کانکس نمازخانه گروه صنعتی معین کانتین

کانکس نمازخانه

کانکس نمازخانه

یکی از محصولات تولید شده در گروه صنعتی معین کانتین طراحی و ساخت کانکس نمازخانه می باشد . این نوع کانکس ها جزء امکانات رفاهی محسوب می شوند که هم می توان از آنها در داخل شهر ها و یا در بین راه بهره برد که معمولاً شهرداری ها آنها را در داخل شهر ها و سازمان راههای کشور آن را برای جاده های مواصلاتی کشور سفارش می دهند .
 مکان یابی کانکس های نماز خانه توسط کارفرما انجام می شود . و برای ساخت کانکس نمازخانه لازم است اول محل آن مشخص شده و سپس ابعاد کانکس نمازخانه را براساس همان محل طراحی کرده و اجرا نمود .
خصوصیات و فضاهای ایجاد شده برای ساخت کانکس های نمازخانه عبارتند از : ایجاد فضایی برای اقامه ی نماز آقایان و خانم ها با درب های ورودی جدای از هم  –  جانمایی چند پنجره برای نورگیری فضای داخل نمازخانه  _  قرار دادن فضایی برای جا نماز و مهر و هم چنین آویزان کردن وسایل همراه نمازگران و از دیگرامکانات رفاهی این کانکس ها می توان به تجهیز این کانکس ها به سرویس بهداشتی و وضو خانه اشاره کرد . و در واقع سرویس بهداشتی و وضوخانه را می توان هم چسبیده به کانکس اجرا نمود و یا می توان از کانکس های سرویس بهداشتی به همراه وضوخانه که بصورت جدا از نمازخانه ساخته شده اند بهره برد و در هر کانکس سرویس بهداشتی چند چشمه (واحد شمارش )سرویس بهداشتی طراحی کرده و اجرا نمود و قسمتی از کانکس سرویس بهداشتی نیز باید به چند روشویی برای گرفتن وضو مجهز شود .
بهتر است کف کانکس سرویس بهداشتی را سرامیک نمود و یا می توان از ورق های آجدار آلومینیومی استفاده کرد که علاوه بر زیبایی محیط به قابلیت شستشو و نظافت آن کمک می کند .
کانکس نمازخانه را می توان به امکانات سرمایش و گرمایش مطبوع مجهز کرد . و بهتر است که از کولرهای گازی اسپیلت برای این کار بهره برد که در تابستان ایجاد برودت کرده و در زمستان گرمای مورد نیاز کانکس ها را محیا می نمایند . و بهتر است در سقف کانکس یک عدد پنکه سقفی بکار برد .
روشنایی های داخل کانکس را معمولاً توسط نور مهتابی و لامپ های کم مصرف تامین می کنند و این روشنایی ها را معمولاً در سقف کانکس یا دیواره ها تعبیه می کنند . البته برای بدست آوردن نور بهتر و طبیعی در روز می توان از تعدادی پنجره به عنوان نور گیر بهره برد . با این کار نور طبیعی به داخل کانکس راه پیدا خواهد کرد و در مصرف برق نیز صرفه جویی خواهد شد .
  سیم کشی ها در تمامی تولیدات گروه صنعتی معین کانتین بصورت رو کار و توسط داکت انجام می شود . سیم کشی روکار نسبت به سیم کشی توکار دارای مزایای زیادی است . و در صورت نیاز به تعمیرات و یا اضافه کردن سیم کشی براحتی انجام می پذیرد .
 در سیم کشی کانکس نماز خانه می توان برای هر چند عدد لامپ روشنایی یک عدد کلید قرار داد . و بدلیل آنکه بعضی از مسافران در هنگام اقامه ی نماز تلفن همراه خود را به شارژ و وصل می نمایند بهتر است از پریزهای بیشتری بهره برد .
نکته مهم در سیم کشی این مدل از کانکس ها این است که هر کدام از قسمت ها برق مختص به خود را داشته و از فیوز های مینیاتوری اختصاصی خود بهره می برند و در کل سیستم برق رسانی قسمت آقایان و خانم ها کاملا مجزا می باشد .
در رابطه با تزئینات داخل این مدل از کانکس ها می توان دیواره ها را با دیوار پوش های پی وی سی و یا ام دی اف تزئین کرد و سقف این مدل از کانکس ها را نیز می توان توسط  P V C  و  M D F  به اجرا در آورد و یا می توان از سقف های کاذب و یا دیگر وسایل تزئینی بهره برد  .
کف این مدل کانکس ها به دو صورت اجرا می شوند ، یا کف آنها از تخته های ضد آب می باشند که بر روی شاسی قرار می گیرند و یا می توان آن ها را بر روی زمین بدون شاسی میانی اجرا نمود و کف  کانکس نمازخانه را سرامیک کرد که قابلیت استحکام و شستشو بالایی دارند .
در کانکس نمازخانه می توان موارد زیادی را اجرا نمود که باعث آسایش بیشتری برای نماز گزاران عزیز شود . تمامی این موارد معمولاً توسط کارفرما به مجریان این شرکت ارائه شده و به راحتی در هنگام اجرا قابلیت انجام دارد .
گروه صنعتی معین کانتین طراح و سازنده ی انواع کانکس ، کانتینر و خانه های پیش ساخته یکی از بهترین طراحان و سازندگان انواع سازه های فلزی در ایران می باشد . تمامی تولیدات ارائه شده در این شرکت با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت به خریداران عرضه می شود . شما عزیزان در صورت هر گونه سوال و یا نیاز به راهنمایی در رابطه با انواع کانکس می توانید با گروه مشاوران معین کانتین ارتباط برقرار کرده و از راهنمایی و مشاوره ی آنان برخوردار شوید .
Tags:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.