کانکس ویلایی

کانکس ویلایی

کانکس ویلایی

کانکس ویلایی از مهمترین تولیدات گروه صنعتی معین کانتین است . کانکس ویلایی در این چند سال اخیر دچار تحول بزرگی از تمامی جهات شده است . این تحول بزرگ توانسته است حتی بسیاری از سازه های پیش ساخته را شامل شده و در آن ها نیز این تحولات رخ دهد . در واقع اگر کانکس ویلایی چنین تحولاتی را به خود نمی دید صنعت خانه های پیش ساخته دچار چنین رشدی در امروز نبود .
امروزه کانکس های ویلایی زیادی با طرح های مختلفی تولید شده که می توان از این نوع به کانکس ویلایی سقف شکسته و کانکس ویلایی شیب به طول اشاره نمود .
کانکس ویلایی را در ابعاد مختلف می سازند ، ولی نباید اندازه آن از ۳۰ متر مربع کمتر باشد . و باید سرویس بهداشتی ، حمام و آبدارخانه در آن لحاظ شده باشد . هر چند امروزه کانکس های ویلایی کوچکتر با ابعاد ۱۵ متر مربع نیز طراحی و تولید شده که مشتریان فراوانی را به خود اختصاص می دهد .
کانکس ویلایی را می توان یک طبقه ، دو طبقه و یا چند طبقه طراحی و اجرا نمود .
این نکته را لازم است بدانید که کانکس ویلایی را برای هر منطقه بصورت جداگانه طراحی و تولید می کنند . این سازه ها برای مناطق معتدل کشور مانند شمال و تهران با مناطق گرمسیر و مناطق سرد سیر متفاوت بوده و باید قبل از هر گونه طراحی سردترین روز سال و گرمترین روز سال را مورد بررسی قرار داد . حتی میزان بارش سالانه و شدت آن نیز از دیگر موارد قابل تحقیق است .
البته امروزه کانکس های ویلایی را از ساندویچ پانل می سازند . ساندویچ پانل در واقع همان ورق های تایل شده ای است که در ساخت یخچال های صنعتی بکار می گیرند . ساندویچ پانل تبادل انرژی حرارتی را به حداقل رسانده و مانع تبادل انرژی می شود . عایق بکار رفته در ساندویچ پانل ها معمولاَ از جنس عایق پلی اورتان است که بسیار مناسب بوده که بهترین عملکرد را از لحاظ عدم تبادل انرژی به همراه دارد . مناسب ترین دانسیته ی بکار رفته در ساخت این عایق ها ۴۰ بوده که کاملاً استاندارد می باشد .ضخامت ساندویچ پانل های بکار رفته را معمولاً حداقل ۴ سانتیمتر و حداکثر ۱۰ سانتیمتر در نظر می گیرند . و هر چقدر این ضخامت بیشتر باشد از لحاظ عایقی کارآمد تر می باشد .
کانکس ویلایی دارای مزایای بسیاری هستند . و این مزایا باعث می شود که در آینده بسیاری از ساختمان ها بویژه ساختمان های ویلایی به صورت کانکس ساخته شوند . از مزایای کانکس های ویلایی می توان به سبک بودن سازه و استراکچر قوی درساخت کانکس ویلایی اشاره کرد همین سبک بودن اسکلت و لوازم بکار رفته در کانکس سبب می شود که کانکس ویلایی کاملاً ضد زلزله بوده و این می تواند بزرگ ترین حسن برای استفاده از این سازه ها باشد و برای تائید این صحبت لازم است اشاره شود که تاکنون هیچ کانکس ویلایی در برابر زلزله تخریب نشده است .
از دیگر محاسن ساخت کانکس های ویلایی یکپارچگی سازه می باشد . تمامی سازه بصورت یکپارچه ساخته شده و در صورت بروز زلزله و یا تکان های شدید تمام سازه با زلزله هماهنگ شده و به اصطلاح عامیانه زلزله را رد می کند . و همین عامل دلیل دیگر مقاومت بالای سازه در مقابل زلزله است .
در ساخت کانکس ویلایی می توان از تمامی مصالح سبک که طول عمر بالای دارند بهره برد . و همین مزیت سبب شده است نماهای زیبا و سبک مانند : دیواره دکوراتیو ، کامپوزیت و نمای چوبی به این سازه ه وارد شده و یا می توان تلفیقی از تمامی آنها در نمای کانکس بکار برد . و همین عامل در کانکس های ویلایی سبب جذب خریداران زیادی شده است .
و مزیت دیگر این کانکس ها در این است که بر روی فوندانسیون نصب می شوند و دارای استحکام بالا بوده و از نظر صدا و رطوبت ایزوله می باشند و دیواره های داخلی از جنس PVC با طرح های متنوع و پارتیشن بندی های داخلی از مزایای دیگر آن است این کانکس های ویلایی دارای سرویس بهداشتی و حمام بوده و آبدارخانه این کانکس ها با تمامی امکانات از جمله هود ، گاز و کابینت های MDF هستند .
یکی دیگر از مزیت های کانکس های ویلایی مونتاژ و دمونتاژ آن است . و به راحتی می توان این کانکس ها را باز نموده و به جای دیگری انتقال داد و این از بزرگترین مزیتهای کانکس های ویلایی است . پنجره ها در این کانکس ها از جنس PVC با شیشه های دو جداره می باشد و درب ورودی از نوع طرح چوب ضد سرقت می باشد و پنجره ها به حفاظ های زیبای ضد سرقت مجهز هستند .
امروزه کانکس های ویلایی را در تنوع های بسیار زیادی طراحی و تولید می کنند .

از این کانکس های ویلایی می توانیم به این موارد اشاره کنیم :

کانکس ویلایی ۱۵ متر مربع  ( ۲٫۵ * ۶ متر ) که کوچکترین سازه ی ویلایی با امکانات رفاهی می باشد .
کانکس ویلایی با متراژ ۱۸ متر مربع ( ۳ * ۶ متر )
کانکس ویلایی با متراژ ۳۰ متر مربع ( ۲٫۵ * ۱۲ متر )
کانکس ویلایی با متراژ ۳۶ متر مربع ( ۳ * ۱۲ متر )
کانکس ویلایی با متراژ ۴۲ متر مربع ( ۳٫۵ * ۱۲ متر )
کانکس ویلایی با متراژ ۵۰ متر مربع ( ۵ * ۱۰ متر ) این سازه به صورت دو تکه ساخته می شود .
کانکس ویلایی ۶۰ متر مربع ( ۶ * ۱۰ متر ) این سازه بصورت دو تکه تولید می شوند .
کانکس ۷۲ متر مربع ( ۶ * ۱۲ متر ) این سازه بصورت دو تکه تولید خواهد شد
از سازه های ویلایی دیگر می توان به تنوع در کیفیت آنها اشاره کرد .

از این تنوع ها می توان به این موارد اشاره کرد :

کانکس ویلایی معمولی که ارزانترین این نوع سازه ها محسوب می شوند .
کانکس ویلایی شیک یا همان لوکس که از قیمت بالاتری برخوردار هستند .
کانکس ویلایی ممتاز که از کیفیت و قیمت بالاتری نسبت به دو مورد قبلی برخودار است .
کانکس ویلایی لاکچری که با بالاترین کیفیت و امکانات تولید می شود و ازقیمت بسیار بالایی برخوردار است .
امروزه برخی از سازه ها را بصورت اجرا در محل طراحی و تولید می کنند .
هزینه ساخت این سازه ها بصورت اجرا در محل قدری بالاتر می باشد .

 

گروه صنعتی معین کانتین طراح و سازنده انواع کانکس ، کانتینر و خانه های پیش ساخته در تهران است . این گروه صنعتی با توجه به داشتن تیم طراحی و ساخت خود می تواند کانکس های ویلایی شما عزیزان را تولید نماید . این گروه صنعتی با امید به آینده اعتقاد دارد که کانکس های ویلایی پیش ساخته جایگزین ساختمان های ویلایی می شوند و با این اعتقاد در حال گسترش طرح های خود و اجرای آنها در نقاط مختلف کشور می باشد .

این مطالب ممکن است برای شما مفید باشد :

کانکس های ویلایی شیک
کانکس های ویلایی لوکس
کانکس های ویلایی دو طبقه
کانکس ویلایی معمولی
کانکس های ویلایی لاکچری
کانکس های ویلایی ۱۵ متر مربع
کانکس های ویلایی ۱۸ متر مربع
کانکس ویلایی ۳۰ متر مربع
کانکس های ویلایی ۳۶ متر مربع
کانکس های ویلایی قابل حمل
کانکس های  ویلایی دوبلکس
آخرین بروز رسانی ۲۸ / ۰۱ / ۱۳۹۸