آلاچیق

folder_openانواع کانکس, کانکس ها
commentبدون دیدگاه
آلاچیق گروه صنعتی معین کانتین

آلاچیق

 

یکی از خدمات ارائه شده در گروه صنعتی معین کانتین طراحی و ساخت آلاچیق است . آلاچیق که در واقع نام ایرانی آن تارم بوده از دیربام در باغ های ایرانی مورد استفاده قرار می گیرفت و این سازه ها یک سرپناه باز محسوب می شود و بصورت سقف دار و بدون دیواره ساخته می شوند و در قدیم مورد استفاده ی خانواده های ثروتمند قرار می گرفت . و بیشتر در باغ های شخصی خود از آن بهره می برند ولی امروزه علاوه بر استفاده ی شخصی جزئی از مبلمان شهری و تفریحی محسوب می شود و طرح های آن با گذشته دارای تغئیرات شده است .
آلاچیق های تولید شده در گروه صنعتی معین کانتین دارای طراحی براساس اقلیم و فرهنگ بومی هر منطقه که بخشی از هویت آن محل است صورت می پذیرد . به طور مثال برای مناطق شمالی بدلیل بارش زیاد باران بهتر است از طرح ژاپنی بهره برد و برای مناطق گرمسیر از طرح های سقف صاف استفاده کرد . و برای این مناطق برای زیبایی بهتر لازم است از طرح های شیشه کاری ومنبت کاری دیواره ی آلاچیق استفاده کرد .
در صورت ساخت آلاچیق از جنس فلز بدلیل شدت تابش آفتاب و گرم شدن زیاد بدنه آلاچیق باید داخل آنرا توسط چوب نسبت به تبادل گرما به زیر آن جلوگیری کرد و چوب مورد مصرف نیز بصورت تخته های ورقه ای مورد استفاده قرار می گیرد . و این چوب ها را می توان توسط روغن مخصوص و یا رنگ آمیزی تزئین نمود .
لازمبه ذکر است آلاچیق های مورد استفاده در باغ ها نسبت به آلاچیق های مورد استفاده در پارک ها قدری متفاوت است . آلاچیق های موجود در باغ ها بدلیل استفاده ی خصوصی از تزئینات چوبی بیشتری برخوردارند و حتی میزهای و صندلی آن نیز می تواند از جنس چوب تهیه شده باشد . ولی آلاچیق های شهری مورد استفاده در پارک ها بدلیل استفاده ی عموم باید بسیار محکم تر ساخته شوند و تزئینات چوبی کمتری در آنها اجرا می شود . در این سازه ها بهتر است از پروفیل ها و یا ورق های آلومینیوم و حتی کامپوزیت های طرح چوب بهره برد . که بسیار شبیه به چوب بوده و علاوه بر محکمی زیبایی نهایی این سازه ها را نیز حفظ می نماید .
برای تامین برق مورد مصرف آلچیق ها می توان از سلول های خورشیدی بهره برد . و این برق در باطری ذخیره شده و در هنگام شب مورد استفاده قرار می گیرد . و می توان برای برق 220 ولت از اینورترهای تبدیل 12 ولت به 24 ولت بهره برد .
گروه صنعتی معین کانتین طراح و سازنده ی انواع کانکس ، کانتینر و خانه های پیش ساخته یکی از بهترین و قابل اعتمادترین طراحان و تولید کنندگان کانکس در ایران می باشد . تولیدات این شرکت صنعتی با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت به بازار عرضه می شود . شما عزیزان برای آگاهی بیشتر می توانید با گروه مشاوران این شرکت صنعتی ارتباط برقرار کرده و از راهنمایی و مشاوره ی آنان برخوردار شوید .
Tags:

محصولات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

بیست − ده =

فهرست