کانکس خدمات هلال احمر

folder_openکانکس درمانی
comment1 دیدگاه

کانکس خدمات هلال احمر

یکی از خدمات ارائه شده در گروه صنعتی معین کانتین طراحی و ساخت کانکس خدمات هلال احمر است . کانکس خدمات هلال احمر یک کانکس امدادی می باشد که جمعیت هلال احمر ایران برای استفاده در موقعیت های اضطراری از آنها بهره می برد . جمعیت هلال احمر وظیفه کمک به آسیب دیدگان حوادث طبیعی مانند سیل ، زلزله ، رانش زمین ، و طوفان را بر عهده دارد .
در بسیاری از کشورها از جمله ایران سازمان هلال احمر در مواقع ضروری و با توجه به داشتن امداد رسانان مجرب در حوادث رانندگی نیز به خدمات امداد رسانی پرداخته و کمک رسان امداد جاده ای می باشند .
این نیروها در زمان حوادث بزرگ مانند زلزله پای را از امداد های اولیه فراتر نهاده و می تواند با توجه به توانایی خود به عمل های سر پایی بپردازند . با تمام این گفته ها لازم است این نیروها محلی برای اسکان خود فراهم نمایند ‌ و بدلیل دور بودن نمایندگی های سازمان از محل وقوع حادثه و برای امداد بهتر لازم است تجهیزات و تشکیلات خود را بصورت کانکس های ثابت و متحرک خریداری کرده تا بتوانند به بهترین نحو به خدمات بپردازند .
کانکس های خدمات هلال احمر ثابت دارای متراژهای 15 متر مربع و 36 متر مربع هستند که درون آن فضاهای مختلفی از جمله اتاق پانسمان ، اتاق نگهداری داروهای ضروری و اتاق استراحت پزشکان تعبیه شده است .
جنس بدنه این کانکس ها از ساندویچ پانل است تا بتوان از آن برای تمام اقلیم های کشور استفاده کرد .
برای جابجایی کانکس خدمات هلال احمر از یک جرثقیل و یک تریلر بهره برده می شود . این سازه ها در برخی از مواقع لازم است بسرعت از محلی به محل دیگر حمل شده و در محل جدید به خدمات رسانی بپردازد . از این رو آن ها را طوری می سازند که براحتی و در کوتاه ترین زمان جابجایی آن ها صورت پذیرد .
بیشترین کاربرد این سازه ها در حاشیه بزرگراه ها و جاده های بین شهری است . و جز خدمات امداد جاده ای محسوب می شوند .
کانکس های هلال احمر چرخدار در واقع یک کاروان سیار بوده که مانند کانکس های خدمات هلال احمر ثابت برای امداد رسانی و فوریت های پزشکی کاربرد دارد . این سازه ها برای جابجایی در مسافت های کوتاه طراحی شده اند ولی در جابجایی مسافت های بلند باید از یک جرثقیل و یک تریلر استفاده کرد . زیرا محورهای این کانکس ها توانایی سرعت بالا و وزن کانکس را در جاده ندارند .
کانکس های خدمات هلال احمر چرخدار دارای بهینه سازی در طراحی هستند . تا بتوان از کوچکترین فضا بهترین استفاده را نمود . کابینت های قرارگیری لوازم پانسمان و داروها در بالاترین مکان بدنه کانکس کارگزاری شده است و تخت بیمار می تواند بصورت تاشو قرار گیرد .
این مدل از سازه ها دارای دو بخش می باشند . یک بخش محل درمان سرپایی مصدوم و بخش دیگر محل استراحت پزشک کشیک می باشد .
گروه صنعتی معین کانتین طراح و سازنده انواع کانکس ، کانتینر و خانه های پیش ساخته در تهران می باشد . این شرکت صنعتی بهترین طرح ها و ایده ها را برای طراحی و ساخت انواع کانکس و کانتینر را دارد . طرح های این شرکت صنعتی می تواند الگوی ساخت بسیاری از مدل های جدید واقع شود . طراحان این شرکت با کمک نرم افزارهای سه بعدی به طراحی پرداخته و از روی طرح های سه بعدی ، نقشه های دو بعدی و پلان را ترسیم می نمایند .
Tags:

محصولات مرتبط

1 دیدگاه. Leave new

  • کانکس بیمارستانی
    مهر 24, 1397 1:25 ب.ظ

    خوشحال می شوم که سایتی به این گستردگی در ارائه مطالب مربوط به سازههای پیش ساخته در کشور وجود دارد .
    لطفاً در تمامی زمینه های اقدام به ارائه مطالب مفید برای خوانندگان بنمائید .

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

پانزده − شش =

فهرست