کانکس نگهبانی

folder_openکانکس نگهبانی
comment118 دیدگاه
کانکس نگهبانی

 کانکس نگهبانی

کانکس نگهبانی از پرکاربرد ترین  سازه هایی است که در ایران تولید می شود . این سازه ها برای حراست از مجموعه های ساختمانی ، اداری ، مسکونی ، پارک ها ، پاساژها و . . . مورد استفاده قرار می گیرند . گاهی اوقات کانکس نگهبانی را کیوسک نگهبانی نیز می نامند . این سازه ها پرکاربرد بوده و برای مشاغل های فراوانی مورد بهره برداری قرار می گیرد .

کانکس نگهبانی از لحاظ رفاهی در سطح  پائینی قرار دارد . و امکانات رفاهی زیادی در آن قرار نمی دهند .

از دیگر کاربردهای کانکس نگهبانی می توان به استفاده از این سازه ها در پروژه های بزرگ و کوچک اشاره کرد . این پروژه ها برای حراست از منابع مالی شرکت در محل کارگاه برای ورود و خروج کالا ، پرسنل ، ماشین آلات و بازدید کنندگان نیاز به کانکس برای نگهبانان پروژه ها خود دارند از این رو بهترین نیاز آن ها استقرار کانکس نگهبانی در ورودی کارگاه است .

از این رو گروه صنعتی معین کانتین اقدام به طراحی و ساخت انواع کانکس نگهبانی نموده است که هر کدام ویژگی خود را دارد بعضی از کانکس ها مربع بوده و در ابعاد  ۲ * ۲ و یا ۳ * ۳ ساخته می شوند .

 بعضی از این سازه ها را دایره شکل می سازند تا حداکثر دید به محیط را در آن لحاظ نمود .

برخی دیگر دارای فضایی برای بازرسی افراد هستند . و بصورت کاملاً سفارشی تولید می شوند .

 تشابه همه سازه های نگهبانی در دید ۳۶۰ درجه می باشد . یعنی تمامی آن ها دارای حداقل ۴ پنجره می باشند ( گاهی اقات در یک طرف آن فقط درب وجود دارد در این حالت لازم است حداقل 40 درصد درب پنجره باشد ) . بنابراین لازم است حداکثر دید نگهبان در آن لحاظ شده باشد تا انتظار حداکثر کارایی را از این سازه ها داشته باشیم .

لوازم مصرفی در ساخت کانکس نگهبانی می تواند بسیار متفاوت باشد .

در ذیل به تعدادی از این موارد اشاره می کنیم :

شاسی مورد استفاده در کانکس های نگهبانی را معمولاً از جنس تیرآهن و بصورت دور کلاف طراحی و تولید می نمایند . این کار می تواند به استحکام سازه کمک شایانی بنماید . و می تواند حداکثر ایستایی را برای این سازه ها به همراه داشته باشد . البته برخی از این سازه ها را با شاسی تیرآهن و بصورت اسکی طراحی و تولید می کنند . این سازه ها معمولاً از نوع ارزان تر بوده و فروش آن ها از نوع اول بالاتر است . و دلیل آن هم فقط ارزان قیمت بودن آن است .

اسکلت مصرفی را از جنس پروفیل طراحی و تولید می کنند . هر چند این اسکلت می تواند در طرح متفاوتی طراحی شود ولی معمولاً اسکلت اصلی با پروفیل مقاوم سازی شده و برای این سازه ها بسیار مناسب است . این اسکلت می تواند در طرح های مختلفی ساخته شود ولی معمولترین نوع آن شیب به دو طرف می باشد . این نوع اسکلت فلزی از لحاظ کارایی در حداکثر مقدار تولید قرار دارد . البته سازه های گران قیمت را بصورت مکعبی طراحی و اجرا کرده و برای اینکه آب جمع آوری شده بر روی سقف این سازه ها را بتوانیم از روی آن خارج کنیم باید از طراحی خاصی بهره برد و هزینه بیشتری برای این کار انجام داد . 

 

بدنه کانکس نگهبانی را بهتر است از ساندویچ پانل ساخت ولی هزینه ساخت این سازه ها با ساندویچ پانل زیاد است بنابراین از این روش کمتر بهره می برند . اما مزایای ساندویچ پانل های بسیار زیاد یوده و برای این منظور بسیار مناسب هستند . در رابطه با ساندویچ پانل ها می توان مطالب بسیاری نوشت ولی باید ، به موضوع عایق مصرفی در  آن توجه ویژه ای کرد . این عایق مصرفی از جنس پلی اورتان بوده و لازم است با دانسیته ی 40 در این سازه ها بکار گرفته شود . از لحاظ عایقی و عدم تبادل انرژی حرارتی ساندویچ پانل های بسیار مناسب بوده و می تواند برای مکان های بسیار گرم و یا بسیار سرد گزینه بسیار مناسبی باشد . 

البته بیشتر بدنه های کانکس های نگهبانی را از نوع ورق های گالوانیزه با پوشش رنگ کوره ای انتخاب می نمایند . این ورق ها برای این سازه ها بسیار مناسب هستند و می توانند هزینه ساخت این سازه ها را کاهش دهند و از لحاظ کیفی نیز مناسب هستند . البته اگر مشتری نیاز داشته باشد می توانیم آنرا براساس نیاز رنگ آمیزی مجدد نمائیم . استفاده از این ورقها بیشترین سطح از نیاز به ساخت را برای این سازه ها پوشش می دهند . از مزایای این سازه ها می توانیم به ارزان بودن سازه و استحکام بسیار بالای آن اشاره کرد . این نمای بکار رفته بیشترین کاربرد را در میان تمامی نماهای قابل اجرا در این سازه ها به خود اختصاص داده است . 

عایق مصرفی در این سازه ها از جنس پلی استایرن یا همان فوم می باشد . این عایق مصرفی را می توانیم با کمک یک لایه عایق پشم شیشه بصورت کامل پوشش داده و تقویت نمائیم . این کار برای این سازه ها بسیار مناسب بوده و مانع تبادل انرژی حرارتی بیشتر از بدنه این سازه ها خواهد شد . این کار می تواند در طولانی مدت در هزینه های گرمایش و سرمایش داخل سازه برای شما صرفه جویی بالایی به همراه داشته باشد . 

در مبحث کف سازی باید به این موضوع اشاره کرد که سازه هایی که دارای شاسی دور کلاف هستند را می توانیم با اجرای تدابیری کف کانکس را بطور کامل با سرامیک فرش کنیم . این کار مزایای فراوانی برای این سازه ها به همراه دارد از جمله افزایش ایستایی سازه به علت وزن زیاد در پائین ترین نقطه کانکس ، عدم فرسایش کف بخاطر غیر قابل نفوذ شدن آب به داخل کانکس و افزایش طول عمر سازه . در صورتی که شاسی بصورت اسکی ( موازی ) ساخته شود می توانیم کف این سازه ها را با تخته های ام دی اف طراحی و اجرا کنیم . و برای زیبایی کف سازه نیاز است از کف پوش ضد آب پی وی سی نمد دار بهره ببریم . این کار معمولاً در سازه های ارزان قیمت انجام می شود . از مواردی که باید به آن توجه کرد این است که بهتر است کف این سازه ها با تخته های نئوپان طراحی و اجرا نشود . این کار می تواند موجب فرسایش سریع در کف این سازه ها شده و در کوتاه مدت کف سازه شما نیاز به بازسازی مجدد داشته باشد . توجه به این مورد می تواند عمر سازه شما را طولانی تر نماید . 

برای اجرای نمای داخلی در کانکس ها از پی وی سی استفاده می شود . در کانکس های ارزان قیمت از پی وی سی معمولی با رگه هایی از پی وی سی چاپی بهره برده می شود . و برای کانکس های گران قیمت از پی وی سی از نوع چاپی و یا روکش دار بهره برده می شود . این نوع دیوارپوش ها دارای تنوع بسیار زیادی بوده و در طرح ها و رنگ های بسیار زیادی تولید می شوند و بسیار کارآمد خواهد بود . پی وی سی ها کاملاً ضد آب بوده و از کیفیت و طول عمر بالایی برخوردار هستند . 

پنجره ها و درب بکار برده شده در کانکس نگهبانی ارزان قیمت معمولاً از جنس آلومینیوم هستند . ولی این نوع درب و پنجره مناسب نیستند و سبب حداکثر اتلاف انرژی خواهد شد و برای نگهبان نیز در فصول مختلف سال می تواند ایجاد مشکلاتی نماید . ولی در کانکس های نگهبانی گران قیمت درب و پنجره ها از جنس پی وی سی همراه با شیشه های دوجداره است این درب و پنجره ها مانع تبادل انرژی بیشتر در این سازه ها خواهد شد و کاملاً مناسب و مدرن می باشند . امروزه پنجره های پی وی سی همراه با شیشه های دو جداره در حال جایگزین شدن با پنجره های آلومینیومی همراه با شیشه های تک جداره هستند .  

لازم است درب و پنجره های کانکس نگهبانی را توسط حفاظ های فلزی محافظت کرده تا ایمنی بیشتری را برای کانکس نگهبان فراهم نمائیم . بسیاری از سفارش دهندگان کانکس نگهبانی را بدون حفاظ سفارش می دهند . این کار اشتباه بزرگی است . توجه به ایمنی در این سازه ها از اهمیت بسیاری برخوردار است . ولی باید توجه شود که حفاظ فلزی نباید در دید نگهبان تاثیر نا مطلوب بگذارد . بنابراین طراحی حفاظ فلزی براساس همان کانکس انجام خواهد شد این کار می تواند هزینه ساخت کانکس را قدری افزایش دهد . ولی در ایمنی داخل سازه نقش بسیار بزرگی دارد و مانع غافل گیری نگهبان در هنگام خطر خواهد شد و این موضوع بسیار با اهمیت است .  

معمولاً کانکس نگهبانی را با ابعاد کوچک سفارش می دهند . زیرا در این سازه ها فقط قرار است یک میز قرار گیرد . و نباید نگهبان در این سازه ها بخوابد . بهترین ابعاد برای کانکس نگهبانی اندازه ی 2 * 2 است . این ابعاد برای این شغل مناسب می باشد .

اگر قرار باشد نگهبان فقط یک شیفت نگهبانی دهد و در طول یک شیفت استراحت کند . می توان ابعاد این سازه ها را 2.4 * 3 متر انتخاب کرد . و برای استراحت نگهبان از یک تخت نیز استفاده کرد . و در صورت نیاز می توان محیط قرار گیری تخت نگهبان با محیط کار را توسط یک پارتیشن جداکننده از هم مجزا نمود . گاهی اوقات در کانکس های نگهبانی ساعت حضور و غیاب را نصب کرده و نگهبان به ساعت حضور و غیاب کارمندان نیز رسیدگی می کند . و بهتر است برای اینکه در مواقع ضروری نگهبان بتواند از داخل کانکس با محیط بیرون ارتباط داشته باشد یک خط تلفن در این سازه ها وجود داشته باشد . 

در صورت نیاز به نصب دوربین در محیط خارج از سازه و نظارت نگهبان توسط دوربین به فضای خارج از کانکس بهتر است که تمهیداتی در رابطه با ورود کابل های مورد نیاز به سازه اندیشیده شود . برای کابل کشی های مربوطه در داخل سازه بهتر است از داکت های مخصوص برق استفاده کرده و این داکت ها بصورت روکار استفاده شود . این کار برای عدم صدمه دیدن کابل ها بسیار اهمیت داشته و بهتر است به این موضوع توجه شود . اگر سیم کشی ها و یا کابل کشی ها از داخل پروفیل ها صورت گیرد می تواند باعث کاهش استحکام سازه شده و این کار از لحاظ ایمنی برای این سازه ها مشکل ساز خواهد شد . باید به این موضوع توجه داشت که داکت کشی در این سازه ها براساس تجربه بوده و بهترین روش اجرای سیم کشی روکار است . 

امکانات رفاهی در این سازه ها به دلیل وجود فضای کم معمولاً قابل اجرا نیست . ولی اگر مشتری و یا سفارش دهنده بخواهد می توان از امکانات رفاهی براساس نیاز استفاده کنندگان بهره برد . در این صورت فضای سازه بزرگتر طراحی شده و لازم است تمامی موارد لازم در آن جانمایی شود . از امکانات قابل اجرا می توانیم به آبدارخانه ، سرویس بهداشتی و حمام اشاره کنیم .

در صورت اجرای سرویس بهداشتی و حمام در این سازه ها به علت کمبود فضا نیاز است که بصورت مشترک اجرا شوند و در طراحی و اجرای این سازه ها می توانیم از تمامی امکاناتی که در یک سرویس بهداشتی عادی وجود دارد در آن نیز بهره برد . این کار برای رفاه حال افراد نگهبان داخل این سازه ها از اهمیت برخوردار است . و در صورت اجرای آشپزخانه در این سازه ها باید توجه کرد که آشپزخانه اجرا شده در این سازه ها بیشتر شبیه به آبدارخانه است و در آن از لوازم آشپزی کمتری بهره برده و از امکانات کمتری نیز برخوردارند . این کار به دو دلیل کاهش هزینه ساخت و کوچک بودن ابعاد داخل این سازه ها صورت خواهد پذیرفت .  

گروه صنعتی معین کانتین طراح و سازنده ی انواع کانکس ، کانتینر و خانه های پیش ساخته یکی از مهمترین تولید کنندگان سازه های پیش ساخته در ایران می باشد . کانکس های پیش ساخته ی تولید شده در این شرکت از لحاظ کیفی در بالاترین سطح قرار داشته و قیمت آن ها نیز مناسب است . شما عزیزان در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی جهت خرید انواع کانکس می توانید با گروه مشاوران معین کانتین ارتباط برقرار کرده و از راهنمایی و مشاوره ی آنان برخوردار شوید  .

ممکن است این موارد نیز برای شما مفید باشد :

کانکس نگهبانی لوکس

کانکس نگهبانی کامپوزیت

قیمت کانکس نگهبانی

خرید کانکس نگهبانی

فروش کانکس نگهبانی

ساخت کانکس نگهبانی

تولید کانکس نگهبانی

انواع کانکس نگهبانی

کانکس های نگهبانی

امکانات کانکس نگهبانی

کانکس نگهبانی اماکن

ساخت بهترین کانکس نگهبانی

تولید بهترین کانکس های نگهبانی

سازنده ی کانکس های نگهبانی

فروشنده ی کانکس های نگهبانی

آخرین تاریخ بروز رسانی 1397/05/24

محصولات مرتبط

118 دیدگاه. Leave new

 • سلام .
  در رابطه با عایق مصرفی در کانکسهای نگهبانی توضیح دهید .
  بهترین عایق مصرفی در ساخت کانکس نگهبانی از چه نوع است .
  چطور میتوان یک کانکس نگهبانی با کیفیت از لحاظ عایقی تولید نمود .

  پاسخ
  • با سلام خدمت شما همراه عزیز .
   عایق های مصرفی در کانکسهای نگهبانی نیز مانند سایر سازه ها می باشد .
   بیشترین عایق مصرفی در کانکس نگهبانی عایق پلی استایرن است .
   این عایق از لحاظ عایقی در سطح بالایی قرار ندارد .
   بهتر است این عایق را با یک لایه پشم شیشه بصورت کامل پوشش داد که بسیار کارآمد است .
   در صورتی که در مناطق بسیار گرم و یا بسیار سرد از سازه استفاده می شود .
   بهتر است بجای پشم شیشه از یک لایه پشم سنگ استفاده شود که تاثیر فراوانی دارد .
   امروزه کانکس های نگهبانی زیادی را از ساندویچ پانل می سازند .
   ساندویچ پانل ها به خاطر داشتن عایق پلی اورتان بسیار کارآمد می باشند .
   ولی ساخت کانکس های نگهبانی با ساندویچ پانل می تواند قیمت آنرا افزایش دهد .
   البته ساندیچ پانل مصرفی باید با عایق دانسیته 40 باشد که حداکثر کارایی را داشته باشد .
   در صورتی که سوال دیگری داشتید در خدمت شما هستم .

   پاسخ
 • یک کانکس نگهبانی کارکرده دارم آیا می توانم برای آن یک پنجره در قسمتی که فاقد پنجره است اجرا کنم .

  پاسخ
  • با سلام خدمت شما دوست عزیز .
   بله این کار امکان پذیر است .
   ولی لازم است دیواره مورد نظر برش خورده و آماده شود .
   و برای پنجره جدید نیز یک نشیمنگاه و یک نگهدارنده در داخل جداره تعبیه شود .
   با این کار براحتی می توانید پنجره جدید را در محل نصب کنید .
   ولی بهتر است ابتدا پنجره را تهیه کرده و برش کاری را براساس ابعاد پنجره انجام دهید .

   پاسخ
 • برای گرمایش سازه های نگهبانی چه پیشنهادی دارید ؟

  پاسخ
  • با سلام خدمت شما خواننده عزیز .
   بهترین روش برای گرمایش کانکس های نگهبانی به خاطر ابعاد کوچک آن
   استفاده از بخاری برقی می باشد .
   در این سازه ها به خاطر ابعاد کوچک نمی توانیم از بخاری گازی استفاده کنیم .
   بخاری گازی سبب گازگرفتگی افراد در این سازه ها می شود .

   پاسخ
 • چرا کانکسهای نگهبانی را با امکانات کم می سازند ؟

  پاسخ
  • با سلام خدمت شما دوست عزیز .
   مهمترین دلیلی که در این سازه ها از امکانات رفاهی کمتر استفاده می شود .
   را می توانیم کمبود فضای برای اجرای این امکانات رفاهی معرفی کنیم .
   در برخی از این سازه ها که فضا بیشتر است از امکانات رفاهی بیشتری برخوردارند .
   از این نوع سازه ها می توانیم به کیوسک نگهبانی ادارات اشاره کنیم .
   در برخی از این سازه ها از امکانات رفاهی مناسب استفاده می شود .

   پاسخ
 • آیا میتوانیم از پنجره های پی وی سی کشویی برای کانکس نگهبانی استفاده کنیم .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای مقیمی .
   بله از پنجره های پی وی سی کشویی می توانیم برای کانکس های نگهبانی استفاده کرد .
   این پنجره ها برای این سازه ها به علت محدودیت فضا مناسب است .
   ولی نصب آنها نیازمند تجربه بالاتری است .
   در ضمن قیمت این پنجره ها از نوع باز شوی آن بیشتر است .

   پاسخ
 • بهترین نوع ساندویچ پانل برای ساخت کانکس های نگهبانی کدام هستند .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای عرفانی
   بهترین ساندویچ پانل برای ساخت کانکس متعلق به شرکت ماموت است .
   بعد شرکت ماموت شرکت کبیر نیز از ساندویچ پانلهای خوبی برخوردار است .
   بهترین سایز ساندویچ پانل نیز برای ساخت کانکس های نگهبانی با ضخامت 4 سانتیمتر است .
   این نوع از ساندویچ پانلها فضای داخل سازه را محدود ننموده
   و بسیار مناسب خواهند بود .

   پاسخ
 • عایق مصرفی در کانکس های نگهبانی معمولی چیست ؟

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای دهقان .
   عایق بکار رفته در کانکس های نگهبانی معمولی از جنس پلی استایرن است .
   این عایق مصرفی را بهتر است با کمک یک لایه عایق پشم شیشه تقویت کرد .
   عایق پشم شیشه این سازه ها را از لحاظ عایقی بسیار کارآمد خواهد کرد .
   در مجموع با کمک عایق پشم شیشه قدرت عایقی این سازه ها افزایش می یابد .

   پاسخ
 • کوچکترین سازه نگهبانی شما با چه ابعادی می باشد .
  امکانات رفاهی دارد یا خیر .

  پاسخ
  • با سلام خدمت خانم عباسی .
   کوچکترین سازه نگهبانی تولیدی شرکت ما سازه های 1.5 * 1.5 متر است .
   این سازه ها بدون امکانات رفاهی طراحی و عرضه می شوند .
   البته در این سازه ها فضایی برای قرار دادن کولر آبی در بیرون
   و فضایی برای قرار دادن بخاری برقی در آن تعبیه می شود .

   پاسخ
 • بهترین پنجره مصرفی برای کانکس های نگهبانی از کدام نوع است ؟

  پاسخ
  • با سلام خدمت شما دوست عزیز .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم :
   بهترین پنجره برای کانکس های نگهبانی پنجره های پی وی سی همراه با شیشه های دو جداره است .
   این پنجره از تبادل انرژی حرارتی کمتری برخوردار بوده و از لحاظ کیفی بسیار مناسب هستند .
   ولی پنجره های آلومینیومی همراه با شیشه های تک جداره
   از تبادل انرژی حرارتی بالاتری برخوردار بوده و از کیفیت پائین تری برخوردارند .

   پاسخ
 • امکانات رفاهی مورد استفاده در کانکس های نگهبانی بیشتر از کدام نوع هستند ؟

  پاسخ
  • با سلام خدمت شما خواننده عزیز .
   کانکس های نگهبانی از کمترین امکانات رفاهی برخوردارند .
   مگر آنکه ابعاد این سازه ها بزرگ بوده و مانند کیوسکهای نگهبانی باشند .
   در صورت وجود فضا در این سازه ها می توان براساس نیاز مشتری این امکانات رفاهی را اجرا کرد .
   این امکانات رفاهی عبارتند از سرویس بهداشتی ، حمام و آبدارخانه .
   لازم به تذکر است که اجرای تمامی این موارد به فضای نیاز دارد .

   پاسخ
 • تفاوت بین کانکس نگهبانی و کیوسک در چیست ؟

  پاسخ
  • با سلام خدمت شما خواننده گرامی .
   در رابطه با سوال شما که پرسیده بودید تفاوت کانکس با کیوسک چیست .
   باید عرض کنم بیشتر این تفاوت نظر مشتریان است که به برخی کانکس و یه
   برخی دیگر کیوسک می گویند .
   البته امرزه ظاهر این سازه ها دارای تنوع بسیار زیادی است و اینجاست که می توانیم
   بگوئیم این دو سازه با هم تفاوت دارند .
   بیشتر مشتریان کیوسک را سازه هایی مکعب شکل و بزرگ با امکانات رفاهی می دانند .
   و این در حالی است که بسیاری از مشتریان کانکس های معمولی برای حراست را که ابعاد
   کوچک تر و بدون امکانات رفاهی است را کانکس نگهبانی می دانند
   ولی در واقع این دو سازه با هم تفاوت ندارند و هر کدام از این سازه ها برای خود اسمی دارند .
   ولی مشتریان براساس تفاوت ظاهری آن ها را تقسیم بندی می کنند .
   ولی ما فروشندگان کانکس تمامی آن ها را کانکس معرفی کرده ولی برای معرفی آن ها براساس
   بدنه بیرونی آنها نامگذاری می نمائیم .
   مانند کانکس نگهبانی کامپوزیت ، دکوراتیو ، سمنت برد ، فایبرگلاس ، معمولی و . . .

   پاسخ
 • چرا برخی از کانکس های نگهبانی را با پایه می سازند ؟

  پاسخ
  • با سلام خدمت شما آقای حامدی .
   بسیاری از سازندگان این سازه ها به دلیل ارزان سازی اقدام به حذف شاسی از سازه
   می نمایند . ولی برخی از این سازه ها بخاطر شرایط ممکن است که سازه را بدون شاسی
   و با پایه به مشتری تحویل دهند .
   اصولاً شاسی در تمامی سازه های فلزی از اهمیت فراوانی برخوردار است . این شاسی از
   مهمترین دلایل استحکام سازی سازه خواهد بود .
   معمولاً شاسی را جنس تیرآهن نمره 14 می باشد . و بیشتر این سازه ها نیز از شاسی های
   موازی ( اسکی ) بهره می برند . مگر در مواقعی که نیاز باشد شاسی را بصورت دورکلاف طراحی
   و تولید می کنند . معمولاً شاسی های اسکی برای کف سازی با تخته کاربرد فراونی دارند و
   برای کف سازی با سرامیک نیز بهتر است از شاسی دور کلاف در این سازه ها بهره برد .

   پاسخ
 • ایمان پور
  خرداد 12, 1398 4:30 ق.ظ

  به یک کانکس نگهبانی نیاز دارم ولی نمی توانیم این سازه را به داخل مجتمع حمل کنیم
  پیشنهاد شما برای این منظور چیست ؟
  لطفاً راهنمایی کنید .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای ایمان پور .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم . در این شرایط بهترین روش ساخت
   بصورت اجرا در محل می باشد . برای ساخت کانکس به روش اجرا در محل می توانیم
   تمامی لوازم و ادوات ساخت را به محل نصب حمل کرده و سازه توسط تکنسین های
   مجرب شرکت در همان محل نصب تولید و به مشتری تحویل داده می شود . برای ساخت
   این دست از سازه ها باید از افراد مجرب و با تجربه بهره برد تا سازه ای مطابق با آنچه
   در شرکت تولید می شود در محل نصب نیز تولید شود . نباید کیفیت محصول نهایی کمتر از سازه
   های تولید شده در شرکت باشد . بنابراین این نوع تولید نیز نیازمند سطح کیفی بوده و برای
   همین منظور باید تولید تحت نظارت باشد .

   پاسخ
 • در رابطه نصب حفاظ فلزی در کانکس های نگهبانی توضیحی دهید .
  متشکر می شوم .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای متوسلی .
   با تشکر از سوال بسیار خوبی که پرسیدید . خیلی از کسانی که در کار کانکس هستند
   به مسئله حفاظ فلزی در این سازه ها توجه نمی کنند . در صورتی که یکی از مهمترین
   موارد و مسائلی که باید در کانکس های نگهبانی به آن توجه ویژه ای نمود مسئله
   حفاظ فلزی است . این حفاظ های فلزی در این سازه ها برای افزایش امنیت داخل و
   فرد نگهبان بسیار ضروری می باشد .
   طراحی ، تولید و نصب حفاظ فلزی از اهمیت بسیاری برخوردار است . و باید این حفاظ
   فلزی به گونه ای باشد که مانع دید نگهبان نشود . بنابراین در کانکس های نگهبانی
   ممکن است برای هر کانکسی یک نوع حفاظ فلزی ساخته شود که مناسب آن سازه
   باشد . در بسیاری از موارد دیده شده که حفاظ فلزی به گونه ای طراحی و اجرا شده
   است که مانع دید نگهبان بوده و فرد نگهبان مجبور شده است که حفاظ فلزی را از سازه
   باز کرده و از آن استفاده ای نشود .
   طراحی حفاظ فلزی باید به نوع سازه نیز مرتبط باشد . و نمی توان از هر نوع حفاظ فلزی
   برای این سازه استفاده کرد .
   بطور مثال در کانکس های نگهبانی از حفاظ فلزی استیل داخل سازه استفاده نمی شود .
   این حفاظ ها قطور بوده و از قیمت بسیار بالایی برخوردارند و برای این سازه ها کاربردی ندارند .

   پاسخ
 • پنجره های مورد استفاده در کانکس های نگهبانی بهتر است از چه نوعی
  باشد . چرا می گوئید از پنجره های باز شو بهتر است در کانکس های
  نگهبانی استفاده نشود . لطفاً در این رابطه نیز توضیح دهید .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای شیرازی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که بهترین نوع پنجره مورد استفاده
   در کانکس های نگهبانی نوع ریلی آن است . و بهتر است نوع ریلی را
   از نوع پی وی سی همراه با شیشه های دو جداره انتخاب کرد . این نوع
   پنجره برای این سازه ها بسیار مناسب است . ولی کمتر سازنده کانکسی
   پنجره های سازه های نگهبانی را از نوع ریلی پی وی سی همراه با شیشه
   های دو جداره انتخاب می کند و دلیل آن نیز هزینه بالای ساخت این نوع
   پنجره ها است . و بیشتر از نوع آلومینیومی همراه با شیشه های دو جداره
   انتخاب می شود . که قیمت پائین تری دارند .
   دلیل اینکه ما پیشنهاد می کنیم که پنجره های کانکس های نگهبانی را از
   نوع باز شو انتخاب نکنید مربوط به فضای کم این سازه ها است و این فضا
   کم برای پنجره های باز شو مناسب نیست و پیشنهاد می کنیم که حتماً
   این پنجره ها را از نوع کشویی انتخاب کنید که براحتی باز و بسته شده و
   فضای داخل این سازه ها را محدود نخواهند کرد .

   پاسخ
 • سیستم سرمایش کانکس های نگهبانی را بیشتر از چه نوع انتخاب می کنند ؟
  لطفاً در این رابطه توضیحی بفرمائید .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای سهیلی .
   بیشترین سیستمی که برای سرمایش در کانکس های نگهبانی از آن استفاده
   می کنند . سیستم کولر آبی است . این کولرهای آبی از نوع کم توان و پشت
   پنجره ای می باشد که از توان و قدرت پرتاب باد کمی برخوردارند . و معمولاً از
   نوع 2100 آن که توان ورود 2100 متر مکعب هوای خنک شده در دور تند را دارند
   بهره بده می شود . این کولر ها برای سازه هایی که حداکثر از 6 متر مربع فضا
   برخوردارند بهترین انتخاب می باشد . ولی اگر فضا بیشتر باشد تا حداکثر 15 متر
   مربع می توان از نوع 3000 آن بهره برد که گزینه بهتری است . بنابراین لازم به
   توضیح است که در ایران برای سازه های نگهبانی در مناطق معتدل و گرم از
   کولر آبی استفاده می شود . ولی در برخی از شرایط و یا آب و هوای خیلی
   گرم و یا شرجی از کولرهای گازی برای این منظور بهره برده می شود . و این
   کولر های گازی برای ابعاد کوچک نیز از نوع 12000 می باشد . که بیشترین
   استفاده از کولر گازی در کانکس های کوچک است . ولی لازم به توضیح
   است که در تمام کانکس های تولیدی برای مصارف نگهبانی یک دریچه مخصوص
   برای کولر آبی بر روی آن تعبیه شده است که با برداشتن دریچه ها فضایی برای
   ورود هوای تولید شده توسط کولر آبی به داخل کانکس فراهم می شود .
   این فضا استاندارد بوده و جوابگوی تمامی سایز ها می باشد .

   پاسخ
 • چرا کانکس های نگهبانی که ابعاد بزرگی ندارند از قیمت بالایی برخوردارند .
  این برای من بسیار سوال بر انگیز می باشد .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای سلامی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که قیمت این سازه ها براساس قیمت لوازم
   مصرفی و اجرت ساخت و 15 درصد سود که مربوط به قسمت تولید و فروش می شود
   بدست می آید . برای ساخت کانکس های نگهبانی که دارای ابعاد کوچکی نیز می باشند .
   باید به بسیاری از موارد توجه کنید . زیرا در این سازه ها سه عدد پنجره ، یک عدد درب و
   بسیاری از مواردی که در ساخت تمامی سازه های کوچک و بزرگ وجود دارد یک هستند .
   از این رو که هزینه ساخت کانکس های کوچک بالا است . این سازه ها را براساس متراژ
   به فروش نمی رسانند . بلکه این سازه ها براساس قواره به فروش می روند و هر سازه ای
   یک قیمت دارد . زیرا اگر این سازه ها براساس متراژ بفروش برسند . از قیمت بسیار بالایی
   در متراژ برخوردارند .بنابراین روش فروش آنها نیز فرق می کند .
   در هنگام خرید و فروش این سازه ها باید توجه کرد که این سازه ها را با متراژ به فروش
   نمی رسانند و واحد فروش آنها ابعاد می باشد .
   لازم به ذکر است که این سازه ها را معمولاً بدون امکانات رفاهی تولید می کنند تا هزینه
   ساخت آن ها را کاهش دهند زیرا در بسیاری از موارد در صورت استفاده از امکانات رفاهی
   قیمت این سازه ها می توانند به دو برابر افزایش پیدا کند . البته در بسیاری از این سازه
   ها از امکانات کم و ارزان قیمت بهره می برند تا قیمت این سازه ها افزایش چشمگیری
   نیابد . از این رو می توانیم کانکس های نگهبانی را از سازه های ارزان قیمت محسوب
   کنیم جز در موارد بسیار خاص مانند کانکس های نگهبانی ضد گلوله که از قیمت بالایی
   در ساخت برخوردارند و هزینه ساخت بسیار بالایی برخوردار می باشند .

   پاسخ
 • قیمت کانکس های نگهبانی که تولید می شوند چرا براساس ابعاد از
  قیمت بسیار بالایی برخوردارند .
  در صورتی که کانکس های بزرگتر از قیمت پائین تری برخودار بوده و
  از لحاظ امکانات نیز بهتر می باشند .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای ایمانی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که کانکس های نگهبانی از هزینه
   تولید بالایی برخوردارند و قیمت این سازه ها نیز براساس متراژ مشخص
   نمی شوند بلکه آن ها را براساس نیاز مشتری طراحی و تولید می کنند .
   لازم به توضیح است که تمامی این سازه ها دارای سه عدد پنجره بوده
   و یک درب دارند و هزینه اجرت ساخت این سازه ها نیز براساس ده متر مربع
   با پیمانکار محاسبه و پرداخت می شود و همین امر سبب شده است که هزینه
   ساخت این سازه ها نیز بسیار بالاتر از ساخت یک سازه با ابعاد بزرگتر براساس
   متراژ باشد .
   در رابطه با سوال دیگر شما باید عرض کنم که اجرای تمامی امکانات در تمام سازه
   ها جداگانه محاسبه شده و به هزینه نهایی سازه اضافه می شود . و هزینه اجرای
   امکانات رفاهی نیز کم نیست .

   پاسخ
 • بهترین شاسی برای ساخت کانکس های نگهبانی از نظر شما چه نوع
  شاسی می باشد لطفاً در این رابطه توضیح دهید .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای اصفهانی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که بهترین شاسی که می توانیم در تمامی
   سازه ها از جمله سازه های نگهبانی از آن استفاده کنیم شاسی از جنس تیرآهن
   که بصورت دور کلاف از آن استفاده می شود می باشد . این شاسی ها از لحاظ کیفی
   و استحکام بسیار مناسب و کارآمد می باشد و استفاده از آن ها مزایای فراوانی برای
   این سازه ها به همراه دارد . برای سازه ها نگهبانی که از وزن کمی برخوردارند می توانیم
   توسط همین شاسی کف سازه را با اجرای تدابیری بصورت کامل با سرامیک فرش نمائیم
   اگر کف این سازه ها را با سرامیک فرش کنیم سبب می شود که این سازه ها از پائین ترین
   سطح دارای بیشترین وزن شده و قابلیت ایستایی آن نیز بشدت افزایش یابد . و به همین
   علت سازه کارایی بهتری خواهد یافت .
   برخی از این سازه ها بخاطر کاربری و یا اینکه در ارتفاع قرار می گیرند نیاز است با شاسی
   اسکی ( موازی ) طراحی و تولید شوند . این نوع شاسی برای این سازه ها بهتر است زیرا
   سبب می شود در ارتفاع وزن کمتری داشته و از لحاظ ایمنی استانداردها را رعایت نماید .

   پاسخ
 • چرا کانکس های نگهبانی را با این تعداد پنجره طراحی و تولید می کنند .
  لطفاً در رابطه با نحوه تعئین مکان پنجره های کانکس های نگهبانی بیشتر
  توضیح دهید . از شما متشکرم .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای سعادتی .
   در رابطه با سوال شما باید بگویم که کانکس های نگهبانی بصورت آماده را معمولاً
   با حداقل سه عدد پنجره و یک درب شیشه خور طراحی و تولید می کنند . این
   سازه ها به دلیل آنکه برای امر حفاظت از محل مورد نظر نیاز به دید حداکثری
   هستند از این روش استفاده می کنند . این کار بیشترین تاثیر را داشته و در
   هنگام خرید بسیار تاثیر گذار می باشد .
   البته در برخی از مواقع که مشتری اقدام به سفارش ساخت می دهد و با طراحی
   مورد نیاز مشتری سازه ساخته می شود . ممکن است که تعداد پنجره ها افزایش
   و یا کاهش یابد . بطور مثال گاهی اوقات که سازه به دیوار چسبیده می شود دیگر
   نیازی نیست که به سمت دیوار از پنجره استفاده شود و آن قسمت را بدون پنجره
   طراحی و می سازند . و گاهی اوقات که طول یک طرف سازه بیشتر از طرف دیگر
   است می توانیم بجای یک پنجره از دو عدد استفاده کنیم .
   لازم به توضیح است که در بسیاری از مواقع برای پنجره های کانکس نگهبانی از
   حفاظ فلزی استفاده نمی شود . این کار خطرناک بوده و ممکن است که برای
   افرادی که در این سازه ها مشغول به کار هستند مشکل آفرین باشد . به این
   مورد در هنگام خرید و یا سفارش دقت فراوانی کنید .

   پاسخ
 • برای سیستم سرمایش و گرمایش کانکس های نگهبانی باید از چه روشی
  استفاده کنیم . در بیشتر فضا ها کانکس های نگهبانی در فصل تابستان
  بسیار گرم و در فصل زمستان نیز بسیار سرد هستند . برای اینکه این سازه
  را برای عدم تبادل انرژی بهتر عمل کنند پیشنهاد شما چیست .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای حامدی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم برای گرمایش سازه های نگهبانی معمولاً از
   بخاری برقی یا همان هیتر برقی استفاده می شود . و برای سرمایش این سازه ها
   نیز از کولر آبی پشت پنجره استفاده می شود . و کمتر برای تامین سرمایش و یا
   گرمایش مورد نیاز این سازه ها از کولر گازی استفاده می شود . این سازه ها معمولاً
   همانطور که شما نیز اشاره کردید در فصل سرما سرد و در فصول گرم سال نیز گرم
   می باشند . بنابراین نیاز است که از تدابیری برای گرمایش و سرمایش داخل آن ها
   استفاده کرد .
   لازم به توضیح می دانم که به خاطر کوچک بودن فضای داخل این سازه ها نباید از بخاری
   گازی و یا پیک نیک استفاده کرد . زیرا در این شرایط افراد دچار گاز گرفتگی شده و جانشان
   بشدت به خطر می افتد . هر ساله در فصول سرد سال گاز گرفتگی در این سازه های کوچک
   بسیار خبر ساز می شود و لازم است که به این موضوع توجه زیادی شود .
   برای اینکه این سازه ها از لحاظ تبادل انرژی خوب عمل کنند باید بدنه آنها به عایق حرارتی
   مناسب مجهز شوند . بهترین عایق پلی اورتان می باشد . این عایق ها در بدنه کانکس هایی
   که از جنس ساندویچ پانل است وجود دارد و از لحاظ تبادل انرژی حرارتی در سطح بسیار خوبی
   قرار دارند . اگر از عایق پلی استایرن برای عدم تبادل انرژی در این سازه ها استفاده می شود
   این عایق کارایی مناسبی ندارد و بهتر است برای تقویت بدنه این عایق ها از یک لایه عایق
   پشم شیشه در بدنه آن ها استفاده شود این عایق بسیار خوب بوده و کارایی بسیار بالایی
   به این سازه ها خواهد داد .
   از مهمترین عوامل که در تبادل انرژی حرارتی بسیار تاثیر گذار است می توانیم به پنجره ها
   اشاره کنیم . در بیشتر مواقع این پنجره ها از جنس آلومینیوم همراه با شیشه های تک جداره
   بوده که مانع تبادل انرژی حرارتی از ناحیه پنجره نخواهد شد . ولی اگر پنجره ها را از جنس
   پی وی سی همراه با شیشه های دو جداره انتخاب کنیم مانع تبادل انرژی حرارتی بیشتر
   از ناحیه این پنجره ها خواهد شد .

   پاسخ
 • نمای داخلی کانکس های نگهبانی بهتر است از چه نوعی باشد . نمای داخلی معرفی
  کنید که دارای طول عمر بالا و کیفیت مناسبی باشد . و از لحاظ هزینه نیز قیمت مناسبی
  داشته باشد . ممنون از پاسخگویی شما .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای پاپی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که امروزه دیوار پوش های پی وی سی بیشترین کاربرد
   را در نما سازی داخلی تمامی سازه ها دارند . این نمای داخلی چند سالی است که جایگزین
   نماهای ام دی اف شده اند که در گذشته بیشترین استفاده را داشته اند .
   نماهای پی وی سی بسیار مناسب بوده و در سه تیپ معمولی یا همان سفید خام ، چاپی
   و روکش دار تولید می شوند . نماهای معمولی در کانکس های ارزان قیمت و پی وی سی
   های چاپی نیز در نوع متوسط و نوع روکش دار آن ها نیز در کانکس های گران قیمت
   کاربرد فراوانی دارند .
   شما دوست عزیز می توانید براساس نیاز خود در هنگام سفارش سازه یک نوع را انتخاب
   کنید که شرایط مورد نیاز شما را داشته باشد . البته نوع روکش دار آن محکم تر زیبا تر
   و با دوام می باشد . ولی هزینه خرید این نوع پوشش داخلی نسبت به دو نوع دیگر
   بالاتر می باشد .
   لازم به توضیح می دانم که سعی کنید از نماهای ام دی اف استفاده نکنید . این نماها
   نسبت به رطوبت حساس بوده و در صورت قرار گرفتن در محیط مرطوب کیفیت خود را
   از دست می دهند . البته برخی از شرکت ها از ام دی اف های 6 میلیمتر برای
   نما سازی استفاده می کنند این نوع ام دی اف ها گران بوده و از لحاظ کیفی
   نیز بسیار مطمئن تر از ام دی اف های 3 میلیمتر می باشند . ولی در کل استفاده
   از ام دی اف منسوخ شده است و جای خود را به پی وی سی ها داده اند .

   پاسخ
 • آیا استفاده از پنجره های پی وی سی همراه با شیشه های دو جداره در حفظ
  گرما و سرمای داخل کانکس های نگهبانی تاثیر گذار است . و اگر راه دیگری برای
  حفظ گرمای داخل کانکس وجود دارد را بگوئید . من هنوز این سازه را سفارش
  نداده ام لطفاً من را راهنمایی نمائید .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای شاهرودی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که استفاده از پنجره های پی وی سی همراه
   با شیشه های دو جداره برای عدم تبادل انرژی حرارتی در تمامی سازه های پیش
   ساخته بسیار مناسب است و همین پنجره ها سبب می شود که اتلاف انرژی
   بسیار کم صورت گرفته و دمای داخل کانکس بسرعت تخلیه نشود .
   البته برای عدم تبادل انرژی حرارتی راه های مختلفی وجود دارد که یکی از بهترین
   راه های عدم تبادل انرژی حرارتی استفاده از عایق حرارتی در بدنه این سازه ها
   است و می توانیم یک لایه پشم شیشه و یا پشم سنگ در بدنه این سازه ها
   بکار برده و مانع تبادل انرژی حرارتی شد . ولی بسیاری از سفارش دهندگان
   به خاطر پرداخت هزینه بیشتر از عایق حرارتی پشم شیشه استفاده نمی کنند .
   و این در حالی است که این هزینه بسیار نا چیز بوده و هزینه این کار بسرعت و
   در عرض دو سال به خود شخص از صرفه جویی انرژی مصرفی باز پرداخت خواهد
   شد . توصیه من به دوستان استفاده از عایق حرارتی در بدنه این سازه ها می باشد .
   برای کاهش تبادل انرژی بهتر است که کف این سازه ها از سطح زیرین به یک لایه
   عایق پشم شیشه مجهز شود . همین عایق مصرفی بکار رفته در کف این سازه
   ها در عدم تبادل انرژی بسیار کارآمد بوده و کارایی فراوانی را برای این سازه ها
   به همراه خواهد آورد .
   در بسیاری از موارد افراد به درب ورودی کمتر توجه می کنند . درب ورودی نیز مانند
   پنجره ها به تبادل انرژی کمک خواهد کرد و برای اینکه این سازه هاکارایی داشته
   باشند نیاز است که درب این سازه ها هم از نوع پی وی سی همراه با نوار دور درب
   دوبل باشد . این کار بسیار کارایی داشته و از تبادل انرژی حرارتی بیشتر از این ناحیه
   جلوگیری خواهد نمود .
   شما دوست عزیز باید توجه داشته باشید که در کانکس های نگهبانی به علت محدودیت
   فضا و کوچک بودن آن نمی توانید از وسایل گاز سوز برای گرمایش استفاده کنید بنابراین
   باید محل را توسط انرژی برق گرم نمود . این انرژی می تواند توسط کولر گازی و یا هیتر
   برقی ( بخاری برقی ) فراهم شود .

   پاسخ
 • با سلام خدمت آقای حیدری
  می خواستم یک سازه ای نگهبانی را برای من طراحی کنید . این سازه را می خواهم به صورت
  برج نگهبانی طراحی شده و از بالاترین امکانات رفاهی نیز برخوردار باشد . و می خواهم که
  برای تامین برق مصرفی و تامین انرژی مصرفی این سازه از تولید برق توسط نیروی خورشیدی
  بهره ببرم . آیا این کار امکان پذیر است و اگر هست هزینه اجرای تامین این برق چگونه می
  باشد . البته دوستانی در صنعت برق دارم و به من توضیح داده اند که تامین گرمایش
  آن توسط نیروی برق خورشیدی مقداری سخت است . لطفاً در این رابطه به من توضیحاتی
  دهید ممنون از جوابگویی شما .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای محمدی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که سوالات شما دارای چند بخش است و من سعی
   می کنم به تمام آن ها در حد توانم پاسخگو باشم . در رابطه با سوال شما که می خواهید
   کانکس را بصورت برج نگهبانی در آورید باید عرض کنم این کار امکان پذیر است و نمونه های
   زیادی از این نوع اجرا و جود دارد . ولی باید خاطر نشان کنم که این سازه ها را معمولاً با
   ابعاد کوچک می سازند و در آن ها از کمترین امکانات رفاهی بهره برده می شود . زیرا
   اجرای امکانات رفاهی در این سازه ها باعث می شود که فضای بیشتری نیازمند باشد
   ولی چون این سازه ها در ارتفاع قرار می گیرند و سرعت باد در ارتفاع بیشتر است سبب
   می شود که برجک به لرزه بیافتد . اینکار از لحاظ ایمنی نیز به دلیل حرکت های زیاد معقول
   بنظر نخواهد رسید . برای سازه های برجک سعی بر کوچک سازی بوده با حداقل درگیری با
   باد محیط . به این مورد توجه داشته باشید .
   شما برای تامین برق و روشنایی این سازه می توانید از نیروی برق خورشیدی یا همان
   فتوولتائیک بهره ببرید و می توانید براحتی برای مصرف های کم برق را در باطری ذخیره کرده
   و در زمانی که هوا تاریک می شود از آن بصورت استفاده از برق 12 ولت بهره ببرید . و در
   رابطه با تامین گرمایش باید عرض کنم که این کار به دلیل آنکه طول شب در فصول سرد
   سال بیشتر است و از طرف دیگر وسایل گرمایشی که با برق کار می کنند از مصرف
   بالایی برخوردارند می توانند هزینه اجرای این کار را بشدت بالا ببرند و به همین جهت
   من به شخصه مشابه این کار را ندیده ام . چون واقعاً راندمان تولید گرما از برق بسیار
   پائین بوده و سبب هزینه های بسیار گزافی برای شما خواهد شد .
   شما باید بدانید که این برق تولید شده باید در باطری ذخیره شده و در هنگام شب
   این برق از باطری خارج شده و مورد استفاده قرار گیرد . من پیشنهاد می کنم که شما
   سعی کنید گرمای داخل را توسط روش های دیگری تامین کنید ولی برای اینکه این گرما
   که تولید شده است برای شما به مدت طولانی حفظ شود . ساخت این سازه را با ساندویچ
   پانل 8 سانتیمتر اجرا کنید و تمامی درب ها و پنجره ها را نیز از پی وی سی همراه با شیشه
   های دو جداره و یا سه جداره اجرا کنید . این کار بسیار کارآمد بوده و سبب می شود که
   انرژی گرمایی در داخل این سازه ها براحتی حفظ شوند . این کار از نظر من می تواند برای
   شما بسیار مفید باشد . و برای کاهش فرار انرژی باید بدانید که نیاز است کف این سازه ها
   نیز از جنس ساندویچ پانل باشد تا حداقل فرار انرژی را از این سازه ها داشته باشید . این
   نوع روش بسیار کارایی داشته و بسیار کارآمد خواهد بود .
   در رابطه با هزینه تولید برق فتوولتائیک سوال پرسیده بودید . باید عرض کنم که این روش
   تولید هزینه بردار است و معمولاً برای جاهایی که به هر دلیلی به برق نیاز دارند ولی
   توان استفاده از برق شهری را ندارند و مقدار برق مصرفی پائین است بسیار مناسب
   می باشد . شما اگر نیاز به برق داشته باشید و این برق نیز بخواهد ذخیره شود و توان
   ذخیره برق شما نیز 1000 وات باشد و این برق نیز توسط باطری ذخیره شود و توسط
   اینورتر به 220 ولت تبدیل شود شما باید حدود 20 میلیون تومان برای این کار هزینه کنید .
   از طرف دیگر این موضوع را یاد آوری می کنم که باطری های مورد استفاده در این روش
   باید سه عدد بوده و شما باید هر سال این باطری ها را عوض کنید و هزینه تعویض این
   باطری ها هر سال برای شما حدود یک میلیون و پانصد هزار تومان خواهد بود و باید به
   این موضوع به عنوان هزینه ثابت برای هر سال توجه جدی داشته باشید .

   پاسخ
 • با سلام . من به یک کانکس نگهبانی نیاز دارم که این سازه را می خواهم در پارکینگ نصب
  کنم ولی پارکینگ ما به گونه ای است که نمی شود این سازه را تا محل مورد نظر نصب
  کرد . ایا می شود این مشکل را حل نمود . در ضمن من می خواهم در این سازه تمامی
  امکانات رفاهی در آن لحاظ شود و فضایی وجود داشته باشد که نگهبان که در روز مشغول
  است در مدت شب بتواند در آن محل به استراحت بپردازد . در واقع من سازه ای با امکانات
  رفاهی مناسب می خواهم اگر امکان هست در این رابطه توضیح دهید ممنون از شما .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای فیاضی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که سازه مورد نظر شما را می توانیم به صورت اجرا در
   محل تولید کنیم و از این لحاظ هیچگونه نگرانی وجود نخواهد داشت ولی باید به این نکته توجه
   کرد که سازه های اجرا در محل باید تمامی مراحل تولید را مانند سازه هایی که در شرکت
   تولید می شود را دارا باشند . برای تولید این سازه ها به این روش باید تمامی لوازم مورد
   نیاز را به محل نصب حمل کرده و مراحل ساخت و تجهیز این سازه ها توسط تکنسین های
   مجرب انجام می شود . و این روش ساخت باید با دقت انجام شده تا تمامی مراحل با
   بهترین کیفیت صورت گیرد . و نباید هیچگونه کسری اجرایی از سوی تکنسین ها صورت گیرد
   با توجه به این گفته ها تمامی مراحل توسط یک کارشناس شرکت حرفه ای مورد بررسی
   قرار می گیرد تا در کار نواقصی وجود نداشته باشد .
   در رابطه با اجرای امکانات رفاهی باید عرض کنم که تمامی امکانات رفاهی مورد در خواست
   شما در این سازه ها قابل اجرا است و ما می توانیم این سازه ها را برای شما مانند
   یک سازه سرایداری طراحی کنیم که تمامی امکانات برای یک زندگی معمولی در آن
   مهیا باشد . از امکاناتی که می توانیم در این سازه ها مهیا کنیم می توانیم به سرویس
   بهداشتی ، حمام ، اتاق بندی و آشپزخانه اشاره کنیم . در بیشتر این سازه ها به
   علت محدودیت فضا سرویس بهداشتی و حمام را بصورت مشترک اجرا می کنند .
   و تمامی امکاناتی که در یک سرویس بهداشتی نیاز است از جمله : فلاش تانک ،
   روشویی ، شیرآلات اهرمی درجه یک ، شلنگ فنری ، جا مایعی ، فن تهویه هوا ،
   آینه ، رخت آویز و . . . را در آن نصب می کنیم . و اگر شما بخواهید سرویس
   بهداشتی با حمام بصورت مشترک اجرا شود نیاز است که دوش حمام ثابت و
   متحرک نیز در آن نصب شود و برای ایجاد بهداشت بهتر نیاز است که درب آن به فضای
   بیرون از کانکس باز شود البته این امکان نیز وجود دارد که درب آن به داخل کانکس باز
   شود . در رابطه با اجرای اتاق بندی باید عرض کنم این روش برای این بکار می رود
   که فضای کانکس با فضای استراحت جدا بوده که این کار می تواند فضای کاری کارمند
   شما را کاملاً رسمی نموده و در بیشتر موارد از این روش بهره می برند و تجربه نشان
   داده است که این روش خیلی بهتر است . و در رابطه با اجرای آشپرخانه باید عرض
   کنم که اجرای آشپزخانه می تواند در اتاق بندی برای استراحت جا نمایی شود این
   آشپزخانه دارای امکاناتی از جمله کابینت و زیر کابینتی بوده و یک سینگ ظرف شویی
   استیل نیز برای شستشوی ظروف نصب می شود و این سینک به یک شیر اهرمی
   درجه یک مجهز است و از یک آبچکان استیل نیز در آن بهره برده می شود و برای پخت
   و پز نیز از یک گاز رومیزی بهره برده می شود و تهویه آن نیز بر عهده هود آشپزخانه است
   در اینجا به گوشه ای از امکانات رفاهی قابل نصب در این سازه ها برای شما اشاره شد
   و اگر شما نیاز به چنین سازه هایی دارید می توانید از نمایشگاه شرکت ما دیدن کرده
   و با نمونه هایی که از قبل تولید شده اند بازدید به عمل آورید . شما دوست عزی اگر
   سوال دیگری داشتید من در خدمت شما هستم .

   پاسخ
 • با سلام . سوالی در رابطه با نحوه اجرای کانکس های نگهبانی را بصورت اجرا در محل را
  داشتم . سوال من در رابطه با نحوه اجرای این سازه ها بود . برای اجرای این سازه ها به
  این شیوه آیا حمل لوازم به عهده ما است یا شما تمامی کارها از جمله حمل را به عهده
  می گیرد . و آیا امکان اجرای امکانات رفاهی در این سازه ها امکان پذیر است و اگر این
  طور می باشد اجرای آن ها به چه شکلی بوده و برای من مقداری توضیح دهید که این
  کار به چه شکل امکان پذیر است .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای فرهادی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که اجرای کانکس های نگهبانی به صورت اجرا در محل
   امکان پذیر است و این کار براحتی اجرا می شود . در گروه صنعتی معین کانتین اجرای کارهایی
   که در خارج از شرکت انجام می شود توسط تکنسین های مجرب شرکت انجام شده که
   تمامی مراحل ساخت و اجرا نیز بر عهده ی همکاران ما است . تمامی مراحل حمل و نصب
   جزئی از فرایند تولید بوده که همه ی آن ها بر عهده همکاران ما است و شما نیازی نیست
   کاری را انجام دهید و از این بابت شما نگرانی نداشته باشید .
   در رابطه با سوال دیگر شما که مربوط به اجرای امکانات رفاهی است باید عرض کنم که
   اجرای این امکانات معمولاً در این سازه ها انجام نمی شود و دلیل آن هم محدودیت در
   فضای این سازه ها است و اگر مشتری نیاز داشته باشد اجرای تمامی امکانات رفاهی در
   این سازه ها براحتی انجام می شود و از این بابت هیچگونه نگرانی وجود ندارد .
   سوال پرسیده بودید در رابطه نحوه اجرا . باید عرض کنم که برای ساخت کانکس به روش
   اجرا در محل تمامی لوازم و ادوات به محل نصب حمل شده و پس از آن مراحل ساخت
   شروع می شود . در اولین مرحله نیاز است که اسکلت سازه ساخته شود . و برای این
   منظور ابتدا شاسی ساخته شده که این شاسی از جنس تیرآهن می باشد و سپس
   اسکلت سازه بر روی این شاسی اجرا خواهد شد . در مرحله بعد رنگ آمیزی صورت
   می پذیرد و سپس نمای بیرونی کانکس که معمولاً از جنس ورق گالوانیزه با پوشش
   رنگ الکترواستاتیک است اجرا می شود . البته برخی از این سازه ها را با نماهایی بسیار
   متفاوت تر اجرا می کنند این بستگی به سلیقه سفارش دهنده دارد . و در مرحله بعد کف
   سازی صورت می پذیرد . کف سازی در کانکس های کوچک معمولاً توسط تخته ام دی اف
   صورت خواهد پذیرفت ولی اگر مشتری بخواهد می توانیم این کف سازی را براساس سرامیک
   انجام دهیم . این کار برای این سازه ها مزایای فراوانی به همراه خواهد داشت که در کامنت
   های دیگر در این رابطه توضیحاتی عرض کرده ام .
   پس از کف سازی نوبت به اجرای دیوار پوش می رسد . ولی باید به این موضوع اشاره کرد که
   برای اجرای دیوار پوش نیاز است که قبل از آن عایق های پلی استایرن کانکس نصب شود .
   البته اگر کانکس به عایق پشم شیشه نیاز داشته باشد این کار باید قبل از نصب ورق های
   بدنه صورت پذیرد . و پشم شیشه بین ورق بدنه و اسکلت سازه جا نمایی شود . این کار
   توسط همان تکنسین های شرکت صورت می پذیرد . و پس از نصب عایق های بدنه نوبت به
   نصب دیوار پوش ها خواهد رسید . امروزه اجرای دیوار پوش سازه های پیش ساخته توسط
   پی وی سی انجام می شود . پیشنهاد من برای این نوع سازه ها استفاده از دیوار پوش
   پی وی سی چاپی است . این دیوار پوش از لحاظ کیفی بسیار مناسب بوده و ظاهر داخلی
   سازه را نیز از لحاظ بصری بهتر می نماید . در مرحله بعدی نوبت به نصب درب و پنجره های سازه
   خواهد رسید در این مرحله درب و پنجره های کانکس نصب شده که این کار برای باید با دقت انجام
   شود . و باید دقت شود که پنجره ها و درب کاملاً ریگلاژ بوده و مانع ورود کمترین هوا به داخل
   سازه شود . بنابراین دقت زیاد می تواند سبب شود که شما در تابستان و زمستان برای گرم
   کردن و یا خنک کردن داخل کانکس زحمت زیادی نکشید .
   در مرحله آخر نیز نوبت به اجرای برق کشی سازه خواهد رسید . و تمامی برق کشی ها بصورت
   روکار بوده و برای این کار از بهترین لوازم بهره برده می شود این کار سبب می شود که کیفیت
   و کارایی سازه بهتر شود .
   در صورت نیاز به اجرای امکانات رفاهی باید برخی از مراحل از همان اسکلت سازی اجرا شود
   و این اجرای امکانات رفاهی می تواند شامل سرویس بهداشتی ، حمام و آشپزخانه باشد
   و هر کدام از این امکانات رفاهی هزینه جداگانه ای برای این سازه داشته و علاوه بر آن
   نیاز است که این سازه ها فضایی بزرگتر برای اجرای این امکانات را در داخل خود نیز
   داشته باشند .

   پاسخ
 • با سلام . سازه ای نگهبانی احتیاج دارم . می خواهم که این سازه را در ارتفاع بالا قرار دهم .
  برای این منظور که بتواند از دور به همه چیز دسترسی داشته باشد . و به همین منظور قصد
  دارم از برجک بهره ببرم . می خواهم بدانم که چطور می توانم از این سازه بهترین بهره را ببرم .
  و برای من در این سازه ها چند چیز اهمیت دارد . یکی عدم تبادل انرژی حرارتی و دوم اجرای کف
  سرامیک و سوم انتخاب حفاظ های مناسب و محکم برای این سازه است . در صورتی شما
  اطلاعاتی در این زمینه دارید در اختیار من قرار دهید تا من سازه ای که مناسب است را تهیه
  کنم . با تشکر و قدر دانی از شما دوست عزیز .

  پاسخ
  • با سلام خدمت شما آقای جمشیدی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که کانکسی که شما می خواهید در واقع یک کانکس
   برجک نگهبانی است . این سازه با وجود حجم کم از قیمت بسیار بالایی برخوردار خواهد بود .
   این سازه را باید به گونه ای طراحی کرد که در برابر شدت باد از خود مقاومت بسیار زیادی
   نشان دهد و وزش شدید باد بر روی آن تاثیر بسیار کمی داشته باشد . از این رو این سازه
   ها را با ابعاد کوچک و سبک می سازند . و باید توجه کرد که این سازه ها براساس همین
   روش طراحی و تولید می شوند . از مهمترین سازه هایی که چنین طراحی را با خود دارند
   می توانیم به برجک های نگهبانی در پادگان ها اشاره کنیم . این برجک ها از این قاعده بهره
   می برند و سعی می شود که ساخت آن ها چنین مسائلی در آن لحاظ شود .
   این سازه ها را می توانیم با ساندویچ پانل طراحی و تولید کنیم . این نوع عایق بدنه برای این
   سازه ها بسیار مناسب است و می تواند کمک زیادی را برای عدم تبادل انرژی حرارتی انجام
   دهد . از مهمترین مزایای ساندویچ پانل ها می توانیم به عایق بودن در مقابل تبادل انرژی
   حرارتی عنوان کرد . البته ساندویچ پانلی که برای این سازه می توانیم استفاده کنیم بهتر
   است دارای دانسیته 40 بوده و ضخامت آن نیز می تواند تا 8 سانتیمتر باشد . البته نوع 4
   سانتیمتر آن نیز برای این سازه ها مناسب می باشد . و بهتر است که کف این سازه نیز
   از جنس ساندویچ پانل باشد . این کار برای اینکه گرما و سرما از کف به داخل سازه سرایت
   نکند بسیار خوب و کارآمد خواهد بود . از این رو نیاز است که کف این سازه ها از این جنس
   بوده و برای کف سازی نیز می توانیم از یک تخته بهره برده و روی تخته نیز برای زیبایی بیشتر
   با کف پوش نمد دار تزئین شود .
   شما در برجک های نگهبانی نمی توانید کف آن را با سرامیک اجرا کنید . این کار منجر به سنگین
   شدن این سازه ها شده و به همین جهت وزش باد می تواند بر روی این سازه ها تاثیر گذار
   باشد و این سنگینی وزن سبب ضربه های ناگهانی به پی سازه خواهد شد . نیاز است که
   شما به این موضوع توجه کافی داشته باشید .
   یکی از مواردی که برای عدم تبادل انرژی در این سازه ها دارای اهمیت است استفاده از
   پنجره های پی وی سی می باشد . این پنجره ها در عدم تبادل انرژی حرارتی بسیار مناسب
   بوده و سبب می شود که تبادل انرژی حرارتی در این سازه ها به حداقل برسد و از طرف دیگر
   نیاز است که درب این سازه ها نیز از این جنس بوده که در عدم تبادل انرژِی بسیار تاثیر گذار
   می باشد . و برای افزایش ایمنی داخل سازه نیز نیاز است که تمامی درب ها و پنجره ها
   به حفاظ فلزی محکم و مستحکم مجهز شده که این کار در تمامی سازه های نگهبانی
   لازم است و باید به طور جدی آن را رعایت نمود . ولی اجرای حفاظ فلزی در این سازه ها
   باید به گونه ای اجرا شود که این حفاظ فلزی مانع دید نگهبان نشده و از این لحاظ مشکل
   آفرین نباشد . بنابراین در طراحی حفاظ فلزی در این سازه ها باید دقت بیشتری شود .
   و در رابطه با پنجره باید عرض کنم که دید این سازه ها باید بصورت 360 درجه باشد تا شخص
   داخل سازه براحتی بتواند به محیط اطراف اشراف داشته باشد و این باید از محاسن طراحی
   این سازه ها در نظر گرفته شود .
   بنابراین همانطور که عرض کردم طراحی و ساخت این سازه ها نیاز مند دانش قبلی در این
   باره می باشد و شما نمی توانید هر سازه ای را برای این مصارف طراحی و اجرا کنید و باید
   در این رابطه دقت فراوانی به خرج دهید و از دانش گذشته خود بهره ببرید .
   در ابتدای کار گفته شد که این سازه ها از هزینه بر ترین نوع سازه های تولیدی است بیشتر
   هزینه ساخت این سازه ها مربوط به ساخت برجک این سازه ها می باشد و به همین دلیل
   ساخت این برجک ها بسیار هزینه بر است و معمولاً آهنگرهایی که دارای تجربه کافی هستند
   در ساخت این سازه ها بکار گرفته می شوند .

   پاسخ
 • با سلام . در رابطه با ساخت کانکس های نگهبانی که دارای امکانات رفاهی هستند می خواستم
  بپرسم که این سازه ها را با چه کیفیتی می توان ساخت و آیا اجرای امکانات رفاهی در این سازه
  ها مشکلی ایجاد نخواهد کرد البته من این سازه را برای استفاده به عنوان کیوسک نگهبانی در
  نظر دارم که می خواهم این سازه برای سه نفر از افراد حراست مورد استفاده قرار گیرد . اگر
  می توانید من را در این زمینه راهنمایی نمائید .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای صابری .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که معمولاً کانکس های نگهبانی را بدون امکانات رفاهی
   تولید و عرضه می کنند . این سازه ها از کم امکانات ترین سازه های تولیدی می باشند و به
   همین علت فضای بسیار کمی دارند . ولی اگر مشتریان نیاز به اجرای امکانات رفاهی در این
   سازه ها را داشته باشند . براحتی می توانیم تمامی امکانات رفاهی را در ساخت آن ها
   لحاظ کنیم . از امکانات رفاهی که در ساخت این سازه ها می توانیم استفاده کنیم اجرای
   سرویس بهداشتی ، حمام و آشپزخانه است . و اگر در این سازه ها مشتری به فضایی
   برای استراحت نیاز داشته باشد . می توانیم یک اتاق برای استراحت نگهبانان در نظر بگیریم
   و از این لحاظ هیچگونه مشکلی وجود ندارد .
   پیشنها من به شما یک سازه با ابعاد 3 متر در 4 متر بوده که می توانیم سرویس بهداشتی و
   حمام آن را بصورت مشترک اجرا کنیم . درب این سرویس بهداشتی و حمام بهتر است به
   فضای بیرون از کانکس باز شود که از لحاظ بهداشتی نیز بهتر است و در اجرای آن نیز باید
   تمامی امکانات را لحاظ کنیم . از این امکانات می توانیم به اجرای توالت ایرانی و فرنگی ،
   فلاش تانک ،شیر آلات اهرمی درجه یک ، روشویی ، آینه ، فن تهویه هوا ، شلنگ فنری ،
   رخت آویز و . . . اشاره نمائیم . تمامی این امکانات با بهترین کیفیت در این سازه ها قابل اجرا
   است و شما می توانید تمامی این امکانات را در آن داشته باشید و جای هیچ نگرانی در این
   رابطه نخواهد بود .
   در آشپزخانه این کانکس ها می توانیم به امکاناتی نظیر کابینت و زیر کابینتی ، آب چکان
   استیل ، سینک ظرفشویی استیل ، هود تهویه هوا و . . . نصب کنیم . و هیچگونه محدودیتی
   از لحاظ اجرای امکانات رفاهی در این رابطه وجود ندارد ولی بیشتر مشتریان در این سازه ها
   از کمترین حجم لوازم مورد استفاده بهره می برند .
   اتاق استراحت نیز باید از فضای اصلی و محل کار کارکنان جدا باشد . در این صورت این کار
   سبب می شود که ما بتوانیم از کمترین فضا حداکثر بهره را ببریم . در بین تمامی این مواردی
   که گفته شد باید به محل قرار گیری این اتاق استراحت دقت شود که محل قرار گیری تخت و
   لوازم دیگر به درستی اجرا شود تا در کمترین فضا بیشترین بهره وری را داشته باشیم و به
   همین منظور نیاز است که به محل استراحت بیشتر از باقی مراحل ساخت توجه بیشتری شود
   لازم به تذکر می دانم که اجرای تمامی امکانات رفاهی نباید در کارکرد اصلی این سازه اخلال
   ایجاد کند و سبب و یا مانع اجرا اصلی ترین کار سازه که تسلط به محیط اطراف است بشود .
   البته امروزه برای دید بهتر به محیط اطراف از دوربین های مدار بسته بهره می برند . از مزایای
   این دوربین ها ثبت تصاویر و استفاده از آن در زمان لازم است . بنابراین لازم است که در صورت
   نصب دوربین و اتصال آن به این کانکس از قبل تمامی اقدامات لازم در این زمینه بررسی و انجام
   شود تا در زمان دیگری نیازی به تعمیرات و اجرای مراحل داکت کشی نباشد .
   امروزه دوربین های مدار بسته را بصورت آی پی نیز به کار می گیرند . این کار سبب می شود
   که سیم از اتصال بین دوربین تا محل نمایشگر تصاویر دور باشد . و با بهترین کیفیت و مناسب
   ترین کیفیت تصویر در اختیار شخص قرار گیرد .

   پاسخ
 • کانکس های نگهبانی چه فرقی با کیوسک های نگهبانی دارند . من می خواهم تفاوت این
  دو سازه را از لحاظ ساختاری و تولید بداند . که به چه سازه هایی کانکس های نگهبانی و
  به چه سازه هایی کیوسک نگهبانی گفته می شود . اگر می شود در رابطه با امکانات کانکس
  های نگهبانی و امکاناتی که در کیوسک های نگهبانی قابل اجرا است را نیز توضیح دهید .
  با تشکر و قدردانی ویژه از شما بابت راه اندازی این سایت خوب .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای حسن پور .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که تفاوتی بین کانکس های نگهبانی و کیوسک های
   نگهبانی وجود ندارد . در ایران در قدیم به کانکس کیوسک گفته می شدند . و همین امر سب
   شده است که بسیاری از افراد فکر کنند که این سازه ها با هم دارای تفاوت جدی هستند
   در صورتی که این تفاوت وجود ندارد . البته باید عرض کنم که برخی از کانکس ها که دارای
   امکانات زیادی هستند را با نام کیوسک معرفی می کنند و سازه هایی که از امکانات کمتری
   برخوردارند به کانکس معروف هستند . این تفاوت چند سالی است که در ایران از آن بسیار
   یاد می شود . حالا ما قصد داریم در اینجا به معرفی کانکس که با امکانات کم تولید می شود
   و کیوسک که با امکانات بیشتری تولید می شود بپردازیم .
   کانکس های نگهبانی معمولاً بدون امکانات رفاهی ساخته می شوند و در ساخت آنها از کمترین
   امکانات بهره برده می شود . معمولاً سعی می شود که کانکس های نگهبانی را با قیمت پائین
   تولید کرد و به همین جهت امکاناتی که در این سازه ها بکار می رود بسیار کم و ناچیز خواهد بود
   ولی بهتر است که پنجره های کانکس های نگهبانی را از نوع پی وی سی انتخاب نمود این کار
   سبب می شود که تبادل انرژی حرارتی در این سازه ها کاهش یافته و هزینه گرمایش و سرمایش
   نیز به پائین ترین حد خود برسد . باید به این مسئله توجه جدی نمود .
   معمولاً شاسی کانکس های نگهبانی را از نوع اسکی انتخاب می کنند این سازه ها به همین
   دلیل از هزینه ساخت بسیار پائینی برخوردارند و باید به این مسئله نیز توجه کرد .
   ولی کیوسک ها کاملاً متفاوت تولید می شوند و برای ساخت کیوسک ها از شاسی دور کلاف
   و از جنس تیرآهن بهره برده می شود و داخل این سازه ها نیز با تیرآهن بصورت کامل تقویت
   شده و بهتر است که کف این سازه ها را با اجرای تدابیری با سرامیک فرش نمود . این کار برای
   این سازه ها مزایای فراوانی به همراه دارد . که از این مزایا می توانیم به افزایش ایستایی سازه
   ، افزایش طول عمر کانکس و استحکام کف کانکس اشاره کرد . از دیگر تفاوت ها می توانیم به
   ارتفاع بیشتر کیوسک ها نسبت به کانکس ها اشاره کرد . این ارتفاع در بسیاری از مواقع ممکن
   است بیش از یک متر باشد . از دیگر مسائل قابل لمس می توانیم به نمای بیرونی کیوسک ها
   اشاره کرد این نمای بیرونی را معمولاً از نوع کامپوزیت و یا دکوراتیو انتخاب می کنند . به همین
   جهت زیبایی بسیار بیشتری نسبت به کانکس ها دارند .
   تمامی درب و پنجره ها در این سازه ها را از جنس پی وی سی همراه با شیشه های دو جداره
   انتخاب می کنند این کار از مزایای بزرگ این سازه ها محسوب می شود و همین مزایا سبب شده
   است که این سازه ها از کیفیت مناسبی برخوردار باشند .
   در بسیاری از موارد سعی می شود که کیوسک ها را با امکانات رفاهی طراحی و اجرا کنند این
   امکانات رفاهی می تواند شامل سرویس بهداشتی و حمام شود . سرویس بهداشتی و حمام
   در این سازه ها از اهمیت بسیاری برخوردار است و نمی توانیم این سازه ها را بدون این امکانات
   طراحی و اجرا کنیم . معمولاً سرویس بهداشتی و حمام در این سازه ها بصورت مشترک اجرا
   می شود و بهتر است که درب این امکانات به بیرون از سازه باز شود . تا از لحاظ بهداشتی نیز
   در وضعیت مناسبی قرار داشته باشد .
   در مجموع در این کامنت خواستم به این موضوع اشاره کنم که این سازه ها با هم تفاوت جدی
   ندارند ولی برخی از افراد این سازه ها را با هم متفاوت می دانند و به همین جهت من سعی
   بر این داشتم که برای این عزیزان نیز در این رابطه توضیحاتی داده باشم .
   موفق و پیروز باشید .

   پاسخ
 • من می خواهم یک دستگاه تولید ارزهای دیجیتال سفارش دهم . با یکی از دوستانم که در این
  رابطه صحبت به میان آمد نام شرکت شما را به من معرفی کرد . می خواستم بدانم که شرکت
  معین کانتین آیا در این زمینه به فعالیت می پردازد . و اگر شما در این زمینه کار می کنید می
  خواهم اطلاعاتی در رابطه با نحوه تولید این دستگاه ها کسب کنم . اگر ممکن است من را در
  این زمینه راهنمایی کنید . چون مدتی است به تحقیق می پردازم ولی اطلاعات زیادی را در
  زمینه طراحی و ساخت این سازه ها نتوانسته ام کسب کنم .
  با تشکر از شما که من و دوستان را در این زمینه راهنمایی می کنید .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای مرجانی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که ساخت کانکس های تولید ارزهای دیجیتال در ایران
   یکی دو سال است که رواج پیدا کرده است و طرفداران بسیاری در این زمینه دارد . تمامی
   این سازه ها براساس نیاز مشتری تولید می شوند و کیفیت لوازم مورد استفاده نیز براساس
   تعداد و نیاز مشتری قابل اجرا است .
   دستگاه هایی که در این سازه ها بکار می رود معروف به ماینر هستند . البته این دستگاه
   ها در برخی از سایت ها آسیک معرفی می کنند . این دستگاه ها عملیات ماینرینگ را انجام
   داده و به برق زیادی احتیاج دارند . و این مصرف زیاد انرژی در این دستگاه ها تولید گرمای زیادی
   خواهد نمود . و باید به این مسئله توجه کرد .
   در گروه صنعتی معین کانتین به طراحی و ساخت این سازه ها توجه زیادی می شود . از این
   توجه ها باید به مقدار هوای خنک ورودی و تخلیه هوای گرم خروجی توجه کنیم . در این بین
   باید طراحی به گونه ای باشد که حداکثر کارایی را برای این سازه ها به همراه داشته و تولید
   تراهش مورد نیاز نیز کاهش نیابد .
   ما در طراحی کانکس های ماینر به خنک سازی ، برق رسانی و قفسه بندی داخل سازه توجه
   بسیار زیادی می کنیم . تا بهترین کیفیت و بهترین کارایی در این سازه ها اتفاق بیافتد .
   برای این که بتوانیم حداکثر تراهش را در این سازه ها تولید کنیم نیاز است که حداکثر خنکی را
   در این کانکس ها داشته باشیم . برای تولید هوا خنک نمی توانیم از کولر گازی بهره ببریم بنابراین
   برای تولید هوای خنک از کولر آبی بهره می بریم . با کمک کولر آبی می توانیم هوای خنک زیادی
   تولید کنیم . برای این منظور ما برای هر 20 دستگاه یک دستگاه کولر آبی 7000 استفاده کرده که
   هوای خنک مورد نیاز سازه را تامین کند .مقدار هوای خنک تولید شده توسط این کولر آبی برابر
   با 3500 متر مکعب در دور کند است و این مقدار هوا برای ما کافی است .
   در صورتی که هوای گرم به این دستگاه ها برسد می تواند تولید تراهش را کاهش داده و از این
   رو سود آوری دستگاه نیز کاهش یابد و از طرف دیگر ممکن است به دستگاه ها آسیب جدی
   وارد آید و باید به این مسئله توجه جدی نشان داد .
   ما برای عدم تداخل بین هوای گرم تولید شده توسط دستگاه و هوای خنک تولید شده توسط
   کولر آبی یک پارتیشن در این سازه ها اجرا می کنیم . این کار می تواند سبب حداکثر کارایی
   شده و کارآمدی این سازه ها را نیز در حد مطلوبی افزایش دهد .
   از دیگر مسائلی که باید به آن توجه کرد مسئله قفسه بندی بین دستگاه ها است . برای
   قفسه بندی نیاز است این قفسه ها را طوری طراحی و اجرا کنیم که هوای خنکی بین آن ها
   براحتی حرکت کرده و باعث تجمع هوای گرم بین قفسه ها نشود این کار می تواند برای این
   دستگاه ها خطرناک بوده و سبب زیان جدی به این دستگاه ها شود . از این رو نیاز است به
   این مسئله توجه کنیم . بهترین قفسه بندی از جنس پروفیل بوده که سبب می شود که
   قفسه ها به اندازه کافی محکم و قابلیت تبادل هوا را داشته باشند .
   برق رسانی به این دستگاه ها باید با بهترین کیفیت انجام شود و برای این منظور برق رسانی
   باید بصورت حرفه ای اجرا شود . و هر کدام از دستگاه ها بصورت جداگانه برق به آن ها رسیده
   و در صورت بوجود آمدن اشکال در یک دستگاه سبب قطع شدن دیگر دستگاه ها نخواهد شد .
   از این رو نیاز است که در ساخت این سازه ها به مسئله برق رسانی توجه جدی شود . تا
   بهترین سیستم برق رسانی در این سازه ها اجرا شود .

   پاسخ
 • با سلام در سایت های مختلف در رابطه با ساخت کانکس های ماینر اطلاعات کمی موجود
  است . از این رو من نتوانستم اطلاعات خوبی در این زمینه به دست بیاورم . اگر ممکن است
  در رابطه با نحوه ساخت کانکس های ماینر توضیحاتی بدهید . تا افرادی که مانند من از
  اطلاعات کمی برخوردارند بهره مند شوند . اگر ممکن است در رابطه با نحوه ی خنک کنندگی
  این سازه ها بیشترین اطلاعات را بدهید . ممنون و سپاسگزام که جواب کامنت ها را با
  حوصله و صبوری می دهید .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای نجف زاده .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم . که ساخت کانکس های ماینر یکی از بیشترین سوالاتی
   است که از تولید کنندگان سازه های پیش ساخته پرسیده می شود . ساخت این سازه ها
   برای عملیات ماینرینگ بکار می رود . و در یکی دو سال گذشته توانسته است علاقه مندان زیادی
   را به خود جذب نماید . از این رو باید به این مسئله به عنوان یکی از فرآیندهای پول ساز در کشور
   توجه شود . در رابطه با ساخت کانکس های ماینر من به دوستان تاکید می کنم که به سه عامل
   کلیدی توجه فراوانی کنید . یک خنک سازی محیط و تخلیه هوای گرم ، دوم برق رسانی اصولی
   و حرفه ای و سوم قفسه چینی این سازه ها . وقتی با دوستان زیادی در این رابطه به گفتگو
   می پردازیم . براحتی از این سه مسئله عبور کرده و در هنگام بهره برداری از این سازه ها به
   مشکل بر می خورند . و برای اینکه مشکل را حل کنند هزینه زیادی را انجام داده که در مقابل
   هزینه اولیه بیشتر است .
   در رابطه با خنک سازی این سازه ها روش های فراوانی به کار رفته است . از نظر من استفاده
   از کولر آبی ارزان ترین و به صرفه ترین روش است . در این فرآیند شما با نصب یک کولر آبی با
   توان مورد نیاز می توانید هوای خنک به مقدار کافی را در اختیار دستگاه ها قرار دهید . ما برای
   اینکه این هوای خنک را در اختیار این دستگاه ها قرار دهیم از کولر آبی 7000 بهره می بریم
   این کولرهای آبی در دور تند توانایی ورود 7000 متر مکعب هوا در ساعت را دارند و در دور کند
   بیش از 3500 متر مکعب هوا وارد این سازه ها نموده و از این لحاظ یکی از بهترین موارد قابل
   استفاده در این سازه ها می باشند .
   برخی از افراد از کولر گازی برای این کار بهره می برند . کولر گازی برای خنک کردن دستگاه
   ها جوابگو نیست و دلیل آن هم خنک کردن هوای محیط توسط کولر گازی است و در واقع
   کولرهای گازی هوای داخل یک اتاق را جذب و پس از خنک کردن به همان محیط بر می
   گردانند . ولی برای این دستگاه ها باید به این موضوع توجه کرد که ماینر ها هوای خنک را
   وارد دستگاه کرده و هوای گرم را از خود توسط فن خارج می کنند . در برخی از این دستگاه
   ها هوای ورودی نسبت به هوای خروجی 40 درجه سانتیگراد کمتر است .
   برای اینکه هوای خروجی از دستگاه با هوای گرم ورودی تداخل نیابد . یک پارتیشن نصب
   شده و هوای گرم به آن طرف پارتیشن هدایت و توسط فن های قوی از سازه خارج خواهند
   شد . این کار کمک بزرگی برای خنک نگاهداشتن دستگاه ها است و استفاده از پارتیشن
   ارزان ترین و اصولی ترین راه برای خنک نگاه داشتن است .
   برق مورد استفاده در این دستگاه ها باید بدون نوسان در اختیار آن ها قرار گیرد . و برای این
   کار باید در نزدیک ترین محل به برق توضیع شده دستگاه ها را قرار دهید . و از طرف دیگر باید
   تمامی دستگاه ها برای خود یک فیوز جداگانه داشته و برق دستگاه باید از یک فیوز عبور کرده
   تا بالاترین امنیت برای این دستگاه ها بوجود بیاید . برخی از افراد برای کاهش هزینه اقدام به
   نصب هر چند دستگاه به یک فیوز مرکزی می کنند . این کار موجب صدمه دیدن دستگاه ها
   شده و در صورتی که یک دستگاه دارای نوسان زیادی باشد . می تواند سبب آسیب دیدن
   سایر دستگاه ها شود .
   قفسه بندی در این سازه ها بسیار اهمیت دارد . در ساخت این سازه ها نمی توانیم از قفسه
   های انباری بهره ببریم . بهترین قفسه برای اجرای این سازه ها قفسه های ساخته شده از
   پروفیل می باشد . که براحتی هوای گرم را از بین خود عبور داده و مانع تجمع هوای گرم در
   بین این قفسه ها خواهد شد از این رو نیاز است که حتماً از این نوع قفسه برای این کار بهره
   برد .
   در انتها متذکر می شوم که در صورتی که برای ساخت این سازه ها به خنک سازی ، برق
   رسانی و قفسه بندی توجه نشود مطمئناً آن سودی که برای خود قابل تصور هستنید عاید
   شما نخواهد شد و باید به این مسئله توجه جدی نمائید .

   پاسخ
 • با سلام خدمت آقای حیدری . من دو سال است که به استخراج ارزهای دیجیتال مشغولم در
  این دو سال مشکلات زیادی در رابطه با خنک سازی این دستگاه ها داشته ام . دوستان در
  این رابطه با استفاده از کانکس های ماینر توانسته اند این مشکل را حل کنند . فقط برای من
  این سوال بوجود می آید که این دستگاه ها چرا اینقدر تفاوت قیمت دارند . و از طرف دیگر
  برخی از دوستان از سیستم های گران قیمت استفاده کرده اند و جوابی نگرفته اند و برخی
  دیگر از دوستان که از سیستم های ارزان قیمت تر بهره برده اند جواب خوبی را گرفته اند
  اگر ممکن است در این رابطه نیز توضیحاتی بدهید ممنون می شوم .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای صفایی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که تقریباً دو سال است که از سازه های کانکسی برای
   نصب دستگاه های ماینر استفاده می شود . این دستگاه ها نیاز به خنکی هوا دارند و اگر شما
   بتوانید دمای داخل این سازه ها را کاهش دهید . در این راه به موفقیت دست یافته اید حالا این
   سیستم می تواند گران قیمت باشد و یا ارزان قیمت فرقی ندارد . مهم این است که شما در این
   سازه ها بتوانید دمای هوای محیط را کاهش دهید .
   اگر بتوانید دمای هوای داخل این سازه ها را کاهش دهید به دو موفقیت بزرگ خواهید رسید اول
   تراهش تولیدی را افزایش داده که به معنی سودآوری بیشتر شما است و دوم می توانید طول
   عمر دستگاه های خود را افزایش دهید . این کار می تواند برای شما از اینکه نیاز به دستگاه
   کمتری در طولانی مدت باشید می شود . و این کار نیز نوعی سودآوری دیگر برای شما محسوب
   می شود . لازم به توضیح می دانم که اگر دمای دستگاه های شما افزایش زیادی بیابد دستگاه
   بصورت خودکار ریست می کند و این ریست تا زمانی که دستگاه خنک نشود ادامه دارد و از
   طرف دیگر در صورت برگشت دستگاه به مدار باید این موضوع را در نظر داشته باشید تا زمانی که
   دستگاه بصورت کامل به مدار بازگردد مدتی طول خواهد کشید که سودآوری دستگاه شما نیز
   به همان اندازه کم می شود . نیاز است به این مسئله توجه جدی داشته باشید .
   برای اینکه بتوانید دمای داخل محیط کانکس را کاهش دهید نیاز است از کولر آبی برای این کار
   بهره ببرید . کولرهای آبی مورد نیاز شما براساس بازدهی آن ها مشخص می شود . و ما برای
   این دستگاه ها از کولرآبی 7000 بهره می بریم که توان ورود 7000 متر مکعب هوا در دور تند و
   در زمان یک ساعت را دارد . و در دور کند نیز توان ورود 3500 متر مکعب را خواهد داشت .
   لازم به توضیح کولر گازی برای این نوع کار مناسب نیست . در واقع چون کولر گازی هوای
   محیط داخل کانکس را خنک کرده و مجدداً به محیط باز می گرداند . از این رو مناسب نخواهد
   بود . ما در این سیستم نیاز داریم که یک هوای خنک به کانکس وارد کرده و این هوا توسط
   فن دستگاه وارد شده و پس از سرد کردن قطعات داخلی دستگاه توسط یک فن دیگر دستگاه
   از آن خارج شود . و این به معنی ورود هوای بسیار زیاد است .
   ما در گروه صنعتی معین کانتین برای اینکه هوای خنک تولید شده توسط کولر آبی با هوای
   گرم تولید شده توسط دستگاه با هم تداخل پیدا نکنند از یک پارتیشن بهره می بریم . این
   پارتیشن را به گونه ای در این سازه ها بکار می بریم که هوای گرم تولید شده از طریق یک
   سوراخ به آن طرف وارد شده و این هوا توسط یک فن قوی به بیرون هدایت شود . این کار
   بسیار کارساز و کارآمد است . از این رو نیاز است به آن توجه ویژه ای شود .
   از مواردی که مشتریان به آن کمتر توجه می کنند هوایی است که بین دستگاه ها قرار
   گرفته و توانایی خارج شدن ندارد . این کار معمولاً در سازه هایی اتفاق می افتد که توسط
   قفسه های انباری چیده شده اند . این قفسه ها که بصورت یکپارچه از فلز تشکیل شده
   است مانع خروج گرمای تولیدی بین دستگاه ها می شود . ما در گروه صنعتی معین کانتین
   برای حل این مشکل اقدام به ساخت این قفسه ها از جنس پروفیل می نمائیم این کار
   سبب می شود هوای تولید شده براحتی از بین این دستگاه ها خارج شود و در یک نقطه
   خاص تجمع ننماید . از این رو توجه به این موضوع بسیار اهمیت دارد .

   پاسخ
 • ساخت کانکس نگهبانی که از جنس ساندویچ پانل باشد . باید به چه شیوه ای ساخته شود
  من می خواهم تمامی مراحل ساخت را بدانم که این سازه ها برای ساخت باید چه مراحلی
  را طی کنند . ابعادی که من در نظر دارم می خواهم 6 متر مربع فضا داشته باشد و در آن از
  سرویس بهداشتی و حمام بهره مند شوم . اگر ممکن است تمامی مراحل ساخت را برای
  من توضیح دهید . ممنون از توضیحات خوب شما .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای اکرمی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که ساخت کانکس نگهبانی با ساندویچ پانل است یکی
   از سوالاتی است که بسیاری از افراد از تولید کنندگان دارند . ما در گروه صنعتی معین کانتین
   برای ساخت کانکس های نگهبانی با ساندویچ پانل مراحل زیر را طی می کنیم :
   در ابتدای کار شاسی سازه را که از نوع تیرآهن است ساخت و برای این منظور شاسی را
   بصورت دورکلاف می سازیم . و نیاز است شاسی بصورت کامل از داخل تقویت شود . این
   شاسی برای اجرای کف سرامیک بسیار مناسب است و پیشنهاد ما به شما اجرای کف این
   سازه با سرامیک است . در مرحله بعد اسکلت سازه تولید می شود . اسکلت سازه ساندویچ
   پانل با اسکلت سازه های معمولی با هم متفاوت است و باید از استحکام سازی مناسبی
   برخوردار بوده از این رو نیاز است که این استحکام سازی با بهترین کیفیت انجام شود . زیرا
   برخی از سازه ها دارای اسکلت ضعیفی بوده و در هنگام بلند کردن سازه از زمین موجب
   پیچیدگی سازه نخواهد شد .
   در مرحله بعد نوبت به نصب ساندویچ پانل ها می شود . برای این منظور نیاز است که ساندویچ
   پانل ها از قبل سفارش داده شده باشد و در زمان ساخت اسکلت آماده باشند . ساندویچ پانل
   های سفارشی باید دارای مزایای فراوانی باشند . از این مزایا می توانیم به عایق مناسب از
   جنس پلی اورتان ، ورق آلوزینک 0.5 میلیمتر در دو طرف ساندویچ پانل ، دانسیته 40 ، قرار گیری
   ساندویچ پانل ها در داخل هم و . . . که هر کدام از این مزایا برای خود کیفیت سازه را می تواند
   افزایش دهد . در بسیاری از مواقع تولیدکنندگان برای اینکه ساندویچ پانل ها سریعاً به دستشان
   برسد اقدام به خرید از تولیدکنندگان در سطح پائین می کنند . که این کار می تواند بر روی
   کیفیت سازه تاثیرگذار باشد .
   در مرحله بعد که در ابتدای مراحل ساخت نیز توضیح دادم نوبت به اجرای کف سازه می رسد .
   پیشنهاد من به شما اجرای کف این سازه ها با سرامیک است . ولی اگر شرایط اجرای کف
   سرامیک را ندارید می توانید کف این سازه ها را با تخته اجرا کنید . این کار هم هزینه کمتری
   دارد و هم سرعت اجرای بالاتری داشته از این رو بیشتر سازه ها را به این شکل اجرا می کنند
   ولی برای اینکه کف این سازه ها نسبت به ورود گرما و سرما عایق باشد نیاز است که کف
   این سازه ها را ابتدا با ساندویچ پانل اجرا کرده و بر روی کف تخته را قرار داده و محکم نمود و
   تمامی مراحل کفپوش و زیبا سازی سازه را در مرحله بعد قرار دهید .
   در مرحله بعد محل پنجره ها برش خورده و پنجره ها را در محل خود قرار می دهند و نیاز است
   که جنس پنجره ها و درب از پی وی سی بوده که سبب افزایش کیفیت عایقی سازه می شود
   تمامی درب ها و پنجره هایی که از جنس پی وی سی هستند نیاز است که به شیشه های
   دوجداره نیز مجهز شوند . این کار برای تبادل عایقی این سازه ها بسیار مفید خواهد بود .
   مرحله بعدی نوبت نما سازی داخلی این سازه ها است که این کار توسط دیوار پوش
   پی وی سی انجام می شود . این کار بسیار مفید بوده و سبب می شود که زیبایی داخلی
   سازه افزایش بسیاری یابد .
   اجرای امکانات رفاهی مانند سرویس بهداشتی ، حمام و آشپزخانه در کانکس های نگهبانی
   کمتر انجام می شود . و در واقع این سازه ها از لحاظ این امکانات رفاهی در سطح مناسبی
   قرار ندارند ولی با این وجود در صورتی که مشتری بخواهد می توانیم تمامی این امکانات را
   در این سازه ها اجرا کنیم . برای این کار باید از همان زمان اسکلت سازی در این سازه ها
   اقدامات لازم انجام شود . و فضایی را به این امر اختصاص دهیم که معمولاً این فضا در گوشه
   سازه قرار دارد . و بهتر است درب سرویس بهداشتی به فضای بیرون از سازه باز شود . کف
   این سازه ها نیز از فایبرگلاس بوده که روی آن نیز با سرامیک تزئین شده است . و لوله کشی
   داخل سازه نیز بصورت روکار و با لوله های مجزای سرد و گرم انجام می شود . این کار در این
   سازه ها بسیار مهم است . تمامی امکاناتی که در یک سرویس بهداشتی در یک سازه
   سنتی قرار دارد را در این سرویس های بهداشتی باید اجرا کرد .
   شما دوست عزیز اگر سوال دیگری دارید می توانید از گروه مشاوران معین کانتین در این
   رابطه جویا شوید . پرسنل ما در شرکت معین کانتین تمامی اطلاعات را در اختیار شما
   قرار می دهند .

   پاسخ
 • من به یک کانکس نگهبانی احتیاج دارم و می خواهم که این کانکس دارای ویژگی های خاصی
  باشد . از مهمترین ویژگی های این سازه عدم تبادل انرژی حرارتی ، تامین برق مورد نیاز سازه
  و امکانات رفاهی مناسب است . البته تامین برق مورد نیاز سازه را می خواهم توسط انرژی
  خورشیدی فراهم کنم . و برای این منظور دوستان پیشنهاد نموده اند که از شما کمک بگیرم .
  اگر ممکن است بیشتر در رابطه با تولید برق خورشیدی برایم توضیح دهید .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای یوسفی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم . که کانکس های نگهبانی از ارزان ترین نوع سازه های
   تولید شده در صنعت خانه های پیش ساخته است . از این رو در این سازه ها از امکانات رفاهی
   کمی استفاده می شود . البته همیشه اینطور نبوده و در برخی از موارد این سازه ها را با
   بالاترین کیفیت طراحی و اجرا می کنند .
   از اینکه می خواهید این سازه ها را از لحاظ عایقی تقویت نمائید کار بسیار خوبی انجام می
   دهید . و بهترین عایق برای این کار عایق های پلی اورتان است که در ساندیچ پانل ها مورد
   بهره قرار می گیرند . و اگر از عایق پلی استایرن برای این کار استفاده می کنید نیاز است که
   این عایق را با یک لایه پشم شیشه و یا پشم سنگ تقویت کرده که برای عدم تبادل عایقی
   بسیار مهم می باشد . و برای اینکه این تبادل عایقی به بهترین نحو اجرا شود نیاز است که
   پنجره این سازه ها را از نوع پی وی سی همراه با شیشه های دوجداره انتخاب نمود . این
   کار نیز در عدم تبادل حرارتی موثر واقع می شود . مورد دیگری که کمتر کسی به آن توجه می
   کند تبادل حرارتی از کف سازه است و بهتر است که کف این سازه ها نیز مورد تقویت قرار گرفته
   تا حداکثر کارایی را برای این سازه ها داشته باشیم .
   در رابطه با تامین برق توسط انرژی خورشید باید عرض کنم که چند سالی است این سیستم
   در سراسر جهان در حال رشد و شکوفایی است و این سیستم که به فتوولتائیک معروف است
   در ایران نیز مورد بهره برداری قرار گرفته است . این سیستم تامین برق مزایا و معایبی دارد که
   هر کدام از آن ها در جای خود قابل بحث است . من به دوستانی که توانایی تامین برق خود از
   شبکه برق سراسری را دارند تاکید می کنم که از این روش برای تامین برق استفاده کنند و در
   صورتی که تامین این روش ممکن نیست به سمت برق فتوولتائیک بیاید .
   برای اینکه این برق تولید شود نیاز است که شما سلول های خورشیدی مورد نیاز خود را نصب
   کنید و بهترین جا برای نصب این سلول های خورشیدی سقف خود سازه است . و در صورتی
   که این سلول های خورشیدی را نصب کردید . می توانید از برق تولیدی برای تامین گرمای
   مورد نیاز سازه بهره ببرید . اگر نیاز باشد که این برق را ذخیره کنید باید به اندازه کافی از باطری
   بهره ببرید . باطری های مورد استفاده نیز دارای طول عمر مفید زیادی نیستند و معمولاً باید
   هر سال آن ها تعویض نمائید . از این رو این کار می تواند هزینه زیادی برای شما داشته باشد
   و از طرف دیگر شما برای تقریباً هر 200 وات سلول خورشیدی نیاز به استفاده از یک باطری
   ذخیره برق دارید . در ایران به علت گران بودن باطری ژله ای که مخصوص ذخیره برق تولیدی
   از سلول های خورشیدی است از باطری های خشک و یا اسیدی بهره می برند که این باطری
   ها دارای طول عمر کمتری نسبت به باطری های ژله ای هستند .
   در صورتی که شما نیاز به برق 220 ولت داشته باشید نیاز است که از دستگاهی به نام اینورتر
   بهره ببرید . دستگاه های اینورتر نیز گران قیمت هستند و توان آن ها نیز محدود است . و باید
   این هزینه را به هزینه های دیگر خود اضافه کنید .
   البته باید به مزایای این نوع تامین برق نیز توجه کرد . در صورتی که شما هزینه اولیه این نوع
   برق را انجام دهید و مشکلی نیز در تامین باطری نداشته باشید . تولید برق برای شما مجانی
   خواهد بود . و از دیگر مزایای تامین این برق می توانیم به مادام العمر بودن سلول های خورشیدی
   اشاره کنیم . و این نیز از مزایای دیگر است . در برخی از فضاها که شما با برق شبکه 20 کیلو
   ولت فاصله زیادی دارید . تامین برق به این شیوه بسیار ارزان تر تمام می شود .
   شما برای اینکه بتوانید به اطلاعات دقیق تر دست یابید می توانید به پاساژ امجد در خیابان
   جمهوری مراجعه کرده و افرادی در این مورد در این پاساژ مشغول به فعالیت هستند که اطلاعاتی
   بروز و کاربردی را می توانند در اختیار شما قرار دهند .

   پاسخ
 • کانکس های ویلایی که در گروه صنعتی معین کانتین تولید می شوند آیا در آن ها تمامی
  امکاناتی که نیاز است و باید اجرا شود قابل اجرا می باشند .
  از امکاناتی که در این سازه ها بکار می رود می توانید مواردی را معرفی کرده و به صورت
  مختصر توضیحی درباره ی هر کدام ارائه دهید .
  با تشکر از اینکه سوال ما خوانندگان را پاسخگو هستید .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای مهربانی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که کانکس های ویلایی تولید شده در گروه صنعتی معین
   کانتین تمامی امکانات لازم را براساس نیاز مشتری دارند . تمامی این امکانات برای رفاه حال
   کسانی که می خواهند در این سازه ها اقامت کنند اجرا شده است . بنابراین تمامی این
   امکانات کاربردی بوده و براساس نیاز مشتریان است . در این سازه ها امکانات رفاهی را به
   گونه ای طراحی و اجرا می کنند که دارای حداکثر طول عمر مفید باشند تا مصرف کننده و
   استفاده کنندگان به مشکلی برخورد ننمایند .
   طراحی تمامی امکانات کاربردی هستند . از این امکانات رفاهی می توانم به سرویس بهداشتی
   ، حمام ، آشپزخانه و اتاق خواب اشاره کنم . هر کدام از این امکانات رفاهی باید با مشورت گرفتن
   از سفارش دهنده طراحی و اجرا شوند .
   سرویس بهداشتی در کانکس های ویلایی باید اجرا شود . در صورت نبود فضا ممکن است که
   سرویس بهداشتی و حمام به صورت مشترک اجرا شوند . ولی ما در گروه صنعتی معین کانتین
   پیشنهاد می دهیم که این دو امکان از هم جدا باشند . بهتر است که درب سرویس بهداشتی
   به داخل سازه باز نشود ولی درب حمام به داخل یکی از اتاق خواب ها باز شده که برای افراد
   استفاده کننده بهتر است . امکاناتی که در سرویس بهداشتی بکار می رود شامل توالت ایرانی
   ، توالت فرنگی ، روشویی ، شیرآلات اهرمی درجه یک ، جا مایعی ، شلنگ فنری ، فن تهویه
   هوا ، رخت آویز و. . . است . این امکانات از بهترین لوازم مصرفی داخل بازار خریداری شده و
   برای نصب داخل سازه ها مورد استفاده قرار می گیرند .
   امکانات رفاهی داخل حمام نیز شامل : دوش حمام ثابت و متحرک ، روشویی ، شیرآلات اهرمی
   درجه یک ، جا مایعی ، آینه ، فن تهویه هوا ، رخت آویز و . . . می باشد .
   آشپزخانه نیز جزئی از امکانات رفاهی محسوب می شود . تمامی امکاناتی که شما در یک
   خانه می توانید داشته باشید در این سازه ها قابل اجرا است و هیچ محدودیتی در این رابطه
   وجود ندارد و باید به این مسئله توجه جدی نشان داد . ولی به علت هزینه های بالای اجرای
   امکانات داخلی برای آشپزخانه بسیاری از افراد از امکانات کمتری در این سازه ها بهره مند
   می شوند و یا فضای آن را مشخص کرده و در سر فرصت لوازم جدید را خریداری و در آن نصب
   می کنند . از امکاناتی که در آشپزخانه قابل اجرا است می توانیم به : کابینت و زیر کابینتی ،
   سینک ظرفشویی استیل ، آبچکان استیل ، شیرآلات اهرمی درجه یک ، هود تهویه هوا ،
   گاز رومیزی ، فضایی برای قرار دادن یخچال ، فضایی برای قرار دادن ظرفشویی ، فضایی برای
   قرار دادن ماشین لباسشویی و . . .
   اتاق خواب نیز جزئی از امکانات رفاهی محسوب می شود . این امکان رفاهی دارای لوازم قابل
   نصب کمتری است ولی در اجرای آن باید به نورگیری توسط پنجره و کمد دیوار برای جمع آوری
   لوازم اضافه داخل سازه باید توجه جدی داشت . البته باید تعداد پنجره ها زیاد نباشد ولی نور
   گیری مناسبی داشته باشد . تعداد پنجره های محدود می تواند مانع تبادل انرژی حرارتی در
   این سازه ها شود .
   در بسیاری از موارد ما از مشتری می خواهیم که لوازم مصرفی و قابل نصب در امکانات رفاهی
   را تهیه کرده و نصب آن را پرسنل شرکت معین کانتین به عهده داشته باشند . این کار می تواند
   دست سفارش دهنده را برای انتخاب لوازم مصرفی که بیشتر به آن ها نیاز دارد را باز نماید .
   به هر حال اجرای امکانات رفاهی در سازه های ویلایی از پر بحث ترین مباحث تولید این سازه
   ها محسوب می شود و باید تولید کننده و سفارش دهنده با هم به توافق رسیده و مراحل
   اجرا را با هم بررسی کنند .

   پاسخ
 • چرا در کانکس های نگهبانی از امکانات رفاهی استفاده نمی شود . آیا این سازه ها از لحاظ
  فنی مشکل دارند و یا نه این سازه ها را از همان اول بدون امکانات رفاهی طراحی و تولید می
  کنند . و اگر ما یک سازه نگهبانی نیاز داشته باشیم می توانیم با امکانات رفاهی آن را سفارش
  دهیم لطفاً در این رابطه توضیح دهید .
  موفق و پیروز باشید .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای اسلامی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم . که اساس ساخت کانکس های نگهبانی بصورتی است
   که در این سازه ها از امکانات کمتری بهره برده شود . اگر این سازه ها را بخواهیم با امکانات
   رفاهی تولید کنیم این کار امکان پذیر است و مشکلی در این زمینه بوجود نخواهد آمد . از
   مهمترین دلایلی که می توانیم برای عدم ساخت امکانات رفاهی در این سازه ها عنوان کنیم
   می شود به این دلایل اشاره کرد : کاهش هزینه تولید ، کمبود فضا و دید فرد به اطراف .
   هر کدام از این دلایل در جای خود قابل بحث و نظر است . اما از نظر کسانی که این سازه ها
   را سفارش می دهند . امامی این دلایل قابل دفاع است و باید این مسئله را از دید این عزیزان
   نیز دیده شود .
   در صورتی که شما نیاز به اجرای امکانات رفاهی در این سازه ها داشته باشید . این کار براحتی
   امکان پذیر است ولی اجرای این امکانات رفاهی باید در کار افراد نگهبان داخل سازه مشکلی
   ایجاد نکند و به این دلیل باید در طراحی این سازه ها دقت کافی را بخرج داد .
   از مهترین شاخصه های طراحی سازه های نگهبانی دید 360 درجه محیط از داخل سازه است
   و اگر این امکانات در این سازه ها اجرا شود ممکن است این دید کاهش یابد . البته در برخی از
   موارد مشاهده شده است که دوربینهای مدار بسته در محیط نصب شده و فرد نگهبان از داخل
   این کانکس ها به نگهبانی محیط اطراف می پردازد . این نوع روش نگهبانی در حال گسترش
   است و در این چند سال رو به افزایش گذاشته است .
   از امکاناتی که در کانکس های نگهبانی می توانیم اجرا کنیم . می شود به اجرای سرویس
   بهداشتی ، حمام و آشپزخانه اشاره کرد . تمامی این امکانات در این سازه ها قابل اجرا
   است و براحتی و بدون هیچ مشکلی می توانیم این امکانات را در این سازه ها اجرا نمائیم .
   معمولاً به علت کمبود فضا اجرای سرویس بهداشتی و حمام بصورت مشترک اجرا خواهد شد
   و برای افزایش بهداشت داخل سازه بهتر است که درب سرویس بهداشتی به خارج از کانکس
   باز شود . این کار از نظر بهداشتی خیلی بهتر است .
   امکاناتی که در داخل سرویس بهداشتی و حمام قابل اجرا است باید مطابق با امکاناتی باشد
   که در یک سرویس بهداشتی واقعی وجود دارد . و شخص استفاده کننده نباید هیچ تفاوتی
   را در این سازه ها با سازه های واقعی داشته باشد . از این رو نیاز است که این امکانات با
   بالاترین کیفیت در این سازه ها طراحی و اجرا شود .
   اجرای آشپزخانه در این سازه ها بصورت جدی اجرا نمی شود . و آشپزخانه داخل این سازه
   ها بیشتر شبیه به یک آبدارخانه است و سعی بر آن می شود که کمترین جای ممکن را
   اشغال کرده ولی کارایی مناسبی داشته باشد . از این رو در این سازه ها از کمترین لوازم
   بهره برده خواهد شد . از این لوازم می توانیم به یک کابینت و زیر کابینتی به همراه آب چکان
   استیل و سینک استیل ، شیرآلات اهرمی درجه یک و فضایی برای یک یخچال 7 فوت اشاره
   کنیم . و نیاز است که در این سازه ها از یک کابینت به همراه گاز رومیزی بهره ببریم و برای
   خروج هوای داخل این آبدارخانه از یک هود آشپزخانه بهره ببریم .
   معمولاً آبگرمکن نصب شده در این سازه ها از نوع برقی بوده که از کیفیت مناسبی نیز برخوردار
   است . و در این سازه ها نمی شود از آبگرمکن گازی بهره برد .
   برای گرمایش و سرمایش داخل سازه نیز بهتر است از کولر گازی بهره ببریم . ولی اگر امکان
   استفاده از این وسیله نیست می توانیم برای گرمایش از بخاری برقی و برای سرمایش از
   کولر آبی در این سازه ها بهره مند شویم .

   پاسخ
 • با سلام . در رابطه با کانکسهای ویلایی می خواستم بدانم که اگر من بخواهم یک کانکس
  ویلایی دو طبقه داشته باشم باید چه اقداماتی برای این کار انجام دهم و کیفیت اجرایی
  این کار باید به چه شکلی انجام شود . و اگر برای شما امکان دارد در این رابطه به این
  موضوع بپردازید تا ما با ابعاد ساخت این سازه ها بیشتر آشنا شویم .
  از اینکه به سوالات ما بصورت جدی پاسخ می دهید از شما و تیم همکارانتان تشکر
  و قدردانی دارم .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای شهبازی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم . که ساخت کانکس های ویلایی بصورت دو طبقه با
   ساخت این سازه ها بصورت یک طبقه بسیار متفاوت است . این تفاوت بیشتر شامل اجرای
   سقف طبقه اول و کف طبقه دوم می باشد و باید به این موضوع توجه بسیار زیادی نمود در
   صوتی که این کار درست انجام نشود شما به دردسر خواهید افتاد . این قسمت کار نیاز به
   طراحی جداگانه ای داشته و باید توسط افراد ماهری اجرا شوند تا شما به مشکلی نخورید .
   هزینه اجرای این قسمت از کار زیاد است و شما نمی توانید با یک هزینه کم این قسمت از
   کار را اجرا کنید .
   برای اینکه بتوانید این سازه ها را دو طبقه اجرا کنید نیاز است که سقف طبقه اول را مورد
   استحکام بخشی قرار دهید . از این نیاز است به این موضوع توجه جدی نشان دهید . و از
   طرف دیگر باید ستون های سازه نیز از استحکام بسیار بالایی برخوردار باشند .
   ساخت کانکس های دو طبقه ویلایی مستلزم این موضوع است که این سازه ها را باید با
   استحکام بسیار بالایی ساخت . این استحکام ساخت برای طبقه اول بیشتر از طبقه دوم
   است . معمولاً این سازه ها را با شاسی دورکلاف و با تیرآهن می سازند و برای اینکه
   ایستایی این سازه ها را افزایش دهند اقدام به اجرای کف این سازه ها با سرامیک می
   کنند این کار سبب می شود که شما حداکثر استحکام را برای این سازه ها داشته باشید .
   ستون هایی که برای ساخت این سازه ها بکار می رود باید از استحکام بسیار بالایی برخوردار
   بوده و معمولاً از نوع صنعتی آن بهره برده می شود . پس از نصب ستون ها برای پل بندی برای
   طبقه اول نیاز است که پل ها با فاصله کمی از هم بوده و از بالاترین استحکام برخوردار بوده
   و البته باید مواظب سنگینی بیش از حد سقف نیز بود .
   سقف طبقه اول به نوع کف طبقه دوم نیز محسوب می شود . معمولاً کف طبقه دوم را با
   تخته اجرا می کنند و اجرای آن با سرامیک معمول نیست . زیرا برای سرامیک کاری نیاز
   است که از بتون سبک بهره برد . ولی برای کاهش سنگینی طبقه دوم معمولاً این کار را
   انجام نمی دهند . و از همان تخته بهره می برند ولی برای اینکه صدای راه رفتن طبقه
   دوم در طبقه اول احساس نشود نیاز است که از عایق های صدا بین طبقات بهره برد این
   موضوع را نیز باید در مراحل اجرای کار خود در نظر داشته باشید .
   معمولاً در طبقه دوم کانکس های ویلایی امکانات رفاهی اجرا نمی شود و از طبقه دوم
   بیشتر برای اجرای اتاق خواب ها بهره برده می شود . البته این طور نیست که امکان اجرای
   امکانات رفاهی در طبقه دوم مقدور نباشد . ولی باید به این موضوع توجه کرد که این کار
   در بیشتر سازه ها اجرا شده و عمومی است .
   معمولاً دیواره ها و سقف طبقه دوم را از دیواره ها و سقف طبقه اول سبک تر اجرا می کنند
   . این سبکی منجر به کاهش هزینه اجرا نیز می شود و برای شما می تواند اجرای سبک
   طبقه دوم منجر به کاهش هزینه های ساخت نیز بشود و باید به این موضوع نیز توجه کنید
   این مطالبی که عرض کردم بیشتر برای سازه هایی صدق می کند که یک پارچه ساخته
   می شوند ولی اگر طبه اول شما با طبقه دوم مجزا و جداگانه ساخته می شود . این کار
   قدری متفاوت تر است و باید شما برای هر کدام از این سازه ها سقف جداگانه و یا کف
   جداگانه اختیار کنید و باید در این موارد به استحکام سازی و سبک سازی طبقه دوم توجه
   داشته باشید .
   به طور کلی ما در گروه صنعتی معین کانتین برای ساخت کانکس های ویلایی طبقه بصورت
   مجزا اقدام خواهیم کرد ولی اگر مشتری بخواهد می توانیم سازه شما را بصورت یک تکه
   نیز اجرا کنیم و از این لحاظ شما هیچ گونه مشکلی نخواهید داشت .

   پاسخ
 • کانکس های سرایداری که برای نگهبان داخل یک ویلا ساخته می شود آیا مانند کانکس های
  نگهبانی کوچک ساخته می شود و یا بین ابعاد این دو تفاوت هایی وجود دارد .
  من اگر بخواهم یک کانکس سرایداری تهیه کنم باید در این سازه ها به چه مواردی توجه
  داشته باشم . اگر ممکن است در این رابطه برای ما توضیحاتی ارائه کنید .
  با آرزوی موفقیت برای شما دوست عزیز .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای هاشمی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم . که در مسئله ساخت سازه های پیش ساخته ما
   کانکس های سرایداری را نوعی از کانکس های ویلایی درجه یک محسوب می کنیم . و این
   سازه ها براساس کانکس های ویلایی تقسیم بندی می شوند . هر چند در بسیاری از موارد
   من کانکس های سرایداری را بصورت کانکس های کارگری با امکانات رفاهی دیده ام .
   اصول ساخت این سازه ها باید به گونه ای باشد که بیشتر شبیه سازه های ویلایی باشد و
   در ساخت این سازه ها باید امکانات رفاهی مناسب را برای افراد ساکن در این سازه ها
   قرار داد . این کار مطمئناً برای رفاه حال افراد ساکن در این سازه ها بسیار مناسب بوده
   و از این لحاظ اجرای این امکانات بسیار با اهمیت است .
   برای اینکه یک سازه سرایداری طراحی و اجرا شود باید مشخص شود که این سازه توسط
   چند نفر مورد بهره قرار می گیرند تا ابعاد سازه براساس این تعداد افراد طراحی و اجرا شود .
   شاسی مورد استفاده در این سازه ها باید از نوع دورکلاف بوده که با تیرآهن شاخته می
   شود . و برای اینکه این شاسی از مقاومت مناسبی برخوردار باشد نیاز است که از داخل
   بطور کامل استحکام سازی شود . این مسئله نیز باید مورد توجه واقع شود . شاسی های
   دورکلاف که با تقویت سازی تولید شده اند مناسب اجرای کف سرامیک هستند و ما به شما
   پیشنهاد می دهیم که کف این سازه ها را با سرامیک فرش کنید که سبب افزایش طول عمر
   سازه ، عدم فرسایش کف و استحکام سازه خواهد شد .
   در مرحله بعد نیاز است که اسکلت سازه ساخته شود . برای این سازه ها بهترین اسکلت
   و استراکچر سقف شکسته و یا شیب به طول است . این نوع اسکلت بندی برای این سازه
   ها مناسب بوده و نمای بیرونی این سازه ها را شبیه یک ویلایی مناسب خواهد نمود .
   نمای بیرونی را می توانیم از ورق سایدینگ فلزی انتخاب کنیم . این ورق برای این سازه ها
   بسیار مناسب است و از استحکام بسیار مناسبی برخوردار بوده و امنیت داخل سازه را نیز
   فراهم خواهد کرد . و برای عایق این سازه ها می توانیم از پلی استایرن بهره برده و برای
   تقویت این عایق نیاز است که از یک لایه پشم سنگ و یا پشم شیشه استفاده کرد که
   این کار برای عدم تبادل انرژی بیشتر از بدنه سازه بسیار مناسب است .
   نمای داخلی سازه از جنس پی وی سی است . و برای زیبایی بیشتر این نوع دیوار پوش
   را از نوع چاپی انتخاب می کنند . که زیبایی مناسبی داشته و در طرح ها و رنگ های مختلفی
   وجود دارد . اگر شما هر طرحی را نیاز داشته باشید می توانید از میان طرح های مختلف
   تولید شده یک طرح مناسب را برای خود انتخاب کنید .
   درب این سازه ها از نوع پی وی سی انتخاب می شود و جنس پنجره ها نیز از همین نوع
   است و برای عدم تبادل انرژی حرارتی از شیشه های دو جداره برای این کار بهره می برند
   و برای افزایش امنیت داخل این سازه ها از حفاظ فلزی بهره می برند . این کار برای حفاظت
   داخل این سازه ها از اهمیت فراوانی برخوردار است .
   اجرای امکانات رفاهی در این سازه ها براساس نیاز افراد مشخص می شود ولی حداقل
   امکانات رفاهی داخل این سازه ها شامل سرویس بهداشتی ، حمام و آشپزخانه می شود
   این نع امکانات رفاهی برای یک سازه باید اجرا شود . ولی در مراحل اجرای آن باید دقت
   کافی به خرج دارد . تمامی امکاناتی که شما در یک سرویس بهداشتی و حمام به آن
   نیاز دارید باید در این سازه ها با همان کیفیت طراحی و اجرا شود و هیچ گونه کسری
   از لحاظ لوازم مصرفی در این سازه ها نباید باشد .
   اجرای آشپزخانه و لوازم مصرفی در داخل آن به شخص سفارش دهنده بستگی دارد و
   اگر شما بخواهید می توانیم آشپرخانه را با بالاترین کیفیت و یا با پائین ترین امکانات اجرا
   کنیم . در برخی از موارد ما به سفارش دهنده می خواهیم که لوازم مصرفی را تهیه کرده و
   نصب آن ها به عهده ما باشد . این کار می تواند برای سفارش دهنده بهتر بوده و به دلخواه
   خود لوازم را خریداری کرده و نصب آن را به عهده ما قرار دهد .
   معمولاً این سازه ها بصورت اجرا در محل ساخته می شود . ولی ساخت آن در شرکت نیز
   می تواند صورت پذیر ما باید به تمامی این موارد توجه داشته باشیم .

   پاسخ
 • کانکس نگهبانی تولید شده در شرکت شما با چه متریالی تولید می شود و این متریال
  با چه نوع درجه بندی می باشند . در صورتی که نیاز به اجرای امکانات رفاهی در این
  سازه ها داشته باشیم از چه امکاناتی می توانیم در آن ها استفاده کنیم . اگر ممکن
  است در این رابطه توضیحاتی ارائه نمائید .
  با تشکر از شما دوست گرامی .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای اصلانی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که کانکس نگهبانی تولید شده در گروه صنعتی معین
   کانتین با سه درجه کیفی ممتاز ، درجه یک و معمولی تولید می شوند . هر کدام از این سه
   درجه که گفته شد دارای کیفیت های مختلفی بوده و به همین دلیل اگر بخواهم توضیحاتی
   ارائه دهم باید هر سه مورد را مورد بررسی کامل قرار دهم .
   بصورت فهرست وار باید عرض کنم که کانکس نگهبانی ممتاز دارای شاسی دور کلاف بوده
   ، استحکام سازی کف در سطح بسیار بالایی قرار دارد ، کف این سازه ها با سرامیک فرش
   شده ، اسکلت این سازه ها از نوع سنگین است ، بدنه مورد اجرا نیز از نوع کامپوزیت بوده
   ، عایق مصرفی از جنس پلی استایرن که با یک لایه عایق پشم سنگ تقویت شده است ،
   پنجره از نوع پی وی سی درجه یک که با حفاظ فلزی تحویل داده می شود ، درب نیز از
   نوع پی وی سی بوده که با حفاظ فلزی است ، شیشه های تمامی پنجره ها و درب از
   نوع دو جداره است که برای عدم تبادل انرژی حرارتی در سطح بالایی قرار دارد ، نمای
   داخلی در این سازه از جنس دیوار پوش پی وی سی روکش دار است که دارای طرح
   و رنگ های بسیار زیبا و متنوع می باشد .
   کانکس های درجه یک را با شاسی دور کلاف ساخته و این سازه ها نیز دارای شاسی
   از جنس تیرآهن بوده و از کیفیت ساخت و اجرایی بالایی برخوردارند ، شاسی این سازه
   ها از استحکام بسیار بالایی برخوردار بوده و براحتی می توانیم کف این سازه ها را به
   طور کامل با سرامیک فرش کنیم . اسکلت این سازه ها از نوع سنگین بوده و از استحکام
   بسیار بالایی برخوردار است ، نمای بیرونی این سازه ها از نوع سایدینگ فلزی است و
   این نوع بدنه بیرونی از کیفیت و زیبایی مناسبی برخوردار است ، عایق مصرفی از نوع
   پلی استایرن بوده که با یک لایه پشم شیشه مورد تقویت کامل قرار می گیرد . این کار
   به عدم تبادل انرژی حرارتی در این سازه ها کمک زیادی خواهد کرد ، نمای داخلی این
   سازه ها از دیوارپوش پی وی سی بوده و این دیوار پوش از نوع چاپی آن برای این کار انتخاب
   می شود ، درب و پنجره مورد استفاده از نوع پی وی سی همراه با شیشه های دوجداره
   است و برای افزایش ایمنی داخل این سازه ها لازم است که این سازه ها را با حفاظ فلزی
   به مشتری تحویل داد .
   کانکس نگهبانی معمولی ارزان ترین سازه تولید شده در بین این دو نمونه ای که در بالا
   به آن اشاره شد می باشد . این سازه ها از قیمت پائین تری برخوردار بوده و از این لحاظ
   نیز پر فروش تر می باشند . اصولاً کانکس نگهبانی ارزان قیمت مشتری بیشتری دارد از
   این لحاظ می توانیم تولید این سازه ها را اینطور معرفی کنیم . شاسی بکار رفته در ساخت
   این سازه ها از نوع اسکی بوده و از نوع تیرآهن می باشد ، کف سازی مورد استفاده نیز
   از نوع تخته است و بهترین تخته که در این سازه ها قابلیت اجرایی دارد . تخته ام دی اف
   می باشد . و برای زیبایی بیشتر در این سازه ها نمای این تخته را از نوع کفپوش نمددار
   اجرا می کنند ، اسکلت این سازه ها را با پروفیل نیمه سنگین اجرا می کنند ، نمای بیرونی
   این سازه ها را نیز از ورق گالوانیزه با پوشش رنگ الکترواستاتیک اجرا می کنند ، عایق
   مصرفی نیز از نوع پلی استایرن است و نمای داخلی را نیز از نوع پی وی سی همراه
   ساده انتخاب می کنند . تمامی درب و پنجره ها از نوع آلومینیومی همراه با شیشه
   های تک جداره است . این نوع عایق و درب و پنجره ها مانع خوبی برای تبادل انرژی
   حرارتی در این سازه ها نیستند و بهتر است در هنگام سفارش در این رابطه از عایق های
   مناسبی بهره برد .
   در رابطه با امکانات رفاهی باید عرض کنم که در این سازه ها از امکانات رفاهی استفاده
   نمی شود مگر آنکه مشتری خود بخواهد و اگر بخواهیم از امکانات رفاهی در این سازه ها
   بهره ببریم می توانیم از سرویس بهداشتی ، حمام و آبدارخانه در این سازه ها بهره
   ببریم . البته معمولاً در این سازه ها در صورت اجرای امکانات رفاهی سرویس بهداشتی
   و حمام بصورت مشترک اجرا خواهد شد و آشپزخانه این سازه ها بیشتر شبیه به
   آبدارخانه است و در اجرای آن از کمترین امکانات رفاهی بهره خواهند برد .

   پاسخ
 • با سلام و خسته نباشید . در رابطه با نحوه ساخت کانکس نگهبانی می خواستم اطلاعاتی
  کسب کنم اگر ممکن است در این رابطه و نحوه ساخت کانکس نگهبانی توضیحاتی ارائه
  کنید . اگر ممکن است جزئیات تولید این سازه ها را بطور کامل بگوئید تا با نحوه ساخت
  کانکس نگهبانی بیشتر آشنا شویم .
  با تشکر بسیار زیاد از شما که این سایت خوب را راه اندازی نموده اید .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای خاموشی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که کانکس نگهبانی در سه تیپ ممتاز ، درجه یک و
   معمولی طراحی و اجرا می شوند . این سازه ها دارای این سه تیپ اجرا بوده و از لحاظ
   کیفی نیز در این سه سطح تولید و عرضه می شوند . تولید کانکس نگهبانی با تیپ ممتاز
   به مقدار خیلی کم انجام می شود . و تولید این سازه ها در تیپ درجه یک نیز کم است و
   بیشتر این سازه ها در تیپ معمولی تولید می شوند . به طور کلی و خلاصه خدمت شما
   عرض می کنم که بیشتر سفارش دهندگان برای کانکس های نگهبانی خرج چندانی نمی
   کنند و این سازه ها را در تبپ معمولی سفارش می دهند .
   اما به دلیل اینکه نوع درجه یک آن از کیفیت بالاتری برخوردار است من در این مقاله نوع درجه
   یک این سازه ها مورد بررسی قرار می دهم . نوع درجه یک دارای شاسی از نوع تیرآهن
   بوده و این شاسی بصورت دورکلاف طراحی و ساخته می شود . با قدری استحکام سازی
   در این تیپ می توانیم کف این سازه ها را بصورت کامل سرامیک نمائیم .
   اسکلت این سازه ها از نوع پروفیل سنگین است که از کیفیت و کارایی مناسبی برخوردار
   است و این اسکلت نیز در طرح شیب به دو طرف ساخته خواهد شد .
   نمای بیرونی این سازه ها نیز از نوع سایدینگ فلزی است . این نمای بیرونی از کیفیت
   بسیار بالایی برخوردار بوده و در دارای استحکام بسیار بالایی نیز می باشد . این استحکام
   در سطح بالایی قرار دارد و از نظر من بهترین نما از لحاظ استحکام همین نمای سایدینگ
   فلزی است . بنابراین خریداران باید به این مسئله توجه داشته باشند .
   عایق مصرفی در ساخت این سازه ها از نوع پلی استایرن است . این عایق از لحاظ تبادل
   حرارتی در سطح مناسبی قرار ندارد و باید مورد تقویت قرار گیرد . و تقویت این عایق توسط
   پشم شیشه انجام خواهد شد که عایقی بسیار مناسب و در سطح بالا است .
   نمای داخلی این سازه ها را از دیوار پوش پی وی سی انتخاب می کنند . دیوار پوش
   پی وی سی که در این سازه ها بکار می رود از نوع چاپی بوده که از کیفیت بالایی برخوردار
   است و دارای طرح ها و رنگ های بسیار شیک و مناسبی می باشند و از این رو بهتر است
   مورد توجه شما قرار گیرد . توصیه می کنم که از پی وی سی سفید در این سازه ها بهره
   نبرید . زیرا کیفیت پی وی سی های چاپی را نخواهند داشت .
   در این سازه ها را از نوع پی وی سی همراه با شیشه های دوجداره انتخاب می کنند این
   درب برای این سازه ها مناسب است و مانع تبادل انرژی حرارتی خواهد شد .
   پنجره ها نیز از نوع پی وی سی همراه با شیشه های دو جداره است و این نوع پنجره ها
   نیز در تبادل انرژی حرارتی در این سازه ها نقش بسیار مناسبی را دارد و باید به آن توجه
   بیشتر کرد . اکیداً توصیه می کنم که در این سازه ها از پنجره های آلومینیومی بهره نبرید
   تمامی پنجره ها به همراه درب باید به حفاظ فلزی مجهز شوند و این حفاظ فلزی نیز باید
   به گونه ای در این سازه ها مورد استفاده قرار گیرد که از استحکام بسیار بالایی برخوردار
   بوده ولی مانع دید از داخل سازه به فضای بیرون نشود .
   در این سازه ها از امکانات رفاهی خبری نیست ولی اگر مشتری بخواهد می توانیم در
   آن امکانات رفاهی مناسبی از جمله سرویس بهداشتی ، حمام و آشپزخانه را فراهم
   نمائیم . ولی باید توجه کرد که به علت محدودیت فضا سرویس بهداشتی و حمام را
   بصورت مشترک اجرا می کنند و از طرف دیگر آشپزخانه این سازه ها مجهز نبوده و بیشتر
   شبیه به آبدارخانه می باشد .
   در مجموع ساخت کانکس نگهبانی از ارزان ترین نوع سازه های پیش ساخته بوده و برای
   این ساخت کانکس نگهبانی هزینه زیادی از سوی سفارش دهنده صورت نمی گیرد و باید
   به این مسئله نیز توجه جدی نشان داد .

   پاسخ
 • کانکس های ویلایی که توسط گروه صنعتی معین کانتین طراحی و تولید می شوند
  دارای چه کیفیتی بوده و این سازه ها که توسط شما تولید می شوند آیا دارای امکانات
  رفاهی نیز می باشند . و اگر این سازه ها را با امکانات رفاهی طراخی و اجرا می کنید
  از چه امکانات رفاهی در ساخت آن ها بهره می برید . اگر ممکن است توضیحاتی در
  این رابطه ارائه نمائید . ممنون از اینکه با صبر و حوصله جوابگوی سوالات ما هستید .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای جمالی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که کانکس های ویلایی که توسط گروه صنعتی معین
   کانتین طراحی و تولید می شوند دارای سه تیپ ممتاز ، درجه یک و معمولی بوده و هر کدام
   از این تولیدات کیفیت مختص به خود را داشته و از لحاظ قیمت نیز با یکدیگر دارای تفاوت
   هایی هستند . بالاترین کیفیت تولیدی محصولات ما مربوط به کانکس های ممتاز است
   این سازه ها با بالاترین درجه کیفی طراحی و ساخته شده و در ساخت آن ها نیز از
   بالاترین کیفیت برخوردار هستند . این سازه ها به دلیل اینکه از قیمت بسیار بالایی
   برخوردارند کمتر سفارش داده می شوند و از این لحاظ مورد توجه نیستند ولی باید
   این موضوع را دانست که این سازه ها بالاترین طول عمر مفید را داشته و تمامی
   لوازم و امکاناتی که در این سازه ها بکار می رود سبب می شود که کیفیت این
   سازه ها در حداکثر خود قرار داشته و طول عمر مفید بالایی داشته باشند .
   کانکس های درجه یک از قیمت پائین تری برخوردارند . این سازه ها نسبت به کانکس
   های ممتاز از لوازم ساخت ارزان تری برخوردارند و در آن ها از تجمل گرایی خبری نبوده
   و ساخت آن ها بدون امکانات تجملی صورت خواهد پذیرفت . تمامی امکاناتی که در
   ساخت کانکس های ممتاز مورد استفاده قرار می گیرد در این سازه ها نیز مورد بهره
   قرار می گیرند و از این لحاظ با یکدیگر برابرند ولی باید این موضوع را نیز یاد آور شوم
   که کیفیت لوازم مصرفی در ساخت این سازه ها در حد کانکس های ممتاز نیست و
   از این لحاظ سبب کاهش عمر مفید آن ها خواهد شد .
   کانکس های معمولی از پائین ترین حد قیمت برخوردار بوده و برای اینکه این سازه ها از
   هزینه ساخت پائین تری برخوردار باشند . آن ها را بدون امکانات رفاهی طراحی و تولید
   می کنند . این کار سبب کاهش هزینه های تولید خواهد شد . علاوه بر این کانکس های
   معمولی از لوازم ساخت ارزان تری برخوردار بوده و به همین جهت از قیمت اجرای کمتری
   نیز برخوردارند و این موضوع باید مورد توجه قرار گیرد . البته باید متذکر شوم که ارزان سازی
   این سازه ها نباید سبب کاهش کیفیت ساخت آن ها شود . و باید حداقل استانداردها را
   در این رابطه حفظ نمود . تا سازه ای که به دست مشتری برسد از لحاظ کیفی نیز در
   سطح بسیار مناسبی قرار گیرد .
   امکانات رفاهی که در این سازه ها مورد استفاده قرار می گیرد . باید با کیفیت مناسب
   باشند و تمامی امکاناتی که شما از یک سازه در نظر دارید در آن رعایت شود و این
   بدان معنی است که باید کیفیت بسیار مناسبی در آن ها اجرا شود . از امکانات رفاهی
   این سازه ها می توانیم به سرویس بهداشتی ، حمام ، اتاق خواب و آشپزخانه اشاره
   کنیم . ساخت این امکانات رفاهی با بهترین کیفیت انجام می شود و در ساخت آن ها
   باید بیشترین دقت را داشت تا سازه ای که به دست مشتری می رسد در سطح بالا
   باشد .
   کانکس های ویلایی معمولی نیز اگر مشتری بخواهد می تواند با امکانات رفاهی نیز
   طراحی و اجرا می شوند و تمامی امکاناتی که در سایر سازه ها قابل اجرا است نیز
   در این سازه ها قابل اجرا است . ولی باید خدمت شما عرض کنم اساس ساخت کانکس
   های ارزان قیمت بر ارزان سازی است . ولی اگر قصد اجرای کانکس را داشتید توصیه
   می کنم که از نوع درجه یک آن بهره ببرید . این سازه ها دارای طول عمر مفید بوده و
   از کیفیت و کارایی بهتری برخودارند .
   البته یاد آور می شوم که بیشترین سطح تولید کانکس های ویلایی نیز مربوط به ساخت
   کانکس های ویلایی درجه یک است که دلیل آن را می توانیم ارزان بودن نسبت به کانکس
   ممتاز و دارای همان امکانات رفاهی کانکس های ممتاز معرفی کرد . و به همین دلیل
   طرفداران بیشتر نسبت به سازه های معمولی و ممتاز دارد .

   پاسخ
 • اگر من بخواهم یک کانکس ویلایی بصورت اجرا در محل داشته باشم . مراحل ساخت آن
  باید به چه شکلی باشد . اگر ممکن است تمامی مراحل ساخت این سازه ها را به طور
  کامل توضیح دهید . من می خواهم این مراحل ساخت با بهترین لوازم و طراحی انجام
  شود شما برای ساخت این سازه ها چه پیشنهادی می دهید .
  با تشکر از شما .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای شهیدی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم . که ساخت کانکس های ویلایی در ایران به دو صورت
   اجرا در محل و یا ساخت در شرکت انجام می شود . هر دو مورد اجرای این سازه ها هزینه
   بر است ولی اجرای کانکس بصورت اجرا در محل از هزینه اجرای بالاتری برخوردار بوده و به
   همین جهت این سازه ها از قیمت بالاتری نیز برخوردارند .
   برای اینکه این سازه ها را بصورت اجرا در محل تولید نمائیم . باید تمامی لوازم و ادوات
   مورد نیاز در این سازه ها را به محل نصب حمل کرده و توسط تکنسین های مجرب شرکت
   عملیات تولید انجام شود . تمامی این مراحل توسط تکنسین های مجرب صورت خواهد
   پذیرفت و در اجرای ساخت این سازه ها از بهترین لوازم بهره برده می شود .
   کانکس هایی که به روش اجرا در محل تولید می شوند . می توانند با دو نوع شاسی
   اسکی و یا دور کلاف ساخته شوند . این سازه ها بهتر است با شاسی دور کلاف ساخته
   شده و به همین دلیل این شاسی از کیفیت سازه ای بالایی برخوردار بوده و با قدری
   استحکام سازی در این سازه ها براحتی می توانیم این شاسی را بصورت کامل با سرامیک
   فرش نمائیم .
   اسکلت بکار رفته در ساخت این سازه ها از نوع پروفیل بوده و این اسکلت را معمولاً در
   طرح سقف شکسته و یا شیب به طول طراحی و اجرا می کنند . این سقف شکسته
   برای سازه های ویلایی بسیار مناسب بوده و مورد پسند می باشند . البته باید به این
   مسئله توجه کرد که اسکلت مورد استفاده برای سازه های ویلایی بسیار مناسب است .
   نمای بیرونی در کانکس های ویلایی را باید با کیفیت بالا اجرا نمود . بهترین نمایی که از
   لحاظ استحکام بسیار مناسب است و مورد توجه خریداران واقع می شود نمای سایدینگ
   فلزی است . این نما بسیار شیک بوده و از قیمت مناسبی نیز برخوردارند و اگر شما
   بخواهید از نمای دیگری بهره ببرید ممکن است هزینه اجرای بالا تری برای این سازه ها
   به همراه داشته و کیفیت این نما را نداشته باشد .
   عایق مصرفی بکار رفته در ساخت این سازه ها عایق پلی استایرن است . و برای اینکه
   قدرت عایقی را در این سازه ها به حد بالایی برسانیم . نیاز است که از عایق پشم شیشه
   و یا پشم سنگ بهره برده که کیفیت این سازه ها را بسیار افزایش می دهد . این کار از
   لحاظ عدم تبادل عایقی در سطح بسیار بالایی قرار دارد .
   نمای داخلی در کانکس های ویلایی از جنس دیوار پوش پی وی سی بوده که این نوع از
   دیوار پوش برای این نوع نما سازی بسیار مناسب است و بهترین دیوار پوش بکار رفته
   در اجرای نمای داخلی می تواند دیوار پوش پی وی سی بوده که بسیار مناسب و با
   کیفیت می باشد . این دیوار پوش از لحاظ کیفی در سطح بسیار مناسبی قرار دارد .
   درب و پنجره بکار رفته در این سازه ها با کانکس های معمولی متفاوت است . جنس این
   درب و پنجره از نوع پی وی سی همراه با شیشه های دو جداره است و از لحاظ کیفی
   نیز این سازه ها را در سطح بسیار خوبی قرار می دهد و مانع از تبادل انرژی حرارتی از
   بدنه سازه خواهد شد . من نیز توصیه می کنم که از این پنجره ها در اجرای سازه های
   خود بکار ببرید و برای افزایش امنیت داخل سازه نیز از حفاظ فلزی بهره گیری نمائید .
   امکانات رفاهی که در ساخت این سازه ها از آن بهره برده می شود شامل سرویس
   بهداشتی ، حمام و آشپزخانه و اتاق خواب است . این امکانات رفاهی برای این سازه
   ها بسیار مناسب است و این سازه ها را از لحاظ کیفی در سطح بسیار بالایی قرار
   خواهد داد . در گروه صنعتی معین کانتین امکانات رفاهی را با طراحی ویژه اجرا نموده
   و در ساخت این سازه ها از بهترین کیفیت با طول عمر بالا بهره می برند . این کار سبب
   می شود که این سازه ها از این لحاظ در کیفیت بسیار مناسبی قرار داشته باشند .

   پاسخ
 • کانکس نگهبانی تولید شده در گروه صنعتی معین کانتین دارای چه مشخصاتی است .
  کانکس نگهبانی تولید شده از نوع معمولی باشد و تمامی لوازم بکار رفته در ساخت
  این سازه ها را مشخص کنید .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای صوفی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم . که کانکس نگهبانی تولید شده در گروه صنعتی معین
   کانتین در سه تیپ ممتاز ، درجه یک و معمولی طراحی و تولید می شود .
   نوع ممتاز این سازه ها که از تولید کمی برخوردار است بسیار گران قیمت بوده و به همین
   جهت از تولید بسیار کمی برخوردار است ولی از لحاظ کیفی در سطح بسیار بالایی قرار دارد .
   نوع درجه یک آن نیز از تولید خوبی برخوردار بوده ولی از لحاظ کیفی در سطح بالایی قرار دارد
   و از قیمت نسبتاً بالایی نیز برخوردار است .
   نوع معمولی این سازه ها که بسیار ارزان تر از دو نوع دیگر است طرفداران خاص خود را دارد
   این سازه ها برای کسانی که به هر دلیلی نیاز به یک کانکس نگهبانی دارند که از قیمت
   بالایی نیز برخوردار نباشد بسیار مفید می باشد .
   برای ساخت کانکس نگهبانی معمولی نیاز است که از شاسی تیرآهن بصورت اسکی بهره
   برد . این شاسی برای مقاوم سازی این سازه ها از نوع تیرآهن ساخته می شود .
   به دلیل اینکه این شاسی بصورت اسکی ساخته می شود لازم است که کف سازی این
   سازه ها با کمک تخته انجام شود . و این تخته نیز از جنس ام دی اف بوده که برای این
   سازه ها بسیار مناسب است . ماد در گروه صنعتی معین کانتین از تخته نئوپان استفاده
   نمی کنیم . و از تخته های ام دی اف بهره می بریم .
   اسکلت این سازه ها از نوع پروفیل بوده و این اسکلت نیمه سنگین است . و برای ساخت
   اسکلت این نوع پروفیل بسیار مناسب و کارآمد است .
   نمای بیرونی این سازه از نوع گالوانیزه با پوشش رنگ الکترواستاتیک است . این نمای از
   زیبایی بسیار بالایی برخوردار نیست ولی از لحاظ استحکام و طول عمر بسیار بالا می باشد
   هزینه اجرای نمای بیرونی این سازه ها با کمک این نما بسیار کمتر از نماهای دیگر است .
   عایق مصرفی در بدنه این سازه نوع پلی استایرن است . و برای اینکه بتوانیم این عایق
   مصرفی را تقویت نمائیم . نیاز است که از یک لایه عایق پشم شیشه برای اینکار بهره
   ببریم . استفاده از پشم شیشه هزینه اجرای این سازه ها را قدری افزایش می دهد .
   نمای داخلی این سازه ها از جنس دیوار پوش پی وی سی بوده و برای کاهش هزینه اجرا
   از پی وی سی های معمولی برای این کار بهره می بریم و برای اینکه زیبایی داخل سازه
   را قدری افزایش دهیم نیاز است که از رگه هایی از جنس چاپی در ساخت نمای کار بهره
   ببریم . این کار برای زیبایی داخل سازه بسیار مناسب است .
   در و پنجره های مورد استفاده در ساخت این سازه ها از جنس آلومینیوم همراه با شیشه
   های تک جداره است . این درب و پنجره ها برای عدم تبادل انرژی حرارتی مناسب نیستند
   و بهتر است که این درب و پنجره ها را از نوع پی وی سی همراه با شیشه های دوجداره
   انتخاب کرد . اگر این طور باشد هزینه ساخت سازه بالا می رود ولی از لحاظ کیفی نیز این
   سازه ها در سطح مناسبی قرار می گیرند . و برای افزایش امنیت در داخل این سازه هانیز
   بهتر است که درب و پنجره های این سازه ها را مجهز به حفاظ فلزی نمود این کار برای این
   سازه ها بسیار مناسب است و می تواند امنیت داخل این سازه ها را بشدت افزایش دهد .
   برای حمل این سازه ها می توانیم از جرثقیل های کوچک شهری بهره ببریم و براحتی این
   سازه ها را حمل کرده و به مشتریان تحویل دهیم .
   بیشتر این سازه ها را با ابعاد 2 * 2 ساخته و به مشتریان تحویل می دهند و اگر مشتری
   به ابعاد بزرگتر و یا کوچکتر نیاز داشته باشد براحتی و در سریع ترین زمان این سازه ساخته
   شده و به مشتری تحویل داده می شود .

   پاسخ
 • با سلام .
  آیا می توانید کانکس نگهبانی تولید کنید که این سازه توانایی تولید برق مورد نیاز خود را
  بطور کامل داشته باشد و بتوانیم در فصل تابستان با این برق سرمایش و در فصل سرد
  سال نیز با این برق گرمایش مورد نیاز سازه را تامین کنید . من این نوع سازه را برای جایی
  نیاز دارم که نزدیک ترین روستا با این سازه حدود 10 کیلومتر فاصله دارد و برای گرمایش و
  سرمایش آن در فصول مختلف سال مشکل دارم . اگر ممکن است بصورت کاربردی برای
  من توضیح دهید که این کار چگونه امکان پذیر است ممنون می شوم اگر این اطلاعات را
  در اختیار من قرار دهید .
  با تشکر از شما شاهی هستم .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای شاهی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که تولید چنین سازه ای امکان پذیر است ولی برای
   تولید چنین سازه ای نیاز دارید که به خیلی از مسائل توجه کافی داشته باشید . برای تولید
   برق برای این سازه باید واقع بین بود . شما برای سیستم گرمایش و سرمایش مورد نیاز خود
   بهتر است از لوازم با مصرف بسیار کم بهره ببرید تا جوابگوی سیستم گرمایشی و سرمایشی
   شما باشد . و در این راه باید حداکثر صرفه جویی را نیز داشته باشید .
   برای اینکه سازه شما در فصل گرما به سرمایش کمتر و در فصل سرما به گرمایش کمتری
   نیاز داشته باشد بهتر است بدنه کانکس خود را از نوع ساندویچ پانل انتخاب کنید و تمامی
   درب ها و شیشه ها را نیز از نوع پی وی سی همراه با شیشه های دوجداره در نظر بگیرید .
   برای اینکه بتوانید از نیروی تابش خورشید برق تهیه کنید نیاز به سلول خورشیدی دارید و
   این سلول خورشیدی با توجه به تابش نور خورشید و مقدار طول روز و نوع تابش می تواند
   برای شما برق تولید کند و باید این موضوع را نیز در نظر داشته باشید که در فصل زمستان
   به علت کاهش طول روز برق کمتری تولید می شود و اگر در طول روز نیز هوا ابری باشد
   از نیروی برق کمتری برخوردار هستید و برای این زمان نیاز است که شما برای تامین برق
   خود و شارژ باطری ها از یک تولیدکننده برق بنزینی بهره ببرید . و می توانید از یک ژنراتور
   2500 وات برای این کار بهره برده و مشکل خود را برطرف کنید .
   شما بعد از اینکه سلول های خورشیدی را نصب کردید نیاز است برای زمانی که آفتاب
   نیز و در شب این انرژی تولید شده را ذخیره کنید . برای اینکار بهترین وسیله بهره بردن
   از باطری است . باطری هایی که برای ذخیره این نوع برق بکار می رود باطری های ژله
   ای می باشد ولی در ایران به علت گران بودن باطری های ژله ای از باطری های اسیدی
   و باطری های خشک استفاده خواهد شد که این مسئله سبب می شود عمر مفید این
   باطری ها بسرعت به پایان برسد و هزینه تعویض را برای شما به همراه دارد .
   شما برای هر 200 وات توان سلول خورشیدی نیاز به یک باطری خواهید داشت و لازم
   به توضیح می دانم که باطری ها پس از بکار بردن در چند ماه اول با حداکثر توان به
   شما خدمات رسانی می کنند و بعد از آن قدرت باطری رو به افول می رود و باید به
   این موضوع توجه جدی نشان دهید .
   اگر دستگاه های شما با برق 12 ولت کار می کنند شما مشکل خاصی ندارید ولی
   اگر دستگاه های شما با برق 220 ولت کار خواهند کرد برای تبدیل برق از 12 ولت
   به 220 ولت نیاز دارید که از یک دستگاه به نام اینورتر بهره ببرید این دستگاه ها
   می توانند برق مستقیم 12 ولت باطری را به برق 220 ولت متناوب تبدیل کرده و
   از این نیاز است که از این دستگاه اینورتر بهره ببرید . این کار برای شما یک هزینه
   خرید خواهد داشت . و باید موقع خرید توجه کنید که دستگاه های چینی برای شما
   مناسب نیستند . این دستگاه ها بعد از یک ساعت کار توان مورد نیاز را به شما نخواهند
   داد و از توان کمتری برخوردارند . در این چند سال من دستگاه های تایوانی را مناسب
   دیده ام و این دستگاه ها می توانند در طولانی مدت توانی را که بر روی دستگاه ثبت
   شده است را به شما تحویل دهند . البته یاد آور می شوم که دستگاه های تایوانی
   از قیمت بالاتری برخوردارند و باید به این موضوع نیز توجه کنید .
   قبل از خرید این سلول های خورشیدی و دستگاه ها بهتر است با یک مشاور در این
   زمینه به گفتگو بپردازید و از تجربیات و توان علمی این عزیزان بهره مند شوید . در تهران
   می توانید به پاساژ امجد که در خیابان جمهوری است مراجعه کرده و در آنجا افرادی
   هستند که از اطلاعات خوب و بروزی بهره می برند . این عزیزان می توانند حداکثر
   کمک را به شما بدهند .

   پاسخ
 • کانکس نگهبانی که در مناطق دور افتاده بکار می رود می تواند بصورت حرفه ای طراحی
  شده و در این سازه ها تمامی نیاز نگهبان به طور کامل مهیا شود . از نیاز های نگهبان
  تامین برق و امکانات رفاهی باشد . و منظور من از تامین برق تولید برق خورشیدی است
  که چند سالی است در ایران پر کاربرد شده است . اگر می شود در رابطه با تامین برق
  این سازه ها توسط نیروی خورشید بیشتر توضیح دهید .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای ساسانی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که امروزه استفاده از تامین برق توسط سلول های
   خورشیدی در دنیا رواج بسیار زیادی یافته است ولی باید این موضوع را نیز دانست که در
   ایران به دلیل افزایش شدید قیمت این لوازم و از طرف دیگر کمبود سلول های خورشیدی
   در بازار سبب شده است که استفاده از این نوع امکان کمتر صورت پذیرد . و از طرف دیگر
   در گذشته حمایت های زیادی برای گسترش این نوع انرژی در سطح کشور انجام شد .
   ولی امروزه چنین حمایتی وجود ندارد و اگر شما بخواهید این لوازم را در بازار تهیه کنید
   متوجه گران بودن این لوازم نسبت به کشورهای دیگر خواهید شد و باید به این موضوع توجه
   داشته باشید .
   برای اینکه بتوانید از این انرژی استفاده کنید نیاز است که شرایط آن را نیز فراهم نمائید
   ابتدا باید بدانید که به چه مقدار برق نیاز دارید . از این مقدار برق چه مقدار آن در طول روز
   و چه مقدار دیگر در طول شب مورد استفاده قرار می گیرد . و در فصل تابستان چه مقدار
   برق مورد نیاز است و در فصل زمستان چه مقدار دیگر . و از طرف دیگر باید روزهای ابری
   در فصل زمستان را نیز بصورت متوسط بدانید . تمامی این موارد باید مورد بررسی قرار
   گیرد . و حداکثر مقدار مصرف مشخص و حداقل مقدار تولید نیز مشخص شود .
   در برخی از مواقع می توانیم متوسط مقدار تولید برق از نیروی خورشیدی را محاسبه کنیم
   و در صورت بروز مشکل در چند روز از سال می توانیم کسری برق و برای شارژ باطری های
   ذخیره برق از یک ژنراتور کوچک 2500 وات بهره ببریم .
   پس از اینکه تمامی این موارد مشخص شد می توانیم سلول های خورشیدی مورد نیاز را
   تهیه کنیم . بهترین فضا برای نصب باطری های خورشیدی می تواند سقف خود سازه باشد
   و در صورت نیاز برای حمل سازه این تجهیزات نیز با سازه حمل شود . و از طرف دیگر خود
   سلول های خورشیدی سبب می شود که تابش نور خورشید مستقیم به سقف سازه نتابد
   و در فصل زمستان نیز به عنوان یک عایق مناسب عمل کند . بنابراین توجه به این موضوع در
   دستور کار شما قرار گیرد .
   پس از نصب سلول های خورشیدی باید باطری های مورد نیاز برای ذخیره برق بکار بروید و
   ما برای هر 200 وات سلول خورشیدی یک باطری 65 آمپر ساعت را به شما پیشنهاد می
   دهیم و لازم به توضیح می دانم که باطری های این نوع ذخیره سازی از نوع ژله ای است
   ولی با توجه به اینکه این باطری ها از قیمت بسیار بالایی برخوردار هستند در ایران از باطری
   های اسیدی و یا خشک بهره می برند . باطری های خشک و اسیدی در مقابل باطری های
   ژله ای از طول عمر کمتری برخوردارند و باید به این موضوع توجه کنید .
   اگر شما برای تامین برق لوازم مصرفی خود به برق 12 ولت نیاز داشته باشید مشکلی برای
   بهره برداری نخواهید داشت ولی اگر تجهیزات شما با برق 220 ولت متناوب کار می کند نیاز
   است برای تبدیل برق 12 ولت مستقیم به 220 ولت متناوب از یک اینورتر بهره ببریم . این کار
   باید براساس حداکثر مقدار مصرف شما تعئین شود و اگر مصرف شما بسیار زیاد است باید
   حداکثر مقدار اینورتر را در نظر بگیرد . پیشنهاد من به شما برای خرید اینورتر نوع تایوانی است
   این نوع اینورترها داغ نمی شوند و به صورت مداوم می توانند برق مورد نیاز شما را تحویل
   دهند ولی نوع چینی آن ها داغ می شوند و بعد از یک ساعت برق دهی توان کمتری را
   به شما تحویل داده و شما را دچار مشکل جدی خواهند کرد .
   در اینجا بهتر است توضیح دهم که شما برای اینکه حداقل مصرف انرژی را داشته باشید باید
   دارای یک بدنه عایق و ایده آل باشید . این بدنه می تواند از جنس ساندویچ پانل باشد که در
   مقابل عدم تبادل انرژی بسیار خوب عمل کرده و مانع تبادل انرژی حرارتی زیادی می شود .
   و از موارد دیگر باید به درب و پنجره های سازه توجه کرد و بهترین انتخاب می تواند درب و
   پنجره هایی از جنس پی وی سی همراه با شیشه های دوجداره باشد . این درب و پنجره
   ها مانع تبادل انرژی حرارتی بیشتر شده و سبب می شود که تلفات انرژی از داخل سازه به
   حداقل برسد .

   پاسخ
 • با سلام خدمت شما .
  در رابطه با نحوه ساخت و اجرای کانکس های نگهبانی که دارای امکانات مدرن و بروز
  از جمله نصب تجهیزات تامین برق سازه از طریق آفتاب و همچنین سازه ای که بتوان
  کمترین تلفات انرژی را از بدنه داشته باشد . و در صورت اجرای امکانات رفاهی مطالب
  بیشتری بنویسید و اگر ممکن است بیشتر در رابطه با موضوع تامین برق مورد نیاز
  سازه از طریق آفتاب را توضیح دهید . ممنون از اینکه پاسخگوی ما هستید .
  موفق باشید .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای جوادی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که کانکس نگهبانی از ارزان ترین سازه های تولید
   شده می باشد و این سازه ها را معمولاً بدون امکانات رفاهی طراحی و تولید می کنند
   برای کسانی که کانکس نگهبانی را سفارش می دهند قیمت این سازه ها از اهمیت
   برخوردار است و از این جهت به دنبال سازه ای ارزان قیمت می باشند ولی اگر شما قصد
   اجرای سازه ای که این امکانات را داشته باشد بهتر است بدانید که این سازه ها از
   قیمت بالایی برخوردار بوده و از هزینه ساخت بیشتری برخوردارند . این هزینه ساخت
   بیشتر مربوط به امکانات رفاهی موجود در این سازه ها می شود و همین امکانات رفاهی
   سبب افزایش قیمت کانکس نگهبانی خواهد شد . و باید شما نیز به این مسئله توجه
   داشته باشید .
   اگر شما قصد اجرای سازه ای را داشته باشید که تمامی برق مورد نظر خود را تامین کند
   و از طرف دیگر از این برق برای سیستم گرمایش و سرمایش خود بهره ببرد نیاز دارید از
   سازه ای بهره ببرید که کمتری حداکثر قدرت عدم تبادل انرژی حرارتی را داشته باشد این
   بدنه معمولاً با جنس ساندویچ پانل ساخته می شود . این جنس برای این کار بسیار
   مناسب بوده و از اهمیت برخوردار است و از طرف دیگر نیز بهتر است که جنس پنجره ها
   نیز از نوع پی وی سی باشد و این پنجره ها برای عدم تبادل انرژی حرارتی از اهمیت خاصی
   برخوردار بوده و می تواند هزینه های تامین گرمایش این سازه ها را به حداقل برساند .
   اگر می خواهید انرژی مورد نظر خود را از طریق انرژی خورشیدی تامین کنید نیاز دارید که
   این کار را توسط سلول های خورشیدی به سرانجام برسانید . برای این کار نیاز است که
   شما ابتدا مشخص کنید که چه مقدار انرژی احتیاج دارید و براساس همان احتیاج خود
   اقدام به خرید یک توان مشخص نمائید . و بهترین جا برای نصب سلول های خورشیدی در
   بام سازه است . این کار سبب می شود که در فصل تابستان داخل سازه کمتر گرم شود
   و در فصل زمستان نیز داخل سازه کمتر سرد شود . و دلیل آن هم قرار گیری یک عایق جدید
   در بام سازه است که این بام بیشترین تاثیر را در هدر رفت انرژی خواهد داشت .
   بعد از نصب سلول های خورشیدی نوبت به نصب باطری ها می رسد . از نظر من برای هر
   200 وات سلول خورشیدی باید از یک باطری 65 آمپر ساعت بهره برد . و این کار باید مورد
   بررسی شما قرار گیرد و از باطری های مرغوب بهره ببرید و لازم است توجه کنید که باطری
   مورد نیاز برای این کار از نوع باطری ژله ای بهره برد . این باطری دارای طول عمر بالایی بوده
   و برای این کار مناسب است ولی در ایران این باطری گران است از این رو از باطری های
   اسیدی و خشک برای این کار بهره می برند . البته باید توجه کرد که عمر این باطری ها
   برای این کار کم است و بهتر است هر سال آنها تعویض شوند . این تعویض به دلیل این
   امر صورت می گیرد که توانایی که این باطری ها در ماه های اول استفاده دارند نمی
   توانند در یک سال بعد داشته باشند . و باید به این موضوع توجه داشت .
   از مواردی که قابل توجه است تبدیل برق ذخیره شده که با ولتاژ 12 ولت است به برق
   220 ولت متناوب است . این برق برای مصرف لوازم برقی به کار می رود و تبدیل آن نیز
   توسط اینورتر انجام خواهد شد . در خرید اینورترها توجه داشته باشید از جنسی استفاده
   کنید که در طولانی مدت بتواند برق مورد نیاز شما را تامین کند برخی از این اینورترها
   هستند که پس از یک ساعت گرم شده و این گرما سبب می شود که توان برق دهی
   آن ها کاهش محسوسی یابد و این امر سبب می شود که توانی که شما نیاز دارید
   را به شما ندهد . و یا می توانید از دستگاه هایی با توان بیشتر بهره ببرید که این کار
   نیز هزینه بیشتری برای شما به همراه خواهد داشت .

   پاسخ
 • من نیاز به یک کانکس ویلایی دارم و با بررسی هایی که انجام داده ام متوجه شده ام
  که برخی از این سازه ها بسیار مدرن و پیشرفته هستند و برخی از این سازه ها توان
  تولید برق خود را برای گرمایش و سرمایش دارند . آیا شما هم از این سازه ها تولید
  می کنید و اگر این طور است هزینه ساخت این سازه ها چه قدر می باشد . اگر ممکن
  است خیلی سریع اعلام کنید .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای مبارکی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که کانکس های ویلایی با این مشخصات را ما تاکنون
   تولید نکرده ایم و دلیل آن را نیز می توان در عدم وجود مشتری برای این سازه ها عنوان کرد
   بسیاری از این سازه ها در ایران از این امکانات برخوردار نیست . کانکس هایی که این
   امکانات را در خود دارند معروف به کانکس سبز می باشند که از لوازم مدرن و پیشرفته
   در ساخت آن ها بهره برده می شود . اما در ایران هزینه ساخت این سازه ها بسیار زیاد
   بوده و از این رو تولید آن ها مقرون به صرفه نیست از این جهت آن ها را تولید نمی کنند .
   از امکانات که در ساخت این سازه ها مورد استفاده قرار می گیرد . می توانیم به تامین
   برق مصرفی آن ها اشاره کرد . تمامی برق مصرفی این سازه ها توسط سلول های
   خورشیدی تامین می شود و تمامی این برق در این سازه ها مصرف خواهد شد . البته
   علاوه بر سلول خورشیدی در این سازه ها از توربین بادی نیز برای تامین برق مورد نیاز
   برای گرمایش آب و سیستم گرمایش از کف بهره برده می شود . این برق بسرعت مصرف
   شده و به گرمایش تبدیل خواهد شد . ولی برقی که توسط سلول های خورشیدی تولید
   می شود در باطری ذخیره شده و باید برای هر 200 وات از یک باطری خورشیدی 65 امپر
   ساعت بهره برد و این برق توسط دستگاهی بنام اینورتر به برق 220 ولت متناوب تبدیل
   شده و مورد استفاده قرار می گیرد .
   کانکس های ویلایی سبز دارای سیستم جمع آوری آب باران نیز هستند و آب باران را
   جمع آوری کرده و در یک مخزن نگهداری می کند و توسط سیستم تصفیه پیشرفته ای
   که دارد آب باران را تصفیه نموده و وارد سیستم لوله کشی ساختمان می نماید و پس
   از اینکه آب مصرفی به فاضلاب و پساب تبدیل شد . این آب مجدداً تصفیه شده و به
   مصرف آبیاری درختان داخل حیاط می رسد و تمامی حیاط این خانه های ویلایی مشجر
   بوده و با درخت کاری می باشند . تا تکمیل کننده خانه های سبز باشند .
   سلول های خورشیدی در این سازه ها بر روی پشت بام نصب می شوند . این کار برای
   این سازه ها مفید است و سبب می شوند که فضایی را اشغال نکرده و از طرف دیگر
   نیز یک لایه اضافه برای عدم تبادل انرژی حرارتی محسوب شده و مانع تبادل گرما و
   سرما از این سازه ها خواهد شد . این کار می تواند برای این سازه ها بسیار مناسب
   و جدی باشد .
   از دیگر مسائلی که در این سازه ها بصورت جدی دنبال می شود می توانیم به اجرای
   بدنه این عایق ها از ساندویچ پانل اشاره کنیم . این بدنه برای عدم تبادل انرژی در این
   سازه ها از اهمیت برخوردار بوده و می تواند در کاهش هزینه گرمایش و سرمایش این
   سازه ها کمک فراوانی نماید .
   از دیگر مسائلی که باید به آن توجه جدی نشان داد اجرای تمامی درب و پنجره های
   این سازه ها از نوع پی وی سی همراه با شیشه های سه جداره است . این کار
   نیز در عدم تبادل انرژی حرارتی بسار تاثیر گذار است و می تواند این سازه ها را
   در حد استاندارد بالایی قرار دهد و نیاز است به این موضوع نیز توجه جدی نشان
   دهید .
   لازم به توضیح می دانم که این سازه ها در کشور ژاپن با یارانه دولتی تولید می
   شوند این یارانه دولتی نزدیک به 50 درصد هزینه ساخت خواهد شد و این 50
   درصد مربوط به هزینه تاسیسات این ساختمان است و دولت ژاپن برای این کار
   خود دلایل زیست محیطی و وابستگی به نفت را عنوان می کند .
   اما در کشور ایران از این یارانه ها خبری نیست و شما نمی توانید برای ساخت
   کانکس مجوز گرفته و براساس همان مجوز به شما برق ، گاز ، آب و تلفن بدهند

   پاسخ
 • با سلام . قصد اجرای کانکس ماینر را دارم و بعد از جستجوی فراوان توانستم با مشورت
  گرفتن از یکی از دوستان با سایت شما آشنا شوم . می خواستم بدانم که شما برای
  ساخت این چنین سازه هایی از چه روش هایی بهره می برید تا بالاترین تولید ارزهای
  دیجیتال را داشته باشید . اگر ممکن است من را در این زمینه راهنمایی کنید . تا بتوانم
  در این راه موفقیت حاصل کنم .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای صبوری .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که کانکس های ماینر در ایران حدود دو سال است
   که بصورت کاربردی در حال فعالیت هستند . این کانکس ها برای تولید ارزهای دیجیتال
   مورد استفاده قرار می گیرند و بسیاری از افراد که در این زمینه فعالیت می کنند در این
   سازه ها به تولید ارزهای دیجیتال پرداخته و توانسته اند ایرادات احتمالی این دستگاه
   را برطرف کرده و برای خودشان درآمد زایی بیشتری را فراهم نمایند .
   در اجرای این سازه ها باید توجه کرد که کانکس های تولید ارز دیجیتال توانایی خنک
   سازی بالایی داشته و براحتی می توانیم این سازه ها را خنک سازی نموده و شرایط
   را برای افزایش کارایی بالا ببریم . برای خنک سازی این سازه ها ما استفاده از کولر آبی
   را پیشنهاد می دهیم و با کمک کولر آبی می توانید هوای خنک مورد نیاز خود را فراهم
   کرده تا بالاترین کارایی را داشته باشید . ما برای هر 25 دستگاه ماینر یک کولر آبی
   7000 قرار می دهیم . با کمک این کولر آبی می توانیم حدود 3500 متر مکعب هوا را به
   داخل این سازه ها تزریق کرده و هوای خنک سازه نیز تامین می شود .
   و برای اینکه حداکثر کارایی در این سازه ها بتواند حفظ شود نیاز است که بین هوای
   گرم تولید شده توسط دستگاه ها و هوای سرد تولید شده توسط کولر یک فاصله ای
   باشد برای این منظور ما از یک پارتیشن که در واقع یک دیواره کاذب است بهره می
   بریم . این کار مانع تداخل هوای گرم و سرد خواهد شد .
   هوای تولید شده خنک به داخل دستگاه توسط یک فن قوی فرستاده شده و این
   هوا پس از گرم شدن توسط یک فن دیگر خارج می شود و توسط همین فن از
   طریق دریچه ای که در دیواره وجود دارد به پشت دیوار فرستاده می شود و در
   آنجا که یک اتاقک است هوا توسط یک فن بزرگتر و بسیار قوی به خارج از سازه
   پرتاب خواهد شد . این کار با وجود ساده بودن بسیار حرفه ای بوده و از کارآمدی
   بسیار بالایی برخوردار است . و می تواند مسئله گرمایش و تداخل هوای گرم و
   سرد را براحتی حل و فصل کند .
   مسئله دیگر به موضوع طبقه بندی برای قرار دادن دستگاه های بیشتر مربوط می
   شود . در بیشتر سازه های اولیه برای قفسه بندی از قفسه های صنعتی و انباری
   بهره برده می شد . این کار از هزینه بالایی برخوردار بود و به دلیل اینکه هوا نمی
   توانست از بین این قفسه ها براحتی عبور کند موجب انباشت هوای گرم در اطراف
   دستگاه می شود و این امر می تواند برای این دستگاه ها بسیار خطرناک باشد و
   علاوه بر آنکه موجب کاهش تراهش تولیدی شود می تواند به تجهیزات الکترونیکی
   دستگاه نیز آسیب جدی وارد کند . از این رو برای عدم جمع شدن هوای گرم در بین
   قفسه ها اقدام به اجرای قفسه بندی با کمک پروفیل فلزی نموده ایم این کار ارزان
   تر و سریع تر انجام شده و به خاطر وجود فاصله بین نشیمنگاه های دستگاه مانع
   جمع آوری هوای گرم خواهد شد .
   از مسائلی که باید به آن توجه بیشتری نمود می توانیم به مسئله برق رسانی به
   این سازه ها بپردازیم این کار باید بصورت حرفه ای انجام شود تا دستگاه ها دچار
   نوسان جدی نشده و از این رو به مشکل برخورد ننمایند . در بسیاری از مواقع دیده
   ام که سفارش دهندگان برای کاهش هزینه به برق رسانی توجه نداشته و این امر
   سبب شده است که این عزیزان در کوتاه مدت به مشکلات بزرگی برخورد نموده اند
   و برایشان درسر هایی بوجود آمده است . باید به این موضوع توجه جدی نشان داد .
   بسیاری از افراد برای اینکه بتوانند از هزینه کمتری برخوردار باشند اقدام به اجرای
   برق رسانی بصورت هر چند دستگاه یک سیستم می نمایند و اگر یکی از این دستگاه
   ها به هر دلیلی از مدار خارج شود بقیه دستگاه ها را نیز از مدار خارج خواهد کرد و
   با بوجود آمدن نوسان شدید نیز می تواند به سیستم برقی بقیه دستگاه ها آسیب
   جدی وارد کند . اگر دستگاهی پاور و منبع تغدیه آن دچار ایراد شود می تواند تا یک
   سوم دستگاه برای شما هزینه بوجود بیاورد .

   پاسخ
 • با سلام خدمت آقای حیدری .
  سوالی درباره نحوه اجرای کف سازه های نگهبانی داشتم . می خواستم بدانم که این
  سازه ها بیشتر با چه کفی طراحی و اجرا می شود و کیفیت این کف به چه میزانی
  می باشد و از نظر شما بهترین کف برای سازه های نگهبانی چه نوع کفی می باشد .
  اگر می شود راهنمایی در این زمینه انجام بدهید .
  با تشکر از شما .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای حسنوند .
   در رابطه با سوال شما باید ابتدا توضیحاتی بدهم . اصولاً کانکس های نگهبانی از ارزان
   ترین نوع سازه های پیش ساخته می باشند و هزینه ساخت این سازه ها در سطح بالایی
   قرار ندارد و به همین منظور این سازه ها را در کیفیت های ممتاز طراحی و اجرا نمی کنند .
   بیشتر این سازه ها با کیفیت معمولی طراحی و اجرا می شوند و دلیل آن نیز کاهش هزینه
   های تولید است و اگر برای مشتری کیفیت اهمیت داشته باشد ممکن است از کیفیت
   درجه یک در این سازه ها بهره ببرند این کار به دلیل کاهش هزینه های تولید انجام
   خواهد شد و باید به این موضوع توجه ویژه ای نمود .
   کف کانکس نگهبانی بستگی به محل قرار گیری آن مشخص می شود . مثلاً سازه ای
   که در ارتفاع قرار می گیرد مانند برجک های نگهبانی نباید از سنگینی زیادی برخوردار
   باشد بنابراین برای این منظور از سبک ترین کف ها استفاده می کنند و بیشتر این کف
   ها را از نوع تخته انتخاب خواهند کرد . این کار سبب می شود که کف این سازه ها
   سبک تر بوده ولی باید کف این سازه ها را از نوعی انتخاب کنیم که دارای بیشترین
   کیفیت بوده و مانع فرسایش کف شود . از این رو می توانیم از کف های ضد آب بهره
   ببریم ولی متاسفانه بیشترین کف که در این سازه ها استفاده می شود از این نوع
   نیست و دلیل آن نیز کاهش هزینه تولید است . و از طرف دیگر باید مراقب بود که در
   این سازه ها از کف نئوپان استفاده نشود . زیرا این کف توانایی استحکام بالایی نداشته
   و سبب می شود که کارایی سازه کاهش چشمگیری یابد .
   از نظر من بهترین کف که می توانیم در کانکس نگهبانی از آن بهره ببریم کف سرامیک
   است . این کف دارای مزایای فراوانی بوده و سبب افزایش استحکام سازه نیز خواهد
   شد و باید توجه داشت که این افزایش استحکام برای این سازه ها سه مزیت دارد که
   عبارتند از افزایش ایستایی سازه ، افزایش طول عمر سازه و عدم فرسایش کف که
   هر سه آن ها برای این سازه ها می تواند یک مزیت بسیار بالا باشد و باید به این
   موضوع توجه جدی داشت .
   برای اینکه کف این سازه ها را بتوانیم سرامیک کنیم نیاز است که ابتدا شاسی این
   سازه ها از نوع دورکلاف باشد . این شاسی از استحکام بسیار بالایی برخوردار بوده
   و با کمک تقویت سازی درونی آن می توانیم کیفیت و استحکام آن را نیز افزایش دهیم
   از این رو باید به این مسئله توجه داشت که این استحکام برای این سازه ها مزایایی
   که در بالا اشاره شد را به همراه خواهد داشت .
   در مرحله بعد تمامی کف این سازه ها با کمک ورق گالوانیزه شادولاین بطور کامل پوشانده
   می شود . این کار سبب افزایش استحکام کف خواهد شد و برای محکم سازی کف این
   سازه ها باید ورق گالوانیزه شادولاین را به این شاسی پیچ نمود و در مرحله بعد کف
   سازه را با بتون سبک می پوشانیم . این پوشش می تواند به مقدار 7 سانتیمتر باشد
   و بتون سبک نیز ترکیبی از پوکه معدنی سبک ، سیمان و آب است و پس از اینکه به
   مقدار مناسبی این کف خشک شد می توانیم با کمک گرفتن از سیمان سفید سرامیک
   ها را به کف این سازه ها چسبانید و از این رو برای استحکام سازی بیشتر لازم است
   که بین این سرامیک ها را با بند کشی محکم نمود . این کار لازم بوده و به استحکام
   سازی کف کمک فراوانی می کند .

   پاسخ
 • کانکس نگهبانی تولید شده در گروه صنعتی معین کانتین چه ویژگیهایی دارد . و این
  سازه ها را با چه کیفیت هایی تولید و عرضه می کنید . تمامی کیفیت های شما
  از لحاظ امکانات رفاهی در چه سطحی هستند . عایق حرارتی در کانکس نگهبانی
  تولید شده در گروه صنعتی معین کانتین در چه سطحی است لطفاً در این رابطه
  توضیحاتی ارائه دهید .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای محبی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که کانکس نگهبانی تولید شده در گروه صنعتی معین
   کانتین دارای سه کیفیت ممتاز ، درجه یک و معمولی است . و به دلیل آنکه اصولاً کانکس
   نگهبانی را با پائین ترین قیمت تولید می کنند این سازه ها را معمولاً در تیپ معمولی تولید
   کرده و به همین منظور کمتر تیپ ممتاز و درجه یک آن تولید خواهد شد و بهتر است شما
   نیز به این مسئله توجه کنید . البته متذکر می شوم که هزینه ساخت تیپ ممتاز بسیار
   بالا بوده و از این رو این سازه ها در تیپ ممتاز کمتر تولید می شوند و مهمترین دلیل آن
   هم گران بودن سازه های ممتاز است .
   کانکس های تیپ ممتاز از لحاظ کیفی در سطح بسیار بالایی قرار دارند و اگر معمولاً این
   سازه ها را بدون امکانات رفاهی طراحی و اجرا نمی کنند . کانکس نگهبانی درجه یک
   توانایی تامین برق خورشیدی داشته و می تواند برق مورد نیاز برای گرمایش و سرمایش
   را تامین کند . و داخل و خارج از سازه نیز به دوربین مدار بسته مجهز بوده و از لحاظ عایقی
   نیز در سطح بالایی قرار دارد . تمامی پنجره ها در این سازه ها از نوع پی وی سی بوده
   و همراه با شیشه های دوجداره به مشتری تحویل داده می شوند .
   کف کانکس نگهبانی درجه یک از سرامیک بوده و در صورت نیاز مشتری می توانیم کف
   این سازه ها را به طور کامل از نوع گرمایش از کف اجرا کنیم .
   کانکس نگهبانی درجه یک ارزان تر از کانکس نگهبانی ممتاز است و این سازه ها از لحاظ
   کیفی در سطح کانکس های ممتاز نیستند ولی برخی از ویژگی های این سازه ها را
   دارند به طور مثال این سازه ها از امکانات رفاهی کمتری برخوردار بوده و برای تامین برق
   از سلولهای خورشیدی استفاده نمی شود . ولی از لحاظ عایقی در سطح بسیار مناسبی
   قرار داشته و تمامی درب و پنجره های این سازه ها از نوع پی وی سی همراه با شیشه
   های دو جداره هستند . و کف این سازه ها از نوع سرامیک بوده ولی برای کاهش هزینه
   کف این سازه ها را از نوع گرمایش از کف طراحی و اجرا نمی کنند . لازم به توضیح می
   دانم که هزینه ساخت و اجرای کانکس نگهبانی درجه یک از نوع ممتاز آن بسیار کمتر
   بوده و برخی از افراد این سازه ها را بیشتر از سایر سازه ها سفارش می دهند ولی در کل
   تولید آن از نوع ممتاز بیشتر بوده ولی از نوع معمولی کمتر است . بیشتر این سازه ها را
   به عنوان کیوسک برای حراست و نگهبانی از سازمان ها و ارگان های دولتی و خصوصی
   سفارش می دهند .
   بیشترین تولید کانکس نگهبانی مربوط به سازه های معمولی است . این سازه ها ارزان تر
   بوده و به همین جهت آن ها را بیشتر از سایر سازه ها دیگر سفارش می دهند به همین
   دلیل است که کانکس نگهبانی معمولی بیشترین طرفدار را در بین سایر سازه های نگهبانی
   به خود اختصاص می دهند این کانکس ها را برای کاهش هزینه های تولید بدون امکانات
   رفاهی طراحی و اجرا می کنند و معمولاً در ساخت آن ها از امکانات رفاهی بهره ای
   برده نمی شود . درب و پنجره های این سازه ها از نوع آلومینیومی همراه با شیشه های
   تک جداره ساخته شده و برای کاهش هزینه کف این سازه ها نیز از نوع تخته است و
   از لحاظ عایقی نیز از عایق پلی استایرن بهره برده می شود ولی من توصیه می کنم که
   بهتر است یک لایه عایق پشم شیشه به این سازه اضافه کنید که از لحاظ عایقی در سطح
   بهتری قرار گیرد . در مجموع این سازه ها به دلیل اینکه ارزان تر از سایر سازه های نگهبانی
   می باشند طرفداران و خریداران بیشتری داشته و به همین دلیل نیز فروش آن بیشتر از
   سایر سازه های نگهبانی می باشد .

   پاسخ
 • قیمت کانکس نگهبانی که در آن تمامی امکانات رفاهی لحاظ شده است و این امکانات
  شامل سرویس بهداشتی ، حمام و آبدارخانه باشد و تمامی پنجره های آن نیز از نوع
  پی وی سی بوده و این پنجره ها نیز مجهز به شیشه دو جداره باشند و عایق مصرفی
  نیز علاوه بر پلی استایرن از یک لایه پشم شیشه برخوردار باشد به چه میزانی محاسبه
  خواهد شد . ممنون از پاسخگویی شما .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای محبوبی .
   در رابطه با سوال شما که قیمت کانکس نگهبانی را با امکانات مختلف خواسته اید باید
   عرض کنم که ما برای محاسبه این قیمت ها ابتدا قیمت کانکس را جداگانه محاسبه
   کرده و قیمت تمامی امکانات را به آن اضافه می کنیم و در ادامه کار نیز قیمت درب و
   پنجره پی وی سی را نیز به آن اضافه خواهیم کرد با این معیار قیمت کانکس نگهبانی شما
   به دست می آید . شما در کامنت خود قید نکرده اید که به چه کانکسی و با چه ابعادی
   نیاز دارید . حالا ما محاسبه خود را براساس کانکس 10 متر مربع که بتوانیم این امکانات
   را در آن قرار دهیم محاسبه می کنیم . این کانکس با کیفیت مناسب برای کار نگهبانی
   که دارای عایق پشم شیشه نیز باشد . و تمامی پنجره ها و درب آن نیز از نوع پی وی
   سی باشد با قیمت 9 میلیون تومان محاسبه خواهد شد . و در ادامه اگر شما به امکانات
   رفاهی مانند سرویس بهداشتی و حمام بصورت جداگانه نیاز داشته باشید ما هر کدام از
   این امکانات را که با کیفیت بالا اجرا می شوند 4 میلیون تومان محاسبه می کنیم و تا
   اینجای کار قیمت کانکس نگهبانی شما به 17 میلیون تومان می رسد و اگر شما به یک
   آشپزخانه کوچک نیاز داشته باشید می توانیم آشپزخانه را 1.5 میلیون تومان و اگر به یک
   آشپزخانه مجهز و مدرن نیاز داشته باشید ممکن است این قیمت تا 6 میلیون تومان نیز
   افزایش یابد و شما هر کدام از این آشپزخانه ها را بخواهید می توانیم قیمت نهایی کانکس
   را در نوع اول 18 میلیون و نیم و در نوع دوم قیمت کانکس نگهبانی را 23 میلیون تومان به
   شما اعلام کنیم .
   اگر سوال دیگری داشتید در خدمت شما هستم .

   پاسخ
 • قیمت کانکس نگهبانی که تمامی شاخصه های حرارتی در آن رعایت شده باشد را چگونه
  و بر چه اساسی محاسبه و قیمت گذاری می کنند . و این موارد چگونه محاسبه خواهد شد .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای طالبی .
   در رابطه با سوالی که داشتید باید خدمت شما عرض کنم که شما ابعاد خاصی را برای
   ما مشخص نکرده اید تا بتوانیم براساس این ابعاد قیمت سازه مورد نظر شما را بدست
   بیاوریم . ولی در اینجا به عایق های مصرفی در این سازه ها خواهم پرداخت تا بسیاری
   از موارد برای شما مشخص شود .
   بیشترین عایقی که در این سازه ها مورد استفاده قرار می گیرد عایق پلی استایرن است
   و این عایق که برای عدم تبادل انرژی مناسب نیست را بهتر است با یک لایه عایق پشم
   شیشه تقویت کنیم . این کار می تواند برای این سازه ها بسیار مفید واقع شود .
   درب و پنجره ها در این سازه ها نیز باید مانع تبادل انرژی شود . و بهترین نوع درب و پنجره
   می تواند از نوع پی وی سی همراه با شیشه های دوجداره باشد این نوع درب و پنجره ها
   عایق مناسبی برای عدم تبادل انرژی محسوب خواهد شد .
   این دو موردی که در بالا خدمت شما عرض کردم می تواند قیمت کانکس نگهبانی را قدری
   افزایش دهد ولی از لحاظ کیفیت عایقی می تواند این سازه ها را در سطح بالایی قرار دهد .

   پاسخ
 • چرا بسیاری از کانکس های نگهبانی را بدون امکانات رفاهی طراحی و تولید می کنند .
  این سوال برای من چندین بار پیش آمده است که بسیاری از سازه های نگهبانی را
  بدون امکانات رفاهی برای افراد نگهبان ملاحظه نموده ام . اگر ممکن است در این رابطه
  توضیح دهید . که چطو ممکن است این سازه ها را با کمترین هزینه تولید می کنند و این
  سازه ها از قیمت کانکس نگهبانی بسیار پائین است .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای رسولی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که بیشتر کانکس های نگهبانی از هزینه ساخت
   پائینی برخوردارند . البته همیشه این طور نیست . و ممکن است برخی از این سازه
   ها از قیمت بالایی نیز برخوردار باشند . از مهمترین دلایل این موضوع می توانیم به
   عدم استفاده از امکانات رفاهی در این سازه ها اشاره کنیم . اجرای امکانات رفاهی
   می تواند هزینه ساخت و قیمت کانکس نگهبانی را افزایش دهد . از دلایلی که این
   سازه ها را بدون امکانات رفاهی طراحی و اجرا می کنند می توانیم به نبود فضای کافی
   برای نصب این امکانات اشاره کنیم . زیرا این سازه ها باید طوری طراحی و اجرا شوند
   که شخص نگهبان بتواند از داخل این سازه ها به هر چهار جهت اطراف این کانکس ها
   از لحاظ دید تسلط کافی داشته باشد . و برای این منظور نیاز است که هر چهار طرف
   این سازه ها پنجره نصب شود و یا در صورت کوچک بودن فضا درب این سازه ها را با
   فضای شیشه خور همراه می کنند .
   از دلایل دیگر می توانیم به کوچک بودن فضای این سازه ها اشاره کنیم . در بسیاری
   از مواقع این سازه ها را کوچک ساخته به طوری که شخص نگهبان نتواند در این سازه
   ها بخوابد . از این رو فضای این سازه ها کوچک ساخته می شوند .
   البته برخی از کانکسهای نگهبانی نیز هستند که دارای حداکثر امکانات رفاهی بوده و
   در نصب آن ها نیز از بهترین لوازم بهره برده می شوند . و یا برخی دیگر بسیار مدرن
   طراحی و اجرا می شوند و در این سازه ها از پنجره خبری نیست و تمامی اطراف و
   محیط قابل نگهبانی نیز توسط دوربین های مدار بسته بازدید می شود .
   البته یاد آور می شوم که قیمت کانکس نگهبانی یاد شده بسیار بالا است و ممکن است
   بسیاری از خریداران هزینه ای بابت این سازه ها صرف نکنند .
   از کانکس های نگهبانی گران قیمت می توانیم به کانکس های ضد گلوله اشاره کنیم
   که تمامی اجرای این سازه ها حتی تمامی شیشه های مورد استفاده آن ها ضد گلوله
   بوده و تمامی اجرا از دیواره ها ، سقف و کف آن نیز کاملا ایمن ساخته می شوند .

   پاسخ
 • کانکس نگهبانی را چرا بدون امکانات رفاهی طراحی و تولید می کنند . این سوال همیشه
  برای من مهم بوده است و دلیل اجرای این سازه ها را با کمترین امکانات رفاهی را نمی
  دانم . اگر ممکن است در این موضوع توضیحات ارائه دهید و برای ما مشخص کنید که
  چرا این موضوع اتفاق می افتد .

  پاسخ
  • با سلام خدمت اقای شبیری .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که اجرا نکردن امکانات رفاهی در کانکس نگهبانی
   دلایل مختلفی دارد و از این دلایل می توانیم به این موارد اشاره کنیم .
   مهمترین دلیل اینکه در این سازه ها امکانات رفاهی اجرا نمی شود را می توانیم کوچک
   بودن این سازه ها عنوان کنیم . این سازه ها را با ابعاد کوچک طراحی و اجرا می کنند
   در این ابعاد نمی توانیم امکانات رفاهی را طراحی و اجرا کنیم . و این در حالی است
   که اجرای امکانات رفاهی نیازمند داشتن فضایی در کانکس است . از این رو این مسئله
   را می توانیم اصلی ترین و مهمترین مسئله در عدم اجرای امکانات رفاهی دانست .
   مسئله دیگر نیز مربوط به ارزان سازی این سازه ها است . و برای اینکه این سازه ها را
   بتوانیم بصورت کامل ارزان سازی کنیم باید از اجرای امکانات رفاهی در آن ها صرف نظر
   کرد . زیرا اجرای امکانات رفاهی در این سازه ها هزینه بر است و می تواند قیمت کانکس
   نگهبانی را به چند برابر قیمتی که عرض می شود برساند . از این رو باید به این مسئله
   توجه نمود .
   مسئله دیگر نیز مربوط می شود به اشراف دید سازه به اطراف . اگر در این سازه ها
   امکانات رفاهی اجرا شود . دید فرد نسبت به محیط اطراف بشدت کاهش یافته و دید
   را نیز مختل خواهد نمود و باید به این مسئله نیز توجه داشته باشیم .
   این سه موردی که به شما اطلاع دادم از مهمترین دلایل عدم اجرای امکانات رفاهی در
   کانکس نگهبانی می باشد .

   پاسخ
 • برای مناطق بسیار سرد که سرمایی بسیار زیاد دارد به نظر شما باید کانکس نگهبانی را
  با چه شیوه ای و یا از چه مواد و لوازمی تولید نمود که این سازه ها از لحاظ کیفی در
  بالاترین کیفیت تولید شوند و برای گرم کردن آن از انرژی کمتری بهره برد . ممنون و متشکر
  می شوم که من را در این رابطه راهنمایی کنید .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای صبا .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که ساخت کانکس نگهبانی معمولاً از لوازم و مواد
   ارزان قیمت صورت می پذیرد و کمتر برای طراحی و ساخت این سازه ها هزینه انجام
   می دهند . در بسیاری از موارد این سازه ها از ارزان ترین نوع سازه محسوب می شود .
   ولی اگر مشتریان نیاز داشته باشند که برای کانکس نگهبانی از لوازم خوب و مناسب
   که در مقابل سرمای شدید تحمل بالایی داشته باشند می توانیم از ساندویچ پانل
   برای این مورد بهره ببریم . این کار می تواند قدرت عایقی سازه را افزایش دهد و مانع
   تبادل انرژی حرارتی از بدنه این سازه ها شود . بهترین عایق مصرفی در این سازه ها
   پلی اورتان بوده که بهتر است با ضحامت 8 سانتیمتر در این سازه ها بکار برود و
   استفاده از ساندویچ پانل های 4 سانتیمتر در این سازه ها ممکن است جوابگو نباشد
   برای اینکه بتوانید حداکثر کارایی را در این سازه ها داشته باشید بهتر است که کف
   این سازه ها نیز با ساندویچ پانل ساخته شود که می تواند بسیار موثر باشد و بر روی
   این ساندویچ پانل نیز از تخته ضد آب چندلایه بهره برد که کف این سازه ها را بسیار
   محکم و با کیفیت می سازد .
   برای اینکه بتوانیم حداکثر کارایی را در این سازه ها داشته باشیم نیاز است که تمامی
   پنجره ها از نوع پی وی سی همراه با شیشه های دوجداره باشد این کار بسیار مهم
   است و بدون این کار نمی توانیم کارایی سازه را حفظ کنیم و علاوه بر پنجره ها نیاز
   است که درب این سازه ها نیز از همین جنس بوده و باید در این مورد بسیار جدیت
   بخرج داد تا کمترین تلفات انرژی را در این سازه ها داشته باشیم .

   پاسخ
 • کانکس نگهبانی برای بسیاری از پروژه های ساختمان سازی و نگهبانی از ادارات و
  موسسات بکار می رود و شخص نگهبان زمان زیادی را در این سازه ها سپری میکند
  ولی چرا در این سازه ها از امکانات رفاهی کمی استفاده میشود ایا این کار دلیل
  خاصی دارد و یا بصورت استاندارد این کار انجام میشود .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای کاشی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که این سوال برای خیلی از افرادی که با این سازه
   ها از نزدیک آشنا هستند پیش می آید . اگر بخواهم در این رابطه توضیح دهم معمولاً
   کانکس نگهبانی از ارزانترین نوع سازه بوده و این سازه ها را بدون امکانات رفاهی طراحی
   و اجرا می کنند و این کار دلایل خاصی دارد . از مهمترین این دلایل می توانیم به این
   موارد اشاره کنیم :
   اول : کانکس نگهبانی را باید به گونه ای طراحی و اجرا کرد که شخص داخل سازه باید
   از هر چهار طرف به محیط اطراف مسلط باشد و تمامی فضای بیرون از سازه را تحت کنترل
   داشته باشد و اگر این امکانات رفاهی در این سازه ها اجرا شوند مطمئناً دید نگهبان به
   محیط اطراف کاهش پیدا کرده از این رو کارایی سازه کاهش می یابد .
   دوم : امکانات رفاهی هزینه بر است و اگر بخواهد در این سازه ها اجرا شود هزینه
   اجرای این امکانات رفاهی می تواند به چند برابر قیمت سازه برسد از این رو سعی
   می شود که امکانات رفاهی در این سازه ها اجرا نشود تا هزینه ساخت کانکس نیز
   افزایش محسوسی نیابد .
   سوم : کانکس نگهبانی را با ابعاد کوچک طراحی و اجرا می کنند . این سازه ها را
   معمولاً کوچک ساخته و از این رو فضایی برای اجرای امکانات رفاهی نمی ماند و
   نمی توانیم در این سازه ها امکانات رفاهی را طراحی و اجرا کنیم .
   تمامی این مواردی که در بالا اشاره شد نظرات تولید کنندگان و سفارش دهندگان
   سازه ها است . البته برخی از این سازه ها هستند که به شکل کیوسک طراحی و
   اجرا می شوند و در تمامی آن ها از امکانات رفاهی مناسب بهره برده و فضا و هزینه
   برای سفارش دهنده از اهمیت برخوردار نبوده بلکه مواردی مانند کیفیت و آسایش
   فرد مستقر در سازه اهمیت دارد .

   پاسخ
 • کانکس نگهبانی که برای برجک ها طراحی ساخته میشوند چرا کوچک ساخته شده
  و این سازه ها را بدون امکانات رفاهی طراحی و اجرا میکنند . آیا این موضوع برای
  ارزان سازی انجام شده است و یا دلیل دیگری داشته است . آیا میتوانید این مسئله
  را مورد بررسی قرار دهید ؟

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای کریمی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که کانکس نگهبانی یکی از سازه ها بحث برانگیز
   می باشد . و اگر بخواهم در این رابطه توضیح دهیم باید عرض کنم که با وجود کوچک
   بودن یک کانکس نگهبانی هزینه ساخت آن نسبت به ابعاد آن زیاد است . و اگر بخواهم
   در این رابطه توضیحاتی ارائه دهم باید خدمت شما عرض کنم که هزینه اجرت ساخت
   این سازه ها که با ابعاد کوچک ساخته می شوند با یک کانکس 10 متر مربع برابر است
   و از طرف دیگر ساخت این کانکس ها همراه با 3 پنجره بوده و همانند سایر سازه ها
   دارای یک درب نیز می باشد . همین مسائل سبب شده است که هزینه ساخت این
   سازه ها بر مبنای ابعاد افزایش زیادی یابد . و جالب آنجاست که یک قیمت یک کانکس
   با ابعاد 1.5 متر در 1.5 متر با یک کانکس 2.5 متر در 2.5 متر تفاوت چندانی نمی کند .
   از دیگر موارد قابل اشاره می توانم به عدم استفاده از امکانات رفاهی در ساخت این
   سازه ها اشاره کنم و دلیل آن را می توانیم کاهش هزینه ساخت این سازه ها عنوان
   کنیم و به عبارتی دیگر این سازه را معمولاً ارزان سازی کرده و بسیاری از هزینه هایی
   که در ساخت سایر سازه ها وجود دارد در این سازه ها وجود ندارد .
   البته برخی از سفارش دهندگان تمامی امکانات را در این سازه ها طلب کرده و ما نیز
   براساس قرارداد تمامی این امکانات را در آن جانمایی و اجرا می کنیم این کار بیشتر
   توسط شرکت نفت انجام می شود و تمامی این سازه ها را با بالاترین کیفیت و بالاترین
   رنج فنی سفارش داده و در این مسیر هیچ کمبودی را در سازه لحاظ نمی کنند . و تمامی
   استانداردهای ساخت را نیز در این سازه ها جانمایی کرده و اجرای آن را به عهده تولید
   کنندگان قرار می دهند .

   پاسخ
 • در مکان هایی که به آب لوله کشی شهری دسترسی نداریم چطور میتوانیم آب این
  سازه ها را تامین کرده و این آب را ذخیره سازی کنیم لطفا در این ضمینه راهنمایی کنید .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای کرمانی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که معمولاَ کانکس را در مکان هایی نصب می
   کنند که آب لوله کشی شهری در دسترس باشد و کمتر شاهد نصب این سازه ها در
   مکان هایی هستیم که به برق و آب لوله کشی دسترسی نداشته باشیم . ولی در
   کل برای تامین آب لوله کشی در این موارد می توانید از تانکر آب برای ذخیره سازی
   استفاده کنید و این تانکر آب توسط یک ماشین حمل آب پر شده و تا مدتی سبب
   می شود که شما براحتی به آب دسترسی داشته باشید . برخی از افراد و شرکت
   ها که در مکان هایی قرار دارند که به آب لوله کشی دسترسی ندارند برای نصب این
   تانکرها از یک برجک بهره برده و تانکر را در ارتفاع نصب می کنند توسط این روش آب
   خارج شده از تانکر دارای فشار مناسب بوده و نیازی به نصب پمپ آب نیز ندارید از این
   رو باید توجه داشته باشید با این کار می توانید صرفه جویی زیادی در انرژی انجام دهید .
   ولی برای برخی از موارد مانند استحمام نیاز است که فشار آب زیاد باشد و اگر در
   این موارد مشکلی بود می توانید از آبگرمکن ایستاده یا همان مخزنی بهره ببرید این
   کار نیز یکی دیگر از روشهای تامین آبگرم است . ولی در کل پمپ آب کمک فراوانی
   برای افراد در تامین فشار مورد نیاز است و با این روش می توانید بسیاری از مشکلات
   را از بین ببرید .
   در برخی از سازه ها نیز برای دفع فاضلاب اقدام به نصب سپتیک پلاستیکی نموده و
   فاضلاب را در این سپتیک ذخیره سازی نموده و سپس فاضلاب تولید شده را توسط
   خودروهایی مخصوص به داخل تانکر آن ها پمپاژ نموده و سپس اقدام به نصب و دفع
   این فاضلاب می کنند .

   پاسخ
 • مجله تفریحی مخچه
  اسفند 2, 1398 4:28 ق.ظ

  با سلام .
  بهترین بدنه برای ساخت کانکس نگهبانی چیست و اگر بخواهیم این بدنه کانکس
  نسبت به تبادل انرژی مقاومت خوبی داشته باشد باید چه اقداماتی انجام دهیم .

  پاسخ
  • با سلام خدمت شما دوست عزیز .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که از نظر شرکت معین کانتین بهترین بدنه برای
   ساخت این سازه ها از نوع ساندویچ پانل میباشد و اگر بدنه بکار رفته برای مناطق
   معتدل باشد باید با ضخامت 4 تا 6 سانتیمتر و اگر برای مناطق گرم و یا سرد باشد
   باید با ضخامت 8 تا 10 سانتیمتر و اگر برای مناطق خیلی سرد و یا خیلی گرم باشد
   این ضخامت باید 12 تا 15 سانتیمتر باشد و بهتر است که به دانسیته این نوع از پانل
   ها نیز توجه کرد که 40 بوده تا کارایی این سازه ها را تا حد زیادی افزایش دهد از این
   رو توجه به این مسائل سبب شده است که این سازه ها قدری گران بوده و برخی
   از سفارش دهندگان به هزینه بالای این سازه ها توجه زیادی کرده و از سازه های
   ارزان قیمت تر بهره میبرند و از طرف دیگر باید توجه کرد که برای این سازه ها نیاز
   است که از درب و پنجره هایی از جنس پی وی سی همراه با شیشه های دوجداره
   استفاده کرد تا این درب و پنجره ها با توجه به اینکه بسیار کارایی دارند مانع از تبادل
   انرژی حرارتی بیشتر در این سازه ها شده که این کار میتواند کمک فراوانی برای این
   سازه ها داشته باشد و بهتر است به این موضوع توجه جدی نشان دهید .
   برخی از سفارش دهندگان که به دنبال سازه هایی ارزان قیمت تر هستند میتوانند
   از سازه هایی با عایق پلی استایرن بهره ببرن و نیاز است که برای افزایش قدرت
   عایقی در این سازه ها اقدام به استفاده از یک لایه پشم شیشه در بدنه این سازه
   ها نمود این کار میتواند کمک فراوانی را برای عدم تبادل انرژی حرارتی به دنبال داشته
   باشد و بهتر است به این موضوع هم توجه کافی داشته باشیم .

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

1 × سه =

فهرست