کانکس با قابلیت حمل و جابجایی در گروه صنعتی معین کانتین

کانکس با قابلیت حمل و جابجایی

کانکس با قابلیت حمل و جابجایی

گروه صنعتی معین کانتین طراح و سازنده انواع کانکس ، کانتینر و خانه های پیش ساخته می باشد . این گروه صنعتی قصد دارد در این مقاله به کانکس با قابلیت حمل و جابجایی بپردازد : امروزه بیشتر کانکس ها را با قابلیت حمل و جابجایی می سازند . جز در مواردی که مشتری نیازی به حمل و جابجایی آن نداشته باشد . که از آن جمله می توان به کانکس های بزرگ ویلایی و کانکس های بزرگ اداری و فروشگاه های بزرگ اشاره کرد .
  در مجموع بیشتر کانکس ها قابلیت حمل و جابجایی دارند بیشتر کانکس هایی که حمل و جابجایی در آنها صورت می گیرد از کانکس های نگهبانی ۱/۵ * ۱/۵ شروع شده و تا کانکس های ۳ * ۱۲ ادامه پیدا می کند . و در ابعاد بزرگتر به صورت چند قلو ساخته شده و هر تکه بزرگ را توسط یک تریلی به محل اجرای پروژه برده و سپس در آنجا بوسیله جرثقیل پیاده می شود . و تکه ها را به هم می چسبانند .
کانکس های بزرگ را در صورتی که مشتری بخواهد می توان کف آن را سرامیک کرد .  و در کانکس های کوچکتر می توان کانکس ها را چرخ دار نمود . و این سازه ها را می توان توسط یک خودرو یدک کش از جایی به جای دیگر یدک کشید و به جای دیگری منتقل نمود و برای بهتر حرکت کردن در جاده می توان این نوع کانکس ها را به فنر مجهز کرد .
امروزه کانکس با قابلیت حمل و جابجایی به یک امر رایج و عادی تبدیل شده است . و هر روز کانکس های زیادی را می توان سوار بر تریلر در جاده ها دید . اما باید توجه به این موضوع نمود که برای جا به جایی کانکس در فواصل دور حتماً تریلر را از نوع بالن دار انتخاب نمود . زیرا تریلر های بالن دار بسیار نرم حرکت کرده و به کانکس حتی آنهایی که کف سرامیک دارند هیچگونه آسیبی نخواهد رساند .
اما در مقابل تریلر های کف بالن دار تریلرهای معمولی که به چهار دست فنر معروف هستند قرار دارد .  این تریلرها به دلیل آنکه از تکنولوژی پایین تری برخوردار هستند وقتی در یک جاده در یک دست انداز می افتند . فنر ها دیر عمل کرده و کف تریلر ضربات شدیدی به شاسی کانکس وارد می کند . و امکان دارد به کانکس صدماتی وارد کند .
انتخاب وسیله حمل کانکس بسیار اهمیت دارد و مورد دیگری که به آن می توان اشاره کرد . بلند کردن یا نشاندن کانکس توسط جرثقیل می باشد بهتر است . بهتر است از جرثقیل های وینچدار برای جا به جایی کانکس استفاده کرد . جرثقیل های بوم خشک به دلیل آنکه سیم بکسل ندارند باید کانکس را توسط اهرم بالا و پایین ببرند . و بنابراین هم در زمان بالا بردن کانکس به آن ضربه وارد می کنند و هم در زمان گذاشتن بار بر روی زمین به آن ضربه وارد می کنند و آن را بر زمین می کوبند اما جرثقیل های وینچدار چون دارای وینچ سیم بکسل جمع کن هستند . دکل در یک جا ثابت قرار می گیرد و این سیم بکسل است که بالا و پایین می شود بنابراین بار به آرامی از زمین بلند می شود و به آرامی می نشیند .
در بعضی از پروژه ها که کار در طول یک محور قرار دارد و جاده آن ناهموار است می توان بعضی از شاسی های کانکس ها را با تیر آهن بصورت اسکی طراحی کرد . و آنها را به صورت چوب اسکی ساخت این گروه از کانکس ها را می توان توسط یک تراکتور و یا یک بولدوزر به محل مورد نظر و از طریق همان جاده ناهموار بر روی زمین یدک کشید و یا می توان وسایل ساخت کانکس ها را توسط تراکتور به محل مورد نظر برد و در آنجا توسط کارگران کانکس را ساخت و یا مونتاژ کرد . و در شرایطی هم می توان وسایل مورد نیاز برای ساخت کانکس را توسط چارپایانی مانند قاطر به محل مورد نظر رساند و در آنجا توسط کارگران کانکس را ساخت
امروزه حتی می توان کانکس مورد نظر را توسط هلی کوپتر های حمل بار از سر کوهی بلند کرد و در سر کوه دیگر نشاند حمل و نقل کانکس دیگر یک امر عادی شده است زیرا انسان به محل استراحت بدون دغدغه می اندیشد و دیگر مثل گذشته نیست که بخواهد زندگی را در یک چادر و یا فضای باز گذرانده و شب را به صبح برساند .
همانطور که از نوشته های بالا مشخص است بیشتر سازه های ساخته شده از نوع کانکس با قابلیت حمل و جابجایی می باشد .
امرزه کانکس با قابلیت حمل و جابجایی نسبت به سایر کانکس های دیگر مشتری پسند تر می باشد .
گروه صنعتی معین کانتین طراح و سازنده انواع کانکس و کانتینر و خانه های پیش ساخته می باشد این گروه صنعتی می تواند شما عزیزان را در ضمینه حمل و نقل کانکس به هر جایی که می خواهید منتقل کنید راهنمایی و مشاوره می دهد .

Comments are closed here.