کانکس مسکونی

folder_openکانکس ویلایی
comment282 دیدگاه
کانکس مسکونی گروه صنعتی معین کانتین

کانکس مسکونی

یکی از مهمترین تولیدات گروه صنعتی معین کانتین طراحی و ساخت کانکس مسکونی است . کانکس مسکونی به سازه ای اطلاق می شود که تمامی امکانات یک زندگی عادی را برای ساکنان آن فراهم نماید .

کانکس مسکونی در تیپ ها و ابعاد متفاوتی طراحی و تولید می شوند . از نمونه های مختلف یک کانکس مسکونی می توان به انواع کانکس ویلایی که خود دارای تنوع بسیاری است اشاره کرد . و یا می توان کانکس سرایداری و کانکس باغ را نام ببریم . تمامی این سازه ها را به گونه ای طراحی و تولید می کنند که مانند یک خانه مسکونی واقعی راحت و با دوام باشد . و تمامی امکاناتی که یک فرد برای یک زندگی راحت به آن احتیاج دارد فراهم می شود . این سازه ها را نمی توانیم بدون طراحی تولید نمایم و دلیل آن را می توان به گستردگی بیشتر این سازه ها نسبت به کانکس های معمولی دانست . 

همانطور که در بالا نیز اشاره شد کانکس مسکونی ابعاد مشخصی ندارند . و ابعاد آن براساس نیاز مشتری ، هزینه خرج کرد و یا مقدار زمینی که قرار است سازه در آن بنا شود بستگی دارد . در برخی از مواقع می توانیم این سازه ها با ابعاد کوچک طراحی کرده و بسازیم . ولی در بیشتر مواقع این سازه ها را با ابعاد بزرگ می سازند . حتی برخی از این سازه ها بصورت دو طبقه ساخته شده که فضای بیشتری را برای سفارش دهنده فراهم نمایند . این فضای بیشتر نیازمند هزینه بیشتر بوده که همین دلیل سبب می شود که بیشتر این سازه ها را به صورت یک طبقه بسازند .

در ساخت کانکس مسکونی باید تمامی امکانات رفاهی که شخص برای خانه خود به آن نیاز دارد در آن لحاظ شده باشد .بنابراین کانکس های مسکونی طوری ساخته می شوند که کمترین تفاوت را با خانه های مسکونی داشته باشند . از این امکانات رفاهی می توانیم به سرویس بهداشتی ، حمام ، اتاق خواب ، انباری ، پارکینگ و . . .  اشاره کنیم . تمامی این امکانات باید بصورت حرفه ای و با طول عمر بالا در این سازه ها ساخته شوند . 

در تمامی  کانکس های مسکونی باید سرویس بهداشتی و حمام با همان کیفیت مطلوب موجود در خانه و یا آپارتمان ساخته شود . در صورتی که فضا محدود باشد می توان سرویس بهداشتی و حمام را بصورت مشترک اجرا نمود . ولی بهتر است که سرویس بهداشتی و حمام جداگانه ساخته شود و یک عدد توالت فرنگی نیز در آن جا نمایی شده که برای مواقع ضروری به آن نیا می شود . 

از امکانات سرویس بهداشتی می توان به روشویی ، آینه ، جا مایعی ، شیر آلات اهرمی ،فلاش تانک و حوله خشک کن اشاره کرد .

اتاق خواب ها متناسب با ابعاد کانکس مسکونی اجرا می شوند . و تعداد اتاق خواب ها از یک اتاق خواب تا تعدادی که لازم است اجرا شده و تمامی استانداردهای لازم نیز در آن لحاظ می شود . اجرای اتاق خواب ها نیاز به طراحی داشته و باید در هنگام طراحی اتاق خواب ها به موارد زیادی توجه شود . از جمله نور گیری توسط پنجره ها ، کمد دیواری و دیگر امکانات مورد نیاز در آن . 

آشپزخانه در کانکس مسکونی بسیار اهمیت دارد . در این سازه ها از آشپزخانه بهر برده می شود و تمامی این سازه ها با آشپزخانه کامل تحویل مشتری می شود .

از تجهیزات داخل آشپزخانه می توان به کابینت و زیر کابینتی به همراه آبچکان های مربوطه اشاره نمود . تمامی شیر آلات از نوع اهرمی درجه یک انتخاب می شوند . سینک ظرفشویی از نوع استیل نگیر خارجی است . هود آشپزخانه و گاز رومیزی نیز از بهترین های بازار می باشد .

از امکانات دیگر می توان به سیستم سرمایش و گرمایش داخل کانکس مسکونی اشاره کرد . سیستم سرمایش و گرمایش داخل کانکس مسکونی مانند خانه های معمولی می تواند از گاز شهری ، گاز مایع و یا برق تامین شود . البته امروزه سیستم سرمایش و گرمایش در این سازه ها بسیار متفاوت شده است . از نظر گروه صنعتی معین کانتین بهترین سیستم گرمایش در این سازه ها می تواند سیستم گرمایش از کف باشد . این سیستم در کانکس مسکونی بسیار مناسب است و برای ساکنان این سازه ها می تواند در زمستان هوای بهاری را به ارمغان آورد . البته برای اجرای این سیستم نیازمند هزینه و زمان بیشتری برای تحویل خواهید بود ولی با یک سیستم مناسب و مدرن همراه خواهید بود . البته اگر نمی خواهید هزینه زیادی کنید می توانید از سیستم شوفاژ دیواری بهره ببرید . این سیستم نیز برای این سازه ها مناسب است .

امروزه برای تامین سرمایش کانکس مسکونی مانند گذشته از کولر آبی استفاده نمی شود . بهترین سیستم برای تامین سرمایش مورد نیاز برای فصول گرم سال استفاده از کولر گازی است . البته در برخی از مواقع می توانید گرمایش مورد نیاز سازه را نیز توسط همین کولر گازی فراهم کنید . 

 

در زمان اجرای این سازه ها لوله کشی گاز و بخاری صورت گرفته و نیازی به توسعه آن در زمان دیگری نیست . این کار در هنگام اجرای سیستم تاسیسات سازه انجام خواهد شد و با بهترین کیفیت این کارها اجرا می شود . 

لوله کشی آب سرد و گرم توسط لوله های پلاستیکی و با بهترین کیفیت اجرا می شود . در سیستم لوله کشی آب گرم باید کوتاه ترین مسیر برای ورود آبگرم مصرفی به آشپزخانه ، حمام و توالت در نظر گرفته شود تا آبگرم در سریع ترین زمان و با گرمایش مناسب به این مکان ها وارد شود . 

 با نظر مشتری یکی از سیستم های آبگرمکن و یا پکیج برای این منظور انتخاب می شود . لازم به تذکر است که استفاده از آبگرمکن و یا پکیج دیواری در داخل این سازه ها مجاز نیست و برای عدم گازگرفتگی افراد در داخل این سازه ها نیاز است که آبگرمکن و یا پکیج دیواری در بیرون از سازه نصب شود . و برای عدم یخ زدگی رادیاتور این ادوات در فصول سرد سال باید آن ها را در داخل یک کابینت فلزی نصب نمود . تمامی این موارد گفته شده براساس ضوابط اداره گاز است . و باید به تمامی آن ها توجه جدی شود . 

 

سیستم سیم کشی بکار برده شده در کانکس مسکونی بصورت روکار توسط داکت صورت می پذیرد . این نوع سیم کشی استاندارد بوده و در صورت نیاز به تعویض لوازمات براحتی و با کمترین هزینه انجام می پذیرد .

لوازم سیم کشی از مرغوب ترین های بازار خریداری شده و در کانکس نصب می شود . برای اینکه ساکنان این سازه ها در آینده به مشکلی بر خورد نکنند باید سیم های مصرفی از جنس مس بوده و با ضخامت های بالاتر از حد استاندارد در این سازه ها بکار برود . و باید علاوه بر جعبه فیوز اصلی در جعبه از فیوزهای حفاظت از جان نیز در آن ها بهره برد . 

  باید سیستم دفع فاضلاب آن طوری طراحی شود که ساکنان در آن احساس راحتی نمایند . سیستم دفع فاضلاب به دو صورت قابل اجرا است .

روش اول استفاده از سیستم دفع فاضلاب به روش سپتیک است . در این روش با استفاده از یک منبع فاضلاب بوجود آمده جمع آوری شده و پس از چند ماه با کمک خودروهای مخصوص فاضلاب بوجود آمده به مکان دیگری حمل می شود . این روش در ایران مرسوم نیست و هزینه های زیادی برای خانوار به همراه دارد .

در کانکس مسکونی روش دیگر دفع فاضلاب از طریق چاه جذبی می باشد . این روش ارزان تر بوده و در ایران از این روش استفاده می شود . این روش معقول تر از روش قبلی بوده و در تمام ایران از این سیستم استفاده فراوانی می شود .

در صورتی که کانکس مسکونی در شهر و یا روستا قرار دارد می تواند از تمامی امکانات موجود مانند برق و سیستم لوله کشی آب برخوردار باشد .

در صورتی که کانکس مسکونی در خارج از مناطق مسکونی قرار دارد و به امکانات آب لوله کشی و برق متصل نیست . می توان با کمک یک تانکر آب مصرفی آن را تامین نمود . و از سیستم های فتوالکتریک که به برق خورشیدی معروف هستند انرژی  برق آن را مهیا نمود .

 در سیستم فتو الکتریک در طول روز و با کمک سلول های خورشیدی نور خورشید تبدیل به برق شده و در طول روز از آن بهره مند می شویم . و در طول شب نیز برق ذخیره شده در باطری که توسط همین سیستم تولید شده است به مصرف خواهد رسید . البته سیستم فتوالکتریک بدون هزینه نبوده و از هزینه اجرایی اولیه بالایی برخوردار است . و مزایا و معایب فراوانی نسبت به شبکه سراسری دارد . 

از موارد بسیار مهم در کانکس مسکونی بحث تهویه مطبوع آن است . در این سازه ها در تمامی اتاق ها ، آشپزخانه ، حمام ، سرویس بهداشتی و نشیمنگاه سیستم تهویه مطبوع وجود داشته تا هوای تازه را به داخل هدایت نماید .

در این مقاله در رابطه با کانکس مسکونی مطلب نوشته شد . این مطالب در ماه های آینده کامل تر شده و به شما عزیزان تقدیم می شود .

گروه صنعتی معین کانتین طراح و سازنده ی انواع کانکس ، کانتینر و خانه های پیش ساخته یکی از بزرگترین طراحان و سازندگان این سازه های در ایران است . تمامی تولیدات این شرکت براساس نیاز مشتریان به این محصولات تولید شده و عرضه می شوند . شما عزیزان در صورت نیاز به خرید هرگونه کانکس می توانید با گروه مشاوران معین کانتین ارتباط برقرار کرده و از راهنمایی و مشاوره ی همکاران ما بهره مند شوید .

آخرین بروزرسانی 1397/03/09

محصولات مرتبط

282 دیدگاه. Leave new

 • مرجان نقیبی
  شهریور 9, 1397 9:54 ق.ظ

  با سلام
  من میخواهم کانکس اجاره کنم چون قدرت اجارهی خانه ی مسکونی ندارم لذا کجا میتونم کانکس را قرار دهم و مجوز از چه کسی بگیرم ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ
 • با سلام

  شما برای نصب کانکس نیازمند فضایی اختصاصی هستیدد . این فضا معمولا برای مالک کانکس و یا در اجاره ی آن شخص می باشد .
  در صورت نصب در باغ و یا خانه ی خود نیازی به مجوز نیست .

  پاسخ
 • جنس درب و پنجره ای که در کانکس مسکونی استفاده میکنید چیست .
  آیا تعداد پنجره ها را ما می توانیم انتخاب کنیم و یا در انتخاب آنها محدودیتی وجود دارد .

  پاسخ
  • با سلام .
   جنس پنجره هایی که در کانکس های مسکونی مورد استفاده قرار می گیرد معمولاً از جنس آلومینیوم و یا پی وی سی می باشد .
   برای سازه های ارزان قیمت معمولاً از پنجره از جنس آلومینیوم همراه با شیشه های دو جداره است .
   این پنجره ها ارزان قیمت بوده و در عدم تبادل انرژی حرارتی و صدا کارایی چندانی ندارند .
   نوع دیگر پنجره های پی وی سی همراه با شیشه های دوجداره است .
   این پنجره ها از لحاظ تبادل انرژی حرارتی و صدا از نوع اول خیلی بهتر است .
   در سازه های گرانتر و با کیفیت تر از این پنجره ها استفاده می شود .
   البته استفاده از این نوع پنجره ها در حال گسترش است .
   درب کانکس های مسکونی ارزان قیمت از نوع آلومینیوم است .
   برخی از این درب ها را از نوع آلومینیوم فاسات طراحی و اجرا می کنند .
   در سازه های گرانقیمت درب از نوع ضد سرقت است .
   درب های ضد سرقت گرانقیمت بوده ولی از لحاظ کارایی بسیار مناسب هستند .
   در مورد سوال دوم شما تعداد پنجره های هیچگونه محدودیتی ندارد .
   ولی بهتر است که انتخاب اندازه و تعداد آن ها هوشمندانه بوده و نور داخل کانکس را مهیا کند .
   کانکس های مسکونی بهتر است از پنجره های قدی برای زیبایی بیشتر بهره ببرند .
   در صورت داشتن سوال دیگری در خدمت شما دوستان هستم .

   پاسخ
 • عایق مصرفی در کانکسهای مسکونی از چه متریالی است لطفا بیشتر توضیح دهید .

  پاسخ
  • با سلام
   عایق مصرفی در ساخت کانکس مسکونی می تواند از مواد مختلفی فراهم شود .
   مهمترین و با کیفیت ترین نوع از پلی اورتان می باشد .
   عایق پلی اورتان بیشتر در ساندویچ پانل ها کاربرد دارد .
   این عایق مصرفی با دانسیته 40 مورد استفاده قرار می گیرد .
   از لحاظ کیفی برای عدم تبادل انرژِی حرارتی بسیار کارآمد است .
   این عایق مصرفی در ضخامت 4 الی 12 سانتیمتر قابل استفاده است .
   عایق دیگر از جنس پلی استایرن می باشد .
   این عایق از لحاظ کارایی مناسب نیست .
   برای افزایش کارایی این عایق از یک لایه پشم شیشه و یا پشم سنگ استفاده می شود .
   عایق پشم سنگ از عایق پشم شیشه بسیار کارآمدتر می باشد .
   این عایق از لحاظ کیفی می تواند با پشم شیشه و یا پشم سنگ بسیار کارآمد باشد .
   عایق های دیگری نیز وجود دارد ولی کمتر مورد استفاده قرار می گیرد .

   پاسخ
 • سلام دوست عزیز
  آیا شرکت شما توانایی ساخت کانکس مسکونی دو طبقه را بصورت پنت هاوس دارد .
  قیمت این سازه ها برای متراژ مجموعاً 100 متر مربع چقدر است .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای رمضانی
   خدمت شما عرض کنم که گروه صنعتی معین کانتین توانایی تولید کانکس مسکونی دو طبقه را دارد .
   این سازه ها را می توانیم بصورت دو طبقه تراس دار و یا همان پنت هاوس بسازیم .
   ساخت این سازه ها بخاطر دو طبقه بودن لازم است به دو روش انجام شود .
   می توانیم این سازه ها را بصورت دو یا چند تکه تولید و به محل نصب حمل کرده .
   و در آن محل آن ها را مونتاژ و تجهیز کنیم .
   یکی دیگر از روش های ساخت این سازه ها تولید آن ها بصورت اجرا در محل است .
   در واقع سازه های بزرگ مانند 100 متری را باید با یکی از این دو روش ساخت .
   و تا زمانی که مشخص نشود نوع فوندانسیون ، شاسی ، پروفیل اسکلت ، نوع ورق بدنه ، نوع ورق سقف ، نوع دیوارپوش داخلی ، تعداد و نوع پنجره ها ، تعداد و نوع دربها ، تعداد اتاق ها ، متراژ آشپزخانه ، امکانات رفاهی نوع سیستم سرمایش و گرمایش و دهها مورد دیگر نمی توانیم براحتی قیمت دهیم .
   ولی بصورت کلی می توان گفت قیمتی بین یک میلیون و ششصد هزار تومان تا دو میلیون و هفتصد هزار تومان را در نظر داشته باشید .
   در صورتی که سوال دیگری داشتید در خدمت شما هستم .

   پاسخ
   • این قیمتی که به اقای رمضانی گفتین درسته واقن؟ خیلی کمه ها انگار

    پاسخ
    • با سلام خدمت شما خواننده گرامی .
     در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که این قیمت گذاری برای حدود 11 ماه قبل است . ولی متاسفانه در این مدت اتفاقات زیادی در خرید لوازم مصرفی برای ساخت کانکس افتاده است که از این موارد میتوانیم به افزایش قیمت پروفیل اشاره کنیم که پروفیل نوع نیمه سبک از قیمت 3600 تومان به بیش از 17 هزار تومان رسیده است و تنها امیدواری ما کاهش قیمت لوازم ساخت میباشد .
     لازم به ذکر است که حدود هشتاد درصد از هزینه های مربوط به ساخت کانکس برای خرید لوازم مورد نیاز ساخت صرف میشود . و با توجه به این موارد و افزایش زیاد لوازم ساخت به همان اندازه باید به قیمت سازه اضافه نمود و اگر بخواهیم این قیمت را به مشتری اعلام کنیم باید قیمت ها از حدود 2 میلیون و پانصد هزار تومان شروع شود . البته این قیمت براساس کانکس درجه یک و برخی از لوازم مصرفی ممتاز میباشد .
     در گروه صنعتی معین کانتین سازه های ویلایی را با کیفیت معمولی طراحی و عرضه نمیکنیم و دلیل آن را نیز میتوانیم عدم استفاده از امکانات رفاهی در این سازه ها و کم بودن عمر مفید سازه اعلام کنیم .

     پاسخ
 • سلام خدمت شما آقای حیدری
  در رابطه با ابعاد سازه های مسکونی از شما سوال داشتم .
  حداکثر ابعادی که می توانید یک سازه ی مسکونی را بسازید و حمل کنید چقدر است .
  این ابعاد طوری باشد که بتوانیم در جاده حمل کرده و به باغ خود ببریم .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای رحیمی
   در مورد سوال شما باید عرض کنم که در صوتی که یک سازه منظور شما باشد .
   باید دارای ابعاد طول حداکثر 15 متر ، عرض 3.5 متر و ارتفاع 3.2 متر باشد .
   البته این ابعاد در صورتی است که شما بارنامه ترافیک را برای حمل بگیرید .
   در صورتی که ابعاد بزرگتر از این را بخواهید می توانیم آنرا بصورت دو تکه و یا چند تکه ساخته و به محل حمل کنیم .
   البته روش دیگری برای ساخت سازه ها وجود دارد که به اجرا در محل معروف است .
   برای ساخت سازه به صورت اجرا در محل نیاز است که لوازم به محل ساخت حمل شود .
   در بسیاری از مواقع این شیوه ساخت بسیار بهتر از ساخت در کارخانه است .
   این روش می تواند در برخی از موارد هزینه ساخت را نیز کاهش دهد .
   برای ساخت با این روش این شرکت دارای پرسنل خاص این کار می باشد .
   کیفیت محصولات تولید شده در این شرکت با این روش ساخت مطابق با محصولات شرکت است .
   در صورتی که در این رابطه سوالی داشتید با مشاورین شرکت تماس بگیرید .

   پاسخ
 • سوالی داشتم در رابطه با کانکسهای مسکونی
  آیا این سازه ها را میتوانیم با ساندویچ پانل نیز تولید کرد .
  هزینه این سازه ها با ساندویچ پانل بیشتر است یا اجرای کانکس با ورق
  لطفا سریع جواب دهید .

  پاسخ
  • با سلام و عرض ادب
   تمامی سازه های مسکونی را می توانیم با ساندویچ پانل طراحی و تولید کنیم .
   این سازه ها با ساندویچ پانلها بصورت کامل عایق حرارتی شده و از کیفیت بالایی برخوردار می شود .
   هزینه ساخت کانکس های ساندیچ پانل معمولاً بیشتر از کانکس های دیگر است .
   البته باید متذکر شوم برخی از سازه ها که با ورق های خاص تولید می شوند از هزینه بالاتری برخوردار هستند .
   از این نوع سازه ها می توانیم به دوکوراتیو ، سمنت برد و ترموود اشاره کرد .
   این سه نمای معرفی شده از هزینه ی اجرای بالاتری برخوردار می باشد .
   لازم به ذکر است باید به دانسیته پلی اورتان بکار رفته در ساندویچ پانلها دقت شود .
   این دانسیته لازم است برابر با 40 باشد .
   دانسیته ی مورد نظر می تواند از لحاظ کیفی بر روی ساندویچ پانلها تاثیر فراوانی داشته باشد .
   این دانسیته سبب کیفیت عایق حرارتی و صدا خواهد بود .
   بهتر است ورقهای فلزی بکار رفته در ساندویچ پانلها نیز از نوع آلوزینک باشد .

   پاسخ
 • با عرض سلام و خسته نباشید .
  در رابطه با نمای بیرونی سقف کانکس های مسکونی اگر میتوانید یک توضیحی بدهید .

  پاسخ
  • با عرض سلام خدمت شما دوست عزیز .
   خدمت شما باید عرض کنم که ورق سقف جزئی از نمای بیرونی کانکس های مسکونی است .
   این نمای بیرونی باید مورد توجه بسیاری قرار گیرد .
   این توجه هم از لحاظ زیبایی و هم از لحاظ عایق رطوبتی قابل توجه است .
   بیشترین نوع نمای مورد استفاده از جنس ورق گالوانیزه است .
   این ورقهای گالوانیزه نیز در خود دارای انواع مختلفی هستند .
   ارزانترین نوع آن را می توان ورقهای سینوسی ( کرکره ) معرفی کرد .
   این ورقهای ارزان و پرکاربرد می باشد .
   ورقهای سینوسی مورد استفاده در کانکس سازی با ضخامتهای متفاوت قابل استفاده هستند .
   در کانکسهای ارزان قیمت ورق 0.30 میلمتر و در کانکسهای گرانقیمت ورق 0.70 میلیمتر کاربرد دارد .
   نوع دیگر از ورقهای سقف را می توان ورقهای سقف طرح سفال معرفی کرد .
   این ورقها به دو صورت طول بلند و یا تایل مورد استفاده قرار می گیرند .
   ورقهای تایل هزینه و زمان اجرا را افزایش می دهند .
   ورقهای طول بلند نیز هزینه و زمان کمتری می برند .
   این ورقها بصورت رنگ شده تحویل داده می شوند .
   پوشش رنگ آنها نیز از نوع الکترواستاتیک است .
   به دلیل وجود خمهای خاص در این ورقها استحکام آن نیز افزایش می یابد .
   از دیگر ورقهای سقف کانکس می توانیم به ورقهای سمنت برد اشاره کنیم .
   این نوع پوشش باید توسط استاد کار این نوع سقف اجرا شود .
   در صورت عدم اجرای آن توسط استاد کار احتمال نشت آب از سقف وجود دارد .
   در صورتی که از تخته های ترموود برای سقف استفاده شود نیاز است که این سقف قبل از تخته ریزی بصورت کامل آبند شود .
   در صورت عدم آبندی مناسب نشت آب وجود خواهد داشت .
   گرانترین سقف بکار رفته معمولاً همین سقف تخته ترموود است .
   از دیگر روش اجرای سقف استفاده از سقفهای دکوراتیو است .
   این نوع پوشش برای سقف مناسب نیست .
   دلیل آنرا نیز می توان به عدم استحکام کافی بعد از تابش آفتاب و شکننده شدن سقف اشاره کرد .
   این سقف زیبا بوده ولی می تواند بعد از گذشت زمان برای شما ضرر هنگفتی به همراه داشته باشد .
   روشهای دیگری نیز برای اجرای سقف وجود دارد .
   که بعداً توضیحات بیشتری می دهم .

   پاسخ
 • با سلام .
  لطفاً در رابطه با نمای داخلی کانکس های مسکونی توضیح دهید .

  پاسخ
  • با عرض سلام خدمت شما دوست عزیز .
   نمای داخلی کانکس های ویلایی می تواند از لوازم مختلف طراحی و اجرا شود .
   امروزه بهترین نمای داخلی برای کانکس مسکونی را می توان دیوارپوش پی وی سی معرفی کرد .
   این نما برای اجرای نمای داخلی بسیار مناسب می باشد . و دارای مزایای فراوانی است .
   از مزایای آن میتوان به سرعت اجرای بالا ، ضد آب بودن و هزینه مناسب خرید را عنوان نمود .
   البته لازم به توضیح است این دیوارپوش های در سه کیفیت تولید می شوند .
   نوع معمولی آن که به پی وی سی خام معروف است ارزانترین نوع می باشد .
   این پی وی سی در واقع از لحاظ زیبایی در یک رنگ تولید می شوند .
   قالب این رنگ نیز سفید می باشد . البته رنگهای دیگری نیز موجود است .
   نوع دیگر پی سی چاپی می باشد .
   این پی وی سی دارای طرحها و رنگهای متنوع بوده و از قیمت بالاتری برخوردار است .
   بیشترین طرح برای این سازه ها را می توان طرح چوب معرفی کرد .
   از لحاظ کیفی نیز این نوع پی وی سی از نوع معمولی آن بهتر است .
   نوع دیگری از پی وی سی را روکش دار می نامند .
   کیفیت و قیمت این نوع از هر دو مورد بیشتر است .
   این پی وی سی در طرحهایی بسیار زیبا و شکیل طراحی و تولید می شوند .
   طرحهای بکار رفته کاملاً مناسب برای کانکس می باشد .
   از دیگر دیوارپوش ها می توانیم دیوارپوش ام دی اف را معرفی کنیم .
   این دیوارپوش امروزه کمتر مورد استفاده قرا می گیرد .
   مهمترین عیب آن را می توان حساس بودن به آب و رطوبت معرفی کرد .
   این دیوارپوشها در صورت وجود رطوبت باد کرده و از کیفیت خواهند افتاد .
   نوع دیگری از دیوارپوشها گچ برگها هستند .
   گچ برگها در سازه های گران قیمت کاربرد خواهند داشت .
   معمولاً از گچ برگها در سقف داخلی سازه ها استفاده می شود .
   گاهی اوقات می توان داخل سازه را با اجرای تمهیداتی بطور کامل گچ کاری نمود .
   در صورتی که سوال دیگری داشتید در خدمت شما هستم .

   پاسخ
 • بهترین نمایی که می توانیم در یک کانکس مسکونی اجرا کنیم چیست .

  پاسخ
  • با سلام خدمت شما دوست عزیز .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که هر شخصی در این رابطه نظری دارد .
   ولی از نظر ما و بسیاری از همکاران بهترین نمای داخلی کانکس مسکونی از جنس پی وی سی است .
   نماهای پی وی سی بسیار مناسب هستند و مزایای فراوانی دارند .
   از مزایایی که دارند می توانیم به چند مورد اشاره کنیم .
   طول عمر بالا ، زیبایی بسیار مناسب ، طرح های مختلف ، ضد آب بودن کامل ، قابلیت تعویض مجدد .
   هرکدام از مزایایی که در بالا به آن اشاره کردیم می تواند خریدار را به سمت این نما سوق دهد .
   لازم به توضیح است دیوارپوش های پی وی سی در سه مدل معمولی ، چاپی و روکش دار موجودند .
   نوع معمولی برای کارهای ارزان قیمت کاربرد دارد . و سفید رنگ است
   نوع چاپی برای کارهای درجه یک بیشترین کاربرد را دارد .
   نوع روکش دار برای کارهای ممتاز از آن استفاده می شود .
   از نظر من سعی کنید از نوع معمولی استفاده نکنید .
   گرد و غبار زود روی این نوع می نشیند و تمیز کردن آن زمانبر است .
   نوع های دیگر این چنین مشکلی را ندارند و براحتی تمیز می شوند .
   سوال دیگری داشتید در خدمت شما هستم .

   پاسخ
 • علی حاجی پور
  اردیبهشت 25, 1398 4:33 ق.ظ

  بهترین شاسی مورد استفاده در کانکس های مسکونی از چه نوعی است .

  پاسخ
  • با سلام خدمت شما دوست عزیز .
   بهترین شاسی که می توانیم در کانکس استفاده کنیم از نوع تیرآهن است .
   لازم به توضیح است شاسی بکار رفته در تمامی این سازه ها به دو روش اجرا می شود .
   شاسی اسکی که تیرآهن بصورت موازی در زیر سازه کار می شود .
   این شاسی بیشتر برای سازه های کوچک با عرض کم مورد استفاده قرار خواهد گرفت .
   شاسی دیگر نیز شاسی از نوع تیرآهن و بصورت دور کلاف است .
   برای این مورد روش های مختلفی وجود دارد .
   این بستگی به خود سازه و مقدار وسعت آن و نظر مشتری بستگی دارد .
   در شرکت معین کانتین برای اجرای شاسی دورکلاف از تقویت با تیرآهن کمک گرفته می شود .
   یعنی برای تمامی سطح زیرین کانکس یک شاسی ساخته شده
   و سپس برای تقویت میانی آن از تیرآهن به مقدار کافی بهره برده می شود .
   لازم می دانم بگویم این روش برای یک سازه ی مسکونی بسیار مفید است .
   توسط این شاسی و با بهره گیری از ورقهای شادولاین براحتی می توانیم کف سازه را سرامیک کنیم .
   این روش مزایای فراوانی دارد . از جمله :
   افزایش ایستایی سازه ، افزایش طول عمر کانکس و عدم فرسایش کف
   در صورتی که مشتری بخواهد براحتی می توانیم این سازه را توسط این کف مجهز به سیستم گرمایش از کف کنیم .
   سخن آخر در این رابطه : بهتر است که تمامی کانکس های مسکونی با کفسازی سرامیک به مشتری تحویل داده شود .

   پاسخ
 • سلام .
  آیا برای ساخت کانکسهای مسکونی نیاز است که مجوز خاصی از جایی بگیریم .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای کامران
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم معمولاً برای ساخت کانکس مجوزی گرفته نمی شود .
   اگر بخواهم طور دیگری توضیح دهم به ساخت کانکس مجوز ساخت نمی دهند .
   منظور حرف من غیر قانونی بودن ساخت کانکس نیست .
   بلکه ادارات برای آنکه کانکس را به عنوان بنا در نظر نگیرند دست به چنین اقدامی می زنند .
   در واقع این ادارات به کانکس مجوز ساخت نمی دهند تا خدماتی نیز برای آن در نظر نگیرند .
   در ایران معمولاً به کانکس مجوز برق ، گاز و خدمات سازه ای تعلق نمی گیرد .
   به همین دلیل برای ساخت آن مجوزی صادر نمی شود .
   در صورتی که مجوز صادر شود براساس نیاز سازه به آن این خدمات تعلق خواهد گرفت .
   ولی برعکس ایران در کشورهای صنعتی به این سازه ها توجه ویژه ای نموده و به بهترین نحو از این سازه ها بهره می برند .
   بطور مثال در کشور ژاپن از این سازه ها بهره برده و حتی برخی از این سازه ها کمک هزینه بلاعوض ساخت نیز می گیرند .
   به امید روزی که این صنعت در کشور یک متولی داشته باشد .

   پاسخ
 • برای سیستم گرمایش کانکس های مسکونی چه پیشنهادی دارید ؟

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای پدرام .
   برای گرمایش کانکس های مسکونی پیشنهادات مختلفی وجود دارد .
   در صورتی که فضای سازه بزرگ است و گاز دسترس می باشد .
   می توانید از گاز شهری برای گرمایش توسط بخاری بهره مند شوید .
   ولی اگر فضای سازه کوچک است می توانید از بخاری برقی برای این کار بهره برد .
   و یا نوعی رادیاتور برقی است که هم گرمایش خوبی دارد و هم مصرف مناسب که گزینه خوبی است .
   برخی از مشتریان برای گرمایش از کولر گازی اسپیلت بهره می برند .
   ولی در صورتی که از لحاظ مالی مشکلی ندارید بهترین سیستم گرمایش برای سازه های مسکونی
   سیستم گرمایش از کف است .
   برای این منظور می توانید از یک دستگاه پکیج بهره ببرید .
   این پکیج گازی می تواند آبگرم مصرفی کانکس را نیز فراهم کند .
   برای سیستم گرمایش از کف نیاز است کف سازه سرامیک باشد .
   قبل از سرامیک کاری باید لوله های نیوپایپ را در کف سازه نصب کرد .
   هوای گرم تولید شده در این شیوه بسیار مطبوع و دلپذیر می باشد .
   البته می توان توسط پکیج گازی رادیاتور آب گرم نیز راه اندازی کرد که هزینه کمتری می خواهد .
   لازم به توضیح است که در سازه هایی که اندازه آن ها کمتر از 40 متر است .
   نمی توان داخل سازه از پکیج گازی و یا بخاری گازی و همین طور آبگرمکن دیواری بهره برد .
   استفاده از این لوازم می تواند سبب گازگرفتگی افراد ساکن در این سازه ها خواهد شد .
   بنابراین نیاز است که این لوازم را در داخل یک کابینت فلزی در بیرون از سازه اجرا کرد .
   و کابینت فلزی را می توانیم به بدنه کانکس نصب کنیم .
   این کار بسیار مناسب و مورد تائید مهندسان شرکت گاز نیز می باشد .

   پاسخ
 • بهترین نمای سقف مورد استفاده در کانکس مسکونی از چه نوع است ؟

  پاسخ
  • با سلام خدمت شما خواننده عزیز .
   بهترین نمای مورد استفاده برای سقف بیرونی کانکس بهتر است از نمای ورق های طرح سفال باشد .
   این ورق های بسیار زیبا بوده و از استحکام بسیار بالایی برخوردار هستند .
   و بصورت رنگ شده و در طرح های مختلف عرضه می شوند .
   جنس این ورق ها از گالوانیزه بوده و با پوشش رنگ الکترواستاتیک تحویل داده می شوند .
   و پس از چند سال می توانید آنها را مجدداً رنگ آمیزی نمائید .
   بنابراین این نوع از ورق ها از ورق های سینوسی ( کرکره ) بسیار بهتر می باشند .

   پاسخ
 • تامین آب مصرفی کانکس های مسکونی به چه صورتی است ؟

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای عزتی .
   تامین آب مصرفی مورد نیاز کانکس های مسکونی مانند سایر سازه ها معمولاً
   از آب شهری صورت می گیرد .
   ولی اگر آب شهری در دسترس نباشد می توانید آب مصرفی را از یک دستگاه تانکر ذخیره
   آب تامین کرده که معمولاً در کنار کانکس نصب می شود .
   فشار مورد نیاز برای آب مصرفی نیز توسط یک دستگاه پمپ آب فراهم خواهد شد .
   البته اگر از آب چاه برای تامین آب مصرفی استفاده می کنید می توانید یک دستگاه
   تصفیه آب در مسیر قرار داده و آب شرب مصرفی خود را نیز تصفیه کنید .

   پاسخ
 • در مناطقی که شبکه برق وجود ندارد آیا می توان از باطری خورشیدی استفاده کرد ؟

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای رضوی عزیز .
   در مناطقی که از نیروی برق نمی توانید استفاده کنید می توانید از فتوالکتریک بهره ببرید .
   معمولاً سلول های خورشیدی بر روی بام این سازه ها نصب خواهد شد .
   برای ذخیره برق تولید شده می توان از یک باطری استفاده کرد .
   این باطری برق تولیدی را در خود ذخیره کرده و در هنگام شب می توان از آن استفاده نمود .
   معمولاً برای هر دستگاه باطری نیاز است از مقدار مشخصی سلول خورشیدی استفاده کرد .
   البته باید دقت شود که سلول های خورشیدی دارای طول عمر زیادی بوده و معمولاً خراب نمی شوند .
   ولی باطری مصرفی بوده و باید در دوره های مشخصی آن ها را عوض نمود .
   بنابراین استفاده از برق خورشیدی هزینه بر بوده و باید هزینه های نگهداری آن را
   نیز پرداخت کرد .
   خرید این سلولهای خورشیدی نیز براساس نرخ دلار بوده و از هزینه بالایی برخوردار است .

   پاسخ
 • آیا کفسازی کانکس های مسکونی را می توان با ام دی اف انجام داد .

  پاسخ
  • با سلام خدمت شما دوست عزیز .
   کفسازی کانکس های مسکونی را می توان با تخته نیز انجام داد .
   تخته هایی که برای کف سازی در این سازه ها استفاده می شود دارای انواع
   مختلفی است ولی مهمترین نوع آن تخته های ضد آب است این تخته ها از کیفیت
   بسیار بالایی برخوردار است و برای کفسازی بسیار مناسب است و از استحکام و
   طول عمر بالایی نیز برخوردار می باشد .
   نوع دیگری از تخته ها تخته های ام دی اف است که برای این سازه ها از درجه پائین تری
   برخوردار بوده و به نسبت تخته های ضد آب کمتر از آنها برای کانکس های مسکونی استفاده
   می شود . این تخته ها باید با دقت کار شود تا حمال بار کمتری بوده تا به طول عمر آن افزوده شود .
   نوع دیگر از این تخته ها که ما به شما پیشنهاد می کنیم از استفاده از آن ها صرف نظر کنید
   تخته های نئوپان می باشد . این تخته ها دارای طول عمر کمتر و کیفیت پائین تری بوده ولی برخی
   از مشتریان که قیمت برای آن ها اهمیت دارد از این تخته ها بیشتر استفاده می کنند .
   برای زیبایی نهایی کف این سازه ها لازم است که از کفپوش های پی وی سی بهره برد .
   این کفپوش ها کاملاً ضد آب بوده و بهتر است برای تبادل انرژی حرارتی کمتر در این سازه ها
   از نوع نمد دار آن بهره ببرید . نوع نمد دار آن نرمتر بوده و از کیفیت خوبی نسبت به نوع بدون نمد
   برخوردار است .

   پاسخ
 • برای کفسازی با سرامیک بهتر است از چه شیوه ای استفاده شود ؟

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای یوسفی عزیز .
   برای کفسازی با سرامیک نیاز است که سازه دارای مشخصاتی باشد .
   معمولاً در سازه هایی کفسازی با سرامیک انجام می شود که شاسی آن از نوع
   دورکلاف بوده و بصورت کامل این شاسی با تیرآهن از داخل نیز مورد تقویت قرار گیرد .
   کفسازی با سرامیک نیازمند شاسی محکم بوده که تحمل وزن زیاد کف را داشته باشد .
   برای استحکام سازی بیشتر کف از ورقهای گالوانیزه شادولاین استفاده می شود . این
   ورق ها در کف سازه بصورت کامل قرار گرفته و با پیچهایی به شاسی محکم می شوند .
   نیاز است برای افزایش استحکام از میلگرد حرارتی در کف سازه استفاده شود .
   بعد از این مراحل بتون ریزی کف انجام خواهد شد . این کار نیاز مند این است که بتون بدون هوا باشد .
   پس از بتون ریزی باید مدتی صبر کرد تا کف دارای مقداری استحکام اولیه شود .
   در مرحله آخر سرامیک ها را بصورت دوغابی به کف چسبانده و بند کشی می کنند .
   تمامی این مراحل برای اسحکام سازی کف انجام می شود .
   البته نیاز است بدانید کفسازی با سرامیک می تواند سبب افزایش طول عمر سازه ، افزایش ایستایی
   کانکس و عدم فرسایش آن می شود .

   پاسخ
 • آیا در کف کانکس های مسکونی از عایق حرارتی استفاده می شود ؟

  پاسخ
  • با سلام خدمت شما دوست عزیز .
   معمولاً در کف کانکس های مسکونی از عایق حرارتی استفاده نمی شود .
   ولی کانکس هایی که کف آنها از تخته بوده از کفپوش های نمد دار استفاده می کنند .
   این نمد بکار رفته در داخل کف پوش مانع تبادل انرژی حرارتی بیشتر از کف خواهد شد .
   اگر شما نیازمند اجرای عایق حرارتی در کف سازه هستید .
   پیشنهاد می کنم که کف سازه را با ساندویچ پانل اجرا کرده و بر روی ساندویچ پانل ها
   تخته کفسازی را اجرا کنید . این کار برای این سازه ها بسیار مناسب است .
   البته در کانکس هایی که کفسازی آن ها با سرامیک انجام می شود می توانید از گرمایش
   از کف استفاده کنید . اینکار مزایای فراوانی برای این سازه ها دارد و نهایتاً هزینه را پس از
   چند سال از صرفه جویی در مصرف گاز باز می گرداند .

   پاسخ
 • برای اجرای گرمایش از کف در کانکس های مسکونی باید از چه مرحله ای شروع کرد .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای مراد زاده .
   برای اجرای گرمایش از کف در سازه های مسکونی باید از زمانی که سازه وارد مرحله
   نازک کاری نشده است استارت کار را زد .
   برای شروع کار باید ابتدا تمامی کف سازه را بر روی شاسی استحکام بندی کامل نمود .
   اینکار با تقویت شاسی کار آغاز شده و باید شاسی را بصورت کامل از داخل با تیرآهن
   مورد تقویت قرار داد .
   در مرحله بعد باید تمامی کف سازه را با کمک ورقهای گالوانیزه شادولاین استحکام بخشی نمود .
   و تمامی ورقهای شادولاین را به کف سازه پیچ نمود .
   در مرحله ی بهد باید کف سازه را مقداری ( 3 سانتمتر ) بتون ترکیبی با پوکه معدنی کار کرد .
   پس ازخشک شدن نیاز است که یک لایه فوم بر روی کف کار کرد و سپس بر روی آن تمامی لوله های
   گرمایش از کف را با فاصله 20 سانتیمتر اجرا نمود و پس از لوله کشی و طی مراحل لوله گذاری بر روی
   لوله ها 5 سانتیمتر بتون سبک ریخت .
   پس از نیمه خشک شدن بتون سبک با کمک دوغاب سرامیک ها را به کف سازه ی مسکونی می چسبانند .
   در انتها نیز درزهای بین سرامیک ها را بند کشی می کنند .
   لازم به توضیح است بهتر است تجهیزات مربوط به پکیج گازی برای عدم گازگرفتگی افراد در خارج از کانکس نصب
   شود . این کار مطابق با دستورالعمل های اداره ی گاز نیز می باشد .

   پاسخ
 • بهترین نوع پوشش سقف برای کانکس های مسکونی از نظر شما چه نوعی می باشد ؟

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای امیری .
   بهترین پوشش سقف برای کانکس های مسکونی و ویلایی می تواند تایل های طرح سفال
   باشد . این تایل ها در طرح و رنگ های مختلفی وجود دارد و زیبایی این سازه ها را از نمای
   بیرون می تواند به شدت افزایش دهد .
   این تایلها در ابعاد مختلف وجود دارند و طرح هایی که برای این نوع کاربری وجود دارد بسیار
   زیبا و مدرن می باشد .
   جنس این تایل ها از گالوانیزه بوده که با پوشش رنگ الکترواستاتیک به بازار عرضه می شوند .
   در صورتی که پس از چند سال نیاز داشته باشید که رنگ سقف را تغئیر دهید براحتی رنگ پذیر
   بوده و می توانید براحتی آن را مجدداً رنگ آمیزی نمائید .
   نکته ای که در هنگام نصب این تایل ها باید از سوی نصاب و تولید کننده رعایت شود شیب آن
   است . زیرا در صورتی که شیب آن کم باشد احتمال ورود آب به داخل کانکس از لبه های بغل وجود
   دارد . پس لازم است سازه از شیب مناسبی برخوردار باشد .

   پاسخ
 • آیا می شود در کانکس های مسکونی انباری نیز دایر نمود ؟

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای مقدم .
   در رابطه با سوال شما باید بگویم که می شود در کانکس های مسکونی فضایی را برای یک انباری
   در نظر گرفت . این بستگی به نظر سفارش دهنده دارد .
   معمولاً فضایی که برای انباری در نظر گرفته می شود فاقد پنجره است و این فضا را در محیطی
   اجرا می کنند که حداکثر پرتی را داشته باشد . با اینکار می توان پرتی محل را نیز برطرف کرد .
   در بیشتر سازه ها فضای انباری بیشتر از 5 متر مربع نیست .
   هر چند می توان این فضا را بزرگتر انتخاب کرد ولی در مجموع هزینه ساخت سازه را افزایش
   خواهد داد . در بسیاری از موارد در ساخت کانکس های مسکونی به هزینه ساخت توجه زیادی
   می شود . و ساخت انباری نیز یکی از این موارد است .

   پاسخ
 • برای اجرای سیستم فتوالکتریک در کانکس های مسکونی باید چه تمهیداتی اجرا شود ؟

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای نظری .
   برای اجرای سیستم فتوالکتریک در کانکس های مسکونی نیاز است که ابتدا بدانید برای این
   سازه ها نیازمند چه مقدار انرژی برق در طول روز و شب هستید .
   براساس همین مصرف است که شما می توانید سلول های خورشیدی خود را انتخاب کنید .
   برای ذخیره برق تولیدی نیاز است که از باطری بهره ببرید . و باید بدانید که باطری مورد نیاز
   برای ذخیره باید از نوع ژله ای باشد . ولی چون از قیمت بالایی برخوردار هستند در ایران از
   نوع تر و یا خشک استفاده می شود . این باطری ها جوابگو بوده ولی برای این کار دارای طول
   عمر مفید پائینی هستند .
   تعداد باطری ها براساس مقدار برق تولیدی و قابل ذخیره مشخص می شود . و هر چه مقدار
   برق قابل ذخیره بیشتر باشد باید تعداد باطری ها نیز افزایش یابد .
   از نکات قابل توجه در استفاده از سلول های خورشیدی این است که برای استفاده از این
   برق برای مصارف عمومی ساختمان نیاز است که برق 12 ولت و یا 24 ولت ذخیره شده به
   220 ولت شهری تبدیل شود . برای اینکار از دستگاهی به نام اینورتر 12 و یا 24 به 220 ولت
   استفاده می شود . بهتر است دستگاهی که خریداری می کنید از نوع تایوانی و از مارک های
   با کیفیت باشد . سعی کنید از دستگاه های چینی برای این کار استفاده نکنید .
   این دستگاه ها براساس وات بوده و باید براساس وات مورد نیاز خود آن ها را تهیه کنید .
   معمولاً سلول های خورشیدی را در پشت بام نصب می کنند تا بتوانند از حداکثر تابش نور
   خورشید برای تولید برق استفاده کنند .
   باید توجه کنید که در روز های ابری تولید برق توسط این سلول ها کاهش می یابد . و باید
   به این نکته توجه کنید .
   در زمستان نیز به خاطر کوتاه بودن روز نیز تولید برق نسبت به ماه تابستان و بهار کمتر
   است . و باید به این مسئله نیز توجه کرد .
   این مسئله بسیار گسترده است و بهتر است قبل از هرگونه اقدامی با یک مشاور خوب
   و حرفه ای ارتباط برقرار کرده و از راهنمایی های این شخص بهره ببرید . بارها دیده ام که
   شخصی در این رابطه هزینه ای انجام داده ولی بعد مدتی جوابگوی نیاز های فرد نبوده است .

   پاسخ
 • پنجره های مورد استفاده در کانکس های مسکونی از چه نوعی هستند .
  لطفاً در این رابطه توضیح دهید .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای چراغی .
   پنجره های مورد استفاده در کانکس های مسکونی از جنس پی وی سی
   همراه با شیشه های دوجداره هستند . این پنجره ها از لحاظ کیفی در سطح
   مناسبی هستند . و از لحاظ عدم تبادل انرژی مصرفی در سطح بسیار بالایی قرار
   دارند . امروزه در خانه های مسکونی نیز از این نوع پنجره ها استفاده می شود .
   در برخی از این سازه ها برای کاهش هزینه های تولید از پنجره هایی از جنس
   آلومینیوم همراه با شیشه های تک جداره استفاده می شود . این پنجره ها مناسب
   نبوده و از لحاظ کیفی در سطح بالایی قرار ندارند .
   بهتر است برای سازه ها مسکونی از پنجره های پی وی سی همراه با شیشه های
   دو جداره استفاده کنید .

   پاسخ
 • آیا در کانکس های مسکونی میتوانیم از کفپوش استفاده کنیم .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای جوان .
   بله در کانکس های مسکونی می توانید از کفپوش استفاده کنید .
   کفپوش ها انواع مختلفی دارند که بهترین نوع آن کفپوش ال جی است . ولی
   به خاطر قیمت خیلی بالای این کفپوش ها استفاده از آن ها معمول نیست .
   بیشترین کف پوش مصرفی از نوع پی وی سی است . این کفپوش ها در دو نوع
   معمولی و پشت نمد دار است . نوع پشت نمد دار آن خیلی بهتر از نوع معمولی است .
   و مانع تبادل انرژی حرارتی بیشتر از کف کانکس می شود .
   ولی در کل بهتر است که کانکس های مسکونی را با کف سرامیک تولید کرده و عرضه کرد
   این کف بسیار مناسب بوده و از لحاظ کیفی برای این سازه ها بسیار مناسب می باشند .
   از مزایای کف سرامیک می توانیم به افزایش ایستایی سازه ، عدم فرسایش کف و طول عمر
   کانکس اشاره کنیم .

   پاسخ
 • میشود در ساخت کانکس های مسکونی از روش سقف شکسته استفاده کرد ؟

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای کمالی عزیز .
   برای ساخت کانکس های مسکونی می توانیم از طرح های مختلفی بهره ببریم .
   بهترین طرح ها سقف شکسته ، شیب به طول و سقف رومی است .
   در این سازه ها بهتر است از طرح شیب به دو طرف استفاده نشود . این طرح زیبایی
   نهایی سازه را کاهش می دهد و برای این سازه ها مناسب نیست .
   سقف شکسته بیشترین استفاده را در بین این سازه ها به خود اختصاص می دهد .
   این طرح از زیبایی بسیار مناسبی برخوردار است و مشتری پسند می باشد .
   شیب به طول نیز از طرحهایی است که مشتری پسند است ولی نسبت به سقف
   شکسته طرفداران کمتری دارد . این نوع سقف از زیبایی کمتری برخوردار بوده و هزینه
   اجرای کمتری نیز دارد .
   طرح رومی از هزینه اجرای بسیار بالایی برخوردار است و بسیاری از سازندگان توانایی
   اجرای این طرح را ندارند . این نوع طرح برای سازه هایی با ارتفاع بالا کاربرد دارد و معمولاً
   در سازه های ال اس اف بکار می رود . این طرح نسبت به طرح های قبل کمتر مورد استفاده
   قرار می گیرند و می توان گفت فقط در طرح های خاص کاربرد دارد .

   پاسخ
 • حسین نژاد
  خرداد 10, 1398 7:06 ق.ظ

  کانکس های مسکونی تولید شده در ایران چرا از لحاظ شکل ظاهری زیبایی سازه های
  خارجی را ندارند ؟

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای حسین نژاد .
   کانکس های مسکونی خارجی به چند علت از کانکس های ایرانی زیباتر هستند .
   از جمله اینکه عکس برداری آن ها بصورت حرفه ای انجام می شود . و در عکس برداری
   به نورپردازی توجه ویژه ای می شود . و با کمک فتوشاپ رنگ بندی مورد نیاز فضا را برای
   عکس بوجود می آورند .
   از طرف دیگر تولید کنندگان ایرانی مانند تولید کنندگان خارجی از امکانات بالایی برخوردار نیستند .
   در کشورهای اروپایی که صاحب اصلی این تکنولوژی هستند لوازم و مواد اولیه در دسترس است .
   ولی در کشور ایران اینطور نیست و لوازم بصورت کامل نبوده و از نواقص زیادی برخوردار است .
   در مجموع با وجود عدم لوازم مصرفی برای ساخت این سازه ها در ایران این تیپ از کانکس ها
   از لحاظ کیفی و ظاهری رشد فراوانی داشته اند .
   ولی این موضوع نیز برای ما تولید کنندگان درد آور است که از سوی هیچ نهادی حمایت نمی شویم
   ولی اگر هم حمایتی نشود لااقل برای صنف ما مشکل نیز درست نکنند .

   پاسخ
 • آیا کانکس های مسکونی از لحاظ استحکام قابل اعتماد برای زمان وقوع
  زلزله هستند ؟

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای رحمانی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که سازه های پیش ساخته از جمله کانکس های
   مسکونی در مقابل زلزله ایمن هستند . از دلایل اینکه می توان یک سازه پیش ساخته را
   در مقابل زلزله مقاوم و ایمن توصیف کرد می توانیم به این موارد اشاره کنیم :
   سازه های پیش ساخته از لحاظ اسکلت فلزی بسیار سبک می باشند . وزن این اسکلت
   فلزی بسیار پائین بوده و این پائین بوده وزن از بزرگترین مزایای این سازه ها است . و از طرف
   دیگر این سازه ها دارای سقف بسیار سبکی بوده و بر روی دیواره ها از لحاظ وزنی فشاری وارد
   نمی کند . و از دیگر موارد می توانیم به یکپارچگی شاسی ، دیواره ها و سقف اشاره کنیم .
   این یکپارچگی سبب می شود . در زمان وقوع زلزله اصطلاحاً زلزله رده کرده و مشکل آفرین نباشد .
   از طرف دیگر اگر در زمان زلزله به فرض محال سازه دچار تخریب شود به دلیل وزن پائین لوازم
   مصرفی در ساخت این سازه ها افرادی که در ساختمان قرار دارند دچار کمترین آسیب خواهند
   شد . و براحتی می توانند از زیر آوار خارج شوند .
   امروزه از سازه های فلزی در کشورهای مختلف بهره می برند و مهمترین مزیت این سازه ها
   از نظر کسانی که متولی این سازه ها در سراسر جهان هستند ضد زلزله بودن این سازه ها و
   قابلیت جابجایی آن ها می باشد . این مزایای سبب شده است که در برخی از کشورها حتی
   مقداری از هزینه ساخت این سازه ها توسط دولت پرداخت شود .
   حال آنکه در ایران تولید این سازه ها هیچگونه متولی نداشته و خود دولت مشکلاتی برای تولید
   در این مسیر قرار می دهد .

   پاسخ
 • آیا می توانیم یک کانکس مسکونی را در پشت بام ساخته و نصب کنیم ؟

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای مظفر .
   در رابطه با سوال شما که ساخت کانکس مسکونی بر روی پشت بام است .
   بله این سازه ها را می توانید بر روی پشت بام طراحی و اجرا کنید . ولی باید قبل از
   هر اقدامی یک کارشناش این سازه ها از ملک بازدید به عمل آورد تا استحکام
   این بنا تائید شده و سپس وارد اجرای مرحله طراحی شوید .
   برای ساخت کانکس مسکونی بر روی پشت بام باید از روش ساخت در محل استفاده
   کرد . این روش ساخت برای این سازه ها بسیار مناسب است .
   برای ساخت با این روش باید تمامی لوازم و ادوات ساخت به محل نصب حمل شده و
   تمامی مراحل در محل نصب اجرا شود .
   اجرای این کار نیازمند استفاده از تکنسین های مجرب می باشد . تا کار بدون هیچ مشکلی
   پیش رود . تمامی مراحل اجرا نیز به عهده ی این تکنسین ها می باشد . تا سازه اجرا شده
   با بهترین کیفیت به دست مشتری برسد .
   اساس کار ساخت با این روش باید بر مبنای کیفیت باشد و نباید محصول نهایی از لحاظ
   کیفی کمتر از محصول تولید شده در شرکت باشد .

   پاسخ
 • یار احمدی
  خرداد 11, 1398 8:13 ب.ظ

  بهترین سیستم دفع فاضلاب برای کانکس های مسکونی چیست ؟

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای یار احمدی .
   در رابطه با سوال شما در موضوع بهترین سیستم دفع فاضلاب از نظر من و بیشتر
   مردم ایران دفع فاضلاب به روش چاه جذبی می باشد .
   این روش دفع کم هزینه ترین و بی درد سر ترین نوع است . در واقع برای دفع فاضلاب
   نیاز به حفر چاه دارید و تمامی لوله های فاضلاب به داخل این چاه ریخته می شود .
   البته امروزه این سیستم در شهرها جای خود را به سیستم فاضلاب شهری داده است ولی
   در بیشتر فضاهایی که کانکس نصب می شود از این امکان خبری نیست . و کمتر کانکس به
   سیستم فاضلاب شهری وصل می شود .
   از دیگر سیستم های دفع فاضلاب کانکس های مسکونی می توانیم به سیستم دفع فاضلاب
   به روش منبع سپتیک اشاره کنیم . برای این منظور نیاز است که یک منبع سپتیک برای این
   سازه ها نصب کنیم و فاضلاب تولیدی به داخل آن ریخته شده و پس از پر شدن توسط خودروهای
   مخصوص حمل مواد فاضلاب برای دفع حمل شود .
   این نوع سیستم هایی که معرفی شد بیشترین کاربرد را دارد و آن ها استفاده کاربردی دارند .

   پاسخ
 • با سلام می خواستم در رابطه با تامین برق سازه های مسکونی توسط نیروی باد اطلاعات کسب
  کنم . آیا اطلاعاتی دارید .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای قاسمی .
   در رابطه با سوال شما که تامین انرژی برق توسط باد می خواستید اطلاعاتی کسب کنید .
   خدمت شما عرض کنم که از دهها های گذشته از انرژی باد و توربین های بادی در ایران
   استفاده های فراوانی می شد . بیشتر این توربین ها برای خارج کردن آب از دل زمین بکار
   می رفت . ولی امروزه شاهد این هستیم که توربین هایی وارد ایران شده اند برای تامین
   برق مصرفی ولی زیاد مورد استقبال واقع نشده است .
   بیشتر این توربین ها در مناطقی که باد خیز هستند مورد استفاده قرار می گیرند . و بیشتر این
   نوع نیز توانی بین 200 وات تا 1400 وات داشته و ژنراتور تولید برق آن نیز از شرکت های آمریکای و
   یا ساخت چین تحت لیسانس آمریکا است . باید قبل از هرگونه اقدامی در رابطه با تامین برق توسط
   توربین به مسائل زیادی دقت کنید . برخی از این مسائل را بصورت فهرست وار برای شما عرض
   می کنم . منطقه مورد نظر باید بطور مداوم دارای باد باشد تا توربین به گردش در آید . توربین های
   تولید برق بخاطر داشتن پره دارای صدا بوده که باید با این مشکل کنار بیائید . برای نصب آن ها نیاز
   است که یک برجک به ارتفاع حدود 10 متر بسازید . هزینه خرید آن دلاری محسوب می شود و قیمت
   های بالایی دارد ( قیمت بالا در وات های زیاد می باشد ) . برای نگهداری از انرژی الکتریکی تولید
   شده باید از چند باطری استفاده کنید . خرید و نگهداری این باطری ها هزینه بر است که بسیاری
   از افراد به این موضوع توجه ندارند و از طرف دیگر عمر باطری نیز محدود بوده و پس از مدتی که حدود
   یک سال است باید تعویض شوند . و از طرف دیگر پس از گذشت چند ماه که باطری دارای عمر مفید
   است به مقدار روز اول برق را در خود نگاه نمی دارد . در ایران از باطری های ژله ای استفاده نمی
   شود این نوع باطری مخصوص این نوع کاربری است و به دلیل قیمت خیلی بالا از این نوع باطری
   بهره ای برده نمی شود . و باید به این موضوع نیز توجه زیادی کنید که برای تبدیل برق تولید شده
   و نگهداری شده در باطری باید از یک دستگاه اینورتر 12 به 220 ولت بهره ببرید . تا برق مورد نیاز
   شما برای وسایل برقی مهیا شود . این دستگاه نیز ارزان قیمت نیست و باید از بهترین های بازار
   خریداری شود که دارای قیمت بسیار بالایی هستند .
   بنابراین باید به این موضوع توجه کنید که تولید برق با شیوه هایی مانند فتوولتائیک و توربین باد
   هزینه بر بوده و هزینه تولید فراوانی برای شخص دارد و بهترین برق برای یک سازه و افراد نیازمند
   به برق استفاده از شبکه برق شهری است که هزینه بسیار کمتری به همراه خواهد داشت .
   بسیاری از افراد را دیده ام که از این نوع تکنولوژی استفاده کرده ولی به دلیل آنکه از روز اول
   با هزینه های جانبی و مشکلات آن آشنایی نداشته اند بسیار ناراضی بوده اند .

   پاسخ
 • باسلام کانکس 15 متری چند؟

  پاسخ
  • با سلام خدمت شما خواننده گرامی .
   کانکس های 15 متر مربع را براساس هر دستگاه مورد قیمت گذاری قرار می دهند .
   ارزان ترین نوع کانکس 15 متر مربع از قیمت 8 میلیون تومان شروع می شود .
   البته قیمت گذاری بر روی کانکس های 15 متر مربع مسکونی براساس متریال
   مصرفی ، امکانات رفاهی و بسیاری موارد دیگر قابل قیمت گذاری است .
   کانکس های تولید شده در این شرکت در سه تیپ معمولی ، درجه یک و ممتاز
   طراحی و تولید می شوند . هر کدام از تیپ ها دارای قیمتی متفاوت هستند و
   قیمت آن ها نیز براساس همان مواردی که در بالا به آن اشاره شده قیمت گذاری
   می شود . در این شرکت کانکس های ساندویچ پانل نیز طراحی و ساخته می شود .
   این کانکس ها از قیمت بالاتری نسبت به کانکس های معمولی و پائین تر از قیمت
   کانکس های ممتاز قیمت گذاری می شود . و تقریباً قیمتی برابر با کانکس های درجه
   یک این شرکت دارند . بنابراین همانطور که توضیح داده شد تا زمانی که مشخص نشود
   که شما با چه متریالی می خواهید یک کانکس تهیه کنید فقط می توان کانکس معمولی را
   به شما معرفی کرد .

   پاسخ
 • بابا خانی
  خرداد 13, 1398 4:43 ق.ظ

  در رابطه با نحوه حمل کانکس های مسکونی توانید توضیحی ارائه دهید .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای باباخانی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم برای حمل کانکس های مسکونی روش های مختلفی
   وجود دارد . و این روش ها معمولاً براساس ابعاد و شرایط محیط نصب نهایی کانکس مشخص
   می شود .
   برخی از کانکس های مسکونی را که ابعاد کوچکی دارند و تا حداکثر 18 متر مربع می توانیم
   آن ها را با یک دستگاه جرثقیل کوچک حمل کرده و با همان جرثقیل در صورت بودن شرایط مناسب
   در محل مورد نظر نصب نمائیم . ولی برای ابعاد بزرگتر نیاز است که حمل این سازه ها توسط یک
   دستگاه تریلی انجام شود . برای حمل کانکس توسط تریلی باید به موارد زیادی توجه کرد و بهتر
   است که محل توسط یک فرد با تجربه از نزدیک رویت شده تا مشکلی در زمان حمل بوجود نیاید .
   در زمانی که این سازه ها را با تریلی حمل می کنند باید به تمامی ورودیها به ملک توجه کرد تا
   مشخص شود تریلی توان ورود به ملک را دارد و لازم است بدانید که قبل از ورود تریلی معمولاً باید
   جرثقیل وارد شده و در محل مورد نظر اسکان یابد تا بتواند سازه را تخلیه کرده و در محل مورد نظر
   قرار دهد .
   در صورتی که نشود این سازه ها را به محل نصب کرد می توانیم آنها را بصورت دو تکه و یا چند
   تکه در محل کارخانه طراحی و تولید کرده و برای نصب نهایی به محل حمل کرده و در آن محل
   مونتاژ نهایی را انجام دهیم .
   از روش های دیگر ساخت می توان به اجرا در محل اشاره کرده . این روش یکی از بهترین روش های
   ساخت برای این دست از سازه ها است و ممکن است هزینه نهایی ساخت را نیز کاهش دهد .
   برای این منظور تمامی لوازم و ادوات ساخت به محل مورد نظر حمل شده و پس از آن این سازه ها
   توسط تکنسین های مجرب شرکت ساخته شده و به سفارش دهنده در آن محل تحویل داده می شود .

   پاسخ
 • نورپردازی بیرون از کانکس های مسکونی در این سازه ها چه اهمیتی دارد ؟
  چون در بسیاری از جاها خوانده ام که از این موضوع غافل نشوید .
  زیرا هزینه اجرای نورپردازی با لامپ های اس ام دی گران در می آید و هزینه
  بالایی دارد . لطفاً در این رابطه توضیحاتی دهید .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای پرویزی .
   در رابطه با سوال شما باید بگویم نورپردازی بیرون از کانکس های مسکونی
   جزئی از این سازه ها محسوب می شود . این نورپردازی برای زیبایی نمای
   بیرونی کانکس های مسکونی از اهمیت فراوانی برخوردار است و در بیشتر
   کانکس های گران قیمت سعی می شود که از نورپردازی بیشترین بهره را
   برای زیبایی این سازه ها در هنگام شب ببرند . استفاده از نورپردازی ظاهر
   این سازه ها را در هنگام شب زنده می کند و این سازه ها را با سایر سازه
   ها متفاوت تر جلوه می دهد . اهمیت نورپردازی سبب می شود که این
   سازه ها در هنگام شب بسیار جداب و مدرن بنظر برسند . به همین جهت
   از باید از نورپردازی در این سازه ها غافل نشد .
   معمولاً برای نورپردازی از لامپ های اس ام دی استفاده می شود . این لامپ
   ها بدلیل دارا بودن نور خیره و نورهای رنگی از استقبال خوبی برخوردارند . و باید
   بدانید که این لامپ ها برای این سازه ها بسیار مناسب است و دارای طول عمر
   بالایی نیز هستند و از آن ها در بسیاری از نورپردازی ها استفاده می شود و
   امروزه از لامپ های ال ای دی کمتر بهره برده می شود . و دلیل آن نیز کمتر
   بوده نور آن ها و عدم خیره بوده آن است .
   باید توجه کنید که لامپ های اس ام دی بیشتر جواب داده است و توانسته
   است در این چند سال اخیر جای خود را در نورپردازی در کشور باز کند .

   پاسخ
 • عایق مصرفی در کانکس های مسکونی باید از چه نوعی باشد . که کیفیت
  مناسبی داشته باشد از راهنمایی شما نیز بسیار خوشحالم .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای سجادی .
   در رابطه با سوالی که داشتید باید خدمت شما عرض کنم که بهترین عایق مصرفی در
   کانکس ها عایق پلی اورتان می باشد . این عایق در کانکس هایی که از با کمک ساندویچ
   پانل ساخته می شود . این عایق از لحاظ کیفی در سطح بسیار مناسبی بوده و در ضخامت
   های مختلف در این سازه ها قابل استفاده می باشد . در ساختمان سازی و ساخت سازه های
   فلزی از ضخامت 4 سانتی متر بیشترین استفاده را می برند ولی اگر به قدرت عایقی بیشتری
   نیاز دارید بهتر است از نوع 10 سانتیمتر آن بهره ببرید .
   در هنگام خرید این سازه ها که با این عایق ساخته می شوند باید دقت کنید که عایقی که به
   شما معرفی می شود و در سازه شما بکار می رود با دانسیته 40 باشد . که این عایق بسیار
   مناسب است .
   در صورتی که نمی خواهید از ساندویچ پانل استفاده کنید . می توانید از عایق پلی استایرن ( فوم )
   بهره ببرید . ولی باید بدانید که این عایق به تنهایی کیفیت مناسبی نداشته و برای افزایش قدرت
   عایقی آن می توانیم از یک لایه پشم شیشه و یا پشم سنگب بهره ببریم . این عایق ها می توانند
   قدرت عایقی سازه را بشدت افزایش دهند و کیفیت سازه را از این بابت افزایش جدی دهند .

   پاسخ
 • روش های ثابت نگه داشتن وزن
  خرداد 16, 1398 6:56 ق.ظ

  نصب دیوار پوش های داخلی در کانکس های مسکونی به چه شیوه ای اجرا می شود .
  البته منظور من دیوارپوش های پی وی سی است .
  لطفاً در این رابطه توضیح دهید .

  پاسخ
  • با سلام خدمت شما خواننده عزیز .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که بیشتر دیوار پوش های مصرفی در کانکس
   ها و سازه های مسکونی از جنس پی وی سی است . این دیوار پوش ها براحتی
   قابل نصب بوده و از سرعت بالایی در هنگام نصب برخوردارند . دو طرف این پی وی سی
   ها بصورت نر و ماده بوده و براحتی در داخل هم قرار می گیرند . ولی ابتدا یک طرف را جا زده
   و این جا زدگی باید طوری باشد که طرف نر آن بیرون قرار گیرد و سپس چند نقطه از دیوار
   پوش را که قابلیت پیچ شدن به فضای محکمی است را پیچ می نمایند و سپس یک تایل
   پی وی سی را از سمتی که ماده است جا زده و این روش ادامه دار می شود تا یک طرف
   کار بطور کامل تمام شود . این روش با سرعت بالا و کیفیت خوب قابل اجرا است و سختی
   زیادی ندارد ولی باید در هنگام کار به جا زدن لبه ها و پیچ کاری داخلی آن ها توجه زیادی
   باید کرد تا یک سطح با کیفیت ایجاد شود .
   البته دیگر دیوار پوش هایی نیز هستند که با این نوع دارای فرق می باشند ولی باید در
   نظر داشت که تولید این نوع دیوار پوش ها محدود بوده و از تولید در حال خارج شدن
   می باشند .
   اگر سوال دیگری داشته باشید در خدمت شما هستم .

   پاسخ
 • مهران ۱۴۹۰
  خرداد 16, 1398 10:36 ب.ظ

  سلام در سواحل جنوب کشور هوا بسیار گرم و رطوبت هوا بسیار بالاست و مشکل سردی
  هوا نداریم در عوض نفوذ گرد و غبار به داخل منازل جدیست همچنین به علت گرم شدن سازه
  ها تا دمای نزدیک ۷۰ درجه سانتی گراد خطر آتش سوزی وجود دارد .به علت استفاده زیاد از
  کولر گازی فشار زیادی به سیستم برقکشی به مدت طولانی وارد می شود. برای این شرایط ا
  ستاندارد خاصی وجود دارد؟

  پاسخ
  • با سلام خدمت شما خواننده گرامی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم بهترین سازه برای مناطقی که بسیار
   گرم می شود بهره بردن از کانکس های ساندویچ پانل است . این سازه ها
   برای مناطق معتدل با ضخامت 4 سانتیمتر و برای مناطق گرمسیر و بسیار سرد
   با ضخامت 10 سانتیمتر مورد استفاده قرار می گیرند . برای استفاده از ساندویچ
   پانل ها بهتر است که با دانسیته 40 ( یعنی هر متر مکعب 40 کیلوگرم عایق مصرف
   شده باشد ) مورد استفاده قرار گیرد و برای جذب گرمای بیشتر باید رنگ ساندویچ
   پانل سفید باشد تا کمترین گرما را به خود جذب کند . لازم است تمامی درب ها و
   پنجره ها از چنس پی وی سی همراه با شیشه های دو جداره باشد .
   برای اینکه به سیستم برق کشی سازه شما فشاری وارد نشود باید تمامی سیم
   ها با شماره 4 ( 50 آمپر ) و یا 6 ( 70 آمپر ) باشد این سیم ها می توانند جریان
   زیادی از خود عبور دهند و برای این منظور باید به استاندارد بوده و از جنس مس
   بودن سیم توجه زیادی کرد .
   البته برای مصرف کولر گازی نیز می توان برق را مستقیماً و جدای از شبکه به
   کولر گازی رسانید . این مسئله می تواند در کاهش گرمای سیم ها بسیار تاثیر
   گذار باشد .

   پاسخ
 • کوچکترین کانکس های مسکونی که می توانیم آن را براحتی حمل کرده و در محل مورد
  نظر نصب نمائیم دارای چه ابعادی است .
  امکانات رفاهی قابل اجرا در این سازه دارای چه ویژگی هایی می باشد و کمترین هزینه
  خرید این سازه ها چه مقدار می باشد .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای گیلانی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که کوچکترین سازه مسکونی که بتوانید
   در آن امکانات رفاهی را اجرا کنید و قابلیت حمل نیز داشته باشد سازه های
   مسکونی با ابعاد 15 متر مربع می باشد . این سازه ها را با طول 6 متر و عرض
   2.5 می سازند . این سازه ها اگر کوچکتر از این مقدار ساخته شوند ممکن است
   نشود در آن ها امکانات رفاهی را اجرا کرد و یا در صورت اجرا سالن این سازه ها
   بسیار کوچک شده و کارایی واقعی آن از بین می رود . باید توجه کرد که در این
   سازه ها نمی توانیم از اتاق بندی استفاده کرده و سازه بصورت یک سالن خواهد بود .
   حمل این سازه ها توسط یک دستگاه جرثقیل امکان پذیر است و براحتی می توانیم
   با کمک یک دستگاه جرثقیل تمامی موارد مربوط به بارگیری ، حمل و تخلیه را انجام
   داد و عملیات نصب نیز معمولاً توسط همین جرثقیل انجام می شود .
   در رابطه با امکانات رفاهی قابل اجرا در این سازه ها باید عرض کنم که می توانیم
   در این سازه ها تمامی امکانات رفاهی مورد نیاز که شامل سرویس بهداشتی ،
   حمام و آشپزخانه است اجرا می شود . و برای کاهش هزینه و داشتن بیشترین
   فضای ممکن نیز سرویس بهداشتی و حمام بصورت مشترک خواهد بود .
   معمولاً این سازه ها را بصورت شیب به دو طرف و سقف شکسته ساخته تا
   حداکثر زیبایی را برای این سازه ها به همراه داشته باشد . و لازم به توضیح
   است که اجرای این سازه ها با این طرح از هزینه اجرای بیشتری برخوردار است .
   قیمت این سازه ها بصورت سالن از 10 میلیون تومان شروع می شود و به این
   قیمت هزینه اجرای سرویس بهداشتی که 3 میلیون و پانصد هزار تومان است به
   همراه اجرای آشپزخانه ( از یک میلیون تومان شروع می شود ) اضافه شده که قیمت
   پایه این سازه ها 14 میلیون و پانصد هزار تومان می باشد .

   پاسخ
 • بهترین ارتفاع کانکس های مسکونی چه مقدار می باشد . آیا کانکس های مسکونی برای
  ساخت دارای محدودیت هستند و یا هیچگونه محدودیتی برای ساخت این سازه ها وجود
  ندارد . و حداکثر ارتفاعی که می توانیم این سازه ها را در کارخانه ساخته و به محل نصب
  حمل کنیم چه مقدار می باشد . لطفاً در این رابطه توضیح دهید .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای محمودی .
   در رابطه با سوال شما باید بگویم که سازه های مسکونی به دو صورت اجرا در محل و یا
   ساخت در کارخانه طراحی و تولید می شوند . اگر سازه ها به صورت اجرا در محل طراحی
   و تولید شوند می توانیم اگر آزمایش های سازه ای جواب دهد ارتفاع آن ها را برای سازه
   تا حداکثر 6 متر ساخت . ولی اگر محدویت تست وجود داشته باشد باید براساس نقشه
   های تائید شده فرآیند ساخت صورت گیرد .
   کمترین ارتفاعی که برای این سازه ها می توانیم در نظر بگیریم ارتفاع 2 متر و 20 سانتیمتر
   است و نمی توانیم کمترین ارتفاع در کوتاه ترین محل را از این مقدار کمتر انتخاب کنیم .
   در رابطه با حداکثر ارتفاع ساخت در کارخانه و حمل به محل مورد نظر باید این موضوع را در
   نظر داشت که ارتفاع بارهایی با عرض بیش از 2.4 متر و طول 13 متر و 60 سانتیمتر و ارتفاع
   مجموع کف و با بیش از 4 متر ترافیکی محسوب می شوند و باید برای حمل این نوع سازه ها
   از بارنامه ترافیک بهره برد . لازم به توضیح است اگر ارتفاع کف تریلی و بار بیش از 4 متر و 50
   سانتیمتر باشد ممکن است حمل صورت نگیرد . این مسئله بخاطر محدودیت در پل ها است .
   گاهی اوقات برای حمل این سازه ها می توان از کمر شکن با ارتفاع کف کمتر بهره برد . در صورتی
   که این محدویت مانع حمل شود نیاز است سازه بصورت اجرا در محل طراحی و تولید شود .

   پاسخ
 • کانکس های مسکونی دو تکه و یا چند تکه را چگونه می سازند . آیا از لحاظ استحکام
  این نوع سازه سازی قابل اعتماد است . و می تواند در طولانی مدت استحکام را حفظ
  کند . و یا در صورت دو طبقه بودن قابلیت وزن طبقه بالا را دارند .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای طاهری .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که کانکس های مسکونی که به صورت دو تکه
   و یا چند تکه ساخته می شوند از سازه هایی هستند که طراحی و ساخت آن ها
   در حال افزایش می باشند . این سازه ها بیشتر از نوع ویلایی بوده که دارای ارتفاع
   زیادی نیز هستند . این سازه ها معمولاً از نوع جوشی بوده که محل اتصال آنها به
   هم با پیچ و مهره به هم متصل می شوند . این سازه ها نیاز به طراحی داشته و
   نمی توانیم آن ها را بدون طراحی تولید کنیم .
   از لحاظ استحکام باید خدمت شما عرض کنم که این سازه ها از استحکام بسیار
   بالایی برخوردار بوده و دارای استحکام بسیار زیادی هستند . البته این استحکام
   باید در زمان طراحی توسط نرم افزارهای مهندسی تائید شده باشد و در زمان اجرا
   نیز تمامی موارد ثبت شده در نقشه ها بصورت کامل اجرا شوند . در غیر این صورت
   اسحکام این سازه ها مورد تائید نیستند . این سازه ها در صورت تائید نقشه توسط
   نرم افزار و تولید دقیق آن ها براساس همان نقشه ها کاملاً استحکام پذیر بوده و
   از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند .
   در صورتی که این سازه ها براساس دو طبقه ساخته شوند و توسط همان نرم افزارها
   مورد تائید قرار گیرند از لحاظ استحکام هیچگونه مشکلی نخواهد داشت . لازم به توضیح
   می دانم که این سازه ها اگر دو طبقه شوند از لحاظ استراکچری سنگین تر و بسیار پر هزینه
   تر ساخته می شود و نیاز است که به این موضوع توجه ویژه ای شود .

   پاسخ
 • چرا هزینه ساخت کانکس های مسکونی نسبت به سایر کانکس ها از جمله نوع
  کارگاهی و کارگری آن بیشتر است . آیا نمی توانید سازه ای مسکونی تولید کنید
  که هزینه ساخت پائین تری داشته باشد و از لحاظ هزینه نیز ارزان قیمت باشد .
  ممنون که صبورانه به سوالات ما پاسخ می دهید .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای مهدوی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که هزینه ساخت کانکس های مسکونی در مجموع
   بسیار بالا است . و این هزینه ساخت به علت متفاوت بودن این سازه ها با سازه هایی مانند
   کانکس های کارگری است . معمولاً کانکس های کارگری بدون امکانات رفاهی طراحی و تولید
   می شوند و این در حالی است که تمامی کانکس های مسکونی دارای امکانات رفاهی بوده
   و تمامی این سازه ها را باید به امکانات رفاهی مجهز کرد .
   استراکچر کانکس های مسکونی بسیار محکم تر و سنگین تر از کانکس های کارگری است و
   از طرف دیگر نیز این سازه ها دارای نمای بیرونی متفاوت تر بوده که در برخی از این سازه ها
   به هیچ عنوان از لحاظ هزینه قابل قیاس با کانکس های کارگری نمی باشند . از دیگر تفاوت ها
   می توانیم به نمای داخلی این سازه ها اشاره کنیم .
   از پر هزینه ترین قسمتهای ساخت کانکس های مسکونی می توانیم به اجرای امکانات رفاهی
   این سازه ها اشاره کنیم . اجرای این امکانات رفاهی کاملاً هزینه بر بوده و هزینه ساخت این
   سازه ها را بشدت افزایش می دهد . در بیشتر مواقع هزینه اجرای امکانات رفاهی در کانکس های
   مسکونی بیشتر از هزینه ساخت کانکس های کارگری می باشد .
   لازم به توضیح می دانم برخی از تولید کنندگان اقدام به تولید کانکس ارزان قیمت می نمایند . این
   سازه ها براساس ارزان سازی تولید شده و به نسبت هزینه کمتر دارای طول عمر کمتری نیز
   می باشند . این هزینه ساخت می تواند در این سازه ها بشدت کاهش یافته و طرفداران خاص
   خود را دارند .

   پاسخ
 • با سلام در رابطه اجرای سقف کانکس های مسکونی می خواستم بپرسم که از
  نظر شما بهترین سقف برای سازه های مسکونی چه نوع سقفی می باشد .
  منظور من نوع ورق و پوشش مورد نیاز سقف می باشد .
  ممنون از پاسخگویی سریع شما .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای جمالی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم از نظر من بهترین ورق سقف برای کانکس های
   مسکونی سقفی می باشد که آبند بوده و مانع ورود آب باران و یا برف به داخل سازه
   شود و بعد باید به دنبال مزایای دیگر برای سقف سازه بگردیم .
   از دیگر مشخصه هایی که باید به آن توجه کنیم . استحکام و زیبایی برای نمای سقف
   سازه می باشد . سقف این سازه ها باید از لحاظ کیفی محکم و زیبایی مناسبی داشته
   باشد . تا برای یک سازه مسکونی کاملاً ایده آل و مناسب باشد .
   امروزه برای سازه های مسکونی کمتر از سقف های طرح سینوسی بهره برده می شود .
   و سقف هایی که در طرح هایی مانند طرح های سفال هستند بیشتر کاربرد داشته و
   طرفداران بسیاری را به خود جذب می کنند . این طرح ها را معمولاً از ورق های گالوانیزه
   که به صورت کامل رنگ آمیزی شده اند می سازند و به آن ها تایل فلزی نیز می گویند .
   این تایل های فلزی در طرح های سفال بوده و در مدل های مختلف ساخته می شوند .
   مناسب ترین طرح برای مانع شدن ورود آب باران به داخل این سازه ها نوع یکپارچه
   آن است . اما برخی از این مدل ها که در کارگاه های صنعتی ساخته می شوند در تایلهای
   کوتاه ساخته شده و یکپارچه نیستند و از لحاظ هزینه می توانند هزینه بیشتری را به
   خریدار وارد کنند .
   از دیگر مواردی که نیاز است به آن توجه کافی شود این است که شیب مناسبی را باید
   برای سقف سازه در نظر گرفت . تجربه چند ساله نشان می دهد در صورتی که این شیب
   کم باشد می تواند مانع ریزش آب از روی سقف شده و در صورت وجود یک مانع کوچک
   بر روی بام سازه می تواند آب را به داخل سازه پس بزند . بنابراین باید به این موضوع
   توجه ویژه ای نمود تا مانع ورود آب به داخل سازه شوید .

   پاسخ
 • با سلام .
  می خواستم بدانم که مقدار تلفات انرژی از پنجره هایی که دو جداره هستند
  چه مقدار می باشد . چون شنیده ام که این پنجره ها از لحاظ اتلاف انرژی
  بسیار مناسب بوده و در تمام سازه های مسکونی در ایران نیز از این نوع
  پنجره ها استفاده می شود و آیا می توانیم از آن در کانکس های مسکونی
  نیز استفاده کنیم . و هزینه اجرای آن به چه میزان می باشد .

  پاسخ
  • با سلام خدمت شما آقای تهرانی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که پنجره های دو جداره از لحاظ اتلاف انرژی بسیار
   مناسب بوده و کارایی بسیار بالایی در عدم تبادل انرژی حرارتی بیشتر دارند . لازم به توضیح
   می دانم که این نوع پنجره ها باید از لحاظ کیفی نیز مورد تائید باشند تا کارایی آن ها مورد
   تائید باشند . زیرا برخی از این نوع پنجره ها با وجود دو جداره بودن کارایی مناسبی ندارند .
   بطور مثال باید عرض کنم که این پنجره ها اگر از جنس پی وی سی باشند از لحاظ تبادل
   انرژی بهتر از پنجره هایی هستند که از جنس آلومینویم ساخته شده اند . و دلیل آن را
   می توانیم به رسانای حرارتی بیشتر آلومینیوم بدانیم و همین عامل سبب می شود که
   اگر جنس پنجره شما از آلومینیوم باشد از لحاظ کیفی کارایی چندانی نداشته باشد .
   از لحاظ مقدار تلفات انرژی پنجره های پی وی سی همراه با شیشه های دو جداره که از
   لحاظ نوار دور بازشوها مشکلی نداشته باشد بهترین انتخاب برای عدم تبادل انرژی حرارتی
   است .
   قیمت پنجره های پی وی سی با جنس خوب نسبت به پنجره های آلومینیومی حدود 2.5 برابر
   است و اگر یک پنجره آلومینیومی را در حدود قیمت 200 هزار تومان بدانیم باید در حدود قیمت 500
   هزار تومان این پنجره پی وی سی را خرید کرد . بنابراین از لحاظ هزینه قیمت بیشتری متوجه
   سازنده و نهایتاً خریدار خواهد بود ولی این موضوع را باید در نظر داشت که با توجه به صرفه
   جویی انرژی این هزینه بعد از چند سال مجدداً به جیب شما برگشت خواهد نمود .
   لازم می دانم که این موضوع را اضافه کنم که این پنجره ها از لحاظ عایق صدا نیز کارایی
   بسیار مناسبی داشته و مانع تبادل صدا نیز می شوند و از این لحاظ نیز می توانیم به
   مزایای این سازه ها اضافه کنیم .
   اگر من بخواهم به خریداران پیشنهادی داشته باشم استفاده از پنجره های دو جداره را
   از مهمترین پیشنهادات خود می دانم ولی بسیاری از مشتریان به علت هزینه بر بودن این
   سازه ها از این انتخاب صرف نظر می کنند .

   پاسخ
 • بهترین رنگی که برای یک کانکس مسکونی می توانیم انتخاب کنیم چه رنگی است .
  من می خواهم بدانم که بیشترین رنگ برای این سازه ها توسط مشتریان چه رنگی
  است و از آن برای طراحی سازه مورد نظر خودم بهره ببرم .
  با تشکر از شما .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای حسینی .
   در رابطه با سوال شما باید بگویم برای کانکس های مسکونی امروزه دو نوع رنگ بیشترین کاربرد
   را دارد یک رنگ قهوه ای سوخته است و رنگ دیگر نخودی می باشد و برخی از دوستان که در
   این صنعت کار می کنند رنگ ترکیبی این دو رنگ را برای سازه های خود استفاده کرده و زیبایی
   خوبی برای این سازه ها به همراه دارد . حاشیه این سازه ها را با رنگ قهوه ای سوخته و وسط
   سازه را به رنگ نخودی تزئین می نمایند . این کار زیبایی سازه را افزایش داده و کیفیت بصری آن
   را نیز افزایش می دهد .
   لازم می دانم که در رابطه با این دو رنگ توضیحی دهم : رنگ قهوه ای سوخته سبب می شود که
   این سازه ها از اندازه واقعی خود بزرگتر نشان داده شوند و اگر در ظاهر سازه نقصی وجود داشته
   باشد براحتی قابل تشخیص نباشد . از این رو از این رنگ برای ناپیدا کردن نواقص نیز بهره برده
   می شود ولی اشکال بزرگ آن در صورت نشستن گرد و غبار بر روی آن بسرعت خود را نشان داده
   باعث نمایان شدن گرد و غبار می شود . ولی در رابطه با رنگ نخودی بگویم که سازه را زنده تر
   نشان داده و امروزه از آن بهره زیادی در این صنعت می برند . این زنگ برای نمای بیرونی مناسب
   است و در صورت نشستن گرد و غبار بر روی سازه مانع دیدن آن شده و نیازی نیست که بسرعت
   تمیز شود .
   رنگ هایی که امروزه به کانکس های گران قیمت پاشیده می شود از نوعی است که به آن مینرال
   گفته می شود . این رنگ ها سبب می شوند که بدنه سازه زبر شده و حالت سیمانی به خود گرفته
   و از لحاظ استحکامی سازه را بسیار مستحکم می نماید و از مزایای بسیار بالای آن می توان به عایق
   نمودن بیشتر بدنه نسبت به حرارت و دما و عدم تبادل انرژی حرارتی دانست .
   در این صنعت امروزه رنگ بسیار اهمیت دارد و فقط ظاهر سازه را نشان نمی دهد . بلکه از آن استفاده
   های کاربردی تری کرده و علاوه بر آنکه عایق محسوب شود باید سبب استحکام بوده و در کنار این نوع
   مزایا رنگ مناسبی را برای سازه به همراه داشته باشد .

   پاسخ
 • با سلام و عرض ادب .
  می خواستم در رابطه با سیستم گرمایش کف توضیح دهید آیا این سیستم قابلیت استفاده
  در کانکس را دارد و می توانیم از این سیستم برای گرمایش در فصل زمستان از آن در این
  سازه ها بهره ببریم و آیا این کار کاربردی می باشد .
  لطفاً در این رابطه توضیحاتی بدهید و دوست دارم این توضیحات کاملاً کاربردی باشد و نحوه
  اجرای آن را نیز اگر توضیح دهید بسیار خوشحال می شوم .
  منتطر پاسخگویی شما هستم .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای ویسی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که سیستم گرمایش از کف در این سازه ها
   قابلیت اجرایی دارد و در صورتی که بصورت درست و کاربردی اجرا شود بسیار کارآمد
   خواهد بود . این سیستم باید قبل از هرگونه اقدام برای ساخت این سازه ها
   صورت گیرد .
   برای اجرای سیستم گرمایش از کف بهتر است که شاسی این سازه ها از نوع دورکلاف
   بوده و بصورت کامل باید کف این سازه ها تقویت کامل شود . برای تقویت کف این سازه
   ها نیاز است که از ورق هایی که به ورق گالوانیزه شادولاین معروف است بهره برد . و
   این ورق ها را به کف این سازه ها پیچ می کنند و سپس باید 5 سانتیمتر بتون سبک (
   ترکیبی از پوکه معدنی سبک و سیمان به همراه آب می باشد ) استفاده کرد . و پس از
   خشک شدن این بتون باید کف این سازه ها بصورت کامل توسط لوله های پنج لایه که
   مخصوص این کار است لوله کشی شده و فاصله تمام این لوله با هم به اندازه 20
   سانتیمتر است و تمام لوله ها باید به داخل یک جعبه کنترل
   آبگرم خروجی وارد شده و از آنجا به سیستم پکیج دیواری وصل شوند . در مرحله بعد
   باید بر روی این لوله ها پنج سانتیمتر دیگر بتون سبک ریخته شود . پس از آنکه این
   بتون به حالت نیمه خشک ( موقع راه رفتن روی این بتون رد پا نماند و نباید سطح بتون
   آب خود را کامل از دست بدهد ) شد توسط دوغاب سیمان سفید سرامیک ها به کف
   این سازه ها می چسبانند و بعد از آن تمام بین این سرامیک ها را با دوغابی که تهیه
   شده است بند کشی نمود .
   نکاتی که باید به آن توجه کرد این است که پکیج مورد استفاده را برای عدم گاز گرفتگی
   افراد باید در خارج از کانکس نصب کرد و برای عدم یخ زدگی در فصل سرما نیز باید این
   پکیج در داخل یک کابینت قرار گیرد .
   از مزایای سیستم سرمایش از کف می توان به بهاری بودن هوای داخل کانکس اشاره
   کرد و این هوا کاملاً بهاری بوده و در تمام فضای کانکس هوا بصورت کامل یکنواخت خواهد
   بود .

   پاسخ
 • برای ساخت کانکس های مسکونی باید چه نوع شاسی استفاده کرد .
  لطفاً در رابطه با استفاده از شاسی های دور کلاف نیز توضیح دهید .
  و آیا می توانیم از شاسی اسکی استفاده کرده و کف این سازه ها را به طور کامل
  سرامیک نمائیم و اگر نمی شود دلیل آن را نیز برای ما توضیح دهید .
  ممنون از پاسخ گویی شما

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای جزایری .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که برای ساخت کانکس های مسکونی باید از شاسی
   تیرآهن استفاده کرد . این شاسی ها را از تیرآهن های نمره های 14 ، 16 و 18 می سازند .
   و برای ساخت شاسی این سازه ها می توان به دو روش اجرای شاسی به صورت دور کلاف و
   اجرای شاسی به صورت اسکی اجرا می شود . برای اجرای این سازه ها به صورت اسکی که
   کم هزینه تر است باید از تخته برای کف سازی بهره برد و این نوع کف سازی برای فضاهایی که
   به طور مداوم مورد استفاده قرار می گیرند مناسب نیست . ولی نوع دیگر که به صورت دور کلاف
   است بسیار مناسب بوده و برای کف سازی با سرامیک نیز بسیار مناسب می باشد . و اگر حتی
   کف سازی این سازه ها را با سرامیک انجام ندهیم باز هم کف این سازه ها از نوع اسکی محکم
   تر و با کیفیت تر خواهد بود و قابل مقایسه از لحاظ کیفی و طول عمر نیستند .
   لازم به توضیح است که هر نوع شاسی دور کلاف محسوب نمی شود . شاسی های دور کلاف
   برای داشتن حداکثر استحکام باید از داخل نیز مورد تقویت کامل قرار گیرند . این تقویت کاری باید
   از یک تیرآهن که با یک شماره کمتر از تیرآهن اصلی است صورت گیرد . تا مانع نشستن سازه بر
   روی کناره ها نشود . این کار بسیار با اهمیت است .
   برای تقویت محل نشستن کف باید پروفیل های کف نیز مورد تقویت قرار گرفته و از تعدادی مشخص
   پروفیل با فاصله مشخص بهره برد . این کار به تقویت نهایی کف سازه کمک شایانی خواهد نمود .
   حالا نوبت به کف سازی می شود اگر کف سازی با کمک تخته صورت می گیرد . تخته ها برش
   خورده و به داخل کانکس حمل و در محل مورد نظر نصب می شوند و اگر کف سازی با سرامیک
   انجام می شود نیاز است که بر روی پروفیل های کف ورق های گالوانیزه شادولاین نصب شده و
   بقیه مراحل کار را بر روی این ورق های شادولاین مطابق مراحلی که در قسمت های قبل توضیح
   داده ام عمل شود .
   بهتر است که از شاسی اسکی برای کف سازی با سرامیک استفاده نشود . زیرا بار گوشه ها بر روی
   شاسی اصلی نبوده و سبب می شود که این بار هنگام بلند کردن بر روی پروفیل های بغل قرار گرفته
   و سبب کاهش طول عمر و پیچیدگی هایی در بدنه سازه شود . از نظر من شما از این کار صرف نظر
   کنید و از یک هزینه بیشتری استفاده کرده و صاحب یک کانکس با کیفیت و مطابق استاندارد شده
   و از آن لذت ببرید .

   پاسخ
 • بهترین نمای داخلی کانکس های مسکونی از چه جنسی است .
  این نمای داخلی می خواهم شیک و زیبا بوده و از طول عمر مفید بالایی برخوردار باشد .
  در ضمن می خواهم در مقابل رطوبت بسیار مقاوم باشد . و رطوبت به آن تاثیری نداشته
  باشد . لطفاً در این رابطه راهنمایی بنمائید . بسیار تشکر می کنم .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای علیخانی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که برای کانکس های مسکونی می توانیم از نماهای
   مختلفی بهره ببریم . تمامی این نماها برای زیبایی داخلی این سازه ها کاربرد دارند و به
   همین علت به این مسئله به عنوان مهمترین اصل توجه می شود . ولی وقتی بحث استحکام
   و طول عمر بالا مطرح می شود بسیاری از این نماها حذف خواهند شد . از مهمترین نماهایی
   که در این چند سال از آن استفاده شده است می توانیم به نمای ام دی اف و نمای پی وی سی
   اشاره کنیم . البته نماهایی که به شما معرفی کردم در بازار و تولید به عنوان دیوار پوش مطرح
   می شوند . هر دوی آن ها دارای زیبایی و استحکام هستند ولی پی وی سی ها در مقابل
   رطوبت بسیار مقاوم بوده و آسیب پذیر نیستند و این در حالی است که ام دی اف ها
   در مقابل رطوبت و آب بسیار آسیب پذیر بوده و شکل ظاهری خود را نیز از دست
   می دهند و باید به این نکته توجه بسیار زیادی نمود و از این لحاظ گزینه مناسبی
   محسوب نمی شوند . ولی دیوار پوش های پی وی سی امروزه جای این نوع دیوار پوش
   را گرفته اند و توانسته اند بسیار بهتر عمل کرده و از طرف دیگر نیز اجرای آن بسیار راحت
   بوده و براحتی می توان این دیوارپوش را نصب کرد .
   دیوار پوش های پی وی سی دارای سه نوع می باشند . دیوار پوش های معمولی که
   به دیوار پوش خام نیز معروف هستند برای کارهای ارزان قیمت بکار می رود و آن ها تک
   رنگ بوده و بیشتر به رنگ سفید تولید می شوند و نوع دیگر نیز دیوار پوش های چاپی
   بوده که از نوع اول زیبا تر و دارای انواع رنگ و تنوع زیادی بوده و شکل ظاهری داخل سازه
   را متفاوت نموده و برای سازه های ویلایی بسیار مناسب هستند . نوع دیگر نیز دیوار پوش
   های روکش دار بوده که این مدل از نوع چاپی بسیار بهتر و زیباتر بوده و دارای تنوع بیشتری
   است . از این نوع دیوار پوش برای کارهای گران قیمت استفاده کرده و شکل ظاهری سازه
   را بسیار متفاوت جلوه خواهد داد . بنابراین در هنگام خرید باید به این سه مدل توجه کنید
   و براساس این سه مدل و کیفیت مورد نیاز خود یک را انتخاب کرده و در سازه مورد نظر
   خود استفاده نمائید .

   پاسخ
 • عایق مصرفی در کانکس های مسکونی باید از چه نوعی باشد .
  من به دنبال خرید یک کانکس مسکونی هستم که در آن از عایقی استفاده شود
  که این سازه ها را از لحاظ سرما و گرما در سطح مناسبی قرار دهد . این عایق
  ارزان نیز باشد . و اگر از لحاظ صدا نیز عایق باشد خیلی خوب می باشد .
  من اطلاعات کمی در رابطه با کانکس و خانه های پیش ساخته دارم و نیاز دارم
  کسی من را راهنمایی نماید . لطفاً در این رابطه من را راهنمایی کنید .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای حمیدی .
   در رابطه با سوال شما که در مورد عایق مصرفی در کانکس های مسکونی است باید
   عرض کنم که من چند نمونه از عایق هایی که در کانکس های مسکونی قابل استفاده
   است را به شما معرفی می کنم تا شما با دید بهتری اقدام به جستجو و پیدا کردن
   کانکس مورد نظر خود بنمائید .
   پر استفاده ترین نوع عایق مصرفی در ایران را می توانیم عایق های پلی استایرن که معروف
   به پلاستوفوم است بدانیم . این عایق از لحاظ کیفی در سطح بالایی قرار ندارد ولی هزینه
   خرید و اجرای پائینی دارند و از این رو بیشتر از سایر عایق ها مورد استفاده قرار می گیرد .
   این عایق دارای ضعف های فراوانی است ولی اگر این عایق را با یک لایه عایق پشم شیشه
   و یا عایق پشم سنگ مورد تقویت قرار دهیم کیفیت این عایق بشدت افزایش می یابد و از
   لحاظ عایقی به سطح بسیار مناسبی خواهد رسید . بنابراین سعی کنید برای سازه های
   ویلایی و مسکونی اگر از این عایق استفاده می کنید یک لایه پشم شیشه نیز برای تقویت
   عایقی در قرار داد خود بگنجانید .
   در برخی از سازه ها عایق پلاستوفوم را حذف کرده و بجای این عایق برای پر کردن فضاهای
   خالی از پشم شیشه و پشم سنگ استفاده می شود . این کار بسیار خوب است به شرطی
   که عایق پشم شیشه و یا پشم سنگ بکار رفته در این سازه ها بصورت فشرده باشد . و لازم
   است یک لایه دیگر نیز از همان عایق نیز برای تقویت عایقی جداگانه بکار برود . این کار در ایران
   کمتر اجرا می شود و دلیل آن هم اذیت شدن کارگران در هنگام نصب این عایق ها است . زیرا
   پشم شیشه و پشم سنگ درصورت ریزش بر روی بدن کارگران می تواند باعث حساسیت و
   خارش شود . این کار یکی از معایب استفاده از پشم شیشه می باشد .
   عایق دیگری که معرفی می کنم در آینده بسیار پر کاربرد خواهد بود . این عایق را پلی اورتان
   می نامند . عایق های پلی اورتان را به صورت ساندویچ پانل مورد استفاده قرار می دهند .
   این عایق نیاز است که با دانسیته ی 40 تولید شده باشد تا توانایی عایقی آن نیز بیشتر
   باشد . این عایق برای عدم تبادل انرژی حرارتی بسیار مناسب بوده و از این لحاظ عایق بسیار
   مناسبی می باشد . از مزایای دیگر این عایق می توانیم به اجرای نمای داخل و نمای بیرون
   برای سازه اشاره کرد . در واقع همان ورق هایی که سبب شده اند عایق تبدیل به ساندویچ
   پانل شود می توانند جزیی از بدنه داخلی و خارجی کانکس مورد استفاده قرار گیرند .
   از معایب این نوع عایق می توانیم به قیمت بیشتر آن اشاره کنیم این قیمت نیز با احتساب
   هزینه نمای بیرونی و داخلی کانکس چیز زیادی نمی شود ولی بسیاری از خریداران به این
   مسئله توجه چندانی نمی کنند . و عیب دیگر این نوع عایق در این است که باید استراکچری
   که برای نصب این سازه ها مورد استفاده قرار می گیرد توسط متخصص ساخته شده باشد
   و استراکچر نیز از لحاظ استحکامی تقویت شده باشد .
   من در بسیاری از جاها وقتی کانکس های ساندویچ پانل را می بینم نواقص زیادی را در آن ها
   می توانم پیدا کنم و پس از جستجوی فراوان مهمترین عامل ایجاد این نواقص را در هزینه
   پائین اجرا پیدا می کنم . اگر به دنبال خرید کانکس ساندویچ پانل هستید خرید خود را براساس
   کیفیت شرکت ماموت انجام دهید . این کار می تواند کیفیت شما را تضمین کرده ولی قیمت
   سازه افزایش زیادی خواهد یافت .

   پاسخ
 • درود
  شما سازه را در مکان مورد نظر مشتری میتوانید
  بسازید ایا محدودیتی برای ابعاد وجود دارد
  متری چند تمام میشود

  پاسخ
  • با سلام خدمت شما دوست عزیز .
   گروه صنعتی معین کانتین توانایی ساخت انواع کانکس را بصورت اجرا در محل دارد .
   کانکس هایی که بصورت اجرا در محل ساخته می شوند از هزینه اجرای بالاتری
   برخوردارند که این هزینه می تواند حداکثر 20 درصد ( در تهران ) می باشد .
   کانکس های ارزان قیمت بصورت اجرا در محل از متری 700 هزار تومان شروع می شوند
   و کانکس های ویلایی از متری یک میلیون و 350 هزار تومان شروع شده و تا قیمت های
   بالاتر نیز تولید خواهند شد .

   پاسخ
 • قیمت کانکس مسکونی که در ایران تولید می شود به چه عواملی بستگی دارد . آیا
  اگر نیاز باشد که این سازه ها با قیمت کمتر تولید شوند بر روی کیفیت این سازه ها
  تاثیر گذار است . و در مجموع آیا می توانیم سازه ای تولید کنیم که قیمت کانکس
  مسکونی را کاهش دهد ولی کیفیت آن حفظ شود .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای سجادی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که مهمترین عامل تعئین کننده قیمت کانکس
   مسکونی قیمت لوازم خرید و ساخت این سازه ها است . این هزینه می تواند بیش
   از هشتاد درصد از هزینه ساخت این سازه ها را به همراه داشته باشد . از عوامل دیگر
   می توانیم به اجرت ساخت سازه که حدود ده درصد است اشاره کنیم . ولی در مجموع
   باقی مسائل که شامل حمل لوازم ساخت و غیره می باشد کمتر از ده درصد خواهد بود
   بنابراین با توجه به این مسائلی که عنوان کردم متوجه می شوید که مهمترین عامل در
   قیمت کانکس مسکونی همین خرید لوازم ساخت است و باید توجه کرد که این عوامل
   تاثیر بسیار گسترده ای در ساخت این سازه ها دارد .
   در صورتی که بتوانیم از لوازم مناسب برای ساخت این سازه بهره ببریم می توانیم هزینه
   خرید را کاهش دهیم . برخی از لوازم ساخت جزئی از لوازم لوکس محسوب می شوند و
   همین لوازم لوکس می تواند هزینه ساخت را افزایش دهد . و این در حالی است که برخی
   از لوازم از استحکام بالایی برخوردار بوده و طول عمر بالایی دارند و اگر از این لوازم در ساخت
   این سازه ها بهره ببریم می توانیم قیمت کانکس مسکونی را تا حدودی کاهش دهیم .

   پاسخ
 • کانکس مسکونی تولید شده در ایران دارای چه مشخصه هایی بوده و امکانات رفاهی که
  در این سازه ها قابل طراحی و اجرا است کدام است این امکانات با چه کیفیتی در این
  ساره ها قابل اجرا است و بر روی قیمت کانکس مسکونی چه تاثیری دارد .

  پاسخ
  • با سلام خدمت شما آقای کرمانی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که این سازه ها با سه درجه کیفی ممتاز ، درجه
   یک و معمولی طراحی و تولید می شوند . و تمامی این سازه ها را با امکانات رفاهی
   تولید کرده و به مشتریان تحویل می دهند از این امکانات رفاهی می توانیم به سرویس
   بهداشتی ، حمام ، آشپزخانه و اتاق بندی اشاره کنیم و هر کدام از این امکانات براساس
   شرایط و کیفیت سازه طراحی و اجرا خواهند شد .
   در رابطه با قیمت کانکس مسکونی نیز باید عرض کنم که این سازه ها بر اساس همین
   سه درجه کیفی مشخص شده و این سه درجه کیفی قیمت سازه را در کنار متراژ آن
   مشخص می کنند .
   از نظر امکانات رفاهی نیز این سازه ها در سطح بسیار مناسبی قرار داشته و سعی بر
   آن است که افرادی که از این ازه ها بهره مند می شوند حداکثر راحتی و آسایش را در آن
   تجربه کنند .
   متراژ این سازه ها نیز بر اساس همین امکانات رفاهی مشخص خواهد شد و بسیار تاثیر
   گذار است .

   پاسخ
 • برای کف سازی کانکس های مسکونی بهتر است از کدام روش استفاده شود که
  از کیفیت بسیار بالایی برخوردار باشد و کسانی که می خواهند از این سازه در مدت
  طولانی بهره ببرند بدون مشکل بتوانند از این سازه مدت های زیادی بهره ببریند و
  قیمت کانکس مسکونی را بشدت افزایش ندهد .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای سهیلی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که بهترین کف سازی برای کانکس های مسکونی
   از نظر من کف سازی با سرامیک است . این نوع کف سازی قیمت کانکس مسکونی را
   افزایش زیادی نخواهد داد ولی برای این سازه ها محاسن بسیار زیادی به همراه خواهد
   داشت . از این مزایا می توانیم به افزایش ایستایی سازه ، افزایش طول عمر کانکس و
   عدم فرسایش کف این سازه ها را اشاره کرد . از این رو بهترین ایده برای کف سازی
   همین روش است . ولی اگر شما از روش عرشه فولادی که توسط ورق های گالوانیزه
   شادولاین است استفاده کنید . می توانید استحکام سازه را افزایش بسیار زیادی دهید
   از این رو این استحکام برای سازه شما بسیار مناسب است . و اگر برای کف سازی از
   بتون سبک بهره ببرید می توانید از مزایای سبک بودن این بتون نیز بهره برده که این کار
   یکی از روش های مدرن خانه سازی نیز می باشد .
   از طرف دیگر برخی از مشتریان که نیاز به گرمایش از کف دارند می توانند با کمک این
   کف سازی به این امکان دست یابند . از این رو نیاز است که کف سازی سازه توسط یک
   استاد کار انجام شود و تمامی نیازهای کانکس را نیز بررسی کرده و با این روش کمترین
   هزینه و بهترین کارایی را به شما تحویل دهد .

   پاسخ
 • چه فرقی بین کانکس ویلایی و کانکس مسکونی وجود دارد و اگر ممکن است امکانات
  هر کدام را جداگانه توضیح دهید تا ما نیز با تفاوت های این دو آشنا شویم . و این
  امکانات با چه کیفیتی در این سازه ها بکار می رود . ممنون می شوم که در این رابطه
  توضیحاتی ارائه دهید .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای شعبانی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که تفاوت چندانی بین کانکس مسکونی و کانکس
   ویلایی وجود ندارد و معمولاً این دو سازه را با تفاوت های کمی طراحی و اجرا می کنند .
   از مهمترین تفاوت ها می توانیم به اجرای تمامی کانکس های ویلایی با امکانات رفاهی
   اشاره کرد و این امکانات رفاهی سبب افزایش قیمت کانکس ویلایی نسبت به کانکس
   مسکونی می شود . البته این طور نیست که کانکس مسکونی را بدون امکانات رفاهی
   طراحی و تولید کنند . ممکن است امکانات کانکس مسکونی از کانکس ویلایی نیز بیشتر
   باشد .
   کانکس های ویلایی از لحاظ شکل سازه زیبا تر ساخته شده و باید این سازه ها از دور
   کاملاً شبیه به یک کلبه بنظر برسند ولی ممکن است که کانکس مسکونی زیبایی این
   سازه ها را نداشته باشد و باید به این موضوع توجه کرد .
   از امکانات قابل نصب در این سازه ها ( هم مسکونی و هم ویلایی ) می توانیم به اجرای
   سرویس بهداشتی ، حمام ، آشپزخانه و اتاق خواب اشاره کنیم . تمامی این امکانات می
   توانند با سه کیفیت ممتاز ، درجه یک و معمولی طراحی و اجرا می شوند . و باید به این
   موضوع نیز اشاره کرد که اجرای امکانات رفاهی هزینه ساخت سازه را افزایش داده و
   همین افزایش می تواند این سازه ها را از گرانقیمت ترین نوع سازه های تولید شده
   قرار داد .

   پاسخ
 • کانکس مسکونی که طرفداران بسیار زیادی دارد و نوع های مختلفی از آن در ایران نیز
  موجود است چرا در این اواخر کمتر مورد توجه است و حجم تولید این سازه ها کاهش
  پیدا کرده و بیشتر خریداران اقدام به خرید کانکس های ویلایی کوچک و یا حتی کانکس
  کارگری برای اسکان می کنند . این تغئیر سلیقه مشتریان به چه علت است و چرا
  این اتفاق در حال روی دادن است آیا شما در این باره نظری دارید ؟

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای حسینی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که ساخت کانکس مسکونی در ایران در سال
   های گذشته رو به رشد بوده و هر سال به طرفداران و استفاده کنندگان این سازه
   ها افزوده می شد و این امید وجود داشت که این تولیدات با بروزرسانی هایی که
   انجام می شد به سطح کارهای درجه یک و ممتاز جهان نزدیک شود و حتی برخی
   از همکاران ما توانسته بودند از این دست از سازه ها به صورت مداوم به کشورهای
   همسایه صادر کرده و در آنجا مشتریان ثابتی برای فروش داشته باشند ولی مشکلاتی
   که با بالا رفتن قیمت ارز در ایران بوجود آمد سبب شد که این سازه ها بسرعت
   بازار خود را از دست داده و عقب نشینی زیادی را از بازار داخل و خارج کشور شاهد
   باشیم و این بازارها بسرعت به دست رقیب های پر قدرت کشور ترکیه برسد از
   این تولید کنندگان قدر می توانیم به شرکت کارمد اشاره کنیم که در کشور عراق
   بازاری بسیار مناسب کسب کرده است و حتی توانسته است در ایران نیز به فروش
   محصولات خود بپردازد . البته ما تولید کنندگان داخلی باید خوشحال باشیم که
   محصولات این شرکت ترکیه ای را در ایران از نزدیک دیده و می توانیم محصولات این
   شرکت را بررسی و ایرادات کار خود را نیز برطرف کنیم .
   برخی از لوازم ساخت کانکس در این مدت کوتاه تا 3.5 برابر افزایش یافت و همین
   امر سبب شده که برخی از تولید کنندگان از مدار تولید خارج شده و بسیاری از
   پیمانکاران نیز از چرخه تولید کانکس خارج شدند . و این ضربه بزرگی به پیکره صنعت
   خانه های پیش ساخته در ایران شد .
   متاسفانه با وجود افزایش شدید قیمت لوازم ساخت کانکس ما شاهد کمترین رشد
   ممکن برای حقوق های پیمانکاران بودیم و این امر سبب خارج شدن بسیاری از این
   عزیزان از این صنعت شد که جای نگرانی بزرگی است و باید برای این مشکل راه
   حلی اصولی اندیشید .

   پاسخ
 • کانکس مسکونی
  آبان 14, 1398 6:34 ق.ظ

  سلام آیا محدودیتی برای ساخت کانکس مسکونی از نظر ابعاد دارید؟

  پاسخ
  • با سلام خدمت شما دوست عزیز .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که محدودیت خاصی برای ساخت کانکس مسکونی
   وجود ندارد . ابعاد با طول 15 متر و عرض حداکثر 3.5 متر را می توانیم بصورت یک سازه
   یکپارچه طراحی و اجرا کرده و به مشتریان تحویل دهیم .
   در صورتی که ابعاد شما بزرگتر باشد می توانیم سازه های شما را بصورت دو تکه و یا
   چند تکه طراحی کرده و ساخته و در محل نصب نهایی مونتاژ نموده و در همان محل به
   شما بصورت آماده شده تحویل داده می شود .
   در صورتی که شرایط حمل سازه به هر دلیلی وجود نداشته باشد ما می توانیم سازه
   مورد نظر شما را بصورت اجرا در محل ساخته و با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت
   به شما تحویل داده که این کار معروف به ساخت کانکس بصورت اجرا در محل می باشد
   تمامی مراحل ساخت ما برای خریداران در سازه های اجرا در محل توسط تکنسین های
   مجرب شرکت انجام شده که این تکنیسن ها براساس همان نقشه های مورد تائید
   سازه شما را ساخته و در همان محل به صورت نصب شده تحویل می دهند .

   پاسخ
 • باباجانی
  آبان 17, 1398 3:54 ب.ظ

  کانکس مسکونی که در ایران تولید می شود چرا تفاوت چندانی با کانکس ویلایی ندارد
  و هر طور به این کانکس ها نگاه می شود در واقع این سازه ها همان کانکس ویلایی
  می باشند . آیا به نظر شما صحبت های من درست است و یا اشتباه می کنم ؟

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای باباجانی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که کانکس های مسکونی و کانکس های ویلایی
   در واقع توسعه یافته کانکس های کارگری بوده که سال های پیش طراحی و اجرا شده
   اند و رفته رفته این سازه ها دچار تحولات شده و این تحولات در حال گسترش بوده و از
   این رو باید بدانیم که تمامی این سازه ها در بسیاری از موارد با هم مشابه بوده و یا در
   بسیاری از مواقع مشابه سازی می باشد .
   در ایران کانکس های مسکونی و کانکس های ویلایی دارای ویژگی های مشابه ای بوده
   ولی در مواقع زیادی این سازه ها می توانند با هم تفاوت های زیادی داشته و شما می
   توانید این موارد را مورد بررسی قرار دهید .
   از تفاوت های این سازه ها می توانیم به ارتفاع بلند تر کانکس ویلایی ، نمای زیبا تر و گران
   تر کانکس های ویلایی ، نمای داخلی زیباتر کانکس های ویلایی ، استفاده از امکانات
   بیشتر در کانکس های مسکونی ، داشتن فوندانسیون بزرگتر و مستحکم تر در کانکس
   مسکونی و . . . اشاره کنیم .

   پاسخ
 • کانکس مسکونی دارای چه نوع شاسی است و این سازه ها را برای اینکه بصورت
  کف سازی با سرامیک سفارش دهیم نیاز است که از چه نوع شاسی برای این کار
  بهره ببریم . و بهترین کف سازی در این سازه ها به چه صورتی انجام می شود .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای مشیری .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که کانکس مسکونی را برای اینکه شما با بهترین
   کیفیت داشته باشید نیاز است که این سازه ها را با شاسی دورکلاف بسازید و این
   سازه ها را با کمک این روش می توانید با کف سازی سرامیک طراحی و اجرا کنید .
   برای اینکه شما دارای یک شاسی دورکلاف مناسب باشید نیاز است که این شاسی
   از داخل نیز دارای استحکام سازی مناسب باشد . از این رو باید به تیرآهن های میانی
   در این سازه ها توجه کافی داشت .
   پس از ساخت و تکمیل اسکلت و در زمان اجرای کف سازی سازه نیاز است که کف
   این سازه ها را با ورق شادولاین گالوانیزه اجرا می کنند . و پس از کف با ورق
   شادولاین نیاز است که کف سازی با بتون سبگ که ترکیبی از پوکه معدنی ، سیمان و
   آب است انجام خواهد شد . و پس از نیمه خشک شدن بتون ریزی سرامیک ها را با
   سیمان سفید به کف می چسبانند و برای استحکام سازی سرامیک ها بین این
   سرامیک ها را با سیمان سفید بند کشی می کنند .

   پاسخ
 • دفع فاضلاب در کانکس های مسکونی به چه شکلی باید انجام شود تا این کار علاوه
  بر بهداشتی بودن سبب افزایش کیفیت زندگی در این سازه ها شود ؟ اگر در این زمینه
  اطلاعاتی دارید ممنون میشوم در اختیار من قرار دهید .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای سروش .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که دفع فاضلاب در کانکس های مسکونی مانند
   خانه ها و آپارتمان ها بوده و چند روش در این بین وجود دارد . ولی یک مورد است که
   می تواند در کانکس های مسکونی وجود داشته باشد که در خانه های بنایی وجود
   ندارد و آن دفع فاضلاب بصورت سپتیک است . در این روش یک مخزن پلاستیکی قرار
   داده شده و تمامی فاضلاب در آن جمع آوری شده و برای دفع نیاز است مخزن حمل
   در محل مورد نظر دفع شده و یا ماشینی برای تخلیه آن مراجعه و فاضلاب را مکش
   کرده و این ماشین فاضلاب را برای دفع به محل مورد نظر حمل کند .
   از دیگر روش ها که در ایران بسیار معمول است می توانیم به دفع فاضلاب از طریق
   چاه جذبی اشاره کنیم . این روش از دیر باز تاکنون رواج داشته و راحت ترین راه برای
   دفع فاضلاب بوده و می توانیم بگوئیم که در مجموع ارزان ترین روش نیز می باشد .
   نوع دیگر دفع نیز دفع فاضلاب از طریق سیستم فاضلاب شهری بوده که این روش
   امروزی تر بوده و در حال گشترش است . این روش نیز ارزان قیمت بوده و در ایران
   و سایر کشورها رواج دارد .
   در بسیاری از سازه ها لوله کشی فاضلاب سرویس بهداشتی و حمام با فاضلاب
   آشپزخانه مجزا بوده و این لوله کشی ها می تواند از هم جدا و هر کدام جداگانه
   به محل تخلیه وارد شود . این کار بسیار مناسب است و در صورت گرفتگی محلی
   به محل دیگر فشار وارد نمی کند .
   حداقل قطر لوله های فاضلاب آشپزخانه باید 8 سانتیمتر و حداقل قطر لوله های
   فاضلاب باید 12 سانتیمتر باشد و این لوله ها باید تا محل تخلیه با شیب مناسب
   حرکت کند . در غیر اینصورت سبب انباشت فاضلاب و گرفتگی آن خواهد شد .

   پاسخ
 • با سلام و خسته نباشید . میخواهم در رابطه با نحوه ساخت و شرایط استحکام بخشی این سازه های مسکونی از شما بپرسم که چه مسائلی در استحکام بخشی این سازه ها بیشترین نقش را دارد . با تشکر از شما بابت پاسخگویی به کامنت ها .

  پاسخ
  • با سلام و خسته نباشید خدمت آقای مجیدی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که راه های زیادی برای استحکام بخشی کانکس های مسکونی وجود دارد ولی برخی از مسائل در این سازه ها از اهمیت بیشتری برخوردار بوده و برخی دیگر از اهمیت کمتری برخوردار است .
   از مهممترین عوامل در استحکام بخشی کانکس های مسکونی می توانیم به ساخت شاسی مناسب برای این سازه ها اشاره کرد . این شاسی ها در دو مدل ساخته می شوند یک نوع آن ها که بصورت موازی بوده که از استحکام کمتری برخوردار است و برای کف سازی با سرامیک مناسب است و نوع دیگر شاسی دورکلاف است که بسیار محکم تر بوده و برای کف سازی با سرامیک مناسب است .
   از دیگر مسائل که به استحکام سازی سازه وابسته است می توانیم به اجرای اسکلت مناسب و استاندارد اشاره کنیم این کار برای استحکام سازی سازه دارای اهمیت است و بهتر است از پرفیل سنگین با فاصله کم بهره مند شد که از اهمیت زیادی برخوردار می باشد .
   کف سازی با سرامیک نیز سبب افزایش استحکام و طول عمر سازه خواهد شد و این کار باید با کیفیت و مطابق استاندارد سازه های پیش ساخته انجام شود .
   مسائل زیادی در این مسئله تاثیرگذار است از جمله نماسازی داخلی و نماسازی بیرونی و . . . و باید به تمامی آن ها توجه کرد .

   پاسخ
 • تامین برق کانکس مسکونی را اگر بخواهیم توسط فتوولتائیک انجام دهیم چه مزایایی
  دارد و معایب این کار نیز چیست . و از طرف دیگر هزینه انجام این کار چقدر می باشد ؟

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای فرهادی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که اگر بخواهیم تامین برق یک کانکس مسکونی
   را بصورت کامل توسط سلول های خورشیدی تامین کنیم باید در این سازه ها موارد زیادی
   را مورد بررسی کامل قرار دهیم . از این موارد مقدار حداکثر برق مصرفی در تابستان و
   زمستان می باشد و باید توجه کنید به دلیل کوتاه بودن روز در فصل زمستان و مایل بودن
   تابش خورشید سلول های نصب شده برق کمتری را تولید کرده و از این رو باید به این
   مورد توجه بیشتری داشته باشید .
   پس از مشخص شدن حداکثر مقدار مصرف و بعد از آن مقدار تامین برق در فصول گرم
   سال و مقدار تامین برق در زمستان شما می توانید سلول های مورد نیاز خود را براساس
   نیاز خود خریداری کرده و نصب کنید . و شما باید برای ذخیره سازی برق مورد نیاز خود
   در زمان نبود آفتاب از باطری بهره ببرید . و باطری ها بهتر است از نوع ژله ای باشند و
   اگر به دلیل گرانی نتوانید آن ها را تهیه کنید می شود از باطری اسیدی و یا خشک
   بهره ببرید . این کار نیز باید در دستور کار شما قرار گیرد .
   برای تبدیل برق 12 ولت تولید شده به برق 220 ولت شهری نیاز است که حتماً از یک
   دستگاهی بنام اینورتر بهره ببرید . این کار می تواند کمک زیادی برای شما باشد ولی
   باید توجه کنید که اینورتر مورد نظر از کیفیت خوبی برخوردار بوده و براساس حداکثر نیاز
   شما نیز تهیه شود .
   از مزایای استفاده از فتولتائیک باید عرض کنم : سلول های خورشیدی دارای طول عمر
   بالایی بوده و سازندگان آن طول عمر 25 سال بدون کاهش تولید برق را تضمین می کنند .
   این انرژی پاک بوده و برای محیط زیست صدمه ای ندارد . مورد حمایت بیشتر کشورهای
   دنیا است و . . .
   از معایب این نوع تامین برق در ایران می توانیم به این موارد اشاره کنیم : سلول های
   خوشیدی گران قیمت هستند ، باطری ها ذخیره گران بوده و نوع ژله ای آن به دلیل
   گرانی در ایران استفاده نمی شود و نوع اسیدی آن نیز باید هر سال تعویض شوند تا
   کارایی سیستم خوب باشد ، فضایی برای نصب تجهیزات مورد نیاز است ، در روزهای
   ابری و زمستان با افت تولید برق مواجه می شوید ، در ایران از شما هیچ حمایتی صورت
   نمی گیرد .

   پاسخ
 • با سلام . نقش پنجره ها در عدم تبادل انرژی حرارتی در کانکس مسکونی باید چگونه
  باشد . تا این سازه ها از این لحاظ کاملاً عایق بوده و کیفیت و کارایی بسیار بالایی
  برای سازه داشته باشد . اگر می توانید در این رابطه توضیحاتی ارائه دهید .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای محمدی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که در تمامی سازه های پیش ساخته پنجره از
   اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و باید بدانید که پنجره جزئی از نمای داخلی و خارجی
   سازه های پیش ساخته نیز محسوب می شود از این رو باید علاوه بر اینکه پنجره را
   از لحاظ عایقی مورد بررسی قرار دهید نیاز است که از لحاظ نمای داخلی و خارجی
   نیز مورد بررسی قرار گیرد .
   در رابطه با موارد عایقی نیز باید خدمت شما عرض کنم که در گذشته پنجره ها را از
   نوع آلومینیومی و با شیشه های تک جداره طراحی و اجرا می کردند ولی چند سالی
   است که کانکس های معمولی و سطح پائین را از نوع آلومینیومی و با شیشه های
   تک جداره ساخته ولی نوع درجه یک و ممتاز آن ها را با کمک پی وی سی و همراه
   با شیشه های دوجداره طراحی و اجرا می کنند . از این رو باید به این موضوع توجه
   جدی نشان داد .
   در صورتی که شما پنجره کانکس را از نوع پی وی سی همراه با شیشه های دو جداره
   طراحی و اجرا کنید مطمئناً از لحاظ عایقی بسیار با کیفیت بوده و از این رو این کار می
   تواند کمک فراوانی برای عدم تبادل انرژی حرارتی در این سازه ها داشته باشد و شما
   نیز باید به این موضوع توجه کافی داشته باشید . ما نیز در گروه صنعتی معین کانتین
   به پنجره ها توجه زیادی داشته و بیشتر این سازه ها را سعی می کنیم از نوع پی وی سی
   همراه با شیشه های دوجداره تولید کرده و در اختیار خریداران قرار دهیم ولی باید توجه
   کرد که این کار می تواند هزینه ساخت این سازه ها را تا حدودی افزایش دهد و باید
   خریداران به این موضوع توجه کافی داشته باشند .

   پاسخ
 • کانکس مسکونی که قابلیت حمل و جابجایی را داشته باشد چگونه ساخته میشود و
  این مسئله را در این سازه ها چطور طراحی و اجرا میکنند تا بتوانیم در این سازه ها
  حداکثر کارایی و کیفیت را با هم داشته باشیم ؟

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای احدی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که معمولاً کانکس های مسکونی را به گونه ای
   می سازند که قابلیت حمل و جابجایی کمی داشته باشند . ولی اگر مشتریان به هر
   دلیلی نیاز به ساخت چنین سازه هایی داشته باشند این کار قابلیت اجرایی داشته و
   می توانیم با یک طراحی خوب و حساب شده به این مسئله دست یابیم از این رو باید
   توچه کنیم که نیاز است قبل از هر کاری شما یک طرح مناسب براساس نیاز خود را
   به دست بیاورید و این طرح قبل از عملیاتی شدن نیاز است که چند بار بررسی شود .
   لازم به تذکر است که بگویم که این کار هزینه بر است و باید شاسی و استراکچر این
   سازه ها را به طور کامل استحکام سازی کنیم تا سازه مورد نظر تمامی شرایط مورد
   نیاز شما را داشته باشد . استحکام سازی شاسی و استراکچر هزینه بر بوده و باید
   به این مسئله توجه ویژه ای نمود .
   از مواردی که نیاز است که به آن توجه شود محدودیت در ابعاد این سازه ها است و
   باید ابعاد آن ها را با حداکثر عرض 2.5 متر و طول 13.6 سانتیمتر طراحی نمود . با این
   شرایط شما براحتی می توانید سازه خود را جابجا کنید ولی اگر به ابعاد بزرگتر نیاز
   دارید می توانید سازه خود را با حداکثر عرض 3.5 متر و طول 15 متر نیز طراحی و اجرا
   کرده که برای حمل آن نیاز است از بارنامه ترافیکی بهره مند شوید .
   برای ساخت تمامی سازه های قابل حمل باید به مواردی توجه کنید که برای سازه
   های اجرا در محل و آن هایی که حمل نمی شوند نیازی به اجرای آن ها نیست .

   پاسخ
 • کانکس مسکونی ساخته شده با ساندویچ پانل باید دارای چه مزایایی باشد تا این سازه
  ها توانایی زیادی در عدم تبادل انرژی داشته و از طرف دیگر نظر شما در رابطه با پنجره
  های دوجداره چیست ؟

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای حسینی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که ساخت کانکس مسکونی با ساندویچ پانل
   دارای مزایای فراوانی بوده و به همین جهت است که این سازه ها در حال رشد بوده
   و در این سالها توانسته اند طرفداران فراوانی را در ایران برای خود به دست بیاورند ولی
   با این وجود این سازه ها اگر به درستی طراحی و اجرا نشوند ممکن است که از لحاظ
   کیفی در سطح پائینی قرار گیرند .
   از لحاظ عایق کانکس های ساندویچ پانل در مجموع باید با برای مناطق معتدل با ضخامت
   4 سانتیمتر و برای مناطق گرم و سرد با ضخامت 8 سانتیمتر و برای مناطق بسیار گرم و
   بسیار سرد با ضخامت 12 سانتیمتر کاربرد دارند . از این رو باید به این موضوع هم توجه
   کرد که این سازه ها با این کیفیت طراحی و ساخته می شوند .
   از لحاظ عایقی بهترین عایق برای ساندویچ پانل ها پلی اورتان بوده که عایقی بسیار خوب
   و مناسب می باشد و این عایق ها در بهترین حالت با دانسیته 40 دارای کاربرد بوده و
   بسیار مناسب است و بهتر است با دانسیته کمتر مورد استفاده قرار نگیرند .
   در رابطه با درب و پنجره ها نیز باید خدمت شما عرض کنم که این موارد نیز علاوه بر اینکه
   جزئی از نمای داخلی و خارجی سازه محسوب می شوند از لحاظ عایقی نیز مورد توجه
   بوده و این موارد نیاز است که توضیح داده شود . از نظر من و بسیاری از همکارانم درب و
   پنجره ها بهتر است از نوع پی وی سی همراه با شیشه های دوجداره باشند که برای
   عدم تبادل انرژی حرارتی بسیار کارا بوده و از اهمیت بالایی برخوردارند .

   پاسخ
 • بهترین کفسازی کانکس مسکونی چگونه انجام میشود و این کفسازی اگر بخواهیم
  با بهترین کیفیت انجام شود باید چگونه انجام شده که کیفیت و کارایی سازه بهتر شود .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای حسن پور .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که در کانکس های مسکونی تنوع کف سازی بسیار
   زیاد است و شما می توانید کفسازی های زیادی را در این سازه ها انجام دهید . ولی
   باید خدمت شما عرض کنم که بهتر است در این سازه ها از کف سازی با تخته استفاده
   نشود . مگر آنکه این کف سازی با تخته های ضخیم 42 میلیمتر ضد آب انجام شده که
   هزینه این کار نیز بسیار زیاد است . این تخته ها برای کف سازی مناسب بوده و بخاطر
   هزینه های زیاد اجرا از این نوع کف سازی کمتر استفاده می شود .
   از نظر من و همکارانم در گروه صنعتی معین کانتین بهترین کف سازی توسط سرامیک
   در کانکس انجام می شود . برای این کار لازم است که استحکام سازی های زیادی در
   کانکس انجام شود . از این استحکام سازی ها می توانیم به اجرای کف این سازه ها
   با استفاده از ورق های گالوانیزه شادولاین اشاره کنیم . با این کار زیر سازی بسیار
   محکم شده و کف سازه را مانند یک عرشه فولادی اجرا می کنیم . در مرحله بعد نیاز
   است که کف این سازه ها را با بتون سبک اجرا کرده و پس از صاف کردن و قدری خشک
   شدن نیاز است که سرامیک ها را با کمک سیمان سفید به کف این سازه ها چسبانید
   این کار با بند کشی بین سرامیک ها به حداکثر استحکام خواهد رسید و می توانیم
   با این کار کف سازه را بسیار محکم نمائیم .
   لازم به توضیح است برای سبک سازی نیاز است که کف این سازه ها را با بتون سبک
   که ترکیبی از پوکه معدنی ، سیمان و آب است تهیه کرده که بسیار سبک بوده و در
   واقع استحکام بتون را نیز دارا می باشد . و از لحاظ عایقی نیز این نوع بتون بهتر از بتون
   معمولی بوده و مانع ورود بیشتر گرما و سرما از کف سازه به داخل خواهد شد .

   پاسخ
 • با سلام . در رابطه با ساخت کانکس مسکونی با درجه کیفی ممتاز باید چه مسائلی
  را در ساخت این سازه ها رعایت کرد که این سازه ها با حداکثر کیفیت از لحاظ فنی
  برخوردار باشند . و میخواهم بدانم که این سازه ها با این درجه کیفی چقدر هزینه
  ساخت دارند ؟

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای مبشتری .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که ساخت کانکس مسکونی با سه درجه کیفی
   ممتاز ، درجه یک و معمولی انجام می شود . باید متذکر شوم که کانکس مسکونی را
   با درجه کیفی معمولی بصورت کم طراحی و اجرا می کنند زیرا سازه های معمولی از
   هزینه ساخت کمی برخوردارند و برای کاهش هزینه های ساخت اقدام به عدم اجرای
   امکانات رفاهی در آن ها می گیرند از این رو این سازه ها از هزینه ساخت پائینی برخوردار
   بوده و این سازه ها را اصطلاحاً ارزان قیمت می نامند . از این رو کمتر مورد توجه واقع می
   شوند و طرفداران کمتری دارند .
   نوع دیگری از سازه که به کانکس مسکونی درجه یک معروف است تمامی امکانات یک
   سازه واقعی را داشته و تمامی امکانات را در آن لحاظ می کنند که برای یک زندگی خوب
   مورد نیاز است . از این رو باید به این مسئله توجه داشت و این مسئله سبب می شود
   که این سازه طرفداران زیادی داشته باشند و مهمترین دلیل آن را می توانیم دارا بودن
   تمامی امکانات و قیمت مناسب این سازه ها عنوان کرد .
   گران قیمت ترین سازه ها مربوط به کانکس ممتاز می باشد . در مجموع کانکس های
   ممتاز از قیمت بسیار بالایی برخوردار بوده و این سازه ها از قیمت بالایی برخوردار می
   باشند از این رو این سازه ها را گران قیمت دانسته از این مشتریان کمی برای سفارش
   این سازه ها اقدام می کنند و بیشتر مشریان سازه های درجه یک را که تمامی امکانات
   را دارا هستند انتخاب می کنند . مهمترین دلیل گرانی کانکس مسکونی ممتاز را می
   توانیم استفاده از لوازم و اجناس گران قیمت در ساخت این سازه ها عنوان کنیم و از
   این رو باید به این موضوع توجه جدی داشت .
   در رابطه با قیمت کانکس مسکونی ممتاز باید خدمت شما عرض کنم که این سازه ها
   براساس متراژ قیمت گذاری می شوند و از طرف دیگر تمامی لوازم در ساخت این سازه
   ها و امکانات رفاهی موجود در آن سبب می شود که قیمت کانکس مسکونی ممتاز
   مشخص شود .

   پاسخ
 • کانکس مسکونی تولیدی گروه صنعتی معین کانتین با کفسازی سرامیک و بدنه ساندویچ
  پانل بهتر است و یا ساخت کانکس با کفسازی تخته ضد آب و بدنه معمولی .
  ممنون میشوم در این رابطه توضیحاتی را برای آگاهی بیشتر من ارائه دهید .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای محتشم .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که کانکس ساندویچ پانل با کفسازی سرامیک و
   کانکس با بدنه معمولی و کفسازی تخته می تواند با هم تفاوت های زیادی داشته
   باشند و هر کدام از این سازه ها می تواند مزایا و یا معایب خاص خود را داشته که باید
   در جای خود به آن ها پرداخت . اگر بخواهم در رابطه با این دو سازه توضیحاتی ارائه
   دهم باید خدمت شما عرض کنم که کانکس ساندویچ پانل از لحاظ قدرت عایقی
   نسبت به کانکس با بدنه معمولی بسیار بهتر است . ولی از لحاظ قدرت اسکلت و
   استراکچری باید خدمت شما عرض کنم که کانکس با بدنه معمولی بسیار محکم تر
   بوده و این سازه ها را بسیار محکم می سازند . و از لحاظ کف سازه نیز باید خدمت
   شما عرض کنم که کف سرامیک دارای مزایای فراوانی نسبت به کف تخته می باشد
   ولی باید این موضوع را تذکر دهم که کف سرامیک برای زمانی مناسب است که
   جابجایی سازه به مقدار کم انجام شده و نیازی به جابجایی های مداوم نباشد از این
   رو باید به جابجایی های زیاد و مداوم در سازه توجه کنید .
   در رابطه با تخته ضد آب نیز باید عرض کنم که این تخته ها گران بوده و در دو مدل
   18 میلیمتر و 42 میلیمتر وجود دارد و به علت هزینه کمتر از نوع 18 میلیمتر آن بیشترین
   بهره را می برند .
   از لحاظ قیمت کانکس نیز باید خدمت شما عرض کنم که نوع ساندویچ پانل از نوع
   معمولی گران تر بوده و به همین علت ساخت نوع ساندویچ پانل کمتر انجام می
   شود و بیشتر سفارش دهندگان از نوع معمولی استفاده می کنند .
   در رابطه با زمان ساخت نیز نوع معمولی از سرعت ساخت بیشتری برخوردار است
   و زمان زیادی برای ساخت کانکس ساندویچ پانل از سوی سازندگان صرف می شود .

   پاسخ
 • من برای پارک خودرو به یک پارکینگ در یک فضای مناسب نیاز دارم آیا میتوانم این پارکینگ
  را با کمک یک دستگاه کانتینر بسازم و یا این کار شدنی نیست . من اطلاعات کمی در
  این رابطه دارم ممنون میشوم شخصی من را در این رابطه راهنمایی کند .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای مهیار .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که شما از کانتینر می توانید برای پارک خودرو
   استفاده کنید . ولی مشکل کار آنجاست که برای باز شدن درب در داخل این سازه
   ها شما به مشکل برخورد خواهید کرد . بهترین کار برای اینکه شما بتوانید از کانتینر
   برای پارکینگ استفاده کنید بهره بردن از کانتینر دست ساز با عرض 3 متر و یا بیشتر
   است . این کار برای شما بسیار مناسب بوده و با این کار براحتی می توانید اتومبیل را
   در سازه خود قرار داده و براحتی سوار و پیاده شوید . و درب خودروی خود را باز و بسته
   کرده و مشکلات دیگر نیز برای شما بوجو نخواهد آمد .
   راه دیگر برای ساخت پارکینگ که ارزان تر نیز تمام خواهد شد . استفاده از کانکس می
   باشد . شما با استفاده از کانکس می توانید براحتی برای خود یک پارکینگ با عرض
   3 متر داشته و با این کار براحتی می توانید خودروی خود را در داخل سازه پارک نموده
   و از این جهت هیچ مشکلی نداشته باشید .
   یکی از مزایای استفاده از کانکس برای پارکینگ عدم نیاز به اجرای کف سازه است که
   با این کار می توانید سازه خود را بسیار ارزان تر ساخته و مورد استفاده قرار دهید .
   در فضاهایی که نمی توانیم این کانکس را براحتی به محل مورد نظر حمل کنیم می
   شود آن ها را بصورت اجرا در محل تولید کرده و این کار براحتی و بسرعت قابل اجرا
   خواهد بود و از این بابت شما هیچ مشکلی نخواهید داشت .

   پاسخ
 • صادق زاده
  آذر 24, 1398 11:55 ق.ظ

  کانکس صنعتی دارای چه ویژگی هایی است و این سازه ها را براساس چه معیاری
  طراحی و اجرا میکنند .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای صادق زاده .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که کانکس صنعتی از سازه هایی هستند که تمامی
   طراحی آن براساس نیاز مشتری و مطابق با سلیقه این افراد طراحی و اجرا می شود .
   در کل این سازه ها را ما بصورت سفارشی کامل می سازیم . و سازه ای صنعتی نداریم
   که بصورت آماده وجود داشته باشد . مگر آنکه این سازه ها بصورت دست دوم و یا در
   صورت ساخت مورد استفاده سفارش دهنده قبلی واقع نشده است . در کل این سازه
   ها را براساس نیاز مشتری طراحی و اجرا می کنند .
   البته باید یادآور شوم که کانکس های صنعتی دارای یک معیار مشخص بوده و معمولاً
   در ساخت این سازه ها به موارد توجه کافی خواهد شد . از این معیارها می توانیم به
   اجرای شاسی بسیار محکم ، بدنه ای از اجناس بادوام و محکم ، اجرای نمای داخلی
   با دوام و محکم ، عایق بندی براساس نیاز کار سفارش دهنده و موارد بسیار زیاد دیگر
   که می تواند منجر به متفاوت بودن این سازه ها با سایر سازه ها خواهد شد .
   از دیگر مواردی که می توانیم در کانکس های صنعتی مورد توجه قرار دهیم می شود
   به تولید محدود آنها اشاره کرد . جز در موارد خاص این سازه ها در تیراژ بسیار پائین
   طراحی و تولید خواهند شد و این سازه ها در تعداد بسیار بالا تولید نمی شوند و از
   سازه هایی که در مقدار بالا تولید و عرضه می شوند می توانیم به کانکس بی تی اس
   که برای دکل های مخابراتی تلفن های همراه می باشد اشاره کنیم .

   پاسخ
 • اجرای آشپزخانه در یک کانکس مسکونی درجه یک با چه وسایل و لوازمی انجام می
  شود و این موارد با چه درجه کیفی در یک سازه مسکونی انجام خواهد شد و اگر تمامی
  این لوازم در این سازه ها نصب شود چقدر هزینه بر است . ممنون از پاسخگویی منظم شما .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای مصطفوی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که اجرای آشپزخانه در یک کانکس مسکونی باید
   با کیفیت مناسب و با طول عمر مفید بالا همراه باشد . معمولاً در این سازه ها آشپزخانه
   به نحوی انجام می شود که با آبدارخانه متفاوت باشد به این منظور آشپزخانه اجرا شده
   در این سازه ها تمامی لوازم مورد نیاز در آن طراحی و اجرا می شود . بنابراین در این
   سازه ها باید به اندازه کافی کابینت و زیر کابینتی ، سینک ظرفشویی ،شیرآلات اهرمی
   درجه یک ، هود آشپزخانه برای تهویه مطبوع فضا ، فضایی برای نصب یخچال ، فضایی
   برای نصب ماشین لباسشویی ، در صورت نیاز فضایی برای نصب ماشین ظرفشویی و
   تمامی لوازمی که در این آشپزخانه نیاز است قابل طراحی و اجرا می باشد .
   در رابطه با هزینه اجرای آشپزخانه نمی توانیم قیمتی را به سفارش دهنده اعلام کنیم
   مگر آنکه تمامی لوازم مشخص شده باشد و مشخص شود که این لوازمات ساخت کدام
   شرکت تولید کننده باشد و پس از استعلام قیمت می توانیم قیمت نهایی را به سفارش
   دهنده اعلام کنیم . از این رو باید به این موضوع به عنوان لوازم قابل استعلام استناد
   نمود . البته برخی از سفارش دهندگام می توانند لوازم قابل نصب در این سازه ها را
   شخصاً براساس ابعاد به دست آمده خریداری نمایند و نصب نهایی این لوازم را پرسنل
   شرکت ما می توانند به عهده گرفته و اجرای آن را نهایی کنند .

   پاسخ
 • نمای داخلی در کانکس های گرانقیمت را با چه پوششی انجام میدهند تا هم دارای
  استحکام ، زیبایی و طول عمر بالایی باشد . و این نمای داخلی برای اینکه با کیفیت
  باشد باید در این سازه چه اقداماتی انجام شود ؟

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای مرادی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که در کانکس های گران قیمت برای اجرای نمای
   داخلی سازه ها اقداماتی موثر انجام شده که این اقدامات منجر به کیفیت سازه و زیبایی
   و طول عمر آن خواهد شد . از مهمترین قسمتهایی که در اجرای نمای داخلی سازه
   بسیار موثر است می توانیم به عایق بندی درست و با استحکام در این سازه ها اشاره
   کنیم . این عایق بندی اگر درست انجام شود بر روی کیفیت نمای داخلی نیز تاثیر مناسب
   از خود برجای خواهد گذاشت . از دیگر موارد می توانیم به تخته کوبی تمامی زیر نمای
   داخلی اشاره کنیم . این کار در عایق بندی و عدم تبادل انرژی حرارتی در سازه بسیار
   موثر بوده و سبب می شود که از لحاظ عایقی تبادل انرژی حرارتی در کمترین حجم انجام
   شود . البته در مجموع این کار سبب افزایش استحکام سازه شده و استحکام سازه را
   نیز افزایش محسوسی خواهد داد .
   ما برای نماسازی در کانکس های گران قیمت برای بدنه از پی وی سی روکش دار که
   دارای تنوع بسیار زیادی است بهره خواهیم برد . این کار از لحاظ زیبایی سازه را افزایش
   بسیار زیادی می دهد و چون پی وی سی ها بر روی تخته نصب شده است سبب می
   شود که این دیوارپوش ها از کیفیت و استحکام خوبی برخوردار باشند .
   سقف کانکس های گران قیمت را ما در شرکت معین کانتین از نوع گچ برگ اجرا می
   کنیم . این نوع از سقف ها که برای دیوارپوش سقف مورد استفاده قرار می گیرد از
   لحاظ کیفی و زیبایی در سطح مناسبی بوده و قابلیت رنگ آمیزی و رنگ پذیری بسیار
   بالایی دارند و از لحاظ زیبایی و کیفی نیز بسیار مناسب و با استحکام است .

   پاسخ
 • کفسازی با تخته در کانکس مسکونی باید با چه شیوه ای انجام شود که از لحاظ کیفی
  و فنی در سطح بسیار مناسب انجام شود . ممنون میشوم در این رابطه توضیحاتی ارائه
  دهید .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای شعبانی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که برای کفسازی کانکس مسکونی می توانید از تخته
   و سرامیک استفاده کنید . از نظر من بهتر است برای کفسازی این سازه ها از تخته نئوپان
   و ام دی اف استفاده نشود . این دو تخته از لحاظ کیفی در سطح مناسبی قرار ندارند و
   سازه شما را از لحاظ طول عمر مفید در سطح پائینی قرار می دهند . این دو تخته از لحاظ
   استحکام در سطح مناسبی نبوده و در بیشتر موارد می تواند شما را به دردسر بیاندازد .
   از نظر من تخته های ضد آب برای این کار بسیار مناسب هستند و این تخته ها در چند
   مدل در بازار موجودند که یک نوع آن با ضخامت 18 میلیمتر بوده و نوع دیگر آن نیز با
   ضخامت 42 میلیمتر در بازار موجود است . این تخته ها دارای استحکام بالا بوده و ضد
   آب می باشند و سبب می شوند که طول عمر سازه نیز افزایش بسیار زیادی یابد و
   بهتر است در کفسازی به این نوع تخته اهمیت فراوانی بدهید .
   در رابطه با کفسازی با سرامیک باید خدمت شما عرض کنم که این نوع کفسازی از
   طول عمر بسیار بالایی برخوردار بوده و در صورت اجرا بسیار کارآمدتر و با کیفیت تر از
   نوع تخته بوده و در ساخت کانکس مسکونی و حتی ویلایی از درجه اعتبار بالاتری
   برخوردار است و شما می توانید با این نوع کفسازی برای سازه خود از کیفیت بالای آن
   در سالهای طولانی بهره ببرید . لازم به توضیح می دانم که برای کفسازی با سرامیک
   نیاز است که ابتدا شاسی سازه را از نوع دورکلاف تهیه کرده و سپس این شاسی را
   از نظر داخلی باید بصورت کامل مورد تقویت قرار دهید و در مرحله بعد نیز نیاز است که
   ابتدا با کمک ورق گالوانیزه شادولاین اقدام به استحکام بخشی سازه نموده و سپس
   بتون ریزی کف این سازه ها را با کمک بتون سبک که ترکیبی از پوکه معدنی سبک و
   سیمان و آب است اجرا کنید . و در مرحله بعد نیاز است که بتون ریزی را بطور کامل با
   ماله صاف نموده و پس از مقداری خشک شدن سرامیک ها را با کمک سیمان سفید
   بر روی کف بچسبانید و نیاز است که برای استحکام بیشتر کف بین سرامیک ها را بند
   کشی کامل نموده و با این کار استحکام سازه افزایش بسیار زیادی خواهد یافت و بهتر
   است به تمامی مراحل کار توجه کافی داشته باشید .
   از نظر من بهترین کف برای یک کانکس مسکونی که جابجایی کمی دارد کف سرامیک و
   برای یک کانکس مسکونی که جابجایی زیادی دارد با کف تخته ضد آب چند لایه بهتر است .

   پاسخ
 • در بسیاری از کانکس های مسکونی از امکانات رفاهی استفاده میشود . من میخواستم
  بدانم که اجرای این امکانات رفاهی اگر بخواهد با بهترین کیفیت انجام شود برای کسانی
  که به آنها نیاز دارند چقدر هزینه بردار است . ممنون میشوم در این رابطه توضیحاتی ارائه
  دهید .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای بهدادی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که اجرای امکانات رفاهی در کانکس مسکونی می
   تواند از هزینه بالایی برخوردار باشد . و این سازه ها را معمولاً با دو درجه کیفی اجرا می
   کنند . درجه بالاتر مربوط به سازه هایی با کیفیت ممتاز و درجه پائین تر مربوط به سازه
   هایی با درجه یک می باشد . اگر بخواهیم یک سازه مسکونی را به امکانات رفاهی مجهز
   کنیم باید این سازه را به سرویس بهداشتی ، حمام ، آشپزخانه و اتاق بندی مجهز کرد .
   همانطور که می دانید اجرای یک سازه با کیفیت ممتاز بسیار گران می باشد و امکانات
   رفاهی این سازه ها نیز همانند سازه ممتاز گران می باشد . از این رو بسیاری از سفارش
   دهندگان این سازه ها را با کیفیت درجه یک سفارش می دهند و در واقع تولید سازه های
   با درجه یک بسیار بیشتر می باشد و بهتر است سفارش دهندگان نیز به این مسئله توجه
   کافی داشته باشند .
   در رابط با هزینه اجرا نیز باید عرض کنم که اگر سازه شما با درجه یک طراحی و اجرا شود
   این قیمت در دی ماه سال 1398 برای هر دستگاه سرویس بهداشتی حدود 5 میلیون تومان
   و برای حمام نیز 5 میلیون تومان و برای آشپزخانه تکمیل با دو متر کابینت 4 میلیون و پانصد
   هزار تومان و برای اتاق بندی نیز 2 میلیون و پانصد هزار تومان باید پرداخت نمود . البته این
   مقدار هزینه برای سازه ای با متراژ 50 متر مربع می باشد و برای متراژهای بیشتر اگر نیاز
   به اجرا امکانات با فضای بزرگتر باشد مطمئناً هزینه اجرای امکانات رفاهی نیز افزایش خواهد
   یافت .

   پاسخ
 • در رابطه با سیستم دفع فاضلاب تولید شده در کانکس مسکونی نیاز به اطلاعات دارم .
  بیشتر این اطلاعات را را در زمینه جمع آوری و انتقال و دفع آن ها نیاز دارم ؟

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای حمیدی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که برای دفع فاضلاب تولید شده در کانکس مسکون
   چند راه وجود دارد . که قدیمی ترین روش دفع فاضلاب را می توانیم استفاده از چاه جذبی
   معرفی کنیم . این کار در ایران از هزینه کمی برخوردار بوده و شما می توانید با حفر یک
   چاه 6 متری برای چندین سال از این چاه بهره ببرید و اگر این چاه در مناطق با خاک
   شنی باشد ممکن است پر شدن آن خیلی طولانی باشد ولی اگر در مناطقی با
   خاک رسی حفر شود ممکن است ظرف سه تا چهار سال پر شود . و در صورت پر
   شدن این چاه می توانید آن را با کمک کفکش تخلیه نموده وفاضلاب تولید شده نیز
   با کمک ماشین مخصوص برای دفع حمل شود .
   یکی از راه های دیگر نیز استفاده از شبکه فاضلاب می باشد . ولی این کار در
   بسیاری از محلهایی که این سازه ها نصب می شوند به دلیل نداشتن شبکه دفع
   فاضلاب امکانپذیر نیست ولی اگر در آن محیط این شبکه برقرار است می توانید ابتدا
   امتیاز آن را خریداری نموده و سپس با لوله کشی فاضلاب را وارد شبکه نمائید . این
   کار برای استفاده هزینه ماهیانه دارد .
   یکی دیگر از راه ها نیز استفاده از تانکرهای سپتیک مخصوص می باشد و شما می
   توانید در خروجی فاضلاب این تانکر مخصوص را نصب نموده و پس از پر شدن آن
   آن را توسط خودروهای مخصوص تخلیه و محل و دفع شوند .

   پاسخ
 • برای بازسازی یک کانکس مسکونی که کف این سازه دچار فرسودگی شده است باید
  چه کارهایی انجام شود .
  البته کف این سازه از نوع تخته است و اگر بخواهم کف این سازه را بخواهم از سرامیک
  اجرا کنم باید به چه روشی عمل کنیم ممنون میشوم در این رابطه توضیحاتی ارائه دهید .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای مغربی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که در صورتی که بخواهیم کف سازه ای که دچار
   فرسودگی شده است را تعمیر کنیم معمولاً این کار به همان روش ساخت انجام می
   شود . یعنی اگر تخته کف تخته باشد با تخته ترمیم می شود و اگر سرامیک باشد توسط
   سرامیک ترمیم خواهد شد .
   لازم به توضیح است که معمولاً سازه هایی که با شاسی اسکی طراحی و تولید می
   شوند دارای کف سازی تخته و سازه هایی که با شاسی دورکلاف طراحی و ساخته
   می شوند نیز با کفسازی سرامیک انجام می شوند . و اگر شما بخواهید سازه ای که
   با کفسازی تخته می باشد را به کفسازی سرامیک تبدیل کنید نیاز است که در این
   سازه تمهیداتی بیاندیشید .
   برای اینکه بخواهید یک کفسازی با تخته را به سرامیک تبدیل کنید نیاز است که ابتدا
   در شاسی و کف این سازه ها تغئیراتی ایجاد کنید . از این تغئیرات می توانیم به اجرای
   شاسی تیرآهن اضافه در کف و تقویت تیر ریزی و سپس اجرای ورق گالوانیزه شادولاین
   استحکام بیشتر کف و از طرف دیگر استفاده از بتون سبک برای کفسازی اولیه این سازه
   ها بهره ببریم و پس از اینکه کف این سازه ها تا حدودی خشک شد می توانیم سرامیک
   کف این سازه ها را با کمک سیمان سفید بچسبانیم و در مرحله بعد نیز برای استحکام
   بیشتر نیاز است که بین سرامیک های کف را با دوغاب بندکشی کرده و به استحکام
   سازه کمک فراوانی بنمائیم .

   پاسخ
 • قیمت کانکس مسکونی با توجه به استفاده از درب و پنجره یو پی وی سی چقدر این
  موضوع بر روی قیمت و کیفیت کانکس مسکونی تاثیرگذار است .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای کسایی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که قیمت کانکس مسکونی به عوامل مختلفی
   بستگی دارد و یکی از این عوامل مبحث درب و پنجره این سازه ها است و باید به تمامی
   این موارد توجه نمود . در گذشته از درب و پنجره آلومینیومی برای ساخت کانکس بهتر برده
   می شد . ولی امروزه استفاده از درب و پنجره آلومینیومی منسوخ شده و جای خود را به
   درب و پنجره های یو پی وی سی داده است . از این رو این درب و پنجره ها گزینه خوبی
   بوده و هم زیبایی مناسبی دارد و هم از لحاظ عایقی مقاومت خوبی در رابطه با گرما و
   سرما از خود نشان می دهند . ولی لازم به تذکر می دانم که باید پروفیل پی وی سی
   استفاده شده مخصوص این کار باشد تا کیفیت مورد نظر را انتظار داشت و البته همانطور
   که می دانید این نوع درب و پنجره ها با شیشه های دوجداره تحویل داده می شوند .
   البته امروزه استفاده از درب ضد سرقت مرسوم شده است . این درب ها قیمت بیشتری
   نسبت به درب های پی وی سی داشته و هزینه بیشتری دارند ولی استفاده از آن ها
   برای سازه ها بسیار مناسب بوده و سبب می شوند که این سازه ها از لحاظ ایمنی در
   سطح بسیار مناسبی قرار بگیرند و البته باید عرض کنم که برخی از این درب ها نیز به
   عایق حرارتی مجهز بوده و کارایی این سازه ها را افزایش محسوسی خواهند داد .

   پاسخ
 • من از کانکس های زیادی برای خرید دیدن کرده ام و در این مدت از طرح های تولید
  کنندگان هم دیدن نمودم و مشکل من سازه های با طرح ویژه است که از طرح های
  معمولی گرانتر میباشد و دلیل این موضوع چیست ؟

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای پور علی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که دلیل تفاوت قیمت کانکس های با یکدیگر در
   طراحی و استفاده از لوازم مصرفی متفاوت میباشد و در بسیاری از موارد همین موضوع
   سبب تفاوت قیمت کانکس ها با یکدیگر خواهد شد .
   این تفاوت قیمت در کانکس مسکونی می تواند خیلی بیشتر باشد و به دلیل اینکه این
   سازه ها را با تنوع بسیار بالا طراحی و اجرا می کنند مطمناً لوازم مصرفی در ساخت
   آنها نیز با هم دارای تفاوت بوده و به همین جهت این تفاوت در نوع جنس و کیفیت نیز
   دارای تفاوت هایی در قیمت نیز خواهد بود . از این رو شما در هنگام خرید کانکس مسکونی
   باید به بسیاری از موارد توجه کنید .
   در کانکس مسکونی تفاوت کیفیت از شاسی سازه شروع شده و تا بسیاری از موارد پیش
   می رود و از این رو شما باید توجه کنید که از همان روز اول سفارش به دنبال چه جنس و
   متریالی هستید و براساس همان جنس و متریال خود قیمت اولیه ساخت کانکس مسکونی
   خود را مشخص کنید و در ادامه کار وارد دیگر جزئیات شوید .
   در کانکس مسکونی استفاده از امکانات رفاهی بسیار متداول است و همین امکانات رفاهی
   قابل اجرا در این سازه ها می تواند بر روی قیمت تاثیر مستقیم داشته و اگر این امکانات
   به هر دلیلی در این سازه ها اجرا نشوند قیمت کانکس مسکونی را بشدت کاهش
   خواهند داد و شما باید به این موضوع توجه داشته باشید .
   از دیگر موارد قابل ذکر باید به کیفیت سازه اشاره کرد . این سازه ها با دو کیفیت درجه
   یک و ممتاز طراحی و اجرا خواهند شد و سازه هایی که با کیفیت درجه یک طراحی و
   اجرا میشوند از قیمت بسیار کمتری برخوردارند ولی سازه هایی که با کیفیت ممتاز
   طراحی و اجرا خواهند شد از قیمت بسیار بیشتری برخوردار خواهند بود .

   پاسخ
 • مهمترین عوامل در قیمت کانکس مسکونی چه عاملی بوده و این موضوع چقدر بر روی
  قیمت کانکس مسکونی تاثیر گذار میباشد و اگر بخواهیم قیمت کانکس مسکونی را
  کاهش دهیم مهمترین عامل بنظر شما کدام مورد است .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای صمدی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که مهمترین عامل در قیمت کانکس مسکونی و
   دیگر سازه ها قیمت لوازم ساخت این سازه ها میباشد و قیمت لوازم مصرفی ساخت
   حدود 80 درصد از هزینه ها را پوشش میدهد . از این رو نیاز است به این موضوع توجه
   کافی داشته باشیم که اگر میخواهیم قیمت کانکس مسکونی را کاهش دهیم باید بر
   روی قیمت لوازم مصرف شده در این سازه ها توجه بیشتری کنیم .
   یک کانکس مسکونی دارای شاسی و اسکلت فلزی است .شاسی مورد استفاده در
   ساخت این سازه ها از نوع تیرآهن بوده و اسکلت مصرف شده نیز از نوع پروفیل میباشد
   از این رو باید توجه کنیم که اگر بخواهیم از این موارد کمکاری انجام دهیم بر روی کیفیت
   نهایی سازه و استحکام آن تاثیر گذار خواهیم بود .
   نمای بیرونی از نظر زیبایی تاثیر گذار است ولی از لحاظ قیمت تمام شده میتواند تاثیر
   بسیار زیادی بگذارد . و شما میتوانید برای نمای بیرونی خود از نوعی بهره ببرید که از
   زیبایی مناسب و قیمت پائینی برخوردار است . از این نوع نما میتوانم سایدینگ فلزی
   را معرفی نمایم .
   عایق مصرفی از موضوعاتی است که باید به آن توجه کرد بهترین عایق مصرفی استفاده
   از عایق پلی استایرن و تقویت شده با یک لایه پشم شیشه میباشد . این عایق مصرفی
   از هزینه مناسبی برخوردار بوده و قیمت سازه را نیز افزایش چندانی نمیدهد .
   از دیگر موارد قابل اشاره نمای داخلی این سازه ها است . نمای داخلی پی وی سی
   چاپی از قیمت مناسب و کیفیت خوب و زیبایی بالایی برخوردار است .
   بهتر است در رابطه با درب و پنجره ها نیز به درب و پنجره های پی وی سی همراه
   با شیشه های دوجداره توجه کنید که برای این سازه ها بسیار مناسب است .
   در رابطه با امکانات رفاهی باید در این سازه ها توجه زیادی نمود این کار میتواند هزینه
   اجرای این سازه ها را افزایش زیادی دهد از این رو نیاز است که شما به امکانات
   رفاهی داخل این سازه ها توجه زیادی نموده و از لوازمی بهره ببرید که قیمت نهایی
   این سازه ها را افزایش زیادی ندهد .
   در رابطه با کفسازی نیز باید عرض کنم که برای سازه های مسکونی می توانید از
   کفسازی با سرامیک بهره ببریم این نوع کفسازی به استحکام نهایی سازه کمک
   فراوانی نموده ولی از هزینه زیادی برخوردار است و اگر شما می خواهید هزینه
   کمتری انجام دهید از کفسازی با تخته بهره مند شوید .

   پاسخ
 • کانکس ساندویچ پانل تولید شده در شرکت معین کانتین با چه نوع کفسازی تحویل داده
  میشود .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای شماعی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که کانکس ساندویچ پانل تولید شده در گروه صنعتی
   معین کانتین با کفسازی تخته به مشتریان تحویل داده میشود . تخته بکار رفته در ساخت
   این سازه ها از نوع ام دی اف بوده که از لحاظ کارایی و کارآمدی بهتر از نوع نئوپان میباشد
   و سازه های تولید شده در شرکت بیشتر با این تخته به مشتری تحویل داده خواهد شد .
   البته نوعی از تخته نیز وجود دارد که به دلیل هزینه اجرای بیشتر کمتر مورد استفاده قرار
   میگیرد این تخته به چند لایه ضد آب معروف است و از کیفیت و کارایی بسیار خوبی نیز
   برخوردار است . ما نیز در شرکت معین کانتین از این تخته برای کارهای درجه یک و ممتاز
   خود که نیاز به جابجایی زیادی دارن بیشترین استفاده را میبریم . و از لحاظ استحکام و
   کیفیت این نوع از تخته در سطح بسیار بالایی قرار میگیرد .
   برای کانکس ساندویچ پانل که نیازی به جابجایی آن نیست میتوانیم از کفسازی با سرامیک
   استفاده کنیم این نوع کفسازی از عمر بسیار زیادی برخوردار بوده و اگر شما این نوع
   کفسازی را در سازه خود بکار ببرید میتوانید براحتی عمر سازه را بشدت افزایش دهید و
   این موضوع در کارهای ممتاز که نیازی به جابجایی ندارد حتماً انجام میشود و البته نوعی
   دیگر از کفسازی با سرامیک که امروزه استفاده بیشتری در کانکس ممتاز پیدار کرده است
   کفسازی با سرامیک و گرمایش از کف است که این موضوع کیفیت گرمایشی سازه را
   بشدت افزایش میدهد و بهتر است به این نوع کفسازی هم توجه شود .
   برای اینکه کانکس ساندویچ پانل را با کفسازی سرامیک به مشتری تحویل دهید باید
   به دو موضوع توجه داشته باشید یکی استفاده از ورق گالوانیزه کف که بصورت عرشه
   فلزی بکار میرود و دیگری استفاده از بتون سبک که به سبک سازی سازه کمک زیادی
   میکند .

   پاسخ
 • خان محمدی
  بهمن 8, 1398 11:43 ق.ظ

  قیمت کانکس مسکونی که توانایی تولید برق و انرژی مورد نیاز خود را داشته باشد چند
  قیمت میباشد و هزینه این نوع امکانات اگر به سازه اضافه سود چقدر است .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای خان محمدی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که قیمت کانکس مسکونی که توانایی تولید برق
   فتوولتائیک را داشته باشد میتواند خیلی زیاد باشد . این مسئله به این دلیل است که
   معمولاً این سازه ها بسیار مدرن و پیشرفته بوده و از این رو میتوانیم بگوئیم که هزینه
   اجرای این سازه ها گران میباشد . ما نیز در شرکت معین کانتین این سازه ها را از نوع
   گران قیمت به مشتریان معرفی میکنیم .
   برای اینکه این سازه ها بتوانند تمامی انرژی خود را از طریق فتوولتائیک تامین کنند باید
   بدنه آن ها نیز به گونه ای باشد تا انرژی تولید شده را در خود براحتی حفظ نموده و از
   این رو برای تامین انرژی به سلولهای خورشیدی کمتری نیاز باشد .
   یکی از دیگر مواردی که نیاز است به آن توجه شود میزان حداکثر مصرف انرژی در این
   سازه ها است . ابتدا باید مشخص شود که چه مقدار انرژی برای سیستم گرمایش
   در فصل زمستان و چه مقدار انرژی برای سرمایش در فصل تابستان نیاز است و از طرف
   دیگر مقدار مصرف انرژی برق برای تمامی سیستم های برقی ساختمان چقدر میباشد
   با توجه به این مواردی که عرض کردم باید مقدار حداکثر برق مصرفی مشخص شود .
   در مرحله بعد باید به این موضوع توجه کرد که در برخی از فصول سال مانند زمستان
   که طول روز کوتاه است برق کمتری تولید شده و اگر روز زمستانی نیز ابری باشد این
   تولید انرژی کمتر هم خواهد شد و نیاز است به این موضوع توجه فراوانی شود و مقدار
   تولید انرژی در این فصول را مورد بررسی قرار دهیم .
   موضوع دیگر ذخیره سازی برق برای زمانی است که آفتاب وجود ندارد و نیاز است به
   اندازه کافی باطری ژله ای برای این منظور داشته باشیم . این باطری ها توانایی ذخیره
   برق را داشته و دارای طول عمر بالایی نیز میباشند .
   از نظر من بهتر است که در کنار سلولهای خورشیدی برای تامین برق فتوولتائیک از
   توربین های بادی نیز استفاده شود این کار میتواند در صورت وزش باد برای شما به
   صورت 24 ساعته برق تولید کند و مقداری از برق تولیدی را به دوش بکشد .
   بهتر است توجه داشته باشید که در برخی از ساختمان های سبز تامین آب گرم مصرفی
   به عهده توربین های بادی است و با توجه به برق تولیدی این توربین ها میتوانیم برق
   مورد نیاز برای گرم کردن آب را فراهم کنیم . البته مشکل این توربین ها میتواند صدای
   تولید شده توسط پروانه های آن باشد که این مشکل در برخی از مواقع میتواند دردسر
   ساز نیز شود .
   برخی از افراد برای تامین آبگرم مصرفی خود که میتواند برای شوفاژ ها نیز کاربرد داشته
   باشد اقدام به استفاده از آبگرمکن های خورشیدی میکنند که این روش نیز روش خوب
   و مناسبی میباشد و بهتر است در ساختمان خود به این وسیله نیز توجه کنید .

   پاسخ
 • استفاده از پنجره های دو جداره و تک جداره چقدر بر روی قیمت کانکس مسکونی تاثیر
  دارد . و از طرف دیگر این نوع پنجره دارای چه مزایا و معایبی است .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای وحیدی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که پنجره در کانکس جزئی مهمی از این سازه ها
   محسوب میشود . این نوع سازه جزئی از نمای داخلی و خارجی سازه محسوب شده
   و در کنار این مسائل پنجره کانکس یک عایق مهم حرارتی نیز محسوب میشود و باید
   بدانیم که باید به پنجره کانکس بسیار توجه داشت و از این رو بهتر است که پنجره از
   مزایای زیادی برخوردار باشد .
   در گذشته پنجره کانکس را با آلومینیوم ساخته و شیشه های آن ها نیز بصورت تک
   جداره ساخته می شدند . ولی امرزه میتوانیم این سازه ها را علاوه بر پنجره های تک
   جداره بصورت دو جداره نیز طراحی و اجرا کنیم و به جای استفاده از آلومینیوم در ساخت
   این سازه ها از پی وی سی نیز استفاده خواهد شد و بهتر است به این مسئله توجه
   داشته باشید که با وجود گران بودن پنجره های پی وی سی این نوع خیلی بهتر از
   نوع آلومینیومی آن میباشد .
   لازم به ذکر است که کانکس کارگری و نمونه های نزدیک به آن را بیشتر با پنجره های
   آلومینیومی همراه با شیشه های تک جداره میسازند و در نمونه های گران قیمت آن
   این سازه ها را با پنجره های پی وی سی همراه با شیشه های تک جداره میسازند
   ما نیز در شرکت معین کانتین به پنجره های کانکس توجه زیادی داشته و مشاوره های
   فراوانی را برای انتخاب بهتر توسط سفارش دهندگان را ارائه میدهیم .

   پاسخ
 • برای تعمیر کانکس مسکونی که از ناحیه کف صدمه دیده است باید چه اقدامی انجام
  داد . و اگر بخواهیم این کفسازی را با سرامیک انجام دهیم باید چه اقداماتی انجام
  دهیم . ممنون که پاسخگو هستید .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای فروغی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که تعمیر کانکس مسکونی که از ناحیه کف صدمه
   دیده است نیازمند هزینه و زمان میباشد . شما برای اینکه این سازه ها را مورد تعمیر
   قرار دهید نیاز است که کفپوش سازه را برداشته و تخته های فرسوده را خارج کنید و
   سپس این تخته های فرسوده را با تخته های جدید جایگزین نموده و سپس اقدام به
   کفسازی جدید نمائید . و از این رو نیاز است به این مسئله توجه کنید که بهترین کفسازی
   با تخته توسط تخته های ضد آب چند لایه انجام میشود و این نکته نیز قابل ذکر است
   که این تخته ها از هزینه خرید بالایی برخوردار میباشد .
   اگر بخواهید کفسازی با تخته را با کفسازی با سرامیک جایگزین کنید نیاز است که ابتدا
   بدانید که این نوع کفسازی معمولاً در کانکس با شاسی دورکلاف انجام میشود و از
   این رو باید این شاسی را از این نوع انتخاب کنیم . و اگر سازه ما این نوع شاسی را
   ندارد باید با اجرای تمهیداتی این نوع شاسی را برای سازه اجرا کنیم . و پس از اجرای
   تبدیل شاسی به نوع دورکلاف نیاز است که شاسی سازه را از قسمت میانی تقویت
   کنیم و این کار نیز ضروری است .
   پس از اجرای این مراحل نوبت به استحکام سازی کف سازه خواهد رسید این استحکام
   سازی توسط ورق شادولاین گالوانیزه انجام میشود . و در نهایت باید کف این سازه ها
   را با سیمان سبک اجرا کنیم و پس از نیمه خشک شدن کف این سازه ها اقدام به
   چسباندن سرامیک توسط سیمان سفید مینمائیم . این کار را باید توسط استادکار
   انجام دهیم و در مرحله بعد برای استحکام بیشتر سرامیک اقدام به بندکشی بین
   آن ها خواهیم کرد این کار به قوام سرامیک ها کمک فراوانی میکند .

   پاسخ
 • تولید کانکس مسکونی دو طبقه که بصورت دوبلکس طراحی و تولید میشود چگونه و به
  چه شکلی انجام میشود .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای جمشیدی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که تولید کانکس مسکونی دو طبقه زمان بر و
   هزینه بر میباشد و اگر شما بخواهید این سازه ها را طراحی و اجرا کنید نیاز است که
   به این موضوع توجه داشته باشید که برای ساخت این نوع از سازه ها باید سازه آن
   از تجربه بسیار بالایی برخوردار باشد و به مفهوم بارگذاری سازه اشراف کامل داشته
   تا سازه تولید شده توسط این تولید کننده از عمر بالایی برخوردار بوده و به درستی
   بتواند به نیاز سفارش دهنده پاسخگو باشد .
   در شرکت معین کانتین برای ساخت کانکس مسکونی دو طبقه اقدام به طراحی
   فوندانسیون بتونی مناسب با این سازه نموده و در مرحله بعد به شاسی سازی اصلی
   سازه توجه زیادی میشود و از دیگر موارد قابل عرض اجرای یک استراکچر بسیار قوی
   برای طبقه اول و اجرای یک سقف محکم برای طبقه اول که در واقع کف طبقه دوم
   محسوب میشود . ولی از لحاظ استراکچری اسکلت طبقه دوم و سقف آن نیازی به
   محکم کاری که در طبقه اول وجود دارد نداشته و استراکچر آن بسیار سبکتر خواهد
   بود . این کار برای ضد زلزله بودن این سازه ها لازم و ضروری است .
   نمای بیروین و نمای داخلی کانکس مسکونی دو طبقه به نظر سفارش دهنده بستگی
   داشته و باید براساس نیاز سفارش دهنده این دو نما را اجرا کنیم .
   عایق مصرفی در این سازه ها از پلی استایرن بوده که با یک لایه عایق پشم شیشه
   به طور کامل مورد تقویت قرار میگیرد و از این لحاظ این عایق برای این سازه ها مناسب
   است و میتواند در فصول گرم سال و فصول سرد سال مورد استفاده قرار گیرد .
   در رابطه با کف سازی بهتر است که کف طبقه اول برای افزایش ایستایی ، طول عمر
   بالای سازه و استحکام آن از نوع سرامیک باشد ولی برای سبک سازی بهتر است که
   طبقه دوم این سازه با تخته های ضد آب چند لایه طراحی شود که این کار میتواند منجر چ
   به سبک سازی شده و برای عدم تبادل صدای طبقه بالا به پائین میتوانیم از عایق صدا
   بهره ببریم .
   در رابطه با اجرای امکانات رفاهی باید خدمت شما عرض کنم که از امکانات رفاهی قابل
   اجرا در این سازه ها میتوانیم به سرویس بهداشتی ، حمام ، آشپزخانه و اتاق بندی
   اشاره کنیم که هر کدام از این امکانات هزینه هایی جداگانه برای سازه خواهد داشت که
   بهتر است قبل از هر اقدامی به هزینه های اجرایی آن نیز توجه کافی داشته باشید .
   در رابطه با درب این سازه ها باید عرض کنم که بهتر است درب کانکس مسکونی را از نوع
   ضد سرقت انتخاب کنیم که این کار سبب افزایش قیمت کانکس مسکونی خواهد شد
   ولی در مقابل سبب میشود که این سازه ها بسیار با امنیت شده و کمک فراوانی در
   حفظ امنیت این سازه ها داشته باشد . در رابطه با پنجره ها نیز باید عرض کنم که
   بهترین نوع پنجره برای این سازه ها پی وی سی همراه با شیشه های دوجداره است
   که این نوع پنجره میتواند به عدم تبادل انرژی کمک فراوانی کند و برای افزایش ایمنی
   داخل سازه نیز بهتر است از حفاظ فلزی برای این کار استفاده نمود .

   پاسخ
 • با سلام . اجرای امکانات رفاهی در کانکس مسکونی چگونه انجام میشود و برای این
  سازه ها نیاز است تاسیسات آنها را چگونه اجرا کنیم .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای صفاری .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که اجرای امکانات رفاهی در کانکس مسکونی از
   مسائلی است که باید به آن توجه کرد . معمولاً هیچ کانکس مسکونی را بدون امکانات
   رفاهی نمیسازند و تمامی این سازه ها را با امکانات رفاهی طراحی و اجرا میکنند و از
   این لحاظ باید کانکس های مسکونی را از گرانترین نوع سازه ها قابل اسکان بدانیم و
   از امکانات رفاهی قابل اجرا در کانکس مسکونی میتوانیم به سرویس بهداشتی ،
   حمام ، آشپزخانه و اتاق بندی اجرا کنیم .
   در صورتی که این سازه ها کوچک باشند میتوانیم سرویس بهداشتی و حمام را بصورت
   مشترک اجرا کرده و اگر این سازه ها بزرگ باشند میتوانیم آن ها را بصورت مجزا از
   هم طراحی و اجرا کنیم .
   آشپزخانه کانکس مسکونی را میشود با امکانات فراوانی طراحی و اجرا کرد و از این
   امکانات میتوانیم به کابینت و زیر کابینتی به همراه هود آشپزخانه و شیرآلات اهرمی
   و فضایی برای نصب ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی و فضایی نیز برای نصب
   یخچال در آن ها جانمایی نمود .
   اتاق خواب در این سازه ها همراه با پنجره های بزرگ برای نورگیری بیشتر بوده و
   معمولاً پنجره های این سازه ها بصورت قدی ساخته میشوند و تمامی اتاق ها
   نیز همراه با کمد دیواری خواهد بود .
   آبگرم مصرفی در این سازه ها توسط آبگرمکن برقی و یا آبگرمکن گازی فراهم میشود
   ولی برای نصب آبگرمکن گازی بهتر است که این وسیله در خارج از کانکس نصب
   شود .
   در صورتی که نیاز باشد میتوانیم این سازه ها را به سیستم گرمایش از کف مجهز
   کرد این روش گرمایشی مدرن بوده و سبب میشود که سازه از یک سیستم گرمایشی
   مدرن بهره ببرد و همیشه هوای داخل سازه در فصل زمستان گرم و بسیار مطبوع
   باشد . و گرمایش سازه در تمام فضای آن پخش باشد .

   پاسخ
 • با سلام .
  تولید کانکس مسکونی برای اسکان افراد باید چگونه عایق بندی شود . تا این سازه
  ها از لحاظ عدم تبادل حرارتی در سطح مناسبی قرار داشته باشد .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای جوادی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که در تولید تمامی کانکس ها بحث عایق بندی
   بسیار مهم بوده و از مواردی است که نیاز است به آن توجه بسیار زیادی شود . و اگر
   به این موارد توجه کمی شود ممکن است که این مسئله سبب کاهش کیفیت در سازه
   مربوطه شده و این عدم عایق بندی مناسب میتواند یکی از معایب بسیار گسترده در
   این سازه ها شود و باید به این مورد بیشتر از سایر موارد توجه نمود تا سازه شما با
   بهترین کیفیت در اختیار خریداران قرار گیرد .
   اگر بخواهم در رابطه با عایق بندی کانکس توضیح دهم باید عرض کنم که بیشترین نوع
   عایق مصرفی از نوع پلی استایرن بوده که این عایق از لحاظ قدرت عایقی در سطح بالا
   قرار ندارد و اگر بخواهیم این عایق ها را با کیفیت بالاتر مورد استفاده قرار دهیم نیاز
   است که یک لایه عایق پشم شیشه نیز به آن اضافه کنیم با این کار میتوانیم حداکثر
   کارایی را برای این نوع از عایق بندی داشته باشیم .
   از دیگر انواع عایق بندی میتوانیم به عایق بندی تمام پشم شیشه اشاره کنیم این نوع
   عایق بندی در ایران معمول نیست و دلیل آن نیز تولید کمتر پلیت های پشم شیشه
   میباشد و از این رو باید این پلیت ها را در داخل شبکه های بدنه قرار داده و برای کارایی
   بیشتر نیز یک لایه پشم شیشه به بدنه آن اضافه کنیم و بهتر است به این موضوع توجه
   کافی داشته باشیم .
   از نظر گروه صنعتی معین کانتین بهترین عایق بندی بدنه متعلق به عایق های ساندویچ
   پانل بوده که از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است و از نظر من و دیگر همکارانم بهتر است
   برای کانکس مسکونی از این نوع عایق استفاده شده و به همین جهت است که بهترین
   سازه های مسکونی را با این نوع عایق بندی طراحی و اجرا میکنند و ما نیز در شرکت
   معین کانتین برای داشتن حداکثر کارایی از این نوع عایق بندی در بدنه سازه های خود
   استفاده کرده و نتیجه بسیار مطلوبی از این فرآیند به دست آورده ایم و از این رو همیشه
   به مشتریان خود عایق بندی با عایق پلی اورتان که به صورت ساندویچ پانل است را برای
   کانکس مسکونی پیشنهاد میدهیم .

   پاسخ
 • برای خرید یک کانکس با کیفیت نیاز است چه مواردی را مورد بررسی قرار دهیم و
  مهمترین این موارد کدام است لطفا توضیح دهید .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای فولادی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که برای خرید کانکس مسکونی شما باید به
   موارد زیادی توجه کنید از مهمترین این موارد که میتواند بر روی کیفیت این سازه ها
   تاثیر فراوانی داشته باشد میتوانیم به فوندانسیون بکار رفته در زیر این سازه ها اشاره
   کنیم و سپس نیاز است به شاسی بکار رفته توجه کرده و بهتر است برای این سازه
   ها این شاسی از نوع دورکلاف باشد تا از لحاظ استحکام و کارایی دارای کیفیت مناسبی
   بوده و به همین جهت این نوع شاسی بسیار با اهمیت است . در مرحله بعد باید به
   اسکلت این سازه ها توجه نمود . این اسکلت یا همان استراکچر باید از کیفیت بسیار
   خوبی برخوردار بوده که این کار سبب افزایش طول عمر سازه و از طرف دیگر نیز سبب
   کارایی بهتر سازه میشود .
   پس از این موارد باید به نمای بیرونی سازه که مهمترین قسمت که هر شخص در
   نگاه اول به آن توجه میکند میباشد و عایق بندی نیز از دیگر مواردی است که توجه به
   آن بسیار با اهمیت است و باید به عایق بندی این سازه ها توجه نمود تا سازه ای که
   در اختیار خریدار قرار میگیرد از لحاظ کیفی در سطح مناسبی قرار گیرد و در مرحله بعد
   میتوانیم نمای داخلی این سازه ها را به خریداران معرفی کنیم . این نمای داخلی بهتر
   است از نوع پی وی سی همراه با شیشه های دوجداره باشد که از کیفیت و کارایی
   خوبی برخوردار است و دارای طول عمر بالا و از طرف دیگر نیز به دلیل دارا بودن طرح
   ها متفاوت از زیبایی بسیار مناسبی برخوردار میباشد .
   کفسازی کانکس از مهمترین موارد قابل ذکر است که بهترین نوع کفسازی برای کانکس
   مسکونی نوع کفسازی با سرامیک است . این نوع کفسازی به طول عمر سازه کمک
   فراوانی نموده که سبب میشود که این سازه ها از کیفیت بالاتری نسبت به سازه هایی
   با کفسازی تخته برخوردار باشند و در نوع پیشرفته این نوع کف سازی سیستم گرمایش
   از کف در این سازه ها برقرار خواهد بود و بهتر است به این موارد توجه داشته باشید .
   بهتر است درب این سازه ها از نوع ضد سرقت باشد که سبب افزایش کارایی و امنیت
   داخل این سازه ها خواهد شد و برای افزایش عدم تبادل انرژی در این سازه ها بهتر است
   از پنجره هایی از جنس پی وی سی همراه با شیشه های دوجداره استفاده شود
   که این پنجره ها سبب افزایش کیفیت این سازه ها خواهد شد .
   از دیگر موارد قابل ذکر در این سازه ها میتوانیم به اجرای امکانات رفاهی در آن ها
   اشاره کنیم . امکانات رفاهی قابل اجرا در کانکس مسکونی میتواند شامیل سرویس
   بهداشتی ، حمام ، آشپزخانه و اتاق خواب باشد . این امکانات رفاهی سبب افزایش
   کیفیت و کارایی سازه شده و به همین جهت نیاز است برای آسایش و کارایی بیشتر
   این سازه ها در آن ها از امکانات رفاهی مناسب بهره های زیادی برد .

   پاسخ
 • امکانات رفاهی مورد استفاده در کانکس مسکونی با چه هزینه ای قابل اجرا هستند
  و برای اینکه این سازه ها دارای امکانات رفاهی با کیفیت مناسب باشند باید چه
  اقداماتی در آن ها صورت گیرد .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای مقصودی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که ساخت کانکس مسکونی با امکانات رفاهی
   هزینه بر بوده و میتوانیم اجرای این سازه ها را با امکانات رفاهی جزئی از سازه های
   گران قیمت محسوب میشوند و به همین علت است که سازه های مسکونی و ویلایی
   را براساس سفارش مشتری طراحی و احرا میکنند و شرکت معین کانتین نیز بر همین
   اساس اقدام خواهد کرد .
   با توجه به گرانقیمت بودن این سازه ها میتوانیم آنها را به تمامی امکانات رفاهی تجهیز
   نموده و از این جهت میشود این نوع سازه را با تمامی امکانات رفاهی به مشتریان
   عرضه نمود . از این رو ،نیاز است مشتریان توجه داشته باشند این سازه ها باید با
   دو درجه کیفی طراحی و اجرا میشوند و این دو درجه کیفی شامل کانکس مسکونی
   ممتاز و درجه یک میشوند و بهتر است این سازه ها با درجه معمولی طراحی و ساخته
   نشوند و دلیل آن نیز کیفی1ت کمتر کانکس مسکونی معمولی و عدم اجرای امکانات
   رفاهی در ساخت آنها میباشد و همین دو دلیل کفایت میکند که این سازه ها با این
   کیفیت ساخته نشوند .
   از امکاناتی که در کانککس مسکونی ممتاز و کانکس مسکونی درجه یک میتوانیم
   طراحی و اجرا کنیم میشود به سرویس بهداشتی ، حمام ، آشپزخانه و اتاق خواب
   اشاره نمود و این امکانات رفاهی در صورت استفاده در کانکس مسکونی میتوانند
   سبب افزایش قیمت در این سازه ها شده و به همین جهت است که این سازه ها
   را با درجه کیفی ممتاز کمتر تولید کرده و بیشتر آنها را با درجه کیفی یک طراحی و
   اجرا میکنند .
   لازم به توضیح میدانم که در سازه های ممتاز گاهی اوقات هزینه اجرای امکانات از
   هزینه اجرای کانکس هم بیشتر است و به همین جهت بیشتر این سازه ها را با
   کیفیت درجه یک که از هزینه کمتری برخوردار است اجرا میکنند .

   پاسخ
 • بهترین و ارزانترین روش ساخت کانکس مسکونی چه روشی ،است تا بتوانیم سازه ای با
  کیفیت و قیمت مناسب را داشته باشیم .

  پاسخ
  • با سلام و خسته نباشید خدمت آقای همدانی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که بهترین و ارزانترین روش ساخت کانکس مسکونی
   را میتوانیم اجرای این سازه ها بدون امکانات رفاهی عنوان کرد که در واقع هیچ نوع
   کانکس مسکونی و کانکس ویلایی را نمیتوانیم بدون امکانات رفاهی طراحی و اجرا
   کنیم از این رو باید به این مسئله توجه کرد که این سازه ها باید با امکانات رفاهی به
   خریداران عرضه کرد .
   برای اینکه بتوانیم یک کانکس مسکونی را با قیمت ارزان به خریداران عرضه کرد نیاز
   است که این سازه ها از لحاظ کیفی در سطح پائینی قرار گیرند و این سازه ها را به
   گونه ای طراحی و اجرا کنیم که تمامی آن ها از این لحاظ در سطح پائین بوده و به
   همین جهت است که ما در شرکت معین کانتین این سازه ها را به خریداران توصیه
   نمیکنیم .
   برخی از سفارش دهندگان برای کاهش هزینه تولید این سازه ها را بصورت شاسی
   اسکی سفارش میدهند و این موضوع سبب میشود که این سازه ها با کفسازی تخته
   اجرا شده و به همین منظور طول عمر سازه نیز کاهش محسوسی خواهد یافت از نظر
   تمامی تولید کنندگان کانکس اولین محل ایجاد فرسودگی در کانکس کف آن بوده که به
   واسطه اجرای آن با تخته های بی کیفیت صورت میگیرد .
   در کانکس مسکونی ارزان قیمت به عایق بندی این سازه ها توجه نمیشود و از این رو
   است که این موضوع میتواند دردسر آفرین شود ولی اگر سفارش دهنده در همان زمان
   به عایق بندی این سازه ها توجه کند براحتی میتوانیم این سازه ها را با یک لایه عایق
   پشم شیشه از لحاط عایقی تقویت نموده و از این لحاظ هیچ مشکلی بوجود نیاید .
   از مسائل دیگر که نیاز است به آن توجه کنیم . اجرای درب و پنجره های این سازه ها
   است و در سازه های ارزان قیمت درب و پنجره را از نوع آلومینیومی اجرا میکنند که این
   درب و پنجره علاوه بر اینکه از زیبایی کمتری برخوردار است ولی به علت اینکه از شیشه
   های دوجداره در ساخت آن ها بهره برده نمیشود از کیفیت بسیار کمی در مقابل تبادل
   انرژی حرارتی برخوردار میباشد و همین موضوع سبب میشود که این سازه ها از این
   لحاظ در سطح پائینی قرار گیرند .
   در همان ابتدای کامنت خدمت شما عرض کردم که بسیاری از افرادی که در این سازه
   ها قصد کاهش هزینه را دارند اقدام به عدم اجرای امکانات رفاهی میگیرن و همین موضوع
   سبب میشود که این سازه ها از کیفیت و کارایی کمتری برخوردار بوده و به همین جهت
   از قیمت کمتری نیز برخوردار میباشند و این موضوع میتواند برای بسیاری از افراد ایجاد
   مشکلاتی بنماید و آسایش و آرامش کمتری در سازه بوجود بیاورد .

   پاسخ
 • بهترین نما برای کانکس مسکونی چیست و این نمای بیرونی دارای چه مزایا و معایبی است .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای رحمانی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که ساخت کانکس مسکونی بیشتر با دو درجه
   کیفی انجام میشود . نوع بسیار گران آن که با کیفیت ممتاز طراحی و ساخته میشود
   و نوع درجه یک که از قیمت کمتری برخوردار است . نمای بیرونی نوع ممتاز نیز به همان
   اندازه گران میباشد و این نوع نماها بیشتر با سمنت برد ، ترموود و دکوراتیو انجام می
   شود و این نوع نما از هزینه اجرای بالایی برخوردار است و مهمترین دلیل افزایش
   قیمت این نما را میتوانیم زیرسازی با ورق گالوانیزه برای استحکام بخشی بیشتر و
   اجرای نما را معرفی کنیم و دلیل آن را میتوانیم به استحکام کمتر نماهای گران قیمت
   معرفی کنیم .
   کانکس مسکونی درجه یک را بیشتر با سایدینگ فلزی طراحی و اجرا میکنند و این نما
   در واقع همان ورق گالوانیزه با پوشش رنگ الکترواستایتک است و با کیفیت ترین نوع
   این نما نیز طرح چوب آن میباشد که از کیفیت و کارایی بسیار زیادی برخوردار است و
   باید خدمت شما عرض کنم که این ورق با توجه به خم هایی که دارد از استحکام و
   کیفیت بسیار خوبی برخوردار بوده و به همین جهت میتوانیم این نوع نما را از محکم
   ترین و با کیفیت ترین نوع نما به مشتریان معرفی کنیم .
   در کل این نما دارای مزیت هایی است که میتواند برای بسیاری از خریداران مورد توجه
   قرار میگیرد .
   از معایب نماهای مورد استفاده در کانکس مسکونی ممتاز به گران بودن این نما و هزینه
   بالای اجرای این نما اشاره کرد و استحکام کم این نماها را نیز میتوانیم عنوان کنیم ولی
   با زیرسازی مناسب میتوانیم جداره زیرین این نوع نما را مورد تقویت قرار دهیم .
   از معایب نماهای مورد استفاده در کانکس مسکونی درجه یک میتوانیم به زیبایی کمتر
   این نما نسبت به نماهای ممتاز اشاره کرد .

   پاسخ
 • کانک مسکونی بهتر است با چه نوع عایق و نمایی طراحی و اجرا شود .

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای خجسته .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که ساخت کانکس مسکونی میتواند با انواع
   عایق انجام شود ولی به نظر من بهترین عایقی که میتواند برای این سازه ها بسیار
   مناسب باشد و کارایی سازه را تا حدودی افزایش زیادی دهد را میتوانیم عایق پلی
   اورتان معرفی کنیم . عایق پلی اورتان میتواند کمک فراوانی برای عدم تبادل انرژی
   حرارتی در سازه داشته باشد و بهترین عایق برای این کار است و بهتر است بدانید
   که باید این عایق با دانسیته 40 بکار برود و برای اینکه این عایق بتواند از استحکام
   بسیار بالایی برخوردار باشد نیاز است که از دو ورق فلزی از جنس آلوزینک بهره برده
   که میتواند استحکام داخلی این سازه ها را مهیا کند .
   برای مناطق معتدل میتوانیم از ساندویچ پانل با ضخامت 4 تا 6 سانتیمتر بهره ببریم
   این عایق برای مناطق معتدل مناسب تر است و برای مناطق گرم و سرد نیز نیاز
   است از عایقی با ضخامت 8 تا 10 سانتیمتر بهره ببریم که این عایق نیز برای این
   مناطق کاملاً مناسب خواهد بود و برای مناطق خیلی گرم و خیلی سرد نیز باید از
   عایقی با ضخامت 12 تا 15 سانتیمتر بهره ببریم و اگر به سازه خود خیلی حساس
   هستید برخی از این عایق ها را با ضخامت 20 سانتیمتر نیز طراحی و اجرا میکنند
   البته یادآوری میکنم که ضخامت عایق قیمت ساندویچ پانل با بصورت تصاعدی بالا
   نمیبرد بلکه مقداری هزینه را افزایش خواهد داد .
   از مواردی که نیاز است در سازه خود برای افزایش قدرت عایقی بهره ببریم استفاده
   از درب و پنجره هایی از جنس پی وی سی همراه با شیشه های دوجداره است و
   با کمک این درب و پنجره ها میتوانیم قدرت عایقی سازه را تا حدودی افزایش دهیم و
   از طرف دیگر باید به ورود گرما و مخصوصا سرما از کف این سازه ها توجه کرده که باید
   برای این کار کف این سازه ها نیز به عایق بندی مجهز شوند .
   در رابطه با نماسازی نیز باید عرض کنم که برای ساخت کانکس مسکونی میتوانیم از
   نماهای مختلفی استفاده کنیم که مهمترین نما برای این سازه ها میتواند نمای سایدینگ
   فلزی باشد که این نما بخاطر فلزی بودن و وجود خم های مناسب میتواند استحکام
   سازه را بشدت افزایش دهد و از طرف دیگر قیمت مناسبی نیز دارد . ولی برخی از افراد
   نماهای جدید مانند سمنت برد و دکوراتیو را می پسند و کسانی که میخواهند هزینه
   بیشتر را انجام دهند نمای ترموود را انجام خواهد داد و این نماها بر روی ساندویچ
   پانل بسیار مناسب خواهند بود . ولی متذکر میشوم که نمای ترموود بسیار گران
   قیمت بوده و میتواند هزینه ساخت این سازه ها را بشدت افزایش دهد .

   پاسخ
 • برای افزایش استحکام در کانکس مسکونی باید چه مواردی را بکار گرفت ؟

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای تاجگردون .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که برای افزایش استحکام کانکس مسکونی راه های مختلفی وجود دارد و تمامی این موارد میتواند بر روی کیفیت این سازه ها تاثیر فراوانی داشته باشد .
   از مهمترین مواردی که باید برای استحکام سازی در کانکس مسکونی به آن توجه نمود میتوانیم به اجرای شاسی این سازه ها بصورت دورکلاف اشاره کنیم و با توجه به این موضوع میتوانیم بگوئیم که این مسئله در استحکام این سازه ها نقش بسیار مهمی ایفا خواهد کرد .
   از موارد دیگر میتوانیم به اجرای نمای بیرونی مورد استفاده در این سازه ها اشاره نمائیم که این کار میتواند به استحکام این سازه ها کمک فراونی نماید .
   تخته کوبی داخلی برای یک کانکس مسکونی مزایای بسیار زیادی به همراه دارد که از این مزایا میتوانیم به عایق حرارتی مناسب و استحکام سازی نمای داخلی اشاره کنیم و با کمک این تخته کوبی عمر این سازه ها نیز افزایش بسیار زیادی خواهد یافت .
   از موارد دیگر میتوانیم به اجرای کفسازی با سرامیک اشاره کنیم و با توجه به این کفسازی مزایای زیادی برای سازه به همراه خواهد داشت . و نیاز به توضیح است که کفسازی با سرامیک برای سازه هایی که نیازی به جابجایی ندارند بسیار مهم و کارا خواهد بود و به همین منظور میتوانیم طول عمر سازه ، ایستایی سازه و عدم فرسایش کف را برای این سازه ها به همراه آوریم .

   پاسخ
 • کانکس مسکونی با امکانات رفاهی بهتر است با چه درجه کیفی ساخته میشود ؟ و بهترین سازه با چه درجه کیفی ساخته میشود ؟

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای احمدی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که کانکس مسکونی را معمولاً با دو درجه کیفی یک و ممتاز طراحی و اجرا میکنند ولی بیشتر کانکس های تولید شده با درجه کیفی یک تولید میشود و دلیل آن را نیز میتوانیم هزینه ساخت کمتر کانکس درجه یک نسبت به کانکس ممتاز بدانیم و بهتر است بدانید که کانکس مسکونی ممتاز از هزینه ساخت بسیار بالایی برخوردار است و دلیل آن نیز استفاده از لوازم لوکس و گران قیمت در ساخت کانکس مسکونی ممتاز است و به همین دلیل این سازه ها از هزینه ساخت بسیار بالایی برخوردارند ولی باید این موضوع را نیز عنوان نمود که سازه های ممتاز از طول عمر بسیار بالایی برخوردارند و این حسن انجام کار سبب میشود که برخی از سفارش دهندگان فقط کانکس های ممتاز را سفارش دهند .
   از مواردی که میتوانیم نسبت به کانکس مسکونی درجه یک به شما عرض کنیم . اجرای تمامی امکانات مورد نیاز شما در این سازه ها است و از این بابت خریداران میتوانند تمامی امکانات مورد نیاز خود را در این سازه ها داشته باشند . لازم به توضیح است که یکی از دلایلی که این سازه ها از قیمت کمتری برخوردار است عدم لوکس سازی داخلی این سازه ها است و به همین دلیل است که این سازه ها از قیمت کانکس مسکونی کمتری برخوردارند و این موضوع میتواند برای خریدارانی که به دنبال کیفیت بالا و قیمت مناسب هستند گزینه ای بسیار مناسب باشد . از امکاناتی که در این سازه ها میتوانیم بکار ببریم میشود به سرویس بهداشتی ، حمام ، آشپزخانه و اتاق خواب اشاره کنیم .

   پاسخ
 • با توجه به مزایای کفسازی با سرامیک چه اقداماتی در زمان اجرای این کفسازی موجب افزایش کیفیت این سازه ها خواهد شد ؟

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای رحمانی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که کفسازی سازه های ویلایی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و در زمان کفسازی این سازه ها باید اقداماتی انجام شود که بر روی طول عمر این سازه ها تاثیر مستقیم داشته باشد و با توجه به این موضوع ما میتوانیم این سازه ها را با بهترین کیفیت کفسازی نمائیم . از نظر شرکت معین کانتین بهترین کفسازی این سازه ها با استفاده از کف سرامیک انجام میشود و با توجه به این موضوع ما میتوانیم کفسازی این سازه ها را با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت انجام دهیم ولی باید توجه داشت که کفسازی این سازه ها اگر با سرامیک انجام شود سبب میشود که طول عمر سازه افزایش یافته ، ایستایی سازه بیشتر شود و فرسایش سازه تا حد ممکن کاهش یابد .
   برای کفسازی این سازه ها نیاز است که شاسی این سازه ها از نوع دورکلاف باشد و شاسی این سازه ها از داخل نیز مورد تقویت قرار گیرد و پروفیل ریزی کف از نوع سنگین و با فاضله کم اجرا شود و برای استحکام بخشی بیشتر نیز از ورق شادولاین گالوانیزه بهره برده شود و برای کفسازی این سازه ها ار بتن سبک بهره برده و صاف کردن بتن توسط استادکار انجام شده و سرامیک ها با سیمان سفید به کف این سازه ها چسبانده شود و نهایتاً برای استحکام بخشی بیشتر این سازه ها اقدام به بندکشی با سیمان سفید شود این کار میتواند به استحکام این سازه ها کمک فراوانی نماید و این موضوع بسیار با اهمیت است .
   از موارد قابل اشاره برای استحکام سازی بیشتر این سازه ها اجرای کفسازی در محل نصب نهایی میباشد و با توجه به این موضوع عمر سازه و کفسازی نیز بیشتر خواهد شد .

   پاسخ
 • برای استحکام سازی در کانکس مسکونی باید چه مواردی را در این سازه ها به بهترین نحو انجام دهیم ؟

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای خسروی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که برای استحکام سازی در کانکس مسکونی میتوانیم در هنگام طراحی این سازه ها چند کار مهم را انجام داده تا استحکام این سازه ها افزایش زیادی بیابد از این اقدامات میتوانیم به اجرای شاسی مناسب که به صورت دورکلاف طراحی و اجرا میشود این شاسی اگر به درستی و با تقویت سازی داخلی انجام شود میتواند تاثیر بسیار زیادی بر روی کیفیت و استحکام این سازه ها داشته باشد و این موضوع بسیار مهم خواهد بود .
   از موارد دیگر میتوانیم به استحکام سازی اسکلت فلزی این سازه ها اشاره کنیم و با توجه به استحکام سازی این سازه ها براحتی میتوانیم سبب افزایش طول عمر این سازه ها شده و به همین علت این کار بسیار مهم و اساسی خواهد بود . و از موارد دیگر میتوانیم به کفسازی با سرامیک اشاره کنیم که این کار بر روی شاسی دورکلاف انجام شده و به همین علت سبب میشود که این سازه ها از استحکام زیادی برخوردار بوده و به همین علت میتواند سازه ای مناسب و با کیفیت را در اختیار شما قرار دهد .
   مورد بعدی استحکام سازی نمای این سازه ها است که سبب میشود عمر این سازه ها افزایش یابد و توجه به این موضوع میتواند کمک فراوانی را به کیفیت نهایی این سازه ها نماید . و از دیگر موارد استحکام سازی نمای داخلی این سازه ها را میتوانیم معرفی کنیم و برای افزایش استحکام سازی نمای داخلی این سازه ها میتوانیم از تخته کوبی زیرین این سازه ها استفاده کنیم که این کار میتواند استحکام این سازه ها را افزایش بسیار زیادی دهد و این موضوع میتواند کمک فراوانی را به ما نماید .

   پاسخ
 • کانکس مسکونی بهتر است با چه نوع درب و پنجره ای قابل طراحی و اجرا است و این نوع درب و پنجره چه مزایایی دارند ؟

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای یگانه .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که ساخت کانکس مسکونی بیشتر با کمک درب و پنجره های پی وی سی انجام میشود . این درب و پنجره ها با توجه به اینکه با شیشه های دوجداره طراحی و اجرا میشوند میتوانند عایق بسیار مناسبی برای عدم تبادل انرژی حرارتی باشند و از این رو میتوانند کمک بسیار زیادی در این رابطه انجام دهند . البته یادآوری میکنم که این نوع از درب و پنجره بیشتر در کانکس های درجه یک کارایی دارند و میتوانند از تبادل انرژی حرارتی بیشتر جلوگیری کنند .
   در کانکس مسکونی ممتاز مسئله قدری متفاوت تر است و با توجه به این مسئله میتوانیم پنجره این سازه ها را از نوع پی وی سی همراه با شیشه های دوجداره انتخاب کنیم . ولی باید درب آن را از نوع ضد سرقت انتخاب کنیم و این درب ها با توجه به عایق حرارتی که در داخل خود دارند مانع از تبادل انرژی حرارتی خواهد شد و برای این سازه ها نیز بسیار مناسب هستند و نیازی به نصب حفاظ درب نیز در این مورد وجود ندارد . ولی بهتر است از درب ضد سرقت ایرانی و یا ترک برای این کار استفاده کنید و استفاده از درب ضد سرقت چینی به دلیل استحکام کم توصیه نمیشود .
   برای کانکس مسکونی توصیه میشود از درب و پنجره های آلومینیومی استفاده نشود که معمولاً این درب و پنجره ها را بصورت تک جداره طراحی و اجرا میکنند و این مسئله سبب میشود که مانع تبادل انرژی حرارتی در این سازه ها نشود .

   پاسخ
 • کانکس مسکونی که در مناطق بسیار سرد مورد استفاده قرار میگیرد باید دارای چه مزایایی باشد تا کارایی مناسبی هم داشته باشد ؟

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای جبارزاده .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که کانکس مسکونی که برای مناطق بسیار سرد مناسب باشد بهتر است از نوع ساندویچ پانل ساخته شود و پانل بکار رفته در اجرای این نوع از سازه ها بهتر است با ضخامت 12 تا 15 سانتیمتر بکار برود تا از لحاظ عایقی در سطح بسیار خوبی قرار گیرد و این نوع از ساندویچ پانل باید در کف و سقف این سازه ها نیز بکار برود تا کارایی این سازه ها را به حداکثر ممکن برساند تا مانع از تبادل حرارتی بین داخل سازه و فضای بیرون از کانکس شود تا کارایی سازه افزایش زیادی بیابد .
   البته نوع دیگری از این نوع از سازه ها وجود دارند که با بدنه فلزی ساخته میشوند و این سازه ها با توجه به این بدنه بکار رفته با عایق پلی استایرن تقویت خواهند شد و این عایق از لحاظ قدرت عایقی در سطح مناسبی قرار ندارند و از طرف دیگر سبب افزایش تبادل انرژی حرارتی میشوند و بهتر است که برای تقویت عایقی این سازه ها از یک لایه عایق پشم سنگ در بدنه این سازه ها بکار برد که بسیار کارا و مناسب خواهد بود . و این عایق باید تمامی بدنه ، سقف و کف این سازه ها را پوشش دهد تا کاملاً مناسب باشد .
   البته از موارد دیگری که در این سازه ها نیاز است به طور کامل طراحی و اجرا شود استفاده از درب و پنجره هایی از جنس پی وی سی است و این درب و پنجره ها با شیشه های دوجداره طراحی و اجرا میشوند و با توجه به این موضوع براحتی میتوانند مانع از تبادل حرارتی در این سازه ها شده و به همین منظور میتوانند کمک فراوانی را برای ما داشته باشند . و به طور کلی برای اینکه این سازه ها از لحاظ قدرت عایقی در سطح مناسبی قرار گیرند نیاز است که تمامی موارد که به مبحث 19 معروف است در این سازه ها نیز اجرا شود .

   پاسخ
 • مهمترین دلایل استفاده از کانکس ویلایی در چه مناطقی است و این سازه ها با چه کیفیتی تولید میشوند ؟

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای مغانی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که امروزه کانکس ویلایی را در بسیاری از محل ها و مکان ها مورد استفاده قرار میدهند و این سازه ها امروزه بسیار مورد توجه افراد واقع میشود و با توجه به اینکه این سازه ها از کیفیت های مختلفی برخوردار هستند دارای قیمت های مختلفی نیز میباشند . و به همین دلیل نیاز است که در هنگام خرید این سازه ها به موارد زیادی توجه کنید و این سازه ها را براساس مواردی که نیاز دارید سفارش دهید و براساس همان موارد خرید کنید .
   ما در شرکت معین کانتین این سازه ها را برای سه منطقه آب و هوایی معتدل ، گرم و سرد ، خیلی گرم و خیلی سرد طراحی و اجرا میکنیم و با توجه به این موضوع است که این سازه ها سفارش داده میشوند و به همین دلیل این سازه ها را نیاز است با همین سه درجه کیفی مورد سفارش قرار دهید که بسیار مهم میباشد .
   برای مناطق معتدل نیاز است که از عایق پلی استایرن در بدنه کانکس استفاده کنید و برای افزایش قدرت عایقی از عایق پشم شیشه هم در کنار این نوع از عایق بهره برده تا کیفیت عایقی این سازه ها با توجه به این موضوع افزایش یابد و برای مناطق سرد و گرم و خیلی سرد و خیلی گرم نیاز است که از عایق پلی استایرن بهره برده و برای افزایش قدرت عایقی در این سازه ها از یک لایه پشم سنگ بهره ببرید و اگر این مناطق سرد تر باشند نیاز است که لایه عایق پشم سنگ از ضخامت بیشتری برخوردار باشد و این موضوع بسیار مهم خواهد بود .
   برای اینکه این سازه ها از قدرت عایقی بالاتری برخوردار باشند نیاز است که درب و پنجره این سازه ها نیز نسبت به تبادل عایقی از قدرت بیشتری برخوردار باشند و بهترین کار استفاده از درب و پنجره پی وی سی همراه با شیشه های دوجداره است .

   پاسخ
 • کانکس مسکونی با شاسی دورکلاف نسبت به شاسی اسکی چه مزایایی به همراه دارد ؟

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای آهنگرانی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که بهترین نوع شاسی برای ساخت کانکس مسکونی شاسی دورکلاف است . ساخت شاسی دورکلاف هزینه بر بوده و نیاز است قبل از اجرای هر کاری طراحی این شاسی انجام شود و در این شاسی تمامی مواردی که برای استحکام سازه مورد نیاز است در آن لحاظ شود و با توجه به اینکه این شاسی با کفسازی سرامیک به سفارش دهندگان تحویل داده میشود باید دارای استحکام سازی بیشتری نسبت به سایر شاسی ها باشد . از این رو برای افزایش استحکام این نوع از شاسی اقدام به تقویت سازی داخل این سازه ها نموده و با این کار میتوانیم کیفیت نهایی سازه را نیز افزایش دهیم و با توجه به این موضوع میشود نتیجه گرفت که شاسی دورکلاف از هزینه اجرای بالا و کیفیت بیشتری برخوردار است .
   نوع دیگر شاسی که به شاسی اسکی معروف است از هزینه کمتری برخوردار است و این نوع شاسی در سازه هایی که از هزینه ساخت کمتری برخوردارند و اصطلاحاً به کانکس ارزان قیمت معروف هستند کاربرد بیشتری دارد و نیاز است به این موضوع هم توجه کافی داشته باشیم . البته اجرای این شاسی همراه با کفسازی با تخته است و در برخی از سازه ها که نیاز به جابجایی زیادی دارند بهتر است از این نوع از شاسی استفاده کنیم که این کار سبب سبک سازی سازه میشود و برای استحکام بیشتر شاسی این سازه ها میتوانیم راههای مختلفی را انتخاب کنیم که این کار میتواند کمک فراوانی را به ما کند .

   پاسخ
 • کانکس مسکونی با نماسازی ترموود جز کدام دسته از سازه ها است و هزینه اجرای نمای این سازه ها چقدر است ؟

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای ماهری .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که کانکس ویلایی و کانکس مسکونی را میتوانیم با نماهای مختلفی طراحی و اجرا کنیم و این سازه ها با توجه به اینکه از لحاظ کیفی در سطح های مختلفی هستند .
   در بسیاری از موارد مشتریان به نماسازی بیرونی کانکس توجه بسیار زیادی میکنند و برای هر درجه کیفی از یک نوع نما استفاده میشود و در سازه هایی با قیمت مناسب از نماسازی سایدینگ فلزی استفاده میشود و در سازه هایی با کیفیت بالاتر که به سازه های ممتاز معروف است از نماسازی ترموود طراحی و اجرا میشوند و این مورد از نظر مشتریان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است .
   لازم به توضیح است که ما در شرکت معین کانتین به نماسازی سازه ها توجه بسیار زیادی میکنیم و تمامی نماسازی این سازه ها با توجه به نظر مشتری طراحی و اجرا خواهد شد و بیشترین توجه به افزایش کیفیت این سازه ها نیز میباشد .
   با توجه به اینکه هزینه اجرای کانکس مسکونی بالا است بهتر است که به کیفیت و کارایی این سازه ها توجه بسیار زیادی نمود و در این سازه ها باید به امکانات رفاهی توجه زیادی نمود که این مسئله سبب میشود که طول عمر سازه افزایش زیادی داشته باشد و توجه به این موضوع به صورت مستقیم بر روی کیفیت کانکس تاثیر خواهد گذاشت .

   پاسخ
 • با سلام . در بسیاری از موارد در کانکس مسکونی اقدام به اجرای امکانات رفاهی گرفته میشود و این امکانات رفاهی از کدام نوع بوده و با چه کیفیتی اجرا میشوند ؟

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای مجاهد .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که نیاز است که در کانکس مسکونی امکانات رفاهی مناسب براساس نیاز سفارش دهندگان طراحی و اجرا شود و باید تمامی این امکانات رفاهی بصورت کاربردی بوده و در ساخت این سازه ها امکانات رفاهی را به شیوه ای طراحی و اجرا کنیم که بتواند تمامی نیاز سفارش دهنده را تامین نماید از این رو باید در هنگام طراحی این امکانات رفاهی تمامی این موارد رعایت شوند .
   از امکاناتی که در کانکس مسکونی میتوانیم طراحی و اجرا کنیم میشود به سرویس بهداشتی ، حمام ، آشپزخانه و اتاق خواب اشاره کنیم و اگر نیاز باشد میتوانیم امکانات رفاهی بیشتری را در این سازه ها طراحی و اجرا نموده و از این بابت هیچگونه مشکلی وجود نخواهد داشت .
   با توجه به اینکه در گروه صنعتی معین کانتین کانکس مسکونی را با درجه کیفی ممتاز و درجه یک طراحی و اجرا میکنند . این امکانات نیز براساس همین درجه بندی طراحی و اجرا خواهد شد و با توجه به این موضوع باید عرض کنم که سازه های ممتاز از امکانات رفاهی بسیار با کیفیتی برخوردارند و این امکانات رفاهی باید حدود 20 سال بدون هیچ مشکلی کار کرده و دچار مشکل نشوند و این در حالی است که سازه ها درجه یک نیز باید دارای طول عمر مفید حداقل 12 سال و بوده که معمولاً این سازه ها را با 15 سال عمر مفید طراحی و اجرا میکنند . البته بعد از پایان عمر مفید این سازه ها براحتی میتوانیم آنها را تعمیر و بازسازی نموده و مجدداً مورد استفاده قرار دهیم .

   پاسخ
 • کانکس مسکونی با عایق بندی حرارتی باید چگونه طراحی و اجرا شود تا از لحاظ فنی مشکلی نباشد ؟

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای رستمی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که برای ساخت کانکس مسکونی نیاز است که به عایق بندی این سازه ها توجه ویژه ای داشته باشیم و باید در طراحی این سازه ها اولین اقدامات انجام شود تا سازه ای را که براساس نیاز سفارش دهنده و محیطی که این سازه ها در آن نصب میشود باشد . از این رو توجه به مبحث عایق بندی این سازه ها از توجه بسیار ویژه ای برخوردار است و نیاز است که این عایق بندی با محیط نصب این سازه ها هم همخوانی داشته باشد .
   در برخی از موارد برای ساخت کانکس مسکونی از ساندویچ پانل استفاده میشود و این نوع از پانل ها که با توجه به عایق پلی اورتان ساخته میشوند میتوانند انتظارات سفارش دهندگان را برطرف کرده و سازه ای را در اختیار این افراد قرار دهند تا از لحاظ کیفی در سطح مناسب و قابل قبولی باشد ولی به دلیل هزینه بر بودن اجرای این سازه ها و از طرف دیگر زیبایی کمتر ساندویچ پانل برخی از مشتریان این نوع از سازه ها را مورد پسند قرار نمیدهند .
   بیشتر مشتریان سازه های معمولی را می پسندند ولی این سازه ها از لحاظ عایقی در سطح بالایی قرار ندارد و برای عایق سازی از پلی استایرن در اجرای این کار بهره برده میشود ولی برای تقویت قدرت عایقی این سازه ها از عایق پشم شیشه و یا پشم سنگ استفاده خواهد شد که این کار میتواند قدرت عایقی این سازه ها را در سطح بالایی افزایش دهد و این کار میتواند کمک زیادی به این مسئله کند و از نظر دیگر این کار هزینه بالایی نیز ندارد و مورد پسند مشتریان است و از طرف دیگر مشتریان برای نماسازی بیرونی سازه میتوانند از نماهای دیگر و مورد پسند استفاده کنند .

   پاسخ
 • آیا در هنگام اجرای کانکس مسکونی میتوانیم از انباری هم استفاده کنیم ؟

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای رضایی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که در هنگام طراحی و ساخت کانکس مسکونی میتوانیم تمامی امکاناتی که شما به آن نیاز دارید را بدون هیچ مشکل و کاستی برای شما طراحی و اجرا کنیم و براساس همان طرح و یا ایده شما براحتی تمامی این موارد طراحی و اجرا خواهد شد .
   یکی از این موارد اجرای انباری در داخل این سازه ها است و با توجه به این موضوع براحتی متوانیم برای شما یک انباری با توجه به متراژ مورد نیاز شما را طراحی و اجرا کنیم و از این لحاظ ما هیچ مشکلی نخواهیم داشت و به همین علت برخی از امکانات قابل اجرا در کانکس براساس نیاز و ایده سفارش دهنده طراحی و اجرا خواهد شد و از این بابت هیچ مشکلی وجود نخواهد داشت .

   پاسخ
 • کفسازی کانکس مسکونی با ورق فلزی چه مزایا و معایبی دارد ؟

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای بهرامی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که امروزه کمتر اتفاق می افتد که کفسازی کانکس را با ورق فلزی طراحی و اجرا کنند . زیرا این کار بیشتر برای سازه های صنعتی انجام میشود که در آنها نیاز است که استحکام سازی کف و طول عمر سازه بیشتر باشد و امروزه برای استحکام سازی کف سازه ها میتوانیم از روش های مختلفی بهره ببریم که مزایای بیشتری از کفسازی با ورق فلزی داشته باشد و بهتر است قبل از هر اقدامی با یک تولید کننده کانکس مشاوره بگیرید . البته امروز استفاده از کفسازی با ورق آلومینیوم آجدار توسعه زیادی یافته است که این موضوع میتواند با استفاده از ورق آهنی آجدار متفاوت باشد .
   از مزایای استفاده از ورق آهنی آجدار میتوانیم به استحکام زیاد و اجرای سریع کفسازی این سازه ها اشاره کنیم . ولی در مقابل میتوانیم به معایب آن نیز اشاره کرده که شامل : هزینه اجرای بالاتر ، زیبایی کمتر ، ضمخت بودن کف ، کیفیت کمتر نسبت به کفسازی های دیگر و . . . اشاره کرد .
   با توجه به اجرای کفسازی با ورق آهنی آجدار میتوانیم از کفسازی با سرامیک بهره ببریم که از استحکام بالا برخوردار است ولی برای سازه های صنعتی و تعمیرگاهی اجرای کفسازی با سرامیک نیز توصیه نمیشود و همان کفسازی با ورق آهنی آجدار میتواند گزینه خوبی باشد .

   پاسخ
 • اجرای کانکس ویلایی با نمای سایدینگ فلزی دارای چه مزایایی میباشد ؟

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای خشنود .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که اجرای کانکس ویلایی با نمای سایدینگ فلزی با درجه کیفی یک طراحی و تولید میشود و با توجه به اینکه نمای بدنه این سایدینگ فلزی است از استحکام و کارایی بالاتری برخوردار است و از این رو میتوانیم بگوئیم که بدنه سایدینگ فلزی بسیار محکم و با استحکام بالا است و این مزیت برای این سازه ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و نیاز است که خریداران به این موضوع توجه کافی را داشته باشند .
   از مزایای سازه های درجه یک امکان اجرای تمامی امکانات رفاهی در این سازه ها است و با توجه به اینکه این سازه ها از کیفیت بسیار بالایی برخوردارند و نسبت به کانکس های ممتاز ارزانتر میباشند مورد توجه خریداران واقع خواهند شد و این موضوع از مهمترین مزایای این سازه ها میباشد .
   از موارد دیگر میتوانیم به طول عمر مفید بالای این سازه ها اشاره کنیم و این سازه ها معمولاً بیش از 12 سال عمر مفید دارند و خریداران میتوانند پس از پایان عمر مفید این سازه ها نسبت به تعمیر و بازسازی این سازه ها اقدام نمایند و این کار میتواند از محاسن بزرگ این سازه ها باشد و با توجه به این موضوع است که سازه های درجه یک نسبت به سایر سازه ها مشتریان بیشتری داشته و مورد توجه قرار میگیرند و بهتر است خریداران به این موضوع توجه کافی داشته باشند .

   پاسخ
 • ساخت کانکس مسکونی با نماسازی دکوراتیو چه مزایا و معایبی را به همراه دارد ؟

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای ذولفقاری .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که ساخت کانکس مسکونی با نماسازی دکوراتیو جز سازه های ممتاز محسوب میشود . و البته برخی از سفارش دهندگان این نوع از نما را بر روی کانکس های درجه یک سفارش میدهند و با توجه به این مسئله میتوانیم بگوئیم که هزینه ساخت کانکس بالاتری رفته و زیبایی بیشتری نصیب سازه خواهد شد .
   امروزه نماهای دکوراتیو دارای تنوع بسیار زیادی هستند و برای هر سلیقه ای میتوانیم یک نما را برای این سازه ها مهیا نموده و به خریداران تحویل دهیم ولی بهتر است بدانید که نماهای دکوراتیو از استحکام کمی برخوردارند و بهتر است که برای افزایش قدرت نفوذ ناپذیری به داخل این سازه ها از یک ورق فلزی در پشت نما استفاده کنیم که این کار میتواند استحکام نهایی سازه را افزایش دهد و سازه را نفوذ ناپذیر کند و بهتر است قبل از هر اقدامی به این مسئله فکر کنید .
   اگر بخواهم در رابطه با مزایای این سازه ها خدمت شما عرض کنم زیبایی و تنوع بسیار بالای این سازه ها را میتوانم جز مزایای آن محاسبه کرده و خدمت شما عرض کنم ولی با توجه به مواد بکار رفته در ساخت این نوع نما قدرت عایقی سازه را نیز افزایش خواهد داد . و در رابطه با معایب نیز استحکام کم این نوع از نما را عرض کردم که با کمک یک زیرسازی فلزی قابل حل است .

   پاسخ
 • با سلام . میخواستم بدانم مهمترین لوازم ساخت کانکس کدامند و باید به کدام لوازم دقت بیشتری کرد ؟

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای کیانی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که در ساخت کانکس لوازم و قطعات زیادی مورد استفاده قرار میگیرد و با توجه به این لوازم یک کانکس طراحی و ساخته خواهد شد و از این رو میتوانیم این لوازم و قطعات بدانیم . مهمترین لوزام ساخت کانکس را میتوانیم تیرآهن مورد استفاده در ساخت شاسی که بصورت دور کلاف و اسکی قابل اجرا است و پروفیل برای ساخت استکلت فلزی این سازه ها بدانیم و با توجه به این دو لوازم استراکچر یک سازه طراحی و اجرا میشود . و برای نماسازی از ورق بدنه و یا هر بدنه ای دیگر مطابق با نظر سفارش دهنده استفاده خواهد شد و برای عایق بندی نیز بیشتر از پلی استایرن بهره برده میشود و برای تقویت این عایق میتوانیم از یک لایه پشم شیشه و یا پشم سنگ بهره ببریم و نمای داخلی نیز با کمک پی وی سی که در طراح ها و کیفیت های مختلف بهره ببریم که این نوع از دیوارپوش ها براساس نیاز سفارش دهنده تهیه خواهد شد .
   پنجره ها از دیگر موارد هستند که در سازه های ارزان قیمت از نوع آلومینیومی و در نوع گران قیمت از پی وی سی همراه با شیشه های دوجداره است و درب ها نیز در بسیاری از مواقع از این جنس هستند ولی در سازه های گران قیمت درب از نوع ضد سرقت میباشد .
   کفسازی کانکس برای سازه های اسکی از نوع تخته و برای شاسی دورکلاف از نوع سرامیک خواهد بود در اجرای کفسازی کانکس باید بیشترین دقت شود تا کیفیت نهایی سازه نیز حفظ شده که این موضوع بسیار مهم و حساس است .
   در ساخت امکانات رفاهی کانکس میتوانیم از لوازم مختلف بهره ببریم و هر سازه ای میتواند براساس نیاز سفارش دهنده به امکانات رفاهی مجهز شود و این موضوع براساس نظر سفارش دهنده مشخص خواهد شد .

   پاسخ
 • برای محاسبه قیمت کانکس سرویس بهداشتی باید چه مواردی را بیشتر در نظر داشته باشیم ؟

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای بهرام زاده .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که مهمترین مولفه ها در قیمت کانکس سرویس بهداشتی مربوط به لوازم ساخت این سازه ها است و با توجه به این مسئله میتوانیم حدود هفتاد درصد از هزینه ساخت این سازه ها را به خرید لوازم ساخت آن ها متصل بدانیم و با توجه به این مسئله میتوانیم هزینه لوازم ساخت ، هزینه اجرت ساخت و هزینه حمل لوازم را محاسبه کنید . ولی در کل با توجه به اینکه سازه های سرویس بهداشتی از فضای زیادی برخوردار نیستند ولی هزینه ساخت آنها بسیار زیاد میباشد و به همین علت میتوانیم این سازه ها را نسبت به ابعاد آنها از گرانترین نوع سازه ها بدانیم و با توجه به این هزینه ساخت برخی از سازندگان از اجناس نامرغوب برای ساخت این سازه ها استفاده کرده و سبب کاهش طول عمر این سازه ها خواهند شد و بهتر است که خریداران قبل از خرید این سازه ها به اجناس بکار رفته در ساخت آن ها توجه نموده تا سازه ای خریداری کنند که از کیفیت بالایی برخوردار باشد و این مسئله از اهمیت زیادی برخوردار خواهد بود .
   لازم به توضیح است که در هنگام خرید کانکس سرویس بهداشتی به امکانات و تجهیزات داخل این سازه ها هم توجه داشته باشید که این مورد میتواند در کیفیت و قیمت کانکس مسکونی تاثیر زیادی داشته باشد و بهتر است به این مسئله هم در خرید کانکس توجه کنید .

   پاسخ
 • آب و برق و گاز و تلفن برای کانکس چطور باید فراهم کرد؟؟

  پاسخ
  • با سلام خدمت شما دوست عزیز .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که معمولاً کسانی که کانکس را سفارش میدهند امکاناتی نظیر برق و یا آب و گاز را در اختیار دارند و از این لحاظ هیچگونه مشکلی وجود ندارد و با توجه به این امکانات اقدام به خرید این سازه ها و نصب آن میکنند .
   اگر شما قصد خرید کانکس را داشته باشید و بخواهید با توجه به این سازه قصد اخذ مجوز انشعاباتی نظیر آب ، برق و گاز را داشته باشید این کار غیر قابل اجرا است . زیرا برای این سازه ها مجوز ساختی داده نمیشود و به همین علت شما نمیتوانید اقدام به اخذ این انشعابات کنید و به همین جهت بهتر است که از ابتدا برای محلی اقدام به ساخت کانکس کنید که آن محل دارای این انشعابات باشد .
   دلیل این موضوع را میتوانیم به قابل قبول نبودن کانکس به عنوان بنا از سوی شهرداری ها عنوان کنیم و دلیل دیگر این سازه ها قابل حمل بودن آن ها است و با توجه به اینکه این سازه ها فاقد اخذ پایان کار نیز میباشند برای این سازه ها سند نیز صادر نخواهد شد . البته تنها امتیازی که برای این سازه ها میتوانید اخذ کنید تلفن است که ظاهراً مشکلی از این بابت ندارد و امتیاز آن داده میشود .
   البته یاد آوری میکنم که اگر سازه شما از همان ابتدای طراحی و ساخت توسط نظام مهندسی تائید شود و تمامی مراحل ساخت نیز مورد تائید این سازمان باشد و با توجه به این موضوع شما میتوانید از امتیازات آب ، برق و گاز بهره مند شوید و این مشکل برطرف میشود ولی قبل از هرگونه اقدامی بهتر است که اطلاعاتی در این زمینه از نظام مهندسی بگیرید .
   بیشتر سازه هایی که برای آن ها نظام مهندسی مجوز ساخت میدهد سازه هایی است که توسط شرکت های دولتی و یا سازمان های غیر انتفاعی مانند شهرداری ها نیاز به اجرا است میباشد .
   لازم به ذکر است با توجه به اینکه این سازه ها بنا محسوب نمیشوند قانوناً هیچ اداره ای نمیتواند برای شما مشکل ایجاد کند . مگر آنکه شهرداری از قانون سد معبر بتواند استفاده کند و اگر شما آن را در راه و معابر عمومی قرار ندهید شهرداری حق مزاحمت برای شما را ندارد .

   پاسخ
 • کانکس مسکونی چه شباهت ها و تفاوت هایی با کانکس ویلایی دارد ؟

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای خرازی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که تفاوت بنیادینی بین کانکس مسکونی و کانکس ویلایی وجود ندارد و این تفاوت ها نمیتواند در عملکرد این سازه ها تفاوت هایی ایجاد کند ولی در کل کانکس ویلایی از زیبایی بیشتری برخوردار بوده و این سازه ها با توجه به هزینه زیادی در نمای بیرونی و نمای داخلی ممکن است گرانتر باشند و امکانات رفاهی این سازه ها نیز مانند کانکس مسکونی بوده و با توجه به این مسئله این سازه ها نیز نیازمند داشتن حداکثر امکانات رفاهی هستند .
   ولی کانکس مسکونی از ارتفاع بلندتری برخوردار بوده و لوازم ساخت آنها با کیفیت هستند و از زیبایی کمتری برخوردار میباشند و در این سازه ها طول عمر سازه در کنار کیفیت بالا از اهمیت برخوردار است و ما نیز در شرکت معین کانتین به این مسئله توجه ویژه ای داشته و تمامی این سازه ها را با کیفیت خوب و با طول عمر بالا طراحی و اجرا میکنیم و در این مسیر به این موضوع اهمیت داده و به همین علت به مشتریان خود این مدل از سازه ها را توصیه میکنیم و بهتر است که خریداران به این مسئله توجه کافی داشته باشند .

   پاسخ
 • به نظر شما بهترین و قابل اعتمادترین روش قیمت گذاری کانکس چه روشی است ؟

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای حسن نژاد .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که بهترین روش و قابل اعتمادترین نوع قیمت گذاری بر روی کانکس استعلام قیمت کانکس از تولید کنندگان این سازه ها است و اگر شما که در زمینه ساخت و قیمت گذاری این سازه ها تجربه کافی نداشته باشید نمیتوانید قیمت سازه ها را مشخص کنید و با توجه به اینکه قسمتی از قیمت گذاری بر روی این سازه ها شناخت لوازم ساخت این سازه ها است بنابراین شما باید در زمینه طراحی و ساخت کانکس دارای تجربه کافی باشید تا اجناس بکار رفته در ساخت کانکس را با درج کیفی مشخص را بدانید و براساس این درجه کیفی بتوانید قیمت کانکس مسکونی را مشخص کنید .
   از موارد دیگر داشتن قیمت روز لوازم ساخت کانکس است و اگر شما با قیمت روز اجناس آشنائیت نداشته باشید باز هم در قیمت گذاری دچار مشکل میشوید و البته باید بدانید که کدام لوازم ساخت را از کجا استعلام قیمت بگیرید و با توجه به این مواردی که در بالا به آن اشاره کردم متوجه میشوید که برای اینکه شما بتوانید یک کانکس را قیمت گذاری کنید نیاز به داشتن تجربه در این زمینه دارید و با توجه به این موارد در صورتی که در این زمینه دارای تجربه نیستید بهتر است که قیمت این نوع از سازه ها را از یکی از تولید کنندگان کانکس استعلام گرفته تا با کمترین زمان به نتیجه مورد نظر خود برسید .

   پاسخ
 • کانکس مسکونی تولید شده در ایران با توجه به کیفیت و کارایی به چند گروه تقسیم بندی میشود ؟

  پاسخ
  • با سلام خدمت آقای صابر .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که در ایران کانکس های مسکونی را با سه درجه کیفی معمولی ، درجه یک و ممتاز طراحی و اجرا میکنند و هر کدام از این سازه ها مشخصات خاص خود را برای مشتری دارد و مشتری میتواند این سازه ها را براساس نیاز خود سفارش داده و از این سازه ها استفاده کند و بر این اساس است که مشتری میتواند کیفیت سازه را خود تعئین کند .
   ما در شرکت معین کانتین با توجه به اینکه سازه های معمولی از کیفیت کمتر و بدون امکانات رفاهی طراحی و ساخته میشوند استقبال ننموده ایم و این سازه ها در شرکت معین کانتین طراحی و اجرا نمیشوند ولی اگر مشتری بخواهد میتوانیم تمامی این سازه ها را براساس نیاز مورد نظر خود طراحی و اجرا نموده و با کیفیتی که نیاز دارد در اختیار مشتری قرار دهیم .
   در رابطه با کانکس درجه یک نیز باید عرض کنم که بیشتر مشتریان از این سازه ها استقبال نموده و بیشترین فروش نیز به این نوع از سازه ها میرسد و تمامی این سازه ها از کیفیت خوب و امکانات مورد نیاز سفارش دهندگان بهره مند هستند و از این لحاظ هیچگونه مشکل و کاستی وجود ندارد و به دلیل اینکه قیمت این محصولات مناسب است و تمامی امکانات مورد نیاز را نیز دارا هستند بیشترین فروش به این سازه میرسد .
   در رابطه با کانکس ممتاز نیز باید خدمت شما عرض کنم که این سازه ها با کیفیت بسیار بالا طراحی و اجرا میشوند و تمامی امکانات را نیز دارند و به دلیل لوکس سازی و استفاده از لوازم بسیار با کیفیت از قیمت بسیار بالایی برخوردار بوده و به همین جهت بسیاری از مشتریان از خرید این سازه ها صرف نظر میکنند ولی باید بدانیم که این سازه ها با بالاترین کیفیت طراحی و ساخته خواهند شد و به همین منظور است که ما در شرکت معین کانتین به این سازه ها توجه نموده و به مشتریان خود معرفی میکنیم .

   پاسخ
 • برای تامین برق مورد نیاز در کانکس مسکونی شما چه پیشنهاداتی دارید ؟

  پاسخ
  • نادر حیدری
   خرداد 2, 1399 2:38 ب.ظ

   با سلام خدمت آقای کاظمی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که برای تامین برق مورد نیاز کانکس مسکونی بهترین کار استفاده از شبکه برق سراسری است که این برق بسیار ارزان و ایمن بوده و بصورت دائم به خدمات میپردازند . ولی برخی از دوستان به خریداران استفاده از برق فتوولتائیک یا همان خورشیدی و یا برق از طریق موتور برق را پیشنهاد میدهند ولی من به شدت این موارد را رد میکنم . زیرا هر دوی این موارد دارای هزینه بالا بوده و هزینه های نگهداری این نوع از برق بسیار بالا میباشد .
   شما برای استفاده از برق فتوولتائیک باید هزینه بالایی انجام دهید و این برق در فصل زمستان به خاطر کوتاهی روز و در روزهای ابری از تولید برق کمی برخوردار بوده و نمیتواند برای شما قابل اتکا باشد و از طرف دیگر شما برای ذخیره سازی برق نیاز به داشتن باطری دارید و هزینه خرید باطری ژله ای بسیار بالا بوده و بیشتر افراد از باطری های اسیدی استفاده کرده که باید هر سال عوض شوند و شما برای هر 200 وات سلول خورشیدی نیاز به یک باطری دارید و برای هر 1000 وات تولیدی باید 5 باطری داشته باشید که بابت تعویض آنها باید سالانه 2 میلیون و پانصد هزار تومان صرف کنید و در ضمن با کاهش عمر این باطری ها قدرت ذخیره سازی آنها نیز کاهش خواهد یافت . البته من به دیگر موارد و مشکلات دیگر در این مورد نمیپردازم .
   در رابطه با برق تولید شده در موتور برق باید عرض کنم که علاوه بر صدای این دستگاه ها شما نمیتوانید از این موتورها بصورت دائمی استفاده کنید و نیاز به خاموش شدن هر چند ساعت یکبار دارید و از طرف دیگر هزینه سوخت و تامین آن از دیگر مشکلات است و در واقع مشکلات این مورد از فتوولتائیک بیشتر است ولی اگر قصد استفاده از این روش ها را دارید باید هم فتوولتائیک و هم موتور برق را با هم داشته باشید تا کارایی بیشتری با هم داشته باشند .

   پاسخ
 • برای بررسی سلامتی کانکس دست دوم باید به چه مواردی توجه بیشتری داشته باشیم ؟

  پاسخ
  • نادر حیدری
   خرداد 3, 1399 1:52 ب.ظ

   با سلام خدمت آقای یزدانی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که برای بررسی سلامتی کانکس دست دوم باید به موارد زیادی توجه کنیم ولی برخی از این موارد از اهمیت زیادی برخوردارند و برخی دیگر از اهمیت کمتری برخوردار خواهند بود و به همین دلیل باید به تمامی موارد توجه کنید تا سازه ای که خریداری میکنید از کیفیت خوبی برخوردار باشد . از نظر گروه صنعتی معین کانتین سعی کنید سازه ای را خریداری کنید که در حد نو باشد که این سازه ها نیازی به تعمیر و بازسازی نداشته باشند زیرا برای خریداران تعمیر و بازسازی این سازه ها چند برابر کسانی تمامی میشود که در این صنعت فعال میباشند و بهتر است به این مورد توجه جدی داشته باشید .
   از مهمترین موارد که نیاز است به آن توجه کنید میتوانیم به کفسازی این سازه ها اشاره کنیم و نیاز است به این مسئله توجه نموده و اگر شما بخواهید کف سازه را تعمیر کنید نیاز است که تمامی دیوارپوش ها را جمع آوری کرده ، کفپوش سازه را نیز تعویض نموده و سپس کف سازه را تعمیر نمائید . لازم به تذکر است که برخی از کفسازی ها از کیفیت بسیار کمی برخوردار است و این تخته ها بیشتر از نوع نئوپان بوده و به همین دلیل این تخته ها از کیفیت کمی برخوردار میباشند و بهتر است از تخته های نئوپان برای کفسازی استفاده نشود و تخته های ام دی اف از کیفیت بسیار بالاتری برخوردار خواهند بود و این مورد را باید مورد توجه قرار دهیم .

   پاسخ
 • با سلام . در رابطه با نحوه ساخت کانکس مسکونی با شاسی اسکی چه نظری دارید ؟

  پاسخ
  • نادر حیدری
   خرداد 16, 1399 1:27 ب.ظ

   با سلام خدمت آقای شهیدی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که ساخت کانکس مسکونی با شاسی اسکی کمتر انجام میشود و با توجه به اینکه بیشتر افراد به دنبال حداکثر استحکام این سازه ها هستند نیاز است که این سازه ها را با شاسی دور کلاف طراحی و اجرا کنیم که این نوع از شاسی دارای استحکام بیشتر بوده و سبب میشود که سازه دارای کمترین لرزش باشد و با توجه به این مسئله براحتی میتوانیم این سازه ها را به خریداران به عنوان سازه هایی با کیفیت اعلام کنیم و به همین علت است که ما در شرکت معین کانتین بیشتر سازه های ویلایی و مسکونی خود را با این نوع از شاسی به خریداران معرفی میکنیم و با توجه به این شاسی شما براحتی میتوانید کف سازه خود را سرامیک نموده و به همین علت است که ما این سازه ها را به خریداران معرفی کرده که از موارد بسیار با اهمیت میباشد .
   نیاز به توضیح دارد که شاسی اسکی برای سازه هایی مناسب است که قابلیت جابجایی زیادی داشته باشند و با کمک این شاسی براحتی میتوانیم سازه خود را از محلی به محل دیگر حمل کرده و جابجا نمائیم و برای اینکه جابجایی این سازه ها با سهولت بیشتر انجام شود نیاز است که کفسازی این سازه ها با تخته انجام شده که برای این منظور بهتر و کاربردی تر خواهد بود و این موضوع تاثیر بسیار زیادی بر روی داشتن حداکثر کارایی را دارد . البته باز هم تاکید میکنم که اگر سازه شما نیاز به جابجایی ندارد بهتر است که از شاسی دورکلاف برای این کار بهره برده شود و با توجه به این شاسی میتوانید سازه خود را با کفسازی سرامیک به خریداران تحویل دهید .

   پاسخ
 • بهترین نوع کانکس مسکونی را با چه نوع شاسی و تجهیزات دیگر طراحی و میسازند ؟

  پاسخ
  • نادر حیدری
   خرداد 17, 1399 1:06 ب.ظ

   با سلام خدمت آقای روحانی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که بهترین نوع کانکس مسکونی را با شاسی دورکلاف طراحی و اجرا میکنند و این سازه ها با توجه به اینکه با شاسی دورکلاف طراحی و اجرا میشوند براحتی میتوانند بصورت کامل با سرامیک فرش شده و این کار میتواند به کیفیت نهایی این سازه ها ختم شده و به همین منظور است که این سازه ها دارای استحکام بیشتری هستند . و باید توجه داشته باشیم که اگر نیاز به جابجایی زیاد این سازه ها دارید نیاز است که شاسی این سازه ها به صورت اسکی بوده و کفسازی آنها نیز با تخته انجام میشود .
   از دیگر موارد قابل اجرا در این سازه ها میتوانیم به امکانات رفاهی اشاره کنیم و امکانات رفاهی در این سازه ها شامل سرویس بهداشتی ، حمام ، آشپزخانه و اتاق خواب خواهد بود و اگر نیاز به امکانات دیگری دارید میتوانید با توجه به نقشه امکانات دیگری به این سازه ها اضافه کنید .
   بهتر است درب این سازه ها از نوع ضد سرقت باشد و تمامی پنجره ها را نیز از نوع پی وی سی همراه با شیشه های دوجداره طراحی و اجرا نمود و به همین علت است که این سازه ها از لحاظ عایقی میتوانند بسیار مناسب عمل کرده و مانع از تبادل انرژی بیشتر شوند .
   عایق مصرفی در ساخت این سازه ها بهتر است از نوع پلی اورتان باشد ولی اگر بخواهید از عایق پلی استایرن در ساخت این سازه ها استفاده کنید نیاز است که یک لایه عایق پشم شیشه به آن اضافه نموده که این کار میتواند کیفیت نهایی این سازه ها را در سطح بسیار بالایی افزایش دهد .
   نمای بیرونی این سازه ها بهتر است از نوع سایدینگ فلزی باشد و در نوع گران قیمت نیز از دکوراتیو ساندویچ پانل بوده که در طرح های مختلف در حال تولید میباشند و نمای داخلی نیز از نوع پی وی سی بوده که بهتر است برای افزایش کیفیت و کارایی بیشتر داخل این سازه ها قبل از نصب دیوار پوش به طور کامل تخته کوبی شود .

   پاسخ
 • آیا استفاده از درب و پنجره هم جزئی از عایق حرارتی محسوب میشوند ؟

  پاسخ
  • نادر حیدری
   خرداد 18, 1399 1:02 ب.ظ

   با سلام خدمت آقای موذن .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که درب و پنجره هم یک نوع عایق حرارتی محسوب میشود و در کنار این موضوع باید توجه داشت که درب و پنجره جزئی از نمای داخلی و نمای خارجی کانکس است و در صورت نبود درب و پنجره زیبایی این سازه ها تحت الشعاع قرار گرفته و از این رو نیاز است از لحاظ زیبایی نیز به این موضوع توجه داشته باشید و باید از درب و پنجره هایی استفاده کنید که کیفیت و زیبایی را با هم داشته و سبب افزایش کیفیت فنی و کیفی این سازه ها شود .
   در گذشته از درب و پنجره های آلومینیومی در ساخت این سازه ها استفاده میشد و با گذشت زمان با توجه به تک جداره بودن درب و پنجره های تولید شده با این کیفیت سبب شد که این درب و پنجره ها با نوع پی وی سی تعویض شوند و درب و پنجره های پی وی سی با شیشه های دوجداره به خریداران تحویل داده میشود و به همین جهت این سازه ها از کیفیت بالاتری برخوردار بوده و در کنار این کیفیت زیبایی مناسبی نیز دارا هستند و دارای تنوع بسیار زیادی هم هستند .
   ولی امروزه در ساخت کانکس مسکونی از درب ورودی ضد سرقت استفاده های زیادی میشود و با کمک این درب و پنجره ها براحتی میتوانید داخل سازه را ایمن نموده و امنیت داخل سازه را افزایش زیادی بدهید و از این رو نیاز است به این موضوع توجه داشته باشید و بهتر است برای کانکس مسکونی خود از درب های ضد سرقت ایرانی و یا ترک بهره برده که در داخل خود از عایق حرارتی برای عدم تبادل انرژی حرارتی بهره مند هستند و این کار میتواند کمک زیادی به این موضوع کند .

   پاسخ
 • حداکثر ارتفاع برای ساخت کانکس چقدر است ؟

  پاسخ
  • نادر حیدری
   خرداد 19, 1399 2:17 ب.ظ

   با سلام خدمت آقای عظیمی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که حداکثر ارتفاع برای ساخت کانکس که قابلیت حمل در جاده را داشته باشد ارتفاع سه متر و نیم است و با توجه به این ارتفاع و ارتفاع تریلی کفی بالوندار این ارتفاع به چهار متر و هشتاد و پنج خواهد رسید و با توجه به اینکه ارتفاع تمامی پل های استاندارد بیش از 5 متر است و به عبارتی 5 متر و بیست سانتیمتر است شما براحتی میتوانید سازه خود را حمل کنید ولی اگر نیاز به ارتفاع بیشتر دارید تا 4 متر میتوانید از تریلی کمرشکن که یک نوع تریلی حمل بارهای سنگین و حجیم است میتوانید استفاده کنید . البته اجاره این نوع از تریلر ها گران بوده و میتواند هزینه حمل سازه شما را افزایش زیادی دهد .
   با توجه به اینکه در برخی از موارد مسئله حمل کانکس بسیار هزینه بر است و یا در برخی از موارد ارتفاع سازه به حدی بزرگ است که نمیتوانیم این سازه ها را حمل کنیم بهتر است آنها را بصورت کامل در محل نصب نهایی تولید کرده و به مشتری تحویل دهیم و به همین دلیل شما میتوانید از روش اجرا در محل بهره برده که با اینکار میتوانید این مشکل را حل کنید .
   در برخی از موارد میتوانیم سازه را بصورت دو تکه و چند تکه طراحی و اجرا کرده و همانطور که سازه ها از لحاظ طول میتوانیم بصورت دو تکه و یا بیشتر طراحی و اجرا کنیم این کار از لحاظ ارتفاع نیز این قابلیت را دارد و از این لحاظ هیچگونه مشکلی وجود ندارد و به همین علت است که ما نیز در شرکت معین کانتین از این روش ساخت برای تولید برخی از سازه ها بهره برده و با این کار براحتی میتوانیم سازه مورد نظر شما را طراحی و تولید کنیم که این کار بسیار مناسب و کاربردی خواهد بود و نیاز است که خریداران و سفارش دهندگان به این روش طراحی و اجرا نیز توجه کافی داشته باشند .

   پاسخ
 • کانکس مسکونی با متریال ارزان قیمت جز کدام دسته محسوب شده و هزینه اجرای این سازه ها نسبت به کانکس درجه یک چقدر ارزانتر میباشد ؟

  پاسخ
  • نادر حیدری
   خرداد 20, 1399 3:06 ب.ظ

   با سلام خدمت آقای آقای زیوری .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که کانکس مسکونی با متریال ارزان قیمت جز دسته معمولی محسوب میشوند و با توجه به اینکه این سازه ها از کیفیت کمی برخوردارند و سبب کاهش طول عمر این سازه ها میشوند ما در شرکت معین کانتین این سازه ها را طراحی و تولید نمیکنیم که با توجه به اینکه این سازه ها باید دارای گارانتی باشند ولی چون از کیفیت کمی برخوردارند برخی از سازندگان از ساخت آنها امتناع کرده که بعدها دچار ضرر های هنگفت نشوند و به نظر من هم این کار اصولی و کاملاً حرفه ای است .
   نیاز به توضیح دارد که این دست از سازه ها برای کاهش قیمت تولید بدون امکانات رفاهی طراحی و تولید میشوند و به همین جهت است که قیمت آنها کم بوده و از هزینه ساخت پائینی هم برخوردارند و قیمت امکانات رفاهی در حدود 25 تا 40 درصد از هزینه ساخت را شامل میشود و این موضوع میتواند هزینه ساخت این سازه ها را در مرحله اول 25 تا 40 درصد بستگی به ابعاد سازه کاهش دهد و از طرف دیگر به خاطر استفاده از لوازم ارزان قیمت تر هزینه ساخت این سازه ها نیز برای ساخت دیگر مراحل ساخت حدود 35 درصد کمتر بوده و با توجه به این دو مورد هزینه ساخت سازه های ارزان قیمت چیزی حدود 60 درصد کمتر میباشد .
   کانکس مسکونی درجه یک دارای امکانات رفاهی از قبیل سرویس بهداشتی ، حمام ، اتاق خواب و آشپزخانه بوده و تمامی این امکانات در این سازه ها به صورت کامل طراحی و اجرا میشود و کیفیت لوازم ساخت این سازه ها نیز بسیار بالاتر است و به همین علت است که ما پیشنهاد میدهیم که برای ساخت این سازه ها حداقل از کیفیت درجه یک استفاده کنید . هر چند که سازه های ممتاز از هزینه ساخت بالاتری برخوردار بوده و به همین دلیل مشتریان کمتری این سازه ها را سفارش میدهند .

   پاسخ
 • کانکس ویلایی مسکونی ساخته شده در شرکت معین کانتین از لحاظ کیفی و فنی در ناحیه عایق حرارتی چگونه باید باشد ؟

  پاسخ
  • نادر حیدری
   خرداد 15, 1399 2:28 ب.ظ

   با سلام خدمت آقای خسروی .
   در رابطه با سوال شما باید عر کنم که عایق حرارتی از الزمات اجرا در کانکس مسکونی است و با توجه به اینکه این نوع از عایق ها مانع از تبادل حرارتی بین هوای داخل سازه و هوای خارج از سازه خواهند شد نیاز است به آنها توجه جدی داشته باشیم و برای سازه های خود از عایق هایی بهره ببریم که مانع از تبادل حرارتی شده و برای اینکه این سازه ها از کیفیت و کارایی بالایی برخوردار باشند نیاز است به تمامی موارد و جوانب کار توجه نموده که این کار بسیار عالی و کاربردی خواهد بود و بهتر است به آن توجه کنیم .
   ما در شرکت معین کانتین به تمامی این موارد توجه کرده و در ساخت کانکس های خود به صورت جدی به این موارد توجه مینمائیم و برای سازه های ارزان قیمت خود از عایق حرارتی پلی استایرن بهره میبریم و برای تقویت عایقی در این سازه ها اقدام به اجرای یک لایه از عایق پشم شیشه در بدنه آنها نموده که این کار میتواند کمک زیادی در تقویت عایقی این سازه ها داشته باشد و به همین جهت است که ما در شرکت معین کانتین به این موارد توجه میکنیم .
   برای سازه هایی که نیاز است که قدرت عایق خوبی داشته باشند ما علاوه بر عایق پلی استایرن یک لایه عایق پشم سنگ هم در بدنه این سازه ها طراحی و اجرا نموده و با توجه به این مسئله است که قدرت عایقی این سازه ها در سطح بسیار بالایی افزایش خواهد یافت که میتواند کمک فراوانی را به ما انجام دهد .
   در برخی از سازه ها که قدرت عایقی آنها از اهمیت زیادی برخوردار است میتوانیم بدنه سازه را از نوع ساندویچ پانل انتخاب کرده که این نوع از بدنه به علت دارا بوده عایق پلی اورتان میتواند مانع از تبادل حرارتی زیادی شده و برای سازه هایی که نیاز به داشتن قدرت عایقی بالا هستند بسیار مناسب و کارا میباشند و این مسئله است که ما نیز در شرکت معین کانتین برای این دست از سفارش دهندگان این نوع از بدنه را طراحی و اجرا میکنیم .

   پاسخ
 • نوع شاسی بکار رفته در ساخت کانکس مسکونی بر روی کیفیت چقدر تاثیر دارد ؟

  پاسخ
  • نادر حیدری
   خرداد 21, 1399 2:05 ب.ظ

   با سلام خدمت آقای مشیری .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که نوع شاسی بکار رفته در ساخت و کیفیت کانکس مسکونی از اهمیت زیادی برخوردار است و با توجه به شاسی این سازه ها است که براحتی میتوانیم این سازه ها را مورد تقویت قرار دهیم و یا برخی ا سازه ها برای اجرای سازه های مسکونی مناسب نیست و بهتر است به تمامی این موارد دقت کافی داشته باشیم و ساخت شاسی نیاز کیفی سازه را میتواند بوجود بیاورد .
   بهتر است که کانکس مسکونی با شاسی دورکلاف طراحی و اجرا شود و اگر این سازه ها را با این نوع از شاسی اجرا کنیم براحتی میتوانیم کفسازی این سازه ها را با سرامیک انجام دهیم و با توجه به مزایای بالای کفسازی سرامیک که شامل افزایش ایستایی سازه ، عدم فرسایش کف و افزایش طول عمر ساه است میتوانیم این سازه ها را با حداکثر کیفیت و کارایی به خریداران تحویل دهیم و این مزیت از مهمترین مزایای این سازه ها محسوب خواهد شد .
   البته با کمک کفسازی با سرامیک میتوانیم سیستم گرمایش از کف را در این سازه ها نیز طراحی و تولید نمائیم و با توجه به این مسئله است که ما میتوانیم این سازه ها را از این لحاظ مورد توسعه فنی و کیفی قرار داده و سازه را در سطح بسیار بالایی قرار دهیم و این موضوع از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده و بهتر است که خریداران نیز به این مسئله توجه کافی داشته باشند .

   پاسخ
 • نظر شما در رابطه با اجرای شاسی دورکلاف برای ساخت کانکس مسکونی چیست ؟

  پاسخ
  • نادر حیدری
   خرداد 22, 1399 3:14 ب.ظ

   با سلام خدمت آقای میثمی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که برای ساخت کانکس مسکونی بهتر است که از شاسی دورکلاف استفاده کنید . شاسی دورکلاف به خاطر استحکام بسیار بالایی که دارد سبب میشود که این سازه ها از استحکام بسیار بالایی برخوردار باشند و با توجه به این استحکام بسیار بالا میتواند پایلوت خوبی برای ساخت استراکچر ( اسکلت فلزی ) سازه محسوب شده و این کار برای تمامی سازه های مسکونی و ویلایی بسیار مناسب تر از شاسی اسکی است و در واقع شاسی اسکی از استحکام کمتری برخوردار بوده و در کارهای کوچک و سازه هایی که نیاز به حمل و جابجایی زیاد دارند کاربرد داشته و به همین خاطر آنها را برای کاهش وزن با کفسازی تخته طراحی و اجرا میکنند که این کار در آن سازه ها مناسب بوده ولی در سازه های مسکونی و ویلایی که استحکام سازه و طول عمر آن مهم است کاربردی ندارند .
   با کمک شاسی دورکلاف براحتی میتوانیم کف این سازه ها را به صورت کامل سرامیک نمائیم و با توجه به این موضوع است که ما در شرکت معین کانتین کف تمامی سازه های ویلایی و مسکونی خود را سرامیک نموده و به خریداران تحویل میدهیم .
   برای اینکه شاسی این سازه ها از استحکام بالایی برخوردار باشند نیاز است که از لحاظ داخلی نیز مورد تقویت قرار گیرند و این موضوع سبب افزایش کیفیت و استحکام در آنها خواهد شد و برای اجرای بهتر نیاز است که کف این سازه ها را قبل از هر اقدامی بصورت کامل با ورق گالوانیزه شادولاین تقویت نموده و این موضوع میتواند سبب افزایش کارایی بیشتر آنها شود .
   برای سبک سازی در این سازه ها بهتر است که از بتون سبک که ترکیبی از سیمان و پوکه معدنی است بهره ببرید و این نوع از بتون سبک میتواند کارایی این سازه ها را به حداکثر برساند .

   پاسخ
 • با سلام . آیا کانتینرهای مسکونی قابلیت اجرا بصورت شیشه خور بزرگ و کرکره برقی بر روی شیشه را دارند ؟

  پاسخ
  • نادر حیدری
   خرداد 23, 1399 3:27 ب.ظ

   با سلام خدمت آقای قریشی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که کانتینرهای مسکونی قابلیت اجرا بصورت شیشه خور را داشته و با توجه به نیاز این شیشه میتوانیم آنها را با کرکره برقی محافظت کنیم و از این بابت مشکلی وجود ندارد ولی بهتر است بدانید که برای افزایش ایمنی و کیفیت در این سازه ها نیاز است که جنس این شیشه ها از سکوریت بوده و با توجه به افزایش ایمنی این سازه ها بهتر است که از نوع 10 میلیمتر باشند تا حداکثر کیفیت و کارایی را در این سازه ها داشته باشیم و از طرف دیگر نیاز است بدانید که برای جابجایی این سازه ها باید شیشه ها را در محل نصب نهایی به آنها نصب کنید و دلیل آن را میتوانیم به کاهش وزن سازه در هنگام جابجایی و عدم شکسته شدن شیشه ها در زمان بارگیری ، حمل و تخلیه بدانیم و با توجه به این مسائل بهتر است به این موارد توجه کافی داشته باشیم .
   نیاز به توضیح دارد که ما در شرکت معین کانتین به شیشه های کانکس کانتینر توجه زیادی داریم و معتقدیم که این شیشه های بزرگ میتوانند زیبایی سازه را دو چندان نمایند و به همین دلیل از این نوع از شیشه ها برای افزایش زیبایی داخل سازه بهره های فراوانی خواهیم برد ولی بهتر است توجه داشته باشیم که برای حمل و جابجایی این شیشه ها که وزن زیادی را به سازه تحمیل میکنند باید حداکثر دقت را داشته باشیم تا براحتی بتوانیم این سازه ها را با حداکثر کیفیت جابجا نمائیم که این کار از اهمیت زیادی برخوردار خواهد بود .

   پاسخ
 • برای تامین آب مصرفی در کانکس مسکونی بهترین و ایده آل ترین روش چیست ؟

  پاسخ
  • نادر حیدری
   خرداد 24, 1399 1:57 ب.ظ

   با سلام خدمت آقای لاهوتی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که بهترین و با کیفیت ترین نوع تامین آب مصرفی در کانکس استفاده از لوله کشی شهری و یا روستایی است و با توجه به اینکه این آب بصورت دائم و در لوله کشی به شما میرسد از هزینه کمی هم برخوردار است و آبی تازه و بدون اشکال به شما خواهد رسید و در صورت وجود این نوع از خدمات بهتر است که برای سازه خود از این آب بهره ببرید که بسیار مقرون به صرفه بوده و اشکالی در کار شما ایجاد نخواهد کرد .
   در صورتی که به آب شهری و یا روستایی دسترسی ندارید میتوانید آب خود را در تانکر ذخیره کنید و برای این کار ابتدا نیاز به یک تانکر آب داشته که این تانکر آب توسط یک ماشین حمل آب پر شده و شما آن را مورد مصرف قرار میدهید و این موضوع در بسیاری از موارد در ایران قابل اجرا است . ولی نیاز است برای نصب تانکر به موارد زیادی توجه کنید و اگر این تانکر بر روی زمین است باید از یک پمپ برای ایجاد فشار در لوله کشی بهره ببرید و این کار بسیار معمول است و توسط فشار تولید شده آبگرمکن گازی و دیگر لوازم با آب تحت فشار کار خواهند نمود .
   ولی اگر میخواهید از برجک برای ایجاد فشار بهره ببرید نیاز است که از برجکی استفاده کنید که بتواند برای شما فشار را ایجاد کند تا لوازمی مانند آبگرم کن گازی نیز بتواند برای شما کار کرده و از این لحاظ باید به این موضوع توجه کافی داشته باشید .

   پاسخ
 • از لحاظ کیفی و فنی یک کانکس مسکونی با چه درجه کیفی میتواند طراحی و ساخته شود ؟

  پاسخ
  • نادر حیدری
   خرداد 25, 1399 3:08 ب.ظ

   با سلام خدمت آقای رستمی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که از لحاظ کیفی و فنی کانکس مسکونی را میتوانیم در دو درجه کیفی ممتاز و درجه یک طراحی و تولید کنیم . البته برخی از تولید کنندگان این سازه ها نیز هستند که از کیفیت معمولی برای ساخت این سازه ها استفاده کرده که با توجه به اینکه این سازه ها از قیمت کمی برخوردارند کیفیت و کارایی بسیار پائینی داشته و برای کاهش قیمت در این سازه ها کارهای زیادی انجام میشود تا هزینه ساخت آن را کاهش دهند و یکی از این مسائل عدم اجرای امکانات رفاهی در این سازه ها است که برخی از تولید کنندگان این کار را انجام میدهند و کیفیت این سازه ها را کاهش داده تا هزینه ساخت نیز کم شود .
   نیاز به توضیح دارد که در گروه صنعتی معین کانتین برای افزایش کیفیت این سازه ها اقدامات زیادی انجام شده است که از این موارد میتوانیم به اجرای تمامی امکانات مورد نیاز در این سازه ها براساس نیاز سفارش دهنده میباشد .
   نیاز به توضیح دارد که با توجه به اینکه کانکس ممتاز از هزینه اجرای بسیار بالایی برخوردار است بسیاری از مشتریان ترجیح میدهند که از کانکس های درجه یک که تمامی امکانات رفاهی کانکس های ممتاز را دارند بهره ببرند و به همین علت است که میتوانیم بگوئیم که این سازه ها بسیار پرفروش هستند ولی باید دقت کرد که سازه های ممتاز از کیفیت بسیار بالایی برخوردار بوده و به همین علت است که ما نیز این سازه ها را توصیه میکنیم .
   بهتر است بدانید که کانکس ممتاز دارای 20 سال طول عمر مفید بوده و کانکس درجه یک هم دارای 12 سال طول عمر مفید است و اگر شما بخواهید پس از پایان این عمر مفید سازه را بازسازی نموده و چند سال دیگر از آن بهره میبرید .

   پاسخ
 • در رابطه با نحوه ساخت استراکچر کانکس مسکونی چه اطلاعات فنی دارید ؟

  پاسخ
  • نادر حیدری
   خرداد 26, 1399 2:20 ب.ظ

   با سلام خدمت آقای یوسفی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که ساخت کانکس مسکونی با توجه به طراحی نقشه فنی این سازه ها انجام خواهد شد و نیاز است که در ساخت این سازه ها نقشه فنی را طراحی کرده و براساس این نقشه مراحل ساخت انجام شود و با توجه به این نقشه ساخت شاسی و استراکچر کانکس طراحی و اجرا خواهد شد و ما نیز به شما تاکید میکنیم که بدون نقشه اقدام به ساخت این سازه ها نکنید که شما را به دردسر خواهد انداخت و در نهایت سازه شما از لحاظ فنی و جانمایی نهایی به مشکل خواهد خورد و بهتر است قبل از هر اقدام ساختی این نقشه تهیه شود .
   نیاز به توضیح دارد که ما در شرکت معین کانتین در این نقشه های فنی خود تمامی پروفیل ها و ضخامت و کیفیت آنها را مشخص کرده و از این لحاظ میتوانیم بگوئیم که اگر در مراحل کار مشکلی ایجاد شود قبل از اجرای آن مشکل برطرف شده تا در نهایت سازه با بهترین کیفیت به دست خریداران برسد و این موضوع از اهمیت زیادی برخوردار است و نیاز است به آن توجه کافی شود .
   در شرکت معین کانتین روال کار بر روی یکپارچه سازی شاسی و استراکچر است و استراکچر این سازه ها را بصورت یکپارچه طراحی و اجرا میکنیم و در این مورد تمامی شاسی ، دیواره ها و سقف بصورت کامل بصورت یکپارچه طراحی و اجرا شده که این موضوع میتواند کیفیت و کارایی سازه را افزایش زیادی دهد .

   پاسخ
 • مراحل تولید کانکس مسکونی با کانکس ویلایی با یکدیگر چه تفاوت هایی با هم دارند ؟

  پاسخ
  • نادر حیدری
   خرداد 27, 1399 1:56 ب.ظ

   با سلام خدمت آقای افلاکی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که مراحل ساخت کانکس مسکونی با کانکس ویلایی تفاوت های خاصی که بتوانیم این دو سازه را از هم جدا بدانیم وجود ندارد ولی در کل از لحاظ برخی از موارد این سازه ها با هم متفاوت بوده و به همین دلیل این دو سازه از نظر معرفی به خریداران دو سازه متفاوت معرفی میشوند که از این تفاوت ها میتوانیم به ارتفاع بلندتر کانکس مسکونی و امکانات رفاهی بیشتر با طول عمر بالاتر در کانکس مسکونی را معرفی کنیم ولی در کل سازه های ویلایی از زیبایی بیشتری برخوردار بوده و این سازه ها با پنجره های بزرگتر و نمای داخلی متفاوت به خریداران عرضه میشود . البته از لحاظ شکل ظاهری میتوانیم سازه های مسکونی را در طرح شیب به دو طرف و کانکس ویلایی را با سقف شکسته به خریداران معرفی کنیم که از لحاظ ظاهری این دو تفاوت از نگاه خریداران بیشتر به چشم می آید .
   با توجه به توضیحاتی که در بالا خدمت شما عرض کردم کانکس ویلایی را میتوانیم نوعی از سازه های مسکونی به حساب بیاوریم ولی بسیاری از خریداران این دو نوع سازه را از نوع ویلایی دانسته و تفاوت زیادی را برای هر کدام از این سازه ها قائل نیستند ولی با این وجود میتوانیم بگوئیم که هر دو سازه در سه تیپ ممتاز ، درجه یک و معمولی طراحی و تولید میشوند و بهتر است خریداران سازه های ممتاز و درجه یک را انتخاب کرده که این دو سازه از لحاظ طول عمر و امکانات خیلی بهتر از نوع معمولی هستند .

   پاسخ
 • در خرید کانکس مسکونی که در مناطق سرد قابلیت نصب داشته باشد بهتر است به کدام موارد دقت بیشتری شود ؟

  پاسخ
  • نادر حیدری
   خرداد 28, 1399 4:45 ب.ظ

   با سلام خدمت آقای سیدی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که کانکس مسکونی که در مناطق سرد قابلیت استفاده را داشته باشد بهتر است از نوع ساندویچ پانل باشد و به دلیل اینکه عایق بکار رفته در ساخت این سازه ها از نوع پلی اورتان با دانسیته 40 است میتواند کمک زیادی را به عدم تبادل انرژی حرارتی در این سازه ها کند که این موضوع از اهمیت زیادی برخوردار است و ما در شرکت معین کانتین نیز تمامی پانل های خود را از نوع پلی اورتان با دانسیته 40 انتخاب میکنیم که میتواند به عدم تبادل عایقی در این سازه ها کمک فراوانی کند .
   در رابطه با عایق بکار رفته در این سازه ها نیاز به توضیح دارد که ضخامت بکار رفته میتواند در آنها بسیار با اهمیت باشد به طوری که برای مناطق معتدل از عایق با ضخامت 4 الی 6 سانتیمتر استفاده میکنند و عایق با ضخامت 8 تا 10 سانتیمتر برای مناطق گرم و سرد کاربرد داشته و عایق با ضخامت 12 تا 15 سانتیمتر نیز برای مناطق بسیار گرم و بسیار سرد کاربرد دارد و این موضوع میتواند در انتخاب عایق مناسب در این سازه ها به شما کمک فراوانی کند .
   از موارد دیگر نیز باید خدمت شما عرض کنم که برای داشتن حداکثر کارایی در این سازه ها نیاز است که کف این سازه ها نیز به همین عایق مجهز شود تا شما بتوانید از عدم تبادل حرارتی در آنها حداکثر استفاده را بکنید .
   نیاز به توضیح دارد که درب و پنجره ها نیز جزئی از عایق حرارتی در این سازه ها محسوب میشوند و به همین منظور تمامی پنجره ها از نوع پی وی سی همراه با شیشه های دوجداره انتخاب شده و بهتر است درب نیز از نوع ضد سرقت همراه با عایق حرارتی مناسب باشد تا مانع از تبادل انرژی حرارتی در این سازه ها باشد .

   پاسخ
 • آیا برای تامین برق سازه هایی مانند کانکس مسکونی و ویلایی میتوانیم از انرژی خورشیدی استفاده کنیم ؟

  پاسخ
  • نادر حیدری
   خرداد 29, 1399 2:52 ب.ظ

   با سلام خدمت آقای شبنمی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که برای تامین برق سازه هایی مانند کانکس میتوانیم از سیستم فتوولتائیک استفاده کنیم ولی بهتر است که برای تامین برق این سازه ها از برق شهری و یا برق روستایی استفاده کنید و بهتر است بدانید که تامین برق از سیستم برق شهری و روستایی بسیار مقرون به صرفه از لحاظ اقتصادی است و در صورت بهره بردن از این سیستم برقی با کیفیت و بدون نوسان در طول شبانه روز خواهید داشت ولی استفاده از برق فتوولتائیک علاوه بر هزینه راه اندازی بالا نیاز به نگهداری سالانه داشته و با توجه به این مسائل شما باید هر ساله هزینه ای برای نگهداری از این سیستم صرف کنید و این طور نیست که یک بار راه اندازی شما بدون هزینه برای سالهای دیگر باشد .
   لازم به توضیح است که شما باید برای هر 200 وات نصب سیستم فتوولتائیک نیاز به نصب یک باطری 65 آمپر دارید و به دلیل تعداد بالای شارژ و دشارژ نیاز است که هر سال باطری های آن تعویض شود و بازهم باید توجه کنید که توانایی باطری در ماههای آخر سال کاهش زیادی یافته و ممکن است جوابگوی کار شما را نداشته باشد .
   از موارد دیگر میتوانیم به روزهای زمستان و یا ابری اشاره کنیم که تولید برق این سیستم کاهش محسوسی یافته و نمیتوانند مانند روزهای تابستان با تابش نور بیشتر و روزهای آفتابی برابری کند و بهتر است به این موضوع هم توجه کافی داشته باشید .

   پاسخ
 • بهتر است پنجره های کانکس مسکونی از چه جنسی باشد و این نوع از پنجره ها دارای چه جنسی بوده و چقدر کیفیت دارند ؟

  پاسخ
  • نادر حیدری
   خرداد 30, 1399 4:58 ب.ظ

   با سلام خدمت آقای شادکام .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که برای اجرای کانکس مسکونی بهتر است که از پنجره های پی وی سی همراه با شیشه های دوجداره استفاده کنیم . این نوع از پنجره ها از لحاظ عایقی بسیار مناسب بوده و مانع از تبادل انرژی بیشتر از این سازه ها خواهد شد و کمک بسیار خوبی برای عدم تبادل عایقی محسوب خواهد شد که این موضوع از اهمیت زیادی در این سازه ها میباشد .
   در گذشته پنجره های کانکس را از نوع آلومینیومی همراه با شیشه های تک جداره طراحی و اجرا میکردند و به همین منظور است که این نوع از درب و پنجره ها از لحاظ عایقی مناسب نبوده و سبب کاهش کیفیت عایقی این سازه ها میشوند و بهتر است که در این سازه ها از این نوع از درب و پنجره ها استفاده نشود و ما نیز در شرکت معین کانتین برای سازه های مسکونی و ویلایی خود از این نوع از درب و پنجره ها استفاده ننموده و به این مسئله توجه بسیار زیادی داریم و این مورد را در دستور کار خود قرار میدهیم .
   نیاز به توضیح دارد که در رابطه با درب این سازه ها بیشتر افراد درب هی پی وی سی را پسند میکنند و این درب ها با شیشه های دوجداره به خریداران عرضه میشود ولی پیشنهاد گروه صنعتی معین کانتین بهره بردن از درب های ضد سرقت است که میتواند استحکام و ایمنی بالایی به این سازه ها بدهد و از طرف دیگر این موضوع میتواند کیفیت عایقی این سازه ها را نیز افزایش دهد بشرطی که از درب های ضد سرقت همراه با عایق حرارتی استفاده شود که کارایی دوگانه ای را برای سازه شما فراهم خواهد نمود .

   پاسخ
 • قیمت کانکس مسکونی به چه عواملی وابسته بوده و این عوامل در قیمت نهایی این سازه ها چه تاثیری دارد ؟

  پاسخ
  • نادر حیدری
   خرداد 31, 1399 1:45 ب.ظ

   با سلام خدمت آقای معروف .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که قیمت کانکس مسکونی به عوامل زیادی بستگی دارد ولی برخی از این عوامل تاثیر بسیار زیادی بر روی قیمت این سازه ها داشته و برخی دیگر از اهمیت کمتری برخوردارند و مهمترین عامل در قیمت کانکس مسکونی را میتوانیم هزینه خرید لوازم ساخت این سازه ها عنوان کنیم و این مورد میتواند حدود هشتاد درصد از هزینه های ساخت را به خود اختصاص دهد که بسیار مهم و حیاتی است و نیاز است که خریداران به این مورد از همه موارد توجه بیشتری داشته باشند .
   از میان لوازم ساخت این سازه ها برخی از موارد از هزینه بالاتر اجرا برخوردار است و از میان این موارد میتوانیم به هزینه اجرای امکانات رفاهی را عنوان کنیم که اگر بخواهیم براساس متراژ به خریداران عنوان کنیم ممکن است با یکدیگر متفاوت باشد ولی در سازه های کوچک این هزینه حدود 50 درصد از هزینه های ساخت را پوشش میدهد و در سازه های بزرگ این هزینه ممکن است تا حدود 20 درصد کاهش پیدا کند که این موضوع به ابعاد و کارایی سازه نیز بستگی خواهد داشت .
   از موارد دیگر که میتوانیم به آن توجه بیشتری داشته باشیم میتوانیم به شاسی ، استراکچر سازه ، کفسازی ، نمای داخلی و نمای بیرونی اشاره کنیم که هر کدام از این موارد را میتوانیم در هزینه های اعلامی به خریداران متفاوت عنوان کرده که این موضوع میتواند برای برخی از خریداران از توجه بیشتر و برخی دیگر از توجه کمتری برخوردار باشد ولی در کل اگر بخواهید از این موارد آگاه شوید باید با نحوه ساخت و انواع وسایل ساخت این سازه ها اطلاعات زیادی داشته باشید .

   پاسخ
 • برای داشتن حداکثر کارایی در کانکس مسکونی با طرح ویلایی باید چه اقداماتی انجام داد ؟

  پاسخ
  • نادر حیدری
   تیر 1, 1399 2:06 ب.ظ

   با سلام خدمت آقای بوشهری .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که برای داشتن حداکثر کارایی در یک کانکس مسکونی نیاز است به امکانات رفاهی در این سازه ها توجه نمود . و بیشتر افراد با توجه به نیاز خود این سازه ها را سفارش میدهند و با توجه به اینکه راحتی این سازه ها باید به اندازه خانه مسکونی باشد باید تمامی امکانات را با بهترین کیفیت برای رفاه حال افراد در این سازه ها طراحی و اجرا نمود که این کار از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است .
   از امکانات رفاهی قابل اجرا در این سازه ها میتوانیم به سرویس بهداشتی ، حمام ، اتاق خواب و آشپزخانه اشاره کنیم و این نوع از امکانات برای رفاه حال افراد از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است . و نیاز است از کیفیت و کارایی بالایی هم برخوردار باشد و ما نیز در شرکت معین کانتین به این موضوع اهمیت زیادی داده و تمامی امکانات رفاهی را با کیفیت بالا براساس نیاز مشتری و سلیقه مشتری طراحی و اجرا میکنیم و از این بابت هیچگونه مشکلی نداشته و تا آنجا که ممکن است به این موضوع توجه نموده و در کار خود بکار میبریم .
   در این سازه ها نیاز است که به کفسازی و نمای بیرونی و نمای داخلی نیز توجه نموده که این مسئله میتواند کیفیت فنی این سازه ها را برای خریداران بیشتر کند ولی نیاز به توضیح دارد که در بین تمامی این موارد توجه به کفسازی میتواند طول عمر سازه را افزایش بسیار زیادی دهد و توجه به این مسائل میتواند کمک فراوانی به شما کند .

   پاسخ
 • برای حمل یک سازه 72 متر مربع که به صورت دو تکه ساخته شده است شما چه راهی را پیشنهاد میدهید ؟

  پاسخ
  • نادر حیدری
   تیر 3, 1399 2:36 ب.ظ

   با سلام خدمت آقای بهرامی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که سازه هایی که با 72 متر مربع تولید میشوند معمولاً در ابعاد 12 متر در 6 متر طراحی و تولید شده و این سازه ها با توجه به این ابعاد اگر بخواهند بصورت دو تکه ساخته شوند باید در دو تکه 12 متر در 6 متر طراحی و ساخته شوند و با توجه به این مسئله است که ما نیز در شرکت معین کانتین تمامی این سازه ها را با این ابعاد به این صورت طراحی و اجرا خواهیم کرد و در زمان حمل این سازه ها از محل شرکت تا محل نصب نهایی آنها باید از دو دستگاه تریلی بهره برد و نیاز است که این سازه ها در همان محل نصب نهایی با کمک یک جرثقیل 10 تن که دارای اهرم مجهز به وینچ است تمامی عملیات تخلیه و نصب انجام شود و برای تخلیه و نصب این سازه ها نباید از جرثقیل های قلاب دار استفاده نمود که این نوع از سازه ها میتوانند به سازه ضربه وارد نموده و سبب صدمه دیدن به سازه شوند .
   پس از اینکه سازه به محل نصب حمل شد و سازه توسط جرثقیل تخلیه و نصب شد نیاز است که تکنسین های ماهر نصب آنها را به هم جفت نموده و سپس عملیات جوشکاری نهایی مربوط به نصب یا اتصال با کمک پیچ و مهره انجام شود که این کار نیز میتواند در عملیات نصب مورد استفاده قرار گیرد .

   پاسخ
 • در طراحی و ساخت کانکس ویلایی و مسکونی که برای مناطق سردسیر تولید میشوند نیاز است از چه عایق بندی حرارتی استفاده شود ؟

  پاسخ
  • نادر حیدری
   تیر 2, 1399 5:09 ب.ظ

   با سلام خدمت آقای مرادی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که طراحی کانکس ویلایی و مسکونی برای مناطق سردسیر باید از عایق مناسب و ضخامت مناسب بهره برد و با توجه به این مسئله میتوانیم از عایق پلی اورتان با ضخامت 8 تا 10 سانتیمتر بهره ببریم و این عایق برای مناطق سرد و گرم مناسب است و این در حالی است که برای مناطق معتدل از عایق با ضخامت 4 تا 6 سانتیمتر بهره برده میشود و برای مناطق خیلی گرم و خیلی سرد از عایق 12 تا 15 سانتیمتر بهره برده میشود .
   در شرکت معین کانتین برای افزایش کارایی این سازه ها نیاز است که از عایق پلی اورتان با دانسیته 40 استفاده نمود و اگر این نوع از عایق با دانسیته کمتر مورد استفاده قرار گیرد از لحاظ کیفی ممکن است مناسب نبوده و کارایی لازم را نداشته باشد .
   در مبحث عایق بندی باید به دو موضوع توجه نمود اول نیاز است که کف این سازه ها نیز عایق بوده و مانع از ورود گرما و یا سرما به داخل این سازه ها شود و مورد بعدی نیز استفاده از درب و پنجره های مناسب میباشد که این نوع از درب و پنجره ها میتواند مانع از ورود گرما و سرما به داخل این سازه ها شده که این کار نیز از لحاظ عایقی میتواند کمک زیادی به ما کند و این کار از اهمیت زیادی برخوردار میباشد .

   پاسخ
 • بهترین روش اجرای سقف در یک کانکس مسکونی چگونه است و چه روشی مناسبتر است ؟

  پاسخ
  • نادر حیدری
   تیر 4, 1399 1:39 ب.ظ

   با سلام خدمت آقای مطهری .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که بهترین روش اجرای سقف در یک کانکس مسکونی اجرای آن بصورت سقف شکسته یا شیب به طول است و با توجه به این نوع از معماری کانکس براحتی میتوانیم این سازه ها را زیبا سازی نموده و تمامی موارد برای داشتن حداکثر کارایی و زیبایی را در این سازه ها تجربه کنیم و با توجه به اینکه زیبایی این سازه ها برای بسیاری از خریداران بسیار اهمیت دارد میتوانیم تمامی این سازه ها را با زیبایی مناسب مطابق با نظر مشتری طراحی و اجرا کنیم ولی نیاز است که برای زیبایی بیشتر از متریال خاصی بهره برده که این کار میتواند هزینه ساخت خریداران را بشدت افزایش دهد و این موضوع است که از نظر خریداران ممکن است مناسب نباشد .
   بهتر است که سقف شیب به طول یا سقف شکسته در سازه های مسکونی و ویلایی با ورق یا همان تایل های شیروانی انجام شود که این کار با طرح های مختلف بوده ولی بهترین طرح که میتواند زیبایی این سازه ها را تا حد زیادی افزایش دهد میتوان طرح سفال باشد که زیبایی بیرونی این سازه ها را بسیار متفاوت نموده و از اهمیت زیادی برخوردار است و برای اینکه آب به داخل این سازه ها نفوذ نکند نیاز است که شیب سازه نز زیاد باشد تا آب بسرعت از روی سقف ریزش نموده و این کار میتواند کیفیت این سازه ها را تا حد زیادی افزایش دهد .

   پاسخ
 • چرا سازه های مسکونی را با شاسی دورکلاف طراحی و اجرا میکنند و استفاده از شاسی اسکی در این کار متداول نیست ؟

  پاسخ
  • نادر حیدری
   تیر 5, 1399 2:35 ب.ظ

   با سلام خدمت آقای عباس لو .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که استفاده از شاسی اسکی در ساخت کانکس مسکونی بسیار کم انجام میشود و اگر این کار در ساخت سازه های مسکونی انجام شود به دلیل جابجایی زیاد خواهد بود و در صورتی که نیازی به جابجایی این سازه ها نباشد آنها را با شاسی دورکلاف طراحی و اجرا میکنند و نیاز به توضیح دارد که شاسی اسکی برای سازه های با کفسازی تخته مناسب است تا سازه به اندازه کافی از وزن پائین برخوردار بوده و براحتی بتوانیم تمامی این سازه ها را از محلی به محل دیگر جابجا کنیم .
   نیاز به توضیح دارد که با توجه به اینکه بیشتر سازه های مسکونی را با شاسی دورکلاف طراحی و اجر میکنیم میتوانیم براحتی تمامی این سازه ها را با کفسازی سرامیک اجرا نموده که با توجه به این مسئله میتوانیم کیفیت این سازه ها را مورد تائید کامل قرار داد و این مسئله سبب میشود که طول عمر این سازه ها زیاد بوده و مانع از پوسیدگی سازه خواهد شد .
   سازه های مسکونی را بیشتر با دو درجه کیفی ممتا و درجه یک طراحی و اجرا میکنند و برای اینکه این سازه ها از کیفیت و کارایی خوبی برخوردار باشند نیاز است که آنها را با کیفیت کانکس معمولی طراحی و اجرا نکرد .

   پاسخ
 • آیا میتوانیم از روی بام کانکس مسکونی برای نصب تانکر آب 2000 لیتری استفاده کنیم ؟

  پاسخ
  • نادر حیدری
   تیر 6, 1399 1:38 ب.ظ

   با سلام خدمت آقای احتشامی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که یکی از اصول ساخت کانکس مسکونی ضد زلزله بودن این سازه ها است و با توجه به اینکه این سازه ها را بصورت کامل ضد زلزله میسازند و این سازه ها باید تحمل سخت ترین نوع زلزله را داشته باشند باید تمامی موارد در آنها رعایت شود و یکی از مهمترین موارد برای ضد زلزله بودن این سازه ها را میتوانیم سبک سازی آنها عنوان کنیم و با توجه به اینکه این موضوع با قرار دادن تانکر آب 2000 لیتری بر روی آن نقض خواهد شد نباید این مورد در این سازه ها طراحی و اجرا شود و اگر این طور باشد دیگر این سازه ها از ضد زلزله بودن خود خارج خواهند شد .
   نیاز به توضیح دارد که اگر به هر دلیل نیاز به اجرای این کار داشته باشید باید این تانکر به نحوی بر روی بام قرار گیرد که بر روی ستون های این سازه قرار نگیرد و برای خود ستون های اختصاصی داشته باشد و با توجه به این مسئله که سازه دارای ستون های حمال اختصاصی است میتوانیم از این مورد برای ضد زلزله بودن این سازه ها بهره ببریم و در غیر اینصورت اگر بخواهیم بار را بر روی این سازه ها قرار دهیم میتواند منجر به صدمه دیدن سازه در هنگام زلزله شده و خطراتی را برای افراد ساکن در این سازه ها به همراه خواهد داشت و نیاز است که سفارش دهندگان این سازه ها به این موضوع بسیار مهم و حیاتی برای این سازه ها توجه نموده و تمامی این موارد را در ساخت این سازه ها رعایت کنند و این موضوع از اهمیت زیادی برخوردار است .

   پاسخ
 • برای زیبایی داخل کانکس مسکونی از چه نوع دیوارپوشی باید استفاده نمود ؟

  پاسخ
  • نادر حیدری
   تیر 7, 1399 2:07 ب.ظ

   با سلام خدمت آقای خسروانی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که برای هر تیپ از سازه های مختلف میتوانیم از یک طرح برای نماسازی داخلی این سازه ها استفاده کنیم و ممکن است این طرح ها با یکدیگر متفاوت بوده ولی از لحاظ جنس و کارایی تفاوت چندانی با هم نداشته باشند و این موضوع است که از نظر گروه صنعتی معین کانتین نیز مورد توجه قرار گرفته و به نماسازی داخلی این سازه ها توجه بسیار زیادی انجام میشود .
   در گذشته نمای داخلی این سازه ها را از نوع ام دی اف طراحی و اجرا میکردند ولی امروزه نمای داخلی این سازه ها نسبت به گذشته متفاوت بوده و بیشتر از نوع پی وی سی میباشد و با توجه به اینکه پی وی سی ها از لحاظ کیفیت با هم متفاوت هستند ولی از لحاظ شکل ظاهری به هم نزدیک بوده بهتر است در هنگام سفارش به این موضوع توجه داشته باشید . در کانکس های ارزان قیمت جنس نمای داخلی از نوع پی وی سی معمولی بوده که بیشتر به رنگ سفید است و در واقع دیگر پی وی سی ها از جنس این خانواده میباشند .
   در سازه های با درجه کیفی یک از پی وی سی های چاپی استفاده میشود و این نوع از پی وی سی ها با توجه به کیفیتی که دارند در طرح های مختلف طراحی و اجرا شده و به خریداران عرضه میشوند و این طرح های مختلف میتوانند نظر مشتریان را به خود جلب نموده و مشتری براحتی میتواند از میان تمامی این طرح ها یکی را انتخاب کند .
   در رابطه با سازه های ممتاز بحث قدری فرق دارد و در این سازه ها برای داشتن حداکثر کارایی در آنها میتوانیم زیر کار نمای داخلی را به طور کامل تخته کوبی کرده و بر روی تخته کوبی نمای دیوار پوش را از نوع پی وی سی روکش دار طراحی و اجرا کنیم که این کار هم به زیبایی سازه کمک میکند و هم کیفیت این سازه ها را تا حد زیادی افزایش خواهد داد .

   پاسخ
 • فروش کانکس ویلایی و مسکونی بصورت دست دوم در ایران چقدر است و اگر بخواهیم سازه ای مناسب بخریم باید به چه مواردی توجه داشته باشیم ؟

  پاسخ
  • نادر حیدری
   تیر 9, 1399 12:28 ب.ظ

   با سلام خدمت آقای عباسی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که در گذشته تولید کانکس ویلایی و کانکس مسکونی به مقدار کم انجام شده است ولی امروزه با توجه به نیاز افراد به این سازه ها استفاده و سفارش نیز به مقدار زیاد افزایش یافته است و به همین علت است که تولید و فروش این سازه ها رشد داشته ولی برای اینکه بخواهید یک کانکس ویلایی و یا مسکونی دست دوم را خریداری کنید نیاز است که جستجوی زیادی انجام دهید تا سازه مورد نظر برای شما پیدا شود ولی بهتر است که در هنگام خرید این سازه ها به موارد زیادی توجه کنید تا سازه ای که میخرید برای شما دردسر نشود و بهتر است از سازه هایی برای خرید بهره ببرید که نیاز به تعمیرات نداشته باشند و اگر نیاز به تعمیرات این سازه ها باشد باید این سازه ها را با قیمت خیلی پائین خریداری کنید تا دچار ضرر نشوید .
   در هنگام خرید کانکس دست دوم باید به کفسازی این سازه ها توجه کنید زیرا بیشتر سازه ها اگر به درستی اجرا نشوند بسرعت از ناحیه کفسازی دچار مشکل میشوند و این کار هزینه بردار است . مورد بعدی نیاز است که شاسی این سازه ها از تیرآهن بوده تا کیفیت این سازه ها نیز بالا تر از سایر سازه ها باشد . مورد بعدی توجه به نمای بیرونی و نمای داخلی است که این دو بر روی کیفیت سازه تاثیر بسیار زیادی خواهند داشت و مورد بعدی را توجه به امکانات رفاهی و عدم نیاز این امکانات به تعمیرات است و بهتر است که این امکانات به تعمیرات نیازی نداشته باشند .
   در هنگام خرید کانکس دست دوم نیاز است به حمل این سازه ها نیز توجه کافی داشته باشید تا این سازه ها را براحتی بتوانید از محل نصب نهایی خود خارج نمائید .

   پاسخ
 • آیا کانتینرهای دست ساز به اندازه کانتینرهای شرکتی برای ساخت کانکس کانتینر دارای استحکام میباشد ؟

  پاسخ
  • نادر حیدری
   تیر 8, 1399 12:33 ب.ظ

   با سلام خدمت آقای محمدی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که استفاده از کانتینرهای شرکتی نسبت به کانتینرهای دست ساز برای ساخت کانکس کانتینر مسکونی بسیار رایج تر است و این موضوع میتواند دلایل مختلفی داشته باشد و به همین علت است که در شرکت معین کانتین نیز از این نوع از کانتینرها برای ساخت کانکس کانتینر استفاده های زیادی میشود ولی بهتر است بدانید که این سازه ها با توجه به اینکه از کیفیت بالاتری برخوردارند مورد توجه واقع میشوند .
   از مزایای استفاده از کانتینر شرکتی نسبت به کانتینر دست ساز میتوانیم به استحکام بسیار زیاد این سازه ها اشاره کرد و مورد بعدی نیز آماده بودن این سازه ها است و نیازی نیست که شما برای تهیه این سازه ها زمان زیادی را تحمل کنید و از طرف دیگر کف این سازه ها از استحکام بسیار بالایی برخوردار میباشد و این موضوع میتواند مهمترین مزیت این سازه ها از سوی بسیاری از خریداران باشد و از طرف دیگر نیز میتوانیم دربهای کاملاً ضد آب این سازه ها را به عنوان مزیت دیگری به خریداران معرفی کنیم و مزیت دیگر ضخامت ورق این سازه ها است که با توجه به قیمت ورق بالا در نوع دست ساز از ورق های با ضخامت کمتر استفاده میشود و مزیت دیگر را میتوانیم رنگ و پوشش اپوکسی بدنه این سازه ها معرفی کنیم که این مورد نیز از مزایای این سازه ها محسوب میشود .
   از طرف دیگر نیز کانتینر دست ساز دارای مزیت انتخاب ارتفاع ، طول و عرض این سازه ها براساس نیاز سفارش دهنده میباشد و این موضوع نیز مورد توجه برخی از خریداران برای انتخاب کانتینر دست ساز است .

   پاسخ
 • برای افزایش کیفیت سازه های مسکونی با دارا بودن امکانات رفاهی شما چه پیشنهادی دارید ؟

  پاسخ
  • نادر حیدری
   تیر 10, 1399 1:18 ب.ظ

   با سلام خدمت آقای بیاتی .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که برای افزایش کیفیت کانکس مسکونی نیاز است که در این سازه ها اقداماتی انجام شود و برخی از این اقدامات برای افزایش کیفیت فنی در این سازه ها است و برخی از موارد به کیفیت رفاهی این سازه ها مربوط خواهد شد و هر کدام از این موارد هزینه هایی را متوجه ساخت این سازه ها میکند که بهتر است به این موارد توجه کافی داشته باشیم .
   نیاز به توضیح دارد که در شرکت معین کانتین تمامی سازه های مسکونی را با امکانات رفاهی در اختیار خریداران قرار میدهند و از این امکانات رفاهی میتوانیم به سرویس بهداشتی ، حمام ، اتاق خواب و آشپزخانه اشاره کنیم و بهتر است تمامی این امکانات برای رفاه حال افراد ساکن در این سازه ها در آنها طراحی و اجرا شده که این مسئله میتواند کیفیت فنی این سازه ها را تا حد بسیار زیادی افزایش دهد .
   تمامی سازه های ویلایی و مسکونی بهتر است با کیفیت ممتاز و درجه یک اجرا شود و از اجرای این سازه ها با کیفیت معمولی بهتر است اجتناب شده که این کار میتواند کیفیت این سازه ها را تحت الشعاع خود قرار دهد و در واقع بهتر است بدانید که تمامی این سازه ها اگر با کیفیت ممتاز طراحی شوند نیاز است که امکانات آن نیز با کیفیت ممتاز و اگر با کیفیت درجه یک طراحی شوند امکانات مورد اجرا نیز با همان کیفیت درجه یک طراحی و اجرا شود و این موضوع میتواند بر روی کیفیت این سازه ها تاثیر مستقیم گذاشته و هزینه های شما را براساس همان کیفیت افزایش یا کاهش دهد .

   پاسخ
 • چرا نمیتوانیم در کانکسهای مسکونی از تانکر آب بر روی سقف آنها بهره ببریم آیا اینکار دلیل خاصی دارد ؟

  پاسخ
  • نادر حیدری
   تیر 11, 1399 11:53 ق.ظ

   با سلام خدمت آقای نوبخت .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که استفاده از تانکر آب آشامیدنی بر روی بام کانکس مسکونی مجاز نیست و اگر این کار انجام شود ممکن است که عواقب زیادی بر روی این سازه ها داشته باشد و موجب صدمه زدن به سازه شده و برای جبران آن نیز باید هزینه زیادی را بابت تعمیر و بازسازی آن پرداخت کنید .
   برخی از افراد برای اینکه بتوانند برای آب مصرفی داخل این سازه ها یک فشار آب طبیعی داشته باشند درخواست نصب یک تانکر را بر روی سقف این سازه ها میکنند ولی بهتر است بدانید که این کار به استرکچر این سازه ها صدمه وارد کرده و موجب میشود که سازه بسرعت فرسوده شود .
   البته اگر بتوانیم در زمان ساخت این سازه ها یک استراکچر جداگانه به صورت برجک در این سازه ها طراحی و اجرا کنیم و این سازه دارای ستون های اختصاصی باشد و وزنی را بر روی سازه تحمیل نکند میتوانیم از یک تانکر با حداکثر ظرفیت 1000 لیتر بهره ببریم که این کار با این روش قابلیت اجرایی دارد .
   نیاز به توضیح دارد که اصول کار ساخت کانکس مسکونی و سازه هایی از این دست بر اساس سبکی سازه است و با توجه به این موضوع باید این سازه ها کاملاً سبک سازی شده تا بتواند در زمان وقوع زلزله اضافه وزن سازه موجب تخریب آن نشود و این مورد در بسیاری از سازه های کانکسی لازم الاجرا است و بهتر است به آن توجه کافی شود .
   ما در شرکت معین کانتین به سبک سازی سازه توجه زیادی مینمائیم و این موضوع سبب میشود که تمامی سازه های تولیدی این شرکت کاملاً ضد زلزله بوده و مانع از تخریب در زمان زلزله شود و بهتر است که خریداران این سازه ها آنها را نیز در زمان استفاده مطابق با همان کیفیت تحویلی حفظ کرده و تغئیراتی در آنها اعمال نکنند .

   پاسخ
 • آیا در کانکس مسکونی برای نماسازی داخلی میتوانیم از نمای ام دی اف بهره ببریم ؟

  پاسخ
  • نادر حیدری
   تیر 12, 1399 12:07 ب.ظ

   با سلام خدمت آقای سرمایه .
   در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که در ساخت کانکس مسکونی میتوانیم از نماهای مختلف بهره ببریم و یکی از این نماها میتواند نمای ام دی اف باشد و این نما با توجه به طرح های مختلفی که دارد میتواند به این سازه ها زیبایی بسیار زیادی را بدهد ولی نیاز به توضیح دارد که امروزه استفاده از این نوع نما منسوخ شده است و دلیل آن نیز تغئیر شکل دادن این نوع نما در رطوبت میباشد و به همین علت است که بسیاری از سازه ها دیگر با این نوع نما اجرا نشده و میتواند برای بسیاری از خریداران به عنوان یک نمای قدیمی محسوب شود .
   امروزه از نمای پی وی سی روکش دار برای اجرای کانکس مسکونی استفاده های فراوانی میشود و در بسیاری از مواقع از این نوع نما که دارای طرح ها و تنوع بسیار زیاد است بهره برده میشود و به همین علت است که در شرکت معین کانتین از این نوع از نما استفاده خواهد شد و این موضوع میتواند برای ما نیز از اهمیت و کارایی بیشتری برخوردار باشد و به همین علت است که توصیه میشود که برای اجرای این نوع از سازه ها از نمای پی وی سی بهره ببرید .

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

پنج + دو =

فهرست