کاروان های چرخ دار مسافرتی گروه صنعتی معین کانتین

کاروان های چرخ دار

کاروان های چرخ دار

در گذشته یکی از خدمات گروه صنعتی معین کانتین فروش کاروان های چرخ دار مسافرتی بوده است . لازم به ذکر است کاروان های چرخ دار مسافرتی حق تردد در جاده های ایران را ندارند . و چند سالی است تمامی مجوزهای مدت دار آن ها باطل شده است .
البته لازم به ذکر است کاروان های حمل اسب و حیوانات  هنوز دارای مجوز بوده و بعد از پایان زمان مجوز ، بازبینی و بازرسی کاروان توسط مراجع ذیصلاح صورت گرفته و مجدداً جواز تردد موقت برای آن صادر خواهد شد .
ساخت کاروان های چرخ دار مسافرتی دارای پیچیدگی  خاص خود است . بطور مثال می توان به شاسی و محور آن اشاره کرد ، که بسیار سبک است . و مانند شاسی و محور اتومبیل تولید می شود .
شاسی و محور کاروان های چرخ دار خارجی که وارد ایران شده اند توسط سازندگان معروف آلمانی مایان کوجل و اشمیتس ساخته می شوند . کیفیت کاری آن ها بسیار بالا است و نمی توان از سازه ی طراحی شده آنان ایرادی گرفت . این سازه ها با اخرین تکنولوژی آلمان طراحی و تولید می شوند .
اما در نوع ساخت کارگاه های داخلی ، این محور ها دست ساز بوده و قابل اعتماد و ورود به جاده ها نیست . و اگر آن ها را مورد استفاده قرار می دهند برای مسافت های کوتاه و با سرعت کم است . ولی محورهای شرکتی که معمولاً توسط سازندگان بزرگ طراحی و تولید می شوند مشکلی از لحاظ سرعت و وزن محموله ی قابل حمل ندارند .
کاروان های چرخ دار مسافرتی از لحاظ حمل و نقل جز وسایل مربوطه به خودرو محسوب می شوند . و در واقع در صورت برخورد یک وسیله به آن ، مانند خود خودرو محاسبه می شود .
و برای اینکار کاروان های چرخ دار مسافرتی توسط سوکت های مخصوص و سیم کشی مربوطه به خودروی جلویی وصل شده و پس از ترمز خودرو همزمان کاروان متصل نیز چراغ های آن روشن می شود .
و در ضمن سیم کشی ترمز جداگانه بوده و عمل ترمز چرخ ها نیز با شدت ترمز در خودروی جلویی صورت می پذیرد . این کار به این معنی است در صورت ترمز شدید کاروان مربوطه نیز با همان شدت و در صورت ترمز خفیف کاروان مربوطه نیز با همان مقدار ترمز می نماید .
سیستم و مکانیزم ترمز در کاروان های اقامتی خارجی معمولاً ساخت شرکت های بزرگ مانند بوش است . و تمامی این سیستم ها توسط برق باطری تغذیه می شوند .
اما در نوع ایرانی چنین سیستم ترمزی وجود ندارد و با ترمز وسیله ی کشنده کاروان نیز می ایستد . به عبارت دیگر ایمنی در این سازه ها یعنی صفر .
کاروان های چرخ دار مسافرتی که معمولاً از خارج از کشور وارد ایران شده اند دارای امکانات بسیاری بوده از جمله سرویس بهداشتی ، آشپزخانه ، کابینت برای نگهداری وسایل ، یخچال ۶ فوت و تختخواب تاشو و بهتر است بدانید در هنگام حرکت کاروان باید تمامی وسایل در جای خود محکم شده تا در هنگام حرکت مشکلی از لحاظ پرت شدگی لوازمات بوجود نیاید .
در گذشته چند نمونه از کاروان های چرخدار خارجی در ایران بصورت C K D ( مونتاژ بدون تولید قطعه ) تولید شده و روانه ی بازار مصرف شدند . از این نمونه ها پلیس راه مقدار زیادی را خریداری نمود که امروزه بخاطر نبود قطعات زمین گیر شده اند .
گروه صنعتی معین کانتین طراح و سازنده ی انواع کانکس ، کانتینر و خانه های پیش ساخته می باشد . این شرکت توانایی زیادی در طراحی و ساخت انواع سازه های فلزی را دارد . تمامی تولیدات این شرکت براساس کیفیت بالا و قیمت مناسب است . شما خریداران عزیز در صورت نیاز به خرید کانکس می توانید با گروه مشاوران معین کانتین ارتباط برقرار کرده و از راهنمایی و مشاوره همکاران ما بهره مند شوید .

 

Comments are closed here.