معایب کانکس گروه صنعتی معین کانتین

معایب کانکس

معایب کانکس

گروه صنعتی معین کانتین قصد دارد در این مقاله به معایب کانکس بپردازد . در واقع وقتی صحبت از مزایای کاری می شود مطمئناً معایب آن نیز قابل گفتن می باشد و ما قصد داریم در این مقاله در رابطه با معایب کانکس مطلبی بنویسیم .

معایب کانکس بصورت عمومی

منظور از معایب بصورت عمومی آن است که ممکن است در تمام کاربری ها از جمله کانکس نگهبانی ، کانکس کارگری ، کانکس اداری ، کانکس مسکونی ، کانکس فروشگاهی و حتی کانکس نظامی وجود داشته باشد .
از اصلی ترین معایب کانکس می توان به وجود محدودیت در ابعاد بزرگ برای حمل و نقل و جابه جایی در جاده های کشور اشاره کرد . و البته این مشکل را می توان با اجرای چند تکه سازه حل نمود و سازه را بصورت چند تکه در کارخانه تولید نمود و توسط ماشین های حمل به محل نصب برده و در آنجا مونتاژ کرد .
از دیگر محدودیت هایی که موقع حمل بوجود می آید می توان به جداره های بزرگ شیشه ای اشاره کرد ، که می توان شیشه های بزرگ را پس از حمل به محل نصب نمود و در آنجا آنها را برروی سازه نصب کرد تا شیشه ها دچار شکستگی نشده و حادثه آفرین نباشند .
از نکات دیگر که می توان به عنوان معایب کانکس از آن یاد کرد . اجرای اشکال خاص با مصالحی خاص برای اسکلت ویا نمای سازه می باشد که ممکن است بتوان با روش های سنتی بنای آن را اجرا نمود . اما به علت محدودیت ها برای اجرا با ساندویچ پانل یا مصالح مشابه اجرای آن سخت و یا غیر ممکن می باشد .
از دیگر معایب کانکس کاهش قیمت سازه در هنگام فروش به عنوان کارکرده می باشد . و این قیمت می تواند تا ۳۰ درصد و یا کمی بیشتر دچار کاهش شده ولی گاهی اوقات بدلیل افزایش قیمت کانکس نسبت به سال های قبل کانکس مورد نظر گران تر از زمان خرید معامله می شود .

معایب کانکس ویلایی

با استفاده از مصالح مورد استفاده در کانکس نمی توان ساختمان های بلند مرتبه احداث نمود . و حداکثر دو طبقه به صورت دوبلکس قابل اجرا می باشد و اگر بیشتر از دو طبقه اجرا شود از لحاظ استقامت کاهش چشمگیری حاصل می شود ولی امروزه با روش های نوین مانند سازه های L S F  کانکس های ویلایی بلند مرتبه تری می توان اجرا نمود .
از دیگر معایب کانکس ویلایی می توان به عدم نظارت بر اجرای آن توسط سازمان نظارت بر مهندسی دانست و همین امر سبب می شود ، نظارت بر ساخت کانکس معمولاً توسط مهندسان شرکت سازنده صورت گیرد .
کانکس های ویلایی دارای عمری ۲۰ تا ۳۵ سال هستند و این در حالی است که ساختمان های سنتی می توانند حداقل ۵۰ سال عمر مفید داشته باشند .

معایب کانکس چوبی

استفاده از چوب به عنوان یک مصالح طبیعی در کنار مزایا و زیبایی آن دارای سه امتیاز منفی می باشد که جزء معایب آن محسوب می شود .
اول اینکه بدلیل کمبود منابع جنگلی و پوشش آن در کشور قیمت چوب در ایران گران است و این قیمت گران بر روی قیمت تمام شده تاثیر می گذارد .
دوم اینکه بدلیل ایمن سازی چوب در برابر فرسایش و حمله ی حشرات هزینه فرآوری آن برروی قیمت تمام شده چوب تاثیرگذار است .
سوم اینکه چوب خاصیت اشتعال زایی دارد و امکان دارد کانکس چوبی طعمه حریق شود .
گروه صنعتی معین کانتین طراح و سازنده انواع کانکس ، کانتینر و خانه های پیش ساخته یکی از بهترین طراحان و سازندگان انواع سازه های فلزی و خانه های پیش ساخته در ایران است . تمامی تولیدات این شرکت صنعتی از کیفیت بالا و قیمت مناسب برخوردارند و شما عزیزان در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی می توانید با گروه مشاوران معین کانتین ارتباط برقرار کرده و از راهنمایی و مشاوره ی همکاران مجرب ما استفاده نمائید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.