قیمت کانکس گروه صنعتی معین کانتین

قیمت کانکس

قیمت کانکس

قیمت کانکس به عوامل زیادی بستگی داشته و تمامی این عوامل تاثیر بر روی قیمت آن دارند ولی هزینه خرید لوازم مصرفی مهمترین تاثیر را بر روی قیمت کانکس خواهد گذاشت . و در واقع حدود ۸۰ درصد قیمت کانکس ها مربوط به لوازم مصرف شده در ساخت این سازه ها است . و از مهمترین لوازم ساخت کانکس می توانیم به آهن آلات ، دیوار پوش های پی وی سی ، تخته کف ، درب و پنجره ، کف پوش ، لوازم مصرفی در اجرای امکانات رفاهی ، عایق مصرفی ، لوازم سیم کشی و . . . اشاره کرد . آهن آلات مصرفی شامل تیر آهن مصرفی برای شاسی ، پروفیل برای ساخت اسکلت و ورق بدنه ( در برخی از سازه ها جنس بدنه از فایبر گلاس ، کامپوزیت و یا چوب می باشد ) که هر کدام از این موارد شامل یک مبحث گسترده است و نمی توانیم با یک توضیح کوتاه از کنار آن بگذریم ولی بصورت مختصر توضیحی در این رابطه خواهیم داد .

شاسی کانکس

کانکس معمولی دارای شاسی از نوع تیر آهن بوده و بصورت موازی بکار می روند . ولی کانکس های شیک و لوکس که جزئی از سازه های درجه یک هستند و کانکس لاکچری که در کلاس کانکس های ممتاز تولید می شوند با شاسی تیر آهن و بصورت دور کلاف تولید خواهند شد . این نوع شاسی برای کف سازی با سرامیک بسیار مناسب هستند و برای اجرای کف سازی نیاز است از ورق گالوانیزه شادولاین بهره برد . این ورق ها بصورت عرشه فلزی در این سازه ها بکار می روند . ولی بر خلاف کانکس های درجه یک و ممتاز کانکس های معمولی برای کاهش هزینه های تولید با کف سازی با تخته به مشتریان تحویل داده می شوند که این کار سبب کاهش طول عمر این سازه ها نسبت به کانکس های درجه یک و ممتاز می شود .

اسکلت کانکس

اسکلت بیشتر کانکس ها از جنس پروفیل است . که در طرح های مختلف و متفاوتی قابل اجرا است و بیشتر این طرح ها شیب به دو طرف است که معمولاً در سازه های معمولی دارای کاربرد می باشد ولی طرح های سقف شکسته و شیب به طول و امثال  آن در سازه های ویلایی ، اداری ، شیک ، لوکس و لاکچری بیشترین کاربرد را دارد و بهترین لوازم برای ساخت اسکلت فلزی پروفیل های نوع سنگین با وزن هر شاخه ۱۴ کیلوگرم می باشد . این پروفیل ها می توانند به عنوان ستون برای دیواره ها و تیر ریزی سقف و کف دارای کاربرد باشند که بسیار مناسب می باشند . البته باید این موضوع را در نظر داشت که برای سازه های ارزان قیمت از پروفیل های سبک و برای سازه های گران قیمت تر از پروفیل های سنگین بیشترین بهره را می برند . از مواردی که در طراحی کانکس ها باید به آن توجه شود معمولاً کانکس های معمولی و درجه یک را نسبت به کانکس های ممتاز کوتاه تر تولید می کنند و این در حالی است که سازه های ممتاز را با سقف بلند تر ( ۲۰ تا ۶۰ سانتیمتر بلند تر که بستگی به نوع سازه دارد ) طراحی و اجرا می کنند .

نمای بیرونی

نمای بیرونی در تمامی کانکس ها دارای اهمیت است همین نمای بیرونی سبب جذب افراد به این سازه ها می شوند و حتی باعث متفاوت شدن تمامی سازه های ویلایی با یکدیگر خواهد شد و به طور کلی ورق بدنه مهمترین زیبایی سازه از لحاظ شکل ظاهری خارجی می باشد . در سازه های معمولی ، شیک و لوکس از ورق گالوانیزه است . در نوع معمولی ورق گالوانیزه با پوشش رنگ الکترواستاتیک کاربرد دارد . و در نوع شیک و لوکس ( درجه یک ) این ورق بدنه از جنس سایدینگ فلزی گالوانیزه با پوشش رنگ الکترواستاتیک می باشد . و به بدنه کانکس های ممتاز و لاکچری ( این سازه ها از تولید کمتری نسبت به سازهای معمولی و درجه یک برخوردارند ) از جنس دکوراتیو ، سمنت برد و یا ترمووود هستند که هزینه اجرایی بالایی دارند .

دیوار پوش ها

امروزه دیوار پوش های داخلی کانکس را از نوع پی وی سی اجرا می کنند و در کانکس های معمولی این دیوار پوش ها از نوع معمولی که معروف به خام و یا سفید هستند کاربرد دارد و در نوع درجه یک ( کانکس شیک و کانکس لوکس ) این دیوار پوش ها معروف به پی وی سی چاپی می باشند و در نوع ممتاز و لاکچری دیوار پوش های بدنه از نوع روکش دار بوده و برای سقف داخلی نیز این دیوار پوش ها از نوع گچ برگ هستند . در مجموع دیوار پوش ها جایگزین M D F های ۶ میلیمتر و ۳ میلیمتر شده و چون در طرح ها و رنگ های متنوعی تولید می شوند توانسته اند نظر مشتریان را به خود جلب کرده و کاربرد فراوانی داشته باشند . تنوع بسیار زیاد در طرح و رنگ پی وی سی ها سبب شده است که ام دی اف ها جایگاه خود را کاملاً از دست دهند و چون پی وی سی ها کاملاً ضد آب هستند ( بر خلاف ام دی اف ) دارای طول عمر بسیار زیادی بوده و از آن ها به عنوان دیوارپوش در صنایع مربوط به ساختمان نیز استفاده های فراوانی می شود . که معمولاً طرح های روشن و تیره طرح چوب را برای جذابیت بیشتر با هم بکار می برند .

کف سازی

تخته کف در تمام کانکس های معمولی کاربرد داشته و از جنس ام دی اف و نئوپان ( در گروه صنعتی معین کانتین استفاده از تخته نئوپان جایگاهی ندارد ) است ولی گاهی اوقات در کانکس های درجه یک هم استفاده از تخته و براساس نظر مشتری انجام می شود . تخته های بکار رفته در کانکس های درجه یک از نوع ضد آب چند لایه می باشد . ولی در بیشتر کانکس های درجه یک و ممتاز از کف سازی با سرامیک استفاده خواهد شد  . و اجرای کف سازی با سرامیک در این سازه ها از تدابیر زیادی که سبب استحکام سازی کف است بهره برده می شود که مهمترین این تدابیر را می توان به اجرای استحکام سازی با ورق گالوانیزه شادولاین را معرفی کرد که کاملاً بصورت حرفه ای این کف سازی انجام می شود و حتی در صورت نیاز مشتری می توانیم برای این سازه ها قبل از بتون ریزی کف از لوله های گرمایش از کف بهره برد و یا می توانیم برای نصب شوفاژ احتمالی لوله کشی آن را در زیر سرامیک انجام دهیم .

کف پوش ها

کف پوش ها در کانکس هایی کاربرد دارند که از تخته کف برای کف سازی در آن ها استفاده می شود . کف پوش ها در دو نوع نمد دار و بدون نمد عرضه می شوند و در این شرکت فقط از نوع نمد دار آن که دارای کیفیت بسیار بالایی است و مانع تبادل انرژی بیشتر از کف سازه می شود استفاده خواهد شد .
درب و پنجره مسئله ای است که خریداران به آن توجه کمتری می کنند ولی در واقع درب و پنجره جزئی از نمای داخلی و خارجی سازه محسوب خواهد شد و باید به آن توجه بیشتری شود . در کانکس های معمولی جنس درب و پنجره از نوع آلومینیومی بوده و همراه با شیشه های تک جداره به مشتری تحویل داده خواهد شد . این نوع درب و پنجره ها مانع تبادل بیشتر انرژی در سازه شده و از اهمیت بسیاری برخوردار است ولی پیشنهاد ما برای سازه های ممتاز و لاکچری کاملاً متفاوت است و از این تفاوت ها می توان به اجرای درب این سازه ها از نوع ضد سرقت ایرانی اشاره کرد که کاملاً ایمن بوده و بهترین انتخاب است و تمامی پنجره های این سازه ها از نوع پی وی سی همراه با شیشه های دو جداره است که بهترین و مناسب ترین نوع می باشند و برای ایمنی بیشتر تمامی پنجره ها را به حفاظ ایمنی مجهز می کنیم .

عایق مصرفی

عایق مصرفی از جنس پلاستوفوم است ولی در کانکس های درجه یک این عایق را با یک لایه عایق پشم شیشه تقویت می کنند و در کانکس های ممتاز این عایق توسط یک لایه عایق پشم سنگ بطور کامل تقویت شده که قدرت عایقی سازه را افزایش داده و مانع تبادل انرژی بیشتر از ناحیه بدنه و سقف سازه خواهد شد . که این کار هزینه چندانی نداشته ولی عامل موثری در آسایش افراد ساکن در آن خواهد بود .
معمولاً در سازه های معمولی از امکانات رفاهی استفاده نخواهد شد ولی سازه های درجه یک و ممتاز را بدون امکانات رفاهی طراحی و تولید نخواهند کرد که این عامل سبب افزایش هزینه های تولید این سازه ها شده و هزینه اجرای این سازه ها را بشدت افزایش خواهد داد . البته اجرای این امکانات براساس ابعاد سازه و نیاز مشتری انجام خواهد شد . که غالباً برای سازه های کوچک استفاده از سرویس بهداشتی ، حمام و آشپزخانه معمول است ولی در سازه های بزرگتر استفاده از اتاق بندی نیز قابل اجراست .
سیم کشی در تمامی سازه های پیش ساخته اجرا خواهد شد و کاملاً جزئی از سازه بوده و اجرا نکردن آن معنی نخواهد داشت این سیم کشی غالباً بصورت روکار بوده و توسط داکت اجرا می شود . و کاملاً حرفه ای و متناسب با ابعاد و کارایی کانکس برای این دست از سازه های پیش ساخته اجرایی شده و از اهمیت برخوردار است .
در گروه صنعتی معین کانتین قیمت کانکس ها با یکدیگر کاملاً متفاوت می باشد .
دیگر مطالب ما که بهتر است بخوانید :
قیمت کانکس ویلایی
قیمت کانکس معمولی
قیمت کانکس درجه یک
قیمت کانکس ممتاز
قیمت کانکس کارگری
قیمت کانکس کارگاهی
قیمت کانکس فروشگاهی
قیمت کانکس اداری
قیمت کانکس مهندسی
قیمت کانکس مسکونی
قیمت کانکس ویلایی شیک
قیمت کانکس ویلایی لوکس
قیمت کانکس ۱۵ متر مربع
قیمت کانکس ۱۸ متر مربع
قیمت کانکس ۳۰ متر مربع
قیمت کانکس ۳۶ متر مربع
قیمت کانکس ۱۵ متر مربع لاکچری
قیمت کانکس ۱۸ متر مربع لاکچری
قیمت کانکس ۳۰ متر مربع لاکچری
قیمت کانکس ۳۶ متر مربع لاکچری
قیمت کانکس ویلایی در ایران
کانکس ویلایی
کانکس مسکونی