کانکس مسکونی گروه صنعتی معین کانتین

کانکس مسکونی

کانکس مسکونی

یکی از مهمترین تولیدات گروه صنعتی معین کانتین طراحی و ساخت کانکس مسکونی است . کانکس مسکونی به سازه ای اطلاق می شود که تمامی امکانات یک زندگی عادی را برای ساکنان آن فراهم نماید .
کانکس های مسکونی در تیپ ها و ابعاد متفاوتی طراحی و تولید می شوند . از نمونه های مختلف یک کانکس مسکونی می توان به انواع کانکس ویلایی که خود دارای تنوع بسیاری است اشاره کرد . و یا می توان کانکس سرایداری و کانکس باغ را نام ببریم .
همانطور که در بالا نیز اشاره شد کانکس مسکونی ابعاد مشخصی ندارند . و ابعاد آن براساس نیاز مشتری ، هزینه خرج کرد و یا مقدار زمینی که قرار است سازه در آن بنا شود بستگی دارد .
در ساخت کانکس مسکونی باید تمامی امکانات رفاهی که شخص برای خانه خود می خواهد در آن لحاظ شده باشد .بنابراین کانکس های مسکونی طوری ساخته می شوند که کمترین تفاوت را با خانه های مسکونی داشته باشند .
در تمامی  کانکس های مسکونی باید سرویس بهداشتی و حمام با همان کیفیت مطلوب موجود در خانه و یا آپارتمان ساخته شود . در صورتی که فضا محدود باشد می توان سرویس بهداشتی و حمام را بصورت مشترک اجرا نمود .
از امکانات سرویس بهداشتی می توان به روشویی ، آینه ، جا مایعی ، شیر آلات اهرمی ،فلاش تانک و حوله خشک کن اشاره کرد .
اتاق خواب ها متناسب با ابعاد کانکس مسکونی اجرا می شوند . و تعداد اتاق خواب ها از یک اتاق خواب تا تعدادی که لازم است اجرا شده و تمامی استانداردهای لازم نیز در آن لحاظ می شود .
از امکانات دیگر می توان به سیستم سرمایش و گرمایش داخل کانکس مسکونی اشاره کرد . سیستم سرمایش و گرمایش داخل کانکس مسکونی مانند خانه های معمولی می تواند از گاز شهری ، گاز مایع و یا برق تامین شود .
در زمان اجرای این سازه ها لوله کشی گاز و بخاری صورت گرفته و نیازی به توسعه آن در زمان دیگری نیست .
لوله کشی آب سرد و گرم توسط لوله های پلاستیکی و با بهترین کیفیت اجرا می شود و با نظر مشتری یکی از سیستم های آبگرمکن و یا پکیج برای این منظور انتخاب می شود .
آشپزخانه در کانکس های مسکونی بسیار اهمیت دارد . در این سازه ها از آشپزخانه بهر برده می شود و تمامی این سازه ها با آشپزخانه کامل تحویل مشتری می شود .
از تجهیزات داخل آشپزخانه می توان به کابینت و زیر کابینتی به همراه آبچکان های مربوطه اشاره نمود . تمامی شیر آلات از نوع اهرمی درجه یک انتخاب می شوند . سینک ظرفشویی از نوع استیل نگیر خارجی است . هود آشپزخانه و گاز رومیزی نیز از بهترین های بازار می باشد .
سیستم سیم کشی بکار برده شده در کانکس مسکونی بصورت روکار توسط داکت صورت می پذیرد . این نوع سیم کشی استاندارد بوده و در صورت نیاز به تعویض لوازمات براحتی و با کمترین هزینه انجام می پذیرد .
لوازم سیم کشی از مرغوب ترین های بازار خریداری شده و در کانکس نصب می شود .
  باید سیستم دفع فاضلاب آن طوری طراحی شود که ساکنان در آن احساس راحتی نمایند . سیستم دفع فاضلاب به دو صورت قابل اجرا است .
روش اول استفاده از سیستم دفع فاضلاب به روش سپتیک است . در این روش با استفاده از یک منبع فاضلاب بوجود آمده جمع آوری شده و پس از چند ماه با کمک خودروهای مخصوص فاضلاب بوجود آمده به مکان دیگری حمل می شود . این روش در ایران مرسوم نیست و هزینه های زیادی برای خانوار به همراه دارد .
روش دیگر دفع فاضلاب از طریق چاه جذبی می باشد . این روش ارزان تر بوده و در ایران از این روش استفاده می شود .
در صورتی که کانکس مسکونی در شهر و یا روستا قرار دارد می تواند از تمامی امکانات موجود مانند برق و سیستم لوله کشی آب برخوردار باشد .
در صورتی که این سازه در خارج از مناطق مسکونی قرار دارد و به امکانات آب لوله کشی و برق متصل نیست . می توان با کمک یک تانکر آب مصرفی آن را تامین نمود . و از سیستم های فتوالکتریک که به برق خورشیدی معروف هستند انرژی  برق آن را مهیا نمود .
 در سیستم فتو الکتریک در طول روز و با کمک سلول های خورشیدی نور خورشید تبدیل به برق شده و در طول روز از آن بهره مند می شویم . و در طول شب نیز برق ذخیره شده در باطری که توسط همین سیستم تولید شده است به مصرف خواهد رسید .
از موارد بسیار مهم در کانکس مسکونی بحث تهویه مطبوع آن است . در این سازه ها در تمامی اتاق ها ، آشپزخانه ، حمام ، سرویس بهداشتی و نشیمنگاه سیستم تهویه مطبوع وجود داشته تا هوای تازه را به داخل هدایت نماید .
در این مقاله در رابطه با کانکس های مسکونی مطلب نوشته شد . این مطالب در ماه های آینده کامل تر شده و به شما عزیزان تقدیم می شود .
گروه صنعتی معین کانتین طراح و سازنده ی انواع کانکس ، کانتینر و خانه های پیش ساخته یکی از بزرگترین طراحان و سازندگان این سازه های در ایران است . تمامی تولیدات این شرکت براساس نیاز مشتریان به این محصولات تولید شده و عرضه می شوند . شما عزیزان در صورت نیاز به خرید هرگونه کانکس می توانید با گروه مشاوران معین کانتین ارتباط برقرار کرده و از راهنمایی و مشاوره ی همکاران ما بهره مند شوید .