دکه روزنامه فروشی

folder_openکانکس خدمات شهری, کانکس ها
commentبدون دیدگاه
کیوسک مطبوعاتی گروه صنعتی معین کانتین

دکه روزنامه فروشی

یکی از خدمات ارائه شده در گروه صنعتی معین کانتین ساخت دکه روزنامه فروشی است . دکه روزنامه فروشی  در واقع همان کیوسک مطبوعاتی است که گاهی اوقات به آن ها کانکس روزنامه فروشی نیز می گویند . این سازه ها معمولاً برای شهرداری ها ساخته می شوند و یا طرح ها یا پلان های آن یا توسط شهرداری تهیه می شود و یا باید به تائید شهرداری ها برسند . بنابراین باید از لحاظ شهری دارای زیبایی بوده و با مبلمان شهری دارای تناقض نباشد و دقت شود که با سایر کانکس ها ، دکه ها و کیوسک های دیگر روزنامه فروشی متحد الشکل باشند .
برای شهرهای کوچکتر شهرداری های نظارت زیادی بر پلان طراحی نداشته و چون امکانات نظارتی آن ها کمتر از شهرهای بزرگ است فقط ابعاد را مشخص می نمایند . که معمولاً این ابعاد کوچکتر از 2.4 * 3  متر و حداکثر 2.4 * 4 متر در نظر گرفته می شود .
امروزه دکه رونامه فروشی علاوه بر فروش روزنامه و مجلات فرهنگی به کارهای فروش تنقلات و سیگار نیز روی آورده اند و بیشترین در آمد خود را از این راه بدست می آورند . از این رو زمان زیادی را در دکه های روزنامه فروشی سپری می نمایند . بنابراین بهتر است فضای داخلی دکه روزنامه فروشی را به بهترین نحو ممکن طراحی کرده تا از این بابت استفاده کننده ی آن از آسایش بیشتری بهره مند شود  .
از نکات دیگر امنیت سازه در زمانی است که صاحب دکه ی روزنامه فروشی در آن حضور ندارد . در این مورد باید دقت شود که باید از اجناسی که در داخل کانکس است به بهترین نحو محافظت به عمل آید . ولی حفاظی که برای این کار بکار می رود نباید زیبایی ظاهری سازه را نیز از بین ببرد .
دکه های روزنامه فروشی را در جاهایی نصب می نماید که بتوان از هر چهار طرف به آن دید داشت . این مسئله می تواند به یک امتیاز مهم برای این سازه ها تبدیل شود . زیرا درآمد حاصل از تبلیغات امرزه چشمگیر بوده و می تواند برای دکه های روزنامه فروشی یک درآمد مهم محسوب شود . و بهترین فضا برای تبلیغات کالاهای مصرفی عموم شهروندان تابوی دکه روزنامه فروشی است . از این رو بالای پیشانی دکه های روزنامه فروشی را به بیلبورد تبلیغاتی تبدیل نمود که همین کار باعث در آمد بیشتر صاحب دکه ی روزنامه فروشی می شود و این از مزایای طراحی های جدید و امروزی برای این دکه ها است .
بهتر است در ساخت بدنه ی دکه روزنامه فروشی از لوازم امروزی و مدرن استفاده کرد . که شیک ترین و مناسب ترین نوع آن ورق های کامپوزیت است . که دارای رنگ های متنوعی بوده و بدلیل ضخامت مناسب ورق ها به عنوان عایق مناسبی نیز شناخته می شوند و از نظر استقامت نیز نسبت به سایر لوازم مصرفی در بدنه برتری های ویژه ای دارد .
ویترین دکه روزنامه فروشی را می توان از شیشه های یک پارچه ی سکوریتی استفاده کرد . و فقط یک قسمت از شیشه برای تبادل پول بین مشتری و فروشنده وجود داشته باشد .
بهتر است برای تهویه ی هوای داخل دکه از پنجره استفاده نشود بلکه از هواکش بهره برد .
نمای داخلی دکه روزنامه فروشی را می توان از نوع P V C  روکش دار و یا M D F  انتخاب نمود . ولی نوع P V C آن جدیدتر و مشتری پسند تر است . البته P V C خود به سه دسته ی معمولی ( خام ) ، چاپی و روکش دار تقسیم بندی می شود . و نوع روکش دار آن بسیار مرغوب و زیبا با طرح بندی های بسیار است . و بهترین گزینه برای یک کار شیک و امروزی می باشد .
عایق بهتر است از نوع پشم شیشه به همراه فوم انتخاب شود .
کف کانکس را می توان از تخته های چند لایه ی ضد آب انتخاب کرد که برای زیبایی بیشتر از کفپوش ضد آب نمددار استفاده می شود و یا برای محکم سازی دکه های روزنامه فروشی می توان کف را ملات سیمان و بر روی آن از سرامیک برای تزئین استفاده نمود  .
برای حفاظت بیشتر و بهتر بایستی درب دکه ی روزنامه فروشی را از نوع ضد سرقت انتخاب کرد و در غیر این صورت بایستی درب حفاظ آهنی مناسبی داشته باشد . و برای حفاظت از شیشه ی ویترین در هنگام بسته بودن دکه بهتر است یک عدد پیش خوان در جلوی آن قرار داشته باشد که در طول روز و کار بتوان روزنامه ها را بر روی آن چید و توسط زنجیر بار آن بر روی کانکس قرار گیرد و در هنگام بسته بودن دکه نیز به عنوان حفاظ فلزی بسیار محکم از آن بهره جست .
سیم کشی دکه  روزنامه فروشی بصورت روکار انجام می گیرد و می توان برای روشنایی بیرون از دکه در هنگام شب از لامپ هایی در خارج از دکه استفاده نمود .
دکه های روزنامه فروشی معمولاً بدون سرویس بهداشتی طراحی و ساخته می شوند ولی اگر سفارش دهنده بخواهد می توان برای دکه سرویس بهداشتی طراحی کرده و اجرا نمود . و برای بهداشت بیشتر درب آن را به خارج از کانکس باز کرد .
گروه صنعتی معین کانتین یکی از بهترین طراحان و سازندگان انواع کانکس ، کانتینر و خانه در ایران می باشد . این شرکت صنعتی توانایی و امکانات فراوانی برای ساخت انواع کانکس با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت را دارد . تمام تولیدات این شرکت قبل از تحویل به مشتری از لحاظ کیفی مورد بررسی کامل قرار گرفته تا از لحاظ کیفی با معیار های شرکت برابری نماید . شما عزیزان در صورت نیاز به خرید کانکس می توانید با گروه مشاوران معین کانتین ارتباط برقرار کرده و از راهنمایی و مشاوره ی همکاران ما برخوردار شوید .
Tags:

محصولات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

17 + یک =

فهرست