برجک نگهبانی گروه صنعتی معین کانتین

برجک نگهبانی

برجک نگهبانی

گروه صنعتی معین کانتین طراح و سازنده انواع کانکس ، کانتینر و خانه های پیش ساخته می باشد . یکی از خدماتی که در این گروه صنعتی طراحی و اجرا می شود ساخت برجک نگهبانی است.  طراحی و ساخت برجک نگهبانی باید بر اساس اصول و معیارهای خاصی باشد . که بعضی از این اصول در طراحی و ساخت کانکس نگهبانی و کیوسک نگهبانی رعایت شده است .
برجک نگهبانی معمولاً در پادگان های نظامی ، کارخانجات بزرگ و شرکت هایی که دارای دیوارهای طولانی هستند و کنترل این دیوارها کار بسیار مشکلی است استفاده می شود .
  برای کارایی بیشتر باید در بالای این سازه ها پروژکتور های قوی نصب کرد .  تا بتوان در صورت لزوم محلی را که نیاز است ،  روشن نمود . این پروژکتور ها از وسایل ضروری این برجک های نگهبانی هستند .
باید دور تا دور کانکس برجک نگهبانی را یک پاگرد بزرگ ساخت تا در صورت لزوم نگهبان بتواند از آن استفاده بنماید و محل مورد نظر را از بالای برجک مورد بررسی قرار دهد .
  سازه های این برجک ها به دلیل ارتفاع بلند باید بر اساس اصول مهندسی و فنی طراحی و ساخته شوند . تا در هر شرایطی از جمله شرایط بد جوی و یا در زمان وقوع طوفان و زلزله مقاومت خوبی از خود نشان دهد .
برای دسترسی نگهبان به بالای برجک نیز یک راه پله طراحی شده است . اما در بعضی از جاها برای بالا رفتن نگهبانان به بالای برجک از بالابر برقی و یا هیدرولیکی استفاده می شود . البته در ایران از بالا بر برقی و یا هیدرولیکی به ندرت بهره برده می شود و معمولاً برای این سازه ها از همان نردبان و یا پله استفاده می شود .
 این سازه ها دارای شرایط ساخت منحصر به خود هستند . این گونه کانکس ها را طوری می سازند که از هر چهار طرف دارای دید باشد یعنی در هر چهار طرف پنجره نصب می کنند . و حتی قسمتی از درب را نیز شیشه می اندازند .
بهتر است پنجره نصب شده بر روی این کانکس ها از جنس PVC باشد به همراه شیشه های دو جداره چون در مواقعی که باد می وزد و یا در گرمای تابستان وسرمای زمستان چون در ارتفاع قرار دارد باید دارای کمترین هدر رفت انرژی باشیم‌ .
بدنه کانکس های نگهبانی باید از جنسی ساخته شوند که کمترین هدر رفت انرژی را در آن شاهد باشیم . و برای این منظور می توان بدنه این کانکس ها را از ساندویچ پانل ساخت . مواد بکار رفته در ساخت این پانل ها از  پلی اورتان است ، که از تلفات انرژی کمتری برخوردار است .
این کانکس ها باید دارای سیستم سرمایش و گرمایش خوبی باشند تا نگهبان در آن دارای آرامش و آسایش خوبی باشد  . و دلیل آن نیز حضور نگهبان به مدت ۸ ساعت از شبانه روز در این کانکس ها می باشد .
باید کف این کانکس ها را طوری ساخت که در زمستان پای نگهبانان دچار سرما زدگی نشود .
 یکی از مهمترین موارد در ساخت این کانکس ها ایجاد حفاظ برای دربها وپنجره ها می باشد . تا کسی یا کسانی نگهبان را غافلگیر ننمایند و این حفاظ ها باید طوری طراحی شود تا دید نگهبان را دچار اختلال نکند . خیلی از وقتها مشاهده شده تعدادی از این برجک ها بدون حفاظ ساخته شده اند که این کار کاملا اشتباه می باشد .
در نوع طراحی سازه می توان گفت بعضی از برجک های نگهبانی را مانند اتاقکهای چهار گوش می سازند و در بعضی دیگر سقف کانکس را به دو طرف شیب می دهند و یا در بعضی دیگر سقف کانکس را از چهار طرف شیب می دهند .
برجکهای نگهبانی را معمولا فقط برای یک نفر طراحی و تولید می کنند و در طراحی کانکس باید به شدت باد توجه جدی بشود و پایه های آن را در فوندانسیون و بتن محکم کرد تا در زمان وزش باد از جای کنده نشوند .
گروه صنعتی معین کانتین طراح و سازنده انواع کانکس ، کانتینر ، خانه های پیش ساخته و اتاقکهای پیش ساخته می تواند مشتریان عزیز را در ساخت و طراحی انواع کانکس و کانتینر یاری برساند و در صورتی که نیاز به مشاوره و راهنمایی داشتید می توانید با مشاوران این گروه صنعتی ارتباط برقرار نمائید .

Comments are closed here.