انواع کانکس براساس ساخت گروه صنعتی معین کانتین

انواع کانکس بر اساس ساخت

انواع کانکس براساس ساخت

گرو صنعتی معین کانتین طراح وسازنده انواع کانکس ، کانتینر ، خانه های ویلایی و خانه های پیش ساخته می باشد و می تواند تجربه سالها حضور خود در عرصه کانکس و کانتینر سازی را به شما خوبان عرضه نماید . انواع کانکس براساس ساخت بسیار مهم است و مشخصات فنی و متریال بکار رفته در کانکس را مشخص می کند .  همین مشخصات فنی است که در ساخت کانکس لحاظ می شود در کیفیت آن تاثیر دارد و همچنین قیمت کانکس ها بر اساس همین مشخصات فنی مشخص می شود و به این مشخصات فنی در زیر خواهیم پرداخت .

مشخصات انواع کانکس براساس ساخت و دانسیته عایق آن

در ساخت کانکس ها از مصالح مختلفی استفاده می شود و عمده ترین و مهمترین وسایلی که در ساخت کانکس استفاده می شوند عبارتند از : تیرآهن ، پروفیل ، ورق های فلزی بدنه و سقف ، دیوار پوش PVC و یا MDF ، عایق دیوارها ( مثل پلاستوفوم ، پشم شیشه ، پشم سنگ و یا پلی اورتان ) کف پوش ، درب و پنجره ، تخته های کف و لوازم بر‌قی می باشد و در واقع مقایسه انواع کانکس ها هم بر اساس همین مصالح به کاربرده شده در آن مشخص می شود .
به عبارت دیگر هرچه وزن اجزای به کاربرده شده در آن مثل تیر آهن ، پروفیل ، ورق های فلزی ، دیوار پوش ها ، و عایق های بکار برده بیشتر باشد یعنی عایق آن فشرده تر و متراکم تر و به عبارت دیگر دانسیته بالاتری دارد . و این موضوع در رابطه با عایق پلاستوفوم هم مطرح است .
زمانی که گفته می شود یک متر مربع از پلاستوفوم دارای وزن ۴۰ کیلو گرم است یعنی دانسیته آن ۴۰ کیلو گرم بر متر مربع است . بنابراین باید در زمان خرید به دانسیته کانکس خریداری شده توجه شود و با در نظر گرفتن دانسیته عایق کانکس را خریداری نمود

مقایسه انواع کانکس براساس ساخت از نظر شاسی

یکی از مهمترین قسمتهای کانکس شاسی آن می باشد و شاسی انواع مختلفی دارد . گروه صنعتی معین کانتین به شما عزیزان توصیه می کند کانکس های خود را فقط از شاسی تیر آهن تهیه کنید . و در حقیقت هر چه شاسی کانکس مقاوم تر باشد بر روی کانکس از لحاظ استقامت تاثیر می گذارد ( توصیه ما به شما عزیزان این است هرگز کانکس با شاسی پروفیل نخرید ) .
شاسی کانکس ها بر اساس دو نوع طراحی می شوند شاسی های اسکی و شاسی های دور کلاف هستند شاسی های اسکی از دو عدد تیر آهن شماره ۱۴ و یا ۱۶ استفاده می شود . این تیر آهن ها را در زیر کانکس قرار داده و کانکس را بر روی آن می سازند . و نحوه ساخت شاسی های دور کلاف متفاوت تر می باشد برای عرض ۲/۴ و یا ۳ متر دور تا دور قسمت نشیمن گاه کانکس را با تیر آهن کلاف درست کرده و یک تیر اه‍ن دیگر را از وسط کلاف به طول اضافه می کنند . یعنی ۳ عدد تیر آهن به طول قرار می گیرند کانکس ها با شاسی دور کلاف محکم تر وبهتر هستند اما گرانتر نیز می باشند .

مقایسه انواع کانکس براساس وزن کلی

گروه صنعتی معین کانتین با ۳ نوع کیفیت کانکس تولید می نماید . که این گروه ها عبارتند : از کانکس ممتاز ، کانکس درجه یک ، کانکس معمولی ، در گروه صنعتی معین کانتین کانکس درجه دوم و درجه سوم تولید نمی شود ، و نخواهد شد .
از لحاظ وزن کلی کانکس ها هر چقدر سنگین تر باشند بهتر هستند و باید این را دانست که کانکس ها از نظر شکل ظاهری هیچ فرقی با هم ندارند و کانکس های ممتاز شبیه کانکس های درجه سوم می باشند . اما از لحاظ کیفیت با هم خیلی متفاوت می باشند .
کانکس های درجه یک ۳۰ درصد سنگین تر از کانکس های درجه سوم هستند . اگر مقایسه این کانکس ها را از نظر جنس هم داشته باشیم تفاوت را بیشتر احساس می کنید . به طور مثال یک نمونه آن تیر آهن شاسی کانکس می باشد که در کارهای ممتاز و درجه یک و معمولی گروه صنعتی معین کانتین تمامی کانکس ها دارای تیر آهن ۱۴ و یا ۱۶ شرکت ذوب آهن اصفهان می باشد . اما در کارهای درجه سوم از تیر آهن های نازک چینی استفاده می شود .
برای مقایسه این تیر آهن ها کافی است با پتک سنگین چند ضربه به لبه تیر آهن های ذوب آهن زد که متوجه می شوید خم نمی شود . اما تیر آهن های چینی با کوچک ترین ضربه خم می شوند .  و از لحاظ شکل ظاهری تیر آهن های چینی لاغر و نحیف هستند اما تیر آهن های ذوب آهن اصفهان قطور و تنومند می باشند .
وزن تیر آهن های ذوب آهن های اصفهان در نمره ۱۴ به ۱۶۵ کیلو گرم می رسد و وزن تیر آهن های چینی ۹۰ کیلو گرم هستند . پس خودتان تفاوت را متوجه می شوید .
یکی دیگر از تفاوت ها در تخته کف می باشد در کانکس های ممتاز و درجه یک گروه صنعتی معین کانتین تخته کف از جنس ضد آب ( واتر پرف ) چند لایه می باشد . و در جنس معمولی از تخته MDF به ضخامت ۱۶ میلیمتر استفاده می شود .
در کانکس های ارزان قیمت درجه ۳ که در گروه صنعتی معین کانتین تولید نمی شوند تخته های مورد مصرف از جنس نئوپان ۱۶ میلیمتر و در بعضی دیگر ۱۲ میلیمتر استفاده می شود که با اولین آب خوردن به نئوپان تخته کف خراب خواهد شد .
از موارد دیگر کف پوشهای استفاده شده در کف کانکس می باشند . تمامی کف پوشهای استفاده شده در کانکس های نوع ممتاز ، درجه یک و معمولی دارای نمد است . این کف پوشها کیفیت بالایی دارند ، اما کانکس های درجه سوم این نمد را نداشته و کیفیت خیلی پائینی دارند . و پا گذاشتن روی این کف پوش ها پا را اذیت می کند و تفاوت دیگر در ورق های بدنه و سقف می باشد .
کانکس های ممتاز دارای ورق ۷۰ می باشد و کانکس های درجه یک دارای ورق های ۵۰ و کانکس های معمولی دارای ورق های سقف و بدنه ۳۰ می باشد . اما کانکس های درجه سوم دارای ورق های ۲۰ می باشد از لحاظ نرمی دردسر ساز می باشند.  مثلاً روی سقف آنها نمی توان راه رفت و فرم ورق سریعاً له می شود .
از تفاوت های کانکس خوب و کانکس بد می توان به وزن شاخه های پروفیل استفاده شده در آن اشاره کرد . در کانکس های ممتاز وزن هر شاخه پروفیل ۱۵ کیلو گرم می باشد و در درجه یک وزن هر شاخه پروفیل۱۱ کیلوگرم و در کانکس های معمولی از دو نوع پروفیل ۷ کیلویی و ۹ کیلویی استفاده می شود . اما در کانکس های درجه سوم تمامی پروفیل ها از شاخه های ۷ کیلویی می باشند .
نکته بعدی تعداد پروفیل های استفاده شده در کانکس های گروه صنعتی معین کانتین است که حداقل ۲۷ عدد در هر کانکس ۶ متری می باشد اما در کار های درجه سوم این تعداد حدودا ۲۰ عدد می باشد .
اگر بخواهیم در این رابطه توضیح بدهیم حرف عای زیادی در این رابطه خواهیم داشت . که تفاوت کانکس های ارزان قیمت را از گران قیمت مشخص می کند ما در گروه صنعتی معین کانتین بر این اعتقاد هستیم که مشتری حق انتخاب داشته اما وظیفه مشاوران شرکت است که در این رابطه مشتریان عزیز را راهنمایی کرده و مشاوره دهند .

مقایسه انواع کانکس براساس ساخت و میزان پیچ استفاده شده

در گذشته در کانکس ها از پرچ برای نصب ورق های بدنه و ورق های سقف استفاده می شد . و در ضمن PVC و یا MDF را نیز با پرچ به پروفیل ها نصب می کردند و برای این کار ورق و پروفیل را با هم سوراخ کرده و بعد از آن توسط میخ پرچ و پرس پرچ ورق فلزی و یا PVC را به پروفیل پرچ می کردند . اما امروزه با ورود پیچ های سر مته ای پرچ ها کمتر استفاده می شوند . و پرچها گرانتر بودن ولی امروزه کار بسیار راحت تر شده و این نکته را باید گفت که هر چقدر فاصله بین پیچ ها کمتر باشد کار محکمتر و بهتر است .
ما در این مقاله به گوشه ای از تقسیم بندی انواع کانکس براساس ساخت پرداختیم و قصد داریم این مقاله را در آینده توسعه دهیم  . لازم به ذکر است انواع کانکس براساس ساخت یک مسئله مهم است زیرا بسیاری از خریداران در این رابطه دارای اطلاعاتی کمی هستند .
گروه صنعتی معین کانتین طراح و سازنده انواع کانکس ، کانتینر و خانه های پیش ساخته در تهران می باشد این گروه صنعتی با توجه به داشتن تیم طراحی و ساخت خود می تواند تمامی کانکس های مورد نیاز شما عزیزان را طراحی و تولید نماید . و در صورتی که نیاز به مشاوره و راهنمایی مدیران این گروه صنعتی داشتید می توانید با آنان ارتباط برقرار نمائید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.