کانکس نگهبانی

کانکس نگهبانی

کانکس نگهبانی

کانکس نگهبان از سازه هایی است که برای حراست از مجموعه های ساختمانی ، اداری ، مسکونی ، پارک ها ، پاساژها و . . . مورد استفاده قرار می گیرد .گاهی اوقات کانکس نگهبانی را کیوسک نگهبانی نیز می نامند . این سازه ها پرکاربرد بوده و برای مشاغل های فراوانی مورد بهره برداری قرار می گیرد .
کانکس نگهبانی از لحاظ رفاهی در سطح  پائینی قرار دارد . و امکانات رفاهی زیادی در آن قرار نمی دهند .
از دیگر کاربردهای کانکس نگهبانی می توان به پروژه های بزرگ و کوچک اشاره کرد . این پروژه ها برای حراست از منابع مالی شرکت در محل کارگاه برای ورود و خروج کالا ، پرسنل ، ماشین آلات و بازدید کنندگان نیاز به کانکس برای نگهبانان پروژه ها خود دارند از این رو بهترین نیاز آن ها استقرار کانکس نگهبانی در ورودی کارگاه است .
از این رو گروه صنعتی معین کانتین اقدام به طراحی و ساخت انواع کانکس نگهبانی نموده است که هر کدام ویژگی خود را دارد بعضی از کانکس ها مربع بوده و در ابعاد  ۲ * ۲ و یا ۳ * ۳ ساخته می شوند .
 بعضی از این سازه ها را دایره شکل می سازند تا حداکثر دید به محیط را در آن لحاظ نمود .
برخی دیگر دارای فضایی برای بازرسی افراد هستند . و بصورت کاملاً سفارشی تولید می شوند .
 تشابه همه سازه های نگهبانی در دید ۳۶۰ درجه می باشد . یعنی تمامی آن ها دارای حداقل ۴ پنجره می باشند ( گاهی اقات در یک طرف آن فقط درب وجود دارد در این حالت لازم است حداقل ۴۰ درصد درب پنجره باشد ) . بنابراین لازم است حداکثر دید نگهبان در آن لحاظ شده باشد تا انتظار حداکثر کارایی را از این سازه ها داشته باشیم .
لوازم مصرفی در ساخت کانکس نگهبانی می تواند بسیار متفاوت باشد .
در ذیل به تعدادی از این موارد اشاره می کنیم :
شاسی مورد استفاده در کانکس های نگهبانی را معمولاً از جنس تیرآهن و بصورت دور کلاف طراحی و تولید می نمایند . این کار می تواند به استحکام سازه کمک شایانی بنماید . و می تواند حداکثر ایستایی را برای این سازه ها به همراه داشته باشد .
اسکلت مصرفی را از جنس پروفیل طراحی و تولید می کنند . هر چند این اسکلت می تواند در طرح متفاوتی طراحی شود ولی معمولاً اسکلت اصلی با پروفیل مقاوم سازی شده و برای این سازه ها بسیار مناسب است .
بدنه کانکس نگهبانی را بهتر است از ساندویچ پانل ساخت و پنجره های آن را از نوع PVC انتخاب کرد .
البته بیشتر بدنه های کانکس های نگهبانی را از نوع ورق های گالوانیزه با پوشش رنگ کوره ای انتخاب می نمایند . و جنس نمای داخلی را نیز از P V C انتخاب می کنند .
پنجره های بکار برده شده در کانکس نگهبانی معمولاً از جنس آلومینیوم هستند و درب آن نیز از جنس آلومینیوم است . ولی این نوع درب و پنجره مناسب نیستند و سبب حداکثر اتلاف انرژی خواهد شد و برای نگهبان نیز در فضول مختلف سال می تواند ایجاد مشکلاتی نماید .
لازم است درب و پنجره های کانکس نگهبانی را توسط حفاظ های فلزی محافظت کرده تا ایمنی بیشتری را برای کانکس نگهبان فراهم نمائیم . بسیاری از سفارش دهندگان کانکس نگهبانی را بدون حفاظ سفارش می دهند . این کار اشتباه بزرگی است . توجه به ایمنی در این سازه ها از اهمیت بسیاری برخوردار است . ولی باید توجه شود که حفاظ فلزی نباید در دید نگهبان تاثیر نا مطلوب بگذارد .
معمولاً کانکس نگهبانی را با ابعاد کوچک سفارش می دهند . زیرا در این سازه ها فقط قرار است یک میز قرار گیرد . و نباید نگهبان در این سازه ها بخوابد . بهترین ابعاد برای کانکس نگهبانی اندازه ی ۲ * ۲ است . این ابعاد برای این شغل مناسب می باشد .
اگر قرار باشد نگهبان فقط یک شیفت نگهبانی دهد و در طول یک شیفت استراحت کند . می توان ابعاد این سازه ها را ۲٫۴ * ۳ متر انتخاب کرد . و برای استراحت نگهبان از یک تخت نیز استفاده کرد . و در صورت نیاز می توان محیط قرار گیری تخت نگهبان با محیط کار را توسط یک پارتیشن جداکننده از هم مجزا نمود . گاهی اوقات در کانکس های نگهبانی ساعت حضور و غیاب را نصب کرده و نگهبان به ساعت حضور و غیاب کارمندان نیز رسیدگی می کند . و بهتر است برای اینکه در مواقع ضروری نگهبان بتواند از داخل کانکس با محیط بیرون ارتباط داشته باشد یک خط تلفن در این سازه ها وجود داشته باشد .
در صورت نیاز به نصب دوربین در محیط خارج از سازه و نظارت نگهبان توسط دوربین به فضای خارج از کانکس بهتر است که تمهیداتی در رابطه با ورود کابل های مورد نیاز به سازه اندیشیده شود . برای کابل کشی های مربوطه در داخل سازه بهتر است از داکت های مخصوص برق استفاده کرده و این داکت ها بصورت روکار استفاده شود . این کار برای عدم صدمه دیدن کابل ها بسیار اهمیت داشته و بهتر است به این موضوع توجه شود .
امکانات رفاهی در این سازه ها به دلیل وجود فضای کم معمولاً قابل اجرا نیست . ولی اگر مشتری و یا سفارش دهنده بخواهد می توان از امکانات رفاهی براساس نیاز استفاده کنندگان بهره برد . در این صورت فضای سازه بزرگتر طراحی شده و لازم است تمامی موارد لازم در آن جانمایی شود . از امکانات قابل اجرا می توانیم به آبدارخانه ، سرویس بهداشتی و حمام اشاره کنیم .
گروه صنعتی معین کانتین طراح و سازنده ی انواع کانکس ، کانتینر و خانه های پیش ساخته یکی از مهمترین تولید کنندگان سازه های پیش ساخته در ایران می باشد . کانکس های پیش ساخته ی تولید شده در این شرکت از لحاظ کیفی در بالاترین سطح قرار داشته و قیمت آن ها نیز مناسب است . شما عزیزان در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی جهت خرید انواع کانکس می توانید با گروه مشاوران معین کانتین ارتباط برقرار کرده و از راهنمایی و مشاوره ی آنان برخوردار باشید .
ممکن است این موارد نیز برای شما مفید باشد :
کانکس نگهبانی لوکس
کانکس نگهبانی کامپوزیت
قیمت کانکس نگهبانی
خرید کانکس نگهبانی
فروش کانکس نگهبانی
ساخت کانکس نگهبانی
تولید کانکس نگهبانی
انواع کانکس نگهبانی
کانکس های نگهبانی
امکانات کانکس نگهبانی
کانکس نگهبانی اماکن
ساخت بهترین کانکس نگهبانی
تولید بهترین کانکس های نگهبانی
سازنده ی کانکس های نگهبانی
فروشنده ی کانکس های نگهبانی