اتاق نمک گروه صنعتی معین کانتین

اتاق نمک

اتاق نمک

اتاق نمک از خدمات ارائه شده در گروه صنعتی معین کانتین است . اتاق های نمک دارای کاربردهای فراوانی در درمان بیماری های رویوی و یا بیماری های روحی هستند  . کاربرد استفاده از اتاق های نمک در حال گشترش بوده و در این سالها توانسته است بسیاری از افراد را علاقمند به استفاده از این سازه ها بنماید . و به صورت کلی استفاده از اتاق های نمک دارای گسترش روز افزون می باشد .
اجرای اتاق های نمک به دو صورت سنگ نمک برش خورده و یا نمک پاششی صورت می گیرد .
هزینه اجرا اتاق نمک بصورت سنگ نمک بسیار بالاتر از نوع پاششی آن است .
 در بیشتر نقاط جهان از برای کاهش هزینه اجرای اتاق نمک نوع پاششی آن برای درمان استفاده می شود .
امروزه بیمارستان های نمکی زیادی در سطح جها فعالیت نموده و به خدمات درمانی در این بخش می پردازند .
بیشتر بیمارستان های نمکی در کشورهای غربی به فعالیت می پردازند .
بیشتر بیمارستان های نمکی فعال در دنیا در کشورهای آلمان و آمریکا به فعالیت می پردازند .
 بیمارستان های نمکی توانسته اند نتایج مثبتی را برای این فعالیت کسب نمایند .
برخی از کشورهای دنیا از نمک درمانی و اتاق های نمک ( غارهای نمکی که در گذشته معادن نمک بوده اند ) بیشترین استفاده را کرده و به جذب توریست های درمانی می پردازند . از این کشورها به می توانیم  کشورهای روسیه ، لهستان و آذربایجان ، آلمان و آمریکا را نام برده که توانسته اند در این بازار سهم قابل توجهی را بدست آورده اند .
برخی از ارائه دهندگان خدمات نمک درمانی برای بهتر عمل کردن اتاق نمک از دستگاه سانترفیوژ استفاده می کنند که بهره وری این کار را به حداکثر می رساند . این دستگاه های سانترفیوژ نمک های آسیاب شده را که دارای کوچکی کمتر از ۵ میکرون هستند را بصورت کنترل شده و در مقدار مشخص به فضای اتاق تزریق می کنند .
در کشور ایران نیز نمک درمانی دارای رشد روز افزون می باشد . ولی آن طور که در کشورهای غربی از آن استقبال شده است از این روش درمانی در ایران بهره برده نمی شود . و متولی خاصی برای حمایت از این صنعت در ایران وجود ندارد . ولی بهتر است نگاه مسولان درمانی در ایران به این موضوع تغئیر کند و از این علم برای کاهش هزینه های درمانی استفاده ی زیادی شود .
از کشورهایی که بیشترین حمایت را از نمک درمانی می نمایند و در بیمه های درمانی خود نیز آن را لحاظ می نمایند می توانیم به کشور کانادا و نروژ اشاره کنیم که هزینه های درمان توسط این روش را پرداخت می نمایند ولی متاسفانه در کشور ایران هیچگونه حمایتی از این روش نشده و بصورت حرفه ای در هیچکدام از مراکز درمانی ایران از آن استفاده گسترده نمی شود و از این روش که کاملاً ایمن بوده و از روش های غیر دارویی و غیر تهاجمی برای درمان این بیماری استفاده می شود مورد حمایت قرار نمی گیرد .
البته بصورت رسمی تنها مرکز علمی که در این رابطه به تحقیقات مفصل در رابطه با درمان های نمکی پرداخته است می توانیم به دانشگاه زنجان اشاره کنیم که در این چند سال گذشته تحقیقات مفصلی در این رابطه انجام داد و بصورت پایلت بر روی کودکانی که به بیماری های تنفسی و ریوی بخصوص آسم دچار بوده انجام داد که نتیجه تحقیقات برای محققان ایرانی نیز بسیار با اهمیت بود . این تحقیقات در اتاق نمکی که توسط این دانشگاه ساخته شده بوده انجام شد و از کودکان که بیشترین آسیب پذیری را در مقابل بیماری تنفسی داشتند انجام شد .
اتاق نمک ساخته شده توسط دانشگاه زنجان پس از طی شدن تحقیقات بصورت کامل تعطیل شده است .
برای ساخت اتاق نمک باید دانش و تجربیات فراوانی در زمینه طراحی و ساخت این نوع سازه ها داشت تا بتوانیم این سازه ها را با بهترین کیفیت و مناسب ترین کیفیت در اختیار کسانی که نیاز مند داشتن این سازه ها در مکان های مورد نظر خود هستند قرار دهیم .
در ساخت این سازه ها باید حداکثر طول عمر و کیفیت را برای این سازه ها به مرحله اجرا برسانیم و چه در نوع پاششی و نوع سنگ نمک در کنار حداکثر کارایی به زیبایی ظاهری این سازه ها توجه ویژه ای نمود که این کار برای این سازه ها توسط سازنده ی آن مورد توجه قرار گیرد .
کیفیت لوازم مصرفی در طول عمر این سازه ها و کیفیت آن تاثیر فراوانی دارد .
کیفیت لوازم مصرفی می تواند طول عمر این سازه ها را تضمین نماید .
برای داشتن حداکثر زیبایی در این سازه ها پرداختن به نورپردازی از اهمیت فراوانی برخوردار است .
نورپردازی داخل این سازه ها به دو روش نور پردازی بصورت مخفی و نورپردازی نمای انجام می شود .
برای نور پردازی بصورت مخفی از ریسه های مخصوصی که در پشت سنگ نمک قرار می گیرد استفاده می شود .
برای نورپردازی نما نیز از هالوژن های رنگی در نمای آن استفاده خواهد شد .
نوع دیگری از اجرای اتاق نمک اجرای آن در کانکس می باشد .

کانکس اتاق نمک

کانکس اتاق نمک کاملاً کاربردی بوده و در حال گسترش می باشد .
اجرای اتاق نمک در کانکس می توان هزینه های تولید را کاهش محسوسی دهد .
این کار معمولاً در باغ ها و یا حیاط منازل و یا پشت بام طرفداران بسیاری دارد .
طرح های مورد استفاده برای اتاق نمک کانکس بیشتر بصورت طرح های ویلایی می باشد .
گروه صنعتی معین کانتین طراح و سازنده ی انواع اتاق نمک و کانکس اتاق نمک می باشد . این شرکت صنعتی با توجه به داشتن تجارب بسیار بالا در زمینه طراحی و تولید اتاق های نمک توانسته  است جایگاه ویژه ای در این صنعت را به خود اختصاص دهد و ما توانسته ایم اتاق های نمک را در کانکس تولید کرده و به مشتریان عرضه نمائیم . و شما عزیزان در صورت نیاز به خرید اتاق نمک و یا اجرای آن در کانکس می توانید با گروه مشاوران معین کانتین ارتباط برقرار کرده و از خدمات مشاوره ای همکاران ما بهره مند شوید .

شاید خواندن این مطالب برای شما نیز مفید باشد :

کانکس اتاق نمک

طراحی اتاق نمک

نمک درمانی

هالوتراپی

قیمت کانکس اتاق نمک

بهترین طراح اتاق نمک

گروه صنعتی معین کانتین