کانکس کارگری کارگاهی گروه صنعتی معین کانتین

کانکس کارگری کارگاهی

کانکس کارگری کارگاهی

گروه صنعتی معین کانتین طراح و سازنده انواع کانکس ، کانتینر و خانه های پیش ساخته می باشد . کانکس کارگری کارگاهی پر فروش ترین نوع کانکس تولیدی در کشور است . از این رو بیشترین حجم از تولید در این شرکت را به خود اختصاص داده است . کانکس کارگری کارگاهی در زمان های خاص مانند وقوع زلزله به عنوان کانکس اضطراری برای اسکان زلزله زدگان نیز کاربرد دارد .
کانکس کارگری کارگاهی معمولاً جز کانکس ثابت محسوب می شوند . و این کانکس ها را طوری می سازند که بتوان با کمک جرثقیل به راحتی از محلی به محل دیگر حمل کرد وزن این کانکس ها طوری است که توسط یک جرثقیل ۳ تن از زمین بلند می شوند ابعاد این کانکس معمولاً از طول ۳ متر شروع شده و تا طول ۱۲ متر ادامه پیدا می کند . و عرض آنها ۲/۴ متر است بعضی از این کانکس ها را با عرض ۳ متر هم می سازند این کانکس ها را علاوه بر کانکس کارگری به عنوان کانکس مدیریتی و کانکس خوابگاهی مورد استفاده قرار می دهند مشتری های این کانکس ها پروژه های ساختمانی ، پیمانکاران صنعت نفت و گاز و پتروشیمی ، نیرو های مسلح ارتش و سپاه و نیروی انتظامی ، سازمان های دولتی ، سازمان های حمل و نقل جاده ای ، سازمان های راهداری ، شهرداری ها ، جنگلبانی ها ، ستاد حوادث غیر مترقبه ، مراکز امداد و نجات جاده ای ، شرکت های آب و فاضلاب ، شرکت های اداره برق ، اورژانس ، هلال احمر ، بیمارستان های صحرایی و ….را می توان به عنوان استفاده کنندگان از این نوع کانکس ها معرفی کرد .
کانکس کارگری کارگاهی پر مصر‌ف ترین نوع کانکس می باشد و از نظر تعداد هم دارای بیشترین نوع هستند از این نوع کانکس هم می توان به عنوان فروشگاه سیار فست فود و یا تهیه غذا مورد استفاده قرار داد .
متریال این کانکس ها از لحاظ مواد و لوازم مصرفی مانند کانکس های دیگر می باشد . این کانکس ها دارای شاسی تیر آهن ۱۴ یا ۱۶ هستند که در زیر کانکس و یا در طول آن قرار می گیرد البته بعضی از مشتریان این نوع کانکس ها را دور کلاف سفارش می دهند .
اسکلت یا استراکچر کانکس کارگری کارگاهی را با پروفیل ۴۰*۴۰ می سازند که دارای سه نوع وزن سنگین ، نیمه سنگین و سبک برای ساخت کانکس می باشد . و نوع سبک هر شاخه پروفیل آن ۱۵ کیلویی و نوع نیمه سنگین پروفیل که هر شاخه دارای وزن ۱۱ کیلویی و نوع سبک آن هر شاخه دارای وزن های ۹ و ۷ کیلویی می باشند . در گروه صنعتی معین کانتین کانکس های ممتاز را با قوطی ۱۵ کیلویی ساخته می شوند و با پروفیل های ۱۱ کیلویی کانکس های درجه یک ساخته می شوند و با پروفیل هایی ۹ کیلویی کانکس های معمولی ساخته می شوند . در هنگام ساخت اسکلت باید به این نکته توجه شود که بعضی از قسمت های اسکلت نیاز به لچکی دارند و جوش های اسکلت نباید خال به خال زده شوند بلکه بهترین جوش جوش های ممتد هستند در ساخت اسکلت باید طوری کار شود که اسکلت کج نباشد .

ورق بدنه و سقف

ورق بدنه و سقف بستگی به نوع سفارش مشتری دارد در گروه صنعتی معین کانتین برای ساخت کانکس کارگری کارگاهی از سه نوع ورق استفاده می شوند این ورق ها از ۰/۷ شروع می شوند که ورق های محکم و با کیفیتی هستند . این ورق ها در کانکس های ممتاز استفاده می شوند و ورق های با ضخامت ۰/۵ که این ورق ها در کانکس های درجه یک استفاده می شود و ورق ها با ضخامت ۰/۳ که این ورق ها در کانکس های معمولی استفاده می شوند . همه این ورق ها از جنس گالوانیزه با رنگ کوره ای الکترواستاتیک هستند این ورق ها ساخت کشور کره و چین بوده و اخیر تولید شرکت های ایرانی نیز برای مصرف به بازار عرض شده است . این ورق ها به صورت رول رنگ شده وارد کشور می شوند و در ایران برش خورده وسپس فرم داده می شوند .

تخته های کف کانکس

تخته های استفاده شده در کف کانکس یکی دیگر از لوازم مورد استفاده در کانکس می باشد . تخته های کف که در کانکس ها استفاده می شوند انواع مختلفی دارند و درگروه صنعتی معین کانتین برای کانکس های ممتاز و درجه یک از تخته ضد آب ( واتر پروف ) چند لایه استفاده می شود . و در کانکس های معمولی از تخته MDF خام مورد استفاده قرار می گیرند در این گروه صنعتی از تخته های نئوپان به هیچ عنوان استفاده نمی شود .
در گروه صنعتی معین کانتین در هر سه گروه کاری ممتاز ، درجه یک و معمولی از کف پوش نمد دار استفاده می شود این نوع از کف پوش ها بهتر از سایر کف پوش ها می باشند . زیرا علاوه بر محکمی لطافت خوبی دارد و دلیل دیگر از ورود گرما و سرما از کف کانکس جلوگیری می کند .
گروه صنعتی معین کانتین از دیوار پوش های PVC در کانکس ها استفاده می کند و در صورتی که مشتری نوع دیگری بخواهد آن دیوار پوش را تهیه کرده و در کانکس ها استفاده می کند . این گروه صنعتی از PVC های روکش دار به دلیل قیمت بالا و کیفیت عالی در کانکس های ممتاز استفاده می کند . این PVC ها دارای زیبایی زیادی بوده و در طرح ها و‌ نقش های زیادی تولید شده و به بازار عرضه شده اند و نوع دیگر PVC چاپی می باشد . که دارای زیبایی خوبی بوده و بازار پسند می باشد این نوع از PVC ‌ها در کانکس های درجه یک استفاده می شود . و نوع دیگری از PVC که به خام یا سفید معروف هستند ارزانتر بوده و مشتری بیشتری دارد . در گروه صنعتی معین کانتین در کانکس های معمولی از این نوع PVC استفاده می شود اما نوعی که در این گروه صنعتی استفاده می شود از نوع UV دار می باشد که به مراتب با کیفیت تر و زیبا تر می باشد .
عایق های کانکس را معمولا از فوم چهار سانت استفاده می کنند . و تمام فضا های خالی کانکس را یعنی بین ورق و دیوار پوش را با فوم چهار سانت می پوشانند و جای خالی نمی گذارند .  در گروه صنعتی معین کانتین جنس های ممتاز را با یک لایه پشم شیشه می پوشانند اما جنس های درجه یک و معمولی در صورت در خواست مشتری این کار انجام خواهد شد .

پنجره ها و درب ها

پنجره ها و درب نقش مهمی در دمای مطبوع داخل کانکس بر عهده دارند از این رو در گروه صنعتی معین کانتین به این بحث جامع عمل پوشانده است . در این گروه صنعتی جنس های ممتاز و درجه یک را فقط با پنجره های PVC درجه یک به همراه شیشه های دو جداره تولید می نماید . و دربها را نیز از جنس آلومینیوم فاسات دار به همراه شیشه های دو جداره و دلیل استفاده نشدن PVC برای درب این است که چون جنس درب از پلاستیک است پس از مدتی به دلیل سنگین بودن شیشه های دوجداره درب خود را می اندازد و خوب بسته نمی شود . اما این مشکل در درب های آلومینیومی دیده نمی شود و کانکس های معمولی را با درب و پنجره های الومینیومی معمولی به بازار عرضه می کنیم و درب های داخلی کانکس را از جنس H D F بکار می بریم . این درب ها که جنسی شبیه به MDF دارند و به دلبل برجسته بودن طرح های آن از استقبال خوبی برخوردار هستند و دارای کیفیت مطلوب هستند .
لوازم برق کشی در کانکس های گروه صنعتی معین کانتین از جنس های مرغوب و خوب بازار تهیه می شود و سعی بر آن است تا مشکلی برای مصرف کننده بوجود نیاید و در صورت سفارش مشتری از سیم های با قطر ۱۰ میلیمتر هم استفاده می شود .
گروه صنعتی معین کانتین طراح و سازنده انواع کانکس و کانتینر و خانه های پیش ساخته در سه گروه ممتاز و درجه یک و معمولی کانکس تولید کرده و به بازارهای مصرف عرضه می کند این گروه مصمم است کانکس های با کیفیت تولید کرده و هیچگاه کیفیت را فدای کارهای ارزان قیمت نخواهد و همیشه بر این اعتقاد هستیم مشتری حق انتخاب دارد .

۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.