کانکس مسکونی گروه صنعتی معین کانتین

کانکس مسکونی

کانکس مسکونی

یکی از مهمترین تولیدات گروه صنعتی معین کانتین طراحی و ساخت کانکس مسکونی است . کانکس مسکونی به سازه ای اطلاق می شود که تمامی امکانات یک زندگی عادی را برای ساکنان آن فراهم نماید .

کانکس های مسکونی در تیپ ها و ابعاد متفاوتی طراحی و تولید می شوند . از نمونه های مختلف یک کانکس مسکونی می توان به انواع کانکس ویلایی که خود دارای تنوع بسیاری است اشاره کرد . و یا می توان کانکس سرایداری و کانکس باغ را نام ببریم . تمامی این سازه ها را به گونه ای طراحی و تولید می کنند که مانند یک خانه مسکونی واقعی راحت و با دوام باشد . و تمامی امکاناتی که یک فرد برای یک زندگی راحت به آن احتیاج دارد فراهم می شود . این سازه ها را نمی توانیم بدون طراحی تولید نمایم و دلیل آن را می توان به گستردگی بیشتر این سازه ها نسبت به کانکس های معمولی دانست . 

همانطور که در بالا نیز اشاره شد کانکس مسکونی ابعاد مشخصی ندارند . و ابعاد آن براساس نیاز مشتری ، هزینه خرج کرد و یا مقدار زمینی که قرار است سازه در آن بنا شود بستگی دارد . در برخی از مواقع می توانیم این سازه ها با ابعاد کوچک طراحی کرده و بسازیم . ولی در بیشتر مواقع این سازه ها را با ابعاد بزرگ می سازند . حتی برخی از این سازه ها بصورت دو طبقه ساخته شده که فضای بیشتری را برای سفارش دهنده فراهم نمایند . این فضای بیشتر نیازمند هزینه بیشتر بوده که همین دلیل سبب می شود که بیشتر این سازه ها را به صورت یک طبقه بسازند .

در ساخت کانکس مسکونی باید تمامی امکانات رفاهی که شخص برای خانه خود به آن نیاز دارد در آن لحاظ شده باشد .بنابراین کانکس های مسکونی طوری ساخته می شوند که کمترین تفاوت را با خانه های مسکونی داشته باشند . از این امکانات رفاهی می توانیم به سرویس بهداشتی ، حمام ، اتاق خواب ، انباری ، پارکینگ و . . .  اشاره کنیم . تمامی این امکانات باید بصورت حرفه ای و با طول عمر بالا در این سازه ها ساخته شوند . 

در تمامی  کانکس های مسکونی باید سرویس بهداشتی و حمام با همان کیفیت مطلوب موجود در خانه و یا آپارتمان ساخته شود . در صورتی که فضا محدود باشد می توان سرویس بهداشتی و حمام را بصورت مشترک اجرا نمود . ولی بهتر است که سرویس بهداشتی و حمام جداگانه ساخته شود و یک عدد توالت فرنگی نیز در آن جا نمایی شده که برای مواقع ضروری به آن نیا می شود . 

از امکانات سرویس بهداشتی می توان به روشویی ، آینه ، جا مایعی ، شیر آلات اهرمی ،فلاش تانک و حوله خشک کن اشاره کرد .

اتاق خواب ها متناسب با ابعاد کانکس مسکونی اجرا می شوند . و تعداد اتاق خواب ها از یک اتاق خواب تا تعدادی که لازم است اجرا شده و تمامی استانداردهای لازم نیز در آن لحاظ می شود . اجرای اتاق خواب ها نیاز به طراحی داشته و باید در هنگام طراحی اتاق خواب ها به موارد زیادی توجه شود . از جمله نور گیری توسط پنجره ها ، کمد دیواری و دیگر امکانات مورد نیاز در آن . 

آشپزخانه در کانکس های مسکونی بسیار اهمیت دارد . در این سازه ها از آشپزخانه بهر برده می شود و تمامی این سازه ها با آشپزخانه کامل تحویل مشتری می شود .

از تجهیزات داخل آشپزخانه می توان به کابینت و زیر کابینتی به همراه آبچکان های مربوطه اشاره نمود . تمامی شیر آلات از نوع اهرمی درجه یک انتخاب می شوند . سینک ظرفشویی از نوع استیل نگیر خارجی است . هود آشپزخانه و گاز رومیزی نیز از بهترین های بازار می باشد .

از امکانات دیگر می توان به سیستم سرمایش و گرمایش داخل کانکس مسکونی اشاره کرد . سیستم سرمایش و گرمایش داخل کانکس مسکونی مانند خانه های معمولی می تواند از گاز شهری ، گاز مایع و یا برق تامین شود . البته امروزه سیستم سرمایش و گرمایش در این سازه ها بسیار متفاوت شده است . از نظر گروه صنعتی معین کانتین بهترین سیستم گرمایش در این سازه ها می تواند سیستم گرمایش از کف باشد . این سیستم در کانکس های مسکونی بسیار مناسب است و برای ساکنان این سازه ها می تواند در زمستان هوای بهاری را به ارمغان آورد . البته برای اجرای این سیستم نیازمند هزینه و زمان بیشتری برای تحویل خواهید بود ولی با یک سیستم مناسب و مدرن همراه خواهید بود . البته اگر نمی خواهید هزینه زیادی کنید می توانید از سیستم شوفاژ دیواری بهره ببرید . این سیستم نیز برای این سازه ها مناسب است .

امروزه برای تامین سرمایش کانکس های مسکونی مانند گذشته از کولر آبی استفاده نمی شود . بهترین سیستم برای تامین سرمایش مورد نیاز برای فصول گرم سال استفاده از کولر گازی است . البته در برخی از مواقع می توانید گرمایش مورد نیاز سازه را نیز توسط همین کولر گازی فراهم کنید . 

 

در زمان اجرای این سازه ها لوله کشی گاز و بخاری صورت گرفته و نیازی به توسعه آن در زمان دیگری نیست . این کار در هنگام اجرای سیستم تاسیسات سازه انجام خواهد شد و با بهترین کیفیت این کارها اجرا می شود . 

لوله کشی آب سرد و گرم توسط لوله های پلاستیکی و با بهترین کیفیت اجرا می شود . در سیستم لوله کشی آب گرم باید کوتاه ترین مسیر برای ورود آبگرم مصرفی به آشپزخانه ، حمام و توالت در نظر گرفته شود تا آبگرم در سریع ترین زمان و با گرمایش مناسب به این مکان ها وارد شود . 

 با نظر مشتری یکی از سیستم های آبگرمکن و یا پکیج برای این منظور انتخاب می شود . لازم به تذکر است که استفاده از آبگرمکن و یا پکیج دیواری در داخل این سازه ها مجاز نیست و برای عدم گازگرفتگی افراد در داخل این سازه ها نیاز است که آبگرمکن و یا پکیج دیواری در بیرون از سازه نصب شود . و برای عدم یخ زدگی رادیاتور این ادوات در فصول سرد سال باید آن ها را در داخل یک کابینت فلزی نصب نمود . تمامی این موارد گفته شده براساس ضوابط اداره گاز است . و باید به تمامی آن ها توجه جدی شود . 

 

سیستم سیم کشی بکار برده شده در کانکس مسکونی بصورت روکار توسط داکت صورت می پذیرد . این نوع سیم کشی استاندارد بوده و در صورت نیاز به تعویض لوازمات براحتی و با کمترین هزینه انجام می پذیرد .

لوازم سیم کشی از مرغوب ترین های بازار خریداری شده و در کانکس نصب می شود . برای اینکه ساکنان این سازه ها در آینده به مشکلی بر خورد نکنند باید سیم های مصرفی از جنس مس بوده و با ضخامت های بالاتر از حد استاندارد در این سازه ها بکار برود . و باید علاوه بر جعبه فیوز اصلی در جعبه از فیوزهای حفاظت از جان نیز در آن ها بهره برد . 

  باید سیستم دفع فاضلاب آن طوری طراحی شود که ساکنان در آن احساس راحتی نمایند . سیستم دفع فاضلاب به دو صورت قابل اجرا است .

روش اول استفاده از سیستم دفع فاضلاب به روش سپتیک است . در این روش با استفاده از یک منبع فاضلاب بوجود آمده جمع آوری شده و پس از چند ماه با کمک خودروهای مخصوص فاضلاب بوجود آمده به مکان دیگری حمل می شود . این روش در ایران مرسوم نیست و هزینه های زیادی برای خانوار به همراه دارد .

روش دیگر دفع فاضلاب از طریق چاه جذبی می باشد . این روش ارزان تر بوده و در ایران از این روش استفاده می شود . این روش معقول تر از روش قبلی بوده و در تمام ایران از این سیستم استفاده فراوانی می شود .

در صورتی که کانکس مسکونی در شهر و یا روستا قرار دارد می تواند از تمامی امکانات موجود مانند برق و سیستم لوله کشی آب برخوردار باشد .

در صورتی که این سازه در خارج از مناطق مسکونی قرار دارد و به امکانات آب لوله کشی و برق متصل نیست . می توان با کمک یک تانکر آب مصرفی آن را تامین نمود . و از سیستم های فتوالکتریک که به برق خورشیدی معروف هستند انرژی  برق آن را مهیا نمود .

 در سیستم فتو الکتریک در طول روز و با کمک سلول های خورشیدی نور خورشید تبدیل به برق شده و در طول روز از آن بهره مند می شویم . و در طول شب نیز برق ذخیره شده در باطری که توسط همین سیستم تولید شده است به مصرف خواهد رسید . البته سیستم فتوالکتریک بدون هزینه نبوده و از هزینه اجرایی اولیه بالایی برخوردار است . و مزایا و معایب فراوانی نسبت به شبکه سراسری دارد . 

از موارد بسیار مهم در کانکس مسکونی بحث تهویه مطبوع آن است . در این سازه ها در تمامی اتاق ها ، آشپزخانه ، حمام ، سرویس بهداشتی و نشیمنگاه سیستم تهویه مطبوع وجود داشته تا هوای تازه را به داخل هدایت نماید .

در این مقاله در رابطه با کانکس های مسکونی مطلب نوشته شد . این مطالب در ماه های آینده کامل تر شده و به شما عزیزان تقدیم می شود .

گروه صنعتی معین کانتین طراح و سازنده ی انواع کانکس ، کانتینر و خانه های پیش ساخته یکی از بزرگترین طراحان و سازندگان این سازه های در ایران است . تمامی تولیدات این شرکت براساس نیاز مشتریان به این محصولات تولید شده و عرضه می شوند . شما عزیزان در صورت نیاز به خرید هرگونه کانکس می توانید با گروه مشاوران معین کانتین ارتباط برقرار کرده و از راهنمایی و مشاوره ی همکاران ما بهره مند شوید .

آخرین بروزرسانی ۱۳۹۷/۰۳/۰۹

۷۲ دیدگاه

 • مرجان نقیبی says:

  با سلام
  من میخواهم کانکس اجاره کنم چون قدرت اجارهی خانه ی مسکونی ندارم لذا کجا میتونم کانکس را قرار دهم و مجوز از چه کسی بگیرم ممنون میشم راهنمایی کنید

 • admin says:

  با سلام

  شما برای نصب کانکس نیازمند فضایی اختصاصی هستیدد . این فضا معمولا برای مالک کانکس و یا در اجاره ی آن شخص می باشد .
  در صورت نصب در باغ و یا خانه ی خود نیازی به مجوز نیست .

 • امیر محمدی says:

  جنس درب و پنجره ای که در کانکس مسکونی استفاده میکنید چیست .
  آیا تعداد پنجره ها را ما می توانیم انتخاب کنیم و یا در انتخاب آنها محدودیتی وجود دارد .

 • admin says:

  با سلام .
  جنس پنجره هایی که در کانکس های مسکونی مورد استفاده قرار می گیرد معمولاً از جنس آلومینیوم و یا پی وی سی می باشد .
  برای سازه های ارزان قیمت معمولاً از پنجره از جنس آلومینیوم همراه با شیشه های دو جداره است .
  این پنجره ها ارزان قیمت بوده و در عدم تبادل انرژی حرارتی و صدا کارایی چندانی ندارند .
  نوع دیگر پنجره های پی وی سی همراه با شیشه های دوجداره است .
  این پنجره ها از لحاظ تبادل انرژی حرارتی و صدا از نوع اول خیلی بهتر است .
  در سازه های گرانتر و با کیفیت تر از این پنجره ها استفاده می شود .
  البته استفاده از این نوع پنجره ها در حال گسترش است .
  درب کانکس های مسکونی ارزان قیمت از نوع آلومینیوم است .
  برخی از این درب ها را از نوع آلومینیوم فاسات طراحی و اجرا می کنند .
  در سازه های گرانقیمت درب از نوع ضد سرقت است .
  درب های ضد سرقت گرانقیمت بوده ولی از لحاظ کارایی بسیار مناسب هستند .
  در مورد سوال دوم شما تعداد پنجره های هیچگونه محدودیتی ندارد .
  ولی بهتر است که انتخاب اندازه و تعداد آن ها هوشمندانه بوده و نور داخل کانکس را مهیا کند .
  کانکس های مسکونی بهتر است از پنجره های قدی برای زیبایی بیشتر بهره ببرند .
  در صورت داشتن سوال دیگری در خدمت شما دوستان هستم .

 • راستگو says:

  عایق مصرفی در کانکسهای مسکونی از چه متریالی است لطفا بیشتر توضیح دهید .

 • admin says:

  با سلام
  عایق مصرفی در ساخت کانکس مسکونی می تواند از مواد مختلفی فراهم شود .
  مهمترین و با کیفیت ترین نوع از پلی اورتان می باشد .
  عایق پلی اورتان بیشتر در ساندویچ پانل ها کاربرد دارد .
  این عایق مصرفی با دانسیته ۴۰ مورد استفاده قرار می گیرد .
  از لحاظ کیفی برای عدم تبادل انرژِی حرارتی بسیار کارآمد است .
  این عایق مصرفی در ضخامت ۴ الی ۱۲ سانتیمتر قابل استفاده است .
  عایق دیگر از جنس پلی استایرن می باشد .
  این عایق از لحاظ کارایی مناسب نیست .
  برای افزایش کارایی این عایق از یک لایه پشم شیشه و یا پشم سنگ استفاده می شود .
  عایق پشم سنگ از عایق پشم شیشه بسیار کارآمدتر می باشد .
  این عایق از لحاظ کیفی می تواند با پشم شیشه و یا پشم سنگ بسیار کارآمد باشد .
  عایق های دیگری نیز وجود دارد ولی کمتر مورد استفاده قرار می گیرد .

 • علی رمضانی says:

  سلام دوست عزیز
  آیا شرکت شما توانایی ساخت کانکس مسکونی دو طبقه را بصورت پنت هاوس دارد .
  قیمت این سازه ها برای متراژ مجموعاً ۱۰۰ متر مربع چقدر است .

 • عباس رحیمی says:

  سلام خدمت شما آقای حیدری
  در رابطه با ابعاد سازه های مسکونی از شما سوال داشتم .
  حداکثر ابعادی که می توانید یک سازه ی مسکونی را بسازید و حمل کنید چقدر است .
  این ابعاد طوری باشد که بتوانیم در جاده حمل کرده و به باغ خود ببریم .

 • admin says:

  با سلام خدمت آقای رحیمی
  در مورد سوال شما باید عرض کنم که در صوتی که یک سازه منظور شما باشد .
  باید دارای ابعاد طول حداکثر ۱۵ متر ، عرض ۳٫۵ متر و ارتفاع ۳٫۲ متر باشد .
  البته این ابعاد در صورتی است که شما بارنامه ترافیک را برای حمل بگیرید .
  در صورتی که ابعاد بزرگتر از این را بخواهید می توانیم آنرا بصورت دو تکه و یا چند تکه ساخته و به محل حمل کنیم .
  البته روش دیگری برای ساخت سازه ها وجود دارد که به اجرا در محل معروف است .
  برای ساخت سازه به صورت اجرا در محل نیاز است که لوازم به محل ساخت حمل شود .
  در بسیاری از مواقع این شیوه ساخت بسیار بهتر از ساخت در کارخانه است .
  این روش می تواند در برخی از موارد هزینه ساخت را نیز کاهش دهد .
  برای ساخت با این روش این شرکت دارای پرسنل خاص این کار می باشد .
  کیفیت محصولات تولید شده در این شرکت با این روش ساخت مطابق با محصولات شرکت است .
  در صورتی که در این رابطه سوالی داشتید با مشاورین شرکت تماس بگیرید .

 • admin says:

  با سلام خدمت آقای رمضانی
  خدمت شما عرض کنم که گروه صنعتی معین کانتین توانایی تولید کانکس مسکونی دو طبقه را دارد .
  این سازه ها را می توانیم بصورت دو طبقه تراس دار و یا همان پنت هاوس بسازیم .
  ساخت این سازه ها بخاطر دو طبقه بودن لازم است به دو روش انجام شود .
  می توانیم این سازه ها را بصورت دو یا چند تکه تولید و به محل نصب حمل کرده .
  و در آن محل آن ها را مونتاژ و تجهیز کنیم .
  یکی دیگر از روش های ساخت این سازه ها تولید آن ها بصورت اجرا در محل است .
  در واقع سازه های بزرگ مانند ۱۰۰ متری را باید با یکی از این دو روش ساخت .
  و تا زمانی که مشخص نشود نوع فوندانسیون ، شاسی ، پروفیل اسکلت ، نوع ورق بدنه ، نوع ورق سقف ، نوع دیوارپوش داخلی ، تعداد و نوع پنجره ها ، تعداد و نوع دربها ، تعداد اتاق ها ، متراژ آشپزخانه ، امکانات رفاهی نوع سیستم سرمایش و گرمایش و دهها مورد دیگر نمی توانیم براحتی قیمت دهیم .
  ولی بصورت کلی می توان گفت قیمتی بین یک میلیون و ششصد هزار تومان تا دو میلیون و هفتصد هزار تومان را در نظر داشته باشید .
  در صورتی که سوال دیگری داشتید در خدمت شما هستم .

 • علی says:

  سوالی داشتم در رابطه با کانکسهای مسکونی
  آیا این سازه ها را میتوانیم با ساندویچ پانل نیز تولید کرد .
  هزینه این سازه ها با ساندویچ پانل بیشتر است یا اجرای کانکس با ورق
  لطفا سریع جواب دهید .

 • admin says:

  با سلام و عرض ادب
  تمامی سازه های مسکونی را می توانیم با ساندویچ پانل طراحی و تولید کنیم .
  این سازه ها با ساندویچ پانلها بصورت کامل عایق حرارتی شده و از کیفیت بالایی برخوردار می شود .
  هزینه ساخت کانکس های ساندیچ پانل معمولاً بیشتر از کانکس های دیگر است .
  البته باید متذکر شوم برخی از سازه ها که با ورق های خاص تولید می شوند از هزینه بالاتری برخوردار هستند .
  از این نوع سازه ها می توانیم به دوکوراتیو ، سمنت برد و ترموود اشاره کرد .
  این سه نمای معرفی شده از هزینه ی اجرای بالاتری برخوردار می باشد .
  لازم به ذکر است باید به دانسیته پلی اورتان بکار رفته در ساندویچ پانلها دقت شود .
  این دانسیته لازم است برابر با ۴۰ باشد .
  دانسیته ی مورد نظر می تواند از لحاظ کیفی بر روی ساندویچ پانلها تاثیر فراوانی داشته باشد .
  این دانسیته سبب کیفیت عایق حرارتی و صدا خواهد بود .
  بهتر است ورقهای فلزی بکار رفته در ساندویچ پانلها نیز از نوع آلوزینک باشد .

 • احمد سعیدی says:

  با عرض سلام و خسته نباشید .
  در رابطه با نمای بیرونی سقف کانکس های مسکونی اگر میتوانید یک توضیحی بدهید .

 • نادر says:

  با سلام .
  لطفاً در رابطه با نمای داخلی کانکس های مسکونی توضیح دهید .

 • admin says:

  با عرض سلام خدمت شما دوست عزیز .
  خدمت شما باید عرض کنم که ورق سقف جزئی از نمای بیرونی کانکس های مسکونی است .
  این نمای بیرونی باید مورد توجه بسیاری قرار گیرد .
  این توجه هم از لحاظ زیبایی و هم از لحاظ عایق رطوبتی قابل توجه است .
  بیشترین نوع نمای مورد استفاده از جنس ورق گالوانیزه است .
  این ورقهای گالوانیزه نیز در خود دارای انواع مختلفی هستند .
  ارزانترین نوع آن را می توان ورقهای سینوسی ( کرکره ) معرفی کرد .
  این ورقهای ارزان و پرکاربرد می باشد .
  ورقهای سینوسی مورد استفاده در کانکس سازی با ضخامتهای متفاوت قابل استفاده هستند .
  در کانکسهای ارزان قیمت ورق ۰٫۳۰ میلمتر و در کانکسهای گرانقیمت ورق ۰٫۷۰ میلیمتر کاربرد دارد .
  نوع دیگر از ورقهای سقف را می توان ورقهای سقف طرح سفال معرفی کرد .
  این ورقها به دو صورت طول بلند و یا تایل مورد استفاده قرار می گیرند .
  ورقهای تایل هزینه و زمان اجرا را افزایش می دهند .
  ورقهای طول بلند نیز هزینه و زمان کمتری می برند .
  این ورقها بصورت رنگ شده تحویل داده می شوند .
  پوشش رنگ آنها نیز از نوع الکترواستاتیک است .
  به دلیل وجود خمهای خاص در این ورقها استحکام آن نیز افزایش می یابد .
  از دیگر ورقهای سقف کانکس می توانیم به ورقهای سمنت برد اشاره کنیم .
  این نوع پوشش باید توسط استاد کار این نوع سقف اجرا شود .
  در صورت عدم اجرای آن توسط استاد کار احتمال نشت آب از سقف وجود دارد .
  در صورتی که از تخته های ترموود برای سقف استفاده شود نیاز است که این سقف قبل از تخته ریزی بصورت کامل آبند شود .
  در صورت عدم آبندی مناسب نشت آب وجود خواهد داشت .
  گرانترین سقف بکار رفته معمولاً همین سقف تخته ترموود است .
  از دیگر روش اجرای سقف استفاده از سقفهای دکوراتیو است .
  این نوع پوشش برای سقف مناسب نیست .
  دلیل آنرا نیز می توان به عدم استحکام کافی بعد از تابش آفتاب و شکننده شدن سقف اشاره کرد .
  این سقف زیبا بوده ولی می تواند بعد از گذشت زمان برای شما ضرر هنگفتی به همراه داشته باشد .
  روشهای دیگری نیز برای اجرای سقف وجود دارد .
  که بعداً توضیحات بیشتری می دهم .

 • admin says:

  با عرض سلام خدمت شما دوست عزیز .
  نمای داخلی کانکس های ویلایی می تواند از لوازم مختلف طراحی و اجرا شود .
  امروزه بهترین نمای داخلی برای کانکس مسکونی را می توان دیوارپوش پی وی سی معرفی کرد .
  این نما برای اجرای نمای داخلی بسیار مناسب می باشد . و دارای مزایای فراوانی است .
  از مزایای آن میتوان به سرعت اجرای بالا ، ضد آب بودن و هزینه مناسب خرید را عنوان نمود .
  البته لازم به توضیح است این دیوارپوش های در سه کیفیت تولید می شوند .
  نوع معمولی آن که به پی وی سی خام معروف است ارزانترین نوع می باشد .
  این پی وی سی در واقع از لحاظ زیبایی در یک رنگ تولید می شوند .
  قالب این رنگ نیز سفید می باشد . البته رنگهای دیگری نیز موجود است .
  نوع دیگر پی سی چاپی می باشد .
  این پی وی سی دارای طرحها و رنگهای متنوع بوده و از قیمت بالاتری برخوردار است .
  بیشترین طرح برای این سازه ها را می توان طرح چوب معرفی کرد .
  از لحاظ کیفی نیز این نوع پی وی سی از نوع معمولی آن بهتر است .
  نوع دیگری از پی وی سی را روکش دار می نامند .
  کیفیت و قیمت این نوع از هر دو مورد بیشتر است .
  این پی وی سی در طرحهایی بسیار زیبا و شکیل طراحی و تولید می شوند .
  طرحهای بکار رفته کاملاً مناسب برای کانکس می باشد .
  از دیگر دیوارپوش ها می توانیم دیوارپوش ام دی اف را معرفی کنیم .
  این دیوارپوش امروزه کمتر مورد استفاده قرا می گیرد .
  مهمترین عیب آن را می توان حساس بودن به آب و رطوبت معرفی کرد .
  این دیوارپوشها در صورت وجود رطوبت باد کرده و از کیفیت خواهند افتاد .
  نوع دیگری از دیوارپوشها گچ برگها هستند .
  گچ برگها در سازه های گران قیمت کاربرد خواهند داشت .
  معمولاً از گچ برگها در سقف داخلی سازه ها استفاده می شود .
  گاهی اوقات می توان داخل سازه را با اجرای تمهیداتی بطور کامل گچ کاری نمود .
  در صورتی که سوال دیگری داشتید در خدمت شما هستم .

 • امید says:

  بهترین نمایی که می توانیم در یک کانکس مسکونی اجرا کنیم چیست .

 • admin says:

  با سلام خدمت شما دوست عزیز .
  در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که هر شخصی در این رابطه نظری دارد .
  ولی از نظر ما و بسیاری از همکاران بهترین نمای داخلی کانکس مسکونی از جنس پی وی سی است .
  نماهای پی وی سی بسیار مناسب هستند و مزایای فراوانی دارند .
  از مزایایی که دارند می توانیم به چند مورد اشاره کنیم .
  طول عمر بالا ، زیبایی بسیار مناسب ، طرح های مختلف ، ضد آب بودن کامل ، قابلیت تعویض مجدد .
  هرکدام از مزایایی که در بالا به آن اشاره کردیم می تواند خریدار را به سمت این نما سوق دهد .
  لازم به توضیح است دیوارپوش های پی وی سی در سه مدل معمولی ، چاپی و روکش دار موجودند .
  نوع معمولی برای کارهای ارزان قیمت کاربرد دارد . و سفید رنگ است
  نوع چاپی برای کارهای درجه یک بیشترین کاربرد را دارد .
  نوع روکش دار برای کارهای ممتاز از آن استفاده می شود .
  از نظر من سعی کنید از نوع معمولی استفاده نکنید .
  گرد و غبار زود روی این نوع می نشیند و تمیز کردن آن زمانبر است .
  نوع های دیگر این چنین مشکلی را ندارند و براحتی تمیز می شوند .
  سوال دیگری داشتید در خدمت شما هستم .

 • علی حاجی پور says:

  بهترین شاسی مورد استفاده در کانکس های مسکونی از چه نوعی است .

 • admin says:

  با سلام خدمت شما دوست عزیز .
  بهترین شاسی که می توانیم در کانکس استفاده کنیم از نوع تیرآهن است .
  لازم به توضیح است شاسی بکار رفته در تمامی این سازه ها به دو روش اجرا می شود .
  شاسی اسکی که تیرآهن بصورت موازی در زیر سازه کار می شود .
  این شاسی بیشتر برای سازه های کوچک با عرض کم مورد استفاده قرار خواهد گرفت .
  شاسی دیگر نیز شاسی از نوع تیرآهن و بصورت دور کلاف است .
  برای این مورد روش های مختلفی وجود دارد .
  این بستگی به خود سازه و مقدار وسعت آن و نظر مشتری بستگی دارد .
  در شرکت معین کانتین برای اجرای شاسی دورکلاف از تقویت با تیرآهن کمک گرفته می شود .
  یعنی برای تمامی سطح زیرین کانکس یک شاسی ساخته شده
  و سپس برای تقویت میانی آن از تیرآهن به مقدار کافی بهره برده می شود .
  لازم می دانم بگویم این روش برای یک سازه ی مسکونی بسیار مفید است .
  توسط این شاسی و با بهره گیری از ورقهای شادولاین براحتی می توانیم کف سازه را سرامیک کنیم .
  این روش مزایای فراوانی دارد . از جمله :
  افزایش ایستایی سازه ، افزایش طول عمر کانکس و عدم فرسایش کف
  در صورتی که مشتری بخواهد براحتی می توانیم این سازه را توسط این کف مجهز به سیستم گرمایش از کف کنیم .
  سخن آخر در این رابطه : بهتر است که تمامی کانکس های مسکونی با کفسازی سرامیک به مشتری تحویل داده شود .

 • کامران says:

  سلام .
  آیا برای ساخت کانکسهای مسکونی نیاز است که مجوز خاصی از جایی بگیریم .

 • پدرام says:

  برای سیستم گرمایش کانکس های مسکونی چه پیشنهادی دارید ؟

 • باران says:

  بهترین نمای سقف مورد استفاده در کانکس مسکونی از چه نوع است ؟

 • admin says:

  با سلام خدمت آقای کامران
  در رابطه با سوال شما باید عرض کنم معمولاً برای ساخت کانکس مجوزی گرفته نمی شود .
  اگر بخواهم طور دیگری توضیح دهم به ساخت کانکس مجوز ساخت نمی دهند .
  منظور حرف من غیر قانونی بودن ساخت کانکس نیست .
  بلکه ادارات برای آنکه کانکس را به عنوان بنا در نظر نگیرند دست به چنین اقدامی می زنند .
  در واقع این ادارات به کانکس مجوز ساخت نمی دهند تا خدماتی نیز برای آن در نظر نگیرند .
  در ایران معمولاً به کانکس مجوز برق ، گاز و خدمات سازه ای تعلق نمی گیرد .
  به همین دلیل برای ساخت آن مجوزی صادر نمی شود .
  در صورتی که مجوز صادر شود براساس نیاز سازه به آن این خدمات تعلق خواهد گرفت .
  ولی برعکس ایران در کشورهای صنعتی به این سازه ها توجه ویژه ای نموده و به بهترین نحو از این سازه ها بهره می برند .
  بطور مثال در کشور ژاپن از این سازه ها بهره برده و حتی برخی از این سازه ها کمک هزینه بلاعوض ساخت نیز می گیرند .
  به امید روزی که این صنعت در کشور یک متولی داشته باشد .

 • عزتی says:

  تامین آب مصرفی کانکس های مسکونی به چه صورتی است ؟

 • سبحان says:

  در مناطقی که شبکه برق وجود ندارد آیا می توان از باطری خورشیدی استفاده کرد ؟

 • admin says:

  با سلام خدمت آقای پدرام .
  برای گرمایش کانکس های مسکونی پیشنهادات مختلفی وجود دارد .
  در صورتی که فضای سازه بزرگ است و گاز دسترس می باشد .
  می توانید از گاز شهری برای گرمایش توسط بخاری بهره مند شوید .
  ولی اگر فضای سازه کوچک است می توانید از بخاری برقی برای این کار بهره برد .
  و یا نوعی رادیاتور برقی است که هم گرمایش خوبی دارد و هم مصرف مناسب که گزینه خوبی است .
  برخی از مشتریان برای گرمایش از کولر گازی اسپیلت بهره می برند .
  ولی در صورتی که از لحاظ مالی مشکلی ندارید بهترین سیستم گرمایش برای سازه های مسکونی
  سیستم گرمایش از کف است .
  برای این منظور می توانید از یک دستگاه پکیج بهره ببرید .
  این پکیج گازی می تواند آبگرم مصرفی کانکس را نیز فراهم کند .
  برای سیستم گرمایش از کف نیاز است کف سازه سرامیک باشد .
  قبل از سرامیک کاری باید لوله های نیوپایپ را در کف سازه نصب کرد .
  هوای گرم تولید شده در این شیوه بسیار مطبوع و دلپذیر می باشد .
  البته می توان توسط پکیج گازی رادیاتور آب گرم نیز راه اندازی کرد که هزینه کمتری می خواهد .
  لازم به توضیح است که در سازه هایی که اندازه آن ها کمتر از ۴۰ متر است .
  نمی توان داخل سازه از پکیج گازی و یا بخاری گازی و همین طور آبگرمکن دیواری بهره برد .
  استفاده از این لوازم می تواند سبب گازگرفتگی افراد ساکن در این سازه ها خواهد شد .
  بنابراین نیاز است که این لوازم را در داخل یک کابینت فلزی در بیرون از سازه اجرا کرد .
  و کابینت فلزی را می توانیم به بدنه کانکس نصب کنیم .
  این کار بسیار مناسب و مورد تائید مهندسان شرکت گاز نیز می باشد .

 • admin says:

  با سلام خدمت شما خواننده عزیز .
  بهترین نمای مورد استفاده برای سقف بیرونی کانکس بهتر است از نمای ورق های طرح سفال باشد .
  این ورق های بسیار زیبا بوده و از استحکام بسیار بالایی برخوردار هستند .
  و بصورت رنگ شده و در طرح های مختلف عرضه می شوند .
  جنس این ورق ها از گالوانیزه بوده و با پوشش رنگ الکترواستاتیک تحویل داده می شوند .
  و پس از چند سال می توانید آنها را مجدداً رنگ آمیزی نمائید .
  بنابراین این نوع از ورق ها از ورق های سینوسی ( کرکره ) بسیار بهتر می باشند .

 • احمد says:

  آیا کفسازی کانکس های مسکونی را می توان با ام دی اف انجام داد .

 • یوسفی says:

  برای کفسازی با سرامیک بهتر است از چه شیوه ای استفاده شود ؟

 • وحید says:

  آیا در کف کانکس های مسکونی از عایق حرارتی استفاده می شود ؟

 • مرادزاده says:

  برای اجرای گرمایش از کف در کانکس های مسکونی باید از چه مرحله ای شروع کرد .

 • امیری says:

  بهترین نوع پوشش سقف برای کانکس های مسکونی از نظر شما چه نوعی می باشد ؟

 • مقدم says:

  آیا می شود در کانکس های مسکونی انباری نیز دایر نمود ؟

 • نظری says:

  برای اجرای سیستم فتوالکتریک در کانکس های مسکونی باید چه تمهیداتی اجرا شود ؟

 • admin says:

  با سلام خدمت آقای عزتی .
  تامین آب مصرفی مورد نیاز کانکس های مسکونی مانند سایر سازه ها معمولاً
  از آب شهری صورت می گیرد .
  ولی اگر آب شهری در دسترس نباشد می توانید آب مصرفی را از یک دستگاه تانکر ذخیره
  آب تامین کرده که معمولاً در کنار کانکس نصب می شود .
  فشار مورد نیاز برای آب مصرفی نیز توسط یک دستگاه پمپ آب فراهم خواهد شد .
  البته اگر از آب چاه برای تامین آب مصرفی استفاده می کنید می توانید یک دستگاه
  تصفیه آب در مسیر قرار داده و آب شرب مصرفی خود را نیز تصفیه کنید .

 • admin says:

  با سلام خدمت آقای رضوی عزیز .
  در مناطقی که از نیروی برق نمی توانید استفاده کنید می توانید از فتوالکتریک بهره ببرید .
  معمولاً سلول های خورشیدی بر روی بام این سازه ها نصب خواهد شد .
  برای ذخیره برق تولید شده می توان از یک باطری استفاده کرد .
  این باطری برق تولیدی را در خود ذخیره کرده و در هنگام شب می توان از آن استفاده نمود .
  معمولاً برای هر دستگاه باطری نیاز است از مقدار مشخصی سلول خورشیدی استفاده کرد .
  البته باید دقت شود که سلول های خورشیدی دارای طول عمر زیادی بوده و معمولاً خراب نمی شوند .
  ولی باطری مصرفی بوده و باید در دوره های مشخصی آن ها را عوض نمود .
  بنابراین استفاده از برق خورشیدی هزینه بر بوده و باید هزینه های نگهداری آن را
  نیز پرداخت کرد .
  خرید این سلولهای خورشیدی نیز براساس نرخ دلار بوده و از هزینه بالایی برخوردار است .

 • admin says:

  با سلام خدمت شما دوست عزیز .
  کفسازی کانکس های مسکونی را می توان با تخته نیز انجام داد .
  تخته هایی که برای کف سازی در این سازه ها استفاده می شود دارای انواع
  مختلفی است ولی مهمترین نوع آن تخته های ضد آب است این تخته ها از کیفیت
  بسیار بالایی برخوردار است و برای کفسازی بسیار مناسب است و از استحکام و
  طول عمر بالایی نیز برخوردار می باشد .
  نوع دیگری از تخته ها تخته های ام دی اف است که برای این سازه ها از درجه پائین تری
  برخوردار بوده و به نسبت تخته های ضد آب کمتر از آنها برای کانکس های مسکونی استفاده
  می شود . این تخته ها باید با دقت کار شود تا حمال بار کمتری بوده تا به طول عمر آن افزوده شود .
  نوع دیگر از این تخته ها که ما به شما پیشنهاد می کنیم از استفاده از آن ها صرف نظر کنید
  تخته های نئوپان می باشد . این تخته ها دارای طول عمر کمتر و کیفیت پائین تری بوده ولی برخی
  از مشتریان که قیمت برای آن ها اهمیت دارد از این تخته ها بیشتر استفاده می کنند .
  برای زیبایی نهایی کف این سازه ها لازم است که از کفپوش های پی وی سی بهره برد .
  این کفپوش ها کاملاً ضد آب بوده و بهتر است برای تبادل انرژی حرارتی کمتر در این سازه ها
  از نوع نمد دار آن بهره ببرید . نوع نمد دار آن نرمتر بوده و از کیفیت خوبی نسبت به نوع بدون نمد
  برخوردار است .

 • admin says:

  با سلام خدمت آقای یوسفی عزیز .
  برای کفسازی با سرامیک نیاز است که سازه دارای مشخصاتی باشد .
  معمولاً در سازه هایی کفسازی با سرامیک انجام می شود که شاسی آن از نوع
  دورکلاف بوده و بصورت کامل این شاسی با تیرآهن از داخل نیز مورد تقویت قرار گیرد .
  کفسازی با سرامیک نیازمند شاسی محکم بوده که تحمل وزن زیاد کف را داشته باشد .
  برای استحکام سازی بیشتر کف از ورقهای گالوانیزه شادولاین استفاده می شود . این
  ورق ها در کف سازه بصورت کامل قرار گرفته و با پیچهایی به شاسی محکم می شوند .
  نیاز است برای افزایش استحکام از میلگرد حرارتی در کف سازه استفاده شود .
  بعد از این مراحل بتون ریزی کف انجام خواهد شد . این کار نیاز مند این است که بتون بدون هوا باشد .
  پس از بتون ریزی باید مدتی صبر کرد تا کف دارای مقداری استحکام اولیه شود .
  در مرحله آخر سرامیک ها را بصورت دوغابی به کف چسبانده و بند کشی می کنند .
  تمامی این مراحل برای اسحکام سازی کف انجام می شود .
  البته نیاز است بدانید کفسازی با سرامیک می تواند سبب افزایش طول عمر سازه ، افزایش ایستایی
  کانکس و عدم فرسایش آن می شود .

 • چراغی says:

  پنجره های مورد استفاده در کانکس های مسکونی از چه نوعی هستند .
  لطفاً در این رابطه توضیح دهید .

 • جوان says:

  آیا در کانکس های مسکونی میتوانیم از کفپوش استفاده کنیم .

 • admin says:

  با سلام خدمت شما دوست عزیز .
  معمولاً در کف کانکس های مسکونی از عایق حرارتی استفاده نمی شود .
  ولی کانکس هایی که کف آنها از تخته بوده از کفپوش های نمد دار استفاده می کنند .
  این نمد بکار رفته در داخل کف پوش مانع تبادل انرژی حرارتی بیشتر از کف خواهد شد .
  اگر شما نیازمند اجرای عایق حرارتی در کف سازه هستید .
  پیشنهاد می کنم که کف سازه را با ساندویچ پانل اجرا کرده و بر روی ساندویچ پانل ها
  تخته کفسازی را اجرا کنید . این کار برای این سازه ها بسیار مناسب است .
  البته در کانکس هایی که کفسازی آن ها با سرامیک انجام می شود می توانید از گرمایش
  از کف استفاده کنید . اینکار مزایای فراوانی برای این سازه ها دارد و نهایتاً هزینه را پس از
  چند سال از صرفه جویی در مصرف گاز باز می گرداند .

 • admin says:

  با سلام خدمت آقای مراد زاده .
  برای اجرای گرمایش از کف در سازه های مسکونی باید از زمانی که سازه وارد مرحله
  نازک کاری نشده است استارت کار را زد .
  برای شروع کار باید ابتدا تمامی کف سازه را بر روی شاسی استحکام بندی کامل نمود .
  اینکار با تقویت شاسی کار آغاز شده و باید شاسی را بصورت کامل از داخل با تیرآهن
  مورد تقویت قرار داد .
  در مرحله بعد باید تمامی کف سازه را با کمک ورقهای گالوانیزه شادولاین استحکام بخشی نمود .
  و تمامی ورقهای شادولاین را به کف سازه پیچ نمود .
  در مرحله ی بهد باید کف سازه را مقداری ( ۳ سانتمتر ) بتون ترکیبی با پوکه معدنی کار کرد .
  پس ازخشک شدن نیاز است که یک لایه فوم بر روی کف کار کرد و سپس بر روی آن تمامی لوله های
  گرمایش از کف را با فاصله ۲۰ سانتیمتر اجرا نمود و پس از لوله کشی و طی مراحل لوله گذاری بر روی
  لوله ها ۵ سانتیمتر بتون سبک ریخت .
  پس از نیمه خشک شدن بتون سبک با کمک دوغاب سرامیک ها را به کف سازه ی مسکونی می چسبانند .
  در انتها نیز درزهای بین سرامیک ها را بند کشی می کنند .
  لازم به توضیح است بهتر است تجهیزات مربوط به پکیج گازی برای عدم گازگرفتگی افراد در خارج از کانکس نصب
  شود . این کار مطابق با دستورالعمل های اداره ی گاز نیز می باشد .

 • admin says:

  با سلام خدمت آقای امیری .
  بهترین پوشش سقف برای کانکس های مسکونی و ویلایی می تواند تایل های طرح سفال
  باشد . این تایل ها در طرح و رنگ های مختلفی وجود دارد و زیبایی این سازه ها را از نمای
  بیرون می تواند به شدت افزایش دهد .
  این تایلها در ابعاد مختلف وجود دارند و طرح هایی که برای این نوع کاربری وجود دارد بسیار
  زیبا و مدرن می باشد .
  جنس این تایل ها از گالوانیزه بوده که با پوشش رنگ الکترواستاتیک به بازار عرضه می شوند .
  در صورتی که پس از چند سال نیاز داشته باشید که رنگ سقف را تغئیر دهید براحتی رنگ پذیر
  بوده و می توانید براحتی آن را مجدداً رنگ آمیزی نمائید .
  نکته ای که در هنگام نصب این تایل ها باید از سوی نصاب و تولید کننده رعایت شود شیب آن
  است . زیرا در صورتی که شیب آن کم باشد احتمال ورود آب به داخل کانکس از لبه های بغل وجود
  دارد . پس لازم است سازه از شیب مناسبی برخوردار باشد .

 • کمالی says:

  میشود در ساخت کانکس های مسکونی از روش سقف شکسته استفاده کرد ؟

 • admin says:

  با سلام خدمت آقای مقدم .
  در رابطه با سوال شما باید بگویم که می شود در کانکس های مسکونی فضایی را برای یک انباری
  در نظر گرفت . این بستگی به نظر سفارش دهنده دارد .
  معمولاً فضایی که برای انباری در نظر گرفته می شود فاقد پنجره است و این فضا را در محیطی
  اجرا می کنند که حداکثر پرتی را داشته باشد . با اینکار می توان پرتی محل را نیز برطرف کرد .
  در بیشتر سازه ها فضای انباری بیشتر از ۵ متر مربع نیست .
  هر چند می توان این فضا را بزرگتر انتخاب کرد ولی در مجموع هزینه ساخت سازه را افزایش
  خواهد داد . در بسیاری از موارد در ساخت کانکس های مسکونی به هزینه ساخت توجه زیادی
  می شود . و ساخت انباری نیز یکی از این موارد است .

 • حسین نژاد says:

  کانکس های مسکونی تولید شده در ایران چرا از لحاظ شکل ظاهری زیبایی سازه های
  خارجی را ندارند ؟

 • admin says:

  با سلام خدمت آقای نظری .
  برای اجرای سیستم فتوالکتریک در کانکس های مسکونی نیاز است که ابتدا بدانید برای این
  سازه ها نیازمند چه مقدار انرژی برق در طول روز و شب هستید .
  براساس همین مصرف است که شما می توانید سلول های خورشیدی خود را انتخاب کنید .
  برای ذخیره برق تولیدی نیاز است که از باطری بهره ببرید . و باید بدانید که باطری مورد نیاز
  برای ذخیره باید از نوع ژله ای باشد . ولی چون از قیمت بالایی برخوردار هستند در ایران از
  نوع تر و یا خشک استفاده می شود . این باطری ها جوابگو بوده ولی برای این کار دارای طول
  عمر مفید پائینی هستند .
  تعداد باطری ها براساس مقدار برق تولیدی و قابل ذخیره مشخص می شود . و هر چه مقدار
  برق قابل ذخیره بیشتر باشد باید تعداد باطری ها نیز افزایش یابد .
  از نکات قابل توجه در استفاده از سلول های خورشیدی این است که برای استفاده از این
  برق برای مصارف عمومی ساختمان نیاز است که برق ۱۲ ولت و یا ۲۴ ولت ذخیره شده به
  ۲۲۰ ولت شهری تبدیل شود . برای اینکار از دستگاهی به نام اینورتر ۱۲ و یا ۲۴ به ۲۲۰ ولت
  استفاده می شود . بهتر است دستگاهی که خریداری می کنید از نوع تایوانی و از مارک های
  با کیفیت باشد . سعی کنید از دستگاه های چینی برای این کار استفاده نکنید .
  این دستگاه ها براساس وات بوده و باید براساس وات مورد نیاز خود آن ها را تهیه کنید .
  معمولاً سلول های خورشیدی را در پشت بام نصب می کنند تا بتوانند از حداکثر تابش نور
  خورشید برای تولید برق استفاده کنند .
  باید توجه کنید که در روز های ابری تولید برق توسط این سلول ها کاهش می یابد . و باید
  به این نکته توجه کنید .
  در زمستان نیز به خاطر کوتاه بودن روز نیز تولید برق نسبت به ماه تابستان و بهار کمتر
  است . و باید به این مسئله نیز توجه کرد .
  این مسئله بسیار گسترده است و بهتر است قبل از هرگونه اقدامی با یک مشاور خوب
  و حرفه ای ارتباط برقرار کرده و از راهنمایی های این شخص بهره ببرید . بارها دیده ام که
  شخصی در این رابطه هزینه ای انجام داده ولی بعد مدتی جوابگوی نیاز های فرد نبوده است .

 • admin says:

  با سلام خدمت آقای چراغی .
  پنجره های مورد استفاده در کانکس های مسکونی از جنس پی وی سی
  همراه با شیشه های دوجداره هستند . این پنجره ها از لحاظ کیفی در سطح
  مناسبی هستند . و از لحاظ عدم تبادل انرژی مصرفی در سطح بسیار بالایی قرار
  دارند . امروزه در خانه های مسکونی نیز از این نوع پنجره ها استفاده می شود .
  در برخی از این سازه ها برای کاهش هزینه های تولید از پنجره هایی از جنس
  آلومینیوم همراه با شیشه های تک جداره استفاده می شود . این پنجره ها مناسب
  نبوده و از لحاظ کیفی در سطح بالایی قرار ندارند .
  بهتر است برای سازه ها مسکونی از پنجره های پی وی سی همراه با شیشه های
  دو جداره استفاده کنید .

 • رحمانی says:

  آیا کانکس های مسکونی از لحاظ استحکام قابل اعتماد برای زمان وقوع
  زلزله هستند ؟

 • مظفر says:

  آیا می توانیم یک کانکس مسکونی را در پشت بام ساخته و نصب کنیم ؟

 • admin says:

  با سلام خدمت آقای جوان .
  بله در کانکس های مسکونی می توانید از کفپوش استفاده کنید .
  کفپوش ها انواع مختلفی دارند که بهترین نوع آن کفپوش ال جی است . ولی
  به خاطر قیمت خیلی بالای این کفپوش ها استفاده از آن ها معمول نیست .
  بیشترین کف پوش مصرفی از نوع پی وی سی است . این کفپوش ها در دو نوع
  معمولی و پشت نمد دار است . نوع پشت نمد دار آن خیلی بهتر از نوع معمولی است .
  و مانع تبادل انرژی حرارتی بیشتر از کف کانکس می شود .
  ولی در کل بهتر است که کانکس های مسکونی را با کف سرامیک تولید کرده و عرضه کرد
  این کف بسیار مناسب بوده و از لحاظ کیفی برای این سازه ها بسیار مناسب می باشند .
  از مزایای کف سرامیک می توانیم به افزایش ایستایی سازه ، عدم فرسایش کف و طول عمر
  کانکس اشاره کنیم .

 • admin says:

  با سلام خدمت آقای کمالی عزیز .
  برای ساخت کانکس های مسکونی می توانیم از طرح های مختلفی بهره ببریم .
  بهترین طرح ها سقف شکسته ، شیب به طول و سقف رومی است .
  در این سازه ها بهتر است از طرح شیب به دو طرف استفاده نشود . این طرح زیبایی
  نهایی سازه را کاهش می دهد و برای این سازه ها مناسب نیست .
  سقف شکسته بیشترین استفاده را در بین این سازه ها به خود اختصاص می دهد .
  این طرح از زیبایی بسیار مناسبی برخوردار است و مشتری پسند می باشد .
  شیب به طول نیز از طرحهایی است که مشتری پسند است ولی نسبت به سقف
  شکسته طرفداران کمتری دارد . این نوع سقف از زیبایی کمتری برخوردار بوده و هزینه
  اجرای کمتری نیز دارد .
  طرح رومی از هزینه اجرای بسیار بالایی برخوردار است و بسیاری از سازندگان توانایی
  اجرای این طرح را ندارند . این نوع طرح برای سازه هایی با ارتفاع بالا کاربرد دارد و معمولاً
  در سازه های ال اس اف بکار می رود . این طرح نسبت به طرح های قبل کمتر مورد استفاده
  قرار می گیرند و می توان گفت فقط در طرح های خاص کاربرد دارد .

 • admin says:

  با سلام خدمت آقای حسین نژاد .
  کانکس های مسکونی خارجی به چند علت از کانکس های ایرانی زیباتر هستند .
  از جمله اینکه عکس برداری آن ها بصورت حرفه ای انجام می شود . و در عکس برداری
  به نورپردازی توجه ویژه ای می شود . و با کمک فتوشاپ رنگ بندی مورد نیاز فضا را برای
  عکس بوجود می آورند .
  از طرف دیگر تولید کنندگان ایرانی مانند تولید کنندگان خارجی از امکانات بالایی برخوردار نیستند .
  در کشورهای اروپایی که صاحب اصلی این تکنولوژی هستند لوازم و مواد اولیه در دسترس است .
  ولی در کشور ایران اینطور نیست و لوازم بصورت کامل نبوده و از نواقص زیادی برخوردار است .
  در مجموع با وجود عدم لوازم مصرفی برای ساخت این سازه ها در ایران این تیپ از کانکس ها
  از لحاظ کیفی و ظاهری رشد فراوانی داشته اند .
  ولی این موضوع نیز برای ما تولید کنندگان درد آور است که از سوی هیچ نهادی حمایت نمی شویم
  ولی اگر هم حمایتی نشود لااقل برای صنف ما مشکل نیز درست نکنند .

 • یار احمدی says:

  بهترین سیستم دفع فاضلاب برای کانکس های مسکونی چیست ؟

 • قاسمی says:

  با سلام می خواستم در رابطه با تامین برق سازه های مسکونی توسط نیروی باد اطلاعات کسب
  کنم . آیا اطلاعاتی دارید .

 • D. N says:

  باسلام کانکس ۱۵ متری چند؟

 • admin says:

  با سلام خدمت آقای رحمانی .
  در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که سازه های پیش ساخته از جمله کانکس های
  مسکونی در مقابل زلزله ایمن هستند . از دلایل اینکه می توان یک سازه پیش ساخته را
  در مقابل زلزله مقاوم و ایمن توصیف کرد می توانیم به این موارد اشاره کنیم :
  سازه های پیش ساخته از لحاظ اسکلت فلزی بسیار سبک می باشند . وزن این اسکلت
  فلزی بسیار پائین بوده و این پائین بوده وزن از بزرگترین مزایای این سازه ها است . و از طرف
  دیگر این سازه ها دارای سقف بسیار سبکی بوده و بر روی دیواره ها از لحاظ وزنی فشاری وارد
  نمی کند . و از دیگر موارد می توانیم به یکپارچگی شاسی ، دیواره ها و سقف اشاره کنیم .
  این یکپارچگی سبب می شود . در زمان وقوع زلزله اصطلاحاً زلزله رده کرده و مشکل آفرین نباشد .
  از طرف دیگر اگر در زمان زلزله به فرض محال سازه دچار تخریب شود به دلیل وزن پائین لوازم
  مصرفی در ساخت این سازه ها افرادی که در ساختمان قرار دارند دچار کمترین آسیب خواهند
  شد . و براحتی می توانند از زیر آوار خارج شوند .
  امروزه از سازه های فلزی در کشورهای مختلف بهره می برند و مهمترین مزیت این سازه ها
  از نظر کسانی که متولی این سازه ها در سراسر جهان هستند ضد زلزله بودن این سازه ها و
  قابلیت جابجایی آن ها می باشد . این مزایای سبب شده است که در برخی از کشورها حتی
  مقداری از هزینه ساخت این سازه ها توسط دولت پرداخت شود .
  حال آنکه در ایران تولید این سازه ها هیچگونه متولی نداشته و خود دولت مشکلاتی برای تولید
  در این مسیر قرار می دهد .

 • admin says:

  با سلام خدمت آقای مظفر .
  در رابطه با سوال شما که ساخت کانکس مسکونی بر روی پشت بام است .
  بله این سازه ها را می توانید بر روی پشت بام طراحی و اجرا کنید . ولی باید قبل از
  هر اقدامی یک کارشناش این سازه ها از ملک بازدید به عمل آورد تا استحکام
  این بنا تائید شده و سپس وارد اجرای مرحله طراحی شوید .
  برای ساخت کانکس مسکونی بر روی پشت بام باید از روش ساخت در محل استفاده
  کرد . این روش ساخت برای این سازه ها بسیار مناسب است .
  برای ساخت با این روش باید تمامی لوازم و ادوات ساخت به محل نصب حمل شده و
  تمامی مراحل در محل نصب اجرا شود .
  اجرای این کار نیازمند استفاده از تکنسین های مجرب می باشد . تا کار بدون هیچ مشکلی
  پیش رود . تمامی مراحل اجرا نیز به عهده ی این تکنسین ها می باشد . تا سازه اجرا شده
  با بهترین کیفیت به دست مشتری برسد .
  اساس کار ساخت با این روش باید بر مبنای کیفیت باشد و نباید محصول نهایی از لحاظ
  کیفی کمتر از محصول تولید شده در شرکت باشد .

 • admin says:

  با سلام خدمت آقای یار احمدی .
  در رابطه با سوال شما در موضوع بهترین سیستم دفع فاضلاب از نظر من و بیشتر
  مردم ایران دفع فاضلاب به روش چاه جذبی می باشد .
  این روش دفع کم هزینه ترین و بی درد سر ترین نوع است . در واقع برای دفع فاضلاب
  نیاز به حفر چاه دارید و تمامی لوله های فاضلاب به داخل این چاه ریخته می شود .
  البته امروزه این سیستم در شهرها جای خود را به سیستم فاضلاب شهری داده است ولی
  در بیشتر فضاهایی که کانکس نصب می شود از این امکان خبری نیست . و کمتر کانکس به
  سیستم فاضلاب شهری وصل می شود .
  از دیگر سیستم های دفع فاضلاب کانکس های مسکونی می توانیم به سیستم دفع فاضلاب
  به روش منبع سپتیک اشاره کنیم . برای این منظور نیاز است که یک منبع سپتیک برای این
  سازه ها نصب کنیم و فاضلاب تولیدی به داخل آن ریخته شده و پس از پر شدن توسط خودروهای
  مخصوص حمل مواد فاضلاب برای دفع حمل شود .
  این نوع سیستم هایی که معرفی شد بیشترین کاربرد را دارد و آن ها استفاده کاربردی دارند .

 • بابا خانی says:

  در رابطه با نحوه حمل کانکس های مسکونی توانید توضیحی ارائه دهید .

 • admin says:

  با سلام خدمت آقای قاسمی .
  در رابطه با سوال شما که تامین انرژی برق توسط باد می خواستید اطلاعاتی کسب کنید .
  خدمت شما عرض کنم که از دهها های گذشته از انرژی باد و توربین های بادی در ایران
  استفاده های فراوانی می شد . بیشتر این توربین ها برای خارج کردن آب از دل زمین بکار
  می رفت . ولی امروزه شاهد این هستیم که توربین هایی وارد ایران شده اند برای تامین
  برق مصرفی ولی زیاد مورد استقبال واقع نشده است .
  بیشتر این توربین ها در مناطقی که باد خیز هستند مورد استفاده قرار می گیرند . و بیشتر این
  نوع نیز توانی بین ۲۰۰ وات تا ۱۴۰۰ وات داشته و ژنراتور تولید برق آن نیز از شرکت های آمریکای و
  یا ساخت چین تحت لیسانس آمریکا است . باید قبل از هرگونه اقدامی در رابطه با تامین برق توسط
  توربین به مسائل زیادی دقت کنید . برخی از این مسائل را بصورت فهرست وار برای شما عرض
  می کنم . منطقه مورد نظر باید بطور مداوم دارای باد باشد تا توربین به گردش در آید . توربین های
  تولید برق بخاطر داشتن پره دارای صدا بوده که باید با این مشکل کنار بیائید . برای نصب آن ها نیاز
  است که یک برجک به ارتفاع حدود ۱۰ متر بسازید . هزینه خرید آن دلاری محسوب می شود و قیمت
  های بالایی دارد ( قیمت بالا در وات های زیاد می باشد ) . برای نگهداری از انرژی الکتریکی تولید
  شده باید از چند باطری استفاده کنید . خرید و نگهداری این باطری ها هزینه بر است که بسیاری
  از افراد به این موضوع توجه ندارند و از طرف دیگر عمر باطری نیز محدود بوده و پس از مدتی که حدود
  یک سال است باید تعویض شوند . و از طرف دیگر پس از گذشت چند ماه که باطری دارای عمر مفید
  است به مقدار روز اول برق را در خود نگاه نمی دارد . در ایران از باطری های ژله ای استفاده نمی
  شود این نوع باطری مخصوص این نوع کاربری است و به دلیل قیمت خیلی بالا از این نوع باطری
  بهره ای برده نمی شود . و باید به این موضوع نیز توجه زیادی کنید که برای تبدیل برق تولید شده
  و نگهداری شده در باطری باید از یک دستگاه اینورتر ۱۲ به ۲۲۰ ولت بهره ببرید . تا برق مورد نیاز
  شما برای وسایل برقی مهیا شود . این دستگاه نیز ارزان قیمت نیست و باید از بهترین های بازار
  خریداری شود که دارای قیمت بسیار بالایی هستند .
  بنابراین باید به این موضوع توجه کنید که تولید برق با شیوه هایی مانند فتوولتائیک و توربین باد
  هزینه بر بوده و هزینه تولید فراوانی برای شخص دارد و بهترین برق برای یک سازه و افراد نیازمند
  به برق استفاده از شبکه برق شهری است که هزینه بسیار کمتری به همراه خواهد داشت .
  بسیاری از افراد را دیده ام که از این نوع تکنولوژی استفاده کرده ولی به دلیل آنکه از روز اول
  با هزینه های جانبی و مشکلات آن آشنایی نداشته اند بسیار ناراضی بوده اند .

 • admin says:

  با سلام خدمت شما خواننده گرامی .
  کانکس های ۱۵ متر مربع را براساس هر دستگاه مورد قیمت گذاری قرار می دهند .
  ارزان ترین نوع کانکس ۱۵ متر مربع از قیمت ۸ میلیون تومان شروع می شود .
  البته قیمت گذاری بر روی کانکس های ۱۵ متر مربع مسکونی براساس متریال
  مصرفی ، امکانات رفاهی و بسیاری موارد دیگر قابل قیمت گذاری است .
  کانکس های تولید شده در این شرکت در سه تیپ معمولی ، درجه یک و ممتاز
  طراحی و تولید می شوند . هر کدام از تیپ ها دارای قیمتی متفاوت هستند و
  قیمت آن ها نیز براساس همان مواردی که در بالا به آن اشاره شده قیمت گذاری
  می شود . در این شرکت کانکس های ساندویچ پانل نیز طراحی و ساخته می شود .
  این کانکس ها از قیمت بالاتری نسبت به کانکس های معمولی و پائین تر از قیمت
  کانکس های ممتاز قیمت گذاری می شود . و تقریباً قیمتی برابر با کانکس های درجه
  یک این شرکت دارند . بنابراین همانطور که توضیح داده شد تا زمانی که مشخص نشود
  که شما با چه متریالی می خواهید یک کانکس تهیه کنید فقط می توان کانکس معمولی را
  به شما معرفی کرد .

 • admin says:

  با سلام خدمت آقای باباخانی .
  در رابطه با سوال شما باید عرض کنم برای حمل کانکس های مسکونی روش های مختلفی
  وجود دارد . و این روش ها معمولاً براساس ابعاد و شرایط محیط نصب نهایی کانکس مشخص
  می شود .
  برخی از کانکس های مسکونی را که ابعاد کوچکی دارند و تا حداکثر ۱۸ متر مربع می توانیم
  آن ها را با یک دستگاه جرثقیل کوچک حمل کرده و با همان جرثقیل در صورت بودن شرایط مناسب
  در محل مورد نظر نصب نمائیم . ولی برای ابعاد بزرگتر نیاز است که حمل این سازه ها توسط یک
  دستگاه تریلی انجام شود . برای حمل کانکس توسط تریلی باید به موارد زیادی توجه کرد و بهتر
  است که محل توسط یک فرد با تجربه از نزدیک رویت شده تا مشکلی در زمان حمل بوجود نیاید .
  در زمانی که این سازه ها را با تریلی حمل می کنند باید به تمامی ورودیها به ملک توجه کرد تا
  مشخص شود تریلی توان ورود به ملک را دارد و لازم است بدانید که قبل از ورود تریلی معمولاً باید
  جرثقیل وارد شده و در محل مورد نظر اسکان یابد تا بتواند سازه را تخلیه کرده و در محل مورد نظر
  قرار دهد .
  در صورتی که نشود این سازه ها را به محل نصب کرد می توانیم آنها را بصورت دو تکه و یا چند
  تکه در محل کارخانه طراحی و تولید کرده و برای نصب نهایی به محل حمل کرده و در آن محل
  مونتاژ نهایی را انجام دهیم .
  از روش های دیگر ساخت می توان به اجرا در محل اشاره کرده . این روش یکی از بهترین روش های
  ساخت برای این دست از سازه ها است و ممکن است هزینه نهایی ساخت را نیز کاهش دهد .
  برای این منظور تمامی لوازم و ادوات ساخت به محل مورد نظر حمل شده و پس از آن این سازه ها
  توسط تکنسین های مجرب شرکت ساخته شده و به سفارش دهنده در آن محل تحویل داده می شود .

 • پرویزی says:

  نورپردازی بیرون از کانکس های مسکونی در این سازه ها چه اهمیتی دارد ؟
  چون در بسیاری از جاها خوانده ام که از این موضوع غافل نشوید .
  زیرا هزینه اجرای نورپردازی با لامپ های اس ام دی گران در می آید و هزینه
  بالایی دارد . لطفاً در این رابطه توضیحاتی دهید .

 • سجادی says:

  عایق مصرفی در کانکس های مسکونی باید از چه نوعی باشد . که کیفیت
  مناسبی داشته باشد از راهنمایی شما نیز بسیار خوشحالم .

 • روش های ثابت نگه داشتن وزن says:

  نصب دیوار پوش های داخلی در کانکس های مسکونی به چه شیوه ای اجرا می شود .
  البته منظور من دیوارپوش های پی وی سی است .
  لطفاً در این رابطه توضیح دهید .

 • admin says:

  با سلام خدمت آقای پرویزی .
  در رابطه با سوال شما باید بگویم نورپردازی بیرون از کانکس های مسکونی
  جزئی از این سازه ها محسوب می شود . این نورپردازی برای زیبایی نمای
  بیرونی کانکس های مسکونی از اهمیت فراوانی برخوردار است و در بیشتر
  کانکس های گران قیمت سعی می شود که از نورپردازی بیشترین بهره را
  برای زیبایی این سازه ها در هنگام شب ببرند . استفاده از نورپردازی ظاهر
  این سازه ها را در هنگام شب زنده می کند و این سازه ها را با سایر سازه
  ها متفاوت تر جلوه می دهد . اهمیت نورپردازی سبب می شود که این
  سازه ها در هنگام شب بسیار جداب و مدرن بنظر برسند . به همین جهت
  از باید از نورپردازی در این سازه ها غافل نشد .
  معمولاً برای نورپردازی از لامپ های اس ام دی استفاده می شود . این لامپ
  ها بدلیل دارا بودن نور خیره و نورهای رنگی از استقبال خوبی برخوردارند . و باید
  بدانید که این لامپ ها برای این سازه ها بسیار مناسب است و دارای طول عمر
  بالایی نیز هستند و از آن ها در بسیاری از نورپردازی ها استفاده می شود و
  امروزه از لامپ های ال ای دی کمتر بهره برده می شود . و دلیل آن نیز کمتر
  بوده نور آن ها و عدم خیره بوده آن است .
  باید توجه کنید که لامپ های اس ام دی بیشتر جواب داده است و توانسته
  است در این چند سال اخیر جای خود را در نورپردازی در کشور باز کند .

 • مهران ۱۴۹۰ says:

  سلام در سواحل جنوب کشور هوا بسیار گرم و رطوبت هوا بسیار بالاست و مشکل سردی
  هوا نداریم در عوض نفوذ گرد و غبار به داخل منازل جدیست همچنین به علت گرم شدن سازه
  ها تا دمای نزدیک ۷۰ درجه سانتی گراد خطر آتش سوزی وجود دارد .به علت استفاده زیاد از
  کولر گازی فشار زیادی به سیستم برقکشی به مدت طولانی وارد می شود. برای این شرایط ا
  ستاندارد خاصی وجود دارد؟

 • admin says:

  با سلام خدمت شما خواننده گرامی .
  در رابطه با سوال شما باید عرض کنم بهترین سازه برای مناطقی که بسیار
  گرم می شود بهره بردن از کانکس های ساندویچ پانل است . این سازه ها
  برای مناطق معتدل با ضخامت ۴ سانتیمتر و برای مناطق گرمسیر و بسیار سرد
  با ضخامت ۱۰ سانتیمتر مورد استفاده قرار می گیرند . برای استفاده از ساندویچ
  پانل ها بهتر است که با دانسیته ۴۰ ( یعنی هر متر مکعب ۴۰ کیلوگرم عایق مصرف
  شده باشد ) مورد استفاده قرار گیرد و برای جذب گرمای بیشتر باید رنگ ساندویچ
  پانل سفید باشد تا کمترین گرما را به خود جذب کند . لازم است تمامی درب ها و
  پنجره ها از چنس پی وی سی همراه با شیشه های دو جداره باشد .
  برای اینکه به سیستم برق کشی سازه شما فشاری وارد نشود باید تمامی سیم
  ها با شماره ۴ ( ۵۰ آمپر ) و یا ۶ ( ۷۰ آمپر ) باشد این سیم ها می توانند جریان
  زیادی از خود عبور دهند و برای این منظور باید به استاندارد بوده و از جنس مس
  بودن سیم توجه زیادی کرد .
  البته برای مصرف کولر گازی نیز می توان برق را مستقیماً و جدای از شبکه به
  کولر گازی رسانید . این مسئله می تواند در کاهش گرمای سیم ها بسیار تاثیر
  گذار باشد .

 • admin says:

  با سلام خدمت آقای سجادی .
  در رابطه با سوالی که داشتید باید خدمت شما عرض کنم که بهترین عایق مصرفی در
  کانکس ها عایق پلی اورتان می باشد . این عایق در کانکس هایی که از با کمک ساندویچ
  پانل ساخته می شود . این عایق از لحاظ کیفی در سطح بسیار مناسبی بوده و در ضخامت
  های مختلف در این سازه ها قابل استفاده می باشد . در ساختمان سازی و ساخت سازه های
  فلزی از ضخامت ۴ سانتی متر بیشترین استفاده را می برند ولی اگر به قدرت عایقی بیشتری
  نیاز دارید بهتر است از نوع ۱۰ سانتیمتر آن بهره ببرید .
  در هنگام خرید این سازه ها که با این عایق ساخته می شوند باید دقت کنید که عایقی که به
  شما معرفی می شود و در سازه شما بکار می رود با دانسیته ۴۰ باشد . که این عایق بسیار
  مناسب است .
  در صورتی که نمی خواهید از ساندویچ پانل استفاده کنید . می توانید از عایق پلی استایرن ( فوم )
  بهره ببرید . ولی باید بدانید که این عایق به تنهایی کیفیت مناسبی نداشته و برای افزایش قدرت
  عایقی آن می توانیم از یک لایه پشم شیشه و یا پشم سنگب بهره ببریم . این عایق ها می توانند
  قدرت عایقی سازه را بشدت افزایش دهند و کیفیت سازه را از این بابت افزایش جدی دهند .

 • admin says:

  با سلام خدمت شما خواننده عزیز .
  در رابطه با سوال شما باید عرض کنم که بیشتر دیوار پوش های مصرفی در کانکس
  ها و سازه های مسکونی از جنس پی وی سی است . این دیوار پوش ها براحتی
  قابل نصب بوده و از سرعت بالایی در هنگام نصب برخوردارند . دو طرف این پی وی سی
  ها بصورت نر و ماده بوده و براحتی در داخل هم قرار می گیرند . ولی ابتدا یک طرف را جا زده
  و این جا زدگی باید طوری باشد که طرف نر آن بیرون قرار گیرد و سپس چند نقطه از دیوار
  پوش را که قابلیت پیچ شدن به فضای محکمی است را پیچ می نمایند و سپس یک تایل
  پی وی سی را از سمتی که ماده است جا زده و این روش ادامه دار می شود تا یک طرف
  کار بطور کامل تمام شود . این روش با سرعت بالا و کیفیت خوب قابل اجرا است و سختی
  زیادی ندارد ولی باید در هنگام کار به جا زدن لبه ها و پیچ کاری داخلی آن ها توجه زیادی
  باید کرد تا یک سطح با کیفیت ایجاد شود .
  البته دیگر دیوار پوش هایی نیز هستند که با این نوع دارای فرق می باشند ولی باید در
  نظر داشت که تولید این نوع دیوار پوش ها محدود بوده و از تولید در حال خارج شدن
  می باشند .
  اگر سوال دیگری داشته باشید در خدمت شما هستم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.