کانکس مسکونی گروه صنعتی معین کانتین

کانکس مسکونی

کانکس مسکونی

یکی از مهمترین تولیدات گروه صنعتی معین کانتین طراحی و ساخت کانکس مسکونی است . کانکس مسکونی به سازه ای اطلاق می شود که تمامی امکانات یک زندگی عادی را برای ساکنان آن فراهم نماید .

کانکس های مسکونی در تیپ ها و ابعاد متفاوتی طراحی و تولید می شوند . از نمونه های مختلف یک کانکس مسکونی می توان به انواع کانکس ویلایی که خود دارای تنوع بسیاری است اشاره کرد . و یا می توان کانکس سرایداری و کانکس باغ را نام ببریم . تمامی این سازه ها را به گونه ای طراحی و تولید می کنند که مانند یک خانه مسکونی واقعی راحت و با دوام باشد . و تمامی امکاناتی که یک فرد برای یک زندگی راحت به آن احتیاج دارد فراهم می شود . این سازه ها را نمی توانیم بدون طراحی تولید نمایم و دلیل آن را می توان به گستردگی بیشتر این سازه ها نسبت به کانکس های معمولی دانست . 

همانطور که در بالا نیز اشاره شد کانکس مسکونی ابعاد مشخصی ندارند . و ابعاد آن براساس نیاز مشتری ، هزینه خرج کرد و یا مقدار زمینی که قرار است سازه در آن بنا شود بستگی دارد . در برخی از مواقع می توانیم این سازه ها با ابعاد کوچک طراحی کرده و بسازیم . ولی در بیشتر مواقع این سازه ها را با ابعاد بزرگ می سازند . حتی برخی از این سازه ها بصورت دو طبقه ساخته شده که فضای بیشتری را برای سفارش دهنده فراهم نمایند . این فضای بیشتر نیازمند هزینه بیشتر بوده که همین دلیل سبب می شود که بیشتر این سازه ها را به صورت یک طبقه بسازند .

در ساخت کانکس مسکونی باید تمامی امکانات رفاهی که شخص برای خانه خود به آن نیاز دارد در آن لحاظ شده باشد .بنابراین کانکس های مسکونی طوری ساخته می شوند که کمترین تفاوت را با خانه های مسکونی داشته باشند . از این امکانات رفاهی می توانیم به سرویس بهداشتی ، حمام ، اتاق خواب ، انباری ، پارکینگ و . . .  اشاره کنیم . تمامی این امکانات باید بصورت حرفه ای و با طول عمر بالا در این سازه ها ساخته شوند . 

در تمامی  کانکس های مسکونی باید سرویس بهداشتی و حمام با همان کیفیت مطلوب موجود در خانه و یا آپارتمان ساخته شود . در صورتی که فضا محدود باشد می توان سرویس بهداشتی و حمام را بصورت مشترک اجرا نمود . ولی بهتر است که سرویس بهداشتی و حمام جداگانه ساخته شود و یک عدد توالت فرنگی نیز در آن جا نمایی شده که برای مواقع ضروری به آن نیا می شود . 

از امکانات سرویس بهداشتی می توان به روشویی ، آینه ، جا مایعی ، شیر آلات اهرمی ،فلاش تانک و حوله خشک کن اشاره کرد .

اتاق خواب ها متناسب با ابعاد کانکس مسکونی اجرا می شوند . و تعداد اتاق خواب ها از یک اتاق خواب تا تعدادی که لازم است اجرا شده و تمامی استانداردهای لازم نیز در آن لحاظ می شود . اجرای اتاق خواب ها نیاز به طراحی داشته و باید در هنگام طراحی اتاق خواب ها به موارد زیادی توجه شود . از جمله نور گیری توسط پنجره ها ، کمد دیواری و دیگر امکانات مورد نیاز در آن . 

آشپزخانه در کانکس های مسکونی بسیار اهمیت دارد . در این سازه ها از آشپزخانه بهر برده می شود و تمامی این سازه ها با آشپزخانه کامل تحویل مشتری می شود .

از تجهیزات داخل آشپزخانه می توان به کابینت و زیر کابینتی به همراه آبچکان های مربوطه اشاره نمود . تمامی شیر آلات از نوع اهرمی درجه یک انتخاب می شوند . سینک ظرفشویی از نوع استیل نگیر خارجی است . هود آشپزخانه و گاز رومیزی نیز از بهترین های بازار می باشد .

از امکانات دیگر می توان به سیستم سرمایش و گرمایش داخل کانکس مسکونی اشاره کرد . سیستم سرمایش و گرمایش داخل کانکس مسکونی مانند خانه های معمولی می تواند از گاز شهری ، گاز مایع و یا برق تامین شود . البته امروزه سیستم سرمایش و گرمایش در این سازه ها بسیار متفاوت شده است . از نظر گروه صنعتی معین کانتین بهترین سیستم گرمایش در این سازه ها می تواند سیستم گرمایش از کف باشد . این سیستم در کانکس های مسکونی بسیار مناسب است و برای ساکنان این سازه ها می تواند در زمستان هوای بهاری را به ارمغان آورد . البته برای اجرای این سیستم نیازمند هزینه و زمان بیشتری برای تحویل خواهید بود ولی با یک سیستم مناسب و مدرن همراه خواهید بود . البته اگر نمی خواهید هزینه زیادی کنید می توانید از سیستم شوفاژ دیواری بهره ببرید . این سیستم نیز برای این سازه ها مناسب است .

امروزه برای تامین سرمایش کانکس های مسکونی مانند گذشته از کولر آبی استفاده نمی شود . بهترین سیستم برای تامین سرمایش مورد نیاز برای فصول گرم سال استفاده از کولر گازی است . البته در برخی از مواقع می توانید گرمایش مورد نیاز سازه را نیز توسط همین کولر گازی فراهم کنید . 

 

در زمان اجرای این سازه ها لوله کشی گاز و بخاری صورت گرفته و نیازی به توسعه آن در زمان دیگری نیست . این کار در هنگام اجرای سیستم تاسیسات سازه انجام خواهد شد و با بهترین کیفیت این کارها اجرا می شود . 

لوله کشی آب سرد و گرم توسط لوله های پلاستیکی و با بهترین کیفیت اجرا می شود . در سیستم لوله کشی آب گرم باید کوتاه ترین مسیر برای ورود آبگرم مصرفی به آشپزخانه ، حمام و توالت در نظر گرفته شود تا آبگرم در سریع ترین زمان و با گرمایش مناسب به این مکان ها وارد شود . 

 با نظر مشتری یکی از سیستم های آبگرمکن و یا پکیج برای این منظور انتخاب می شود . لازم به تذکر است که استفاده از آبگرمکن و یا پکیج دیواری در داخل این سازه ها مجاز نیست و برای عدم گازگرفتگی افراد در داخل این سازه ها نیاز است که آبگرمکن و یا پکیج دیواری در بیرون از سازه نصب شود . و برای عدم یخ زدگی رادیاتور این ادوات در فصول سرد سال باید آن ها را در داخل یک کابینت فلزی نصب نمود . تمامی این موارد گفته شده براساس ضوابط اداره گاز است . و باید به تمامی آن ها توجه جدی شود . 

 

سیستم سیم کشی بکار برده شده در کانکس مسکونی بصورت روکار توسط داکت صورت می پذیرد . این نوع سیم کشی استاندارد بوده و در صورت نیاز به تعویض لوازمات براحتی و با کمترین هزینه انجام می پذیرد .

لوازم سیم کشی از مرغوب ترین های بازار خریداری شده و در کانکس نصب می شود . برای اینکه ساکنان این سازه ها در آینده به مشکلی بر خورد نکنند باید سیم های مصرفی از جنس مس بوده و با ضخامت های بالاتر از حد استاندارد در این سازه ها بکار برود . و باید علاوه بر جعبه فیوز اصلی در جعبه از فیوزهای حفاظت از جان نیز در آن ها بهره برد . 

  باید سیستم دفع فاضلاب آن طوری طراحی شود که ساکنان در آن احساس راحتی نمایند . سیستم دفع فاضلاب به دو صورت قابل اجرا است .

روش اول استفاده از سیستم دفع فاضلاب به روش سپتیک است . در این روش با استفاده از یک منبع فاضلاب بوجود آمده جمع آوری شده و پس از چند ماه با کمک خودروهای مخصوص فاضلاب بوجود آمده به مکان دیگری حمل می شود . این روش در ایران مرسوم نیست و هزینه های زیادی برای خانوار به همراه دارد .

روش دیگر دفع فاضلاب از طریق چاه جذبی می باشد . این روش ارزان تر بوده و در ایران از این روش استفاده می شود . این روش معقول تر از روش قبلی بوده و در تمام ایران از این سیستم استفاده فراوانی می شود .

در صورتی که کانکس مسکونی در شهر و یا روستا قرار دارد می تواند از تمامی امکانات موجود مانند برق و سیستم لوله کشی آب برخوردار باشد .

در صورتی که این سازه در خارج از مناطق مسکونی قرار دارد و به امکانات آب لوله کشی و برق متصل نیست . می توان با کمک یک تانکر آب مصرفی آن را تامین نمود . و از سیستم های فتوالکتریک که به برق خورشیدی معروف هستند انرژی  برق آن را مهیا نمود .

 در سیستم فتو الکتریک در طول روز و با کمک سلول های خورشیدی نور خورشید تبدیل به برق شده و در طول روز از آن بهره مند می شویم . و در طول شب نیز برق ذخیره شده در باطری که توسط همین سیستم تولید شده است به مصرف خواهد رسید . البته سیستم فتوالکتریک بدون هزینه نبوده و از هزینه اجرایی اولیه بالایی برخوردار است . و مزایا و معایب فراوانی نسبت به شبکه سراسری دارد . 

از موارد بسیار مهم در کانکس مسکونی بحث تهویه مطبوع آن است . در این سازه ها در تمامی اتاق ها ، آشپزخانه ، حمام ، سرویس بهداشتی و نشیمنگاه سیستم تهویه مطبوع وجود داشته تا هوای تازه را به داخل هدایت نماید .

در این مقاله در رابطه با کانکس های مسکونی مطلب نوشته شد . این مطالب در ماه های آینده کامل تر شده و به شما عزیزان تقدیم می شود .

گروه صنعتی معین کانتین طراح و سازنده ی انواع کانکس ، کانتینر و خانه های پیش ساخته یکی از بزرگترین طراحان و سازندگان این سازه های در ایران است . تمامی تولیدات این شرکت براساس نیاز مشتریان به این محصولات تولید شده و عرضه می شوند . شما عزیزان در صورت نیاز به خرید هرگونه کانکس می توانید با گروه مشاوران معین کانتین ارتباط برقرار کرده و از راهنمایی و مشاوره ی همکاران ما بهره مند شوید .

آخرین بروزرسانی ۱۳۹۷/۰۳/۰۹

۱۴۸ دیدگاه

 • مرجان نقیبی says:

  با سلام
  من میخواهم کانکس اجاره کنم چون قدرت اجارهی خانه ی مسکونی ندارم لذا کجا میتونم کانکس را قرار دهم و مجوز از چه کسی بگیرم ممنون میشم راهنمایی کنید

 • admin says:

  با سلام

  شما برای نصب کانکس نیازمند فضایی اختصاصی هستیدد . این فضا معمولا برای مالک کانکس و یا در اجاره ی آن شخص می باشد .
  در صورت نصب در باغ و یا خانه ی خود نیازی به مجوز نیست .

 • امیر محمدی says:

  جنس درب و پنجره ای که در کانکس مسکونی استفاده میکنید چیست .
  آیا تعداد پنجره ها را ما می توانیم انتخاب کنیم و یا در انتخاب آنها محدودیتی وجود دارد .

 • admin says:

  با سلام .
  جنس پنجره هایی که در کانکس های مسکونی مورد استفاده قرار می گیرد معمولاً از جنس آلومینیوم و یا پی وی سی می باشد .
  برای سازه های ارزان قیمت معمولاً از پنجره از جنس آلومینیوم همراه با شیشه های دو جداره است .
  این پنجره ها ارزان قیمت بوده و در عدم تبادل انرژی حرارتی و صدا کارایی چندانی ندارند .
  نوع دیگر پنجره های پی وی سی همراه با شیشه های دوجداره است .
  این پنجره ها از لحاظ تبادل انرژی حرارتی و صدا از نوع اول خیلی بهتر است .
  در سازه های گرانتر و با کیفیت تر از این پنجره ها استفاده می شود .
  البته استفاده از این نوع پنجره ها در حال گسترش است .
  درب کانکس های مسکونی ارزان قیمت از نوع آلومینیوم است .
  برخی از این درب ها را از نوع آلومینیوم فاسات طراحی و اجرا می کنند .
  در سازه های گرانقیمت درب از نوع ضد سرقت است .
  درب های ضد سرقت گرانقیمت بوده ولی از لحاظ کارایی بسیار مناسب هستند .
  در مورد سوال دوم شما تعداد پنجره های هیچگونه محدودیتی ندارد .
  ولی بهتر است که انتخاب اندازه و تعداد آن ها هوشمندانه بوده و نور داخل کانکس را مهیا کند .
  کانکس های مسکونی بهتر است از پنجره های قدی برای زیبایی بیشتر بهره ببرند .
  در صورت داشتن سوال دیگری در خدمت شما دوستان هستم .

 • راستگو says:

  عایق مصرفی در کانکسهای مسکونی از چه متریالی است لطفا بیشتر توضیح دهید .

 • admin says:

  با سلام
  عایق مصرفی در ساخت کانکس مسکونی می تواند از مواد مختلفی فراهم شود .
  مهمترین و با کیفیت ترین نوع از پلی اورتان می باشد .
  عایق پلی اورتان بیشتر در ساندویچ پانل ها کاربرد دارد .
  این عایق مصرفی با دانسیته ۴۰ مورد استفاده قرار می گیرد .
  از لحاظ کیفی برای عدم تبادل انرژِی حرارتی بسیار کارآمد است .
  این عایق مصرفی در ضخامت ۴ الی ۱۲ سانتیمتر قابل استفاده است .
  عایق دیگر از جنس پلی استایرن می باشد .
  این عایق از لحاظ کارایی مناسب نیست .
  برای افزایش کارایی این عایق از یک لایه پشم شیشه و یا پشم سنگ استفاده می شود .
  عایق پشم سنگ از عایق پشم شیشه بسیار کارآمدتر می باشد .
  این عایق از لحاظ کیفی می تواند با پشم شیشه و یا پشم سنگ بسیار کارآمد باشد .
  عایق های دیگری نیز وجود دارد ولی کمتر مورد استفاده قرار می گیرد .

 • علی رمضانی says:

  سلام دوست عزیز
  آیا شرکت شما توانایی ساخت کانکس مسکونی دو طبقه را بصورت پنت هاوس دارد .
  قیمت این سازه ها برای متراژ مجموعاً ۱۰۰ متر مربع چقدر است .

 • عباس رحیمی says:

  سلام خدمت شما آقای حیدری
  در رابطه با ابعاد سازه های مسکونی از شما سوال داشتم .
  حداکثر ابعادی که می توانید یک سازه ی مسکونی را بسازید و حمل کنید چقدر است .
  این ابعاد طوری باشد که بتوانیم در جاده حمل کرده و به باغ خود ببریم .

 • admin says:

  با سلام خدمت آقای رحیمی
  در مورد سوال شما باید عرض کنم که در صوتی که یک سازه منظور شما باشد .
  باید دارای ابعاد طول حداکثر ۱۵ متر ، عرض ۳٫۵ متر و ارتفاع ۳٫۲ متر باشد .
  البته این ابعاد در صورتی است که شما بارنامه ترافیک را برای حمل بگیرید .
  در صورتی که ابعاد بزرگتر از این را بخواهید می توانیم آنرا بصورت دو تکه و یا چند تکه ساخته و به محل حمل کنیم .
  البته روش دیگری برای ساخت سازه ها وجود دارد که به اجرا در محل معروف است .
  برای ساخت سازه به صورت اجرا در محل نیاز است که لوازم به محل ساخت حمل شود .
  در بسیاری از مواقع این شیوه ساخت بسیار بهتر از ساخت در کارخانه است .
  این روش می تواند در برخی از موارد هزینه ساخت را نیز کاهش دهد .
  برای ساخت با این روش این شرکت دارای پرسنل خاص این کار می باشد .
  کیفیت محصولات تولید شده در این شرکت با این روش ساخت مطابق با محصولات شرکت است .
  در صورتی که در این رابطه سوالی داشتید با مشاورین شرکت تماس بگیرید .

 • admin says:

  با سلام خدمت آقای رمضانی
  خدمت شما عرض کنم که گروه صنعتی معین کانتین توانایی تولید کانکس مسکونی دو طبقه را دارد .
  این سازه ها را می توانیم بصورت دو طبقه تراس دار و یا همان پنت هاوس بسازیم .
  ساخت این سازه ها بخاطر دو طبقه بودن لازم است به دو روش انجام شود .
  می توانیم این سازه ها را بصورت دو یا چند تکه تولید و به محل نصب حمل کرده .
  و در آن محل آن ها را مونتاژ و تجهیز کنیم .
  یکی دیگر از روش های ساخت این سازه ها تولید آن ها بصورت اجرا در محل است .
  در واقع سازه های بزرگ مانند ۱۰۰ متری را باید با یکی از این دو روش ساخت .
  و تا زمانی که مشخص نشود نوع فوندانسیون ، شاسی ، پروفیل اسکلت ، نوع ورق بدنه ، نوع ورق سقف ، نوع دیوارپوش داخلی ، تعداد و نوع پنجره ها ، تعداد و نوع دربها ، تعداد اتاق ها ، متراژ آشپزخانه ، امکانات رفاهی نوع سیستم سرمایش و گرمایش و دهها مورد دیگر نمی توانیم براحتی قیمت دهیم .
  ولی بصورت کلی می توان گفت قیمتی بین یک میلیون و ششصد هزار تومان تا دو میلیون و هفتصد هزار تومان را در نظر داشته باشید .
  در صورتی که سوال دیگری داشتید در خدمت شما هستم .

 • علی says:

  سوالی داشتم در رابطه با کانکسهای مسکونی
  آیا این سازه ها را میتوانیم با ساندویچ پانل نیز تولید کرد .
  هزینه این سازه ها با ساندویچ پانل بیشتر است یا اجرای کانکس با ورق
  لطفا سریع جواب دهید .

 • admin says:

  با سلام و عرض ادب
  تمامی سازه های مسکونی را می توانیم با ساندویچ پانل طراحی و تولید کنیم .
  این سازه ها با ساندویچ پانلها بصورت کامل عایق حرارتی شده و از کیفیت بالایی برخوردار می شود .
  هزینه ساخت کانکس های ساندیچ پانل معمولاً بیشتر از کانکس های دیگر است .
  البته باید متذکر شوم برخی از سازه ها که با ورق های خاص تولید می شوند از هزینه بالاتری برخوردار هستند .
  از این نوع سازه ها می توانیم به دوکوراتیو ، سمنت برد و ترموود اشاره کرد .
  این سه نمای معرفی شده از هزینه ی اجرای بالاتری برخوردار می باشد .
  لازم به ذکر است باید به دانسیته پلی اورتان بکار رفته در ساندویچ پانلها دقت شود .
  این دانسیته لازم است برابر با ۴۰ باشد .
  دانسیته ی مورد نظر می تواند از لحاظ کیفی بر روی ساندویچ پانلها تاثیر فراوانی داشته باشد .
  این دانسیته سبب کیفیت عایق حرارتی و صدا خواهد بود .
  بهتر است ورقهای فلزی بکار رفته در ساندویچ پانلها نیز از نوع آلوزینک باشد .

 • احمد سعیدی says:

  با عرض سلام و خسته نباشید .
  در رابطه با نمای بیرونی سقف کانکس های مسکونی اگر میتوانید یک توضیحی بدهید .

 • نادر says:

  با سلام .
  لطفاً در رابطه با نمای داخلی کانکس های مسکونی توضیح دهید .

 • admin says:

  با عرض سلام خدمت شما دوست عزیز .
  خدمت شما باید عرض کنم که ورق سقف جزئی از نمای بیرونی کانکس های مسکونی است .
  این نمای بیرونی باید مورد توجه بسیاری قرار گیرد .
  این توجه هم از لحاظ زیبایی و هم از لحاظ عایق رطوبتی قابل توجه است .
  بیشترین نوع نمای مورد استفاده از جنس ورق گالوانیزه است .
  این ورقهای گالوانیزه نیز در خود دارای انواع مختلفی هستند .
  ارزانترین نوع آن را می توان ورقهای سینوسی ( کرکره ) معرفی کرد .
  این ورقهای ارزان و پرکاربرد می باشد .
  ورقهای سینوسی مورد استفاده در کانکس سازی با ضخامتهای متفاوت قابل استفاده هستند .
  در کانکسهای ارزان قیمت ورق ۰٫۳۰ میلمتر و در کانکسهای گرانقیمت ورق ۰٫۷۰ میلیمتر کاربرد دارد .
  نوع دیگر از ورقهای سقف را می توان ورقهای سقف طرح سفال معرفی کرد .
  این ورقها به دو صورت طول بلند و یا تایل مورد استفاده قرار می گیرند .
  ورقهای تایل هزینه و زمان اجرا را افزایش می دهند .
  ورقهای طول بلند نیز هزینه و زمان کمتری می برند .
  این ورقها بصورت رنگ شده تحویل داده می شوند .
  پوشش رنگ آنها نیز از نوع الکترواستاتیک است .
  به دلیل وجود خمهای خاص در این ورقها استحکام آن نیز افزایش می یابد .
  از دیگر ورقهای سقف کانکس می توانیم به ورقهای سمنت برد اشاره کنیم .
  این نوع پوشش باید توسط استاد کار این نوع سقف اجرا شود .
  در صورت عدم اجرای آن توسط استاد کار احتمال نشت آب از سقف وجود دارد .
  در صورتی که از تخته های ترموود برای سقف استفاده شود نیاز است که این سقف قبل از تخته ریزی بصورت کامل آبند شود .
  در صورت عدم آبندی مناسب نشت آب وجود خواهد داشت .
  گرانترین سقف بکار رفته معمولاً همین سقف تخته ترموود است .
  از دیگر روش اجرای سقف استفاده از سقفهای دکوراتیو است .
  این نوع پوشش برای سقف مناسب نیست .
  دلیل آنرا نیز می توان به عدم استحکام کافی بعد از تابش آفتاب و شکننده شدن سقف اشاره کرد .
  این سقف زیبا بوده ولی می تواند بعد از گذشت زمان برای شما ضرر هنگفتی به همراه داشته باشد .
  روشهای دیگری نیز برای اجرای سقف وجود دارد .
  که بعداً توضیحات بیشتری می دهم .

 • admin says:

  با عرض سلام خدمت شما دوست عزیز .
  نمای داخلی کانکس های ویلایی می تواند از لوازم مختلف طراحی و اجرا شود .
  امروزه بهترین نمای داخلی برای کانکس مسکونی را می توان دیوارپوش پی وی سی معرفی کرد .
  این نما برای اجرای نمای داخلی بسیار مناسب می باشد . و دارای مزایای فراوانی است .
  از مزایای آن میتوان به سرعت اجرای بالا ، ضد آب بودن و هزینه مناسب خرید را عنوان نمود .
  البته لازم به توضیح است این دیوارپوش های در سه کیفیت تولید می شوند .
  نوع معمولی آن که به پی وی سی خام معروف است ارزانترین نوع می باشد .
  این پی وی سی در واقع از لحاظ زیبایی در یک رنگ تولید می شوند .
  قالب این رنگ نیز سفید می باشد . البته رنگهای دیگری نیز موجود است .
  نوع دیگر پی سی چاپی می باشد .
  این پی وی سی دارای طرحها و رنگهای متنوع بوده و از قیمت بالاتری برخوردار است .
  بیشترین طرح برای این سازه ها را می توان طرح چوب معرفی کرد .
  از لحاظ کیفی نیز این نوع پی وی سی از نوع معمولی آن بهتر است .
  نوع دیگری از پی وی سی را روکش دار می نامند .
  کیفیت و قیمت این نوع از هر دو مورد بیشتر است .
  این پی وی سی در طرحهایی بسیار زیبا و شکیل طراحی و تولید می شوند .
  طرحهای بکار رفته کاملاً مناسب برای کانکس می باشد .
  از دیگر دیوارپوش ها می توانیم دیوارپوش ام دی اف را معرفی کنیم .
  این دیوارپوش امروزه کمتر مورد استفاده قرا می گیرد .
  مهمترین عیب آن را می توان حساس بودن به آب و رطوبت معرفی کرد .
  این دیوارپوشها در صورت وجود رطوبت باد کرده و از کیفیت خواهند افتاد .
  نوع دیگری از دیوارپوشها گچ برگها هستند .
  گچ برگها در سازه های گران قیمت کاربرد خواهند داشت .
  معمولاً از گچ برگها در سقف داخلی سازه ها استفاده می شود .
  گاهی اوقات می توان داخل سازه را با اجرای تمهیداتی بطور کامل گچ کاری نمود .
  در صورتی که سوال دیگری داشتید در خدمت شما هستم .

 • امید says:

  بهترین نمایی که می توانیم در یک کانکس مسکونی اجرا کنیم چیست .

 • admin says:

  با سلام خدمت شما دوست عزیز .
  در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که هر شخصی در این رابطه نظری دارد .
  ولی از نظر ما و بسیاری از همکاران بهترین نمای داخلی کانکس مسکونی از جنس پی وی سی است .
  نماهای پی وی سی بسیار مناسب هستند و مزایای فراوانی دارند .
  از مزایایی که دارند می توانیم به چند مورد اشاره کنیم .
  طول عمر بالا ، زیبایی بسیار مناسب ، طرح های مختلف ، ضد آب بودن کامل ، قابلیت تعویض مجدد .
  هرکدام از مزایایی که در بالا به آن اشاره کردیم می تواند خریدار را به سمت این نما سوق دهد .
  لازم به توضیح است دیوارپوش های پی وی سی در سه مدل معمولی ، چاپی و روکش دار موجودند .
  نوع معمولی برای کارهای ارزان قیمت کاربرد دارد . و سفید رنگ است
  نوع چاپی برای کارهای درجه یک بیشترین کاربرد را دارد .
  نوع روکش دار برای کارهای ممتاز از آن استفاده می شود .
  از نظر من سعی کنید از نوع معمولی استفاده نکنید .
  گرد و غبار زود روی این نوع می نشیند و تمیز کردن آن زمانبر است .
  نوع های دیگر این چنین مشکلی را ندارند و براحتی تمیز می شوند .
  سوال دیگری داشتید در خدمت شما هستم .

 • علی حاجی پور says:

  بهترین شاسی مورد استفاده در کانکس های مسکونی از چه نوعی است .

 • admin says:

  با سلام خدمت شما دوست عزیز .
  بهترین شاسی که می توانیم در کانکس استفاده کنیم از نوع تیرآهن است .
  لازم به توضیح است شاسی بکار رفته در تمامی این سازه ها به دو روش اجرا می شود .
  شاسی اسکی که تیرآهن بصورت موازی در زیر سازه کار می شود .
  این شاسی بیشتر برای سازه های کوچک با عرض کم مورد استفاده قرار خواهد گرفت .
  شاسی دیگر نیز شاسی از نوع تیرآهن و بصورت دور کلاف است .
  برای این مورد روش های مختلفی وجود دارد .
  این بستگی به خود سازه و مقدار وسعت آن و نظر مشتری بستگی دارد .
  در شرکت معین کانتین برای اجرای شاسی دورکلاف از تقویت با تیرآهن کمک گرفته می شود .
  یعنی برای تمامی سطح زیرین کانکس یک شاسی ساخته شده
  و سپس برای تقویت میانی آن از تیرآهن به مقدار کافی بهره برده می شود .
  لازم می دانم بگویم این روش برای یک سازه ی مسکونی بسیار مفید است .
  توسط این شاسی و با بهره گیری از ورقهای شادولاین براحتی می توانیم کف سازه را سرامیک کنیم .
  این روش مزایای فراوانی دارد . از جمله :
  افزایش ایستایی سازه ، افزایش طول عمر کانکس و عدم فرسایش کف
  در صورتی که مشتری بخواهد براحتی می توانیم این سازه را توسط این کف مجهز به سیستم گرمایش از کف کنیم .
  سخن آخر در این رابطه : بهتر است که تمامی کانکس های مسکونی با کفسازی سرامیک به مشتری تحویل داده شود .

 • کامران says:

  سلام .
  آیا برای ساخت کانکسهای مسکونی نیاز است که مجوز خاصی از جایی بگیریم .

 • پدرام says:

  برای سیستم گرمایش کانکس های مسکونی چه پیشنهادی دارید ؟

 • باران says:

  بهترین نمای سقف مورد استفاده در کانکس مسکونی از چه نوع است ؟

 • admin says:

  با سلام خدمت آقای کامران
  در رابطه با سوال شما باید عرض کنم معمولاً برای ساخت کانکس مجوزی گرفته نمی شود .
  اگر بخواهم طور دیگری توضیح دهم به ساخت کانکس مجوز ساخت نمی دهند .
  منظور حرف من غیر قانونی بودن ساخت کانکس نیست .
  بلکه ادارات برای آنکه کانکس را به عنوان بنا در نظر نگیرند دست به چنین اقدامی می زنند .
  در واقع این ادارات به کانکس مجوز ساخت نمی دهند تا خدماتی نیز برای آن در نظر نگیرند .
  در ایران معمولاً به کانکس مجوز برق ، گاز و خدمات سازه ای تعلق نمی گیرد .
  به همین دلیل برای ساخت آن مجوزی صادر نمی شود .
  در صورتی که مجوز صادر شود براساس نیاز سازه به آن این خدمات تعلق خواهد گرفت .
  ولی برعکس ایران در کشورهای صنعتی به این سازه ها توجه ویژه ای نموده و به بهترین نحو از این سازه ها بهره می برند .
  بطور مثال در کشور ژاپن از این سازه ها بهره برده و حتی برخی از این سازه ها کمک هزینه بلاعوض ساخت نیز می گیرند .
  به امید روزی که این صنعت در کشور یک متولی داشته باشد .

 • عزتی says:

  تامین آب مصرفی کانکس های مسکونی به چه صورتی است ؟

 • سبحان says:

  در مناطقی که شبکه برق وجود ندارد آیا می توان از باطری خورشیدی استفاده کرد ؟

 • admin says:

  با سلام خدمت آقای پدرام .
  برای گرمایش کانکس های مسکونی پیشنهادات مختلفی وجود دارد .
  در صورتی که فضای سازه بزرگ است و گاز دسترس می باشد .
  می توانید از گاز شهری برای گرمایش توسط بخاری بهره مند شوید .
  ولی اگر فضای سازه کوچک است می توانید از بخاری برقی برای این کار بهره برد .
  و یا نوعی رادیاتور برقی است که هم گرمایش خوبی دارد و هم مصرف مناسب که گزینه خوبی است .
  برخی از مشتریان برای گرمایش از کولر گازی اسپیلت بهره می برند .
  ولی در صورتی که از لحاظ مالی مشکلی ندارید بهترین سیستم گرمایش برای سازه های مسکونی
  سیستم گرمایش از کف است .
  برای این منظور می توانید از یک دستگاه پکیج بهره ببرید .
  این پکیج گازی می تواند آبگرم مصرفی کانکس را نیز فراهم کند .
  برای سیستم گرمایش از کف نیاز است کف سازه سرامیک باشد .
  قبل از سرامیک کاری باید لوله های نیوپایپ را در کف سازه نصب کرد .
  هوای گرم تولید شده در این شیوه بسیار مطبوع و دلپذیر می باشد .
  البته می توان توسط پکیج گازی رادیاتور آب گرم نیز راه اندازی کرد که هزینه کمتری می خواهد .
  لازم به توضیح است که در سازه هایی که اندازه آن ها کمتر از ۴۰ متر است .
  نمی توان داخل سازه از پکیج گازی و یا بخاری گازی و همین طور آبگرمکن دیواری بهره برد .
  استفاده از این لوازم می تواند سبب گازگرفتگی افراد ساکن در این سازه ها خواهد شد .
  بنابراین نیاز است که این لوازم را در داخل یک کابینت فلزی در بیرون از سازه اجرا کرد .
  و کابینت فلزی را می توانیم به بدنه کانکس نصب کنیم .
  این کار بسیار مناسب و مورد تائید مهندسان شرکت گاز نیز می باشد .

 • admin says:

  با سلام خدمت شما خواننده عزیز .
  بهترین نمای مورد استفاده برای سقف بیرونی کانکس بهتر است از نمای ورق های طرح سفال باشد .
  این ورق های بسیار زیبا بوده و از استحکام بسیار بالایی برخوردار هستند .
  و بصورت رنگ شده و در طرح های مختلف عرضه می شوند .
  جنس این ورق ها از گالوانیزه بوده و با پوشش رنگ الکترواستاتیک تحویل داده می شوند .
  و پس از چند سال می توانید آنها را مجدداً رنگ آمیزی نمائید .
  بنابراین این نوع از ورق ها از ورق های سینوسی ( کرکره ) بسیار بهتر می باشند .

 • احمد says:

  آیا کفسازی کانکس های مسکونی را می توان با ام دی اف انجام داد .

 • یوسفی says:

  برای کفسازی با سرامیک بهتر است از چه شیوه ای استفاده شود ؟

 • وحید says:

  آیا در کف کانکس های مسکونی از عایق حرارتی استفاده می شود ؟

 • مرادزاده says:

  برای اجرای گرمایش از کف در کانکس های مسکونی باید از چه مرحله ای شروع کرد .

 • امیری says:

  بهترین نوع پوشش سقف برای کانکس های مسکونی از نظر شما چه نوعی می باشد ؟

 • مقدم says:

  آیا می شود در کانکس های مسکونی انباری نیز دایر نمود ؟

 • نظری says:

  برای اجرای سیستم فتوالکتریک در کانکس های مسکونی باید چه تمهیداتی اجرا شود ؟

 • admin says:

  با سلام خدمت آقای عزتی .
  تامین آب مصرفی مورد نیاز کانکس های مسکونی مانند سایر سازه ها معمولاً
  از آب شهری صورت می گیرد .
  ولی اگر آب شهری در دسترس نباشد می توانید آب مصرفی را از یک دستگاه تانکر ذخیره
  آب تامین کرده که معمولاً در کنار کانکس نصب می شود .
  فشار مورد نیاز برای آب مصرفی نیز توسط یک دستگاه پمپ آب فراهم خواهد شد .
  البته اگر از آب چاه برای تامین آب مصرفی استفاده می کنید می توانید یک دستگاه
  تصفیه آب در مسیر قرار داده و آب شرب مصرفی خود را نیز تصفیه کنید .

 • admin says:

  با سلام خدمت آقای رضوی عزیز .
  در مناطقی که از نیروی برق نمی توانید استفاده کنید می توانید از فتوالکتریک بهره ببرید .
  معمولاً سلول های خورشیدی بر روی بام این سازه ها نصب خواهد شد .
  برای ذخیره برق تولید شده می توان از یک باطری استفاده کرد .
  این باطری برق تولیدی را در خود ذخیره کرده و در هنگام شب می توان از آن استفاده نمود .
  معمولاً برای هر دستگاه باطری نیاز است از مقدار مشخصی سلول خورشیدی استفاده کرد .
  البته باید دقت شود که سلول های خورشیدی دارای طول عمر زیادی بوده و معمولاً خراب نمی شوند .
  ولی باطری مصرفی بوده و باید در دوره های مشخصی آن ها را عوض نمود .
  بنابراین استفاده از برق خورشیدی هزینه بر بوده و باید هزینه های نگهداری آن را
  نیز پرداخت کرد .
  خرید این سلولهای خورشیدی نیز براساس نرخ دلار بوده و از هزینه بالایی برخوردار است .

 • admin says:

  با سلام خدمت شما دوست عزیز .
  کفسازی کانکس های مسکونی را می توان با تخته نیز انجام داد .
  تخته هایی که برای کف سازی در این سازه ها استفاده می شود دارای انواع
  مختلفی است ولی مهمترین نوع آن تخته های ضد آب است این تخته ها از کیفیت
  بسیار بالایی برخوردار است و برای کفسازی بسیار مناسب است و از استحکام و
  طول عمر بالایی نیز برخوردار می باشد .
  نوع دیگری از تخته ها تخته های ام دی اف است که برای این سازه ها از درجه پائین تری
  برخوردار بوده و به نسبت تخته های ضد آب کمتر از آنها برای کانکس های مسکونی استفاده
  می شود . این تخته ها باید با دقت کار شود تا حمال بار کمتری بوده تا به طول عمر آن افزوده شود .
  نوع دیگر از این تخته ها که ما به شما پیشنهاد می کنیم از استفاده از آن ها صرف نظر کنید
  تخته های نئوپان می باشد . این تخته ها دارای طول عمر کمتر و کیفیت پائین تری بوده ولی برخی
  از مشتریان که قیمت برای آن ها اهمیت دارد از این تخته ها بیشتر استفاده می کنند .
  برای زیبایی نهایی کف این سازه ها لازم است که از کفپوش های پی وی سی بهره برد .
  این کفپوش ها کاملاً ضد آب بوده و بهتر است برای تبادل انرژی حرارتی کمتر در این سازه ها
  از نوع نمد دار آن بهره ببرید . نوع نمد دار آن نرمتر بوده و از کیفیت خوبی نسبت به نوع بدون نمد
  برخوردار است .

 • admin says:

  با سلام خدمت آقای یوسفی عزیز .
  برای کفسازی با سرامیک نیاز است که سازه دارای مشخصاتی باشد .
  معمولاً در سازه هایی کفسازی با سرامیک انجام می شود که شاسی آن از نوع
  دورکلاف بوده و بصورت کامل این شاسی با تیرآهن از داخل نیز مورد تقویت قرار گیرد .
  کفسازی با سرامیک نیازمند شاسی محکم بوده که تحمل وزن زیاد کف را داشته باشد .
  برای استحکام سازی بیشتر کف از ورقهای گالوانیزه شادولاین استفاده می شود . این
  ورق ها در کف سازه بصورت کامل قرار گرفته و با پیچهایی به شاسی محکم می شوند .
  نیاز است برای افزایش استحکام از میلگرد حرارتی در کف سازه استفاده شود .
  بعد از این مراحل بتون ریزی کف انجام خواهد شد . این کار نیاز مند این است که بتون بدون هوا باشد .
  پس از بتون ریزی باید مدتی صبر کرد تا کف دارای مقداری استحکام اولیه شود .
  در مرحله آخر سرامیک ها را بصورت دوغابی به کف چسبانده و بند کشی می کنند .
  تمامی این مراحل برای اسحکام سازی کف انجام می شود .
  البته نیاز است بدانید کفسازی با سرامیک می تواند سبب افزایش طول عمر سازه ، افزایش ایستایی
  کانکس و عدم فرسایش آن می شود .

 • چراغی says:

  پنجره های مورد استفاده در کانکس های مسکونی از چه نوعی هستند .
  لطفاً در این رابطه توضیح دهید .

 • جوان says:

  آیا در کانکس های مسکونی میتوانیم از کفپوش استفاده کنیم .

 • admin says:

  با سلام خدمت شما دوست عزیز .
  معمولاً در کف کانکس های مسکونی از عایق حرارتی استفاده نمی شود .
  ولی کانکس هایی که کف آنها از تخته بوده از کفپوش های نمد دار استفاده می کنند .
  این نمد بکار رفته در داخل کف پوش مانع تبادل انرژی حرارتی بیشتر از کف خواهد شد .
  اگر شما نیازمند اجرای عایق حرارتی در کف سازه هستید .
  پیشنهاد می کنم که کف سازه را با ساندویچ پانل اجرا کرده و بر روی ساندویچ پانل ها
  تخته کفسازی را اجرا کنید . این کار برای این سازه ها بسیار مناسب است .
  البته در کانکس هایی که کفسازی آن ها با سرامیک انجام می شود می توانید از گرمایش
  از کف استفاده کنید . اینکار مزایای فراوانی برای این سازه ها دارد و نهایتاً هزینه را پس از
  چند سال از صرفه جویی در مصرف گاز باز می گرداند .

 • admin says:

  با سلام خدمت آقای مراد زاده .
  برای اجرای گرمایش از کف در سازه های مسکونی باید از زمانی که سازه وارد مرحله
  نازک کاری نشده است استارت کار را زد .
  برای شروع کار باید ابتدا تمامی کف سازه را بر روی شاسی استحکام بندی کامل نمود .
  اینکار با تقویت شاسی کار آغاز شده و باید شاسی را بصورت کامل از داخل با تیرآهن
  مورد تقویت قرار داد .
  در مرحله بعد باید تمامی کف سازه را با کمک ورقهای گالوانیزه شادولاین استحکام بخشی نمود .
  و تمامی ورقهای شادولاین را به کف سازه پیچ نمود .
  در مرحله ی بهد باید کف سازه را مقداری ( ۳ سانتمتر ) بتون ترکیبی با پوکه معدنی کار کرد .
  پس ازخشک شدن نیاز است که یک لایه فوم بر روی کف کار کرد و سپس بر روی آن تمامی لوله های
  گرمایش از کف را با فاصله ۲۰ سانتیمتر اجرا نمود و پس از لوله کشی و طی مراحل لوله گذاری بر روی
  لوله ها ۵ سانتیمتر بتون سبک ریخت .
  پس از نیمه خشک شدن بتون سبک با کمک دوغاب سرامیک ها را به کف سازه ی مسکونی می چسبانند .
  در انتها نیز درزهای بین سرامیک ها را بند کشی می کنند .
  لازم به توضیح است بهتر است تجهیزات مربوط به پکیج گازی برای عدم گازگرفتگی افراد در خارج از کانکس نصب
  شود . این کار مطابق با دستورالعمل های اداره ی گاز نیز می باشد .

 • admin says:

  با سلام خدمت آقای امیری .
  بهترین پوشش سقف برای کانکس های مسکونی و ویلایی می تواند تایل های طرح سفال
  باشد . این تایل ها در طرح و رنگ های مختلفی وجود دارد و زیبایی این سازه ها را از نمای
  بیرون می تواند به شدت افزایش دهد .
  این تایلها در ابعاد مختلف وجود دارند و طرح هایی که برای این نوع کاربری وجود دارد بسیار
  زیبا و مدرن می باشد .
  جنس این تایل ها از گالوانیزه بوده که با پوشش رنگ الکترواستاتیک به بازار عرضه می شوند .
  در صورتی که پس از چند سال نیاز داشته باشید که رنگ سقف را تغئیر دهید براحتی رنگ پذیر
  بوده و می توانید براحتی آن را مجدداً رنگ آمیزی نمائید .
  نکته ای که در هنگام نصب این تایل ها باید از سوی نصاب و تولید کننده رعایت شود شیب آن
  است . زیرا در صورتی که شیب آن کم باشد احتمال ورود آب به داخل کانکس از لبه های بغل وجود
  دارد . پس لازم است سازه از شیب مناسبی برخوردار باشد .

 • کمالی says:

  میشود در ساخت کانکس های مسکونی از روش سقف شکسته استفاده کرد ؟

 • admin says:

  با سلام خدمت آقای مقدم .
  در رابطه با سوال شما باید بگویم که می شود در کانکس های مسکونی فضایی را برای یک انباری
  در نظر گرفت . این بستگی به نظر سفارش دهنده دارد .
  معمولاً فضایی که برای انباری در نظر گرفته می شود فاقد پنجره است و این فضا را در محیطی
  اجرا می کنند که حداکثر پرتی را داشته باشد . با اینکار می توان پرتی محل را نیز برطرف کرد .
  در بیشتر سازه ها فضای انباری بیشتر از ۵ متر مربع نیست .
  هر چند می توان این فضا را بزرگتر انتخاب کرد ولی در مجموع هزینه ساخت سازه را افزایش
  خواهد داد . در بسیاری از موارد در ساخت کانکس های مسکونی به هزینه ساخت توجه زیادی
  می شود . و ساخت انباری نیز یکی از این موارد است .

 • حسین نژاد says:

  کانکس های مسکونی تولید شده در ایران چرا از لحاظ شکل ظاهری زیبایی سازه های
  خارجی را ندارند ؟

 • admin says:

  با سلام خدمت آقای نظری .
  برای اجرای سیستم فتوالکتریک در کانکس های مسکونی نیاز است که ابتدا بدانید برای این
  سازه ها نیازمند چه مقدار انرژی برق در طول روز و شب هستید .
  براساس همین مصرف است که شما می توانید سلول های خورشیدی خود را انتخاب کنید .
  برای ذخیره برق تولیدی نیاز است که از باطری بهره ببرید . و باید بدانید که باطری مورد نیاز
  برای ذخیره باید از نوع ژله ای باشد . ولی چون از قیمت بالایی برخوردار هستند در ایران از
  نوع تر و یا خشک استفاده می شود . این باطری ها جوابگو بوده ولی برای این کار دارای طول
  عمر مفید پائینی هستند .
  تعداد باطری ها براساس مقدار برق تولیدی و قابل ذخیره مشخص می شود . و هر چه مقدار
  برق قابل ذخیره بیشتر باشد باید تعداد باطری ها نیز افزایش یابد .
  از نکات قابل توجه در استفاده از سلول های خورشیدی این است که برای استفاده از این
  برق برای مصارف عمومی ساختمان نیاز است که برق ۱۲ ولت و یا ۲۴ ولت ذخیره شده به
  ۲۲۰ ولت شهری تبدیل شود . برای اینکار از دستگاهی به نام اینورتر ۱۲ و یا ۲۴ به ۲۲۰ ولت
  استفاده می شود . بهتر است دستگاهی که خریداری می کنید از نوع تایوانی و از مارک های
  با کیفیت باشد . سعی کنید از دستگاه های چینی برای این کار استفاده نکنید .
  این دستگاه ها براساس وات بوده و باید براساس وات مورد نیاز خود آن ها را تهیه کنید .
  معمولاً سلول های خورشیدی را در پشت بام نصب می کنند تا بتوانند از حداکثر تابش نور
  خورشید برای تولید برق استفاده کنند .
  باید توجه کنید که در روز های ابری تولید برق توسط این سلول ها کاهش می یابد . و باید
  به این نکته توجه کنید .
  در زمستان نیز به خاطر کوتاه بودن روز نیز تولید برق نسبت به ماه تابستان و بهار کمتر
  است . و باید به این مسئله نیز توجه کرد .
  این مسئله بسیار گسترده است و بهتر است قبل از هرگونه اقدامی با یک مشاور خوب
  و حرفه ای ارتباط برقرار کرده و از راهنمایی های این شخص بهره ببرید . بارها دیده ام که
  شخصی در این رابطه هزینه ای انجام داده ولی بعد مدتی جوابگوی نیاز های فرد نبوده است .

 • admin says:

  با سلام خدمت آقای چراغی .
  پنجره های مورد استفاده در کانکس های مسکونی از جنس پی وی سی
  همراه با شیشه های دوجداره هستند . این پنجره ها از لحاظ کیفی در سطح
  مناسبی هستند . و از لحاظ عدم تبادل انرژی مصرفی در سطح بسیار بالایی قرار
  دارند . امروزه در خانه های مسکونی نیز از این نوع پنجره ها استفاده می شود .
  در برخی از این سازه ها برای کاهش هزینه های تولید از پنجره هایی از جنس
  آلومینیوم همراه با شیشه های تک جداره استفاده می شود . این پنجره ها مناسب
  نبوده و از لحاظ کیفی در سطح بالایی قرار ندارند .
  بهتر است برای سازه ها مسکونی از پنجره های پی وی سی همراه با شیشه های
  دو جداره استفاده کنید .

 • رحمانی says:

  آیا کانکس های مسکونی از لحاظ استحکام قابل اعتماد برای زمان وقوع
  زلزله هستند ؟

 • مظفر says:

  آیا می توانیم یک کانکس مسکونی را در پشت بام ساخته و نصب کنیم ؟

 • admin says:

  با سلام خدمت آقای جوان .
  بله در کانکس های مسکونی می توانید از کفپوش استفاده کنید .
  کفپوش ها انواع مختلفی دارند که بهترین نوع آن کفپوش ال جی است . ولی
  به خاطر قیمت خیلی بالای این کفپوش ها استفاده از آن ها معمول نیست .
  بیشترین کف پوش مصرفی از نوع پی وی سی است . این کفپوش ها در دو نوع
  معمولی و پشت نمد دار است . نوع پشت نمد دار آن خیلی بهتر از نوع معمولی است .
  و مانع تبادل انرژی حرارتی بیشتر از کف کانکس می شود .
  ولی در کل بهتر است که کانکس های مسکونی را با کف سرامیک تولید کرده و عرضه کرد
  این کف بسیار مناسب بوده و از لحاظ کیفی برای این سازه ها بسیار مناسب می باشند .
  از مزایای کف سرامیک می توانیم به افزایش ایستایی سازه ، عدم فرسایش کف و طول عمر
  کانکس اشاره کنیم .

 • admin says:

  با سلام خدمت آقای کمالی عزیز .
  برای ساخت کانکس های مسکونی می توانیم از طرح های مختلفی بهره ببریم .
  بهترین طرح ها سقف شکسته ، شیب به طول و سقف رومی است .
  در این سازه ها بهتر است از طرح شیب به دو طرف استفاده نشود . این طرح زیبایی
  نهایی سازه را کاهش می دهد و برای این سازه ها مناسب نیست .
  سقف شکسته بیشترین استفاده را در بین این سازه ها به خود اختصاص می دهد .
  این طرح از زیبایی بسیار مناسبی برخوردار است و مشتری پسند می باشد .
  شیب به طول نیز از طرحهایی است که مشتری پسند است ولی نسبت به سقف
  شکسته طرفداران کمتری دارد . این نوع سقف از زیبایی کمتری برخوردار بوده و هزینه
  اجرای کمتری نیز دارد .
  طرح رومی از هزینه اجرای بسیار بالایی برخوردار است و بسیاری از سازندگان توانایی
  اجرای این طرح را ندارند . این نوع طرح برای سازه هایی با ارتفاع بالا کاربرد دارد و معمولاً
  در سازه های ال اس اف بکار می رود . این طرح نسبت به طرح های قبل کمتر مورد استفاده
  قرار می گیرند و می توان گفت فقط در طرح های خاص کاربرد دارد .

 • admin says:

  با سلام خدمت آقای حسین نژاد .
  کانکس های مسکونی خارجی به چند علت از کانکس های ایرانی زیباتر هستند .
  از جمله اینکه عکس برداری آن ها بصورت حرفه ای انجام می شود . و در عکس برداری
  به نورپردازی توجه ویژه ای می شود . و با کمک فتوشاپ رنگ بندی مورد نیاز فضا را برای
  عکس بوجود می آورند .
  از طرف دیگر تولید کنندگان ایرانی مانند تولید کنندگان خارجی از امکانات بالایی برخوردار نیستند .
  در کشورهای اروپایی که صاحب اصلی این تکنولوژی هستند لوازم و مواد اولیه در دسترس است .
  ولی در کشور ایران اینطور نیست و لوازم بصورت کامل نبوده و از نواقص زیادی برخوردار است .
  در مجموع با وجود عدم لوازم مصرفی برای ساخت این سازه ها در ایران این تیپ از کانکس ها
  از لحاظ کیفی و ظاهری رشد فراوانی داشته اند .
  ولی این موضوع نیز برای ما تولید کنندگان درد آور است که از سوی هیچ نهادی حمایت نمی شویم
  ولی اگر هم حمایتی نشود لااقل برای صنف ما مشکل نیز درست نکنند .

 • یار احمدی says:

  بهترین سیستم دفع فاضلاب برای کانکس های مسکونی چیست ؟

 • قاسمی says:

  با سلام می خواستم در رابطه با تامین برق سازه های مسکونی توسط نیروی باد اطلاعات کسب
  کنم . آیا اطلاعاتی دارید .

 • D. N says:

  باسلام کانکس ۱۵ متری چند؟

 • admin says:

  با سلام خدمت آقای رحمانی .
  در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که سازه های پیش ساخته از جمله کانکس های
  مسکونی در مقابل زلزله ایمن هستند . از دلایل اینکه می توان یک سازه پیش ساخته را
  در مقابل زلزله مقاوم و ایمن توصیف کرد می توانیم به این موارد اشاره کنیم :
  سازه های پیش ساخته از لحاظ اسکلت فلزی بسیار سبک می باشند . وزن این اسکلت
  فلزی بسیار پائین بوده و این پائین بوده وزن از بزرگترین مزایای این سازه ها است . و از طرف
  دیگر این سازه ها دارای سقف بسیار سبکی بوده و بر روی دیواره ها از لحاظ وزنی فشاری وارد
  نمی کند . و از دیگر موارد می توانیم به یکپارچگی شاسی ، دیواره ها و سقف اشاره کنیم .
  این یکپارچگی سبب می شود . در زمان وقوع زلزله اصطلاحاً زلزله رده کرده و مشکل آفرین نباشد .
  از طرف دیگر اگر در زمان زلزله به فرض محال سازه دچار تخریب شود به دلیل وزن پائین لوازم
  مصرفی در ساخت این سازه ها افرادی که در ساختمان قرار دارند دچار کمترین آسیب خواهند
  شد . و براحتی می توانند از زیر آوار خارج شوند .
  امروزه از سازه های فلزی در کشورهای مختلف بهره می برند و مهمترین مزیت این سازه ها
  از نظر کسانی که متولی این سازه ها در سراسر جهان هستند ضد زلزله بودن این سازه ها و
  قابلیت جابجایی آن ها می باشد . این مزایای سبب شده است که در برخی از کشورها حتی
  مقداری از هزینه ساخت این سازه ها توسط دولت پرداخت شود .
  حال آنکه در ایران تولید این سازه ها هیچگونه متولی نداشته و خود دولت مشکلاتی برای تولید
  در این مسیر قرار می دهد .

 • admin says:

  با سلام خدمت آقای مظفر .
  در رابطه با سوال شما که ساخت کانکس مسکونی بر روی پشت بام است .
  بله این سازه ها را می توانید بر روی پشت بام طراحی و اجرا کنید . ولی باید قبل از
  هر اقدامی یک کارشناش این سازه ها از ملک بازدید به عمل آورد تا استحکام
  این بنا تائید شده و سپس وارد اجرای مرحله طراحی شوید .
  برای ساخت کانکس مسکونی بر روی پشت بام باید از روش ساخت در محل استفاده
  کرد . این روش ساخت برای این سازه ها بسیار مناسب است .
  برای ساخت با این روش باید تمامی لوازم و ادوات ساخت به محل نصب حمل شده و
  تمامی مراحل در محل نصب اجرا شود .
  اجرای این کار نیازمند استفاده از تکنسین های مجرب می باشد . تا کار بدون هیچ مشکلی
  پیش رود . تمامی مراحل اجرا نیز به عهده ی این تکنسین ها می باشد . تا سازه اجرا شده
  با بهترین کیفیت به دست مشتری برسد .
  اساس کار ساخت با این روش باید بر مبنای کیفیت باشد و نباید محصول نهایی از لحاظ
  کیفی کمتر از محصول تولید شده در شرکت باشد .

 • admin says:

  با سلام خدمت آقای یار احمدی .
  در رابطه با سوال شما در موضوع بهترین سیستم دفع فاضلاب از نظر من و بیشتر
  مردم ایران دفع فاضلاب به روش چاه جذبی می باشد .
  این روش دفع کم هزینه ترین و بی درد سر ترین نوع است . در واقع برای دفع فاضلاب
  نیاز به حفر چاه دارید و تمامی لوله های فاضلاب به داخل این چاه ریخته می شود .
  البته امروزه این سیستم در شهرها جای خود را به سیستم فاضلاب شهری داده است ولی
  در بیشتر فضاهایی که کانکس نصب می شود از این امکان خبری نیست . و کمتر کانکس به
  سیستم فاضلاب شهری وصل می شود .
  از دیگر سیستم های دفع فاضلاب کانکس های مسکونی می توانیم به سیستم دفع فاضلاب
  به روش منبع سپتیک اشاره کنیم . برای این منظور نیاز است که یک منبع سپتیک برای این
  سازه ها نصب کنیم و فاضلاب تولیدی به داخل آن ریخته شده و پس از پر شدن توسط خودروهای
  مخصوص حمل مواد فاضلاب برای دفع حمل شود .
  این نوع سیستم هایی که معرفی شد بیشترین کاربرد را دارد و آن ها استفاده کاربردی دارند .

 • بابا خانی says:

  در رابطه با نحوه حمل کانکس های مسکونی توانید توضیحی ارائه دهید .

 • admin says:

  با سلام خدمت آقای قاسمی .
  در رابطه با سوال شما که تامین انرژی برق توسط باد می خواستید اطلاعاتی کسب کنید .
  خدمت شما عرض کنم که از دهها های گذشته از انرژی باد و توربین های بادی در ایران
  استفاده های فراوانی می شد . بیشتر این توربین ها برای خارج کردن آب از دل زمین بکار
  می رفت . ولی امروزه شاهد این هستیم که توربین هایی وارد ایران شده اند برای تامین
  برق مصرفی ولی زیاد مورد استقبال واقع نشده است .
  بیشتر این توربین ها در مناطقی که باد خیز هستند مورد استفاده قرار می گیرند . و بیشتر این
  نوع نیز توانی بین ۲۰۰ وات تا ۱۴۰۰ وات داشته و ژنراتور تولید برق آن نیز از شرکت های آمریکای و
  یا ساخت چین تحت لیسانس آمریکا است . باید قبل از هرگونه اقدامی در رابطه با تامین برق توسط
  توربین به مسائل زیادی دقت کنید . برخی از این مسائل را بصورت فهرست وار برای شما عرض
  می کنم . منطقه مورد نظر باید بطور مداوم دارای باد باشد تا توربین به گردش در آید . توربین های
  تولید برق بخاطر داشتن پره دارای صدا بوده که باید با این مشکل کنار بیائید . برای نصب آن ها نیاز
  است که یک برجک به ارتفاع حدود ۱۰ متر بسازید . هزینه خرید آن دلاری محسوب می شود و قیمت
  های بالایی دارد ( قیمت بالا در وات های زیاد می باشد ) . برای نگهداری از انرژی الکتریکی تولید
  شده باید از چند باطری استفاده کنید . خرید و نگهداری این باطری ها هزینه بر است که بسیاری
  از افراد به این موضوع توجه ندارند و از طرف دیگر عمر باطری نیز محدود بوده و پس از مدتی که حدود
  یک سال است باید تعویض شوند . و از طرف دیگر پس از گذشت چند ماه که باطری دارای عمر مفید
  است به مقدار روز اول برق را در خود نگاه نمی دارد . در ایران از باطری های ژله ای استفاده نمی
  شود این نوع باطری مخصوص این نوع کاربری است و به دلیل قیمت خیلی بالا از این نوع باطری
  بهره ای برده نمی شود . و باید به این موضوع نیز توجه زیادی کنید که برای تبدیل برق تولید شده
  و نگهداری شده در باطری باید از یک دستگاه اینورتر ۱۲ به ۲۲۰ ولت بهره ببرید . تا برق مورد نیاز
  شما برای وسایل برقی مهیا شود . این دستگاه نیز ارزان قیمت نیست و باید از بهترین های بازار
  خریداری شود که دارای قیمت بسیار بالایی هستند .
  بنابراین باید به این موضوع توجه کنید که تولید برق با شیوه هایی مانند فتوولتائیک و توربین باد
  هزینه بر بوده و هزینه تولید فراوانی برای شخص دارد و بهترین برق برای یک سازه و افراد نیازمند
  به برق استفاده از شبکه برق شهری است که هزینه بسیار کمتری به همراه خواهد داشت .
  بسیاری از افراد را دیده ام که از این نوع تکنولوژی استفاده کرده ولی به دلیل آنکه از روز اول
  با هزینه های جانبی و مشکلات آن آشنایی نداشته اند بسیار ناراضی بوده اند .

 • admin says:

  با سلام خدمت شما خواننده گرامی .
  کانکس های ۱۵ متر مربع را براساس هر دستگاه مورد قیمت گذاری قرار می دهند .
  ارزان ترین نوع کانکس ۱۵ متر مربع از قیمت ۸ میلیون تومان شروع می شود .
  البته قیمت گذاری بر روی کانکس های ۱۵ متر مربع مسکونی براساس متریال
  مصرفی ، امکانات رفاهی و بسیاری موارد دیگر قابل قیمت گذاری است .
  کانکس های تولید شده در این شرکت در سه تیپ معمولی ، درجه یک و ممتاز
  طراحی و تولید می شوند . هر کدام از تیپ ها دارای قیمتی متفاوت هستند و
  قیمت آن ها نیز براساس همان مواردی که در بالا به آن اشاره شده قیمت گذاری
  می شود . در این شرکت کانکس های ساندویچ پانل نیز طراحی و ساخته می شود .
  این کانکس ها از قیمت بالاتری نسبت به کانکس های معمولی و پائین تر از قیمت
  کانکس های ممتاز قیمت گذاری می شود . و تقریباً قیمتی برابر با کانکس های درجه
  یک این شرکت دارند . بنابراین همانطور که توضیح داده شد تا زمانی که مشخص نشود
  که شما با چه متریالی می خواهید یک کانکس تهیه کنید فقط می توان کانکس معمولی را
  به شما معرفی کرد .

 • admin says:

  با سلام خدمت آقای باباخانی .
  در رابطه با سوال شما باید عرض کنم برای حمل کانکس های مسکونی روش های مختلفی
  وجود دارد . و این روش ها معمولاً براساس ابعاد و شرایط محیط نصب نهایی کانکس مشخص
  می شود .
  برخی از کانکس های مسکونی را که ابعاد کوچکی دارند و تا حداکثر ۱۸ متر مربع می توانیم
  آن ها را با یک دستگاه جرثقیل کوچک حمل کرده و با همان جرثقیل در صورت بودن شرایط مناسب
  در محل مورد نظر نصب نمائیم . ولی برای ابعاد بزرگتر نیاز است که حمل این سازه ها توسط یک
  دستگاه تریلی انجام شود . برای حمل کانکس توسط تریلی باید به موارد زیادی توجه کرد و بهتر
  است که محل توسط یک فرد با تجربه از نزدیک رویت شده تا مشکلی در زمان حمل بوجود نیاید .
  در زمانی که این سازه ها را با تریلی حمل می کنند باید به تمامی ورودیها به ملک توجه کرد تا
  مشخص شود تریلی توان ورود به ملک را دارد و لازم است بدانید که قبل از ورود تریلی معمولاً باید
  جرثقیل وارد شده و در محل مورد نظر اسکان یابد تا بتواند سازه را تخلیه کرده و در محل مورد نظر
  قرار دهد .
  در صورتی که نشود این سازه ها را به محل نصب کرد می توانیم آنها را بصورت دو تکه و یا چند
  تکه در محل کارخانه طراحی و تولید کرده و برای نصب نهایی به محل حمل کرده و در آن محل
  مونتاژ نهایی را انجام دهیم .
  از روش های دیگر ساخت می توان به اجرا در محل اشاره کرده . این روش یکی از بهترین روش های
  ساخت برای این دست از سازه ها است و ممکن است هزینه نهایی ساخت را نیز کاهش دهد .
  برای این منظور تمامی لوازم و ادوات ساخت به محل مورد نظر حمل شده و پس از آن این سازه ها
  توسط تکنسین های مجرب شرکت ساخته شده و به سفارش دهنده در آن محل تحویل داده می شود .

 • پرویزی says:

  نورپردازی بیرون از کانکس های مسکونی در این سازه ها چه اهمیتی دارد ؟
  چون در بسیاری از جاها خوانده ام که از این موضوع غافل نشوید .
  زیرا هزینه اجرای نورپردازی با لامپ های اس ام دی گران در می آید و هزینه
  بالایی دارد . لطفاً در این رابطه توضیحاتی دهید .

 • سجادی says:

  عایق مصرفی در کانکس های مسکونی باید از چه نوعی باشد . که کیفیت
  مناسبی داشته باشد از راهنمایی شما نیز بسیار خوشحالم .

 • روش های ثابت نگه داشتن وزن says:

  نصب دیوار پوش های داخلی در کانکس های مسکونی به چه شیوه ای اجرا می شود .
  البته منظور من دیوارپوش های پی وی سی است .
  لطفاً در این رابطه توضیح دهید .

 • admin says:

  با سلام خدمت آقای پرویزی .
  در رابطه با سوال شما باید بگویم نورپردازی بیرون از کانکس های مسکونی
  جزئی از این سازه ها محسوب می شود . این نورپردازی برای زیبایی نمای
  بیرونی کانکس های مسکونی از اهمیت فراوانی برخوردار است و در بیشتر
  کانکس های گران قیمت سعی می شود که از نورپردازی بیشترین بهره را
  برای زیبایی این سازه ها در هنگام شب ببرند . استفاده از نورپردازی ظاهر
  این سازه ها را در هنگام شب زنده می کند و این سازه ها را با سایر سازه
  ها متفاوت تر جلوه می دهد . اهمیت نورپردازی سبب می شود که این
  سازه ها در هنگام شب بسیار جداب و مدرن بنظر برسند . به همین جهت
  از باید از نورپردازی در این سازه ها غافل نشد .
  معمولاً برای نورپردازی از لامپ های اس ام دی استفاده می شود . این لامپ
  ها بدلیل دارا بودن نور خیره و نورهای رنگی از استقبال خوبی برخوردارند . و باید
  بدانید که این لامپ ها برای این سازه ها بسیار مناسب است و دارای طول عمر
  بالایی نیز هستند و از آن ها در بسیاری از نورپردازی ها استفاده می شود و
  امروزه از لامپ های ال ای دی کمتر بهره برده می شود . و دلیل آن نیز کمتر
  بوده نور آن ها و عدم خیره بوده آن است .
  باید توجه کنید که لامپ های اس ام دی بیشتر جواب داده است و توانسته
  است در این چند سال اخیر جای خود را در نورپردازی در کشور باز کند .

 • مهران ۱۴۹۰ says:

  سلام در سواحل جنوب کشور هوا بسیار گرم و رطوبت هوا بسیار بالاست و مشکل سردی
  هوا نداریم در عوض نفوذ گرد و غبار به داخل منازل جدیست همچنین به علت گرم شدن سازه
  ها تا دمای نزدیک ۷۰ درجه سانتی گراد خطر آتش سوزی وجود دارد .به علت استفاده زیاد از
  کولر گازی فشار زیادی به سیستم برقکشی به مدت طولانی وارد می شود. برای این شرایط ا
  ستاندارد خاصی وجود دارد؟

 • گیلانی says:

  کوچکترین کانکس های مسکونی که می توانیم آن را براحتی حمل کرده و در محل مورد
  نظر نصب نمائیم دارای چه ابعادی است .
  امکانات رفاهی قابل اجرا در این سازه دارای چه ویژگی هایی می باشد و کمترین هزینه
  خرید این سازه ها چه مقدار می باشد .

 • admin says:

  با سلام خدمت شما خواننده گرامی .
  در رابطه با سوال شما باید عرض کنم بهترین سازه برای مناطقی که بسیار
  گرم می شود بهره بردن از کانکس های ساندویچ پانل است . این سازه ها
  برای مناطق معتدل با ضخامت ۴ سانتیمتر و برای مناطق گرمسیر و بسیار سرد
  با ضخامت ۱۰ سانتیمتر مورد استفاده قرار می گیرند . برای استفاده از ساندویچ
  پانل ها بهتر است که با دانسیته ۴۰ ( یعنی هر متر مکعب ۴۰ کیلوگرم عایق مصرف
  شده باشد ) مورد استفاده قرار گیرد و برای جذب گرمای بیشتر باید رنگ ساندویچ
  پانل سفید باشد تا کمترین گرما را به خود جذب کند . لازم است تمامی درب ها و
  پنجره ها از چنس پی وی سی همراه با شیشه های دو جداره باشد .
  برای اینکه به سیستم برق کشی سازه شما فشاری وارد نشود باید تمامی سیم
  ها با شماره ۴ ( ۵۰ آمپر ) و یا ۶ ( ۷۰ آمپر ) باشد این سیم ها می توانند جریان
  زیادی از خود عبور دهند و برای این منظور باید به استاندارد بوده و از جنس مس
  بودن سیم توجه زیادی کرد .
  البته برای مصرف کولر گازی نیز می توان برق را مستقیماً و جدای از شبکه به
  کولر گازی رسانید . این مسئله می تواند در کاهش گرمای سیم ها بسیار تاثیر
  گذار باشد .

 • admin says:

  با سلام خدمت آقای سجادی .
  در رابطه با سوالی که داشتید باید خدمت شما عرض کنم که بهترین عایق مصرفی در
  کانکس ها عایق پلی اورتان می باشد . این عایق در کانکس هایی که از با کمک ساندویچ
  پانل ساخته می شود . این عایق از لحاظ کیفی در سطح بسیار مناسبی بوده و در ضخامت
  های مختلف در این سازه ها قابل استفاده می باشد . در ساختمان سازی و ساخت سازه های
  فلزی از ضخامت ۴ سانتی متر بیشترین استفاده را می برند ولی اگر به قدرت عایقی بیشتری
  نیاز دارید بهتر است از نوع ۱۰ سانتیمتر آن بهره ببرید .
  در هنگام خرید این سازه ها که با این عایق ساخته می شوند باید دقت کنید که عایقی که به
  شما معرفی می شود و در سازه شما بکار می رود با دانسیته ۴۰ باشد . که این عایق بسیار
  مناسب است .
  در صورتی که نمی خواهید از ساندویچ پانل استفاده کنید . می توانید از عایق پلی استایرن ( فوم )
  بهره ببرید . ولی باید بدانید که این عایق به تنهایی کیفیت مناسبی نداشته و برای افزایش قدرت
  عایقی آن می توانیم از یک لایه پشم شیشه و یا پشم سنگب بهره ببریم . این عایق ها می توانند
  قدرت عایقی سازه را بشدت افزایش دهند و کیفیت سازه را از این بابت افزایش جدی دهند .

 • admin says:

  با سلام خدمت شما خواننده عزیز .
  در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که بیشتر دیوار پوش های مصرفی در کانکس
  ها و سازه های مسکونی از جنس پی وی سی است . این دیوار پوش ها براحتی
  قابل نصب بوده و از سرعت بالایی در هنگام نصب برخوردارند . دو طرف این پی وی سی
  ها بصورت نر و ماده بوده و براحتی در داخل هم قرار می گیرند . ولی ابتدا یک طرف را جا زده
  و این جا زدگی باید طوری باشد که طرف نر آن بیرون قرار گیرد و سپس چند نقطه از دیوار
  پوش را که قابلیت پیچ شدن به فضای محکمی است را پیچ می نمایند و سپس یک تایل
  پی وی سی را از سمتی که ماده است جا زده و این روش ادامه دار می شود تا یک طرف
  کار بطور کامل تمام شود . این روش با سرعت بالا و کیفیت خوب قابل اجرا است و سختی
  زیادی ندارد ولی باید در هنگام کار به جا زدن لبه ها و پیچ کاری داخلی آن ها توجه زیادی
  باید کرد تا یک سطح با کیفیت ایجاد شود .
  البته دیگر دیوار پوش هایی نیز هستند که با این نوع دارای فرق می باشند ولی باید در
  نظر داشت که تولید این نوع دیوار پوش ها محدود بوده و از تولید در حال خارج شدن
  می باشند .
  اگر سوال دیگری داشته باشید در خدمت شما هستم .

 • admin says:

  با سلام خدمت آقای گیلانی .
  در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که کوچکترین سازه مسکونی که بتوانید
  در آن امکانات رفاهی را اجرا کنید و قابلیت حمل نیز داشته باشد سازه های
  مسکونی با ابعاد ۱۵ متر مربع می باشد . این سازه ها را با طول ۶ متر و عرض
  ۲٫۵ می سازند . این سازه ها اگر کوچکتر از این مقدار ساخته شوند ممکن است
  نشود در آن ها امکانات رفاهی را اجرا کرد و یا در صورت اجرا سالن این سازه ها
  بسیار کوچک شده و کارایی واقعی آن از بین می رود . باید توجه کرد که در این
  سازه ها نمی توانیم از اتاق بندی استفاده کرده و سازه بصورت یک سالن خواهد بود .
  حمل این سازه ها توسط یک دستگاه جرثقیل امکان پذیر است و براحتی می توانیم
  با کمک یک دستگاه جرثقیل تمامی موارد مربوط به بارگیری ، حمل و تخلیه را انجام
  داد و عملیات نصب نیز معمولاً توسط همین جرثقیل انجام می شود .
  در رابطه با امکانات رفاهی قابل اجرا در این سازه ها باید عرض کنم که می توانیم
  در این سازه ها تمامی امکانات رفاهی مورد نیاز که شامل سرویس بهداشتی ،
  حمام و آشپزخانه است اجرا می شود . و برای کاهش هزینه و داشتن بیشترین
  فضای ممکن نیز سرویس بهداشتی و حمام بصورت مشترک خواهد بود .
  معمولاً این سازه ها را بصورت شیب به دو طرف و سقف شکسته ساخته تا
  حداکثر زیبایی را برای این سازه ها به همراه داشته باشد . و لازم به توضیح
  است که اجرای این سازه ها با این طرح از هزینه اجرای بیشتری برخوردار است .
  قیمت این سازه ها بصورت سالن از ۱۰ میلیون تومان شروع می شود و به این
  قیمت هزینه اجرای سرویس بهداشتی که ۳ میلیون و پانصد هزار تومان است به
  همراه اجرای آشپزخانه ( از یک میلیون تومان شروع می شود ) اضافه شده که قیمت
  پایه این سازه ها ۱۴ میلیون و پانصد هزار تومان می باشد .

 • محمودی says:

  بهترین ارتفاع کانکس های مسکونی چه مقدار می باشد . آیا کانکس های مسکونی برای
  ساخت دارای محدودیت هستند و یا هیچگونه محدودیتی برای ساخت این سازه ها وجود
  ندارد . و حداکثر ارتفاعی که می توانیم این سازه ها را در کارخانه ساخته و به محل نصب
  حمل کنیم چه مقدار می باشد . لطفاً در این رابطه توضیح دهید .

 • طاهری says:

  کانکس های مسکونی دو تکه و یا چند تکه را چگونه می سازند . آیا از لحاظ استحکام
  این نوع سازه سازی قابل اعتماد است . و می تواند در طولانی مدت استحکام را حفظ
  کند . و یا در صورت دو طبقه بودن قابلیت وزن طبقه بالا را دارند .

 • admin says:

  با سلام خدمت آقای محمودی .
  در رابطه با سوال شما باید بگویم که سازه های مسکونی به دو صورت اجرا در محل و یا
  ساخت در کارخانه طراحی و تولید می شوند . اگر سازه ها به صورت اجرا در محل طراحی
  و تولید شوند می توانیم اگر آزمایش های سازه ای جواب دهد ارتفاع آن ها را برای سازه
  تا حداکثر ۶ متر ساخت . ولی اگر محدویت تست وجود داشته باشد باید براساس نقشه
  های تائید شده فرآیند ساخت صورت گیرد .
  کمترین ارتفاعی که برای این سازه ها می توانیم در نظر بگیریم ارتفاع ۲ متر و ۲۰ سانتیمتر
  است و نمی توانیم کمترین ارتفاع در کوتاه ترین محل را از این مقدار کمتر انتخاب کنیم .
  در رابطه با حداکثر ارتفاع ساخت در کارخانه و حمل به محل مورد نظر باید این موضوع را در
  نظر داشت که ارتفاع بارهایی با عرض بیش از ۲٫۴ متر و طول ۱۳ متر و ۶۰ سانتیمتر و ارتفاع
  مجموع کف و با بیش از ۴ متر ترافیکی محسوب می شوند و باید برای حمل این نوع سازه ها
  از بارنامه ترافیک بهره برد . لازم به توضیح است اگر ارتفاع کف تریلی و بار بیش از ۴ متر و ۵۰
  سانتیمتر باشد ممکن است حمل صورت نگیرد . این مسئله بخاطر محدودیت در پل ها است .
  گاهی اوقات برای حمل این سازه ها می توان از کمر شکن با ارتفاع کف کمتر بهره برد . در صورتی
  که این محدویت مانع حمل شود نیاز است سازه بصورت اجرا در محل طراحی و تولید شود .

 • admin says:

  با سلام خدمت آقای طاهری .
  در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که کانکس های مسکونی که به صورت دو تکه
  و یا چند تکه ساخته می شوند از سازه هایی هستند که طراحی و ساخت آن ها
  در حال افزایش می باشند . این سازه ها بیشتر از نوع ویلایی بوده که دارای ارتفاع
  زیادی نیز هستند . این سازه ها معمولاً از نوع جوشی بوده که محل اتصال آنها به
  هم با پیچ و مهره به هم متصل می شوند . این سازه ها نیاز به طراحی داشته و
  نمی توانیم آن ها را بدون طراحی تولید کنیم .
  از لحاظ استحکام باید خدمت شما عرض کنم که این سازه ها از استحکام بسیار
  بالایی برخوردار بوده و دارای استحکام بسیار زیادی هستند . البته این استحکام
  باید در زمان طراحی توسط نرم افزارهای مهندسی تائید شده باشد و در زمان اجرا
  نیز تمامی موارد ثبت شده در نقشه ها بصورت کامل اجرا شوند . در غیر این صورت
  اسحکام این سازه ها مورد تائید نیستند . این سازه ها در صورت تائید نقشه توسط
  نرم افزار و تولید دقیق آن ها براساس همان نقشه ها کاملاً استحکام پذیر بوده و
  از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند .
  در صورتی که این سازه ها براساس دو طبقه ساخته شوند و توسط همان نرم افزارها
  مورد تائید قرار گیرند از لحاظ استحکام هیچگونه مشکلی نخواهد داشت . لازم به توضیح
  می دانم که این سازه ها اگر دو طبقه شوند از لحاظ استراکچری سنگین تر و بسیار پر هزینه
  تر ساخته می شود و نیاز است که به این موضوع توجه ویژه ای شود .

 • مهدوی says:

  چرا هزینه ساخت کانکس های مسکونی نسبت به سایر کانکس ها از جمله نوع
  کارگاهی و کارگری آن بیشتر است . آیا نمی توانید سازه ای مسکونی تولید کنید
  که هزینه ساخت پائین تری داشته باشد و از لحاظ هزینه نیز ارزان قیمت باشد .
  ممنون که صبورانه به سوالات ما پاسخ می دهید .

 • جمالی says:

  با سلام در رابطه اجرای سقف کانکس های مسکونی می خواستم بپرسم که از
  نظر شما بهترین سقف برای سازه های مسکونی چه نوع سقفی می باشد .
  منظور من نوع ورق و پوشش مورد نیاز سقف می باشد .
  ممنون از پاسخگویی سریع شما .

 • admin says:

  با سلام خدمت آقای مهدوی .
  در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که هزینه ساخت کانکس های مسکونی در مجموع
  بسیار بالا است . و این هزینه ساخت به علت متفاوت بودن این سازه ها با سازه هایی مانند
  کانکس های کارگری است . معمولاً کانکس های کارگری بدون امکانات رفاهی طراحی و تولید
  می شوند و این در حالی است که تمامی کانکس های مسکونی دارای امکانات رفاهی بوده
  و تمامی این سازه ها را باید به امکانات رفاهی مجهز کرد .
  استراکچر کانکس های مسکونی بسیار محکم تر و سنگین تر از کانکس های کارگری است و
  از طرف دیگر نیز این سازه ها دارای نمای بیرونی متفاوت تر بوده که در برخی از این سازه ها
  به هیچ عنوان از لحاظ هزینه قابل قیاس با کانکس های کارگری نمی باشند . از دیگر تفاوت ها
  می توانیم به نمای داخلی این سازه ها اشاره کنیم .
  از پر هزینه ترین قسمتهای ساخت کانکس های مسکونی می توانیم به اجرای امکانات رفاهی
  این سازه ها اشاره کنیم . اجرای این امکانات رفاهی کاملاً هزینه بر بوده و هزینه ساخت این
  سازه ها را بشدت افزایش می دهد . در بیشتر مواقع هزینه اجرای امکانات رفاهی در کانکس های
  مسکونی بیشتر از هزینه ساخت کانکس های کارگری می باشد .
  لازم به توضیح می دانم برخی از تولید کنندگان اقدام به تولید کانکس ارزان قیمت می نمایند . این
  سازه ها براساس ارزان سازی تولید شده و به نسبت هزینه کمتر دارای طول عمر کمتری نیز
  می باشند . این هزینه ساخت می تواند در این سازه ها بشدت کاهش یافته و طرفداران خاص
  خود را دارند .

 • admin says:

  با سلام خدمت آقای جمالی .
  در رابطه با سوال شما باید عرض کنم از نظر من بهترین ورق سقف برای کانکس های
  مسکونی سقفی می باشد که آبند بوده و مانع ورود آب باران و یا برف به داخل سازه
  شود و بعد باید به دنبال مزایای دیگر برای سقف سازه بگردیم .
  از دیگر مشخصه هایی که باید به آن توجه کنیم . استحکام و زیبایی برای نمای سقف
  سازه می باشد . سقف این سازه ها باید از لحاظ کیفی محکم و زیبایی مناسبی داشته
  باشد . تا برای یک سازه مسکونی کاملاً ایده آل و مناسب باشد .
  امروزه برای سازه های مسکونی کمتر از سقف های طرح سینوسی بهره برده می شود .
  و سقف هایی که در طرح هایی مانند طرح های سفال هستند بیشتر کاربرد داشته و
  طرفداران بسیاری را به خود جذب می کنند . این طرح ها را معمولاً از ورق های گالوانیزه
  که به صورت کامل رنگ آمیزی شده اند می سازند و به آن ها تایل فلزی نیز می گویند .
  این تایل های فلزی در طرح های سفال بوده و در مدل های مختلف ساخته می شوند .
  مناسب ترین طرح برای مانع شدن ورود آب باران به داخل این سازه ها نوع یکپارچه
  آن است . اما برخی از این مدل ها که در کارگاه های صنعتی ساخته می شوند در تایلهای
  کوتاه ساخته شده و یکپارچه نیستند و از لحاظ هزینه می توانند هزینه بیشتری را به
  خریدار وارد کنند .
  از دیگر مواردی که نیاز است به آن توجه کافی شود این است که شیب مناسبی را باید
  برای سقف سازه در نظر گرفت . تجربه چند ساله نشان می دهد در صورتی که این شیب
  کم باشد می تواند مانع ریزش آب از روی سقف شده و در صورت وجود یک مانع کوچک
  بر روی بام سازه می تواند آب را به داخل سازه پس بزند . بنابراین باید به این موضوع
  توجه ویژه ای نمود تا مانع ورود آب به داخل سازه شوید .

 • تهرانی says:

  با سلام .
  می خواستم بدانم که مقدار تلفات انرژی از پنجره هایی که دو جداره هستند
  چه مقدار می باشد . چون شنیده ام که این پنجره ها از لحاظ اتلاف انرژی
  بسیار مناسب بوده و در تمام سازه های مسکونی در ایران نیز از این نوع
  پنجره ها استفاده می شود و آیا می توانیم از آن در کانکس های مسکونی
  نیز استفاده کنیم . و هزینه اجرای آن به چه میزان می باشد .

 • حسینی says:

  بهترین رنگی که برای یک کانکس مسکونی می توانیم انتخاب کنیم چه رنگی است .
  من می خواهم بدانم که بیشترین رنگ برای این سازه ها توسط مشتریان چه رنگی
  است و از آن برای طراحی سازه مورد نظر خودم بهره ببرم .
  با تشکر از شما .

 • admin says:

  با سلام خدمت شما آقای تهرانی .
  در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که پنجره های دو جداره از لحاظ اتلاف انرژی بسیار
  مناسب بوده و کارایی بسیار بالایی در عدم تبادل انرژی حرارتی بیشتر دارند . لازم به توضیح
  می دانم که این نوع پنجره ها باید از لحاظ کیفی نیز مورد تائید باشند تا کارایی آن ها مورد
  تائید باشند . زیرا برخی از این نوع پنجره ها با وجود دو جداره بودن کارایی مناسبی ندارند .
  بطور مثال باید عرض کنم که این پنجره ها اگر از جنس پی وی سی باشند از لحاظ تبادل
  انرژی بهتر از پنجره هایی هستند که از جنس آلومینویم ساخته شده اند . و دلیل آن را
  می توانیم به رسانای حرارتی بیشتر آلومینیوم بدانیم و همین عامل سبب می شود که
  اگر جنس پنجره شما از آلومینیوم باشد از لحاظ کیفی کارایی چندانی نداشته باشد .
  از لحاظ مقدار تلفات انرژی پنجره های پی وی سی همراه با شیشه های دو جداره که از
  لحاظ نوار دور بازشوها مشکلی نداشته باشد بهترین انتخاب برای عدم تبادل انرژی حرارتی
  است .
  قیمت پنجره های پی وی سی با جنس خوب نسبت به پنجره های آلومینیومی حدود ۲٫۵ برابر
  است و اگر یک پنجره آلومینیومی را در حدود قیمت ۲۰۰ هزار تومان بدانیم باید در حدود قیمت ۵۰۰
  هزار تومان این پنجره پی وی سی را خرید کرد . بنابراین از لحاظ هزینه قیمت بیشتری متوجه
  سازنده و نهایتاً خریدار خواهد بود ولی این موضوع را باید در نظر داشت که با توجه به صرفه
  جویی انرژی این هزینه بعد از چند سال مجدداً به جیب شما برگشت خواهد نمود .
  لازم می دانم که این موضوع را اضافه کنم که این پنجره ها از لحاظ عایق صدا نیز کارایی
  بسیار مناسبی داشته و مانع تبادل صدا نیز می شوند و از این لحاظ نیز می توانیم به
  مزایای این سازه ها اضافه کنیم .
  اگر من بخواهم به خریداران پیشنهادی داشته باشم استفاده از پنجره های دو جداره را
  از مهمترین پیشنهادات خود می دانم ولی بسیاری از مشتریان به علت هزینه بر بودن این
  سازه ها از این انتخاب صرف نظر می کنند .

 • admin says:

  با سلام خدمت آقای حسینی .
  در رابطه با سوال شما باید بگویم برای کانکس های مسکونی امروزه دو نوع رنگ بیشترین کاربرد
  را دارد یک رنگ قهوه ای سوخته است و رنگ دیگر نخودی می باشد و برخی از دوستان که در
  این صنعت کار می کنند رنگ ترکیبی این دو رنگ را برای سازه های خود استفاده کرده و زیبایی
  خوبی برای این سازه ها به همراه دارد . حاشیه این سازه ها را با رنگ قهوه ای سوخته و وسط
  سازه را به رنگ نخودی تزئین می نمایند . این کار زیبایی سازه را افزایش داده و کیفیت بصری آن
  را نیز افزایش می دهد .
  لازم می دانم که در رابطه با این دو رنگ توضیحی دهم : رنگ قهوه ای سوخته سبب می شود که
  این سازه ها از اندازه واقعی خود بزرگتر نشان داده شوند و اگر در ظاهر سازه نقصی وجود داشته
  باشد براحتی قابل تشخیص نباشد . از این رو از این رنگ برای ناپیدا کردن نواقص نیز بهره برده
  می شود ولی اشکال بزرگ آن در صورت نشستن گرد و غبار بر روی آن بسرعت خود را نشان داده
  باعث نمایان شدن گرد و غبار می شود . ولی در رابطه با رنگ نخودی بگویم که سازه را زنده تر
  نشان داده و امروزه از آن بهره زیادی در این صنعت می برند . این زنگ برای نمای بیرونی مناسب
  است و در صورت نشستن گرد و غبار بر روی سازه مانع دیدن آن شده و نیازی نیست که بسرعت
  تمیز شود .
  رنگ هایی که امروزه به کانکس های گران قیمت پاشیده می شود از نوعی است که به آن مینرال
  گفته می شود . این رنگ ها سبب می شوند که بدنه سازه زبر شده و حالت سیمانی به خود گرفته
  و از لحاظ استحکامی سازه را بسیار مستحکم می نماید و از مزایای بسیار بالای آن می توان به عایق
  نمودن بیشتر بدنه نسبت به حرارت و دما و عدم تبادل انرژی حرارتی دانست .
  در این صنعت امروزه رنگ بسیار اهمیت دارد و فقط ظاهر سازه را نشان نمی دهد . بلکه از آن استفاده
  های کاربردی تری کرده و علاوه بر آنکه عایق محسوب شود باید سبب استحکام بوده و در کنار این نوع
  مزایا رنگ مناسبی را برای سازه به همراه داشته باشد .

 • ویسی says:

  با سلام و عرض ادب .
  می خواستم در رابطه با سیستم گرمایش کف توضیح دهید آیا این سیستم قابلیت استفاده
  در کانکس را دارد و می توانیم از این سیستم برای گرمایش در فصل زمستان از آن در این
  سازه ها بهره ببریم و آیا این کار کاربردی می باشد .
  لطفاً در این رابطه توضیحاتی بدهید و دوست دارم این توضیحات کاملاً کاربردی باشد و نحوه
  اجرای آن را نیز اگر توضیح دهید بسیار خوشحال می شوم .
  منتطر پاسخگویی شما هستم .

 • admin says:

  با سلام خدمت آقای ویسی .
  در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که سیستم گرمایش از کف در این سازه ها
  قابلیت اجرایی دارد و در صورتی که بصورت درست و کاربردی اجرا شود بسیار کارآمد
  خواهد بود . این سیستم باید قبل از هرگونه اقدام برای ساخت این سازه ها
  صورت گیرد .
  برای اجرای سیستم گرمایش از کف بهتر است که شاسی این سازه ها از نوع دورکلاف
  بوده و بصورت کامل باید کف این سازه ها تقویت کامل شود . برای تقویت کف این سازه
  ها نیاز است که از ورق هایی که به ورق گالوانیزه شادولاین معروف است بهره برد . و
  این ورق ها را به کف این سازه ها پیچ می کنند و سپس باید ۵ سانتیمتر بتون سبک (
  ترکیبی از پوکه معدنی سبک و سیمان به همراه آب می باشد ) استفاده کرد . و پس از
  خشک شدن این بتون باید کف این سازه ها بصورت کامل توسط لوله های پنج لایه که
  مخصوص این کار است لوله کشی شده و فاصله تمام این لوله با هم به اندازه ۲۰
  سانتیمتر است و تمام لوله ها باید به داخل یک جعبه کنترل
  آبگرم خروجی وارد شده و از آنجا به سیستم پکیج دیواری وصل شوند . در مرحله بعد
  باید بر روی این لوله ها پنج سانتیمتر دیگر بتون سبک ریخته شود . پس از آنکه این
  بتون به حالت نیمه خشک ( موقع راه رفتن روی این بتون رد پا نماند و نباید سطح بتون
  آب خود را کامل از دست بدهد ) شد توسط دوغاب سیمان سفید سرامیک ها به کف
  این سازه ها می چسبانند و بعد از آن تمام بین این سرامیک ها را با دوغابی که تهیه
  شده است بند کشی نمود .
  نکاتی که باید به آن توجه کرد این است که پکیج مورد استفاده را برای عدم گاز گرفتگی
  افراد باید در خارج از کانکس نصب کرد و برای عدم یخ زدگی در فصل سرما نیز باید این
  پکیج در داخل یک کابینت قرار گیرد .
  از مزایای سیستم سرمایش از کف می توان به بهاری بودن هوای داخل کانکس اشاره
  کرد و این هوا کاملاً بهاری بوده و در تمام فضای کانکس هوا بصورت کامل یکنواخت خواهد
  بود .

 • جزایری says:

  برای ساخت کانکس های مسکونی باید چه نوع شاسی استفاده کرد .
  لطفاً در رابطه با استفاده از شاسی های دور کلاف نیز توضیح دهید .
  و آیا می توانیم از شاسی اسکی استفاده کرده و کف این سازه ها را به طور کامل
  سرامیک نمائیم و اگر نمی شود دلیل آن را نیز برای ما توضیح دهید .
  ممنون از پاسخ گویی شما

 • admin says:

  با سلام خدمت آقای جزایری .
  در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که برای ساخت کانکس های مسکونی باید از شاسی
  تیرآهن استفاده کرد . این شاسی ها را از تیرآهن های نمره های ۱۴ ، ۱۶ و ۱۸ می سازند .
  و برای ساخت شاسی این سازه ها می توان به دو روش اجرای شاسی به صورت دور کلاف و
  اجرای شاسی به صورت اسکی اجرا می شود . برای اجرای این سازه ها به صورت اسکی که
  کم هزینه تر است باید از تخته برای کف سازی بهره برد و این نوع کف سازی برای فضاهایی که
  به طور مداوم مورد استفاده قرار می گیرند مناسب نیست . ولی نوع دیگر که به صورت دور کلاف
  است بسیار مناسب بوده و برای کف سازی با سرامیک نیز بسیار مناسب می باشد . و اگر حتی
  کف سازی این سازه ها را با سرامیک انجام ندهیم باز هم کف این سازه ها از نوع اسکی محکم
  تر و با کیفیت تر خواهد بود و قابل مقایسه از لحاظ کیفی و طول عمر نیستند .
  لازم به توضیح است که هر نوع شاسی دور کلاف محسوب نمی شود . شاسی های دور کلاف
  برای داشتن حداکثر استحکام باید از داخل نیز مورد تقویت کامل قرار گیرند . این تقویت کاری باید
  از یک تیرآهن که با یک شماره کمتر از تیرآهن اصلی است صورت گیرد . تا مانع نشستن سازه بر
  روی کناره ها نشود . این کار بسیار با اهمیت است .
  برای تقویت محل نشستن کف باید پروفیل های کف نیز مورد تقویت قرار گرفته و از تعدادی مشخص
  پروفیل با فاصله مشخص بهره برد . این کار به تقویت نهایی کف سازه کمک شایانی خواهد نمود .
  حالا نوبت به کف سازی می شود اگر کف سازی با کمک تخته صورت می گیرد . تخته ها برش
  خورده و به داخل کانکس حمل و در محل مورد نظر نصب می شوند و اگر کف سازی با سرامیک
  انجام می شود نیاز است که بر روی پروفیل های کف ورق های گالوانیزه شادولاین نصب شده و
  بقیه مراحل کار را بر روی این ورق های شادولاین مطابق مراحلی که در قسمت های قبل توضیح
  داده ام عمل شود .
  بهتر است که از شاسی اسکی برای کف سازی با سرامیک استفاده نشود . زیرا بار گوشه ها بر روی
  شاسی اصلی نبوده و سبب می شود که این بار هنگام بلند کردن بر روی پروفیل های بغل قرار گرفته
  و سبب کاهش طول عمر و پیچیدگی هایی در بدنه سازه شود . از نظر من شما از این کار صرف نظر
  کنید و از یک هزینه بیشتری استفاده کرده و صاحب یک کانکس با کیفیت و مطابق استاندارد شده
  و از آن لذت ببرید .

 • علیخانی says:

  بهترین نمای داخلی کانکس های مسکونی از چه جنسی است .
  این نمای داخلی می خواهم شیک و زیبا بوده و از طول عمر مفید بالایی برخوردار باشد .
  در ضمن می خواهم در مقابل رطوبت بسیار مقاوم باشد . و رطوبت به آن تاثیری نداشته
  باشد . لطفاً در این رابطه راهنمایی بنمائید . بسیار تشکر می کنم .

 • admin says:

  با سلام خدمت آقای علیخانی .
  در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که برای کانکس های مسکونی می توانیم از نماهای
  مختلفی بهره ببریم . تمامی این نماها برای زیبایی داخلی این سازه ها کاربرد دارند و به
  همین علت به این مسئله به عنوان مهمترین اصل توجه می شود . ولی وقتی بحث استحکام
  و طول عمر بالا مطرح می شود بسیاری از این نماها حذف خواهند شد . از مهمترین نماهایی
  که در این چند سال از آن استفاده شده است می توانیم به نمای ام دی اف و نمای پی وی سی
  اشاره کنیم . البته نماهایی که به شما معرفی کردم در بازار و تولید به عنوان دیوار پوش مطرح
  می شوند . هر دوی آن ها دارای زیبایی و استحکام هستند ولی پی وی سی ها در مقابل
  رطوبت بسیار مقاوم بوده و آسیب پذیر نیستند و این در حالی است که ام دی اف ها
  در مقابل رطوبت و آب بسیار آسیب پذیر بوده و شکل ظاهری خود را نیز از دست
  می دهند و باید به این نکته توجه بسیار زیادی نمود و از این لحاظ گزینه مناسبی
  محسوب نمی شوند . ولی دیوار پوش های پی وی سی امروزه جای این نوع دیوار پوش
  را گرفته اند و توانسته اند بسیار بهتر عمل کرده و از طرف دیگر نیز اجرای آن بسیار راحت
  بوده و براحتی می توان این دیوارپوش را نصب کرد .
  دیوار پوش های پی وی سی دارای سه نوع می باشند . دیوار پوش های معمولی که
  به دیوار پوش خام نیز معروف هستند برای کارهای ارزان قیمت بکار می رود و آن ها تک
  رنگ بوده و بیشتر به رنگ سفید تولید می شوند و نوع دیگر نیز دیوار پوش های چاپی
  بوده که از نوع اول زیبا تر و دارای انواع رنگ و تنوع زیادی بوده و شکل ظاهری داخل سازه
  را متفاوت نموده و برای سازه های ویلایی بسیار مناسب هستند . نوع دیگر نیز دیوار پوش
  های روکش دار بوده که این مدل از نوع چاپی بسیار بهتر و زیباتر بوده و دارای تنوع بیشتری
  است . از این نوع دیوار پوش برای کارهای گران قیمت استفاده کرده و شکل ظاهری سازه
  را بسیار متفاوت جلوه خواهد داد . بنابراین در هنگام خرید باید به این سه مدل توجه کنید
  و براساس این سه مدل و کیفیت مورد نیاز خود یک را انتخاب کرده و در سازه مورد نظر
  خود استفاده نمائید .

 • حمیدی says:

  عایق مصرفی در کانکس های مسکونی باید از چه نوعی باشد .
  من به دنبال خرید یک کانکس مسکونی هستم که در آن از عایقی استفاده شود
  که این سازه ها را از لحاظ سرما و گرما در سطح مناسبی قرار دهد . این عایق
  ارزان نیز باشد . و اگر از لحاظ صدا نیز عایق باشد خیلی خوب می باشد .
  من اطلاعات کمی در رابطه با کانکس و خانه های پیش ساخته دارم و نیاز دارم
  کسی من را راهنمایی نماید . لطفاً در این رابطه من را راهنمایی کنید .

 • admin says:

  با سلام خدمت آقای حمیدی .
  در رابطه با سوال شما که در مورد عایق مصرفی در کانکس های مسکونی است باید
  عرض کنم که من چند نمونه از عایق هایی که در کانکس های مسکونی قابل استفاده
  است را به شما معرفی می کنم تا شما با دید بهتری اقدام به جستجو و پیدا کردن
  کانکس مورد نظر خود بنمائید .
  پر استفاده ترین نوع عایق مصرفی در ایران را می توانیم عایق های پلی استایرن که معروف
  به پلاستوفوم است بدانیم . این عایق از لحاظ کیفی در سطح بالایی قرار ندارد ولی هزینه
  خرید و اجرای پائینی دارند و از این رو بیشتر از سایر عایق ها مورد استفاده قرار می گیرد .
  این عایق دارای ضعف های فراوانی است ولی اگر این عایق را با یک لایه عایق پشم شیشه
  و یا عایق پشم سنگ مورد تقویت قرار دهیم کیفیت این عایق بشدت افزایش می یابد و از
  لحاظ عایقی به سطح بسیار مناسبی خواهد رسید . بنابراین سعی کنید برای سازه های
  ویلایی و مسکونی اگر از این عایق استفاده می کنید یک لایه پشم شیشه نیز برای تقویت
  عایقی در قرار داد خود بگنجانید .
  در برخی از سازه ها عایق پلاستوفوم را حذف کرده و بجای این عایق برای پر کردن فضاهای
  خالی از پشم شیشه و پشم سنگ استفاده می شود . این کار بسیار خوب است به شرطی
  که عایق پشم شیشه و یا پشم سنگ بکار رفته در این سازه ها بصورت فشرده باشد . و لازم
  است یک لایه دیگر نیز از همان عایق نیز برای تقویت عایقی جداگانه بکار برود . این کار در ایران
  کمتر اجرا می شود و دلیل آن هم اذیت شدن کارگران در هنگام نصب این عایق ها است . زیرا
  پشم شیشه و پشم سنگ درصورت ریزش بر روی بدن کارگران می تواند باعث حساسیت و
  خارش شود . این کار یکی از معایب استفاده از پشم شیشه می باشد .
  عایق دیگری که معرفی می کنم در آینده بسیار پر کاربرد خواهد بود . این عایق را پلی اورتان
  می نامند . عایق های پلی اورتان را به صورت ساندویچ پانل مورد استفاده قرار می دهند .
  این عایق نیاز است که با دانسیته ی ۴۰ تولید شده باشد تا توانایی عایقی آن نیز بیشتر
  باشد . این عایق برای عدم تبادل انرژی حرارتی بسیار مناسب بوده و از این لحاظ عایق بسیار
  مناسبی می باشد . از مزایای دیگر این عایق می توانیم به اجرای نمای داخل و نمای بیرون
  برای سازه اشاره کرد . در واقع همان ورق هایی که سبب شده اند عایق تبدیل به ساندویچ
  پانل شود می توانند جزیی از بدنه داخلی و خارجی کانکس مورد استفاده قرار گیرند .
  از معایب این نوع عایق می توانیم به قیمت بیشتر آن اشاره کنیم این قیمت نیز با احتساب
  هزینه نمای بیرونی و داخلی کانکس چیز زیادی نمی شود ولی بسیاری از خریداران به این
  مسئله توجه چندانی نمی کنند . و عیب دیگر این نوع عایق در این است که باید استراکچری
  که برای نصب این سازه ها مورد استفاده قرار می گیرد توسط متخصص ساخته شده باشد
  و استراکچر نیز از لحاظ استحکامی تقویت شده باشد .
  من در بسیاری از جاها وقتی کانکس های ساندویچ پانل را می بینم نواقص زیادی را در آن ها
  می توانم پیدا کنم و پس از جستجوی فراوان مهمترین عامل ایجاد این نواقص را در هزینه
  پائین اجرا پیدا می کنم . اگر به دنبال خرید کانکس ساندویچ پانل هستید خرید خود را براساس
  کیفیت شرکت ماموت انجام دهید . این کار می تواند کیفیت شما را تضمین کرده ولی قیمت
  سازه افزایش زیادی خواهد یافت .

 • محمد says:

  درود
  شما سازه را در مکان مورد نظر مشتری میتوانید
  بسازید ایا محدودیتی برای ابعاد وجود دارد
  متری چند تمام میشود

 • admin says:

  با سلام خدمت شما دوست عزیز .
  گروه صنعتی معین کانتین توانایی ساخت انواع کانکس را بصورت اجرا در محل دارد .
  کانکس هایی که بصورت اجرا در محل ساخته می شوند از هزینه اجرای بالاتری
  برخوردارند که این هزینه می تواند حداکثر ۲۰ درصد ( در تهران ) می باشد .
  کانکس های ارزان قیمت بصورت اجرا در محل از متری ۷۰۰ هزار تومان شروع می شوند
  و کانکس های ویلایی از متری یک میلیون و ۳۵۰ هزار تومان شروع شده و تا قیمت های
  بالاتر نیز تولید خواهند شد .

 • سجادی says:

  قیمت کانکس مسکونی که در ایران تولید می شود به چه عواملی بستگی دارد . آیا
  اگر نیاز باشد که این سازه ها با قیمت کمتر تولید شوند بر روی کیفیت این سازه ها
  تاثیر گذار است . و در مجموع آیا می توانیم سازه ای تولید کنیم که قیمت کانکس
  مسکونی را کاهش دهد ولی کیفیت آن حفظ شود .

 • admin says:

  با سلام خدمت آقای سجادی .
  در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که مهمترین عامل تعئین کننده قیمت کانکس
  مسکونی قیمت لوازم خرید و ساخت این سازه ها است . این هزینه می تواند بیش
  از هشتاد درصد از هزینه ساخت این سازه ها را به همراه داشته باشد . از عوامل دیگر
  می توانیم به اجرت ساخت سازه که حدود ده درصد است اشاره کنیم . ولی در مجموع
  باقی مسائل که شامل حمل لوازم ساخت و غیره می باشد کمتر از ده درصد خواهد بود
  بنابراین با توجه به این مسائلی که عنوان کردم متوجه می شوید که مهمترین عامل در
  قیمت کانکس مسکونی همین خرید لوازم ساخت است و باید توجه کرد که این عوامل
  تاثیر بسیار گسترده ای در ساخت این سازه ها دارد .
  در صورتی که بتوانیم از لوازم مناسب برای ساخت این سازه بهره ببریم می توانیم هزینه
  خرید را کاهش دهیم . برخی از لوازم ساخت جزئی از لوازم لوکس محسوب می شوند و
  همین لوازم لوکس می تواند هزینه ساخت را افزایش دهد . و این در حالی است که برخی
  از لوازم از استحکام بالایی برخوردار بوده و طول عمر بالایی دارند و اگر از این لوازم در ساخت
  این سازه ها بهره ببریم می توانیم قیمت کانکس مسکونی را تا حدودی کاهش دهیم .

 • کرمانی says:

  کانکس مسکونی تولید شده در ایران دارای چه مشخصه هایی بوده و امکانات رفاهی که
  در این سازه ها قابل طراحی و اجرا است کدام است این امکانات با چه کیفیتی در این
  ساره ها قابل اجرا است و بر روی قیمت کانکس مسکونی چه تاثیری دارد .

 • admin says:

  با سلام خدمت شما آقای کرمانی .
  در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که این سازه ها با سه درجه کیفی ممتاز ، درجه
  یک و معمولی طراحی و تولید می شوند . و تمامی این سازه ها را با امکانات رفاهی
  تولید کرده و به مشتریان تحویل می دهند از این امکانات رفاهی می توانیم به سرویس
  بهداشتی ، حمام ، آشپزخانه و اتاق بندی اشاره کنیم و هر کدام از این امکانات براساس
  شرایط و کیفیت سازه طراحی و اجرا خواهند شد .
  در رابطه با قیمت کانکس مسکونی نیز باید عرض کنم که این سازه ها بر اساس همین
  سه درجه کیفی مشخص شده و این سه درجه کیفی قیمت سازه را در کنار متراژ آن
  مشخص می کنند .
  از نظر امکانات رفاهی نیز این سازه ها در سطح بسیار مناسبی قرار داشته و سعی بر
  آن است که افرادی که از این ازه ها بهره مند می شوند حداکثر راحتی و آسایش را در آن
  تجربه کنند .
  متراژ این سازه ها نیز بر اساس همین امکانات رفاهی مشخص خواهد شد و بسیار تاثیر
  گذار است .

 • سهیلی says:

  برای کف سازی کانکس های مسکونی بهتر است از کدام روش استفاده شود که
  از کیفیت بسیار بالایی برخوردار باشد و کسانی که می خواهند از این سازه در مدت
  طولانی بهره ببرند بدون مشکل بتوانند از این سازه مدت های زیادی بهره ببریند و
  قیمت کانکس مسکونی را بشدت افزایش ندهد .

 • admin says:

  با سلام خدمت آقای سهیلی .
  در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که بهترین کف سازی برای کانکس های مسکونی
  از نظر من کف سازی با سرامیک است . این نوع کف سازی قیمت کانکس مسکونی را
  افزایش زیادی نخواهد داد ولی برای این سازه ها محاسن بسیار زیادی به همراه خواهد
  داشت . از این مزایا می توانیم به افزایش ایستایی سازه ، افزایش طول عمر کانکس و
  عدم فرسایش کف این سازه ها را اشاره کرد . از این رو بهترین ایده برای کف سازی
  همین روش است . ولی اگر شما از روش عرشه فولادی که توسط ورق های گالوانیزه
  شادولاین است استفاده کنید . می توانید استحکام سازه را افزایش بسیار زیادی دهید
  از این رو این استحکام برای سازه شما بسیار مناسب است . و اگر برای کف سازی از
  بتون سبک بهره ببرید می توانید از مزایای سبک بودن این بتون نیز بهره برده که این کار
  یکی از روش های مدرن خانه سازی نیز می باشد .
  از طرف دیگر برخی از مشتریان که نیاز به گرمایش از کف دارند می توانند با کمک این
  کف سازی به این امکان دست یابند . از این رو نیاز است که کف سازی سازه توسط یک
  استاد کار انجام شود و تمامی نیازهای کانکس را نیز بررسی کرده و با این روش کمترین
  هزینه و بهترین کارایی را به شما تحویل دهد .

 • شعبانی says:

  چه فرقی بین کانکس ویلایی و کانکس مسکونی وجود دارد و اگر ممکن است امکانات
  هر کدام را جداگانه توضیح دهید تا ما نیز با تفاوت های این دو آشنا شویم . و این
  امکانات با چه کیفیتی در این سازه ها بکار می رود . ممنون می شوم که در این رابطه
  توضیحاتی ارائه دهید .

 • admin says:

  با سلام خدمت آقای شعبانی .
  در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که تفاوت چندانی بین کانکس مسکونی و کانکس
  ویلایی وجود ندارد و معمولاً این دو سازه را با تفاوت های کمی طراحی و اجرا می کنند .
  از مهمترین تفاوت ها می توانیم به اجرای تمامی کانکس های ویلایی با امکانات رفاهی
  اشاره کرد و این امکانات رفاهی سبب افزایش قیمت کانکس ویلایی نسبت به کانکس
  مسکونی می شود . البته این طور نیست که کانکس مسکونی را بدون امکانات رفاهی
  طراحی و تولید کنند . ممکن است امکانات کانکس مسکونی از کانکس ویلایی نیز بیشتر
  باشد .
  کانکس های ویلایی از لحاظ شکل سازه زیبا تر ساخته شده و باید این سازه ها از دور
  کاملاً شبیه به یک کلبه بنظر برسند ولی ممکن است که کانکس مسکونی زیبایی این
  سازه ها را نداشته باشد و باید به این موضوع توجه کرد .
  از امکانات قابل نصب در این سازه ها ( هم مسکونی و هم ویلایی ) می توانیم به اجرای
  سرویس بهداشتی ، حمام ، آشپزخانه و اتاق خواب اشاره کنیم . تمامی این امکانات می
  توانند با سه کیفیت ممتاز ، درجه یک و معمولی طراحی و اجرا می شوند . و باید به این
  موضوع نیز اشاره کرد که اجرای امکانات رفاهی هزینه ساخت سازه را افزایش داده و
  همین افزایش می تواند این سازه ها را از گرانقیمت ترین نوع سازه های تولید شده
  قرار داد .

 • حسینی says:

  کانکس مسکونی که طرفداران بسیار زیادی دارد و نوع های مختلفی از آن در ایران نیز
  موجود است چرا در این اواخر کمتر مورد توجه است و حجم تولید این سازه ها کاهش
  پیدا کرده و بیشتر خریداران اقدام به خرید کانکس های ویلایی کوچک و یا حتی کانکس
  کارگری برای اسکان می کنند . این تغئیر سلیقه مشتریان به چه علت است و چرا
  این اتفاق در حال روی دادن است آیا شما در این باره نظری دارید ؟

 • admin says:

  با سلام خدمت آقای حسینی .
  در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که ساخت کانکس مسکونی در ایران در سال
  های گذشته رو به رشد بوده و هر سال به طرفداران و استفاده کنندگان این سازه
  ها افزوده می شد و این امید وجود داشت که این تولیدات با بروزرسانی هایی که
  انجام می شد به سطح کارهای درجه یک و ممتاز جهان نزدیک شود و حتی برخی
  از همکاران ما توانسته بودند از این دست از سازه ها به صورت مداوم به کشورهای
  همسایه صادر کرده و در آنجا مشتریان ثابتی برای فروش داشته باشند ولی مشکلاتی
  که با بالا رفتن قیمت ارز در ایران بوجود آمد سبب شد که این سازه ها بسرعت
  بازار خود را از دست داده و عقب نشینی زیادی را از بازار داخل و خارج کشور شاهد
  باشیم و این بازارها بسرعت به دست رقیب های پر قدرت کشور ترکیه برسد از
  این تولید کنندگان قدر می توانیم به شرکت کارمد اشاره کنیم که در کشور عراق
  بازاری بسیار مناسب کسب کرده است و حتی توانسته است در ایران نیز به فروش
  محصولات خود بپردازد . البته ما تولید کنندگان داخلی باید خوشحال باشیم که
  محصولات این شرکت ترکیه ای را در ایران از نزدیک دیده و می توانیم محصولات این
  شرکت را بررسی و ایرادات کار خود را نیز برطرف کنیم .
  برخی از لوازم ساخت کانکس در این مدت کوتاه تا ۳٫۵ برابر افزایش یافت و همین
  امر سبب شده که برخی از تولید کنندگان از مدار تولید خارج شده و بسیاری از
  پیمانکاران نیز از چرخه تولید کانکس خارج شدند . و این ضربه بزرگی به پیکره صنعت
  خانه های پیش ساخته در ایران شد .
  متاسفانه با وجود افزایش شدید قیمت لوازم ساخت کانکس ما شاهد کمترین رشد
  ممکن برای حقوق های پیمانکاران بودیم و این امر سبب خارج شدن بسیاری از این
  عزیزان از این صنعت شد که جای نگرانی بزرگی است و باید برای این مشکل راه
  حلی اصولی اندیشید .

 • کانکس مسکونی says:

  سلام آیا محدودیتی برای ساخت کانکس مسکونی از نظر ابعاد دارید؟

 • admin says:

  با سلام خدمت شما دوست عزیز .
  در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که محدودیت خاصی برای ساخت کانکس مسکونی
  وجود ندارد . ابعاد با طول ۱۵ متر و عرض حداکثر ۳٫۵ متر را می توانیم بصورت یک سازه
  یکپارچه طراحی و اجرا کرده و به مشتریان تحویل دهیم .
  در صورتی که ابعاد شما بزرگتر باشد می توانیم سازه های شما را بصورت دو تکه و یا
  چند تکه طراحی کرده و ساخته و در محل نصب نهایی مونتاژ نموده و در همان محل به
  شما بصورت آماده شده تحویل داده می شود .
  در صورتی که شرایط حمل سازه به هر دلیلی وجود نداشته باشد ما می توانیم سازه
  مورد نظر شما را بصورت اجرا در محل ساخته و با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت
  به شما تحویل داده که این کار معروف به ساخت کانکس بصورت اجرا در محل می باشد
  تمامی مراحل ساخت ما برای خریداران در سازه های اجرا در محل توسط تکنسین های
  مجرب شرکت انجام شده که این تکنیسن ها براساس همان نقشه های مورد تائید
  سازه شما را ساخته و در همان محل به صورت نصب شده تحویل می دهند .

 • باباجانی says:

  کانکس مسکونی که در ایران تولید می شود چرا تفاوت چندانی با کانکس ویلایی ندارد
  و هر طور به این کانکس ها نگاه می شود در واقع این سازه ها همان کانکس ویلایی
  می باشند . آیا به نظر شما صحبت های من درست است و یا اشتباه می کنم ؟

 • admin says:

  با سلام خدمت آقای باباجانی .
  در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که کانکس های مسکونی و کانکس های ویلایی
  در واقع توسعه یافته کانکس های کارگری بوده که سال های پیش طراحی و اجرا شده
  اند و رفته رفته این سازه ها دچار تحولات شده و این تحولات در حال گسترش بوده و از
  این رو باید بدانیم که تمامی این سازه ها در بسیاری از موارد با هم مشابه بوده و یا در
  بسیاری از مواقع مشابه سازی می باشد .
  در ایران کانکس های مسکونی و کانکس های ویلایی دارای ویژگی های مشابه ای بوده
  ولی در مواقع زیادی این سازه ها می توانند با هم تفاوت های زیادی داشته و شما می
  توانید این موارد را مورد بررسی قرار دهید .
  از تفاوت های این سازه ها می توانیم به ارتفاع بلند تر کانکس ویلایی ، نمای زیبا تر و گران
  تر کانکس های ویلایی ، نمای داخلی زیباتر کانکس های ویلایی ، استفاده از امکانات
  بیشتر در کانکس های مسکونی ، داشتن فوندانسیون بزرگتر و مستحکم تر در کانکس
  مسکونی و . . . اشاره کنیم .

 • مشیری says:

  کانکس مسکونی دارای چه نوع شاسی است و این سازه ها را برای اینکه بصورت
  کف سازی با سرامیک سفارش دهیم نیاز است که از چه نوع شاسی برای این کار
  بهره ببریم . و بهترین کف سازی در این سازه ها به چه صورتی انجام می شود .

 • admin says:

  با سلام خدمت آقای مشیری .
  در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که کانکس مسکونی را برای اینکه شما با بهترین
  کیفیت داشته باشید نیاز است که این سازه ها را با شاسی دورکلاف بسازید و این
  سازه ها را با کمک این روش می توانید با کف سازی سرامیک طراحی و اجرا کنید .
  برای اینکه شما دارای یک شاسی دورکلاف مناسب باشید نیاز است که این شاسی
  از داخل نیز دارای استحکام سازی مناسب باشد . از این رو باید به تیرآهن های میانی
  در این سازه ها توجه کافی داشت .
  پس از ساخت و تکمیل اسکلت و در زمان اجرای کف سازی سازه نیاز است که کف
  این سازه ها را با ورق شادولاین گالوانیزه اجرا می کنند . و پس از کف با ورق
  شادولاین نیاز است که کف سازی با بتون سبگ که ترکیبی از پوکه معدنی ، سیمان و
  آب است انجام خواهد شد . و پس از نیمه خشک شدن بتون ریزی سرامیک ها را با
  سیمان سفید به کف می چسبانند و برای استحکام سازی سرامیک ها بین این
  سرامیک ها را با سیمان سفید بند کشی می کنند .

 • سروش says:

  دفع فاضلاب در کانکس های مسکونی به چه شکلی باید انجام شود تا این کار علاوه
  بر بهداشتی بودن سبب افزایش کیفیت زندگی در این سازه ها شود ؟ اگر در این زمینه
  اطلاعاتی دارید ممنون میشوم در اختیار من قرار دهید .

 • admin says:

  با سلام خدمت آقای سروش .
  در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که دفع فاضلاب در کانکس های مسکونی مانند
  خانه ها و آپارتمان ها بوده و چند روش در این بین وجود دارد . ولی یک مورد است که
  می تواند در کانکس های مسکونی وجود داشته باشد که در خانه های بنایی وجود
  ندارد و آن دفع فاضلاب بصورت سپتیک است . در این روش یک مخزن پلاستیکی قرار
  داده شده و تمامی فاضلاب در آن جمع آوری شده و برای دفع نیاز است مخزن حمل
  در محل مورد نظر دفع شده و یا ماشینی برای تخلیه آن مراجعه و فاضلاب را مکش
  کرده و این ماشین فاضلاب را برای دفع به محل مورد نظر حمل کند .
  از دیگر روش ها که در ایران بسیار معمول است می توانیم به دفع فاضلاب از طریق
  چاه جذبی اشاره کنیم . این روش از دیر باز تاکنون رواج داشته و راحت ترین راه برای
  دفع فاضلاب بوده و می توانیم بگوئیم که در مجموع ارزان ترین روش نیز می باشد .
  نوع دیگر دفع نیز دفع فاضلاب از طریق سیستم فاضلاب شهری بوده که این روش
  امروزی تر بوده و در حال گشترش است . این روش نیز ارزان قیمت بوده و در ایران
  و سایر کشورها رواج دارد .
  در بسیاری از سازه ها لوله کشی فاضلاب سرویس بهداشتی و حمام با فاضلاب
  آشپزخانه مجزا بوده و این لوله کشی ها می تواند از هم جدا و هر کدام جداگانه
  به محل تخلیه وارد شود . این کار بسیار مناسب است و در صورت گرفتگی محلی
  به محل دیگر فشار وارد نمی کند .
  حداقل قطر لوله های فاضلاب آشپزخانه باید ۸ سانتیمتر و حداقل قطر لوله های
  فاضلاب باید ۱۲ سانتیمتر باشد و این لوله ها باید تا محل تخلیه با شیب مناسب
  حرکت کند . در غیر اینصورت سبب انباشت فاضلاب و گرفتگی آن خواهد شد .

 • مجیدی says:

  با سلام و خسته نباشید . میخواهم در رابطه با نحوه ساخت و شرایط استحکام بخشی این سازه های مسکونی از شما بپرسم که چه مسائلی در استحکام بخشی این سازه ها بیشترین نقش را دارد . با تشکر از شما بابت پاسخگویی به کامنت ها .

 • admin says:

  با سلام و خسته نباشید خدمت آقای مجیدی .
  در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که راه های زیادی برای استحکام بخشی کانکس های مسکونی وجود دارد ولی برخی از مسائل در این سازه ها از اهمیت بیشتری برخوردار بوده و برخی دیگر از اهمیت کمتری برخوردار است .
  از مهممترین عوامل در استحکام بخشی کانکس های مسکونی می توانیم به ساخت شاسی مناسب برای این سازه ها اشاره کرد . این شاسی ها در دو مدل ساخته می شوند یک نوع آن ها که بصورت موازی بوده که از استحکام کمتری برخوردار است و برای کف سازی با سرامیک مناسب است و نوع دیگر شاسی دورکلاف است که بسیار محکم تر بوده و برای کف سازی با سرامیک مناسب است .
  از دیگر مسائل که به استحکام سازی سازه وابسته است می توانیم به اجرای اسکلت مناسب و استاندارد اشاره کنیم این کار برای استحکام سازی سازه دارای اهمیت است و بهتر است از پرفیل سنگین با فاصله کم بهره مند شد که از اهمیت زیادی برخوردار می باشد .
  کف سازی با سرامیک نیز سبب افزایش استحکام و طول عمر سازه خواهد شد و این کار باید با کیفیت و مطابق استاندارد سازه های پیش ساخته انجام شود .
  مسائل زیادی در این مسئله تاثیرگذار است از جمله نماسازی داخلی و نماسازی بیرونی و . . . و باید به تمامی آن ها توجه کرد .

 • فرهادی says:

  تامین برق کانکس مسکونی را اگر بخواهیم توسط فتوولتائیک انجام دهیم چه مزایایی
  دارد و معایب این کار نیز چیست . و از طرف دیگر هزینه انجام این کار چقدر می باشد ؟

 • admin says:

  با سلام خدمت آقای فرهادی .
  در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که اگر بخواهیم تامین برق یک کانکس مسکونی
  را بصورت کامل توسط سلول های خورشیدی تامین کنیم باید در این سازه ها موارد زیادی
  را مورد بررسی کامل قرار دهیم . از این موارد مقدار حداکثر برق مصرفی در تابستان و
  زمستان می باشد و باید توجه کنید به دلیل کوتاه بودن روز در فصل زمستان و مایل بودن
  تابش خورشید سلول های نصب شده برق کمتری را تولید کرده و از این رو باید به این
  مورد توجه بیشتری داشته باشید .
  پس از مشخص شدن حداکثر مقدار مصرف و بعد از آن مقدار تامین برق در فصول گرم
  سال و مقدار تامین برق در زمستان شما می توانید سلول های مورد نیاز خود را براساس
  نیاز خود خریداری کرده و نصب کنید . و شما باید برای ذخیره سازی برق مورد نیاز خود
  در زمان نبود آفتاب از باطری بهره ببرید . و باطری ها بهتر است از نوع ژله ای باشند و
  اگر به دلیل گرانی نتوانید آن ها را تهیه کنید می شود از باطری اسیدی و یا خشک
  بهره ببرید . این کار نیز باید در دستور کار شما قرار گیرد .
  برای تبدیل برق ۱۲ ولت تولید شده به برق ۲۲۰ ولت شهری نیاز است که حتماً از یک
  دستگاهی بنام اینورتر بهره ببرید . این کار می تواند کمک زیادی برای شما باشد ولی
  باید توجه کنید که اینورتر مورد نظر از کیفیت خوبی برخوردار بوده و براساس حداکثر نیاز
  شما نیز تهیه شود .
  از مزایای استفاده از فتولتائیک باید عرض کنم : سلول های خورشیدی دارای طول عمر
  بالایی بوده و سازندگان آن طول عمر ۲۵ سال بدون کاهش تولید برق را تضمین می کنند .
  این انرژی پاک بوده و برای محیط زیست صدمه ای ندارد . مورد حمایت بیشتر کشورهای
  دنیا است و . . .
  از معایب این نوع تامین برق در ایران می توانیم به این موارد اشاره کنیم : سلول های
  خوشیدی گران قیمت هستند ، باطری ها ذخیره گران بوده و نوع ژله ای آن به دلیل
  گرانی در ایران استفاده نمی شود و نوع اسیدی آن نیز باید هر سال تعویض شوند تا
  کارایی سیستم خوب باشد ، فضایی برای نصب تجهیزات مورد نیاز است ، در روزهای
  ابری و زمستان با افت تولید برق مواجه می شوید ، در ایران از شما هیچ حمایتی صورت
  نمی گیرد .

 • محمدی says:

  با سلام . نقش پنجره ها در عدم تبادل انرژی حرارتی در کانکس مسکونی باید چگونه
  باشد . تا این سازه ها از این لحاظ کاملاً عایق بوده و کیفیت و کارایی بسیار بالایی
  برای سازه داشته باشد . اگر می توانید در این رابطه توضیحاتی ارائه دهید .

 • admin says:

  با سلام خدمت آقای محمدی .
  در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که در تمامی سازه های پیش ساخته پنجره از
  اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و باید بدانید که پنجره جزئی از نمای داخلی و خارجی
  سازه های پیش ساخته نیز محسوب می شود از این رو باید علاوه بر اینکه پنجره را
  از لحاظ عایقی مورد بررسی قرار دهید نیاز است که از لحاظ نمای داخلی و خارجی
  نیز مورد بررسی قرار گیرد .
  در رابطه با موارد عایقی نیز باید خدمت شما عرض کنم که در گذشته پنجره ها را از
  نوع آلومینیومی و با شیشه های تک جداره طراحی و اجرا می کردند ولی چند سالی
  است که کانکس های معمولی و سطح پائین را از نوع آلومینیومی و با شیشه های
  تک جداره ساخته ولی نوع درجه یک و ممتاز آن ها را با کمک پی وی سی و همراه
  با شیشه های دوجداره طراحی و اجرا می کنند . از این رو باید به این موضوع توجه
  جدی نشان داد .
  در صورتی که شما پنجره کانکس را از نوع پی وی سی همراه با شیشه های دو جداره
  طراحی و اجرا کنید مطمئناً از لحاظ عایقی بسیار با کیفیت بوده و از این رو این کار می
  تواند کمک فراوانی برای عدم تبادل انرژی حرارتی در این سازه ها داشته باشد و شما
  نیز باید به این موضوع توجه کافی داشته باشید . ما نیز در گروه صنعتی معین کانتین
  به پنجره ها توجه زیادی داشته و بیشتر این سازه ها را سعی می کنیم از نوع پی وی سی
  همراه با شیشه های دوجداره تولید کرده و در اختیار خریداران قرار دهیم ولی باید توجه
  کرد که این کار می تواند هزینه ساخت این سازه ها را تا حدودی افزایش دهد و باید
  خریداران به این موضوع توجه کافی داشته باشند .

 • احدی says:

  کانکس مسکونی که قابلیت حمل و جابجایی را داشته باشد چگونه ساخته میشود و
  این مسئله را در این سازه ها چطور طراحی و اجرا میکنند تا بتوانیم در این سازه ها
  حداکثر کارایی و کیفیت را با هم داشته باشیم ؟

 • admin says:

  با سلام خدمت آقای احدی .
  در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که معمولاً کانکس های مسکونی را به گونه ای
  می سازند که قابلیت حمل و جابجایی کمی داشته باشند . ولی اگر مشتریان به هر
  دلیلی نیاز به ساخت چنین سازه هایی داشته باشند این کار قابلیت اجرایی داشته و
  می توانیم با یک طراحی خوب و حساب شده به این مسئله دست یابیم از این رو باید
  توچه کنیم که نیاز است قبل از هر کاری شما یک طرح مناسب براساس نیاز خود را
  به دست بیاورید و این طرح قبل از عملیاتی شدن نیاز است که چند بار بررسی شود .
  لازم به تذکر است که بگویم که این کار هزینه بر است و باید شاسی و استراکچر این
  سازه ها را به طور کامل استحکام سازی کنیم تا سازه مورد نظر تمامی شرایط مورد
  نیاز شما را داشته باشد . استحکام سازی شاسی و استراکچر هزینه بر بوده و باید
  به این مسئله توجه ویژه ای نمود .
  از مواردی که نیاز است که به آن توجه شود محدودیت در ابعاد این سازه ها است و
  باید ابعاد آن ها را با حداکثر عرض ۲٫۵ متر و طول ۱۳٫۶ سانتیمتر طراحی نمود . با این
  شرایط شما براحتی می توانید سازه خود را جابجا کنید ولی اگر به ابعاد بزرگتر نیاز
  دارید می توانید سازه خود را با حداکثر عرض ۳٫۵ متر و طول ۱۵ متر نیز طراحی و اجرا
  کرده که برای حمل آن نیاز است از بارنامه ترافیکی بهره مند شوید .
  برای ساخت تمامی سازه های قابل حمل باید به مواردی توجه کنید که برای سازه
  های اجرا در محل و آن هایی که حمل نمی شوند نیازی به اجرای آن ها نیست .

 • حسینی says:

  کانکس مسکونی ساخته شده با ساندویچ پانل باید دارای چه مزایایی باشد تا این سازه
  ها توانایی زیادی در عدم تبادل انرژی داشته و از طرف دیگر نظر شما در رابطه با پنجره
  های دوجداره چیست ؟

 • admin says:

  با سلام خدمت آقای حسینی .
  در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که ساخت کانکس مسکونی با ساندویچ پانل
  دارای مزایای فراوانی بوده و به همین جهت است که این سازه ها در حال رشد بوده
  و در این سالها توانسته اند طرفداران فراوانی را در ایران برای خود به دست بیاورند ولی
  با این وجود این سازه ها اگر به درستی طراحی و اجرا نشوند ممکن است که از لحاظ
  کیفی در سطح پائینی قرار گیرند .
  از لحاظ عایق کانکس های ساندویچ پانل در مجموع باید با برای مناطق معتدل با ضخامت
  ۴ سانتیمتر و برای مناطق گرم و سرد با ضخامت ۸ سانتیمتر و برای مناطق بسیار گرم و
  بسیار سرد با ضخامت ۱۲ سانتیمتر کاربرد دارند . از این رو باید به این موضوع هم توجه
  کرد که این سازه ها با این کیفیت طراحی و ساخته می شوند .
  از لحاظ عایقی بهترین عایق برای ساندویچ پانل ها پلی اورتان بوده که عایقی بسیار خوب
  و مناسب می باشد و این عایق ها در بهترین حالت با دانسیته ۴۰ دارای کاربرد بوده و
  بسیار مناسب است و بهتر است با دانسیته کمتر مورد استفاده قرار نگیرند .
  در رابطه با درب و پنجره ها نیز باید خدمت شما عرض کنم که این موارد نیز علاوه بر اینکه
  جزئی از نمای داخلی و خارجی سازه محسوب می شوند از لحاظ عایقی نیز مورد توجه
  بوده و این موارد نیاز است که توضیح داده شود . از نظر من و بسیاری از همکارانم درب و
  پنجره ها بهتر است از نوع پی وی سی همراه با شیشه های دوجداره باشند که برای
  عدم تبادل انرژی حرارتی بسیار کارا بوده و از اهمیت بالایی برخوردارند .

 • حسن پور says:

  بهترین کفسازی کانکس مسکونی چگونه انجام میشود و این کفسازی اگر بخواهیم
  با بهترین کیفیت انجام شود باید چگونه انجام شده که کیفیت و کارایی سازه بهتر شود .

 • admin says:

  با سلام خدمت آقای حسن پور .
  در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که در کانکس های مسکونی تنوع کف سازی بسیار
  زیاد است و شما می توانید کفسازی های زیادی را در این سازه ها انجام دهید . ولی
  باید خدمت شما عرض کنم که بهتر است در این سازه ها از کف سازی با تخته استفاده
  نشود . مگر آنکه این کف سازی با تخته های ضخیم ۴۲ میلیمتر ضد آب انجام شده که
  هزینه این کار نیز بسیار زیاد است . این تخته ها برای کف سازی مناسب بوده و بخاطر
  هزینه های زیاد اجرا از این نوع کف سازی کمتر استفاده می شود .
  از نظر من و همکارانم در گروه صنعتی معین کانتین بهترین کف سازی توسط سرامیک
  در کانکس انجام می شود . برای این کار لازم است که استحکام سازی های زیادی در
  کانکس انجام شود . از این استحکام سازی ها می توانیم به اجرای کف این سازه ها
  با استفاده از ورق های گالوانیزه شادولاین اشاره کنیم . با این کار زیر سازی بسیار
  محکم شده و کف سازه را مانند یک عرشه فولادی اجرا می کنیم . در مرحله بعد نیاز
  است که کف این سازه ها را با بتون سبک اجرا کرده و پس از صاف کردن و قدری خشک
  شدن نیاز است که سرامیک ها را با کمک سیمان سفید به کف این سازه ها چسبانید
  این کار با بند کشی بین سرامیک ها به حداکثر استحکام خواهد رسید و می توانیم
  با این کار کف سازه را بسیار محکم نمائیم .
  لازم به توضیح است برای سبک سازی نیاز است که کف این سازه ها را با بتون سبک
  که ترکیبی از پوکه معدنی ، سیمان و آب است تهیه کرده که بسیار سبک بوده و در
  واقع استحکام بتون را نیز دارا می باشد . و از لحاظ عایقی نیز این نوع بتون بهتر از بتون
  معمولی بوده و مانع ورود بیشتر گرما و سرما از کف سازه به داخل خواهد شد .

 • مبشری says:

  با سلام . در رابطه با ساخت کانکس مسکونی با درجه کیفی ممتاز باید چه مسائلی
  را در ساخت این سازه ها رعایت کرد که این سازه ها با حداکثر کیفیت از لحاظ فنی
  برخوردار باشند . و میخواهم بدانم که این سازه ها با این درجه کیفی چقدر هزینه
  ساخت دارند ؟

 • admin says:

  با سلام خدمت آقای مبشتری .
  در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که ساخت کانکس مسکونی با سه درجه کیفی
  ممتاز ، درجه یک و معمولی انجام می شود . باید متذکر شوم که کانکس مسکونی را
  با درجه کیفی معمولی بصورت کم طراحی و اجرا می کنند زیرا سازه های معمولی از
  هزینه ساخت کمی برخوردارند و برای کاهش هزینه های ساخت اقدام به عدم اجرای
  امکانات رفاهی در آن ها می گیرند از این رو این سازه ها از هزینه ساخت پائینی برخوردار
  بوده و این سازه ها را اصطلاحاً ارزان قیمت می نامند . از این رو کمتر مورد توجه واقع می
  شوند و طرفداران کمتری دارند .
  نوع دیگری از سازه که به کانکس مسکونی درجه یک معروف است تمامی امکانات یک
  سازه واقعی را داشته و تمامی امکانات را در آن لحاظ می کنند که برای یک زندگی خوب
  مورد نیاز است . از این رو باید به این مسئله توجه داشت و این مسئله سبب می شود
  که این سازه طرفداران زیادی داشته باشند و مهمترین دلیل آن را می توانیم دارا بودن
  تمامی امکانات و قیمت مناسب این سازه ها عنوان کرد .
  گران قیمت ترین سازه ها مربوط به کانکس ممتاز می باشد . در مجموع کانکس های
  ممتاز از قیمت بسیار بالایی برخوردار بوده و این سازه ها از قیمت بالایی برخوردار می
  باشند از این رو این سازه ها را گران قیمت دانسته از این مشتریان کمی برای سفارش
  این سازه ها اقدام می کنند و بیشتر مشریان سازه های درجه یک را که تمامی امکانات
  را دارا هستند انتخاب می کنند . مهمترین دلیل گرانی کانکس مسکونی ممتاز را می
  توانیم استفاده از لوازم و اجناس گران قیمت در ساخت این سازه ها عنوان کنیم و از
  این رو باید به این موضوع توجه جدی داشت .
  در رابطه با قیمت کانکس مسکونی ممتاز باید خدمت شما عرض کنم که این سازه ها
  براساس متراژ قیمت گذاری می شوند و از طرف دیگر تمامی لوازم در ساخت این سازه
  ها و امکانات رفاهی موجود در آن سبب می شود که قیمت کانکس مسکونی ممتاز
  مشخص شود .

 • محتشم says:

  کانکس مسکونی تولیدی گروه صنعتی معین کانتین با کفسازی سرامیک و بدنه ساندویچ
  پانل بهتر است و یا ساخت کانکس با کفسازی تخته ضد آب و بدنه معمولی .
  ممنون میشوم در این رابطه توضیحاتی را برای آگاهی بیشتر من ارائه دهید .

 • admin says:

  با سلام خدمت آقای محتشم .
  در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که کانکس ساندویچ پانل با کفسازی سرامیک و
  کانکس با بدنه معمولی و کفسازی تخته می تواند با هم تفاوت های زیادی داشته
  باشند و هر کدام از این سازه ها می تواند مزایا و یا معایب خاص خود را داشته که باید
  در جای خود به آن ها پرداخت . اگر بخواهم در رابطه با این دو سازه توضیحاتی ارائه
  دهم باید خدمت شما عرض کنم که کانکس ساندویچ پانل از لحاظ قدرت عایقی
  نسبت به کانکس با بدنه معمولی بسیار بهتر است . ولی از لحاظ قدرت اسکلت و
  استراکچری باید خدمت شما عرض کنم که کانکس با بدنه معمولی بسیار محکم تر
  بوده و این سازه ها را بسیار محکم می سازند . و از لحاظ کف سازه نیز باید خدمت
  شما عرض کنم که کف سرامیک دارای مزایای فراوانی نسبت به کف تخته می باشد
  ولی باید این موضوع را تذکر دهم که کف سرامیک برای زمانی مناسب است که
  جابجایی سازه به مقدار کم انجام شده و نیازی به جابجایی های مداوم نباشد از این
  رو باید به جابجایی های زیاد و مداوم در سازه توجه کنید .
  در رابطه با تخته ضد آب نیز باید عرض کنم که این تخته ها گران بوده و در دو مدل
  ۱۸ میلیمتر و ۴۲ میلیمتر وجود دارد و به علت هزینه کمتر از نوع ۱۸ میلیمتر آن بیشترین
  بهره را می برند .
  از لحاظ قیمت کانکس نیز باید خدمت شما عرض کنم که نوع ساندویچ پانل از نوع
  معمولی گران تر بوده و به همین علت ساخت نوع ساندویچ پانل کمتر انجام می
  شود و بیشتر سفارش دهندگان از نوع معمولی استفاده می کنند .
  در رابطه با زمان ساخت نیز نوع معمولی از سرعت ساخت بیشتری برخوردار است
  و زمان زیادی برای ساخت کانکس ساندویچ پانل از سوی سازندگان صرف می شود .

 • مهیار says:

  من برای پارک خودرو به یک پارکینگ در یک فضای مناسب نیاز دارم آیا میتوانم این پارکینگ
  را با کمک یک دستگاه کانتینر بسازم و یا این کار شدنی نیست . من اطلاعات کمی در
  این رابطه دارم ممنون میشوم شخصی من را در این رابطه راهنمایی کند .

 • صادق زاده says:

  کانکس صنعتی دارای چه ویژگی هایی است و این سازه ها را براساس چه معیاری
  طراحی و اجرا میکنند .

 • admin says:

  با سلام خدمت آقای مهیار .
  در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که شما از کانتینر می توانید برای پارک خودرو
  استفاده کنید . ولی مشکل کار آنجاست که برای باز شدن درب در داخل این سازه
  ها شما به مشکل برخورد خواهید کرد . بهترین کار برای اینکه شما بتوانید از کانتینر
  برای پارکینگ استفاده کنید بهره بردن از کانتینر دست ساز با عرض ۳ متر و یا بیشتر
  است . این کار برای شما بسیار مناسب بوده و با این کار براحتی می توانید اتومبیل را
  در سازه خود قرار داده و براحتی سوار و پیاده شوید . و درب خودروی خود را باز و بسته
  کرده و مشکلات دیگر نیز برای شما بوجو نخواهد آمد .
  راه دیگر برای ساخت پارکینگ که ارزان تر نیز تمام خواهد شد . استفاده از کانکس می
  باشد . شما با استفاده از کانکس می توانید براحتی برای خود یک پارکینگ با عرض
  ۳ متر داشته و با این کار براحتی می توانید خودروی خود را در داخل سازه پارک نموده
  و از این جهت هیچ مشکلی نداشته باشید .
  یکی از مزایای استفاده از کانکس برای پارکینگ عدم نیاز به اجرای کف سازه است که
  با این کار می توانید سازه خود را بسیار ارزان تر ساخته و مورد استفاده قرار دهید .
  در فضاهایی که نمی توانیم این کانکس را براحتی به محل مورد نظر حمل کنیم می
  شود آن ها را بصورت اجرا در محل تولید کرده و این کار براحتی و بسرعت قابل اجرا
  خواهد بود و از این بابت شما هیچ مشکلی نخواهید داشت .

 • admin says:

  با سلام خدمت آقای صادق زاده .
  در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که کانکس صنعتی از سازه هایی هستند که تمامی
  طراحی آن براساس نیاز مشتری و مطابق با سلیقه این افراد طراحی و اجرا می شود .
  در کل این سازه ها را ما بصورت سفارشی کامل می سازیم . و سازه ای صنعتی نداریم
  که بصورت آماده وجود داشته باشد . مگر آنکه این سازه ها بصورت دست دوم و یا در
  صورت ساخت مورد استفاده سفارش دهنده قبلی واقع نشده است . در کل این سازه
  ها را براساس نیاز مشتری طراحی و اجرا می کنند .
  البته باید یادآور شوم که کانکس های صنعتی دارای یک معیار مشخص بوده و معمولاً
  در ساخت این سازه ها به موارد توجه کافی خواهد شد . از این معیارها می توانیم به
  اجرای شاسی بسیار محکم ، بدنه ای از اجناس بادوام و محکم ، اجرای نمای داخلی
  با دوام و محکم ، عایق بندی براساس نیاز کار سفارش دهنده و موارد بسیار زیاد دیگر
  که می تواند منجر به متفاوت بودن این سازه ها با سایر سازه ها خواهد شد .
  از دیگر مواردی که می توانیم در کانکس های صنعتی مورد توجه قرار دهیم می شود
  به تولید محدود آنها اشاره کرد . جز در موارد خاص این سازه ها در تیراژ بسیار پائین
  طراحی و تولید خواهند شد و این سازه ها در تعداد بسیار بالا تولید نمی شوند و از
  سازه هایی که در مقدار بالا تولید و عرضه می شوند می توانیم به کانکس بی تی اس
  که برای دکل های مخابراتی تلفن های همراه می باشد اشاره کنیم .

 • مصطفوی says:

  اجرای آشپزخانه در یک کانکس مسکونی درجه یک با چه وسایل و لوازمی انجام می
  شود و این موارد با چه درجه کیفی در یک سازه مسکونی انجام خواهد شد و اگر تمامی
  این لوازم در این سازه ها نصب شود چقدر هزینه بر است . ممنون از پاسخگویی منظم شما .

 • admin says:

  با سلام خدمت آقای مصطفوی .
  در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که اجرای آشپزخانه در یک کانکس مسکونی باید
  با کیفیت مناسب و با طول عمر مفید بالا همراه باشد . معمولاً در این سازه ها آشپزخانه
  به نحوی انجام می شود که با آبدارخانه متفاوت باشد به این منظور آشپزخانه اجرا شده
  در این سازه ها تمامی لوازم مورد نیاز در آن طراحی و اجرا می شود . بنابراین در این
  سازه ها باید به اندازه کافی کابینت و زیر کابینتی ، سینک ظرفشویی ،شیرآلات اهرمی
  درجه یک ، هود آشپزخانه برای تهویه مطبوع فضا ، فضایی برای نصب یخچال ، فضایی
  برای نصب ماشین لباسشویی ، در صورت نیاز فضایی برای نصب ماشین ظرفشویی و
  تمامی لوازمی که در این آشپزخانه نیاز است قابل طراحی و اجرا می باشد .
  در رابطه با هزینه اجرای آشپزخانه نمی توانیم قیمتی را به سفارش دهنده اعلام کنیم
  مگر آنکه تمامی لوازم مشخص شده باشد و مشخص شود که این لوازمات ساخت کدام
  شرکت تولید کننده باشد و پس از استعلام قیمت می توانیم قیمت نهایی را به سفارش
  دهنده اعلام کنیم . از این رو باید به این موضوع به عنوان لوازم قابل استعلام استناد
  نمود . البته برخی از سفارش دهندگام می توانند لوازم قابل نصب در این سازه ها را
  شخصاً براساس ابعاد به دست آمده خریداری نمایند و نصب نهایی این لوازم را پرسنل
  شرکت ما می توانند به عهده گرفته و اجرای آن را نهایی کنند .

 • مرادی says:

  نمای داخلی در کانکس های گرانقیمت را با چه پوششی انجام میدهند تا هم دارای
  استحکام ، زیبایی و طول عمر بالایی باشد . و این نمای داخلی برای اینکه با کیفیت
  باشد باید در این سازه چه اقداماتی انجام شود ؟

 • شعبانی says:

  کفسازی با تخته در کانکس مسکونی باید با چه شیوه ای انجام شود که از لحاظ کیفی
  و فنی در سطح بسیار مناسب انجام شود . ممنون میشوم در این رابطه توضیحاتی ارائه
  دهید .

 • admin says:

  با سلام خدمت آقای مرادی .
  در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که در کانکس های گران قیمت برای اجرای نمای
  داخلی سازه ها اقداماتی موثر انجام شده که این اقدامات منجر به کیفیت سازه و زیبایی
  و طول عمر آن خواهد شد . از مهمترین قسمتهایی که در اجرای نمای داخلی سازه
  بسیار موثر است می توانیم به عایق بندی درست و با استحکام در این سازه ها اشاره
  کنیم . این عایق بندی اگر درست انجام شود بر روی کیفیت نمای داخلی نیز تاثیر مناسب
  از خود برجای خواهد گذاشت . از دیگر موارد می توانیم به تخته کوبی تمامی زیر نمای
  داخلی اشاره کنیم . این کار در عایق بندی و عدم تبادل انرژی حرارتی در سازه بسیار
  موثر بوده و سبب می شود که از لحاظ عایقی تبادل انرژی حرارتی در کمترین حجم انجام
  شود . البته در مجموع این کار سبب افزایش استحکام سازه شده و استحکام سازه را
  نیز افزایش محسوسی خواهد داد .
  ما برای نماسازی در کانکس های گران قیمت برای بدنه از پی وی سی روکش دار که
  دارای تنوع بسیار زیادی است بهره خواهیم برد . این کار از لحاظ زیبایی سازه را افزایش
  بسیار زیادی می دهد و چون پی وی سی ها بر روی تخته نصب شده است سبب می
  شود که این دیوارپوش ها از کیفیت و استحکام خوبی برخوردار باشند .
  سقف کانکس های گران قیمت را ما در شرکت معین کانتین از نوع گچ برگ اجرا می
  کنیم . این نوع از سقف ها که برای دیوارپوش سقف مورد استفاده قرار می گیرد از
  لحاظ کیفی و زیبایی در سطح مناسبی بوده و قابلیت رنگ آمیزی و رنگ پذیری بسیار
  بالایی دارند و از لحاظ زیبایی و کیفی نیز بسیار مناسب و با استحکام است .

 • admin says:

  با سلام خدمت آقای شعبانی .
  در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که برای کفسازی کانکس مسکونی می توانید از تخته
  و سرامیک استفاده کنید . از نظر من بهتر است برای کفسازی این سازه ها از تخته نئوپان
  و ام دی اف استفاده نشود . این دو تخته از لحاظ کیفی در سطح مناسبی قرار ندارند و
  سازه شما را از لحاظ طول عمر مفید در سطح پائینی قرار می دهند . این دو تخته از لحاظ
  استحکام در سطح مناسبی نبوده و در بیشتر موارد می تواند شما را به دردسر بیاندازد .
  از نظر من تخته های ضد آب برای این کار بسیار مناسب هستند و این تخته ها در چند
  مدل در بازار موجودند که یک نوع آن با ضخامت ۱۸ میلیمتر بوده و نوع دیگر آن نیز با
  ضخامت ۴۲ میلیمتر در بازار موجود است . این تخته ها دارای استحکام بالا بوده و ضد
  آب می باشند و سبب می شوند که طول عمر سازه نیز افزایش بسیار زیادی یابد و
  بهتر است در کفسازی به این نوع تخته اهمیت فراوانی بدهید .
  در رابطه با کفسازی با سرامیک باید خدمت شما عرض کنم که این نوع کفسازی از
  طول عمر بسیار بالایی برخوردار بوده و در صورت اجرا بسیار کارآمدتر و با کیفیت تر از
  نوع تخته بوده و در ساخت کانکس مسکونی و حتی ویلایی از درجه اعتبار بالاتری
  برخوردار است و شما می توانید با این نوع کفسازی برای سازه خود از کیفیت بالای آن
  در سالهای طولانی بهره ببرید . لازم به توضیح می دانم که برای کفسازی با سرامیک
  نیاز است که ابتدا شاسی سازه را از نوع دورکلاف تهیه کرده و سپس این شاسی را
  از نظر داخلی باید بصورت کامل مورد تقویت قرار دهید و در مرحله بعد نیز نیاز است که
  ابتدا با کمک ورق گالوانیزه شادولاین اقدام به استحکام بخشی سازه نموده و سپس
  بتون ریزی کف این سازه ها را با کمک بتون سبک که ترکیبی از پوکه معدنی سبک و
  سیمان و آب است اجرا کنید . و در مرحله بعد نیاز است که بتون ریزی را بطور کامل با
  ماله صاف نموده و پس از مقداری خشک شدن سرامیک ها را با کمک سیمان سفید
  بر روی کف بچسبانید و نیاز است که برای استحکام بیشتر کف بین سرامیک ها را بند
  کشی کامل نموده و با این کار استحکام سازه افزایش بسیار زیادی خواهد یافت و بهتر
  است به تمامی مراحل کار توجه کافی داشته باشید .
  از نظر من بهترین کف برای یک کانکس مسکونی که جابجایی کمی دارد کف سرامیک و
  برای یک کانکس مسکونی که جابجایی زیادی دارد با کف تخته ضد آب چند لایه بهتر است .

 • بهدادی says:

  در بسیاری از کانکس های مسکونی از امکانات رفاهی استفاده میشود . من میخواستم
  بدانم که اجرای این امکانات رفاهی اگر بخواهد با بهترین کیفیت انجام شود برای کسانی
  که به آنها نیاز دارند چقدر هزینه بردار است . ممنون میشوم در این رابطه توضیحاتی ارائه
  دهید .

 • حمیدی says:

  در رابطه با سیستم دفع فاضلاب تولید شده در کانکس مسکونی نیاز به اطلاعات دارم .
  بیشتر این اطلاعات را را در زمینه جمع آوری و انتقال و دفع آن ها نیاز دارم ؟

 • مغربی says:

  برای بازسازی یک کانکس مسکونی که کف این سازه دچار فرسودگی شده است باید
  چه کارهایی انجام شود .
  البته کف این سازه از نوع تخته است و اگر بخواهم کف این سازه را بخواهم از سرامیک
  اجرا کنم باید به چه روشی عمل کنیم ممنون میشوم در این رابطه توضیحاتی ارائه دهید .

 • admin says:

  با سلام خدمت آقای بهدادی .
  در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که اجرای امکانات رفاهی در کانکس مسکونی می
  تواند از هزینه بالایی برخوردار باشد . و این سازه ها را معمولاً با دو درجه کیفی اجرا می
  کنند . درجه بالاتر مربوط به سازه هایی با کیفیت ممتاز و درجه پائین تر مربوط به سازه
  هایی با درجه یک می باشد . اگر بخواهیم یک سازه مسکونی را به امکانات رفاهی مجهز
  کنیم باید این سازه را به سرویس بهداشتی ، حمام ، آشپزخانه و اتاق بندی مجهز کرد .
  همانطور که می دانید اجرای یک سازه با کیفیت ممتاز بسیار گران می باشد و امکانات
  رفاهی این سازه ها نیز همانند سازه ممتاز گران می باشد . از این رو بسیاری از سفارش
  دهندگان این سازه ها را با کیفیت درجه یک سفارش می دهند و در واقع تولید سازه های
  با درجه یک بسیار بیشتر می باشد و بهتر است سفارش دهندگان نیز به این مسئله توجه
  کافی داشته باشند .
  در رابط با هزینه اجرا نیز باید عرض کنم که اگر سازه شما با درجه یک طراحی و اجرا شود
  این قیمت در دی ماه سال ۱۳۹۸ برای هر دستگاه سرویس بهداشتی حدود ۵ میلیون تومان
  و برای حمام نیز ۵ میلیون تومان و برای آشپزخانه تکمیل با دو متر کابینت ۴ میلیون و پانصد
  هزار تومان و برای اتاق بندی نیز ۲ میلیون و پانصد هزار تومان باید پرداخت نمود . البته این
  مقدار هزینه برای سازه ای با متراژ ۵۰ متر مربع می باشد و برای متراژهای بیشتر اگر نیاز
  به اجرا امکانات با فضای بزرگتر باشد مطمئناً هزینه اجرای امکانات رفاهی نیز افزایش خواهد
  یافت .

 • admin says:

  با سلام خدمت آقای حمیدی .
  در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که برای دفع فاضلاب تولید شده در کانکس مسکون
  چند راه وجود دارد . که قدیمی ترین روش دفع فاضلاب را می توانیم استفاده از چاه جذبی
  معرفی کنیم . این کار در ایران از هزینه کمی برخوردار بوده و شما می توانید با حفر یک
  چاه ۶ متری برای چندین سال از این چاه بهره ببرید و اگر این چاه در مناطق با خاک
  شنی باشد ممکن است پر شدن آن خیلی طولانی باشد ولی اگر در مناطقی با
  خاک رسی حفر شود ممکن است ظرف سه تا چهار سال پر شود . و در صورت پر
  شدن این چاه می توانید آن را با کمک کفکش تخلیه نموده وفاضلاب تولید شده نیز
  با کمک ماشین مخصوص برای دفع حمل شود .
  یکی از راه های دیگر نیز استفاده از شبکه فاضلاب می باشد . ولی این کار در
  بسیاری از محلهایی که این سازه ها نصب می شوند به دلیل نداشتن شبکه دفع
  فاضلاب امکانپذیر نیست ولی اگر در آن محیط این شبکه برقرار است می توانید ابتدا
  امتیاز آن را خریداری نموده و سپس با لوله کشی فاضلاب را وارد شبکه نمائید . این
  کار برای استفاده هزینه ماهیانه دارد .
  یکی دیگر از راه ها نیز استفاده از تانکرهای سپتیک مخصوص می باشد و شما می
  توانید در خروجی فاضلاب این تانکر مخصوص را نصب نموده و پس از پر شدن آن
  آن را توسط خودروهای مخصوص تخلیه و محل و دفع شوند .

 • کسایی says:

  قیمت کانکس مسکونی با توجه به استفاده از درب و پنجره یو پی وی سی چقدر این
  موضوع بر روی قیمت و کیفیت کانکس مسکونی تاثیرگذار است .

 • admin says:

  با سلام خدمت آقای مغربی .
  در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که در صورتی که بخواهیم کف سازه ای که دچار
  فرسودگی شده است را تعمیر کنیم معمولاً این کار به همان روش ساخت انجام می
  شود . یعنی اگر تخته کف تخته باشد با تخته ترمیم می شود و اگر سرامیک باشد توسط
  سرامیک ترمیم خواهد شد .
  لازم به توضیح است که معمولاً سازه هایی که با شاسی اسکی طراحی و تولید می
  شوند دارای کف سازی تخته و سازه هایی که با شاسی دورکلاف طراحی و ساخته
  می شوند نیز با کفسازی سرامیک انجام می شوند . و اگر شما بخواهید سازه ای که
  با کفسازی تخته می باشد را به کفسازی سرامیک تبدیل کنید نیاز است که در این
  سازه تمهیداتی بیاندیشید .
  برای اینکه بخواهید یک کفسازی با تخته را به سرامیک تبدیل کنید نیاز است که ابتدا
  در شاسی و کف این سازه ها تغئیراتی ایجاد کنید . از این تغئیرات می توانیم به اجرای
  شاسی تیرآهن اضافه در کف و تقویت تیر ریزی و سپس اجرای ورق گالوانیزه شادولاین
  استحکام بیشتر کف و از طرف دیگر استفاده از بتون سبک برای کفسازی اولیه این سازه
  ها بهره ببریم و پس از اینکه کف این سازه ها تا حدودی خشک شد می توانیم سرامیک
  کف این سازه ها را با کمک سیمان سفید بچسبانیم و در مرحله بعد نیز برای استحکام
  بیشتر نیاز است که بین سرامیک های کف را با دوغاب بندکشی کرده و به استحکام
  سازه کمک فراوانی بنمائیم .

 • admin says:

  با سلام خدمت آقای کسایی .
  در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که قیمت کانکس مسکونی به عوامل مختلفی
  بستگی دارد و یکی از این عوامل مبحث درب و پنجره این سازه ها است و باید به تمامی
  این موارد توجه نمود . در گذشته از درب و پنجره آلومینیومی برای ساخت کانکس بهتر برده
  می شد . ولی امروزه استفاده از درب و پنجره آلومینیومی منسوخ شده و جای خود را به
  درب و پنجره های یو پی وی سی داده است . از این رو این درب و پنجره ها گزینه خوبی
  بوده و هم زیبایی مناسبی دارد و هم از لحاظ عایقی مقاومت خوبی در رابطه با گرما و
  سرما از خود نشان می دهند . ولی لازم به تذکر می دانم که باید پروفیل پی وی سی
  استفاده شده مخصوص این کار باشد تا کیفیت مورد نظر را انتظار داشت و البته همانطور
  که می دانید این نوع درب و پنجره ها با شیشه های دوجداره تحویل داده می شوند .
  البته امروزه استفاده از درب ضد سرقت مرسوم شده است . این درب ها قیمت بیشتری
  نسبت به درب های پی وی سی داشته و هزینه بیشتری دارند ولی استفاده از آن ها
  برای سازه ها بسیار مناسب بوده و سبب می شوند که این سازه ها از لحاظ ایمنی در
  سطح بسیار مناسبی قرار بگیرند و البته باید عرض کنم که برخی از این درب ها نیز به
  عایق حرارتی مجهز بوده و کارایی این سازه ها را افزایش محسوسی خواهند داد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.