کیوسک مطبوعاتی گروه صنعتی معین کانتین

دکه روزنامه فروشی

دکه روزنامه فروشی

یکی از خدمات ارائه شده در گروه صنعتی معین کانتین ساخت دکه روزنامه فروشی است . دکه روزنامه فروشی  در واقع همان کیوسک مطبوعاتی است که گاهی اوقات به آن ها کانکس روزنامه فروشی نیز می گویند . این سازه ها معمولاً برای شهرداری ها ساخته می شوند و یا طرح ها یا پلان های آن یا توسط شهرداری تهیه می شود و یا باید به تائید شهرداری ها برسند . بنابراین باید از لحاظ شهری دارای زیبایی بوده و با مبلمان شهری دارای تناقض نباشد و دقت شود که با سایر کانکس ها ، دکه ها و کیوسک های دیگر روزنامه فروشی متحد الشکل باشند .
برای شهرهای کوچکتر شهرداری های نظارت زیادی بر پلان طراحی نداشته و چون امکانات نظارتی آن ها کمتر از شهرهای بزرگ است فقط ابعاد را مشخص می نمایند . که معمولاً این ابعاد کوچکتر از ۲٫۴ * ۳  متر و حداکثر ۲٫۴ * ۴ متر در نظر گرفته می شود .
امروزه دکه رونامه فروشی علاوه بر فروش روزنامه و مجلات فرهنگی به کارهای فروش تنقلات و سیگار نیز روی آورده اند و بیشترین در آمد خود را از این راه بدست می آورند . از این رو زمان زیادی را در دکه های روزنامه فروشی سپری می نمایند . بنابراین بهتر است فضای داخلی دکه روزنامه فروشی را به بهترین نحو ممکن طراحی کرده تا از این بابت استفاده کننده ی آن از آسایش بیشتری بهره مند شود  .
از نکات دیگر امنیت سازه در زمانی است که صاحب دکه ی روزنامه فروشی در آن حضور ندارد . در این مورد باید دقت شود که باید از اجناسی که در داخل کانکس است به بهترین نحو محافظت به عمل آید . ولی حفاظی که برای این کار بکار می رود نباید زیبایی ظاهری سازه را نیز از بین ببرد .
دکه های روزنامه فروشی را در جاهایی نصب می نماید که بتوان از هر چهار طرف به آن دید داشت . این مسئله می تواند به یک امتیاز مهم برای این سازه ها تبدیل شود . زیرا درآمد حاصل از تبلیغات امرزه چشمگیر بوده و می تواند برای دکه های روزنامه فروشی یک درآمد مهم محسوب شود . و بهترین فضا برای تبلیغات کالاهای مصرفی عموم شهروندان تابوی دکه روزنامه فروشی است . از این رو بالای پیشانی دکه های روزنامه فروشی را به بیلبورد تبلیغاتی تبدیل نمود که همین کار باعث در آمد بیشتر صاحب دکه ی روزنامه فروشی می شود و این از مزایای طراحی های جدید و امروزی برای این دکه ها است .
بهتر است در ساخت بدنه ی دکه روزنامه فروشی از لوازم امروزی و مدرن استفاده کرد . که شیک ترین و مناسب ترین نوع آن ورق های کامپوزیت است . که دارای رنگ های متنوعی بوده و بدلیل ضخامت مناسب ورق ها به عنوان عایق مناسبی نیز شناخته می شوند و از نظر استقامت نیز نسبت به سایر لوازم مصرفی در بدنه برتری های ویژه ای دارد .
ویترین دکه روزنامه فروشی را می توان از شیشه های یک پارچه ی سکوریتی استفاده کرد . و فقط یک قسمت از شیشه برای تبادل پول بین مشتری و فروشنده وجود داشته باشد .
بهتر است برای تهویه ی هوای داخل دکه از پنجره استفاده نشود بلکه از هواکش بهره برد .
نمای داخلی دکه روزنامه فروشی را می توان از نوع P V C  روکش دار و یا M D F  انتخاب نمود . ولی نوع P V C آن جدیدتر و مشتری پسند تر است . البته P V C خود به سه دسته ی معمولی ( خام ) ، چاپی و روکش دار تقسیم بندی می شود . و نوع روکش دار آن بسیار مرغوب و زیبا با طرح بندی های بسیار است . و بهترین گزینه برای یک کار شیک و امروزی می باشد .
عایق بهتر است از نوع پشم شیشه به همراه فوم انتخاب شود .
کف کانکس را می توان از تخته های چند لایه ی ضد آب انتخاب کرد که برای زیبایی بیشتر از کفپوش ضد آب نمددار استفاده می شود و یا برای محکم سازی دکه های روزنامه فروشی می توان کف را ملات سیمان و بر روی آن از سرامیک برای تزئین استفاده نمود  .
برای حفاظت بیشتر و بهتر بایستی درب دکه ی روزنامه فروشی را از نوع ضد سرقت انتخاب کرد و در غیر این صورت بایستی درب حفاظ آهنی مناسبی داشته باشد . و برای حفاظت از شیشه ی ویترین در هنگام بسته بودن دکه بهتر است یک عدد پیش خوان در جلوی آن قرار داشته باشد که در طول روز و کار بتوان روزنامه ها را بر روی آن چید و توسط زنجیر بار آن بر روی کانکس قرار گیرد و در هنگام بسته بودن دکه نیز به عنوان حفاظ فلزی بسیار محکم از آن بهره جست .
سیم کشی دکه  روزنامه فروشی بصورت روکار انجام می گیرد و می توان برای روشنایی بیرون از دکه در هنگام شب از لامپ هایی در خارج از دکه استفاده نمود .
دکه های روزنامه فروشی معمولاً بدون سرویس بهداشتی طراحی و ساخته می شوند ولی اگر سفارش دهنده بخواهد می توان برای دکه سرویس بهداشتی طراحی کرده و اجرا نمود . و برای بهداشت بیشتر درب آن را به خارج از کانکس باز کرد .
گروه صنعتی معین کانتین یکی از بهترین طراحان و سازندگان انواع کانکس ، کانتینر و خانه در ایران می باشد . این شرکت صنعتی توانایی و امکانات فراوانی برای ساخت انواع کانکس با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت را دارد . تمام تولیدات این شرکت قبل از تحویل به مشتری از لحاظ کیفی مورد بررسی کامل قرار گرفته تا از لحاظ کیفی با معیار های شرکت برابری نماید . شما عزیزان در صورت نیاز به خرید کانکس می توانید با گروه مشاوران معین کانتین ارتباط برقرار کرده و از راهنمایی و مشاوره ی همکاران ما برخوردار شوید .
Tags:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.