کانکس بیمارستانی

folder_openکانکس درمانی
commentبدون دیدگاه
کانکس بیمارستانی گروه صنعتی معین کانتین

کانکس بیمارستانی

 

یکی از خدمات ارائه شده در گروه صنعتی معین کانتین طراحی و ساخت کانکس بیمارستانی است . کانکس بیمارستانی سازه ای پیش ساخته است و با سرعت بالا احداث می شود . که در برخی از مکان هایی که امکان انجام عملیات ساختمانی وجود نداشته باشد و یا سرعت ساخت اهمیت داشته باشد ایجاد می شود . این مدل از سازه ها گاهاً بسیار کوچک و در حد یک اتاق هستند . که می توان نوع سیار آن را نیز طراحی کرد و گاهی بسیار بزرگ طراحی می شوند که می توان بخش ها و نیز امکانات و تجهیزات بسیاری که نیازمند یک بیمارستان صحرایی است را در آن اجرا نمود .
در زمان مدیریت بحران از بیمارستان صحرایی استفاده های زیادی می شود و پایلوت درمانی در نزدیک ترین محل امن به حادثه محسوب می شود . این سازه ها علاوه بر تخت درمان سرپایی دارای بخش های عمل نیز هستند . و در واقع این سازه ها را برای امداد رسانی به حادثه دیدگان که از خدمات درمانی بدور هستند و با ارائه امداد رسانی فوریتی به حادثه دیدگان ایجاد می شود که می توان به مناطق جنگی و پشت جبهه ها ، مناطق سیل زده و زلزله زده اشاره کرد .
ساختار سازه ی این بناها از ساندویچ پانل های آماده و اسکلت آن نیز آهنی بوده که هم از نوع پیچی و جوشی آن بهره برده می شود . این سازه ها را بر روی فوندانسیون که می تواند از بتن و یا سنگ چین ( کرسی چینی ) باشد بنا کرد . این بناها در مدت زمان کوتاهی ساخته شده که حدود 25 روز برای متراژهای حدود 250 متر مربع زمان مناسبی است . البته این زمان شامل نصب تجهیزات و دستگاه ها نمی باشد .
نکته ای که می توان به آن اشاره کرد : کانکس بیمارستانی هرگز جایگزین یک بیمارستان تخصصی و مجهز نمی شود و فقط برای رفع فوریت های پزشکی و مقطعی از آن استفاده می شود . و در صورت نیاز به ادامه ی خدمات پزشکی بیمارستانی با تجهیزات استاندارد ساختمان سازی در محل ساخته می شود و این سازه یا جمع می شود و یا به محل دیگری منتقل می شود .
در فوریت های پزشکی نوع دیگری از کانکس بیمارستانی مرسوم است . که ابعاد و اندازه ی آن کوچکتر از سازه های ثابت است و به کانکس امدادی معروفند . که برای درمان سرپایی مورد استفاده قرار می گیرد . در این مدل از سازه ها معمولاً بخشی را به محل نگهداری دارو و تجهیزات اختصاص می دهند . این سازه ها را نیز برای بحران و فوریت بکار می برند . و آن ها را مجهز به چرخ می سازند تا بتوانند سازه را از محلی به محل دیگر انتقال دهند . با این کار می توان منطقه ی وسیع تری را تحت پوشش قرار داد . این کانکس های درمانی را معمولاً با سازه های کمکی مانند کانتنر 40 فوت می سازند که از لحاظ استقامت توانایی بالایی دارند .
در انتها می توان گروه دیگری از این کانکس ها را مانند کانکس خدمات هلال احمر و کانکس خدمات پزشکی را نام برد . این تیپ از سازه ها دارای توانایی کمتری از کانکس بیمارستانی است ولی می توانند به سرعت به امداد رسانی به آسیب دیدگان حوادث بپردازند .
گروه صنعتی معین کانتین طراح و سازنده ی انواع کانکس ، کانتینر و خانه های پیش ساخته توانایی طراحی و اجرای تمامی سازه های شما عزیزان را دارد . این گروه صنعتی با توجه به کیفیت بالای محصولات خود مناسب ترین قیمت را سر لوحه ی کار خود قرار داده است . این گروه صنعتی می تواند بهترین راهنما و مشاوره شما در اجرای پروژه های بزرگ باشد .
Tags:

محصولات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

چهار + چهارده =

فهرست