کانکس آتش نشانی

کانکس آتش نشانی گروه صنعتی معین کانتین

کانکس آتش نشانی

یکی از تولیدات گروه صنعتی معین کانتین ساخت کانکس آتش نشانی می باشد . کانکس آتش نشانی همان طور که از نامش پیداست برای اخفای حریق و یا امداد رسانی به افراد آسیب دیده ونیازمند کمک های امدادی مورد استفاده قرار می گیرد . کانکس آتش نشانی از نوع کانکس امدادی محسوب می شود و ایجاد فضای مورد نیاز و هزینه ی ساخت کانکس آتش نشانی به عهده شهرداری های است . و معمولاً براساس فضای در اختیار شهرداری ها و نظر مهندس مشاور طرح نقشه های اولیه آن تهیه می شود . بنابراین می توان گفت که نقشه های ساخت کانکس آتش نشانی از سوی کارفرما تهیه شده و این گروه صنعتی به عنوان مجری آن را به مرحله تولید می رساند .
همان طور که می دانید در هنگام وقوع حوادثی نظیر آتش سوزی ، عملیات امداد رسانی و زمان رسیدن گروه نجات به محل بسیار مهم بوده و در تمامی کشورها تلاش می شود این زمان کاهش یافته و کیفیت امداد رسانی نیز افزایش یابد .

ساخت کانکس آتش نشانی

برای ایجاد ایستگاه های کوچک آتش نشانی یکی از روش های آن استفاده از کانکس و صنعت پیش ساختگی می باشد که در مدت زمان کوتاهی می توان آن را بدون انجام عملیات بنایی احداث نمود . و البته سازه را باید طوری ساخت که بتوان آن را براحتی و بسرعت جابجا نمود . لازم به توضیح است که در کانکس آتش نشانی فضایی برای خودروهای کوچک تعبیه می شود ولی برای خودروهای بزرگ باید فضایی در خارج از سازه ایجاد کرد .

طراحی کانکس آتش نشانی

طراحی کانکس آتش نشانی باید با رنگ و ظاهری الهام گرفته از رنگ سازمانی این گروه که بطور عمومی در ذهن همه تداعی کننده عملیات امداد و نجات در همه جهان است صورت پذیرد .
کانکس آتش نشانی دارای سه بخش اصلی است : بخش اول محل توقف خودروی کوچک اخفای حریق است که درب آن مجهز به کرکره برقی می باشد البته در این محل تجهیز و آماده سازی تجهیزات مورد نیاز امداد رسانی صورت می پذیرد . بخش دیگر فضای اداری بوده که محل نشستن افراد آماده به خدمت برای پاسخگویی به تلفن و  حتی افراد مراجعه کننده می باشد . بخش سوم جایگاه آماده باش برای عملیات است . این فضا را با کمک یک شیشه بزرگ به بیرون دید داشته و دارای دو درب که یکی از آنها به توقف گاه خودرو و دیگری به استراحت گاه یا خواب گاه تیم کشیک راه دارد در آن جانمایی می شود .

محل نصب کانکس آتش نشانی

بیشترین استفاده از کانکس آتش نشانی در مناطق بافت فرسوده صورت می پذیرد . که مهمترین قسمت بافت فرسوده در شهرهای بزرگ کشور بازار قدیمی آن می باشد که خانه های اطراف این بازارها نیز جزء بافت فرسوده محسوب می شوند . این مناطق به علت منطقه تجاری بودن و ازدیاد کالاهای قابل قابل اشتعال و انبارهای فشرده در کنار ساختمان ها امکان آتش سوزی زیاد بوده و از طرف دیگر تراکم وسایل نقلیه در خیابان ها و کوچه های شلوغ باعث می گردد در هنکام وقوع حوادث تیم امداد رسانی آتش نشانی با مشکلات زیادی به محل حادثه برسد . بنابراین لازم است که محل نصب کانکس آتش نشانی در فواصل مشخصی در یک محدوده صورت گیرد .
گروه صنعتی معین کانتین طراح و سازنده ی انواع کانکس ، کانتینر و خانه های پیش ساخته یکی از بهترین تولیدکنندگان و طراحان ساخت سازه های فلزی در کشور می باشد . تمامی تولیدات این مجموعه صنعتی از لحاظ کیفی در سطح بالایی بوده و از لحاظ قیمت بسیار مناسب می باشند . و شما عزیزان در صورت نیاز به هرگونه سوال و پرسش در رابطه با کانکس می توانید با گروه مشاوران معین کانتین ارتباط برقرار کرده و از راهنمایی و مشاوره آنان برخوردار شوید .

 

 

Tags:

محصولات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

یک × 2 =

فهرست