری بر روی یک کانکس ویلایی دست دوم نیاز است که ابتدا از قیمت کانکس نو و کارنکرده با همان لوازم ساخت مطلع شوید و بعد از آن در صورت سالم بودن و بدون خرج بودن این سازه مبلغ 40 درصد از این قیمت را کم کنید ولی اگر سازه نیاز به تعمیر و بازسازی داشت شما باید هزینه زیادی را صرف تعمیر و بازسازی کنید و باید این هزینه را نیز از قیمت کانکس کم کنید . ولی در کل سعی کنید که سازه هایی که نیاز به تعمیر دارند را نخرید زیرا برای شما میتواند هزینه زیادی را داشته باشد و در برخی از موارد شاهد بوده ام که هزینه تعمیر و خرید کانکس دست دوم از هزینه کانکس نو و کار نکرده بیشتر شده است .
   در هنگام خرید کانکس ویلایی دست دوم قبل از معامله باید توجه کنید که آیا میتوانید سازه را از محل نصب به محل مورد نظر خود حمل کنید . زیرا برخی از این سازه ها بصورت اجرا در محل طراحی و ساخته شده اند و این سازه ها از لحاظ طول و عرض بسیار بزرگ بوده و به خاطر یک تکه بودن شرایط حمل و جابجایی سازه وجود ندارد .
   در برخی از شرایط هزینه باربری و حمل این سازه ها به حدی بالا میرود که برای خریدار صرف نمیکند که این سازه ها را بخرد بهتر است قبل از هر اقدامی هزینه حمل و جابجایی سازه را نیز مورد بررسی قرار دهید تا سازه خریداری شده برای شما مشکلاتی را بوجود نیاورد .

   پاسخ
 • ساخت کانتینر ماینر برای استخراج ارزهای دیجیتال باید چگونه انجام شود تا کیفیت خوبی داشته باشد .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای صدوقی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که در ساخت کانتینر ماینر باید به موارد زیادی توجه کرد و برخی از این موارد از اهمیت کم و برخی دیگر از اهمیت بسیار زیادی برخوردارند . از مهمترین مواردی که سبب میشود که استخراج ارزهای دیجیتال برای شما سود آوری بیشتری داشته باشد میتوانیم به خنک سازی هوای تحویلی به این سازه ها اشاره کنیم . برای این کار شما باید هوای وارد شده به این دستگاه ها را خنک کرده و به این دستگاه ها تحویل دهید تا با کمک این هوای خنک مدارهای الکتریکی خنک شده تا تراهش تولیدی کاهش نیابد و از طرف دیگر به برد دستگاه ها نیز آسیبی وارد نشود . ما برای خنک سازی هوای تحویلی به این دستگاه ها از کولر آبی بهره میبریم و هر دستگاه کولر آبی 7000 توانایی ورود هوای خنک با 3500 متر مکعب را در دور کند داشته و هر کولر آبی برای 25 دستگاه کفایت میکند .
   برای اینکه هوای خنک تولید شده توسط کولر آبی با هوای گرم تولید شده توسط دستگاه ماینر دچار تداخل نشود نیاز است که از یک پارتیشن بهره ببریم و با کمک این پارتیشن میتوانیم هوای گرم تولید شده را به طرف دیگر پارتیشن انتقال داده و هوای گرم تولید شده توسط دو فن قوی به خارج از سازه پرتاب شود . دستگاه در ناحیه خنک باقی بماند و هوای خنک را نیز مصرف کند . وجود این پارتیشن در این کار کاملاً ضروری میباش و نیاز است که این پارتیشن وجود داشته باشد .
   با توجه به سود آوری دستگاه های ماینر و اهمیت این مسئله نیاز است که به برق رسانی به این دستگاهها توجه کرده و برای هر کدام از این دستگاه ها یک سیستم جداگانه طراحی و اجرا کنیم و نیاز است برای چیدن دستگاه ها و حداکثر استفاده از فضا نیز از قفسه بندی مناسب در این سازه ها بهره ببریم .

   پاسخ
 • قیمت کانکس کارگری با جنس درجه یک چقدر هزینه دارد و این سازه ها چقدر طول عمر مفید دارند ؟

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای متین .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که کانکس کارگری را معمولاً با کیفیت معمولی طراحی و اجرا میکنند و بیشتر این سازه ها با این کیفیت طراحی و اجرا میشوند ولی اگر سفارش دهنده به هر دلیلی نیاز به سازه ای با کیفیت داشته باشد ما در گروه صنعتی معین کانتین میتوانیم این سازه ها را با بالاترین کیفیت و یا کیفیت مورد درخواست مشتری را طراحی و اجرا کنیم و از این بابت هیچگونه مشکلی وجود نخواهد داشت .
   برای اینکه این سازه ها با کیفیت درجه یک طراحی و تولید شوند باید بدانید که این موضوع بر روی قیمت کانکس کارگری تاثیر گذار خواهد بود . برای این منظور نیاز است که شکل و ظاهر این سازه ها حفظ شده ولی از لوازمی با کیفیت برای این کار بهره ببریم و از این جهت میتوانیم این سازه ها را با ورق بدنه نمره 0.5 میلیمتر به جای ورق 0.3 میلیمتر طراحی و اجرا نمود ، تخته کف این سازه ها بجای نئوپان و یا ام دی اف با تخته چند لایه ضد آب ساخته میشود ، نمای داخلی از نوع پی وی سی چاپی بوده و بهتر است که در زیر کار تخته کوبی برای افزایش استحکام صورت گیرد ، عایق مصرفی همان پلی استایرن است ولی با یک لایه عایق پشم شیشه مورد تقویت قرار میگیرد ، درب و پنجره ها در کانکس معمولی از نوع آلومینیومی همراه با شیشه های تک جداره است ولی در نوع درجه یک نیاز است از نوع پی وی سی همراه با شیشه های دوجداره باشد و اگر این سازه ها نیاز به امکانات رفاهی مانند سرویس بهداشتی ، حمام و آشپزخانه داشته باشند طراحی و اجرا این موارد بدون کوچکترین مشکلی قابل طراحی و اجرا خواهد بود .

   پاسخ
 • برای محاسبه قیمت کانکس ویلایی و مسکونی باید به چه قسمتهایی توجه بیشتری کرد ؟

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای خانزاده .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که برای محاسبه قیمت کانکس مسکونی و یا ویلایی نیاز است به موارد زیادی که به مسئله قیمت کانکس مربوط است توجه زیادی شود که از این موارد میتوانیم به شاسی این سازه ها توجه کرد و بعد از آن مسئله اسکلت بندی این سازه ها ، کفسازی ، نمای بیرونی ، عایق بندی سازه ، نمای داخلی کانکس ، درب و پنجره ، امکانات رفاهی قابل ساخت ، تاسیسات داخل این سازه ها ، تاسیسات بیرون سازه و مسلئه حمل و جابجایی این سازه ها از مواردی است که بسیار مهم بوده و هر کدام از این مسئله ها در جای خود قابل بحث بوده و بهتر است مشتری از تمامی این موارد به طور کامل اطلاع داشته باشد تا سازه ای که خریداری و یا سفارش میدهد برای سفارش دهنده مشکلاتی را بوجود نیاورد .
   ولی از مهمترین مواردی که افراد به آن توجه میکنند میتوانیم به نمای بیرونی کانکس که با توجه به نوع و تیپ سازه قابل اجرا است و نمای داخلی کانکس که بهتر است از نوع پی وی سی بوده و حداقل نوع آن نیز چاپی باشد و برای سازه های گران قیمت نیز بهتر است از نوع روکش دار باشد و کفسازی کانکس که بهترین نوع کفسازی که برای این سازه ها مزایای بسیار زیادی دارد از نوع سرامیک میباشد و امکانات رفاهی که این بحث بسیار گسترده است ولی در صورت اجرای امکانات رفاهی در این سازه ها باید این امکانات از کیفیت خوبی برخوردار بوده تا از لحاظ کیفی هیچگونه مشکلی برای این سازه ها بوجود نیاید و این موضوع از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و توجه به این موضوع میتواند در هزینه صرفه جویی کرده و عمر سازه را نیز افزایش دهد .

   پاسخ
 • برای محاسبه قیمت کانکس ساندویچ پانل نیاز است به چه مواردی توجه داشته باشیم ؟

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای صدیقی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که مهمترین عامل در محاسبه قیمت کانکس ساندویچ پانل در نظر گرفتن هزینه ساندویچ پانل مصرفی این سازه ها است . ساندویچ پانل های مصرفی براساس موارد بکار رفته در داخل آن ها و با توجه به ضخامت مورد استفاده مورد تقسیم بندی قرار میگیرند و بهترین عایق بکار رفته در این نوع از پانل ها از جنس پلی اورتان بوده که باید با دانسیته 40 مورد استفاده قرار گیرد و از طرف دیگر نیز باید این موضوع را دانست که برای هر منطقه ای یک ضخامت از ساندویچ پانل مناسب است . و این موضوع در کیفیت و کارکرد این سازه ها از اهمیت زیادی برخوردار میباشد .
   در مناطق معتدل بهترین نوع ساندویچ پانل از نوع 4 تا 6 سانتمتر بوده و در مناطق گرم و سرد نیز بهترین ساندویچ پانل با ضخامت 8 تا 10 سانتیمتر و در مناطق بسیار گرم و بسیار سرد نیز ضخامت ساندویچ پانل 12 تا 15 سانتیمتر میباشد و با توجه به این ضخامت میتوانیم این ساندویچ پانل ها را تقسیم بندی کنیم .
   از دیگر مواردی که نیاز است در هنگام خرید و یا سفارش کانکس ساندویچ پانل به آن توجه کنید استفاده از عایق بندی در کف این سازه ها است و با توجه به این عایق بندی شما میتوانید سازه ای مناسب را داشته باشید .
   از موارد دیگر میتوانیم به استفاده از درب و پنجره هایی که مانع از تبادل عایق حرارتی در این سازه ها شود که مهمترین این درب و پنجره ها استفاده از درب و پنجره هایی از جنس پی وی سی همراه با شیشه های دوجداره است و این درب و پنجره ها با توجه به این موضوع میتوانند کمک زیادی را در عدم تبادل انرژی حرارتی در این سازه ها داشته باشند .

   پاسخ
 • با سلام در ساخت کانتینر ماینر برای استخراج ارزهای دیجیتال نیاز است به چه مواردی دقت شود ؟

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای خجسته .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که برای ساخت کانتینر ماینر باید به موارد زیادی توجه کنیم تا بتوانیم حداکثر تراهش تولیدی را استخراج نموده تا سود دهی این دستگاه ها به حداکثر برسد و با توجه به این موارد نیاز است که ما نیز به این موضوع توجه کرده و در تمامی سازه ها مواردی که سبب افزایش تراهش تولیدی را فراهم میکند را اجرا کنیم .
   از مهمترین این موارد میتوانیم بحث خنک سازی و هوای خنک ورودی به این سازه ها را مورد بررسی کامل قرار دهیم و برای این موضوع شرکت معین کانتین در این دستگاه ها از کولر آبی استفاده میکند و با توجه به نصب هر دستگاه کولر آبی 7000 میتوانیم 3500 متر مکعب هوای خنک شده را به این دستگاه ها وارد کنیم و به همین دلیل هوای مورد نیاز این دستگاه ها فراهم خواهد شد و این موضوع بسیار مهم است .
   از موارد دیگر اجرای یک پارتیشن بندی بین هوای سرد تولید شده توسط کولر آبی و هوای گرم تولید شده توسط دستگاه ماینر اشاره کنیم و با توجه به این موضوع میتوانیم این پارتیشن را اجرا نموده و با توجه به این موضوع هزینه خنک سازی هوا نیز کاهش محسوسی خواهد یافت .
   از موارد دیگر قفسه بندی داخل این سازه ها است و با توجه به این قفسه بندی براحتی میتوانیم دستگاه های بیشتر را در داخل این سازه ها نصب نموده و با کمک این قفسه بندی براحتی تعداد زیادی دستگاه نصب خواهد شد که کمک فراوانی را به نگهداری دستگاه بیشتر خواهد کرد .
   مورد بعدی که از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است ولی به خاطر هزینه بر بودن کمتر به آن توجه میشود برقرسانی به این سازه ها است و با توجه به اینکه این دستگاه ها مصرف زیادی دارند نیاز است که برای هر کدام از این دستگاه ها یک سیستم برق جداگانه در نظر بگیریم و با توجه به این برقرسانی براحتی میتوانیم برق بدون نوسان در اختیار این دستگاه ها قرار دهیم و با توجه به این موضوع میتوانیم عمر مفید این دستگاه ها را افزایش زیادی بدهیم .

   پاسخ
 • برای محاسبه قیمت کانکس سرویس بهداشتی باید چه مواردی را بیشتر از سایرین در نظر داشت ؟

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای حسن پور .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که محاسبه قیمت کانکس سرویس بهداشتی به لوازم مصرفی در ساخت این سازه ها بستگی دارد و همانطور که میدانیددر هزینه ساخت این سازه ها حدود هشتاد درصد براساس هزینه لوازم مصرفی به دست می آید و با توجه به این موضوع است که هزینه ساخت این سازه ها به دست می آید .
   در برخی از مواقع بخاطر لوازم مصرفی ارزان قیمت هزینه ساخت کانکس سرویس بهداشت کاهش محسوسی می یابد ولی در برخی از مواقع هزینه ساخت این سازه ها نیز از افزایش زیادی برخوردار است و با توجه به این موضوع ما میتوانیم هزینه ساخت این سازه ها را به دست بیاوریم و این هزینه ساخت میتواند براساس همین لوازم مصرفی مشخص شود .
   در محاسبه قیمت کانکس سرویس بهداشتی باید به لوازم مصرفی در تجهیز این سازه ها هم توجه کرد و با توجه به این موضوع میتوانیم هزینه نهایی این سازه ها را به دست بیاوریم . از لوازم مصرفی در تجهیز این سازه ها میتوانیم به توالت ایرانی ، توالت فرنگی ، روشویی ، آینه ، جاصابونی ، شیرآلات اهرمی درجه یک ، رخت آویز ، فن تهویه هوا و . . . اشاره کنیم و اگر نیاز باشد میتوانیم از دست خشک کن برقی هم بهره ببریم .

   پاسخ
 • مصالح بکار رفته در ساخت کانکس چقدر بر روی قیمت کانکس تاثیر گذار است ؟

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای همتی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که مصالح بکار رفته در ساخت کانکس حدود هشتاد درصد از هزینه های ساخت این سازه ها را پوشش میدهد و با توجه به این موضوع باید بدانیم که حدود بیست درصد دیگر به هزینه های اجرت کارگران و هزینه های حمل این سازه ها مربوط خواهد شد و با توجه به این موضوع هزینه ساخت یک کانکس در کارگاه به دست می آید .
   ولی در برخی از این سازه ها که بصورت اجرا در محل صورت میگیرد هزینه های مربوط به خرید لوازم ساخت کانکس حدود هفتاد درصد را پوشش میدهد و با توجه به این موضوع حدود سی درصد مربوط به هزینه های اجرت کارگران و هزینه های حمل خواهد شد و این موضوع میتواند قیمت کانکس را مشخص نماید .
   از دیگر مواردی که میتوانیم به آن اشاره کنیم هزینه اجرای امکانات رفاهی است که اگر سازه ای دارای امکانات رفاهی باشد هزینه ساخت میتواند تا حدود هشتاد و حتی نود درصد از هزینه ها را پوشش دهد و ده تا پانزده درصد از هزینه ها نیز مربوط به هزینه های کارگری و هزینه های حمل این سازه ها خواهد بود و این موارد است که هزینه ساخت یک کانکس را به طور کامل برای ما مشخص خواهد کرد .

   پاسخ
 • کانکس ویلایی با اجرای بدنه سمنت برد چه ویژگی هایی دارد و این موضوع چقدر بر روی کیفیت کانکس تاثیر دارد ؟

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای خشایار .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که کانکس ویلایی را میتوانیم با انواع بدنه بکار ببریم و این بدنه ها در واقع همان نمای بیرونی کانکس محسوب میشوند و باید توجه کنیم که در مقابل این نمای بیرونی میتوانیم نمای سقف و نمای درب و پنجره ها را نیز به خریداران معرفی کنیم که جزئی از نمای این سازه ها محسوب میشوند و بهتر است در هنگام طراحی و اجرای کانکس ویلایی به این موضوع توجه کافی داشته باشیم .
   کانکس های معمولی را با نمای ورق گالوانیزه با پوشش رنگ الکترواستاتیک طراحی و اجرا میکنند و سازه ها درجه یک را با نمای سایدینگ فلزی اجرا خواهند کرد و سازه های ممتاز با نمای سمنت برد ، ترموود و یا دکوراتیو طراحی و اجرا میشوند و از این لحاظ این سازه ها دارای تنوع بسیار زیادی خواهند بود و نیاز است به آن توجه کافی داشته باشید . البته نمای سمنت برد را نیز در کانکس درجه یک بکار میبرند و این نما از لحاظ استحکام در سطح بسیار خوبی قرار دارد و با توجه به ضخامت این نما میتوانیم استحکام بالا و کیفیت اجرای این نما را از ویژگی های این سازه ها عنوان نمائیم .
   در کل باید خدمت شما عرض کنم که کانکس مسکونی و کانکس ویلایی در صورت اجرا با نمای سمنت برد افزایش زیادی در اجرای نمای بیرونی نخواهد یافت و این نما به دلیل وجود طرح های مختلف میتواند برای مشتریان جذاب نیز باشد ولی باید توجه کرد که این نما برای استفاده نیاز دارد که رنگ آمیزی شده و شما این سازه ها را با رنگ آمیزی مناسب تحویل بگیرید و هر زمانی که نیاز به تغئیر رنگ و یا رنگ آمیزی جدید داشته باشید براحتی انی کار انجام خواهد شد و مشکلی نخواهید داشت و علاوه بر این موضوع به دلیل ضخامت زیاد ورقه های سمنت برد این نوع نمای بیرونی به عنوان عایق بدنه نیز میتواند دارای کاربرد باشد .

   پاسخ
 • معیارهای تعئین قیمت کانکس مسکونی در شرکت معین کانتین چیست ؟

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای محرابی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که برای تعئین قیمت کانکس مسکونی معیارهای زیادی وجود دارد و تمامی این معیارها در قیمت کانکس مسکونی تاثیر گذار خواهد بود و برخی از این معیارها هزینه ساخت کانکس را افزایش زیادی میدهد و عدم اجرای برخی از موارد میتواند هزینه ساخت این سازه ها را نیز کاهش دهد ولی در کل برخی از موارد در این سازه ها لازم الاجراست و هزینه اجرای آن نیز بسیار زیاد است از این موارد میتوانیم به اجرای امکانات رفاهی اشاره کنیم که هزینه و قیمت کانکس مسکونی را افزایش خواهد داد .
   با توجه به گفته های بالا بهتر است بدانید که ساخت کانکس مسکونی هزینه بر است و بهتر است اگر میخواهید هزینه کمتری انجام دهید از سازه هایی مانند کانکس ویلایی و سازه هایی شبیه به این موارد بهره ببرید که این سازه ها با توجه به اینکه از ارتفاع کمتری برخوردارند میتوانند از هزینه کمتری هم برخوردار باشند .
   ما در شرکت معین کانتین قبل از هر اقدامی تمامی نقشه های ساخت این سازه ها را تهیه کرده و براساس همین نقشه ها و پلان های سازه ها هزینه ساخت آن را به خریداران اعلام میکنیم و با توجه به این موضوع میشود هزینه ساخت این سازه ها را به خریداران قبل از هر چیز اعلام کرد و در صورتی که مشتری بخواهد میتوانیم برخی از موارد را حذف و یا برخی از موارد را اضافه کنیم ولی باید در نظر داشته باشید که اجرای امکانات رفاهی جزئی از سازه های مسکونی و ویلایی بوده و نیاز است در این سازه ها با کیفیت خوب اجرا شود و دلیل آن افزایش طول عمر سازه و آسایش بیشتر برای افراد استفاده کننده از سازه خواهد بود و این موضوع نباید به خاطر هزینه های زیاد مورد استفاده قرار نگیرد .

   پاسخ
 • قیمت کانکس نگهبانی 3 * 3 با کفسازی سرامیک چقدر است و بهترین کفسازی چطور انجام میشود ؟

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای کلهری .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که قیمت کانکس نگهبانی 3 متر در 3 متر با مچموع 9 متر مربع و کفسازی سرامیک حدود 10 میلیون تومان هزینه اجرا دارد . و این سازه برای اینکه کفسازی شود نیاز است که مراحلی در این سازه طی شده تا کفسازی با سرامیک در این سازه از کیفیت بسیار خوبی برخوردار باشد و به همین منظور نیاز است که تمامی این مراحل با کیفیت بالا و مناسب انجام شده که میتواند کمک فراوانی را به کیفیت نهایی این سازه ها نماید و نیاز است به تمامی این موارد توجه کافی داشته باشیم .
   در رابطه با اجرای این کفسازی نیز باید خدمت شما عرض کنم که برای کفسازی با سرامیک نیاز است که از شاسی دورکلاف بهره ببریم و این نوع از شاسی برای این کار بسیار مناسب خواهد بود و به همین منظور نیاز است که این شاسی از داخل نیز دارای استحکام سازی با کمک تیرآهن باشد و پس از ساخته شدن این شاسی میتوانیم پروفیل ریزی کف که با کمک پروفیل سنگین یا همان ضخیم انجام شود و پس از جوشکاری پروفیل ها با فاصله کم از هم نوبت به نصب ورق های گالوانیزه شادولاین میرسد و سپس از نصب این ورق ها برای استحکام بیشتر نیاز است که این ورق ها را با پیچ به کف سازه محکم نمائیم و از این رو میتوانیم این کار را انجام دهیم و در مرحله بعد نیاز است که کفسازی سازه با کمک بتن سبک انجام شده و توسط یک استادکار صاف شده و سرامیک ها را با کمک سیمان سفید به کف بچسبانیم و برای افزایش کیفیت و استحکام بیشتر سرامیک های کف نیاز است بین این سرامیک ها را با سیمان سفید بند کشی کنیم که به استحکام و کیفیت این سازه ها منجر خواهد شد .
   از نکاتی که نیاز است به آن توجه کنید بهتر است که کف این سازه ها در محل نصب نهایی سرامیک شود و یا اگر در کارگاه این کار را انجام میدهید نیاز است که حدود یک هفته بعد از سرامیک کاری سازه را از زمین بلند کرده و حمل کنید .

   پاسخ
 • محاسبه قیمت کانکس ویلایی با عایق بندی مناسب چگونه انجام میشود ؟

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای فلاح .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که محاسبه قیمت کانکس ویلایی براساس عایق مصرفی در ساخت این سازه ها به دست می آید و هر چقدر این عایق گرانتر و هزینه اجرای بیشتری داشته باشد سبب میشود که قیمت عایق بندی این سازه ها نیز افزایش بیشتری بیابد و به همین منظور ما در محاسبه قیمت کانکس ویلایی همیشه قیمت عایق بندی را جداگانه لحاظ نموده و به این مبالغ اضافه خواهیم کرد .
   در ساخت کانکس ویلایی از چند نوع از عایق بندی استفاده میشود و معروف ترین عایق مورد استفاده در این سازه ها پلی اورتان است و با توجه به اینکه پلی اورتان ترد و شکننده میباشد آن را در داخل دو ورق از جنس آلوزینک قرار میدهند که سبب تولید ساندویچ پانل خواهد شد و ساندویچ پانل ها را براساس دانسیته و ضخامت بکار رفته تقسیم بندی میکنند ولی امروزه به دلیل افزایش قیمت ساندویچ پانل این نوع از پنل ها کمتر مورد استفاده قرار میگیرند .
   نوع دیگری از عایق مصرفی که به عایق پلی استایرن معروف است کاربرد زیادی دارد و این عایق توانایی و قدرت عایقی بالایی ندارد ولی در کل از استفاده بسیار زیادی برخوردار است و برای اینکه این نوع از عایق را بتوانند بکار ببرند و قدرت عایقی آن را نیز افزایش دهند از یک لایه پشم شیشه استفاده میشود و این عایق میتواند کمک فراوانی برای این موضوع داشته باشد و در برخی از سازه ها که عدم تبادل عایقی از اهمیت زیادی برخوردار است از یک لایه پشم سنگ بهره خواهند برد که میتواند قدرت عایقی این سازه ها را افزایش زیادی دهد و این موضوع میتواند در برخی از سازه ها از اهمیت بیشتری برخوردار باشد .
   با توجه به استفاده از عایق های حرارتی در سازه های ویلایی نیاز است که به درب و پنجره این سازه ها هم توجه کافی داشته باشیم و با توجه به استفاده از درب و پنجره های پی وی سی همراه با شیشه های دوجداره میتواند به این سازه ها کمک فراوانی انجام دهد .

   پاسخ
 • قیمت کانکس نگهبانی با توجه به کفسازی سرامیک در ابعاد 6 متر مربع چقدر هزینه اجرا دارد ؟

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای معصومی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که قیمت کانکس نگهبانی 6 متر مربع با کفسازی سرامیک حدود 9 میلیون تومان قیمت دارد و این سازه ها با توجه به نمونه های تولید شده در شرکت معین کانتین قیمت گذاری و اعلام شده است .
   بیشتر سفارش دهندگان برای کانکس نگهبانی هزینه چندانی انجام نمیدهند و بیشتر سفارش دهندگان نظرات خاص خود را داشته و به همین جهت این سازه ها را با کمترین امکانات رفاهی طراحی و اجرا میکنند و به همین علت معمولاً کانکس های نگهبانی از بی امکانات ترین نوع سازه های تولید شده در کشور میباشند و به همین علت بیشتر این سازه ها را بصورت ارزان سازی شده طراحی و اجرا میکنند و در بیشتر موارد این سازه ها فاقد هرگونه امکانات رفاهی میباشند .
   البته برخی از سفارش دهندگان هستند که این سازه ها را با حداکثر کارایی و امکانات رفاهی سفارش میدهند که این شرکت ها بیشتر دولتی بوده و بیشترین هزینه اجرا نیز مربوط به شرکت های نفت میباشد که برای سازه ها نگهبانی خود هزینه های بسیار زیادی را انجام داده و تمامی امکانات قابل اجرا را در این سازه ها خواهان هستند مخصوصاٌ سازه های نگهبانی اصلی خود را با بهترین کیفیت فنی و زیبایی طراحی و اجرا میکنند . امروزه در این شرکت ها این سازه ها به حدی رشد کرده اند که برخی از سفارشات تولید شده در شرکت معین کانتین برای شرکت نفت بصورت کاملاً ضد گلوله طراحی و اجرا میشود که برای این نوع از سازه ها بیشترین هزینه اجرا را انجام میدهند .

   پاسخ
 • با توجه به افزایش قیمت کانکس در این دو سال گذشته آیا این موضوع بر روی کیفیت کانکس هم تاثیر داشته است ؟

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای سهرابی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که با توجه به اینکه در این دوسال گذشته قیمت لوازم تولید کانکس بیش از سه برابر رشد داشته است برخی از سازندگان کانکس به ساخت کانکس های با درجه کیفی پائین اقدام کرده اند و در این زمینه هم توانسته اند در فروش کار موفقیت های بسیاری را کسب کنند ولی باید توجه داشته باشیم که یک کانکس با کیفیت معمولی باید حداقل 5 سال طول عمر مفید داشته باشد ولی این در حالی است که سازه های ارزان قیمت دارای این طول عمر مفید نبوده و حداکثر میتوانند تا دو سال عمر مفید داشته باشند ولی این موضوع هم سب نشده است که این خریداران از این سازه ها صرف نظر کنند .
   در هنگام خرید این دست از سازه ها باید توجه شود که سازه هایی خریداری کنید که از تخته کف نئوپان در ساخت آنها استفاده نمیشود و حداقل از تخته ام دی اف در ساخت آن ها بهره برده شده است و لازم به ذکر است که اولین لوازمی که در کانکس فرسوده میشود کفسازی کانکس است و اگر شما به این موضوع دقت کنید و سازه ای با کفسازی مناسب را خریداری کنید این سازه میتواند برای شما عمر مفید بالایی داشته باشد و این موضوع بسیار مهم و کاربردی است .
   از موارد دیگر که نیاز است در هنگام خرید کانکس به آن توجه کافی کنید مسئله عایق بندی این سازه ها است از سازه هایی خرید کنید که از عایق بندی مناسبی برخوردارند و لازم به ذکر است که درب و پنجره های سازه نیز جزئی از این عایق بندی محسوب خواهند شد .

   پاسخ
 • قیمت محصولات تولید شده در این دوسال گذشته افزایش زیادی یافته است و این افزایش قیمت چه تاثیری بر روی خرید گذاشته است ؟

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای محسنی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که قیمت محصولات تولید شده در این دو سال گذشته افزایش بسیار زیادی یافته است و این موارد سبب شده است که برخی از افزاد توانایی خرید این سازه ها را از دست بدهند ولی با توجه به افزایش نیاز افراد به خرید کانکس و از طرف دیگر با توجه به افزایش بیشتر هزینه ساخت بناهای مسکونی برخی از خریداران به سمت این سازه ها آمده و در مجموع ساخت و تولید کانکس از رونق خارج نشده است و رونق خوبی در این زمینه وجود دارد ولی باید عرض کنم که در این دو سال گذشته قیمت کانکس نیز بیش از سه برابر افزایش یافته است و به همین علت است که ممکن است برخی از افراد از ساخت این سازه ها صرف نظر کنند .
   از حدود یکسال گذشته با توجه به نیاز بسیاری از خریداران کانکس یا سازندگان سازه های بنایی توجه بیشتری به ساخت کانکس شده است و مشتریان بسیاری به این سمت گرایش پیدا کرده اند و برای این منظور میتوانیم رونق بیشتری را برای این سازه ها در نظر داشته باشیم و این رونق همچنان وجود خواهد داشت و برای این سازه ها بسیار بهتر و مناسبتر میباشد .

   پاسخ
 • اجرای تاسیسات داخل کانکس مسکونی باید با چه کیفیتی انجام شود و در انجام مراحل کار به چه مواردی توجه داشته باشیم ؟

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای خانوردیلو .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که اجرای تاسیسات داخل کانکس مسکونی بیشتر با کیفیت درجه یک انجام میشود و در برخی از سازه های گران قیمت این تاسیسات و امکانات را با کیفیت ممتاز نیز طراحی و اجرا میکنند و با توجه به اینکه هزینه اجرای تاسیسات و امکانات داخل این سازه ها با کیفیت ممتاز بسیار بالا است از این رو بیشتر این سازه ها را با کیفیت درجه یک طراحی و اجرا میکنند که این مورد را مشتریان میپسندند .
   از این رو در شرکت معین کانتین برای اجرای تاسیسات و امکانات رفاهی سعی میشود که این تاسیسات و امکانات از کیفیت بسیار بالایی برخوردار باشد تا طول عمر این سازه ها بسیار بالا بوده و مشتریان بتوانند سال های طولانی بدون مشکل از این سازه ها استفاده کنند که این مورد بسیار مهم خواهد بود .

   پاسخ
 • قیمت کانکس مسکونی با شاسی اسکی گرانتر است یا با شاسی دورکلاف . ممنون میشوم در این رابطه توضیح دهید ؟

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای باقری .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که قیمت کانکس مسکونی با شاسی دورکلاف گرانتر از نوع شاسی اسکی است و این تفاوت قیمت میتواند در ساخت شاسی بسیار زیاد باشد و دلیل این موضوع استفاده از تیرآهن بیشتر و پرداخت اجرت ساخت بالاتر است و برای اینکه بتوانیم یک کانکس با شاسی دورکلاف طراحی و اجرا کنیم نیاز است که ابتدا یک شاسی کامل را براساس ابعاد سازه طراحی و اجرا کنیم و سپس باید با کمک تیرآهن این شاسی را بصورت داخلی بصورت کامل مورد تقویت قرار دهیم و به همین منظور استفاده از تیرآهن بیشتری در ساخت این نوع از شاسی مورد استفاده قرار میگیرد و به دلیل زمانبر بودن مراحل ساخت این نوع از شاسی نیاز است که اجرت بالاتری نیز پرداخت کنید .
   شاسی دورکلاف برای ساخت کانکس با کفسازی سرامیک مناسب است و این شاسی به همین منظور نیاز است که برای این کار از استحکام سازی بیشتری در کف بهره ببرید و با توجه به این مورد نیاز است که از ورق گالوانیزه که بصورت شادولاین برای تقویت سازی داخلی این سازه ها بهره ببریم که این کار میتواند برای سفارش دهنده هزینه بر باشد .
   ولی شاسی اسکی از هزینه ساخت کمتری برخوردار است و این شاسی برای سازه هایی مناسب است که نیاز به جابجایی زیاد دارند و کفسازی این سازه ها نیز با کمک تخته انجام خواهد شد که این کار میتواند در کل هزینه اجرای این دست از سازه ها را بشدت کاهش داده و از طرف دیگر زمان ساخت را نیز بصورت محسوسی کاهش خواهد داد .

   پاسخ
 • با سلام .
  مناسب ترین سازه کارگری با قیمت ارزان دارای چه مشخصات فنی است ؟

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای شاهوردی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که برای ساخت کانکس کارگری بهتر است به گونه ای این سازه ها را طراحی و اجرا کنیم که از طول عمر بالایی برخوردار باشند و نیاز است به کیفیت و طول عمر بالای این سازه ها توجه داشته باشیم و با توجه به این موارد میتوانیم مهمترین قسمت از سازه که ممکن است بسرعت فرسوده شود و سبب کاهش طول عمر این سازه ها شود را کفسازی این سازه ها بدانیم و اگر کفسازی این سازه ها به مشکل خاصی برخورد نکند عمر این سازه ها نیز افزایش زیادی خواهد یافت .
   ما در شرکت معین کانتین برای این سازه ها از کفسازی با تخته ام دی اف بهره میبریم و با توجه به اینکه طول عمر ام دی اف بسیار بیشتر از تخته نئوپان است میتواند بر روی کیفیت این سازه ها نیز تاثیر مستقیم بگذارد و این موضوع از اهمیت برخوردار است .
   از موارد دیگر میتوانیم به کیفیت درب و پنجره این سازه ها اشاره کنیم و هر چقدر درب و پنجره این سازه ها از طول عمر بالایی برخوردار باشد میتوانیم بگوئیم که عمر این سازه ها نیز بیشتر و بهتر خواهد بود و به همین منظور نیاز است به این موصوع هم توجه کافی داشته باشیم و به همین جهت نیاز است که درب و پنجره این سازه ها از نوع پی وی سی همراه با شیشه های دوجداره باشد که هم دارای عمر بالایی است و هم مانع تبادل انرژی حرارتی خواهد شد و از زیبایی بسیار بالایی برخوردار است .

   پاسخ
 • بهترین نحوه قیمت گذاری بر روی کانکس مسکونی چه روشی است ؟

  پاسخ
  • نادر حیدری
   خرداد 1, 1399 1:55 ب.ظ

   با سلام خدمت آقای مظاهری .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که بهترین روش قیمت گذاری بر روی کانکس محاسبه هزینه لوازم ساخت ، اجرت ساخت و هزینه حمل و نقل لوازم ساخت کانکس است . البته باید هزینه هایی مانند هزینه اجاره و هزینه انرژی را نیز محاسبه نمود و در آخر نیز باید مقدار سود تولید کننده را نیز به آن اضافه کرد .
   با توجه به معیار بالا هزینه ساخت کانکس مسکونی محاسبه میشود و باید توجه داشته باشیم که این یک نمودار محاسبانی خواهد بود و البته با توجه به اینکه حدود هشتاد درصد از هزینه ساخت کانکس مربوط به هزینه خرید لوازم ساخت میشود و حدود بیست درصد دیگر به موضوعاتی مانند اجرت ساخت ، هزینه حمل و نقل ، هزینه انرژی و هزینه محل ساخت خواهد شد .
   در زمان ساخت کانکس مسکونی باید به هزینه های اجرای امکانات رفاهی توجه نمود . این موارد زیاد به حساب نمی آیند ولی در کل از هزینه اجرای بالایی برخوردار بوده و نیاز است به این موضوع توجه کنیم و باید توجه داشت که حدود 30 تا 50 درصد از هزینه ساخت یک کانکس مسکونی به همین امکانات رفاهی خواهد رسید و اگر به این موارد توجه نکنید ممکن است در هزینه های خود دچار مشکل شوید .

   پاسخ
 • بهترین نحوه قیمت گذاری بر روی کانکس ویلایی همراه با امکانات رفاهی چیست ؟

  پاسخ
  • نادر حیدری
   خرداد 2, 1399 2:50 ب.ظ

   با سلام خدمت آقای مقدادی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که برای قیمت گذاری بر روی کانکس مسکونی باید بدانید که این سازه ها با سه تیپ معمولی ، درجه یک و ممتاز طراحی و اجرا میشوند و نوع معمولی آن برای کاهش هزینه های تولید بدون امکانات رفاهی طراحی و اجرا خواهند شد و نوع درجه یک و ممتاز دارای امکانات رفاهی بوده ولی از لحاظ کیفیت نوع ممتاز بسیار عالی است و نوع درجه یک نیز بسیار خوب میباشد ولی به دلیل استفاده از لوازم خاص و لوکس در نوع ممتاز هزینه اجرای این نوع از سازه ها بسیار بالا میباشد و بسیاری از خریداران به این علت از نوع درجه یک این سازه ها به خاطر قیمت مناسب استفاده میکنند .
   ما نیز در شرکت معین کانتین دو نوع ممتاز و درجه یک را طراحی و اجرا کرده و به خریداران عرضه میکنیم ولی باید عرض کنم که به دلیل کیفیت پائین نوع معمولی تولید آن را انجام نمیدهیم . ولی در کل برای اینکه بخواهید قیمت کانکس مسکونی را محاسبه کنید بهترین روش استفاده از یک کارشناس در این زمینه است تا این سازه ها از این لحاظ براحتی برای شما قیمت گذاری شوند ولی اگر خود شما قصد این کار را دارید این کار بسیار سخت است و با توجه به اطلاعات کامل در زمینه ساخت باید قیمت تک تک لوازم و محل نصب آنها و مقدار مورد استفاده را بدانید تا بتوانید این سازه ها را قیمت گذاری کنید ولی اگر به این موارد اشراف ندارید این کار بشدت سخت بوده و برای شما بسیار دشوار خواهد بود .
   در رابطه با قیمت کانکس مسکونی بهتر است با توجه به نیاز خود امکانات رفاهی را انتخاب کنید . زیرا این امکانات رفاهی هزینه سازه شما را بشدت افزایش خواهد داد .

   پاسخ
 • چرا قیمتهای اعلام شده توسط همکاران شما بسیار با هم متفاوت است و قیمت کانکس با هم فرق دارد ؟

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای رشیدی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که قیمتهای کانکس های تولید شده توسط شرکت ما و شرکتهای دیگر میتواند بسیار متفاوت باشد و این موضوع به دلیل این میباشد که نحوه کار و لوازم مصرفی توسط شرکت های مختلف با هم متفاوت بوده و در برخی از مواقع این تفاوت بسیار زیاد است ولی باید توجه داشته باشیم که حدود هشتاد درصد از هزینه ساخت یک کانکس مربوط به هزینه خرید لوازم است و با توجه به این موضوع میتوانیم بگوئیم که بیشترین تفاوت قیمت اعلام شده توسط شرکت های تولید کننده کانکس میتواند قیمت لوازم مصرفی در ساخت این سازه ها باشد و نیاز است که خریداران به این موضوع توجه زیادی داشته باشند .
   از دیگر موارد میتوانیم به برخی از شرکت ها اشاره کنیم که از تولید و فروش بالایی برخودارند و روال کار این شرکت ها براساس سود کم و فروش زیاد است و این شرکت ها توانسته اند در برخی از موارد صرفه جویی بالایی داشته و هزینه های خود را کاهش دهند و از طرف دیگر درآمدهایی در رابطه با حمل این سازه ها دارند و با توجه به این موارد در فروش خود قیمت های کمتری را اعلام میکنند ولی در کل درآمدهای دیگر را جایگزین نموده اند .

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

دوازده − 3 =

فهرست