کانکس های پست برق

folder_openکانکس صنعتی
commentبدون دیدگاه
کانکس های پست برق

کانکس های پست برق

یکی از تولیدات گروه صنعتی معین کانتین طراحی و ساخت کانکس های پست برق می باشد . جنس کانکس های پست برق از ساندویچ پانل است که عایق میانی آن از پلی اورتان نسوز است . این سازه ها به درخواست سفارش دهنده که از طرف اداره ی برق معرفی می شوند تولید می شود . ابعاد و اندازه ی این مدل سازه ها متفاوت و براساس نقشه و پلان تهیه شده است . این مشخصات از طرف اداره ی برق به تولید کنندگان ارائه می شود تا بطور کامل اجرا شوند .
کانکس های پست برق برای نصب ترانس های کاهنده ی ولتاژ 20 کیلو ولت به 220 ولت ( در سه فاز 380 ) ولت اجرا می شوند که معمولاً در مجتمع های 50 واحدی به بالا بیشترین کاربرد را دارند . و امروزه در بسیاری از مجتمع های مسکونی تازه تاسیس نصب می شوند .
یکی دیگر از کاربردهای کانکس های پست برق برای نصب ترانس در کارخانجات صنعتی است که برای ایمنی بیشتر اقدام به ساخت اتاق ترانس می نمایند .
کانکس های پست برق را طوری می سازند که باعث ورود کمترین گرد و خاک به داخل شود تا باعث آسیب به تجهیزات برق نشود . بنابراین تمامی فن های هواکش را با فیلتر بکار می برند و از طرفی این نوع سازه ها را در اثر تابش مستقیم نور خورشید قرار نمی دهند .
همانطور که گفته شد جنس بدنه ی این سازه ها از ساندویچ پانل است و دلیل آن هم محکمی بدنه هم از داخل و هم از بیرون سازه می باشد و علاوه بر آن ساندویچ پانل های با جنس پلی اورتان یک عایق مناسب حرارت هستند و چون ترانس های برق در هنگام کار تولید گرما می نمایند . در فصل تابستان با ورود گرمای مضاعف باعث آسیب به ترانس برق می شود .
درب کانکس پست برق را ازنوع لولایی می سازند و این درب می تواند در طول کانکس و یا در عرض آن قرار گیرد . و جنس درب کانکس از همان ساندویچ پانل است و درب ها برای جلوگیری از ورود گرد و خاک به داخل کانکس به نوارهای لاستیکی مجهز هستند .
کف کانکس های پست برق را با لایه های لاستیک 20 کیلو ولت می توان پوشاند که بهترین نوع عایق برای حفاظت از جان و ایمنی افراد و متخصصین بازرسی و تعمیرات می باشند .
برای خنک شدن داخل کانکس در فصل تابستان بهتر است از کولرهای گازی بهره برد . کولرهای گازی مناسب ترین وسیلهی خنک کردن داخل پست های برق می باشند . که علاوه بر خنک کردن داخل پست برق مانع از ورود گرد و خاک به داخل و نشستن به ادوات و ترانس های برق می شود . و بهتر است بدانید که خود گرد و خاک یک نیمه رسانا می باشد . و باعث آسیب دیدن و اتصال کوتاه شدن و قطعی برق در برخی از مواقع همین گرد و خاک است .
گروه صنعتی معین کانتین طراح و سازنده ی انواع کانکس ، کانتینر و خانه های پیش ساخته در تهران می باشد . این شرکت صنعتی توانایی طراحی و تولید انواع سازه ها را دارا است . شما عزیزان در صورت نیاز به ساخت هرگونه سازه های پیش ساخته می توانید با گروه مشاوران معین کانتین تماس برقرار کرده و از راهنمایی و مشاوره ی همکاران ما بهره مند شوید تا با کمترین هزینه و بالاترین کیفیت سازه ی مورد نظر خود را تهیه نمائید .
Tags:

محصولات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

4 × پنج =

فهرست