مخزن آب عرضه شده در گروه صنعتی معین کانتین

مخزن آب

مخزن آب

مخزن آب یا همان تانکر آب برای نگهداری مایعات نظیر آب مورد استفاده زیادی قرار میگیرد . در گذشته مخزن آب را به صورت فلزی از ورق فولادی ( ورق سیاه ) میساختند ولی با گذشت زمان و مشخص شدن مضرات آن مخزن آب ( تانکر آب ) را توسط ورق گالوانیزه ساخته و به بازار تحویل میدادند . ولی امروزه با گذشت زمان و ورود تکنولوژی های نوین ساخت مخازن آب توسط پلی اتیلین انجام میشود . این تکنولوژی مدرن با کمک مواد پلی اتیلن ۳۸۴۰ یا همان فود گرید توانسته است تانکرهایی کاملاً بهداشتی و مورد تائید را روانه بازار مصرف کند .

امروزه مخزن پلی اتیلن یا همان مخزن پلاستیکی توانسته است سهم قابل توجهی از بازار تانکرها را تصاحب کرده و با توجه به اینکه این تانکرها دارای وزن کم ، عدم ایجاد جلبگ در جداره ها و  طول عمر بالایی هستند و نسبت به فرسودگی نیز ایمن میباشند هر روز به طرفداران آن اضافه میشود .

مخزن اب پلی اتیلن بیشتر در دو نوع تک لایه  و سه لایه تولید میشوند . و نوع تک لایه و سه لایه از لحاظ ضخامت و وزن با یکدیگر تفاوتی ندارند . ولی در مخزن آب سه لایه به دلیل وجود یک لایه سیاه رنگ بین دو لایه سفید رنگ دیگر مانع از عبور نور خورشید به داخل مخزن آب پلاستیکی میشود و به همین دلیل است که در داخل این مخازن در دیواره ها جلبک رشد نمیکند و این مخازن از این جهت کاملاً ایزوله هستند .

در مخزن آب پلی اتیلن ( پلاستیکی ) تک لایه به دلیل عدم وجود این لایه سیاه رنگ پس از مدتی در اثر وجود نور خورشید براحتی در داخل جداره داخلی جلبک رشد کرده و سبب مشکلاتی خواهد شد . از این مشکلات میتوانیم به بد بو شدن و تغئیر رنگ آب اشاره کنیم . و به همین جهت مخزن آب پلاستیکی تک لایه برای آب آشامیدنی مناسب نیست و باید از مخازن سه لایه برای نگهداری آب آشامیدنی استفاده شود تا کارایی و کار آمدی مورد نیاز را از این مخازن داشته باشیم .

بنابراین با توجه به مواردی که در بالا اشاره شد مخازن تک لایه برای نگهداری مواد نفتی مانند گازوئیل ، بنزین و سایر مواد شیمیایی که دارای حداکثر چگالی ۱٫۷ نسبت به آب می باشند مناسب بوده و بکار گرفتن برای این مواد بلامانع است .

 طول عمر مخزن آب پلاستیکی ( پلی اتیلن ) چقدر است ؟

طول عمر مخزن پلاستیکی میتواند به دو عامل مهم بستگی داشته باشد . رعایت این دو عامل میتواند طول عمر این مخازن را افزایش زیادی دهد : مورد اول کیفیت مواد اولیه ساخت و عدم استفاده از مواد بازیافتی و دومین عامل به محلی که این مخازن نصب میشوند بستگی دارد . نیاز است که افراد در هنگام نصب این مخازن توجه کنند که محل نشیمنگاه این مخازن صاف بوده و عاری از شن ریزه باشد .

قیمت مخزن اب پلاستیکی

قیمت مخزن اب پلاستیکی وابسته به چند عامل میباشد که مهمترین عوامل آن شامل : قیمت مواد اولیه تولید مخزن آب ، مراحل بکار رفته در ساخت مخزن آب ، وجود خدمات پس از فروش و هزینه حمل مخزن از کارخانه تا محل نصب میباشد . و همانطور که میدانید تمامی این موارد در قیمت مخزن آب پلاستیکی تاثیر گذار است .

برخی از تولید کنندگان نیز برای کاهش هزینه اقدام به استفاده از مواد اولیه نامرغوب و در برخی از موارد مواد اولیه بازیافتی نموده و یا اقدام به کاهش ضخامت مخزن آب پلی اتیلن می کنند که هر دو این عوامل نقش زیادی در کاهش هزینه ساخت این سازه ها داشته و نتیجه کار نیز تولید مخازن آب بی کیفیت میباشد . و خریداران باید به این موارد توجه کافی داشته تا اجناس با کیفیت با طول عمر بالا تهیه کنند .

آیا محزن آب پلی اتیلن در سرما یخ میزند ؟

برای پاسخ به سوال شما باید عرض کنم که اگر این مخازن در سرمای شدید قرار گیرند ممکن است یخ زدیگی ایجاد شود . البته این موارد شامل چن روز یخ بندان بوده که این مسئله در شهرهایی مانند تهران و بیشتر شهرهای ایران بوجود نخواهد آمد و در صورت ایجاد یخزدگی این مخازن ترک بر نمی دارند و جداکثر تا آب شدن تانکر مقداری باد می کنند .

در این مخازن بیشتر یخزدگی در لوله های خروجی آب است و به همین جهت نیاز است که تمامی لوله های خروجی در فصول سرد سال ایزولاسیون شوند تا مانع یخزدگی در آن ها شود .

برای تامین آب شرب مورد نیاز ساختمان به چه حجمی از مخزن آب پلی اتیلن نیاز داریم ؟

برای تامین آب مصرفی ساختمان نیاز است برای هر واحد ساختمانی ۲۵۰ لیتر در نظر گرفت و به عبارتی برای یک ساختمان ۸ واحدی نیاز است که از یک تانکر ۲۰۰۰ لیتری در قبل از پمپ آب استفاده کنیم .

مخزن آب پلی اتیلن ، قیمت مخزن آب پلی اتیلن ، مخزن آب پلاستیکی ، قیمت مخزن آب پلاستیکی ، مخزن اب ، قیمت مخزن اب ، مخزن اب پلاستیکی ، قیمت مخزن اب پلاستیکی ، مخزن اب پلی اتیلن ، قیمت مخزن اب پلی اتیلن

تانکر پلاستیکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.