کانکس ویلایی

کانکس ویلایی

کانکس ویلایی

کانکس ویلایی از مهمترین تولیدات گروه صنعتی معین کانتین است . کانکس ویلایی در این چند سال اخیر دچار تحول بزرگی از تمامی جهات شده است . این تحول بزرگ توانسته است  بسیاری از سازه های پیش ساخته را شامل شده و در آن ها نیز این تحولات رخ دهد . در واقع اگر کانکس ویلایی چنین تحولاتی را به خود نمی دید صنعت خانه های پیش ساخته به چنین جایگاهی نمی رسید . 

امروزه کانکس های ویلایی زیادی با طرح های مختلفی تولید شده که می توان از این نوع به کانکس ویلایی سقف شکسته و کانکس ویلایی شیب به طول اشاره نمود .
کانکس ویلایی را در ابعاد مختلف می سازند و این سازه ها مانند خانه های ویلایی باید دارای شرایطی باشد از این شرایط می توان به این موارد بصورت گذرا اشاره نمود : نباید اندازه این سازه ها از ۳۰ متر مربع کمتر باشد . و باید سرویس بهداشتی ، حمام و آبدارخانه در آن لحاظ شده باشد . هر چند امروزه کانکس های ویلایی کوچکتر با ابعاد ۱۵ متر مربع نیز طراحی و تولید شده که مشتریان فراوانی را به خود اختصاص می دهد .

کانکس ویلایی را می توان یک طبقه ، دو طبقه و یا چند طبقه طراحی و اجرا نمود .

این نکته را لازم است بدانید که کانکس ویلایی را برای هر منطقه بصورت جداگانه طراحی و تولید می کنند . این سازه ها برای مناطق معتدل کشور مانند شمال و تهران با مناطق گرمسیر و مناطق سرد سیر متفاوت طراحی کرده و باید در  طراحی سردترین روز سال و گرمترین روز سال را مورد بررسی قرار داد . حتی میزان بارش سالانه و شدت آن نیز از دیگر موارد قابل تحقیق است . این موارد از نظر شرکتهای بزرگ تولید کننده کانکس بسیار اهمیت دارد . توجه به این موارد می تواند در ساخت این سازه ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد .

البته امروزه بسیاری از کانکس های ویلایی را با ساندویچ پانل می سازند . ساندویچ پانل در واقع همان ورق های تایل شده ای است که در ساخت یخچال های صنعتی بکار می روند . ساندویچ پانل ها تبادل انرژی حرارتی را به حداقل رسانده و مانع تبادل انرژی بیشتر از دیواره ها و سقف کانکس می شوند . عایق بکار رفته در ساندویچ پانل ها معمولاَ از جنس عایق پلی اورتان است که بسیار مناسب بوده که بهترین عملکرد را از لحاظ عدم تبادل انرژی به همراه دارد .ضخامت ساندویچ پانل های بکار رفته را معمولاً حداقل ۴ سانتیمتر و حداکثر ۱۰ سانتیمتر در نظر می گیرند . و هر چقدر این ضخامت بیشتر باشد از لحاظ عایقی کارآمد تر می باشد .

در ساخت ساندویچ پانل ها باید به دانسیته آن توجه شود . دانسیته ی بکار رفته در این سازه ها ۴۰ می باشد این دانسیته اگر از این مقدار کمتر باشد می تواند از لحاظ تبادل انرژی حرارتی و صدا آن کارایی مورد نظر را نداشته باشد . همین دانسیته که یکی از موارد مهم دسته بندی ساندویچ پانل ها خواهد بود . بنابراین در هنگام سفارش کانکس ساندویچ پانل به این مورد توجه کافی داشته باشید . 

مزایای کانکس ویلایی

کانکس ویلایی دارای مزایای بسیاری هستند . و این مزایا باعث می شود که در آینده بسیاری از ساختمان ها بویژه ساختمان های ویلایی به صورت کانکس ساخته شوند . از مزایای کانکس های ویلایی می توان به سبک بودن سازه و استراکچر قوی درساخت کانکس ویلایی اشاره کرد همین سبک بودن اسکلت و لوازم بکار رفته در کانکس سبب می شود که کانکس ویلایی کاملاً ضد زلزله بوده و این می تواند بزرگ ترین حسن برای استفاده از این سازه ها باشد و برای تائید این صحبت لازم است اشاره شود که تاکنون هیچ کانکس ویلایی در برابر زلزله تخریب نشده است .

از دیگر محاسن ساخت کانکس های ویلایی یکپارچگی سازه می باشد . تمامی سازه بصورت یکپارچه ساخته شده و در صورت بروز زلزله و یا تکان های شدید تمام سازه با زلزله هماهنگ شده و به اصطلاح عامیانه زلزله را رد می کند . و همین عامل دلیل دیگر مقاومت بالای سازه در مقابل زلزله است .

از نظر برخی از سفارش دهندگان بزرگترین مزیت یک کانکس می تواند قابلیت حمل این سازه ها باشد . سازه های پیش ساخته را می توان براحتی به گونه ای طراحی کرده و ساخت که بتوان آن را براحتی از محلی به محل دیگر حمل کرد . این مزیت می تواند برای بسیاری از افراد اهمیت داشته و آن را بزرگترین مزیت این سازه ها بدانند .

در ساخت کانکس ویلایی می توان از تمامی مصالح سبک که طول عمر بالای دارند بهره برد . و همین مزیت سبب شده است نماهای زیبا و سبک مانند : دیواره دکوراتیو ، کامپوزیت و نمای چوبی به این سازه ه وارد شده و یا می توان تلفیقی از تمامی آنها در نمای کانکس بکار برد . و همین عامل در کانکس های ویلایی سبب جذب خریداران زیادی شده است .

و مزیت دیگر این کانکس ها در این است که بر روی فوندانسیون نصب می شوند و دارای استحکام بالا بوده و از نظر صدا و رطوبت ایزوله می باشند و دیواره های داخلی از جنس PVC با طرح های متنوع و پارتیشن بندی های داخلی از مزایای دیگر آن است این کانکس های ویلایی دارای سرویس بهداشتی و حمام بوده و آبدارخانه این کانکس ها با تمامی امکانات از جمله هود ، گاز و کابینت های MDF هستند . 

یکی دیگر از مزیت های کانکس های ویلایی مونتاژ و دمونتاژ آن است . و به راحتی می توان این کانکس ها را باز نموده و به جای دیگری انتقال داد و این از بزرگترین مزیتهای کانکس های ویلایی است . پنجره ها در این کانکس ها از جنس PVC با شیشه های دو جداره می باشد و درب ورودی از نوع طرح چوب ضد سرقت می باشد و پنجره ها به حفاظ های زیبای ضد سرقت مجهز هستند .

امکانات رفاهی :

از مزیت های دیگر این سازه ها می توانیم به اجرای امکانات رفاهی مناسب در آن ها اشاره کرد . 

تمامی سازه های ویلایی را باید با امکانات رفاهی طراحی و تولید نمود .

در واقع نمی توانیم سازه ای ویلایی را طراحی و تولید کنیم که در آن از امکانات رفاهی خبری نباشد .

تمامی امکانات رفاهی در این سازه ها برای آسایش و آرامش ساکنان آن طراحی و اجرا خواهد شد . 

از مهمترین امکانات رفاهی قابل اجرا در این سازه ها می توانیم به این موارد اشاره کنیم :

سرویس بهداشتی و حمام 

آشپزخانه و تجهیزات آن 

اتاق خواب 

سیستم گرمایش مورد نیاز سازه 

سیستم سرمایش مورد نیاز 

آبگرم و آبسرد مصرفی سازه 

سیستم دفع فاضلاب 

و . . . 

هر کدام از مواردی که در بالا به آن پرداخته شد نیازمند توضیحی گسترده است .

ولی من در این موضوع به چند مورد مهم آن می پردازم 

اجرای سرویس بهداشتی و حمام :

اجرای سرویس بهداشتی و حمام در سازه های ویلایی نیازمند طراحی و جانمایی در آن می باشد . برای این منظور فضایی از سازه که مورد نظر است را برای این منظور انتخاب می کنند . گاهی اوقات بخاطر کمبود فضای سازه سرویس بهداشتی و حمام را بصورت مشترک اجرا می کنند . ولی گاهی اوقات فضای محیط مناسب بوده و حتی از سرویس فرنگی نیز در سازه استفاده خواهد شد . تمامی این موارد به فضای مورد نیاز برای این امکان بستگی دارد . 

امکاناتی که در سرویس بهداشتی می توان قرارا داد عبارتند از :

توالت ایرانی و خارجی ، فلاش تانک ، شیرآلات اهرمی درجه یک ، روشویی ، آینه ، دست خشک کن برقی ، جا مایعی ، فن تهویه هوا و . . .

امکاناتی که در حمام می توان قرار داد عبارتند از :

دوش حمام ثابت و متحرک ، شیرآلات اهرمی درجه یک ، آینه ، حوله خشک کن ، جا مایعی ، فن تهویه هوا و . . . 

آشپرخانه :

آشپزخانه در سازه های پیش ساخته از پر بحث ترین موارد است 

این سازه ها گاهی اوفات دارای آشپزخانه های مجلل و یا گاهی یک آبدارخانه می باشد .

تمامی مراحل اجرای یک آشپزخانه به نظر سفارش دهنده بستگی دارد .

لازم به توضیح است لوازم قابل نصب در این سازه ها می تواند توسط سفارش دهنده تهیه و نصب آن به عهده ی پرسنل شرکت ما باشد .

از امکاناتی که می توانیم در این سازه ها نصب کنیم می توانیم به این موارد اشاره کنیم :

کابینت و زیر کابینی به مقدار مورد نیاز مشتری 

سینک ظرفشویی استیل به همراه آبچکان استیل

شیرآلات اهرمی درجه یک 

هود تهویه هوای داخل آشپزخانه 

فضایی برای نصب ماشین لباس شویی 

فضایی برای نصب یخچال

فضایی برای نصب ماشین ظرفشویی 

و . . . 

امروزه کانکس های ویلایی را در تنوع های بسیار زیادی طراحی و تولید می کنند .

از این کانکس های ویلایی می توانیم به این موارد اشاره کنیم :

کانکس ویلایی ۱۵ متر مربع  ( ۲٫۵ * ۶ متر ) که کوچکترین سازه ی ویلایی با امکانات رفاهی می باشد .

کانکس ویلایی با متراژ ۱۸ متر مربع ( ۳ * ۶ متر )

کانکس ویلایی با متراژ ۳۰ متر مربع ( ۲٫۵ * ۱۲ متر )

کانکس ویلایی با متراژ ۳۶ متر مربع ( ۳ * ۱۲ متر )

کانکس ویلایی با متراژ ۴۲ متر مربع ( ۳٫۵ * ۱۲ متر )

کانکس ویلایی با متراژ ۵۰ متر مربع ( ۵ * ۱۰ متر ) این سازه به صورت دو تکه ساخته می شود .

کانکس ویلایی ۶۰ متر مربع ( ۶ * ۱۰ متر ) این سازه بصورت دو تکه تولید می شوند .

کانکس ۷۲ متر مربع ( ۶ * ۱۲ متر ) این سازه بصورت دو تکه تولید خواهد شد

از سازه های ویلایی دیگر می توان به تنوع در کیفیت آنها اشاره کرد .

از این تنوع ها می توان به این موارد اشاره کرد :

کانکس ویلایی معمولی که ارزانترین این نوع سازه ها محسوب می شوند .

کانکس ویلایی شیک یا همان لوکس که از قیمت بالاتری برخوردار هستند .

کانکس ویلایی ممتاز که از کیفیت و قیمت بالاتری نسبت به دو مورد قبلی برخودار است .

کانکس ویلایی لاکچری که با بالاترین کیفیت و امکانات تولید می شود و ازقیمت بسیار بالایی برخوردار است .

امروزه برخی از سازه ها را بصورت اجرا در محل طراحی و تولید می کنند .

هزینه ساخت این سازه ها بصورت اجرا در محل قدری بالاتر می باشد .

 

گروه صنعتی معین کانتین طراح و سازنده انواع کانکس ، کانتینر و خانه های پیش ساخته در تهران است . این گروه صنعتی با توجه به داشتن تیم طراحی و ساخت خود می تواند کانکس های ویلایی شما عزیزان را تولید نماید . این گروه صنعتی با امید به آینده اعتقاد دارد که کانکس های ویلایی پیش ساخته جایگزین ساختمان های ویلایی می شوند و با این اعتقاد در حال گسترش طرح های خود و اجرای آنها در نقاط مختلف کشور می باشد .

این مطالب ممکن است برای شما مفید باشد :

کانکس های ویلایی شیک

کانکس های ویلایی لوکس

کانکس های ویلایی دو طبقه

کانکس ویلایی معمولی

کانکس های ویلایی لاکچری

کانکس های ویلایی ۱۵ متر مربع

کانکس های ویلایی ۱۸ متر مربع

کانکس ویلایی ۳۰ متر مربع

کانکس های ویلایی ۳۶ متر مربع

کانکس های ویلایی قابل حمل

کانکس های  ویلایی دوبلکس

 

آخرین بروز رسانی ۰۱ / ۰۳ / ۱۳۹۸

 

۶۷ دیدگاه

 • صباغی زاده says:

  سلام ،وقت بخیر ،انجانب تمایل دارم یک دستگاه ویلای پیش ساخته کانتینری بمساحت حدود ۸۰ الی۱۰۰ متر مربع با سه اطاق خواب و سرویس بهداشتی و اشپزخانه ونیشیمن را جهت اسمبل نصب در مازندران سفارش بدم ومایلم از نمونه کارهای شما بازدید و نظرات مسئولین شرکت معظم معین کانتین را در این مورد جویا شوم.با تشکر و ارزوی موفقیت بیشتر

 • admin says:

  با سلام .
  ممنون از سوالی که مطرح کردید .
  تامین گرمایش و سرمایش در تمامی سازه های تولید شده از مهمترین سوالاتی است که یک خریدار همیشه از ما می پرسد .
  در بیشتر سازه ها تامین گرمایش توسط بخاری برقی و تامین سرمایش نیز توسط کولر آبی صورت می پذیرد . که مهمترین دلیل آن ارزان بودن لوازم گرمایشی و سرمایشی به این شیوه است .
  در کانکس های درجه یک و ممتاز معمولاً گرمایش و سرمایش توسط کولر گازی اسپیلت فراهم خواهد شد .
  در کانکس های مدرن تر می توان برای تامین گرمایش از پکیج بهره برد . که این کار می تواند به دو شیوه گرمایش از کف و یا شوفاژ دیواری باشد . و برای تامین سرمایش نیز از کولر گازی بهره برداری کرد .
  لازم به توضیح است که تامین گرمایش توسط بخاری گازی به دلیل گازگرفتگی افراد غیر مجاز است . و در صورت نصب آبگرمکن گازی و یا پکیج نصب آن ها در بیرون از سازه صورت می گیرد .
  در بیشتر این سازه ها برای تامین آبگرم مصرفی برای آشپزخانه و حمام می توان از آبگرم کن برقی بهره برد .

 • admin says:

  سلام .
  از اینکه از سایت ما استفاده کرده اید سپاس گذارم .
  این مطالب برای استفاده شما خوانندگان نوشته شده است .
  به امید خدا این مطالب ادامه دار خواهد بود .

 • مهدی says:

  سلام
  لطفا در رابطه با عایق مصرفی مورد استفاده در کانکس ویلایی بیشتر توضیح دهید .

 • admin says:

  با سلام .
  عایق مصرفی در کانکس های ویلایی دارای کیفیت های متفاوتی با یکدیگر هستند .
  از این عایق های مصرفی چند نمونه بیشترین استفاده را دارد . که عبارتند از :
  پلی استایرن ، پلی اورتان ، پشم شیشه و پشم سنگ
  پلی استایرن یا همان پلاستوفوم که ارزان ترین و پرکاربردترین است .
  این عایق کارایی بالایی در عدم تبادل انرژی حرارتی را ندارد .
  برای تقویت این عایق مصرفی می توانیم از یک لایه پشم شیشه و یا پشم سنگ استفاده کنیم .
  عایق پشم شیشه می تواند به عنوان عایق دوم بکار برود و کارایی مناسبی دارد .
  عایق پشم سنگ نیز به عنوان عایق دوم بکار می رود و کارایی خیلی خوبی دارد .
  عایق پلی اورتان که معمولاً به صورت ساندویچ پانل استفاده می شود .
  این عایق بسیار کارایی دارد و مانع تبادل انرژی حرارتی از بدنه خواهد شد .
  عایق پلی اورتان لازم است با دانسیته ۴۰ مورد استفاده قرار گیرد تا حداکثر کارایی را داشته باشد .
  عایق پلی اورتان توسط دو لایه ورق آلوزینک احاطه شده که این کار طول عمر بالایی را برای عایق بوجود می آورد .
  البته لازم به تذکر است که عایق های مختلفی را می توان در کانکس ویلایی بکار برد .
  ولی پرکاربرد ترین آن ها همین عایق هایی است که در اینجا به شما معرفی کردم .
  سوال دیگری داشته باشید در خدمت شما عزیزان هستم .

 • رسول says:

  با سلام
  سایت بسیار خوب و مفیدی دارید .
  این سایت جای کارکردن بسیاری دارد تا یکی از بهترین سایت های سازه های فلزی ایران شود .
  تلاش شما قابل قدردانی می باشد .
  لازم دانستم از جانب خودم از شما تشکر کنم . موفق باشید .

 • محمد حسینی says:

  با سلام .
  میخواستم از شما بپرسم که آیا استفاده از دربهای ضد سرقت در کانکسهای ویلایی هزینه آن را بالا نمی برد .
  و یا لازم است که درب ضد سرقت در این کانکس های استفاده شود .

 • محمد حسین علوی says:

  مطالب سایت شما در رابطه با کانکس بسیار زیاد است .
  این مطالب را در سایت های دیگر نمی توانیم بیابیم .
  این مسئله برای ما دنبال کنندگان مطالب سازه های پیش ساخته بسیار خوب و مفید است .
  لطفاً در رابطه با کانکس های ویلایی دو طبقه مطالب بیشتری بگذارید .
  در ضمن از امکانات رفاهی داخل این سازه ها بیشتر بنویسید .

 • علی حسنی says:

  از شما بابت مطالبی که در سایت می گذارید تشکر می کنم .
  این مطالب برای خوانندگان مفید است .
  نمونه ی این مطالب را مخصوصاً در رابطه با کانکس ویلایی در جای دیگری ندیده ام .
  امیدوارم این مطالب ادامه دار بوده و برای خوانندگان از مطالب جدیدتری نیز استفاده کنید .
  موفقیت شما را از خداوند خواستارم .
  علی حسنی

 • admin says:

  با عرض سلام خدمت آقای حسینی
  باید خدمت شما دوست عزیز عرض کنم که استفاده از دربهای ضد سرقت در کانکسهای ویلایی گرانقیمت انجام می شود .
  این دربها هزینه ساخت این سازه ها را افزایش می دهد .
  از دربهای ضد سرقت در سازه های ویلایی درجه یک و ممتاز بهره می برند .
  درب ورودی سازه های معمولی از جنس آلومینیوم و یا پی وی سی است .
  دربهای پی وی سی و آلومینیوم را به حفاظ فلزی مجهز می کنند .
  استفاده از این نوع درب معمولاً برای درب ورودی سازه کاربرد خواهد داشت .
  جنس دربهای داخلی معمولاً از اچ پی ال برای اتاق های خواب می باشد .
  جنس دربهای سرویس بهداشتی و حمام از نوع آلومینیوم فاسات است .
  برای ساخت این سازه ها بهتر است از درب ضد سرقت ایرانی استفاده شود .
  دربهای ضد سرقت چینی قابل اعتماد نیستند . و بی کیفیت می باشند .
  دربهای ضد سرقت ترکیه ای نیز گران قیمت بوده ولی قابل اعتمادند .
  بنابراین دربهای ایرانی شرکتی کاملاً مناسب خواهند بود .
  برای افزایش ایمنی سازه لازم است تمامی پنجره ها نیز به حفاظ فلزی محکم مجهز شوند .

 • همتی says:

  سلام .
  در رابطه با کانکس های ویلایی دو طبقه و دوبلکس مطالبی بگذارید .
  با تشکر از شما .

 • admin says:

  با سلام .
  در رابطه با کانکس های دوبلکس و دو طبقه در این سایت مطالب داریم .
  این مطلب را می توانید در قسمت بایگانی بیابید .
  و یا از قسمت سرچ گوگل در نتایج گوگل به این صفحه وارد شوید .
  قصد دارم در آینده این مطلب را بروزرسانی کامل کرده و با کیفیت بالایی در اختیار شما قرار دهم .
  اگر در خواستی دارید در خدمت .

 • سعید رسالت says:

  سلام . کانکسهای ویلایی سبز چه نوع سازه هایی هستند لطفاً توضیح دهید .

 • امیر says:

  از نظر شما بهترین نوع کانکس ویلایی چه نوع سازه ای است .

 • admin says:

  با سلام خدمت شما خواننده گرامی .
  کانکسهای ویلایی سبز بیشتر در کشورهای پیشرفته از آن استفاده می شود .
  از مهمترین کشورهای توسعه دهنده ی این سازه ها می توان ژاپن را معرفی کرد .
  در کشور ژاپن از این سازه ها حمایت فراوانی می شود .
  سازمان های حمایت کننده ی محیط زیست از پشتیبانان اصلی این سازه ها هستند .
  در واقع کانکس های ویلایی سبز به سازه هایی اطلاق می شوند که دارای این مزایا باشند .
  کاملاً قابلیت بازیافت داشته باشند و در صورت نیاز بتوانند مجدداً وارد چرخه تولید شوند .
  برق مصرفی خود را از طریق فتوالکتریک تامین کنند .
  مقداری از آب مصرفی خود را از طریق باران مهیا سازند .
  قسمتی از سازه به فضای سبز اختصاص داده شود .
  کاملاً ضد زلزله ساخته می شوند .
  و . . .
  این موارد سبب شده است که دولت ژاپن نیز از این سازه ها حمایت کامل کند .
  همانطور که می دانید علاوه بر زلزله کشور ژاپن از گرمایش زمین بیشترین تاثیر را دیده است .
  این تاثیرات کاملاً برای ژاپن مخرب هستند .
  ژاپن می خواهد از این طریق مقداری از گرمایش زمین بکاهد .
  با این کار انتشار گازهای گلخانه ای در ژاپن کاهش شدیدی می یابد .
  در صورتی سوال دیگری داشتید در خدمتم .

 • admin says:

  با سلام خدمت شما دوست عزیز و گرامی .
  از نظر من بهترین کانکس های ویلایی باید دارای شرایط زیر باشند .
  در برابر زلزله به هیچ عنوان تخریب نشوند ( بیشتر سازههای ویلایی همینطور هستند ) .
  از بهترین نقشه ساخت برخوردار باشند .
  از بهترین لوازم و مواد اولیه ساخته شده باشند .
  از لحاظ عایقی دارای وضعیت مطلوبی باشند .
  درب ورودی آن ایمن و با کیفیت باشد .
  پنجره از کیفیت مطلوبی برخوردار بوده و مانع تبادل انرژی با فضای بیرون شود .
  کف سازه محکم بوده و بهتر است از جنس سرامیک باشد .
  نمای بیرونی جذاب باشد و از لحاظ رنگ بسیار مقاوم باشد .
  سقف آن بهتر است از ورقهای طرح سفال باشد .
  دیوارپوش های بکار رفته از نوع پی وی سی روکش دار طرح چوب باشد .
  از امکانات رفاهی مناسب و با کیفیت برخوردار باشد .
  لوله کشی آب سرد و گرم آن به بهترین نحو و مهندسی انجام شود .
  سیم کشی کاملاً استاندارد و روکار باشد .
  از سیستم کولر گازی برای سرمایش استفاده شود .
  بهتر است برای گرمایش از سیستم گرمایش از کف بهره برد .
  و . . .

 • علی زارع says:

  با سلام .
  آیا می توانیم از فتوولتائیک برای تامین نیروی برق در کانکس ویلایی استفاده کرد ؟

 • admin says:

  با سلام خدمت شما دوست عزیز .
  بله از نیروی فتو ولتائیک می توانیم برای تامین نیروی برق کانکس های ویلایی استفاده کرد .
  امروزه در برخی از کشورهای جهان مانند ژاپن از این روش برای تامین برق استفاده می شود .
  حتی از نیروی تابشی خورشید می توانیم آبگرمکن های خورشیدی را نیز راه اندازی کنیم .
  به این نوع سازه ها که مجهزتر نیز می باشد به کانکس سبز معروف هستند .
  ولی اشکالی که در اینجا وجود دارد که در ایران این روش را پرهزینه می کند .
  قیمت بالاتر این روش در ایران نسبت به کشورهای دیگر است .
  از این روش در ایران حمایت نمی شود .
  از طرف دیگر باید دقت کرد که این نیرو باید برای شب ذخیره شود .
  اینکار توسط باطری انجام می شود .
  عمر باطری محدود است و هزینه بر می باشد .
  باید دقت کرد که در ایران از باطری های معمولی برای ذخیره استفاده می شود .
  در صورتی که باید از باطری های ژله ای برای این کار استفاده کرد .
  سوال دیگری داشته باشید در خدمت هستم .

 • علی سعادت says:

  آیا ساخت کانکس های ویلایی دوبلکس امکانپدیر است .
  کیفت محصولاتی که بصورت دوبلکس ساخته می شود چقدر است .
  آیا شما پیشنهادی برای نحوه ی ساخت این سازه ها بصورت دوبلکس دارید .

 • admin says:

  با سلام خدمت شما دوست عزیز .
  ساخت کانکس ها بصورت دوبلکس امکانپذیر است .
  این سازه ها را معمولاً برای سازه های مسکونی طراحی و اجرا می کنند .
  هزینه ساخت این سازه ها بیشتر از سایر سازه ها است .
  هزینه بالای ساخت این سازه ها بخاطر مسائل فنی است .
  هر چقدر این سازه ها هزینه شود کیفیت آن نیز به همان نسبت افزایش می یابد .
  لازم می دانم اشاره ای داشته باشم که این سازه ها اگر مسائل فنی در رابطه با استحکام سازی سقف طبقه اول یا همان کف طبقه دوم انجام نشود در بهره برداری آن در طولانی مدت حتماً به مشکل خواهید خورد .
  بنابراین لازم است در هنگام ساخت از افرادی که تجربه کافی در این زمینه دارن بهره برد .
  در رابطه با ساخت سازه های دوبلکس پیشنهادات بسیاری می توان داد .
  ولی بهترین پیشنهاد برای شما دوست عزیز گرفتن یک مشاوره ی خوب از یک سازنده با تجربه است .
  شما نمی توانید سازه های دوبلکس را به یک شخص تازه کار بدهید .
  در این زمینه بهتر است حداکثر احتیاط را به خرج دهید .

 • جواد جوان says:

  کانکس ویلایی در ایران چرا مورد حمایت دولت قرار نمی گیرد .
  و صنعتی سازی در ایران صورت نمی گیرد .

 • حسینی says:

  بهترین پنجره برای کانکس های ویلایی چیست ؟

 • سعادت says:

  با سلام خدمت آقای حیدری .
  کانکس های ویلایی را می توان حداکثر در چند طبقه طراحی کرده و ساخت
  اگر توضیح دهید خوشحال می شوم .

 • حسین says:

  شیرآلات مصرفی شما در کانکس های ویلایی از چه نوع می باشند .

 • شادی says:

  با سلام .
  آیا در ساخت کانکس های ویلایی میتوانیم لوازم مورد نیاز آشپزخانه را جداگانه خریداری کرده و نصب آن را به شما محول کنیم ؟

 • admin says:

  با سلام خدمت آقای جوان عزیز .
  قدمت ساخت سازه های ویلایی در ایران بیشتر از بسیاری از کشورهایی است که امروزه این صنعت را بصورت حرفه ای دنبال می کنند و تمامی مراحل ساخت این سازه ها را بصورت صنعتی اجرا کرده و در این راه نیز بسیار موفق بوده اند .
  از این کشورها می توانیم به ترکیه اشاره کنیم .
  در ایران متولی خاصی برای این سازه ها نیست .
  جالب آنجاست که حتی بعضی از سازمان ها نیز با ساخت این سازه ها مقابله می کنند .
  شاید مهمترین دلیل آن را بتوانیم در موضوع سودآوری سازه های سنتی بدانیم .
  ولی اگر به دنبال پیشرفت در ساختمان سازی هستیم باید به ساخت سازه های فلزی و پیش ساخته توجه کنیم .

 • نرگس says:

  آیا شرکت شما توانایی تولید کانکس ویلایی بصورت اجرا در محل را دارد ؟

 • admin says:

  با سلام خدمت آقای حسینی
  بهترین پنجره مورد استفاده در کانکس های ویلایی از نوع پی وی سی همراه با شیشه دوجداره است .
  این پنجره ها اگر با شیشه های دوجداره همراه نباشند کارایی مناسبی ندارند .
  شیشه های دوجداره مانع تبادل انرژی حرارتی و صدا در سازه خواهد شد .
  پنجره های پی وی سی در دو مدل بازشو و کشویی موجود است .
  به علت هزینه ساخت بالاتر از پنجره های کشویی کمتر استفاده می شود .
  بنابراین بیشتر این پنجره ها از نوع باز شو می باشند .
  توصیه می شود که در ساخت کانکس های ویلایی سعی کنید از پنجره های آلومینیومی همراه با شیشه های تک جداره استفاده نکنید .
  این پنجره ها مانع خوبی برای تبادل انرژی و صدا نیستند .
  پس سعی کنید که از پنجره های پی وی سی برای این سازه ها بهره بگیرید .

 • امان پور says:

  شاسی مورد استفاده در کانکس های ویلایی بهتر است از چه نوعی باشد .

 • admin says:

  با سلام خدمت شما دوست عزیز .
  کانکس های ویلایی را با سازه هایی معمولی حداکثر در دو طبقه طراحی و تولید می کنند .
  البته اینطور نیست که نشود آن را سه طبقه ساخت .
  برای ساخت آن ها بصورت سه طبقه نیاز است هزینه زیادی کرد .
  ولی اگر مشتری بخواهد می توان آن ها را به شیوه ی ال اس اف طراحی کرده و در آن صورت حتی تا
  چهار طبقه نیز تولید شده اند .
  سازه های ال اس اف بسیار سبک و مستحکم هستند .
  در صورتی که می خواهید کانکس را با طبقات زیاد بسازید از روش ال اس اف استفاده کنید .
  البته این روش هزینه ساخت بسیار بالایی خواهد داشت .

 • admin says:

  با سلام خدمت شما دست عریز .
  شیرآلات مورد استفاده در کانکس های ویلایی از نوع اهرمی می باشد .
  این شیرآلات درجه یک بوده و از محصولات شرکت قهرمان است .
  تمامی این محصولات با دقت زیاد نصب شده و تمامی این شیرآلات دارای گارانتی می باشند .

 • احسانی says:

  برای سازه های ویلایی آیا می توان از دربهای ضد سرقت بهره برد ؟

 • admin says:

  با سلام خدمت خواننده عزیز .
  شما می توانید لوازم مورد نیاز برای امکانات رفاهی را تهیه کرده و نصب آن را به عهده ی پرسنل شرکت ما قرار دهید .
  فقط باید لوازم مصرفی خود را قبل از طراحی اولیه آشپزخانه مشخص کنید .
  براساس همان لوازم مصرفی ابعاد آشپزخانه بدست می آید .
  جانمایی تمامی این لوازم بصورت حرفه ای انجام خواهد شد .
  لازم به توضیح است معمولاً تمامی لوازم مورد استفاده در آشپزخانه جز یخچال ها دارای ابعاد مشخصی هستند .
  قبل از شروع به کار در شرکت معین کانتین نقشه ها علاوه بر اینکه به تائید مهندسان شرکت می رسد .
  لازم است سفارش دهنده نیز براساس نیاز خود آن ها را بازنگری کند .
  تا تمامی نیازهای شخص در آن لحاظ شده باشد .
  اگر سوال دیگری داشتید در خدمت شما هستم .

 • رسالتی says:

  آیا کانکس های ویلایی را می شود بصورت دو قلو نیز تولید کرد ؟

 • قطب زاده says:

  کوچکترین سازه ویلایی در ایران با چه ابعادی بفروش می رسد .

 • admin says:

  با سلام خدمت شما خواننده عزیز .
  بله شرکت ما توانایی تولید انواع کانکس های ویلایی را به صورت اجرا در محل دهد .
  این شرکت صنعتی با توجه به دارا بودن تیم اجرا در محل خود براحتی توانایی تولید
  انواع سازه ها را بصورت کامل را دارا می باشد .
  برای این منظور ما تمامی لوازم و اداوات ساخت را محل نصب حمل کرده و تمامی
  موارد را در همان محل اجرا خواهیم کرد .
  البته می توانیم برخی از سازه ها را بصورت نیم پیش ساخته تولید کرده و به صورت
  دو تکه و یا چند تکه به محل نصب نهایی حمل کرده و در آن محل بصورت کامل
  مونتاژ نموده و بصورت کامل به سفارش دهنده تحویل دهیم .
  اگر سوال دیگری داشتید در خدمت شما هستم .

 • admin says:

  با سلام خدمت آقای امان پور .
  بهترین شاسی که در ساخت کانکس های مسکونی می توان از آن استفاده کرد
  شاسی هایی از جنس تیرآهن است .
  بهتر است که این شاسی ها بصورت دورکلاف مورد استفاده قرار گیرند .
  در صورتی که از شاسی های تیرآهن بصورت دورکلاف استفاده شود می توانیم
  آنها را براحتی و با اجرای تدابیری که با استفاده از ورق های گالوانیزه شادولاین است بطور کامل با سرامیک فرش کنیم .
  این کار برای این سازه ها از اهمیت فراوانی برخوردار خواهد بود .
  نوع دیگری از شاسی استفاده از تیرآهن و بصورت شاسی اسکی است .
  این نوع شاسی برای کفسازی با تخته بسیار با اهمیت است .
  با کمک این شاسی می توانیم براحتی کف سازه را با تخته اجرا کرده
  و برای زیبایی بشتر از کفپوش های پی وی سی پشت نمد استفاده کرد .

 • میرزایی says:

  آیا کانکس های ویلایی را می توانیم به سیستم فتوالکتریک مجهز کنیم ؟

 • admin says:

  با سلام خدمت آقای احسانی .
  برای سازه های ویلایی لاکچری و ممتاز می توان از درب ضد سرقت استفاده کرد .
  این دربهای ضد سرقت برای این سازه ها بسیار مناسب است .
  با کمک این دربها امنیت این سازه ها افزایش چشمگیری می یابد .
  دربهای ضد سرقت در این سازه ها بهتر است از نوع ایرانی و یا ترکیه ای باشد .
  این دربها از کیفیت بالاتری برخوردار بوده و بسیار بهتر از دربهای ضد سرقت چینی است .
  در داخل این دربها از ورق فولادی استفاده می شود .
  این ورقهای فولادی مانع شکسته شدن درب خواهد شد .

 • admin says:

  با سلام خدمت خدمت آقای رسالتی .
  کانکس های ویلایی را می توانیم بصورت دو تکه و یا چند تکه طراحی و تولید کرد .
  این سازه ها معمولاً پس از اینکه به محل نصب نهایی حمل می شود .
  آنها را در آن محل مورد نظر بصورت کامل نصب می کنند .

 • admin says:

  با سلام خدمت آقای قطب زاده .
  کوچکترین کانکس ویلایی در ایران با ابعاد ۱۵ متر مربع ( ۲٫۵ * ۶ متر ) تولید و عرضه می شود .
  این کانکس های ویلایی کوچکترین نوع از این سازه ها بوده و برای کسانی که به هر دلیلی نیاز
  به یک کانکس کوچک ویلایی دارند طراحی و تولید می شود .
  همانطور که می دانید کانکس هایی ویلایی باید از حداقل امکانات رفاهی برخوردار باشند .
  این سازه نیز از حداقل امکانات رفاهی که شامل سرویس بهداشتی و حمام و آشپزخانه است برخوردارند .
  برای اینکه فضای این سازه ها کوچک است سرویس بهداشتی و حمام بصورت مشترک طراحی و اجرا می شود .
  آشپزخانه نیز دارای کابینت و زیرکابینی به همراه آبچکان استیل است و یک عدد هود نیز در آن برای تهویه
  هوای آشپزخانه تعبیه شده است .
  در آشپزخانه از شیرآلات اهرمی و با لوله کشی آب سرد و گرم به مشتری تحویل داده می شود .
  در صورتی که مشتری بخواهد یک دستگاه آبگرم نیز نصب خواهد شد .
  معمولاً در این سازه ها یک دستگاه آبگرمکن برقی برای تامین آبگرم مصرفی نصب می شود .
  ولی اگر مشتری نیاز به نصب آبگرمکن گازی داشته باشد . می توانیم این آبگرمکن در بیرون از سازه
  به بدنه کانکس نصب کنیم و برای عدم یخ زدگی رادیاتور آبگرمکن لازم است آن را در یک کابینت فلزی قرار دهیم .
  لازم به تذکر است به علت فضای کم موجود در این سازه ها نمی توانیم آبگرمکن گازی را در داخل
  این سازه ها نصب کنیم و خطرات فراوانی برای افراد ساکن در آن به همراه خواهد داشت .

 • رضوی says:

  عایق مصرفی در کانکس های ویلایی از چه نوعی بوده با چه قدرت عایقی
  مورد استفاده قرار می گیرد .

 • admin says:

  با سلام خدمت شما خواننده گرامی .
  کانکس های ویلایی را می توانیم به سیستم فتوالکتریک مجهز کرد .
  و باید بدانیم که این نوع روش تولید انرژی برق در سازه های پیشرفته مورد استفاده
  قرار می گیرد .
  در برخی از کشورهای توسعه یافته مانند ژاپن بام این سازه ها را به فتوالکتریک مجهز
  کرده و به این نوع کانکس ها سبز گفته می شود .
  در ایران نیز کانکس هایی که به برق شهری دسترسی ندارند را به این سیستم مجهز
  می کنند ولی این روش اجرا به دلیل عدم حمایت از هزینه بالایی برخوردار است.

 • سعیدی says:

  کانکس های ویلایی با کف سرامیک باید از چه نوعی شاسی استفاده کند ؟

 • admin says:

  با سلام خدمت آقای رضوی .
  عایق های مصرفی در کانکس های ویلایی از جنس های مختلفی هستند .
  در کانکس های ارزان قیمت این عایق مصرفی از جنس پلی استایرن یا همان فوم می باشد .
  این عایق مصرفی از لحاظ قدرت عایقی در سطح بالایی قرار ندارد و از کیفیت مناسبی برخوردار
  نیست .
  در کانکس های با کیفیت تر این عایق مصرفی را با یک لایه عایق پشم شیشه که در سزاسر
  بدنه کانکس جا نمایی می شود تقویت می کنند . این عایق می تواند در عدم تبادل انرژی حرارتی
  مناسب باشد .
  در کانکس هایی که نیاز دارند که از قدرت عایقی بالاتری برخوردار باشند به جای پشم شیشه از
  یک لایه عایق پشم سنگ بهره می برند . این کار سازه را از لحاظ عایقی کارآمدتر کرده و کیفیت
  سازه را افزایش می دهد .
  برخی از سازه ها را ساندیچ پانل طراحی و تولید می کنند اینکار برای سازه های ویلایی نیز امکان
  پذیر می باشد . این عایق بسیار کارآمد است و مانع تبادل انرژی حرارتی زیاد از بدنه و سقف سازه
  خواهد شد . و باید در هنگام خرید این سازه ها در نظر داشته باشید که نوع عایق مصرفی از جنس
  پلی استایرن نباشد بلکه مصرفی در این سازه ها از جنس پلی اورتان است که از لحاظ عایقی بسیار
  مناسب تر از نوع قبلی است و باید این موضوع را نیز در نظر داشته باشید که عایق آن باید با دانسیته ۴۰
  مورد استفاده قرار گیرد تا از لحاظ کارایی در سطح مناسبی قرار داشته باشد .

 • یاری says:

  در رابطه با پنجره های فتوولتائیک چه می دانید ؟

 • admin says:

  با سلام خدمت آقای سعیدی .
  در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که برای کانکس های ویلایی که
  نیازمند کفسازی با سرامیک هستند باید از شاسی دور کلاف بهره برد . در این
  نوع کف سازی باید ابتدا تمام کف را توسط تیرآهن بصورت میانی تقویت کامل
  نمود و باید تمامی تیرآهن های میانی بصورت تودلی استفاده شود .
  پس از این مرحله نیاز است که تمام کف سازه را با ورق های گالوانیزه شادولاین
  بصورت کامل اجرا کنند و تمامی این ورقها را با کمک پیچ به کف این سازه ها محکم
  نمود و پس از آن کف سازه را توسط میلگرد ۶ حرارتی بصورت کامل و با فاصله ۲۵
  سانتیمتر تقویت سازی نمود و در مرحله ی بعد بتون سبک را به ضخامت ۷ سانتیمتر
  بر روی کف پخش کرده و صاف نمود .
  در رابطه با بتون سبک نیز باید بدانید که برای ساخت آن باید از سیمان مقداری ماسه و
  پوکه معدنی بهره برد این بتون بسیار سبک و مقاوم است .
  پس از نیمه خشک شدن بتون کف نیاز است که با کمک دوغاب سیمان سفید عملیات سرامیک
  کاری دنبال شود و تمام کف سازه را به این روش سرامیک کاری نمود و در انتها نیز بین سرامیک
  ها را با سیمان سفید و خاک سنگ بند کشی نمود این کار استحکام کف سرامیک را تضمین می کند .

 • admin says:

  با سلام خدمت آقای یاری .
  در رابطه با سوال شما در موضوع پنجره های فتوولتائیک باید بگویم که این پنجره ها
  برای ورود نور به داخل سازه و ساختمان ها کاربرد دارد و همزمان با ورود نور نیز سبب
  تولید انرژی الکتریسیته نیز می شوند . ولی من این پنجره ها را در نمایشگاه صنایع
  برق دیده ام و کاربری آن ها را در ساختمان و یا سازه های فلزی از نزدیگ مشاهده
  ننموده ام . ولی خوب در آینده در رابطه با این نوع پنجره ها مطمئناً مطالب بیشتری
  انتشار می یابد و مردم می توانند از فواید این نوع تکنولوژی در داخل کشور بهره مند
  شوند ولی باید این را بدانیم که ابتدا باید محل مصرف این نوع انرژی مشخص شود .
  تولید برق به روش فتوالکتریک همان طور که دارای مزایای مشخصی است یک سری
  معایب نیز دارد و باید به آن ها توجه کرد و در صورتی که به برق شبکه دسترسی دارید
  استفاده از این نوع انرژی مقرون به صرفه نیست مگر آنکه حمایتی از سوی برخی سازمان ها
  به کسانی که از این نوع انرژی بهره مند می شود انجام شود .
  در برخی از کشورها مانند ژاپن این نوع طرح ها مورد حمایت دولت آن کشور می باشد و از
  این نوع طرح ها حمایت ها مالی می شود ولی در ایران از این حمایت ها هیچ خبری نیست .
  حتی برای ورود این دست از کالاها که جزئی از کالاهای لوکس ( منظور پنجره های فتوالکتریک است نه
  سلول های خورشیدی ) محسوب می شود مالیات مضاعف نیز دریافت خواهد شد .

 • جنتی says:

  در صورت نداشتن آب شرب شهری باید از چه روشی برای تامین آب
  مصرفی برای سازه استفاده کرد ؟

 • منتظری says:

  هزینه ساخت کانکس بصورت اجرا در محل آیا با هزینه ساخت این سازه ها در شرکت در
  مجموع برابر است . و اگر برابر نیست دلیل آن را می توانید بگوئید .

 • منصوری says:

  چرا تنوع کانکس های ویلایی اینقدر زیاد است و در سایت شما موارد متعددی
  به این سازه ها اشاره می شود . این تنوع بسیار به چه دلیل می باشد .
  آیا این تنوع بسیار در قیمت کانکس های ویلایی تاثیر گذار می باشد و اگر هست
  این تنوع قیمت در چه حدی می باشد .

 • admin says:

  با سلام خدمت آقای جنتی .
  تامین آب مصرفی برای کانکس های ویلایی معمولاً توسط آب شرب
  شهری صورت می گیرد و بسیاری از این سازه ها با کمک این روش تامین آب
  براحتی از این امکان بهره می برند . ولی برخی از افراد که به آب شرب شهری
  توسط لوله کشی دسترسی ندارند باید برای ذخیره سازی و تامین آب مصرفی
  خود از یک دستگاه تانکر اب بهره ببرند . این تانکر آب به دوش روش نصب می شود .
  یا باید برای تامین فشار آب مورد نیاز از یک برجک و اختلاف سطح بهره ببرند و یا باید
  از یک پمپ آب بهره مند شوند .
  برای تامین فشار توسط اختلاف سطح شما نمی توانید از خود سازه برای این کار
  استفاده کنید . این کار برای این سازه ها مناسب نیست و چون سازه های ویلایی
  جزیی از بناهای ضد زلزله هستند و باید براساس سیستم سبک سازی ساخته شوند
  نمی توانند چنین باری را تحمل نمایند . و برای این منظور شما باید از یک برجک بهره مند
  شوید . این برجک اختلاف سطح و فشار را ایجاد خواهد کرد .
  روش دوم نیز استفاده از پمپ آب است . با کمک این روش می توانید فشار اب مصرفی را
  تامین نمائید و براحتی تمامی سیستم ها بخصوص آبگرمکن با آن فعال شده و تامین
  فشار مورد نظر را خواهد کرد .

 • admin says:

  با سلام خدمت آقای منتظری .
  در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که هزینه اجرای کانکس بصورت اجرا در محل
  با هزینه ساخت این سازه ها در شرکت با هم برابر نیست . و هزینه اجرا این سازه
  ها در خارج از شرکت بالاتر است .و برای این کار دلایل مختلفی وجود دارد که هرکدام از
  این دلایل برای خود یک توضیح مفصل دارد ولی بطور خلاصه می توانیم به این موارد
  اشاره کنیم . مهمترین دلیل آن را می توان وقت بیشتر برای ساخت در خارج از شرکت
  عنوان کرد . برای ساخت این سازه ها در خارج از شرکت وقت بیشتری صرف می شود
  و می توان گفت که حداقل ۵۰ درصد به زمان ساخت این سازه ها اضافه می شود .
  باید این زمان بیشتر را به هزینه اجرت ساخت این سازه ها اضافه کنیم . و از طرف
  دیگر باید هزینه حمل لوازم مصرفی به محل نصب نهایی را نیز به مبالغ اعلامی اضافه
  کرد این هزینه ها می تواند تا ۵ درصد به هزینه ساخت این سازه ها اضافه نماید .
  از دیگر دلایلی که هزینه ساخت این سازه ها را افزایش می دهد افزایش مقدار تلفات
  لوازم مصرفی در ساخت این سازه ها می توانیم اعلام کنیم . این هزینه ها می تواند
  هزینه نهایی ساخت را تا ۱۰ درصد نیز افزایش دهد .
  بطور کلی می توانیم بگوئیم که هزینه ساخت یک سازه در بیرون از شرکت بین ۲۰ تا
  ۳۰ درصد بیشتر است . ولی باید در نظر گرفت که از طرف دیگر نیز هزینه حمل و نصب
  سازه از این مبلغ کم خواهد شد و در برخی از مواقع هزینه اجرای سازه بصورت اجرا
  در محل کمتر از هزینه ساخت و تحویل آن در شرکت می باشد ( البته در برخی از
  شرایط خاص این اتفاق می افتد ) .

 • admin says:

  با سلام خدمت آقای منصوری .
  در رابطه با سوال شما باید بگویم که کانکس های ویلایی دارای تنوع بسیار زیادی بوده
  و این تنوع بسیار زیاد را می توان از مزایای این سازه ها عنوان کرد . همین تنوع بسیار
  زیاد سبب شده است که مشتریان بتوانند از این سازه ها کانکس مورد نظر خود را تهیه
  کرده و یا براساس ترکیب دو یا چند سازه کانکس مورد نظر را سفارش دهند .
  بنابراین تنوع در این سازه ها را نمی توانیم جزئی از مشکلات معرفی کنیم بلکه برای فروش
  همین تنوع می تواند از مزایای مهم این سازه ها باشند .
  در رابطه با سوال دوم شما باید عرض کنم که قیمت این سازه ها با یکدیگر بسیار متفاوت
  هستند . گاهی این تفاوت قیمت بسیار زیاد بوده و گاهی نیز کم می باشد ولی در کل
  می توانیم این تفاوت قیمت در کانکس های ویلایی را به این موارد خلاصه کنیم .
  ابعاد ، ارتفاع سازه ، متریال مصرفی در ساخت ،امکانات رفاهی عایق مصرفی ، نحوه ساخت
  ، یک تکه و یا دو تکه بودن این سازه ها و . . .
  تمامی مواردی که در بالا به آن ها اشاره شد می تواند در قیمت نهایی سازه بسیار تاثیر
  گذار بوده و هزینه ساخت این سازه ها را افزایش دهد . بنابراین باید در هنگام سفارش
  سازه اگر قیمت برای شما بسیار اهمیت دارد سازه ای سفارش دهید که علاوه بر
  قیمت مناسب از استحکام و کیفیت مناسبی برخوردار باشد .
  از مهمترین دلایل افزایش هزینه ساخت کانکس های ویلایی می توانیم به اجرای
  امکانات رفاهی اشاره کنیم . همین امکانات رفاهی می توانند هزینه ساخت این
  سازه ها را بشدت افزایش دهند . و باید توجه کرد که نمی شود این سازه ها را
  بدون امکانات رفاهی طراحی و به مشتری تحویل داد و بهتر است به این موارد
  توجه بسیار زیادی کنید .

 • موسوی says:

  با سلام سوالی در رابطه با عایق مصرفی در کانکس ویلایی داشتم میخواستم بدانم
  که کانکس ویلایی تولید شده در گروه صنعتی معین کانتین دارای چه ویژگی هایی
  بوده و این سازه ها را معمولاً با چه نوع عایقی طراحی و اجرا می کنند و اگر ممکن
  است در رابطه با نحوه نصب این عایق ها نیز توضیحاتی را ارائه دهید . از اینکه به
  کامنت ها پاسخ می دهید کمال تشکر و قدردانی را از شما دارم .

 • admin says:

  با سلام خدمت آقای موسوی .
  در رابطه با سوال شما باید عرض کنم . که تمامی کانکس های ویلایی را با عایق حرارتی
  اجرا می کنند . هیچ کانکس ویلایی وجود ندارد که در آن از عایق حرارتی استفاده نشود
  و باید در نظر گرفت که اگر این سازه ها را به این صورت اجرا نکنند سفارش دهندگان به
  مشکل برخورد خواهند کرد .
  بیشترین عایقی که در کانکس ویلایی کاربرد دارد عایق پلی استایرن است . این عایق که
  از لحاظ قدرت عایقی در سطح مناسبی قرار ندارد نمی تواند برای بیشتر این سازه ها
  جوابگو باشد و برای تبادل انرژی حرارتی نمی تواند خوب عمل کند . از مهمترین دلایل
  استفاده از این عایق در کانکس ویلایی می توانیم به ارزان بودن و سرعت اجرای بالای آن
  اشاره کرد . و این عایق به این دلیل در کانکس ویلایی کاربرد فراوانی دارد .
  عایق پلی استایرن برای اینکه بتواند به عنوان یک عایق مناسب در این سازه ها کاربرد
  داشته باشد باید تقویت نمود . تقویت این عایق می تواند به روش های مختلفی انجام
  شود ولی بهترین روشی که کاملاً مناسب است و هزینه اجرای عایقی را نیز افزایش
  نمی دهد استفاده از عایق پشم شیشه است . عایق پشم شیشه که بصورت رولی
  در بازار موجود است می تواند قدرت عایقی پلی استایرن را تا حد بالایی افزایش دهد
  از این رو استفاده از این دو عایق در کنار هم متداول است .
  در برخی از موارد برخی از سفارش دهندگان در کنار عایق پلی استایرن عایق پشم سنگ
  را بکار می برند . این عایق بسیار بهتر از عایق پشم شیشه است و قدرت عایقی این
  سازه ها را تا حد بالایی افزایش می دهد و باید به استفاده از این عایق توجه زیادی نمود
  این عایق در بسیاری از سازه ها مدرن خارجی کارایی داشته و به دلیل ضد آتش بودن
  نیز مورد پذیرش کارشناسان کار نیز می باشد .
  البته یاد آور می شوم که عایق پشم شیشه و پشم شنگ امروزه بصورت فشرده شده
  در بازار نیز وجود دارد و این عایق ها آماده نصب بوده و در برخی از شرایط می توانیم آن ها
  را به جای عایق پلی استایرن نیز بکار برده و در این حالت این کار بسیار مهم و ارزشمند
  می باشد و این کار بهترین روش عایق بندی است .
  عایق دیگری که امروزه مورد توجه بسیاری از سازندگان کانکس های ویلایی قرار گرفته
  است عایق پلی اورتان است . این عایق در ساندویچ پانل کاربرد دارد و از لحاظ قدرت عایقی
  در سطح بسیار بالایی می باشد . استفاده از ساندویچ پانل در ایران در حال گسترش بوده
  و این عایق می تواند برای اجرای سازه های ویلایی سرعت اجرای کار و در نهایت هزینه
  اجرای کار را کاهش جدی دهد و بهتر است از این پانل ها برای ساخت کانکس ویلایی
  بهره ببرید . البته باید متذکر شوم که عایق بکار رفته در ساندویچ پانل ها را با دانسیته
  ۴۰ اجرا می کنند . این دانسیته نقش بسیار مهمی در کیفیت این سازه ها داشته و می
  تواند سازه شما را از لحاظ عایقی در سطح بسیار مناسبی قرار دهد . لازم به توضیح است
  که ساندویچ پانل ها در ضخامت های ۴ سانتیمتر ، ۸ سانتیمتر و ۱۲ سانتیمتر در کانکس
  کاربرد داشته و هر کدام از این ضخامت ها برای یکی از مناطق کشور دارای کارایی است و
  باید توجه کرد که عایق ۴ سانتیمتر برای مناطق معتدل کشور و عایق ۸ سانتیمتر برای مناطق
  گرم و سرد و عایق ۱۲ سانتیمتر برای مناطق بسیار گرم و بسیار سرد کارایی دارد .
  از مواردی که برای افزایش قدرت عایقی سازه های ویلایی باید به آن دقت کافی داشت نوع
  پنجره ها نیز می باشد . پنجره های بکار رفته در ساخت کانکس ویلایی نباید از نوع
  آلومینیومی همراه با شیشه های تک جداره باشد . بهتر است که پنجره های بکار رفته از
  نوع پی وی سی همراه با شیشه های دو جداره باشد . این نوع پنجره ها از لحاظ قدرت
  عایقی در سطح بسیار مناسبی بوده و می تواند در عدم تبادل انرژی حرارتی نقش بسیار
  مناسبی را ایفا کند و بهتر است که سازه شما از این نوع پنجره ها بهره ببرند .

 • والی زاده says:

  قیمت کانکس ویلایی به چه عواملی بستگی دارد و چه عواملی سبب کاهش قیمت
  کانکس ویلایی و یا افزایش آن می شود . اگر ممکن است در رابطه با این موضوع نیز
  صحبت کنید که آیا کاهش قیمت کانکس ویلایی می تواند کیفیت سازه را نیز کاهش
  دهد . اگر ممکن است در این رابطه توضیحاتی را ارائه دهید .

 • admin says:

  با سلام خدمت آقای والی زاده .
  در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که قیمت کانکس ویلایی به عوامل مختلفی
  بستگی دارد ولی مهمترین عوامل در این قیمت گذاری می تواند به هزینه خرید لوازم
  ساخت این سازه ها مربوط باشد . این هزینه خرید این لوازم می تواند تا هشتاد درصد
  از هزینه ساخت را به خود اختصاص می دهد . در واقع لوازم مصرفی در ساخت این سازه
  ها است که قیمت کانکس ویلایی را مشخص خواهد کرد . از موارد دیگری که می توانیم
  به آن اشاره کنیم هزینه اجرت ساخت این سازه ها است . در برخی از این سازه های
  ویلایی هزینه ساخت از کانکس های معمولی بیشتر است و ممکن است این هزینه ساخت
  بیش از بیست درصد از قیمت تمام شده سازه باشد .
  در رابطه با کاهش کیفیت در لوازم مصرفی باید یادآور شوم که ارزان سازی کانکس های
  ویلایی نباید منجر به کاهش کیفیت این سازه ها شود . بلکه باید در ساخت این سازه
  ها از لوازم ارزانتر که کیفیت مناسبی دارند بهره برد . این کار می تواند سبب شود که این
  سازه ها از با کیفیت مناسب و قیمت مناسب به دست خریداران برسد . بنابراین نباید از
  لوازم بی کیفیت و ارزان در این سازه ها برای کاهش قیمت کانکس ویلایی بهره برد بلکه
  باید از لوازم با کیفیت و ارزان قیمت تر بهره برد .

 • مرتضوی says:

  با سلام . کانکسهای ویلایی تولید شده در ایران چرا با قیمتهای بالا به خریداران معرفی
  می شوند . آیا این سازه ها از قیمت بالای هزینه های تولید برخوردارند و یا قیمت کانکس
  ویلایی توسط تولیدکنندگان به قیمت بالا به خریداران عرضه می شوند . اگر در این رابطه
  توضیحی دارید خوشحال می شوم مطلع شوم .

 • admin says:

  با سلام خدمت آقای مرتضوی .
  در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که ساخت کانکس ویلایی در ایران طرفداران بسیار
  زیادی دارد . این طرفداران از تولیدکنندگان و خریداران تشکیل شده اند . هر کدام از این
  افراد تولید سازه ای را می پسندد و اینطور نیست که تمامی این سازه ها به یک روش
  و یا مطابق با یک متریال خاص تولید و روانه بازار مصرف شوند . از این رو تمامی تولیدات
  قیمت های متفاوتی داشته و این قیمت ها با یکدیگر کاملا متفاوت هستند و تمامی این
  قیمت ها را می توانیم براساس متریال مشخص کنیم . هر چند که این سازه ها براساس
  سه کیفیت ممتاز ، درجه یک و معمولی تولید شده و قیمت هر کدام با یکدیگر فرق دارد .
  قیمت کانکس ویلایی مهمترین عامل بعد از کیفیت سازه از نظر مشتریان است . هر چند
  مشتریان بسیاری وجود دارند که قیمت سازه ویلایی برای آن ها بسیار اهمیت داشته و
  به کیفیت این سازه ها توجه کافی ندارند .
  بهرحال برخی از تولید کنندگان سازه های ارزان قیمت را تولید و عرضه می کنند و برخی
  دیگر سازه هایی با قیمت بالاتر . و تعئین کننده واقعی هم خریداران می باشند .

 • حسینی says:

  کف سازی کانکس های ویلایی در بسیاری از موارد توسط تخته انجام می شود و
  اگر ما سازه ای داشته باشیم که تخته های کف آن فرسوده است . و بخواهیم این
  تخته را تخریب کرده و به جای آن از کف سازی سرامیک استفاده کنیم باید چرا کار
  کنیم و چه مراحلی را طی کنیم . اگر ممکن است در این زمینه توضیح دهید .

 • admin says:

  با سلام خدمت آقای حسینی .
  در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که برای اینکه بتوانید یک کانکس که دارای کف
  سازی با تخته است را به یک سازه با کف سازی با سرامیک تبدیل کنید و این سازه
  نیز قابلیت جابجایی داشته باشد نیاز است که تمهیداتی اندیشیده شود . ابتدا باید
  توجه کنید که آیا شاسی سازه دورکلاف بوده و یا بصورت اسکی است . این شاسی
  اگر بصورت دورکلاف است خیلی بهتر می باشد . و باید شما این شاسی را تقویت
  کرده و از تعدادی تیرآهن برای تفویت کف این سازه ها بهره ببرید .
  در مرحله بعد نیاز است که کف این سازه ها را بصورت کامل با ورق شادولاین گالوانیزه
  تقویت کنید و تمامی این ورق ها را با کمک پیچ به کف سازه محکم نمائید .
  در مرحله بعد می توانید بتون سبکی که از ترکیب سیمان ، پوکه معدنی سبک و آب
  است را بر روی ورق های شادولاین ریخته و کف سازی اولیه را توسط استاد کار انجام
  دهید . پس از اینکه کف این سازه ها مقداری خشک شد می توانید سرامیک ها را
  با کمک سیمان سفید به کف بچسبانید . و برای استحکام بیشتر بین سرامیک ها را
  نیز بند کشی کنید .
  در صورتی که سازه شما جابجا نخواهد شد کار شما بسیار راحت تر است و می توانید
  با کمی استحکام بخشی کف تمامی این موارد که گفته شد را انجام دهید . البته یاد
  آور می شوم که برای اسحکام بخشی باید از تیرآهن بهره ببرید .
  هر چند اینکار هزینه دارد و ممکن است در نهایت قیمت کانکس ویلایی شما را افزایش
  دهد ولی در کل کف سرامیک بسیار بهتر از کف تخته است و استحکام و کیفیت سازه را
  در کنار طول عمر آن افزایش می دهد . بنابراین در مجموع قیمت کانکس ویلایی شما نیز
  افزایش خواهد یافت .

 • سروری says:

  کانکس های ویلایی کوچک را چطور می توانیم حمل کنیم تا به این سازه ها آسیبی
  وارد نشود . و اگر بخواهیم این سازه ها را نصب کنیم به نظر شما باید چگونه این کار
  را انجام دهیم تا با بالاترین کیفیت این کار انجام شود .

 • admin says:

  با سلام خدمت آقای سروری .
  در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که برای حمل سازه های کوچک که طول آن ها
  کمتر از ۶ متر است می توانیم این کار توسط یک جرثقیل کوچک انجام داده و عملیات
  نصب این سازه ها نیز با کمک همین جرثقیل انجام می شود . این کار ارزان ترین سریع
  ترین و با کیفیت ترین روش انجام کار است .
  در صورتی که طول این سازه ها بیشتر از ۶ متر باشد می توانیم حمل این سازه ها را
  با کمک تریلی انجام داده و بارگیری و نصب را نیز به عهده یک دستگاه جرثقیل قرار دهیم
  این کار هزینه بیشتری داشته و می توان زمان بیشتری را نیز برای بارگیری ، حمل و نصب
  این سازه ها در نظر گرفت . ولی در کل باید برای نصب این سازه ها برخی از شرایط را
  در محل اجرا نمود . از این شرایط می توانیم به قابلیت ورود تریلی به محل و فضایی
  همزمان برای تریلی ، جرثقیل و محل قرار گیری تریلی است .
  البته روش دیگری برای ساخت این سازه ها است که به آن ساخت کانکس به روش
  اجرا در محل می گویند این روش در مواقعی که شرایط حمل سازه وجود ندارد و یا
  هزینه این کار می تواند بسیار بالا باشد انجام می شود . امروزه از این روش بیشتر
  از قبل استفاده شده که روش مناسبی برای ساخت و اجرای کانکس است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.