کاروان های حمل حیوانات گروه صنعتی معین کانتین

کاروان

کاروان

گروه صنعتی معین کانتین طراح و سازنده انواع کانکس ، کانتینر و خانه های پیش ساخته می باشد . یکی از خدماتی که در این گروه صنعتی انجام می پذیرد ساخت و طراحی کاروان می باشد .
کاروان به معنی حرکت گروهی در مسیری مشخص و مشترک است . اما تعریف آن در صنعت متفاوت بوده و  کاروان در بخش صنعت به سازه ای فلزی گفته می شود که جنبه اتاق داشته و امکان حمل و جابجایی در کلیه مکانهای قابل تردد را داشته باشد .
کاروان ها دارای تنوع زیادی از نظر کاربری می باشند . کاروان ها دارای کاربرد زیادی در مصارف عمرانی ، رفاهی ، تجاری ، خدماتی ، پزشکی ، تفریحی ، فروشگاهی ، نظامی و …‌ را دارند . و به همین دلایل دارای طرفداران زیادی هستند .
 از مزایای استفاده از این سازه ها می توان به سریع الاجرا بودن و قابلیت حمل ونقل سریع آن اشاره کرد .
لازم به توضیح است تولید کاروان در ایران بصورت مونتاژ بوده و شرکتی در ایران وجود ندارد بطور کامل این سازه ها را تولید نماید .
شاسی این سازه ها معمولاً ساخت شرکت های مطرح می باشد . از این شرکت ها می توان به مایان کوجل و اشمیتس ( هر دو شرکت آلمانی هستند ) اشاره کرد .
سیستم ترمز معمولاً برقی بوده ( سیستم ترمز هیدولیک نیز وجود دارد ) و ساخت یکی از شرکت های مطرح اروپایی است . و معروف ترین شرکت بوش آلمان است .
سیستم  برق رسانی این سازه ها حرفه است و با برق ۱۲ ولت کار می کند و توسط یک اینورتر برق را به ۲۲۰ ولت تبدیل می شود .
باقی سازه های داخلی و بدنه بصورت C K D ( ساخت در خارج و مونتاژ در ایران ) ساخته می شوند .
همانطور که در بالا نیز اشاره شد ساخت در ایران فقط بصورت مونتاژ است .
کاروان های چرخدار
کاروان های چرخدار در انواع کوچک و متوسط طراحی شده و دارای تنوع زیادی می باشند . و با نصب یک مالبند می توان آن ها را در طول مسیری مشخص حمل نمود . و با کمک این مالبند می توان سازه را به محلی که مالک آن  انتظار دارد حمل نمود .
کاروان های حمل حیوانات
کاروان های حمل حیوانات دارای تنوع زیادی هستند . بعضی از آن ها برای حمل حیوانات اهلی مانند اسب و گاو های نژاد اصیل طراحی و ساخته می شوند . و برخی برای حمل حیوانات وحشی مورد استفاده قرار می گیرند .
کاروان های حمل حیوانات وحشی توسط سازمان های محیط زیست سفارش داده می شوند .
کیفیت کاروان های حمل حیوانات بسیار بالا است بعضی از این حیوانات برای صاحبش بسیار با اهمیت بوده و از لحاظ مالی نیز قیمت بسیار بالایی دارند .
برخی از حیوانات وحشی که در معرض انقراض قرار دارند بحدی دارای اهمیت هستند که برای جابجایی آن ها مجبور می شوند آن ها بیهوش نمایند .
این سازه ها را طوری باید ساخت که حیوانات در آن ها دچار ترس بیش از اندازه نشوند . زیرا حیوانی مثل اسب در صورت ترسیدن رم کرده و احتمال واژگونی سازه در هنگام حرکت را بوجود می آورد .
کاروان های چرخدار پزشکی
 کاروان های چرخدار پزشکی را می توان در شهر های بزرگ برای خدمات پزشکی دید .این سازه ها توسط سازمان و نهاد های دولتی سفارش داده می شوند و مالکیت آن ها نیز با همین سازمان ها است .
برخی از این سازه ها برای کسانی که می خواهند انتقال خون انجام دهند ساخته شده است .
برخی نیز در زمان بحرانی به کار می آیند و در زمانی که بحرانی بوجود بیاید مانند زمان جنگ ، زلزله و سیل و . . . بیشترین کاربرد را دارند .
بعضی از آن ها بسیار مجهز بوده و دارای اتاق های عمل جراحی نیز می باشند و تمامی امکانات این کار را در سازه ی خود دارند .
کاروان های اقامتی
این کاروان ها برای تردد مسافرت های خانوادگی بکار گرفته می شوند . و در آن ها امکانات رفاهی زیادی ساخته می شود .
بسیاری از آن ها دارای سرویس بهداشتی ، حمام و آبدارخانه می باشند .
کیفیت این کاروان ها بسیار بالا بوده و از امکانات رفاهی خوبی برخوردارند .
اما مشکلی که در این زمینه وجود دارد چند سالی است که پلیس راه از تردد کاروان های اقامتی جلوگیری به عمل آورده و مجوز آن ها را باطل کرده است . و این محدودیت ها را بدلیل میزان تصادفات بالای خودرو های حامل این سازه ها می داند .
گروه صنعتی معین کانتین طراح و سازنده ی انواع کانکس ، کانتینر و خانه های پیش ساخته در ایران است . این شرکت یکی از بروزترین سازندگان این سازه ها می باشد . تولیدات این شرکت بر پایه ی کیفیت بالا و قیمت مناسب بنا شده است . تمامی محصولات قبل از تحویل به مشتری از لحاط کیفی مورد بررسی کامل قرار می گیرند و نواقص احتمالی آن برطرف می شود . شما عزیزان در صورت نیاز به هرگونه پرسش در رابطه با انواع کانکس می توانید با گروه مشاوران معین کانتین ارتباط برقرار کرده و از راهنمایی و مشاوره ی همکاران ما برخوردار شوید .

Comments are closed here.