کانتینر

کانتینر

کانتینر

امروزه وقتی صحبت از کانتینر به میان می آید همه ما یاد سازه هایی می افتیم که با آن اموال تجاری را به تمام جهان حمل می کنند ولی در واقع این سازه ها دارای تعریف مشخصی بوده که عبارت است از : کانتینر یا بارگنج جعبه فلزی بزرگی است که دارای ابعاد استاندارد که کالا را در آن قرار داده و آن را به وسیله قطار یا کشتی یا هواپیما و یا کامیون حمل می‌کنند . البته این واژه به کامیونی که چنین جعبه‌ای را حمل می‌کند نیز اطلاق می‌شود .
کانتینر های دارای ابعاد استاندارد به فوت هستند . بیشتر کانتینر های شرکت های کشتیرانی در ابعاد ۲۰ فوت و ۴۰ فوت می باشند . در ضمن کانتینرهایی با ابعاد ۴۵ فوت نیز وجود دارد که آن ها نیز استاندارد بوده ولی استفاده از آن ها بسیار کمتر است . و کمتر در صنایع حمل و نقل از آن استفاده می شود . و برای حمل جاده ای آن ها نیز از تریلی هایی با طول ۱۳٫۲ متر استفاده می شود .
اولین کانتینر های دنیا که در آمریکا ساخته شدند دارای ابعاد ۳۵ فوت و جنس آن ها نیز چوبی بوده است . ولی امروزه جز در موارد خاص تمامی این سازه ها را با آهن می سازند که کاملاً مناسب بوده و دارای استحکام بسیار بالایی بوده و می توانیم تعداد زیادی از این سازه ها را بر روی هم چیده و از آن ها برای پیشبرد تجارت بهره برد . هر چند که این سازه ها در ابعاد ۲۰ فوت ، ۴۰ فوت و ۴۵ فوت طراحی و تولید می شوند و دارای تمامی استانداردهای مورد نیاز برای حمل دریایی است . این سازه ها دارای استانداردهای بسیار سختی در رابطه با تولید بوده و برای رسیدن به این استانداردها باید مراحل سخت آن را طی کرد و به همین دلیل این کانتینرها نتواسته اند در ایران مجوز تولید با استانداردهای جهانی را کسب کنند .
عدم تولید این سازه ها در ایران بخاطر مسائل فنی نیست بلکه توانایی تولید این سازه ها در کشور وجود دارد ولی هزینه تولید این دست از سازه ها در ایران نسبت به کشورهای دیگر بالا می باشد از این رو در کشور ایران این سازه ها تولید نمی شوند . هر چند در سال های گذشته این سازه ها در ایران تولید شد و قبل از گرفتن تمامی استانداردهای لازم شرکت سازنده دچار مشکل مالی شد و دیگر در این زمینه فعالیت ندارد .
کانتینرها به انواع مختلفی تقسیم می شوند که از این تقسیم بندی می توان به چند نمونه از آن اشاره نمود :
کانتینرهای  H Q  ( ارتفاع ۲٫۹ متر )
کانتینرهای معمولی ( ارتفاع ۲٫۶ متر )
کانتینرهای اپن تاپ
کانتینرهای اپن ساید
کانتینرهای یخچالی
کانتینر های حمل مایعات
کانتینرهای گرمخانه
کانتینرهای فلت
و . . .
ترابری به‌وسیله بارگنج‌ها را بارگنج‌بری (Containerization) می‌نامند.
بارگنج بری سامانه‌ای چندگانه (intermodal) برای ترابری کالاست یعنی دارای ایستگاه‌هایی است که در آن‌ها می‌توان از یک شیوه ترابری به شیوه دیگر منتقل شد ، به این گونه ایستگاه‌ها ، ایستگاه‌های چندگانه می‌گویند .
در بارگنج‌بری کالا از بارگنج‌های استاندارد ایزو استفاده می‌شود . این بارگنجهای استاندارد قابل بارگیری در کشتی‌ها ، واگن‌ها و کامیون‌ها هستند .
از دیگر مواردی که می توانیم به آن اشاره کنیم ارتفاع کانتینر ها است . کانتینر های ۲۰ فوت در ابعاد ۲٫۶ متر طراحی و تولید می شوند و معمولاً بار داخل این سازه ها را با دست و توسط کارگر تخلیه می کنند . هر چند برخی از لیفتراک های کوچک نیز توانایی تخلیه و بارگیری از داخل این سازه ها را دارند . ولی کانتینر های ۴۰ فوت در دو ابعاد ۲٫۶متر و ۲٫۹ متر طراحی و تولید می شوند و نوع ۲٫۹ متر برای بارگیری و تخلیه توسط لیفتراک مناسب بوده و برای تخلیه و بارگیری هزینه کمتری را متوجه صاحب این کانتینر ها خواهد کرد . و البته سرعت تخلیه وبارگیری بالایی دارند .
امروزه در ایران کانتینر های دست ساز که شباهت زیادی به کانتینر های دریایی دارند ساخته می شوند . این سازه ها به دلیل نداشتن استانداردهای لازم در صنایع دریایی قابلیت استفاده ندارند ولی برای مصارف کانکس کانتینر ، انباری و ساخت سازه های مسکونی می توان از آن ها بهره برد . تولید این سازه ها توسط برخی از شرکت ها مانند معین کانتین که در ساخت سازه های کانکس دارای تجربه کافی می باشند صورت می پذیرد .
کانتینرهای دست ساز در ابعاد و اندازه های دلخواه مشتری طراحی و تولید می شوند و از مزایای آن می توان به عدم محدویت در عرض ، طول و ارتفاع آن ها اشاره کرد ولی بهتر است طول آن ها از ۱۵ متر بلند تر و عرض آن ها از ۳٫۵ متر بیشترنباشد و ارتفاع آن ها نیزکمتر از ۳٫۲ متر باشد و دلیل آن به خاطر مسائل حمل این سازه ها در جاده می باشد و معمولاً این سازه ها را برای مصارف انباری و ساخت خانه های ویلایی توسط کانتینر مورد توجه قرار می دهند . این نوع سازه ها در کشورهای غربی بیشتر مورد توجه بوده و کاملاً کاربردی می باشد .

برای خرید کانکس کانتینر های لازم است به موارد زیادی توجه شود که مهمترین آن ها بصورت خلاصه می توانند این موارد باشند :

ضخامت ورق مورد استفاده که نباید کمتر از ۱٫۵ میلیمتر باشد .
استفاده از ۸ عدد فیتینگ در اجرای سازه که توانایی قرار گیری دو دستگاه بر روی هم را داشته باشد .
اجرای کف این سازه ها با تخته هایی با استحکام بالا و ضخامت ۲۴ تا ۳۲ میلیمتر .
درب باز شو در کله و بصورت دو لنگه برای انباری
درب باز شو در سازه های مسکونی براساس نیاز سازه ای است .
استفاده از نوار دور درب برای آبند بودن سازه .
توجه به رنگ آمیزی سازه توسط رنگ های اپوکسی
و . . .
کانتینرها از نظر نوع کاربری دارای انواع مختلفی هستند که هر کدام برای یک نوع خاص از کالا مورد استفاده قرار می‌گیرد . امروزه حجم بسیار زیادی از کالاها از طریق کانتینر حمل می‌شود و دلایل اصلی آن به شرح ذیل می‌باشد :
  • محافظت کالا در برابر حوادث طبیعی از جمله باران و آفتاب
  • محافظت کالا در برابر سرقت در طول مسیر حمل
  • راحتی تخلیه و بارگیری
  • راحتی صفافی یا دسته‌بندی کردن کانتینر در محوطه‌ها و کشتی
  • استفاده بهتر از فضای کشتی و انبار
  • بارشماری راحت
امروزه شرکت های بزرگی در سطح جهان اقدام به حمل کالا به کمک کانتینر می نمایند از این شرکت های بزرگ می توان مرسک را نام برد که دارای چند میلیون کانتینر باری در جهان است .
امروزه شرکت کشتیرانی مرسک را دیگر یک غول بزرگ باربری در سطح جهان می دانند . این شرکت بصورت چند ملیتی اداره می شود .

از شرکت های بزرگ کشتیرانی دنیا می توان به این موارد اشاره کرد :

مرسک
اور گرین
چاینا شیپینگ
هپگ لوید
کاسکو
هانجین
گروه صنعتی معین کانتین بزرگترین طراح و سازنده ی کانکس ویلایی در ایران