قیمت کانکس گروه صنعتی معین کانتین

قیمت کانکس

قیمت کانکس

قیمت کانکس به عوامل زیادی بستگی داشته و تمامی این عوامل تاثیر بر روی قیمت آن دارند ولی هزینه خرید لوازم مصرفی مهمترین تاثیر را بر روی قیمت کانکس خواهد گذاشت . و در واقع حدود ۸۰ درصد قیمت کانکس ها مربوط به لوازم مصرف شده در ساخت این سازه ها است . و از مهمترین لوازم ساخت کانکس می توانیم به آهن آلات ، دیوار پوش های پی وی سی ، تخته کف ، درب و پنجره ، کف پوش ، لوازم مصرفی در اجرای امکانات رفاهی ، عایق مصرفی ، لوازم سیم کشی و . . . اشاره کرد . آهن آلات مصرفی شامل تیر آهن مصرفی برای شاسی ، پروفیل برای ساخت اسکلت و ورق بدنه ( در برخی از سازه ها جنس بدنه از فایبر گلاس ، کامپوزیت و یا چوب می باشد ) که هر کدام از این موارد شامل یک مبحث گسترده است و نمی توانیم با یک توضیح کوتاه از کنار آن بگذریم ولی بصورت مختصر توضیحی در این رابطه خواهیم داد .

شاسی کانکس

کانکس معمولی دارای شاسی از نوع تیر آهن بوده و بصورت موازی ( اسکی ) بکار می روند . ولی کانکس های شیک و لوکس که جزئی از سازه های درجه یک هستند و کانکس لاکچری که در کلاس کانکس های ممتاز تولید می شوند با شاسی تیر آهن و بصورت دور کلاف تولید خواهند شد . این نوع شاسی برای کف سازی با سرامیک بسیار مناسب هستند و برای اجرای کف سازی نیاز است از ورق گالوانیزه شادولاین بهره برد . این ورق ها بصورت عرشه فلزی در این سازه ها بکار می روند . ولی بر خلاف کانکس های درجه یک و ممتاز کانکس های معمولی برای کاهش هزینه های تولید با کف سازی با تخته به مشتریان تحویل داده می شوند که این کار سبب کاهش طول عمر این سازه ها نسبت به کانکس های درجه یک و ممتاز می شود . البته برخی دیگر از این سازه ها که برای موارد خاصی مانند اجرای پروژه های عمرانی در مناطق صعب العبور طراحی و اجرا می شوند . از شاسی هایی با استحکام خیلی زیاد بهره می برند . این شاسی ها برای کشیدن این سازه ها بر روی زمین مناسبند . و با این نوع شاسی می توان سازه را با کمک یک وسیله مانند بولدوزر بر روی زمین کشید . 

اسکلت کانکس

اسکلت بیشتر کانکس ها از جنس پروفیل است . که در طرح های مختلف و متفاوتی قابل اجرا است و بیشتر این طرح ها شیب به دو طرف است که معمولاً در سازه های معمولی دارای کاربرد می باشد ولی طرح های سقف شکسته و شیب به طول و امثال  آن در سازه های ویلایی ، اداری ، شیک ، لوکس و لاکچری بیشترین کاربرد را دارد و بهترین لوازم برای ساخت اسکلت فلزی پروفیل های نوع سنگین با وزن هر شاخه ۱۴ کیلوگرم می باشد . این پروفیل ها می توانند به عنوان ستون برای دیواره ها و تیر ریزی سقف و کف دارای کاربرد باشند که بسیار مناسب می باشند . البته باید این موضوع را در نظر داشت که برای سازه های ارزان قیمت از پروفیل های سبک و برای سازه های گران قیمت تر از پروفیل های سنگین بیشترین بهره را می برند . از مواردی که در طراحی کانکس ها باید به آن توجه شود معمولاً کانکس های معمولی و درجه یک را نسبت به کانکس های ممتاز کوتاه تر تولید می کنند و این در حالی است که سازه های ممتاز را با سقف بلند تر ( ۲۰ تا ۶۰ سانتیمتر بلند تر که بستگی به نوع سازه دارد ) طراحی و اجرا می کنند .

البته برخی دیگر از سازه ها مانند کانکس های چوبی و یا ساندویچ پانل هستند که اسکلت آن ها قدری متفاوت تر از سازه های دیگر می باشد . اسکلت آن ها دارای تفاوت بوده و نیاز است ستون های اصلی آن دارای استحکام بسیار زیادی باشد . در این رابطه در موضوع کانکس ساندویچ پانل و کانکس چوبی مطالبی منتشر شده است . 

 

نمای بیرونی

نمای بیرونی در تمامی کانکس ها دارای اهمیت است همین نمای بیرونی است که سبب جذب افراد به این سازه ها می شوند و حتی باعث متفاوت شدن تمامی سازه ها با یکدیگر خواهد شد و به طور کلی ورق بدنه مهمترین زیبایی سازه از لحاظ شکل ظاهری خارجی می باشد . در سازه های معمولی ، شیک و لوکس از ورق گالوانیزه است . در نوع معمولی ورق گالوانیزه با پوشش رنگ الکترواستاتیک کاربرد دارد . و در نوع شیک و لوکس ( درجه یک ) این ورق بدنه از جنس سایدینگ فلزی گالوانیزه با پوشش رنگ الکترواستاتیک می باشد . این نوع بدنه کاربرد فراوانی داشته و سالهاست در صنعت سازه های پیش ساخته حضوری فعال دارد و در صورتی که این نوع بدنه درست و حرفه ای اجرا شود از بسیاری از بدنه ها بهتر می باشد .  ولی بدنه کانکس های ممتاز و لاکچری ( این سازه ها از تولید کمتری نسبت به سازهای معمولی و درجه یک برخوردارند ) متفاوت تر از نوع اول است  این بدنه از جنس دکوراتیو ، سمنت برد و یا ترمووود هستند که هزینه اجرایی بالایی دارند . ولی همین بدنه می تواند زیبایی مناسبی برای این سازه ها به همراه داشته باشد . امروزه نمای کانکس های لوکس را بصورت حرفه ای طراحی و اجرا می کنند . و برای اینکه از لحاظ زیبایی منحصر به فرد باشند می توانیم نمای بیرونی را ترکیبی از دو یا چند نما اجرا کنیم که بسیار جذاب و مدرن جلوه کند . 

دیوار پوش ها

امروزه دیوار پوش های داخلی کانکس را از نوع پی وی سی اجرا می کنند و در کانکس های معمولی این دیوار پوش ها از نوع معمولی که معروف به خام و یا سفید هستند کاربرد دارد و برای زیبایی بیشتر در این سازه ها از رگه هایی از پی وی سی چاپی استفاده می شود  و در نوع درجه یک ( کانکس شیک و کانکس لوکس ) این دیوار پوش ها معروف به پی وی سی چاپی می باشند و در نوع ممتاز و لاکچری دیوار پوش های بدنه از نوع روکش دار بوده و برای سقف داخلی نیز این دیوار پوش ها از نوع گچ برگ هستند . دیوار پوش های چاپی و روکش دار دارای تنوع بسیار زیادی در طرح و رنگ هستند .  در مجموع دیوار پوش ها جایگزین M D F های ۶ میلیمتر و ۳ میلیمتر شده و چون در طرح ها و رنگ های متنوعی تولید می شوند توانسته اند نظر مشتریان را به خود جلب کرده و کاربرد فراوانی داشته باشند . تنوع بسیار زیاد در طرح و رنگ پی وی سی ها سبب شده است که ام دی اف ها جایگاه خود را کاملاً از دست دهند و چون پی وی سی ها کاملاً ضد آب هستند ( بر خلاف ام دی اف ) دارای طول عمر بسیار زیادی بوده و از آن ها به عنوان دیوارپوش در صنایع مربوط به ساختمان نیز استفاده های فراوانی می شود . که معمولاً طرح های روشن و تیره طرح چوب را برای جذابیت بیشتر با هم بکار می برند . از مهمترین دلایلی که ام دی اف ها دیگر جایگاهی ندارند حساس بودن آن ها به آب و رطوبت بوده است .

کف سازی

تخته کف در تمام کانکس های معمولی کاربرد داشته و از جنس ام دی اف و نئوپان ( در گروه صنعتی معین کانتین استفاده از تخته نئوپان جایگاهی ندارد ) است ولی گاهی اوقات در کانکس های درجه یک هم استفاده از تخته و براساس نظر مشتری انجام می شود . تخته های بکار رفته در کانکس های درجه یک از نوع ضد آب چند لایه می باشد . ولی در بیشتر کانکس های درجه یک و ممتاز از کف سازی با سرامیک استفاده خواهد شد  . و اجرای کف سازی با سرامیک در این سازه ها از تدابیر زیادی که سبب استحکام سازی کف است بهره برده می شود که مهمترین این تدابیر را می توان به اجرای استحکام سازی با ورق گالوانیزه شادولاین را معرفی کرد که کاملاً بصورت حرفه ای این کف سازی انجام می شود و حتی در صورت نیاز مشتری می توانیم برای این سازه ها قبل از بتون ریزی کف از لوله های گرمایش از کف بهره برد و یا می توانیم برای نصب شوفاژ احتمالی لوله کشی آن را در زیر سرامیک انجام دهیم .

کف پوش ها

کف پوش ها در کانکس هایی کاربرد دارند که از تخته کف برای کف سازی در آن ها استفاده می شود . کف پوش ها در دو نوع نمد دار و بدون نمد عرضه می شوند و در این شرکت فقط از نوع نمد دار آن که دارای کیفیت بسیار بالایی است و مانع تبادل انرژی بیشتر از کف سازه می شود استفاده خواهد شد .

درب و پنجره مسئله ای است که خریداران به آن توجه کمتری می کنند ولی در واقع درب و پنجره جزئی از نمای داخلی و خارجی سازه محسوب خواهد شد و باید به آن توجه بیشتری شود . در کانکس های معمولی جنس درب و پنجره از نوع آلومینیومی بوده و همراه با شیشه های تک جداره به مشتری تحویل داده خواهد شد . این نوع درب و پنجره ها مانع تبادل بیشتر انرژی در سازه شده و از اهمیت بسیاری برخوردار است ولی پیشنهاد ما برای سازه های ممتاز و لاکچری کاملاً متفاوت است و از این تفاوت ها می توان به اجرای درب این سازه ها از نوع ضد سرقت ایرانی اشاره کرد که کاملاً ایمن بوده و بهترین انتخاب است و تمامی پنجره های این سازه ها از نوع پی وی سی همراه با شیشه های دو جداره است که بهترین و مناسب ترین نوع می باشند و برای ایمنی بیشتر تمامی پنجره ها را به حفاظ ایمنی مجهز می کنیم .

عایق مصرفی

عایق مصرفی از جنس پلاستوفوم است ولی در کانکس های درجه یک این عایق را با یک لایه عایق پشم شیشه تقویت می کنند و در کانکس های ممتاز این عایق توسط یک لایه عایق پشم سنگ بطور کامل تقویت شده که قدرت عایقی سازه را افزایش داده و مانع تبادل انرژی بیشتر از ناحیه بدنه و سقف سازه خواهد شد . که این کار هزینه چندانی نداشته ولی عامل موثری در آسایش افراد ساکن در آن خواهد بود .

درب و پنجره 

درب و پنجره جزئی از نمای داخلی و خارجی سازه محسوب می شود . بسیاری از سفارش دهندگان به این موضوع توجه جدی نمی کنند و برای آن ها این موضوع از اهمیت بالایی برخوردار نیست در صورتی که باید خرید به این موضوع توجه ویژه ای داشته باشد تا سازه ای مناسب با نظر خود دریافت نماید . درب و پنجره مورد استفاده در کانکس های معمولی از جنس آلومینیوم است . درب این سازه ها را از نوع آلومینیوم فاسات دار تولید و عرضه می کنند . و پنجره ها نیز از جنس آلومینیوم بوده که به همراه شیشه های تک جداره استفاده می شود . این درب و پنجره ها از لحاظ تبادل انرژی حرارتی مناسب نیستند و از این لحاظ باعث اتلاف انرژی می شوند . و در سازه های درجه یک نیز درب و پنجره ها از جنس پی وی سی بوده که تمامی شیشه ها دو جداره بوده و لحاظ کیفی بسیار مناسب هستند . و مانع تبادل زیاد انرژی حرارتی با فضای بیرون از سازه نمی شوند . ولی کانکس های ممتاز قدری متفاوت تر هستند . درب اصلی این سازه ها که به فضای بیرون باز می شود از جنس ضد سرقت ترک می باشد . این دربهای ضد سرقت بسیار مناسب بوده و از لحاظ ایمنی و زیبایی در سطح بالایی قرار دارند . لایه فولادی بین این درب سبب می شود که ایمنی سازه از درب اصلی بشدت افزایش یابد . و تمامی پنجره ها را از نوع پی وی سی همراه با شیشه های دو جداره انتخاب می کنند . این پنجره ها از بهترین نوع بازار بوده و از کیفیت بسیار بالایی برخوردارند . 

برای افزایش ایمنی بیشتر در این سازه ها لازم است تمامی درب ها ( جز دربهای ضد سرقت ) و پنجره ها را باید به حفاظ فلزی با استحکام بالا مجهز کرد . این کار ایمنی داخلی سازه را بشدت افزایش می دهد و سازه را از این لحاظ برای زندگی مناسب می نماید .

معمولاً در سازه های معمولی از امکانات رفاهی استفاده نخواهد شد ولی سازه های درجه یک و ممتاز را بدون امکانات رفاهی طراحی و تولید نخواهند کرد که این عامل سبب افزایش هزینه های تولید این سازه ها شده و هزینه اجرای این سازه ها را بشدت افزایش خواهد داد . البته اجرای این امکانات براساس ابعاد سازه و نیاز مشتری انجام خواهد شد . که غالباً برای سازه های کوچک استفاده از سرویس بهداشتی ، حمام و آشپزخانه معمول است ولی در سازه های بزرگتر استفاده از اتاق بندی نیز قابل اجراست .

سیم کشی در تمامی سازه های پیش ساخته اجرا خواهد شد و کاملاً جزئی از سازه بوده و اجرا نکردن آن معنی نخواهد داشت این سیم کشی غالباً بصورت روکار بوده و توسط داکت اجرا می شود . و کاملاً حرفه ای و متناسب با ابعاد و کارایی کانکس برای این دست از سازه های پیش ساخته اجرایی شده و از اهمیت برخوردار است .

در گروه صنعتی معین کانتین قیمت کانکس ها با یکدیگر کاملاً متفاوت می باشد .

دیگر مطالب ما که بهتر است بخوانید :

قیمت کانکس ویلایی

قیمت کانکس معمولی

قیمت کانکس درجه یک

قیمت کانکس ممتاز

قیمت کانکس کارگری

قیمت کانکس کارگاهی

قیمت کانکس فروشگاهی

قیمت کانکس اداری

قیمت کانکس مهندسی

قیمت کانکس مسکونی

قیمت کانکس ویلایی شیک

قیمت کانکس ویلایی لوکس

قیمت کانکس ۱۵ متر مربع

قیمت کانکس ۱۸ متر مربع

قیمت کانکس ۳۰ متر مربع

قیمت کانکس ۳۶ متر مربع

قیمت کانکس ۱۵ متر مربع لاکچری

قیمت کانکس ۱۸ متر مربع لاکچری

قیمت کانکس ۳۰ متر مربع لاکچری

قیمت کانکس ۳۶ متر مربع لاکچری

قیمت کانکس ویلایی در ایران

کانکس ویلایی

کانکس مسکونی 

آخرین بروز رسانی ۱۳۹۷/۰۳/۰۳

 

۱۲ دیدگاه

 • زهرا says:

  در مقاله ای که نوشته اید قیمت کانکسهایتان را درج نکرده اید .

 • admin says:

  با سلام خدمت شما .
  در مقاله ای که در رابطه با قیمت کانکس نوشته ام به دلیل نوسانات شدید قیمت ها امکان درج قیمت وجود ندارد .
  و دلیل آن را می توان جابجایی قیمت لوازم مصرفی در ساخت کانکس دانست .
  قیمت لوازم مصرفی گاهی اوقات در طول یک هفته چند بار جابجا می شود .
  در واقع هیچ تولید کننده ای نمی تواند قیمت سازه های پیش ساخته را اعلام کند و آن را در طول دو هفته حفظ کند .
  قیمت ها بشدت دارای نوسان هستند و این نوسانات همچنان ادامه دارد .
  انشاالله شرایط بازار طوری شود که قیمت ها از ثبات بیشتری برخوردار باشد تا ما هم بتوانیم قیمت سازه ها را در مطالب خود به خریداران اعلام کنیم .
  موفق باشید
  .

 • محمد says:

  میخواستم اطلاعات بیشتری در رابطه با قیمت کانکس کسب کنم .
  در ضمن قیمت کانکس میتواند به چه عواملی بستگی داشته باشد .
  آیا برای کاهش هزینه میشود از سازه بدون فوندانسیون و شاسی استفاده کرد .
  ممنون که به سوالات ما جواب میدهید .

 • admin says:

  با سلام خدمت شما دوست عزیز .
  در صورت نیاز به کسب قیمت کانکس می توانید با مشاورین شرکت ما تماس برقرار کنید .
  قیمت کانکس به عوامل زیادی بستگی دارد .
  این عوامل هرکدام می تواند قیمت کانکس را کاهش و یا افزایش دهد .
  مهمترین عامل در قیمت کانکس خرید لوازم مصرفی در ساخت است .
  لوازم مصرفی برای ساخت کانکس در این چند سال اخیر در حال افزایش بوده است .
  در قیمت کانکس باید به نوع بدنه بیرونی ، نوع دیوارپوش داخلی ، نوع استراکچر ( اسکلت ) ، شاسی بکار رفته ، درب و پنجره ، امکانات رفاهی ، تاسیسات گرمایش و سرمایش و … توجه زیادی کرد .
  هر کدام از موارد بالا در هزینه ساخت تاثیر فراونی خواهد داشت .
  در رابطه با ساخت سازه بدون فوندانسیون و شاسی باید خدمت شما عرض کنم که باید خواسته ی خود را عنوان کنید . زیرا در برخی از سازه ها امکان این کار هست ولی باید توجه کرد که معمولاً این سازه ها قابلیت جابجایی نخواهند داشت و یا برای جابجایی این نوع سازه باید از تدابیری استفاده کرد که خود این کار هزینه بر است . و لازم است این سازه ها در محل ساخت بصورت اجرا در محل ساخته شوند که این کار می تواند هزینه ساخت کانکس را حدود ۱۰ درصد افزایش دهد . البته باید متذکر شوم که برخی از این سازه ها در صورت داشتن شاسی هیچ احتیاجی به اجرای فوندانسیون ندارند . این سازه ها به تعداد زیاد مورد استفاده قرار می گیرند .

 • احمد says:

  مهمترین عوامل تاثیر گذار در قیمت یک کانکس ویلایی را میتوانید معرفی کنید .

 • admin says:

  با سلام خدمت شما خواننده عزیز .
  قیمت کانکس به عوامل مختلفی بستگی دارد که مهمترین عامل هزینه خرید لوازم مصرفی است .
  این لوازم مصرفی بیشترین تاثیر را در قیمت یک کانکس دارد .
  لوازم مصرفی مورد استفاده در ساخت کانکس ویلایی بسیار زیاد می باشد .
  از مهمترین لوزام مصرفی و پرهزینه ترین آن ها می توان به این موارد اشاره کرد .
  تیرآهن برای ساخت شاسی
  پروفیل برای ساخت اسکلت سازه
  نمای بیرونی برای زیبایی ظاهری سازه که معمولاً از جنس فلزی ، چوب ، فایبرگلاس و یا کامپوزیت است .
  نمای داخلی که معمولاً از جنس پی وی سی است
  اجرای کف سازه که بهتر است با سرامیک باشد .
  برای کاهش هزینه کف سازه با تخته های ام دی اف ساخته می شود .
  درب و پنجره های مصرفی در ساخت سازه
  اجرای امکانات رفاهی که هزینه ساخت سازه را افزایش می دهد .
  اجرای تاسیسات داخلی سازه مانند سیم کشی و لوله کشی آب سرد و گرم
  لوزام مورد مصرف در امکانات رفاهی
  سیستم سرمایش و گرمایش
  و . . .
  به این موارد باید اجرت ساخت نیز اضافه شود .
  هزینه حمل لوازم مصرفی برای ساخت .
  هزینه حمل سازه ساخته شده برای تحویل .

 • پگاه says:

  چرا قیمت کانکس های تولید شده در شرکت شما با یکدیگر تفاوت زیادی دارند ؟

 • admin says:

  با سلام خدمت شما خواننده گرامی .
  قیمت تمامی کانکسهای تولید شد در این شرکت براساس قیمت متریال مصرفی تعین می شود .
  در بسیاری از سازه ها متریال کار شده با یکدیگر متفاوت است .
  و این در حالی است که از لحاظ شکل ظاهری هیچ تفاوتی نسبت به هم ندارند .
  این متریال مصرفی یا به کیفیت و یا طول عمر سازه بستگی خواهد داشت .
  و حتی محصولاتی که سایر همکاران ما نیز تولید می کنند همینطور می باشد .
  از طرف دیگر برخی از کارها هزینه طراحی جداگانه دارند .
  البته هزینه طراحی برای برخی از سازه ها می باشد .
  ساخت برخی دیگر نیز بسیار زمان بر است . همین عامل سبب بالا رفتن هزینه ساخت می شود .
  دلایل مختلفی برای تعین قیمت یک کانکس وجود دارد .
  ولی مهمترین دلیل آن لوازم مصرفی در ساخت است که شامل ۸۰ درصد از هزینه ساخت می شود .
  شما لازم است به تمامی این موارد توجه کافی داشته باشید .
  سوال دیگری داشته باشید در خدمت شما هستم .

 • جهانی says:

  تفاوت قیمت ورق سقف طرح سفال با ورق های سینوسی چه مقدار می باشد ؟

 • admin says:

  با سلام خدمت آقای جهانی
  ورق های سقف طرح سفال ۶۰ درصد گرانتر از ورق های سینوسی ( کرکره ) می باشند .
  ولی باید در زمان محاسبه هزینه مقدار ۸۰ درصد بیشتر را در نظر بگیرید .
  این مقدار بیشتر به دلیل پرتی می باشد که باید برای عدم نشت آب باران در این سازه ها
  محاسبه شود .
  ورق ها باید بگونه ای بکار روند که مانع ورود آب به داخل کانکس شوند . و باید در برخی از جاها
  از مقداری از ورق صرف نظر کرد . تا مانع ورود آب به داخل سازه شود .

 • مقدم says:

  کانکس ها براساس چه معیاری قیمت گذاری می شوند ؟
  بسیاری از کانکس ها بسیار شبیه به هم می باشند ولی از لحاظ قیمت با
  یکدیگر بسیار متفاوت می باشند .
  اگر می شود در این رابطه توضیحی دهید .

 • admin says:

  با سلام خدمت آقای مقدم .
  در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که قیمت گذاری کانکس براساس
  بسیاری از معیارها و عوامل بوده و قیمت سازه نیز براساس همین عوامل
  بدست می آید . این عوامل گسترده هستند ولی باید به این موضوع به صراحت
  پرداخت که ۸۰ درصد قیمت یک کانکس به قیمت لوازم مصرفی در آن سازه بستگی
  دارد . این ۸۰ درصد واقعی بوده و به لوازم بسیاری که در ساخت آن ها استفاده
  می شود مربوط خواهد شد .
  از لوازم مورد استفاده در بیشتر کانکسها می توانیم به این موارد بپردازیم : تیرآهن ،
  پروفیل ، نمای بیرونی ، نمای داخلی ، عایق مصرفی ، تخته کف ، کفپوش ،
  پنجره ، درب ، پیچ ، الکترود ، میلگرد ، رنگ ، تسمه های آلومینیومی ، نبشی آلومینیومی
  و . . .
  باید متذکر شوم که هزینه کارگری برای ساخت یک کانکس و قیمت لحاظ شده برای آن
  کمتر از ۱۰ درصد هزینه ها است و ۱۰ درصد مابقی نیز مربوط به استهلاک ، هزینه برق و
  انرژی مصرفی و هزینه حمل و نقل لوازم خریداری شده و هزینه ای بابت اجاره فضای
  ساخت این سازه ها می شود .
  به مبلغ تمام شده نیز کمتر از ۱۵ درصد به عنوان سود نهایی برای ساخت این سازه ها
  اضافه می شود . البته این مبلغ نهایی در اتمام کار اضافه می شود و جزئی از هزینه
  های ساخت لحاظ نشده است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.