تاسیسات کانکس ویلایی گروه صنعتی معین کانتین

تاسیسات کانکس ویلایی

تاسیسات کانکس ویلایی

 

تاسیسات کانکس ویلایی یکی از مهمترین قسمتهای ساخت کانکس ویلایی است . تاسیسات کانکس ویلایی به چهار قسمت لوله کشی ، گرمایشی ، سرمایشی و الکتریکی تقسیم می شود . این امکانات سبب آسایش و آرامش افراد درون سازه می شود و بدون این امکانات زندگی کردن در این سازه ها بسیار سخت است .
لوله کشی آب کانکس ویلایی امری مهم محسوب می شود و آب را از منبع ورودی توسط لوله کشی به داخل آشپزخانه ، سرویس بهداشتی و حمام منتقل می کند . برای لوله کشی آب در کانکس باید کوتاه ترین مسیر انتقال آب را انتخاب کرد . و از آنجا که معمولاً آب گرم کن در داخل آشپزخانه نصب می شود نباید زمان زیادی برای رسیدن آب گرم به حمام و هدر رفتن آب صرف شود . و بهتر است لوله کشی بصورت روکار و از داخل کانکس صورت گیرد تا در فصل زمستان لوله ها دچار یخ زدگی نگردد . و در صورت نیاز به تعمیر و نگهداری بتوان لوله ها را براحتی و از داخل کانکس تعمیر نمود . ولی اگر لوله کشی بصورت روکار انجام شود حتماً محل عبور لوله ها مشخص شود که در صورت نیاز به تعمیر بتوان براحتی مسیر لوله ها را پیدا کرد . و لازم به ذکر است برای نصب شیرآلات مورد استفاده در کانکس آشپزخانه ، سرویس بهداشتی و حمام باید پروفیل کشی مخصوص اجرا شود تا بتوان شیرآلات را به آن محکم نمود و از پیچ کردن شیرآلات به تخته کوبی بدنه خوداری شود .
در گروه صنعتی معین کانتین سیستم گرمایش کانکس ویلایی در صورت وجود گاز شهری براساس بخاری گازی طراحی می شود . و لوله های بخاری و دریچه های آن برای استفاده مشخص خواهد شد و در صورت نبود گاز شهری می توان از کپسول گا مایع نیز استفاده کرد . و باید دقت شود که تمامی استانداردهای لوله بخاری و دریچه های تهویه در آن رعایت شود .
از دیگر روش های گرم کردن داخل کانکس استفاده از بخاری برقی و یا کولر گازی دو منظوره که گرما نیز تولید می کند می باشد . ولی این دو سیستم برای فضاهای بزرگ و در سرمای زمستان دارای کاربرد نیستند و هزینه های زیادی برای مصرف برق به همراه دارد .
سیستم خنک کننده در فصل تابستان کولرهای گازی و یا کولر آبی می باشد . البته در فصل تابستان در مناطق شمالی کشور بخاطر رطوبت بالا و در مناطق جنوبی بخاطر گرمای زیاد کارکرد نیست و بهتر است از کولرهای گازی در آن مناطق بهره برد .
در گروه صنعتی معین کانتین سیم کشی کانکس بصورت روکار و توسط داکت صورت می پذیرد و در سیم کشی از کابل ها و سیم های استاندارد و قرار دادن فیوزهای مینیاتوری بر سر راه آنها بهره برده می شود و محل قرار گیری فیوز منیناتوری در کنار درب ورودی است . تمامی لوازم برق کشی از مرغوب ترین و بهترین لوازم موجود در بازار استفاده می شود . برای امنیت بییشتر از فیوزهای حفاظت از جان ( اف ای ) بهره برده می شود و در سیم کشی برای زیبایی بهتر می توان از قرنیزهایی برای عبور سیم برق در آنها بهره برد .
گروه صنعتی معین کانتین طراح و سازنده ی انواع کانکس ، کانتینر و خانه های پیش ساخته در تهران می باشد . این شرکت صنعتی با توجه به داشتن تجربه ی زیادی در ساخت انواع کانکس های ویلایی می تواند بهترین انتخاب شما برای این منظور باشد . تمامی طرح های ویلایی این شرکت با کیفیت بالا و قیمت مناسب ساخته شده و تحویل شما عزیزان می شود . شما عزیزان برای مشاوره و راهنمایی می توانید با گروه مشاوران این شرکت تماس برقرار کرده و از راهنمایی و مشاوره ی آنان برخوردار شوید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.