کانکس گرمخانه

folder_openکانکس صنعتی
commentبدون دیدگاه
کانکس گرمخانه گروه صنعتی معین کانتین

کانکس گرمخانه

یکی از تولیدات گروه صنعتی معین کانتین طراحی و ساخت کانکس گرمخانه است . کانکس گرمخانه وظیفه ی خشک کردن محصولات کشاورزی را بر عهده دارند .
طول کانکس گرمخانه از 6 متر تا مقداری که مشتری بخواهد می توان طراحی کرد زیرا بعضی از محصولات که نیاز به حساسیت در خشک کردن دارند باید در یک محفظه ی بسته باشند دقت زیادی در خشک کردن لازم ندارند و در طول یک ریل رطوبت خود را از دست داده و برای بسته بندی آماده می شوند که معمولا طول این ریل ها بیشتر از 100 متر است .
در این مقاله به گرمخانه های بسته با طول 6 متر اشاره می شود : در این سیستم گرما توسط اتاق های کوچک تولید شده و از طریق فن که از نوع سانترفیوز است از طریق کانالی به اتاق بزرگتر وارد می شود تا به محصولی که درون آن قرار دارد برسد و باعث خشک شدن آن شود . در بعضی از سیستم ها ، که قدیمی تر بوده و هنوز دارای کاربرد است گرما از کف کانکس به داخل بصورت غیر مستقیم (مشعل در زیر کانکس روشن است ) وارد می شود و توسط فن های حلزونی به تمامی نقاط انتقال می یابد و گرما به صورت یکنواخت پخش می شود و امروزه در ایران این دو نوع سیستم کاربرد دارد .
یکی از قسمت های مهم در طراحی کانکس گرمخانه هواکش های (دامپر) تنظیم خروج رطوبت است که در واقع کیفیت محصول خروجی را مشخص می کند که در صورت باز بودن بیش از حد هواکش حرارت و رطوبت بیش از حد خارج شده و محصول نهایی بی کیفیت می شود ، برای جلوگیری از این مشکل دامپر را به سیستم هوشمند مجهز می نمایند که به صورت خودکار توانایی سنجش رطوبت را داشته باشد و در صورتی که رطوبت از حد مجاز بیشتر شد سنسورها عمل کرده و پس از فرمان دامپر ها باز شده و پس از رسیدن رطوبت به حد مجاز دامپرها مجدداً بسته می شوند .
بدنه کانکس گرمخانه را از پانل های پشم سنگ می سازند تا تحمل دمای بیش از 85 درجه را داشته باشند و دلیل استفاده نکردن از پانل پلی پورتان در این است که این پانل ها پس از مدتی کیفیت ظاهری خود را از دست می دهند .
بهترین وسیله برای قرار دادن وسایل قابل خشک در کانکس گرمخانه ریل های قابل آویز می باشد ولی در برخی از خشک کن ها از شانه برای این منظور بهره برده می شود که بیشترین کاربرد شانه در خشک کردن تنباکو است .
بهترین تامین کننده انرژی برای کانکس گرمخانه استفاده از گاز طبیعی است و بعد از آن می توان از گاز مایع بهره برد در نوع قدیمی آن استفاده از مازوت متداول بوده است .
بهتر است بدانید در صورتی که دامپرها خوب عمل نکنند محصولات خشک شده و کانکس گرمخانه از لحاظ کیفیت یک دست نیستند و محصولاتی که در پایین قرار دارند ترد و خشک می شود . و محصولاتی که در بالای خشک کن قرار دارد دارای رطوبت می باشند .
سیستم برق رسانی به کانکس های گرم خانه ( کانکس گرمخانه فرش  نیز از همین سیستم بهره می برد ) پیشرفته بوده و از تابلو برق استفاده می شود و سیستم برقی آن مجهز به مدارهای فرمان P L C یا همان مدار فرمان کامپیوتری است که بصورت هوشمند طبق برنامه و در زمان های مورد نیاز عملیات کانکس گرمخانه را مدیریت می کند .
گروه صنعتی معین کانتین طراح و سازنده انواع کانکس ، کانتینر و خانه های پیش ساخته است . این گروه صنعتی با توجه به دارا بودن تیم طراحی و آنالیز خود می تواند تمامی پروژه های در خواستی شما عزیزان را با بهترین کیفیت و پائین ترین قیمت طراحی و تولید نماید . و به شما عزیزان تحویل نماید .شما عزیزان برای آگاهی بیشتر می توانید با گروه مشاوران معین کانتین ارتباط برقرار کرده و از مشاوره و راهنمایی همکاران ما بهره مند شوید .
Tags:

محصولات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

شانزده + هجده =

فهرست