اتاقک نگهبانی

اتاقک نگهبانی

اتاقک نگهبانی

گروه صنعتی معین کانتین طراح و سازنده انواع کانکس و کانتینر و خانه های پیش ساخته و اتاق های پیش ساخته می باشد . یکی از خدمات انجام شده در این گروه صنعتی ساخت اتاقک نگهبانی می باشد . اتاقک نگهبانی اصطلاحی است که به طور متداول بین مردم رایج است و نام دیگر آن را کیوسک نگهبانی و یا کانکس نگهبانی می خوانند . طراحی اتاقک  نگهبانی کمی متفاوت تر از کانکس می باشد . و باید در طراحی آن بعضی از نیاز ها را رعایت کرد اتاقک نگهبانی باید دارای دید ۳۶۰ درجه باشند تا چیزی از دید نگهبان مخفی نباشد . بنابراین در هر چهار طرف پنجره هایی نصب می شود تا نگهبان ضمن تسلط بر اطراف به وظیفه خود عمل کند .

با توجه به رشد جوامع کارگری و خارج شدن زندگی بشر از روش سنتی کارخانجات و شرکت های تولید کننده نیز به مرور نقش مهمی در رشد این جوامع ایفاد می کنند  و این شرکت ها برای حراست از اموال خود نیازمند داشتن افرادی به عنوان نگهبان می باشند .

البته داشتن نگهبان فقط به شرکت ها و کارخانجات بیرون از شهر و یا داخل شهر محدود نمی شود امروزه حتی ساختمان های بزرگ ، ویلاها ، ادارات ، سازمان ها ، پارک ها ، معابر ، پارکینگ ها و . . . همگی دارای افرادی هستند . که از اموال شان محافظت و حراست کنند و نگهبانی تبدیل به شغلی برای این افراد شده است . بعضی از شرکت ها در هر ۲۴ ساعت سه شیفت نگهبان دارند . برخی دیگر نیز فقط برای ساعاتی از شبانه روز به نگهبان نیاز دارند یعنی یا فقط در طول شب یا در طول روز به نگهبان نیازمند هستند . از این رو برای اسکان نگهبان یا نگهبانان به فضایی نیازمند هستند این فضاها را می توان اتاقک نگهبانی ، کانکس نگهبانی ، و یا کیوسک نگهبانی فراهم نمود .

اتاقک نگهبانی را باید طوری طراحی کرد نگهبان داخل آن دارای آسایش و آرامش باشد . تا بتواند به کار خود درست عمل کند و باید در ۲۴ ساعت شبانه روز سیستم سرمایش یا گرمایش آن کار کند تا مشکلی برای نگهبان ایجاد نکند چون بعضی از افراد با زیاد گرم شدن هوا احساس سستی نموده ‌و این حالت باعث می شود با اینکه فرد دچار خستگی نیست حالت خواب آلودگی به آن چیره شود . و یا اگر هوا بیش از حد سرد شود فرد دچار بیماری هایی مثل سرماخوردگی می شود . و در کار او خلل ایجاد می شود .

در طراحی این سازه ها به دلیل اینکه هر چهار طرف اتاقک نگهبانی دارای پنجره می باشد باید این پنجره ها را به همراه درب ورودی را به یک حفاظ محکم مجهز کرد . تا در طول شبانه روز کسی نتواند نگهبان را غافلگیر کرده و برای اموال و دارایی های شرکت و یا اداره مشکلی ایجاد کند . و در ضمن حفاظ هم طوری طراحی شود که در کار حراست و نگهبانی خللی ایجاد نکند و با توجه به این نوشته ها می توان نتیجه گرفت که باید در طراحی اتاقک های نگهبانی دقت بیشتری کرد تا مشکلی برای نگهبان بوجود نیاید .

در مجموع باید برای شخص نگهبان به عنوان سرمایه ی انسانی یک شرکت توجه کافی شود . این امر سبب شده است که طراحی های مناسبی برای این سازه ها در نظر گرفته شود . این طراحی ها فقط برای شخص نگهبان نمی باشد بلکه باید این اتاقک نگهبانی برای افرادی که با این مجموعه در ارتباط هستند نیز قابل اعتنا باشد .

موارد استفاده از اتاقک نگهبانی

برخی از شرکت ها نیاز دارند که سازه ی نگهبانی آن ها زیاد در جلوی چشم نباشد . ولی برخی دیگر از شرکت ها و یا انبارهای نگهداری کالاها برای تحت نظارت قرار دادن تمامی امور اتاقک نگهبانی و یا دفتر نگهبانی خود را در جلوی درب ورود و خروج قرار داده تا همه چیز کاملاً در ابتدا تحت کنترل نگهبان قرار گیرد . بنابراین لازم است این سازه ها براساس نیاز مشتری و سفارش دهنده طراحی و تولید شوند . این کار می تواند برای این مجموعه از اهمیت زیادی برخوردار باشد .

در برخی از مواقع مانند موسسات دولتی و یا خصوصی به سازه ی نگهبانی بسیار اهمیت می دهند . از این موسسات می توانیم به دانشگاه ها اشاره نمائیم . در این جا دیگر بحث نگهبانی در میان نیست و بحث حراست از موال در کنار دیگر مسائل خود را نشان می دهد و معمولاً افراد مسقر در این سازه ها به چند نقر می رسند که در شروع شیفت وظیفه هر فرد و کار سازمانی آن مشخص خواهد شد . و معمولاً یک نفر به عنوان مسول حراست به این سازه ها نظارت خواهد کرد . از این رو لازم است این سازه ها علاوه بر داشتن فضایی مناسب برای چند نفر از زیبایی و کیفیت بالایی برای خدمات رسانی به پرسنل نگهبانی نیز برخوردار باشند .

نمای بیرونی کانکس نگهبانی یا همان اتاقک نگهبانی بسیار اهمیت دارد . این نمای بیرونی اولین جایی می باشد که افراد در نگاه اول با آن روبرو خواهند شد . از این رو لازم است دارای زیبایی خوبی بوده و از کیفیت بصری مناسبی برخوردار باشند . این نمای ها را می توانیم با لوزام و تزئینات متفاوتی بسازیم . از معمول ترین نوع این لوازمات می توانیم به ورق گالوانیزه با پوشش رنگ الکترواستاتیک اشاره کنیم ولی زیبایی مناسبی به این سازه ها نمی دهند . از معمول ترین نمای مورد استفاده در این سازه ها می توانیم به نمای کامپوزیت اشاره کنیم که از کیفیت و زیبایی بالایی برخوردار است .

ارائه ی خدمات اتاقک نگهبانی

گروه صنعتی معین کانتین طراح و سازنده انواع کانکس ، کانتینر ، خانه های پیش ساخته و کانکس مسکونی در تهران می باشد . این گروه صنعتی این افتخار را دارد که شما عزیزان را در طراحی و ساخت انواع اتاقک نگهبانی بصورت حرفه ای بر اساس نیاز مشتریان عزیز یاری برساند . در این شرکت صنعتی تمامی مراحل طراحی و ساخت انواع این سازه ها بصورت کامل و حرفه ای انجام می پذیرد و تمامی این تولیدات با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت در اختیار خریداران قرار خواهد گرفت شما عزیزان در صورت نیاز به خرید کانکس نگهبانی و یا اتاقک نگهبانی می توانید با گروه مشاوران معین کانتین ارتباط برقرار کرده و از خدمات مشاوره ای همکاران ما بهره مند شوید . و با خیال راحت و با بهترین کیفیت محصولات مورد نیاز خود را تحویل بگیرید .

Comments are closed here.