قیمت کانکس گروه صنعتی معین کانتین

قیمت کانکس

قیمت کانکس

قیمت کانکس به عوامل زیادی بستگی داشته و تمامی این عوامل تاثیر بر روی قیمت آن دارند ولی هزینه خرید لوازم مصرفی مهمترین تاثیر را بر روی قیمت کانکس خواهد گذاشت . و در واقع حدود ۸۰ درصد قیمت کانکس ها مربوط به لوازم مصرف شده در ساخت این سازه ها است .
از مهمترین لوازم ساخت کانکس می توانیم به آهن آلات ، دیوار پوش های پی وی سی ، تخته کف ، درب و پنجره ، کف پوش ، لوازم مصرفی در امکانات رفاهی ، عایق مصرفی ، لوازم سیم کشی و . . . اشاره کرد .
آهن آلات مصرفی شامل تیر آهن مصرفی برای شاسی ، پروفیل برای ساخت اسکلت و ورق بدنه ( در برخی از سازه ها جنس بدنه از فایبر گلاس ، کامپوزیت و یا چوب می باشد ) که هر کدام از این موارد شامل یک مبحث گسترده است و نمی توانیم با یک توضیح کوتاه از کنار آن بگذریم ولی بصورت مختصر توضیحی در این رابطه خواهیم داد .
کانکس معمولی دارای شاسی از نوع تیر آهن بوده و بصورت موازی بکار می روند . ولی کانکس های شیک و لوکس که جزئی از سازه های درجه یک هستند و کانکس هستند و کانکس لاکچری که در کلاس کانکس های ممتاز تولید می شوند با شاسی تیر آهن و بصورت دور کلاف تولید خواهند شد . این نوع شاسی برای کف سازی با سرامیک بسیار مناسب هستند و برای اجرای کف سازی نیاز است از ورق گالوانیزه شادولاین بهره برد . این ورق ها بصورت عرشه فلزی در این سازه ها بکار می روند .
اسکلت از جنس پروفیل است . که در طرح مختلف و متفاوتی اجرا می شود بیشتر این طرح ها شیب به دو طرف است که معمولاً در سازه های معمولی دارای کاربرد می باشد ولی طرح های سقف شکسته و شیب به طول و امثال آن در سازه های آن در سازه های ویلایی ، اداری ، شیک ، لوکس و لاکچری بیشترین کاربرد را دارد و بهترین لوازم برای ساخت اسکلت فلزی همین پروفیل همین پروفیل می باشد .
ورق بدنه مهمترین زیبایی سازه از لحاظ شکل ظاهری خارجی می باشد . در سازه های معمولی ، شیک و لوکس از ورق گالوانیزه است . در نوع معمولی ورق گالوانیزه با پوشش رنگ الکترواستاتیک کاربرد دارد . و در نوع شیک و لوکس ( درجه یک ) این ورق بدنه از جنس سایدینگ فلزی گالوانیزه با پوشش رنگ الکترواستاتیک می باشد . و به بدنه کانکس های ممتاز و لاکچری ( این سازه ها از تولید کمتری برخوردارند ) از جنس دکوراتیو ، سمنت برد و یا ترمووود هستند که هزینه اجرای بالایی دارند .
امروزه دیوار پوش های داخلی کانکس را از نوع پی وی سی اجرا می کنند و در کانکس های معمولی این دیوار پوش ها از نوع معمولی که معروف به خام و یا سفید هستند کاربرد دارد و در نوع درجه یک ( کانکس شیک و کانکس لوکس ) این دیوار پوش ها معروف به پی وی سی چاپی می باشند و در نوع ممتاز و لاکچری دیوار پوش های بدنه از نوع روکش دار بوده و برای سقف داخلی نیز این دیوار پوش ها از نوع گچ برگ هستند . در مجموع دیوار پوش ها جایگزین ام دی اف های ۶ میلیمتر و ۳ میلیمتر شده و چون در طرح ها و رنگ های متنوعی تولید می شوند توانسته اند نظر مشتریان را به خود جلب کرده و کاربرد فراوانی داشته باشند .
تخته کف در تمام کانکس های معمولی کاربرد داشته و از جنس ام دی اف و نئوپان ( در گروه صنعتی معین کانتین استفاده از تخته نئوپان جایگاهی ندارد ) است ولی گاهی اوقات در کانکس های درجه یک هم استفاده از تخته و براساس نظر مشتری انجام می شود . تخته های بکار رفته در کانکس های درجه یک از نوع ضد آب چند لایه می باشد . ولی در بیشتر کانکس های درجه یک و ممتاز از کف سازی با سرامیک استفاده خواهد شد  .
کف پوش ها در کانکس هایی کاربد دارند که از تخته کف برای کف سازی در آن ها استفاده می شود . کف پوش ها در دو نوع نمد دار و بدون نمد عرضه می شوند و در این شرکت فقط از نوع نمد دار آن که دارای کیفیت بسیار بالایی است و مانع تبادل انرژی بیشتر از کف سازه می شود استفاده خواهد شد .
درب و پنجره مسئله ای است که خریداران به آن توجه کمتری می کنند ولی در واقع درب و پنجره جزئی از نمای داخلی و خارجی سازه محسوب خواهد شد و باید به آن توجه بیشتری شود . در کانکس های معمولی جنس درب و پنجره از نوع آلومینیومی بوده و همراه با شیشه های تک جداره به مشتری تحویل داده خواهد شد . این نوع درب و پنجره ها مانع تبادل بیشتر انرژی در سازه شده و از اهمیت بسیاری برخوردار است ولی پیشنهاد ما برای سازه های ممتاز و لاکچری استفاده از درب ضد سرقت بوده و بهتر است درب ها و پنجره های بیرونی را به حفاظ فلزی با استحکام بالا و در طرح هایی که متناسب با سازه بوده مجهز کرد .
عایق مصرفی از جنس پلاستوفوم است ولی در کانکس های درجه یک این عایق را با یک لایه عایق پشم شیشه تقویت می کنند و در کانکس های ممتاز این عایق توسط یک لایه عایق پشم سنگ بطور کامل تقویت شده که قدرت عایقی سازه را افزایش داده و مانع تبادل انرژی بیشتر از ناحیه بدنه و سقف سازه خواهد شد . که این کار هزینه چندانی نداشته ولی عامل موثری در آسایش افراد ساکن در آن خواهد بود .
معمولاً در سازه های معمولی از امکانات رفاهی استفاده نخواهد شد ولی سازه های درجه یک و ممتاز را بدون امکانات رفاهی طراحی و تولید نخواهند کرد که این عامل سبب افزایش هزینه های تولید این سازه ها شده و هزینه اجرای این سازه ها را بشدت افزایش خواهد داد . البته اجرای این امکانات براساس ابعاد سازه و نیاز مشتری انجام خواهد شد . که غالباً برای سازه های کوچک استفاده از سرویس بهداشتی ، حمام و آشپزخانه معمول است ولی در سازه های بزرگتر استفاده از اتاق بندی نیز قابل اجراست .
سیم کشی در تمامی سازه های پیش ساخته اجرا خواهد شد و کاملاً جزئی از سازه بوده و اجرا نکردن آن معنی نخواهد داشت این سیم کشی غالباً بصورت روکار بوده و توسط داکت اجرا می شود . و کاملاً حرفه ای و متناسب با ابعاد و کارایی کانکس برای این دست از سازه های پیش ساخته اجرایی شده و از اهمیت برخوردار است .
قیمت کانکس ها با یکدیگر کاملاً متفاوت می باشد .
Tags: