کانکس های مخابراتی گروه صنعتی معین کانتین

کانکس های مخابراتی

کانکس های مخابراتی

کانکس های مخابراتی از محصولات گروه صنعتی معین کانتین است  . کانکس های مخابراتی برای قرار دادن دستگاه ها و تجهیزات مخابراتی و اینترنتی مورد استفاده قرار می گیرد . این کانکس ها به کانکس های B T S نیز معروف هستند و دلیل آن بخاطر قرار گرفتن در کنار دکل های B T S است .
کانکس های مخابراتی را باید به گونه ای طراحی و ساخت که کوچکترین رطوبت و گرد و خاک به داخل کانکس وارد نشود و برای این منظور تمامی منفذهای آن توسط لاستیک های مخصوص آب بندی می نمایند . گرد و خاک و رطوبت می تواند کارکرد دستگاه های مخابراتی را مختل کرده اشکال در کار بوجود بیاورد .
برخی از  گرد و غبار های فلزی که خاصیت رسانایی نیز دارند خطرناک بوده و می توانند با بالا بردن حرارت بر اثر مصرف زیاد برق خطر آتش سوزی را بوجود آورد .
رطوبت نیز باعث سولفاته شدن قطعات مسی شده و همین سولفاته سبب می شود قطعات مسی که دارای رسانایی بالایی هستند رسانا بودن خود را از محل اتصالات از دست بدهند .
همین دو عامل باعث می شود در کارکرد کانکس های مخابراتی اخلال بوجود آید . از این رو لاستیک های آب بند براحتی مانع ورود هر در عامل به داخل کانکس می شود .

مشخصات فنی کانکس های مخابراتی :

بدنه ی کانکس های مخابراتی را معمولاً از جنس ساندویچ پانل می سازند .
ساندویچ پانل ها بهترین انتخاب برای این سازه ها می باشند . زیرا عایق آن بسیار عالی بوده و بیشترین مقاومت را نسبت به ورود گرما یا سرما به داخل کانکس  دارد . و باید دانسیته ی عایق پلی اورتان بکار رفته در آن ۴۰ باشد .
حداقل ضخامت برای ساندویچ پانل های بکار رفته  ۸ تا ۱۰ سانتی متر است .
برای عایق نمودن بهتر این سازه ها درب آن را نیز از ساندویچ پانل انتخاب می کنند .
کانکس های مخابراتی را بدون پنجره می سازند .
گرمای زیاد در تابستان و سرمای زیاد در زمستان سبب می شود که کارکرد تجهیزات الکترونیکی با مشکل مواجه شود . از این رو لازم است دمای داخل کانکس را در حدود ۲۰ درجه سانتیگراد حفظ کرد .
برای خنک کردن و گرم نمودن داخل کانکس و تجهیزات موجود در فصل تابستان و یا زمستان از یک کولر گازی بهره برده می شود . کولر های گازی اسپیلت بهترین انتخاب برای این مورد هستند .
در کانکس های مخابراتی سیستمی قرار داده شده است که در صورت بروز آتش سوزی و دریافت آلارم دود و یا گرما برق ورودی به قطعات الکترونیکی قطع شده و بسرعت هوای داخل کانکس توسط مکنده های قوی خارج شده و جای آن را گاز منوکسید کربن که در محفظه ای ذخیره شده است پر می نماید . و به همین سرعت آتش خاموش می شود .
تمامی این مراحل باید کمتر از ۱۰ ثانیه بطول بی انجامد . لاستیک های دور درب نیز در این کار که مانع ورود اکسیژن می شوند کارکرد هستند .

ابعاد کانکس های مخابراتی

ابعاد کانکس های مخابراتی ۲٫۵ * ۳ متر است . و ارتفاع آن را نیز ۳ متر انتخاب می نمایند . و سقف آن را بصورت شیب یکطرفه در جهت خلاف درب در نظر می گیرند .و معمولاً رنگ کانکس خاکستری مات انتخاب می شود .
 لازم به ذکر است این ابعاد در صورت درخواست مشتری ( مخابرات ) بزرگتر ساخته می شوند . و یا می توان رنگ آن ها را به شکل محیط اطراف رنگ آمیزی نمود ، که بهترین استتار برای نصب در بیابان ها و جنگلها است .
کانکس های مخابراتی به همراه آنتن مجاورش بسیار قدرتمند هستند . آنتن مخابراتی بهمراه کانکس مخابراتی می توانند در صورت مسطح بودن زمین منطقه ای تا شعاع ۱۸ تا ۳۵ کیلومتر را پوشش دهند . و با انجام تمهیداتی این مسافت افزایش می یابد .
لازم به ذکر است دکل های مخابراتی برای سلامتی انسان ضرر دارند . و بهتر است دکل های آن ها با فاصله ی ۲۵۰ تا ۳۵۰ متری از خانه های مسکونی نصب شوند تا این خطر به حداقل ممکن برسد . البته هنوز بصورت رسمی در هیچ جا این خطر ثابت نشده است . و عوارض آن بسرعت خود را نشان نمی دهند .
گروه صنعتی معین کانتین طراح و سازنده ی انواع کانکس ، کانتینر و خانه های پیش ساخته یکی از بزرگترین سازندگان سازه های پیش ساخته در کشور است . کانکس های تولیدی در این مجموعه از کیفیت بالا و قیمت مناسب برخوردارند . شما عزیزان در صورت نیاز به خرید این سازه ها می توانید با گروه مشاوران معین کانتین ارتباط برقرار کرده و از راهنمایی و مشاوره ی همکاران ما بهره مند شوید .

Comments are closed here.