اتاق نمک گروه صنعتی معین کانتین

اتاق نمک

اتاق نمک

اتاق نمک از خدمات ارائه شده در گروه صنعتی معین کانتین است . اتاق های نمک دارای کاربردهای فراوانی در درمان بیماری های رویوی و یا بیماری های روحی دارند . اجرای اتاق های نمک به دو صورت سنگ نمک و یا پاششی صورت می گیرد .
هزینه اجرا اتاق نمک بصورت سنگ نمک بسیار بالاتر از نوع پاششی آن است . از این رو در بیشتر نقاط جهان از نوع پاششی آن برای درمان استفاده می شود .
امروزه بیمارستان های نمکی زیادی در سطح جها فعالیت نموده و به خدمات درمانی در این بخش می پردازند . بیشتر این بیمارستان ها در کشورهای غربی به فعالیت می پردازند .
بیشتر بیمارستان های نمکی در کشورهای آلمان و آمریکا به فعالیت پرداخته و توانسته اند نتایج مثبتی را نیز برای این فعالیت کسب نمایند .
برخی از کشورهای دنیا از نمک درمانی و اتاق های نمک ( غارهای نمکی که در گذشته معادن نمک بوده اند ) بیشترین استفاده را کرده و به جذب توریست های درمانی می پردازند . از این کشورها به می توانیم سه کشور روسیه ، لهستان و آذربایجان اشاره کرده که در این بازار سهم قابل توجهی را بدست آورده اند .
برخی از ارائه دهندگان خدمات نمک درمانی برای بهتر عمل کردن اتاق نمک از دستگاه سانترفیوژ استفاده می کنند که بهره وری این کار را به حداکثر می رساند . این دستگاه های سانترفیوژ نمک های آسیاب شده را که دارای کوچکی کمتر از ۵ میکرون هستند را بصورت کنترل شده و در مقدار مشخص به فضای اتاق تزریق می کنند .
در کشور ایران نیز نمک درمانی دارای رشد روز افزون می باشد . ولی آن طور که در کشورهای غربی از آن استقبال شده است از این روش درمانی در ایران بهره برده نمی شود . و متولی خاصی رای حمایت از این صنعت در ایران وجود ندارد . ولی بهتر است نگاه مسولان درمانی در ایران به این موضوع تغئیر کند و از این علم برای کاهش هزینه های درمانی استفاده ی زیادی شود .
خوشبختانه بیشترین تحقیقی که در این رابطه در ایران صورت گرفته است توسط دانشگاه زنجان بوده است و نتیجه تحقیقات آن نیز منتشر شده است .
گروه صنعتی معین کانتین
Tags: